معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

برنامه حمایتی مشخصی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در کشور وجود ندارد

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متأسفانه برنامه حمایتی مشخصی برای حمایت و حفاظت از زنان و دختران سرپرست خانوار در کشور وجود ندارد.
رئیس سازمان بهزیستی خبرداد

افزایش سه و نیم برابری مستمری زنان سرپرست خانوار

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی تلفیق با افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار موافقت کرده و پیشنهاد حدوداً ۲۰ درصد حقوق هر سال را درنظر گرفته‌اند که همین اقدام مستمری زنان سرپرست خانوار را سه ونیم برابر می‌کند.
گزارشی از اجاره کانتینرهای انبار کالا؛

زنان مطلقه بیشترین مشتری

در باز می‌شود و محبوبه پا به انبار می‌گذارد. سگ‌های نگهبان از آفتاب پناه برده‌اند به سایه‌ کانکس نگهبانی، سرها را گذاشته‌اند روی قلوه‌سنگ‌ها و زبان‌شان آویزان از دهان، له‌له می‌زنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران

سلامت اخلاقی زنان سرپرست خانوار در معرض خطر جدی قرار دارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: سلامت اخلاقی زنان سرپرست خانوار بنابر آمارهای گزارش شده در معرض خطر جدی قرار دارد.
طبیب‌زاده:

مولاوردی اعلام کند چه میزان از اعتبارات معاونت امور زنان صرف زنان کارتن خواب شده است؟

یک نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد معاونت امور زنان ریاست جمهوری در زمینه زنان آسیب دیده، گفت: معاون امور زنان اعلام کند چه میزان از اعتبارات معاونت صرف زنان آسیب دیده شده است؟ هزینه کرد برای سالمندان ربطی به زنان آسیب دیده ندارد.
آمار دقیقی از زنان کارگر وجود ندارد و آمارهای موجود تخمینی است؛

این زنان دارند له می‌شوند

مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی زندگی را بر کارگران سخت کرده. شاید بهتر است بگوییم کارگران در کشور وضعیت مطلوبی ندارند و بیش از این زنان کارگر هستند که از این موضوع رنج می‌برند؛ زنانی که به دلیل بیماری، اعتیاد همسر، فقر و ... مجبورند به صورت غیر رسمی کار کنند و در هیچ جا نه قراردادی به نامشان بسته می‌شود و نه بیمه‌ای به اسمشان وجود دارد؛ زنانی که راه‌پله می‌شویند، در مترو دست‌فروشی می‌کنند، گوشه یک خیابان پر رونق، بساط کارهای دستی‌شان را پهن کرده‌اند و می‌فروشند یا سبزی برای دیگران پاک می‌کنند. اینها کارگرند. زنان کارگر. کارگران غیر رسمی. کارگرانی که مزدشان بسیار اندک و گاها ناچیز است.
خانواده های زن سرپرست :

کودک پروری در خانوارهای زن سرپرست!

در حال حاضر حدود ۱۲ درصد خانواده‌ها به دلیل فوت، طلاق، ازکارافتادگی و یا ترک خانه توسط مرد، «زن سرپرست» هستند.
نظرات و گلایه ها