سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شرکت برتر صادرات گرا؛

موفقیت میدکو در بین ۵۰۰شرکت برتر کشور

هلدینگ میدکو در بین ۵۰۰ شرکت کشور، عنوان شرکت برتر صادرات‌گرا را به خود اختصاص داد.
از طریق سازمان خصوصی‌سازی؛

وزارت اقتصاد مکلف به فروش سهام و دارایی های صندوق فولاد شد

وزارت اقتصاد مکلف شد از طریق سازمان خصوصی‌سازی، آن قسمت از سهام و دارایی‌های مؤسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد را که زیان‌ده و کم‌ بازده هستند به فروش برساند.
بر اساس ۳۳ شاخص صورت گرفت؛

معرفی ۵۰۰ غول اقتصاد ایران

۵۰۰ غول اقتصاد ایران معرفی شدند. مطابق اعلام سازمان مدیریت صنعتی، میزان فروش صد شرکت اول سال ۹۶ براساس اطلاعات مالی سال گذشته، ۵۴۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به کل فروش همین صد شرکت در سال قبل، ۱۷/۷ درصد رشد فروش را نشان می‌دهد. ۱۰ شرکت ابتدای فهرست، فروشی معادل ۱۸ برابر فروش ۱۰ شرکت انتهای فهرست دارند. ۱۵ شرکت بالای فهرست نیز ۴۹/۹ درصد جمع فروش صد شرکت را شکل می‌دهد که نشان‌دهنده درجه تمرکز در وضعیت شرکت‌های بزرگ ایران است. در این رتبه‌بندی، شرکت‌ها علاوه‌بر شاخص «میزان فروش»، براساس ۳۲ شاخص دیگر مقایسه می‌شوند.
با تصویب مجلس؛

سیگار سال آینده گران می‌شود

با مشخص شدن میزان دریافت عوارض بابت خرده فروشی هر نخ سیگار از تولیدکنندگان و واردکنندگان، مجلس مصوب کرد که سیگار در سال آینده گران شود.
مقاله‌ای از محسن رنانی؛

مراحل چهار گانه توسعه؛ در دو مرحله درجا زده‌ایم

جامعه ما تقریبا چند دهه است در چارک دوم و سوم توسعه درجا می‌زند. تنها بخش‌های بسیار ناچیزی از جامعۀ ایرانی وارد چارک چهارم توسعه شده‌اند و ...
عدالت در پرداخت حقوق ؛

افزایش مزد بر اساس سبد معیشت

این روز‌ها روز‌های سرنوشت سازی برای کارگران است. در هفته‌های پیش رو حداقل حقوق برای سال آینده تعیین می‌شود، حال آنکه فعالان کارگری انتظار دارند قانون در مورد حداقل حقوق رعایت شود.
طرح‌های اشتغالزایی؛

دفاع نهاوندیان از عملکرد معاونت اقتصادی

معاون اقتصادی رئیس جمهور، با بیان اینکه این معاونت به تازگی کار خود را شروع کرده و به تدریج در حال تعریف پروژه‌ها است، گفت: از این پس، آثار تصمیمات آن ، آرام آرام بروز خواهد کرد.
از اوایل سال ۹۷ اجرا می شود؛

ماموریت‌های جدید برای پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی

رییس اداره حسابرسی شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این که با هدف شفاف‌سازی مسایل مالی دولت، نظام حسابداری تعهدی در حال اجراست، گفت: از ابتدای سال آینده ماموریت‌های جدیدی برای پیاده سازی این نظام تعریف و ابلاغ می‌شود.
کارشناس اقتصادی؛

"پول ملی را دریابید"

دولت نباید با آزاد گذاشتن مردم برای خرید ارز فکر کند که می‌تواند مدیریت عرضه انجام دهد

خلف وعده‌ای که ۱۴۳ روزه شد!

پس از گذشت 143 روز از آنچه قانون برای دولت مکلف کرده، نرخ های خرید تضمینی محصولات کشاورزی هنوز تصویب و ابلاغ نشده است
با تصویب نمایندگان مجلس؛

واریز سود حساب‌های قوای سه‌گانه به کمیسیون تلفیق واگذار شد

با تصمیم مجلس، تصمیم‌گیری درباره واریز سود حساب‌های قوای سه‌گانه به خزانه به کمیسیون تلفیق واگذار شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد؛

فرمول جدید برای وثایق تولید

روند اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اولویت دار دولت در حوزه‌های مهم اقتصادی از جمله تولید، تجارت و توسعه اشتغال پایدار با حضور وزرای مرتبط در «کارگروه بررسی آخرین وضعیت تولید» ارزیابی شد. «حمایت نظام بانکی از تولید، رفع چالش‌های پیش‌بینی شده برای اخذ وثایق بانکی از واحدهای تولیدی، تجدید ارزیابی وثایق موجود در بانک‌ها، پذیرش پروانه‌های بهره‌برداری معادن به‌عنوان وثیقه» از جمله موارد بررسی شده در این نشست است که برای تحقق آنها راهکارهایی در این کارگروه پیشنهاد و مقرر شد تا در دومین روز این کارگروه تصمیمات لازم برای کاهش چالش‌های بانکی بخش تولید با حضور رئیس‌جمهوری اخذ شود.
توسعه روابط اقتصادی ؛

سفر اقتصادی روحانی به هند و چین

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران برای‌ سفری 2جانبه پنجشنبه هفته جاری به هند سفر می‌کند. این سفر به‌دنبال دعوت رسمی نارندرا مودی نخست‌وزیر این کشور از رئیس‌جمهور کشورمان انجام می‌شود. روحانی برای‌ماه آینده هم به پکن دعوت شده است.
دکتر پویا ناظران اقتصاددان؛

چرخه معیوب سیاست‌گذاری

«افزایش نرخ ارز موجب افزایش تورم می‌شود.» این گزاره اشتباهی‌ است که در هفته‌های اخیر بارها تکرار شده، در حالی که حفظ قیمت ارز زیر قیمت واقعی آن، فقط موجب «عقب‌افتادن» تورم می‌شود. در نتیجه، با نزدیک شدن ارز به قیمت واقعی‌اش، صرفا تورم «عقب‌افتاده» محقق می‌شود.
رشد ارزش افزوده فعالیت های مختلف اقتصادی؛

پیش‌بینی رشد اقتصادی ۴.۶ درصدی در سال ۹۶

براوردهای مرکز پژوهشهای مجلس، حکایت از رشد اقتصادی ۴.۶ درصدی در پایان سال ۹۶ و تداوم رشد منفی مسکن دارد.
توسط معاون اول رییس جمهور؛

مقررات جدید استخدام دولتی ابلاغ شد+ سند

معاون اول رییس جمهور مصوبات جدید هیات وزیران درباره شرایط استخدام و جذب نیرو در دستگاه‌های دولتی را ابلاغ کرد.
توسعه اقتصادی؛

جذب ۱۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی در بازارهای داخلی

از سرگیری همکاری با مؤسسات مالی بین‌المللی مدیرکل دفتر وام‌ها، مجامع و مؤسسات بین‌المللی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی از آغاز دوباره همکاری با مؤسسات مالی بین‌المللی خبر داد.
سطح رفاه مردم تا توسعه صنعتی؛

نیم نگاهی به دستاوردهای اقتصادی ایران طی چهار دهه اخیر

دستاوردهای ایران نشان می‌دهد با وجود برخی مشکلات، بخش قابل توجهی از توفیقات معطوف به حوزه اقتصادی می‌شود.
سرلشکر صفوی:

آمار رشد اقتصادی غیرواقعی است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: مسئولان با ارائه آمارهای غیرواقعی می گویند چند درصد رشد اقتصادی داشتیم ولی مردم سر سفره های خود می بینند که این اتفاق نیفتاده است.
محقق اقتصادی:

دولت توانایی تخصیص بهینه منابع را ندارد

یک کارشناس اقتصادی گفت: سیستم دولتی در تخصیص منابع به هیچ وجه کارآمد نیست درحالی که ۷۰درصد تخصیص منابع را به دولت دادیم، این اتفاق نامبارک قبل از انقلاب شروع و پایه‌گذاری شد و متاسفانه بعد از انقلاب نیز ادامه پیدا کرد.
صفحه  از ۴۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها