سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آینده‌ سوزی؛

چرا کودک‌آزاری در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است؟

وضعیت کودکان در جامعه ما وضعیت ویژه‌ای است. در چند سال اخیر روند رو به رشد خشونت، طلاق، تنهایی، بیکاری، فقر، افسردگی و... جامعه ایرانی را به یک جامعه پرتنش تبدیل کرده است. در این میان وضعیت کودکان با توجه به آسیب‌پذیری بیشتر آنان وضعیتی بغرنج است. آمارهایی که از کودک‌آزاری در سال گذشته منتشر شده، مصداق این نکته است. اما در مقابل این وضعیت با وجود تدوین و تصویب قوانین حمایتی از کودکان، اجرای این قوانین متناسب با رشد کودک‌آزاری‌ها رشد نکرده است.
بنیان‌گذار موسسه پیشگیری از آزار جنسی کودکان و نوجوانان تشریح کرد؛

تغییر شیوه کودک‌آزاری در کشور

بنیان‌گذار موسسه پیشگیری از آزار جنسی کودکان و نوجوانان گفت: به نظر می‌رسد شکل و شمایل کودک‌آزاری در ایران در حال تغییر است.
دانستنی ها؛

بهترین سن یادگیری زبان دوم برای کودکان

حتما شما هم در اطراف خود کودکانی را دیده اید که در هر جمعی قرار می گیرند به اصرار پدر و مادر خود شروع به شمارش اعداد به انگلیسی می کنند ، شعر می خوانند و به شما نشان می دهند که در حال یادگیری زبان دوم هستند . اما به راستی بهترین سن برای یادگیری زبان دوم چه سنی است ؟
کودک آزاری؛

کمربند را زمین بگذار!

«کودک آزاری؛ تراژدی بزرگ، قربانیان کوچک»
خطرجدی بوسیدن نوزاد که سبب مرگ می‌شود؛

نوزادان را به این دلایل هرگز نبوسید

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند بوسیدن صورت نوزادان به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن خطرات جبران ناپذیری برای سلامت آنها در پی دارد.
ابزارهای دیجیتالی و کودکان؛

تکنولوژی ماده مخدر نیست

امتیازات استفاده از صفحه‌های هوشمند که در محیط مدرسه مشاهده شده‌اند قابل انتقال به خانه است، در صورتی که شما پدر و مادر گزینه‌های سرگرم‌کننده دیجیتالی کودکان خود را فکرشده انتخاب کنید.
مطالعات نشان می دهند؛

الگوهای فرزندآوری در ایران چه تغییری کرده است؟

مطالعات نشان می‌دهند آمال و آرزوهای زوجین در مورد آینده فرزندان‌شان، به سرمایه گذاری بیشتر برای تحصیلات فرزندان منجر شده و بر تصمیم آنان برای فرزندآوری موثر بوده است. بنابراین بررسی الگوهای باروری و تحصیلات در شناخت عمیق‌تر سطح و روند آینده باروری اهمیت ویژه‌ای دارد.
یک سکسولوژیست از لزوم آموزش جنسی می‌گوید:

چشم و گوش نوجوانان را باز کنید/ پرداختن به مسائل جنسی در کشور ما تابو شده است

فرید براتی‌سده معتقد است ایرانیان گمان می‌کنند هر چه نوجوانانشان در رابطه با موضوعات جنسی چشم و گوش بسه باشند بهتر خواهد بود، در حالی که آن‌ها از مسیرها فضای مجازی طوری آموزش می‌بینند که ممکن است با فرهنگ و شرایط اجتماعی سازگار نباشد.
محققان استرالیایی هشدار دادند؛

دستگاه‌هایی که سلامت روان دانش آموزان را مختل می‌کنند

محققان استرالیایی هشدار داده‌اند، استفاده از برخی دستگاه‌ها در شب بر روی عادت های خواب کودکان تأثیر می‌گذارد و به سلامت روان آن‌ها آسیب می‌رساند.
آموزش آرایش کردن به کودک؛

خطر بزرگی که عواقب سنگینی دارد

استفاده از لوازم ارایشی توسط دختر بچه ها بسیار مد شده است در حقیقت این مادران هستند که از کودکی به آن ها اموزش می دهند که از لوازم ارایشی استفاده کنند.
بعد از تعطیلات ؛

آماده سازی کودکان برای بازگشت به مدرسه

در روز‌های پایانی تعطیلات یکی از کار‌های با اهمیت برای والدین آماده سازی کودکان برای بازگشت به مدرسه و شروع پرقدرت درس و فعالیت‌های روزانه است.
آفت اجتماع پذیری فرزندتان؛

افق روشن زندگی کودکان در گرو مهندسی صحیح گروه گرایی

اگر آموزش کار گروهی را به موقع شروع کنیم، می توانیم به آینده ای روشن در زندگی فردی و اجتماعی فرزندانمان امیدوار باشیم.
کارشناس مهدوی :

نقش پدر در تربیت نسل منتظر/بهترین زمان کادرسازی برای ظهور

پدر نقش مهمی در درک مدیریت جهانی حضرت مهدی(عج) دارد و می تواند با انجام مدیریت های خُرد دینی در خانواده، این راه را هموار کنند. با تربیت و رفتار پدر است که فرزندان، منتظر تربیت می شوند.
کودک آزاری؛

كودك آزاري، تنبيه بدني، فشار رواني، آزار، بهره كشي

فرهنگ اکسفورد در تعریف کودک آزاری(child abuse) می‌گوید: «رفتاری ستمگرانه با کودک، به عنوان مثال از سوی بزرگسالان، که در برگیرنده اعمال جنسی و جنایی می شود»
فرزند پروری؛

7 مورد مالی که والدین نباید به فرزندانشان بگویند!

یکی از مواردی که اعضای یک خانواده را به هم نزدیک و روحیه صمیمیت را میانشان تقویت می کند، به اشتراک گذاشتن تصمیم ها، نظرها، مشورت خواهی و کمک گرفتن از یکدیگر است.
تولد اولین نوزاد در سال جدید؛

اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد + فیلم

همزمان با تحویل سال نو، یک نوزاد به اسم مهدیار در تهران به دنیا آمد.
عاطفه کیانی‌نژاد:

چگونه کودکان خود را به میهمانی‌‎های عید ببریم؟

راضی کردن کودکان برای بردنشان به مهمانی و رفتار درست آنها خارج از خانه یکی از دغدغه‌های بزرگ والدین در روزهای عید است.
بیش فعالی و درمان آن؛

آنچه در مورد کودکان بیش فعال باید بدانید

دکترای تخصصی روانشناسی با اشاره به اینکه در کودکان زیر سال بیش فعال، تجویز دارو باید با احتیاط انجام شود، گفت: گاهی این اختلال در دوران کودکی و نوجوانی از بین نمی‌رود و در ۶۰ درصد کودکان تا بزرگسالی ادامه می‌یابد.
نکات فزرندپروری؛

کثیف‌کاری، مهارت یادگیری کودکان را تقویت می‌کند!

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد، کودکانی که بیشتر اقدام به لمس کردن، چنگ زدن و چشیدن اشیای اطراف خود می‌کنند، از توانایی بهتری در یادگیری برخوردار هستند!
نکات فزرندپروری؛

کثیف‌کاری، مهارت یادگیری کودکان را تقویت می‌کند!

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد، کودکانی که بیشتر اقدام به لمس کردن، چنگ زدن و چشیدن اشیای اطراف خود می‌کنند، از توانایی بهتری در یادگیری برخوردار هستند!
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها