سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پیمان عطار، وکیل دادگستری مطرح کرد:

ضرورت تغییر مجازات اعدام حاملان مواد مخدر

یک وکیل دادگستری درباره تأثیر حذف مجازات اعدام برای جرائم مواد مخدر گفت: سیاست‌گذاران کیفری کشورهای پیشرفته به‌جای اعدام مجرمین، از مجازات‌های جایگزین اعدام و حبس برای مجرمین ازجمله کارهای عام‌المنفعه و کارهای سخت برای جلوگیری از ارتکاب جرائم دیگر در زندان استفاده می‌کنند.
آشنایی با حقوق موکلان؛

کلاف سردرگم در تعامل مردم با وکلا

وکلا برای کسب درآمد می توانند هر پرونده ای اعم از ثبتی، خانوادگی، ارث، جنایی و ... را بپذیرند، نهایتا در دادگاه برنده نمی شوند و کسی هم نمی تواند از آن ها بازخواست کند که چرا؟ چون کار تضمینی در وکالت وجهی ندارد.
وکیل خانواده روح‌الامینی:

ادامه بررسی اتهامات سعید مرتضوی

وکیل مدافع اولیای‌دم روح‌الامینی گفت: پرونده تامین اجتماعی و کهریزک در یک شعبه ولی بطور مجزا از هم مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و در این روز فقط به پرونده سعید مرتضوی رسیدگی می‌شود.
مؤسس پویش حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت؛

نتقاد از ظرفیت ۱۱۰۰نفری آزمون وکالت

حسین قربان زاده، مؤسس پویش حذف معیار ظرفیت از حرفه وکالت گفت: در سال تولید ملی و اشتغال متأسفانه رویه ظالمانه تعیین ظرفیت غیرقانونی برای حرفه وکالت ادامه دارد.
کانون وکلای دادگستری ؛

ظرفیت وکالت، بازار و مساله رقابت

کانون وکلای دادگستری هر ساله آزمونی را برای پذیرش متقاضیان کارآموزی وکالت برگزار می‌کند. در این آزمون، سقف مشخصی برای تعداد پذیرفته‌شدگان وجود دارد و اضافه بر آن سقف، کارآموزی پذیرفته نخواهد شد. وجود این سقف، سال‌ها است که مورد انتقاد دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی قرار گرفته است و البته از سوی دیگر، کانون وکلا و برخی از وکلای دادگستری با جدیت از وجود آن دفاع می‌کنند.
وزارت کشاورزی:

"ویلای پسر علی پروین مصادره شد"

بدهی دولت بابت برنج با مصادره ویلای محمد پروین پسر علی پروین فوتبالیست معروف پرداخت شد.
اقدام مغایر با قانون 4 کانون وکلا ؛

تعيين ظرفيت كارآموزان وكالت خلاف نظر معاونت قوانين مجلس

در حالي كه در اسفند ماه سال گذشته معاونت قوانين مجلس شوراي اسلامي تعيين ظرفيت براي حرفه وكالت را خلاف قانون اعلام كرده بود. در ماه گذشته چهار كانون وكلاء در استان هاي قزوين، كرمان، البرز و چهارمحال و بختياري به ترتيب ظرفيت پذيرش كارآموزان وكالت را 50نفر، 50 نفر، 100 نفر و 12 نفر اعلام كرده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان:

مورد داشتیم که کسی کتف خودش را اره کرده که دیه بگیرد!

روزنامه خراسان نوشت: سال 95حدود هزارو11نفر برای دریافت دیه اقدام به خود زنی، تصادف ساختگی وحتی اره کردن استخوان ترقوه خود کرده اند که این آمار نسبت به سال گذشته 14درصد افزایش داشته است.
در گردهمایی کمپین حذف معیار محدودیت ظرفیت ازحرفه وکالت مطرح شد؛

انحصار وکالت باید برداشته شود/ ثبت شکایت در سامانه شورای رقابت

با حضور جمعی از حقوقدانان، گردهمایی کمپین حذف معیار محدودیت ظرفیت از حرفه وکالت برگزار شد و صاحب‌نظران به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.
مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی؛

پیش‌خرید ساختمان را در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنید

مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی درباره موانع اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان تصریح کرد که پیش فروش ساختمان باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.
پیشنهادی برای استفاده از ظرفیت دانش آموختگان حقوق؛

راهکار ایجاد دفاتر پیشخوان حقوقی

تیر ماه امسال وزیر دادگستری تعداد پرونده های وارد شده به قوه قضاییه را بیش از 14 میلیون و 600 هزار پرونده در سال 94 ذکر کرد که اگر این رقم را به جمعیت کشور بر مبنای 80 میلیون نفر تقسیم کنیم تقریبا به ازای هر 5 نفر یک پرونده در سیستم قضایی وجود دارد،
نحوه فیلترینگ در ایران چگونه است؛

کدام نهاد مسئول فیلترینگ است؟

نحوه فیلترینگ در ایران یکی از موضوعاتی است که در فضای ژورنالیستی کشور همواره مورد توجه رسانه‌¬ها بوده است.
با گذشت یک ماه از حادثه پلاسکو؛

ثبت۱۱۰۰پرونده «اعلام مفقودی»

معاون قضائی مجتمع ۱۲۱۳ شورای حل اختلاف استان تهران، از مراجعه میانگین روزانه ۶۰ نفر از کسبه پلاسکو به این مجتمع خبر داد و گفت: تا کنون ۱۱۰۰ پرونده با عنوان«اعلام مفقودی» ثبت شده است.
محمدرضا اردکانی خبرداد؛

پایان طناب کشی بین پلیس و سردفتران

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی از تأکید کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بر ثبت نقل و انتقال معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی خبر داد و به این ترتیب با پا در میانی این کمیسیون غائله نقل و انتقال خودرو پایان یافت.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران:

کمیسیون اصل ۹۰ بررسی قانون ثبت سند خودرو را به آینده موکول کرده است

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: قرار بود موضوع اختلاف درباره ثبت سند خودرو در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شود اما به دلایلی که این کمیسیون موضوعاتی دیگری در دست بررسی داشت رسیدگی به این امر به بعد موکول شد.
حسین طالع مطرح کرد:

بدون همکاری سایر قوا و نهادها اجرای حقوق شهروندی میسر نمی‌شود

عضو هیات مدیره کانون مرکز در مورد نبود ضمانت اجرا برای حقوق شهروندی: راه چاره تصویب قوانینی است که به مفاد منشور، روح تازه بدمد و آنرا تبدیل به قانونی زنده و کارآمد نماید.
مدیر عامل ستاد دیه:

۹۵۰ محکوم دیه تصادفات قانون بیمه شخص ثالث اصلاح نمی خواهد

مدیر عامل ستاد دیه با اشاره به آمار ۹۵۰ محکوم دیه تصادفات در کشور، گفت: قانون بیمه شخص ثالث نیاز به اصلاح ندارد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور:

نرخ دیه باید رقمی معادل یک میلیارد تومان باشد

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: مبلغ دیه فعلی که 190 میلیون تومان تعیین شده است هم معادل واقعی ارزش یک نفس نبوده و این نرخ‌ها کمتر از ارزش حقیقی یک انسان است و به اعتقاد بنده این نرخ دیه باید رقمی معادل یک میلیارد تومان باشد.
دیوان عدالت اعلام کرد:

تعیین عوارض بر نقل و انتقال املاک غیرقانونی است

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال مصوبات ۷ شورای اسلامی شهر و روستا، وضع عوارض بر نقل و انتقال املاک را غیرقانونی دانست.
حمایت از بازماندگان به عنوان یک اصل اساسی مطرح است:

فرزند و همسر ، بعد از فوت بازنشسته از چه حقوقی برخوردارند ؟

در صورت فوت بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تحت پوشش صندوق‌های بیمه‌ای، بازماندگان آنها می‌توانند از حقوق مستمری متوفی بهره‌مند شوند . قوانین مختلف کشور، از جمله قانون تامین اجتماعی، قانون استخدام کشوری، آیین‌نامه بیمه سردفتران و دفتریاران اسناد […]
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها