سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت:

بیش از ۲۳ هزار دانش‌آموز استثنایی حاصل ازدواج‌های فامیلی‌اند

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: آمارها نشان می‌دهد که تقریبا ۳۵ درصد دانش آموزان استثنایی حاصل ازدواج های فامیلی هستند.
دبیر جشنواره‌های تئاتر معلولان اعلام کرد:

به دنبال افزایش سطح کیفی نمایشنامه‌ها هستیم

بیش از یک دهه است که جشنواره تئاتر معلولان توسط سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. این جشنواره در دوره‌های مختلف منطقه‌ای، کشوری و بین‌المللی خود، توانسته به جایگاهی برسد که امروز از سوی هنرمندان تئاتر، به عنوان یک جشنواره رسمی دارای هویت مستقل شناخته شده است.
بم را دوباره ساختند اما نه برای ما؛

پای درد دل زنانی که 14 سال پیش معلول شدند

زلزله کمرشان را شکست؛ اینکه عزیزی یا عزیزانی زیر آوار جان دادند بماند، همین کافی است آدم دیگر نتواند کمر راست کند اما شکستن کمر و افلیج شدن زیر سقفی که پایین آمده، برای آن ها تنها یک ایهام نیست، این زنان در زلزله بم ضایعه نخاعی شده‌اند و...
درخواست شهروندان معلول از مطبوعات؛

ما را هم ببینید

این روزها بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در مصلای تهران در حال برگزاری است. هر گوشه‌ای از مصلای بزرگ تهران را که نگاه می‌کنی مملو است از عطر کاغذ و تبلیغات رنگی روزنامه‌ها و جراید کشور،...
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

تولد سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شود، گفت: پیشگیری از معلولیت‌ها از وظایف بهزیستی نیست.
آینده مبهم کاری معلولان؛

اشتغال، کلید توانمندسازی معلولان

عقربه‏ ها ساعت نه شب را نشان می‏ دهند. پشت ترافیک تقاطع یکی از خیابان های شلوغ شهر، دختری معلول، حدودا 30 ساله روی ویلچر نشسته؛ دستمال کاغذی می‌فروشد، جلوی تک‌تک ماشین‌ها می‌رود. چراغ که سبز می‌شود، ماشین‌ها می‌روند.
معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور خبرداد:

وجود بیش از 250 مرکز مشاوره ژنتیک در سطح کشور

معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور از برگزاری ششمین سمینار مشاوره ژنیتک در سطح کشور خبرداد و گفت: در حال حاضر بیش از 250 مرکز مشاوره ژنتیک در سطح کشور وجود دارد.
دستفروشی دختر معلول؛

گریه‌های حدیث برای پدر پیرش

هر روز از ۱۲ تا ۱۹ روی ویلچر می‌نشیند و کمک پدرش می‌کند، خرج زندگیشان را با دستفروشی تامین می‌کنند، دلش برای پدر پیرش می‌سوزد و نمی‌تواند گریه‌های او را ببیند، آرزویش رفتن به پابوس امام رضا برای شفا..
موانعی که «یاتنا» توانست آنها را پشت‌سر بگذارد؛

به چیزهایی رسیدم که نمی‌توانستم ببینم

«یاتنا باریش نیگاسی» تا 12 سالگی نمی‌دانست که با بقیه متفاوت است. وقتی به مدرسه رفت و فهمید که کسی دوست ندارد با او دوست شود، فهمید زندگی در مناطق روستایی اتیوپی برای یک دختر نابینا چقدر سخت است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نابینایان:

تشکیل "ستاد اشتغال معلولان"/اشتغال خانگی راه‌اندازی می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نمایندگان نابینایان تاکید کرد: برای پیگیری درخواست‌های روشن‌دلان با وزیران ارتباطات، آموزش و پرورش و ارشاد رایزنی می‌کنیم و ستادی برای اشتغال معلولان تشکیل خواهیم داد.
پای سخن 5 دختر نابینا در آستانه «روز جهانی نابینایان»؛

ما هم می‌خواهیم دخترانگی کنیم

دخترانی از جنس باران، سرشار از شور جوانی و زندگی بودند. آمده بودند تا از عشق بگویند و زمزمه محبت کنند برای ما که تصورمان از معلولیت گریه و زاری و درد است. آمده بودند تا بگویند از نگاه‌های معنادار من و شما خسته شده اند؛ می‌خواهند زندگی کنند و قدم به قدم ما در جامعه برای رؤیاهایشان بجنگند و به قول خودشان «دخترانگی» کنند.
با تصویب یونسکو؛

نامگذاری روز جهانی عصای سفید در روز ۱۵ اکتبر

روز ۱۵ اکتبر برابر با ۲۴ مهر ۱۳۹۵ روز جهانی نابینایان است.
معاون توانبخشی بهزیستی خبر داد؛

۸۰ درصد نابینایان بیکار هستند

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد نابینایان در کشور بیکار هستند، گفت: در طرحی، برای خانوارهای ۵ معلول به بالا خدمات حمایتی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
معلولان آسیب دیده ؛

تجاوز به نوجوان معلول در جنوب تهران!

تجاوز به پسربچه‌ای معلول در یکی از محلات جنوب‌غرب تهران؛ پرونده‌ای که در شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران به جریان افتاده است.
بررسی مشکلات معلولان؛

توانمندسازی معلولان در پیچ و خم مقررات مزاحم

یکی از اهداف اصلی توانمندسازی معلولان که سازمان بهزیستی به‌دنبال آن است جلب مشارکت معلولان و خانواده‌های آنها در تصمیم گیری‌ها و اداره امور مربوط به ایشان است. اما همواره مشکلاتی در راه ایجاد این ارتباط وجود دارد.
خدادادی:

تولد ۳۰ هزار کودک معلول در سایه فقدان انجام آزمایش‌های ژنتیک

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: استفاده از مشاوره ژنتیک بیش از ازدواج در حال حاضر اجباری نیست.
دانش آموزان معلول برتردر مسابقات کشوری؛

درخشش نهال هایی که در سایه‌ قد کشیدند

در جمع‌شان که هستی مهربانی، با گذشتی، متواضعی و خوشحال. دیگر خودت نیستی. می‌شوی یک معلم مهربان مثل مادر، یک مسئول مقتدر یا یک خبرنگار دلسوز و متعهد.

اقدام تحسین برانگیز شرکت ۵۰۴۰ در استخدام معلولان حرکتی

شرکت 5040 در حمایت از معلولان جسمی و حرکتی، اقدام به استخدام این قشر از افراد جامعه نموده است.
سوگواری ناشنوایان بهزیستی گیلان؛

عزاداری با روحانی مسلط به زبان اشاره

هیئت سوگواری ناشنوایان بهزیستی گیلان با حضور یک روحانی مسلط به زبان اشاره به مدت ۱۱ شب در حسینیه بهزیستی استان گیلان در حال برگزاری است.
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران خبر داد؛

اجرایی نشدن مصوبه مجلس در رابطه با گردشگری معلولان

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران در رابطه با اجرایی نشدن مصوبه مجلس شورای اسلامی در حوزه گردشگری معلولان توضیحاتی را ارائه کرد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها