سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آیین‎نامه‌ای جهت ساخت زندانها؛

برخی ساختمان‌های زندان‎ها فرسوده است/ آیا انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها عملیاتی می‎شود؟

در حالی که بیش از یک دهه از قانون انتقال زندانها به خارج از شهرها می‌گذرد؛ عدم تخصیص اعتبار و زیرساخت‎های لازم برای ساخت زندانها مانع عملیاتی شدن این قانون بوده است، در مقابل جهانگیر رئیس سازمان زندان‎های کل کشور از تدوین آیین‎نامه‌ای در این زمینه در آینده‎ای نزدیک خبر می‎دهد.
رئیس سازمان زندان ها:

مهمترین عملکرد زندان ها، تامین و توسعه سلامت اجتماعی و امنیت پایدار در جامعه است

رئیس سازمان زنداآن ها در دومین روز سفر به استان مرکزی با حضور در زندان مرکزی اراک، اندرزگاه ۳۰۰ نفره این مرکز را افتتاح کرد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور خبر داد:

آزادی ۵۳۰۳ زندانی غیرعمد در شش ماهه اول امسال

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: به همت خیرین از فروردین تا پایان شهریورماه امسال تعداد ۵۳۰۳ مددجوی جرایم غیرعمد با مجموع بدهی ۴هزار میلیارد ریال از بند زندان آزاد شده‌اند.
رئیس کمیسیون قضایی مجلس تشریح کرد؛

جزئیات نحوه جایگزینی «مجازات اجتماعی» به‌جای «زندان و شلاق»

الله‌یار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به لایحه جایگزینی مجازات‌های اجتماعی به‌جای زندان، اظهار داشت: با توجه به حجم طرح‌ها و لوایح در کمیسیون قضایی مجلس، مقرر شده تا کار‌گروهی لایحه مذکور را بررسی کرده و گزارشی را به اعضای کمیسیون ارائه دهد.
مدیرعامل ستاد دیه خبر داد؛

رشد ۲ برابری زنان زندانی در جرایم غیرعمد/فارس دارای بیشترین زن زندانی

مدیر عامل ستاد دیه کشور می‌گوید ورود زنان به زندان به خاطر جرایم غیرعمد در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد دو برابری داشته است. او گفته که استان فارس بیشترین مددجوی زن در جرایم غیرعمد را دارد.
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان خبر داد؛

راه اندازی ۸۰۰ واحد تولیدی و ایجاد اشتغال مولد برای ۳۵ هزار زندانی

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان گفت: بنیاد تعاون زندانیان کشور با ایجاد ۸۰۰ واحد تولیدی در حوزه حرفه آموزی و ایجاد اشتغال مولد برای ۳۵ هزار نفر از زندانیان فعالیت خود را ادامه می‌دهد.
طاهرخانی:

ایجاد ناهنجاری‌های اخلاقی به دلیل تراکم زندانی در زندان‌ها

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از نبود همخوانی میان تعداد زندان‌ها و زندانیان موجود در کشور انتقاد کرد.
محمد نفریه تشریح کرد؛

مصائب کودکانی که زندانی بزرگ می‌شوند

محمد نفریه،مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور و طاهره پژوهش، نایب‌رئیس انجمن حمایت از حقوق کودکان با انتقاد از تاخیر در اجرای طرح ساخت مهدکودک در کنار زندان‌ها بر نامناسب بودن محیط زندان برای نگهداری کودکان تاکید کردند.
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان:

پرداخت ۷۲ میلیارد حقوق و دستمزد به زندانیان شاغل

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با بیان اینکه اشتغال زندانی چرخه اقتصادی خانواده وی را نیز می‌چرخاند، گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۷۲ میلیارد ریال حقوق و دستمزد به زندانیان شاغل پرداخت شده است.
مدیرعامل ستاد دیه؛

حدود ٢٥٠٠ زندانی مهریه

مدیرعامل ستاد دیه کشور خلوت شدن زندان ها را در گرو مجازات های جایگزین دانست و گفت: شرایط اقتصادی و اجتماعی ایران اسلامی ایجاب می‌کند ارایه خدمات رایگان در انحای مختلف آن برای محکومان غیربزهکار، مورد توجه جدی دستگاه قضا قرار گیرد.
طاهرخانی:

زندان‌ها به محلی برای استراحت مجرمان و آموزش جرایم جدید تبدیل شده‌اند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید برتوجه به محرومیت های اجتماعی به جای انتقال مجرم به زندان،گفت: افراد در زندان ها به لحاظ تنوع جمعیتی اقدامات خلاف قانون دیگری نیز آموزش می بینند.
زندگی ۲هزار و ۳۰۰ کودک در زندان‌ها؛

هر زندانی که بالای ۱۰ کودک دارد می‌تواند مهدکودک تاسیس کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ایجاد مهدکودک در زندان ها گامی مثبت در راستای غنای عاطفی مادران زندانی است.
بازدید سفرای مقیم تهران از زندان اوین؛

اوین شرایط و امکانات تربیتی و اصلاحی خوبی دارد

زندان اوین، معروف ترین ندامتگاه ایران میزبان بیش از 45 سفیر خارجی مقیم تهران شد و سفرا از نزدیک با این زندان آشنا شدند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور تشریح کرد؛

آزادی بیش از ۹ هزار زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۷۵۰ میلیارد تومانی در سال گذشته

مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: دفاتر نمایندگی ستادهای دیه به برکت کمک‌های خیرین خداجو، سال گذشته تعداد ۹ هزار و ۴۱۳ زندانی جرائم غیر عمد را با مبلغ بدهی نزدیک به ۷۵۰ میلیارد تومان از زندان آزاد کردند.
نظر مراجع تقلید؛

پرداخت زکات فطریه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

ستاد دیه کشور اعلام کرد خیران نیک اندیش و خداجوی طبق استفتائات به عمل آمده از محضر مراجع عظام تقلید، می‌توانند مبلغ فطریه خود را به منظور آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد و غیرکلاهبراری اختصاص دهند.
معاون اجرایی ستاد دیه کشور:

۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرائم غیرعمد مالی آزاد شدند

معاون اجرایی ستاد دیه کشور گفت: ستاد دیه کشور پارسال با مشارکت خیران و نیکوکاران و با تامین ۷۴۲میلیارد تومان زمینه آزادی ۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرائم غیرعمد مالی در استان‌ها فراهم کرد.
رئیس سازمان زندان‌ها :

اعتقادمان استفاده رایگان زندانیان از پابندها است

رئیس سازمان زندانها گفت: براساس قانون اجاره پابندها روزانه 10 هزار تومان تعیین شده است که البته ما اعتقاد داریم که این خدمات رایگان در اختیار زندانیان قرار گیرد.
رییس سازمان زندان‌ها؛

بیکاری علت اصلی کاهش سن زندانیان است/ زمینه اشتغال باید برای جوانان فراهم شود

رییس سازمان زندان‌ها بیکاری را علت اصلی کاهش سن زندانیان دانست و گفت: باید زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم تا در سایه عدم اشتغال به بزه کشیده نشوند.
محکومان مالی؛

یک روز با بدهکاران «مهریه» در «اوین»

حبس محکومین مالی از جمله محکومین به پرداخت مهریه در کشور ما موضوع امروز و دیروز نیست و سابقه‌ای طولانی دارد و چه بسیارند افرادی که به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان بسر می برند.
رئیس سازمان زندان ها خبر داد؛

تحصیل ۲۴ هزار زندانی/سواد آموزی ۴ هزار زندانی بی سواد

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به تحصیل ۲۴ هزار زندانی، گفت: طی سال گذشته ۴ هزار نفر از زندانیان بی‌سواد موفق به سوادآموزی شدند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها