سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خواندنی های وکالت؛

ویژگی‌های یک وکیل خوب چیست؟

این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی کمتر خانواده ای است که به نوعی درگیر پرونده های قضایی نباشد. بدیهی است که همگان تسلط بر قوانین ماهوی و شکلی ندارند و مقتضای عقل است که دفاع از حقوق به وکیل مجرب سپرده شود.
چرا باید از عراق خسارت گرفت؟؛

پاسخ حقوقی به متجاوز

شورای امنیت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین ارکان سازمان ملل متحد، مسوولیت اولیه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را بر دوش دارد. رویه شورای امنیت در برخورد با مسائل مربوط به تهاجم عراق به ایران و موارد پیرامونی آن به نظر تبعیض‌آمیز می‌رسد چراکه به رغم اینکه ادله کافی برای متجاوز دانستن عراق در اختیار شورا بوده، اصولا خود را تا پایان جنگ به تجاهل زد و واکنشی نشان نداد. مسلما اجرای تصمیمات شورای امنیت طبق فصل هفتم منشور به منظور حفظ یا اعاده صلح و امنیت بین‌المللی و مستندا به مواد ۲۵ و ۱۰۳ منشور ملل متحد این قطعنامه لازم‌الاتباع است و بر اساس بند ۱۰ قطعنامه ۵۹۸ که تصریح کرده در صورت نیاز شورای امنیت جهت اجرای قطعنامه تشکیل جلسه می‌دهد، لذا می‌توان گفت که سازمان ملل متحد و شورای امنیت در قبال اجرای کامل قطعنامه مزبور باید مسوولیت و تعهدات خود را ایفا کنند.
توهین به ساحت مقدس اباعبدالله؛

وزارت خارجه از مترجم توهین کننده به مقدسات تبری جست

به دنبال انتشار مطلبی موهن علیه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) توسط فردی تحت عنوان " مترجم وزارت امور خارجه " روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد چنین فردی هیچگاه کارمند وزارت امور خارجه نبوده و نیست.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام:

رسانه‌ها شیوه‌های مبارزه با جرم را به مردم آموزش دهند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام گفت: رسانه‌ها می‌توانند شیوه‌های مبارزه با جرم را به مردم آموزش داده و با اطلاع‌رسانی و ارتقاء آگاهی‌های عمومی از این طریق محقق خواهد شد که در این زمینه نقش رسانه‌ها به عنوان نقش اساسی در این بین محسوب می‌شود، به هر اندازه معلومات افراد جامعه بالاتر رود به همان اندازه بزهکاری پایین خواهد آمد در بسیاری از جرائم که روی می‌دهد ریشه در ناآگاهی مردم دارد، و این وظیفه خطیر رسانه‌ها را در حوزه اطلاع‌رسانی و در ارتقاء آگاهی‌های عمومی بالا خواهد برد، در خیلی از جرائم کشف شده با اطلاعات مردمی کشف می‌شود و مردم به پای کار هستند.
خرمشاهی:

ضرورت استفاده از قضات بازنشسته در عرصه وکالت منتفی شده است

یک وکیل دادگستری با اشاره به اینکه زمانی ورود قضات بازنشسته به عرصه وکالت نیاز جامعه وکالت و دستگاه قضایی بود، گفت: در آن زمان تحصیل کرده حقوق و حقوقدان کمتر بود و می طلبیدکه از دانش قضاتی که بازنشسته شده‌اند در جهت ارتقای سطح وکالت استفاده شود که به نظر می رسد این نیاز و ضرورت کاملا منتفی شده است
امید پشت میله های زندان؛

زندانی محکوم به حبس؛ تک رقمی کنکور کارشناسی ارشد شد

یکی از زندانیان زندان رجایی شهر که به جرم قتل و بامحکومیت قصاص نفس درحین تحمل حبس است در آزمون کارشناسی ارشدشرکت کردوبا قبولی در آزمون، دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس شد.
10درصد خسارت از جیب رانندگان حادثه ساز؛

راننده‌های حادثه ساز تا ۱۰ درصد خسارت را باید بپردازند

آیا می‌دانستید اگر بر اثر انجام یکی از انواع تخلفات حادثه ساز مقصر حادثه رانندگی باشید، شرکت بیمه "می‌تواند" بخشی از خسارت را از شما مطالبه کند؟ مهمتر از آن، آیا می دانستید که قبل از آن شرکت بیمه، باید خسارت زیان دیده را بدون هیچ شرط و اخذ تضمینی به طور کامل پرداخت کند؟
الگوهای پیشگیری از جرم؛

ایده‌پردازی‌های جامعه شناسانه برای پیشگیری بلندمدت از جرم

هرگونه اقدامی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به تقویت جنبه‌های گوناگون یک اجتماع (همبستگی اجتماعی آن، شبکۀ روابط اجتماعی آن و…) یاری رساند، در بلندمدت از طریق سازوکارهای متعددی ، به پیشگیری از جرم کمک خواهد کرد.
به‌ مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرخم صورت گرفت؛

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

به‌ مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرخم، رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات ۶۱۵ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی موافقت کردند.
مدیرکل زندان های استان تهران:

تجهیز هواخوری زندان‌ها به دوربین بعد از قتل وحید مرادی

مدیرکل زندان های استان تهران از برنامه زندان های تهران برای تجهیز تمام هواخوری ها به دوربین بعد از قتل وحید مرادی خبر داد.
مطالبه‌ای که فراگیر می‌شود؛

غرامت عراق به ایران

اعلام موضع نخست‌وزیر عراق مبنی بر همراهی با تحریم‌های ضد ایرانی امریکا اگر چه در اثر فشارهای داخلی تلطیف شد، اما همزمان موجی اعتراضی در ایران و بخصوص فضای مجازی را به‌دنبال آورد که چرا مقامات عراقی قدر شناس کمک‌های ایران به این کشور نیستند. در ادامه همین بحث‌ها بود که موضوع غرامت بغداد به تهران بابت جنگ تحمیلی رژیم بعث به ایران هم یادآوری شد. بخصوص که رئیس جمهوری هم اخیراً تأکید کرده که بین دو کشور مسائل حقوقی باقی مانده که پیگیر آن هستیم.
ارزیابی معاون اسبق وزیر نفت از شکایت به دیوان دادگستری لاهه؛

احکام دیوان دادگستری لاهه استیناف ندارد

معاون اسبق وزیر نفت معتقد است احکام دیوان دادگستری لاهه استیناف و تجدید نظر ندارد یعنی اگر حکمی صادر شد، فقط باید اجرایی شود و کسی نمی تواند به جز موارد بسیار خاص و ویژه تقاضای تجدیدنظر بدهد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور خبر داد؛

تقاضای حذف حق الاجراء در قبال محکومان جرایم غیرعمد

مدیرعامل ستاد دیه کشور از نامه‌نگاری و تلاش‌ در راستای حذف پرداخت «نیم عشر دولتی» محکومان جرایم غیرعمد خبر داد.
سخنگوی ثبت‌احوال مطرح کرد؛

سایه تحریم‌ها بر سر کارت ملی و عذرخواهی ثبت‌احوال از مردم

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور دلایل تأخیر در صدور کارت هوشمند ملی را اعلام کرد و گفت: متأسفانه بر اثر تحریم‌ها دیگر نمی‌توانیم بدنه کارت را وارد کنیم به همین دلیل اقدامات خود را برای صدور کارت تولید داخل آغاز کرد‌ه‌ایم.
هشدار به خبرنگاران؛

مراقب تشویش اذهان عمومی باشید!

خبرنگاران و رسانه ها باید مراقب باشند تا در اخبارشان تشویش اذهان عمومی نداشته باشند.
وکیل مدافع جزایری خبر داد؛

ممنوع‌الخروجی شهرام جزایری به‌خاطر بدهی مالیاتی ۴۵۰ میلیون تومانی

وکیل مدافع شهرام جزایری علت ممنوع‌الخروجی موکلش را بدهی مالیاتی ۴۵۰ میلیون تومانی عنوان و اخبار منتشر شده مبنی بر فرار وی از طریق پنهان شدن در داخل کامیون را تکذیب کرد.
معرفی رشته های دانشگاه آزاد برای داوطلبان کنکور سراسری:

رشته حقوق، پرطرفدارترین در علوم انسانی

رشته حقوق جزو رشته های پرطرفدار در سراسر کشور است و واحد تهران مرکزی یکی از بهترین دانشکده های حقوق دانشگاه آزاد اسلامی است که بیشترین اعضای هیات علمی و حدود 2500 دانشجو دارد.
دانشجوی دو تابعیتی که سر از اوین در آورد؛

عکاسی مخفی از آرشیو وزارت خارجه؛ تحقیق یا جاسوسی؟/ زندانی هم‌بند نزار زاکا کیست؟

پیش از این قوه قضاییه از بازداشت یک جاسوس آمریکایی در ایران خبر داده بود. رویداد۲۴ روایت یکی از نشریات آمریکایی را از فعالیت‌های او ترجمه کرده است که مدعی شده‌اند این فرد فقط یک محقق بوده است.
قوانین مالیاتی ؛

بخشنامه ای در مورد جرائم و جوایز مالیات حقوق

نظر به اینکه درخصوص تعلق جایزه خوش حسابی و جریمه دیرکرد به میزان 5/2% در ماه و بخشودگی جریمه موضوع تبصره های 1 و2 ماده 190قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه 1366 و اصلاحیه های بعدی آن نسبت به مالیات بردرآمد حقوق ابهاماتی مطرح و منتهی به صدور رای شماره 10409-4/30 مورخ 6/10/1376 هیأت عمومی شورای عالی مالیاتی گردیده است .
گزارش تصویری؛

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام + عکس

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها