سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

اولین استخر ویژه نابینایان باحضور استاندارتهران افتتاح شد

استاندار تهران اولین استخر ویژه نابینایان را در محله هرندی تهران افتتاح کرد.
یک مسئول بهزیستی؛

سند ملی راهبردی مناسب سازی اماکن و معابر کشور به زودی تصویب می شود

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی سازمان بهزیستی کشور از تدوین سندملی راهبردی مناسب سازی کشور خبر داد و گفت: این سند بزودی در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی اماکن و معابر طی ماه جاری ، تصویب خواهد شد.
از دست رفتن زمان طلایی؛

وزارت بهداشت توجهی به کودکان کم شنوا ندارد

صبح چهارشنبه تعدادی از خانواده های دارای کودک کم شنوا در اعتراض به وقفه ایجاد شده در تامین پروتز کاشت حلزون مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.
اشتغال معلولین؛

معلولان در پی فرصت های شغلی جدید

روزنامه ایران در گزارشی به بررسی تاثیر سامانه‌ های هوشمند حمل و نقل در اشتغال معلولان پرداخت و نوشت: افراد دارای معلولیت می‌توانند با استفاده از کسب و کارهای نو و تحت وب تجربیات جدیدی از اشتغال را به دست آورند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛

تا ۵ سال آینده باید بتوانیم ١٠ هزار معلول را در کشور درمان کنیم

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه تا ۵ سال آینده باید بتوانیم ١٠ هزار معلول را در کشور درمان کنیم، گفت: یکی از مواردی که در آینده اتفاق می‌افتد، درمان بیماری هموفیلی با روش ژن ادیتینگ است و نه تنها هموفیلی بلکه بیش از ٣٠٠ میلیون معلول در دنیا منتظر این درمان‌ها هستند.
مادر یعنی همه دنیا ... ؛

مشق قهرمانی روی سکوی «مادری»

فتح قله های موفقیت زندگی آرزویی بود که او به آن رسید. اما راه رسیدن به این موفقیت برای او تفاوت زیادی با دیگران داشت. برای رفتن به قله پاهایش او را همراهی نکردند اما اراده محکمی که داشت اجازه نداد ناامیدی دلسردش کند. مادر بود و نمی توانست صحنه تلخ از دست دادن پسرش را در سقوط مرگبار به دره فراموش کند.
بیکاری معلولان در برزخ 15 ساله؛

توقف بسته‌های تشویقی بکارگیری معلولان

بیکاری معلولان از معضلاتی است که نارسایی و مشکلات آن، به مراتب سنگین‌تر و عمیق‌تر از دیگر گروه‌های اجتماعی جامعه بروز پیدا می‌کند.
توانمند بودن معلولان؛

نیم روز زندگی یک معلول کارآفرین

در یک صبح زمستانی با یک معلول کارآفرین همراه شدیم تا یک روز کاری آن را نشان دهیم.
بی توجهی به معابر برای معلولان؛

24درصد ساختمان‌های اداری پایتخت مناسب معلولان است

مناسب‌سازی‌ معابر برای معلولان و افراد ناتوان از 13سال قبل کلید خورد.
۱۵۰ هزار معلول شديد در نوبت دريافت مستمري ؛

معلولان 13 سال معطل اقدام مسئولان

سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار «نوزاد معلول» در ايران متولد مي‌شود. استان گلستان بيشترين تعداد نوزادان معلول را دارد. به گفته رئيس سازمان جوانان جمعيت هلال‌احمر در اثر تصادفات جاد‌ه‌اي، روزانه 100 نفر هم به تعداد معلولان در سراسر كشور اضافه مي‌شود.
سرگذشت یک دانشجوی پرستاری؛

دانشجوی معلولی که سد غیر ممکن را شکست و پرستار شد

دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول بعد از حادثه تصادف و معلولیت در سال 94 اکنون در حال فارغ‌التحصیل شدن از واحد دورود این دانشگاه است؛ دانشجوی معلول و فلجی که خودش پرستار خودش شد و سد غیر ممکن را شکست و بهبودی خود را به دست آورد.
کمبود امکانات برای معلولان؛

ساختمان هایی که با معلولین نامهربانی می کنند

حدود یک درصد جمعیت کشورمان را معلولین تشکیل می دهند، در حالی که ساختمان ها و معابر عمومی کشور با این جمعیت یک درصدی نامهربانی کرده و عرصه را بر آن ها تنگ می کنند.

۴سال بیکاری با مدرک دکترا به جرم معلولیت

در حال حاضر معلولان زیادی مدارج علمی بالایی را در دانشگاهها بدست آورده اند اما همچنان شغلی ندارند. گرچه با اصلاح قانون حمایت از معلولان شاید امیدی برای رفع برخی مشکلات این افراد باشد.
نگاهی به مفاد قانون جامع معلولان؛

معلولان به آینده امیدوار می‌شوند/ پایان ۱۰ سال انتظار

اجرایی شدن مفاد اصلاحیه قانون جامع معلولان که در قالب تسهیلات و طرحهایی برای این قشر از افراد جامعه در نظر گرفته شده شاید بتواند وقفه ۱۰ ساله ایجاد شده در زندگی معلولان را جبران کند.
محسنی بندپی تشریح کرد؛

کاهش ساعت کاری معلولان و سرپرستان دارای فرزند معلول/تسهیلات ارزان قیمت مسکن + جزییات

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تصویب کلیات و جزئیات لایحه حمایت از حقوق معلولان در مجلس، به تشریح مهمترین جزئیات آن پرداخت.
هاشمی مطرح کرد:

تشکیل دو کمیته ویژه نظارت بر اجرای قوانین معلولان با حضور وزرا و نمایندگان

این نماینده مجلس دهم با ارزیابی مثبت از ایجاد قانون جدید حمایت از معلولان از آن تحت عنوان مصوبه‌ای که نیاز نسل‌های آینده را نیز پیش‌ بینی کرده، یاد کرد.
استخدام معلولان ؛

سهمیه 3 درصدی استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی تصویب شد

نمایندگان مجلس جزئیات اختصاص سه درصد از مجوزهای استخدامی دستگاه‌ها به معلولان را تصویب کردند.
جلسه علنی مجلس آغاز شد؛

لایحه حمایت از افراد دارای معلولیت در دستور کار نمایندگان

جلسه علنی صبح یکشنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد.
صحن مجلس؛

تمهیدات مجلس برای مسکن معلولان/معافیت معلولان از حق انشعاب آب، برق و گاز

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه امروز خود در لایحه حمایت از حقوق معلولان تمهیداتی را برای مسکن این افراد و همچنین تکلیف دولت و دستگاه های مربوطه در این زمینه اتخاذ و تعیین کردند.
دست هایی که آن ها را «فلج» کرد؛

زنانی که پس از زلزله رودبار میهمان همیشگی کهریزک شدند

اولین فکری که بعد از هر زلزله به ذهن می‌رسد بیرون کشیدن مردم از زیر آوار است. مردم به نیت نجات آستین‌هایشان را بالا می‌زنند اما به دلیل ناآشنایی با کمک‌های اولیه معلول تحویل جامعه می‌دهند...
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها