سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اعدام قاتل آتنا اصلانی؛

چرا بچه ها نباید اعدام را تماشا کنند؟

صبح دیروز قاتل آتنا اصلانی، دختری که 29 خرداد ماه، خبر گم شدنش، فضای مجازی را تحت تأثیر قرار داده و بعد از گذشت 22 روز جسد بی‌جانش در پارکینگ خانه قاتل پیدا شده بود به دار مکافات آویخته شد. درست شبیه همان ماجراهایی که بارها به شکل دیگری تکرار شده است.بامداد دیروز هم همه آمده بودند از پیر و جوان، مرد و زن، کودک و نوجوان تا به تماشای صحنه اعدام بنشینند.
هشدار پلیس؛

“نه گفتن” را به کودکان‌تان بیاموزید

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر آموزش فرزندان برای «نه گفتن» با قاطعیت تاکید کرد که حوادث ناگوار نتیجه غفلت ماست.
چگونه با اضطراب جدایی مقابله کنیم؟

مراحل آماده سازی کلاس اولی‌ها برای ورود به مدرسه

یک مشاور گفت:‌جدا کردن کودکان مضطرب از مادر برای حضور در مدرسه باید به صورت پلکانی باشد و مسئولان مدرسه در این رابطه با خانواده‌ها همراهی کنند.
کارشناس ارشد مسائل اجتماعی:

الگوهای رفتاری سنتی پاسخگوی نیاز نوجوانان امروز نیست

یکی از کارشناسان ارشد مسائل اجتماعی و مردم‌شناس با اشاره به اینکه فرهنگ سنتی هنوز در خانواده‌های ایرانی ریشه دارد،‌ گفت: رفتارها در زندگی مدرن امروز باید متناسب با زمانه باشد و برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نوجوانان باید به الگوی رفتاری درست با آنها برسیم.

تبلیغات فرزندآوری در خارج از کشور

تبلیغ فرزندآوری در راستای افزایش جمعیت
در آستانه شروع سال تحصیلی جدید؛

کلاس اولی‌ ها را از مدرسه نترسانید

یک کارشناس ارشد علوم تربیتی از خانواده‌ها خواست تا کلاس‌اولی‌ها را از درس و مدرسه نترسانند.
فرزند پروری؛

کودکان کم رو؛ بیکاران بزرگسال

کودکان کم‌رو در آینده افرادی می شوند که دندان طمع برای کارکردن و اجتماعی بودن را کنده اند و هماره مورد نگرانی والدین خود قرار می‌گیرند.
جشن ملی دوقلوها؛

در تجمع بزرگ دوقلوهای ایرانی در تهران چه گذشت؟

هفتمین جشن ملی دوقلوها و چندقلوها در سالن همایش های ایرانیان ورزشگاه آزادی برگزار شد.
والدین هوشیار باشند؛

نشانه‌های تجاوز جنسی در کودکان

والدین باید بدانند اگر کودکی درباره رابطه جنسی حرف می‌زند، جدی گرفتن حرف بچه مهم است. بچه‌ها درباره روابط جنسی تخیل ندارند اگر بچه درباره رابطه جنسی حرف زد به احتمال خیلی زیاد اتفاقی برایش افتاده است.

بجای دکتر و مهندس، انسان تربیت کنیم

٩٠ درصد اونایی که تو خانه سالمندانند بچه هاشون تحصیلکرده و موقعیت خوبی دارند!
از کودکان مان روغن نگیریم...

بازی و سرگرمی نیازهای کودکان ما

کودکان ما نیازمند بازی و سرگرمی هستند. آن‌ها سیستم‌های کامپیوتر خانگی ما نیستند که مدام بخواهیم هارد دیسک‌شان را پر و خالی کنیم و آنچه را که ما دوست داریم به خورد افکارشان دهیم. آن‌ها ربات‌های پیشبرد اهداف ما نیستند که وادارشان کنیم هر آنچه را كه خود به‌آن نرسیده و توفیق نیافته‌ایم به آن نايل شویم، بیاموزند و انجام دهند. آن‌ها می‌خواهند کودکی کنند و کودکی یعنی سراسر تفریح و نشاط و سرگرمی. ما حق نداریم این تفریح و نشاط را از آن‌ها دریغ کنیم زیرا در آینده تمامی این ناکرده‌ها به‌صورت عقده‌های خطرناک سر باز کرده و به خودمان برخواهند گشت.
ساست های تشویق جمعیت:

برنامه کشورهای مختلف برای تشویق به بچه دار شدن

سیاست های جمعیتی مختلف در کشورهای جهان برای بچه دار شدن. از دادن حقوق تا دادن خانه
جلوگیری از آزار کودکان؛

چالش خانواده‌ها در آموزش‌های جنسی به کودکان

موضوع تربیت یا آموزش جنسی از جمله مسائل و چالش هایی است که به ویژه در سال های اخیر درباره آن بحث و بررسی می شود. به طور مشخص، اغلب کارشناسان و متخصصان حوزه های تربیتی و روان شناسی معتقدند جامعه ایرانی و به خصوص خانواده ها با این امر نه تنها آشنایی ندارند بلکه با آن غریبه اند و برخی نیز این گونه مسائل را به رسمیت نمی شناسند.

مرگ کودکان درون یخچال های کهنه

قبل از سال 1956 کودکان زیادی درون یخچال های کهنه هنگام قایم موشک بازی مردند. دستگیره های آهنی فقط از بیرون باز میشد. بعد از آن درب تمام یخچال ها با نوارهای مغناطیسی مجهز شد.
مقابله با کمرویی کودکان؛

خجالتی بودن کودکان نوعی اختلال یا بیماری نیست

یک روانشناس بالینی معتقد است:خجالتی بودن کودکان نوعی اختلال یا بیماری نیست اما اگر این مسئله تداوم داشته باشد ، محدودیت ها و محرومیت های جدی در ادامه مسیر زندگی پیش روی کودک به وجود می آورد.
اصول فرزند پروری؛

تعامل بین پدر و مادر؛ بهترین راه حل تربیت فرزند

یک دکترای ارتباطات اجتماعی معتقد است: والدین باید از بحث و جدل در مقابل فرزند جلوگیری کنند، تصمیم بگیرند و حتی در برخی موارد درباره موضوعاتی تصمیم گیری را تقسیم کنند مثلا تعیین کنند در رابطه با مسائل تحصیلی، پدر تصمیم گیری کند و در مسائل عاطفی مادر تصمیم بگیرد یا بلعکس. به طور کلی والدین باید در تصمیم گیری همه موضوعات با یکدیگر تعامل داشته باشند.
یک روانشناس بالینی مطرح کرد؛

لزوم آموزش والدگری به والدین/ کودکان باید دفاع از خود را بیاموزند

اگر کودکان احساس کنند در هر شرایطی از حمایت‌های روانی والدین بهره خواهند بود به راحتی می‌توانند حوادثی که آن‌ها را مورد آزار روحی، جسمی و جنسی قرار می‌دهد، بازگو کنند و مانع بروز حوادث جبران ناپذیر شوند.
فرجام تلخ پیام های عاشقانه:

نیازهای عاطفی با پول تأمین نمی‌شود

والدین باید بدانند که امکانات زیاد رفاهی و اقتصادی، فرزندان را اشباع نکرده و عامل بازدارنده‌ای برای به انحراف نرفتن او از مسیراصلی زندگی نمی‌شود.
مراقبت از کودک خود را به کسی نسپارید؛

اینفوگرافیکی اصول آموزش جنسی به کودکان

بسیاری از پدر و مادرها فکر می‌کنند آموزش جنسی مسئله‌ای است که در مدرسه، باید توسط دیگران به فرزندشان آموزش داده شود. غافل از اینکه بیشترین کودک‌آزاری‌ها، در سنین قبل از مدرسه اتفاق می‌افتد.
به کودکانتان بیاموزید؛

به کودکانتان بیاموزید در مواقع احساس خطر فریاد و جیق بکشند

اینگونه دفاع غریضی در بعضی از مواقع در پوشش حجب و حیا و یا ترس ناگهانی دچار اختلال می شود و در زندگی روزمره می توان آن را با یک سری آموزش های زمانبندی شده ، قدرت آنها در دفاع اولیه افزایش داد
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها