سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی:

دولت برای تأمین تجهیزات معلولان بسته ارزی تشویقی می دهد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: مذاکراتی با سازمان برنامه و بودجه انجام و مقرر شده است که دولت برای تامین تجهیزات توانبخشی وارداتی، بسته ارزی تشویقی در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهد.
سماع در حلقه سندروم داون؛

نسبت کروموزوم 47 با جذبه عشق

نت‌ها که به پرواز درمی‌آیند، دست‌ها از هم گشوده می‌شود: «صوفی ابن‌الوقت باشد‌ ای رفیق/ نیست فردا گفتن از شرط طریق» اما آنها ابن الوقت به دنیا می‌آیند؛ کروموزوم 47 نه به رفته می‌اندیشد، نه به آینده و نیامده. اینجا نمی‌توانی به ارتباط سماع و سندروم داون نیندیشی؛ به رهایی از خرد و غلتیدن در آغوش عشق.
مراکز در آستانه تعطیلی؛

یارانه مراکزمعلولان باتورم همخوانی ندارد

همخوانی نداشتن یارانه مراکز غیر دولتی معلولان با تورم و تاخیر در پرداخت یارانه ، اجرایی نشدن قانون جامع معلولان و ...باعث شده این مراکز با مشکلات زیادی مواجه شوند.
نژادبهرام:

ضرورت مناسب‌سازی مدارس استثنایی از سوی شهرداری

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت مناسب‌سازی مدارس استثنایی برای دانش‌آموزان معلول از سوی شهرداریتأکید کرد که قراردادن رمپ‌های مناسب در اینگونه مدارس برای اینکه دانش آموز بتواند بدون نیاز به کمک دیگران از پله‌ها بالا برود وتعبیه آسانسور اهمیت دارد
به مناسبت روزجهانی معلولین ؛

آشنایی با سبک زندگی و سفر توان‌یابان

تقویم را که باز می‌کنیم در هر ماه تعداد زیادی مناسبت می‌بینیم که بعضی‌هایشان مناسبت‌های تاریخی‌اند، بعضی‌هایشان عید و بعضی دیگر روزهای جهانی. اتفاقی که این روزها زیاد با آن برخورد می‌کنیم تبریک‌هایی است که در شبکه‌های اجتماعی به مناسبت روزهای جهانی دست‌به‌دست می‌شوند فارغ از این که دلیل انتخاب یک روز جهانی مخصوص قشری از جامعه شناخت آن قشر، آشنایی بیشتر جامعه با آن‌ها و آگاه‌شدن از مسائل و چالش‌هایشان است.
وضعیت معلولان کمامان در شرایط بحرانی است؛

1100 میلیارد تومان به بودجه بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از معلولین اضافه شد

مدیر کمپین معلولان با اشاره به تجمعی که در روز جهانی معلولین مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: به دنبال این تجمع، امروز اعلام شد که هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه کل بهزیستی درراستای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین اختصاص داده شده است.
مدیر کمپین معلولان:

اضافه شدن ۱۱۰۰ میلیارد تومان به بودجه بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از معلولان

مدیر کمپین معلولان با اشاره به تجمعی که در روز جهانی معلولین مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: به دنبال این تجمع، امروز اعلام شد که هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به بودجه کل بهزیستی درراستای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین اختصاص داده شده است.
یک مسئول بهزیستی:

بیش از ۱۳۵هزار معلول در پایتخت تحت پوشش بهزیستی هستند

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: هم‌اکنون ۱۳۵هزار و ۷۰۰ معلول در پایتخت تحت پوشش بهزیستی هستند و هیچ معلول پشت نوبتی برای تشکیل پرونده نداریم.
لایه‌های شدید معلولان در حضور وزیر رفاه؛

گفتند صبر کنید یک مددجو بمیرد تا شما را جذب کنیم

در حالی مراسم روز جهانی معلولان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد که تعدادی از معلولان نسبت به شرایط زندگیشان و معیشت خود گلایه‌هایی مطرح کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

پیشگیری از معلولیت از طریق توجه به مباحث ژنتیکی مد نظر قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت:پیشگیری از معلولیت از طریق توجه به مباحث ژنتیکی مد نظر قرار گیرد.
پیدا کنید معلولان را!

پویش روز جهانی معلولان که گرفتار ناهماهنگی‌های همیشگی شد

در محوطه مقابل تئاتر شهر که چشم بگردانی،‌ جز 2 شهروند معلول،‌ نشانی از بانیان پویش «شهر دسترس‌پذیر برای معلولان» پیدا نمی‌کنی؛‌ همان‌ها که از همشهریان برای حمایت از حقوق معلولان در چهارراه مرکزی شهر دعوت کرده‌بودند. غیبت صاحب مجلس و ناهماهنگی‌های همیشگی، این پویش شهروندی را به حاشیه برد...
امروز روز جهانی معلولان است؛

معلولان شهروند درجه چندم هستند؟ مسئولان بگویند!

پرداختن به مشکلات افراد توان‌یاب همیشه در محدودیت‌های آنها در زندگی شهری خلاصه شده است؛ اما هیچ‌وقت مشکلات عاطفی و روابط شخصی آنها مورد توجه قرار نگرفته است. در حالی که آنها هم مانند هر فرد دیگری نیاز به روابط عاطفی دارند ولی باورهای غلط و عمده‌ای که درباره آنها وجود دارد، باعث می‌شود تا مردم فکر کنند افراد توان‌یاب از این روند مستثنی هستند.
روز معلولان؛

جشن روزجهانی افراد دارای معلولیت + عکس

جشن روز جهانی افراد دارای معلولیت، صبح امروز دوشنبه 12 آذر ماه با حضور علی شریعتمداری وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی برگزار شد.
استاندار زنجان:

بانک اطلاعاتی معلولان در زنجان ایجاد می شود

استاندار زنجان گفت: بانک اطلاعاتی معلولان زنجان با همکاری اداره کل بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه استان با هدف احصای ظرفیت های موجود و آسیب های متوجه معلولان و رفع مشکلات آنها ایجاد می شود.
درد دل‌های معلولان؛

حسرت یک دل سیر زندگی، آرزوی خاک خورده معلولان

سالهاست با تغییر نگرش ها و گشایش بیشتر افق دید در جوامع، این شعار عمومیت یافته که معلولیت محدودیت نیست و معلولان می‌توانند همپای دیگر شهروندان، زندگی عادی داشته باشند، اما هنوز بسترهای عملی این زندگی عادی فراهم نشده و این زخمی است که درد معلولیت را دو چندان می‌کند
روز معلولان؛

معلولیت یک روزه خبرنگاران یزدی+ عکس

تعدادی از خبرنگاران یزدی در حضور مسئولان بهزیستی و شورای شهر یزد با نشستن بر روی ویلچر به برخی از نهادهای دولتی و عمومی شهر یزد از جمله مراکز درمانی، بانک ها و پارک ها مراجعه کرده و به صورت عملی میزان دسترسی معلولان به امکانات شهری را بررسی کردند.
گزارش تصویری؛

مراسم ازدواج ۱۱۰ زوج معلول

همزمان با روز جهانی معلولان شامگاه دوشنبه مراسم "مهرانه ۳" ویژه ازدواج ۱۱۰ زوج دارای معلویت باحضور پیروز حناچی شهردار تهران در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.
مدیرکل بهزیستی گیلان:

۲۸۰۰معلول در بهزیستی گیلان نگهداری می شوند

مدیرکل بهزیستی گیلان از نگهداری ۲ هزار و ۸۰۰ معلول در ۳۶ مرکز حمایت و توانبخشی این سازمان در استان خبر داد و گفت: بابت خدمات ارائه شده ماهانه ۲ میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود.
در روز جهانی معلولان مطرح شد؛

انتقاد از آمارهای متناقض درباره اشتغال معلولان

رئیس انجمن ندای معلولان کشور ضمن انتقاد از اعلام آمارهای متناقض درباره اشتغال معلولان، نرخ بیکاری در این جمعیت را حدود ۶۴ درصد عنوان کرد.
مدیرکل سازمان بهزیستی فارس؛

اطلس جامع پراکنش‌ معلولیت در فارس تهیه می‌شود

مدیرکل بهزیستی فارس به احصای اطلس جامع پراکنش معلولیت در استان فارس اشاره کرد و گفت: بر اساس این اطلس برآنیم تا شیوع معلولیت ها را بسنجیم و آموزش‌های پیشگرانه را به این مناطق بیشتر منتقل کنیم.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها