سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جوان‌ترین ورزشکار کاروان ایرانی در پارالمپیک 2016 می‌گوید:

پول ندارم دست مصنوعی بگذارم!

محمد فتحی گنجی ورزشکار پرتاب نیزه که از ناحیه یک دست دچار معلولیت است اظهار کرد: سال 97 بعد از حدود 15 سال که درخواست داده بودم، تحت پوشش سازمان بهزیستی رفتم.
گزارشی از وضعیت مستمری معلولان؛

مستمری یک ماه معلولان، دستمزد یک ساعت کاری مسئولان است!

سازمان بهزیستی به‌عنوان تنها متولی معلولان در ایران و نماینده دولت در رسیدگی به جمعیت معلول موظف به ساماندهی امور معلولان است. این سازمان وظیفه دارد کیفیت زندگی معلولان را ارتقا ببخشید و شرایط حضور آنها در اجتماع را به نحوی شایسته و مطلوب بهبود دهد. اما سوال اینجاست آیا این سازمان به خوبی از عهده وظایف خود برمی‌آید؟
انتقاد از کاهش سهمیه طرح ترافیک معلولان؛

کم‌توجهی شورای شهر به مشکلات افراد دارای معلولیت

رئیس انجمن ندای معلولان کشور از کاهش سهمیه طرح ترافیک معلولان انتقاد کرد.
تفریح در بازیگاه تحریم ها !!

دختر معلول ماجرای ابداع دوچرخه مخصوص معلولان نخاعی را توضیح داد

چندی پیش در فضای مجازی تصویری از دختری معلول سوار بر دوچرخه‌ای دستی یا همان هندبایک بازتاب بسیاری پیدا کرد و مخاطبان این دنیای اینترنتی با پیام‌های مختلف به تمجید و تشویق این بانوی معلول پرداختند چرا که برای دستیابی و تحقق رؤیایش هیچ وقت نا‌امید نشد و تحریم را هم کیش و مات کرد. با تصویری که در دست داشتم به سراغ فاطمه عزیزخانی رفتم تا برایم از صعود و سقوطش بگوید.
با گذشت یک سال از ابلاغ قانون؛

چرا قانون حمایت از معلولان اجرا نمی شود

هشتم اردیبهشت ماه سال گذشته بود که قانون حمایت از حقوق معلولان بعد از کش و قوس‌های فراوان در راه اجرا توسط دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها ابلاغ شد؛ قانونی که جامعه معلولان ایران به‌ بند بند ماده‌ها و تبصره‌هایش برای داشتن زندگی راحت تر در دنیایی فارغ از تبعیض‌ها چشم دوخته‌اند اما بعد از یک سال از ابلاغ این قانون کدام مواد آن اجرا شده‌اند و آن موادی که اجرا نشده‌اند در چه وضعیتی به سر می‌برند. به سراغ جوانان معلول رفته‌ایم و از آنها در مورد قانون حمایت از حقوق معلولان پرسیده‌ایم.
کودکان اوتیسم؛

اجرای ارکستر ویژه ایران در گرگان + عکس

ارکستر ویژه ایران (آواز صلح) سه شنبه ۱۰ اردیبهشت به سرپرستی و رهبری ارکستر «مریم گیلاسیان» و با اجرای هنرمندان کودک و نوجوان کم‌توان ذهنی و معلول حرکتی و مبتلا به اوتیسم در تالار فخر الدین اسعد گرگانی برگزار شد.
حسین خلیلی مرد خبرداد؛

تحویل 4600 خانه به خانواده‌های دارای دو معلول

عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به تحویل 4600 واحد مسکونی به خانواده‌های شهری دارای دو معلول و بیشتر گفت: تاکنون بیش از 3610 واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای معلول مورد بهره‌ برداری قرار گرفته که 1168 واحد آن در سال 97 به این خانواده‌ها واگذار شده است.از سال 95 در قالب تفاهمنامه‌ای بین بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و بهزیستی، ساخت واحد مسکونی برای خانوارهای دارای 2 معلول و بیشتر آغاز شد.
عقیم سازی معلولان ژاپن؛

عذرخواهی مقامات دولتی ژاپن از معلولانی که در 50 سال اخیر آنها را عقیم کردند

حکومت ضمن عذرخواهی گفت به حدود ۲۵ هزار معلول نفری ۳.۲ میلیون ین معادل ۲۲۱۰۰ پوند غرامت پرداخت خواهد کرد.
اصلاح قانون انتخابات؛

نابینایان هم عضو خانه ملت می‌شوند

اسفند سال‌جاری شاهد برگزاری دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم بود. از این‌رو نمایندگان از همین آغازین روزهای سال، کار اصلاح قوانین انتخابات را برای دستیابی به نظام انتخاباتی جامع‌تر و عادلانه‌تر آغاز کرده‌اند. بیستم فروردین که مجلسیان با لباس سپاه در صحن علنی حضور یافتند و شور و حالی انقلابی بر مجلس حاکم بود یکی از تبعیض های به ظاهر قانونی که تاکنون مانع حضور و رقابت یکی از اقلیت‌های جامعه بود از میان برداشته شد. یعنی شرط سلامت بینایی برای نامزدی در انتخابات مجلس. به این ترتیب یک گام به «ارتقای شایسته گزینی» مد نظر رهبر معظم انقلاب که در سیاست‌های کلان انتخاباتی ابلاغ شده بود نزدیک‌تر شدیم. از دگرسو ملحق شدن ایران به کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت ایجاب می‌کرد حق مشارکت سیاسی کامل نابینایان فراهم شود.
تصویب قانون حمایت از معلولان ؛

قانون حمایت از معلولان در پیچ‌و‌خم اجرا

قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بعد از کش‌و‌قوس‌های فراوان، سرانجام اردیبهشت سال گذشته توسط رئیس‌جمهور ابلاغ و براساس آن دولت موظف شد تا حداقل 3درصد از مجوزهای استخدام‌های (رسمی، پیمانی و کارگری) دستگاه‌های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند را به افراد معلول واجد شرایط اختصاص دهد. اگرچه سازمان بهزیستی بودجه اجرای این قانون را 12هزار و 500میلیارد تومان برآورد کرده بود اما با توجه به تنگناهای اقتصادی که دولت با آن روبه‌رو شده پیشنهاد دولت یک هزار و 100میلیارد تومان برای اجرای این قانون در سال‌جاری است. اکنون حدود 800 تا 900هزار معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند، در عین حال حدود یک و نیم میلیون نفر نیازمند خدمات حمایتی و توانبخشی هستند.
گفت‌وگوی با معلولی که خانه اش را ترک نکرد؛

جالی خالی آموزش به افراد معلول در بحران‌

بلایای طبیعی صدمات جبران‌ناپذیری به همه انسان‌ها وارد می‌کند اما در این میان افراد دارای معلولیت صدمه‌های بیشتری می‌بینند. طبق تحقیقات انجام شده ریزش آوار، غرق شدن و عفونت‌ها در بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله بیشتر از هر چیزی افراد معلول را نشانه می‌گیرد. این را بگذارید کنار انسان‌های سالمی که در همین حوادث دچار معلولیت می‌شوند و طبعاً نیازمند دریافت خدمات توانبخشی و حمایتی هستند. وقوع سیل در چند استان کشور باعث شد تا نگران وضعیت افراد معلول در این استان‌ها شویم و سراغی از آنها بگیریم.
چالش‌ها و دغدغه‌های "اوتیسم"؛

سرانجامِ معافیتِ نظام وظیفه اوتیسمی‌ها

چند سالی است که زمزمه‌های "در خود ماندگی" یا "اوتیسم" به عنوان نوعی اختلال رشدی با رفتار یا کلام غیرطبیعی در کودکان، در جامعه ما شناخته شده؛ اختلالی که در گذشته نه می‌شناختیمش و نه اطلاعاتی درباره‌اش داشتیم، اما حالا آن را اختلالی می‌دانیم که درمان‌پذیر بوده و مبتلایانش آموزش‌پذیرند...
رئیس انجمن سازمان ورزش بانوان معلول مطرح کرد؛

نظرخواهی از معلولان در پروژه‌های شهری

نگاهی گذرا به زیرساخت‌های شهری در پایتخت، حکایت از آن دارد که این شهر برای همه گروه‌های ساکن در آن دسترس‌پذیر نیست. از سالمندان و مادران باردار گرفته تا کودکان و معلولان همه و همه امروز نمی‌توانند به راحتی و به‌دور از هر‌گونه دغدغه در خیابان‌های شهر‌‌ تردد کنند و متأسفانه این وضعیت برای معلولیت‌های شدیدتر، سخت‌تر و عذاب‌آور‌تر است.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:

طرح پیشنهادی پرداخت مستمری به مدت ۳ ماه به سیل زدگان شهرپلدختر و معمولان

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به شرایط سیل زدگان در شهرپلدختر و معمولان، پیشنهاد داده شده علاوه بر جبران خسارات از طریق ستاد مدیریت بحران، به منظور ارتقاء سطح بهداشتی و پاکسازی منازل مردم و معلولان ۳ ماه مستمری به آنها داده شود.
نماینده مردم تهران:

اختصاص بودجه برای خانواده های دارای دو عضو معلول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات کودکان گاهاً از آنها کودکان کار می سازد، گاهی ناگزیر به ازدواج های اجباری و پدیده کودک همسری که نماد بارزی از بازتولید فقر است، می شوند.
راه سفرم را هموار کنید؛

مشکلات معلولان در مسافرت

مسافرت گاه ضرورتی است غیر قابل اجتناب اما اگر حتی به انگیزه تفریح و گذراندن اوقات فراغت هم صورت گیرد دلیلی برای مستثنی کردن معلولان از آن وجود ندارد. به این معنا که نابینایان؛ ناشنوایان و معلولان حرکتی نیز گاه نیاز دارند به تنهایی و به صورت مستقل سفر کنند.
حسین نحوی نژاد عنوان کرد؛

هزینه هر ویلچر معادل حقوق دو ماه یک کارگر است

در ماه‌های اخیر تأثیرات تحریم‌های امریکا علیه ایران و افزایش نرخ ارز مشکلات زیادی برای معلولان ایجاد کرده است به نحوی که زندگی برخی از آنها به‌دلیل افزایش قیمت وسایل و تجهیزات مورد نیاز، بویژه تهیه ویلچر با دشواری‌هایی مواجه شده که ضروری است مسئولان بهزیستی برای حل این مشکلات اقدامات اساسی انجام دهند چراکه خیلی از معلولان در صورت نداشتن این وسیله زندگی روزمره‌شان از روال عادی خارج می‌شود.وی درباره مدت زمانی که یک معلول در نوبت دریافت ویلچر قرار می‌گیرد، اظهار می‌کند: افراد دارای معلولیت بویژه معلولان جسمی حرکتی شدید زیر شش ماه ویلچر خود را دریافت می‌کنند و اگر این پروسه طولانی‌تر شود باید دلیل آن مورد بررسی قرار بگیرد.
مشکلات معلولان در مسافرت؛

راه سفرم را هموار کنید

مسافرت گاه ضرورتی است غیر قابل اجتناب اما اگر حتی به انگیزه تفریح و گذراندن اوقات فراغت هم صورت گیرد دلیلی برای مستثنی کردن معلولان از آن وجود ندارد. به این معنا که نابینایان؛ ناشنوایان و معلولان حرکتی نیز گاه نیاز دارند به تنهایی و به صورت مستقل سفر کنند .از همین رو است که این نیاز در واحد خدمات ویژه ایرلاین‌های داخلی و خارجی با کم و زیاد مورد توجه قرار گرفته از درخواست برای اختصاص ویلچر در فرودگاه که نشانه ای از معلولیت فرد است تا درخواست امکانات پزشکی ویژه و درخواست برای دستیار در برخی ایرلاین‌های خارج از کشور برای افراد نابینا و ناشنوا.
رئیس دانا:

17 هزار معلول پشت نوبت دریافت ویلچر هستند

رئیس گروه تجهیزات توانبخشی و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تامین 17 هزار ویلچر در سال گذشته برای معلولان گفت: حدود 17 هزار نفر پشت نوبت هستند.
رییس سازمان بهزیستی کشور؛

تکمیل پازل گردشگری معلولان

قبادی دانا کار و فعالیت جهادی و نهضت همگانی برای حل مشکلات پیش روی معلولان را یک ضرورت دانست و افزود: در راه رفع مشکلات بیمه، اشتغال، مسکن، درمان و... با بیمه سلامت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، بسیج سازندگی، قرارگاه خاتم الانبیا و... رایزنی کرده ایم و به لطف الهی همکاری و یاری همه جانبه آن‌ها را داشته ایم.
صفحه  از ۲۰
نظرات و گلایه ها