سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کدخدایی در جمع خبرنگاران تشریح کرد؛

شورای نگهبان چه ایرادهایی به طرح استانی شدن انتخابات مجلس گرفت؟

سخنگوی شورای نگهبان جزییات دلایل مخالفت این شورا با طرح استانی شدن انتخابات مجلس را تشریح کرد.
عباسعلی کدخدایی:

برخی ایرادات شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات مجلس

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به آخرین بررسی‌های این شورا نسبت به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس و استانی شدن انتخابات مجلس گفت: جلسات فوق‌العاده این شورا در هفته جاری نیز به طور مرتب برای بررسی این طرح برگزار شده و این جلسات فوق العاده همچنان ادامه دارد، البته ما روز گذشته نیز جلسه فوق‌العاده‌ای در این زمینه داشتیم.
سخنگوی شورای نگهبان؛

شیوه های اجرایی طرح استانی شدن انتخابات دارای ابهامات است

کدخدایی گفت: شیوه های اجرایی طرح استانی شدن انتخابات دارای ابهامات است. به نظر می رسد در مواردی حقوق رای دهندگان و نامزدها نادیده گرفته شده و ناقض عدالت انتخاباتی است.
سيامك ره‌پيك/عضو حقوق‌دان شوراي نگهبان:

پيامي از سوي بزرگان نرسيده است

سيامك ره‌پيك، عضو حقوق‌دان شورای نگهبان و يكي از نزديكان آيت‌الله جنتي، ديروز گفته است: «اگر تشریفات رعایت شود و ترتیبات بیاید در قانون اساسی هم ممکن است اصلاحات و تغییراتی صورت گیرد. منتها الان هیچ بحث جدی‌ای درباره این موضوع مطرح نیست». او در واكنش به اين سؤال كه از طرف بزرگان نظام بازخورد یا پیامی نرسیده که شاید قرار به انجام این اصلاح باشد، گفته است: «نه، من اطلاعی ندارم. باید از خودشان بپرسید».
کدخدایی:

اصلاح قانون انتخابات مجلس هفته آینده در دستور کار شورای نگهبان قرار دارد

سخنگوی شورای نگهبان با رد شایعاتی مبنی بر مخالفت این شورا با استانی شدن انتخابات مجلس گفت که اصلاح قانون انتخابات مجلس هفته آینده در دستور کار شورای نگهبان قرار دارد.
سخنگوی شورای نگهبان:

شورای نگهبان نظر مثبت یا منفی نسبت به استانی شدن انتخابات ندارد

سخنگوی شورای نگهبان طی اعلام نظری گفت: استانی شدن انتخابات نباید منجر به کاهش ارتباط نمایندگان با حوزه‌های انتخابیه و کاهش مشارکت شود.
کدخدایی عنوان کرد؛

نمی‌دانم طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به این انتخابات می‌رسد یا خیر

سخنگوی شورای نگهبان گفت: نمی‌دانم طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به این انتخابات می‌رسد یا خیر.کدخدایی تصریح کرد: در مسیر اصلاح قانون انتخابات کارشناسان ما راهنمایی ها و کارشناسی های لازم را داشتند. امیدواریم به گونه ای باشد کمک کننده انتخابات سالمی باشد.
سخنگوی شورای نگهبان؛

طرح دو فوریتی مجلس در حمایت از سپاه پاسداران عیناً تایید شد

سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح دو فوریتی حمایت از سپاه پاسداران در شورای نگهبان خبر داد.
شهاب‌الدین بی‌مقدار؛

شورای نگهبان کلیات اصلاح قانون انتخابات مجلس را تایید می‌کند

شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده مجلس تاکید کرد: اگر شورای نگهبان اصلاح قانون انتخابات مجلس را تایید کند و یا این قانون به مجمع تشخیص نظام برود و در آنجا به تصویب برسد، تعداد رد صلاحیت‌ها کاهش پیدا می‌کند.
کدخدایی :

خبر رد مصوبه استانی شدن انتخابات صحت ندارد

سخنگوی شورای نگهیان با اشاره به شایعه رد شدن استانی شدن انتخابات گفت: این مصوبه در مجلس در حال بررسی بوده و هنوز به شورا نشده است.
لعیا جنیدی/ معاون حقوقی رئیس‌جمهوری:

رئیس جمهور حق وتو ندارد

مرداد سال 96؛ در روزهایی که حسن روحانی اعضای دولت دوم خود را معرفی کرده بود اما انتظارات زنان برای حضور بیشتر در کابینه برآورده نشده بود، زنی با چهره‌ای ناشناس از نظر سیاسی به جمع دولتی‌ها پیوست و معاون حقوقی رئیس‌جمهور شد.
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان؛

ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس درباره لایحه نظام سلامت اداری + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان از اعلام ایرادات این شورا نسبت به لایحه نظام سلامت اداری کشور به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
درخواست رسیدگی در بودجه 98؛

تعارض های شرعی و قانونی "3 طرح انتقال آب به سمنان"

پس از تصویب پرسش برانگیز و پرتنش "طرح شیرین سازی وانتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران" ، اکنون شورای نگهبان باید تصمیم نهایی را درباره این طرح بگیرد. حالا فعالان، پروهشگران و نمایندگان مردم در شورای مازندران با ارسال نامه ای از شورای نگهبان درخواسته کرده اند که در بررسی طرح های 3 گانه انتقال آب به سمنان، مغایرت های شرعی و قانونی این طرح ها را در نظر داشته باشند."مجمع پژوهشگران و فعالان و حقوقدانان محیط‌زیست و منابع طبیعی کشور" این نامه را با همفکری اعضای خویش تهیه و به شورای استان مازندران تحویل داد. سپس شورای استان آن را برای شورای نگهبان ارسال کرده است که در آن، درخواست رسیدگی از طرف شورای نگهبان در هنگام بررسی لوایح بودجه سال ۹۸ شده است.
طی نامه‌ای به مجلس صورت گرفت؛

۷ ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۸

شورای نگهبان طی نامه‌ای به مجلس اعلام کرد که طی ۷ بند که شامل ۱۲ مورد است، به لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور ایراد گرفته است.
کدخدایی در جمع خبرنگاران؛

شورای نگهبان مصوبه مجلس برای افزایش حقوق کارکنان را تأیید کرد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ کارکنان دولت از سوی شورای نگهبان تأیید شد.
آماده مناظره‌ايم؛

آمادگي حجاريان، مرعشي و تاجزاده براي مواجهه با کدخدايي

سعيد حجاريان، مصطفي تاجزاده و حسين مرعشي از چهره‌هاي اصلاح‌طلبي هستند که در برابر اظهارنظر عباسعلي کدخدايي، سخنگوي شوراي نگهبان، مبني بر برگزاري جلسه با اصلاح‌طلبان با محوريت بحث نظارت استصوابي، اعلام آمادگي کردند. غلامحسين کرباسچي و عليرضا علوي‌تبار اما از چهره‌هايي بودند که موافقت نکردند.
کدخدایی:

شورای نگهبان پالرمو و CFT را تائید نکرده است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: هر دو لایحه پالرمو و CFT با ایراداتی از سوی شورای نگهبان به مجلس فرستاده شده و چون محل اختلاف است در مجمع تشخیص بررسی می‌شود.
بالاخره چند عضو شورای نگهبان حامی احمدی‌نژاد بودند؟

سخنگوی شوای نگهبان چرا از توییتر استفاده می‌کند ولی برای مردم فیلتر است؟/ تکذیب ادعای تاج‌زاده

گفتگویی با عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره موضوعات مختلف از جمله انتخابات88 انجام شده است.بخشهایی از این مصاحبه را می خوانید:
یوسف‌نژاد:

مصوبات بودجه ۹۸ "یکجا" به شورای نگهبان ارسال می‌شود

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور در صحن علنی قوه مقننه، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده احتمالاً نمایندگان ظرف 3 هفته این لایحه را بررسی و تصویب کنند.
آیت الله جنتی:

نمی‌توانیم درباره بودجه بی تفاوت باشیم

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه این نهاد نمی‌تواند درباره بودجه بی‌توجه باشد،گفت:در بررسی بودجه باید جلوی اسراف گرفته شود.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها