سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تهیه نقشه کامل از مقصد؛

آداب مسافرت ایمن +اینفوگرافیک

اینفوگرافیک: آداب مسافرت ایمن | در تعطیلات نوروز جدی بگیرید!
سال پرحادثه‌ 96؛

سال زلزله، سقوط و مرگ؛ ما مقصریم یا سال؟

سال 96 سال پرحادثه‌ای بود. هم انتخابات داشت و شادی، هم غم داشت و زلزله. مردم ایران کمتر سالی را به یاد دارند که حادثه هوایی دیده باشند هم دریایی. هم مرگ جان انسان را در معدن بگیرد هم روی زمین.
شادترین کشورهای جهان ۲۰۱۸ معرفی شدند؛

صعود ۲پله‌ای شادی ایرانی‌ها

جدیدترین «گزارش جهانی خوشحالی» برای سال ۲۰۱۸ منتشر شد.
مرکز آمار ایران؛

جمعیت کشور از مرز ٨١ میلیون نفر گذشت

ساعت جمعیتی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد جمعیت کشور در روزهای پایانی سال ١٣٩٦ از مرز ٨١ میلیون نفر گذشت.
در گزارش جدید سازمان ملل؛

فنلاند شادترین کشور جهان انتخاب شد

در گزارش جدید سازمان ملل، فنلاند شادترین کشور جهان نام گرفته‌ است.
سازمان ملل متحد معرفی کرد؛

شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

سازمان ملل متحد در گزارش سالیانه خود، شادترین کشورهای جهان را معرفی کرد.
روز جهانی شادی ؛

شادی‌کردن حفظ کرامت انسانی است

20مارس روز شادی‌است. سازمان ملل در سال2012 به پیشنهاد کشور بوتان، این روز را به عنوان روز بین‌المللی شادی نامگذاری کرد تا مردم جهان هنگامی که طول روز و شب برابر می‌شود و اعتدال بهاری همه‌جا را فرامی‌گیرد، به شادی بپردازند و بهار را جشن بگیرند.
چهار مورد که شما هرگز در مورد موبایل نمیدانید؛

اقداماتی وجود دارد که می توان در مواقع فوری و ضروری انجام داد!

موبایل شما می تواند یک نجات دهنده زندگی یا یک ابزار فوری برای نجات باشد! اول : وضعیت فوق العاده! شماره تلفن وضعیت فوق العاده در تمام دنیا ۱۱۲ است!
بی‌عدالتی در جامعه؛

راز نارضایتی از کارنامه عدالت

علی میرزاخانی استاد شهید مطهری حدود نیم قرن پیش، پرسشی مطرح کردند که این پرسش عینا برای جامعه امروز ما هم موضوعیت دارد. سوال این بود که چرا جامعه اسلامی به‌رغم تاکید موکد اسلام به اصل عدالت دچار بی‌عدالتی شد و انواع تبعیض‌ها در آن به‌وجود آمد. به اعتقاد شهید مطهری، یک پاسخ دم‌دستی آن است که مقصر این ناکامی، عده‌ای از خلفا بودند که نه شایستگی این مقام بزرگ را داشتند و نه معتقد به اجرای این اصل مهم بودند
افسردگی و ناامیدی ایرانیان؛

چرا مردم ایران شاد نیستند، اما فقرای هند شادند؟

با حوادث تلخ سال جاری و بعد از حادثه سقوط هواپیما یاسوج- تهران، در فضای عمومی جامعه نوعی افسردگی و ناامیدی مضاعف به چشم می‌آید.
تقی آزاد ارمکی:

روشنفکری ایران با حملات مداحان به حاشیه رفته ولی نابود نشده است/‌ سلبریتی‌‌ها می‌توانند منشأ فروپاشی شوند

تقی آزاد ارمکی گفت: درست است که روشنفکری ایران با حملات مداحان به حاشیه رفته ولی نابود نشده و در حال طی مسیری دیگری برای رسیدن به گمشده ایرانی (اخلاق، خانواده ایرانی) هستند.
آموزش شهروندی؛

30 ویژگی یک شهروند مسئولیت شناس

30 ویژگی یک شهروند مسئولیت شناس
مجموعه کتاب‌هایی یک مدیر؛

چه عواملی موجب متمایز شدن افراد موفق می‌شود؟

کتاب Outliers نوشته مالکولم گلدول (Malcolm Gladwell) که با عنوان‌های مختلفی به فارسی نیز برگردانده شده است یکی از مشهورترین کتاب‌های توصیه شده به مدیران در دنیا است.
۵ سال گذشت؛

آرزوهای سوخته بر صورت دخترکان شین آبادی

۵ سال گذشت ؛ دختران شین آباد دیگر آرزوهای خود را دور از دسترس می بینند و حتی با مقاومت مسولان برای اعزام به خارج، امید به بهبودی از آن ها دریغ شده است. ۱۲ دختر ۳۶۰ بار زیر تیغ رفتند که اگر نتیجه بخش بود، درد، عفونت و پارگی پوست امان بچه ها را نبریده بود!
تصورات کودکانه؛

نقاشی های کودکان با موضوع سقوط هواپیمای ATR آسمان

نقاشی نیز مانند سایر توانایی‌های ذهنی و عملكردهای كودك، تابع مستقیمی از سن، شرایط محیطی، نوع ارتباطات درونی و بیرونی خانواده، نوع محركات ارایه شده به كودك، متناسب بودن این محركات با سطح شناختی كودك، حساس بودن و پاسخگو بودن محیط نسبت به نیازهای ذهنی و روانی كودك و ویژگی‌ها و گرایشات كلی شخصیتی كودك است.برخی از نقاشی‌های ترسیمی توسط کودکان از حادثه سقوط پرواز یاسوج (پرواز 3704 هواپیمایی آسمان تهران-یاسوج) ارائه شده است.
مخالفت با افزایش سن ازدواج؛

طرح کودک همسری هفته آینده به مجلس می‌رود

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح «افزایش سن ازدواج» باعث شد تا فراکسیون زنان دست یاری به‌سوی مرکز تحقیقات اسلامی قم دراز کنند و طرح کودک همسری را با کمک آنها بنویسند.
یک تحلیلگر:

مسئولیت پذیری حاصل فرآیند شایسته سالاری است نه گفتمان

یک تحلیلگر مسایل اجتماعی گفت: مسئولیت پذیری و کفایت حاصل فرآیند شایسته سالارانه در عمل است و فقط گفتمان شایسته سالاری را شامل نمی شود.
گفتگو با دکتر قورچي؛

جهاني‌شدن و ابعاد آن

جهاني‌شدن، اصطلاحي است که از اواسط دهه ١٩٨٠ متداول شده و به معني فروريختن مرزها و فراتررفتن از آن در سطح جهاني در ابعاد اقتصادي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي و... است. ابعاد و دامنه اين فرايند به اندازه‌اي وسيع و گسترده است که تمام شئون زندگي بشر را تحت‌تأثير قرار داده است.
شهری با معیارهای ایده آل؛

شهر همگان، شهری برای همه شهروندان

شهر همگان یعنی شهری برای همه؛ شهری که در آن دسترسی به خدمات برای همه شهروندان ممکن است؛ شهری که در آن کودکان، معلولان، زنان و همه شهروندان ناتوان از امکانات شهری برخوردار هستند؛ شهری که در آن عدالت وجود دارد و مفاهیمی مانند مشارکت، شفافیت و پاسخگویی در آن شکل گرفته است.
تهران، جمع اضداد؛

چالش‌هاي اجتماعي شهرهاي بزرگ

زندگي در شهري مثل تهران پيچيده است. از يک سو شهر مجموع فرصت‌هاي فرهنگي و اقتصادي است، از سوي ديگر ترکيبي از آسيب‌هاي اجتماعي و گراني. از يک سو سالن‌هاي تئاتر، سينما، کنسرت‌ها و گالري‌ها، از سوي ديگر بحران بي‌کاري و ترافيک و آلودگي هوا. از يک سو بخش بزرگي از جمعيت مهاجر داخلي را به خود جلب مي‌کند، از سوي ديگر گران‌ترين شهر ايران و يکي از گران‌ترين شهرهاي دنيا براي زندگي‌کردن است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها