سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نشاط اجتماعی؛

در دستورکار شورای اجتماعی کشور

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: صرف رویکردهای سلبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نمی‌تواند موثر باشد بنابراین در حوزه رویکردهای ایجابی، سلامت اجتماعی و نشاط اجتماعی در دستورکار شورا در دو هفته آینده خواهد بود
وظیفه روشنفکر چیست؟

نق زدن یا نقد کردن

یکی از ویژگی هایی که روشنفکر را از “ روشنفکر نما ” یا همان “روشنفکر مآب” جدا می کند این است که روشنفکر مآب “نقد” نمی کند، بلکه “نق می زند”. نقد کردن کار آسانی نیست.
آمارهای جمعیتی چه نقشی درآمایش سرزمینی دارند؟

ایران جزو ۱۰ کشور پیر دنیا از نظر بافت جمعیتی

با وجود اینکه ایران از نظر بافت جمعیتی جزو ۱۰ کشور پیر دنیا قرار دارد، اما برقراری تعادل ساختار سنی جمعیت نیز نیازمند برنامه دقیق و علمی است.
مشکلات فعالیت های ذهنی؛

پشت‌سر گذاشتن تله‌های زندگی

اگر فکر می‌کنید بخش مهمی از فعالیت‌های ذهنی و زندگی‌تان دچار اشکال است بدانید اسیر یکی از تله‌های زندگی شده اید.
نقش حمل و نقل عمومی در کاهش جرائم و پرخاشگری شهروندان ؛

آیا ترافیک موجب خشم می‌شود؟

تا به حال چیزی درباره «حق آمدوشد آسان».شنیده‌اید؟ این حق ازجمله حقوقی‌است که شهروندان تهرانی بیش از سایر حقوق خود با آن درگیر هستند؛ درحالی‌که شاید تعداد اندکی از آنان از داشتن این حق مطلع باشند.
چالش جمعیت؛ هست‌ها و بایدها؛

32 سال آینده از پیرترین جوامع فعلی پیرتر خواهیم بود/ برخی جمعیت شناسان ایرانی هنوز درگیر نظریات مالتوس هستند

مالتوس اواخر قرن هجدهم کتابی ارائه کرد و مدعی شد که با افزایش جمعیت کمبود غذا به وجود خواهد آمد. این نظریه بعدها عملاً رد شد و به صورت تجربی نشان داده شد که هر چقدر جمعیت جهان افزایش پیدا کند غذا هم بیشتر می‌شود ضمن آنکه نظریات دیگری مطرح شدند که جمعیت را عامل توسعه و اقتدار کشورها می‌دانند
کنترل مستمر مشاغل مزاحم شهری؛

شهروندان از اصناف مشکل‌ساز، شکایت کنند

شهرداری تهران اعلام کرده برای جلوگیری از مشکلاتی که واحدهای صنفی مزاحم به وجود می‌آورند، اقدام به بازرسی و کنترل مستمر صنوف می‌کند.
افزایش جمعیت ایران؛

سیل‌ جمعیتی ایران تا ۱۴۳۰ به کجا می‌رسد

شواهد نشان می‌دهد هنوز برنامه یا آمادگی خاصی برای افزایش جمعیت ۲۰ تا ۳۰ میلیونی ایران طی ۳۳ سال آینده وجود ندارد.
مشکلات مردم؛

پای درددل 50 نفر از شهروندان

همه درد و دل های مردم مهم است و نمی‌شود یک تیتر خاص انتخاب کرد، بیش از 70 درصد مردم معتقد هستند که مشکلات جامعه اقتصادی است و توضیحات مهم و قابل ملاحظه‌ای می‌دهند.
پیشرفت شخصی؛

قوانین ساده برای پیروزی در رقابت‌ها

رقابت کسب‌وکارها در هر صنعتی به اندازه‌ای زیاد شده است که برای حفظ بقای برند باید بسیار تلاش کرد. چگونه رقبا را بدون جنگیدن تسلیم کنیم؟
مرکز امار ایران گزارش داد؛

شغل ایرانیان در مسیر تغییر نسلها

بر اساس نتایج طرح نیروی کار 1395 سهم گروه عمده شغلی قانونگذاران، مقامات عالیرتبه و مدیران« هم برای کل مردان و زنان و هم به طور جداگانه برای مردان و زنان تقریباً طی تمامی نسلها از روند کاهشی برخوردار بوده است.
دکتر حسینی:

مردان جامعه ایران باید باز تربیت شوند/ جامعه‌ در حال جنگ نگه داشته شده در معرض انواع آسیب های اجتماعی است

بعد از گذشت ۴ دهه انتظار داریم که سیاست گذاری‌ها، قانون گذاری‌ها و اجرای قوانین ما به گونه‌ای باشد که خسارت ها، نا برابری ها و استبدادهای رژیم گذشته را از بین ببرد و در نظام جدید خود وضعیتی به وجود بیاوریم که روز به روز نسبت به قبل وضعیت عدالت اجتماعی، آزادی‌های اجتماعی و رفاه اجتماعی بهتر شود که به گفته دکتر سیدحسن حسینی، جامعه شناس و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران متأسفانه بعد از گذشت ۴ دهه هنوز این اتفاق نیفتاده و این خانه باید از پای بند اصلاح شود، از وقتی به خرده پاهای رشوه گیر در ادارات می‌رسیم، می‌گویند خیلی زورت می‌رسد برو خاوری را بگیر! به عبارت دیگر وقتی که سران یک اداره، سران یک بانک و شرکت‌های مختلف کسانی هستند که اختلاس گر و رابطه گر و پارتی باز هستند خود به خود شما نمی‌توانید در قسمت‌های پایینی این سیستم از افراد ایراد بگیرید.
مرکز آمار ایران ارائه کرد؛

چهار سناریوی جمعیتی تا سال ۱۴۳۰

مرکز آمار ایران در یک گزارش، چهار تفسیر از جمعیت ایران در سه دهه پیش‌رو ارائه کرد. بر اساس محتمل‌ترین پیش‌بینی، عنوان شده که جمعیت ایران در سال ۱۴۳۰، با افزایش ۲۰ میلیون نفری نسبت به شرایط کنونی به حدود ۱۰۱ میلیون نفر خواهد رسید.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:

ایران از نظر شادابی در رتبه یکصد و هشتم دنیا است

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طبق آمار اعلام شده در سال 2018 میلادی، ایران رتبه 108 را در بین 155 کشور جهان از نظر شاد بودن دارد؛ درحالی که کشور جوان ما با پیشینه تمدنی، دارا بودن دین اسلام و بعد از یک انقلاب نباید جامعه افسرده ای داشته باشد.
براساس آخرین پژوهشهای آماری؛

جمعیت ایران تا ۱۴۳۰ به ۱۰۱میلیون نفر می رسد

آخرین پژوهشهای آماری نشان می دهد جمعیت ایران تا سال ۱۴۳۰ به بیش از ۱۰۱ میلیون نفر خواهد رسید.
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس؛

اتمام بررسی لایحه قانون کار در کمیسیون اجتماعی مجلس

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس از اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون کار در کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد و گفت: در حال حاضر طرح‌های ساماندهی مشاغل، برقراری عدالت جنسی، طبقه‌بندی مشاغل و بهبود فضای کسب و کار در دستور کار مجلس است.
مأموریت ناممکن؛

ساخت «انسان کامل» خطرناک است

کی‌یرکگور، فیلسوف دانمارکی قرن 19، نیهیلیسم را نوعی «همتراز‌سازی» می‌خواند و باور دارد که این موضوع سبب تهی شدن امور حائز «اهمیت» می‌شود. اگر معیارهای فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی در عین مهم بودنشان خالی از اهمیت شوند، نمی‌توان «توسعه‌ای پایدار» برای آن جامعه متصور بود.
طبق اعلام سازمان ملل؛

در هر دقیقه چه تعداد نوزاد متولد می شوند؟

طبق اعلام سازمان ملل هر دقیقه به طور میانگین ۲۵۰ نوزاد متولد می‌شوند که تعداد آنان در سال به بیش از ۱۳۰ میلیون نوزاد می‌رسد
چگونه با آرامش رانندگی کنیم؟

چگونه هنگام رانندگی آرامش خود را حفظ کنیم؟

یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده گفت: رانندگان با رعایت قوانین رانندگی و درک طرف مقابل می‌توانند در نهایت آرامش و خونسردی رانندگی کنند.
خودمان را قوی کنیم؛

نهادهای مدنی مجازی در حال شکل‌گیری است

اولـیــن نشـــسـت از سـلسـله نشست‌های «گفت‌وگو‌های راهبردی ایران با عنوان نقش نهادهای مدنی در آینده توسعه ایران» عصر دیروز با سخنرانی محسن رنانی، اقتصاددان برگزار شد. البته او همچون گذشته با گره زنگ بحث‌های اقتصادی به اجتماعی به موضوعات مهمی همچون ضعف جامعه مدنی در کشور، مهاجرت نخبگان، توسعه و... پرداخت.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها