سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ابتکار: لایحه تامین امنیت زنان را تایید کنید
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه لایحه تامین امنیت زنان مدتی است که از طرف دولت برای اظهارنظر قضایی به قوه قضاییه رفته است، گفت: محترمامه و عاجزانه به آقای رئیسی می‌گویم که مهلت بررسی این لایحه تمام شده، لطفا این لایحه را تایید کنید تا بتوانیم بقیه مراحل آن را در دولت انجام دهیم و قانونی شایسته برای حفظ خانواده به تصویب برسد.
«طلاق» و «ازدواج مجدد» را چگونه به فرزندمان توضیح دهیم؟
یک کارشناس و مشاور خانواده معتقد است: بیشترین سنی که ممکن است افراد در مواجهه با طلاق والدینشان دچار آسیب شوند پیش از دبستان و اوایل دوران بلوغ است نحوه توضیح دادن درباره چرایی طلاق و ازدواج مجدد به فرزندان را تشریح کرد.
رئیس جمهوری تصدی زنان در وزارت را در کارنامه خود ثبت کند
فعال سیاسی و استاد مطالعات منطقه ای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در رابطه با انتخاب وزیر آموزش و پرورش از زنان، گفت: از آقای روحانی انتظار داریم که از فرصت به وجود آمده مبنی بر در دسترس بودن زنان شایسته، مدیر و با کفایت بهره برده و به این تقاضای طبیعی آن‌ها مبنی بر تصدی وزارت، جامه عمل بپوشانند تا تصدی زنان در وزارت را در کارنامه خود و تاریخ کشور ثبت کند.
حجاب در کشور ما یک قانون است/ درباره حجاب، برخورد مستقیم تاثیرگذار نیست
معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده درباره ارشاد زنان در مترو گفت: بهترین راه در ارتباط با حجاب، کار فرهنگی است و در کار فرهنگی تذکر مستقیم مطرح نیست.
کاهش ٩ درصدی «ازدواج‌» در دو سال اخیر
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور برای حل مشکل ازدواج کشور پیشنهاد کرد تا هر سال ١٠٠٠ ازدواج به تعداد ازدواج‌های هر استان افزوده شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش ۱۰ درصدی موافقت با همباشی در کشور از سال ۹۵
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: در سال ۹۵، حدود ۷۰۰ هزار ازدواج و در سال ۹۶ حدود ۶۰۸ هزار ازدواج ثبت شده است ولی در سال گذشته ۵۵۰هزار ازدواج ثبت شده است که نشان دهنده شیب کاهشی ازدواج است.مشکینی اظهار کرد: ۱۴درصد طلاق‌ها در سال اول ازدواج است و حدود ۴۰درصد طلاق‌ها در سنین زیر ۳۰سال است؛ میزان مخالفت با همباشی‌ها در کشور بسیار زیاد و حدود ۸۰ درصد است ولی از سال ۹۵ تاکنون، موافقت با همباشی در کشور، ۱۰ درصد افزایش یافته است.
چند نکته درباره ازدواج افراد مطلقه با افراد مجرد
مشاور رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران در حوزه سلامت می‌گوید: عموما در زمان ازدواج فرد مطلقه با فرد مجرد، خانواده‌های طرفین با ازدواج آنها مخالفت دارند، این درحالیست که در صورت خروج فرد مطلقه از مرحله سوگ بعد از جدایی و تحلیل علت طلاق او، ازدواج او با یک فرد مجرد از نظر روانشناختی مشکلی ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی مطرح نمود؛
موافقت مشروط یک مرجع تقلید با حضور زنان در ورزشگاه‌ها
ایران تنها کشور جهان است که در آن زنان حق حضور در ورزشگاه را ندارند.موضوع ورود زنان به ورزشگاه در قالب سوالی مشترک با برخی از علما و مراجع عالی‌قدر در میان گذاشته شد. در ادامه پرسش درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها و پاسخ دفتر آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی به این سوال را می‌خوانید:
طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون زنان مجلس، :
نامه فیفا بر اساس وعده انتخاباتی روحانی بود
مخالفت‌ با ورود زنان به ورزشگاه همچون چهار دهه گذشته بر جای خود استوار است، اما اولتیماتوم فیفا کفه ترازو را اندکی به سمت زنان پایین آورده است. در خردادماه امسال فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد تا زمان برگزاری بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی باید ورود زنان به تمام ورزشگاه‌های ایران آزاد باشد.
دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها است/ منع قانونی هم ندارد
لعیا جنیدی معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره اینکه گفته‌ می‌شود شرط حضور زنان در ورزشگاه‌ها بستگی به نظر دولت دارد این موضوع تا چه حد در کابینه پیگیری شده است، گفت: دولت موافق ورود خانم‌ها به وزرشگاه‌هاست و می‌دانم وزرات وزش و جوانان هم همیشه پیگیر این موضوع بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«مستمری» متوفی پس از ازدواج مجدد همسر قطع می‌شود؟
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا مستمری زنی که پس از فوت همسرش ازدواج مجدد می‌کند قطع می‌شود؟ اظهار کرد: خیر، بر اساس قوانینی که طی سال‌های اخیر تصویب شده این امکان وجود دارد و زنان بازمانده می‌توانند در صورت ازدواج، کماکان حقوق همسر مرحومشان را دریافت کنند.
چه سریال‌هایی فرهنگ ازدواج را تغییر می‌دهند؟
معاون وزیر ورزش و جوانان با انتقاد از ساخت سریال‌هایی که به گفته او، در سال‌های گذشته مدل ازدواج و فرهنگ‌ جوانان را در این خصوص تغییر داده است، گفت: امیدوارم با کارشناسی‌ها و بررسی‌هایی که توسط اساتید حوزه سینما و ازدواج انجام خواهد شد بتوانیم به اصلاح فرهنگ‌هایی که به غلط وارد تفکر جوانان شده کمک کنیم.
امروز هیچ طلاقی ثبت نمی‌شود/ آقایان مسئول! تسهیل ازدواج پیشکش، زندگی ها را پایدار کنید
در شرایط اقتصادی و اجتماعی فعلی که ازدواج امری دشوار شده بهتر است مدیران اجرایی علاوه بر حل این معضل فکری هم برای ازدواج‌هایی که صورت گرفته و درحال نابودی است کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زنانی که صرفا برای تامین هزینه‌های زندگی کار می‌کنند؛
چرا آمار اشتغال زنان پایین است؟
یک پژوهشگر حوزه‌ جامعه‌شناسی و زنان با بیان اینکه براساس آخرین آمارهای سازمان مرکز آمار ایران، ۱۶.۱ درصد از میان کل جمعیت شاغل را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: بررسی اشتغال زنان پیش از آنکه رویکرد حاکمیتی داشته باشد رویکرد فرهنگی دارد این درحالیست که فرهنگ جامعه ما در حال حاضر نه تنها کمک‌کننده وضعیت زنان نخواهد بود بلکه بازدارنده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حضور زنان در ورزشگاه‌‌ها مساله‌ای فرهنگی است و نه امنیتی
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است برخی موضوعات فرهنگی و نیازمند راه‌حل‌های فرهنگی هستند که اگر ذیل گفتمان امنیتی تعریف شود، ناگزیر دوقطبی‌ میان مردم و حاکمیت تولید می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تایید رسمی لایحه کودک همسری در دولت
معاون رئیس جمهور گفت :دولت در هفته گذشته طرح کودک همسری را تایید کرد و به مجلس فرستاد. دولت طرح را رسما تایید کرده و امیدواریم در مجلس مورد توجه قرار بگیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ازدواج‌های صوری درپی افزایش «وام ازدواج»
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که افزایش وام ازدواج کمکی به افزایش میزان ازدواج در کشور نمی‌کند گفت: افزایش وام ازدواج بیش از این مقدار منجر به مشکلاتی نظیر ازدواج صوری یا کودک همسری به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گفت و گو در خانواده‌ها به ۲۰ دقیقه کاهش یافته است
معاون رئیس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: خانواده‌ها برای گفت‌وگو زمان نمی‌گذارند به‌طوری‌که ساعت گفت‌وگو از دو ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش‌یافته است.سوءتفاهم افزایش و قدرت شنیداری و حل‌وفصل مسائل کاهش‌ یافته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش اقدامات بازدارنده و کلینیکی برای حمایت از زنان
نگارش لایحه منع خشونت علیه زنان از دولت دهم شروع شد اما پس از کش و قوس‌های فراوان هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. این در حالی است که با اظهارات اخیر آیت‌الله رئیسی - رئیس قوه قضائیه - مبنی بر تسریع کار در خصوص این لایحه، موافقان امیدوارتر از قبل در حال پیگیری پروسه پیشرفت آن هستند تا سرانجام با تصویب آن گام‌های بزرگی در خصوص حفاظت و حمایت از زنان ایرانی در تاریخ حقوقی کشور برداشته شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش نماینده مجلس به احتمال وزیر شدنش؛
سعیدی: این درخواست جامعه زنان است
فاطمه سعیدی در پاسخ به سوال خبرنگار پارلمانی برنا مبنی بر اینکه آیا شما گزینه پیشنهادی آموزش و پروش هستید؟ گفت: این موضوع درخواست بانوان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
آموزش حجاب و عفاف باید از خانواده آغاز شود
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «عفاف» را به معنای خویشتنداری درونی و امری فطری و «حجاب» را خویشتنداری آشکار و بیرونی عنوان کرد. حجت‌الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی روز گذشته در مراسم بزرگداشت عفاف و حجاب که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، افزود: آموزش حجاب و عفاف باید از کانون خانواده آغاز شود و مأموریت اصلی در این رابطه بر عهده پدر و مادر است. اما گاهی مأموریت عفاف و حجاب را به صداوسیما و آموزش و پرورش می‌سپاریم، این درحالی است که والدین مهم ترین نقش در این مسیر را برعهده دارند. حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) می‌فرماید که عفاف یک نوع مقاومت درونی است که باید در وجود مرد و زن باشد. از این رو هم زن و هم مرد باید برای حفظ کرامت خود تلاش کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توجه معاونت حقوقی ریاست جمهوری به
معاونت تحقیقات، آموزش و حقوق شهروندی در سال ۱۳۹۶ طرح پایش شاخص‌های حقوق شهروندی را تهیه و تدوین نمود که در آن شاخص‌های مختلف حقوق شهروندی با توجه به تفکیک کمی و کیفی و در سه سطح ساختاری، رویه‌ای و نتیجه‌مدار برای استفاده دستگاه‌های اجرایی تعیین شدند. با توجه به اهمیت حقوق زنان و بحث عدالت جنسیتی، شاخص‌های عدالت جنسیتی که شاخه‌ای از مباحث حقوق شهروندی است در این معاونت مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرحناز مینایی پور اظهار کرد: این پروژه با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهور، انجام می شود و دختران بازمانده از تحصیل در پنج استان کشور پس از شناسایی، با در نظر گرفتن بسته های حمایتی به چرخه تحصیل باز می گردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پشت پرده افزایش میلیونی قیمت چادر مشکی چیست؟
کارشناس حوزه خانواده گفت: چرا باید یک زن محجبه برای خرید یک چادر معمولی حداقل یک میلیون تومان هزینه کند ولی قیمت انواع مانتوهای کوتاه و باز حتی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
ازدواج صوری به خاطر گرفتن وام ازدواج!

ازدواج صوری و زوری!!!

سوژه کارتونی شهاب جعفر نژاد؛

جرات داری دکمه رو بزن!

کارتون محمدرضا میرشاه ولد؛

تصویری ویژه از خیانت‌های کافی‌شاپی!

گفتگو و گزارش
بررسی وضعیت ازدواج در جامعه؛

«نکاح معاطاتی» راه حل یا آدرس غلط؟

آرزوهای بزرگ زنان خبرنگار؛

زنان و تجربه‌هاي خبرنگاري

تعصبات سلیقه ای حضور زنان در ورزشگاه؛

فوتبال ایران تحت الشعاع بودن یا نبودن زنان

گفت‌وگو با کامیل احمدی و ابراهیم فیاض ؛

آیا از صیغه سوءاستفاده می‌شود؟

زن ،قانون ،موتورسیکلت؛

عدم منع قانونی موتورسواری بانوان

معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری؛

در برخی کودک همسری ها فاصله سنی 50 سال است

گزارشی از موتورسواری زنان؛

موتورسواری زنان در کشاکش قانون و فرهنگ

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها