سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تربیت صحیح فرزند وظیفه ای سنگین بردوش والدین؛

خشونت والدین نسبت به فرزندان

۹۰ تا ٩٥ درصد والدین باخشونت، تحکم و فریادبا اشتباهات فرزندانشان برخورد می‌کنند. این والدین هنوز نمی‌دانند که برخی اشتباهات کودکان خطاهای رشدست و دلیلش ندانستن است نه ناسازگاری !
نروژ بهشت کودکان و مادران؛

سیاست‌های تشویقی دولت‌ها برای فرزندآوری

بسیاری از کشورهای جهان از پیر شدن جمعیت خود می‌ترسند. در ایران مدتی است شعار «فرزندکمتر، زندگی بهتر» با پررنگ شدن دغدغه پیر شدن جمعیت، جای خود را در ذهن بسیاری از خانواده‌های ایرانی به سوال «واقعا دو تا فرزند کافیه؟» داده است.
بحرانی به نام تک فرزندی در جامعه مدرن؛

ایران پر از نازک نارنجی می‌شود؟

پدیده تک فرزندی در جامعه امروزی مسیر صعودی خود را در پیش گرفته و بی‌تردید عوارض این معضل دامن‌گیر نسل‌های بعدی می‌شود.
فرزندپروری؛

ترس از باخت در بازی

برخی کودکان تحمل باختن در بازی را ندارند چگونه تحمل آنان را بالا ببریم؟
نکات مهم در تربیت کودکان؛

آشنا كردن كودك با برد و باخت

بسیاری از والدین از این موضوع شكایت دارند كه كودك‌شان به هنگام بازی كردن با دوستان خود به محض باخت در بازی، شروع به داد و فریاد و دعوا می‌كند. این مقاله را بخوانید.
پیشگیری از ناتوانی و حل مشکلات عملکردی کودکان ؛

کاردرمانی کودکان چیست ؟

طبق تعریف کاردرمانی هنر بکارگیری فعالیت های هدفمند جهت دادن انگیزه کافی برای انجام و ادامه درمان و ارائه تمرینهای کاربردی مناسب است که به منظور پیشگیری از ناتوانی و حل مشکلات عملکردی و کسب حداکثر استقلال عملکردی افراد بکار می رود،این خدمات در محدوده مشکلات جسمی و روانی قرار دارند.پیشگامان این حرفه معتقد بودند که با استفاده همزمان از عضلات وذهن در فعالیتها ، سلامت و تمرینات و حتی کار می توان سلامتی افراد را تحت تاثیر قرارداد. هدف کاردرمانی به طور کلی جلوگیری از پیشرفت بیماری و باز گرداندن توانایی های از دست رفته تا حد امکان، جهت بازگشت بیمار به زندگی و سطح فعالیت قبلی است.
در گفت و گو با فاطمه ذوالقدر ؛

لایحه حمایت از حقوق کودکان این هفته در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود

ذوالقدر گفت: «لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان این هفته به صحن علنی می رسد و در صورت تصویب، پنج سال آزمایشی اجرا می شود تا نتایج آن دیده شده و سپس قطعی شود.»
دیرین دیرین:

روش صحیح تنبیه کودکان

دیرین دیرین این قسمت: استنباه تنبيه بايد متناسب با شرايط كودك باشد!
کنترل افراطی والدین؛

تاثیر سوء کنترل شدید والدین بر رفتار و احساسات کودکان

کارشناسان هشدار داده‌اند رفتار هلی‌کوپتریِ والدین بر رفتار و احساسات کودکان تاثیر منفی دارد.
آموزش مغفول مانده در مدارس؛

دست به عصایی در “تربیت جنسی”

آموزش مغفول مانده در مدارس سبب می شود که وقتی ۴۱ نفر مورد تجاوز قرار گرفتند فقط ۳ نفر از آنها فریاد بزنند و بقیه از ترس زیر سوال رفتن نجابتشان سکوت کنند! نمی دانند که این نجابت نخواهد بود. بی شک فلاکت این است که دهانت برای گرفتن حقت بسته بماند. باید به کودکان و نوجوانان آموخت که قربانی تجاوز بودن ننگ نیست.
اصول فرزندپروری؛

اولویت والدین به جای تربیت فرزند، فضای مجازی است

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی سبک فرزندپروری والدین جامعه امروز را نیازمندبازنگری دانست و بر تقویت روابط عاطفی پدر و مادر و فرزندان با یکدیگر تاکید کرد.
انجمن مطالعات کودکان پیش از دبستان ایران برگزار می نماید:

اولین کنگره بین المللی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان

انجمن مطالعات کودکان پیش از دبستان ایران با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اولین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملّی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان را برگزار می نماید.
محققان دانشگاهی در غرب؛

ما با آموزش‌های جنسی به کودکان در مدارس، تجاوز و بارداری دختربچه‌ها را افزایش دادیم!

نتایج مطالعات محققان دانشگاهی در غرب بیانگر افزایش آمار تجاوز و بارداری‌های ناخواسته دختربچه‌ها پس از آموزش‌های جنسی در مدارس است.
شروع تربیت جنسی کودک از 3 سالگی؛

آزار جنسی کودکان؛ تلنگری برای همه خانواده ها

والدین نسبت به آموزش فرزندان خود حساس هستند و وقت و هزینه بسیاری برای کسب موفقیت آنان صرف می کنند اما چطور در مقابل تربیت جنسی کودکان سکوت می کنند؛ سکوتی که ممکن است عواقب تلخی از جمله آزار جنسی کودکان را در پی داشته باشد.
والدین بخوانند؛

لطفا اجازه دهید کودکان دعوا کنند

جیغ‌های ممتد، درگیری‌های لفظی، کتک‌کاری و… نه‌تنها اضطراب، اضطرار و پریشانی والدین را درپی دارد که در شرایط پیچیده‌تر باعث بیدار شدن حس گناه در والدین می‌شود...
واکسیناسیون روانی؛

گونه به کودکانمان احترام بگذاریم؟

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده است که چگونه به کودکتان احترام بگذارید؟ پاسخ دکتر حسام فیروزی با عنوان واکسیناسیون روانی را ببینید.
رئیس اورژانس اجتماعی کشور خبر داد:

تدوین راهنمای تخصصی مداخله در حوزه کودک‌آزاری

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از تهیه راهنمای مداخله تخصصی در حوزه کودک آزاری از سوی اورژانس اجتماعی برای انجام مداخلات یکپارچه، همسان و فراگیر در سراسر کشور خبر داد.
جلوگیری از آزار جنسی کودک؛

کودکان را با این افراد تنها نگذارید!

یکی از راه‌های جلوگیری از آزار جنسی کودک، آگاهی وی از خطرات و محافظت در برابر بزرگسالان پر خطر است.
کودک آزاری ؛

تغییر رفتار ناگهانی کودکان را جدی بگیرید

رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان با توجه به اینکه در آزار جنسی معمولا فرد آسیب دیده به دلیل شرمساری، اتفاق را مخفی می کند، گفت: والدین باید حواسشان به تغییر رفتار ناگهانی فرزندشان باشد.
فضای مجازی برای کودک و نوجوان؛

چطور اینترنت را برای فرزندمان امن کنیم؟

آگاهی والدین از مهارت‌های زندگی و نحوه تربیت فرزندان، موجب ارتقای سطح آگاهی افراد خانواده شده و به نوعی باعث نزدیکی فرزندان به والدین می‌شود. بزه‌های اتفاق افتاده در فضای مجازی، اکثرا به علت آگاهی نداشتن والدین از خطرهای اینترنت و فضای مجازی برمی‌گردد.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها