سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
١٤ فرمان اقتصادی؛

معاون اول رئیس جمهوری طرح‌های اولویت‌دار سال ٩٦ را ابلاغ کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، دیروز هم بیکار ننشست و بلافاصله بعد از اعلام پیروزی حسن روحانی، ١٤ پروژه اولویت‌دار وزارت امور اقتصادی و دارایی را برای‌ سال ٩٦ ابلاغ کرد.
چگونه اقتصاد را سرپا کنیم؟

6 مطالبه از رئیس‌جمهور

شاید پیش از آنکه کابینه دولت دوازدهم سر کار بیاید، پرداختن به الزام‌هایی که باید در چهار سال آینده به آنها توجه شود، ضروری باشد.
زمینه حضور بخش خصوصی را فراهم کنیم؛

تاکید سیف به جلوگیری از هرگونه شوک به حوزه تولید

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: نباید بگذاریم به تولید شوک وارد شود، زیرا کار برای تولیدکننده به حد کافی سخت شده لذا بانک مرکزی تلاش می‌کند آرامش بازار را حفظ کند.
با تقسیم پول نمی‌توان شغل ایجاد کرد؛

آرامش بر اقتصاد ایران حاکم است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی تهران ثبات قیمت‌ها و حاکم شدن آرامش بر بازار را مهم‌ترین دستاورد دولت یازدهم دانست و تاکید کرد: با توزیع پول مشکل اشتغال حل نمی‌شود.
طرح بازسازی "جاده ابریشم"؛

خیز چین برای رهبری تجارت جهان

دولت چین چند سالی است طرح بازسازی «جاده ابریشم» را در دستور کار خود قرار داده است. در این رابطه این کشور طرحی را با عنوان «یک کمربند، یک جاده» معرفی کرده است که بر اساس آن برنامه‌ریزی شده تا مسیر جاده ابریشم دوباره احیا شود.
بر اساس آمار بانک جهانی؛

اقتصاد ایران در دولت روحانی 23 درصد کوچک شد

بانک جهانی اعلام کرد حجم تولید ناخالص داخلی ایران پنج ماه پس از روی کار آمدن دولت یازدهم 511.62 میلیارد دلار بود اما پس از 4 سال به 412 میلیارد دلار یعنی معادل تولید ناخالص داخلی سال‌ 2008 رسید.
وزیر اسبق وزارت اقتصاد:

وقتی با آمارها بازی می‌شود/ تراز تجاری چگونه مثبت شد؟

وزیر اسبق وزارت اقتصاد گفت: آماری که به عنوان دستاورد دولت مطرح می‌کنند، عملا بازی با آمار است و آمار میعانات گازی را به صادرات نفتی اضافه کردند. این باعث شده که تراز تجاری غیرنفتی مثبت شود.
حمایت از صنایع کوچک؛

رشد ۳۰۰ درصدی صدور ضمانت نامه بانکی برای حمایت از صنایع کوچک در دولت یازدهم

صدور ضمانت نامه های توسعه ای ر دولت دهم در همین مدت زمان ۲۴ فقره به ارزش ۱۰۸ میلیاردریال بود که در دولت یازدهم از نظر مقدار ۳۴۲ درصد و از نظر مبلغ ۲۸۷ درصد افزایش یافت.
هشدار انتخاباتی 175 اقتصاددان؛

صاحب‌نظران نگران مسابقه وعده‌ها هستند

بیش از 175 اقتصاددان در نامه‌ای که روز پنج‌شنبه خطاب به ملت ایران نوشته شد، نسبت به وعده‌های انتخاباتی برخی نامزد‌ها، ابراز نگرانی کردند. آنچه اهمیت این نامه را دوچندان می‌کند این است که امضاکنندگان آن، از خاستگاه‌های فکری متفاوتی هستند و دیدگاه‌های مختلفی دارند؛ اما بر سر محتوای این نامه با یکدیگر به اجماع رسیده‌اند.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس؛

جای خالی ستاره خلیج فارس درمیان آمار

بررسی‌ها نشان می دهد صنعت نفت ایران علیرغم تحریم های شدید پیش از دولت یازدهم توانست با اتکا به توان داخلی اقدامات مهمی را در جهت توسعه و بهره برداری از پروژه‌های مهم این صنعت انجام دهد.
شاغلان چقدر بهره‌ور بودند؛

جزئیات سهم بهره‌وری از رشد اقتصادی ۹۵

رئیس سازمان ملی بهره وری با تشریح نتایج تعیین سهم بهره‌وری در رشد اقتصادی سال ۹۵ گفت: سهم میانگین رشد سالانه بهره وری از رشد اقتصادی در سالهای ۹۳ تا ۹۵ معادل ۶۲ درصد بوده است.
پوپولیستی یا تکلیف قانونی؟

مقایسه وعده‌های دولت و رقبا درباره اشتغال دولت یازدهم

علی‌رغم انکار وعده ایجاد ۵ میلیون شغل یکی از کاندیداها توسط مسؤولان، روز گذشته دولت یازدهم همین میزان شغل را با راه‌اندازی طرح کارورزی کپی‌شده از دولت قبل در دستور کار قرار داده است.
لزوم بازنگری اساسی در حوزه توسعه مناطق آزاد؛

ادامه روند موجود "منطقه آزاد ایران" را به دنبال خواهد داشت

مشاور وزیرمسکن در دولت قبل گفت: تا وقتی مناطق آزاد تعیین تکلیف نشوند اضافه کردن مناطق جدید به معنی اضافه کردن مشکلات جدید است.
وقتی آمارهای کلان اقتصادی از صفحه اول سایت آمار حذف می‌شود؛

پیش‌بینی بانک جهانی از آینده اقتصاد ایران چیست

مرکز آمار ایران اگرچه آمار رسمی رشد اقتصادی کشور در سال 95 را اعلام نکرده، اما بانک جهانی در برآوردهای خود این نرخ را 4.6 درصد اعلام کرده است. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مناظرات انتخاباتی ریاست‌جمهوری نرخ رشد اقتصادی سال 95 را بالای 8 درصد اعلام می‌کند.
دوراهی وعده و برنامه؛

اقتصاد یونان چگونه فروریخت، بوتسوانا چگونه اوج گرفت

یونان و بوتسوانا در اقتصاد جهانی دو روی یک سکه هستند. یونان دارای پیشینه تاریخی، موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوایی ممتاز در جنوب اروپا و بوتسوانا کشوری کوچک در محاصره بیابان‌های سوزان جنوب آفریقا است. اما از منظر اقتصادی، یونان به عنوان «نماد ورشکستگی» و بوتسوانا به‌عنوان کشوری دارای شتاب به سمت توسعه شناخته می‌شود. آنچه موجب شد بوتسوانا بر جغرافیا و آب‌وهوا غلبه کند، بزنگاه‌های سیاسی بود [...].
بعد از برجام ؛

۵/۵ میلیارد دلار در کشور سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است

وزیر صنعت، معادن و تجارت گفت: سال گذشته شاهد ۵/۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی بودیم که در سایه برجام اتفاق افتاد.
تداوم چالش دهه شصتی‌ها؛

واقعیت‌هایی از بازار کار و تحولات جمعیتی در ۱۲ سال گذشته

نتایج منتشر شده از سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ نشان می‌دهد که کل جمعیت کشور در این سال به ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر رسیده است
فارن افرز :

برجام گل سر سبد دستاوردهای روحانی

فارن افرز در گزارشی به بررسی دستاوردهای اقتصادی دولت روحانی پرداخته است.
قربانی پوپولیسم یا نئولیبرالیسم؟

دولت یازدهم و ونزوئلاسازی از اقتصاد ایران؟

درس مهم تجربه ونزوئلا برای ایران و هر کشور دیگر نفتی این است که بدانیم هر دولتی و هر فرد و هر جریانی که با تسهیل واردات از محل پول نفت، سیاست «جایگزینی تولید» را در پیش می‌گیرد و از محل درآمد نفتی، کالا و خدمات خارجی را جایگزین تولید داخلی می‌کند، در حال ونزوئلائیزه کردن کشورش است.
پیگیری ایدئولوژی جنگ طبقاتی؛

اقتصاد و جنگ فقیر و غنی

هیچ کشوری با پیگیری ایدئولوژی جنگ طبقاتی یا جنگ فقیر و غنی توسعه نیافته است. جنگ طبقاتی به‌زعم مارکسیست‌ها موتور محرکه تاریخ و کلیه تحولات اقتصادی و اجتماعی است. آنان همه مشکلات جوامع را با این مفهوم توضیح می‌دهند و مدعی هستند تا این مساله حل و فصل نشود، هیچ مشکل اجتماعی به‌طور ریشه‌ای از بین نمی‌رود. آنها راه‌حل را در محو اختلاف طبقاتی و ایجاد جامعه سوسیالیستی و نهایتا کمونیستی می‌دانند.
صفحه  از ۲۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها