سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در گفتگو با زهرا نادری مطرح شد؛

از زنان‌مان قدرت سرپرست خانوار شدن را گرفته‌ایم

نادری گفت: قوانینی که در حمایت از زنان در جامعه وجود دارند به درستی اجرا نمی‌شوند. شکل اجرای قوانین در جامعه ما مشکل دارد و کسانی که در این زمینه بیشترین لطمه را می‌خورند زنان هستند. فشاری که به زنان در این زمینه وارد می‌شود می‌تواند باعث ناکامی، شکست و عدم موفقیت آنها در مراحل بعدی زندگی‌شان شود.
مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی؛

زنگ خطر افزایش آمار زنان سرپرست خانوار

فریبا درخشان نیا افزود: اگر به طبقه بندی علل موثر بر این مساله اجتماعی اشاره کنیم، می توان به زنان بدون همسر به دلیل فوت یا طلاق سرپرست مرد و زنان دارای همسر از کارافتاده، متارکه، زندان، معتاد، متواری و مفقودالاثر و دختران هنوز ازدواج نکرده اشاره کرد که بر اساس آمارهای ارائه شده در معاونت زنان ریاست جمهوری بیش از سه میلیون و 600 هزار نفر در کشور برآورد شده است.
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری؛

پیشنهاد معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در صورت جذب زنان سرپرست خانوار در کارگاه‌ها

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیشنهاد معافیت ۲۰ درصدی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را در کارگاه‌هایی که از نیروی کار زنان سرپرست خانوار استفاده می کنند به دولت ارائه نموده است
وزیر رفاه:

نگران سه میلیون زن سرپرست خانوار هستیم

وزیر رفاه گفت: سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور داریم که نگران آنها هستیم و چنانچه پیگیر مسائل‌شان نباشیم آسیب‌هایمان بیشتر خواهد شد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

آغاز «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه‌های غیررسمی»

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور گفت: در دولت دوازدهم از محل صندوق توسعه ملی، منابعی برای اشتغال زایی در قالب تسهیلات پایدار برای روستاها و تسهیلات فراگیر برای شهرها پیش بینی شده است که تا کنون حدود ۴۰درصد آن توسط زنان جذب شده است.
آسیب پذیرترین اقشار جامعه؛

زنگ خطر افزایش زنان سرپرست خانوار

زنان سرپرست خانوار جزو آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند که هم در سطح فردی و هم اجتماعی با مشکلات و مسائل جدی دست و پنجه نرم می کنند و همین مساله سبب شده شرایط زندگی برای این قشر دشوارتر از سایر اقشار جامعه باشد.
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

دختران مجرد نیز مشمول بیمه زنان خانه دار هستند

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: بیمه زنان خانه دار از جمله حمایت‌هایی است که به آسانی به زنان ارائه می شود و فرآیند ورود به جمع بیمه شدگان تأمین اجتماعی بر اساس این قانون به سادگی انجام می شود.مشمولین این قانون تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند و در مورد افراد بالای ۵۰ سال نیز میزان سابقه بیمه پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می شود.
قصه‌ای درباره مادرانگی با دست‌های تنها؛

این مادر «چشم» بچه‌هایش است

«فرزانه مشاط زاده» مادر دو فرزند نابیناست اما می‌گوید اگر صدبار هم به عقب برگردد بازهم بچه‌هایش را انتخاب می‌کند و هرگز از مادری کردن برای آن‌ها پشیمان نمی‌شود.
زندگی پرفراز و نشیب یک بانوی کارآفرین ؛

از رؤیای لقمه غذایی برای روزه داری تا پهن کردن سفره نانی برای 12 خانواده +تصاویر

«گیتی عسکری» بانوی کارآفرین که حالا تولید کننده کفش است، روزهای سختی را گذرانده است؛ از حسرت سه روز بی غذایی تا کارآفرینی برای دوازه نفر، گوشه‌ای از زندگی پرفراز و نشیب اوست
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

اشتغال‌ زنان سرپرست‌ خانوار روستایی از طریق پرورش کرم ابریشم

با اجرای تفاهم‌نامه بین وزارت کشاورزی و کمیته امداد امکان اشتغال زنان سرپرست خانوار از طریق پرورش کرم ابریشم مهیا شد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده :

اختصاص۲۳۰ میلیارد تومان به «بیمه زنان سرپرست خانوار» در بودجه ۹۷

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به آخرین پیگیری‌ها در خصوص «بیمه زنان سرپرست خانوار» گفت: بر اساس آخرین پیگیری‌ها ۲۳۰ میلیارد تومان از طرف رئیس سازمان برنامه و بودجه به این منظور اعلام شد که در بودجه سال ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس؛

افزایش طلاق صوری برای کسب درآمد بیشتر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: فرهنگ سازی برای ارتقای جایگاه خانواده مانع از سوءاستفاده از بند ۳ ماده ۴۸ قانون حمایت از خانواده و رواج طلاق های صوری می شود.
سازمان بهزیستی:

۳ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که ۵۰ درصد اختلالات روان‌شناختی در سنین کودکی و ۷۵ درصد در سن جوانی آغاز می‌شود، گفت: براساس یافته‌های علمی ۲۵ درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست‌به گریبان هستند.
خانوارهای تک والد؛

چند خانوار توسط سرپرست زن اداره می شود؟

۷/۲ درصد از خانوارهای کشور تک والد‌ می‌باشند که ١٧ درصد خانوارهای تک والد کشور، دارای سرپرست مرد و ٨٣ درصد از این خانوارها دارای سرپرست زن می‌باشند. به عبارتی تعداد خانوارهای تک والد کشور ١٧٥٣٩٦٠ است که سرپرست ١٤٦٣٥٣٨ از این خانوارها، زن می‌باشند.
امروز به «تفکر ماهیگیری» نیاز داریم؛

جمعیت «باور» و دغدغه‌ها برای نسخه‌های توانمندسازی بانوان

با اعضای جمعیت «باور» و دغدغه‌هایشان برای ویرایش نسخه‌های توانمندسازی بانوان؛
دغدغه‌های یک زن سرپرست خانوار:

فقط بیمه‌ام کنند/درآمدم ماهی ۲۵۰ هزار تومان است

این بار داستان هزار تیغ برهنه روزگار به خانمی ۵۱ ساله بازمی‌گردد که ۳۳ سال از عمرش را کارگری کرده است و هنوز «بیمه» ندارد. خودش نداشتن بیمه را اینگونه توصیف می‌کند: ‌‌ «آینده‌ای ندارم.»
رئیس سازمان بهزیستی:

برنامه جامع زنان سرپرست خانوار امسال اجرا می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود سه میلیون زن سرپرست خانوار گفت: برنامه بسیار جامعی برای این زنان طراحی کرده ایم تا امسال آن را عملیاتی کنیم.
رضایی مطرح کرد:

بی توجهی به بیمه زنان خانه دار مغایر با برنامه ششم توسعه است

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر ضرورت گسترش دامنه حمایت قانونی از زنان سرپرست‌خانوار، عدم‌تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح بیمه این افراد در لایحه بودجه ۹۷ را سرپیچی از قانون قلمداد کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس مطرح کرد؛

کاهش 40 درصدی بودجه بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه بودجه 97

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش بودجه پیشنهادی 97 در زمینه زنان سرپرست خانوار گفت: با وجود تاکید رئیس جمهور مبنی بر فقرزدایی و حمایت از توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، متاسفانه در لایحه پیشنهادی شاهد کاهش 40 درصدی این ردیف باز بودجه بوده‌ایم.
از سوی سازمان بهزیستی اعلام شد؛

۱۰۰ زن کرمانشاهی با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند

وضعیت یک هزار و ۲۱۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی بررسی شد.همچنین براساس گزارش مددکاری، در زلزله کرمانشاه نزدیک به ۱۰۰ زن با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها