سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تربیت کودک؛

با بچه ها وارد بازی لجبازی نشید

وقتی شما قواعد کار رو تا ۳ سالگی درست رعایت کنید معمولا بچه بقول شما لجباز نمیشه یعنی وقتی چیزی و که دوست نداره یا داره بخاطر خشم و یا بازی یا اذیت شما برعکسشو نمیخواد…
فاطمه اشرفی:

قاچاق کودکان را جدی بگیریم

فاطمه اشرفی، مدیرعامل انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده، در یادداشتی درباره قاچاق کودکان نوشت: در سال‌های اخیر با پدیده رو به رشد قاچاق کودکان در کشور مواجه هستیم.
فرزندپروری؛

یک ثانیه از لذت فوری تا ملال فوری

قطعاً برای شما هم پیش‌آمده است که در پیاده‌روهای شهر و به‌ویژه در مقابل اسباب‌بازی‌فروشی‌ها و یا سوپرمارکت‌ها کودکانی را دیده باشید که جیغ می‌زنند؛ پایشان را بر زمین می‌کوبند و از والدین می‌خواهند که چیزی را برایشان بخرند.بسا اینکه نیم ساعت بعد دل‌زده شوند و بدون هیچ حسی؛ آن خوراکی یا اسباب‌بازی را به گوشه‌ای پرتاب کنند. من از کودکان عذر می‌خواهم که برای انتقال منظورم آن‌ها را سوژه این نوشته کرده ام چون گویا این ویژگی دیگر فقط متعلق به کودکان نیست.
سیامک زندرضوی؛

آموزش کودکان؛ نیازها و مانع‌ها

هر کودکی که زاده می‌شود با سه ویژگی خاص پا به جهان می‌گذارد. «تشخیص»، کنجکاوی و خلاقیت، در طول تاریخ خانواده، خویشاوندان اجتماع محلی و جامعه پیرامون بر این سه ویژگی اثر مثبت و یا منفی می‌گذاشته‌اند، بسته به اینکه کودکان در چه برهه‌ای از تاریخ و چه سرزمینی زاده شده است. این ویژگی‌ها پررنگ و کمرنگ می‌شده است.
روانشناس کودک ؛

چطور بچه‌ها را از خبرچینی دیگران بر حذر کنیم؟

یک روانشناس کودک و نوجوان با بیان اینکه بدگویی وغیبت براساس عوامل مختلفی در رفتار کودکان شکل می‌گیرد، گفت: برخی از کودکان به دلیل کمبود اعتماد به نفس و جلب توجه، برخی از روی حسادت و عده‌ای نیز برای جلوگیری از اشتباه همسالان خود، خطای آنها را به والدینشان گزارش می‌دهند.
رضا شیرالی، روانپزشک و روانکاو:

قرار نیست بچه‌ها فقط درس بخوانند/ تابستان وقت کلاس‌های تاثیرگذار بر تعاملات اجتماعی کودکان است

تابستان، بعد از 9 ماه تحصیل، فرصتی است برای دانش‌آموزان تا از فضای درس و رقابت دور شوند. تابستانی که برخی‌ها در خانه می‌مانند، برخی به مسافرت می‌روند و برخی نیز مشغول کلاس‌های تابستانی می‌شوند.
فرزندپروری ؛

با کودکانی که «چُغلی» می‌کنند چگونه رفتار کنیم؟

یک روانشناس کودک و نوجوان با بیان اینکه اغلب کودکان بعد از ورود به مدرسه به دلایل مختلفی شکایت دیگران را به والدین و معلمان خود می‎‌کنند، گفت: برخی از این کودکان برای حفظ دوستان خود از اشتباهات اخلاقی و فیزیکی و برخی دیگر برای تایید رفتار و بهتر جلوه دادن خود اقدام به چغلی یا جاسوسی همسالان خود می‌کنند، در این حالت والدین می‌توانند با چشم‌پوشی و نادیده گرفتن صحبت‌های کودک او را از این رفتار باز دارند.
صحبت با کودکان درباره آزار جنسی؛

چگونه با کودکان درباره آزار جنسی حرف بزنیم؟

خطر آزار جنسی در کمین همه‌ کودکان است. آمارها می‌گوید از هر چهار دختربچه یک نفر مورد سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرد اما این‌ همه ماجرا نیست؛ پسرها هم از این مشکل مصونیت ندارند.
مدت زمان استفاده از موبایل برای کودکان؛

مدت زمان استفاده بی خطر از موبایل برای کودکان

مدت زمان استفاده از موبایل برای کودکان در روز مشخص شد. در صورتی که استفاده از موبایل بیشتر از میزان مشخص شده باشد، کودک دچار آسیب خواهد شد.
تربیت فرزندان ؛

اگر این 9 ویژگی را دارید، پدر یا مادر خوبی هستید

محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و دانشگاه دوک با بررسی بیش از 700 کودک در سنین مهد کودک و سپس 25 سالگی همان کودکان، به نتیجه جالبی دست یافتند: ارتباط قابل توجهی بین مهارت های اجتماعی کودکان در خردسالی و موفقیت آنها به عنوان یک بزرگسال پس از گذشت دو دهه از زندگی مشاهده شد.
در آستانه تابستان؛

چگونه برای اوقات فراغت فرزندانمان برنامه‌ریزی کنیم؟

اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان فرصتی بسیار مناسب برای مهارت‌آموزی و شکوفایی کودکان و نوجوانان است هر چند در سال‌های اخیر نیز فعالیت در فضای مجازی بخش‌ عمده‌ای از اوقات فراغت این قشر را به خود اختصاص داده است.
مهارت های زندگی ، فرزند پروری ؛

تربیت کودکان پسر و دختر؛ کدام یک دشوارتر است؟

بسیاری از والدین که هم تجربه پرورش دختر بچه ها و هم پسر بچه ها را داشته اند، معتقد هستند که تعامل با کودکان پسر و مراقبت از آنها سه برابر انرژی و زمان بیشتری را طلب می کند! اما واقعیت چیست؟
مهدهای خوب برای ژن‌های خوب!

مهدهای کودک لاکچری در تهران

سینمای اختصاصی برای اکران انیمیشن ویژه کودکان، باغ وحش و دریای شبیه‌سازی‌شده، ویزیت‌های مستمر روانشناسان کودک و مربی ورزشی اختصاصی بخشی از امکانات مهدهای کودک لاکچری در تهران است.
چالش جاروبرقی؛

رواج چالش مرگبار بین کودکان

چالش جاروبرقی ممکن است سبب مرگ‌ کودکتان شود، مراقب باشید.
تربیت کودکان؛

دلايل شايع کج‌خلقی در کودکان چيست

رواشناسان معنقد هستند باید نسبت به برخی از بدرفتاری‌ها و کج خلقی‌های کودک بی‌توجهی کرد تا ناخواسته حس لجبازی آنها را تحریک نکرد. بروز رفتار در کودکان، از طریق مشاهده و الگو برداری از اطرافیان، به خصوص والدین رخ می‌دهد؛ کودکی که کتک می‌خورد و یا سرش داد زده می‌شود، یاد می‌گیرد که او هم برای ابراز خشم و ناراحتی‌اش دیگران را کتک زده ، داد و بیداد راه بیاندازد و یا بددهنی کند
یک دکترای تربیت بدنی عنوان کرد؛

عادت‌های غلط خانواده‌ها؛ عامل ناهنجاری‌های بدنی فرزندان‌

یک دکترای تربیت بدنی گفت: روز به روز تعدادی افرادی که از ناهنجاری جسمانی رنج می‌برند، بیشتر می‌شود.بهرامی اضافه کرد: دامنه این ناهنجاری‌ها نیز می‌تواند از ناحیه سر تا انگشتان پا گسترش داشته باشد. این ناهنجاری‌ها شامل افتادگی سر به جلو، کجی گردن، کجی ستون فقرات، پای پرانتزی و ضربدری و… هستند.
تاثیر والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان؛

والدین چه تاثیری در پیشرفت تحصیلی فرزندشان دارند؟

یک روانشناس گفت: سختگیری و توقع بالای والدین برای نمره عالی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تاثیر می‌گذارد.
رئیس کمیته زنان و جوانان مجلس:

آموزش سبک زندگی به جای خانواده باید در آموزش و پرورش انجام شود

رئیس کمیته زنان و جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش سبک زندگی به جای خانواده باید در آموزش و پرورش و مدارس انجام شود.
نمایندگان مجلس تصویب کردند؛

تعیین مجازات حبس برای والدین در صورت فوت یا جراحت کودک به دلیل سهل‌انگاری

نمایندگان مجلس برای والدینی که به دلیل بی توجهی و سهل انگاری منجر به فوت یا جراحات فرزندانشان شوند مجازات حبس تعیین کردند.
بلوغ زودرس؛

سن بلوغ دختران و پسران ایرانی چقدر است؟

رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت با اعلام سن بلوغ دختران و پسران ایرانی، از تدوین پکیجی برای آموزش‌های مرتبط با بلوغ به والدین، اولیای مدرسه و دانش آموزان تا پایان امسال خبر داد.
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها