سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حمید بنایی؛

سازندگان متخلف مسکن‌های مهر حادثه دیده به مراجع قضایی معرفی می‌شوند

عضو کمیسیون عمران، گفت: بعد از بازدید درصورت احراض تخلف سازندگان مسکن مهر حادثه دیده در زلزله استان کرمانشاه قطعا در جایگاه نظارتی متخلفین را به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.
اجرا نشدن اصل 64 قانون اساسی ؛

تأخیر 20 ساله در افزایش تعداد نمایندگان پارلمان

300، 310 و اخیراً هم 330؛ سال‌هاست که برخی از نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا تعداد کرسی‌های پارلمان را به این اعداد برسانند. اعدادی که هیچ گاه محقق نشده‌اند و تعداد وکلای مجلس بر روی همان عدد 290 ثابت مانده است؛ عددی که از 20سال پیش تاکنون دست نخورده.
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منتشر کرد؛

آیین نامه اجرایی تبصره ماده یک لایحه قانونی تجدید قرارداد و اجاره املاک و اموال موقوفه

آیین نامه اجرایی تبصره ماده یک لایحه قانونی تجدید قرارداد و اجاره املاک و اموال موقوفه و تجدید انتخاب متولیان و امناء و نظار اماکن متبرکه مذهبی و مساجد
از آن سوی بام افتادن نمایندگان؛

تصویب قانون به نرخ «مرگ» در مجلس شورای اسلامی!

در نتیجه حذف بخش هایی از مصوبه قبل، مصوبه جدیدی شکل گرفت که به شورای نگهبان ارجاع خواهد شد و بعید نیست، جامه قانون به تن بپوشد که بر اساس آن، حتی تهدید سلامت جسمی مادر، منجر به صدور مجوز اعمال جراحی و پیشگیری از بارداری ایشان نخواهد شد
حسین‌زاده خبر داد؛

اعلام موجودیت فراکسیون«حقوق شهروندی» برای پیگیری حقوق اقوام و مذاهب

فراکسیون حقوق شهروندی مجلس برای پیگیری مسائل مربوط به حقوق زنان، کودکان، اقوام، مذاهب، اصحاب رسانه و فعالان سیاسی اعلام موجودیت کرد.
کمالی‌پور:

زیرساخت‌های لازم برای اجرای منشور حقوق شهروندی در کشور وجود ندارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای اجرای منشور حقوق شهروندی در کشور وجود ندارد، عملیاتی شدن آن را وابسته به همکاری تمامی دستگاه‌ها دانست.
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد:

شکایت سپاه اصفهان از علی مطهری

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از ورود به پرونده شکایت دادستان اصفهان و سپاه صاحب‌الزمان از علی مطهری خبر داد.
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان صورت گرفت؛

مجازات ۲ تا ۸ میلیون تومانی برای استفاده کنندگان از امکانات دولتی جهت تبلیغ پیشگیری از بارداری

نمایندگان مردم در خانه ملت با مجازات ۲ تا ۸ میلیون تومانی برای استفاده کنندگان از امکانات دولتی جهت تبلیغ پیشگیری از بارداری موافقت کردند.
دکتر موسی غنی‌نژاد؛

فقدان پارادایم نظری

از ابتدای شکل‌گیری مجلس دهم تاکنون نقش متفاوت و تاثیر‌گذاری از مجلس ندیده‌ایم. از آنجا که مجلس دهم همسو با دولت دکتر روحانی شکل گرفت، انتظار می‌رفت تا از کارآیی بالاتری برخوردار باشد، اما در حوزه اقتصادی تصمیم مهم و تاثیر‌گذاری را از مجلس جدید مشاهده نکرده‌ایم و گمان می‌رود که مجلس یک سال و نیم گذشته را به روزمرگی گذرانده است.
به تخلفات رئیس جمهور سابق رسیدگی می شود؟ ؛

مجلس، احمدی‌نژاد را دادگاهی می‌کند؟

اوایل مردادماه بود که فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات در مصاحبه‌ای از ۷ پرونده تخلف کلان احمدی‌نژاد پرده برداشت؛ حرف و حدیث‌ها در این‌باره ادامه داشت تا هفته پیش که محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گزارشی از دیوان محاسبات در این زمینه ارایه داد و ‌گفت که با توجه به بررسی هایی که در عملکرد بودجه سال ۸۸ در شرکت ملی نفت ایران صورت گرفته مشاهده شده که به رقم ٦٤ هزار و ٠١ میلیارد ریال واردات بنزین و نفت گاز با نفت خام معاوضه شده است، که در گزارش تفریغ بودجه ارایه شده دیوان محاسبات همان سال پس از تایید و تصویب در هیأت عمومی درج و یک نسخه آن به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی؛

اولویت سایر موضوعات باعث طولانی شدن روند بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان شده است

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس گفت: در سال های گذشته مقتضیات دیگر در اولویت بوده ولی امیدواریم در آینده به نتیجه برسد. ضمن آنکه طولانی شدن این روند باعث می‌شود ما با مشکلات بیشتری مواجه شویم.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

لایحه حمایت از حقوق کودکان هفته آینده به کمیسیون قضایی مجلس می‌رود

لایحه حمایت از حقوق کودکان برای کاهش خطرات و جبران آسیب‌های ناشی از جرم برای کودک و نوجوان در معرض خطر یا بزه دیده است که اگر این لایحه به قانون بدل شود، دفتر حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در قوه قضائیه تشکیل می‌شود و این به نفع کودکان است
در جریان جلسه علنی امروز مجلس:

پرونده تخلفات منطقه آزاد ماکو به قوه قضائیه ارجاع شد

در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با تصویب نمایندگان، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تخلفات منطقه آزاد ماکو به قوه قضائیه ارجاع شد.
پورمختار خبر داد؛

بررسی لایحه مجازات های جایگزین زندان در دستور کار کمیسیون قضایی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از بررسی لایحه مجازات های جایگزین زندان در کمیسیون متبوع خود خبرداد وگفت: باید دایره نوع مجازات ها و جرائم را در جایگزین حبس وسیع تر کرد.
با رأی نمایندگان؛

انتشار اسامی متهمان جرائم اقتصادی منوط به تشخیص دادگاه شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتشار اسامی متهمان جرائم اقتصادی را منوط به تشخیص دادگاه دانستند.
محمد حسینی اعلام کرد؛

اعلام دادخواست دیوان محاسبات علیه 4 مقام نفتی احمدی نژاد

حکم دیوان محاسبات در خصوص پرونده 4 هزار میلیاردی احمدی نژاد قطعی است، اعلام دادخواست دیوان محاسبات علیه 4 مقام نفتی احمدی نژاد
نجفی‌توانا :

دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به موضع عضو شورای شهر یزد را ندارد

عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز گفت: بر اساس قانون دیوان مرجع رسیدگی به شکایت مردم نسبت به دولت و سایر ارگان‌های مصرحه در قانون است و شورای شهر جز آن موارد نیست.دیوان عدالت اداری می‌تواند دولت و سایر نهاد اجرایی را مجبور به کاری کند و نمی‌تواند مخل حقوق افرادی شود که در یک انتخاب آزاد انتخاب شدند.
جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر را اصلاح کردند.
گردش کار کمیسیون اصل 90 در گفت و گو با داوود محمدی؛

رسیدگی به شکایات مردمی در غیاب ضمانت اجرای مؤثر

«هرکس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتبی به مجلس شورای اسلامی عرضه کند.

کلیات طرح تخفیف مجازات اعدام برای جرایم مواد مخدر به تصویب رسید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۸۲ رای موافق، به کلیات طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر در رابطه با تخفیف مجازات اعدام محکومین مواد مخدر رای دادند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها