پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خبر «مهاجرت عضو کلیدی تولید واکسن کوو ایران برکت» کذب است
رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام به انتشار یک شایعه در فضای مجازی درخصوص واکسن کوو ایران برکت پاسخ داد.
هفت واکسن ایرانی کرونا تا مهر ۱۴۰۰ تولید می‌شود
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه مهرماه تولید هفت واکسن کرونا را خواهیم داشت، گفت: علاوه بر واکسن‌های داخلی، همکاری با روسیه، ژاپن و کوبا برای تولید واکسن انجام می‌شود.
روحانی در نشست با مدیران عرصه فناوری اطلاعات و دانش بنیان‌ها:
تحول و انقلاب در زمینه ارتباطات از افتخارات این دولت است
رئیس جمهور از تحول و انقلاب در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از افتخارات دولت‌های یازدهم و دوازدهم نام برد و گفت: امروز تحولات عظیم و مهمی را در حوزه دولت الکترونیک، اقتصاد دیجیتال، شبکه ملی اطلاعات و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و توسعه این شرکت‌ها در کشور شاهد هستیم که افتخار آمیز است.
صدور الکترونیکی ۶۰۰ هزار مجوز کسب و کار و حذف کاغذبازی اداری
با راه‌اندازی سامانه درگاه ملی مجوز‌های کسب وکار کشور از تیر پارسال تا پایان اسفندماه، بیش از چهار میلیون استعلام الکترونیکی انجام شده و درخواست بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار مجوز ثبت شده و ۶۰۰ هزار مجوز از طریق این سامانه صادر شده است.
دستیابی دانشمندان ایرانی به اورانیوم با غنای ۶۰ درصد
رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با افتخار اعلام می‌کنم دانشمندان ایرانی توانستند به اورانیوم با غنای ۶۰ درصد دست یابند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شفاف‌سازی روند فیلترینگ در کشور از زبان امیر ناظمی
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اجرای فیلترینگ توسط وزارت ارتباطات باور نادرست کاربران فضای مجازی است، گفت: کاربران فضای مجازی تصور می‌کنند وزارت ارتباطات برای فریب افکار عمومی مشغول به مخالفت با فیلترینگ است. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات در یادداشتی به شفاف‌سازی روند فیلترینگ در ایران پرداخت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دسترسی رایگان به سایت‌های مشهور علمی – خبری
سایت‌های مشهور علمی-خبری نظیر اکونومیست، فاینسیال تایمز، کورا و … محدودیت‌هایی برای دسترسی به نوشته‌هایی که منتشر می‌کنند، می‌گذارند. راه‌حل کاربردی و دائم برای حل محدودیت زمانی استفاده از افزونه هایی‌ست که به این منظور برای مرورگر‌های مختلف ساخته می‌شود. در بررسی این افزونه‌ها، به Bypass Paywalls رسیدیم که به زعم نگارنده بهترین و کامل‌ترین افزونه از لحاظ پوشش سایت‌ها بود.
جزئیات طرح کاهش کمیسیون کافه بازار
کافه بازار، بزرگ‌ترین مارکت اندرویدی ایران، در روز‌های پایانی سال ۹۹ اعلام کرد که کمیسیونش از توسعه‌دهندگان را از ۳۰ به ۱۵٪ کاهش می‌دهد؛ اتفاقی که از ابتدای خرداد ماه اجرایی خواهد شد. اما جزییات زیادی از این تصمیم منتشر نشد و تاثیر آن روی اکوسیستم استارتاپی و آینده توسعه‌دهندگان بازی و اپلیکیشن مشخص نبود. اکنون زوایای بیشتری از این تصمیم مشخص شده است.
برنامه‌های راهبردی بانک مرکزی برای ارتقای سطح شفافیت
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با تاکید بر اینکه «شفافیت» یکی از محور‌های اصلی برنامه‌های راهبردی این معاونت است، گفت: موضوع اعتبارسنجی مشتریان بانکی به طور جدی در بانک مرکزی دنبال می‌شود.
انفجار در سایت هسته‌ای نطنز قابل پیش‌بینی بود
رییس کمیسیون انرژی در مجلس گفت: انفجار در نطنز در مقابل مهاجرت فکر که از ایران صورت می‌گیرد بسیار ناچیز است در این حادثه مقداری ماشین مکانیکی را را بین بردند، ولی ما راه مهاجرت فکر را در کشور هموار کردیم.
تکذیب خبر بروز مشکل در تولید واکسن برکت
رییس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام خبر بروز مشکل در تولید واکسن کوو ایران برکت را تکذیب کرد. محمدرضا ظفرقندی رئیس کل نظام پزشکی کشور در کلاب‌هاوس گفته بود «واکسن تولید داخل خیلی خوب است، اما فعلا چند ماه با آن فاصله داریم».
توسعه فعالیت‌های نوآورانه در سایه اقدامات مرکز رشد و نوآوری
استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح شتاب‌دهنده میزبان در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه پیشرفت در حوزه علم و فناوری و تبدیل علم به ثروت با اتکا به دانشگاهیان و جوانان، تنها راه توسعه‌یافتگی است، گفت: در سایه اقدامات مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز، شاهد فعالیت شتاب‌دهنده‌های متعدد و توسعه فعالیت‌های نوآورانه هستیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام شرایط جدید فاز دوم تست بالینی واکسن «کووپارس»
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی با اشاره به شرایط جدید فاز دوم تست بالینی واکسن «کووپارس» گفت: افراد با فشار خون و دیابت کنترل شده می‌توانند وارد مطالعه تست بالینی این واکسن شوند.
ایران یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان رادیودارو‌ها در جهان
رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به گسترش فناوری هسته‌ای در کشور، جمهوری اسلامی ایران را از جمله تولیدکنندگان و صادرکنندگان رادیودارو‌ها در جهان معرفی کرد.
جایگاه «فاوا» باید در دستگاه‌ها تعریف شود
شعار امسال از سوی رهبری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» انتخاب شد. یکی از صنایعی که در آن تولید از انواع مختلف آن از جمله کالا، سرویس و خدمات به‌صورت سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد، حوزه فاوا است، اما صنعت گسترده فاوا با چه موانعی مواجه است که باید رفع شود و باید در چه زمینه‌هایی پشتیبانی صورت بگیرد تا این صنعت بتواند در بخش‌های مختلف تولید داشته باشد و رشد کند. کارشناسان این حوزه درباره موانع و پشتیبانی‌های تولید در صنعت فاوا به «ایران» می‌گویند.
حرکت عظیم علمی کشور با ثبت ۶۶ هزار سند علمی در دنیا
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: یکی از نتایج دستاورد‌های علمی کشورمان در سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت بیش از ۶۶ هزار سند علمی از سوی محققان ایرانی در دنیا بود.
ضرورت صادرات شرکت های دانش بنیان
عضو هیات رئیسه مجلس، با ارزیابی مثبت از تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان به تشریح تاثیرات مثبت ایجاد این قانون در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت.
معاون مرکز ویروس‌شناسی دانشگاه اصفهان:
تولید شیر ضد کرونا از اردیبهشت!
معاون مرکز ویروس‌شناسی دانشگاه اصفهان گفت: روش درمانی جدیدی در بیماری کرونا با استفاده از شیر فوق ایمنی توسط محققان اصفهانی و با حمایت صنایع مادر تولید شده است.
افتتاح سیستم آنلاین احراز نشانی کسب و کار‌های اینترنتی
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های لازم و اتصال سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به شرکت ملی پست، از بهره برداری سیستم برخط احراز نشانی کسب وکار‌های اینترنتی خبر داد و آن را موجب افزایش اطمینان به نماد اعتماد الکترونیکی اعلام کرد.
کلا‌ب‌هاوس چگونه مختل شد؟
یاشار شاهین‌زاده، کارشناس امنیت اطلاعات می‌گوید: «هنگامی که یک سایت، اپلیکیشن یا پلتفرم از سوی مسئولان فیلتر می‌شود، مقاومت عموم مردم را در پی دارد. به همین علت، این احتمال وجود دارد که از روش‌های دیگر به جز فیلترینگ استفاده شود.»
پانزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای
رونمایی از دستاورد جدید هسته‌ای در مجتمع غنی سازی نطنز
مراسم پانزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد. گازدهی به ماشین‌های نسل جدید سانتریفیوژ در مجتمع غنی سازی نظنز صورت گرفت. این در حالی است که آغاز تست مکانیکی IR-۹ با سوی ۵۰ از دیگر مواردی بود که با دستور رئیس جمهور انجام شد و مرکز مونتاژ سانتریفیوژ‌های نسل جدید هم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سند راهبردی؛ نقشه راه زیرساخت اندازه‌گیری پیشرفته
سند راهبردی نقشه راه زیرساخت اندازه‌گیری پیشرفته به عنوان پیش نیازی در هوشمند سازی صنعت آب و انرژی و مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا، توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شد.
اقتصاد دیجیتال، فرصت بزرگ برای دولت آینده است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اقتصاد دیجیتال در دولت آینده فرصت بسیار بزرگی برای رشد است و اگر کسی در این مسیر پیش نرود، جلوی توسعه دولت خود را می‌گیرد.
پویش تدبیر و امید برای جهش تولید
افتتاح پنج طرح دانش بنیان با حضور رئیس جمهور
پنج طرح ملی دانش‌بنیان و نوآوری فردا - پنج شنبه - در شصت و یکمین برنامه افتتاح طرح‌های کلان ملی کشور با عنوان «پوشش تدبیر و امید برای جهش تولید» در استان‌های البرز، تهران و قزوین با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی هفت هزار و ۵۹۵ نفر افتتاح می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین