پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تعیین شعب اختصاصی تأمین اجتماعی برای رفع مشکلات شرکت های دانش‌بنیان
مصطفی سالاری رئیس سازمان تأمین اجتماعی از تعیین شعب اختصاصی تأمین اجتماعی برای رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
داخلی سازی 5 کاتالیست پتروشیمی نوری با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان
تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری به بهره مندی از دانش تولید کاتالیست در داخل اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵ کاتالیست با همکاری شرکت های دانش بنیان در پتروشیمی نوری بومی سازی شده است که در مواردی عملکرد آن بهتر از نمونه خارجی است. در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه کاتالیست های فرایند و مواد شیمیایی نداریم. بطوری که تاکنون بیش از ۳ هزار قطعه را توسط کمیته خودکفایی و واحد تحقیق و پژوهش پتروشیمی نوری تولید شده و شاخص ما ۱۵۰ تا ۲۰۰ قطعه داخلی سازی در سال است.
با قطع اینترنت شرکت‌های دانش بنیان ۱۰ هزار میلیارد تومان ضرر کردند
رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران اعلام کرد که در حوادث آبان ماه ۱۶۳ ساعت اینترنت در کشور قطع شد و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در این مدت نزدیک به ۱۰هزار میلیارد تومان از نظر مالی ضرر کردند.
در صورت تامین نیازهای صنعت نفت از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، ممنوعیت واردات اعلام می‌شود
وزیر نفت با تاکید بر ضرورت جایگزین کردن فناوری‌های نوین به جای فناوری‌های فعلی، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه ما را یاری کنند و ما نیز تا جایی پیش می‌رویم که اگر شرکتی نیاز کشور را برطرف کند، خرید خارجی آن بخش را ممنوع خواهیم کرد.
ورود ۳۳ داروی زیستی به بازار توسط شرکت های دانش بنیان
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید ۳۳ داروی زیستی خبر داد و گفت: این داروهای زیستی توسط شرکتهای دانش بنیان تا ۱۸ ماه آینده وارد بازار می شوند.
حلال‌های زیست سازگار به صنعت کفش کشور تزریق می‌شود
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید مدنی گفت: نوعی حلال زیست سازگار تولید کرده‌ایم که در صنعت کفش مورد استفاده قرار گرفته و سرطان‌زا نیست.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس:
ارتباط سیستماتیک هنوز بین دانشگاه و صنعت ایجاد نشده است
یعقوب فتح‌اللهی ، در زمینه پژوهش کاربردی در دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: در دانشگاه تربیت مدرس چهار راهکار برای پیگیری پژوهش کاربردی در دستور کار قرار گرفته است. برای پیوند با سازمان‌ها و بازار دفتر پژوهش‌های کاربردی ایجاد شده است.
دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست؛
توسعه یک هوش مصنوعی که مثل
دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) یک هوش مصنوعی جدید ایجاد کرده‌اند که قوانین فیزیک را به طور بصری درک می‌کند و می‌تواند به دانشمندان در درک اینکه نوزادان چگونه شروع به شناختن دنیا می‌کنند، کمک کند.
آینده نگری با هوش مصنوعی/ هوش مصنوعی با بشر چه می‌کند؟
پیشرفت تکنولوژی به حدی رسیده است که محققان با یک سیستم هوش مصنوعی مصاحبه کرده و نظر آن را درباره اتفاقات سال میلادی پیش‌رو پرسیده‌اند. در این مطلب مصاحبه با یک سیستم هوش مصنوعی را بخوانید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در قالب تفاهم‌نامه جهاددانشگاهی یزد و دفتر استانی یونسکو صورت گرفت؛
بومی‌سازی دانش و ایجاد کرسی یونسکو در زمینه مواد و مصالح نوین
پژوهشکده مواد نوین سرامیکی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد و مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهری شهرداری یزد در راستای تقویت هر چه بیشتر تعاملات علمی و تحقیقاتی و اجرایی و به منظور توسعه همکاری‌ها و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود و گسترش فعالیت‌های علمی، فناوری و اجرائی، تفاهم‌نامه همکاری مبادله کردند.
پژوهشگر دانشگاه مراغه از اختراعات خود می‌گوید؛
خشک کردن ۲۰ تن قند با دستگاه آب‌زدایی کابینتی
دستگاه آب‌زدایی کابینتی حبه‌قند با امواج میکروفرکانسی، به همت پژوهشگران دانشگاه مراغه ثبت اختراع شد.
حمایت ویژه دولت از نرم‌افزارهای خارجی توان رقابت را از نمونه‌های داخلی گرفته است
اغتشاش‌های آبان ماه از دریچه‌های مختلف قابل بررسی و واکاوی است، اما نگاه به دریچه شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد این شبکه‌ها به عنوان اثرگذارترین ابزار در جریانات اخیر ایفای نقش کرده‌اند.
کارآفرینی جوانان با وجود بروکراسی‌های پیچیده اداری امکان‌پذیر نیست
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص بروکراسی‌های اداری خسته کننده در به ثبت رساندن طرح‌های جوانان کارآفرین گفت: جوانی که ایده یا طرحی دارد برای گرفتن مجوز باید با چندین نهاد صحبت کند که این پروسه اداری، بسیار زمان‌بر و وقت‌گیر است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران؛
خداحافظی با شغل‌های تکراری؛ سلام به کارآفرینی
علم کارآفرینی یک حوزه مطالعاتی چند رشته‌ای است. بسیاری از صاحب‌نظران و محققان کارآفرینی بر این مساله اجماع‌نظر دارند که کارآفرینی نه‌تنها یک موضوع منحصربه‌فرد نیست و تعریف روشنی ندارد، بلکه در مورد شیوه رفتار کارآفرینان هم توافقی وجود ندارد.
با اعلام فراخوان ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت؛
فناوری ساخت سیم‌کارت‌ تلفن همراه بومی می‌شود
«ورق‌های ویژه PVC» در سیم کارت‌های تلفن همراه، کارت‌های ملی، بانکی، سوخت، مترو و غیره به کار می‌رود و ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قصد دارد تا طرح‌های «مورد تایید» مرتبط با این فناوری را مورد حمایت قرار دهد.
در شورای عالی ایرانیان خارج کشور؛
بانک اطلاعاتی نخبگان خارج از کشور گسترش می یابد
توسعه همکاری مشترک با ایرانیان مقیم، تکمیل و گسترش بانک اطلاعاتی نخبگان و گسترش آموزش زبان فارسی در جامعه ایرانی مقیم خارج از کشور در اولویت شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور قرار گرفت.
بزرگداشت زنده‌یاد «دکتر محمدعلی اخوی‌زادگان» رئیس اسبق موسسه رازی برگزار شد
یادبود استاد فقید زنده یاد "دکتر محمد علی اخویزادگان" رئیس اسبق موسسه رازی روز دوشنبه در همایش ملی سالمونلا، چالش های پیش رو از تشخیص تا کنترل، با حضور برادر و دختر مرحوم اخویزادگان در سالن زنده یاد پروفسور میرشمسی موسسه رازی برگزار شد.
کشف یک قند اولیه موثر در تشکیل حیات در شهاب سنگ‌ها؛
آمدن عناصر از سیارک‌ها در اثر برخورد به زمین ممکن است به این سؤال پاسخ دهد که چگونه زیست شناسی می‌تواند ناشی از فرآیندهای شیمیایی غیربیولوژیکی باشد.
سرمایه‌گذاری‌های جدید غول‌های تکنولوژی؛
هوش مصنوعی؛ میدان رقابت جدید
هوش مصنوعی حالا کاربردهای گسترده‌ای در بخش‌های مختلف دارد و ابزارها و تکنیک‌های آن به سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملیات و فرآیندهای مختلف را به‌صورت خودکار انجام دهند و در نهایت خدمات بهتری به مشتریانشان ارائه بدهند. درست به همین دلیل هم هست که سرمایه‌گذاری در این تکنولوژی رو به افزایش است
برگزاری نمایشگاه پایان نما در هفته پژوهش؛
مراکز دولتی خلاءهای تحقیقاتی خود را اعلام کنند
رامین خواجوی درباره برنامه‌های این واحد دانشگاهی در هفته پژوهش گفت: برگزاری نمایشگاه پایان نما یکی از برنامه‌های واحد تهران جنوب در هفته پژوهش است که در واقع نمایشگاه پایان نامه‌هاست. دراین نمایشگاه با توجه به پایان نامه‌های انجام شده در هر دانشکده، 5 پایان نامه برتر به نمایش گذاشته خواهد شد.
وزارت ارتباطات باید پاسخگوی خسارت به کسب‌وکارهای اینترنتی باشد
عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات باید پاسخگوی خسارت به کسب‌وکارهای اینترنتی باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گام مهم مرکز نوآوریهای ایران زمین در حمایت از استارت آپها
مدیرعامل مرکز نوآوری بانک ایران زمین:این مرکز نزدیک به 6 ماه است که راه اندازی شده و در حال حاضر بناست که رویکردمان حمایت از استارت آپها در حوزه های فناوری مالی ، انرژی و حوزه های ای او تی (اینترنت اشیاء) باشد
بی‌خبری کسب‌وکار‌های نوپا و صنایع از یکدیگر / ۱۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان عضو مجمع تشکل‌ها هستند
دبیر کل مجمع تشکل‌های دانش بنیان ایران درخصوص قوانین حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان خاطرنشان کرد: برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فروش این محصولات قوانینی در نظر گرفته شده تا صنایع بزرگ در صورت وجود محصول با کیفیت داخلی سراغ نمونه خارجی آن نروند؛ اما اصلی‌ترین مشکل ما در این حوزه عدم اطلاع هر دو بخش از یکدیگر است، یعنی ممکن است شرکت‌های دانش بنیان محصولاتی داشته باشند که بخش سنتی از وجود آن بی اطلاع باشد و از سوی دیگر بخش سنتی ظرفیت و سرمایه‌ای دارد که شرکت‌های دانش بنیان از آن بی اطلاع هستند و رویداد‌ها کمک می‌کند تا این دو بخش بتوانند یکدیگر را پیدا کنند.
رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران؛
صدور رایگان کارت بازرگانی برای شرکت‌های دانش‌بنیان
کلاهی امروز در نشست ساختارهای حمایتی کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های دانش بنیان افزود: یکی از چالش‌های موجود در کشور وجود اقتصاد نفتی است و اگر ما اقتصاد دانش‌بنیان را به عنوان راه حلی برای جایگزینی اقتصاد نفتی بدانیم، در این صورت می‌توانیم در آینده جامعه اثرات بیشتری بر جای بگذاریم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مشکلات اقتصاد دانش بنیان؛
قاچاق کتاب در فضای مجازی؛
اولویت بندی تان در حلقم؛
گذران سخت زندگی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین