سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آغاز آموزش فناوری اطلاعات زنان روستایی در کشور
دکتر معصومه ابتکار ،معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در دولت دوازدهم، زمینه های بهبود و ارتقای وضعیت زنان فراهم شده، اما کارهای زیادی به ویژه در زمینه آموزش، سواد آموزی و موضوع ترک تحصیل دختران روستایی و عشایری باید انجام شود.
موثرترین نماینده زن مجلس چه کسی است؟؛
دست بالای اصلاح‌طلبان در فراکسیون زنان
در مجلس دهم ۱۷ نماینده زن حضور دارند که از میان آن‌ها تنها هاجر چنارانی نماینده اصولگرا به شمار می‌رود، بقیه نمایندگان عضو فراکسیون امید هستند یا جزو نمایندگان مستقل و اعتدالگرا به شمار می‌روند.فریده اولادقباد مدتی است رئیس فراکسیون زنان مجلس شده است. او به جز تلاش برای تصویب قوانین به نفع زنان، به عنوان یک معلم تلاش‌هایی را هم برای رسیدگی به وضعیت معلمان داشته است و یکی از زنان حزبی مجلس هم به شمار می‌رود و عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش است و در انتخابات شورای مرکزی این حزب، رای اول را به دست آورد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
موضوع زنان در مشکلات اقتصادی کشور گم شده است
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نقد عدم پیشنهاد بانوان به عنوان گزینه وزارت همواره مطرح بوده و عدم تحقق آن متوجه نوع تعاملی است که آقای رییس‌جمهور با بانوان در بدنه دولت دارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حضور زنان در ورزشگاه آزادی بازتاب جهانی داشت
تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه موفق شد با نتیجه ۲ بر یک بولیوی را در ورزشگاه آزادی شکست دهد. در این دیدار بعد از مدت‌ها بانوان در ورزشگاه آزادی حاضر شدند تا طلسم حضور بانوان در ورزشگاه آزادی شکسته شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:
آغاز آموزش فناوری اطلاعات زنان روستایی در کشور
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در دولت دوازدهم، زمینه های بهبود و ارتقای وضعیت زنان فراهم شده، اما کارهای زیادی به ویژه در زمینه آموزش، سواد آموزی و موضوع ترک تحصیل دختران روستایی و عشایری باید انجام شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
الزام شرکت‌های تکنولوژی به استخدام مدیران زن ؛
سیلیکون‌ولی علیه تبعیض جنسیتی
حضور کمرنگ زنان در صنایع بزرگی مانند تکنولوژی سال‌هاست که مورد بحث بوده است و گهگاهی رسانه‌ها به سراغ آن می‌روند. در این میان کارشناسان و فعالان حقوق زنان بارها و بارها غول‌های تکنولوژی را به اعمال تبعیض جنسیتی در روند استخدام و به‌کارگیری کارمندانشان محکوم کرده‌اند. از طرفی عده‌ای به موضوع عدم به‌کارگیری زنان در مشاغل مدیریتی در شرکت‌های بزرگ تکنولوژی اشاره می‌کنند که در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است. حالا گویا این موضوع آنقدر جدی شده که هوش مصنوعی را هم درگیر خودش کرده است، تا جایی که شرکت آمازون مجبور شده است که یکی از پروژه‌های هوش مصنوعی خودش در این زمینه را متوقف کند. متخصصان تکنولوژی یادگیری ماشینی در شرکت آمازون به تازگی متوجه شده‌اند ابزار هوش مصنوعی که برای استخدام افراد در این شرکت به کار می‌رود، نسبت به زنان تبعیض جنسیتی قائل می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توانمند سازی تعاونیهای زنان روستایی کانون ظرفیت های نوین توسعه روستایی است
حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، طی مصاحبه با اصحاب رسانه ، به موضوع فعالیت شرکتهای تعاونی روستایی زنان به مثابه کانون متمرکز توسعه اشاره کرد و این تعاونی‌ها را بعنوان یکی از ساختارهای مطلوب برای جلب مشارکت زنان روستایی و در راستای سیاستگذاری ، ایجاد هماهنگی و جهت دهی عنوان کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانواده ها در برقراری ارتباط دچار اختلال شده اند
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: خانواده ها امروزه در برقراری ارتباط سریع و مفاهمه دچار اختلال و لکنت زبان شده اند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرا روز تولدمان را با وجود یک‌سال پیرتر شدن جشن می‌گیریم؟
اگر سرخوشانه با رخدادی مثل سالروز تولد مواجه شویم، این روز را می‌توان صرفاً در مقداری هیجانِ زودگذرِ کودکانهِ روزهای منتهی به روز تولد، کادوهای اغلب ارزان‌قیمت دوستان و اقوام، پیامک‌های اغراق‌آمیز آشنایان برای تبریک، برف شادی، کیک تولد و چند عکس سلفی و غیرسلفی خلاصه کرد. اما کافی است تا در خلوت خویش از روزمرگی استعلا جوییم و یک‌سال پیرترشدن‌مان را بنگریم تا به یکباره اضطرابی مبهم سراسر وجودمان را اسیر خود کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لایحه
معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی که چرا این لایحه برای بررسی به شهر قم فرستاه شده است، عنوان کرد: قوه قضائیه این لایحه را برای مشورت به قم فرستاده است که امیدوارم بازگردد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتیجه طرح افزایش حداقل سن ازدواج، کنترل جمعیت خواهد بود
عضو شورای فرهنگی‌ اجتماعی زنان و خانواده، گفت: متأسفانه نمایندگان مجلس دغدغه‌ای برای تسهیل ازدواج جوانان ندارند و به فکر افزایش حداقل سن ازدواج هستند که نتیجه آن کنترل جمعیت و کاهش آن خواهد بود. به گزارش فارس، کبری خزعلی، عضو شورای فرهنگی‌ اجتماعی زنان و خانواده در نشست هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوقدانان با بیان اینکه یکی از تأکیدات مجموعه اسناد 2030 نفی خشونت علیه کودکان است، اظهار کرد: راهکار این سند بین‌المللی در این رابطه بالا‌بردن سن ازدواج است درحالی‌که در کشورهایی همچون انگلیس، آمریکا و فرانسه هم حداقل یکسانی برای سن ازدواج وجود ندارد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اطلس زنان و خانواده در دست تدوین است
اطلس زنان و خانواده سندی مهم و به روز شده و اطلاعات بسیار مهمی از وضعیت زنان و خانواده را دارد که در آن به موضوع زنان در روستا و عشایر نیز پرداخته شده است.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سید حسن موسوی چلک خبرداد؛
کاهش 11 تا 13 درصدی ازدواج/ افزایش طلاق
در حالیکه چندی پیش رئیس سازمان امور اجتماعی کشور از توقف رشد جهشی طلاق طی ۳ تا ۴ سال اخیر و کنترل آمار طلاق در کشور خبر داد، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن رد این موضوع گفت: نه تنها هیچ نشانه‌ای دال بر کنترل روند طلاق وجود ندارد، بلکه رشد 6 درصدی در سال گذشته داشته است.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک عضو فراکسیون زنان خبرداد؛
طرح تعدیل مهریه تقدیم هیات رییسه مجلس شد
یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح تعدیل مهریه به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خبر داد که در صورت تصویب نهایی حکم صادره برای محکومین مهریه متناسب با نوسان رخ‌داده در قیمت سکه خواهد بود
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون:
43 درصد مجوز مشاغل خانگی یزد از آن بانوان است
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: در حالی ‌که الزام دستگاه‌های اجرایی برای صدور مجوز مشاغل خانگی ویژه بانوان و جوانان 70 درصد است، تنها 43 درصد آن به بانوان اختصاص دارد
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بکارگیری بانوان توانمند در پست های مدیریتی باید لحاظ شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استفاده و بکارگیری از بانوان توانمند با توجه به نگاه ریزبینانه و دقیق آنان به حل مسائل مختلف در پست های مدیریتی باید مورد توجه مدیران دستگاه های مختلف این استان قرار گیرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
موافقت نمایندگان با فوریت طرح ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال در مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب یک فوریت طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی خواستار پرداختن هر چه سریعتر مجلس به مسئله ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال و پسران کمتر از ۱۶ سال شدند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«بیمه مهریه» مرد را از پرداخت مهریه نجات می‌دهد؟
پیشنهاد «بیمه مهریه» برای اولین از سوی معاونت رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده مطرح شد. زمانیکه زهره سادات لاجوردی، مدیر وقت سیاسی فرهنگی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، مرداد ماه سال ۹۱ درتشریح پیشنهاد "بیمه شدن مهریه زنان" از سوی مرکز زنان، گفته بود: براساس این پیشنهاد، مرد با توجه به وسع و توان مالی خود از ابتدای ازدواج، مبالغی را به صورت تدریجی به عنوان بخشی از مهریه برای زن پس‌انداز می‌کند.این پیشنهاد زمانی مطرح شد که به گفته ذوالقدر در پی بالا رفتن قیمت سکه در ماه‌های اخیر، آمار محکومان مهریه افزایش یافته، همچنین عده‌ای به دلیل فرار از پرداخت مهریه به دنبال خروج از کشور هستند.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وقتی آموزش «آرایش عزاداری» در فضای مجازی جنجالی می‌شود
ویدیوی یکی از سلبریتی‌های فضای مجازی برای آموزش آرایش در ایام عزاداری یکی از اتفاقات دو روز پیش بود که با واکنش کاربران مواجه شد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح مهارت افزایی بانوان روستایی به اعتبار نیاز دارد
مشاور امور بانوان و خانواده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با اعلام تصویب اجرای طرح آموزش و مهارت افزایی تعاونی روستایی بانوان گفت: این طرح همچنان در انتظار تامین اعتبار است.تعاونی های روستایی زنان جزو تشکل هایی است که فعالیت های آنها چندمنظوره و بر اساس مخاطب است. البته فعالیت اصلی زنان روستایی در حوزه کشاورزی و دامداری است اما برخی فعالیت ها مانند صنایع دستی و تولید و فرآوری محصولات کشاورزی را دارند که قبلا فردی بوده و اکنون به صورت جمعی انجام می شود.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سهم 30 درصدی زنان دراجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان
سیده‌ فاطمه ذوالقدر نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در یادداشتی نوشت:انتظار داریم که در فرآیند کنار رفتن بازنشستگان، اندیشه و توانمندی و تجارب ارزشمندی که آنها به واسطه سال‌ها خدمت اندوخته بودند، به کنار گذاشته نشود و در قالب اتاق فکر و اتاق تجارب از این سرمایه‌های انسانی گرانبها به نحو شایسته در کنار جوانان بهره‌گیری شود
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری وزارت کشور:
لایحه
لایحه اجباری شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو که برای افزایش ایمنی کودکان در خودرو و کاهش آمار تلفات کودکان درتصادفات توسط وزارت‌خانه راه و شهرسازی در دولت مطرح شد و به تصویب هیئت وزیران رسید این روزها به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور این لایحه در انتطار تصویب مجلس است
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خروج بانوان از کشور بدون اذن همسر جایز شناخته شود
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواست‌ها و مطالبات جامعه در شرع دیده شده است، گفت: برخی موضوعات در دین به‌طور شفاف و صریح مطرح شده است اما برخی موارد نیازمند استدلال و واکاوی علمی و فقهی است. در موضوعاتی که امروز زنان با آن درگیر هستند همچون موضوع خروج بانوان بدون اذن همسر از کشور نباید یک طرفه ورود کرد اگرچه استفاده از این حق باید جایز شناخته شود.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
25 میلیون جوان ایرانی نیازمند وزارت یا سازمان مستقل هستند
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 25 میلیون نفر از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند که با توجه به اینکه حدود 30 درصد جمعیت کشور را شامل می شوند، لازم است نماینده ای از آنان در قالب سازمان مستقل یا وزارتخانه در دولت حضور داشته باشد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
کودکان لایک‌دار؛

بردگی کودکان در قرن 21

نسرين محمدباقری در یادداشتی مطرح کرد؛

ميراث ما براي كودكان

علی‌اصغر سیدآبادی طی یادداشتی مطرح کرد ؛

سهم کودکان در خانواده

یادداشت سیده فاطمه ذوالقدر ؛

نخست‌وزیر نیوزیلند و نقش سیاسی زنان

آموزش مغفول مانده در مدارس؛

دست به عصایی در “تربیت جنسی”

نرگس ملک زاده
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
کودک‌‌آزاری از نوع لاکچری؛

فشن‌شوی کودکان در محله ولنجک

21درصد از جمعیت ایران ! ؛

حال و هوای دهه شصتی‌ها

سید آبادي در يادداشتي مطرح کرد؛

سهم کودکان در خانواده

من زنده ام، مستمری ام را قطع نکنید!

مشکلات زنان و دختران مستمری بگیر تأمین اجتماعی

چیستی «فلسفه برای کودکان»؛

مهارت‌های غایب

به مناسبت روزجهانی کودک؛

رؤیاهای رنگین‌کمانی

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها