سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افتادن یک نفر یا سقوط دیوار بتنی؟

عامل قربانی شدن ۳۱ نفر در کربلا چه بود

روز گذشته اتفاقی تلخ مراسم عاشورا در کربلا را به شکل عجیبی خونین کرد، حادثه‌ای که هنوز علت اصلی آن مشخص نشده است اما در نتیجه آن ده‌ها نفر جان خود را از دست داده و زخمی شدند. حتی آنطور که آسوشیتدپرس گزارش داده، این مرگبارترین حادثه‌ای است که در سال‌های اخیر در طول مراسم روز عاشورا در کربلا رخ داده است.
ماندانا حجاریان ،فعال اجتماعی ؛

با خون‌رسان‌ترین خانواده ایران آشنا شوید

۱۸۱ بار اهدای خون، معلم نقاشی برای نابینایان و ناشنوایان، کوه‌نورد حرفه‌ای، داوطلب حمایت از کودکان پرورشگاهی، ساخت مرکز بیماران نخاعی، آتش‌نشان افتخاری و عضو جمعیت هلال‌احمر. همه این فعالیت‌ها «ماندانا حجاریان» را در ۶۰ سالگی صاحب مدال طلای فعال اجتماعی و انسانی کرده است.
سگ زنده‌یابی که جان مربی خود را نجات داد؛

طرح تربیت سگ‌های داوطلب خانگی در هلال احمر تصویب شد

به گفته «دهقان بنیانی» در یکی از عملیات‌های کوهستانی وقتی دچار سانحه و از کوه پرت می‌شود بلافاصله سگ وی نیز خود را پرت و برای نجات جان صاحبش تلاش می‌کند.
برآورد دقیق خسارات سیل با تصاویر فضایی؛

ایرادات پرونده‌های سیل‌زدگان لرستان برطرف می‌شود

امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده کشور با اشاره به استفاده از تصاویر پژوهشگاه فضایی برای برآورد دقیقی از خسارات سیل گفت: ایرادات پرونده‌های سیل‌زدگان لرستان رفع می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر؛

کمک مردمی به سیل‌زدگان از مرز ۲۰۰ میلیارد تومان گذشت

رئیس جمعیت هلال احمر به آخرین رقم کمک‌های نقدی مردمی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رکورد جدیدی برای کمک‌های مردمی در کشور ثبت شده و مجموع کمک‌های نقدی مردم به هلال احمر از مرز ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است. حدود ۵۵ میلیارد تومان از این مبلغ صرف تامین بسته‌های لوازم خانگی شده و نحوه هزینه کرد باقی مانده پولی که مردم به هلال احمر داده اند نیز بزودی اعلام می شود.
اینفوگرافیک؛

کدام کشورها به سیل‌زدگان ایران کمک کردند؟

نهادهای بشردوستانه بین المللی و جمعیت‌های ملی و دولت‌ها با هماهنگی‌ معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه هلال‌احمر، محموله هایی را برای سیل زدگان ایران ارسال کرده اند و این کمک ها همچنان ادامه دارد.
گودال های مرگ؛

منیره، مریم و یسرا؛ قربانیان نامرئی جدید خشکسالی ایران!

به رغم آنکه سیلاب‌های اخیر به مدد برخی تحلیل های ارائه شده،‌ برخی از هموطنانمان را به این باور رسانده که خشکسالی‌های وسیع و شدید کشورمان پایان یافته و وارد دوران ترسالی شده ایم، خشکسالی در مناطقی از کشورمان با قوت ادامه دارد تا جایی که جان می‌رباید و درد می‌زاید.
جنایت علیه بشریت؛

بررسی حقوقی انسداد حساب‌های هلال‌احمر ایران

انسداد حساب‌های هلال‌احمر ایران از سوی آمریکا، ازنظر مفهومی به جنایت علیه بشریت شباهت دارد، بنابراین اگر امتناع از ارسال این کمک‌های بشردوستانه به صورتی باشد که سوءنیت دولت آمریکا قابل‌اثبات باشد، مسئولیت بین‌المللی کیفری متوجه دولتمردان این کشور است.
۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر؛

«صلیب سرخ» چطور در ایران «هلال احمر» شد؟

پیشنهاد «ژان هنری دونان» سوئیسی در سال ۱۸۶۲ میلادی برای امدادرسانی و کمک به مجروحان جنگی با گذر زمان به تشکیل بزرگ‌ترین نهاد بشردوستانه جهان منجر شد. ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر است.
ساختن دوباره زندگی؛

کارشناسان از ضرورت آموزش تاب‌آوری اجتماعی و توانمند‌سازی سیل‌زدگان برای بازگشت به زندگی می‌گویند

موج سیلاب در استان‌های سیل‌زده از جمله خوزستان و گلستان رو به عقب‌نشینی است و روزهای بحرانی و وضعیت قرمز در این مناطق حالا جای خود را به شرایط زرد و احتیاط می‌دهد و آنچه در این بین از اهمیت ویژه برخوردار است تشویق سیل‌زدگان برای بازگشت به زندگی عادی است.
محمد فاضلی:

«نوار بهداشتی» است، خجالت ندارد

اگر به‌کار بردن واژه «نوار بهداشتی» خجالت دارد، استفاده از نام مواد مخدر، اسلحه‌ها، و ناسزاهایی که عین نقل و نبات بر زبان جاری می‌شوند، زشت‌تر نیست؟

برخورد سرلشکر قاسم سلیمانی با پیرمرد سیل زده

برخورد جالب سرلشکر قاسم سلیمانی با پیرمرد سیل زده که حاضر به ترک خانه اش نبود.
کمک به سیل زدگان؛

وقتی بهبودیافتگان از اعتیاد به کمک سیل‌زده‌ها می‌روند

به قول خودشان بلایی نبوده که به زندگی‌شان نزند، سیل، زلزله، آتش‌سوزی و ... برای همین است که از سیل آق‌قلا و لرستان خودشان را به کمک خوزستانی‌ها رسانده‌اند: به شکرانه پاکی از اعتیاد در خدمت سیل‌زدگان هستیم.
کمک‌های سازمان انرژی اتمی؛

کاروان کمک‌های سازمان انرژی اتمی به سیل‌زدگان+عکس

کاروانی از کمک‌های سازمان انرژی اتمی به دستور علی‌اکبر صالحی رئیس این سازمان و با حضور معاونان وی، عازم مناطق سیل‌زده غرب کشور شد.
یونیسف:

سیل ۱۰ میلیون ایرانی را تحت تأثیر قرار داده

دفتر نمایندگی یونیسف در ایران اعلام کرد: سیل اخیر، دومیلیون ایرانی را در معرض آسیب شدید قرار داده است. به گفته یونیسف، نیاز‌های کودکان در ایران با گذر زمان حادتر می‌شود و این امر نشانگر ضرورت ارسال سریع کمک‌های بیشتر است. به‌منظور ارسال کمک‌های اضطراری به کودکان سیل‌زده در ایران یونیسف خواهان دریافت کمک مالی به مبلغ ۸.۹ میلیون دلار شده است.
ورود اولین محموله کمک های یونیسف برای کودکان سیل زده ؛

کمک‌های یونیسف برای کودکان سیل‌زده ایران

یونیسف ایران تصاویری از ورود اولین محموله کمک های این سازمان برای کودکان سیل زده منتشر کرد. این کمک ها شامل دویست جعبه حمل واکسن و صد جعبه نگهداری واکسن در دمای پایین است که برای ارائه خدمات اولیه واکسیناسیون به کودکان استفاده خواهد شد تا از شیوع بیماری‌ها بعد از سیل، جلوگیری شود.
شماره حساب های یونیسف؛

دریافت کمکهای نقدی از خارج از کشور برای سیل زدگان

با خرسندی به همه شما عزیزان و همراهان عزیز اعلام می کنیم که یونیسف آلمان و یونیسف سوئیس دو حساب جداگانه برای دریافت کمکهای نقدی از خارج از کشور به کود‌کان و خانواده های آسیب دیده از سیل باز کرده اند.
وزیر کشور به مناسبت روز جوان پیشنهاد داد:

پیشنهاد کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیرمترقبه

مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیر مترقبه کاهش می یابد.
اینفوگرافی؛

آمار مشارکت مردمی برای کمک به سیل‌زدگان

۳۱/۳ درصد افراد، کمک‌های خود را از طریق هلال احمر به دست سیل‌زدگان رسانده‌اند.
ارسال کمک های هند به سیل زدگان ایران؛

کمک‌های امدادی هند برای سیل‌زدگان وارد تهران شد

دولت هند برای کمک به سیل‌زدگان کشورمان امروز یک هواپیمای باری حامل ۱۸ تن اقلام امدادی به ایران فرستاد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها