تازه ترین نظرات یوسف اباذری درباره هنرمندان و عباس کیارستمی؛

بین بیماری و آزادی رابطه مستقیم وجود دارد

نشست تخصصی نقد اجتماعی مرگ چهره‌ها و امر پزشکی عصر روز گذشته 4 اسفند با حضور یوسف اباذری برگزار شد.
مشکلات جامعه؛

نوع مواجهه مردم با مشکلات زیست‌محیطی کشور

برخلاف آنچه که گاه احساس و گاه اصرار می‌شود، جامعه ایران در شرایط کنونی در مقایسه با مردم دیگر کشورها چه در منطقه با فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود و چه حتی در کشورهایی با ویژگی و زیست متفاوت، آستانه تحریک عاطفی و عقلانی بسیار پایین و فعالی دارد.
چند درصد مسئولان «سواد رسانه‌ای» دارند؟

ذائقه‌سنجی مردم در «حادثه پلاسکو» با استفاده از «تلگرام»

ذائقه‌سنجی مردم در «حادثه پلاسکو» با استفاده از «تلگرام»، خودخواهی مردم در شبکه‌های اجتماعی، ۱۸۰ هزار کانال تلگرام ایرانی، چند درصد مسئولان «سواد رسانه‌ای» و فضای مجازی دارند و ... از جمله موضوعات در نشست بررسی ابعاد حادثه پلاسکو است.
حل و بررسی پس از بحران؛

شاید «پلاسکو» ظاهراً تمام شده باشد

شاید حادثه «پلاسکو» ظاهراً تمام شده باشد، اما پرونده‌های زیادی را باز کرد که هنوز بسته نشده‌اند؛ پرونده‌هایی که برخی از کارشناسان معتقدند عملکرد رسانه‌ها پس از بحران می‌تواند در حل و بررسی آنها بسیار موثر باشد.
مسئولیت دوطرفه دولت و ملت؛

مسئولیت «ما» در حوادثی نظیر «بهمن» چیست؟

نگاه رایجی درجامعه وجود دارد؛ در این جهت كه در هر موردی كه حادثه و اتفاقی می‌افتد، کل مسئولیت را متوجه نهادهای رسمی و دولتی می‌كند و انتظارات قابل توجهی از آنان ابراز می‌دارند، ولی واقعیت این است كه در بسیاری از موارد مسئولیت دوطرفه است.
یک جامعه شناس؛

رفتار سلفی بگیرها طبیعی بود، آتش نشان ها احساسی شدند

رفتار مردم همان بود که به‌طور طبیعی از جماعتی رویارو با فاجعه‌ای انتظار می‌رود. همه‌جای دنیا مردم وقتی با بحرانی از این‌دست روبه‌رو می‌شوند به همین ترتیب واکنش نشان می‌دهند.
وعده های مسئولین و نخاله هایی که تلمبار شده اند؛

جمع آوری نخاله های ساختمانی «جاده جوپار »مسکوت مانده است

بعد از گذشت یک سال نه زباله ها ی ساختمانی از جاده جوپار جمع شدند و نه منابع طبیعی مساحتی را برای جمع آوری نخاله های ساختمانی به عنوان مکان جایگزین پیشنهاد داده است ، مدیر کل ادراه ترابری استان هم ماشین های گشت زنی خود را برای حفظ حریم جاده با متخلفان به کار نگرفته است ، حال با نزدیک شدن به ایام نوروز ۹۶ محدوده ی جاده جوپار هر روز تنگ تر و تنگ تر می شود و چهره ورودی شهر از سال گذشته زشت تر شده است .
نمک «تلگرام» به زخم «پلاسکو»؛

مردم ما در هیچ کدام از موضوعات مرتبط با بحرانها از آمادگی کافی برخوردار نیستند

«حادثه پلاسکو» در برابر حملات نظامی، سایبری و بحرانهای طبیعی مانند زلزله و... یک حادثه کوچک بود که نشان داد مردم ما در هیچ کدام از موضوعات مرتبط با بحرانها از آمادگی کافی برخوردار نیستند و کانالهای ضدانقلاب ...
فاجعه فروریختن ساختمان مرتفع پلاسکو؛

هفت نکته درباره حادثه ساختمان پلاسکو

متین مسلم در روزنامه «قانون» نوشت: فاجعه فروریختن ساختمان بسیار مرتفع پلاسکو در مرکز تهران، نه‌تنها شهروندان این شهر، بلکه تمامی مردم ایران را در شوکی عظیم فرو برد. شدت آنچه اتفاق افتاد، هرچند با ابعاد فاجعه یازده سپتامبر نیویورک قابل قیاس نیست، اما به لحاظ شکلی و نحوه فروریختن ساختمان برای کمتر کسی حتی در سطح افکار عمومی جهان، همان فضای وحشتناک و بهت‌آور را تداعی نکرد.
از سلفی‌بگیرها تا اهداکنندگان خون:

مسئول جهت‌دهی به هیجانات مردم در حوادث ملی کیست؟

عکس‌های سلفی برخی افرادی که با برج در حال سوختن یا فروریختن عکس یادگاری گرفته بودند، نشان می‌داد تعداد قابل‌توجهی از این افراد برای تماشا و گرفتن عکس و فیلم به محل آمده بودند.
۵۰ هزارتومان مستمری پول ایاب و ذهاب مددجویان هم نیست

رأی نمایندگان ملت به افزایش مستمری مدد‌جویان

روز شنبه نمایندگان خانه ملت در جریان بررسی برنامه ششم توسعه، به حذف یارانه پردرآمدها و افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی رأی دادند

آخرین آمار«زاد و ولد» در سال ۹۵/ مردها بیشتر از زنان می میرند

آمار منتشر شده در سازمان ثبت احوال کشور نشان می دهد از ابتدای امسال ۲۹۳ هزار و ۶۰۲ نفر فوت کرده اند که سهم مردان از جمعیت بیشتر است.
چقدر در زندگی خود پیشرفت کرده اید؟

از زمستان پارسال تا زمستان امسال، چقدر در زندگی‌ جلو رفته‌اید؟/ به این ۴سوال پاسخ بدهید

روزهای ابتدایی زمستان را می‌گذرانیم که مترادف است با شروع سال جدید میلادی... گاهی این تاریخ‌ها هر چند زیاد هم با برنامه زندگی ما منطبق نباشند اما بهانه خوبی هستند برای بازگشت به یکسال گذشته و مرور آنچه که در زندگی بیرونی و درونی‌مان اتفاق افتاده است.
از ویژگی‌های مدرن شدن؛

به جهان آدم های معمولی خوش آمدید!

سال‌هاست که دیگر همه چیز برای مردم عادی شده است. دیگر کسی منتظر یک شگفتی در جهان نیست. نمی‌دانم شاید این معمولی شدن از ویژگی‌ها مدرن شدن باشد
سکوت مردم علامت خوبی نیست؛

چرا مردم در فضای مجازی اعتراض می‌کنند؟

یک آسیب‌شناس معتقد است: جامعه باید بتواند خودش را اصلاح کند، مانند بدنی که اگر نسبت به دردهایش بی‌تفاوت باشد و نتواند خودش را بسازد، به پایان حیاتش نزدیک می‌شود.
مونولوگ؛ هر کسی سنگی می زند و در می رود؛

ایران؛ جامعه بی گفت و گو

دوستی مطلع می گفت از وقتی که این سیستم تعبیه شده است، تعداد افرادی که قبل از به جریان افتادن پرونده هایشان با یکدیگر مصالحه می کنند، اندکی اما معنا دار، افزایش یافته است.
وقتی یک عده حرف میزنند...

هم مسیری فقیرترین رئیس جمهور جهان و آقای شهردار !

در گوگل سرچ کنید: «رئیس جمهور در بیمارستان دولتی»! تمام سایتها عکس خوزه موخیکا، رئیس جمهور «سابق» اروگوئه را می آورند که به «فقیرترین رئیس جمهور جهان معروف بوده است.»
موانع رسیدن به موفقیت:

چگونه از شکست جلوگیری کنیم؟

واژه عادت در لغت به معنای خوی است و در اصطلاح هرگاه رفتاری در اثر تکرار چنان مورد قبول و خوشایند فرد قرار گیرد، به طوری که انجام مکرر آن خوشایند و ترک آن دشوار باشد، گفته می‌شود.
تقي آزاد ارمكي ؛

عبور جامعه از خشونت‌ورزی با "برجام"

همواره در كشورهاي مهم جهان بازيگر يا بازيگران مهم سياسي براي آنكه نتيجه انتخابات سرنوشت‌سازي چون رياست‌جمهوري را به نفع خود رقم بزنند به شناسايي گروه‌ها و طبقات مختلف اجتماعي، نيازها و سهم آنها در انتخابات روي مي‌آورند.
شیوا دولت آبادی عنوان کرد:

اقدام به خودکشی در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال بیشتر است

رئیس هیات مدیره انجمن روانشناسی ایران، بی‌اعتمادی نسبت به آینده را از علل خودکشی نوجوانان عنوان کرد.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها