سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به علت سلب آزادی شخصی ملت؛

شکایت جمعی از وکلا از بازپرس صادرکننده دستور فیلترینگ تلگرام

بازپرس صادرکننده دستور فیلترینگ تلگرام با طرح شکایت جمعی از وکلای دادگستری مورد پیگرد قانونی قرار گرفت.
آزمون سردفتری اسناد رسمی؛

انتشار آگهی ثبت‌نام آزمون سردفتری اسناد رسمی صحت ندارد

بر اساس پیگیری‌های انجام شده مشخص شد که از ناحیه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، آگهی ثبت‌نام آزمون سردفتری اسناد رسمی منتشر نشده است.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد؛

اخذ عوارض از تابلوهای سر درب اماکن تجاری و اداری ممنوع

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه اخذ عوارض از تابلوهای منصوب و غیرمنصوب، مصوب شورای اسلامی شهر تهران را ابطال کرد.
معاون اول دولت دهم؛

پروانه وکالت «محمدرضا رحیمی» لغو می‌شود؟

نام محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم که به تازگی با آزادی مشروط از زندان بیرون آمده، از فهرست وکلای کانون وکلای دادگستری مرکز حذف شده است.
خطر برای استقلال کانون وکلا؛

گام مهم مجلس برای حرفه‌ای‌شدن وکالت و ارتقای شغلی وکلا

نمایندگان مجلس در آخرین روزهای اسفند سال گذشته طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت را به هیأت رئیسه مجلس ارائه کردند تا به‌صورت عادی در دستور کار نمایندگان قرار بگیرد. گفته می‌شود با تصویب این طرح تغییرات زیادی در پذیرش وکلا در کانون وکلا صورت می‌گیرد و عملا کانون وکلا با محدودیت روبه‌رو می‌شود و استقلال کانون وکلا به خطر می‌افتد. براساس برخی مفاد این طرح وکلا بعد از پذیرش در آزمون وکالت به سه درجه رتبه‌بندی می‌شوند و دریافت پروانه تخصصی برای وکلای پایه یک نیز الزامی می‌شود. طرح نمایندگان مجلس هم‌اکنون با مخالفت و اعتراضات بسیاری از سوی وکلای کشور ازجمله کانون وکلا روبه‌رو شده است.
جنیدی :

هیأت رسیدگی به وضعیت بازداشتگاه‌ها به رئیس جمهور گزارش خود را خواهد داد

معاون حقوقی نهاد ریاست جمهوری در خصوص هیأت رسیدگی به وضعیت بازداشتگاه ها و زندان ها گفت: وظیفه این هیأت این است که به رئیس جمهور گزارش دهد چه اتفاقاتی در زندان و بازداشتگاه‌ها افتاده است.
قربانزاده:

افق طراحی تحول در نهاد وکالت باید فراتر از تعصبات و منافع صنفی باشد

متولی کمپین حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت در واکنش به انتقادهای مطرح شده نسبت به طرح پذیرش و آموزش کارآموز وکالت گفت: یک سال و نیم است که روی این طرح کار علمی و پژوهشی (مطالعه تطبیقی) و میدانی شده و افراد و متخصصین بسیاری اعم از وکلاء، اساتید رشته حقوق و مسوولانی در مراکز پژوهشی مرتبط در این موضوع مشورت داده‌اند.
سید‌مهدی حجتی؛

نحوه نوشتن طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت، حکایت از ناشی بودن نویسندگان این طرح دارد/پیش‌بینی حضور وکیل یار هیچ توجیهی ندارد

عضو کانون وکلای مرکز گفت: در شرایطی که طرح جامع وکالت با پیشنهاد اصلاح پاره‌ای از مقررات وکالت از دستور کار مجلس خارج شده بود و قرار بر اصلاح موادی از قوانین وکالت در موارد مورد نیاز بود، وصول طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت در زمان حاضر توجیهی نداشت.
با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛

اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای اسلامی شهر یزد، در خصوص دریافت عوارض تمدید پروانه ساختمان را باطل کرد.
کاظمی با اشاره به تدوین طرح جامع پذیرش وکالت:

وکلا باید بر اساس تخصص درجه بندی شوند

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر لزوم بازنگری در قانون وکالت، گفت: به تمامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت نباید پروانه وکالت درجه یک اعطا شود.
بررسی علل خودکشی متهمان ؛

نامه تعدادی از وکلا به رییس‌جمهور پیرامون مسائل اخیر در بازداشتگاه‌ها

تعدادی از وکلای دادگستری در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار تعیین نماینده ویژه‌ برای بررسی علل خودکشی‌ چند تن از متهمان در بازداشتگاه‌ها شدند.
فتحی:

ضربه به استقلال کانون وکلا به نفع جامعه نیست

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر استقلال کانون وکلا، گفت:‌ جذب تعداد وکیل بیش از نیاز جامعه منجربه کارچاق کنی دردستگاه قضایی می شود.
ملاوردی:

درخواست بازرسی از بازداشتگاه‌ها را داده‌ایم

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازدیدی از بازداشتگاه‌ها هم داشته‌اید؟ افزود: ما این درخواست را دادیم که در حال بررسی است ولی هنوز بازرسی انجام نشده است. فراکسیون امید مجلس شوراس اسلامی هم این درخواست را داشته ولی هنوز هم این بازدید انجام نشده است.
ابهام چند میلیاردی؛

سرنوشت مبهم 20 هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران

فراهانی، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران: سرنوشت 20هزار میلیارد تومان در مدیریت شهرداری سابق مبهم است
رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری:

معاون سازمان حفاظت محیط زیست باید پروانه وکالتش را تودیع کند

کریم شافعی، نماینده ادوار سوم و هفتم مردم مرند در مجلس شورای اسلامی و وکیل پایه یک دادگستری در حالی به عنوان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شده است که به لحاظ قانونی باید بین کار وکالت یا معاونت تنها یکی را انتخاب کند.
فرهنگ استفاده از وکیل؛

نهادینه شدن استفاده از وکیل ضرورت این روز‌های جامعه

ورود بیش از ۲۰۰ هزار پرونده به محاکم قضایی استان قزوین که اغلب ناشی از آگاهی نداشتن افراد به قوانین و قواعد حقوقیست ضرورت استفاده از وکیل را در جامعه دو چندان کرده است.
مرتضی شهبازی‌نیا؛

شورای رقابت امکان ورود به مشاغل حقوقی را ندارد

رییس دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه شورای رقابت امکان ورود به مشاغل حقوقی را ندارد، گفت: در مشاغل حقوقی، مشتری قدرت ارزیابی کیفیت را ندارد در حالیکه در بازار رقابت پذیر باید مشتری قدرت ارزیابی کیفیت را داشته باشند.
اقدامات دادگستری برای حقوق شهروندی؛

فعالیتهای حقوق شهروندی در دو سطح اجرایی و اجتماع/ تشکیل مرجع متناظر حقوق کودک

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه فعالیت های حقوق شهروندی در دو سطح اجرایی و اجتماع آغاز شده است، گفت: مرجع متناظر حقوق کودک به منظور رعایت حقوق شهروندی کودکان در استانداری های سراسر کشور تشکیل شده است.
بهمن کشاورزمطرح کرد؛

۳۰ دقیقه فرصت بیشتر برای داوطلبان آزمون وکالت ۹۶ استان کرمانشاه

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) از تصویب افزایش زمان پاسخگویی به سوالات آزمون وکالت ۹۶ برای داوطلبان استان کرمانشاه خبر داد.
تعلل شورای رقابت خلاف قانون است؛

انحصارپذیرش وکیل را قبول نداریم

موسس پویش حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت با انتقاد از تعلل شورای رقابت در صدور رای نهایی شکایت تعدادی از فارغ التحصیلان گفت: این تعلل شورای رقابت را پیگیری می کنیم.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها