سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در گفتگو با لیلا ارشد مطرح شد؛

عقیم سازی زنان کارتن خواب راه فرار از اصل مشکل

عقیم سازی زنان کارتن خواب راه فرار از اصل مشکل/ آموزش به زنان کارتن خواب در عدم فرزندآوری موثر خواهد بود
بی‌خانمان‌های فرانسوی؛

مرگ ۵۶۶ فرانسوی در یک سال به‌خاطر بی‌سرپناهی!

در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۶۶ بی‌خانمان فرانسوی کنار خیابان از شدت سرما و گرما جان باختند؛ برخی از سازمان‌های خیریه در این کشور می‌گویند آمارهای واقعی کسانی که در فرانسه به‌علت بی‌خانمانی جان باخته‌اند ۶برابر این آمارها است.
کیفیت زندگی در پایتخت ؛

مناطق محبوب کارتن خوابها در پایتخت/ منطقه ۱۸ رکورددارحضور معتادان

بر اساس داده‌های پیمایش رصد کیفیت زندگی در شهر تهران ، ساکنان منطقه‌های ۱۲، ۱۷ و ۱۱ بیشترین فراوانی کارتن‌خواب در محله‌شان را گزارش کرده‌اند.
تسهیلات ویژه برای کارتن خواب ها؛

بی‌خانمان‌های فنلاند بطور رایگان و بدون قید و شرط صاحب خانه می‌شوند

این خانه‌ها، آپارتمانهایی کوچک با دو اتاق هستند که به‌تازگی نیز بازسازی شده‌اند و عمدتا در حومۀ شهر هلسینکی قرار دارند.این خانه‌ها، آپارتمانهایی کوچک با دو اتاق هستند که به‌تازگی نیز بازسازی شده‌اند و عمدتا در حومۀ شهر هلسینکی قرار دارند. ساختمانهایی که این آپارتمانهای دو نفره در آنها ساخته شده‌اند نیز دست‌کم به یک آشپزخانۀ بزرگ و مشترک، یک سالن بدنسازی و یک سونا (در فنلاند سونا بسیار رایج است) مجهز هستند.
پیگیری پژوهشگران برای رفع یک معضل اجتماعی؛

چرا کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه نمی‌روند؟

افراد بی‌خانمان که گاهی از آن‌ها با عنوان کارتن‌خواب یاد می‌شود، معمولاً در هر جامعه‌ای دیده می‌شوند و اغلب اقداماتی از طرف دولت‌ها برای حمایت از آن‌ها انجام می‌شود. اما نتایج یک پژوهش داخلی، نشان می‌دهد که این حمایت‌ها اغلب توسط گروه‌های هدف، پس زده می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران:

کارتن خواب های فرحزاد در اوج بارش ها پناه یافتند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به وضعیت بارش های روزهای گذشته در پایتخت گفت: نگران وضعیت معتادان و کارتن خواب های منطقه فرحزاد در زمان بارندگی ها بودیم که با استقرار اتوبوس آنان را پناه دادیم.
زیست شبانه کارتن‌خواب‌ها؛

هم‌زیستی شبانه با کارتن خواب‌ها/تجربه زندگی لابه‌لای «نشئه‌گی»

آمارها می‌گویند تهران ۱۵هزار کارتن خواب دارد؛ کارتن خواب هایی با سبک زندگی خاص خودشان، که قطعا تجربه آن می‌تواند دشوار، آزاردهنده و البته جذاب باشد.
خضری:

رشد اعتیاد و کارتن‌خوابی علامت وجود بیماری اقتصادی در کشور است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، رشد اعتیاد و کارتن‌خوابی را علامت وجود بیماری اقتصادی در کشور دانست که نشان می‌دهد در زمینه برنامه‌ریزی برای بهبود حوزه اقتصادی به خوبی عمل نکرده‌ایم.
واکنش شهرداری به کتک‌زدن کارتن‌خواب‌ها در گرمخانه‌ها؛

وزارت بهداشت هزینه داروی بی‌خانمان‌ها را با تعرفه‌ آزاد حساب می‌کند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه اکنون سه هزار کارتن‌خواب در گرمخانه‌های شهرداری نگهداری می‌شوند، گفت: وزارت بهداشت به هیچ وجه در درمان کارتن‌خواب‌ها و معتادان همکاری نمی‌کند و حتی در هزینه داروها هیچ تخفیفی نمی‌دهد.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران:

همزمان با برودت هوا گرمخانه‌ها ۲۴ ساعته شدند/ بی‌خانمان‌ها را به ۱۳۷ معرفی کنید

سید نجم الدین محمدی مدیرعامل این سازمان گفت: از هفته گذشته که دمای هوا به شکل محسوسی کاهش یافت، ساعت فعالیت گرمخانه ها افزایش پیدا کرد، به گونه ای که این مراکز به طور 24 ساعته آماده پذیرش مددجویان هستند.وی از شبانه‌روزی شدن گرمخانه‌ها تا زمانی که دمای هوا در شب به بالای ۵ درجه سانتی‌گراد برسد، خبر داد.
بیگدلی، نماینده مجلس:

آسیب‌های اجتماعی تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۲۵ درصد کاهش یابد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه بلندمدتی برای ساماندهی کارتن خواب‌ها وجود ندارد، گفت تا پایان برنامه ششم توسعه، آسیب‌های اجتماعی از جمله کارتن‌خوابی باید ۲۵ درصد کاهش یابد.
بالاخره روزی به خانه برمی‌گردم؛

تصویر خیالیِ کارتن‌خواب‌ها از جایی به اسم «خانه»

شاید آواره‌های خیابانی روی کارتن بخوابند، اما یادشان نمی‌رود زندگی در خانه چه معنایی دارد.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی:

حمایت از زنان کارتن خواب در کشور موقتی است

محمدی گفت: حمایت از زنان و مردان کارتن خواب موقتی است و پس از یک دوره کوتاه مدت این افراد دوباره به کف خیابان ها بر می گردند.
فخاری عنوان کرد:

فروش مواد مخدر در حاشیه بزرگراه‌ها/ افزایش گرم‌خانه‌های بانوان

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به وجود یک مرکز برای نگهداری بانوان کارتن‌خواب‌ و معتاد در تهران گفت: افزایش گرم‌خانه‌های بانوان امری ضروری است.
پرویز زارعی:

۳۰درصد کارتن خواب های تهران اهل تهران نیستند

عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور گفت: پرداختن به آسیب‌های اجتماعی از نیازهای کشور است و این امر مشارکت اجتماعی خیرین را می‌طلبد.
تقویم یک بی خانمان؛

بی خانمان های فراموش شدگان زندگی اجتماعی امروز

بی خانمان ها، فراموش شدگان زندگي اجتماعي امروزند كه هيچ كس آنها را به خاطر نمي‌آورد.
دگرگونی الگوی اشتغال؛

از خیاط‌خانه خیابان فردوسی تا سطل‌های زباله پایتخت/آدم‌هایی که برای نان درآوردن «مچاله» می‌شوند

زباله‌گردی زنان، پدیده ناراحت‌کننده‌ای است که این روزها بیش از همیشه به چشم می‌خورد؛ اما این پدیده، محصول چه عواملی‌ست؟ به اعتقاد کارشناسان، در این شرایط، هم «الگوی مصرف» تغییر کرده و هم «الگوی اشتغال».
پناهگاه بی پناهان؛

گرمخانه «امید» + عکس

اینجا برای بی‌خانمان‌ها بالشتی نرم‌تر از آسفالت دارد و سقفی بالای سرشان است، اما نه به بلندی آسمان. «پایان کارتن‌خوابی امید»، در حال حاضر تنها گرمخانه اصفهان است. جایی که کارتن خواب‌ها می‌توانند جای گرمی داشته باشند. زنان و مردان کارتن‌خواب پس از جمع آوری از سطح شهر، به این گرمخانه منتقل می‌شوند. اگر اعتیاد آنها پس از معاینه پزشکی تایید شود، به کمپ‌های ترک اعتیاد فرستاده می‌شوند. آنها می‌توانند تا زمان بهبودی، در این گرمخانه بمانند.
گشتی در پاتوق‌های جنوب شهر؛

اشباح سرگردان در پیاده‌روهای یخ‌زده

پارچه کثیفی را که روی سرش کشیده، کنار می‌زند و می‌گوید: «خواب بودم به من نرسید!» یکی فریاد گنگی می‌کشد: «اون پتو رو بده من یخ زدم.» صدای زمزمه آهنگی خراباتی از لای بوته‌ها می‌آید: «دمت گرم چه جنسی داشت.» صدای مشتری‌های جدید که با موتور وارد پاتوق می‌شوند چرت چند نفری را که به دیوار آجری تکیه داده‌اند پاره می‌کند: «پایپ، پایپ فروشی!» شیشه‌های براق زیر نور تیر برق وسط پارک شوش می‌درخشد.کارتن خواب‌ها مثل اشباحی سرگردان از تاریکی بیرون می‌آیند تا ظرفی غذای گرم بگیرند. از همان ابتدای پارک پراکنده روی صندلی‌ها نشسته‌اند. زن و مردی تنگ هم روی صندلی مشغول کشیدن شیشه‌اند. مردی که توی آلاچیقش روی زمین سرد خوابیده، با سروصدای نایلون غذا دست دراز می‌کند و غذا می‌خواهد اما نای بلند شدن ندارد. مردان و زنانی که معلوم نیست از کجا می‌آیند و کجا ناپدید می‌شوند. هرچه جلوتر می‌روم تعدادشان بیشتر می‌شود.
مرگ کارتن خواب ها؛

مرگ دو کارتن خواب تهرانی در سکوت رسانه ها

شب گذشته دوکارتن خواب در پارک منطقه تهران‌سر روبروی مددسرای منطقه ۲۱ از شدت سرما جان سپردند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها