سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دیدار با رئیس قوه قضائیه؛

گزارشی از یک دیدار بی‌سابقه با فعالان محیط زیست

دیدار فعالان محیط زیست با رئیس قوه قضائیه یک جلسه تاریخی بود زیرا سابقه نداشته که یکی از روسای سه قوه، گروهی را به‌عنوان فعالان محیط‌زیست به حضور بپذیرد و به آنها اجازه دهد سوالات خود را بدون ممیزی و سانسور مطرح کنند.
رئیس قوه قضائیه در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه؛

حضور رئیس قوه قضائیه در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)

رئیس قوه قضائیه با حضور در قم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) حضور یافت.
رئیس سازمان زندان‌ها:

٢٠درصدخانواده‌های زندانیان دچارفروپاشی می‌شوند

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی گفت: ٢٢۴ انجمن حمایت در سراسر کشور به خانواده زندانیان خدمات می‌دهند و در ١٨٠ شهر کشور جشن حمایت برگزار می‌شود.
عدلیه تکیه‌گاه مردم ؛

لاریجانی: نمایندگان مجلس چشمان قوه قضاییه هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه باید تکیه‌گاه مردم باشد، گفت: اظهار نظر افراد در قوه قضاییه باید صرفا بر اساس قانون بوده و رنگ و بوی جناحی نداشته باشد.
نشست هم اندیشی؛

نشست نمایندگان مجلس با ابراهیم رئیسی

نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه عصر امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ در ساختمان قوه قضاییه برگزار شد.
پرونده پدیده؛

اولین جلسه دادگاه متهمان پرونده «پدیده»

اولین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به شرکت پدیده، یکشنبه (۲۲ اردیبهشت) به قضاوت قاضی منصوری در دادگاه عمومی و انقلاب مشهد برگزار شد.
صادقی :

سازندگان غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها به ارتکاب قتل محکوم می‌شوند

معاون قوانین مجلس گفت: صدمه دیدگان از سیل می‌توانند علیه سازندگان غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها به قوه قضاییه شکایت کنند.
احمد واعظی :

نظریه جامع عدالت که مورد قبول همگان باشد، وجود ندارد

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی در همایش گام دوم انقلاب؛ مبانی و راهکار گفت: دانشگاه و حوزه در قبال نظریه جامع عدالت اسلامی و تمرکز بر دانشی که راهکار و برنامه عملی بیرون دهد، به طور مؤثر عمل کنند.
دختر شکایت نکرد، دادستان وارد شد؛

جزئیات جدید ماجرای ضرب و شتم دختر جوان در سیرجان

پسر سیرجانی که در فیلم منتشر شده دختر نوجوان را مورد ضرب و شتم قرار داده، بازداشت شده است. منابع آگاه خبر داده‌اند دختر مضروب شکاینی از پسر نداشته اما مدعی العموم به خاطر اعمال خشونت آمیز به ماجرا ورود کرده است.
جای خالی برادر فراری؛

در مراسم ختم باقری درمنی چه گذشت؟

حمید باقری‌درمنی معروف به سلطان‌قیر از مفسدین اقتصادی بود که هفته قبل اعدام شد. چهارشنبه مراسم ختمی در مسجد شهرک غرب برگزارشد و میزبانان سفره‌ای در رستوران برج لیدوما برای مهمانان پهن کردند.
تصویب قانون اساسی؛

چرا شورای نگهبان در قانون اساسی 8 فقیه ندارد؟

قانون اساسی در رفراندومی در 11 آذر ماه 58 به تصویب مردم رسید و روز 12 آذر نتایج این همه‌پرسی اعلام شد و اکثریت قاطع ملت ایران به این قانون رأی مثبت دادند.
در هفته دولت؛

رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی قوانین

معاونت حقوقی ریاست جمهوری به مناسبت هفته دولت از پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین ومقررات کشور رونمایی کرد.
همایش بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی؛

آیت‌الله آملی لاریجانی: غرب چه حقی دارد که حقوق بشر خود را به ما تحمیل کند؟

آیت‌الله آملی لاریجانی در مراسم بزرگداشت حقوق بشر اسلامی، ضمن تشریح جایگاه حقوق بشر در اسلام، اصول حقوق بشر غربی را از حیث نظری، مبنایی و فلسفی بچالش کشید و به طرح پرسش‌هایی در این مورد پرداخت که نظریه‌پردازان غربی پاسخی برای آنها ارائه نداده‌اند.
در همایش چالش‌های حقوقی حکمرانی آب مطرح شد:

دادگاهها احکام متفاوتی در حوزه آب صادر می‌کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: باید از بخش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در جهت ارتقای آگاهی‌های عمومی و تغییر ذهنیت مردم در حوزه حقوق آب استفاده کنیم تا مردم نسبت به مشارکت در موضوعات مرتبط با آب ترغیب شوند.
در همایش چالش‌های حقوقی حکمرانی آب مطرح شد:

دادگاهها احکام متفاوتی در حوزه آب صادر می‌کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: باید از بخش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در جهت ارتقای آگاهی‌های عمومی و تغییر ذهنیت مردم در حوزه حقوق آب استفاده کنیم تا مردم نسبت به مشارکت در موضوعات مرتبط با آب ترغیب شوند.
آملی لاریجانی:

سرسپردگی حکام برخی کشورهای اسلامی نبود، رژیم صهیونیستی از بین رفته بود

رئیس قوه‌قضاییه گفت: اگر حکام غاصب برخی کشورهای اسلامی سرسپردگی نشان نمی‌دادند و می‌گذاشتند مردم حرف خود را بزنند، این همه مردم مسلمان شاید با لحظه‌ای می‌توانستند این رژیم غاصب را از جای برکَنند.
واکنش‌ها به فیلترینگ؛

نقشه راه رقابت با تلگرام

نخستین و تنها واکنش رئیس‌جمهور به فیلتر شدن تلگرام، یادداشتی بود که در صفحه «اینستاگرام» خود منتشر کرد. این یادداشت اگرچه اشاره مستقیمی به مرجع صدور حکم محدودیت دسترسی به تلگرام نداشت اما نشان‌دهنده مخالفت رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی با فیلترینگ تلگرام در ایران است.
نامه فعالان محیط زیست و هنرمندان به روحانی:

تکلیف بازداشتی‌های محیط‌ زیستی را روشن کنید

نزدیک به ۸۰۰ نفر از چهره‌های زیست محیطی، فرهنگی و هنری در نامه‌‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، خواستار تعیین تکلیف بازداشت شده‌های فعال محیط زیست شدند.
با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛

مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد

با حضور معاون منابع انسانی قوه قضاییه، مراسم تحلیف دوره 194 کارآموزان قضایی استان تهران برگزار شد.
توسط دیوان عدالت اداری؛

دستور توقف آزمون استخدامی وزارت نفت لغو شد

در پی تعهد اصلاح موارد تبعیض آمیز در دفترچه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت نفت، شعبه ۳۹ دیوان عدالت اداری دستور موقت توقف ثبت نام این آزمون را لغو کرد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها