سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازگشت معتادان به سمت مواد مخدر;

چرخه ناقص درمان اعتیاد در کشور

آغاز چرخه بهبود اعتیاد، با درمان‌های بیولوژیک است و انتهای آن هم به دریافت خدمات اجتماعی و مداخلاتی در این حوزه ختم می‌شود؛ بخشی که تاکنون بسیار کمتر از درمان مورد توجه قرار گرفته‌ و نتایج آن را تحت تاثیر قرار داده است.
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.
آگاهی در مورد پیوند عضو؛

افزایش آگاهی کودکان در مورد پیوندعضو در ژاپن

افزایش آگاهی کودکان در مورد پیوند عضو در ژاپن با جمع آوری اسباب بازی های کهنه و تعمیر آنها
احمد حمزه اعلام کرد:

مهم‌ترین عوامل کاهش موالید در کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مهمترین عامل تاثیرگذار در کاهش موالید را افزایش سن ازدواج و فقر اقتصادی عنوان کرد.
زهرا علي‌اكبري؛

حریم شخصی و آموزش

حریم خصوصی زن و مرد و پیر جوان نمی شناسد، باید یاد گرفت و به فرزندان خود نیز آموزش داد که حریم خصوصی خود و دیگران را بشناسند و به آن احترام گذارند.
رهایی از روزمرگی دوزخ‌وار:

«فراغت» در زندگی‌های مدرن چه جایگاهی پیدا کرده است؟

تفاوت عمده «شهرِ باستانی» که هزاران سال است وجود دارد و پیشینه آن به نخستین تمدن‌های انسانی می‌رسد، با «شهرِ مدرن» که پیشینه‌ای حداکثر 200ساله دارد را می‌توان در یک کلام خلاصه کرد: «آزادی».
در طرح فرزندآوری؛

اولویت استخدام با مردان متاهل

«شرط «تاهل» و «مرد بودن» به اولویت سیستم استخدامی کشور تبدیل خواهد شد. تهدیدی که بار دیگر همزمان با تدوین طرح اصلاح‌شده «جمعیت و تعالی خانواده» برای نیمی از جمعیت فعال جامعه یعنی زنان احساس می‌شود، دورشدن هر چه بیشتر آنها از بازار کار و تلاش برای بازگشت گفتمان «زنِ متعلق به اندرونی» بر ساختار اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه ایران است.
بیانیه نهادهای مدتی:

بيانيه مطالباتي نهادهاي مدني از پنجمين شوراهاي شهر و روستا (ارديبهشت 1396)

حضور فعال نهادهای مدنی در حوزه های مختلف و کارکردهای عدیده منتصب به این نهادها (در سرفصل هایی همانند آگاه سازی و حساس سازی ، اجرا و عمل، سیاستگذاری و مشاوره در قانون گذاری ، نظارت و دیده بانی و ...) ، باعث شده است که نقش پر رنگی در روند و جریانات توسعه ای مطرح در جوامع داشته باشند. این مهم زمانی با حداکثر کارآمدی دنباله گیری خواهد شد که، اراده کافی در مدیران و مسئولان سطوح ملی ، منطقه ای و محلی، برای بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندی های سازمان های مردم نهاد وجود داشته باشد. یکی از مهمترین سازمان ها و ساختارهای بهره مند از پتانسیل همکاری متقابل با نهادهای مدنی، شوراهای اسلامی شهر و روستا می باشند. متن زیر ، بیانیه مطالباتی نهادهای مدنی از پنجمین شورای اسلامی شهر و روستا است.
مطالبات NGO ها از دولت :

گزارش همایش مطالبات نهادهای مدنی از کاندیداهای ریاست جمهوری سال 1396

همایش مطالبات نهادهای مدنی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم، بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری به همت حامیان جامعه مدنی (حجم) در محل سندیکای شرکت‌های ساختمانی ایران برگزار شد. این گزارش بنا بر مصالح و حساسیت هایی چند(با تاکید بر عدم تعبیر ورود سازمان های مردم نهاد به فعالیت های سیاسی)، در ایام انتخابات منتشر نگردید و انتشار آن به بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات و جهت گیری های رئیس جمهور در انتخاب کابینه موکول شده است. امید است در چنین شرایطی، این مطالبات بحق، مورد توجه دکتر روحانی و اعضای انتخابی وی برای کابینه، قرار گیرد.
پایین بودن میزان فعالیت شغلی ایرانیان؛

چرا چشم بادامی‌ها عاشق کار زیادند ولی ما نه؟

در حالی که کشورهای ژاپن، کره و چین از سرانه کار مفید بالایی برخوردارند، در ایران متوسط سرانه کار مفید به دلایل مختلفی پایین است. این در حالی است که میانگین ساعات کار در کشورهایی نظیر فرانسه و آمریکا به ۳۰ تا ۳۳ ساعت در هفته می‌رسد اما میزان بهره‌وری در این کشورها به طرز قابل توجهی رو به افزایش است.
رئیس انجمن جمعیت شناسی ایران عنوان کرد؛

۱۵ درصد دهه شصتی‌ها ازدواج نمی‌کنند

رئیس انجمن جمعیت شناسی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود در نسلی که در حدود سال ۱۳۶۰ به دنیا آمده‌اند، آمار کسانی که ازدواج نمی کنند به حدود ۱۵ درصد افزایش یابد.
بررسي وضعيت نهادهاي مدني ايران ؛

جامعه مدنی در تنگنای سیاست

میزگرد بررسی وضعیت جامعه مدنی در ایران با پرسش‌هایی کلیدی همراه است. بررسی و تحلیل سیر تطور تاریخی نهادهای مدنی در ایران و اینکه نسبت جامعه مدنی و اصلاح‌طلبی چیست و همچنین آسیب‌شناسی جامعه مدنی از منظر کنشگران و تحلیلگران ارزیابی و راهکارهای برون‌رفت از وضعیت کنونی بررسی شده است. حاضران در نشست رویکردها و تعاریف متفاوتی از جامعه مدنی دارند.
گزارش سازمان ملل ؛

جمعیت جهان در سال 2050

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی افزایش 83 میلیون نفری جمعیت جهان را چالش بزرگ دستیابی به اهداف توسعه پایدار در سال 2030 اعلام کرد و گفت که با چنین شتابی جمعیت کره زمین تا سال 2050 به 9 میلیارد و 800 میلیون نفر خواهد رسید.
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

بیشترین جمعیت ایران درکدام گروه سنی است؟

مرکز آمار ایران اعلام کرد که گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله بیشترین جمعیت را در بین گروه های سنی دارد.
فرهنگ سازی ؛

روش مشهدی‌ها برای فرهنگ‌سازی ایستادن در صف + عکس

در شهر مشهد برخی بانک‌ها با مشخص کردن حریم انتظار، به فرهنگ‌سازی درباره ایستادن در صف کار با خودپرداز پرداخته‌اند.
پدیده هولناک اسید پاشی ؛

کمپین تصويب قانون ممنوعيّت خرده‌فروشي اسيد

اهمیت پدیده‌ی هولناک اسیدپاشی به عنوان یک آسیب فردی و یک تهدید اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.
ارزش گذاری به شادی و پویایی جامعه؛

شادی مردم سرمایه مهم دولت

نشاط، طراوت، سرزندگی، لب‌های خندان، تحرک و.... این واژه‌ها و واژه‌هایی از این دست را اگر در یک کلام و معنا بخواهیم بسط دهیم، بی‌هیچ شک بیانی از شادی و سرزندگی را معنا می‌کنیم.
مدیریت بیماری اعضای خانواده؛

به دو دلیل نباید با بیمارمان همدردی کنیم!

بیماری و بیمار شدن به خودی خود ناراحت‌کننده است و بدتر از آن بیمار گشتن افرادی که ارتباط عاطفی قوی با آن‌ها داریم یکی از سخت‌ترین اتفاقات زندگی خواهد بود.همگی تمایل داریم اطرافیانمان را بدون هیچ گونه ناراحتی در صحت و سلامتی ببنیم و قادر به تحمل کوچکترین درد و رنج آن‌ها نخواهیم بود.بنابراین با توجه به حساسیت رابطه ما با اعضای خانواده نحوه‌ی برخورد ما با آنها در زمان بیماری بسیار حائز اهمیت است.
رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد؛

کاهش ۳۰ درصدی مراجعان به دادگاه با «ثبت الکترونیکی طلاق»

رئیس سازمان بهزیستی درباره ثبت الکترونیکی طلاق گفت: در این موضوع طی همکاری مشترکی که با قوه قضاییه داشتیم با اجرای پایلوت در شهر مشهد ۳۰ درصد مراجعات به دادگاه‌ها کاهش یافته است.
تکنیک های زندگی؛

نه اعتیاد که 90 درصد ما با آن درگیر هستیم

قبل از اینکه بتوانید واقعاً امروز را فراموش کنید لازم است که بخشی از وجودتان بمیرد! باید روزی که گذشت را با همه متعلقاتش به گذشته‌ها بسپارید ازجمله چیزی که می‌توانست اتفاق بیفتد، کاری که می‌توانستید بکنید و نکردید و...
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها