سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مبارزه با مفاسد اقتصادی؛

حمایت ۵۰۰ استاد دانشگاه تهران از برنامه‌های آیت‌الله رئیسی

۵۰۰ عضو هیأت علمی بسیجی دانشگاه تهران در نامه‌ای ضمن حمایت از برنامه‌های اعلامی و انقلابی آیت‌الله رئیسی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، آمادگی خود را برای ارائه هرگونه کمک علمی و معنوی در استمرار این حرکت انقلابی اعلام کردند.
حدود مصونیت نمایندگان مجلس؛

مصونیت نمایندگان در اظهارنظر و رأی

نمایندگان مجلس برای انجام وظایف نمایندگی باید از آزادی، استقلال و آرامش خاطر برخوردار باشند تا بتوانند به سوگند نمایندگی در تأمین منافع ملی عمل کنند و بدون واهمه از تعقیب آنچه را می‌اندیشند بگویند و آنچه را مصلحت می‌دانند پیشنهاد کنند و این مصونیت دارای دو قید است؛ اول اینکه عمل ارتکابی باید در راستای وظایف نمایندگی یعنی قانون‌گذاری و نظارت باشد و دوم اینکه صرفا شامل اعمال مجرمانه‌ای می‌شود که در قالب اظهارنظر و رأی باشد.
مرعشی:

نظارت استصوابی قانون نیست، تفسیر شورای نگهبان است

حسین مرعشی گفت:نظارت استصوابی از آنجا که قانون نیست بلکه تفسیر شورای نگهبان است مسأله ساز شده است.
در پی بازداشت عضو شورای شهر شیراز ؛

کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع محکومیت مهدی حاجتی ورود کرد

دو عضو کمیسیون شوراهای مجلس از ارجاع رسیدگی به وضعیت عضو بازداشت‌شده شورای شهر شیراز به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر دادند.
کاهش سقف معیار مهریه؛

طرح کاهش سقف مهریه تا 14 سکه در مجلس

در جلسه آسیب‌شناسی مسأله ازدواج جوانان طرح کمیسیون فرهنگی برای زوجین و قانون کاهش سقف مهریه تا 14 سکه در مجلس مطرح شد.
نماینده مجلس:

اکبر طبری "معاون دفتر آملی لاریجانی در قوه قضاییه" چند روز پیش بازداشت شده است

عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند که معاون اجرایی حوزه ریاستِ رئیس پیشین قوه قضاییه بازداشت شده است.
نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس؛

طرح جداسازی زندان‌ها از قوه قضاییه در مجلس پیگیری نمی‌شود

محمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، درباره امکان نظارت‌پذیر کردن سازمان زندان‌ها گفت: مگر اینکه قوه‌ قضاییه بخواهد با مجلس همراهی و همکاری کند، وگرنه به نظر نمی‌رسد از باب بحث تفکیک قوا و نداشتن اجازه ورود قوه مقننه به مسائل قوه‌ قضاییه، این کار امکان‌پذیر باشد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

طرح جدید مجلس برای توسعه اختیارات شورای عالی انقلاب فرهنگی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید تعدادی از نمایندگان برای توسعه اختیارات شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: پیش‌نویس این طرح آماده شده است.
خواسته دو نماینده زن دردیدار با رئیسی؛

نظارت ویژه بر شرایط زنان زندانی در قرچک و اوین

دو نماینده زن مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس قوه قضاییه نظارت ویژه بر شرایط زنان زندانی به ویژه در قرچک و اوین را خواستار شدند.
احقاق حقوق ملت و گسترش عدالت؛

روایت دو نماینده تهران از دیدار با رئیس قوه قضاییه

طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی طی اطلاعیه ای به تشریح روایتی از دیدار خود با رئیس قوه قضاییه پرداختند.
رحمت اله بیگدلی در گزارشی تکان دهنده به افشای سه نماینده ادوار پرداخت:

۴۴۰ آپارتمان به نام ۳ نفر

«اکبر اعلمی» حقوقدان و نماینده تبریز در مجلس ششم و هفتم، یکی از اعضای این کمیته منتخب پنج نفره بوده که برخلاف سایر اعضا تا پایان کار با احساس مسئولیت و سماجت مثال زدنی به تحقیقات و پیگیری‌های خود ادامه داده و با تحمل سختی‌های فراوان به اسناد و مدارک و اطلاعات قابل توجهی دسترسی می‌یابد که برای تحلیل عملکرد این سه، آگاهی مردم و مسئولان نسبت به آن ضروری است و در صورت صلاحدید منتشر خواهد شد
اصغر سلیمی مطرح کرد؛

غیرقانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری‌های محلات

اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها مجلس از غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌های محلات خبر داد.
مطهری ضمن استقبال از رویکرد رئیسی:

رئیس پیشین قوه قضاییه، شفاف‌سازی حساب‌های این قوه را برنتابید

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن استقبال از رویکرد رئیسی در خصوص شفاف سازی حساب‌های قوه قضاییه، گفت: رئیس پیشین قوه قضاییه شفاف‌سازی حساب‌های قوه قضاییه را برنتابید و آن را توهین به خود تلقی و حتی علیه آقای محمود صادقی اعلام جرم کرد.
حاجی‌دلیگانی مطرح کرد:

اشکالاتی که در قانون‌گذاری به مجلس وارد است

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برخی ایرادهایی را که در نحوه قانون‌گذاری به مجلس وارد است تشریح کرد.وی همچنین در مورد در طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اظهاراتی داشت.
مجازات قاچاقچیان انسان؛

مجازات قاچاقچیان انسان تعیین شد+ جزئیات

لایحه‌ای در دولت برای مقابله با قاچاق انسان تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شده و به زودی برای بررسی‌های بیشتر به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع می‌شود.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مطرح کرد؛

پرونده‌های بی‌شماری از تخلفات صورت گرفته در خصوصی‌سازی بررسی شده‌اند

بهرام پارسایی می‌گوید که پرونده‌های تخلفات صورت گرفته در زمینه خصوصی‌سازی که در این کمیسیون بررسی شده‌اند، بی‌شمار هستند.پارسایی با بیان اینکه خصوصی‌سازی در دولت‌های نهم و دهم آغاز شد، به مسئولیت‌های سازمان خصوصی اشاره می‌کند و می‌گوید: طبق قوانین سازمان خصوصی‌سازی موظف است که پس از واگذاری بر عملکرد مدیران و مالکان نظارت داشته باشد و اگر نیاز باشد بازرس ویژه‌ای را تعیین کند تا شاهد کاهش سطح تولید و تعدیل کارگران نباشیم.
مجرم سیاسی؛

مجرم سیاسی کیست و با مجرمین دیگر چه تفاوتی دارد؟

تشخیص سیاسی بودن اتهام با دادسرا یا دادگاهی است که پرونده در آن مطرح است. متهم می‌تواند در هر مرحله از رسیدگی در دادسرا و تا پایان جلسه اول دادرسی در دادگاه نسبت به غیر سیاسی بودن اتهام خود ایراد کند.
نقوی‌حسینی:

برخی از مقامات به‌جای حمایت از پلیس، پشت متخلفان قرار می‌گیرند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه بعضاً شاهدیم برخی از مقامات رسمی به‌جای حمایت و دفاع از نیروی انتظامی، پشت سر متخلفان قرار می‌گیرند تا وجهه اجتماعی خود را حفظ کنند.
ابطحی عنوان کرد؛

قوه قضاییه به تحقیق و تفحص‌های مجلس رسیدگی کند

نماینده خمینی شهر در مجلس از قوه قضاییه خواست به گزارش‌‌های تحقیق و تفحص‌های مجلس از نهادها رسیدگی کند، تا شائبه‌ای ایجاد نشود.
مجلس تصویب کرد؛

مجازات اعدام برای اسیدپاشی با قصد ایجاد ناامنی

نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) تبصره الحاقی به ماده یک این طرح را با ۱۶۱ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر به تصویب رساندند که براساس آن در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود؛ اقدام مرتکب افساد فی الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها