سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معلولان سوار مترو نشوند؛ آژانس بگیرند؛

دیوارهای محافظ مترو؛ شاید وقتی دیگر

«داشتم می‌رفتم سمت واگن خانم‌ها که سوار شوم. روی خط قرمز بودم، ایستگاه سرسبز. سه چهار سالی بود که از همین مسیر رفت و آمد می‌کردم. صدای بوق باز شدن درها را شنیدم.
ایستاده چون کوه؛

تسلیم سختی های زندگی نمی شوم!

معلولیت محمد نتوانسته است او را از پای بیندازد؛ کا ر می کند و درس می خواند و هزینه های زندگی خانواده اش را نیز تأمین می کند
معاون امورتوانبخشی بهزیستی خبر داد؛

جزئیات پرداخت وام ۱۵ میلیونی به معلولان

معاون امورتوانبخشی بهزیستی استان تهران از پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی به معلولان دارای مدرک فنی حرفه‌ای درحوزه اشتغال خبر داد.
استاد و پژو هشگر نام آشنای ژنتیک ایران؛

ایستاده با ویلچر تا اوج موفقیت

استاد و پژو هشگر نام آشنای ژنتیک ایران اگر چه به دلیل ضایعه نخاعی، زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشته اما در مسیر خود، حتی برای لحظه ای نیز متوقف نشده است
قوانین حمایت از معلولان؛

کش و قوس های یک لایحه و بارقه های امید افراد دارای معلولیت در سال 96

قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ، در سال 83 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و قرار بود که حقوق این افراد را تامین کند اما یک سنگ بزرگ جلوی پای این قانون افتاد و آن هم نداشتن ضمانت اجرایی بود.
راه ما را نمی‌خواند!

مناسب‌سازی معابر و ساختمان‌ها برای افراد معلول و کم‌توان

همه ما روزانه در پیاده روهایمان در سطح شهر یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی به موانعی برمی خوریم که این سؤال را برایمان به وجود می‌آورد که اگر در این لحظه یک شهروند معلول، سالمند یا کم توان در این موقعیت بود باید چه می‌کرد؟
وام بلاعوض برای خانه دارشدن؛

وام بلاعوض برای خانه دارشدن خانواده های دارای ۲ معلول

خانواده هایی که دارای مسکن هستند و کسانیکه تحت پوشش بهزیستی نیستند جزو این آمار نیستند.
مدیرکل توانمندسازی بهزیستی:

منازل معلولان سال جدید مناسب‌سازی می‌شود

مدیرکل دفتر توانمند سازی معلولین سازمان بهزیستی از برنامه‌ ریزی برای اجرای طرح مناسب‌سازی منازل معلولان کشور خبر داد.
حسین نحوی نژاد مطرح کرد:

ضرورت تقویت نظام شناسایی معلولیت‌ها در وزارت بهداشت

در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و تمامی آنها دچار ناتوانی بوده و نیازمند دریافت خدمات توانبخشی هستند، این درحالیست که به گفته معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور «در تعاریف جهانی معلولیت ممکن است فردی که چشم خیلی ضعیفی هم دارد در دسته معلولان قرار گیرد اما در ایران به علت آنکه این افراد دچار مشکلات خاصی نیستند، تحت حمایت سازمان‌های رفاهی همچون بهزیستی قرار نمی‌گیرند».
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران ؛

هشدار بهزیستی در خصوص کلاهبرداری از خودروی معلولان

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران از کلاهبرداری جدید دلالان با عنوان امتیاز خودروی داخلی برای معلولان خبر داد.
نقض قانون، معلولان را زمینگیر کرده است:

گفت‌وگو با مدیران بهزیستی و تأمین اجتماعی، مشکلات پیش از موعد افراد دارای معلولیت

«امروز بیستمین سالی است که پشت میز کارم می‌نشینم عمری که در این راه گذشته، همراه بود با فراز و نشیب های بسیار و دشواری‌هایی که شاید مختص به گروهی خاص باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد:

"سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شوند"

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تولد سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور این سازمان را بر آن داشت تا طرح پیشگیری از معلولیت را به طور جدی در دستور کار قرار دهد.
گفت و گو با مسئولان بهزیستی از مشکلات مسکن معلولان :

سرگردانی در بن‌بست "سرپناه"

اجاره و پیدا کردن یک واحد مسکونی ایده آل هر چقدر که برای همه سخت باشد برای افراد دارای معلولیت سختی مضاعف و چند برابر دارد. جدا از مسائل مالی مثل اینکه مثلا یک فرد دارای معلولیت نمی تواند در ساختمانی که فاقد مناسب سازی است زندگی کند،معلولان جسمی – حرکتی سالهاست که در این زمینه درد آشنا هستند چرا که به خاطر شرایط فیزیکی شان هر خانه ای مناسب حال شان نیست.
روایت یک زندگی بدون دست و پا

سعید ایمانی: سواد ندارم ولی ظلم را می‌فهمم!

«سعید ایمانی» کارگر ساده ۲۴ ساله‌ای است که ۶ سال قبل دچار برق گرفتگی شد و دو دست و دوپایش را از دست داد تا زندگی شکل دیگری برایش داشته باشد.
دیستروفی عضلانی!

ستاره، معلولیت، امید و دیستروفی عضلانی

ستاره بچه ششم خانواده و آخرین فرزند است. پدر و مادرش با هم پسرعمو دخترعمو بوده‌اند. بیماری ستاره از ۱۲ سالگی و با یک زمین خوردن معمولی بروز پیدا کرد. از ۱۸ سالگی علائم بیماری بیشتر بروز می‌کند. درحدی که حتما باید کسی کنارش می‌بود تا او بتواند راه برود.
رئیس سازمان بهزیستی:

13 هزار شغل برای معلولان ایجاد شده است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون 13 هزار شغل برای معلولان در سراسر کشور ایجاد شده است.
در نشست سفرای کشورهای خارجی با مسئولان بهزیستی عنوان شد؛

الگوگیری از تجربیات جهانی برای ارتقای جایگاه معلولان

20 سفیر از کشورهای خارجی، از لیبی گرفته تا ژاپن و کره جنوبی و....با شماری از نمایندگان مجلس و نمایندگان یونیسف، یونسکو، اکو و سازمان ملل به همراه انوشیروان محسنی بند‌پی رئیس سازمان بهزیستی کشور و چند نفر از معلولان نخبه به همت کانون معلولان توانا ، در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه گردهم آمده بودند تا علاوه بر برقراری تبادلات فرهنگی بین این کشورها در زمینه معلولان، روز جهانی معلولان را بهانه کرده و دیدگاه ها و نظرات خود را به مردم ایران و جهان اعلام کنند‌.
وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد

ایجاد 13 هزار شغل برای معلولان در سال‌جاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد ۱۳ هزار شغل برای افراد دارای معلولیت درسال‌جاری خبر داد و گفت: درصدد هستیم حداقل دستمزد را به معلولان ناتوان پرداخت کنیم.
روحانی در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان:

پیشگیری از معلولیت از طریق سیاست‌ها و اقدامات باید تبدیل به اولویت شود

رئیس‌جمهوری در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان تاکید کرد که پیشگیری از معلولیت از طریق سیاست‌ها و اقدامات باید تبدیل به اولویت شود.
گزارشی از زندگی یک زوج معلول

عاشقانه‌‌های یک زوج معلول

«چرا باید برای ترس از نگاه مردم نتونم توی خیابون با زنم راه برم؟ چون عجیب نگاهمون می‌کنن؟ خب نگاه کنند چه اهمیتی داره؛
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها