سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تصادف مرگبار اتوبوس با تانکر سوخت؛

انتقال اجساد حادثه اتوبوس مسافربری به پزشکی قانونی اصفهان

حوالی ساعت 23:30 شب گذشته، با برخورد اتوبوس مسافربری با تانکر حمل سوخت در آزاد راه نطنز-کاشان که از تهران به سمت کرمان در حرکت بود متاسفانه 19 نفر از مسافران این اتوبوس در دم جان باختند و 27 نفر مصدوم این حادثه به بیمارستان های کاشان، بادرود و اصفهان منتقل شدند؛ علت این حادثه به طور قطع اعلام نشده است و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
لعیا جنیدی؛

دولت از طلاب شکایت نکرد

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره پیگیری حقوقی ماجرای مدرسه فیضیه قم گفت: جرم مشهود و آن هم تهدید به قتل است که جنبه عمومی دارد. دستگاه قضایی تکلیف دارد رسیدگی کند که البته مقامات قضایی نیز مشهود بودن جرم را تأیید و اعلام کردند ورود می‌کنند.
عباس زرگر/وکیل پایه یک دادگستری:

بسته جامع «ساو»

جامعه وکالت این روزها با مشکلات و معضلات گوناگونی روبه‌رو است. مشکلات و معضلاتی که می‌توان آنها را در دوبعد معضلات بیرونی و معضلات درونی تقسیم کرد. برخی از معضلات با بن‌مایه و درون جامعه وکالت ارتباطی ندارد لکن بر آن تاثیر بسزایی گذاشته است. به‌عنوان مثال بحران اقتصادی پیش‌آمده در میان وکلای جوان و بعضا وکلای پیشکسوت از معضلات بیرونی جامعه وکالت است که متاسفانه این روزها به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این صنف تبدیل شده است. برای ریشه‌یابی این بحران بیرونی می‌توان دلایل چندی را برشمرد.
معاون رگولاتوری:

ارسال پیامک فلش در هر شکل ممنوع است

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: ارسال پیامک فلش با هر نوع محتوا از پارسال ممنوع شده است و در صورت مشاهده با اپراتور برخورد می‌شود.
احکام لاهه ضمانت اجرایی ندارد؛

جاسمی : اشغال سفارتخانه‌های خارجی توسط ایران در نحوه رسیدگی دادگاه لاهه تاثیرگذار است

یعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می‌گوید احکام دادگاه لاهه برای ایران ضمانت اجرایی ندارند زیرا اگر حکمی هم به نفع ایران صادر شود، آمریکا با توسل به قدرتی که در اختیار دارد، جلوی اجرای حکم را خواهد گرفت.
معاون رئیس جمهور عنوان کرد؛

از وقایع فیضیه شکایت می‎کنیم!

معاون حقوقی رئیس جمهور می‌گوید برخی دادگاه‌های آمریکایی حملات 11 سپتامبر 2001 که طی آن برج‌های دوقلو نیویورک مورد اصابت هواپیماهای مسافربری توسط تروریست‌های القاعده قرار گرفتند را به ایران مرتبط کرده و در حال صدور رای علیه ایران هستند. همچنین به گفته لعیا جنیدی، دولت از وقایع مدرسه فیضیه قم و تهدید ضمنی به قتل رئیس جمهور شکایت می‌کند.
خانه فروغ در آستانه تخریب؛

خانه فروغ قربانی نقص پرونده شد

یک ماه از اقدام مالک خانه فروغ برای تخریب می‌گذرد و با وجود وعده‌هایی که برای ثبت این خانه در فهرست آثار ملی داده شده بود، هنوز این امر محقق نشده است. گفته می‌شود پرونده ثبت ناقص است.
یادداشت سید ابراهیم امینی؛

پارلمان شهری و حقوق شهروندی

«حقوق شهروندی» مفهوم نسبتا مدرنی است که می‌توان آن‌ را مولود «حقوق بشر» دانست؛ مفهومی که به حقوق و تکالیف متقابل شهروندان در برابر یکدیگر، شهروندان و حکومت در مقابل هم و تکالیف هردوی آنان در مقابل سرزمین‌شان می‌پردازد.
اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران؛

ثبت نام آزمون وکالت سال ۹۷ در نیمه اول مهر

اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) طی اطلاعیه ای از زمان ثبت نام در آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۹۷ و تاریخ برگزاری این آزمون خبر داد.
بررسی شوراهای حل اختلاف؛

شوراهای حل اختلاف و کاهش مراجعات به دستگاه قضایی

شورای حل اختلاف یک نهاد شبه قضایی است که به منظور کاهش مراجعات مردم به دستگاه قضایی و در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی، براساس آیین‌نامه ای که به تصویب رئیس سابق قوه قضائیه رسید، در سال 1381 تشکیل شد.
ثبت پروانه وکالت در سامانه کار؛

سرپیچی کانون های وکلای دادگستری از قانون به نفع انحصار شغلی!

در پی انتشار رای هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور را مکلف می کرد، ظرف دو هفته پروانه وکالت را در سامانه ایران مجوز ثبت کنند، رییس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور چهارشنبه گذشته، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که کانون های وکلای دادگستری این رای را خلاف قانون می دانند و آن را اجرا نمی کنند.
رئیس اسکودا:

نهاد وکالت مشمول اصل ۴۴ نمی‌شود

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در واکنش به مصوبه اخیر هیئت مقررات زدایی مبنی بر صدور پروانه وکالت از طریق سامانه ایران مجوز گفت: وکالت اصلا مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی نیست و هیچ گاه چنین تصوری نبوده که وکالت یک حرفه اقتصادی است.
عیسی امینی:

کانون وکلا، تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری را نقض حقوق ملت می‌داند

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در یادداشتی با اشاره به تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری تصریح کرد: کانون وکلای دادگستری مرکز اجرای این تبصره را موجب نقض حقوق ملت، تبعیض ناروا، تحمیل نابجا و حکم تبصره مزبور را به دلایل مذکور غیرقابل‌اجرا می‌داند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:

موارد نقض حقوق کودک به سامانه کنوانسیون اعلام شود

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از راه اندازی سامانه همگانی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به شماره ٣٠٠٠٣6٣6 خبر داد و گفت: شهروندان موارد نقض حقوق کودک را به این سامانه اعلام کنند.
تعارض منافع در نهادهای نظارتی؛

نظارت‏ گریزی به بهانه استقلال نهاد وکالت

استقلال نهاد وکالت همواره یکی از مطالبات اصلی جامعه وکالت از حاکمیت بوده است. استقلال به معنای برخورداری وکیل از امنیت شغلی و معنوی در برابر تهدیدهای احتمالی که دفاع از حقوق موکل در دادگاه به دنبال دارد امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. اما کاربرد نابجای مفهوم استقلال از سمت وکلا در مقابله با اصلاحات ساختاری و قانونی روی نهاد وکالت نشان از سوءبرداشت یا سوءنیت وکلا در بهره‌گیری و استفاده از این مفهوم دارد. همواره شاهد آن بوده‌ایم که هرگاه حاکمیت نیت و یا اقدام به اصلاح قوانین نظارتی حاکم بر وکلا کرده است موجی از مطالبات در رابطه با حفظ استقلال نهاد وکالت در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور شکل‌گرفته است.
ستاد دیه کشور اعلام کرد؛

500 زن زندانی بدهکار چشم انتظار کمک برای آزادی

بر اساس اعلام ستاد دیه کشور، در حال حاضر حدود 500 زن درکل کشور (از حدود 6500 زن زندانی) به علت ارتکاب جرایم غیر عمد در زندان‌ها به سر می‌برند که بیش از 70 درصد آنها سرپرست خانوار و دارای فرزند هستند.
به علت سلب آزادی شخصی ملت؛

شکایت جمعی از وکلا از بازپرس صادرکننده دستور فیلترینگ تلگرام

بازپرس صادرکننده دستور فیلترینگ تلگرام با طرح شکایت جمعی از وکلای دادگستری مورد پیگرد قانونی قرار گرفت.
آزمون سردفتری اسناد رسمی؛

انتشار آگهی ثبت‌نام آزمون سردفتری اسناد رسمی صحت ندارد

بر اساس پیگیری‌های انجام شده مشخص شد که از ناحیه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، آگهی ثبت‌نام آزمون سردفتری اسناد رسمی منتشر نشده است.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد؛

اخذ عوارض از تابلوهای سر درب اماکن تجاری و اداری ممنوع

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه اخذ عوارض از تابلوهای منصوب و غیرمنصوب، مصوب شورای اسلامی شهر تهران را ابطال کرد.
معاون اول دولت دهم؛

پروانه وکالت «محمدرضا رحیمی» لغو می‌شود؟

نام محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم که به تازگی با آزادی مشروط از زندان بیرون آمده، از فهرست وکلای کانون وکلای دادگستری مرکز حذف شده است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها