سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اینفوگرافیک؛

کدام کشورها به سیل‌زدگان ایران کمک کردند؟

نهادهای بشردوستانه بین المللی و جمعیت‌های ملی و دولت‌ها با هماهنگی‌ معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه هلال‌احمر، محموله هایی را برای سیل زدگان ایران ارسال کرده اند و این کمک ها همچنان ادامه دارد.
گودال های مرگ؛

منیره، مریم و یسرا؛ قربانیان نامرئی جدید خشکسالی ایران!

به رغم آنکه سیلاب‌های اخیر به مدد برخی تحلیل های ارائه شده،‌ برخی از هموطنانمان را به این باور رسانده که خشکسالی‌های وسیع و شدید کشورمان پایان یافته و وارد دوران ترسالی شده ایم، خشکسالی در مناطقی از کشورمان با قوت ادامه دارد تا جایی که جان می‌رباید و درد می‌زاید.
جنایت علیه بشریت؛

بررسی حقوقی انسداد حساب‌های هلال‌احمر ایران

انسداد حساب‌های هلال‌احمر ایران از سوی آمریکا، ازنظر مفهومی به جنایت علیه بشریت شباهت دارد، بنابراین اگر امتناع از ارسال این کمک‌های بشردوستانه به صورتی باشد که سوءنیت دولت آمریکا قابل‌اثبات باشد، مسئولیت بین‌المللی کیفری متوجه دولتمردان این کشور است.
۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر؛

«صلیب سرخ» چطور در ایران «هلال احمر» شد؟

پیشنهاد «ژان هنری دونان» سوئیسی در سال ۱۸۶۲ میلادی برای امدادرسانی و کمک به مجروحان جنگی با گذر زمان به تشکیل بزرگ‌ترین نهاد بشردوستانه جهان منجر شد. ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر است.
ساختن دوباره زندگی؛

کارشناسان از ضرورت آموزش تاب‌آوری اجتماعی و توانمند‌سازی سیل‌زدگان برای بازگشت به زندگی می‌گویند

موج سیلاب در استان‌های سیل‌زده از جمله خوزستان و گلستان رو به عقب‌نشینی است و روزهای بحرانی و وضعیت قرمز در این مناطق حالا جای خود را به شرایط زرد و احتیاط می‌دهد و آنچه در این بین از اهمیت ویژه برخوردار است تشویق سیل‌زدگان برای بازگشت به زندگی عادی است.
محمد فاضلی:

«نوار بهداشتی» است، خجالت ندارد

اگر به‌کار بردن واژه «نوار بهداشتی» خجالت دارد، استفاده از نام مواد مخدر، اسلحه‌ها، و ناسزاهایی که عین نقل و نبات بر زبان جاری می‌شوند، زشت‌تر نیست؟

برخورد سرلشکر قاسم سلیمانی با پیرمرد سیل زده

برخورد جالب سرلشکر قاسم سلیمانی با پیرمرد سیل زده که حاضر به ترک خانه اش نبود.
کمک به سیل زدگان؛

وقتی بهبودیافتگان از اعتیاد به کمک سیل‌زده‌ها می‌روند

به قول خودشان بلایی نبوده که به زندگی‌شان نزند، سیل، زلزله، آتش‌سوزی و ... برای همین است که از سیل آق‌قلا و لرستان خودشان را به کمک خوزستانی‌ها رسانده‌اند: به شکرانه پاکی از اعتیاد در خدمت سیل‌زدگان هستیم.
کمک‌های سازمان انرژی اتمی؛

کاروان کمک‌های سازمان انرژی اتمی به سیل‌زدگان+عکس

کاروانی از کمک‌های سازمان انرژی اتمی به دستور علی‌اکبر صالحی رئیس این سازمان و با حضور معاونان وی، عازم مناطق سیل‌زده غرب کشور شد.
یونیسف:

سیل ۱۰ میلیون ایرانی را تحت تأثیر قرار داده

دفتر نمایندگی یونیسف در ایران اعلام کرد: سیل اخیر، دومیلیون ایرانی را در معرض آسیب شدید قرار داده است. به گفته یونیسف، نیاز‌های کودکان در ایران با گذر زمان حادتر می‌شود و این امر نشانگر ضرورت ارسال سریع کمک‌های بیشتر است. به‌منظور ارسال کمک‌های اضطراری به کودکان سیل‌زده در ایران یونیسف خواهان دریافت کمک مالی به مبلغ ۸.۹ میلیون دلار شده است.
ورود اولین محموله کمک های یونیسف برای کودکان سیل زده ؛

کمک‌های یونیسف برای کودکان سیل‌زده ایران

یونیسف ایران تصاویری از ورود اولین محموله کمک های این سازمان برای کودکان سیل زده منتشر کرد. این کمک ها شامل دویست جعبه حمل واکسن و صد جعبه نگهداری واکسن در دمای پایین است که برای ارائه خدمات اولیه واکسیناسیون به کودکان استفاده خواهد شد تا از شیوع بیماری‌ها بعد از سیل، جلوگیری شود.
شماره حساب های یونیسف؛

دریافت کمکهای نقدی از خارج از کشور برای سیل زدگان

با خرسندی به همه شما عزیزان و همراهان عزیز اعلام می کنیم که یونیسف آلمان و یونیسف سوئیس دو حساب جداگانه برای دریافت کمکهای نقدی از خارج از کشور به کود‌کان و خانواده های آسیب دیده از سیل باز کرده اند.
وزیر کشور به مناسبت روز جوان پیشنهاد داد:

پیشنهاد کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیرمترقبه

مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیر مترقبه کاهش می یابد.
اینفوگرافی؛

آمار مشارکت مردمی برای کمک به سیل‌زدگان

۳۱/۳ درصد افراد، کمک‌های خود را از طریق هلال احمر به دست سیل‌زدگان رسانده‌اند.
ارسال کمک های هند به سیل زدگان ایران؛

کمک‌های امدادی هند برای سیل‌زدگان وارد تهران شد

دولت هند برای کمک به سیل‌زدگان کشورمان امروز یک هواپیمای باری حامل ۱۸ تن اقلام امدادی به ایران فرستاد.
گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران؛

کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی همراه اول به سیل زدگان

همراه اول در ادامه اقدامات حمایتی خود از سیل زدگان و در چارچوب مسؤولیت اجتماعی خود، مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال به ارایه خدمات و تأمین اقلام اساسی خانوارهای مناطق سیل زده اختصاص داد.پیش از این همراه اول ، برقراری مکالمه در مناطق سيل زده را رایگان اعلام کرده بود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام؛

ارسال ۴۰۰۰بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان گلستان

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به برنامه ارسال ۱۸۰۰۰ بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده کشور گفت: ایجاد ۳۰۰۰ شغل در استان گلستان به‌عنوان یکی از برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام در دستور کار قرار دارد.
مروری بر نطرسنجی های ایسپا،

چند درصد مردم به سیل‌زدگان کمک کردند؟

نتایج نظرسنجی ملی بهارانه ایسپا گویای آن است که ۴۲.۶ درصد مردم ایران در چند روز گذشته به سیل زدگان کمک کرده اند.
بررسی تاب‌آوری شهرهای ایران ؛

تاب ما و توان سیل

تاب‌آوری‌ ما پایین است؛ اگر بالا بود که نباید شهرمان در برابر حوادث کم بیاورد و پس از حادثه خیلی زمان ببرد تا به حالت عادی برگردد. این واقعیتی است که این روزها در مورد شهرهای سیل‌زده کشور به وضوح می‌توان مشاهده کرد. 2هفته‌ای از بالا آمدن آب و جاری شدن سیل در آق‌قلا، پلدختر و دشت آزادگان می‌گذرد اما برخی می‌گویند شاید 40روز دیگر هم وضع همین باشد که هست. سؤال اینجاست که چرا؟ در وهله نخست مگر هیچ اقدام و سامانه‌ای برای پیش‌بینی، پیشگیری و آمادگی صورت نگرفته بود و در وهله‌ای دیگر چرا این همه زمان لازم است تا شهرها و روستاها وضعیت‌شان بسامان شود و به جای سیل، زندگی عادی جریان بگیرد.
اینجا هر کسی ساز خود را می‌زند؛

چرا امدادرسانی در زمان حوادث با نارضایتی همراه است؟

میان آن همه تصاویر بد و زخم‌زننده، عکس خانه‌هایی که گل تا نیمه دیوارهایشان را پوشانده، زنی که همه خانه و زندگی‌اش یک گونی شده و آن را از میان آب بیرون می‌کشد، پسربچه‌ای درمانده که روی دیوار خانه میان سیلاب نشسته و گویی که دیگر کودک نیست، میان آن همه تصاویر ناامیدکننده که هر جا را نگاه می‌کنی یا آب است یا گِل، میان مدرسه‌های بدون دیوار، خانه‌های با خاک یکسان شده، میان همه آن تصاویر زهرآلود، بالاخره امید، هر چند خیلی سخت، راه خودش را پیدا می‌کند. کم‌کم زندگی از میان گِل‌ولای بیرون کشیده می‌شود.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها