سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قاچاق کالا و نابودی تولید؛

پول نفت را چگونه دور می ریزیم؟

ورود ۷۰ هزار میلیارد تومان قاچاق از مبادی رسمی به کشور درحالی در دولت یازدهم ثبت شده که اگر دولت می توانست جلوی قاچاق از مبادی رسمی را می گرفت دیگر نیازی به صادرات نفت نداشت.
قیمت نفت:

تأثیر تنش های ژئوپولیتیک اخیر در قیمت ها و معاملات نفتی

قیمت های نفت خام بدنبال 3 هفته رشد متوالی در روز سه شنبه و بعد از بی تحرکی بازار در تعطیلی طولانی آخر هفته کاهش نشان داد. با این حال رشد قوی اقتصادی چین و دلار ضعیف موجب محدود شدن ضرر و زیان شد. علت اصلی کاهش قیمت امروز، افزایش تولید آمریکا بوده است.
وزیر نفت پاسخ داد:

چرا برخی کشورها پول نفت ایران را نمی‌دهند؟

وزیر نفت با تاکید بر اینکه مشکلی در زمینه بازاریابی برای فروش نفت نداریم، گفت: صادرات نفتمان در سال گذشته شامل میعانات و نفت خام به بالای ۲.۶ دهم میلیون بشکه در روز رسیده بود و امسال هم همان رقم را خواهیم داشت.
فیچ پیش‌بینی کرد؛

قیمت هر بشکه نفت در 2017

موسسه رتبه‌سنجی فیچ که یکی از سه موسسه معتبر رتبه‌سنجی در جهان است، پیش‌بینی خود از قیمت نفت در سال 2017 را منتشر کرد.
حمله ناگهانی آمریکا و تحولات بازارها؛

سوریه؛ عامل کوتاه‌مدت خیز قیمت نفت

حمله ناگهانی آمریکا به پایگاهی هوایی در سوریه عاملی بود که قیمت نفت را در بازار روز جمعه صعودی کرد. روند رو به رشد قیمت نفت، زیر سایه این تهاجم در حالی معاملات روز گذشته را نیز تحت تاثیر خود قرار داد که جان کیلداف، کارشناس بازار نفت انتظار زیادی برای تداوم رشد قیمت در روزهای آینده ندارد. از نگاه کیلداف معمولا در وضعیت‌های مشابه، قیمت نفت خام با شوک همراه می‌شود اما تمام دستاوردهای قیمتی بازار، طی مدت چند روز از بین می‌رود.
مصرف گاز:

پله پله تا بازگشت قیمت گاز به سال ۹۴

درحالی که احتمال افزایش قیمت گاز یا تغییر در نحوه محاسبه قیمت این حامل انرژی در روزهای گذشته مطرح شده و ابلاغ مصوبه‌ای از سوی هیات دولت در آبان ماه ۱۳۹۵ مبنی بر حذف پلکانی فروش گاز باعث شد
منابع نفتی و کشتیرانی:

ذخیره نفت روی آب ایران تمام شد

در دو هفته گذشته ایران تمام ذخایر نفت شناور روی آب خود را به فروش رساند که بسیاری از این‌ها میعانات گازی و نفت خام بسیار سبک بوده است.
مذاكرات با هند؛

ويژه‌خواهی نفتی هندی ها

چانه هندي‌‌ها خيلي گرم است. هر بار در هر معامله‌اي به‌ دنبال نازل‌ترين قيمت و دورزدن قاعده‌ها هستند. اين‌بار هم براي تصاحب ميدان گازي «فرزاد ب» ايران را تهديد مي‌كنند كه واردات نفت خود را كاهش مي‌دهند. تهديدي كه ديگر در روزهاي پساتحريمي محلي از اعراب ندارد. حالا حتي كاهش ٤٠ تا ٥٠ هزار بشكه نفت از صادرات ايران هم چندان جدي نيست و ميدان گازي «فرزاد ب»، هم خواهان فرانسوي دارد و هم خواهان چيني. حرف بيژن زنگنه هم يكي است: «مناقصه».
قرادادهای نفتی ایران افزایش یافت:

صادرات نفت ایران از ۲ میلیون بشکه فراتر رفت

واردات نفت ۴ کشور آسیایی از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۸ درصد افزایش یافته است.

پیشرفت 80 درصدی در ساخت سکوهای پارس جنوبی

ساخت سکوی فازهای 22 تا 24 و 13 پارس جنوبی در شرکت صدرا بیش از 80 درصد پیشرفت دارد.
پایان دوران خوش نفتی عربستان؛

غروب نفت و دیپلماسی در صحرا

سیاست و اقتصاد عربستان حال و روز خوبی ندارد؛ این مسئله یک شعار یا مفهومی غیرقابل لمس نیست. در سیاست و اقتصاد پارامترهایی هستند که نبض تپنده به‌حساب می‌آیند و نشان می‌دهند که اوضاع در یک کشور چطور پیش می‌رود.
سنگینی یارانه همچنان بردوش وزارت نفت؛

بررسی وضعیت پیش روی وزارت نفت در سال جدید

یک عضو هییت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت:«دولت تدبیری باید بیاندیشد که سهم درآمدهای یارانه ای را از وزارت نفت کم کند و از سایر منابع مالیاتی یا عوارض تامین کند که وزارت نفت بتواند منابع درآمدی ریالی داخلی خود را صرف گردش درونی سیستم خود کند.»
بانک مرکزی روسیه:

قیمت نفت چند سالی در سطح 40 دلار در هر بشکه باقی می ماند

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد، همزمان با برگزاری نشست روز شنبه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در کویت برای بررسی چگونگی پیشرفت برنامه کاهش تولید، بانک مرکزی روسیه پیش بینی می کند قیمت نفت به مدت چند سال نزدیک 40 دلار در هر بشکه باقی بماند.
افزایش قیمت گاز خانگی؛

قیمت گاز از امروز افزایش یافت

براساس تصمیم هیات دولت قیمت هر متر مکعب گاز از امروز اول فروردین ماه تا پایان آبان ماه ۱۵۰ تومان به ازای مصرف هر متر مکعب محاسبه خواهد شد.

نگرانی اوپک از افزایش سطح ذخیره سازی نفت خام جهان

تازه‌ترین گزارش ماهانه اوپک حاکی از افزایش سطح ذخیره سازی نفت جهان از یک سو و رشد تولید نفت عربستان از سوی دیگر است.
آژانس بین المللی انرژی:

توافق اوپک به زودی بازار نفت را از مازاد عرضه خارج می‌کند

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که در صورت پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید نفت، بازار نفت در نیمه نخست سال جاری میلادی دچار کمبود عرضه خواهد شد.
بر اساس آمار گمرک کره جنوبی:

صادرات نفت خام ایران به کره جنوبی ۵۴ درصد افزایش یافت

میزان صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه ۵۴ درصد و در ۲ ماه نخست سال ۲۰۱۷ ، ۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
گلدمن ساکس:

قیمت نفت در سال 2017 صعودی است

موسسه گلدمن ساکس در گزارشی اعلام کرد پیش بینی ما مبنی بر اینکه میزان ذخایر نفتی در سال ۲۰۱۷ کاهش خواهد یافت، ما را به این نتیجه می رساند که نفت برنت به روند افزایش قیمت خود ادامه خواهد داد.
رویترز گزارش داد؛

کویت خواهان تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک شد

وزیر نفت کویت گفت: تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک، موجب تسریع در برقراری توازن میان عرضه و تقاضا می شود.
زنگنه سخنان نوبخت را تکذیب کرد؛

وزارت نفت هیچ درآمدی از هدفمندی یارانه‌ها ندارد

وزیر نفت سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر درآمد 20 هزار میلیاردی وزارت نفت از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها را تکذیب کرد و گفت: ما درآمدی از هدفمندی یارانه‌ها نداریم.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها