سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تنبیه بدنی نوجوانان اوتیسمی توسط مربیان؛

تنبیه توسط مربیان مرکز نگهداری موقت سرای مهربانی شهر رشت

فیلم دوربین‌های مدار بسته از تنبیه بدنی نوجوانان دارای اختلال اوتیسم
صفاری‌نیا بازرس انجمن روان‌شناسی اجتماعی ایران تشریح کرد؛

ریشه رفتار پرخطر جوانان کجاست؟

مجید صفاری‌نیا معتقد است رفتار قهری نه تنها در حل آسیب‌های اجتماعی موثر نیست بلکه باعث افزایش آن نیز می‌شود. به‌ویژه در نوجوانان که در دوره حساس بلوغ هستند، رفتارهای قهری باعث جری‌تر شدن و واکنش روانی بیشتر خواهد شد.
زندگی را تجربه کنید؛

اگر می‌خواهید خوشبخت باشید بجای کالا تجربه بخرید

خوشبختی می‌تواند معانی متعددی برای افراد گوناگون داشته باشد. اینکه چگونه می‌توان خوشبخت بود هم سوال مهمی به قدمت تاریخ بشر است. مذاهب، فرهنگ‌ها و جوامع گوناگون نسخه‌های مخصوص خود را برای خوشبختی تجویز می‌کنند. اما شاید علم هم پاسخی برای این سوال داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم ببینم چگونه می‌توان در دنیای مدرن که مصرف‌گرایی تمامی آن را گرفته، احساس خوشبختی بیشتری بکنیم.
چرا باید نه گفتن را یاد گرفت؟

چگونه مهارت "نه گفتن " را یاد بگیریم؟

زمانی که دیگران از ما تقاضای چیزی را می کنند، جواب رد دادن و یا به بیان بهتر، "نه" گفتن سخت ترین کار ممکن است.
معصومه ابتکار:

صدای نسل جوان را بشنویم/ نمی‎توان فقط روی پوشش جوانان متمرکز شد

معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده معتقد است وقتی دولت‌ها به آزادی بیان، سیاست ورزی آزادانه، رعایت آزادی‌های تصریح شده در قانون اساسی اعتقاد دارند. به‌تبع آن فضا برای طرح مسائل باز می‌شود.
محمدمهدی تندگویان:

فرزندانم با شبکه‌های مجازی ارتباط ندارند/ تمام دوز و کلک‌های کارمندی را بلدم

محمدمهدی تندگویان که چهارسال عضو شورای شهر تهران بود، امروز در حالی معاون وزیر ورزش و جوانان است که می‌گوید خودش اهل فضای مجازی هست اما فرزندانش اهل اینگونه فضاها نیستند و حتی از تبلت‌شان هم استفاده نمی‌کنند.
معاون امور ساماندهی جوانان؛

لزوم ورود همه دستگاه ها در حوزه جوانان / تشکل های جوانان وابستگی مالی به دولت ندارند

معاون امور ساماندهی جوانان گفت: آمار ها نشان می دهد یک چهارم استان گلستان را افراد زیر ۲۹ سال تشکیل می دهد.
تندگویان تشریح کرد؛

پیشنهادی جدید برای تشکیل «سازمان جوانان» / نگرانی از شکست طرح تفکیک

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه عمده مشکلات حوزه جوانان به مشکلات اعتباری و بودجه‌ای مربوط است، گفت: معاونت ساماندهی امور جوانان این درخواست را از مجلس دارد تا درصورتی که با تشکیل سازمان جوانان به دلیلی مخالف است، با تشکیل این سازمان زیر نظر وزارت ورزش موافقت کند.
محمدمهدی تندگویان اعلام کرد؛

احتمال تشکیل جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان تا پایان سال

معاون ساماندهی امور جوانان از احتمال تشکیل جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان تا پایان سال خبر داد و گفت: تغییرات سازمانها و اعضای عضو ستاد، دلیل تشکیل نشدن جلسه بوده است.
چرا بودجه اشتغال جوانان را می‌گیرند، اما کاری نمی‌کنند؟

تندگویان: منتظر جواب لایحه تفکیک سازمان ملی جوانان هستیم

از میان سه مقوله اصلی قشر جوان ایرانی شامل تحصیل،‌ کار و ازدواج، گزینه دوم مهم‌ترین نیاز و دغدغه جوانان ایران به حساب می‌آید. اشتغال جوانان اما موضوعی است که تریبون‌های بسیاری درخصوص آن کلام می‌گویند و متولی آن در کسب بودجه هستند اما در عمل هیچکدام متولی واقعی آن نیستند و پیگیر موضوعی با این اهمیت نیستند.
مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان مطرح کرد؛

نقش مهم فضای مجازی در کنشگری جامعه

مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان گفت: اگر رسانه ای را ببندیم و محدود کنیم حتما رسانه راه دیگری برای رسیدن به مخاطب پیدا می کند و نباید به رسانه ها فشار بیاوریم.
فائزه هاشمی:

احیای سازمان جوانان موازی کاری است

فائزه هاشمی در خصوص احیای سازمان ملی جوانان و عملکرد وزارت ورزش به گفتگو پرداخت . رییس سابق فدراسیون اسلامی زنان در پاسخ به این سؤال که «آیا احیای سازمان جوانان و جدا شدن آن از وزارت ورزش دولت را بزرگ نمی‌کند؟» گفت: دولت لزوماً با ایجاد سازمان یا وزارت‌خانه‌ مستقل بزرگ نمی‌شود.
تندگویان عنوان کرد؛

انتقاد جوانان از فراموش شدنشان بعد از انتخابات

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اینکه بعضا احزاب همزمان با فعالیت‌شان به سراغ منفعت طلبی و رسیدن به اهداف شخصی در پوشش حزب می‌روند، گفت: گاهی جوانان نیز نسبت به بکارگیری‌شان توسط احزاب همزمان با ایام انتخابات و فراموش شدن‌شان بعد از این دوره انتقاداتی را مطرح می‌کنند.
یک جامعه‌شناس مطرح کرد؛

کانال‌های «کراش‌یاب» ابزاری برای بیان علاقه جوانان

استاد جامعه‌شناسی دانشگاه‌ تهران تاکید کرد: جوانان به ویژه دختران باید در ابراز علاقه خود در فضای مجازی و کانال‌های کراش‌یاب مراقب تهدیدات فضای مجازی و افراد سوءاستفاده‌گر باشند تا در دام آنان نیفتند.
محمد مهدی تندگویان:

ما بودجه‌ و وظیفه‌ای برای اشتغال جوانان نداریم/منتظر جواب لایحه تفکیک وزرات‌خانه‌ها هستیم

بیکاری یکی از ابرچالش‌های سال‌های اخیر کشور است. مشکلی که به نظر می‌رسید با توسعه ارائه وام اشتغال گره‌ای هر چند کوچک از آن باز شود. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مورد اختصاص این وام می‌گوید: ما نه بودجه این کار را داریم و نه با توجه به جایگاه‌مان وظیفه‌ای در این مورد بر عهده ما است.
تغییرات سبک زندگی جوانان؛

نگاه رؤیا وار به جامعه و جوانان داریم

تغییرات سبک زندگی و خلقیات جوانان چقدر جدی است؟ آیا این تغییرات باعث بروز برخی چالش های سیاسی و اجتماعی مانند حوادث اعتراض آمیز اخیر می شود؟ دکتر محمدرضا جوادی یگانه و دکتر علی جنادله به این سؤالات پاسخ می دهند
اعتراضاتی از جنس جوانان ؛

زنان و جوانان قدرتمند شده‌اند

حوادث دی ماه سال96 در شهرهای مختلف کشورتاکنون واکنش‌های مختلف و متنوعی را در پی داشته و از عالی‌ترین مقام اجرایی کشور گرفته تا روحانیان و سیاستمداران و البته متخصصان مسائل سیاسی و اجتماعی، هر کدام تحلیل خود را در این باره بیان کرده‌اند.
پیام رهبر انقلاب:

انتظارات جدید از جوان امروز را بشناسید/ جوان دانشجو باید خود را آماده تحولات و انتظارات زمان کنونی کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا تأکید کردند: جوان دانشجو باید زمان کنونی و تحولات آن را بشناسد و خود را آماده سازد.
معاون ساماندهی امور جوانان:

مجمع ملی جوانان با دستور رئیس جمهور رسمیت پیدا می کند

معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه اساسنامه سازمانهای مردم نهاد پروسه قانونی را طی می کند، گفت: اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد با دستور رئیس جمهور رسمی می شود.
تجردگرایی در جامعه؛

کارکردهای نادرست خانواده از عوامل تجرد گرایی جوانان

عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور قم گفت: اگر خانواده در مسائل رفتاری و تربیتی خود کوتاهی کند بنیان خانواده متزلزل شده و کارکردهای نادرست خانواده باعث تجرد گرایی جوانان می شود و ارتباط آنها با نسل قبل قطع و عواطف جوانان سرکوب می شود.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها