سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تقاضا محور نبودن پروژه‌های دانشگاهی مهم‌ترین موانع دانشگاه‌ها در ارتباط با صنعت است
ناصر اسکندری:

تقاضا محور نبودن پروژه‌های دانشگاهی مهم‌ترین موانع دانشگاه‌ها در ارتباط با صنعت است

مدیرکل دفتر فنی و مهندسی معاونت توزیع توانیر گفت: موانع قانونی، فرهنگی و تخصیص اعتبارات ناکافی و تقاضا محور نبودن پروژه‌های دانشگاهی از مهم‌ترین موانع دانشگاه‌ها در ارتباط با صنعت است.
جنگ تکنولوژی و سینمای سنتی
سلیقه مخاطبان در حال تغییر است؛

جنگ تکنولوژی و سینمای سنتی

نتفلیکس با «روما» سه جایزه مهم اسکار را گرفت تا هشداری جدی برای سینمای سنتی هالیوود باشد.
۱۱ حقیقت جالب که از جایزه نوبل نمی‌دانید
اینفوگرافیک جایزه نوبل ؛

۱۱ حقیقت جالب که از جایزه نوبل نمی‌دانید

۱۱۷ سال پیش در چنین روزی اولین جوایز نوبل اهدا شد. جایزه‌ای معتبر که البته اعتبار آن بارها و بارها با انتخاب‌های سیاسی‌اش زیر سوال رفته است.
رونمایی از برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
تقدیر از پژوهشگران برتر؛

رونمایی از برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

رئیس پدافند غیر عامل، درسخنانی در آیین رونمایی از برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، با تفکیک تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل به تهدیدات طبیعی و تهدیدات انسان ساخت، گفت: در حوزه تهدیدات انسان ساخت، پدافند غیرعامل به بررسی 4 عنصر تهدیدات، دارایی و سرمایه، خطر و ریسک و نهایتا آسیب پذیری می پردازد و هر چند وقت یکبار و به تناسب پیشرفت علوم در حوزه های مختلف، تاثیرات علم و فناوری بر هر یک از این عناصر را بررسی کرده و تلاش می کند تا نقایصِ زیرساخت های کشور و تهدیدات در آن حوزه ها را برطرف کند.
ایران رتبه نخست
براساس جدیدترین رتبه‌بندی سایمگو؛

ایران رتبه نخست "فیزیک و نجوم" در خاورمیانه شد

نظام رتبه‌بندی "سایمگو"(Scimago) در جدیدترین رتبه‌بندی خود بر اساس مقالات علمی منتشر شده در سال ۲۰۱۷، در منطقه خاورمیانه کشور ایران را در رتبه نخست در حوزه "فیزیک و نجوم" و رتبه ۱۳ در جهان اعلام کرده است.
برترین های پژوهش و فناوری کشور معرفی و تقدیر شدند
همزمان با روز ملی پژوهش؛

برترین های پژوهش و فناوری کشور معرفی و تقدیر شدند

همزمان با روز ملی پژوهش، طی مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزرای علوم و بهداشت از برترین های پژوهش دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، دستگاه‌های اجرایی و فناوران برتر کشور تقدیر شد.
نوبل پنجاهم برای رومر و نوردهاوس
برندگان جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند؛

نوبل پنجاهم برای رومر و نوردهاوس

«بانک مرکزی سوئد» که از طرف آکادمی نوبل مسوولیت انتخاب برندگان جایزه نوبل اقتصاد را برعهده دارد، برندگان این جایزه در سال ۲۰۱۸ را اعلام کرد. بر این اساس «پل رومر» و «ویلیام نوردهاوس» به خاطر کنکاش‌های علمی خود در زمینه تحلیل و بازتعریف برخی مفاهیم بنیادین رشد اقتصادی پایدار، به‌عنوان پنجاهمین برندگان جایزه نوبل اقتصاد معرفی شدند.

برندگان جایزه نوبل سال 2018

امسال 3 زن توانستند جایزه نوبل را از آن خود کنند. نادیا مراد اهل عراق، به علت تلاش برای پایان دادن به استفاده از خشونت جنسی به عنوان یک سلاح جنگی توانست نوبل صلح امسال را به همراه پزشکی از کشور کنگو دریافت کند.
در مراسم نوبل ۲۰۱۸ چه گذشت؟
برندگان جایزه نوبل؛

در مراسم نوبل ۲۰۱۸ چه گذشت؟

اعلام اسامی برندگان جوایز نوبل پزشکی، فیزیک و شیمی سال ۲۰۱۸ روز گذشته در حالی به پایان رسید که در این میان نکته جالبی که به چشم می‌خورد ملیت برندگان نوبل پزشکی، فیزیک و شیمی بود چرا که از بین هشت دانشمند برنده جایزه نوبل، نیمی از آنها آمریکایی هستند.
برندگان نوبل شیمی 2018 معرفی شدند+تصاویر
جایزه نوبل شیمی ؛

برندگان نوبل شیمی 2018 معرفی شدند+تصاویر

جایزه نوبل شیمی 2018 مشترکا به سر گرگوری پی وینتر، جرج پی اسمیت و فرانسیس اچ آرنولد به ترتیب به خاطر استفاده از فاژها برای تولید داروهای جدید، توسعه یک روش جدید به نام نمایش فاژ و ایجاد انقلاب در آنزیم‌ها اعطا شد
۱
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین