سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نسل جوان امروز چه مشخصاتی دارد؟؛

عیب جوان و سرزنش پیر

اخیرا کسی به شما گفته که نسل شما همه‌اش منم منم است؟ نسل شما تنبل و حاضری‌خور است؟ نسل شما دغدغه و هدف ندارد؟ نسل شما منفعت‌طلب است؟ به شما گفته‌اند نسل شما به‌جای آنکه خودش کاری کند، همه‌اش منتظر است تا دستی از آسمان به کمک بیاید؟ آیا به جایی رسیده‌اید که فکر می‌کنید مشکلات همه تاریخ به‌خاطر شماست؟ و نه فقط نسل قبلی‌تان، بلکه اگر همه نسل‌های پیشین از زیر خروارها خاک بیرون بیایند، باز هم شما نسل جوان را مقصر می‌دانند؟ با خودتان فکر می‌کنید که نکند واقعاً یک چیزیتان می‌شود و منشأ همه مشکلات جامعه هستید؟
جوانی چه هست و چه نیست ؛

جوان ها مسئولانه تر از قبل رفتار می کنند

شاید پرسش از جوانی و اینکه چه هست و چه نیست در وهله نخست به نظر بلاموضوع برسد، آنقدر که این واژه لوث و دستمالی شده است.اما بواقع پاسخی سرراست در راستای شناسایی مختصات این عالم وجود ندارد. خصوصاً اینکه اساساً از یک کلیت واحد به‌نام جوانی نمی‌توان حرف زد بی‌آنکه نیم‌نگاهی به پارامترهای بومی، جغرافیایی، فرهنگی و شخصی و شخصیتی جوانان هر منطقه، هر کشور و هر جامعه نینداخته باشیم. جوانی دوره به لحاظ کمی کوتاه –می‌گویند بازه‌ای بین 15 تا30 سال است- ولی از لحاظ کیفی جهانی بزرگ و طولانی و رنگارنگ است.
علل مرگ و میر جوانان؛

اینفوگرافیک مرگ و میر در جوانان

بیشترین علل مرگ و میر جوانان ۱۵تا ۲۴ ساله چیست ؟
هدف گذاری؛

اهمیت هدف در زندگی

هدفگذاری انگیزه لازم برای زندگی را در شما ایجاد خواهد کرد و باعث خواهد شد تا شما شادتر زندگی کنید و از انرژی بیشتری بهره مند گردید. و با طی کردن اهداف خود پله پله به سمت موفقیت قدم بردارید. پس همین حالا برخیزید آموزش درست هدفگذاری رو فرا گیرید و خود را به قله های موفقیت و کامیابی برسانید.
به مناسبت روز جوان؛

آینده سازانی که نیاز به اعتماد دارند

نسل‌های متولد پس از انقلاب اسلامی، آینده سازان کشور محسوب می شوند و تاکنون موفقیت‌های بسیاری را رقم زده اند اما برای سازندگی ایران نیاز به اعتماد، فرصت و حمایت نسل‌های پیشین دارند.
بحران ناامیدی؛

«ناامیدی» جوانان را تهدید می‌کند

متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد ناامیدی در میان جوانان هستیم به‌گونه‌ای که بسیاری از جوانان دیگر تمایل چندانی برای انجام کارهای گروهی ندارند هرچند باید اذعان داشت که این مهم تنها به جوانان ایرانی اختصاص ندارد بلکه براساس تحقیقات به عمل آمده نزدیک به ۶۰ درصد از جوانان جهان در طول هفته حداقل یک‌بار به ناامیدی دچار می‌شوند که این خود جای بسی تامل دارد چرا که این مهم می‌تواند با تبعات منفی بسیاری همراه باشد.
آگاهی از افکار و عقاید دیگران در مورد زندگی، مرگ !!!

با طرح ۹ سوال زیرکانه ذهن دیگران را بخوانید

وسوسه خواندن فکر دیگران همیشه با بشر همراه بوده و این چیزی است که قصد رمزگشایی از آن را داریم.
نامه جوانان به رهبرانقلاب پیرامون گام دوم انقلاب؛

برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پیمان برادری و جوانمردی بسته‌ایم

جمعی از جوانان پیرامون گام دوم انقلاب طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری تاکید کردند: ما برای عدالت‌گستری و مبارزه قاطعانه با فساد و تحقق همه تکالیف راهبردی در این بیانیه پیمان برادری بسته‌ایم.
تندگویان :

از بودجه معاونت جوانان ناراضی هستیم

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در صورت تفکیک وزارت ورزش و حوزه جوانان، بودجه در نظر گرفته شده برای جوانان به عنوان یک سازمان مستقل پاسخگوی هیچکدام از نیازهای ما نخواهد بود
عدم اطمینان به آینده؛

جوانان به فکر رفتن؛ مسؤولان فقط نگاه

آنها نگران بودند. نگران کار، تحصیل و سربازی. آنها نسل‌های قبل از خود را دیده‌اند. نسل‌هایی که درگیر یک لقمه نان هستند. نانی که این روزها سخت درمی‌آید.
من واقعی من مجازی؛

دهه «هشتادی‌ها»

مهم‌ترین و عمده‌ترین تفاوتی که میان متولدین دهه ۸۰ با نسل‌های قبل خود وجود دارد، ضریب نفوذ اینترنت در زندگی‌شان و وابستگی معنادار این نسل به فضای مجازی است. فرض غالب بر این است که نوجوانی سن تاثیرپذیری است؛ بنابراین هرچه نوجوانان زمان بیشتری را در فضای مجازی سپری کنند، تأثیر بیشتری را از الگوها و فرهنگ رایج در این فضا خواهند گرفت و خود نیز به بازتولید این محتواها می‌پردازند. بسیاری از افراد و به‌ویژه نوجوانان، واقعیت زندگی‌شان چیزی جز گشت‌وگذارهای مجازی در اجتماعات رسانه‌های جمعی نیست. درواقع به جای کوچه و خیابان، این صفحات مجازی هستند که امکان تجربه‌های اجتماعی را می‌دهند و بر اشخاص تأثیر می‌گذارند. در این بین، شاید هیچ نسلی به‌اندازه دهه هشتادی‌ها با مسئله زیستن هم‌زمان در دو جامعه موازی با دو هنجار متفاوت و پرسش‌گری در خصوص کیستی "من مجازی" و "من واقعی" روبه‌رو نبوده باشند. رواضح است که روزبه‌روز اینترنت و فضای مجازی نقش پررنگ‌تری در زندگی افراد بازی خواهند کرد؛ پس چه بهتر که از همین امروز، از این فرصت و ظرفیت عظیم جهت ارتقا و ترویج فرهنگی سالم و ارزشمند استفاده کرد.
در بیانیه رهبر انقلاب اسلامی؛

جوانان؛ میدان‌داران اصلی گام دوم انقلاب

روزگاری سن بیشتر مسئولان جمهوری اسلامی از ۵۰ بالاتر نبود و خیلی کم پیش می‌آمد که مدیران مسن پشت میزهای اداره کشور بنشینند. اتفاقی که در زمانه کنونی برعکس شده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره بیانیه مقام معظم رهبری گفت:

بیانیه مقام معظم رهبری باید آغاز جوانگرایی در ساختار کشور باشد

معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان درباره تاثیر مطلوب بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری بر بحث جوانگرایی در ساختار سیاسی تاکید کرد.
آنها می‌خواهند زندگی کنند؛

لگوها و عروسک‌های شکسته

چیزی در نسل جدید وجود دارد که برای هم نسلان من قابل فهم نیست: آنها می‌خواهند زندگی کنند. این درست همان نکته ساده و بدیهی است که برای نسل من، و برای دنیایی که ما در آن بالیدیم قابل فهم نیست.
پرچم انقلاب اسلامی در دستان دهه هشتادی‌ها؛

وقتی دهه هشتادی ها پرچم انقلاب اسلامی را بر می دارند

۲۲بهمن، مقابل هیچ دوربینی نیست که تصویری از یک کودک یا نوجوان دیده نشود؛ چه بسا پیام استکبار ستیزی خود آنها و تصویرشان باشد.
سؤال امام‌خامنه‌ای از جوانان؛

رمز ماندگاری انقلاب

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری درباره سؤال ایشان از جوانان درباره رمز ماندگاری انقلاب فراخوان داد.
پرونده ای درباره جوانان و انقلاب؛

انقلاب روی دوش جوانان

در جامعه‌ای که خفقان سیاسی وجود داشت جوان‌ها با آگاهی و رشد سیاسی به این نتیجه رسیدند که باید انقلاب کنند و هیجان انقلابی به‌وجود آمد. برخلاف افراد میانسال و پابه سن گذاشته جوان‌ها بیشتر تحت تأثیر مسائل و مبارزات سال‌های قبل بودند و با آگاهی پیدا کردن از ظلم‌هایی که در کشور رواج داشت همه در سایه رهبری امام خمینی(ره) دست به قیام زدند.
این کاسه لبریز است؛

جوان‌های امروز عصبانی‌ترند؟

می‌گویند خشمگین شده‌ایم. می‌گویند تحمل‌مان پایین آمده و زود جوش می‌آوریم. مثل بشکه باروتی که فقط یک جرقه لازم داریم؛ یک ثانیه و بعد انفجار!
بازی مرگ ،تفریح جدید نوجوان‌ها ؛

تفریحی که بوی مرگ می‌دهد؛ «بازی با شاهرگ»

تفریح جدید نوجوان‌ها حالا به‌ بازیِ مرگ رسیده است؛ شاهرگ یکدیگر را برای چند ثانیه محکم فشار می‌دهند، به حالت خلسه می‌روند و بعد بیهوش می‌شوند. مثل کشیدن قلیانی سنگین بدون اینکه دودی وارد ریه شود یا یک حالت نشئگی که برایشان لذت ایجاد می‌کند. در این فرآیند چه اتفاقی می‌افتد؟ با فشاردادن شاهرگ، خون برای لحظاتی به مغز نمی‌رسد، جریان خونی مغز کم و فرد بیهوش می‌شود. برای بیرون آمدن از آن وضعیت هم باید شوک دیگری مثل ضربه به صورت و .. به فرد وارد شود تا به‌هوش بیاید. چه عوارضی دارد؟ عوارض اصلی آن به مغز وارد می‌شود و علاوه بر عوارض کوتاه‌مدت مانند سردردهای شدید، عوارض بلندمدت غیرقابل جبرانی نیز دارد.
دوگانه تربیت و آموزش جنسی در کشور؛

افزایش کارگاه‌های آموزش جنسی با شروع اجرای سند ۲۰۳۰

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه فضای حاکم بر آموزش مسائل جنسی در میان متخصصان عمدتاً غربی و مبتنی بر آموزه‌های فرویدی است، گفت: سیاست­گذاری در این زمینه هم بسیار اهمیت دارد.مهدی‌زاده تصریح کرد:در این میان اتفاقاتی هم مثل ماجرای مدرسه افتاد که دو طرف روی آن موج سواری کردند. البته این ماجراها از قبل هم در کشور وجود داشت ولی به دلیل پررنگ شدن این موضوع و قوی­‌تر شدن رسانه این ماجرا به شدت در کشور خبرساز شد. ما هرچقدر هم روی تربیت و آموزش جنسی کار کنیم باز هم نمی­توانیم به راه­حل درستی برسیم. زیرا همه این روش­ها تکنیک هستند.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها