سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یونیسف:

سیل ۱۰ میلیون ایرانی را تحت تأثیر قرار داده

دفتر نمایندگی یونیسف در ایران اعلام کرد: سیل اخیر، دومیلیون ایرانی را در معرض آسیب شدید قرار داده است. به گفته یونیسف، نیاز‌های کودکان در ایران با گذر زمان حادتر می‌شود و این امر نشانگر ضرورت ارسال سریع کمک‌های بیشتر است. به‌منظور ارسال کمک‌های اضطراری به کودکان سیل‌زده در ایران یونیسف خواهان دریافت کمک مالی به مبلغ ۸.۹ میلیون دلار شده است.
ورود اولین محموله کمک های یونیسف برای کودکان سیل زده ؛

کمک‌های یونیسف برای کودکان سیل‌زده ایران

یونیسف ایران تصاویری از ورود اولین محموله کمک های این سازمان برای کودکان سیل زده منتشر کرد. این کمک ها شامل دویست جعبه حمل واکسن و صد جعبه نگهداری واکسن در دمای پایین است که برای ارائه خدمات اولیه واکسیناسیون به کودکان استفاده خواهد شد تا از شیوع بیماری‌ها بعد از سیل، جلوگیری شود.
شماره حساب های یونیسف؛

دریافت کمکهای نقدی از خارج از کشور برای سیل زدگان

با خرسندی به همه شما عزیزان و همراهان عزیز اعلام می کنیم که یونیسف آلمان و یونیسف سوئیس دو حساب جداگانه برای دریافت کمکهای نقدی از خارج از کشور به کود‌کان و خانواده های آسیب دیده از سیل باز کرده اند.
وزیر کشور به مناسبت روز جوان پیشنهاد داد:

پیشنهاد کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیرمترقبه

مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیر مترقبه کاهش می یابد.
اینفوگرافی؛

آمار مشارکت مردمی برای کمک به سیل‌زدگان

۳۱/۳ درصد افراد، کمک‌های خود را از طریق هلال احمر به دست سیل‌زدگان رسانده‌اند.
ارسال کمک های هند به سیل زدگان ایران؛

کمک‌های امدادی هند برای سیل‌زدگان وارد تهران شد

دولت هند برای کمک به سیل‌زدگان کشورمان امروز یک هواپیمای باری حامل ۱۸ تن اقلام امدادی به ایران فرستاد.
گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران؛

کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی همراه اول به سیل زدگان

همراه اول در ادامه اقدامات حمایتی خود از سیل زدگان و در چارچوب مسؤولیت اجتماعی خود، مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال به ارایه خدمات و تأمین اقلام اساسی خانوارهای مناطق سیل زده اختصاص داد.پیش از این همراه اول ، برقراری مکالمه در مناطق سيل زده را رایگان اعلام کرده بود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام؛

ارسال ۴۰۰۰بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان گلستان

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به برنامه ارسال ۱۸۰۰۰ بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده کشور گفت: ایجاد ۳۰۰۰ شغل در استان گلستان به‌عنوان یکی از برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام در دستور کار قرار دارد.
مروری بر نطرسنجی های ایسپا،

چند درصد مردم به سیل‌زدگان کمک کردند؟

نتایج نظرسنجی ملی بهارانه ایسپا گویای آن است که ۴۲.۶ درصد مردم ایران در چند روز گذشته به سیل زدگان کمک کرده اند.
بررسی تاب‌آوری شهرهای ایران ؛

تاب ما و توان سیل

تاب‌آوری‌ ما پایین است؛ اگر بالا بود که نباید شهرمان در برابر حوادث کم بیاورد و پس از حادثه خیلی زمان ببرد تا به حالت عادی برگردد. این واقعیتی است که این روزها در مورد شهرهای سیل‌زده کشور به وضوح می‌توان مشاهده کرد. 2هفته‌ای از بالا آمدن آب و جاری شدن سیل در آق‌قلا، پلدختر و دشت آزادگان می‌گذرد اما برخی می‌گویند شاید 40روز دیگر هم وضع همین باشد که هست. سؤال اینجاست که چرا؟ در وهله نخست مگر هیچ اقدام و سامانه‌ای برای پیش‌بینی، پیشگیری و آمادگی صورت نگرفته بود و در وهله‌ای دیگر چرا این همه زمان لازم است تا شهرها و روستاها وضعیت‌شان بسامان شود و به جای سیل، زندگی عادی جریان بگیرد.
چرا امدادرسانی در زمان حوادث با نارضایتی همراه است؟؛

اینجا هر کسی ساز خود را می‌زند

میان آن همه تصاویر بد و زخم‌زننده، عکس خانه‌هایی که گل تا نیمه دیوارهایشان را پوشانده، زنی که همه خانه و زندگی‌اش یک گونی شده و آن را از میان آب بیرون می‌کشد، پسربچه‌ای درمانده که روی دیوار خانه میان سیلاب نشسته و گویی که دیگر کودک نیست، میان آن همه تصاویر ناامیدکننده که هر جا را نگاه می‌کنی یا آب است یا گِل، میان مدرسه‌های بدون دیوار، خانه‌های با خاک یکسان شده، میان همه آن تصاویر زهرآلود، بالاخره امید، هر چند خیلی سخت، راه خودش را پیدا می‌کند. کم‌کم زندگی از میان گِل‌ولای بیرون کشیده می‌شود.
کمک های بشردوستانه؛

کمک به سیل زده ها از طریق بیت کوین

ابعاد سیل بهاری امسال بسیار زیاد بوده است و هموطنان همگی دست به دست هم داده اند تا بتوانند با کمک های نقدی و غیرنقدی مرهمی بر زخم سیل زدگان باشند.
اتحادیه علمای اسلام اعلام کرد ؛

کمک 70 میلیون دیناری اتحادیه علمای اسلام به سیل‌زدگان ایران

جبار المعموری، رئیس اتحادیه علمای اسلام در استان دیالی عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم اعلام کرد که کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان ایران در راستای کمپین"پاسخ به خوبی‌ها" به خوبی در حال انجام است و مردم در تمامی تشکل‌ها به خوبی از آن حمایت کرده‌اند.وی اعلام نمود که نصف این کمک‌ها از سوی اهل سنت است.
کمک به سیل زدگان؛

محدودیت مبلغ تراکنش امور خیریه لغو شد

پس از وقوع سیل در شهرهای مختلف کشور و وارد شدن خسارت و صدمات به برخی هموطنان، رئیس‌کل بانک مرکزی از مساعدت و همکاری این بانک با آسیب‌دیدگان و خسارت‌دیدگان سیل اخیر خبر داد.بانک مرکزی در نخستین اقدام خود، محدودیت در مبلغ تراکنش‌های امور خیریه از جمله کمک به سیل‌زدگان را تا اطلاع ثانوی لغو کرد.
گزارش تصویری؛

تحویل محموله های صلیب سرخ به سیل زدگان

مراسم تحویل محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان و هلال احمر کویت به سیل‌زدگان کشورمان صبح دوشنبه 19 فروردین در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرتهران برگزار شد.
سردار غیب‌پرور اعلام کرد؛

بازسازی منازل آسیب‌دیده سیل اخیر از فردا آغاز می‌شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بازسازی منازل آسیب‌دیده در سیل اخیر از فردا آغاز می‌شود و اولویت با افراد تحت پوشش کمیته حضرت امام(ره) و سازمان بهزیستی است.وی افزود: در این رابطه هفت استان کشور را به عنوان پشتیبان استان گلستان و پنج استان به عنوان پشتیبان استان مازندران و سه استان به عنوان پشتیبان و حمایت کننده استان خوزستان قرار دادیم.
اعلام آمادگی نهادهای بین المللی برای کمک به سیل زدگان؛

اعلام همدردی و آمادگی جمعیت‌های ملی و نهادهای بشردوستانه بین المللی برای کمک به سیل‌زدگان

دبیرکل فدراسیون در پیام خود اعلام کرد که از دفتر منطقه‌ای منا فدراسیون و همچنین تیم‌های ژنو درخواست همکاری نزدیک و حصول اطمینان از تامین کمک‌های ضروری و ابزار برای جمعیت هلال احمر ایران را کرده و “خانواده صلیب سرخ و هلال احمر در این لحظات سخت آماده حمایت است”.
برای ارسال نوار بهداشتی اکراه نکنید؛

وضعیت نوار بهداشتی در مناطق سیل زده نگران کننده است.

وضعیت نوار بهداشتی در مناطق سیل زده نگران کننده است.
«رفیق گلستان باشیم»

پویش جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان شمال کشور

پویش جمع آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان شمال کشور با اعلام شماره حساب و روش‌های حضوری و غیر حضوری از سوی کمیته امداد آغاز شد.
گزارش میدانی از سیل گلستان؛

سیل زدگان، چشم انتظارند

شهرستان ساحلی و سیل زده گُمیشان همچنان در معرض تهدید نفوذ آب قرار دارد و به علت تداوم سیل و آبگرفتگی کودکان کمتر از 6 سال، مادران باردار و شیرده، سالمندان، معلولان، بیماران، خانواده های پر جمعیت، افراد تنها یا بی سرپرست بیشتر از سایر افراد در معرض خطر قرار دارند.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها