سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وضعیت بی خانمان ها؛

یک تخت‌ مددسرا تنها‌ سهم ‌بی‌خانمان‌ها از شهر

سال ۱۳۹۲ مدیرعامل وقت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برای نخستین‌بار و به‌صورت رسمی اعلام کرد که «هیچ کارتن‌خوابی در شب‌های سرد زمستانی تهران یخ‌ نزده است.»
ابتکار عنوان کرد؛

پدیده «نوزاد کارتن‌خواب» نتیجه بی‌توجهی به مسئله زنان کارتن‌خواب

معاون رئیس‌جمهور در بازدید از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، گفت: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن‌خواب را هم داشته باشیم.
کانال خوابی معتادان در تهران؛

گزارشی از مطرودانی که سالی یکبار برایشان فقط دلسوزی می کنیم

زندگی شبانه معتادانی که در کانال‌های آب تنگ و تاریک حاشیه بعضی بزرگراه‌های تهران زندگی می‌کنند.
حل کردن مساله یا پاک کردن صورت مساله؟

متکدیان بدون محدودیت سنی توسط گشت‌ها جمع آوری می‌شوند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری با اشاره به اینکه رده سنی کارتن‌خواب‌ها از ۱۷ تا ۹۰ سال است، گفت:‌ متکدیان بدون محدودیت سنی توسط گشت‌ها جمع آوری می‌شوند.
پذیرش ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در گرمخانه‌ها؛

کارتن‌خواب‌ها در فصل سرما به جنوب کشور می‌روند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات این سازمان برای کارتن خواب‌ها در آستانه فصل زمستان گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر شب‌ها در گرمخانه‌های تهران پذیرفته می‌شوند، از سوی دیگر نزدیک به ۴۰۰۰ نفر هم در کمپ‌های اطراف تهران به سر می‌برند. با این حال به علت شیوه زندگی‌شان نمی‌توان آمار دقیقی ارائه داد، چرا که گاهی فصل سرما به جنوب ایران (حاشیه بوشهر و بندرعباس) که گرمتر است می‌روند و فصل گرما دوباره به تهران می‌آیند.
زنان بهبود‌یافته کارتن‌خواب؛

پروانه می‌شوند

دیگر دوران مصرف‌شان به پایان رسیده، حالا دیگر نگران کارتن‌هایی که در فلان پارک جمع کرده‌اند که شب روی آن بخوابند نیستند، حالا دیگر به جای اینکه دنبال مواد و ساقی باشند و گوشه‌ای از پاتوق چنباتمه زده باشند، برای خودشان کار می‌کنند و روزهای پاکی‌شان را بالا می‌برند.
افطاری خیابانی؛

سفره افطاری که برای کارتن خواب‌ها پهن شد

«پایان کارتن خوابی» پویشی است که از دوسال پیش برای بهبود اوضاع کارتن خوابها مشغول به فعالیت است. این پویش هفته گذشته سفره افطاری در خیابان پهن کرد که همه اهالی آن کارتن خواب بودند.
جام جم:

حرفهای شنیدنی 2کارتن خواب

روزنامه جام جم در گزارشی، زندگی 2کارتن خواب را روایت کرده است.
فقر فرهنگی و اقتصادی،گسست های ارزشی و اخلاقی،خشونت علیه زنان؛

زنان و دختران رانده شده از خانه

پیوند عواملی همچون فقر فرهنگی و اقتصادی و گسست های ارزشی و اخلاقی، خشونت و آسیب علیه زنان را به جامعه تحمیل می کند و برخی زنان و دختران رانده شده از خانه را به لایه ای پنهان و نمایشی از روی زشت و نازیبای جامعه تبدیل کرده است.
یک مقام مسئول در استانداری تهران ؛

۷۰۰ زن در تهران نیازمند نگهداری فوری

یک مقام مسئول در استانداری تهران می‌گوید: ۷۰۰ زن در پایتخت ایران نیازمند کمک‌های فوری هستند. کمک به زنان نیازمند و آسیب دیده در سال‌های اخیر با اجرای طرح‌هایی در دستور کار قرار گرفته است. ایجاد خانه‌های امن در تهران از جمله این طرح‌ها بوده است، اما برخی کارشناسان بر این باورند که باید اقدامات اساسی‌تری در این زمینه انجام شود.
معضل بزرگ پایتخت؛

اتوبان‌خواب‌ها؛ مهمان ناخوانده بزرگراه‌ها

فضای میانی تعدادی از بزرگراه‌های تهران به پناهگاه آسیب‌دیدگان اجتماعی - بی‌خانمان‌ها و افراد معتاد - تبدیل شده و پایتخت را با معضل اتوبان‌خواب‌ها مواجه کرده است. مهاجرت بی‌خانمان‌ها از «مناطق حاشیه، روددره‌ها و به‌خصوص محله‌های متروک شهر» به وسط اتوبان‌ها، از «جراحی ناقص» بافت شهری-اجتماعی محله‌های فرسوده و تمرکز بر نوسازی کالبدی نشات می‌‌گیرد. طیف بی‌خانمان به جای توانمند شدن، در جست‌وجوی نقطه‌ای امن، این بار، در فضای میانی معابر ترافیکی که قابل رصد عمومی نیست، مستقر شده است. این پدیده، رانندگی در اتوبان‌ها را پرخطر کرده است.
کپرنشینی بیخ گوش تهران!

گزارشی از زندگی خانواده های بی خانمان در بیابان های شهریار

اعلامیه بزرگ و سیاه ترحیم، دیوارشان است؛ کسی نمرده؛ کسی زیر چادری که با اعلامیه ترحیم، دیوارش را کشیده‌اند، نمرده. زندگی زیر آن دیوار پلاستیکی و سقف برزنتی با نداری و فقر با سرمازدگی و گرمازدگی و گرسنگی و زخم‌های کهنه و عفونت‌ها در جریان است؛ زندگی مهاجران در دل بیابان.
دکتر محمد جواد هدایت شده خبر داد:

مرگ نه کارتن خواب در تهران طی سه ماه اخیر

رئیس تالار تشریح مرکز تشخیص آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران از مرگ 9 بی سرپناه در استان تهران ظرف حدود سه ماه خبر داد.
خضری:

زنان کارتن‌خواب نمی‌توانند فرزندان سالمی را به دنیا آورند/ عقیم‌سازی اقدام خلافی است

نماینده سردشت و پیرانشهر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: 10 درصد کارتن‌خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند که رقم بسیار بالایی است.
محسنی بندپی مطرح کرد؛

انتقاد سازمان بهزیستی به عقیم‌سازی کارتن‌خواب ها

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب به لحاظ انسانی، اخلاقی و شرعی درست نیست، ما برای این افراد برنامه‌های حمایتی، توانمندسازی و اجتماع‌پذیری داریم زیرا معتقدیم لغزش عمدی یا سهوی آنها قابل اصلاح است.
عباس دیلمی‌زاده تشریح کرد؛

حق کارتن‌خواب‌ها درباره عقیم سازی‌شان

مدیرعامل موسسه تولد دوباره با انتقاد از طرح مساله‌ای چون «عقیم‌سازی کارتن‌خواب‌ها»، طرح چنین مسائلی را ناشی از تضعیف برنامه‌های کاهش آسیب در کشور دانست و گفت: تاکنون برای کسانی که در خیابان هستند چه اقدامی صورت گرفته؟ غیر از آنکه همواره سعی داشتند کارتن‌خوابها را به اجبار به مراکز درمان اجباری ببرند، بدون آنکه امکانات رفاه اولیه را برای آنها فراهم کنند.
تبارشناسی گورخواب‌ ها؛

کدام تفکر و سیاست‌ها، آسیب‌های اجتماعی را دامن زد؟

بعد از انتشار خبر و تصاویری از «گورخواب‌ها» اگر چه کل جامعه متاسف، متاثر و البته متعجب شد لیکن بیش از این ترحم‌های زودگذر و احساسی، نیاز است به ریشه‌های این آسیب اجتماعی پرداخته شود.
زهرا سعیدی مبارکه:

مطالعه علمی درمورد طرح عقیم‌سازی زنان بی‌خانمان صورت نگرفته است

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم انجام مطالعات دقیق و علمی درمورد طرح عقیم‌سازی زنان بی‌خانمان با رضایت افراد، گفت: سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و دیگر متولیان امر باید با قدرت بیشتری در این امور ورود کنند.
استاندار تهران:

در پایتخت بی خانمان و گرسنه مطلق نداریم

استاندار تهران گفت: در تهران به معنای واقعی گرسنه مطلق نداریم؛ اینهایی که شما می‌بینید معتاد هستند تا گرسنه؛ حساب این دو از هم جداست.
فوت نوزاد تازه متولد شده؛

نوزادی که در دستشویی متولد شد و سرما جانش را گرفت!

رضا علی در خصوص چرایی فوت نوزاد تازه متولد شده می گوید: نوزاد در پارک و در هوای بسیار سرد متولد شده و به دلیل سرمای هوا در تنفس دچار مشکل می شود. زمانی که اورژانس در پارک حاضر شده، مشخص می شود که نوزاد فوت کرده است.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها