سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رتبه اول ایران در خاومیانه در مصرف لوازم آرایشی؛
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده؛
ثبت طلاق یک هفته متوقف می شود
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده از توقف یک هفته‌ای صدور حکم طلاق و ارائه تخفیف برای مشاوره ازدواج ‏از یکم تا هفتم شهریورماه، مصادف با هفته ازدواج خبر داد‎.‎
پیشنهادات راکعی به ابتکار در معاونت‌ زنان
یک فعال حقوق زنان با تأکید بر اینکه تبعیض زدایی از قوانین، حضور بیشتر زنان در فرآیند توسعه و جامعه، رسیدگی به زنان سرپرست خانوار، زنان و کودکان آسیب دیده و ... را از جمله مواردی دانست که ابتکار باید با جدیت رسیدگی و آنها را در دستور کار قرار دهد.
راه مولاوردی را در معاونت امور زنان ادامه می‌دهم
معاون زنان و امور خانواده در دولت دوازدهم گفت: راه مولاوردی را در این معاونت ادامه می‌دهم و قصدمان این است که در حوزه زنان و خانواده ساختار‌ها را تقویت کنیم.
مراسم تودیع و معارفه معاون امور زنان و خانواده؛
ابتکار:ستاد ملی زن و خانواده احیا می‌شود
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به ویژه بانوان که کمر خدمت برای مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسیار مایه تاسف است.
ضرورت بازنگری قانون حداقل سن ازدواج
هفته گذشته بحثي از سوي برخي از خانم‌هاي نماينده مجلس درباره حداقل سن ازدواج طرح شد كه گويي با افزايش ١٣‌سال به‌عنوان حداقل سن مخالفت‌هاي جدي وجود دارد.
در پی اعلام کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم؛
کابینه رئیس جمهور در خصوص زنان شوک آور بود
با اعلام کابینه پیشنهادی توسط روحانی، اعتراضات زیادی به رئیس جمهور وارد شد. زیرا روحانی در تمام تبلیغات انتخاباتی اش حضور زنان را در اولویت می دانست اما حال جامعه زنان شاهد رفتار دیگری بودند.
امروز ۸۵ درصد زنان باسواد هستند
دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: به برکت انقلاب، زنان آگاه‌تر و مدیرتر و مدبرتر شدند چراکه پیش از انقلاب از هر چهار زن یک نفر سواد داشت اما اکنون ۸۵ درصد زنان باسواد هستند.
پرداخت تسهیلات ازدواج چقدر افزایش یافت؟
گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سال 1395 وضعیت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهبود قابل توجهی پیدا کرده، به‌طوری که تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداختی در سال 1395 نسبت به سال قبل، از جهت تعداد و ارزش به ترتیب 26.6 و 300.8 درصد رشد داشته است.
حضور زنان فقط در یک معاونت قطعی است
عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اخبار مختلف پیرامون ترکیب کابینه دوازدهم، گفت: در حال حاضر تنها معاونت امور زنان و خانواده به زنان سپرده شده و خبری از وزیر زن نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رایزنی برای حضور حداقل ۲۰ زن در سطوح بالای مدیریتی
یک نماینده مجلس دهم گفت: رایزنی‌هایی صورت گرفته است که حداقل ۲۰ مدیر زن در سطوح مدیریتی بالا داشته باشیم، یادمان باشد داشتن چندین مدیر زن در کابینه و دولت بهتر از حضور یک وزیر زن است.
چینش کابینه دوازدهم نشان دهنده شنیده شدن صدای زنان باشد
یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با مقایسه آمار حضور زنان در وزارتخانه‌ها در کشورهای مختلف گفت که این امیدواری از سوی جامعه زنان وجود دارد که نحوه چینش کابینه دوازدهم از سوی حسن روحانی نشان دهنده شنیده شدن صدای زنان در کابینه باشد.
حضور مولاوردی در معاونت زنان دولت بعد خواسته جامعه زنان است
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی نسبت به عدم حضور شهیندخت مولاوردی در معاونت زنان و خانواده دولت دوازدهم، تاکید کرد که مطالبه فراکسیون زنان و جامعه مدنی این است که مولاوردی در این معاونت ابقا شود و گفت که خود او نیز خواهان ادامه فعالیت در این بخش است.
روحانی تابوهای بسیاری را درباره زنان شکست/ انتظارات از روحانی بالا رفته است
بخش مرکزی کمپین تبلیغاتی حسن روحانی برای انتخاب مجدد در انتخابات 29 اردیبهشت، بر پاسخ دهی به مطالبات رای دهندگان زن متمرکز شده بود.
دولت درباره قانون «تسهیل ازدواج» کوتاهی کرده است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه هیچ کدام از دستگاه های مسئول نسبت به تکالیف خود درباره قانون تسهیل ازدواج اقدام نکرده‌اند و دولت پاسخ‌های نامربوطی درباره این کوتاهی به مجلس داده‌ است.
۷۴ درصد خانواده‌ها این مورد را رعایت‌ نمی‌کنند؛
کودکان زیر یک سال نباید تلویزیون ببینند
رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت از ابلاغ آیین نامه مرکز جامع تکامل کودکان تا مهرماه خبر داد.
حذف اذن همسر برای خروج از کشور، دنباله‌روی از غرب است
نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در امورزنان گفت: هدف فراکسیون بانوان مجلس در حذف اذن همسر برای خروج از کشور، دنباله‌روی از غرب است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد؛
سند عفاف و حجاب تدوین شد
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از تدوین و تنظیم سند عفاف و حجاب توسط این سازمان خبر داد.
دستان زنان به داد روستاها رسید؛
مروری بر وضعیت دهیاران زن در کشور
جندقیان درباره پراکندگی دهیاران زن در کشور بیان کرد: استان خراسان رضوی بیشترین تعداد دهیار زن را دارد و پس از آن به ترتیب استان کرمان، مازندران، گیلان و سیستان و بلوچستان قرار دارند.
بررسی نظام تربیتی کشور در موضوع حجاب؛
جای خالی تبیین «عفاف و حجاب» در کتب درسی
در بُعد ساختاری، آسیبی جدی در نظام تربیتی و پرورشی مدارس است. قسمت أعظم برنامه‌های آموزش و پرورش مربوط به «آموزش» و بخش بسیار‌ اندکی از آن مربوط به «پرورش و تربیت دینی و انقلابی» است. این مطلب هم بیانگر عدم جامعیت و هم نشانده دهنده‌ی هدفگذاری ناقص در حیطه‌ی تربیت است. عمده‌ی برنامه‌های آموزش و پرورش برای تربیت دینی متربیان به وضع دروسی مانند قرآن، دینی و وضع معاونت پرورشی در مدارس محدود می‌شود.
استان‌های رکورددار در طلاق و ازدواج اعلام شدند
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) با ارائه آماری به بیان کمترین و بیشترین میزان طلاق ‌و ازدواج در کشور پرداخته است.
ازدواج دختران جوان با مردان مسن نتیجه آسیب‌های دوران کودکی است
یک پژوهشگر مسائل اجتماعی معتقد است که ازدواج دختران جوان با مردان مسن با حداقل تفاوت سنی 25 سال، نتیجه آسیب های دوران کودکی است.
واقعیت‌هایی درباره اشتغال زنان
استفاده از زنان به‌عنوان نیروی کار هزاران سال قدمت دارد، بیشتر آنها در مزارع کار می‌کردند یا به عنوان فروشنده دوره گرد مشغول به کار می‌شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختلالات مادرزادی جنین بر اثر اعتیاد؛
IQ فرزندان
یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، آسیب‌های مواد مخدر در دوران بارداری را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آموزش ازدواج در مدارس اجرایی شود/هر روانشناسی صلاحیت مشاوره ازدواج را ندارد
مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی با تاکید بر ضرورت آموزش ازدواج در مدارس گفت: باید از کلاس اول دبستان تا پایان دوران تحصیل به فرزندانمان ارتباط برقرار کردن با یکدیگر را آموزش دهیم و همچنین در مقاطعی در مدارس آموزش ازدواج را داشته باشیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛
هشدار نماینده مجلس به افزایش تمایل زنان به کشیدن قلیان
متاسفانه قبح این موضوع در جامعه از بین رفته و افراد به قلیان به عنوان سرگرمی و تفریح نگاه می کنند در حالی که مصرف دخانیات در بروز سرطان هایی مانند ریه، پروستات، حنجره، دهان، قلب، معده و مری نقش زیادی دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واقع بینی رمز خوشبختی است؛
آرمان گرایی در انتخاب همسر آینده ممنوع
نحوه انتخاب معیار برخی خانم ها برای ازدواج نه تنها موجب خوشبختی نمی شود بلکه ممکن است آسیب هایی را برای فرد به همراه داشته باشد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۳۰۰ زن دیروز چطور وارد ورزشگاه شدند؛
قول نماینده زن مجلس درباره حضور زنان در استادیوم
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه آزادی در مسابقه والیبال تیم های ملی ایران و بلژیک گفت که از ۳۰۰ زن حاضر در ورزشگاه، تعداد کمی از طریق سایت بلیط خریده بودند و مابقی مدعوین بودند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
چگونه گناهمون رو ترک کنیم؟؛

راه های ساده برای ترک گناه

قهرمان کودکان ایرانی کیست؛

چرا کودک ایرانی قهرمان ندارد؟!

تداعی معانی در لباس انسان؛

ارتباط میان تقوا و لباس

خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها