سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گزارشی از وضعیت زنان سرپرست خانوار:

زندگی بخور و نمیر ۲.۵ میلیون زن / تلنگری تلخ به مسئولان

این روزها شاهد افزایش خانواده‌های تک‌والد هستیم، زنانی که هم پدرند و هم مادر! زنانی که به دلیل افزایش طلاق، تصادفات، بیماری و سالمندی بار زندگی را به تنهایی بر دوش می‌کشند و تعدادشان به مراتب در یکی دوسال اخیر بیشتر شده است.
رییس ستاد دیه کشور:

اکثر زنان زندانی جرایم غیرعمد، سرپرست خانوار هستند

رییس ستاد دیه کشور با اعلام اینکه اکثر زنان زندانی جرایم غیر عمد سرپرست خانوار هستند، گفت: آنها اغلب مادرانی هستند که برای تامین خانواده مجبور به گرفتن وام یا گرفتن پول از فردی شده‌‌اند و به دلیل ناتوانی در پرداخت پول راهی زندان شده‌‌اند.
نگاهی به ابعاد فقهی جایگاه زنان بی‌سرپرست؛

جایگاه زنان بی‌سرپرست در آموزه‌های اسلامی

نگاهی به ابعاد فقهی موضوع و جایگاه زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست در آموزه‌های دینی، مسأله‌ای است که در روزگار کنونی کاربرد داشته و نیازمند اجرایی‌شدن است.

شرایط داشتن حق حضانت فرزند چگونه است؟

در حقوق، به اقتدارِ قانونیِ شخص برای نگهداری و تربیت فرزند، حق حضانت فرزند گفته می‌­شود. واژه‌ی نگهداری، ناظر به تأمین نیازهای جسمانی همچون تهیه‌ی خوراک و پوشاک، و تربیت، ناظر به تأمین نیازهای اخلاقی و روحی همچون محبت کردن و تعلیم است.
در برنامه ششم توسعه؛

روزنه های امید برای زنان سرپرست خانوار، نزدیک است

بدون تردید مشکلات زنان سرپرست خانوار در مقایسه با دیگر اقشار جمعیتی،بیشتر به چشم می آید، دشواری های تامین معیشت از یکسو و مسئولیت سنگینی که قاعدتا باید بر دوش مرد خانواده باشد،اما بنابر شرایطی خاص به زنان خانواده احاله شده است،از نمونه مشکلاتی است که با توام شدن نگاه ناخوشایند برخی از طیف ها و گروه های اجتماعی به این قشر در سطح جامعه،سنگینی آن را دو چندان می سازد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد؛

قانون حمایتی برای زنان سرپرست خانوار نداریم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: حوزه زنان سرپرست خانوار مغفول واقع شده است به نحوی که قانون حمایتی خاصی برای زنان سرپرست خانوار نداریم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

برنامه حمایتی مشخصی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در کشور وجود ندارد

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متأسفانه برنامه حمایتی مشخصی برای حمایت و حفاظت از زنان و دختران سرپرست خانوار در کشور وجود ندارد.
رئیس سازمان بهزیستی خبرداد

افزایش سه و نیم برابری مستمری زنان سرپرست خانوار

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی تلفیق با افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار موافقت کرده و پیشنهاد حدوداً ۲۰ درصد حقوق هر سال را درنظر گرفته‌اند که همین اقدام مستمری زنان سرپرست خانوار را سه ونیم برابر می‌کند.
گزارشی از اجاره کانتینرهای انبار کالا؛

زنان مطلقه بیشترین مشتری

در باز می‌شود و محبوبه پا به انبار می‌گذارد. سگ‌های نگهبان از آفتاب پناه برده‌اند به سایه‌ کانکس نگهبانی، سرها را گذاشته‌اند روی قلوه‌سنگ‌ها و زبان‌شان آویزان از دهان، له‌له می‌زنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران

سلامت اخلاقی زنان سرپرست خانوار در معرض خطر جدی قرار دارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: سلامت اخلاقی زنان سرپرست خانوار بنابر آمارهای گزارش شده در معرض خطر جدی قرار دارد.
طبیب‌زاده:

مولاوردی اعلام کند چه میزان از اعتبارات معاونت امور زنان صرف زنان کارتن خواب شده است؟

یک نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد معاونت امور زنان ریاست جمهوری در زمینه زنان آسیب دیده، گفت: معاون امور زنان اعلام کند چه میزان از اعتبارات معاونت صرف زنان آسیب دیده شده است؟ هزینه کرد برای سالمندان ربطی به زنان آسیب دیده ندارد.
آمار دقیقی از زنان کارگر وجود ندارد و آمارهای موجود تخمینی است؛

این زنان دارند له می‌شوند

مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی زندگی را بر کارگران سخت کرده. شاید بهتر است بگوییم کارگران در کشور وضعیت مطلوبی ندارند و بیش از این زنان کارگر هستند که از این موضوع رنج می‌برند؛ زنانی که به دلیل بیماری، اعتیاد همسر، فقر و ... مجبورند به صورت غیر رسمی کار کنند و در هیچ جا نه قراردادی به نامشان بسته می‌شود و نه بیمه‌ای به اسمشان وجود دارد؛ زنانی که راه‌پله می‌شویند، در مترو دست‌فروشی می‌کنند، گوشه یک خیابان پر رونق، بساط کارهای دستی‌شان را پهن کرده‌اند و می‌فروشند یا سبزی برای دیگران پاک می‌کنند. اینها کارگرند. زنان کارگر. کارگران غیر رسمی. کارگرانی که مزدشان بسیار اندک و گاها ناچیز است.
خانواده های زن سرپرست :

کودک پروری در خانوارهای زن سرپرست!

در حال حاضر حدود ۱۲ درصد خانواده‌ها به دلیل فوت، طلاق، ازکارافتادگی و یا ترک خانه توسط مرد، «زن سرپرست» هستند.
نظرات و گلایه ها