سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی؛

هلدینگ‌های شستا تجمیع می‌شوند

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، گفت: هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی از 9 هلدینگ به 5 هلدینگ تجمیع می‌شوند و تا سال 98 از 148 شرکت خارج خواهیم شد.
تحلیلی بر «سرانه شادی در ایران» به گواهی آمار سازمان ملل؛

طفلی به نام شادی دیریست گم شده

«گزارش جهانی شادمانی» (World happiness report) سندی است که سازمان ملل از6 سال پیش به‌صورت سالانه منتشر می‌کند و در آن «شادمانی» را همچون شاخصی برای توسعه‌ پایدار در کشورهای گوناگون ارزیابی می‌کند.
چرایی فقر مهارت های خویشتن داری؛

آیا ایرانیان عصبانی ترین مردم جهانند

عصبانیت و واکنش های پرخاشگرانه، دعوا و نزاع های خانگی و خیابانی ، رفتارهایی ناشی از عوامل درونی و بیرونی است که دست به دست هم داده تا مرزهای اخلاق کنار گذاشته شود؛ رفتارهایی که با آموزش و تمرین خویشتن داری قابل کنترل و مهار است.
نظریه نورس‌کوت پارکینسون؛

چرا مردم علاقه دارند درباره مسایل پیش پا افتاده بحث کنند؟

نورس‌کوت پارکینسون، مورخ و نویسنده انگلیسی در سال ۱۹۵۷ «اصل پیش‌پاافتادگی» یا «قانون علاقه به چرندیات» را مطرح کرد. او متوجه شد مردم به موضوعات مبتذل و پیش‌پاافتاده ارزشی بیشتر از موضوعات تخصصی می‌دهند.
عدم واکنش به وقایع تلخ جهان اسلام؛

چرا ایرانیان به حوادث جهان اسلام بی اعتنا هستند

این حاکمیت است که تعیین می کند، کدام بخش جهان اسلام «خوب» است و کدام قسمت جهان اسلام «بد» است. حاکمیت است که تصمیم می گیرد مردم درباره چه عنصری در جهان اسلام واکنش نشان دهند و در قبال چه عناصر دیگری سکوت کنند. شاید اصالت وجود سازمان تبلیغات اسلامی، در تعیین این خوب ها و بدها در جهان اسلام و واکنش و سکوت ها به حوادث این جغرافیای دینی است!
یک حکایت کوتاه و آموزنده؛

ذره ای انسانیت

رفتم یه سوپر مارکت مجهز که تخم مرغ بخرم.گفت نداریم روبرویی داره. گفتم چرا خودتون نمیارید. گفت بعضی چیزهارو نیاوردیم تا صاحب مغازه روبرویی که یه پیرمرد مسنه هم کاسبی کنه ...
اینفوگرافی؛

اگر جهان ۱۰۰ نفر جمعیت داشته باشد...

اینفوگرافی جمعیت جهان
مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛

حذف دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی در مراکز ملکی / آمار پیرترین مستمری‌بگیران و بازنشستگان

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به اعلام آمار پیرترین از کارافتادگان و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: هم اکنون تأمین اجتماعی ۲۰ مستمری بگیر ازکار افتاده ۱۰۰ تا ۱۲۱ سال و ۲۰ مستمری‌بگیر بازنشسته ۱۱۵ تا ۱۲۱ ساله دارد.
بی‌شناسنامه؛

بیشترین آمار فاقدین شناسنامه کشور مربوط به سیستان و بلوچستان

شاید عجیب به نظر برسد که هنوز در برخی نقاط ایران، اصلی‌ترین خواسته مردم داشتن شناسنامه و هویت ایرانی باشد. آمار دقیقی از بی‌شناسنامه‌ها ارئه نشده، اما تعدادشان در استانی مثل سیستان ‌و بلوچستان آنقدر زیاد است که در حاشیه بیشتر شهرها و بسیاری از روستاها می‌توان با این افراد مواجه شد.
ماجرای مربی مرد تیم زنان تایلند؛

چرا روسری مربی مرد تایلندی به حجاب اجباری ربطی ندارد؟

در این که این خبر مضحکه ای ایجاد کرده تردیدی نیست ولی به نظر می رسد چند موضوع خواسته یا ناخواسته «خلط» و به همین خاطر منشاء سوء تفاهم شده است.
رفتار مردم پس از زلزله؛

تخلیه هیجانی یا نوعدوستی مهار نشده!

رفتار هیجانی مردم در مسائل و مصائب کشور در برخی موارد به حدی است که حتی گاهی مانع از رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه می شود و کارشناسان آن را نوعدوستی، کنش عاطفی مردم و حتی نوعی اعتراض می دانند و معتقدند این رفتار می تواند در جای خود به نحو شایسته مورد استفاده قرار گیرد.
مرکز آمار ایران:

نیمی از مردم ایران حال کار کردن ندارند!

به‌ طور تقریبی نیمی از جامعه ایران با وجود داشتن توانایی کار نمی‌کنند؛ این موضوع را مرکز آمار ایران اعلام کرده است.
مکانیزم های دفاعی؛

سوگیری پس‌گویی (واپس‌نگری) چیست؟

افرادی که دچار سوگیری واپس نگری ( Hindsight Bias) هستند تمایل دارند که بگویند: «من از اوّل می دانستم که این اتّفاق می افتد»، یا اینکه می گویند: «از اوّل هم معلوم بود این اتّفاق خواهد افتاد». این در حالی است که در بسیاری از چنین مواردی امکان پیش بینی اتّفاق مذکور برای متخصص‌ترین‌ها هم امکان‌پذیر نیست
بی سوادی سیاه، بی سوادی سفید؛

تلنگری برای همه ما: باسواد هستیم یا توهم سواد داریم؟

هفدهم شهریور امسال نیز، برای چهل و هشتمین سال متوالی، «روز جهانی سواد» در سراسر جهان گرامی داشته شد.
عقلانيت اجتماعي در مقابه با شر طبيعت؛

جستاري جامعه شناسانه به حوادث طبيعي

مقصود فراستخواه: زلزله يك برساخت اجتماعي است و نبايد تصور كرد كه زلزله امري طبيعي و مستقل از جامعه است. اين تعبير تنها درباره زلزله نيست، بلكه هر رويدادي در يك ساخت اجتماعي رخ مي‌دهد.
گزارش سوشال پراگرس ایمپرتیو؛

رتبه ۸۸ شاخص پیشرفت اجتماعی جهانی به ایران رسید

ایران در جایگاه ۸۸ شاخص پیشرفت اجتماعی جهانی قرار گرفت و جزو کشورهای با پیشرفت اجتماعی متوسط به پایین طبقه بندی شد.
شماره حساب شخصی برای کمک به زلزله زدگان ؛

زلزله، شبکه های اجتماعی، سلبریتی ها و اعتماد کم شده

زمین لرزه غرب کشور علاوه بر حزن و اندوهی که برای مردم ایران به جا گذاشت، باعث بروز یک اتفاق جدید در عرصه اجتماعی ایران شد. این بار بر خلاف دفعات قبل شاهد بودیم که علاوه بر مراجع رسمی همچون هلال احمر، برخی افراد مشهور به اعلام شماره حساب شخصی برای دریافت کمک های نقدی مردم برای زلزله زدگان غرب کشور اقدام کردند.
دو جامعه‌شناس بررسی کردند؛

اعلام شماره حساب‌های شخصی برای کمک به زلزله‌زدگان نشانه چیست؟

از شامگاه بیست و یکم آبان ماه که زلزله خانه‌های هموطنان کرمانشاهی را ویران کرد و جان شماری از عزیزانشان را گرفت، همه مردم به صحنه آمده‌اند و تلاش می‌کنند از هر راهی که بتوانند به بازماندگان کمک کنند. در این میان شاهد اعلام شماره حساب‌های شخصی متعددی از سوی هنرمندان، ورزشکاران و افراد شناخته‌شده و فعال در عرصه اجتماعی برای کمک به زلزله‌زدگان و حتی حرکت برخی مردم با خودروی شخصی به سمت کرمانشاه بودیم، صرف نظر از اقدام نوع‌دوستانه افراد شناخته‌ شده، علت استقبال از کمک‌های انفرادی و ایجاد چنددستگی در امدادرسانی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده را از جامعه‌شناسان جویا شدیم.
انسانیتم آرزوست؛

رفتار ژاپنی ها در سونامی فتوشاپ بود؟

اخبار مربوط به دزدی و طمع ورزی برخی از مردم گرچه تلخ است اما در شرایط بحرانی چیز تازه ای است.
محبوبترین کشور دنیا در سال 2017؛

آلمان محبوب ترین کشور دنیا؛ سقوط آمریکا به رده ششم

این مطالعه از سال 2005 و به ابتکار پروفسور سیمون آنهولت بریتانیایی همه ساله از میان 50 کشور مختلف دنیا و در 6 شاخص مشخص صورت می گیرد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها