سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خانواده ای که 5 معلول توانا دارد؛

به معلول 95 درصدی که با 5 درصد تواناییش کار می کندچقدر باید حقوق داد

در که باز می‌شود هنوز صدای بوق ماشین برادر بزرگ‌تر به نشانه اینکه ما رسیدیم قطع نشده. آن طرف در نیروهای سالم ایستاده‌اند تا به بچه‌ها کمک کنند از سمند داداش کریم پیاده شوند. باید بچه‌ها را بغل کرد و روی ویلچر نشاند و تا آسانسور هل داد تا به خانه‌هایشان برسند...
بی پولی بگذارد، کمر راست می کنند؛

انصراف خانواده‌ها از ادامه درمان کودکان معلول به دلیل هزینه بالای کاردرمانی

فقر خانواده های ایرانی با عث شده تا از مخارج سنگین درمان کودکان معلو بکاهند.
نیازهای معلولان؛

ایجاد مرکز بزرگ اشتغال برای معلولان مازندران

براساس آمارها سه درصد از افراد جامعه دچار ناتوانی هستند که البته تمامی آنان نیاز به دریافت خدمات ندارند و از حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار فرد ناتوان در کشور، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیازمند دریافت خدمات بوده و برای اشتغال آنان باید فکری اندیشید.
مشکلات استفاده معلولان از شبکه‌های حمل و نقل شهری؛

دست‌اندازهای مدیریتی، پیش پای تردد آسان معلولان

پیشرفت در صنعت حمل‌ و نقل در دنیا باعث شده است وسایل حمل‌ و نقل عمومی به‌گونه‌ای تغییر پیدا کنند که مورداستفاده همه افراد جامعه قرار بگیرند. به نظر می‌رسد هر چه فناوری‌ها رشد بیشتری می‌کنند بیشتر به دنبال خدمت‌رسانی به همه افراد جامعه هستند. افراد دارای معلولیت یکی از مهم‌ترین قشرهایی هستند که سیستم‌های حمل‌ و نقل عمومی، خود را با توجه به نیاز این قشر از جامعه تطابق داده است.
معاون توانبخشی بهزیستی خبر داد؛

پزشکی قانونی تعرض به دختران معلول را رد کرد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در واکنش به انتشار خبری مبنی بر تعرض به یک دختر معلول در آسایشگاه معلولان گفت: تمام آسایشگاه ها به دوربین مدار بسته مجهز بوده و این مکان ها با داشتن فیلترهای چندگانه مانند نظارت، از ضریب بسیار بالایی برخوردار هستند.
گفت و گو با شرکت کنندگان نابینا در آزمون استخدامی :

امیدمان به قبولی در آزمون استخدامی است

عصر جمعه سوم شهریور ماه، آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی دولتی در سراسر کشور برگزار شد. معلولان هم به‌عنوان شهروندان جامعه وارد میدان این کارزار سخت شدند تا گوی استخدام را بربایند.
مشکلات دانش‌آموزان معلول؛

بچه‌های معلول، درس نخوانند بهتر است

«نه خانم! مسئولیتش زیاد است، ما نمی‌توانیم بچه شما را ثبت‌نام کنیم.» این جمله برای آنها که فرزند معلول دارند، آشناست. یک مدرسه، 10 مدرسه باید بروند، به این در و آن در بزنند و آخر سر از آموزش و پرورش نامه بگیرند تا فرزندشان را جایی ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام اما تازه اول راه است. می‌گویند نمی‌دانید روزهای مدرسه رفتن‌شان چه بر خانواده می‌گذرد.

جلوگیری از بدنیا آمدن 997 نوزاد معلول در کشور

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: با اجرای طرح مشاوره ژنتیکی از تولد ۹۹۷ کودک معلول در کشور جلوگیری شده است.

جزئیات مسمومیت و فوت ۲ نفر از معلولان شبستر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزئیات جدیدی از مسمومیت معلولان و فوت 2 معلول در مرکز نگهداری شبستر را تشریح کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شود که با اجباری شدن آزمایش ژنتیک قادریم از بروز این معظل جلوگیری کنیم.
زندگی زیر سایه جذام؛

ناگفته‌هایی درباره شهرک جذامی‌ها

۸ سالش که بود پوست دست هایش قرمزشد، متورم شد، ۹ سالش که شد فهمید جذام دارد! ۱۰ ساله بود که آمد مشهد، حالا ۶۰ سال است که اینجاست ؛ کنج یک اتاق کوچک... اینجا شهرک جذامی هاست؛ تنهایی نام دیگر ساکنان اینجاست.
فرمانده انتظامی اصفهان:

سامانه پیامکی پلیس 110 ویژه ناشنوایان در اصفهان راه اندازی شد

اولین سامانه پیامکی فورت های پلیس 110 ویژه ناشنوایان به همکاری فرماندهی انتظامی اصفهان و اداره کل بهزیستی این استان راه اندازی شد.
وعده های بی فرجام دولت؛

سرنوشت مسکن مهر در انتظار مسکن معلولان

مسکن مناسب‌سازی‌ شده یکی از بدیهی‌ترین نیازهای معلولان است. در سال‌های گذشته وعده‌های زیادی مبنی بر خانه‌دار شدن خانوارهای دارای معلول از سوی مسئولان بهزیستی داده شده و هر سال نیز جشنی با عنوان خانه‌دار شدن معلولان در هفته حمایت از معلولان برگزار می‌شود.
اشتغال معلولین؛

لزوم طراحی «فرهنگ جامع مشاغل خاص» و متناسب با معلولیت معلولان

اگر فرهنگ جامع مشاغل خاص و متناسب با معلولیت معلولان در جامعه طراحی شود، کارفرمایان تشخیص خواهند داد که در چه نوع کاری می توانند از معلولان استفاده کنند.
عامل محروم ماندن معلولان؛

تعلق نگرفتن بسته امنیت غذایی به تعداد قابل توجهی از معلولان

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: بسیاری از معلولان از دریافت بسته امنیت غذایی محروم مانده و این در شرایطی است که تعداد قابل توجهی از آن‌ها از خانواده‌های نیازمند بودند.
در دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد؛

لغو یک ممنوعیت برای تحصیل دانش‌آموزان معلول

در دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به موضوع ممنوعیت دانش‌آموزان معلول در مدارس عادی اشاره شده است که در این رابطه سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی توضیح داد.
حسین نحوی نژاد خبر داد؛

اتمام کار دولت با «لایحه حمایت از حقوق معلولان»

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان فردا دوشنبه (8 خرداد) در کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی نهایی و سپس به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.
عذرخواهی معاون رئیس جمهور از معلولان؛

سامانه اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان

معاون رئیس‌جمهور با عذرخواهی از معلولان به خاطر نبود امکانات مناسب برای استفاده‌ی آن‌ها از مکان‌های تاریخی؛ خبر داد: به زودی سامانه اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان که قصد سفر و استفاده از تاسیسات گردشگری دارند، رونمایی می‌شود.
معلولان سوار مترو نشوند؟

دیوارهای محافظ مترو؛ شاید وقتی دیگر

«داشتم می‌رفتم سمت واگن خانم‌ها که سوار شوم. روی خط قرمز بودم، ایستگاه سرسبز. سه چهار سالی بود که از همین مسیر رفت و آمد می‌کردم. صدای بوق باز شدن درها را شنیدم....
ایستاده چون کوه؛

تسلیم سختی های زندگی نمی شوم!

معلولیت محمد نتوانسته است او را از پای بیندازد؛ کا ر می کند و درس می خواند و هزینه های زندگی خانواده اش را نیز تأمین می کند
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها