سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قصه‌ای درباره مادرانگی با دست‌های تنها؛

این مادر «چشم» بچه‌هایش است

«فرزانه مشاط زاده» مادر دو فرزند نابیناست اما می‌گوید اگر صدبار هم به عقب برگردد بازهم بچه‌هایش را انتخاب می‌کند و هرگز از مادری کردن برای آن‌ها پشیمان نمی‌شود.
زندگی پرفراز و نشیب یک بانوی کارآفرین ؛

از رؤیای لقمه غذایی برای روزه داری تا پهن کردن سفره نانی برای 12 خانواده +تصاویر

«گیتی عسکری» بانوی کارآفرین که حالا تولید کننده کفش است، روزهای سختی را گذرانده است؛ از حسرت سه روز بی غذایی تا کارآفرینی برای دوازه نفر، گوشه‌ای از زندگی پرفراز و نشیب اوست
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

اشتغال‌ زنان سرپرست‌ خانوار روستایی از طریق پرورش کرم ابریشم

با اجرای تفاهم‌نامه بین وزارت کشاورزی و کمیته امداد امکان اشتغال زنان سرپرست خانوار از طریق پرورش کرم ابریشم مهیا شد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده :

اختصاص۲۳۰ میلیارد تومان به «بیمه زنان سرپرست خانوار» در بودجه ۹۷

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به آخرین پیگیری‌ها در خصوص «بیمه زنان سرپرست خانوار» گفت: بر اساس آخرین پیگیری‌ها ۲۳۰ میلیارد تومان از طرف رئیس سازمان برنامه و بودجه به این منظور اعلام شد که در بودجه سال ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس؛

افزایش طلاق صوری برای کسب درآمد بیشتر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: فرهنگ سازی برای ارتقای جایگاه خانواده مانع از سوءاستفاده از بند ۳ ماده ۴۸ قانون حمایت از خانواده و رواج طلاق های صوری می شود.
سازمان بهزیستی:

۳ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که ۵۰ درصد اختلالات روان‌شناختی در سنین کودکی و ۷۵ درصد در سن جوانی آغاز می‌شود، گفت: براساس یافته‌های علمی ۲۵ درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست‌به گریبان هستند.
خانوارهای تک والد؛

چند خانوار توسط سرپرست زن اداره می شود؟

۷/۲ درصد از خانوارهای کشور تک والد‌ می‌باشند که ١٧ درصد خانوارهای تک والد کشور، دارای سرپرست مرد و ٨٣ درصد از این خانوارها دارای سرپرست زن می‌باشند. به عبارتی تعداد خانوارهای تک والد کشور ١٧٥٣٩٦٠ است که سرپرست ١٤٦٣٥٣٨ از این خانوارها، زن می‌باشند.
امروز به «تفکر ماهیگیری» نیاز داریم؛

جمعیت «باور» و دغدغه‌ها برای نسخه‌های توانمندسازی بانوان

با اعضای جمعیت «باور» و دغدغه‌هایشان برای ویرایش نسخه‌های توانمندسازی بانوان؛
دغدغه‌های یک زن سرپرست خانوار:

فقط بیمه‌ام کنند/درآمدم ماهی ۲۵۰ هزار تومان است

این بار داستان هزار تیغ برهنه روزگار به خانمی ۵۱ ساله بازمی‌گردد که ۳۳ سال از عمرش را کارگری کرده است و هنوز «بیمه» ندارد. خودش نداشتن بیمه را اینگونه توصیف می‌کند: ‌‌ «آینده‌ای ندارم.»
رئیس سازمان بهزیستی:

برنامه جامع زنان سرپرست خانوار امسال اجرا می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود سه میلیون زن سرپرست خانوار گفت: برنامه بسیار جامعی برای این زنان طراحی کرده ایم تا امسال آن را عملیاتی کنیم.
رضایی مطرح کرد:

بی توجهی به بیمه زنان خانه دار مغایر با برنامه ششم توسعه است

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر ضرورت گسترش دامنه حمایت قانونی از زنان سرپرست‌خانوار، عدم‌تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح بیمه این افراد در لایحه بودجه ۹۷ را سرپیچی از قانون قلمداد کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد؛

کاهش 40 درصدی بودجه بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه بودجه 97

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش بودجه پیشنهادی 97 در زمینه زنان سرپرست خانوار گفت: با وجود تاکید رئیس جمهور مبنی بر فقرزدایی و حمایت از توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، متاسفانه در لایحه پیشنهادی شاهد کاهش 40 درصدی این ردیف باز بودجه بوده‌ایم.
از سوی سازمان بهزیستی اعلام شد؛

۱۰۰ زن کرمانشاهی با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند

وضعیت یک هزار و ۲۱۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی بررسی شد.همچنین براساس گزارش مددکاری، در زلزله کرمانشاه نزدیک به ۱۰۰ زن با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند.
زند گی با ما بی رحم بود؛

چهار اپیزود از زندگی زنان سرپرست خانوار

مشکلات زندگی زپرست خانواده ادامه دارد و همچنان درگیر مشکلات خود هستند.
ربیعی خبر داد:

پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد.
زنانی از دیار سیستان؛

مسائل فراروی زنان سرپرست خانوار با رویکرد خانواده

رفاه اجتماعی زنانی که سرپرستی خانوار را برعهده دارند، مقوله ای است که توجه چندانی به آن نشده است. اگر مسائل و مشکلات این زنان را با شاخص های رفاه مقایسه کنیم، شکاف گسترده ای مشاهده خواهیم کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

80 درصد زنان مطلقه سرپرست خانوار شغل مناسبی ندارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه 47 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی رخ می‌دهند گفت: 70 تا 80 درصد زنان مطلقه که سرپرست خانوار هستند شغل مناسبی ندارند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرد؛

آمار زنان سرپرست خانوارِ تحت پوشش بهزیستی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور می گوید: 180 هزار خانواده زن سرپرست خانوار، تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که این زنان و فرزندان آنان از تمام خدمات از جمله مستمری و خدمات درمانی ، خدمات ایجاد اشتغال و ودیعه مسکن بهره مند می شوند.
سیاوشی شاه عنایتی:

آمارمتغیر زنان سرپرست خانوار از ۱.۵ تا ۵ میلیون نفر

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از نبود سیستم نظام مند درحمایت از زنان سرپرست خانوار،گفت: آمار زنان سرپرست خانوار از ۱.۵ تا ۵ میلیون متغیر است.
رنجنامه زنان سرپرست خانوار:

برای زنانی که می خواهند پدر فرزندان یتیم خود باشند اما جامعه بی رحم نمی گذارد

در هیاهوی این روزهای جامعه که برخی اوقات " ساک " صاحب خود را نمی شناسد اکثر ما خانواده هایی را سراغ داریم که پدر بنا به هر دلیلی بالای سر همسر و فرزندان خود نبوده و زنان- نه بهتر است بگوییم پاک زنان شیر صفت- عهده دار مدیریت زندگی شده اند. گروهی از جامعه هیچ نمی خواهند، نه منت و ترحم می خواهند و نه تمایلی به نگاه ها و فرصت طلبی های کثیف می دهند. اینان فقط و فقط درخواست فرصتی برای کار شرافتمندانه دارند. مشکلات این دسته از زنان، کم نیست،بیایید به حکم انسانیت انسان، یاریگرشان باشیم.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها