سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون حقوقی رئیس جمهور:

بیش از 140 مورد قانون که احتمال ملاحظات شرعی و قانونی داشتند توسط مجمع تصویب شده است

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: نزدیک به 140 مورد قانون که احتمال ملاحظات شرعی و قانونی داشتند توسط مجمع تصویب شده است.
پاسخی به منتقدان اصلاح مصوبه مجلس در مجمع؛

قانون اساسی و آیین‌نامه مورد تأیید رهبری را یک بار بخوانید

آیین نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام که به تصویب رهبری نیز رسیده، در ماده ۲۸ اعلام می دارد: «در موارد تعارض ميان نظر شوراي نگهبان و مجلس شوراي اسلامي، كه منجر به اصلاح ماده يا مواد مورد اختلاف مي شود، چنانچه اصلاح يادشده مستلزم انجام اصلاحاتي در ماده يا مواد ديگر باشد، مجمع اين اصلاحات را در حد ضرورت اعمال خواهد كرد.»
گفتگو با معاون حقوقی رئیس‌جمهور؛

شفاف سازی درباره تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

لعیا جنیدی با اشاره به تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی اظهار کرد: این قانون یکی از مجموع قوانینی است که ما برای اصلاح نظام بانکی و مجموع روابط پولی و بانکی خودمان به آن نیازمند هستیم.
آیت الله آملی لاریجانی:

دشمن باید احساس کند همه قوا در مسیر رفع مشکلات کشور عمل می کنند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن باید این احساس را بکند که همه ارکان و قوا متحد هستند و در مسیر خدمت به مردم و رفع معضلات کشور با هدایت های مقام معظم رهبری عمل می کنند
گزارش تصویری؛

آملی لاریجانی بر مسند مجمع تشخیص مصلحت

بعد از درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی ، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت الله صادق آملی لاریجانی سپرده شد، امروز اولین جلسه مجمع با ریاست جدید برگزار شد.
سخنگوی شورای نگهبان:

تنها ۲ ایراد شورای نگهبان درباره CFT برطرف شده است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: از مجموع ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، مجلس تنها دو ایراد را برطرف کرده و سایر ایرادات به قوت خود باقی است.
غلامرضا صباحی مقدم:

مجمع لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را تایید کرد

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و الهیار ملکشاهی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از طرف مجلس و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهوری به نمایندگی از دولت در این جلسه حضور داشتند.
اهمیت ویژه مجمع تشخیص؛

چرا آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد؟

انتصاب آیت الله آملی لاریجانی در فاصله کوتاهی از وفات آیت الله شاهرودی نشان می‌دهد که رهبری در شرایط فعلی بر سرو سامان گرفتن مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید ویژه‌ای دارند.
موحدی کرمانی یا آملی لاریجانی؛

گزینه‌های ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام

گزینه دیگری که بسیاری انتصاب او را به عنوان جایگزین آیت الله هاشمی شاهرودی محتمل می‌دانند، آملی لاریجانی رییس کنونی قوه قضائیه است. او سال آینده ماموریتش در این نهاد پایان خواهد یافت. احتمالا تا آن زمان جلسات مجمع با ریاست آیت الله موحدی کرمانی اداره خواهد شد و با پایان یافتن ماموریت آملی لاریجانی در مجمع او به ریاست مجمع منصوب می گردد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد؛

چه‌کسی در فقدان آیت‌الله شاهرودی مجمع تشخیص مصلحت را اداره می‌کند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تا مشخص‌شدن رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت، آیت‌الله موحدی ریاست جلسات را به‌عهده خواهد داشت.
مجمع یعنی من و من یعنی مجمع؛

سردار میرقائد در پی جلوس بر صندلی هاشمی شاهرودی

محسن رضایی، که چهار دهه پیش در خوزستان در کنار شمخانی و ذوالقدر گروه منصورون را تاسیس کرده بود، حالا در آستانه هفتاد سالگی سودای این را دارد کلیددار یکی از کلیدی‌ترین صندلی‌های نظام باشد.
پاسخی به انتقادات داخلی و خارجی؛

منتقدان رویکرد مجمع، پاسخ خود را در اصل 110 قانون اساسی و حکم رهبر انقلاب جست‌وجو کنند

اگر منتقدان رویکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام به اصل 110 قانون اساسی و همچنین حکم رهبر معظم انقلاب برای اعضای مجمع در دوره جدید آن توجه داشته باشند، طبیعتا درخواهند یافت چرا مجمع در قبال قوانینی که امکان دارد با سیاست های کلی نظام مغایرت داشته باشد، توجه جدی تری نشان می دهد. در این صورت انتقادها از مجمع کاهش خواهد یافت و دیگر سخنی از اینکه مجمع نقش شورای نگهبان دوم را بازی می کند و از این دست مسائل، مطرح نخواهد شد.
گزینه های احتمالی مجمع؛

آیا آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص می شود؟

با تایید تغییر احتمالی در قوه قضاییه در آینده نزدیک، گمانه زنی درباره آینده سیاسی آیت الله آملی لاریجانی مورد توجه قرار گرفته است.
صدر:

مجمع تشخیص نه شورای نگهبان دوم است و نه قانونگذار جدید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص تنها بر اساس مصلحت نسبت به اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان اعلام‌نظر می‌کند بنابراین این مجمع نه شورای نگهبان دوم و نه قانونگذار جدید است.
جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام ؛

غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی و عکس

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز برگزار شد. در این جلسه، در غیبت آیت‌الله هاشمی شاهرودی، آیت‌الله احمد جنتی ریاست جلسه را برعهده داشت
معاون قوانین مجلس:‌

قانون اساسی تاب تفسیر هیات نظارت مجمع تشخیص را ندارد

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند اخیر هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هم‌خوانی نداشتن این اقدامات با قانون اساسی تاکید کرد و خواستار توجه همه دستگاه‌ها به قانون اساسی شد.
آیت الله جنتی در جلسه مجمع تشخیص:

برخورد با فساد منحصر به دستگاه قضایی نیست

عضو مجمع تشخیص گفت: مبارزه با فساد در هر سطحی و هر دستگاه، وظیفه‌ای همگانی است اما برخورد منحصر به دستگاه قضایی نیست و باید در همه قوا و با شکل گیری هر نوع فساد برخورد مؤثر صورت پذیرد.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام پيش‌بيني کرد؛

تصويب FATF در مجمع

روز گذشته دوباره دو نفر از اعضای مجمع تشخيص مصلحت نظام در دفاع از لوايح FATF و پيش‌بيني تصويب آن در مجمع سخن گفتند؛ آن‌هم در شرايطي که هنوز گمانه دقيقي از وزن موافقان و مخالفان FATF در مجمع تشخيص مصلحت نظام وجود ندارد.
آیت‌الله مجتهد شبستری؛

هیات نظارت مجمع در عملکرد قوا دخالت نمی‌کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: تشکیل هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به هیچ وجه منافاتی با قانون اساسی ندارد و دخالت در امور قوای سه گانه نیست.
سید محمد صدر:

لایحه CFT هنوز به مجمع نیامده است

سیدمحمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه CFT گفت: در حال حاضر بحث بر سر اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی است. این لایحه برای تشخیص مصلحت به مجمع ارسال می‌شود و مجمع بررسی و نظر خود را براساس مصلحت نظام اعلام می‌کند
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها