سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شود که با اجباری شدن آزمایش ژنتیک قادریم از بروز این معظل جلوگیری کنیم.
زندگی زیر سایه جذام؛

ناگفته‌هایی درباره شهرک جذامی‌ها

۸ سالش که بود پوست دست هایش قرمزشد، متورم شد، ۹ سالش که شد فهمید جذام دارد! ۱۰ ساله بود که آمد مشهد، حالا ۶۰ سال است که اینجاست ؛ کنج یک اتاق کوچک... اینجا شهرک جذامی هاست؛ تنهایی نام دیگر ساکنان اینجاست.
فرمانده انتظامی اصفهان:

سامانه پیامکی پلیس 110 ویژه ناشنوایان در اصفهان راه اندازی شد

اولین سامانه پیامکی فورت های پلیس 110 ویژه ناشنوایان به همکاری فرماندهی انتظامی اصفهان و اداره کل بهزیستی این استان راه اندازی شد.
وعده های بی فرجام دولت؛

سرنوشت مسکن مهر در انتظار مسکن معلولان

مسکن مناسب‌سازی‌ شده یکی از بدیهی‌ترین نیازهای معلولان است. در سال‌های گذشته وعده‌های زیادی مبنی بر خانه‌دار شدن خانوارهای دارای معلول از سوی مسئولان بهزیستی داده شده و هر سال نیز جشنی با عنوان خانه‌دار شدن معلولان در هفته حمایت از معلولان برگزار می‌شود.
اشتغال معلولین؛

لزوم طراحی «فرهنگ جامع مشاغل خاص» و متناسب با معلولیت معلولان

اگر فرهنگ جامع مشاغل خاص و متناسب با معلولیت معلولان در جامعه طراحی شود، کارفرمایان تشخیص خواهند داد که در چه نوع کاری می توانند از معلولان استفاده کنند.
عامل محروم ماندن معلولان؛

تعلق نگرفتن بسته امنیت غذایی به تعداد قابل توجهی از معلولان

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: بسیاری از معلولان از دریافت بسته امنیت غذایی محروم مانده و این در شرایطی است که تعداد قابل توجهی از آن‌ها از خانواده‌های نیازمند بودند.
در دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد؛

لغو یک ممنوعیت برای تحصیل دانش‌آموزان معلول

در دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به موضوع ممنوعیت دانش‌آموزان معلول در مدارس عادی اشاره شده است که در این رابطه سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی توضیح داد.
حسین نحوی نژاد خبر داد؛

اتمام کار دولت با «لایحه حمایت از حقوق معلولان»

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان فردا دوشنبه (8 خرداد) در کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی نهایی و سپس به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.
عذرخواهی معاون رئیس جمهور از معلولان؛

سامانه اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان

معاون رئیس‌جمهور با عذرخواهی از معلولان به خاطر نبود امکانات مناسب برای استفاده‌ی آن‌ها از مکان‌های تاریخی؛ خبر داد: به زودی سامانه اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان که قصد سفر و استفاده از تاسیسات گردشگری دارند، رونمایی می‌شود.
معلولان سوار مترو نشوند؛ آژانس بگیرند؛

دیوارهای محافظ مترو؛ شاید وقتی دیگر

«داشتم می‌رفتم سمت واگن خانم‌ها که سوار شوم. روی خط قرمز بودم، ایستگاه سرسبز. سه چهار سالی بود که از همین مسیر رفت و آمد می‌کردم. صدای بوق باز شدن درها را شنیدم.
ایستاده چون کوه؛

تسلیم سختی های زندگی نمی شوم!

معلولیت محمد نتوانسته است او را از پای بیندازد؛ کا ر می کند و درس می خواند و هزینه های زندگی خانواده اش را نیز تأمین می کند
معاون امورتوانبخشی بهزیستی خبر داد؛

جزئیات پرداخت وام ۱۵ میلیونی به معلولان

معاون امورتوانبخشی بهزیستی استان تهران از پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی به معلولان دارای مدرک فنی حرفه‌ای درحوزه اشتغال خبر داد.
استاد و پژو هشگر نام آشنای ژنتیک ایران؛

ایستاده با ویلچر تا اوج موفقیت

استاد و پژو هشگر نام آشنای ژنتیک ایران اگر چه به دلیل ضایعه نخاعی، زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشته اما در مسیر خود، حتی برای لحظه ای نیز متوقف نشده است
قوانین حمایت از معلولان؛

کش و قوس های یک لایحه و بارقه های امید افراد دارای معلولیت در سال 96

قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ، در سال 83 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و قرار بود که حقوق این افراد را تامین کند اما یک سنگ بزرگ جلوی پای این قانون افتاد و آن هم نداشتن ضمانت اجرایی بود.
راه ما را نمی‌خواند!

مناسب‌سازی معابر و ساختمان‌ها برای افراد معلول و کم‌توان

همه ما روزانه در پیاده روهایمان در سطح شهر یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی به موانعی برمی خوریم که این سؤال را برایمان به وجود می‌آورد که اگر در این لحظه یک شهروند معلول، سالمند یا کم توان در این موقعیت بود باید چه می‌کرد؟
وام بلاعوض برای خانه دارشدن؛

وام بلاعوض برای خانه دارشدن خانواده های دارای ۲ معلول

خانواده هایی که دارای مسکن هستند و کسانیکه تحت پوشش بهزیستی نیستند جزو این آمار نیستند.
مدیرکل توانمندسازی بهزیستی:

منازل معلولان سال جدید مناسب‌سازی می‌شود

مدیرکل دفتر توانمند سازی معلولین سازمان بهزیستی از برنامه‌ ریزی برای اجرای طرح مناسب‌سازی منازل معلولان کشور خبر داد.
حسین نحوی نژاد مطرح کرد:

ضرورت تقویت نظام شناسایی معلولیت‌ها در وزارت بهداشت

در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و تمامی آنها دچار ناتوانی بوده و نیازمند دریافت خدمات توانبخشی هستند، این درحالیست که به گفته معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور «در تعاریف جهانی معلولیت ممکن است فردی که چشم خیلی ضعیفی هم دارد در دسته معلولان قرار گیرد اما در ایران به علت آنکه این افراد دچار مشکلات خاصی نیستند، تحت حمایت سازمان‌های رفاهی همچون بهزیستی قرار نمی‌گیرند».
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران ؛

هشدار بهزیستی در خصوص کلاهبرداری از خودروی معلولان

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران از کلاهبرداری جدید دلالان با عنوان امتیاز خودروی داخلی برای معلولان خبر داد.
نقض قانون، معلولان را زمینگیر کرده است:

گفت‌وگو با مدیران بهزیستی و تأمین اجتماعی، مشکلات پیش از موعد افراد دارای معلولیت

«امروز بیستمین سالی است که پشت میز کارم می‌نشینم عمری که در این راه گذشته، همراه بود با فراز و نشیب های بسیار و دشواری‌هایی که شاید مختص به گروهی خاص باشد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها