پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درخواست از زنان عربستان برای سوزاندن برقع‌هایشان جنجال به پا کرد
دادستانی کل عربستان اعلام کرد، یکی از فعالان توییتری را برای انجام تحقیقات ازبابت برهم زدن "نظم عمومی" در اشاره به درخواست این فعال از زنان سعودی برای آتش زدن و سوزاندن برقع‌هایشان احضار کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:
زنان روستایی در توسعه پایدار کشور نقش بسزایی دارند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: با تولید ۸۰ درصد صنایع دستی توسط زنان روستایی نقش بانوان در اقتصاد بسیار تعیین کننده است.
انعقاد تفاهم‌نامه به منظور ارتقای سلامت جوانان
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت وزارت بهداشت به منظور برنامه ریزی با هدف ترویج ازدواج به هنگام و ترویج فرهنگ و ارتقای سلامت جوانان خبر داد.
یکهزار صندوق اعتباری خرد به صندوق های محلی روستایی و عشایری اضافه شد
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه سه هزار و 200 صندوق خرد محلی برای توان افزایی زنان روستایی فعال است، گفت: این مهم می تواند به فعال شدن روستاها و تحولات اجتماعی و اقتصاد کشاورزی منجر شود.
قربانیان فراموش شده آزار جنسی؛
تاثیر آزار جنسی در پسران بیشتر است یا دختران ؟
عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران با اشاره به اینکه «آزار جنسی به هرگونه ارتباطی که افرد با کودکان و با هدف کسب لذت جنسی انجام می‌دهند، اطلاق می‌شود»، گفت: تاثیر آزار جنسی روی پسران به مراتب بیش از دختران است و سوء استفاده جنسی نسبت به پسران در جوامع سنتی بیشتر است.
برای کاهش شکاف جنسیتی نیازی نیست اقدام به کارهای سخت کرد
یک فعال حقوق زنان گفت: باید به آینده ایرانی که زنان در آن نقش موثری را بر عهده دارند و آن را ایفا می‌کنند خوشبین بود و قطعا یکی از راه‌های رسیدن به سعادت و آبادانی کشور استفاده از توانمندیهای بانوان است، پس هرچه زودتر برای آبادانی ایران اقدام به کارهایی از این دست بکنیم.
استاندار در ستادساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی تاکید کرد:
تدوین سند امور جوانان / کادر سازی مدیریتی با استفاده از ظرفیت های جوانان
معتمدیان گفت: استفاده از ظرفیت های جوانان در رده های مدیریتی و کادر سازی یکی دیگر ازبرنامه های این ستاد باید باشد. وی تاکید کرد: مهمترین وظیفه ما مسائل و مشکلات جوانان است و جوانان بهترین کسانی هستند که می توانند به ما کمک کنند. وی خاطرنشان کرد: تدوین سند امور جوانان از مکاتبه به اجرا تبدیل شود.
در موضوع اشتغال هدف ما اشتغال غیر دولتی است/وام ازدواج و اعتبارات حوزه جوانان در این دولت 10 برابر شد
تندگویان معاون امور جوانان: با توجه به ظرفیت مناسب کرمانشاه و جوانان و تشکل های خوبی که دارد در نظر داریم یک موضوع ملی را به این استان واگذار کنیم.
معاونت زنان برای حمایت از حقوق «کودکان» چه کار کرد؟
لایحه‌ای برای ممنوعیت «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست»
درحالیکه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای حمایت از حقوق کودکان و اجرای سیاست‌های تحکیم خانواده اقداماتی مانند حمایت از کودکان در برابر ازدواج زودهنگام (اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی) و حمایت ویژه از کودکان دختر زیر ۱۸ سال در برابر خشونت را انجام داده است، لایحه اصلاح تبصره ماده ۲۶ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست را نیز تدوین کرده تا به موجب آن «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست» ممنوع شود.
حضور زنان فضای فرهنگی آزادی را تلطیف کرد
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معاونت زنان پیگیر ادامه حضور زنان در ورزشگاه است و به نظر مشکلی وجود ندارد، گفت: حضور زنان در مسابقه فوتبال ایران - کامبوج به بهبود فضای فرهنگی ورزشگاه کمک کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس انجمن روانپزشکی ایران؛
روابط فامیلی در جامعه کاهش یافته است
رئیس انجمن روانپزشکی ایران گفت: روابط فامیلی، سرزندگی و ارتباطات اجتماعی به علل مختلف از جمله افزایش مشکلات روانی، اجتماعی و اقتصادی کاهش یافته است.
احکام لایحه امنیت زنان در برابر خشونت به موازات اقدامات حفاظتی و نظارتی بازدارنده است
دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق زنان درباره بازدارندگی احکام موجود در لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: اگر این احکام به موازات هم و در کنار دیگر تدابیر حفاظتی و نظارتی که در لایحه آمده است، مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند بازدارنده باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل دختران جهیزیه است نه ورود به ورزشگاه
این روزها موضوع «ورود زنان به ورزشگاه» پس از یک دوره حاشیه‌سازی پردامنه و تمرکز عجیب مسئولان حوزه زنان بر آن به جای عمل به وظایف اصلی، در حالی در آستانه اجرا قرار گرفته که گشت و گذاری در سطح جامعه و گفت‌وگو با زنان و دختران فاصله این طرح با مطالبات واقعی آنها را به عیان نشان می‌دهد.
ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!!
تجمع ۵۰ نفره‌ی مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه
حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر در تجمعی که برای مخالفت با تصمیم دولت برای حضور زنان در ورزشگاه از چند روز قبل فراخوان آن منتشر شده بود، جمع شدند.
بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ نه با فرهنگ دینی مغایرت دارد و نه با عرف اجتماعی
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب و فعال حوزه زنان گفت: وقتی شرایط حضور زنان در ورزشگاه فراهم بوده، این همه فریادها و اعتراضات نامربوط، شکل تخریبی‌اش بیشتر از شکل اثباتی آن است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کتک زدن کودکان ممنوع
اسکاتلند به عنوان اولین کشور در بریتانیا است که کتک زدن کودکان توسط والدین را جرم خوانده و برای آن مجازات تعیین می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استقبال چشمگیر بانوان از بلیت‌فروشی بازی ایران و کامبوج؛
روز تاریخی برای زنان
در حالت عادی بازی ایران و کامبوج در مرحله مقدماتی جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا باید یکی از انبوه مسابقات ساده ملی از آب در می‌آمد که با کمترین استقبال و توجه از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی انجام می‌شد و می‌رفت پی کارش. در عین حال اما سختگیری مستمر فیفا در مورد ضرورت ورود بانوان به ورزشگاه‌های ایران باعث شد رودررویی با تیم ۱۶۹ رنکینگ جهانی، به مبدا یک تحول تاریخی در فوتبال ایران تبدیل شود. قرار بر این شده که بانوان از این بازی شانس حضور در ورزشگاه‌ها را داشته باشند و این رویه دست‌کم برای مسابقات ملی تداوم داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتخابات استانی سمن‌ها، یکی از راه‌های مطالبه‌گری نسل جوان است
علی مقامی، خزانه‌دار مجمع ملی سازمان مردم نهاد جوانان کشور و نماینده استان تهران با بیان اینکه مجمع سازمان مردم نهاد جوانان به منظور جلب مشارکت موثر، کارآمد و نظام مند در امور مربوط به توانمند سازی، تقویت همکاری جوانان در حوزه های مختلف به شکل ملی می تواند نقش به سزایی داشته باشد، گفت: از همین رو با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جوانان، محور تحقق پیشرفت انقلاب هستند و به این ترتیب انتخابات استانی سازمان‌های مردم نهاد که بدنه آن را خود جوانان تشکیل می دهند از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
41 درصد تسهیلات پایدار اقتصادی به زنان اختصاص یافته است
«معصومه ابتکار»، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در خصوص «نقش زنان در فعالیت‌های اقتصادی» گفت: خداراشکر خانم‌های ایرانی روزبه‌روز نقش‌های جدی‌‌تری در اقتصاد ایفا می‌کنند. مهم‌ترین نقش اقتصادی که زنان دارند مدیریت در منزل است. چیزی‌که با عنوان کارِ منزل از آن نام می‌بریم، بسیار ارزشمند است. دو مطالعه روی ارزش کار خانگی زنان انجام دادیم، از نگهداری تا فعالیت‌های مربوط به بهداشت و تغذیه که ارزشی بالغ بر حدود 22 تا 30 درصد تولید ناخالص ملی کشور را دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
نظرات دولت در لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» اعمال می‌شود
معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور در رابطه با همکاری این معاونت با قوه قضائیه در خصوص تدوین لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» گفت: در ابتدای روند بررسی با قوه قضائیه در ارتباط بودیم اما ماه‌های آخر شاید بیشتر در درون خود قوه نظرات و تفاوت دیدگاه‌هایی بود که در نهایت تغییراتی را که مدنظرشان بود اعمال کردند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران:
امنیت جنسی از حقوق افراد جامعه است
آزار جنسی از جمله مباحثی است که در همه جوامع دنیا وجود دارد اما در چندسال اخیر به‌دلیل گسترش شبکه‌های اجتماعی و افزایش آگاهی‌های جامعه، در کشور ما نیز بیشتر به این مقوله پرداخته شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیامد انقلاب اتوماسیون برای زنان کارمند
با گسترش تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی و افزایش تاثیرگذاری آنها در صنعت، شغل‌ها‌ بیشتر از گذشته در معرض جایگزین شدن توسط ماشین‌ها قرار گرفته‌اند. در این میان، شغل‌های مختص به زنان، بیش از دیگر اقشار در معرض تغییر قرار دارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحولات سیاسی و حضور بانوان؛
زنان پیشاهنگ دموکراسی افغانستان
انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیچیده در هاله نگرانی های امنیتی از حملات احتمالی طالبان برگزار شد.«در انتخابات 2014 طالبان انگشتم را به‌خاطر شرکت در انتخابات قطع کردند. اما امروز بازهم آمده‎ام تا رأی دهم». این را صفی‌الله صافی، در ولایت کنر در شرق افغانستان می‌گوید. اما نظر یک شهروند دیگر افغانستان که در کابل زندگی می‎کند، متفاوت است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امریه اعضای سمن‌ها در دیده شدن سازمان‌های مردم نهاد موثر است
میلاد روان، سخنگوی مجمع ملی جوانان کشور، در رابطه با خبر تایید امریه سربازی برای اعضای فعال سازمان های مردم نهاد گفت: اتفاق اخیر موافقت رهبر معظم انقلاب در خصوص تاییده امریه سربازی اعصای سازمان های مردم نهاد جوانان تایید حرکت سازمان های مردم نهاد در راستای سیاست های انقلاب اسلامی در جامعه ایران اسلامی است و این را باید قدر دانست که توانسته ایم با درخشش در فعالیت های اجتماعی و مدنی جایگاهی بالاتر از همیشه را داشته باشیم که نام سمن تعریف درستی داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها