سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل انجمن معلولان خبر داد:

پیشنهاد تشکیل اتاق اندیشه معلولان/ افزایش۴ برابری قیمت ویلچر

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق معلولان از پیشنهاد تشکیل اتاق اندیشه معلولان در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: این پیشنهاد مورد استقبال رئیس سازمان نیز قرار گرفته است.
رئیس انجمن ندای معلولان؛

مستمری معلولان بین ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است

رئیس انجمن ندای معلولان با اشاره به اینکه مستمری معلولان بین ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است، گفت: دولت باید در این زمینه تجدیدنظر و شرایطی را فراهم کند تا حداقل ۵۰ درصد معشیت زندگی افراد معلول تامین شود.
نماد استقلال نابینایان؛

ایست! این عصای سفید است

عصای سفید نماد استقلال نابینایان است به این معنا که قرار است نابینایی که در شهر با عصا تردد می‌کند از سوانح و خطرات ایمن بماند. هرچند رفت و آمد در پیاده رو خطرات و دشواری‌های کمتری به‌همراه دارد اما عبور از خیابان همچنان با مخاطرات جانی فراوانی روبه‌رو است. آیا مدیران شهری برای عبور از خیابان چاره‌ای می‌اندیشند؟از نابینایان که می‌پرسی از نگرانی‌های خود برای عبور از خیابان می‌گویند و اینکه احساس ناامنی موجب شده کمتر به تردد مستقل در خیابان اقدام کنند و این مسأله باعث شده که کمتر در شهرها نابینایی را ببینی که عصا به دست؛ خود از خیابان بگذرد یا شرایط مناسبی برای عبورش فراهم شده باشد.
یشرفت فیزیکی ۹۹ درصدی پروژه‌های مسکن؛

پیگیر تحویل مسکن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر هستیم

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: پیگیر هستیم تا خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتری که شناسایی شده‌اند، هر چه سریع‌تر مسکن خود را دریافت کنند.
رئیس سازمان بهزیستی:

پنج هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول واگذار شده است

رئیس سازمان بهزیستی گفت: در اجرای تفاهم نامه پنج جانبه این سازمان با بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن، خیران مسکن ساز و بنیاد مستضعفان پنج هزار واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر واگذار شده است.
رئیس سازمان بهزیستی:

خانواده‌های دارای ۲ معلول "صاحب خانه‌" می‌شوند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برای مسکن دومعلول‌ها رایزنی‌هایی صورت گرفته است، گفت: ۵هزار مسکن به این زمینه تخصیص یافته واگذار شد.
مجلس تصویب کرد؛

معافیت مالیاتی شاغلان دارای فرزند معلول

سازمان امورمالیاتی مالیات حقوق معلولان درسال ۹۶ را تشریح کرد.
ساخت سرویس بهداشتی برای معلولان؛

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران

یاسر جعفری معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به موضوع کمبود سرویس های بهداشتی در سطح شهر گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام شده طی سه سال آینده در خصوص سرویس بهداشتی از نظر تعداد و توزیع به یک استاندارد مناسب خواهیم رسید
ممانعت از حمل ویلچر با آسانسور؛

نصب میله‌ در وسط آسانسور کاری شرم‌آور و غیرانسانی است

نصب میله‌ در وسط آسانسور ساختمان‌های عمومی برای ممانعت از حمل کالسکه و ویلچر رو به رواج است!
سهم معلولان از لایحه بودجه 98؛

افزایش مستمری معلولان در گیر و دار بیم ها و امیدها

با بررسی بیشتر بخش‌های مختلف لایحه بودجه و مصاحبه‌هایی که در پی آن از سوی مسئولان صورت گرفته است خبرهایی ازعدم افزایش مستمری مددجویان نهادهای حمایتی به گوش می‌رسد.در صورت صحت این اخبار سال آینده مددجویان نهادهای حمایتی شرایط سختی را در پیش رو خواهند داشت. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و صحت و سقم این اخبار با سیامک رسایی کارشناس امور رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور به گفت‌و‌گو پرداختیم.
دید در تاریکی؛

عکاسانی که عکس‌هایشان را نمی‌بینند

گاهی در تاریکی هم می‌توان دید، دنیا، خانه و کلاس درس کوچک‌تر از آن است که نتوانی پیدایش کنی و به آن نرسی. دنیا با تمام آدم‌هایش در تو جریان دارد و نبود رنگ و نور نمی تواند بین تو و دنیا حصار بکشد.
مدیرکل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت؛

معلولان با معرفی سازمان بهزیستی بیمه می‌شوند

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه معلولان از طریق بهزیستی انجام می‌شود و افرادی که دچار معلولیت هستند باید ابتدا به سازمان بهزیستی مراجعه کنند و بعد بهزیستی این افراد را به سازمان بیمه سلامت معرفی می‌کند و بیمه می‌شوند.
معاون سازمان بهزیستی عنوان کرد؛

برنامه های جدید مناسب سازی معابر برای معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۲۷ درصد معابر و اماکن برای معلولان مناسب سازی شده اند، گفت: برای اولین بار قرار است سیستم ارائه خدمات به نابینایان در بانک‌ها ایجاد شود.
‌ در میزگردی مطرح شد؛

الگوی معلولان موفق در گذر از مشکلات

وقتی از معلولیت صحبت می کنیم بلافاصله به یاد یک چرخ ویلچر و فرد مهجور و محدود می افتیم،غافل از اینکه معلولانی داریم که نه تنها محدود و مهجور و ویلچری نیستند بلکه هزاران بار توانمندتر و هنرمند تر و قوی تر از افراد عادی و الگویی موفق برای گذر از مشکلات هستند.
تبعیض نژادی به سبک انگلیسی ها؛

زبانه شعله های تبعیض نژادی در جزیره

برنامه تلویزیونی «افق مستند» با موضوع تبعیض نژاد در انگلیس و با نمایش مستند «جستجوگر (بیژن)» درباره آتش زدن جوانی ایرانی در این کشور، یکشنبه هشتم بهمن از شبکه افق پخش می شود.
ما نشسته راه می‌رویم؛

زندگی و رؤیای کارآفرینان دارای معلولیت

این جوان‌ها قرار بود محدود شوند، اما سر از موفقیت درآوردند. دنیای اطراف‌شان، نگاه دور و بری‌ها و خیلی چیزهای دیگر باید مانع پیش رفتن و پیشرفت آنها می‌شد، اما نازیلا، امیر و حسین نخواستند مغلوب شوند و گرچه هنوز هم شرایط آن طور که باید برای هیچ کدامشان مهیا نیست، اما هر سه به اتفاق می‌گویند: «می‌خواهیم نه تنها خودمان مشغول کار باشیم که به جوان‌های دیگر هم کمک کنیم؛ چه آن هایی که مثل ما دارای معلولیتند و چه آن هایی که سالمند.»
با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)؛

سه هزار ویلچر اهدایی رهبر معظم انقلاب به معلولان تقدیم شد

طی مراسمی با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ۳۰۰۰ ویلچر اهدایی رهبر معظم انقلاب برای معلولان محرومان ارسال شد.
نامهربانی با بیماران اوتیسمیک؛

ضرورت فرهنگسازی برای پذیرش افراد معلول در جامعه

بیشتر ما در مواجهه با کودکان کم توان و یا مشکل دار در جامعه و اطرافمان حداکثر کاری که می کنیم دل سوزاندن برای آن هاست بدون اینکه به شرایط و مشکلات آن ها و خانواده هایشان فکر کنیم و حتی برای یک روز خودمان را جای آن ها بگذاریم و در واقعیت اگر همین کودکان باعث برهم خوردن کمترین آرامش ما شوند رفتاری می کنیم که از تاثیر آن کمترین اطلاعی نداریم.
تبعید در خانه؛

دولت برای اوتیسم بودجه ندارد!

قهقه های کودکان پنج شش ماهه هر دلی را می خنداند و شنیدن کلمه نیمه نصفه کاره« ماما» هر غریبه ای را مسرور می کند. شاید عشق به آغوش گرفتن نوزادی دست و پا زنان است که رنج ۹ ماه انتظار مادری را سهل می کند و اما بی شک آرزوهای دور و دراز مادرانه برای دانشگاه رفتن و ازدواج فرزندان است که رنج بی پایان روزگار را راحت تر می کند. اما در گوشه و کنار این دنیا مادرانی هستند که نمی توانند هیچ یک از این لذت ها را داشته باشند و حتی هیچ یک از این آرزوهای شان به سرانجام نمی رسد.
قدمی خبر داد؛

تحصیل ۱۷۸ هزار دانش‌آموز استثنایی در کشور

رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور گفت: بیش از ۱۷۸ هزار دانش‌آموز استثنایی شامل معلولان، ناشنوایان، نابینایان و کودکان دیرآموز در کشور در حال تحصیل هستند.رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه آموزش کودکان دیرآموز نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد، ادامه داد: در حال حاضر با ورود این کودکان که بهره هوشی‌شان از سایر بچه‌ها حدود ۱۵ نمره کمتر است آمار دانش آموزان در حال تحصیل این سازمان به ۱۷۸ هزار نفر می‌رسد که به فراخور نیازشان کتاب‌های خاصی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها