سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وقتش نرسیده تجدید نظر کنیم؟

کودکان تان را خسته و افسرده نکنید!

آزمون های مکرر و بی ثمر، جزوه های فراوان کمک آموزشی و کلاس های متعدد فوق برنامه درسی، کودکان مان را خسته و افسرده کرده است.» وزیر آموزش و پرورش با توئیت کردن این مطلب، بار دیگر توجه مردم را به معایب کلاس های فوق برنامه و خرید جزوه ها و کتاب های کمک آموزشی جلب کرد. به همین بهانه می خواهیم به یک سوال مهم پاسخ بدهیم: «مهم ترین انتظاری که از مدرسه می رود، چیست؟»
جامعه‌شناس و فعال مدنی؛

آموزش‌هایی که به کودکان‌مان نمی‌دهیم

جامعه‌شناسی خوانده‌ بودم و فکر می‌کردم با دکتری جامعه‌شناسی، توانسته‌ام جامعه‌شناس باشم. همان روزها در انتظار تولد فرزندم هم بودم. استاد عزیزی که بسیار از او آموخته‌ام تجربه مادری را برایم شگفت‌تر کرد وقتی آن را باتجربه علمی‌ام درآمیخت؛ اینکه سال‌ها علمی آموختی و درسی خواندی، حالا گل آماده‌ای را در اختیارت گذاشته‌اند و قرار است آن را تبدیل به نمونه بی‌بدیلی کنی که همیشه در ذهن داشته‌ای. در تمام مراحل بزرگ‌شدنش می‌توانی خودت ‌را، جامعه‌ را و خیلی مؤلفه‌های دیگری را که در یک جامعه اثرگذارند مستقیم، مشاهده و بیش‌وکم‌شان را لمس کنی؛ مهم این است که فرآیند بزرگ‌شدن و قدکشیدنش را و چگونگی جامعه‌پذیری‌اش را خوب تماشا کنی و گاهی بفهمی که با وجود همه‌‌چیز، چقدر تو ناتوانی از هرگونه تغییر و... .
مؤسسه تحقیقات علوم محیطی؛

کدام بازی، هوش کودک را افزایش می‌دهد؟

کودکانی که با اسباب‌بازی‌های ساخت‌وساز مانند لگو و بازی‌های ویدئویی در کودکی بازی کرده‌اند، مهارت‌های فضایی بیشتری دارند. مهارت و توانایی تجسم شکل‌های فضایی، یکی از معیارهای «باهوشی» است.
روانشناس کودک عنوان کرد؛

بازی‌های دیجیتالی برای کودکان زیر ۳ سال ممنوع/ کودک خود را به هوا پرتاب نکنید

روانشناس کودکان با اشاره به بازی‌های مناسب برای کودکان گفت: در اختیار گذاشتن وسایل بازی دیجیتالی برای کودکان زیر 3 سال به خاطر آسیب به سیستم عصبی ممنوع است.
احسان محمدی:

چهار نکته که هر ایرانی باید به فرزندش بیاموزد

نکاتی که هر ایرانی باید به فرزندش آموزش دهد.
محققان بررسی کردند؛

آیا رشد کودکان با استانداردهای جهانی مطابقت دارد؟

محققان کشورمان در پژوهشی علمی، وضعیت و منحنی رشد کودکان زیر دو سال را با استفاده از داده‌های ارائه‌شده آن‌ها در مراکز بهداشتی درمانی برای تعیین میزان تطابق با استانداردهای جهانی رشد مورد بررسی قرار دادند.
یک روز در مدرسه طبیعت؛

جایی برای کودکی‌های کودکان

کودکی‌کردن برای نسل ما، لی­‌لی بازی روی موزاییک ­های چهارخانه حیاط بود و گِل ­بازی؛ غذا دادن به کبوترها و گربه‌های رهگذر بود و گل‌­کوچک ­های دم عصرِ توی کوچه که گوش تمام محله را کر می‌کرد. محرومیتی هم اگر بود، این شانس را داشتیم که خاک‌بازی کنیم و جفت پا توی چاله‌های آب بپریم؛ توپ بازی کنیم و آخر روز نفس‌زنان با لباس‌های گلی و سرزانوهای پاره، راهی خانه شویم.
فرزند پروری؛

سن مناسب خرید موبایل و تبلت برای فرزندان

آیا فرزند شما احساس مسئولیت پذیری دارد؟ آیا فرزند شما در زندگی روزمره نیاز به دسترسی سریع به دوستانش از طریق شبکه های اجتماعی دارد یا خیر؟ و …
بیگانگی با طبیعت کودکان؛

کودکانی که پاساژها را بیشتر از طبیعت، دیده اند

کودکان امروز، آن‌قدر در فضای شهر و ساختمان‌ها گم می‌شوند که فرصتی برای حضور در طبیعت ندارند.
محققین دانشگاهی توصیه کردند؛

رفع «شب‌ادراری کودکان» با آموزش گروهی والدین

در پژوهشی که توسط محققین کشورمان انجام شده، تأثیر مثبت آموزش گروهی به والدینی که دارای فرزند شب ادرار هستند، مورد بررسی و تأکید قرار گرفته است.
تربیت فرزندان اولویت هر پدر و مادر؛

بهترین کشورهای دنیا برای فرزندپروری

والدین سراسر دنیا همیشه به دنبال بهترین موقعیت‌ها برای فرزندانشان هستند. حتی برخی از آن‌ها به شهر یا کشور دیگری مهاجرت می‌کنند تا بهترین آینده و موقعیت ممکن را برای فرزندشان فراهم کنند.
تهدیدی برای کودکان ایرانی؛

چاقی و اضافه وزن کودکان

چاقی و اضافه وزن کودکان تهدید مهمی برای سلامتی کودکان ایرانی به شمار میرود.
بچه های طلاق؛

نگاهی به مصائب بچه‌های طلاق

بعضی چیزها در دنیا اتفاق می‌افتد که دست آدم نیست‌. همان‌طور که آشنایی و ازدواج پدر و مادرمان دست هیچ‌کدام از ما نبود‌. جدا شدن آنها هم کوچک‌ترین ارتباطی به فرزندان ندارد‌. بحث طلاق و تابو‌های ناشی از آن چیز جدیدی نیست‌. هنوز خیلی از افراد جامعه از طبقات مختلف اجتماعی و فرهنگی، نزدیک شدن فردی که بچه طلاق است را برای خود و خانواده‌شان خط قرمز می‌دانند‌.
کودک پول‌دار، کودک بی‌پول؛

نکات مالی‌ای که کودک شما باید بداند

بسیاری از عادات مالی بزرگ‌سالان در کودکی شکل می‌گیرد. به همین دلیل بیشتر بزرگ‌سالان ناخواسته باورها و شخصیت مالی والدین خود را به ارث می‌برند. والدینی که دید مثبت‌تری نسبت به کار و پول دارند و از مهارت‌های مالی بالاتری برخوردارند معمولا در این زمینه الگوهای خوبی برای فرزندان خود هستند. بنابراین تقویت این مهارت‌ها در خودمان اولین قدم برای انتقال آن‌ها به فرزندانمان است.
اضطراب، بلای جان دختران دانش آموز؛

چرا پسران در امتحانات بهتر از دختران ظاهر می شوند؟

نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که پسران در مقایسه با دختران در آزمون های علمی عملکرد بهتری داشته و می توانند دانشجویان و دانش آموزان بهتری محسوب شوند زیرا این گروه توانایی بهتری در مدیریت استرس و اضطراب و نگرانی مربوط به آزمون را دارند.
برخورد کودکان با غریبه ها؛

دوربین مخفی در زمین بازی+ فیلم

کودکان در برخورد با یک فرد غریبه در زمین بازی واکنش‌های مختلفی از خود نشان می‌دهند.
علایم و راهکارهای مقابله با یکی از شایع ترین مشکلات روانی کودکان 4سال به بالا؛

نه نابودگر استرس کودکان!

بیشتر والدین، دنیای کودک را دنیایی پر از شور و نشاط و بدون هرگونه استرس و نگرانی می دانند و از آن جا که خودشان از فرزندان شان محافظت و مراقبت و نیازهایشان را تامین می کنند، خیلی به عوامل استرس زا توجهی ندارند.
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری در اجلاس بین‌المللی صلح نروژ:

یک میلیارد کودک در جهان قربانی انواع خشونت هستند

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری تاکید کرد: یک میلیارد کودک در جهان قربانی انواع خشونت هستند.
یک رفتارشناس:

"اسم" نامناسب موجب سرخوردگی افراد می‌شود

انتخاب اسم مناسب تاثیر بسزایی در شکل‌گیری شخصیت افراد دارد؛ به طوری یک رفتارشناس معتقد است انتخاب اسم نامناسب حتی می‌تواند باعث سرخوردگی، گوشه‌گیری و انزوای فرد شود.
معضلات رفتاری دختران نوجوان؛

رسانه نقش اول را در تربیت دانش آموزان ایفا می‌کند

معمولا بچه‌هایی که در خانواده دچار تنش بودند، خون بازی می‌کردند. اگر محبت در خانواده بیشتر شود، نوجوان احساس امنیت می‌کند و اینکه بخواهد به فردی در خارج از خانواده علاقه‌مند شود، خیلی کمتر می‌شود. ما در مدرسه دانش‌آموزی داشتیم که مادرش اصلا بغلش نمی‌کرد و او به هر کس در مدرسه می‌رسید، دلش می‌خواست بغلش کند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها