سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
باتوجه به آمارهای منتشر شده ؛

وضعیت «جوانان» ایران و جهان به روایت آمار

آمارهای سازمان ثبت احوال نشان می‌دهد که ۲۵ درصد از جمعیت ایران را جوانان تشکیل می‌دهند؛ یعنی یک و نیم درصد بالاتر از میانگین جهان. گیلان پیرترین و سیستان و بلوچستان و هرمزگان جوان‌ترین استان‌های کشور هستند و بیش از ۱۵ درصد از جوانان کل کشور در استان تهران جای گرفته‌اند.
موضوعاتی که در پیری به آن خبطه خواهید خورد؛

۳۵ موضوعی که در پیری حتما به آن غبطه خواهید خورد!

یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌‌گوید جوانی را جوان‌ها به هدر می‌‌دهند.
تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان؛

وزارت ورزش:وزارت کشور مقاومت میکند/وزارت کشور: درخواستی نکرده‌اند

یک ماه تا پایان مهلت قول معاونت ساماندهی جوانان برای تایید اساسنامه مجمع ملی سازمانهای مردم‌نهاد، مسئولان در وزارت کشور نسبت به دریافت هرگونه درخواست برای تصویب مجمع اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.
تمایز بین احساس و عمل؛

کار‌هایی که در زمان عصبانیت باید انجام داد

عصبانیت؛ واژه‌ای قرمز رنگ است که برخی را به صلوات فرستادن، برخی را به شیشه شکستن، برخی را به داد زدن و غیره وا می‌دارد.
عددهای مجرد؛

ریزودرشت آمار مجردهای ایران

درباره ریزودرشت آمار مجردهای ایران چه می‌دانید و چه دوست دارید بدانید؟
صادق‌نیا تشریح کرد:

پنج دلیل دین‌گریزی جوانان در جامعه ایران/ «گسست اجتماعی»؛ نخستین پیامد رویگردانی از دین

صادق‌نیا با اشاره به عوامل معرفت‌شناختی و روان‌شناختی روی‌گردانی جوانان امروز از باورهای دینی در مجموع از پنج عامل نام برد که «تبیین سنتی دین» و «ناآگاهی از سودمندی شعائر دینی» از جمله آنها است. وی به تبعات تداوم دین‌گریزی جوانان در درازمدت نیز اشاره کرد و از ایجاد «شکافت اجتماعی» و «منازعات دینی» به عنوان دو پیامد منفی این جریان یاد کرد.
یک آسیب‌شناس با بررسی زوایای روابط دختروپسر می‌گوید؛

دستاورد زندگی مدرن یا آتش و پنبه

آشنایی و نزدیک شدن دخترها و پسرها همیشه در جامعه ما مورد بحث بوده اما هنوز هم بسیاری از خانواده‌ها در این زمینه با فرزندان خود اختلاف نظر دارند. گرایش به جنس مخالف حتی قبل از سن بلوغ را نمی‌توانیم منکر شویم. در این میان برخی معتقدند به‌دلیل اینکه در کشور ما جداسازی جنسیتی در دوران مدرسه وجود دارد، میل و گرایش دخترها و پسرها به نزدیک شدن به یکدیگر بیشتر از سایر کشورهاست.
عادت های سرکوب کننده انگیزه و خلاقیت؛

پنج عادت اشتباه که انگیزه و خلاقیت را سرکوب می‌کنند

خلاقیت مهمترین عامل افزایش کیفیت زندگی با انجام کارهای جدید است. اگر شما ذاتا خلاق هستید یا علاقه‌مندید که ایده‌های جدید را به سرعت اجرایی کنید بهتر است از انجام پنج کار اشتباه که خلاقیت شما را سرکوب می‌کنند، فاصله بگیرید.
خودشناسی؛

بلوغ روانی چیست؟

بلوغ متوقف کردن مسیری است که در آن بکوشید که خود را برتر نشان بدهید و به جای ان بر نقاط مثبت دیگران متمرکز بشوید.
هشدار نسبت به سلب آزادی مشروع جوانان ؛

واکنش تندگویان به ممنوعیت پخش فوتبال در کافه‌ها

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به احتمال ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال در کافی شاپ‌ها، نسبت به تبعات اجتماعی و منفی چنین تصمیماتی هشدار داد.
تندگویان عنوان کرد؛

تشکل‌ها، جوانان استان را شناسایی و دعوت به خانه جوان کنند/ اشتغال دو هزار تشکل نشانگر تأثیرات مطلوب خانه جوان است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش‌وجوانان گفت: «فعالیت و اشتغال 2هزار تشکل در حوزه‌های مختلف نشانگر این است که خانه‌های جوان تأثیرات خوبی داشته است.»
جوانی و آرمانگرایی ؛

باید به انسان جرأت انتخاب راه درست را بدهیم

در مسیر زندگانی، از کودکی تا پیری و در مسیر بلوغ، با انسان‌ها و جامعه و طبیعت مواجه می‌شویم؛ مواجهه‌ای که با اراده و خودآگاهی همراه است. «زیستن» فرصتی برای ما فراهم می‌آورد تا برای خود، هدف تعیین کنیم و به آن دست‌یابیم.
تندگویان عنوان کرد:

ثبت شناسه تشکل‌ها، مهم‌ترین خواسته جوانان است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش‌وجوانان گفت: « وزارت کشور سال گذشته قول داده بود که تا پایان سال 96 موضوع شناسه تشکل‌ها تعیین و تکلیف شود اما تاکنون وزارت کشور پاسخ مناسبی نداده است.»
رئیس فراکسیون جوانان مطرح کرد؛

وقتی رشد اقتصادی 4 درصد است وضعیت جوانان بهتر از این نخواهد شد/ تاثیر فضای مجازی در رفع بیکاری بسیار زیاد بود

فرید موسوی گفت : نگاه های سنتی جوانان را به چشم مشکل می بیند ،مشکلات جوانان را صرفا اقتصادی دیدن ،جفا در حق آنها است.
تندگویان:

مسئولان بدانند جوان از فیلتر رد می شود و آسیب ها مضاعف خواهد بود

محمدمهدی تندگویان گفت : «واقعا موضوع فیلترینگ نیست بلکه موضوع بی اعتمادی مردم به ساختار حکومتی است . اگر به ساختار حکومت اعتماد داشته باشیم به محض اینکه حکومت درخواستی از ما داشته باشد، صحیح، سریع و قانونمند آن را انجام می دهیم. »
توقف فعالیت خانه شهریاران جوان؛

خانه شهریاران جوان منحل می‌شود؟

حدود ۱۲ سال بود که خانه شهریاران جوان فعالیت می‌کرد تا با کمک آن‌ها جوانان دیده شوند و دغدغه‌ها و مشکلاتشان مطرح شود. اما درست زمانی که شهریاران جوان مطالبه جوانان شد و وظیفه مسئولان بها دادن به آن شده بود، با سیاسی کاری برخی از این مسئولین و بدون درنظر گرفتن عواقب آن، تصمیم به انحلال خانه شهریاران جوان گرفته شده است.
معاون اول رئیس‌جمهوری:

مهم‌ترین مطالبه جوانان حفظ حرمت آنهاست

معاون‌اول رئیس‌جمهوری روز گذشته در نشست هم‌اندیشی رؤسای مجامع سازمان‌های مردم‌نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل‌ها، با اشاره به وجود دو نگاه در سطح کشور درباره جوانان و قرارگرفتن در سطوح مختلف مدیریتی، گفت: «یک نگاه در کشور درباره‌ جوانان وجود دارد که براساس آن به جوانان به‌عنوان یک فرصت بسیار استثنائی و مهم برای کشور و توسعه آن نگاه می‌شود. دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که همواره از جوانان هراس دارد و تلاش می‌کند که جامعه را به نوعی به جوان‌هراسی تشویق کند و بگوید که اگر جوانان کنترل و محدود نشوند، ممکن است به بسیاری از مسائل آسیب‌هایی وارد شود.»
سلطانی فر:

تغییر نسل در وزارت ورزش و جوانان در این دولت محقق می شود

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه تغییر نسل در وزارت ورزش و جوانان در این دولت محقق خواهد شد، گفت: امیدواریم تا نسل جدیدی در وزارت ورزش حاکم شود.
تندگویان:

درخواست ما از دولت سپردن کارها و برون سپاری ها به جوانان و سمن های جوانان است

جلسه هم اندیشی روسای مجامع سازمان های مردم نهاد استان ها و جوانان احزاب با حضور معاون اول ریاست جمهوری و وزیر ورزش و جوانان در مکان مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.
نماینده هیت موسس سمن تهران مطرح کرد؛

وزارت ورزش و جوانان سیاست های محافظه کارانه خود را به نفع جوانان تغییر داده است

در حاشیه آغاز هفته جوان، به بررسی نقش سازمان های مردم نهاد به حل معضلات و بحران های پیش رو جوانان پرداختیم.
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها