در حاشیه دیدو بازدید های نوروزی؛ نهاد پاک کودک و معضل مال من مال او!

حتی برای چند دقیقه هم حاضر نیست عروسکش را به همبازی اش بدهد.تشویق و تهدید و تنبیه هم بی فایده است. عروسکش را بیشتر به خودش می چسباند.این صحنه ای است که گاها برای فرزندان خود ما یا آشنایان و فامیلی که دیدار انها می رویم را مشاهده می کنیم.اما با خود فکر کرده ایم چرا نهاد پاک کودک به این مساله دچار شده است؟
محققان لندنی:

تحقیقی جدید درباره کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند

پژوهش محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن نشان می‌دهد کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند مهارت‌های زندگی را سریع‌تر یاد می‌گیرند.
پدیده تغییر رفتار نسلی؛

والدین عامل ایجاد امپراتوری فرزندان

پدیده تغییر رفتار نسلی، ریشه در شکل تربیت فرزندانمان دارد. تربیتی که نه ایرانی است و نه اسلامی، نتیجه‌اش ایجاد امپراتوری‌های فرزندانمان است که نه معقول است و نه منطقی.
تفاوت فرزند ارشد خانواده با فرزندان بعدی؛

فرزند ارشد خانواده باهوش‌تر از فرزندان بعدی است

نتایج یک پژوهش نشان داد فرزندان ارشد خانواده باهوش‌تر از فرزندان دیگر هستند.
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد؛

خواب روزانه بر یادگیری کودکان تاثیر مثبت دارد

محققان طی یک پژوهش جدید کشف کردند که برای ارتقای مهارت‌های زبانی کودکان، بهتر است اجازه دهیم که آنها چند ساعت در طول روز را به استراحت و خواب بگذرانند.
اینترنایشن بررسی کرد؛

در این کشورها فرزندتان رشد می‌کند و موفق می‌شود

بزرگترین شبکه جهانی برای مهاجران، 43 جنبه مختلف زندگی در خارج از کشور را با امتیازبندی از 1 تا 7 زیر ذره‌بین قرار داده است و لیستی را منتشر کرده.
مواظب فشارهای زندگی باشید؛

چرا برخی والدین،فرزندشان را تنبیه بدنی می‌کنند

در طول این سال‌ها من والدین بسیاری را دیدم که می‌دانستند تنبیه بدنی روشی کارآمد نیست، اما باز هم از آن استفاده می‌کردند. والدینی که بعد از هر بار استفاده از این روش تا چندروز غرق احساس گناه می‌شدند، اما دوباره در برخی موقعیت‌ها سراغ همان روش ناکارآمد می‌رفتند. واقعاً چرا برخی والدین در تعامل با کودک از تنبیه بدنی استفاده می‌کنند؟
استفاده از کتاب آموزشی در مهد، خلاقیت کودک را از بین می‌برد؛

حافظه‌ی کودک را با اطلاعات غیرضروری پر نکنیم

امروز خانواده‌ها به دلایل مختلف، تمایل روزافزونی به فرستادن کودکان‌شان به مهد و آموزش جدی‌تر کودکان زیر هفت سال‌شان دارند. برخی از والدین نگران این هستند که کودک‌شان از آموزش‌های پیش از دبستان که هم‌سالانش دریافت می‌کنند، عقب بماند و در آموزش رسمی دوران دبستان دچار ضعف شود.
خلاصه آداب کودکان:

25 رفتار که باید به کودکتان بیاموزید

کودکان معمولا به طور عامدانه بی‌ادب نیستند، در اغلب موارد مسئله این است که آنها اصول رفتار مودبانه را یاد نگرفته‌اند.
عروسکی حرف زدن کودکان همیشه هم بامزه نیست!

خطر عروسکی حرف زدن کودک‌تان را جدی بگیرید

اختلال در تلفظ، شایع‌ترین مشکل ارتباطی است که در آن، تولید صداهای تکلم با سطح رشدی کودک متناسب نیست. تلفظ کودک شمرده، صحیح و صحبت‌هایش قابل فهم نیست، به اصطلاح کودک «عروسکی» صحبت می‌کند. گاهی ممکن است کودک نوک زبانی صحبت کند یا بعضی از حروف و صداها را حذف کند.
راهکارهاي تربيت معنوي کودک؛

آغاز تربيت معنوي کودک قبل از تولدش

انتخاب همسر يکي از نکات مهمي است که در اسلام به آن تأکيد ويژه‌اي شده است، رعايت نکاتي در انعقاد نطفه، آداب مباشرت و مراقبت‌هاي هنگام بارداري و ... زمينه‌سازي در امر تربيت معنوي کودک است، اما در کنار اين زمينه‌سازي براي امر تربيت قبل از تولد تا مراحل رشد، چه راهکارهايي را براي تحقق تربيت معنوي کودک مي توان پيشنهاد داد؟
ابراز محبت بیش از اندازه والدین؛

ظهور پدیده‌ای به نام «خود عابربانک پنداری» در جوانان

امروزه با وجود مشکلات اقتصادی خانواده اغلب پدران تمام انرژی خود را صرف امر معاش خانواده می کنند و از ابراز محبت به فرزندانشان باز می مانند.
کودکان امروز، کارآفرینان فردا؛

چگونه کارآفرینی را به کودکان آموزش دهیم؟

در دوران کودکی همه ی ما یک سوال چالش برانگیز وجود داشت: دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟ بسیاری از پدر و مادر ها آرزو دارند که فرزندان شان دکتر، مهندس، خلبان و ... شوند و اغلب این تفکرات را به فرزندان شان هم القا می کنند. اما تقریبا هیچ پدر و مادری را پیدا نمی کنید که بگوید دوست دارم فرزندم در آینده کارآفرین شود!
بنیاد ملی بازی های رایانه ای؛

شناسایی 2 هزار بازی رایانه ای غیرمجاز در کشور

رئیس بنیاد ملی مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای گفت: 2 هزار بازی رایانه ای غیرمجاز در کشور شناسایی شده و اقدام لازم برای جمع آوری آن توسط مراجع مربوط از بازار صورت گرفته است.
مهدهای کودک؛

نقش مهد در شکل گیری شخصیت نوآموزان

200 مهد کودک روستایی و شهری با بیش از 900 مربی در سازمان بهزیستی استان مشغول فعالیتند.
ایجاد روشهای خلاقیت در کودکان؛

فرصت بروز خلاقیت را به فرزندانتان بدهید

یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: والدین تربیت فرزندان را باید بر اساس شیوه‌های فرزند پرورش درست پرورش داده و لازمه این مهم آگاهی آن‌ها از مراحل رشد طبیعی بچه‌ها است.
قهرمان کودکان ایرانی کیست؛

چرا کودک ایرانی قهرمان ندارد؟!

38 سال از انقلاب گذشت، جدای از رویش های فرهنگی و دستاوردهای علمی،متأسفانه هنوز هیچ ارگان، سازمان و یا وزارت خانه ای یا نخواسته و یا نتوانسته برای قشر کودک و نوجوان قدمی شایسته و موثر بردارد.
عوامل زمینه ساز اضطراب کودکان؛

ترس و اضطراب را در کودکتان جدی بگیرید

اگر کودک در اتاق خواب خودش می‌ترسد، خیلی مهم است که ترس او را جدی بگیرید.
سمی مهلک به نام «پستانک»؛

سرطان و اوتیسم در کمین این نوزادان است!

هنگامی که نوزاد گریه می کند اولین چیزی که سعی می کنید با استفاده از آن او را آرام کنید پستانک است اما این وسیله بیشتر از منفعت دارای ضرر و آسیب است.
یک مربی مهدکودک و موسسه استعدادیابی‌:

 علت ترس بعضی از کودکان‌ از مهدکودک

بچه‌ها بسیار حساس و باهوشند و احساسات درونی مادر را درک می‌کنند. این‌طور است که خیلی زود به محیطی که مادرشان به آن چندان اعتماد ندارد، اعتماد نمی‌کنند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها