سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خبر خوش مدیرعامل صندوق بازنشستگی ‌برای بازنشستگان ؛

۴۰۰هزار ‌بازنشسته‌ وام ۵میلیونی ‌می‌گیرند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه بسته درمان بازنشستگان کشور تا ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: ۴۰۰هزار نفر از بازنشستگان کشور وام ۵میلیون تومانی دریافت می‌کنند.
‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یک تصمیم خطا ۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور ضربه زد گفت: صمیم دولت در تعیین نرخ ارز یک تصمیم اشتباه فاحش اقتصادی بود.
یک استاد دانشگاه:

برخی با خصوصی‌سازی‌ منافعشان به خطر می‌افتد

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه خصوصی‌سازی واقعی زمانی در یک کشور امکان‌پذیر است که امنیت حقوق مالکیت برقرار باشد، بسیاری از مخالفت‌هایی که با خصوصی سازی‌ها می‌شود را به خاطر ترس از دست دادن منافع شخصی دانست
کامران ندری بیان کرد؛

نگاه بلندمدت در اتخاذ سیاست‌های پولی

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بر لزوم اتخاذ سیاست های پولی با نگاه بلندمدت تاکید کرد.
اتاق جنگی علیه آمریکا؛

تکالیف «شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا»

شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا به عنوان اتاق جنگی علیه آمریکا تکالیفی را برای دستگاه های مختلف در نظر گرفته است.
وزیر امور خارجه خبر داد؛

۳ تعهد اقتصادی اروپا به ایران

محمدجواد ظریف در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی با نمایندگان خارجی مقیم ایران حامل خبر مهمی بود. وزیر امور خارجه از سه تعهد اقتصادی اروپایی‌ها به ایران در رابطه با فروش نفت به میزان کنونی، حمل‌ونقل و روابط بانکی که در توافق‌نامه برجام آورده شده، خبر داد. وی همچنین تاکید کرد که اراده سیاسی در جهان برای ادامه حضور فعال شرکای خارجی در ایران به‌رغم فشارهای آمریکا کاملا وجود دارد. ارزیابی‌ها حاکی از این است که خبر ویژه ظریف نشان‌دهنده فاز جدید مذاکرات با اروپایی‌ها و یک علامت قوی برای ادامه برجام بدون آمریکا است.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد:

آزادسازی کامل قیمت‌ها تورم بزرگی به دنبال خواهد داشت/ نمی‌توان امیدی به تحقق دولت الکترونیک داشت

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در خصوص بهبود محیط کسب و کار با اشاره به اینکه دولت باید بین تصمیم برای آزادسازی قیمت‌های بازار و یا کنترل آن به یک نقطه تعادل برسد، افزود: پشت این آزادسازی قطعا تورم بزرگی نهفته است.
معاون اول رییس جمهور:

ایران حبس شدنی نیست/ مقاومت هوشمندانه اقتصادی در برابر تحریم‌ها

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امکان ندارد کشوری بتواند ایران را حبس کند، گفت: مقاومت هوشمندانه در برابر تحریم ها را آغاز خواهیم کرد، البته توقف فروش نفت ایران، یک خیال واهی است.
لزوم اصلاحات اقتصادی؛

با بخشنامه سالاری خودکشی اقتصادی نکنیم

بررسی بسیاری از روندهای اقتصادی و تحرکات بازار در ماههای پایانی سال گذشته، تحلیلگران را متفق القول ساخته بود که سال 97، شاهد روزهای نه چندان دلچسبی برای اقتصاد کشور هستیم
دکتر موسی غنی‌نژاد مطرح کرد؛

جنگ اقتصادی، استراتژی و تاکتیک

جنگ اقتصادی اصطلاحی است که این روزها هم در صحنه جهانی و هم در عرصه داخلی سخن از آن به شدت باب شده است و بر آن تاکید می‌شود. این اصطلاح آشکارا در تضاد با مفهوم اقتصاد آزاد یا بازار آزاد است؛ چراکه در چنین بازاری که تمامی مشارکت‌کنندگان در آن سود می‌برند، سخن گفتن از جنگ بی‌معنی است.
در گفتگو با غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی؛

رئیس دولت اصلاحات چه کرد که هم فساد کاهش یافت، هم اقتصاد رشد کرد؟

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نایب‌رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی اظهار داشت: درصورت تغییر در ترکیب کابینه و ترمیم تیم اقتصادی، نمی‌توان انتظار داشت که همه مشکلات حل شوند اما قطعا این اقدام موثر خواهد بود و بخشی از مشکلات را حل می‌کند.
تمرکززدایی لازمه توسعه متوازن است؛

پیشنهادهای بخش‌خصوصی برای توسعه منطقه‌ای

نشست روسای اتاق‌های بازرگانی منطقه چهار کشور، با حضور رئیس اتاق ایران و روسای اتاق‌های آبادان، خرمشهر، اهواز، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی و کرمانشاه در اتاق کرمانشاه برگزار شد.
مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی:

نخستین مجوز سه ساله کار برای سرمایه‌گذار خارجی در استان صادر شد

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی از صدور نخستین مجوز سه ساله کار برای سرمایه‌گذار خارجی در استان خبر داد.
دکتر کامران دادخواه:

بازار ثانویه ساختار نادرست را اصلاح نمی‌کند/ چاره ایران تشکیل بورس ارز است

استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه نورث‌ ایسترن آمریکا اظهار داشت: تصمیم اخیر دولت برای ایجاد بازار مبادله ارز بین صادر کنندگان و وارد کنندگان گام کوچکی در جهت اصلاح بازار ارز است. ولی هیچ یک از این دو ساختار نادرست را اصلاح نمی‌کند چون همچنان ارز چند نرخی است و از سوی دیگر به جز این بازار اخیر، نرخ ارز برای دیگر خریداران از سوی دولت تعیین می‌شود و این نرخ‌ها همگی پایین‌تراز نرخ تعادلی هستند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی؛

وزارت توسعه صادرات تشکیل شود/ وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ای برای صادرات پایدار ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اظهار داشت: پیشنهاد ما تشکیل وزارت مستقل توسعه صادرات است تا با مشی و رسالت خود موجب ارزآوری به کشور و موتور محرک تولید کشور باشد.
موتور محرکه اقتصاد مقاومتی؛

6 گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

متاسفانه شرایط به‌گونه‌ای رقم خورده که عده‌ای نوکیسه از رهگذر تلاطمات بازار، به آلاف و الوف رسیده‌اند، به تبرج و اشرافیگری در جامعه مشغول شده‌اند و فرهنگ تن‌پروری و افتخار به درآمدهای بادآورده را به یک ارزش تبدیل کرده‌اند.
وزیر اقتصاد:

ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

وزیر اقتصاد و دارایی طی سخنانی در جمع مدیران کل و روسای ادارات کل مالیاتی استانها از مطالبه مالیات بر سود اتفاقی برای خریداران عمده سکه و ارز توسط سازمان امور مالیاتی خبر داد.
دکتر موسی غنی‌نژاد مطرح کرد؛

جنگ اقتصادی، استراتژی و تاکتیک

جنگ اقتصادی اصطلاحی است که این روزها هم در صحنه جهانی و هم در عرصه داخلی سخن از آن به شدت باب شده است و بر آن تاکید می‌شود. این اصطلاح آشکارا در تضاد با مفهوم اقتصاد آزاد یا بازار آزاد است؛ چراکه در چنین بازاری که تمامی مشارکت‌کنندگان در آن سود می‌برند، سخن گفتن از جنگ بی‌معنی است.
شورای اقتصاد در ۱۲ گروه ابلاغ کرد؛

تصویب عوارض صادراتی برای مواد خام

عوارض صادراتی مواد معدنی خام یا مواد معدنی دارای ارزش افزوده پایین از سوی شورای اقتصاد برای ۱۲ گروه معدنی به تصویب رسید.
یادداشت سیامک ظاهری؛

بازوی توانمند توسعه بنگاه‌های اقتصادی

موارد پنج‌گانه مورد اشاره در این مقاله تماما می‌تواند نقطه مثبت تغییرات سهامدار نهادی باشد. سرمایه‌گذار نهادی با ورود به حیطه تصمیم‌گیری، تصمیمات خود را با بازوی هیات مدیره اجرایی کرده و با تغییرات در بدنه سازمان و حتی بعضا با تغییرات اساسی در ماهیت سازمان، رویه‌ها و خط‌مشی‌ها را با دیدگاه کلان خود همسو می‌سازد. اینجا بخت و اقبال سرمایه‌پذیر نمود پیدا می‌کند، اگر که در بلندمدت، مسیر سرمایه‌گذار نهادی به سمت بهبود و توسعه باشد، قطع به یقین تلاطم و تغییرات مقطعی سرمایه‌پذیر، در نهایت جای خود را به بهبود شرایط، رشد و توسعه خواهد داد. با حضور بخش فعال اقتصادی به‌عنوان سرمایه‌گذار نهادی، خواه ناخواه شرکت سرمایه‌پذیر به سمت و سویی همسو با مدل اقتصادی سرمایه‌گذار نهادی سوق داده می‌شود. این نکته قابل اهمیت است که لزوما این تغییر و هم‌جهت شدن به منزله کسب سود نبوده و می‌تواند تحرک بیشتر سازمان، بهره وری بالاتر، مدیریت کارآتر و... را به همراه داشته باشد.
صفحه  از ۶۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها