سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پیرامون دریافت پروانه مشاوره حقوقی؛

«آزمون در آیینه قانون»

یک وکیل دادگستری در یادداشتی با عنوان «آزمون در آیینه قانون» تاکید کرد: مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه، پس از پایان مدت اعتبار قانون برنامه سوم، مجوز قانونی برای پذیرش مشاور حقوقی نداشته است.
بهمن کشاورز:

تعداد بازنشستگانی که پروانه وکالت می‎گیرند از پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت بیشتر است

بعضی از کانون‌ها اخیراً اعلام کردند تعداد بازنشستگان مورد بحث که در آمارها هم به حساب نمی‌آیند از تعداد کارآموزان جدید الورود بیشتر است به این ترتیب این بحث که تعداد کارآموز پایین آمده و جذب کم است ناشی از بی توجهی به حقایق موجود است.
وکیل پایه یک دادگستری:

چرا وکلا در کشورهای جهان سومی محدود می گردند

در طول تاریخ ، دیده نشد در رژیم های توتالیتر جایگاهی برای وکلای دادگستری تعیین و آنها مورد ارزش قرار بگیرند .
رئیس اسکودا:

اشتغال ۵۰ هزار وکیل عضو کانون در کشور با بحران مواجه است

رئیس اتحادیه کانون وکلای دادگستری ایران گفت:درصورت الزامی نشدن حضور وکیل در همه دعاوی وادامه جذب دانشجوی حقوق بدون ضابطه و توجه به نیاز جامعه با بحران بیکاری وکلا روبرو خواهیم شد.
آیت الله مکارم شیرازی:

کار وکلا و حقوقدانان باید با موازین شرع هماهنگ باشد/ متلاشی کردن خانواده ها برای پول جنایت است

حضرت ‌آیت الله مکارم گفت: کار وکلا و حقوقدانان باید کاملا با موازین شرع هماهنگ باشد که اگر نباشد مشکل ساز می شود.
گفت‌وگو با کارشناسان و حقوقدانان؛

تنگناهای حقوقی پزشکی قانونی روی میز تشریح

نظریه‌های کارشناسی ابزار کار دستگاه قضایی است و می‌تواند به صدور حکم قاضی کمک کند و گاهی می‌تواند در کنار سایر موارد و شواهد به‌عنوان یکی از دلایل در صدور حکم تأثیرگذار باشد. حال توجه داشته باشید وقتی که نتایج بررسی‌ها این‌گونه اشتباه اعلام می‌شود تا چه میزان می‌تواند مسیر تحقیقات را تغییر دهد.
دانستنی های حقوق ؛

چه مراجعی به اختلاف کارگر و کارفرما رسیدگی می کنند؟

در کلیه مسائل مدنی و کیفری اصل بر صلاحیت مراجع دادگستری است، لیکن در مواردی به مانند اختلافات کارگر و کارفرما، امور ثبتی، مالیاتی، شهرداری، مقرراتی وضع شده که رفع اختلاف بین بعضا مردم با مردم و نیز مردم با سازمان‌های دولتی و عمومی در صلاحیت هیأت‌ها و کمیسیون‌های خاصی قرار گرفته است .
ستاد دیه کشور اعلام کرد:

نرخ دیه از ۲۰ سال گذشته تاکنون +جدول

نرخ دیه سال ۹۵ از سوی سخنگوی قوه قضائیه ۱۹۰ میلیون تومان اعلام شد .
استخدام کانون های وکلای دادگستری؛

ظرفیت پذیرش کانون های وکلای دادگستری در سال96

سلب امنیت تکرار جرم :

حساسیت به ممانعت از تکرار جرم توسط مجرم

تکرار جرم توسط محکومان آزاد شده یک واقعیت جهانی است. در تحقیقی که در امریکا انجام شده مشخص شده است 67 درصد زندانیان آزاد شده سه سال پس از آزادی و 76 درصد پنج سال پس از آزادی دوباره بازداشت می‌شوند.
درپی تکذیب صحبتهای بقایی؛

پاسخ وکیل بقایی به اظهارات دادستان تهران

درپی اظهارات دادستان تهران، سید علی اصغر حسینی وکیل حمید بقایی پاسخی منتشر کرد.
پیمان عطار، وکیل دادگستری:

ضرورت تغییر مجازات اعدام حاملان مواد مخدر

یک وکیل دادگستری درباره تأثیر حذف مجازات اعدام برای جرائم مواد مخدر گفت: سیاست‌گذاران کیفری کشورهای پیشرفته به‌جای اعدام مجرمین، از مجازات‌های جایگزین اعدام و حبس برای مجرمین ازجمله کارهای عام‌المنفعه و کارهای سخت برای جلوگیری از ارتکاب جرائم دیگر در زندان استفاده می‌کنند.
آشنایی با حقوق موکلان؛

کلاف سردرگم در تعامل مردم با وکلا

وکلا برای کسب درآمد می توانند هر پرونده ای اعم از ثبتی، خانوادگی، ارث، جنایی و ... را بپذیرند، نهایتا در دادگاه برنده نمی شوند و کسی هم نمی تواند از آن ها بازخواست کند که چرا؟ چون کار تضمینی در وکالت وجهی ندارد.
وکیل خانواده روح‌الامینی:

ادامه بررسی اتهامات سعید مرتضوی

وکیل مدافع اولیای‌دم روح‌الامینی گفت: پرونده تامین اجتماعی و کهریزک در یک شعبه ولی بطور مجزا از هم مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و در این روز فقط به پرونده سعید مرتضوی رسیدگی می‌شود.
مؤسس پویش حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت؛

نتقاد از ظرفیت ۱۱۰۰نفری آزمون وکالت

حسین قربان زاده، مؤسس پویش حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت گفت: در سال تولید ملی و اشتغال متأسفانه رویه ظالمانه تعیین ظرفیت غیرقانونی برای حرفه وکالت ادامه دارد.
کانون وکلای دادگستری ؛

ظرفیت وکالت، بازار و مساله رقابت

کانون وکلای دادگستری هر ساله آزمونی را برای پذیرش متقاضیان کارآموزی وکالت برگزار می‌کند. در این آزمون، سقف مشخصی برای تعداد پذیرفته‌شدگان وجود دارد و اضافه بر آن سقف، کارآموزی پذیرفته نخواهد شد. وجود این سقف، سال‌ها است که مورد انتقاد دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی قرار گرفته است و البته از سوی دیگر، کانون وکلا و برخی از وکلای دادگستری با جدیت از وجود آن دفاع می‌کنند.
وزارت کشاورزی:

"ویلای پسر علی پروین مصادره شد"

بدهی دولت بابت برنج با مصادره ویلای محمد پروین پسر علی پروین فوتبالیست معروف پرداخت شد.
اقدام مغایر با قانون 4 کانون وکلا ؛

تعيين ظرفيت كارآموزان وكالت خلاف نظر معاونت قوانين مجلس

در حالي كه در اسفند ماه سال گذشته معاونت قوانين مجلس شوراي اسلامي تعيين ظرفيت براي حرفه وكالت را خلاف قانون اعلام كرده بود. در ماه گذشته چهار كانون وكلاء در استان هاي قزوين، كرمان، البرز و چهارمحال و بختياري به ترتيب ظرفيت پذيرش كارآموزان وكالت را 50نفر، 50 نفر، 100 نفر و 12 نفر اعلام كرده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان:

مورد داشتیم که کسی کتف خودش را اره کرده که دیه بگیرد!

روزنامه خراسان نوشت: سال 95حدود هزارو11نفر برای دریافت دیه اقدام به خود زنی، تصادف ساختگی وحتی اره کردن استخوان ترقوه خود کرده اند که این آمار نسبت به سال گذشته 14درصد افزایش داشته است.
در گردهمایی کمپین حذف معیار محدودیت ظرفیت ازحرفه وکالت مطرح شد؛

انحصار وکالت باید برداشته شود/ ثبت شکایت در سامانه شورای رقابت

با حضور جمعی از حقوقدانان، گردهمایی کمپین حذف معیار محدودیت ظرفیت از حرفه وکالت برگزار شد و صاحب‌نظران به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها