سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سواد مالی کودکان؛

با آن‌ها در چه سنی در مورد پول حرف بزنیم؟

والدین دوست‌ دارند که بچه‌هایی باهوش داشته باشند. در نظر آن‌ها کودکی که اسم رنگ‌ها را می‌داند، چند لغت انگلیسی بلد است و می‌تواند پایتخت کشورها را نام ببرد، بچه‌ای زیرک است؛ اما معمولا وقتی بحث به پول می‌رسد، با بچه‌ها صادق نیستیم.
درباره وضعیت اسباب بازی‌های داخلی؛

حفظ ارزش‌های فرهنگی با اسباب بازی‌های بومی

بازی رفتاری چندوجهی است که ابعاد گوناگون جسمی و روحی فرد را تحت الشعاع قرار می دهد. اسباب بازی ها برای گروه‌های سنی مختلف طراحی می شوند و در جهت رشد مهارت‌ها و خلاقیت‌ها می‌توانند بسیار سودمند باشند. ساختن اسباب بازی بومی در شرایط امروز با گسترش فضای مجازی و رسانه‌های گوناگون به چه میزان ممکن یا ضروری است؟
روش های علاقمند کردن کودک به درس و مشق؛

چگونه کودک را به انجام تکالیف درسی علاقمند کنیم

از روزی که بچه‌ها به مدرسه می‌روند تا زمانی که فارغ التحصیل شوند دردسر برخی از والدین شروع می‌شود: «درس بخون بچه»، «مشقاتو نوشتی؟»، «برای امتحان فردا آماده‌ای؟»... این جملات برای خیلی از والدین تکراری هستند.
ایده‌هایی برای آموزش سبک زندگی به کودکان؛

نمره تجدیدی دانش‌آموزان در مهارت‌های زندگی!

آنچه از تعریف مهارت‌های زندگی(Life Skill) به ذهن برمی‌آید، مهارت‌هایی است که برای زندگی بهتر و امیدوارانه‌تر به آدمی کمک می‌کنند.
اکثر والدین نمی دانند که شیوه شان اشتباه است؛

اشتباهات رایج والدین در تربیت فرزند

برخی والدین ناخواسته و از روی ناآگاهی کارهایی را انجام می دهند که فرزندان خود را نابود می کنند و باعث آسیب رساندن به فرزندان شان می شوند.در حالیکه فرزندان در هر گروه سنی که هستند نیاز به توجه ،محبت و عاطفه دارند.
مطالب مفید درمورد دندان؛

بهداشت دهان و دندان کودک

نخستین دندان کودک درواقع در ماه چهارم دورن جنینی یعنی در رحم مادر شکل می گیرد بنابراین بهداشت دندان باید خیلی زود یعنی از زمان بارداری مادر آغاز گردد پس مادر باید تغذیه صحیح داشته باشد و غذای سالم و کافی بخورد و به قدر کافی کلیسم، فسفر و دیگر مواد معدنی لازم را به بدن خود برساند که در ساختمان استخوانها و دندانهای جنین مورد لزوم است و همچنین لازم است که به حد کافی ویتامین، به ویژه ویتامینcوD مصرف نماید تا نخستین دندانهای کودک وی قوی و سالم باشند.
نکاتی در مورد کودکان؛

کودکانتان را در فروشگاه ها روی چرخ دستی های خرید قرار ندهید

کودکانتان را در فروشگاه ها روی چرخ دستی های خرید قرار ندهید بر روی این چرخ دستی ها بزاق و باکتری های بیشتری نسبت به توالت های عمومی وجود دارد!
کمرویی در کودک؛

چرا برخی کودکان، به شدت خجالتی هستند؟

یک فوق‌تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: تنش های زیاد در محیط زندگی، بگومگوها و اختلافات والدین برای کودک احساس ناامنی می‌آورد. والدینی که با هم اختلاف دارند، معمولا فشار مضاعفی بر کودک وارد می‌کنند که احساس کمرویی در کودک را تقویت می‌کند.
والدین بدانند؛

سواد مالی کودکان: با آن ها در چه سنی در مورد پول حرف بزنیم؟

والدین دوست‌ دارند که بچه‌هایی باهوش داشته باشند. در نظر آن ها کودکی که اسم رنگ‌ها را می‌داند، چند لغت انگلیسی بلد است و می‌تواند پایتخت کشورها را نام ببرد، بچه‌ای زیرک است؛ اما معمولا وقتی بحث به پول می‌رسد، با بچه‌ها صادق نیستیم.
در تب و تاب تکنولوژی؛​

چه زمانی برای فرزندم تلفن همراه بخرم؟

امروزه تب استفاده از تلفن همراه در میان کاربران چنان فراگیر شده که سن استفاده از آن بسیار پایین آمده است، در بسته سواد رسانه ای ارایه شده، ​از بایدها ونباید های گوشی شخصی برای کودکان بیشتر بدانید.
معضلات تلفن همراه؛

مشترک مورد نظر در خطر است

فضای مجازی و بازی های رایانه ای تا حدی در جامعه نفوذ کرده اند که کودکان و نوجوانان نیز از هجوم آن در امان نمانده اند.
فرزند پروری در دوران موبایل و اینترنت؛

با کودکان موبایل‌به‌دست چه کنیم؟

امروزه به‌کارگیری ابزارهای نوین ارتباطی و سرگرمی مانند موبایل و تبلت نیاز به آموزش مستقیم ندارد و کودکان به صورت خودجوش در حال آموزش هستند.
حفاظت آنلاین از کودکان؛

کودکان در اینترنت دنبال چه می‌گردند؟

محافظت آنلاین کودک به منظور ارتقای حفاظت از کودکان جهان در اینترنت ارائه شده است و پرسش‌نامه از کشورها نشان می‌دهد که هر کدام در چه وضعیتی از این محافظت قرار دارند و میزان استفاده کودکان از اینترنت چقدر است.
گام‌به‌گام تا کسب سواد رسانه‌ای؛

آشنایی با ابزارها و شیوه‌های کنترل کودکان و نوجوانان در اینترنت و موبایل + اسامی نرم‌افزارها

با توسعه همه جانبه وب، هر روز به نگرانی والدین برای مواجهه فرزندان‌شان با این محیط بی‌انتها افزوده می‌شود و این نگرانی‌ها دایره‌ای جهانی دارد اما در این فضا برخی شرکت‌های فناور اقدام به ارائه ابزارهایی برای رفع این نگرانی‌ها کرده‌اند.
آموزش مسائل جنسی به کودکان؛

چه زمان از مسائل جنسی برای کودک بگویم؟

سوالات بیشماری در ذهن والدین در رابطه با چگونگی و سن مناسب آموزش مسائل جنسی به کودکان وجود دارد . به فرزندانتان بیاموزید تا سوء استفاده جنسی و انحرافات رخ ندهد.
ناسازگاری در میان کودکان؛

7 راهکار طلایی برای کنترل لجبازی کودک

امر و نهی های شدید والدین نسبت به کودک باعث کاهش اعتماد به نفس در نتیجه لجبازی او می شود.
یادآوری بازی‌های قدیمی؛

کودکان شما این بازی‌ها را می‌دانند؟

زمانی در هر خانه یک حیاط وجود داشت. کودکان و نوجوانان برای بازی، یا در حیاط خانه‌ی همسایه یا در کوچه جمع می‌شدند و بازی می‌کردند اما حالا آپارتمان‌ها چنان قد علم کرده‌اند که فضای بازی کودکان به خانه‌های کودک، مهد کودک‌ها یا در نهایت اگر پدر و مادر فرصت و حوصله داشته باشند، به پارک ختم می‌شود.
پژوهشگر حوزه رسانه:

ماجرای بچه هایی که در کودکی پیر می شوند/فضای مجازی کودکان را متکدی محبت کرده است!

کودکان امروز در فضای مجازی غرق شده اند، در چنگال محیطی که هیچ دفاعی در برابر ‌آن ندارند. برای گذران فراغت به این فضا وارد شده و حس کاذب دروغین مثل انواع قرص های روان گردان را دریافت می کنند و اینچنین در کودکی پیر می شوند.
فرزند پروری؛

مهدکودک شبانه‌روزی صلاح یا تقابل؟

اعتیاد شدید، تن‌فروشی، خشونت زیاد، کارتن‌خوابی و بی‌خانمانی و بسیاری مشکلات و معضلات دیگر که متوجه بسیاری از مادران است، باعث می‌شود تا از آنها با عنوان مادران دارای رفتارهای پرخطر برای فرزندان‌شان یاد کنیم؛ معضلاتی که متولی اول و اصلی حل هریک از آنها دولت و سیاست‌های‌های کلان دولتی است تا مادران به هیچ یک از این معضلات دچار نشوند، اما با قصور و عدم رسیدگی و اقدامات دولتی بسیاری از بانوان و مادران در کشور با اینچنین آسیب‌هایی مواجه هستند.
کارشناس مسائل مذهبی و امور خانواده:

آزاد گذاشتن فرزندان برای پیدا کردن خود به خودی مسیر زندگی امری غلط است

حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران .
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها