سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
3900 مشاورخدمات ویژه کاهش طلاق به زوج‌ها می‌دهند
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه اقدامات این سازمان در زمینه کاهش طلاق بر پیشگیری متمرکز است، از ارائه خدمات مشاوره‌ای به زوجین متقاضی طلاق از سوی 3900 مشاور کارآزموده خبر داد.
توقف زنان در پله های ابتدایی مدیریت شهری
وقتی تقی خواجه نوری به‌عنوان کفیل شهرداری تهران 80 سال قبل اولین زن را استخدام کرد، احتمالاً هدفی جز جلب رضایت دربار به منظور ثبات مدیریت خود نداشت و قطعاً هم نمی‌دانست با این کار در حال گشودن پرونده‌ای بسیار جدی در برابر شهرداران بعد از خود است. پرونده‌ای که با وجود فراز و نشیب‌های متعدد همواره ارتباط تنگاتنگی با دوره‌های تاریخی مبارزات اجتماعی، فضای سیاسی کشور و جنبش‌های مدنی داشته و دارد. شهرداران بسیاری بر سر این مسأله مورد مواخذه قرار گرفته یا نامشان در تاریخ ثبت شد. از جمله خود خواجه نوری که هر چند زودتر از آنچه گمان می کرد ناگزیر به ترک شهرداری شد، اما به هرحال به‌عنوان حامی جدی اشتغال زنان شناخته می‌شود.
نگران مواد حذف شده لایحه امنیت زنان در قوه قضاییه هستیم
دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان گفت: لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت 92 ماده داشت که اکنون به 52 ماده رسیده و اخیرا مدیرکل تدوین لوایح قوه قضاییه نیز مواد این لایحه را 5٠ ماده عنوان کرده است. نگران این موضوع هستیم که چه موادی از آن در قوه قضاییه حذف شده است.
افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه ٩٨ پیشنهاد شده اما با آن موافقت نشد
سرپرست دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: وام ازدواج در سال ۹۸ همان ۱۵ میلیون تومان خواهد بود.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور:
کاهش دو دهمی آمار طلاق به ازای هزار زن مطلقه
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرد : به‌ازای هر هزار زن متأهل در کشور میزان طلاق دودهم درصد کاهش پیدا کرده است.
در عمل هیچ اتفاق مهمی برای طرح ازدواج آسان رخ نداده است
وزیر کشور همچنین درباره قانون تسهیل ازدواج که از سوی فراکسیون خانواده در این نشست مطرح شد نیز تصریح کرد: قانون تسهیل ازدواج ظرفیت خوبی است و این قانون تصویب شده است اما در عمل اتفاق مهمی نیفتاده است. گزارش مهمی از اجرای این قانون می بایست توسط دستگاه های ذیربط ارائه شود.
گزارش‌سازی رسانه‌های بیگانه نشانه تاثیرگذاری صحبت‌هایم بود
یکی از رسانه‌های بیگانه (رادیو فردا)گزارشی از مناظره پوشش بانوان ایرانی پس از انقلاب اسلامی که هفته گذشته در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، منتشر کرد که در آن اطلاعاتی مغایر با صحبت‌های معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان ارائه شده است. در این گزارش سعی شده بخش‌های مختلف مناظره تقطیع و در کنار هم قرار گیرد تا مفاهیم مورد نظر نگارنده و رسانه مربوطه را منتقل کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانواده‌های ایرانی روزی نیم ساعت گفت‌وگوی چهره به چهره دارند
مشاور زنان و خانواده وزیر کشور با بیان اینکه گفت وگوی چهره به چهره اعضا در یک خانواده ایرانی به روزی 30 دقیقه تقلیل یافته است، از اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده و بین نسلی خبر داد.
با حضور معصومه ابتکار؛
اطلس وضعیت زنان کشور رونمایی شد
در نشست مشاور وزیر کشور در امور زنان و مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری‌های کشور با حضور معصومه ابتکار از اطلس وضعیت زنان کشور بر مبنای داده‌های سرشماری سال ۹۵ و اطلاعات دستگاه‌ها با ۲۹ شاخص اصلی در ۸ محور بر روی صفحه نمایش رونمایی شد.بر اساس این گزارش، آمار موجود در اطلس وضعیت زنان و خانواده کشور که براساس سرشماری سال ۱۳۹۰ در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ آماده شده بود، در سال ۱۳۹۵ به روزرسانی شد؛ به طوری که اکنون این آمار به تفکیک استان‌ها و به صورت کامل‌تر نسبت به اطلس قبلی در دسترس است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
میزان مصرف پارچه چادری ما از کل کشورهای منطقه بیشتر است
دبیر انجمن نساجی ایران با بیان اینکه مصرف چادر مشکی ما از سایر کشورهای منطقه همچون عربستان بیشتر است گفت: علیرغم افزایش قیمت دلار باز هم کالای قاچاق 20 تا 30 درصد ارزان‌تر از قیمت داخلی تمام می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
میانگین مدیران زن در ایران در حدود ۱۷ درصد است
رییس هیات پارلمانی ایران در بین‌المجالس آسیایی گفت: میانگین مدیران زن در ایران در حدود ۱۷ درصد است و این روند در سطح استان ها در طول یکسال گذشته تا ۶۰ درصد افزایش داشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر کل سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت:
13 میلیون جوان مجرد ایرانی از سن مناسب ازدواج عبور کرده اند
مدیر کل سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از 13 میلیون جوان مجرد ایرانی که در آستانه ازدواج هستند، سن مناسب ازدواج را سپری کرده اند یا در حال سپری کردن این سن هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشگاه فردوسی مشهد گفت:
انتقاد از شیوه برگزاری جشن‌های ‌
معاون مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جشن‌های ازدواج دانشجویی باید به شکلی برگزار شود که حس جشن بودن را برای حضار و زوج‌های دانشجو تداعی کند اما گاهی این جشن‌ها مشابه همایش‌ها و سمینارهای علمی فرهنگی برگزار می‌شود که در این حالت می‌توان آن را نوعی مناسک گرایی سازمانی و نقض غرض به حساب آورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیین نامه آزمایشات ژنتیک ازدواج در دستور بررسی دولت
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به در دستورکار بودن آیین نامه آزمایشات ژنتیک اجباری در هیئت دولت گفت: امیدواریم شاهد کاهش معلول زایی در کشور باشیم.رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سلامت امری بین بخشی است و وزارت بهداشت اعلام می‌کند 20 درصد سلامت به این وزارت مربوط است و برای مابقی، دستگاه‌های دیگر نیز باید کمک کنند، اظهار کرد: حفظ و نگهداشت سلامت موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نادیا مراد و دنیس موکویگی برندگان امسال نوبل صلح
19 سال پیش چهارم آذرماه، از طرف سازمان ملل به عنوان روز جهانی حذف خشونت علیه زنان نام‌گذاری شد. هدف از نام‌گذاری این روز، آگاهی‌بخشی درباره این واقعیت بود که زنان در اقصی نقاط جهان، مورد تجاوز، خشونت خانگی و دیگر انواع خشونت قرار می‌گیرند. در واقع عیان‌کردن مقیاس و واقعیت ذاتی خشونت علیه زنان که اغلب موضوعی پنهان است، یکی از انگیزه‌های اصلی این نام‌گذاری بود. اما دلیل انتخاب چهارم آذر برای نام‌گذاری چنین روزی، به 58 سال قبل برمی‌گردد؛ زمانی که سه خواهر میرابال که از فعالان سیاسی و مخالفان حکومت وقت در جمهوری دومینیکن بودند، به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسیدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شناسايي دختران بازمانده از تحصيل در مرزها
معاون رئیس جمهوری از همکاری با وزارت آموزش و پرورش برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در مرزها به ویژه دختران خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه‌های ملی و بین‌المللی ایران برای احقاق حقوق کودکان
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: امیدواریم قانون حمایت از کودکان و نوجوانان پس از تایید شورای نگهبان به زودی ابلاغ شود و در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها که دلسوزانه در این حوزه تلاش می کنند با ابلاغ این قانون روح تازه‌ای در جامعه ما برای دفاع از حقوق کودکان دمیده شود و با موفقیت بیشتری در این زمینه حرکت کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وزیر جوانان خبر داد؛
کاهش رشد طلاق
وزیر ورزش و جوانان گفت: بر این باوریم که هیچ آیین و مکتبی به اندازه اسلام به حقوق کودک توجه نکرده و در آموزش‌های آسمانی دین اسلام بیشترین مسئولیت کودک بر دوش والدین است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه‌حل مدیریت فضای مجازی برای کودکان از نگاه پژمانفر
رییس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس فضای مجازی را به چاقویی بسیار تیز تشبیه کرد که اگر قوه عاقله در کنارشان نباشد احتمال آسیب زدن بچه‌ها به خودشان بسیار جدی می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سن جوانی افزایش می‌یابد
مدیر کل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش مدافع این بود که سن جوانی افزایش پیدا کند و با توجه به نیازهای جامعه سن 29 سال سن منطقی برای سن جوانی نیست، بنابراین از هفته ها قبل افزایش سن جوانی را مطرح کردیم و 10 روز قبل در ستاد ملی سازمان دهی این موضوع را به تصویب رساندیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعیین تکلیف تابعیت فرزندانی که پدر غیر ایرانی دارند؛
تابعیت ایرانی برای کودکان بی‌سرزمین
به موجب لایحه دولت، فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، تا قبل از 18سالگی به درخواست مادر و پس از 18سالگی به درخواست خودشان می‌توانند تقاضای تابعیت ایرانی کرده و شناسنامه ایرانی دریافت کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تدوین آیین‌نامه آموزش جنسی ؛
تابوی آموزش جنسی به کودکان  شکسته می‌شود
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از جلب رضایت برخی نهاد‌ها برای تدوین آموزش‌های جنسی خبر داد و گفت: «تدوین آیین نامه در مورد آموزش‌های خودمراقبتی کودکان در شورای انقلاب فرهنگی در مراحل نهایی به سر می‌برد. »
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیانیه مشترک سازمان ملل به مناسبت
بیانیه مشترک سازمان ملل به مناسبت "روز جهانی ریشه‌کنی خشونت علیه زنان" بر همبستگی با بازماندگان، مدافعان بازماندگان و نیز با حامیان حقوق زنان تاکید کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معصومه ابتکار خبر داد؛
کاهش سن ازدواج بررسی می‌شود
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: شورای فقهی و حقوقی معاونت زنان ریاست جمهوری به همراه نمایندگان مجلس بر روی موضوع کاهش سن ازدواج دختران کار می‌کند.وی با اشاره به اینکه هنوز در برخی از مناطق ازدواج کودکان رخ می‌دهد، ادامه داد: شاید تعداد این ازدواج‌ها خیلی کم باشد اما وجود دارد و نمی‌توان از کنار آن به‌سادگی گذشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها