سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رتبه اول ایران در خاومیانه در مصرف لوازم آرایشی؛
مولاوردي: اختصاص بيش از سه ميليارد تومان براي احداث پارک بانوان؛
pic
در واکنش به اقدام مجلس در کاهش ۱۱روزه مرخصی مردان؛
پدرانی که نخستین فرزندشان به دنیا می‌آید به ۱۰روز مرخصی نیاز دارند
رئیس انجمن علمی مامایی ایران بر افزایش مرخصی مردان در زمان تولد فرزندشان تأکید کرد و گفت: پدری که نخستین فرزندش به دنیا می‌آید، به ۱۰ روز مرخصی با حقوق نیاز دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رشد ازدواج و ثبات آمارطلاق در دولت یازدهم/آموزش 2500 مشاور ازدواج
مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به رشد ازدواج در دولت یازدهم گفت: بر اساس اطلاعات موجود و آخرین آمارها شاهد افزایش قابل توجهی در خصوص ازدواج جوانان بوده ایم و در مقابل برای طلاق نیز با افزایش آمار روبرو نبوده ایم.
در نشست سالانه علمی تخصصی اطفال در سان فرانسیسکو مطرح شد؛
بازی با موبایل توسط کودکان ۵۰ درصد تاخیر در گفتارشان ایجاد می‌کند
محققان دریافتند برای هر ۳۰ دقیقه زمان بازی با صفحه‌های نمایش دستی مانند موبایل یا تبلت، کودک ۴۹ درصد بیشتر در معرض خطر تاخیر در صحبت کردن قرار می‌گیرد.
امیدواریم بحث رجل سیاسی روزی حل شود/ می‌خواهیم آفریننده موجی در فضای کشور باشیم
مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت گفت: بحث رجل سیاسی باید حل شود تا زنان بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.
رئیس جمهور آینده زمینه‌های حضور جدی زنان در عرصه اشتغال را فراهم کند
رئیس بسیج جامعه زنان در خصوص مطالبه موجود زنان از رئیس جمهور آینده اظهار داشت: زنان جامعه ما انتظار دارند که شان و کرامتشان در جامعه حفظ شود اما در حال حاضر شرایط اشتغال زنان به گونه‌ای است که به شأن آنها توجهی نمی‌شود.
یک مدرس دانشگاه تشریح کرد؛
سایت‌های همسریابی، از سراب تا واقعیت
یک مدرس دانشگاه گفت: بسیاری از سایت‌های همسریابی موجود، دارای نگاه همسریابی نیستند هرچند مجوزهای رسمی و مصوب نیز دارند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت؛
نارضایتی جنسی از علل اصلی طلاق
اکنون در ۱۷ استان، کلینیک‌های سلامت خانواده در حال فعالیت هستند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این کلینیک‌ها تا پایان سال جاری در سایر استان‌ها راه‌اندازی شود.
مطالبات عمومی زنان و نقش شورا در پاسخگویی به آن‌ها
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: راه‌اندازی پارک‌های بانوان، بازارچه‌ و نمایشگاه دائمی عرضه و فروش صنایع دستی، کلینیک‌های تخصصی بیمارستانی ویژه زنان و اماکن ورزشی خاص زنان به ویژه استخر برخی از مطالبات عمومی زنان در سراسر کشور است.
رشد ۳۰ درصدی آمار فرزند خواندگی در سال ۹۵؛
به ازای هر کودک ۶تا۷خانواده متقاضی وجود دارد
افرادی که متقاضی فرزند خواندگی هستند می توانند نسبت به سرپرستی کودکان بی والد اقدام کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش؛
توانمندسازی زنان و دختران از ضروریات تحقق توسعه پایدار است
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تحقق توسعه پایدار باید زنان و دختران توانمندی داشته باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بچه دار شوید دو سال بیشتر زندگی کنید
داشتن فرزند جدای از مشکلاتی همچون بی‌خوابی‌های شبانه و مشکلات مالی می‌تواند عمر والدین را افزایش دهد.
طلسم جشنواره ملی ازدواج امسال هم باز نشد!
جشنواره ملی ازدواج که امسال نیز بارها مسئولان وزارت ورزش و جوانان وعده برگزاری آن را داده بودند و هر بار به بهانه‌ای به تعویق افتاده بود باردیگر به تعویق افتاد تا طلسم برگزار نشدن این جشنواره همچنان قفل بماند.
توسعه پایدار بدون ایجاد توازن جنسیتی در جامعه محقق نمی‌شود
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور زنان و خانواده گفت: فعالیت سیاسی ذاتا فعالیت امنیتی نیست ولی گاه با آن برخورد امنیتی می‌شود و این نگاه باعث بالا رفتن هزینه‌ها و به دنبال آن کناره گیری زنان و خانواده‌ها از پست‌های سیاسی و کمرنگ شدن حضورشان می‌شود.
وام ۱۰ میلیون تومانی «ازدواج» سال آینده هم پرداخت می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را موظف کردند در سال آینده نیز وام قرض‌الحسنه ازدواج را به میزان ۱۰ میلیون تومان برای هریک از زوجین پرداخت کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحقیقی جدید درباره کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند
پژوهش محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن نشان می‌دهد کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند مهارت‌های زندگی را سریع‌تر یاد می‌گیرند.
وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است
یک جامعه شناس با اشاره به لزوم بیمه شدن خدمات مشاوره ازدواج گفت: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که مشاوره‌های پیشگیری از طلاق نباید خارج از چارچوب‌های اعتقادی باشد چرا که وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است.
تفاوت فرزند ارشد خانواده با فرزندان بعدی؛
فرزند ارشد خانواده باهوش‌تر از فرزندان بعدی است
نتایج یک پژوهش نشان داد فرزندان ارشد خانواده باهوش‌تر از فرزندان دیگر هستند.
مدیرکل مشارکت‌های وزارت ورزش و جوانان تشریح کرد؛
چالش‌های سمن‌های جوانان با سازمان ثبت شرکت‌ها
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موانع موجود برای فعالیت‌های سمن‌ها گفت: سازمان ثبت شرکت‌ها به سمن‌های جوانان، شماره شناسه ملی ویژه اشخاص حقوقی را نمی‌دهد و همین امر موجب شده است که سمن‌ها نتوانند هیچ اقدام مالی انجام دهند چرا که در غیراینصورت متهم به پول‌شویی می‌شوند.
خواب روزانه بر یادگیری کودکان تاثیر مثبت دارد
محققان طی یک پژوهش جدید کشف کردند که برای ارتقای مهارت‌های زبانی کودکان، بهتر است اجازه دهیم که آنها چند ساعت در طول روز را به استراحت و خواب بگذرانند.
اهمیت مهرورزی به همسر در آیه‌ای از قرآن
محبت‌ورزی در خانواده به خصوص به همسر از اهمیت فراوانی برخوردار است، زیرا اگر این نهاد اجتماعی از محبت خالی باشد، پایه‌های آن سست می‌شود و زمینه‌ را برای خطرات و تبعات بعدی فراهم می‌کند.
شرایط را برای ازدواج موقت فراهم کنید
حجت السلام زائری در روزنامه صبح نو نوشت: ازدواج موقت یک نیاز طبیعی است مثل رستوران در زندگی امروز و همان طور که غذای سریع و مراکز تهیه غذا حتى از زیرزمین مساجد سر درآورده‌اند، باید برای تسهیل ازدواج موقت هم فکر کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درهمایش تبیین سیاستهای کلی جمعیت مطرح شد؛
تفاوت ازدواج و باروری باسوادان و کم‌سوادان
یک جمعیت شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: محتمل‌ترین گزینه درباره جمعیت کشور این است که روند افزایشی را تا سال 2045 داشته باشیم و در سال 2045 جمعیت به حدود 94 میلیون نفر برسد و بعد از آن روند کاهشی را تجربه کنیم.
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده؛
جوانان شاه کلید اصلی توسعه صلح و عدالتخواهی هستند
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده اعتقاد دارد که در جهان کنونی و با توجه به سهم جوانان از جمعیت جهان و خصوصا جهان اسلام، جوانان شاه کلید اصلی توسعه و عدالتخواهی محسوب می‌شوند که باید به‌خوبی از این ظرفیت بهره برد.
شایع ترین نوع اعتیاد در جهان؛
اعتیاد به تلفن همراه موجب مرگ زودرس می شود‎
اعتیاد یادآور چه تصویری برای شما است؟ آیا با شنیدن این کلمه به یاد افرادی که سال هاست وابسته به نوعی ماده مخدر هستند؟ تا به حال انواع و اقسام جدید اعتیاد فکر کرده اید؟ آیا می دانید هر یک از ما ممکن است جزء یکی از همین معتادین مدرن دسته بندی شود؟
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی؛
سهم زنان از جبهه مردمی نیروهای انقلاب
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بابیان اینکه 30 درصد شرکت‌کنندگان در مجمع باید خانم‌ها باشند، گفت: همه اقشار موظف شدند حداقل 30 در صد معرفی‌شدگان آن‌ها خانم‌ها باشند، البته به‌جز قشر زنان که 50 نفر را معرفی خواهیم کرد.
دستیار رئیس جمهور در حقوق شهروندی گفت:
جایگزینی جوانان با زنانی که زودتر بازنشسته می‌شوند
دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در مورد بازنشستگی پیش از موعد زنان گفت: ما یک بار به صورت آزمایشی این کار را کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و زنان زیادی تمایل داشتند زودتر از موعد بازنشسته شوند.
تعداد زیادی از پست‌های امور بانوان در کشور خالیست
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:هرچند که تشکیلات حوزه زنان تقویت شده ولی بخش زیادی از پست‌های امور بانوان خالی است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها