سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل ستاد دیه؛

برخی جوانان بدلیل عدم توانایی در پرداخت یک سکه راهی زندان شده‌اند

مدیرعامل ستاد دیه با تاکید بر اینکه وضعیت محکومان مهریه بدلیل افزایش قیمت سکه بسیار بغرنج است از ارائه طرح به مجلس برای رفع مشکل این محکومان خبر داد.
ورود ممنوعه‌ها به داخل زندان؛

زخم کهنه‌ای که با قتل «وحید مرادی» دهان باز کرد

در حالی که قوه‌ قضاییه و به‌طور خاص سازمان زندان‌ها سال‌هاست این درد را فریاد می‌زنند اما دولتها نه‌تنها کمکی نکرده‌اند بلکه معمولاً بعد از وقوع چنین وقایعی در زندان‌ها، نقش اپوزیسیون گرفته و منتقد و مدعی کوتاهی در نظارت بر زندان‌ها می‌شوند.
رئیس سازمان زندان‌ها خبر داد؛

تحویل وسایل یکبار مصرف به زندانیان برای جلوگیری از ساخت اشیاء ممنوعه در زندان

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه برخی از این اشیاء ممنوعه توسط زندانیان در زندان‌ها ساخته می‌شود، گفت: تلاش شده تا با تحویل وسایل یکبار مصرف به زندانیان، این نوع ساخت و سازها کنترل شود.
مشاور وزیر علوم خبر داد؛

تشکیل کمیته ای برای حل مشکلات سیاسی دانشجویان

اعتراضات دی ماه که تمام شد تعدادی از دانشجویان بازداشت شدند وشماری هم به کمیته انضباطی دانشگاه‌ها معرفی شدند. حالا بعد از گذشت چند ماه احکام برخی از همین دانشجویان صادر شد.
بار سنگین زندانیان بر جامعه؛

چه کسی از خانواده زندانیان حمایت می‌کند؟

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌گوید که 30 هزار خانوار به دلیل اینکه سرپرستشان در زندان است، تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند؛ خانواده‌هایی که اگر سرپرستشان در زندان نبود، شاید توانمند بودند و می‌توانستند به راحتی زندگی کنند.
محکومان مالی؛

آمار زندانیان مالی غیرعمد: اکثر آن‌ها متاهل و دارای فرزند هستند

طبق یک نظر سنجی در بین زندانیان کشور، ۷۳ درصد زندانیان فقر و تنگدستی را عامل زندانی شدن خود عنوان کرده اند.
معضلات مادران زندانی؛

زندانی شدن حدود ۶۰۰ کودک بی گناه به دلیل کمبود یک ابزار!

نه جرمی مرتکب شده‌اند و نه اساسا در سن و سالی هستند که اگر جرمی مرتکب شدند، روانه حبس شوند؛ اما با همه اینها، زندانی هستند. حکایت نزدیک 600 کودک در کشورمان که بی جرم و گناه، در حبس نفس می‌کشند و رشد و نمو می‌کنند!
نمی‌خواهم گنده لات محل باشم؛

سه روایت از روزهای سخت نوجوانان پس از اصلاح و تربیت

دیگر دیوار و میله دورشان نیست. می‌گویند آزاد شده‌اند، اما در واقع رها نشده‌اند. می‌گویند همیشه هم این طور نیست که دیوار، سیم خاردار و سلول، تو را احاطه کند، گاهی هم حرف‌ها و نگاه‌ها تو را زندانی خود می‌کنند؛ گاه تا پایان عمر.
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور بیان داشت:

هشدار درباره وضعیت روحی و روانی کودکانی که در زندان زندگی می‌کنند

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: کودکان زیر دو سال اگر رابطه عاطفی با مادر داشته باشند یا اینکه از شیر مادر تغذیه کنند، بهتر است در کنار مادران خود در زندان زندگی کنند؛ در غیر اینصورت بهتر است که این کودکان تحویل بهزیستی شده و در شیرخوارگاه ها نگهداری شوند تا بعد از پایان محکومیت مادر به خانواده بازگردانده شوند.
آمار نگران کننده زندانیان تهران؛

سه درصد زندانیان زنان و نیم درصد کودکان و نوجوانان هستند

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آمار زندانیان شهر تهران نگران کننده است، افزود: ۲۱ هزار زندانی در شهر تهران به سر می‌برند که ۶۴ درصد زندانیان متاهل هستند و ۷۰ درصد آنان زیر ۴۰ سال سن دارند.
مدیرکل زندان‌های استان تهران:

بازداشتگاه کهریزک تعطیل شده است/ زندانی بیشتر از ظرفیت وجود دارد

مدیرکل زندان های استان تهران گفت: بازداشتگاه کهریزک تعطیل شده است.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی توضیح داد؛

هر ساعت چند نفر به زندان می‌روند؟

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه در هر ساعت ۵۰ نفر وارد زندان‌ها می‌شوند بر استفاده از مجازات‌های جایگزین برای کاهش پیامدهای افزایش حضور مجرمان در زندان تاکید کرد.
حال و هوای دختران کانون اصلاح؛

هیچ کانونی، کانون خانواده نمی‌شود

«اسفند ماه را دوست دارم به‌خاطر اینکه بوی عید می‌دهد، شاخه درخت‌ها شکوفه می‌زنند، مردم به جنب و جوش می‌افتند و خانه تکانی می‌کنند و آماده می‌شوند برای نوروز، ولی از همه مهمتر که دلم برایش حسابی لک زده خرید شب عید است. خیابان‌ها شلوغ می‌شود، بساطی‌ها جنس‌هایشان را حراج می‌کنند و توی این شلوغی نمی‌دانم چرا اینقدر کیف می‌کنم و دلم نمی‌خواهم به خانه برگردم!»
با تلاش ستاد دیه کشور؛

۱۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد تا پایان سال آزاد می‌شوند

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به عملکرد این نهاد مردمی در آزادی ۸۱۰۰ محکوم غیرعمد در ده ماهه سال جاری گفت: پیش‌بینی می‌شود این آمار تا پایان سال از ۱۰ هزار آزادی فراتر رود.
آرزوهایی که در سر دارند؛

نقشه‌ای برای پس از آزادی

یکی دوست دارد کافه‌ای باز کند و اسمش را بگذارد «اتمسفر»، آن یکی هم با آن صورت شاد و خندانش می‌گوید دوست دارد وارد تجارت قهوه و چای شود، کاری که تویش احتمال هیچ خلافی نیست. آن دیگری هم با شور و هیجان درباره آرزوی فوتبالیست شدنش می‌گوید؛ اینکه عاشق تیم استقلال است. او هم دوست دارد ماشینش را بردارد و با پدر و مادرش سفر کند و همه کارهای بدی را که کرده، جبران کند.
رئیس سازمان زندان ها:

توجه به خانواده زندانیان از راهبردهای سازمان زندان هاست

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه این سازمان یکی از نهادهای درگیر با آسیب های اجتماعی است، گفت: خانواده زندانیان که در معرض انواع آسیب ها قرار دارند باید زیر پوشش حمایت لازم قرار بگیرند.
اینفوگرافیک؛

وضعیت زندان‌های ایران در یک نگاه

وضعیت زندان‌های ایران در یک نگاه

نماینده مجلس: فیلم خودکشی فرد دستگیر شده در اوین را دیدیم

رییس کمسیون حقوقی قضایی مجلس آنچه در بازدید امروز نمایندگان از زندان اوین گذشت را تشریح کرد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛

ممنوع الخروج شدن حدود ۱۵ هزار نفر در ۹ ماه

در ۹ ماه ابتدایی امسال ۱۴ هزار و ۸۳۴ نفر از کشور ممنوع الخروج شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.
گفت‌وگوی با رئیس سازمان زندانها؛

بقایی هم شرایط هواخوری داشت/ متهمان طبقه بندی نمی‌شوند

رئیس سازمان زندانها با اشاره به اینکه در کشور زندان‌هایی با عمر ۶۰ و ۷۰ سال داریم گفت: معمولاً در دنیا گفته می‌شود که بهترین زندان‌هایی که با استانداردهای بالا ساخته می‌شوند حداکثر 25 سال دوام دارند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها