سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مراقبت از کودک خود را به کسی نسپارید؛

اینفوگرافیکی اصول آموزش جنسی به کودکان

بسیاری از پدر و مادرها فکر می‌کنند آموزش جنسی مسئله‌ای است که در مدرسه، باید توسط دیگران به فرزندشان آموزش داده شود. غافل از اینکه بیشترین کودک‌آزاری‌ها، در سنین قبل از مدرسه اتفاق می‌افتد.
به کودکانتان بیاموزید؛

به کودکانتان بیاموزید در مواقع احساس خطر فریاد و جیق بکشند

اینگونه دفاع غریضی در بعضی از مواقع در پوشش حجب و حیا و یا ترس ناگهانی دچار اختلال می شود و در زندگی روزمره می توان آن را با یک سری آموزش های زمانبندی شده ، قدرت آنها در دفاع اولیه افزایش داد
۷۴ درصد خانواده‌ها این مورد را رعایت‌ نمی‌کنند؛

کودکان زیر یک سال نباید تلویزیون ببینند

رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت از ابلاغ آیین نامه مرکز جامع تکامل کودکان تا مهرماه خبر داد.
یک متخصص روانپزشکی کودک و نوجوان :

آموزش روش های مقابله با سوء استفاده های جنسی به کودکان

یک متخصص روانپزشکی کودک و نوجوان با تاکید بر آموزش محافظت از اندام های خصوصی بدن توسط والدین خاطر نشان کرد :« وقتی به کودکانتان آموزش بدهید که اجازه ندهد هیچ فردی به اندامهای خصوصی آنها دست بزند ،این اگاهی بخشی میزان آسیب پذیری آنها را کمتر میکند.»
بدانیم؛

مصرف چای زیاد برای کودکان ضرر دارد

کودکان به تقلید از والدین در طول روز تمایل زیادی به مصرف نوشیدن چای و قهوه دارند که برای آن ها ضرر دارد.
درخود مانده‌های کوچک؛

چرا فرزندتان در درس ریاضی ضعیف است؟

کودک ممکن است در زمینه‌های مختلف با مشکل روبه‌رو شود که درک آن برای خانواده گاه سخت به نظر می‌رسد. والدین تمایل دارند، کودکشان براحتی مطالب درسی را یاد بگیرد و حتی بسیاری مواقع انتظار دارند که از سایر هم سن و سال‌های خود عملکرد بهتری داشته باشند.
محققان دریافتند؛

علت جدید کم‌خوابی کودکان

به گفته محققان کودکانی که در اتاق مشترک با والدینشان هستند از کم‌خوابی رنج می‌برند.
هشدار کارشناسان استرالیایی؛

استفاده از تلفن همراه در شب نوجوانان را افسرده می‌کند

کارشناسان استرالیایی هشدار می‌دهند که استفاده از تلفن همراه در اواخر شب تاثیرات مخرب بر سلامت روان نوجوانان دارد.
چقدر به کودکمان پول توجیبی بدهیم؛

از دوران کودکی اقتصادی بودن را به فرزندتان آموزش دهید

هستند والدینی که به فرزندان خود مبالغ نجومی می‌دهند و همچنین والدین دیگری هستند که مبلغ خاصی برای فرزند در نظر نمی‌گیرند.
کارشناس ارشد روان‌شناسی:

شکل‌گیری شخصیت اخلاقی نوجوانان در گروه همسالان

گروه همسالان در دوران نوجوانی نقش موثری در شکل گیری رفتار نوجوانان دارد و در این میان نقش خانواده‌ها کمرنگ تر می‌شود.
دلایل بیش فعالی؛

چند روش مناسب برای رفتار با کودکان بیش فعال

علت به وجود آمدن بیش فعالی احتمالا ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی است. احتمالا این کودکان در بخش های مربوط به توجه و تمرکز در مغز دچار نقص جزئی هستند.
فرزندانمان را چگونه سرگرم کنیم؛

10 پیشنهاد برای همراهی والدین با بچه ها

می‌خواهید واشر یا لامپ سوخته را عوض کنید یا جیرجیر لولاها را ساکت کنید؟ از بچه‌ها بخواهید همراه شما باشند. دختر و پسر هم ندارد. اگر حتی می‌خواهید ماشینتان را تعمیر کنید با بچه‌ها این کار را انجام بدهید.
توصیه هایی برای رفتار با کودکان سوگوار؛

7توصیه برای رفتار با کودکان داغدار

باید به کودک همدردی را آموخت: «کودک باید بفهمد که او تنها کسی نیست که عزیزی را از دست داده است و افراد دیگری هم سوگوارند و او می تواند برای آن ها نقش حمایتی داشته باشد.
چرا نباید چشم پوشی کنید؟

در مقابل این رفتارهای کودک بی تفاوت نباشید

برخی از رفتارها از سوی هرکسی قابل چشم‌پوشی و اغماض است. کودکان به ویژه در روند رشد اشتباهات رفتاری فراوانی دارند که اغلب طبیعی و ناشی از تجربه کم، نادانی و ندانستن است. با این حال اگر در مقابل برخی از رفتارهای نادرست قرار نگیرید و آنها را اصلاح نکنید در تربیت درست فرزندتان بدون شک دچار مشکل خواهید شد.
در نشست سالانه علمی تخصصی اطفال در سان فرانسیسکو مطرح شد؛

بازی با موبایل توسط کودکان ۵۰ درصد تاخیر در گفتارشان ایجاد می‌کند

محققان دریافتند برای هر ۳۰ دقیقه زمان بازی با صفحه‌های نمایش دستی مانند موبایل یا تبلت، کودک ۴۹ درصد بیشتر در معرض خطر تاخیر در صحبت کردن قرار می‌گیرد.
آموختن «نه» گفتن!

«نه» گفتن را به فرزند خود آموزش دهید

نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین می‌بایست از سن دو یا سه سالگی مهارت «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت نمایند.
هر کودکی نیازمند شنیدن این 8 کلمه است؛

جادوی نوشتن نامه برای کودکتان

نوشتن نامه برای کودکتان، می‌تواند اعجاب انگیز و جادویی باشد! این نامه؛ عشق، غرور و تعهد را فراتر از قدرت کلمات محاوره‌ی روزانه انتقال می‌دهند. هر نامه، یک تجلی ملموس از عشق و محبت همراه با امید و آرزوهای شما برای کودکانتان است.
خواهید کاری کنید تا فرزندتان احساس مهم بودن بکند؟

۴۹ جمله جادویی برای افزایش اعتماد به نفس کودک

می انجام این کارها و گفتن این جملات کمک بزرگی برای تحقق این هدف به شما می کنند. ۱. من به تو اعتماد دارم. ۲. حضور او در جمع خانواده را مهم بدانید. مثلا بگویید «وقتی خدا تو رو به ما داد، می دانست ما چه […]
یک مشاور علوم رفتاری عنوان کرد:

چرا باید والدین زبان بدن کودک را فراگیرند

یک مشاور علوم رفتاری علت نافرمانی و تربیت نادرست برخی از کودکان به‌دلیل ضعف والدین در برخوردهای غیرکلامی با فرزندان را تشریح کرد.
فرزندان تنش؛

تاثیر مشاجره و توهین والدین بر فرزندان

هرچند می گویند دعوا نمک زندگی است، اما نمک زیاد، زندگی را شور و تلخ می کند. دعوا، داد و قال و فریاد والدین بیش از آن که خود آنها را هدف بگیرد، ترکشش به کودک خانواده اصابت می کند.در آن لحظات که بی توجه به همه چیز فقط می خواهید به همسرتان ثابت کنید حق با شماست و شما هستید که قدرت دارید، آگاهانه یا ناآگاهانه، زندگی حال و آینده فرزندانتان را رقم می زنید.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها