سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رتبه جهانی ؛

انحراف غیرقانونی منابع عمومی ایران +اینفوگرافیک

این اینفوگرافیک رتبه جهانی شاخص «انحراف غیرقانونی منابع عمومی» ایران و ۲۵کشور منتخب را نشان میدهد. ایران در رتبه‌ی ۶۸بین ۱۳۷کشور قرار دارد.
حجت‌الله علم‌الهدی:

زمان اصلاح«قانون اساسی»نیست

حجت‌الله علم‌الهدی گفت: ابتدا باید از ظرفیت موجود قانون اساسی استفاده کنیم و اگر پاسخگو نبود به فکر اصلاحات باشیم ولی ما هنوز نتوانستیم از ظرفیت‌های فعلی قانون اساسی بهره‌مند شویم.
مدیرعامل ستاد دیه کشور مطرح کرد؛

ثبت ۴۸ هزار و ۲۸۷ طلاق در شش ماهه نخست ۱۳۹۷

مدیرعامل ستاد دیه کشورگفت: امروز طلاق‌ها بیش از آن که معطوف به مسائل مالی و کمبود اقتصادی باشند مربوط به فقر فرهنگی و تهاجم فرهنگ غرب است
سی و نهمین سالگرد «روز قانون اساسی»؛

راه اصلاح مسدود نیست

کار ملک و مملکت بدون قاعده و قانون سامان نمی‌گیرد؛ بر همین اساس بود که نخستین گام جدی بنیانگذاران انقلاب اسلامی بعد از پیروزی، دست یافتن به نظم قانونی جدید بود. در همین راستا بعد از برگزاری اولین انتخابات که منجر به تعیین نوع حکومت و تشکیل جمهوری اسلامی در ایران شد، بحث راجع به تعیین قانون اساسی نظام به صورت جدی مطرح شد . در این مرحله با امعان نظر امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی پیش‌نویس قانون اساسی نگارش یافت و با تأکید ایشان، انتخاب مجلس خبرگان قانون اساسی در 12 مرداد 1358 برگزار شد.این مجلس در 28 مرداد سال 1358 فعالیت خود را آغاز کرد تا اینکه پس از 3 ماه تلاش و کوشش و کار پرمسئولیت تدوین قانون اساسی جمهوری ایران را به انجام رساند. این قانون اساسی در نهایت در 12 فصل و 175 اصل توسط خبرگان قانون اساسی مورد تصویب قرار گرفت. سپس در یک همه پرسی در 12 آذر سال 1358 به تأیید مردم ایران رسید. به همین مناسبت 12 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران به‌نام روز قانون اساسی نامگذاری شده است.
نکاتی در مورد نقل و انتقال سند؛

محاسبه هزینه نقل و انتقال سند خودرو

نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمي انجام مي شود، دارندگان وسايل نقليه مکلفند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسايل مذکوردر دفاتر اسناد رسمي، ابتدا به ادارات راهنمايي و رانندگي يا مراکز تعيين شده از سوي راهنمايي و رانندگي براي بررسي اصالت وسيله نقليه، هويت مالک، پرداخت جريمه ها و ديون معوق و تعويض پلاك به نام مالک جديد مراجعه نمايند.
مزایده اموال بابک زنجانی؛

خودروهای بابک زنجانی باد کرد

همه آن‌ها آگهی فروش اموال بابک زنجانی، محکوم پرونده معروف نفتی را در خبر‌ها دیده بودند، همان آگهی که در آن نوشته شده بود: «اموال بابک زنجانی که در دادگاه به نفع شرکت نفت مصادره شده بود، برای پرداخت بدهی شرکت نفت به مزایده گذاشته شده است.»
دانستنی های حقوقی؛

راه کارهای جلوگیری از کلاهبرداری

این ویدئو را به دقت تماشا کنید و هر چه زودتر اقدام کنید تا مشکل کیفری برایتان ایجاد نشود!
ادعای یک نماینده؛

۹ مدیر سابق بانک مرکزی در زندان

یک نماینده مجلس مدعی شد که "۹مدیر سابق بانک مرکزی در زندان هستند!
رئیس کل دادگستری استان تهران؛

حضور بانوان در استادیوم‌ها مشکل امروز مردم نیست

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: با ورود مقتدرانه مجموعه قضایی به موضوعات مفاسد اقتصادی و اخلال در نظام پولی و ارزی که آسیب های فراوانی را به دنبال داشت، امید به مردم بازگشت.اسماعیلی در خصوص رفتن بانوان به ورزشگاه ها گفت: حضور بانوان در استادیوم‌ها مشکل امروز مردم نیست که همه افراد و مقامات خود را درگیر آن کرده‌اند. امروز باید به مسائل بزرگتری فکر کنیم چرا که امروز فیفا گفته است که زنان باید در استادیوم حاضر باشند و فردا می‌گوید که زنان و مردان باید شانه به شانه هم و در کنار یکدیگر قرار بگیرند و روز دیگر موضوع حجاب را بیان می کنند لذا نباید به موضوعات پیش پا افتاده بیشتر از آن چیزی که هستند بها دهیم.
شایعه ریاست آیت الله مدرسی در قوه قضاییه؛

واکنش آیت الله مدرسی به انتشار خبر احتمال ریاستش در قوه قضاییه

در پی انتشار خبری در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه بعد از پایان دوره اخیر ریاست قوه قضاییه قرار است آیت الله سید محمدرضا مدرسی‌یزدی متصدی قوه قضاییه شود یا او یکی از افراد محتمل است، این عضو شورای نگهبان،به این خبر واکنش نشان داد.
دور بدشانسی مجری برنامه نود؛

عادل فردوسی‌پور دادگاهی شد!

در روزهایی که برنامه ۹۰ سوژه داغ رسانه‌های کشور است و روی آنتن نمی‌رود او صبح دوشنبه گذشته برای ادای توضیحات به دادسرای رسانه رفت!
سخنرانی دکتر ویدا همراز؛

ایران واصل چهارترومن

زمانی‌که در فضای جنگ سرد هری ترومن رئیس‌جمهور آمریکا طرحی را برای کمک به کشورهای مختلف جهان برای جلوگیری از نفوذ کمونیسم مطرح کرد، ایران یکی از مقاصد اصلی این کمک‌ها بود. اگرچه حجم کمک‌های ارسالی به ایران نسبت به موارد مشابه یعنی یونان و ترکیه کمتر بود اما نحوه مصرف آن نیز ماجرای دیگری بود که موجب ناکامی نسبی این طرح در ارتباط با ایران شد.
شکایت از وزیر مستعفی؛

شکایت رسمی جنبش عدالتخواه دانشجویی از آخوندی

یک فعال فضای مجازی طی توییتی شکایت نامه رسمی جنبش عدالتخواه دانشجویی از عباس آخوندی، وزیر مستعفی وزارت راه و شهرسازی را به اشتراک گذاشت.
توسط انجمن علمی حقوق دانشگاه آزاد واحد قم؛

شبیه‌سازی دادگاه کیفری اطفال در دانشگاه آزاد اسلامی استان قم

نخستین دوره شبیه‌سازی دادگاه کیفری اطفال به‌همت انجمن علمی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با حضور دانشجویان و اعضای هیأت علمی گروه حقوق این دانشگاه برگزار شد .
کلاهبرداران آزمون وکالت؛

فروش سؤالات آزمون وکالت ۹۷ فقط ۹۰۰ هزار تومان!

یک مؤسسه سودجو با ارسال پیامکی به صورت انبوه مدعی شده است که می‌تواند سؤالات احتمالی وکالت ۹۷ را پیش از طراحی حدس زده و آن را در اختیار داوطلبان قرار دهد.
پلیس فتا:

بازگشت دستگاه‌های دولتی به تلگرام ممنوع

رئیس پلیس فتا ناجا تاکید کرد: سردار کمال هادیانفر ، در پاسخ به اینکه آیا بازگشت فعالیت برخی دستگاه‌ها و نهادها در تلگرام، غیرقانونی است یا خیر اظهار کرد: قطعاً ممنوع است و بر اساس ابلاغ دولت، هیچ دستگاه و نهاد دولتی یا مجموعه‌ای که از بودجه بیت‌المال استفاده می‌کند، اجازه فعالیت در تلگرام را ندارد.
یادداشت غریب‌دوست:

من، منافع، حق، حکمرانی

علت اصلی تنش میان رابطه دولت‌ها و مردم در ساختار اجتماعی ایران چیست؟ چرا جامعه ما همواره ملتهب و متأثر از وقایعی است که بیش از آنکه ریشه در بیرون مرزها داشته باشد، ناشی از عناصر درونی اجتماع است؟ ... اینها نمونه‌ای از پرسش‌هایی است که کمتر صاحب‌نظری توانایی ارائه پاسخ قطعی و جامع به آنها را داشته و غالبا در اظهارنظر احتیاط می‌کند. اما نگارنده که در طول چندین سال فعالیت اجتماعی و اغلب متمایل به سیاست و حکمرانی، در اثر توفیق هم‌جواری و همراهی بسیاری از صاحب‌نظران در عرصه حقوق، روابط بین‌الملل، مدیریت، جامعه‌شناسی و علوم سیاسی، فرصت آموختن را یافته است، در اندیشه چرایی وضعیت غالبا ملتهب نظام اجتماعی ایران - منصرف از نوع و ساختار حکومت‌ها – در سودای شناسایی خمیرمایه اصلی تنش‌های دائمی میان دولت و مردم در طول قرن اخیر بوده است.
سردار رحیمی:‌

نوازندگان خیابانی باید مجوز بگیرند

سردار حسین رحیمی گفت: افرادی که در خیابان اقدام به نوازندگی می‌کنند باید مجوزهای لازم را بگیرند
مردم صبر کنند!؛

ابهام در جزییات مرگ «دنیا ویسی»

دادستان عمومی استان کردستان درباره شایعات مطرح شده در مورد چگونگی مرگ «دنیا ویسی» دختربچه کردستانی گفت: نتیجه بررسی‌ها مشخص نشده و فعلا پزشکی قانونی نظریه خود را ارائه نکرده است.وی ضمن تسلیت به خانواده دنیا ویسی تصریح کرد: از مردم با محبت استان می خواهم که تا پس از وصول نظریه قطعی پزشکی قانونی و تشخیص علت مرگ اعلام نتیجه بررسی ها بر احساسات خود غلبه کنند. مردم هیچ نگرانی نداشته باشند ما همه دستورات لازم را صادر کرده‌ایم و با جدیت پیگیر موضوع مرگ دنیا ویسی هستیم.
دادستان دیوان محاسبات؛

شهرداران شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات گفت: در اصلاحیه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان فرقی میان مناصب انتخابی و انتصابی نیست.وی گفت: در مواقعی با وجود ممنوعیت بکارگیری مجدد بازنشستگان، آنها را با مجوز هیات وزیران یا مراجع دیگر یا به موجب قوانین و شرایط خاص مجدد بکارگیری می کنند یا بعضی اوقات افراد یا مناصب با ویژگی خاصی از شمول ممنوعیت بکارگیری مستثنی می شدند به نحوی که این مجوزهای خاص و یا شرایط خاص افراد گاهی چنان موسع می شد که عملا قانون منع بکارگیری بازنشستگان را بی خاصیت می کند.شجاعی گفت: البته این ممنوعیت شامل کسانی است که بازنشسته شده باشند نه کسانی که هنوز حکم بازنشستگی دریافت نکرده اند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها