سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خانواده، اولین آموزشگاه فرزند؛
حفظ دین و اخلاق مهم‌ترین مسئولیت خانواده است
نماینده ولی‎فقیه در لرستان با بیان این‌که خانواده اولین پرورشگاه و آموزشگاه فرزند است، حفظ دین و اخلاق را مهم‌ترین مسئولیت خانواده ذکر کرد و گفت: نگهداری خانواده به ترک معاصی، عدم تسلیم در برابر هوای نفس و شهوات و دوری از فساد، ازجمله راه‌های نگهداری خانواده از آتش جهنم است.
چرا دختران به خشونت متمایل شده‎اند؟
زرآبادی، عضو فراکسیون زنان در مجلس می‌گوید که خشونت در میان دختران افزایش پیداکرده است و مهم‌ترین علت آن نبود آموزش‌های صحیح است، آموزش‌های که نه‌تنها در خانواده صورت می‌گیرد، بلکه در مدارس هم وجود ندارد.
احزاب تمایلی برای استفاده از قابلیت زنان ندارند اما ناچارند
«فخرالسادات محتشمی پور» فعال سیاسی اصلاح طلب درباره نقش احزاب در کشور گفت: بحث تحزب در کشور بعد از انقلاب یک بحث جوانی است. ما قبل از انقلاب حزب قدرتمند توده را داشتیم اما از تجربیات آنها استفاده نکردیم. احزاب پس از انقلاب اسلامی بیشتر با شیوه آزمون و خطا پیش رفتند و ممکن است نقاط ضعف و خطا داشته باشند.
لایحه احیای سازمان ملی جوانان از اقبال زیادی برخوردار است
عضو هیات رییسه فراکسیون ورزش گفت: من فکر می کنم بین سه وزارت‌خانه‌ای که برای تفکیک از سوی مجلس به دولت معرفی شده است، وزارت ورزش و جوانان از اقبال بیشتری برخوردار باشد.
زنان در تقویت« فرهنگ صلح »نقش مهمی دارند
مدیر مرکز صلح و محیط زیست با بیان اینکه زنان نقش مهمی در صلح و محیط زیست دارند، گفت: زنان در تقویت فرهنگ صلح نقش مهمی دارند، چون مسئله فرهنگ سازی و آموزش در خانواده ها توسط مادران صورت می گیرد لذا نقش آنها بسیار کلیدی و مهم است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از فیلم‌ صحنه‌دار تا شبکه‌های اجتماعی؛ عواملی که روابط زناشویی را مختل می‎کند
حدود ۳۳ درصد از طلاق‌ها ناشی از مسائل جنسی‌ست. دکتر هادی معتمد ماه هاست که روی این مسئله تحقیق می‌کند و با توجه به انواع مشکلات جنسی که در افراد وجود دارد از جمله سرد مزاجی و ... تلاش می‌کند تا این مشکل را در بین زن و شوهر‌ها کمرنگتر و راه‌حل‌هایی را ارائه کند.
افزایش ۸.۵ درصدی مرگ ناشی ازمصرف مواد درزنان
محمدرضا قدیرزاده از افزایش مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر در زنان خبرداد و گفت:در۶ماهه امسال شاهد افزایش۸.۵ درصدی مرگ ناشی از سوءمصرف در زنان بودیم.
وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد:
سهم عمده طلاق ها در سه سال نخست زندگی مشترک
وزیر ورزش و جوانان در واکنش به انتقادهایی مبنی بر مغفول ماندن بخش جوانان در این وزارتخانه به اهم اقدامات دولت در حوزه رسیدگی به امور این قشر از جامعه اشاره کرد.
لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ابهام دارد/ بررسی تا پایان سال جاری تمام خواهد شد
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ابهامات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان قبل از بررسی باید رفع شود، گفت: بررسی لایحه حمایت ازکودکان تا پایان سال جاری تمام خواهد شد.
طرح های ویژه افزایش مشارکت زنان در اقتصاد اجرا می شود
معاون امور زنان رئیس جمهوری از اجرای طرح های ویژه افزایش مشارکت زنان در اقتصاد و رشد سهم زنان در اشتغال کشور خبر داد.
قانون کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص؛
اجرای سلیقه‌ای«کاهش ساعت کار» بانوان دارای شرایط خاص
اگرچه یکسال از ابلاغ قانون «کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص»می‌گذرد، اما این مصوبه در شرکت‌های خصوصی، اجرا نمی‌شود.
آمار دختران فارغ‌التحصیل بیکار رو به افزایش است
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر تقویت کارآفرینی در جامعه گفت: آمار دختران فارغ‌التحصیل بیکار رو به افزایش است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:
لایحه بیمه زنان خانه دار به زودی تقدیم مجلس می شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مطالعات لازم در مورد چگونگی اجرای بیمه زنان خانه دار در حال انجام است و به زودی دولت لایحه آن را تقدیم مجلس می کند.
یک زن ایرانی در کابینه جدید امارات؛
زنان عرب؛ از زنده‌به‌گوری تا وزارت
دولت امارات زنان بیشتری را در کابینه خود گنجانده است که یکی از آن‌ها ایرانی‌تباری بلوچ است.
فراکسیون جوانان پیگیر احیای سازمان ملی جوانان است/ جوانان باید یک نهاد مستقل داشته باشند
عضو هیات رییسه فراکسیون جوانان گفت: فراکسیون جوانان مجلس سعی دارد سازمان ملی جوانان برای پیگیری مطالبات این قشر مهم از جامعه احیا شود تا جوانان بتوانند در قالب یک برنامه‌ریزی مجزا نهادی را برای مطالبه‌گری داشته باشند.
پرونده حضور زنان در ورزشگاه به شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به جلساتی که در این شورا برای تصمیم گیری در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها در حال برگزاری است، گفت: رویکردهای مثبتی نسبت به حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها وجود دارد اما حضور زنان به عنوان تماشاگر با پیش شرط‌ هایی برای مناسب‌سازی ورزشگاه‌ها و فراهم کردن شرایط سالم و امن برای آنها همراه خواهد بود.
مجلس به جای تغییر سن ازدواج به سهولت آن کمک کند
مسئول بسیج طلاب گفت: مجلس امروز مهمترین کارش باید این باشد که به سهولت در ازدواج کمک کند نه اینکه شرایط و سن قانونی ازدواج را تغییر دهد.
انتصاب ۹ زن به عنوان وزیران کابینه جدید
یک دختر بلوچ ایرانی در بین 9 وزیر زن جدید اعلامی امارات متحده عربی به عنوان وزیر علوم انتخاب شده است.
موتور جستجوگر گوگل برای کودکان با طراحی جالب
گوگل برای کودکان موتور جستجوگری را طراحی کرده تا تنها مطالب مورد نیاز سن آنها برایشان نمایش داده شود.
استان «کِبِک»کانادا پوشش کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می کند
استان «کِبِک» کانادا با تصویب یک قانون جدید، پوشاندن کامل چهره را برای افرادی که ارائه دهنده یا دریافت کننده خدمات دولت محلی هستند، ممنوع می کند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده؛
30 درصد از پست های مدیریتی دولت دوازدهم به بانوان واگذار می شود
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت تدبیر و امید به طور جدی به الگوی واگذاری 30 درصد از پست های مدیریتی به بانوان پای بند است و در همین دولت این موضوع محقق می شود.
توانمندسازی نکته مغفول‌مانده در طرح‌های ساماندهی زنان آسیب‌پذیر
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، موفقیت طرح ساماندهی زنان آسیب‌پذیر جامعه را در گرو حمایت دولت در جهت به رسمیت شناختن فعالیت تشکل‌های مردم نهاد دانست.
اصل معجزه تربیت در خانواده است
عباسعلی باقری گفت: اصل معجزه تربیت در خانواده است و محصول خانواده به آموزش و پرورش می‌رسد، اگر در خانواده تربیت خوبی شکل نگرفته باشد کار زیادی از آموزش و پرورش برنمی‌آید.
بخشنامه سازمان ثبت اسناد باطل شد/اتاق عقد در دفاتر ازدواج، قانونی است
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را که ایجاد محل‌هایی تحت عنوان اتاق عقد در مجاورت دفترخانه ازدواج، خلاف شئون دانسته بود، غیرقانونی دانست و ابطال کرد.
در راستای سیاست های اصلاح طلبانه عربستان سعودی؛
یک زن سکاندار فدراسیون ورزش همگانی عربستان شد
ریاض در ادامه اجرای سیاست اصلاح طلبانه و درهای باز در حوزه اجتماعی به خصوص بازنگری در سیاست های سخت گیرانه پیشین که مانع حضور زنان این کشور درعرصه های مختلف اجتماعی بود برای نخستین بار یکی از بانوان عرب را سکاندار فدراسیون ورزش همگانی عربستان سعودی کرد.
شرایط فراهم شود، به مطالبه حضور زنان در ورزشگاه پاسخ مثبت می‌دهیم
معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: امکان حضور زنان در ورزشگاه زمان‌بر است ولی اگر شرایط فراهم شود، به مطالبه حضور زنان در ورزشگاه پاسخ مثبت می‌دهیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان خبر داد؛
اختصاص ۱.۵میلیارد دلار به اشتغال زایی‌ روستاهای کشور
معاون رییس جمهور در امور زنان گفت:زنان و مشاغل سبز و فناوری می‌توانند مشکلات زیست محیطی را حل کنند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
درباره وضعیت اسباب بازی‌های داخلی؛

حفظ ارزش‌های فرهنگی با اسباب بازی‌های بومی

در گفت‌وگو با تقی آزاد ارمکی و منوچهر محمدی مطرح شد؛

دلیل مهاجرت جوانان «خاوری»‌ها هستند، نه فیلم‌های سینما

نقد و بررسی
وبلاگستان
چگونه گناهمون رو ترک کنیم؟؛

راه های ساده برای ترک گناه

قهرمان کودکان ایرانی کیست؛

چرا کودک ایرانی قهرمان ندارد؟!

تداعی معانی در لباس انسان؛

ارتباط میان تقوا و لباس

خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها