سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوران جوانی؛

صرفا جوانان بخوانند

هیچ شکی در این نیست که جوانی طلایی‌ترین دوران زندگانی است. این رنگ طلایی می‌تواند نماد توان جسمی و نشاط روانی و شور و احساس و شوق و ذوق همه در کنار نیروی جادویی عشق باشد؛ موهبت‌هایی که یکجا همراه و در کنارت هستند. از همه مهم‌تر، دورانی است که هنوز سایه پدر و مادر بالای سرت جلوه‌گری و خودنمایی می‌کند. اما جوان امروزی ممکن است برخلاف توصیف‌های فوق زیاد هم شاد نباشد؛ مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی که به ‌نظر می‌رسد بیشتر منشأ اقتصادی دارند، جوانی‌ناکرده، کمرش را خم و موهایش را سپید می‌کنند.
21درصد از جمعیت ایران ! ؛

حال و هوای دهه شصتی‌ها

براساس آمارها 21درصد از کل جمعیت ایران را متولدین دهه 60تشکیل می‌دهند. 33درصد از شاغلان و 53.2درصد از کل بیکاران دهه شصتی هستند. 32.7درصد از مردان و 19.2درصد از زنان این نسل هرگز ازدواج نکرده‌اند. 96.2درصد آنها باسواد هستند، 34.5درصد آنها فارغ‌التحصیل مراکز آموزش عالی و 7.6درصد آنها هنوز در حال ادامه تحصیل هستند.
خانه مجردی، فرار از ازدواج یا انزواطلبی؟؛

من مرد تنهای شبم

«سوئیت 60 متری مناسب زندگی مجردی، 50 متر زیرزمین با امکانات کافی مناسب برای مجرد، آپارتمان 40 متری فقط خانم مجرد و...» پشت شیشه املاکی‌ها چشمانم به این آگهی‌ها خیره می‌شود. یکی از املاکی‌ها که متوجه تعجبم می‌شود با خنده می‌گوید: «این روزها مشتری مجرد خیلی زیاد شده و معمولاً به زیرزمین و اتاق زیر شیروانی هم راضی می‌شوند!» شما چه تصویری از خانه مجردی دارید؟
جرایم اطفال و نوجوانان؛

افزایش ۵۰ درصدی جرایم اطفال و نوجوانان

جرایم اطفال و نوجوانان که در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ با کاهش قابل توجهی مواجه بود، حالا دو سال است که رو به افزایش گذاشته و در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
رئیس محاکم عمومی و انقلاب تهران:

5جرم نخست نوجوانان/رانندگی بدون پروانه در صدر

رئیس محاکم عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه در 6 ماه گذشته از سال 97، رانندگی بدون پروانه با 353 پرونده، در صدر جرایم نوجوانان قرار دارد افزود: بعد از رانندگی بدون پروانه، ضرب و جرح عمدی با 335 مورد، سرقت مستوجب تعزیر 289 مورد و ایراد صدمات بدنی غیرعمدی ناشی از بی‌احتیاطی در امر رانندگی با 94 مورد و توهین به اشخاص با 76 مورد در رتبه دوم تا پنجم پرونده‌های نوجوانان از نظر فراوانی قرار دارد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری وزارت کشور:

لایحه "الزام استفاده از صندلی کودک در خودرو" در انتظار تصویب مجلس

لایحه اجباری شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو که برای افزایش ایمنی کودکان در خودرو و کاهش آمار تلفات کودکان درتصادفات توسط وزارت‌خانه راه و شهرسازی در دولت مطرح شد و به تصویب هیئت وزیران رسید این روزها به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور این لایحه در انتطار تصویب مجلس است
محمدمهدی تندگویان عنوان کرد؛

25 میلیون جوان ایرانی نیازمند وزارت یا سازمان مستقل هستند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 25 میلیون نفر از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند که با توجه به اینکه حدود 30 درصد جمعیت کشور را شامل می شوند، لازم است نماینده ای از آنان در قالب سازمان مستقل یا وزارتخانه در دولت حضور داشته باشد.
افسردگی، مهاجرت، تلاش نامشروع؛

تاثیر اختلاف طبقاتی بر انگیزه های جوانان برای پولدار شدن

یک‌میلیون و صدواندی‌هزار تومان؛ این همه حقوقی است که طبق مصوبه وزارت‌کار برای هشت ساعت کارکردن به کارگران و حتی بعضی از کارمندان داده می‌شود. این طرف ماجرا اما همه ما به تعداد موهای سرمان، کسانی را می‌شناسیم که پول بی‌حساب دارند و درآمد‌های آنها گاهی تا 30برابر این عرف وزارت کاری هم می‌رسد.
باتوجه به آمارهای منتشر شده ؛

وضعیت «جوانان» ایران و جهان به روایت آمار

آمارهای سازمان ثبت احوال نشان می‌دهد که ۲۵ درصد از جمعیت ایران را جوانان تشکیل می‌دهند؛ یعنی یک و نیم درصد بالاتر از میانگین جهان. گیلان پیرترین و سیستان و بلوچستان و هرمزگان جوان‌ترین استان‌های کشور هستند و بیش از ۱۵ درصد از جوانان کل کشور در استان تهران جای گرفته‌اند.
موضوعاتی که در پیری به آن خبطه خواهید خورد؛

۳۵ موضوعی که در پیری حتما به آن غبطه خواهید خورد!

یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌‌گوید جوانی را جوان‌ها به هدر می‌‌دهند.
تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان؛

وزارت ورزش:وزارت کشور مقاومت میکند/وزارت کشور: درخواستی نکرده‌اند

یک ماه تا پایان مهلت قول معاونت ساماندهی جوانان برای تایید اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم‌نهاد، مسئولان در وزارت کشور نسبت به دریافت هرگونه درخواست برای تصویب مجمع اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.
تمایز بین احساس و عمل؛

کار‌هایی که در زمان عصبانیت باید انجام داد

عصبانیت؛ واژه‌ای قرمز رنگ است که برخی را به صلوات فرستادن، برخی را به شیشه شکستن، برخی را به داد زدن و غیره وا می‌دارد.
عددهای مجرد؛

ریزودرشت آمار مجردهای ایران

درباره ریزودرشت آمار مجردهای ایران چه می‌دانید و چه دوست دارید بدانید؟
صادق‌نیا تشریح کرد:

پنج دلیل دین‌گریزی جوانان در جامعه ایران/ «گسست اجتماعی»؛ نخستین پیامد رویگردانی از دین

صادق‌نیا با اشاره به عوامل معرفت‌شناختی و روان‌شناختی روی‌گردانی جوانان امروز از باورهای دینی در مجموع از پنج عامل نام برد که «تبیین سنتی دین» و «ناآگاهی از سودمندی شعائر دینی» از جمله آنها است. وی به تبعات تداوم دین‌گریزی جوانان در درازمدت نیز اشاره کرد و از ایجاد «شکافت اجتماعی» و «منازعات دینی» به عنوان دو پیامد منفی این جریان یاد کرد.
یک آسیب‌شناس با بررسی زوایای روابط دختروپسر می‌گوید؛

دستاورد زندگی مدرن یا آتش و پنبه

آشنایی و نزدیک شدن دخترها و پسرها همیشه در جامعه ما مورد بحث بوده اما هنوز هم بسیاری از خانواده‌ها در این زمینه با فرزندان خود اختلاف نظر دارند. گرایش به جنس مخالف حتی قبل از سن بلوغ را نمی‌توانیم منکر شویم. در این میان برخی معتقدند به‌دلیل اینکه در کشور ما جداسازی جنسیتی در دوران مدرسه وجود دارد، میل و گرایش دخترها و پسرها به نزدیک شدن به یکدیگر بیشتر از سایر کشورهاست.
عادت های سرکوب کننده انگیزه و خلاقیت؛

پنج عادت اشتباه که انگیزه و خلاقیت را سرکوب می‌کنند

خلاقیت مهمترین عامل افزایش کیفیت زندگی با انجام کارهای جدید است. اگر شما ذاتا خلاق هستید یا علاقه‌مندید که ایده‌های جدید را به سرعت اجرایی کنید بهتر است از انجام پنج کار اشتباه که خلاقیت شما را سرکوب می‌کنند، فاصله بگیرید.
خودشناسی؛

بلوغ روانی چیست؟

بلوغ متوقف کردن مسیری است که در آن بکوشید که خود را برتر نشان بدهید و به جای ان بر نقاط مثبت دیگران متمرکز بشوید.
هشدار نسبت به سلب آزادی مشروع جوانان ؛

واکنش تندگویان به ممنوعیت پخش فوتبال در کافه‌ها

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به احتمال ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال در کافی شاپ‌ها، نسبت به تبعات اجتماعی و منفی چنین تصمیماتی هشدار داد.
تندگویان عنوان کرد؛

تشکل‌ها، جوانان استان را شناسایی و دعوت به خانه جوان کنند/ اشتغال دو هزار تشکل نشانگر تأثیرات مطلوب خانه جوان است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش‌وجوانان گفت: «فعالیت و اشتغال 2هزار تشکل در حوزه‌های مختلف نشانگر این است که خانه‌های جوان تأثیرات خوبی داشته است.»
جوانی و آرمانگرایی ؛

باید به انسان جرأت انتخاب راه درست را بدهیم

در مسیر زندگانی، از کودکی تا پیری و در مسیر بلوغ، با انسان‌ها و جامعه و طبیعت مواجه می‌شویم؛ مواجهه‌ای که با اراده و خودآگاهی همراه است. «زیستن» فرصتی برای ما فراهم می‌آورد تا برای خود، هدف تعیین کنیم و به آن دست‌یابیم.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها