سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رضایی مطرح کرد:

بی توجهی به بیمه زنان خانه دار مغایر با برنامه ششم توسعه است

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر ضرورت گسترش دامنه حمایت قانونی از زنان سرپرست‌خانوار، عدم‌تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح بیمه این افراد در لایحه بودجه ۹۷ را سرپیچی از قانون قلمداد کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد؛

کاهش 40 درصدی بودجه بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه بودجه 97

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش بودجه پیشنهادی 97 در زمینه زنان سرپرست خانوار گفت: با وجود تاکید رئیس جمهور مبنی بر فقرزدایی و حمایت از توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، متاسفانه در لایحه پیشنهادی شاهد کاهش 40 درصدی این ردیف باز بودجه بوده‌ایم.
از سوی سازمان بهزیستی اعلام شد؛

۱۰۰ زن کرمانشاهی با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند

وضعیت یک هزار و ۲۱۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی بررسی شد.همچنین براساس گزارش مددکاری، در زلزله کرمانشاه نزدیک به ۱۰۰ زن با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند.
زند گی با ما بی رحم بود؛

چهار اپیزود از زندگی زنان سرپرست خانوار

مشکلات زندگی زپرست خانواده ادامه دارد و همچنان درگیر مشکلات خود هستند.
ربیعی خبر داد:

پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد.
زنانی از دیار سیستان؛

مسائل فراروی زنان سرپرست خانوار با رویکرد خانواده

رفاه اجتماعی زنانی که سرپرستی خانوار را برعهده دارند، مقوله ای است که توجه چندانی به آن نشده است. اگر مسائل و مشکلات این زنان را با شاخص های رفاه مقایسه کنیم، شکاف گسترده ای مشاهده خواهیم کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

80 درصد زنان مطلقه سرپرست خانوار شغل مناسبی ندارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه 47 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی رخ می‌دهند گفت: 70 تا 80 درصد زنان مطلقه که سرپرست خانوار هستند شغل مناسبی ندارند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرد؛

آمار زنان سرپرست خانوارِ تحت پوشش بهزیستی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور می گوید: 180 هزار خانواده زن سرپرست خانوار، تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که این زنان و فرزندان آنان از تمام خدمات از جمله مستمری و خدمات درمانی ، خدمات ایجاد اشتغال و ودیعه مسکن بهره مند می شوند.
سیاوشی شاه عنایتی:

آمارمتغیر زنان سرپرست خانوار از ۱.۵ تا ۵ میلیون نفر

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از نبود سیستم نظام مند درحمایت از زنان سرپرست خانوار،گفت: آمار زنان سرپرست خانوار از ۱.۵ تا ۵ میلیون متغیر است.
رنجنامه زنان سرپرست خانوار:

برای زنانی که می خواهند پدر فرزندان یتیم خود باشند اما جامعه بی رحم نمی گذارد

در هیاهوی این روزهای جامعه که برخی اوقات " ساک " صاحب خود را نمی شناسد اکثر ما خانواده هایی را سراغ داریم که پدر بنا به هر دلیلی بالای سر همسر و فرزندان خود نبوده و زنان- نه بهتر است بگوییم پاک زنان شیر صفت- عهده دار مدیریت زندگی شده اند. گروهی از جامعه هیچ نمی خواهند، نه منت و ترحم می خواهند و نه تمایلی به نگاه ها و فرصت طلبی های کثیف می دهند. اینان فقط و فقط درخواست فرصتی برای کار شرافتمندانه دارند. مشکلات این دسته از زنان، کم نیست،بیایید به حکم انسانیت انسان، یاریگرشان باشیم.
وزیر رفاه اعلام کرد؛

۱۵درصد زنان بیوه در فقر مطلق

در سال‌های آتی با جمعیتی از دختران مواجه خواهیم بود که از شانس ازدواج پایینی برخوردارند و به این ترتیب با پدیده دختران مجرد سالخورده در آینده مواجه خواهیم بود.
خانوارهای زن محور، اقتصاد مي خواهند؛

توانمندی زنان سرپرست خانوار؛ چگونه ؟

توانمندسازی زنان در اقتصاد ایران، یکی از مباحث نه چندان قدیمی است. بحثی که در سال‌های طولانی جدی گرفته نشد و در سال‌های اخیر، کم کم اقدامات عملی را به خود دیده است.
گزارشی از وضعیت زنان سرپرست خانوار:

زندگی بخور و نمیر ۲.۵ میلیون زن / تلنگری تلخ به مسئولان

این روزها شاهد افزایش خانواده‌های تک‌والد هستیم، زنانی که هم پدرند و هم مادر! زنانی که به دلیل افزایش طلاق، تصادفات، بیماری و سالمندی بار زندگی را به تنهایی بر دوش می‌کشند و تعدادشان به مراتب در یکی دوسال اخیر بیشتر شده است.
رییس ستاد دیه کشور:

اکثر زنان زندانی جرایم غیرعمد، سرپرست خانوار هستند

رییس ستاد دیه کشور با اعلام اینکه اکثر زنان زندانی جرایم غیر عمد سرپرست خانوار هستند، گفت: آنها اغلب مادرانی هستند که برای تامین خانواده مجبور به گرفتن وام یا گرفتن پول از فردی شده‌‌اند و به دلیل ناتوانی در پرداخت پول راهی زندان شده‌‌اند.
نگاهی به ابعاد فقهی جایگاه زنان بی‌سرپرست؛

جایگاه زنان بی‌سرپرست در آموزه‌های اسلامی

نگاهی به ابعاد فقهی موضوع و جایگاه زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست در آموزه‌های دینی، مسأله‌ای است که در روزگار کنونی کاربرد داشته و نیازمند اجرایی‌شدن است.

شروط داشتن حق حضانت فرزند

در حقوق، به اقتدارِ قانونیِ شخص برای نگهداری و تربیت فرزند، حق حضانت فرزند گفته می‌­شود. واژه‌ی نگهداری، ناظر به تأمین نیازهای جسمانی همچون تهیه‌ی خوراک و پوشاک، و تربیت، ناظر به تأمین نیازهای اخلاقی و روحی همچون محبت کردن و تعلیم است.
در برنامه ششم توسعه؛

روزنه های امید برای زنان سرپرست خانوار، نزدیک است

بدون تردید مشکلات زنان سرپرست خانوار در مقایسه با دیگر اقشار جمعیتی،بیشتر به چشم می آید، دشواری های تامین معیشت از یکسو و مسئولیت سنگینی که قاعدتا باید بر دوش مرد خانواده باشد،اما بنابر شرایطی خاص به زنان خانواده احاله شده است،از نمونه مشکلاتی است که با توام شدن نگاه ناخوشایند برخی از طیف ها و گروه های اجتماعی به این قشر در سطح جامعه،سنگینی آن را دو چندان می سازد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد؛

قانون حمایتی برای زنان سرپرست خانوار نداریم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: حوزه زنان سرپرست خانوار مغفول واقع شده است به نحوی که قانون حمایتی خاصی برای زنان سرپرست خانوار نداریم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

برنامه حمایتی مشخصی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در کشور وجود ندارد

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متأسفانه برنامه حمایتی مشخصی برای حمایت و حفاظت از زنان و دختران سرپرست خانوار در کشور وجود ندارد.
رئیس سازمان بهزیستی خبرداد

افزایش سه و نیم برابری مستمری زنان سرپرست خانوار

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی تلفیق با افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار موافقت کرده و پیشنهاد حدوداً ۲۰ درصد حقوق هر سال را درنظر گرفته‌اند که همین اقدام مستمری زنان سرپرست خانوار را سه ونیم برابر می‌کند.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها