سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شاعری خبرداد؛

گزارش دیوان محاسبات از حجم وسیع تخلفات وزارت جهاد کشاورزی+ جزئیات

علی محمد شاعری دبیر اول کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات گزارش دیوان محاسبات از تفریغ بودجه سال 95 کل کشور در بخش کشاورزی اظهار داشت: براساس گزارش دیوان محاسبات به کمیسیون کشاورزی تخلفات وسیعی در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی رخ داده است.
نماینده مردم تهران در مجلس:

ایراد دادرسی عادلانه مربوط به تصمیم بازپرس‌ها درباره حضور وکلاست نه تبصره ۴۸

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نگاهی واقع‌بینانه حذف تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری رأی نخواهد آورد اشکال دادرسی عادلانه را مربوط به مواد این قانون ندانست و آن را متوجه نحوه برخورد بازپرس‌ها با وکلا کرد.
یحیی کمالی پور خبر داد:

برگشت لایحه اصلاح قانون آیین دادرسی تجارت از کمیسیون حقوقی به دولت

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد: لایحه اصلاح قانون آیین‌ دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی (چاپ 86) و آیین دادرسی تجاری را برگرداندیم و به دولت اعلام کردیم که مشخص کنند تشریفات این لایحه رعایت شده یا خیر.
مونیکا نادی، فعال حقوق کودک:

تأخیر در تصویب لایحه حقوق کودکان قابل قبول نیست

گفته می‌شود لایحه حمایت از حقوق کودکان، سرانجام بعد از تصویب نهایی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس برای بررسی به صحن علنی مجلس ارسال شده و قرار است بعد از تعطیلات نیمه خرداد ماه، در دستور کار مجلس قرار گیرد.
بررسی عملکرد دوساله کمیسیون؛

لایحه رسیدگی به جرائم اطفال و نوجوانان رد شد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با یادآوری بررسی و ارزیابی عملکرد دو ساله این کمیسیون، از رد لایحه رسیدگی به جرائم اطفال و نوجوانان خبر داد.
شهیندخت مولاوردی:

تصویب و اجرای لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تا سال تحصیلی جدید/سیاست‌های کارآمد برای پیشگیری از کودک‌آزاری نداریم

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تا مهر ماه تصویب و اجرا خواهد شد.
پيامک‌هاي مشهدي؛

لايحه الحاق ايران به کنوانسيون بين‌المللي مقابله با تأمين‌ مالي تروريسم چگونه به تعويق افتاد

چند روز مانده بود تا لايحه الحاق ايران به کنوانسيون بين‌المللي مقابله‌ با تأمين ‌مالي تروريسم (CFT) وارد دستور کار جلسه علني شود. برخي پيامک‌هايي براي نمايندگان اميدي مجلس مي‌فرستادند تا آنها را از رأي‌دادن به اين لايحه برحذر دارند؛ آنها منتظر ورود اين لايحه به صحن نبودند. حالا يک عضو هيئت‌رئيسه گفته مرکز طراحي اين اقدام، «مشهد» بوده است.
معصومه ابتکار:

مجلس تکلیف لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را مشخص کند/مجازات کودک‌آزاری بازدارندگی ندارد

معاون زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره توصیب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: مجلس تکلیف لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را مشخص کند و متاسفانه مجازات کودک آزای بازدارندگی ندارد
خبر خوش برای وکلا؛

خیز مجلس برای رفع تبعیض در انتخاب وکلای جرائم امنیتی

صحبت بر سر لیست بیست نفره‌ وکلایی که قوه قضائیه تنها آنها را برای بررسی جرائم امنیتی مجاز شمرده، به موضوع بحث برانگیز مجامع حقوقی، سیاسی و رسانه‎ای بدل شده که نمایندگان مجلس را مصمم به اصلاح دوباره قانون آیین دادرسی کیفری کرده است.
یحیی کمالی پور عنوان کرد؛

حبس الکترونیکی بهترین نوع مجازات برای زنان مجرم است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تعیین مجازات برای زنان دارای فرزند باید با نگاه ویژه ای صورت بگیرد از حبس الکترونیکی به عنوان بهترین روش به منظور جایگزین حبس در زندان برای آنها یاد کرد.
رییس کمیسیون قضایی مجلس عنوان کرد؛

مجازات مرتکبین جرم علیه کودکان و نوجوانان افزایش می یابد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: لایحه حمایت ازحقوق کودکان و نوجوانان، لایحه ای جامع و کامل است که در آن وظایف و تکالیف سازمان های مرتبط تعیین و مجازات مرتکبین جرم افزایش یافته است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

انتقاد از بی تفاوتی برخی نسبت به تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما هر بار در مجلس می‌شنویم که لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مراحل پایانی است، اما متاسفانه تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است.
ورشکستگی در نظام حقوقی؛

لایحه پیشنهادی قانون ورشکستگی زیر تیغ نقد

نظام های حقوقی، بسته به خاستگاه هنجارهای اجتماعی خود، مبانی مختلفی را برای نهادهای حقوقی ایجاد‌شده تعیین کرده‌اند. همین تفاوت در مبانی و هنجارها، سبب ارائه راه‌حل‌های مختلف برای مساله‌ای واحد در این نهادها شده است. برای مثال، آثار قراردادی مانند بیع و یا نهادی مانند نکاح در نظام حقوقی ایران یا فرانسه یا بریتانیا متفاوت بوده و در مسائل مستحدثه، راهکارهای متفاوتی را ارائه می‌کنند. اما ذات تجارت در تمام نظام‌های حقوقی - سیاسی دنیا یکسان است و از همین جهت هم، معمولا قواعد ناظر بر تجارت وصفی جهانشمول دارند. همین نگرش در قواعد ورشکستگی، به‌عنوان نهادی حمایتی از طبقه تجار، به وضوح دیده می‌شود؛ به‌طوری که می‌توان گفت نهاد ورشکستگی، از قواعد یکسان در نظام‌های حقوقی کشورها پیروی می‌کند و در میان همه آنان دارای ذات، ماهیت، سبب و اثری همانند هم است.
ملکشاهی مطرح کرد؛

بررسی سوال از وزیر دادگستری به تاخیر افتاد/ تصویب کلیات طرح تشدید مجازات اسید پاشی در کمیسیون قضایی

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه امروز با درخواست نمایندگان، بررسی سوال از وزیر دادگستری به تاخیر افتاد، گفت: در این کمیسیون موضوع تشدید مجازات اسیدپاشی تصویب شد.
کمالی پور مطرح کرد:

وجود دوهزار عنوان مجرمانه چالش اساسی کشور/حتی برای فحاشی نیز عناوین مجرمانه مجزا در نظر گرفته شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از قرار گرفتن بررسی لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین در دستورکار کمیسیون متبوعش خبر داد.
جواد کریمی‌قدوسی خبر داد:

طرح مجلس برای "دوتابعیتی‌ها" به کمیسیون قضایی رفت

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مسئولان دو تابعیتی گفت: طرحی در این زمینه تدوین شده و در کمیسیون قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
تشدید مجازات اسیدپاش‌ها!

اسید را می‌شود سلاح محسوب کرد

نماینده مسیحیان جنوب کشور در مجلس با ابراز نگرانی از بابت اینکه افزایش مجازات ها منجر به کاهش وقوع جرائم نشود گفت: اسید و هرچیزی می‌تواند سلاح محسوب شود، اگر مجرمی از آن به قصد صدمه زدن به کسی استفاده کند.
ذوالقدر، نماینده تهران در مجلس؛

طرح تشدید مجازات اسیدپاشی به هیات رئیسه مجلس ارسال شد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهیه طرح مجازات اسیدپاشی در مجلس از ارائه این طرح به هیأت رئیسه مجلس خبر داد.
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس خبر داد؛

هر سه ماه یک بار اعضای کمیسیون قضایی از زندان‌ها بازدید می‌کنند

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از احتمال بازدید از زندان های قوه قضاییه طی دو ماه آینده خبر داد.
نمایندگان مجلس پاسخ دادند؛

آیا تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس ضرورت دارد؟

بتازگی خبری انتشار یافت مبنی بر اینکه تعدادی از نمایندگان با امضای نامه‌ای درخواست تشکیل «کمیسیون ویژه فضای مجازی» را به مجلس شورای اسلامی داده‌اند و قرار است تا آخر این هفته در صحن علنی مجلس مطرح شود. درخواست کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس، در حالی مطرح می‌شود که کمیته ارتباطات کمیسیون صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون فرهنگی مجلس مسائل فضای مجازی در بخش فرهنگی و سخت افزاری و نرم‌افزاری را بررسی و پیگیری می‌کنند.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها