سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خبر ویزه؛

بودجه معلولین استان خرج سفر ارمنستان

در این متن درباره چگونگی مصرف بودجه معلولین استان که خرج سفر ارمنستان عده ای خاص قرار است باشد را ببینید.
وضعیت اقلام بهداشتی معلولان؛

معلولیت غیر از رنج هزینه هم دارد

مانند دختران همسن و سالش پر جنب و جوش بود، سال آخری دانشگاه که برای آینده‌اش هزاران نقشه کشیده و می‌خواست کاری پیدا کند، مستقل شود، ازدواج کند و مادری فعال و پر نشاط برای کودکانش باشد اما همه آرزوهای این دختر 24 ساله در یک غفلت، در حد چشم بر هم زدنی دود شد و حال سقف اتاق همصحبت همیشگی‌اش شد. «حادثه خبر نمی‌کند.» این جمله هر چند کلیشه‌ای اما واقعی است، واقعیتی که زندگی تعداد زیادی از انسان‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. باردیگر این چهارچرخ موتوری حادثه آفرید و شیما برای همیشه خاموش شد. او دراین حادثه زنده ماند اما دچار معلولیت قطع نخاع گردنی شد که حال باید با همه آرزوهایش خداحافظی کند. این تازه اول مشکلاتش است که باید با آن رو به روشود. کنار آمدن با چنین شرایطی دشوار است اما از آن سخت ترناتوانی برای انجام کارهایی‌ است که تا قبل از حادثه براحتی انجام می‌داد، حال برای انجامش نیازمند یاری دیگران است. از تغییر حالت بدن روی تشک گرفته تا دستشویی، حمام، غذا خوردن و لباس پوشیدن. بار دیگر مادر همراه دخترش شد تا مادامی که زنده است و توانایی دارد از دخترش نگهداری کند.
بخشنامه‌ای که دیر رسید؛

سهمیه سه درصدی استخدام معلولان

22 فروردین ماه امسال که قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از سوی رئیس جمهوری به تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها ابلاغ شد و بر مبنای آن دستگاه‌های اجرایی ملزم شدند تا سه درصد از سهمیه‌های استخدامی را به معلولان اختصاص دهند، نور امیدی در دل جامعه افراد دارای معلولیت روشن شد تا حداقل سهمیه سه درصد استخدام که اجرایش همواره طی سال‌های گذشته با حاشیه‌های بسیار همراه بوده است با مشکلات کمتری اجرا ‌شود برای همین همه بی‌صبرانه منتظر برگزاری آزمون استخدامی ماندند؛ آزمونی که در 15 تیر ماه برای استخدام 18 هزار و 207 نفر برگزار شد.
مهر با ما مهربان نیست؛

مشکلات تحصیل دانش‌آموزان معلول در مدارس استثنایی

از زمانی که یادم هست از اول مهر و مدرسه رفتن متنفر بودم. معلولیت هم نداشتم! اول مهر اگر یک دانش‌آموز عادی به‌ فکر کیف و مداد و جلد کتاب دفترش است یک دانش‌آموز معلول ذهنش مانند یک مهندس در راه برنامه‌ریزی برای دقیقه، دقیقه حضورش در مدرسه است. اینکه چگونه برود؛ چگونه برگردد، چه زمانی را برای دستشویی تنظیم کند. یا اصلاً کجا برود. این افکار دیگر اجازه‌ای به او برای لذت بردن آن اول مهری که همه برایش ذوق مرگ می‌شوند نمی‌گذارد.
محسنی بندپی عنوان کرد؛

43 هزار خانوار دارای معلول تا پایان سال صاحبخانه می شوند

رئیس سازمان بهزیستی گفت: هم اکنون 43 هزار مسکن برای معلولان در دست احداث است که بین ٢٠ تا ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.وی پیش بینی کرد تا پایان سال جاری به چهار هزار خانوار دارای دو معلول مسکن واگذار شود و مابقی تا پایان سال 1397 صورت گیرد.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس:

لایحه نظام اجتماعی توسعه یافته به مجلس ارائه می شود

علی بختیار در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بهزیستی حوزه گلپایگان که در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، با اشاره به اهداف دعوت از جانشین سازمان بهزیستی کشور به منظور بررسی مشکلات حوزه بهزیستی در زمینه معلولان جسمی حرکتی بیان داشت: در مجلس دهم با هدف حمایت از معلولان در قانون برنامه ششم توسعه یک طرح کامل از قوانین مربوط به حوزه بهزیستی تدوین و تصویب شده است تا خلاء قانونی در این حوزه نداشته باشیم
کاظمی مؤمن سرائی:

سند ملی مناسب‌سازی محیط برای معلولان تصویب شد

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی سازمان بهزیستی کشور از تصویب سند ملی راهبردی ستاد مناسب‌سازی کشور برای معلولان در ششمین جلسه این ستاد خبر داد و گفت: در این سند وظایف تمام دستگاه‌ها در رابطه با مناسب‌سازی مشخص‌تر و شفاف شده است.
میزگرد بررسی چالش های اشتغال معلولان؛

گره مدیریت در کلاف سردرگم اشتغال معلولان

به سختی به مدرسه و دانشگاه می‌روند درس می‌خوانند تا جایگاه اجتماعی و رفاهی‌شان را ارتقا بخشند اما زمانی که پا به عرصه اشتغال می‌گذارند تازه جنگ شروع می‌شود، جنگی فرهنگی تا ثابت کنند توانایی انجام کاری را که به آن ها محول می‌شود دارند. یکی از چالش‌های اصلی فرا روی معلولان، اشتغال است. این موضوع زمینه‌ساز میزگردی شد تا پای صحبت‌های مسئولان بهزیستی، کارآفرینان و مدیران «سمن»های حامی معلولان بنشینیم و چالش اشتغال این گروه را واکاوی کنیم.
روایت تلخ علی ربیعی از پایان زندگی یک معلول؛

مرگ در تنهایی

زندگی او به عنوان یک کم توان جسمی روی ویلچر و محروم از محبت و حمایت خانواده، مانع از پیشرفتش نشد و توانست با تلاشی فراتر از محدودیت‌های جسمی، به دانشگاه راه یابد. رقیه دچار زخم بستر و ناتوان از حرکت شد و این اواخر آنقدر جسمش ناتوان شده بود که با دلی محزون و چشمانی اشکبار شاهد سفر دوستانش برای زیارت به مشهد شد و زمانی که بچه‌های خوابگاه به مشهد می‌رفتند بیماری؛ مانع رفتنش شد و آرزوی زیارت به دلش ماند.
دختر مهربان من است؛

فرزانه هستم؛ با ۲۰۰ استخوان شکسته و شاغل+ عکس

تاکنون بیش از ۲۰۰ بار استخوان‌هایش شکسته اما هیچ‌وقت اراده‌اش برای زندگی نشکسته است. «فرزانه حبوطی» برای آنکه استخوان‌هایش بیش از این نشکند زندگی‌اش را روی تخت سپری می‌کند.
رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه معلولان اصفهان:

۱۲۰ هزار معلول در اصفهان حضور دارند/ناکافی بودن خدمات درمانی

کاظمی به صراحت بیان داشت که مهم‌ترین مشکل کنونی انجمن تامین پوشک با توجه به قیمت و حتی عدم وجود آن در بازار است و گفت: هزینه داروها نیز بسیار زیاد شده است و این کمبودها موجب تشدید مشکلات معلولان می‌شود.
صفاری‌فرد:

خودداری تولید‌کنندگان از فروش وسایل مورد نیاز معلولان

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی بهزیستی کشور،گفت: متاسفانه شرکت‌های تأمین‌کننده لوازم بهداشتی و توانبخشی داوطلب فروش کالاهایشان نیستند و از تحویل اجناس مورد نیاز معلولان از جمله پوشاک ممانعت می‌کنند
معاون بهزیستی ایلام؛

۱۲ هزار معلول در استان ایلام شناسایی شد

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: ۱۲ هزار و ۹۰۰ معلول در استان ایلام شناسایی شده است
یک قاچ نقاشی؛

انعکاسی از هنر و درد دل توان خواهان ذهنی

جسمشان معلول است اما روحشان هرگز؛ همت کردند و آثار نقاشی شان را در نمایشگاهی با عنوان «یک قاچ نقاشی» پیش روی شهروندان پایتخت گذاشتند تا عواید فروش آثار هم صرف امور توان خواهان ذهنی شود.
نذر مهربانی؛

بنی آدم اعضای یک پیکرند

چرخ ⁧ویلچرش ⁩در رفته و این مامور مهربان داره براش تعمیر می کنه. ای کاش صحنه های این طوری را هم بین همه خبرها ببینیم و منتشرش کنیم.
دنیای مجازی ما را توانمند کرد؛

معلولان از ظرفیت ها و فرصت های دنیای مجازی می گویند

با گسترش روزافزون فناوری‌های ارتباطات امروز دیگر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که زندگی‌اش تحت تأثیر این فناوری‌ها قرار نداشته باشد، بیشتر ما دیگر برای پرداخت قبوض مختلف حاضر نیستیم ساعت‌های متمادی در بانک منتظر بمانیم و وقتمان را تلف کنیم حالا براحتی از طریق موبایل و کامپیوتر و به کمک اینترنت در ثانیه‌ای قبض‌ها پرداخت می‌شوند. این تنها گوشه‌ای از خدمات متعدد این دنیای جدید است اما این دنیای جدید به زندگی افراد معلول هم رنگ و بوی دیگری داده است.
من، سمانه، با دهانم نقاشی می‌کنم!

معجزه هنر از دهان بانوی معلول خراسانی

«سمانه احسانی‌نیا» دختر هنرمند مشهدی ست که با وجود معلولیت دست هایش، با دهان نقاشی‌هایی می‌کشد که تحسین همه را به دنبال دارد. سراغ این دختر قدرتمند رفتیم تا شنونده روایت زندگی‌اش باشیم.
اینفوگرافی؛

شش نکته در باره رفتار با افراد دارای معلولیت

نکات مهمی در باره رفتار با افراد دارای معلولیت که باید آن ها را بدانید.
سهمیه سه درصدی استخدام معلولان؛

مسیر بسیار ناهموار برای استخدام معلولان

طبق آئین‌نامه هیئت دولت "باید سه درصد از سهمیه استخدامی دولت به جامعه معلولان کشور اختصاص یابد."
آينه ها پچ پچ نمي كنند؛

یک معلول حق ندارد آرایشگاه برود و شیک بپوشد؟

مگر می‌شود آدمی به‌ ظاهر و سر و ریختش برسد و دیگران بپرسند چرا؟ اما خیلی‌ها با الهام، مرضیه، آزاده و ناصر و دیگرانی که دچار نوعی معلولیت هستند، همین رفتارهای غیر معمول را کرده‌اند و آنها بارها با همین سؤال‌ها مواجه شده‌اند
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها