سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با اورژانس تماس بگیرید؛

آسیب های چشم در کودکان

زمانی که داخل چشم کودک جسم خارجی وجود دارد ، راه حل ساده شستن چشمها با آب میباشد. اما آسیب جدی به چشم نیاز فوری به مراقبت های پزشکی دارد.
دانستنی تحصیلی؛

آماده کردن کودکان برای بازگشت به مدرسه

برای بازگشت به مدرسه و شروع سال تحصیلی بستگی به مقطع تحصیلی کودک، والدین سابقه ابتلای او به بیماری، وضعیت درسی او در سال‌های گذشته، مسیر خانه تا مدرسه و ... را باید رعایت کنند تا کودک با آمادگی صد درصدی در روز اول مهر بر سر کلاس درس حاضر شود.
نتایج جدید محققان؛

رابطه بیش‌فعالی کودکان با اضطراب مادران

محققان اظهار کردند: کودکانی که مادر آنها در دوران بارداری و کودکی مضطرب است، دو برابر بیشتر از سایرین احتمال ابتلا به بیش‌فعالی را دارند.
فرزندتان به بازی معتاد است؟

9 اقدام کاربردی در برابر اختلال بازی کودکان

اخیرا سازمان جهانی بهداشت اختلال جدیدی را تحت عنوان «اختلال بازی» معرفی کرده است. در واقع اختلال بازی به وضعیتی اطلاق می‌شود که در آن میزان و شدت درگیری فرد با بازی‌های ویدئویی به اندازه‌ای است که منجر به اختلال قابل توجه در عملکردهای اجتماعی، شغلی، تحصیلی، و سایر حوزه‌های مهم زندگی فرد می‌شود.
مدیریت خانه ؛

۱۱ راهکار برای مشکل کمبود جا در «اتاق کودک»

خانه‌های امروزه کوچک و تعداد اتاق‌های آن‌ها کم‌تر از گذشته است. انگیزه ما برای جمع‌وجور خریدن و طبقه‌بندی لوازممان در خانه و استفاده از فضاهای مرده از همینجا ناشی می‌شود. اتاق کودکان هم از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از کودکان نوزاد خانواده باید با برادر یا خواهر بزرگ‌تر خود در یک اتاق بمانند و یا اتاق کوچکی دارند و برای خانواده‌ها دکوری دلچسب و در عین حال کاربردی اهمیت زیادی دارد.
بایدها و نبایدهای فرزندپروری؛

ارتباط صمیمانه با فرزندان شاه کلید تربیت

یک روانشناس تربیتی گفت: در سال‌های اولیه کودکی چنانچه در سبک زندگی احترام و صمیمیت را به فرزندمان منتقل کنیم، فرزند نیز همین احترام و صمیمیت را به ما منتقل خواهد کرد.
فرزندپروری؛

چگونه با کودک خجالتی برخورد کنیم؟

کودک خجالتی کودک مضطربی است که باور دارد «من بدهستم، همه بد هستند و این افراد بد، اگر از بدی من آگاه شوند به من آسیب می زنند». خجالت به معنی عدم حرمت نفس همراه با اضطراب است.
توصیه روان‌شناسان:

کودکان را از تماشای ذبح حیوانات دور کنید

دست در دست والدین، شاهد مراسم عزاداری و برپایی دسته جات در کوی و برزن است که به ناگاه مردی قوی هیکل، گوسفندی را به زمین می‌زند و لحظه‌ای بعد خیابان رنگ خون می‌گیرد؛ صحنه‌ای که تجربه‌ای بسیار خشن و غیر قابل تصور را برای کودک رقم می‌زند و تفکر عینی او را همزمان با ذبح، قربانی می‌کند.
به دلیل نقض حقوق کودکان؛

جریمه ۲۰۰ میلیون دلاری گوگل

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا(FTC) شرکت گوگل را به خاطر نقض حریم خصوصی کودکان در یوتیوب بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار جریمه می‌کند.در حالی که جزییات در مورد حل و فصل این مشکل به طور رسمی اعلام نشده است، شخصی که با این موضوع آشناست به پایگاه "پولیتیکو" گفته است که این جریمه با رأی ۳-۲ در FTC تصویب شده است. این دادخواست پس از اخذ مجوز FTC برای بررسی به دادگستری خواهد رفت. گزارش‌های مربوط به تحقیقات FTC در مورد پلتفرم ویدیویی آنلاین یوتیوب ابتدا در ماه ژوئن و پس از آنکه چندین گروه حفظ حریم خصوصی ادعا کردند یوتیوب در تلاش برای جمع آوری اطلاعات از کاربران کودک خود بدون رضایت و کسب اجازه از والدین آنها برای ارائه تبلیغات به آنهاست، منتشر شد.
وزیر دادگستری:

ضرورت نگاه پیشگیرانه در حمایت و مراقب از کودکان

سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری گفت: منظور ما از حمایت و مراقب از کودکان، نگاه پیشگیرانه بوده تا با آموزش و هماهنگی و برنامه‌ریزی بتوانیم، جلوی بزه دیدگی یا رفتار معارض با قانون کودکان را بگیریم، در این رابطه نیز آمادگی داریم تا با تمامی ظرفیت‌های مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، برای رسیدن به اهداف ملی و استانی مشارکت و همکاری داشته باشیم.
متخصص زنان و زایمان تشریح کرد؛

چرا تعیین جنسیت فرزندان اقدامی غیراخلاقی است؟

در حالی که برخی از خانواده‌ها نسبت به تعیین جنسیت فرزندان خود با مراجعه به متخصصان متعدد اقدام می‌کنند، مؤسس بزرگ‌ترین مرکز ناباروری خاورمیانه اقدام به تعیین جنسیت فرزندان از سوی زوجین را امری اشتباه می‌داند و اقدام برخی پزشکان در این رابطه را غیراخلاقی عنوان می‌کند.
تعجب نکنید؛

دروغ گفتن نشانه رشد طبیعی کودکان است

محقق در اواسط بازی به بهانه ای از اتاقی که در آن دوربین مخفی کار گذاشته شده خارج می شود و قبل از خارج شدن به بچه می گوید که یواشکی به کارت ها نگاه نکند. در این آزمایش از آن جا که میل به برنده شدن در بازی خیلی شدید است بیش از ۹۰ درصد بچه ها یواشکی به کارت ها نگاه کردند و به دروغ گفتند که نگاه نکرده اند.
برخورد دو‌آتشه با فشن‌شوی کودکان؛

مادران مراقب کودکانشان در رویدادهای مُد هستند

جای نگرانی نیست؛ از زمانی که مدلینگ کودکان به دلیل ممنوعیت مدلینگ بزرگ‌سالان رونق گرفت و عکاسان متعدد در کنار تولیدکنندگان پوشاک کودکان برای حفظ کسب‌و‌کار ناچار شدند سرمایه‌گذاری شغلی و تجاری خود را به حوزه کودکان متمرکز کنند، فعالیت‌های مخاطبان این امر، چه در دنیای واقعی و آفلاین و چه در دنیای مجازی و آنلاین وسعت یافت. اما تجربه مستقیم بنده از حضور در برنامه‌های فرهنگی متعددی که با محوریت کودکان –مانند کودک شایسته سال– برگزار شده و مصاحبه‌های متعددی که با مادران همواره همراه این کودکان انجام داده‌ام، بر حمایت مستقیم مادران صحه می‌گذارد. مادران برای اینکه کودکانشان در این عرصه بالنده شوند، دست به پرداخت هر هزینه‌ای می‌زنند و چشم از فرزندشان برنمی‌دارند و اصلا دیده نشده است که در رویدادهای مد یا مدلینگ مربوط به کودکان، کودک به‌تنهایی در محفل حضور داشته باشد.
یادداشت سعیده ابیانه؛

کودکان حلقه گمشده سبک زندگی تولیدمحور

در جامعه‌ای که بزرگان آن بر تولید ملی و فعالیت‌های تولیدی تأکید دارند و حتی نامگذاری سال‌ها با استفاده از چنین عناوینی صورت می‌گیرد زمینه‌های فکری و اجتماعی لازم در جهت گسترش تولید و تولیدمحوری باید از سنین کودکی در افراد ایجاد شوند. افرادی که در کودکی از سبک زندگی مصرفی برخوردار باشند و خود را تنها در نقش مصرف کننده بشناسند نمی‌توانند در آینده در جایگاه تولیدکننده‌ای خلاق قرار گیرند.کودکان امروز در دنیایی مصرفی و از پیش ساخته زندگی می‌کنند. آنها به دنیایی پا می‌گذارند که به لطف زندگی مدرن و شهری کالاهای گوناگون در فروشگاه‌های بزرگ در اختیارشان گذاشته شده و به نحو آماده در دسترسشان قرار دارند.
مدیر کلینیک حقوقی زنان و خانواده کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی؛

جامعه سالانه با حدود ۱۰۰ هزار «فرزند طلاق» مواجه می‌شود

مدیر کلینیک حقوقی زنان و خانواده کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه از تیر ماه سال گذشته تا تیر ماه امسال ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ مورد طلاق رخ داده است، گفت: طبق تحقیقات متعددی که صورت گرفته ۴۷ درصد این طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد و اگر بگوئیم این ۴۷ درصد دارای فرزند نیستند و ۵۳ درصد دیگر زوج‌هایی که طلاق می‌گیرند به طور متوسط یک یا دو فرزند داشته باشند، جامعه با سالانه حدود یکصد هزار فرزند طلاق، بطور تخمینی مواجه خواهد شد.
فرزندان غیرمذهبیِ خانواده‌های مذهبی؛

مشاهداتی از تربیت فرزندان در دو خانواده مذهبی؛ کجای کار اشتباه است؟

چرا در برخی خانواده‌های مذهبی شاهد تربیت فرزندانی غیرمذهبی و حتی لامذهب هستیم؟
خلاصه 70 سال مطالعه بر روی 70 هزار نفر؛

با این هفت کار ساده والدین خوبی خواهید شد

بر اساس اصطلاح جالب بخت آزمایی تخمدانی، یا شانس با ما یار است و از والدینی موفق متولد می شویم یا خیر. مشخص است که چنین فرصتی در اختیار تمامی انسان های کره زمین قرار نمی گیرد و از این رو بحث "مهارت والدین در پرورش کودک" به میان خواهد آمد.
متخصص روانپزشک؛

کودکان آگاه از مسایل جنسی برابر آسیب‌ها مقاوم‌تر هستند

متخصص روانپزشک کودک و نوجوانان گفت: کودکانی که با مسایل جنسی و همچنین مراقبت‌های بهداشتی از دوران قبل و یا بعد از بلوغ آگاهی پیدا کنند در برابر آسیب ها مقاوم‌تر خواهند بود.
تله های تربیتی فرزندان ؛

چاپ نخست«آموزش تفکر به کودکان و نوجوانان»

چاپ نخست«آموزش تفکر به کودکان و نوجوانان» اثر مشترک دکتر«دارلین سوییت لند» وهمسرش دکتر «ران استولبرگ» با ترجمه سید سینا میر عربشاهی را انتشارات فیروزه منتشر کرده است.
لزوم حمایت از تولید نرم افزارهای بومی ؛

انتقاد نماینده رشت از بی‌توجهی مسئولان به توسعه نرم افزارهای حوزه کودک

کوچکی نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مصاحبه‌ای از دولت خواسته که بطور جدی از نرم افزارهای بومی حوزه آموزش و بسترهای تبلیغ و عرضه آن، حمایت کند.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها