حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادی صادقی تشریح کرد؛

توضیح معاون قوه قضاییه درباره ابهامات مطرح شده پیرامون درگذشت هاشمی‌رفسنجانی

معاون فرهنگی قوه قضاییه ضمن تسلیت درگذشت یار دیرین امام و رهبری آیت الله هاشمی رفسنجانی پیرامون شبهات پیش آمده مطالبی را در جمع نمازگزاران ستاد قوه قضاییه مطرح کرد.
نادر قاضی پور لایحه برنامه ششم را در صحن علنی مجلس پاره کرد؛

پرتاب کردن برگه‌ها به سمت هیات رییسه

نماینده مردم ارومیه لایحه برنامه ششم را در صحن علنی پاره کرده و به سمت هیات رئیسه پرتاب کرد.
علی مطهری:

فیلتر توییتر و فیس بوک می‌تواند برداشته شود

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه فیلتر توییتر و فیس‌بوک پس از ناآرامی‌های سال ۸۸ اتفاق افتاد،گفت:چنین تصمیمی برای همان دوره است و دیگر مشکلی بابت استفاده از این شبکه‌ها وجود ندارد.
حاشیه از صحن مجلس؛

ماجرای آمپول و مایع کوبی بجای واکسیناسیون در صحن مجلس

در صحن مجلس برای پیدا کردن واژه معادل واکسیناسیون، کلماتی همچون آمپول، مایع کوپی، تزریقات و ایمن سازی پیشنهاد شد که لاریجانی با تکرار کلمات آمپول و مایع کوپی خندید و یادی از حداد عادل کرد و گفت آقای حداد در اینگونه مواقع به ما کمک می کرد.
در بیانیه نمایندگان مجلس مطرح شد؛

حساب‌های قوه قضائیه از جهات مجوزهای شرعی و قانونی دارای ایراد نیست

۲۱۰ نفر از نمایندگان در بیانیه ای اعلام کردند حساب سپرده مورد مناقشه به نام قوه قضائیه، از جهات مجوزهای شرعی و قانونی دارای ایراد نیست.
متن کامل بیانیه حمایت از منشور حقوق شهروندی؛

حمایت 166 نماینده مجلس از منشور حقوق شهروندی

166 نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح روز یکشنبه پارلمان با امضای بیانیه‌ای که احمد امیرآبادی عضو هیأت رئیسه خانه ملت آن را از تریبون مجلس قرائت کرد، ضمن تشکر از حسن روحانی رئیس‌جمهور به‌خاطر رونمایی از منشور حقوق شهروندی، حمایت خود را منشور حقوق شهروندی اعلام و آمادگی خود را برای بررسی لایحه مربوط به آن در صورت ارائه به پارلمان ابراز کردند.
دین‎پرست خبر داد:

ارسال گزارش اقدامات انجام شده برای حل مشکلات پدیده شاندیز به رؤسای قوا

رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده شاندیز از ارسال گزارش مربوط به آخرین اقدامات انجام شده در راستای حل مشکلات شرکت پدیده شاندیز ازسوی وزیر کشور برای رؤسای قوا، معاون اول رئیس‌جمهوری، وزرا و رؤسای دستگاه‌های مربوط با این موضوع خبر داد.

علی مطهری: منتظر گزارش کمیته پیگیری لغو سخنرانی مشهد هستم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌: منتظر گزارش کمیته پیگیری لغو سخنرانی مشهد هستم .
ارائه گزارش های 6ماهه از اقتصاد کشور؛

درخواست لاریجانی از مرکز پژوهش‌ها

رئیس مجلس از مرکز پژوهش‌ها خواست تا حداقل هر ۶ ماه یک بار از وضعیت اقتصادی کشور و شرایط پیش رو گزارشی به مجلس ارائه دهد تا نمایندگان بتوانند در تصمیم‌گیری‌ها از این گزارش استفاده کنند.

لاریجانی و مطهری؛ دو فریم متفاوت / لبخند رئیس و قاضی‌پور

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه به ریاست علی لاریجانی و با حضور 225 نماینده برگزار شد.
صحبت های ضد ایرانی نخست وزیر انگلیس؛

اشتباه عجیب آقای نماینده در مجلس!

زمانی که تریبون کواکبیان برای تذکر در دقایق پایان مجلس باز شد، او به جای تبریک آزاد سازی حلب سوریه، آزادسازی حله عراق را تبریک گفت که موجب خنده مطهری شد.
رئیس دیوان محاسبات:

10 نفر از نجومی‌بگیران حقوق مازاد را پس نمی‌دهند

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: متأسفانه 10 نفر از 397 نفر با ما همکاری نکرده و مبلغ مازاد را برگشت نداده‌اند.
حضورداوطلبانه محمود صادقی در دادسرا:

آزادی نماینده تهران با قرار کفالت

صادقی : قرار شد درصورتی که دادسرا توضیحاتم را کافی تشخیص ندهد و قصد پیگیری داشته باشند، از طریق هیأت رئیسه و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام کند. در جلسه فراکسیون امید مقرر شد علی مطهری مسئولیت پیگیری موضوع شکایت دادستانی تهران از صادقی را از طریق رایزنی با رئیس مجلس برعهده بگیرد. به دلیل تعطیلات هفته جاری بنا شد که در جلسه یکشنبه هفته آینده هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایات علیه صادقی را بررسی کند. وکیلی: رئیس مجلس به بنده پیغام دادند که به دادستان تهران اعلام کنم تا زمان تشکیل جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره نماینده تهران تصمیمی اتخاذ نشود.
کاریکاتور

جدایی مهندس از مجلس بعد از ۲۸سال!

سیاستمداری که با هفت دوره حضور در پارلمان رکورددار نمایندگی در مجلس بود در این دوره برخلاف انتظار ثبت نام نکرد و از بهارستان خداحافظی کرد.
پور مختار خبر داد

رد کلیات لایحه جامع وکالت در کمیسیون قضایی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی از رد کلیات لایحه جامع وکالت در کمیسیون متبوع خود خبر داد.
مجلس به عنوان نهاد قانونگذاری پاسخگوی موفقیت و درجه توسعه یافتگی کشور به شمارمی رود،

موانع اثربخشی نمایندگان مناطق محروم در مسیر توسعه

مجلس یا پارلمان، در یک جامعه دموکراتیک، محوری ترین نهاد اِعمال حاکمیت ملی تلقی می شود. در کشور ما نیز پس از انقلاب مشروطیت – حدودا ازیک صد سال پیش – مردم، مجلس را به عنوان تنها تریبون اِعمال رای و یگانه مرجع قانونگذاری برای کشور برگزیده اند. در این مسیر، با وجود فراز و نشیب های فراوان همواره نگاه مردم به این نهاد مهم و سرنوشت ساز امیدوارانه بوده است.
عضو کمیسیون مالیات کانون وکلای دادگستری عنوان کرد

استناد لایحه جامع وکالت به یک ماده قانونی ملغی شده/ بلاتکلیفی وکلای پرونده‌های امنیتی

عضو کمییسیون مالیات کانون وکلای دادگستری ایرادات وارده به لایحه جامع وکالت را تشریح کرد و گفت: وکلای پرونده‌های امنیتی همچنان بلاتکلیف هستند.

چرا در مجلس شورای اسلامی، حقوقدانان اندکند؟

از جمله تفاوت‌های مجالس ایران با مجالس کشورهایی که دهه هاست در آن مردمسالاری نهادینه شده است و از مرحله تمرین دموکراسی عبور کرده‌اند تعداد افراد حقوق‌دان حاضر در مجلس است.
روایت تصویری از مجلس دهم و نهم

(تصاویر) فرق این مجلس با آن مجلس

پنج ماه از آغاز و فعالیت مجلس دهم می‌گذرد. رصد تصاویر، رخدادها و کنش‌های نمایندگان در این مجلس فرق‌های این مجلس و مجلس نهم را به خوبی عیان می‌کند.
«طرح» بهارستانی‌ها برای شفاف سازی روند برخورد با مفسدان:

عاملان مفاسد اقتصادی بالای ۱۰ میلیارد تومان باید علنی محاکمه شوند

نمایندگان مجلس به دنبال راهی برای علنی شدن جلسات محاکمه متهمین به فساد اقتصادی می‌گردند. البته آن دست از متهمین که مبلغ اتهامی فساد آنها بالای 10 میلیارد تومان باشد. این موضوع در طرحی که حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از تهیه آن در این مجموعه خبر داده، عنوان شده است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها