سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت اعتیاد به شبکه های اجتماعی؛

چگونه از اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی جلوگیری کنیم؟

یکی از مشکلات بزرگ کاربران شبکه‌های اجتماعی، عدم آگاهی آن‌ها از اعتیادشان به فضای مجازی است؛ بنابراین در این گزارش سعی شده است به این موضوع بپردازیم.
بنیادی مطرح کرد:

مدیران ارشد استان نگذارند بودجه‌های کشوری برگشت بخورد/ حوزه جوانان فقط ورزش نیست

نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضا در گزارشات شنیده می‌شود بودجه های کشوری که به سختی به استان اختصاص می‌یابد علاوه بر اینکه به نحوی شایسته جذب نمی‌شود برگشت می‌خورد که پسندیده نیست.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در توصیه به والدین:

تغییرات رفتاری نوجوانان و جوانان را جدی بگیرید

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در توصیه به والدین گفت: هر گونه تغییرات رفتاری در اعضای خانواده اعم از نوجوانان و جوانان را جدی بگیرید چرا که ممکن است نشانه ای از مصرف آن ها به مواد مخدر باشد براین اساس با رفتار متناسب و به موقع می توان در کاهش موارد اعتیاد موثر بود.
اهمیت زبان بدن چهره؛

زبان بدن چهره به ما چه می گوید؟

چهره انسان یکی از ناحیه‌ هایی با سیگنال‌های بسیار زیاد است. در زمینه‌ی حرکات ریز صورت و زبان بدن چهره که افراد به طور ناخودآگاه از خود بروز می‌دهند، تحقیقات بسیاری انجام شده است. انسان‌ها به طور ناخودآگاه اطلاعات زیادی را از این طریق منتقل می‌کنند. و شما هم می‌توانید با استفاده از صورت‌تان، اطلاعاتی را درباره‌ی خودتان به مردم بدهید و با آنها ارتباط برقرار کنید. در این نوشته به بررسی زبان بدن چهره که یکی از مهمترین اجزای زبان بدن است پرداخته می شود.
ابراهیم فیاض:

دولت به ساخت خانه با متراژ کم برای جوانان اقدام کند

ابراهیم فیاض درباره آسیب‌شناسی مشکلات جوانان اظهار کرد:‌ تنها راه حل مشکل جوانان ساخت مسکن است؛ چیزی که قرار بود در طی ۶ سال ۶ میلیون مسکن ساخته می‌شد که نشده است و البته با ساخت آن بیشتر مشکل جوانان حل خواهد شد.
جوانان ازدغدغه‌هایشان می‌گویند؛

دردهای خاموش

هفته پیش صد و هجدهمین جلسه شورای اجتماعی کشور برگزار شد. در این شورا برخی مسئولان کشور هر بار گرد هم می‌آیند و در مورد یک مسئله اجتماعی بحث می‌کنند و راهکاری را پیشنهاد می‌دهند. شورای اجتماعی کشور تا به حال جلسات مختلفی با محوریت مسئله اعتیاد، حاشیه نشینی، حجاب و... برگزار کرده اما در جلسه اخیر آن، نوبت به طرح مسئله جوانان رسید. طبق آخرین آمارها، 50درصد جمعیت کشور زیر 30سال سن دارند و همچنین یک چهارم جمعیت ایران را سنین 15تا 29سال تشکیل می‌دهد که جمعیت جوان محسوب می‌شوند.
قرایی‌مقدم؛

ریشه بسیاری از مشکلات جوانان در بیکاری است

یک جامعه‌شناس گفت: ریشه بسیاری از مشکلات جوانان در بیکاری است، یعنی هم ازدواج جوانان را به تأخیر انداخته و هم نرخ آمار طلاق را بالا می برد.
چرا جوانان عاشق استادیوم هستند؟؛

خودت را به موج هیجان بسپار

«می‌اندیشم که چه ظرفیت آموزشی عظیمی دارد این فوتبال. چه ظرفیتی برای هیجان و سرگرمی، چه ظرفیتی برای تمرین نظم، هماهنگی و تولید همبستگی اجتماعی. معجزه است که می‌توان با یک توپ بادی، چنین سرمایه عظیم اجتماعی تولید کرد. دریغ که سیاستمداران ما این ابعاد مهم فوتبال را نمی‌بینند. ای کاش در همه محله‌های شهرمان یک ورزشگاه برای فوتبال می‌ساختیم و هر محله شهرمان یک تیم فوتبال داشت.»
پوشش دانشجویان؛

آيا معضل بدحجابی در دانشگاه‌‌ حل شدنى است؟

در یکی ازدانشگاه‌های بزرگ کشور،‌ چالش پوشش دانشجویان با فرایندی منطقی و با کمک‌ گرفتن از خود دانشجویان مدیریت شده است. «ضوابط پوشش» در محیط‌های دانشگاهی یک هنجار اجتماعی است که افراد باید مانند سایر قوانین اجتماعی به آن پایبند باشند.
سن جوانی تغییر کرد؛

۳۵ ساله‌ها هم جوان هستند

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش بازه سن جوانی به ۱۸ تا ۳۵ سال خبر داد.
استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت جوانان در جلسات محوری استان زنجان

فتح‌الله حقیقی شامگاه سه شنبه در مجمع انتخابات مشاوران جوان استاندار در محل سالن همایش‌های استاد رضا روزبه شهر زنجان، با بیان اینکه به ۱۲ نفر از منتخبان این مجمع وکالت خواهم داد تا نظرات و ایده‌های جوانان استان را به نمایندگی به مدیریت استان ارائه دهند، افزود: فارغ از این ۱۲ نفری که منتخب می‌شوند، اعتقاد راسخ به این مهم داریم که همه جوانان استان عضو مجمع مشورتی بوده و باید از ظرفیت آنان استفاده کرد.
به رسمیت شناختن جوانان ؛

وقتی تو را جدی نمی‌گیرند

«رسمیت که خوب است، ما جوان‌ها را به عضویت هم بشناسند کلی منت سرمان گذاشته‌اند.» همین یک جمله و طنز تلخی که در آن نهفته کافی است تا بفهمم نگاه جوانان به موضوع چیست؟ اینکه فکر می‌کنند چقدر آنها و مسائل‌شان را به رسمیت می‌شناسند. سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران جای خوبی است برای پیدا کردن جوانان از هر قشری. من اما نه برای نگاه‌شان به کتاب که برای موضوع دیگری اینجا هستم. یک پرسش مهم و تصوری که آنها از موقعیت خود در جامعه دارند.
معاون وزیر ورزش:

دولت متعهد به پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: دولت متعهد به پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان است.
نسل جوان امروز چه مشخصاتی دارد؟؛

عیب جوان و سرزنش پیر

اخیرا کسی به شما گفته که نسل شما همه‌اش منم منم است؟ نسل شما تنبل و حاضری‌خور است؟ نسل شما دغدغه و هدف ندارد؟ نسل شما منفعت‌طلب است؟ به شما گفته‌اند نسل شما به‌جای آنکه خودش کاری کند، همه‌اش منتظر است تا دستی از آسمان به کمک بیاید؟ آیا به جایی رسیده‌اید که فکر می‌کنید مشکلات همه تاریخ به‌خاطر شماست؟ و نه فقط نسل قبلی‌تان، بلکه اگر همه نسل‌های پیشین از زیر خروارها خاک بیرون بیایند، باز هم شما نسل جوان را مقصر می‌دانند؟ با خودتان فکر می‌کنید که نکند واقعاً یک چیزیتان می‌شود و منشأ همه مشکلات جامعه هستید؟
جوانی چه هست و چه نیست ؛

جوان ها مسئولانه تر از قبل رفتار می کنند

شاید پرسش از جوانی و اینکه چه هست و چه نیست در وهله نخست به نظر بلاموضوع برسد، آنقدر که این واژه لوث و دستمالی شده است.اما بواقع پاسخی سرراست در راستای شناسایی مختصات این عالم وجود ندارد. خصوصاً اینکه اساساً از یک کلیت واحد به‌نام جوانی نمی‌توان حرف زد بی‌آنکه نیم‌نگاهی به پارامترهای بومی، جغرافیایی، فرهنگی و شخصی و شخصیتی جوانان هر منطقه، هر کشور و هر جامعه نینداخته باشیم. جوانی دوره به لحاظ کمی کوتاه –می‌گویند بازه‌ای بین 15 تا30 سال است- ولی از لحاظ کیفی جهانی بزرگ و طولانی و رنگارنگ است.
علل مرگ و میر جوانان؛

اینفوگرافیک مرگ و میر در جوانان

بیشترین علل مرگ و میر جوانان ۱۵تا ۲۴ ساله چیست ؟
هدف گذاری؛

اهمیت هدف در زندگی

هدفگذاری انگیزه لازم برای زندگی را در شما ایجاد خواهد کرد و باعث خواهد شد تا شما شادتر زندگی کنید و از انرژی بیشتری بهره مند گردید. و با طی کردن اهداف خود پله پله به سمت موفقیت قدم بردارید. پس همین حالا برخیزید آموزش درست هدفگذاری رو فرا گیرید و خود را به قله های موفقیت و کامیابی برسانید.
به مناسبت روز جوان؛

آینده سازانی که نیاز به اعتماد دارند

نسل‌های متولد پس از انقلاب اسلامی، آینده سازان کشور محسوب می شوند و تاکنون موفقیت‌های بسیاری را رقم زده اند اما برای سازندگی ایران نیاز به اعتماد، فرصت و حمایت نسل‌های پیشین دارند.
بحران ناامیدی؛

«ناامیدی» جوانان را تهدید می‌کند

متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد ناامیدی در میان جوانان هستیم به‌گونه‌ای که بسیاری از جوانان دیگر تمایل چندانی برای انجام کارهای گروهی ندارند هرچند باید اذعان داشت که این مهم تنها به جوانان ایرانی اختصاص ندارد بلکه براساس تحقیقات به عمل آمده نزدیک به ۶۰ درصد از جوانان جهان در طول هفته حداقل یک‌بار به ناامیدی دچار می‌شوند که این خود جای بسی تامل دارد چرا که این مهم می‌تواند با تبعات منفی بسیاری همراه باشد.
آگاهی از افکار و عقاید دیگران در مورد زندگی، مرگ !!!

با طرح ۹ سوال زیرکانه ذهن دیگران را بخوانید

وسوسه خواندن فکر دیگران همیشه با بشر همراه بوده و این چیزی است که قصد رمزگشایی از آن را داریم.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها