سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در جلسه هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت اعلام شد؛

مغایرت یک ماده از قانون انتخابات مجلس با سیاست‌های کلی

هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر چهارشنبه با حضور اعضا و به ریاست آیت‎الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. در این نشست موضوع انطباق و مغایرت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با سیاست‌های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
پشت‌پرده تعلل مجمع در بررسی پالرمو و سی‌اف‌تی؛

صدر : هیات‌نظارت‌مجمع عملکردخوبی نداشت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی همزمان لوایح پالرمو و CFT در مجمع گفت: بنا است موضوع قبل از پایان مهلت FATF تعیین تکلیف شود اما اینکه بازه زمانی طبق آیین نامه برای مجمع تعیین شده باشد، این طور نیست.
جوابیه ؛

روابط عمومی مجمع پاسخ ادعاهای محمود صادقی را داد

روابط عمومی مجمع به اظهارات محمود صادقی درباره جایگاه و عملکرد مجمع تشخیص مصحلت نظام و حاشیه سازی‌های این نماینده پیرامون تعاونی مسکن کارکنان مجمع پاسخ داد.در این جوابیه اینگونه آمده است که ساز و کار و فعالیت تعاونی‌های مسکن، منفک از نهاد مبدا و تحت اشراف اعضا و وزارت تعاون است.
محل رفع اختلاف؛

مجمع، نهاد تشخیص مصلحت جمعی یا منفعت فردی؟

مجمع تشخیص اگرچه قرار بود فرصتی برای حل و فصل اختلافات بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی باشد اما این روزها در مواردی خود میدان‌دار اختلاف‌افکنی شده است.
آقامحمدی:

مجمع تشخیص تا زمانی که نسبت به پالرمو و CFT یقین حاصل نکند، رای نخواهد داد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره دو لایحه باقیمانده از لوایح FATF تاکید کرد: مجمع، تا یقین حاصل نکند که برای مصلحت بزرگ‌تر این مفسده را بپذیرد، قطعا قانع نخواهد شد
سكوت موافقان در برابر تأكيد مخالفان؛

احتمال صفر تصويب CFT و پالرمو در مجمع

با توجه به ضرورت‌هاي موجود و براي حل مشکلات اقتصادي کشور، اميدواريم که مجمع تشخيص مصلحت نظام به اين لوايح رأي مثبت دهد». اين يكي از آخرين نقل‌قول‌هاي ظريف درباره دو لايحه از لوايح به‌اغما‌رفته FATF در مجمع تشخيص مصلحت نظام است؛ لوايحي كه روز گذشته مخالفانش از احتمال به‌صفر‌رسيدن تصويب آن خبر داده‌اند.
روحانی و ناطق غایبان همیشگی؛

غایبان جلسات مجمع تشخیص در بررسیFATF

بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) از ۲۹ دی ماه سال گذشته روی میز مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت و چهار جلسه مجمع را به خود اختصاص داد که در زمان بررسی «پالرمو» در مجمع تشخیص مصلحت نظام شاهد حضور میهمانان و همچنین غیبت برخی از اعضا بودیم
صدر؛

پالرمو در جلسه آتی مجمع بررسی نمی‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره دستور کار جلسه آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو و CFT جزو دستور کارهای جلسه آتی مجمع تشخیص نخواهد بود.
حدود وظایف هیات عالی نظارت؛

چراغی که در پیچ پالرمو روشن شد

در میان کش و قوس‎های همیشگی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بر سر مصوبات نمایندگان ملت، فقط اعلام حضور هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام می‎توانست کانال جدیدی برای بحث و جدل‎های این دو نهاد باز کند.
آیت‌الله خاتمی؛

مجمع تشخیص در بررسی لوایحCFT و پالرمو به بیانیه گام دوم اقتدا کند

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی دو لایحه مشکوک و فریبنده لوایح CFT و پالرمو به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اقتدا کند.
آخرین جلسه مجمع تشخیص در سال ۹۷؛

بررسی CFT و پالرمو به سال آینده موکول شد

آخرین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش با دستورکار بررسی برخی مصوبات بودجه‌ای مجلس شورای اسلامی آغاز شد. بر اساس این گزارش بررسی CFT و پالرمو در این مجمع به سال آینده موکول شد.
در جلسه هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص:

لایحه بودجه ۹۸ در ۲ مورد مغایر سیاست‌های کلی نظام تشخیص داده شد

اعضای هیات عالی نظارت پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه و استماع دیدگاه های نمایندگان دولت و مجلس ، لایحه بودجه را در دو مورد مغایر سیاست های کلی تشخیص دادند و در یک مورد نیز اظهار نظر را به رفع ابهام توسط مجلس موکول کردند.
بررسی «پالرمو»؛

غیبت روحانی، لاریجانی و 9 عضو مجمع در جلسه بررسی «پالرمو»

در جلسه امروز مجمع تشخیص برای بررسی «پالرمو»، حسن روحانی، علی لاریجانی، محمود احمدی‌نژاد و ۸ عضو دیگر غائب بودند.
آیت‌الله مجتهد شبستری:

تصمیم‌گیری درباره CFT و پالرمو یک‌جا انجام می‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به اینکه CFT بی‌ارتباط با پالرمو نیست، باید صبر کرد تا CFT هم مطرح شود و سپس در کمیسیونی مشترک، این ۲ لایحه به‌طور یک‌جا و همه‌جانبه بررسی شوند.
محسن رضایی در نشست خبری:

رفتار اروپا در تصمیم‌گیری مجمع تشخیص برای FATF تاثیر دارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در سال جدید بررسی دو لایحه پالرمو و CFT را در دستور کار قرار می‌دهیم، گفت: هر چه رفتار FATF سازنده باشد در نظر مجمع تاثیر دارد
سریال پالرمو در سال ۹۸؛

چرا مجمع مصلحت آشکار را تشخیص نمی‌دهد؟

این‌بار هم دود سفید از دود کش مجمع تشخیص مصلحت نظام بیرون نیامد و تصمیم‌گیری برای پالرمو نه به هفته دیگر بلکه به سال دیگر موکول شد. این چهارمین جلسه بی‌نتیجه بود که در پنج‌ماه گذشته برگزار شد و مجمع تشخیص مصلحت نظام نتوانست به یک جمع‌بندی برسد.
تعیین تکلیف لایحه پالرمو؛

تصویب یا همه‌پرسی؟

امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مذاکراتش را بر سر تصویب یا رد لوایح پالرمو و CFT از سر می‌گیرد، جدل کلامی بین مسئولان موافق و مخالف پیوستن ایران به FATF به بالاترین سطوح تصمیم‌گیری در این‌باره رسیده و جمعی از سیاستمداران از حسن روحانی، رئیس‌جمهور خواسته‌اند در حساس‌ترین روز تصمیم‌گیری مجمع، به غیبت‌های خود پایان دهد و در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام از پالرمو دفاع کند.
مصباحی مقدم؛

اعلام‌ رای درباره «پالرمو» پس از تعطیلات نوروز

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که اعلام رای مجمع در ارتباط با «پالرمو» به بعد از تعطیلات نوروز موکول شد.
پالرمو در مجمع به چند رأی نیاز دارد؟؛

مخالفت اکثریت اعضا با لایحه جنجالی

تصویب مصوبات اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می‌شود به دو سوم آرای اعضا نیاز دارد.
نظرات اعضای مجمع درباره پالرمو؛

موافقان و مخالفان «پالرمو» در مجمع تشخیص چه کسانی هستند؟

جلسه مجمع تشخیص برای بررسی نهایی "پالرمو" شنبه هفته آینده برگزار می‌شود. در این گزارش نظرات بعضی از اعضای مجمع درباره این لایحه را می‌خوانید.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها