سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شیوه جدید کلاهبرداری به روش کاملا قانونی
ایرادات قانونی مبایعه نامه؛

شیوه جدید کلاهبرداری به روش کاملا قانونی

مبایعه نامه مشکلات متعددی را می‌تواند برای صاحب خانه که قصد فروش ملک خود را دارد، بوجود آورد.به تازگی برخی از کلاهبرداران با توسل به راه های قانونی و کمک گرفتن از مبایعه نامه اقدام به کلاهبرداری و تصرف غیرقانونی املاک می‌کنند.
قبل از
رئیس شعبه 47 دادگاه عمومی تهران؛

قبل از "ثبت رسمی معامله" به بنگاه‌ها حق دلالی ندهید!

شعبه ۴۷ دادگاه عمومی شهر تهران و هفتم دادگاه تجدیدنظر استان تهران در حکمی به استناد ماده ۳۴۸ قانون تجارت اعلام کردند که حق دلالی پس از تنظیم سند رسمی انتقال به بنگاه معاملات املاک تعلق می‌گیرد و صرف نوشتن قولنامه بنگاه را مستحق دریافت آن نمی‌کند.
ضمانت اجرای قراردادها
محیط حقوقی کسب و کار؛

ضمانت اجرای قراردادها

پس از ناکامی مدل‌ها و سیاست‌های برخی کشورهای جهان در حوزه توسعه اقتصادی، همچون خصوصی‌سازی و اعطای وام به طرح‌های تولیدی، توجه سیاست‌گذاران اقتصادی به موضوع محیط کسب‌وکار معطوف شد. محیط کسب‌وکار به‌عنوان مجموعه‌ای از بسترهای مورد نیاز برای تسهیل فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی شناخته می‌شود؛ که الزاما ماهیت اقتصادی ندارد. یکی از مولفه‌های مهم بهبود محیط کسب‌وکار، نظامات حقوقی و قضایی است؛ که بستر اعتماد میان فعالان اقتصادی جامعه را فراهم می‌کند. موضوع ضمانت اجرای قرارداد عاملی برای گسترش روابط اقتصادی در جامعه است و زیرمجموعه‌ای از نظامات حقوقی و قضایی محسوب می‌شود.
شاکی «عصر جدید» کیست؟
شکایت در دادگاه رسانه؛

شاکی «عصر جدید» کیست؟

قرارداد برنامه «نابغه شو» در شبکه ایران کالا بسته شده بود. الان پس از برنامه «عصر جدید»، شبکه‌ دیگری نمی‌تواند برنامه استعدادیابی بسازد. رامبد جوان هم در برنامه «خندوانه» قرار بود استعدادیابی را مطرح کند اما اجازه ندادند چون شبکه سه سیما خبر «عصر جدید» را اعلام کرده بود.
انتظار اخذ تضمین از سی‌اف‌تی و اف‌ای‌تی‌اف منطقی است؟
روایت لعیا جنیدی از فضای مجمع تشخیص درباره سی‌اف‌تی و پالرمو؛

انتظار اخذ تضمین از سی‌اف‌تی و اف‌ای‌تی‌اف منطقی است؟

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: نظرات مخالف و موافق در مجمع نسبت به پالرمو و سی‌اف‌تی وجود دارد اما قرار بر آن شد که ابتدا از منظر تاثیر این ۲ لایحه بر هم و تاثیرشان بر تحریم‌ها بررسی‏‌ها انجام و سپس تصمیم‌گیری شود.
لازم‌الاجرابودن
یادداشت دکتر مهدی پیری؛

لازم‌الاجرابودن "توافقنامه پاریس" نخستین و مهم‌ترین اثر حقوقی آن پس از الحاق ایران

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران نوشت: مهم‌ترین اثر حقوقی الحاق به "توافقنامه پاریس" الزامی‌شدن اهداف مشارکت ملی مورد نظر خواهد بود؛ اجرای مفاد برنامه مذکور برای دولت لازم‌الاجراست و هرگونه اطلاعاتی در این خصوص منتشر می‌شود.
انجام اصلاحاتی در حق رزروهای ماده واحده الحاق CFT
معاون حقوقی رئیس‌جمهور خبر داد؛

انجام اصلاحاتی در حق رزروهای ماده واحده الحاق CFT

لعیا جنیدی درباره آخرین جلسات دولت، شورای نگهبان و مجلس در خصوص لایحه CFT اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با شورای نگهبان جلسه مشترکی داشته اند و یک سری اصلاحات در حق رزروهایی که در ماده واحده الحاق آمده است، انجام داده‌اند و در تلاش هستند که روی حق شرط‌ها به توافق برسند.
سند؛ مهمترین دلیل اثبات مالکیت

سند؛ مهمترین دلیل اثبات مالکیت

یکی از شرایطی که در طرح دعوای اثبات مالکیت، یعنی زمانی که دارنده سند عادی در صدد اثبات مالکیت خود است، باید رعایت کند، طرح خواسته الزام به تنظیم سند در کنار اثبات مالکیت است.
داستان عجیب بندرکاسپین منطقه آزاد انزلی+سند
کلکسیونی از تخلفات و جرایم؛

داستان عجیب بندرکاسپین منطقه آزاد انزلی+سند

موضوع کارکرد ها و رویه ها در مناطق آزاد یکی از پرچالش ترین مباحث سالهای اخیر کشور است هر چند که زمان تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی جمهوری اسلامی بحث های زیادی در خصوص مواد این قانون در مجلس شورای اسلامی گردید اما پس از ایجاد سه منطقه آزاد اولیه یعنی کیش، قشم و چابهار، عدول از قوانین و منفک دانستن این مناطق از قوانین کشور به عُرف حاکم مدیریتی در این مناطق بدل گردید.
۱
نظرات و گلایه ها