سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرزندانمان را چگونه سرگرم کنیم؛

10 پیشنهاد سرگرم کننده برای همراهی والدین با بچه ها

می‌خواهید واشر یا لامپ سوخته را عوض کنید یا جیرجیر لولاها را ساکت کنید؟ از بچه‌ها بخواهید همراه شما باشند. دختر و پسر هم ندارد. اگر حتی می‌خواهید ماشینتان را تعمیر کنید با بچه‌ها این کار را انجام بدهید.
توصیه هایی برای رفتار با کودکان سوگوار؛

7توصیه برای رفتار با کودکان داغدار

باید به کودک همدردی را آموخت: «کودک باید بفهمد که او تنها کسی نیست که عزیزی را از دست داده است و افراد دیگری هم سوگوارند و او می تواند برای آن ها نقش حمایتی داشته باشد.
چرا نباید چشم پوشی کنید؟

در مقابل این رفتارهای کودک بی تفاوت نباشید

برخی از رفتارها از سوی هرکسی قابل چشم‌پوشی و اغماض است. کودکان به ویژه در روند رشد اشتباهات رفتاری فراوانی دارند که اغلب طبیعی و ناشی از تجربه کم، نادانی و ندانستن است. با این حال اگر در مقابل برخی از رفتارهای نادرست قرار نگیرید و آنها را اصلاح نکنید در تربیت درست فرزندتان بدون شک دچار مشکل خواهید شد.
در نشست سالانه علمی تخصصی اطفال در سان فرانسیسکو مطرح شد؛

بازی با موبایل توسط کودکان ۵۰ درصد تاخیر در گفتارشان ایجاد می‌کند

محققان دریافتند برای هر ۳۰ دقیقه زمان بازی با صفحه‌های نمایش دستی مانند موبایل یا تبلت، کودک ۴۹ درصد بیشتر در معرض خطر تاخیر در صحبت کردن قرار می‌گیرد.
آموختن «نه» گفتن!

«نه» گفتن را به فرزند خود آموزش دهید

نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین می‌بایست از سن دو یا سه سالگی مهارت «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت نمایند.
هر کودکی نیازمند شنیدن این 8 کلمه است؛

نوشتن نامه برای کودکتان، می‌تواند جادویی باشد!

نوشتن نامه برای کودکتان، می‌تواند اعجاب انگیز و جادویی باشد! این نامه؛ عشق، غرور و تعهد را فراتر از قدرت کلمات محاوره‌ی روزانه انتقال می‌دهند. هر نامه، یک تجلی ملموس از عشق و محبت همراه با امید و آرزوهای شما برای کودکانتان است.
خواهید کاری کنید تا فرزندتان احساس مهم بودن بکند؟

۴۹ جمله جادویی برای افزایش اعتماد به نفس کودک

می انجام این کارها و گفتن این جملات کمک بزرگی برای تحقق این هدف به شما می کنند. ۱. من به تو اعتماد دارم. ۲. حضور او در جمع خانواده را مهم بدانید. مثلا بگویید «وقتی خدا تو رو به ما داد، می دانست ما چه […]
یک مشاور علوم رفتاری عنوان کرد:

چرا باید والدین زبان بدن کودک را فراگیرند

یک مشاور علوم رفتاری علت نافرمانی و تربیت نادرست برخی از کودکان به‌دلیل ضعف والدین در برخوردهای غیرکلامی با فرزندان را تشریح کرد.
فرزندان تنش؛

تاثیر مشاجره و توهین والدین بر فرزندان

هرچند می گویند دعوا نمک زندگی است، اما نمک زیاد، زندگی را شور و تلخ می کند. دعوا، داد و قال و فریاد والدین بیش از آن که خود آنها را هدف بگیرد، ترکشش به کودک خانواده اصابت می کند.در آن لحظات که بی توجه به همه چیز فقط می خواهید به همسرتان ثابت کنید حق با شماست و شما هستید که قدرت دارید، آگاهانه یا ناآگاهانه، زندگی حال و آینده فرزندانتان را رقم می زنید.
آیا کودکان دروغ گویان قابلی نیستند؟

کودکان تا چه حد مجاز به خیالبافی هستند

دروغ گفن فرزندان دلایلی دارد آن ها حتما دروغ دیده یا شنیده اند و این امر زمینه ساز دروغ گفتن آن ها نیز شده است اما برای درک علت دروغ گویی و تشخیص آن در کودک از چه ترفندهایی می توانیم کمک بگیریم چه راه و روش هایی به ما در این زمینه کمک خواهند کرد؟
مشکلات غذاخوردن در کودکان؛

چرا کودکان از غذا خوردن اجتناب می کنند

داشتن تغذیه مناسب در دوران کودکی بسیار مهم و ضروری است. در صورت نداشتن تغذیه مناسب ، کودک دچار مشکلات جسمی و در موارد حاد حتی دچار مشکلات ذهنی نیز می شود . به همین دلیل موضوع تغذیه در کودکان بسیار مهم و پزشکان همیشه بر روی آن تاکید دارند.
چرا کودکان دروغ می گویند؛

چطور از دروغ گفتن کودکان جلوگیری کنیم؟

دروغگویی از نظر لغوی به معنی کتمان واقعیت است و بیان سخنی که واقعیت خارج برای گوینده ندارد اما آیا استفاده از این واژه برای کودکان هم مناسب است؟
فناوری های دیجیتال در زندگی؛

رفتار والدین با کودکان در فضای مجازی

امروزه در هر بخشی از زندگی انسان فناوری های دیجیتال در حال نفوذ هستند و زندگی انسان را بیش از پیش به خود وابسته کردند.
رشد ۳۰ درصدی آمار فرزند خواندگی در سال ۹۵؛

به ازای هر کودک ۶تا۷خانواده متقاضی وجود دارد

افرادی که متقاضی فرزند خواندگی هستند می توانند نسبت به سرپرستی کودکان بی والد اقدام کنند.
در گفتگو با استاد جامعه المصطفی مطرح شد؛

محدودیتی برای داشتن فرزند در قرآن نیست

استاد حوزه و جامعه المصطفی گفت: زمانی با توجه به شرایط سیاسی جامعه برای فرزند آوری حد ایجاد کردند در حالی که این حد اشتباه بود و در قرآن نیامده است، حتی بر عکس در قرآن آمده که در حد استطاعت خود از خدا فرزند بخواهید.

«فرزند دار شدن» عمر را زیاد می کند

مطالعه جدید نشان می دهد داشتن فرزند به افزایش طول عمر کمک می کند.

در حاشیه دیدو بازدید های نوروزی؛ نهاد پاک کودک و معضل مال من مال او!

حتی برای چند دقیقه هم حاضر نیست عروسکش را به همبازی اش بدهد.تشویق و تهدید و تنبیه هم بی فایده است. عروسکش را بیشتر به خودش می چسباند.این صحنه ای است که گاها برای فرزندان خود ما یا آشنایان و فامیلی که دیدار انها می رویم را مشاهده می کنیم.اما با خود فکر کرده ایم چرا نهاد پاک کودک به این مساله دچار شده است؟
محققان لندنی:

تحقیقی جدید درباره کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند

پژوهش محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن نشان می‌دهد کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند مهارت‌های زندگی را سریع‌تر یاد می‌گیرند.
پدیده تغییر رفتار نسلی؛

والدین عامل ایجاد امپراتوری فرزندان

پدیده تغییر رفتار نسلی، ریشه در شکل تربیت فرزندانمان دارد. تربیتی که نه ایرانی است و نه اسلامی، نتیجه‌اش ایجاد امپراتوری‌های فرزندانمان است که نه معقول است و نه منطقی.
تفاوت فرزند ارشد خانواده با فرزندان بعدی؛

فرزند ارشد خانواده باهوش‌تر از فرزندان بعدی است

نتایج یک پژوهش نشان داد فرزندان ارشد خانواده باهوش‌تر از فرزندان دیگر هستند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها