سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گرانی دلار باعث تورم می‌شود یا افزایش صادرات؟
رئیس سازمان توسعه تجارت معتقد است که افزایش نرخ دلار باید به صورت تدریجی و بر اساس کسر تورم داخلی از تورم خارجی صورت گیرد.
هفت پرسش از روند قرض گیری ایران از کشورهای خارجی؛
وزارت اقتصاد در ارایه کارنامه فاینانس درنگ نکند
درماههای سپری شده اخبار گوناگونی از اینکه کره جنوبی ،چین ، اتریش و برخی دیگر از کشورها از جمله روسیه و ایتالیا دهها میلیارددلار به ایران قرض داده اند به اطلاع افکارعمومی رسید .
پنج مرد حقوق‌بگیر به ازای هر زن؛
نابرابری جنسیتی در مشاغل حقوق‌بگیری
بررسی آمار حکایت از دسترسی نابرابر مردان و زنان به مشاغل حقوق بگیری دارد به طوری که این سهم در بین مردان ۸۲.۷ درصد و در بین زنان ۱۷.۳ درصد است.
اروپا و آسیا رشد قابل توجهی داشته‌اند؛
صندوق بین‌الملل پول: آینده اقتصاد جهانی روشن است
صندوق بین المللی پول گزارش می‌دهد که بزرگترین رشد اقتصاد جهانی از سال ۲۰۱۰ بوده‌ است. شاخص‌هایی از نظرسنجی‌های تولید و ساخت، نشان می‌دهد که فعالیت‌های تولیدی همچنان قوی هستند.
دولت مسئول تامین نقدینگی بانک ها است
کارشناس مسائل بانکی گفت: در نظام بانکی ما بیش از 80 درصد سهام بانک ها در دست دولت است، از این رو دولت مسئول تامین این نقدینگی است.
گزارش جدید بنیاد بین المللی"آکسفام":
82 درصد ثروت جهان دست 1 درصد پولدار دنیا
از فاصله مارس سال 2016 تا مارس سال 2017 به طور متوسط هر دو روز یک نفر به جمعیت میلیاردرهای دنیا افزوده شده است.
نرخ بیکاری تا سال 1400 به 8 درصد می رسد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری تا سال ۱۴۰۰ به ۸ درصد می رسد گفت: پیش بینی می شود نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۴ به ۶ درصد برسد.
فعالیت سامانه املاک تا پایان سال؛
حذف کامل کاغذ از فرایند مالیاتی
رییس کل سازمان امور مالیاتی با اعلام اینکه امکان حذف کامل کاغذ از فرایند مالیاتی وجود دارد،‌ از فعالیت سراسری سامانه املاک تا پایان سال جاری خبر داد.
مهندسان ناظر: چندین ماه است دستمزد نظارت نگرفتیم/ رئیس نظام مهندسی: احتمال دارد زمان پرداخت ها جابجا شده باشد
حسن قربانخانی اعلام داشت که وزارت راه و شهرسازی مسئول صدور پروانه اشتغال به کار مهندسان ناظر بوده و بر این اساس، وزارتخانه مذکور،به مهندسان ناظر شاغل در وزارت راه و شهرسازی، شهرداری و افرا شاغل در دستگاههای دولتی، پروانه اشغال به کار صادر می کند.
امتناع شرکت ترکیه ای کوزو از تحویل مسکن مهر به مردم
شرکت ترکیه‌ای کوزو به دلیل اختلافات مالی با شرکت عمران پردیس از تحویل واحدهای مسکن مهر این شهر به مردم خودداری می‌کند.
کد شناسه بین‌المللی برای همه کالاها فراگیر می‌شود
گمرک جمهوری اسلامی ایران از طرحی خبر داد که قرار است کد شناسه بین‌المللی کالایی برای تمامی کالاها فراگیر شود.
پول بودجه‌های عمرانی تاکنون دور ریخته می‌شد!
یک اقتصاددان معتقد است کاهش بودجه عمرانی در لایحه بودجه ۱۳۹۷ موجب نگرانی نیست، چرا که پروژه‌های نیمه تمام بسیاری وجود دارد که دولت باید عزم خود را برای به پایان رساندن آنها جذب کند و به نظر می رسد تاکنون بودجه عمرانی صرفا به دور ریخته می شده، چرا که پروژه‌ها ناتمام مانده و دولت پول آنها را به سمت بودجه جاری می‌برده است.
در گفتگو با عبدالمجید شیخی مطرح شد؛
افزایش تورم؛ میراث دولت دوازدهم برای دولت های بعدی
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه تا زمانی که دلار و یورو در سبد تجارت خارجی ما وجود دارد مصیبت ها همچنان ادامه خواهد داشت: راهکار های پیاده سازی الگوی اقتصاد مقاومتی با حذف سلطه ی دلار و یورو هموار می شود.
فراخوان بانک مرکزی برای فروش ارز به صراف‎ها
صرافی های مجاز می توانند برای تهیه اسکناس دلار مورد نیاز خود به صرافی بانکها مراجعه کنند.
راههای تخلف و رانت‌بازی در طرح اشتغال روستایی بسته شود
معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: سازوکار اجرای طرح اشتغال روستایی باید بصورت کاملا شفاف و روشن و از طریق سامانه باشد تا راه های تخلف و سوء استفاده بسته شود.
فناوری اطلاعات جزو لاینفک و جدایی‌ناپذیر نظام بانکی کشور است
رییس پژوهشکده بانکى در هفتمین همایش سالانه بانکدارى الکترونیک و نظام هاى پرداخت با اشاره به این که نظام بانکى طلایه دار بکارگیرى فناورى هاى نوین در ارائه خدمات مالى است توضیح داد: اکنون فناوری اطلاعات جزو لاینفک و جدایی‌ناپذیر نظام بانکی کشور است، به‌طوری‌که عملیات دستی در بانک‌ها برچیده شده و ورود، نگهداری و تحلیل اطلاعات در حساب‌های بانکی در لحظه و از طریق سیستم‌های بسیار پر قدرت بزرگ مقیاس در حال انجام است.
نیازمند سرمایه‌گذاری سالانه ده‌ها و صدها میلیارد دلار هستیم
معاون اول رئیس جمهور گفت: نیازمند سرمایه‌گذاری سالانه ده‌ها و صدها میلیارد دلار هستیم.
قابلیت های صنعت پتروشیمی ایران فرصتی برای جذب سرمایه گذاری های جدید
صنعت پتروشیمی ایران می تواند با توجه به وجود زیرساخت های مطلوب فرصتی استثنایی برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی باشد.
نابسامانی در بازار ارز؛
چهار نرخی شدن ارز
اگرچه حسن روحانی به صراحت اعلام کرده بود که اقتصاد را برای فعالان اقتصادی پیش‌بینی‌پذیر می‌کند؛ اما این دومین باری است که در دولت او، فنر نرخ ارز رها و قدرت تصمیم‌گیری از بازیگران سلب شد.
ورود واسطه‌ها به قیمت‌گذاری ارز/ بانک مرکزی سکوتش را بشکند
نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است نوسانات شدید نرخ ارز باعث شده که امکان پیش‌بینی از تجار گرفته شود و بانک مرکزی و دولت باید سکوت خود را در قبال نرخ ارز بشکنند و نرخ ارز را تثبیت کنند.
حذف یارانه ثروتمندان به دو روش ابرازی و شناسایی دولت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این که حذف یارانه اقشار غیر نیازمند به 2 روش ابرازی و شناسایی انجام می شود، گفت: برخی خانوارها با اینکه مستحق نیستند یارانه نقدی دریافت می‌کنند.
مدیر کل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه؛
توزیع «سبد کالا»ی جدید در آینده نزدیک / حداقل و حداکثر ارزش ریالی سبد
موضوع مبارزه با فقر غذایی از سال ۹۳ در ردیف سیاست‌های رفاهی دولت یازدهم قرار گرفت و وزارت رفاه که مجری این طرح بود، امر شناسایی فقرا را آغاز و موفق شد این بسته‌ها را تا چهار مرحله در سال اول اجرا توزیع کند. این سیاست استمرار یافت به گونه‌ای که می‌توان گفت از ابتدای اجرای برنامه، هر سال یک تا دو مرتبه و در مجموع تا کنون ۸ مرحله سبد امنیت غذایی توزیع شده است؛ هرچند طبق وعده وزیر رفاه قرار بود دفعات توزیع سبدهای غذایی افزایش یابد.
برداشت ۲۰هزار میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی در لایحه دولت حذف شد + سند
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق؛ بند و تبصره چهار لایحه بودجه دولت که مربوط به برداشت ۲۰هزار میلیارد تومانی از منابع صندوق توسعه بود، به‌طور کامل حذف شد.
پنج عامل افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر/ علامت لایحه بودجه به افزایش قیمت دلار
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ۵ عامل علت افزایش نرخ ارز در بازار را برشمرد و گفت:‌ لایحه بودجه و منفی بودن تجارت خارجی از این عوامل هستند.
صرافی‌ها: ۱۰ روز است دولت دلار به ما نمی‌دهد/ فروشندگان بازار آزاد: صرافی‌ها دروغ می‌گویند
گزارش میدانی ایلنا از صرافی‌های خیابان فردوسی و بازار آزاد ارز حاکی از افزایش تقاضا برای خرید دلار و کاهش موجودی در بازار است که باعث نوسان بسیار زیاد قیمت دلار شده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
کاهش قدرت خرید مردم؛

مردم گله‌مندند !!!

طنز گرانی تخم مرغ؛

تخم مرغ هم لاکچری شد!

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رشد،توسعه،صادرات،واردات
سرمایه گذاری
کسب و کار،اشتغال
گمرک،مالیات،بورس،بیمه
حمایت ازبنگاه و صنعت
سایر حوزه ها و موارد