سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:‌

لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان برای تصویب آماده است

لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان تا دو هفته دیگر برای تصویب در صحن علنی آماده است.
احكام قطعي محكوميت احمدي‌نژاد؛

احكام ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد‌ منتشر مي‌شود

«احكام قطعي محكوميت احمدي‌نژاد به دفترش ابلاغ شده و رسيد دريافت آن هم موجود است.» اين بخشي از پاسخ ديوان محاسبات به ادعاي وكيل احمدي‌نژاد است كه مي‌گويد وجود هفت حكم قطعي ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد ادعايي سياسي است و حكمي به دست آنها نرسيده است.
جلیل رحیمی جهان‌آبادی خبر داد؛

لایحه حمایت از اطفال در دستور کار کمیسیون قضایی

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیسیون لایحه حمایت از اطفال را با رویکرد حمایتی از کودکان مورد بررسی قرار می‌دهد.
حاجی‌دلیگانی:

حقوق‌های نجومی پای رئیس دیوان محاسبات را به مجلس باز کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از حضور رئیس‌کل دیوان محاسبات در این کمیسیون برای چگونگی بررسی پرونده حقوق‌های نجومی در این دیوان خبر داد.
آخرین وضعیت اصلاح قانون تابعیت؛

سرنوشت اصلاح قانون تابعیت به کجا رسید؟

بررسی و اصلاح بخش‎هایی از قانون تابعیت تاکنون چندین بار در مجلس شورای اسلامی مطرح شده اما هر بار بررسی آن از این مجلس به مجلس دیگر واگذار شده است و اهل حل و عقد هنوز بر سر اصلاح بخش‎هایی از قانون تابعیت فرزندانی که ماحصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی هستند؛ اجماع نظر کلی ندارند.
کاظمی:

گرداندن اراذل در ملاعام نباید عمومیت پیدا کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه تایید و تصویب شورای تامین لازمه اجرای مجازات در ملاعام است، گفت: گرداندن اراذل و اوباش در ملاعام نباید عمومیت پیدا کند.
جمالی‌ مطرح کرد؛

آخرین وضعیت پرونده درگیری یک نماینده با مامور ناجا

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از جلسه برخی اعضای این هیئت با مسئولان ناجا درباره درگیری نماینده بیجار با مامور نیروی انتظامی خبر داد.
یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

حل مشکل هویت فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت، ۷۰ درصد مشکلات هویتی فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی رفع می شود.
متن کامل قانون "جرم سیاسی"؛

از تعریف جرم سیاسی تا امتیازات مجرم سیاسی در دوران محکومیت

نمایندگان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آخرین ماه‌های عمر بهارستان نهم طرح "جرم سیاسی" را به تصویب رساندند.
بررسی صلاحیت آوایی؛

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دادگستری

مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی، بررسی صلاحیت سید علیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری را آغاز کردند.
نوروزی خبر داد؛

طرح «اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر» سه‌شنبه در مجلس بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، از بررسی طرح «اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر» در صحن مجلس، در نشست سه‌شنبه این هفته بهارستان خبر داد.

توضیحاتی درباره حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی درباره آنچه به عنوان حذف مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر مطرح شده، توضیح داد.
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس:

بیش از پنج هزار زندانی محکوم به اعدام در انتظار تصمیم مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: در صورت تصویب طرح تعدیل مجازات اعدام، بیش از پنج هزار زندانی از مجازات اعدام رهایی پیدا می‌کنند.
پورمختار؛

مجازات اعدام در قانون جدید مبارزه با موادمخدر لغو نمی شود

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اظهار به اینکه اعدام‌ها لغو نخواهد شد، گفت: در قانون جدید، به طور کلی اعدام لغو نمی‌شود بلکه توجه ما به عوامل اصلی بر می گردد.
نمایندگان مجلس دهم؛

فهرست نمایندگان دوره دهم مجلس

فهرست نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی که انتخابات دور اول آن در هفت اسفند ۱۳۹۴ و دور دوم آن در 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار شد.
با رای نمایندگان مجلس؛

موافقت مجلس با کلیات طرح کاهش مجازات اعدام برای موادمخدر

مدیر دفتر حقوقی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کاهش مجازات اعدام برای مرتکبان جرائم مرتبط با مواد مخدر گفت: با مصوبه امروز، کسانی که به‌خاطر فقر و بیکاری مرتکب جرم شده‌اند اعدام نخواهند شد.

نامه لاریجانی درباره عدم الزام ثبت انتقال خودرو در دفترخانه‌ها

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: رئیس مجلس در نامه‌ای به دادستان کل کشور نظر مجلس مبنی بر عدم الزام ثبت نقل و انتقال خودرو در دفترخانه را اعلام کرد.
نایب‌رییس کمیسیون اصل نود مجلس:

برگ سبز خودرو سند نیست/اظهارات سخنگوی پلیس مجرمانه است

نایب‌رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با مجرمانه خواندن اظهارات سخنگوی نیروی انتظامی درخصوص برگ سبز خودرو به‌عنوان سند رسمی گفت: برگ سبز خودرو که از سوی نیروی انتظامی صادر می‌شود به‌عنوان سند نقل و انتقال محسوب نمی‌شود.
با توافق اکثر نمایندگان؛

درخواست براي جلوگيري موقت از اعدام‌ها

١٧٠ نماينده مجلس موافق طرحي هستند که در صورت تصويب آن در مجلس دهم، شبح اعدام از سر خيلي‌ها برداشته خواهد شد. به‌ويژه آنهايي که نقش کليدي در فرايند قاچاق نداشته‌اند اما براساس قوانين موجود با حکم اعدام مواجه مي‌شوند. با اين حال کماکان اعدام در انتظار افراد مؤثر در بخش قاچاق است.
دادستان دیوان محاسبات:

رای اولیه برای قالیباف پیش از انتخابات صادر شده بود

دادستان دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به پرونده شهرداری تهران در این دیوان گفت که پیش از انتخابات رای اولیه‌ای برای شهردار تهران صادر شده بود که با رفع موانع موضوع منتفی شد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها