نوسان نفت در تناقض آماری:

انتظار معامله‌گران در تقابل با اظهارات مقامات نفتی

توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای اجرای طرح کاهش تولید در حالی یازدهمین روز از مهلت 6 ماهه خود برای اجرا را پشت‌سر می‌گذارد که بازار نفت با وجود آمارهایی که از کاهش تولید منتشر می‌شود، برای اعتماد به این اظهارات عجله‌ای از خود نشان نمی‌دهد.
گزارش از توافق جدید تهران-ورشو؛

بزرگترین شرکت نفت لهستان در راه ایران

پس از امضای قرارداد فروش نفت با ۲ پالایشگاه لهستانی، هیاتی متشکل از مدیران ارشد بزرگترین شرکت‌ نفتی لهستان برای امضای قرارداد توسعه میادین نفتی ایران تا چند روز آینده به تهران سفر می‌کند.
نقش شرکت ملی نفت ایران در ناکامی وزارت نفت؛

ضرر ۲.۲ دلاری شرکت ملی نفت از فروش هر بشکه نفت به پالایشگاه‌ها و نقش قوانین غلط در توسعه خام‌فروشی

قوانین مصوب مجلس درباره نظام درآمدی شرکت ملی نفت ایران نقش مهمی در ناکامی وزارت نفت در زمینه کاهش خام فروشی هیدروکربن‌ها داشته است و کمیسیون تلفیق می‌تواند با اصلاح برنامه ششم توسعه، گام مهمی در راستای بهبود این وضعیت بردارد.
معاون زنگنه خبر داد:

امضای ۲ تفاهم نفتی بین ایران و عراق/ شرط آغاز صادرات گاز به عراق

معاون وزیر نفت از توافق ایران و عراق برای توسعه دو میدان نفتی به صورت مشترک خبر داد و گفت: در صورت بازگشایی اعتبارات اسنادی صادرات گاز به عراق آغاز می‌شود.
غلامرضا منوچهری خبر داد:

سود ۴۰۰ میلیارد دلاری نفت

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت از ارزش ۴۰۰ میلیارد دلاری افزایش یک درصدی ضریب بازیافت میادین نفتی ایران خبر داد.
با توجه به تلاطم‌های بازار جهانی نفت خام

اگرهایی برای نفت ۱۰۰ دلاری

تلاطم‌های حساس بازار جهانی نفت خام به‌قدری زیاد است که به سختی بتوان از نقش کوچک‌ترین عوامل اثرگذار نیز به سادگی عبور کرد.

صادرات نفت ایران به چین در 2017 رکورد می زند

منابع صنعتی و تجاری گفتند، واردات نفت چین از ایران امسال ممکن است به ارقامی بی سابقه برسد، زیرا شرکت های نفتی دولتی چین از طریق سرمایه گذاری های بالادستی خود نفت بیشتری از ایران وارد خواهند کرد.

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا؛ صادرات نفت آمریکا با روند افزایشی پیش می رود

صادرات نفت خام آمریکا به بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است و انتظار افزایش این رقم برای سال آینده میلادی می رود.
واردات نفت آسیا از ایران دو برابر شد؛

ترافیک حرکت نفتکشهای نفت ایران در آسیا

واردات نفت خریداران آسیایی از ایران در نوامبر برای دومین ماه متوالی بیش از دو برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافت و در این میان خرید هند و کره جنوبی بیش از چهار برابر رشد داشت.
بازپرداخت بدهی‌های ارزی؛

فعالیت شرکت ملی گاز در فروش نفت و فرآورده برای بازپرداخت بدهی ارزی

شرکت ملی گاز ایران، اعتبارات ریالی بودجه عمرانی خود را از طرق مختلف از جمله فعالیت در حوزه فروش نفت و فراورده های نفتی به دلار و یورو تبدیل و از این طریق این اعتبارات را صرف بازپرداخت بدهی‌های ارزی می کند.
معاون شرکت ملی نفت اعلام کرد:

جزئیات امضای 24 تفاهم‌نامه با غول‌های نفتی جهان

معاون شرکت ملی نفت با بیان اینکه تاکنون 12 تفاهم‌نامه با شرکت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و به زودی 10 تا 12 تفاهم دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.
حذف مصوبه کمیسیون تلفیق برای خوراک پتروشیمی؛

حمایت لاریجانی از حذف مصوبه کمیسیون تلفیق برای خوراک پتروشیمی

رئیس مجلس در جلسه غیرعلنی چند روز قبل مجلس، توضیحاتی درباره مصوبه جنجالی کمیسیون تلفیق مجلس درباره قیمت گذاری خوراک پتروشیمی‌ها ارائه داد و خواستار حذف این مصوبه شد.
پیش‌بینی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی؛

درآمد نفتی عربستان با توقف سیاست غلط نفتی ۴۶ درصد افزایش می‌یابد

در حالی که اصرار بر سیاست عرضه بیشتر از سوی عربستان طی دو سال گذشته کسری بودجه هنگفتی را برای این کشور رقم زد،مرکز تحقیقات خلیج پیش‌بینی کرد درآمدهای نفتی این کشور با توافق اوپک برای کاهش عرضه نفت ۴۶ درصد افزایش خواهد یافت.
صادرات گاز به حوزه خلیج فارس؛

تجارت گاز کلید روابط ایران و کویت

در حالی موضوع صادرات گاز به کویت مورد توجه قرار گرفته است که تجارت گاز یکی از بهترین راهکارهای ایجاد پیوندهای راهبردی بین کشورها است و می‌تواند موجب افزایش پیوندهای راهبردی میان ایران و این کشور حاشیه خلیج فارس شود.
نفت ایران ۵۱ دلاری شد؛

رکورد شکنی نفتی در آستانه کریسمس

در آستانه تعطیلات کریسمس ۲۰۱۷ میلادی، ایران در فروش نفت یک رکورد جدید ثبت کرد و بهای هر بشکه نفت سبک و سنگین صادراتی کشور هم اکنون، از مرز ۵۱ دلار عبور کرده است.
سیگنال سعودی به بازار نفت؛

خوش‌بینی به خیز نفت در کانال 60 دلاری

عربستان سعودی در بودجه سال 2017 خود قیمت هر بشکه نفت را 55 دلار پیش‌بینی کرده است. این اقدام عربستان سعودی را پس از ایران تبدیل به دومین کشور عضو اوپک کرد که پیام رسمی خوش‌بینی به آینده بازار نفت صادر می‌کند. دولت حسن روحانی قیمت هر بشکه طلای سیاه را در لایحه بودجه سال آینده50 دلار در نظر گرفته است. کارشناسان در حالی نفت 55 دلاری در بودجه بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت اوپک را سیگنالی مثبت برای بهبود بازار نفت ارزیابی می‌کنند که وزیر انرژی عربستان بر افزایش «ملموس» قیمت نفت در سال آینده میلادی تاکید دارد.
لیست جدید مشتریان نفتی در اروپا؛

رکورد فروش نفت به اروپا و جذب برخی از مشتریان عربستان

ایران با فروش روزانه ۷۰۰ هزار بشکه نفت به ۱۵ شرکت و پالایشگر اروپایی درحالی به رکورد جدیدی دست یافته که برای نخستین بار فروش نفت ایران به برخی از مشتریان سنتی عربستان در اروپا آغاز شده است.
واکنش به توافق اوپک؛

پس از کاهش عرضه، کند شدن تقاضا نگرانی بعدی بازار نفت است

با وجود اینکه قیمت نفت در واکنش به توافق اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان برای کاهش عرضه نفت افزایش یافته، کند شدن تقاضا ممکن است مجددا قیمت ها را کاهش دهد.
خریداران نفت،خرید را متوقف می‌کنند؟

با افزایش قیمت دلار، قیمت نفت کاهش می‌یابد

گرچه ساختار اقتصاد ایران به گونه ای است که تحولات جهانی چندانی تاثیری برآن ندارد،اما برخی متغیرها می تواند اقتصاد ایران را دچار نوسان کند.
اوپک؛

بازار نفت در نیمه دوم 2017 به تعادل می‌رسد

پایگاه خبری «اویل پرایس» آمریکا اعلام کرد، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش بینی کرده است، مجموع کاهش تولید برنامه ریزی شده این سازمان و غیراوپک، به افت نفت موجود در انبارها شتاب بخشیده و بار دیگر بازار نفت را در نیمه دوم سال 2017 به تعادل می رساند.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها