سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در حمایت از حقوق معلولان؛

انتقاد وزیر رفاه از اجرانشدن قانون استخدام معلولان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرانشدن قانون استخدام معلولان در برخی دستگاه‌ها انتقاد کرد و گفت: سازمان بهزیستی هم‌اکنون پیگیر این موضوع است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

شرایط استخدام معلولان در سازمان‌های دولتی

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره استخدام معلولان در سازمان‌های دولتی اظهار کرد: علیرغم تکلیف قانونی برای استخدام معلولان در سازمان های دولتی متاسفانه شاهد عدم اقبال برخی از سازمان ها هستیم و سازمان بهزیستی کشور برای اجرای این قانون در حال پیگیری است.
اندر احوالات مشکلات معلولان؛

چرا بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت تخصیص نمی‌یابد؟

قانون حمایت از افراد دارای معلولیت تصویب شد، اما همه فصول آن اجرایی نشده و مشکلات فراوانی را برای معلولان به وجود آورده که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
مشکلات نابینایان، تحصیلکرده‌ترین معلولان کشور؛

لپ تاپ و گوشی مخصوص نابینایان هست ولی گران

بسیار دیده‌ایم وقتی افراد دارای سلامت کامل جسمانی با فردی نابینا مواجه می شوند از خود یا او می پرسند راستی تو دنیا را چگونه می‌بینی؟ چه برداشت ذهنی از رنگ آسمان دریا درختان کوه‌ها و ابرها داری؟ حال باید گفت فرد نابینا اگر از ابتدا نابینا باشد فقط شنیده است آسمان آبی است و درختان در بهاران سبز و در فصل خزان زرد هستند اما تصور او از رنگ آبی آسمان و زردی برگ‌ها مانند یک فرد بینا نیست
در گفت و گو با مدیرعامل جامعه معلولین مطرح شد:

چرا قانون حمایت از معلولان پس از گذشت 2 سال اجرایی نشد؟/ معلولان به قانون بدون بودجه چشم دوخته اند

متأسفانه سرنوشت اجرای لایحه حمایت از حقوق معلولان که از سال ۸۳ تا به امروز مغفول بود و پس از اصلاحات فراوان و پس از طی یک دوره انتظار دو و نیم ساله، اسفند ماه سال 96 در مجلس به تصویب رسید و تبدیل به قانون شد و در اردیبهشت سال 97 توسط ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شد اما هنوز این قانون پس از یک سال و نیم از تاریخ اجرا، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
رئیس انجمن کوتاه قامتان ایران:

آدم کوچولوها در ایران ساختار قانونی ندارند چه برسد به امکانات شهری

محبوبه ابراهیم خانی گفت: آدم کوچولوها اصلا ساختار قانونی ندارند چه برسد به آن که ساختار شهری داشته باشند. این درحالی است که حدود 10 سالی می شود که ثبت شده ایم و 3 سالی می شود که لاینقطع با وزرای وزارت خانه ها و مسئولان ملاقات هایی داشته ایم و صحبت هایی هم انجام شده اما هنوز منجر به نتیجه نشده است.
مشکلات و چالش های معلولین در ایران؛

تجمع معلولان مقابل نهاد ریاست جمهوری+ تصاویر

از صبح امروز جمعی از معلولان در مقابل نهاد ریاست جمهوری با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به عدم اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تجمع کردند. تجمع کنندگان با تاکید بر اینکه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان نیازمند به اعتبار است از مسئولان و به ویژه ریاست جمهور درخواست مساعدت و رسیدگی به مشکلات معلولان را داشتند.
گزارش مشکلات معلولان ؛

۳۰ ماده از قانون حمایت از حقوق معلولان مغفول مانده است

درحالی که قانون حمایت از حقوق معلولان با بیش از ۳۴ ماده در دولت به تصویب رسید، اما این قانون در حد ۴ یا ۵ بند به صورت نصفه نیمه اجرا شده است.
برای اولین‌بار؛

کوهنوردان نابینا موفق به فتح قله دماوند شدند

برای اولین بار جمعی از نابینایان به‌صورت گروهی موفق به صعود به دماوند شدند.
قشر فراموش شده؛

مشکلات معلولان در گذر زمان

محدودیت معلولان زمانی رخ می نماید که مسئولان چشمان خود را به روی نیازهای آنان ببندند و با تصمیمات خالی از تدبیر، محدودیت را به معلولیت آنان بیفزایند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

مجوز ورود سالانه ۵۰۰ خودرو برای معلولان بهزیستی اخذ شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اجازه ورود سالانه ۵۰۰ دستگاه خودروی مناسب سازی شده برای معلولان بهزیستی اخذ شده است.
عدم تامین بودجه اجرای قانون جامع حمایت از معلولان؛

با مستمری معلولان فقط می‌شود آب معدنی تهیه کرد

در همه جای دنیا دولت‌ها مسئول تأمین شرایط زندگی برای شهروندان خود هستند. این قاعده شهروندان دارای معلولیت را نیز در برمی‌گیرد و حتی در مورد این طیف دولت‌ها عمدتاً توجه ویژه‌تری به افراد دارای معلولیت مبذول می‌کنند.
معاون عمرانی وزیر کشور:

سرویس خدمات به معلولان ایستگاه های راه آهن و فرودگاه ها

مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در کمتر از ۵۰ درصد ایستگاه‌های راه آهن و فرودگاه‌های کشور سرویس خدمات ویژه معلولان ارایه می شود.
خضری انتقاد کرد:

۲ سال گذشت؛ قانون حمایت از معلولان همچنان در پیچ و خم بی‌پولی

رسول خضری با بیان اینکه سازمان بهزیستی 39 سال پیش توسط محمدعلی فیاض‌بخش با هدف توانبخشی معلولان و حمایت از کودکان کار و زنان بدسرپرست بنیان‌گذاری شد، گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر 150 تا 180 وظیفه را بر عهده دارد که با بودجه فعلی و اعتبارات از عهده انجام حتی 10 وظیفه برنمی‌آید.
مشکلات بازنشستگی معلولان؛

چرا بازنشستگی پیش از موعد برای معلولان اجرا نمی‌شود؟

طبق قانونِ «نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی و معلولان عادی» مصوب ۶۷، معلولان عادی به شرط داشتن حداقل ۲۰ سال تمام سابقه و با افزودن سنوات ارفاقی (حداکثر تا ۶ سال) می‌توانند از بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند. البته این قانون در مراکز دولتی به درستی اجرا می‌شود اما معلولان شاغل در موسسات و مراکز غیردولتی برای بازنشستگی همچنان سرگردانند.
اندر احوالات معلولان؛

«معلولیت» را نه، «محدودیت» را از من بگیر

از صبح که چشمانش را باز می‌کند تا شب که به رختخواب برود، دلش برای انجام هزار و یک کار ریز و درشت پر می‌کشد، دلش می‌خواهد کفش‌هایش را بپوشد، از خانه بیرون برود، آفتاب داغ اول صبح را درک کند و لابه‌لای فریاد پرهیاهوی سبزی‌فروش‌های چند خیابان آن طرف‌تر غرق شود، به همین سادگی، به همین سادگی آن‌چه برای هر کدام از ما بسیار عادی به نظر می‌رسد، می‌تواند دغدغه روزمره افرادی باشد که ذهنی توانمند و جسمی توان‌خواه دارند ولی از بی‌توجهی مسئولان رنج می‌برند.
جشنواره مد؛

جشنواره مدی که حال‌مان را خوب می‌کند

جشنواره مد و پوشاک در تهران برگزار شد.
منصوری:

۱۳۰ هزار معلول تهرانی در طرح غربالگری سازمان بهزیستی شناسایی شدند

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان تهران از شناسایی ۱۳۰ هزار معلول تهرانی در طرح غربالگری بهزیستی خبر داد.
چالش های پیش روی معلولان؛

حمایت از معلولان با جیب خالی

از بودجه 98 قانون حمایت از معلولان تنها 10 درصد تخصیص یافته است
رفتار با معلولان؛

چگونه با افراد دارای معلولیت برخورد کنیم؟!

یادمان باشد : فرد دارای معلولیت، دارای احساس است . بنابراین همان طور با او رفتار کنیم که دوست داریم با خودمان رفتار شود .
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها