سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس سازمان زندان‌ها خبرداد؛

راه اندازی ۲ اردوگاه حرفه‌آموزی و کار درمانی ویژه محکومان مواد مخدر تا پایان امسال

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه سازمان زندان‌ها برای سال جاری ۶۰۰ میلیارد کسری بودجه دارد، گفت: در حال رایزنی با استانداری‌ها هستیم تا بتوانیم ردیف بودجه هر استان را بگیریم و از این طریق با ادارات و بیمارستان‌ها تسویه حساب کنیم.
کانون اصلاح و تربیت ؛

روایتی از «شهر زیبای» کودکان «اصلاح و تربیت تهران»

در انتهای بلوار آیت الله کاشانی، شهر زیبا، کانونی به نام «کانون اصلاح و تربیت تهران» وجود دارد و اولین چیزی که از شنیدن این نام به ذهن متبادر می شود، بچه های شهر زیباست؛ یعنی کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت که در این مدرسه بزرگ می شوند و آموزش می بینند.
وزیر دادگستری:

۵ هزار افغان در زندان‌های ایران و ۲۲ ایرانی زندانی در افغانستان

وزیر دادگستری با اشاره به اجرای موافقت‌نامه انتقال محکومان با کشور افغانستان، گفت: حدود پنج هزار زندانی افغانستانی در ایران داریم همچنین ۲۲ زندانی از اتباع ایرانی در افغانستان هستند.
سرپرست دادسرای ویژه نوجوانان خبر داد؛

معرفی معتادان زیر ۱۸ سال جهت ترک اعتیاد به کمپ‌های خاص نوجوانان

سرپرست دادسرای ویژه نوجوانان با بیان اینکه پدیده بزهکاری اطفال و نوجوانان موضوعی جهانی است که مبتلابه همه کشورها شده است تصریح کرد: افزایش بزهکاری ها و تنوع جرایم ارتکابی کودکان و نوجوانان نه تنها قانونگذاران داخلی را برای مبارزه با آن ناهنجاری ها به تکاپو انداخته بلکه در سطح بین المللی نیز حسب گزارش های سازمان ملل متحد جزو موضوعات مهم فراملی است .وی از معرفی معتادان زیر ۱۸ سال به کمپ ویژه نوجوانان خبر داد و گفت: دیگر هیچ فرد زیر ۱۸ سالی به کمپ های ترک اعتیاد بزرگسالان اعزام نخواهد شد.
عدم اجراي قانون، براي كودكان مجرم؛

بهزیستی به محاکم اطفال و نوجوانان، مددکار نمی‌دهد

جرم‌شناسان در خصوص آثار سوء رسیدگی به جرایم اطفال به صورت غیرتخصصی و همراه با مجرمان بزرگسال و سابقه‌دار بسیار سخن گفته‌اند و از اين رو در قوانين كشورهاي مختلف توجه ويژه‌اي به نحوه رسيدگي به جرايم كودكان شده است. وی افزود قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی در رابطه با رسیدگی به پرونده‌های اطفال و نوجوانان از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار است ولی عملاامکاناتی که باید در اختیار قضات مجتمع اطفال و نوجوانان قرار می‎گرفت، مورد توجه واقع نشده است.
مدیرعامل ستاد دیه؛

برخی جوانان بدلیل عدم توانایی در پرداخت یک سکه راهی زندان شده‌اند

مدیرعامل ستاد دیه با تاکید بر اینکه وضعیت محکومان مهریه بدلیل افزایش قیمت سکه بسیار بغرنج است از ارائه طرح به مجلس برای رفع مشکل این محکومان خبر داد.
ورود ممنوعه‌ها به داخل زندان؛

زخم کهنه‌ای که با قتل «وحید مرادی» دهان باز کرد

در حالی که قوه‌ قضاییه و به‌طور خاص سازمان زندان‌ها سال‌هاست این درد را فریاد می‌زنند اما دولتها نه‌تنها کمکی نکرده‌اند بلکه معمولاً بعد از وقوع چنین وقایعی در زندان‌ها، نقش اپوزیسیون گرفته و منتقد و مدعی کوتاهی در نظارت بر زندان‌ها می‌شوند.
رئیس سازمان زندان‌ها خبر داد؛

تحویل وسایل یکبار مصرف به زندانیان برای جلوگیری از ساخت اشیاء ممنوعه در زندان

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه برخی از این اشیاء ممنوعه توسط زندانیان در زندان‌ها ساخته می‌شود، گفت: تلاش شده تا با تحویل وسایل یکبار مصرف به زندانیان، این نوع ساخت و سازها کنترل شود.
مشاور وزیر علوم خبر داد؛

تشکیل کمیته ای برای حل مشکلات سیاسی دانشجویان

اعتراضات دی ماه که تمام شد تعدادی از دانشجویان بازداشت شدند وشماری هم به کمیته انضباطی دانشگاه‌ها معرفی شدند. حالا بعد از گذشت چند ماه احکام برخی از همین دانشجویان صادر شد.
بار سنگین زندانیان بر جامعه؛

چه کسی از خانواده زندانیان حمایت می‌کند؟

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌گوید که 30 هزار خانوار به دلیل اینکه سرپرستشان در زندان است، تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند؛ خانواده‌هایی که اگر سرپرستشان در زندان نبود، شاید توانمند بودند و می‌توانستند به راحتی زندگی کنند.
محکومان مالی؛

آمار زندانیان مالی غیرعمد: اکثر آن‌ها متاهل و دارای فرزند هستند

طبق یک نظر سنجی در بین زندانیان کشور، ۷۳ درصد زندانیان فقر و تنگدستی را عامل زندانی شدن خود عنوان کرده اند.
معضلات مادران زندانی؛

زندانی شدن حدود ۶۰۰ کودک بی گناه به دلیل کمبود یک ابزار!

نه جرمی مرتکب شده‌اند و نه اساسا در سن و سالی هستند که اگر جرمی مرتکب شدند، روانه حبس شوند؛ اما با همه اینها، زندانی هستند. حکایت نزدیک 600 کودک در کشورمان که بی جرم و گناه، در حبس نفس می‌کشند و رشد و نمو می‌کنند!
نمی‌خواهم گنده لات محل باشم؛

سه روایت از روزهای سخت نوجوانان پس از اصلاح و تربیت

دیگر دیوار و میله دورشان نیست. می‌گویند آزاد شده‌اند، اما در واقع رها نشده‌اند. می‌گویند همیشه هم این طور نیست که دیوار، سیم خاردار و سلول، تو را احاطه کند، گاهی هم حرف‌ها و نگاه‌ها تو را زندانی خود می‌کنند؛ گاه تا پایان عمر.
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور بیان داشت:

هشدار درباره وضعیت روحی و روانی کودکانی که در زندان زندگی می‌کنند

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: کودکان زیر دو سال اگر رابطه عاطفی با مادر داشته باشند یا اینکه از شیر مادر تغذیه کنند، بهتر است در کنار مادران خود در زندان زندگی کنند؛ در غیر اینصورت بهتر است که این کودکان تحویل بهزیستی شده و در شیرخوارگاه ها نگهداری شوند تا بعد از پایان محکومیت مادر به خانواده بازگردانده شوند.
آمار نگران کننده زندانیان تهران؛

سه درصد زندانیان زنان و نیم درصد کودکان و نوجوانان هستند

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آمار زندانیان شهر تهران نگران کننده است، افزود: ۲۱ هزار زندانی در شهر تهران به سر می‌برند که ۶۴ درصد زندانیان متاهل هستند و ۷۰ درصد آنان زیر ۴۰ سال سن دارند.
مدیرکل زندان‌های استان تهران:

بازداشتگاه کهریزک تعطیل شده است/ زندانی بیشتر از ظرفیت وجود دارد

مدیرکل زندان های استان تهران گفت: بازداشتگاه کهریزک تعطیل شده است.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی توضیح داد؛

هر ساعت چند نفر به زندان می‌روند؟

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه در هر ساعت ۵۰ نفر وارد زندان‌ها می‌شوند بر استفاده از مجازات‌های جایگزین برای کاهش پیامدهای افزایش حضور مجرمان در زندان تاکید کرد.
حال و هوای دختران کانون اصلاح؛

هیچ کانونی، کانون خانواده نمی‌شود

«اسفند ماه را دوست دارم به‌خاطر اینکه بوی عید می‌دهد، شاخه درخت‌ها شکوفه می‌زنند، مردم به جنب و جوش می‌افتند و خانه تکانی می‌کنند و آماده می‌شوند برای نوروز، ولی از همه مهمتر که دلم برایش حسابی لک زده خرید شب عید است. خیابان‌ها شلوغ می‌شود، بساطی‌ها جنس‌هایشان را حراج می‌کنند و توی این شلوغی نمی‌دانم چرا اینقدر کیف می‌کنم و دلم نمی‌خواهم به خانه برگردم!»
با تلاش ستاد دیه کشور؛

۱۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد تا پایان سال آزاد می‌شوند

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به عملکرد این نهاد مردمی در آزادی ۸۱۰۰ محکوم غیرعمد در ده ماهه سال جاری گفت: پیش‌بینی می‌شود این آمار تا پایان سال از ۱۰ هزار آزادی فراتر رود.
آرزوهایی که در سر دارند؛

نقشه‌ای برای پس از آزادی

یکی دوست دارد کافه‌ای باز کند و اسمش را بگذارد «اتمسفر»، آن یکی هم با آن صورت شاد و خندانش می‌گوید دوست دارد وارد تجارت قهوه و چای شود، کاری که تویش احتمال هیچ خلافی نیست. آن دیگری هم با شور و هیجان درباره آرزوی فوتبالیست شدنش می‌گوید؛ اینکه عاشق تیم استقلال است. او هم دوست دارد ماشینش را بردارد و با پدر و مادرش سفر کند و همه کارهای بدی را که کرده، جبران کند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها