سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فوق‌العاده‌های بدی آب و هوا؛

تمدید فهرست مناطق کمتر توسعه یافته و بد آب و هوا

هیئت وزیران در جلسه 29/2/1398 به پیشنهاد شماره 539037 مورخ 3/10/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (1) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب 1386- تصویب کرد.
دیدار با آیت الله رئیسی؛

رسایی درباره مدرک تحصیلی روحانی به رئیسی چه گفت؟

حمید رسایی مدیرمئسول هفته‌نامه ۹ دی در دیدار اصحاب رسانه با رئیس قوه‌قضاییه، توضیحاتی درباره مدرک تحصیلی روحانی و ابهام ایجاد شده در اذهان عمومی در این‌خصوص توضیح داد و گفت: افکار عمومی می‌پرسد اگر مدرک فلانی درست نیست، چرا موضوع رها می‌شود!حجت‌الاسلام حمید رسایی از هفته نامه 9 دی خطاب به رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آغاز خوبی را در مواجهه با رسانه‌ها داشتید، گفت: متاسفانه در دوره قبل رسانه‌ها با سختگیری‌های خاصی مواجه می‌شدند و کسانی که به قوه قضاییه نقد داشتند ـ که البته اختصاص به قوه قضاییه هم نداشت ـ با برخورد‌های سختی مواجه می‌شدند لذا شروع شما شروع خوبی است و‌ ای کاش شکایاتی که قوه قضاییه از رسانه‌ها دارد را بررسی کنید.
پس از اجتماع در روز ۱۹ اردیبهشت ماه؛

بازداشت تعداد دیگری از کارگران نیشکر هفت تپه

شمار دیگری از کارگران معترض نیشکر هفت تپه بازداشت شدند.گفته می‌شود شماری دیگر از کارگران معترض شرکت نیشکر هفت تپه که اسامی چهار نفر از آن‌ها نیز منتشر شده است، پس از اجتماع در روز ۱۹ اردیبهشت ماه به دلیل نارضایتی از عملکرد شورای کارخانه، دیروز (۲۴ اردیبهشت ماه) بازداشت شدند.
در اولین دادگاه متهمان پدیده؛

وصیت نامه یکی از شاکیان و طلبکاران پدیده

یکی از شاکیان و طلبکاران پدیده در اولین دادگاه متهمان این پرونده در وصیت نامه از علت مرگش می نویسد.
دادگستری اعلام کرد؛

۱۰۵۸ محکوم ایرانی با ۶۶۵ محکوم خارجی رد و بدل شدند

معاون وزیر دادگستری و رییس کمیته استرداد مجرمان و انتقال محکومان با تاکید بر گسترش روابط حقوقی و قضائی با سایر کشور‌ها گفت: در سال گذشته در مجموع یک هزار و ۵۸ محکوم شامل ۳۹۳ محکوم ایرانی به کشور وارد و ۶۶۵ محکوم خارجی به کشور متبوع خود بازگردانده شدند.
پس از تغییر کاربری به مرکز بازپروری معتادان؛

درهای بازداشتگاه سابق کهریزک به روی خبرنگاران باز شد

با تغییر کاربری بازداشتگاه سابق کهریزک به مرکز نگهداری از معتادان متجاهر و تغییر نام به «سروش»، امروز خبرنگاران از این مرکز بازدید کردند.
قیمت بنزین؛

گرداب شایعات فرصتی برای سودجویان بنزین

‏سوء استفاده سودجویان از شایعه گرانی بنزین در سایت دیوار.
حجتی عنوان کرد؛

حمایت از مصرف کننده شرط اساسی رونق تولید ملی است

یک وکیل دادگستری گفت: حمایت مالی و حقوقی از تولید کننده، صرفاً شرط لازم برای تحقق رونق اقتصادی و رشد تولید ملی است نه شرط کافی و برای تحقق رونق تولید ملی لازم است که حقوق مصرف کننده نیز با تمامی جوانب آن مورد حمایت قرار گیرد.
معاون فضای مجازی دادستان کل کشور؛

‍‍‍ بازدید معاون دادستان کل کشور از اسنپ

روز گذشته جواد جاویدنیا، معاون فضای مجازی دادستان کل کشور، با هیئت‌ همراه خود از شرکت اسنپ بازدید کرد. در این بازدید مدیرعامل اسنپ ضمن اشاره به رشد صددرصدی این سامانه در سال گذشته و ایجاد صدها هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم، آمارهایی از رشد شرکت‌های زیرمجموعه گروه اینترنت ایران ارائه کرد. همچنین موضوعاتی از جمله چالش‌های پیش روی سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل مانند اصرار شهرداری‌ها بر خلق مجوز جدید و تحمیل هزینه‌های گزاف بر این سامانه‌ها، لزوم برخورد قانونی و جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای با کسب‌وکارها در این جلسه مطرح شد.
مصطفی محبی اعلام کرد؛

قدیمی ترین زندانی بدهکار استان تهران آزاد شد

مدیر کل زندانهای استان و نایب رییس هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران از آزادی قدیمی ترین زندانی بدهکار غیر عمد استان پس از تحمل ۲۰ سال حبس با کمک خیرین در شب میلاد مولی الموحدین (ع ) و در استانه نوروز ۹۸خبر داد.مدیر کل زندان‌های استان و نایب رییس هیات امنای ستاد دیه استان خاطر نشان کرد: با پرداخت مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان از سوی خیرین محمد رضا ۶۷ ساله نام خویش را در کنار اعلام آزادی از بلندگوهای بازداشتگاه های اوین شنید تا بتواند در این لحظات اعیاد مذهبی و ملی در کنار خانواده خویش آزادی خود را جشن بگیرد.
عملکرد کمیسیون ماده ۱۰۰ زیر ذره‌بین؛

آیا ساختمان برادر معاون استاندار تخریب می‌شود؟

باید منتظر ماند که ساختمان برادر معاون استاندار چه حکمی دریافت می‌کند و آیا کمیسیون تجدیدنظر استقلال خود را حفظ خواهد کرد؟اگر شخصی در حوزه‌ی ساخت‌وساز مرتکب تخلفی شود، شهرداری حق تخریب یا گرفتن جریمه ندارد بلکه فقط می‌‌تواند جلوی عملیات ساخت‌وساز را بگیرد، اما باید بلافاصله پرونده را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع دهد تا کمیسیون پس از رسیدگی تصمیم بگیرد که با متخلف باید چه برخوردی صورت بگیرد.
توصیه های حقوقدانان برای سال جدید؛

قرار سال 98 ؛خواندن قانون اساسی

سراغ حقوقدانان رفتیم و پرسیدیم اگر در سال 1398 خواسته باشیم تصمیم بگیریم شهروند قانونمداری باشیم، قانونمداری را از کجا باید آغاز کرد؟ پرسش دیگر این بود که یکی از مهم‌ترین تخلفات قانونی ما ایرانی‌ها که گستره شمول آن چشمگیر و پر تکرار و البته آزاردهنده است چیست؟ حقوقدانان به این پرسش هم پاسخ دادند که کدام ماده یا موضوع قانونی است که احساس می‌کنند هر شهروند ایرانی باید آن را مرور کند و با آن آشنا باشد.
سردار رحیمی گفت:

بازداشت ۱۸۰۰ محکوم فراری

سردار رحیمی گفت: در برخورد با جرایم باندی و سازمان یافته با انهدام یک ۱۸۹۱ باند باند سرقت زورگیری مواد مخدر و اراذل و اوباش که با همکاری ماموران پلیس آگاهی مواد مخدر و اطلاعات پایتخت رقم خورد ۸ درصد افزایش انهدام باند های گروهی را داشته باشیم. در حوزه دستگیری مجرمین فراری با هماهنگی با دستگاه قضایی ۲۲ مرحله طرح دستگیری را داشتیم که ۱۸۰۰ نفر را دستگیر کردیم. همچنین در حوزه دستگیری سارقان خشن که همواره در اولویت پلیس بود یک هزار و نود و سه نفر مجرم خطرناک را دستگیر کردیم که در مقایسه با سال قبل افزایش ۳۸ درصدی را مواجه بود.
اختلاف‌ها هم‌چنان باقی است؛

شیطنت خبرنگاران در زمینه دریافت طرح ترافیک

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: برخی درباره سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران شیطنت کردند.
آفتابه دزد، شتر دزد ؛

مسئولیت یک عمل خلاف و مجرمانه به عهده کیست؟

از منظر قانونی برخی افراد فاقد مسئولیت کیفری هستند. کودکان، دیوانگان و بیماران روانی و مست و... فاقد مسئولیت کیفری هستند. همچنین فرد باید مختار باشد. یعنی در انجام عمل خودش اختیار داشته و تحت فشار نباشد. همچنین حالت‌های گوناگونی برای توصیف فردی که دارای مسئولیت کیفری است، وجود دارد.
مهدی معتمدی مهر؛

محکومیت عضو نهضت آزادی به یک سال حبس

مهدی معتمدی مهر عضو دفتر سیاسی و مسئول کمیته آموزش حزب نهضت آزادی ایران در دادگاه بدوی با حکم شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان:

پاکستان حادثه ترویستی سیستان و بلوچستان را محکوم کرد

محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، در صفحه توئیتر خود نوشت: از شنیدن حمله انتحاری رخ‌داده علیه اتوبوس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در نزدیکی زاهدان حیرت‌زده و اندوهگین هستم. با خانواده کسانی که از این حادثه فجیع تروریستی آسیب دیده‌اند، عمیقاً ابراز همدردی می‌کنم. پاکستان به شدت هرگونه اقدام تروریستی را محکوم می‌کند.
حسن عباسی:

چند بار بازداشت شدم

وضعیت آزادی سیاسی در ایران از نظر حسن عباسی
کارشناس کنسولگری نمایندگی وزارت امور خارجه:

۵ ملوان بوشهری از امارات آزاد شدند

کارشناس کنسولگری نمایندگی وزارت امور خارجه گفت: پنج صیاد بوشهری که در امارات متحده عربی در زندان بود بعد از ظهر دیروز آزاد شدند.وی ادامه داد: این صیادان به نام‌های حیدر ماهینی، قاسم نژاد یوسفی، عبدالرضا آل بوسلیم، طالب علیزاده و موسی مطوری دهم شهریور برای صید ماهی از اسکله جلالی بوشهر خارج شدند و قرار بود چهار روز بعد برگردند، اما پلیس ساحلی امارات به آن‌ها حمله کرد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

حکم دیوان عالی برای حذف آبونمان اجحاف در حق مخابرات است

نشست خبری سید مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اصحاب رسانه در مجتمع مخابراتی شهید فرد اسدی برگزار شد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها