سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاظمی با اشاره به تدوین طرح جامع پذیرش وکالت:

وکلا باید بر اساس تخصص درجه بندی شوند

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر لزوم بازنگری در قانون وکالت، گفت: به تمامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت نباید پروانه وکالت درجه یک اعطا شود.
بررسی علل خودکشی متهمان ؛

نامه تعدادی از وکلا به رییس‌جمهور پیرامون مسائل اخیر در بازداشتگاه‌ها

تعدادی از وکلای دادگستری در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار تعیین نماینده ویژه‌ برای بررسی علل خودکشی‌ چند تن از متهمان در بازداشتگاه‌ها شدند.
فتحی:

ضربه به استقلال کانون وکلا به نفع جامعه نیست

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر استقلال کانون وکلا، گفت:‌ جذب تعداد وکیل بیش از نیاز جامعه منجربه کارچاق کنی دردستگاه قضایی می شود.
ملاوردی:

درخواست بازرسی از بازداشتگاه‌ها را داده‌ایم

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازدیدی از بازداشتگاه‌ها هم داشته‌اید؟ افزود: ما این درخواست را دادیم که در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام نشده است. فراکسیون امید مجلس شوراس اسلامی هم این درخواست را داشته ولی هنوز هم این بازدید انجام نشده است.
ابهام چند میلیاردی؛

سرنوشت مبهم 20 هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران

فراهانی، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران: سرنوشت 20هزار میلیارد تومان در مدیریت شهرداری سابق مبهم است
رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری:

معاون سازمان حفاظت محیط زیست باید پروانه وکالتش را تودیع کند

کریم شافعی، نماینده ادوار سوم و هفتم مردم مرند در مجلس شورای اسلامی و وکیل پایه یک دادگستری در حالی به عنوان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شده است که به لحاظ قانونی باید بین کار وکالت یا معاونت تنها یکی را انتخاب کند.
فرهنگ استفاده از وکیل؛

نهادینه شدن استفاده از وکیل ضرورت این روز‌های جامعه

ورود بیش از ۲۰۰ هزار پرونده به محاکم قضایی استان قزوین که اغلب ناشی از آگاهی نداشتن افراد به قوانین و قواعد حقوقیست ضرورت استفاده از وکیل را در جامعه دو چندان کرده است.
مرتضی شهبازی‌نیا؛

شورای رقابت امکان ورود به مشاغل حقوقی را ندارد

رییس دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه شورای رقابت امکان ورود به مشاغل حقوقی را ندارد، گفت: در مشاغل حقوقی، مشتری قدرت ارزیابی کیفیت را ندارد در حالیکه در بازار رقابت پذیر باید مشتری قدرت ارزیابی کیفیت را داشته باشند.
اقدامات دادگستری برای حقوق شهروندی؛

فعالیتهای حقوق شهروندی در دو سطح اجرایی و اجتماع/ تشکیل مرجع متناظر حقوق کودک

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه فعالیت های حقوق شهروندی در دو سطح اجرایی و اجتماع آغاز شده است، گفت: مرجع متناظر حقوق کودک به منظور رعایت حقوق شهروندی کودکان در استانداری های سراسر کشور تشکیل شده است.
بهمن کشاورزمطرح کرد؛

۳۰ دقیقه فرصت بیشتر برای داوطلبان آزمون وکالت ۹۶ استان کرمانشاه

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) از تصویب افزایش زمان پاسخگویی به سوالات آزمون وکالت ۹۶ برای داوطلبان استان کرمانشاه خبر داد.
تعلل شورای رقابت خلاف قانون است؛

انحصارپذیرش وکیل را قبول نداریم

موسس پویش حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت با انتقاد از تعلل شورای رقابت در صدور رای نهایی شکایت تعدادی از فارغ التحصیلان گفت: این تعلل شورای رقابت را پیگیری می کنیم.
شهبازی‌نیا:

کانون‌های وکلا باید دانشکده‌های حقوق را رتبه‌بندی کنند

رئیس هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی کانون‌های وکلا با اساس موجود ظرفیت تعیین شده افراد بیشتری را جذب می‌کنند؛ در مقابل اگر شرط معدل و نصاب اجرا شود با توجه به آمار‌ آزمون‌های گذشته افراد بسیار کمتری جذب می‌شوند و همین مقدار جذب هم ممکن نیست.
ادعاهای موسسات حقوقی؛

طلاق فوری به همراه پاک کردن شناسنامه!

آنهایی که چشم دیدن همسر سابقشان را ندارند، آنهایی که دیدن نام او نیز به‌هم‌شان می‌ریزد، آنهایی که روزی نامزد داشته‌اند و با او به هم زده‌اند یا کسانی که چند صباحی با کسی عقد ازدواج بسته‌اند و حالا مطلقه‌اند، بعید نیست میان آگهی‌ها بگردند، اینترنت را بجویند و از این و آن پرس‌وجو کنند و برسند به یکی از موسسات حقوقی که ادعاهایی بزرگ دارند.
معاون رگولاتوری خبر داد:

امکان شکایت از پیامک‌‌های تبلیغاتی تلفن ثابت

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از ایجاد امکان ثبت شکایت از ارسال پیامک‌‌های تبلیغاتی با تلفن ثابت و سرشماره‌‌های تبلیغاتی در سامانه ۱۹۵ خبر داد.
از سوی رئیس جمهوری؛

قانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر ابلاغ شد

رییس جمهوری قانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر را به وزارت کشور و وزارت دادگستری ابلاغ کرد.
آگهی های تضمینی برای فروپاشی زندگی!

رئیس اتحادیه کانون های وکلا: وکلای دادگستری حق تبلیغات ندارند

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در خصوص آگهی های تبلیغاتی اخذ طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان گفت: این گونه آگهی ها در فضای مجازی، روزنامه و یا در مجلات از جانب وکلای دادگستری صحت ندارد. زیرا این گونه تبلیغات برای وکلای دادگستری عضو کانون ها ممنوع است و مجازات انتظامی در پی دارد.
شهیندخت مولاوردی؛

تلاش می‌کنیم برای حقوق شهروندی برنامه اقدام ملی داشته باشیم

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: در تلاش هستیم یک برنامه اقدام ملی را داشته باشیم، از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم، تقسیم‌کار ملی انجام دهیم و مرحله‌به‌مرحله به آن شرایط مطلوب نزدیک شویم.
وکیل سازمان تامین اجتماعی:

مرتضوی با ارائه گواهی پزشکی در جلسه دادگاه حاضر نشد

وکیل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در جلسه امروز دو طرف دفاعیات خود را مطرح کردند، گفت: جلسه امروز به خوبی برگزار شد و ما نسبت به نتیجه آن امیدواریم.
با تصویب مجلس؛

مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات تا سال ۹۸ تمدید شد

مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری تا تاریخ ۹۸/۲/۷ تمدید شد.
کاهش دربندان دیه؛

رانندگان زندانی در 15 استان تک رقمی هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اعلام آمار 592 نفری زندانیان ناشی از تصادفات رانندگی گفت: امروز به برکت تصویب قانون جدید بیمه اجباری شخص ثالث محبوسان ناشی از دیات حوادث رانندگی در 15 استان کمتر از ده زندانی هستند.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها