سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چالش‌ها با کنوانسیون بین‌المللی حقوق کودک

ازدواج و پذیرش مسئولیت کیفری با کودکی سازگار نیست

رئیس اداره مطالعات حقوقی و قضایی قوه قضاییه گفت: رویکرد دنیا این است که به سمت نوشتن یک قانون کودک که موضوعات عمده مربوط به کودکان رو دربر می‌گیرد، رفته‌اند. در ایران نیز ما به قانون جامعی برای کودک نیازمندیم. قانونی که روح کودکی در آن حاکم بوده و مشکلات مربوط به کودکان را حل کند.
نامه دانش آموزان بسیجی به رئیس جمهور؛

آیا دولت به نتیجه تصویب لایحه الحاق ایران به "کنوانسیون حقوق کودکان" فکر کرده است؟

در نامه دانش آموزان بسیجی به رئیس جمهور آمده است: آیا دولت به نتیجه تصویب لایحه الحاق ایران به «کنوانسیون حقوق کودکان» فکر کرده است؟
سراج در دیدار با نخست وزیر ارمنستان تأکید کرد

لزوم گسترش روابط دو کشور در حوزه‌های قضایی و مبارزه با فساد

سراج در دیدار با نخست وزیر ارمنستان بر گسترش روابط دو کشور در حوزه‌های قضایی و مبارزه با فساد تأکید کرد.
ناصر سراج؛

تعامل ایران و چین در زمینه بازگرداندن مفسدان مالی/ تأکید بر اجرای تفاهم‌نامه همکاری

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان دیدار با «هوانگ شو شیان» وزیر نظارت کشور چین با تأکید بر اجرای تفاهم‌نامه امضاءشده میان دو کشور، خواستار تعامل و افزایش همکاری در خصوص استرداد مجرمین و بازگرداندن مفسدان مالی پناهنده شده به کشورهای دیگر شد.
نگاهی حقوقی به تفاوت قطعنامه و توافقنامه

«برجام» معاهده نیست

برجام به دلایل متعدد یک موافقتنامه یا معاهده نیست. البته نظرات مختلفی از سوی حقوقدانان ارائه شده است و ماهیت علم حقوق هم به‌گونه‌ای است که اختلاف نظر در آن امری طبیعی است اما گمان می‌کنم اگر آشنایی بیشتری با خود متن برجام پیدا شود، این نظرها به هم نزدیکتر می‌شود.
نظرات و گلایه ها