سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گزارش سازمان ملل ؛

جمعیت جهان در سال 2050

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی افزایش 83 میلیون نفری جمعیت جهان را چالش بزرگ دستیابی به اهداف توسعه پایدار در سال 2030 اعلام کرد و گفت که با چنین شتابی جمعیت کره زمین تا سال 2050 به 9 میلیارد و 800 میلیون نفر خواهد رسید.
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

بیشترین جمعیت ایران درکدام گروه سنی است؟

مرکز آمار ایران اعلام کرد که گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله بیشترین جمعیت را در بین گروه های سنی دارد.
فرهنگ سازی ؛

روش مشهدی‌ها برای فرهنگ‌سازی ایستادن در صف + عکس

در شهر مشهد برخی بانک‌ها با مشخص کردن حریم انتظار، به فرهنگ‌سازی درباره ایستادن در صف کار با خودپرداز پرداخته‌اند.
پدیده هولناک اسید پاشی ؛

کمپین تصويب قانون ممنوعيّت خرده‌فروشي اسيد

اهمیت پدیده‌ی هولناک اسیدپاشی به عنوان یک آسیب فردی و یک تهدید اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.
ارزش گذاری به شادی و پویایی جامعه؛

شادی مردم سرمایه مهم دولت

نشاط، طراوت، سرزندگی، لب‌های خندان، تحرک و.... این واژه‌ها و واژه‌هایی از این دست را اگر در یک کلام و معنا بخواهیم بسط دهیم، بی‌هیچ شک بیانی از شادی و سرزندگی را معنا می‌کنیم.
مدیریت بیماری اعضای خانواده؛

به دو دلیل نباید با بیمارمان همدردی کنیم!

بیماری و بیمار شدن به خودی خود ناراحت‌کننده است و بدتر از آن بیمار گشتن افرادی که ارتباط عاطفی قوی با آن‌ها داریم یکی از سخت‌ترین اتفاقات زندگی خواهد بود.همگی تمایل داریم اطرافیانمان را بدون هیچ گونه ناراحتی در صحت و سلامتی ببنیم و قادر به تحمل کوچکترین درد و رنج آن‌ها نخواهیم بود.بنابراین با توجه به حساسیت رابطه ما با اعضای خانواده نحوه‌ی برخورد ما با آنها در زمان بیماری بسیار حائز اهمیت است.
رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد؛

کاهش ۳۰ درصدی مراجعان به دادگاه با «ثبت الکترونیکی طلاق»

رئیس سازمان بهزیستی درباره ثبت الکترونیکی طلاق گفت: در این موضوع طی همکاری مشترکی که با قوه قضاییه داشتیم با اجرای پایلوت در شهر مشهد ۳۰ درصد مراجعات به دادگاه‌ها کاهش یافته است.
تکنیک های زندگی؛

نه اعتیاد که 90 درصد ما با آن درگیر هستیم

قبل از اینکه بتوانید واقعاً امروز را فراموش کنید لازم است که بخشی از وجودتان بمیرد! باید روزی که گذشت را با همه متعلقاتش به گذشته‌ها بسپارید ازجمله چیزی که می‌توانست اتفاق بیفتد، کاری که می‌توانستید بکنید و نکردید و...
نامه سرگشاده یک فعال مدنی به رییس جمهور پیروز؛

تشکل های اجتماعی و سازمان های جامعه مدنی چه جایگاهی در برنامه شما دارند؟

آیا جامعه مدنی ایران می‌تواند امیدوار باشد که حضرتعالی و هیات دولت در دولت دوازدهم ، ظرفیت و اراده لازم را برای برای پذیرش مشارکت سازمان یافته مردم و مطالبه گری جامعه مدنی دارید؟ آیا دولت شما به این باور رسیده است که مردم به تناسب نیازهای خود اقدام به تشکیل تشکل‌های اجتماعی به صورت سازمان یافته می نمایند و حق دارند مطالبات خود را از دولت و دیگر نهادهای حکومتی مطالبه کنند؟ آیا می توانیم در دولت دوازدهم به تصویب قانون در حوزه تشکل های اجتماعی مردم و جامعه مدنی امیدوارباشیم ؟
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

وضعیت شاخص‌های جمعیتی کشور به تفکیک استان‌ها

به مناسبت روز ملی جمعیت، اینفوگرافیک‌هایی در مورد برخی شاخص‌های جمعیتی کشور به تفکیک استان‌ها منتشر کرد.
معاون اجتماعی بهزیستی؛

سامانه الکترونیک مداخله در طلاق در 10 استان راه اندازی می شود

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت:سامانه الکترونیک مداخله در کاهش طلاق در 10 استان کشور که بیشترین واقعه طلاق در آنها رخ می دهد راه اندازی می شود.
اینفوگرافیک؛

تحولات جمعیت و خانوار ایران 1395-1365

در اینفوگرافیک زیر تحولات جمعیت و خانوار ایران 1395-1365 را می‌بینید.
فرزندان طلاف؛

تکلیف بچه‌ها پس از طلاق چه می‌شود؟

تکلیف بچه‌ها پس از طلاق چه می‌شود؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.
چهار رُکنِ توسعه؛

آنالیز سرمایه‌ی اجتماعی و نقش آن در توسعه

اگر توسعه را به میزی تشبیه کنیم که روی چهار پایه استوار است، می‌توان این پایه‌ها را عبارت از «سرمایه‌ی اقتصادی»، «سرمایه‌ی انسانی»، «سرمایه‌ی اجتماعی» و «سرمایه‌ی نمادین» تلقّی کرد که نگهداشتِ سقفِ این پدیده(یعنی توسعه)، نیازمند وجود هر چهار پایه‌ی آن است.
نگاهی به نوآوری های قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور؛

نوسازی نظام رفاه با چتر فراگیر تأمین اجتماعی

قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، می‌تواند کشور و نظام را در ریل تحقق عدالت اجتماعی و توسعه همه جانبه، پایدار و متوازن قرار دهد به نظر می‌رسد با تصویب و ابلاغ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، کشور در آستانه یک خیز بلند به سوی توسعه اجتماعی است
ریشه ثبت نام کنندگان غیرمعقول؛

در مغز مردمی که برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام می‌کنند چه می‌گذرد؟

در چند دوره اخیر انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، در طول روز‌های ثبت‌نام، هجومی غیر‌منطقی و غیر‌عادی از سوی افراد عادی و غیر‌شناخته‌شده سیاسی یا حتی بسیاری از افراد نه‌چندان نرمال و عادی برای ثبت‌نام و کاندیداتوری را شاهد هستیم؛
جمعیت و پیری؛

سال ۲۰۵۰ و ۳۳% جمعیت بالای 60 سال در ایران

سال 2015 حدود 8% جمعیت ایران بالای 60 سال بودند. در سال 2050 حدود 33% جمعیت کشورمان بالای 60سال خواهند بود.اگر فکری به حال اشتغال و ازدواج نشود کشور به سرعت سمت پیری و فقر خواهد رفت .
خوش‌ذوقی افراطی ایرانیان؛

چرا ایرانی‌ها حتی برای حوادث تلخ و بدبختی‌ها هم جوک می‌سازند؟

می‌گویند این خصلت ایرانی‌هاست که در برابر هر معضل و اتفاقی با خنده و شیرین‌زبانی ظاهر می‌شوند. اینکه زلزله می‌آید زودتر از خبرش، لطیفه‌هایش دست‌به‌دست می‌چرخد، در برابر تحریم‌ها، در برابر اتفاقات فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و حتی مرگ، قاطبه مردم با به‌سخره‌گرفتن آن پدیده با آن مواجه می‌شوند.
بررسی نتایج سرشماری سال 95؛

کاهش جمعیت؛ سیاست القایی نظم نوین جهانی

با توجه به آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران به نظر می رسد کاهش جمعیت در کشور ایران نیز از سیاست های القایی نظم نوین چهانی الهام می گیرد.
این افسردگی نیازی به دوا و درمان ندارد/ طنز؛

این افسردگی (!) زود درمان می‌شود!

این افسردگی (!) نیازی به دوا و درمان ندارد. مخصوصاً اینکه عنقریب نرخ ویزیت پزشکان در سال ۱۳۹۶ هم اعلام خواهد‌ شد که خود به تنهایی می‌تواند موجب افسردگی آدمیزاد تا حد غیرقابل تصوری باشد!
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها