سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گورخوابی به جای کارتن خوابی؛

کارتن‌خواب‌ها در ایستگاه گورستان

انگار با مردگان قبرستان‌ها انس گرفته‌اند و با آنها همزیستی مسالمت‌آمیز دارند، آنها این مکان را امن‌تر از هر جایی برای چند ساعت آرمیدن خود می‌دانند، چون به قول معروف «مردگان دستشان از دنیا کوتاه شده» و آزار و اذیتی برای آنها ندارند.
۱۶ هزار کارتن‌خواب؛

پاتوق های کارتن خواب های تهران

آمارهای کارتن‌خواب‌ها و به‌ویژه زنان کارتن‌خواب و معتاد همیشه جزو اسرار مگوی مدیران است. اما در انجمن طلوع بی‌نشان‌ها چون کسی به کس دیگر دروغ نمی‌گوید برای همین هم خیلی راحت درباره آمار و ارقام حرف می‌زنند. علی بدخشان- مسئول یاوران موسسه- می‌گوید: «فکر کنم آمار‌های ما با توجه به خدماتی که به کارتن‌خواب‌ها می‌دهیم به واقعیت خیلی نزدیک است. تعداد زیاد آن هم توجه بیشتر مسئولان امر را می‌طلبد.»
مهرورزی برای بی‌نشان‌های شهر؛

گزارش از مؤسسه‌ای که سرپناه بی‌پناهان است و هر سه‌شنبه‌شب مهر می‌کارد

شعارشان مهرورزی است و می‌گویند که از بعضی بی‌تفاوتی‌های مردم نسبت به نیازمندان و آسیب‌دیدگان جامعه دلتنگ هستند. اعتقاد دارند که با مهر و محبت می‌شود ارزشمندبودن را به افراد معتاد و کارتن‌خواب یاد‌آوری کرد. همین تلنگر کوچک باعث شده خیلی‌ها از دنیای سیاه و ساکت کارتن‌خوابی و غرق‌شدن در اقیانوس اعتیاد رهایی پیدا کنند و بار دیگر متولد شوند.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران:

ضرورت راه‌اندازی شغل برای زنان کارتن خواب/باید فضاهای امن برای تردد زنان در شهر ایجاد شود

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری باید محیط‌های امنی را برای تردد زنان ایجاد کند.
نبود دارو برای درمان مبتلایان به اچ آی وی؛

مسئولان به وضعیت زنان کارتن‌خواب رسیدگی نمی‌کنند

مدیرعامل مؤسسه زنان سرزمین خورشید از عدم رسیدگی مسئولان نسبت به وضعیت زنان کارتن‌خواب انتقاد کرد.
موسوی چلک عنوان کرد:

هشدار نسبت به افزایش زنان بی‌خانمان/آماری از تعداد کودکان نامشروع وجود ندارد

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران نسبت به افزایش زنان بی‌خانمان ابراز نگرانی کرد.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:

هشدار نسبت به افزایش زنان بی‌خانمان

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران نسبت به افزایش زنان بی‌خانمان ابراز نگرانی کرد.
ویزیت رایگان بیماران کارتن‌خواب؛

کمپین نذر مهربانی در گرم‌خانه‌های تهران

در این شهر افرادی هستند که به دلیل اعتیاد، فقر و مساعد نبودن شرایط مالی شان مجبور به زندگی در گرم‌خانه‌های تهران هستند، افرادی که بسیاری از آن‌ها گرفتار بیماری‌ شده و توان درمانی ندارند، همین موضوع باعث شد به همراه یکی از پزشکان خیر برای ویزیت رایگان آن‌ها راهی این مکان شویم.
کارشناس حوزه اعتیاد؛

کارتن خوابی در بن بست اعتیاد

این روزها یکی از پررنگ‌ترین جلوه‌های آسیب اجتماعی پدیده کارتن‌خوابی است که البته به شکل‌های دیگری مثل گورخوابی، فاضلاب خوابی و غیره نیز دیده می‌شود.
خیایان خواب ها؛

گپی با کارتن خواب ها در دمای زیر صفر درجه شب های تهران

همین هفته پیش بود، یکی از همان شب ها که سرما استخوان سوز شد و امان خیلی ها را برید، همان وقتی که زمین پر از برف شد و پاتوق ها خیس و یخ زده ، شهاب اولین بار همان شب رفت خوابگاه و یخ نزد.
شهرداری تهران؛

خدمات دهی به افراد بی خانمان و کارتن خواب در روزهای سرد و برفی

همزمان بارش برف اخیر و برودت هوا، شهرداری منطقه 11 با مشارکت واحد فوریت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اقدام به گشت زنی در سطح منطقه نموده و نسبت به شناسایی و جذب افراد بی خانمان و معتادان خیابانی می کند.
بی خانمان ها و زندگی پر از مشکل؛

اظهارات یک گدا درباره زندگی شاهانه خود کنار سه همسرش!

اظهارات یک گدا درباره زندگی شاهانه خود کنار سه همسرش! مردی درباره زندگی شاهانه ای که از طریق گدایی برای سه زن خود تامین کرده است توضیحاتی ارائه داد.
مشکلات کارتن خواب ها؛

هیس! بی‌خانمان‌ها خوابند

گرمخانه خاوران این روز‌ها 450 نفر از بی‌خانمان‌های شهر را پناه داده تا در ایستگاه تاریک زندگی‌شان متوقف نشوند
زندگی زیر یک پل در شهرری؛

روایت کارتن‌خوابی که فوق‌لیسانس از آلمان دارد

تا قبل از دیدن عکس کارتن‌خواب شدن امانوئل ابوئه، بازیکن سابق آرسنال در رسانه‌ها، باورم نمی‌شد یکی از زندگی خوب یا حتی معمولی یکباره برای تامین یک وعده غذای گرم لنگ شود.
وضعیت بی خانمان ها؛

یک تخت‌ مددسرا تنها‌ سهم ‌بی‌خانمان‌ها از شهر

سال ۱۳۹۲ مدیرعامل وقت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برای نخستین‌بار و به‌صورت رسمی اعلام کرد که «هیچ کارتن‌خوابی در شب‌های سرد زمستانی تهران یخ‌ نزده است.»
ابتکار عنوان کرد؛

پدیده «نوزاد کارتن‌خواب» نتیجه بی‌توجهی به مسئله زنان کارتن‌خواب

معاون رئیس‌جمهور در بازدید از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، گفت: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن‌خواب را هم داشته باشیم.
کانال خوابی معتادان در تهران؛

گزارشی از مطرودانی که سالی یکبار برایشان فقط دلسوزی می کنیم

زندگی شبانه معتادانی که در کانال‌های آب تنگ و تاریک حاشیه بعضی بزرگراه‌های تهران زندگی می‌کنند.
حل کردن مساله یا پاک کردن صورت مساله؟

متکدیان بدون محدودیت سنی توسط گشت‌ها جمع آوری می‌شوند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری با اشاره به اینکه رده سنی کارتن‌خواب‌ها از ۱۷ تا ۹۰ سال است، گفت:‌ متکدیان بدون محدودیت سنی توسط گشت‌ها جمع آوری می‌شوند.
پذیرش ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در گرمخانه‌ها؛

کارتن‌خواب‌ها در فصل سرما به جنوب کشور می‌روند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات این سازمان برای کارتن خواب‌ها در آستانه فصل زمستان گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر شب‌ها در گرمخانه‌های تهران پذیرفته می‌شوند، از سوی دیگر نزدیک به ۴۰۰۰ نفر هم در کمپ‌های اطراف تهران به سر می‌برند. با این حال به علت شیوه زندگی‌شان نمی‌توان آمار دقیقی ارائه داد، چرا که گاهی فصل سرما به جنوب ایران (حاشیه بوشهر و بندرعباس) که گرمتر است می‌روند و فصل گرما دوباره به تهران می‌آیند.
زنان بهبود‌یافته کارتن‌خواب؛

پروانه می‌شوند

دیگر دوران مصرف‌شان به پایان رسیده، حالا دیگر نگران کارتن‌هایی که در فلان پارک جمع کرده‌اند که شب روی آن بخوابند نیستند، حالا دیگر به جای اینکه دنبال مواد و ساقی باشند و گوشه‌ای از پاتوق چنباتمه زده باشند، برای خودشان کار می‌کنند و روزهای پاکی‌شان را بالا می‌برند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها