سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عملکرد موفق به لحاظ مشارکت زنان در اقتصاد دانش بنیان
جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مشارکت زنان در اقتصاد دانش بنیان عملکرد موفقی داشته است مشاور امور بانوان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در سال‌های اخیر مشارکت زنان در اقتصاد دانش بنیان رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. به گونه‌ای که از 4 هزار و 70 شرکت دانش‌بنیان حدود ۴۰۰ شرکت توسط بانوان مدیریت می‌شود.حمیدزاده با تاکید بر افزایش مشارکت زنان در اقتصاد دانش بنیان افزود: از میان ۴۰۷۰ شرکت دانش بنیان، حدود ۴۰۰ شرکت توسط بانوان تاسیس و مدیریت می گردد. همچنین تعداد استارتاپ های موفق بانوان هر روز در حال افزایش است.
معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران؛
کودکانی که ازدواجشان ثبت نمی‌شود
معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به کودک‌همسری در برخی از نقاط ایران گفت: در بعضی از قبائل ازدواج‌هایی را داریم که ۱۰ سال از آن گذشته و شخص هم دارای چند فرزند است، اما ازدواج آن‌ها در هیچ جایی ثبت نشده است.
برای امر ازدواج علاوه بر بلوغ شرعی باید رشد اجتماعی را درنظر گرفت
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به کودک‌همسری در برخی از نقاط کشور گفت: در بعضی از قبائل ازدواج‌هایی را داریم که ۱۰ سال از آن گذشته و شخص هم دارای چند فرزند است، اما ازدواج آن‌ها در هیچ جایی ثبت نشده است.
متخصص و کارشناس ارشد روانشناس بالینی؛
راز و رمز یک ازدواج موفق چیست؟
یک روانشناس گفت: باید در امر ازدواج با تفکر، شناخت و آگاهی کامل پیش رفت، چراکه توجیه خطا‌ها با کلماتی چون سرنوشت، شانس، بخت و اقبال کاملاً اشتباه است.
فوبیا را از کودکی درمان کنید
یک روانشناس کودک با اشاره به اینکه خانواده‌ها می‌توانند نقش مهمی در درمان فوبیا داشته باشند، گفت: خانواده‌ها باید فوبیا را از کودکی فرزندانشان درمان کنند.
اقدامات دولت در مبارزه با ازدواج سفید در حد شعار بود
یک روانشناس گفت: در بحث ازدواج سفید و مباحثی همچون بهداشت و سلامت روان، دولت تقریباً هیچ کاری نکرده و هرچه مطرح شد در حد شعار بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره بیانیه مقام معظم رهبری گفت:
بیانیه مقام معظم رهبری باید آغاز جوانگرایی در ساختار کشور باشد
معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان درباره تاثیر مطلوب بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری بر بحث جوانگرایی در ساختار سیاسی تاکید کرد.
بحران گم کردن اولویت‌ها؛
کودک‌همسری یا تجرد قطعی؟
موضوع افزایش حداقل سن ازدواج از سال ۱۳۹۵ در کشور مورد بحث قرار گرفته است. این امر منجر به ارائه طرحی از سوی فراکسیون زنان مجلس شد که ازدواج دختران زیر ۱۳ سال را ممنوع و ازدواج دختران ۱۳ تا ۱۶ سال را منوط به اجازه‌ دادگاه و پزشکی قانونی می‌کرد. در مهرماه ۱۳۹۷، یک‌فوریت این طرح تصویب اما در بررسی‌های کمیسیون قضایی کلیات آن رد شد. آمار بالای طلاق زنان در سنین پایین ازجمله دلایل ارائه‌دهندگان طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی بوده است.
ازدواج برای دختربچه ایذا و یک نوع شکنجه است
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ازدواج دختربچه‌ها را ایذا و یک نوع شکنجه برای او توصیف کرد که باید با فرهنگ‌سازی جلوی این اتفاقات گرفته شود
«دختران مجرد» بیمه می‌شوند
تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند.بیمه زنان خانه‌دار از جمله حمایت‏‌هایی است که به آسانی به زنان ارائه می‌شود و فرآیند ورود به جمع بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی بر اساس این قانون به سادگی انجام می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درمان ناباروری در ایران؛
بچه‌دارشدن به قیمت گزاف
حداقل هزینه درمان ناباروری در ایران به‌طور متوسط 20میلیون تومان می‌شود. طبق آمار دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، حدود سه میلیون زوج ایرانی، سابقه ناباروری اولیه و ثانویه دارند و سالانه حدود 88 هزار زوج نابارور به این تعداد اضافه می‌شوند. طبق آمار ورزات بهداشت در سال1397، شیوع ناباروری در کشور 15تا 20درصد است.‌ماه گذشته بود که نایب‌رئیس هیأت مدیره انجمن ناباروری ایران اعلام کرد از هر پنج زوج ایرانی یک زوج با مشکل ناباروری درگیر است؛ یعنی یک‌پنجم از 24میلیون زوج ایرانی با مشکل ناباروری مواجه هستند.
ماجرای دنباله‌دار کم‌کم، کم شدن؛
آمار و ارقام فرزندآوری در ایران
فرزندآوری در ایران امروز ما و سال‌های اخیر چه وضعیتی داشته و دارد؟ ایران تغییرات شدیدی را در این حوزه تجربه کرده است. در دهه60، رشد جمعیت ایران و البته نرخ فرزندآوری یا باروری در آن به‌شدت بالا بود. اما بعد از اجرای برنامه‌هایی برای کنترل این وضع، این نرخ به‌شدت افول کرده و ایران در این زمینه رکورددار شد. به‌طوری که مسئولان نگران شده و مجدداً برنامه‌هایی برای تغییرات مثبت نرخ باروری و رشد جمعیت و... در پیش گرفتند. اما وضعیت نرخ فرزندآوری یا باروری کل در ایران چگونه است؟ با هم اعداد و ارقامی را در این زمینه مرور می‌‌کنیم.
تعصب جنسیتی در ارزیابی آموزشی موج می‌زند
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که سیستم‌‌های ارزیابی با تعصب جنسیتی طراحی شده‌اند.
ابطحی با اشاره به موضوع ازدواج دختر ۱۱ ساله ایلامی:
ائمه جمعه در خصوص تبعات ازدواج دختربچه‌ها وارد میدان شوند
سید محمدجواد ابطحی با اشاره به موضوع ازدواج یک دختر 11 ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام گفت: متاسفانه ازدواج کودکان در میان عشایر کشور طبیعی است و خیلی راحت دختر 10،11 ساله را به عقد پیرمرد 80 ساله در می‌آورند در حالی که اگر شرع به صیغه دختربچه اجازه داده برای محرم شدن فردی با یک خانواده بوده است، نه نکاح واقعی.
بیش از نیمی از اعضای سمن‌های کشور در اختیار زنان است
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره فعالیت ۲۷۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه زنان، حضور آنان را در بخش‌های غیردولتی، خیریه‌ها و نهادهای مدنی، الهام‌بخش و موجب بسیج اجتماعی دانست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانواده‌ها فرزندان خود را آرمان‌گرا تربیت کنند
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه خانواده‌ها باید فرزندان خود را آرمان گرا تربیت کنند؛ گفت: نباید پوشش و سبک زندگی بانوان ایرانی از جنس کسانی باشد که سقف زندگی و فهم و درک آن ها به اندازه دنیا و تمایلات دنیوی است.
پرچم انقلاب اسلامی در دستان دهه هشتادی‌ها؛
وقتی دهه هشتادی ها پرچم انقلاب اسلامی را بر می دارند
۲۲بهمن، مقابل هیچ دوربینی نیست که تصویری از یک کودک یا نوجوان دیده نشود؛ چه بسا پیام استکبار ستیزی خود آنها و تصویرشان باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آموزش فنی و حرفه ای مهمترین خواسته زنان جنوب عراق است
رئیس جمعیت زنان جنوب عراق توان افزایی بانوان عراق را از اهداف مهم سفر بانوان بصره به خوزستان بیان کرد و گفت: آموزش های فنی و حرفه ای مهمترین خواسته جمعیت زنان جنوب عراق است که با همکاری های مشترک اقتصادی بانوان ایرانی و عراقی محقق می شود.
انقلاب 57 خود آگاهي زنان است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: انقلاب 57 خود آگاهي زنان است چه نسبت به ابعاد تبعيضات وارد شده بر آنها و چه از نظر آگاهي شان برنقش و اهميتي كه در تحولات سياسي و اجتماعي دارند.
طاهره همیز پاسخ داد؛
چه کسانی «جشن طلاق» می‌گیرند؟
یک کارشناس و مشاور خانواده معتقد است، عموما «جشن‌های طلاق» توسط خانواده‌هایی برگزار می‌شود که مراسم‌های ازدواجشان را با تجملات افسارگسیخته و اسراف شروع کرده‌اند این در حالیست که برخی افراد نیز که برای جدایی از همسر خود از رنج‌ها و مشکلات زیادی عبور می‌کنند برای رسیدن به خواسته‌شان این اتفاق را جشن می‌گیرند
معاون امور زنان و خانواده از ارسال لايحه اصلاح قانون طلاق خبر داد:
بدون داشتن مشکل طلاق ممنوع
روز جمعه معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رياست‌جمهوري، از ارسال لايحه اصلاح قانون مدني در زمينه طلاق به دولت خبر داد.
۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در کشور و استان‌ها به بانوان واگذار می‌شود
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در کشور و استان‌ها به بانوان واگذار می‌شود گفت: تاکنون ۶۰ درصد این مهم در ۳۱ استان محقق شده که امید می‌رود بانوان شایسته و توانمند به این جایگاه دست یابند.
باید مانع ازدواج دختران زیر ۱۳ سال شویم
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه باید مانع ازدواج دختران زیر ۱۳ ساله شویم، گفت: این ازدواج‌ها اجباری و به دلایل اقتصادی، قومی و از روی عدم آگاهی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای اولین بار در تاریخ لبنان، یک زن وزیر کشور شد
«ریا الحسن» اولین زن در تاریخ لبنان است که به عنوان وزیر کشور که یکی از چهار وزیر کلیدی این کشور است، منصوب شده است.او از سیاستمداران سُنی نزدیک به «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان است. الحسن فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها