فراز و فرود نرخ دلار در بازار؛

کارنامه ارزی دولت روحانی

کارنامه ارزی سال ۹۵ حکایت از آن دارد که اوج گیری نرخ دلار از بعد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز و با تصویب تمدید داماتو در سنا به اوج نزدیک شده و در سال نو میلادی رو به افول گذاشته است.
دلار پنجمین افت متوالی را تجربه کرد؛

دو مولفه تغییر روند دلار

روز چهارشنبه، دلار پنجمین افت متوالی را تجربه کرد تا این ارز تا ابتدای محدوده 3 هزار و 780 تومان افت کند. با افت روز چهارشنبه، قیمت دلار در هفته جاری مجموعا 34 تومان کاهش را تجربه کرد. در حالی که برخی فعالان در انتظار افت بیشتر قیمت هستند، گروهی از معامله‌گران باور دارند دو متغیر می‌تواند روند کاهشی دلار را متوقف کند؛ شناسایی کف جدید ازسوی نوسان‌گیران و ورود تقاضای جدید به بازار. البته از یکسو نوسان‌گیران بازار ارز روی کف احتمالی قیمت دلار توافقی ندارند و از سوی دیگر اثر افزایش تقاضا ممکن است با افزایش عرضه ارز شرکت‌های تجاری خنثی شود.
رکورد افزایش قیمت سکه در چه سالی شکست؛

قیمت سکه در دولت نهم ۱۰۴ هزار تومان و پایان دولت دهم یک میلیون ۴۶ تومان شد

روند حرکت قیمت در بازار سکه ایران در چهار سال گذشته تغییر کرده است؛برخی پیش بینی ها افزایش قیمت سکه دارد و در مقابل برخی ها هم بازار کم نوسانی را برای سکه پیش بینی می کنند.
نرخ دلار در بازار؛

تغییرات ۴ ساله دلار در بازار آزاد +جدول و نمودار

آمارهای رسمی نشان می دهد که حداکثر نرخ دلار در بازار آزاد در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم ۳۶۸۲ تومان بوده که در ۱۰ ماهه امسال به ۴۱۴۵ تومان افزایش یافته است.
واکاوی بازار ارز؛

سه سال آرامش در بازار ارز

طی سه دهه گذشته، دلار تنها سه سال با کاهش قیمت متوسط فروش در بازار، نسبت به روند حاکم بر بازار خرق عادت کرده است .
ثبت طولانی‌ترین دوره رشد دلار از مه 2015؛

بازارها گوش به فرمان مادربزرگ

سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا بار دیگر بازارهای جهانی را متاثر کرد. اشاره جنت یلن به احتمال افزایش نرخ‌های بهره در اولین فرصت ممکن در سخنرانی سه‌شنبه شب در کنگره باعث شد شاخص دلار با رشدی قابل توجه روبه‌رو شود. این شاخص که دوشنبه روی عدد 96/ 100 واحد ایستاده بود، سه‌شنبه به عدد 25/ 101 جهش کرد. به این ترتیب، بازار کالا از جمله ارزش فلز زرد هم تحت فشار قرار گرفت. با این همه، اشاره یلن به افزایش نااطمینانی‌ها در دوره ترامپ باعث شد بخش قابل ملاحظه‌ای از حاضران بازار فلزهای گرانبها، خریدار شوند.
چشم‌انداز دلار؛

علت بی‌فایدگی سیاست ارزی ایران

در 20 سال گذشته، مجموع تورم محقق شده در چین حدود ۴۵درصد بوده است. در 20 سال گذشته، مجموع تورم محقق شده ایران قریب ۲۴۰۰درصد بوده! به‌همین دلیل ساده است که سیاست ارزی مناسب برای چین، سیاست ارزی درستی برای ایران نیست. آن سیاست ارزی که دولت ایران پشت نام «شناور مدیریت شده» پنهان می‌کند و بر اثر بخشی‌اش چین را گواه می‌گیرد، تنها کارکرد مفیدش کسب رای انتخاباتی بوده است.
امکان کنترل نرخ ارز؛

کلاه بزرگ‌تر از عمامه هم داریم

ظریفی فرموده است: بعضی‌ها می‌گفتند که اصلا نباید با اینها حرف بزنیم، نباید به اینها نزدیک شویم، آنها یک کلاه گشاد دارند، همین تا نشستیم سرمان می‌گذارند.
کارشناس ارزی تحلیل کرد؛

هزینه ۸ هزار میلیارد تومانی دسترسی به پول نفت از کانال برجام

کارشناس اقتصادی سازوکار دسترسی ایران به منابع ارزی در پسابرجام و هزینه استفاده از کانال گشوده شده را تشریح کرد.
سمت‌وسوی بازار طلا در آستانه عید؛

حباب ۸۰ هزار تومانی نرخ سکه

با نزدیک شدن به پایان سال، قیمت‌ها در بازار سکه با تغییراتی همراه شده و پیش‌بینی‌های ناظران حاکی از آن است که به دلیل افزایش احتمالی تقاضا در اسفند ماه، قیمت‌ها در شیب صعودی قرار گیرد؛ کما اینکه اکنون هم سکه تمام ۸۰ هزار تومان حباب قیمت دارد.
سیاستگذار پولی و ارزی؛

گام سوم برای ساماندهی بازار ارز

بانک مرکزی در ادامه توسعه بازار ارزی کشور و جلوگیری از تمرکز مبادلات ارزی در صرافی ها که در دوران تحریم شکل گرفت، به تازگی امکان ورود موسسه های اعتباری به بازار ارز آزاد را فراهم کرده است.
پیک موتوری‌هایی که میلیاردر شدند؛

ظهور جمشید بسم اله‌های جدید در بازار ارز

پیچیدگی معاملات صرافی‌ها به قدری بالاست که فقط در یک نمونه از آن می‌توان رد درآمد غیرقانونی میلیاردی با استفاده از ترفند به کارگیری جمشید بسم اله‌های خیابان فردوسی یافت.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران؛

لابی قدرتمند مانع تک نرخی شدن ارز/ارز مبادله‌ای را به نورچشمی‌ها می‌دهند

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: لابی قدرتمندی در کشور از تک نرخی شدن ارز جلوگیری می کند.
در پسابرجام؛

رفع سوء تفاهم از ورود منابع ارزی

از رئیس کل بانک مرکزی چند روز پیش نقل‌قولی با این مضمون منتشر شد که «قرار نیست منابع ارزی به داخل کشور منتقل شوند» و پس از این اظهارنظر پرسش‌هایی از سوی برخی رسانه‌ها و چهره‌ها طرح شد. یکی از پرسش‌های مطرح‌شده این بود که مکانیزم نگهداری منابع ارزی کشور چیست و چه منافع و هزینه‌هایی بر نگهداری دارایی‌های ارزی در داخل و خارج کشور مترتب است؟
نرخ ارز؛

نرخ انواع ارز برای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی

نرخ انواع ارز برای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی اعلام شد.
معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد:

ارز امسال تک نرخی نمی شود

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره زمان تک نرخی کردن ارز، گفت: هرچند دولت برای تحقق این امر مهم تا پایان امسال برنامه ریزی کرده بود اما در زمان کنونی، عملی نیست.
مصوبه هیات وزیران ؛

جهانگیری آیین‌نامه «تسعیر ارز» را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری تصویب نامه هیات دولت درباره آیین نامه اجرایی تبصره (35) و ردیف (1) جدول شماره (3) تبصره (36) قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 کل کشور را که در مورد عملیات بانکی است برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.
یک اقتصاددان معتقد است:

سرنوشت نرخ ارز در ایران چه می‌شود؟

عضو اقتصاددان معتقد است: افزایش نرخ ارز قطعاً در ماه های آتی اثر تورمی خود را بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت.
برنامه تغییر ارز مبنا؛

تغییر واحد ارز گزارشگری کشور از دلار به دیگر ارزهای رایج دنیا

در ایران به‌واسطه وجود تحریم‌های دلاری، عمده عملیات واقعی اقتصاد با سایر ارزهای معتبر دنیا صورت می‌گیرد؛ اما مبنای گزارشگری اقتصادی، همچنان دلار باقی مانده است.
مروری بر گفته‌های اخیر سیف؛

چگونه اقتصاد ایران در پسابرجام زندانی شد؟

حقیقت آن است که کانال ارزی پسابرجام اقتصاد ایران را به زندانی انداخته است که ناچار باید در آن فقط نفت فروخت و کالای مصرفی وارد کرد؛ امکان کنترل نرخ ارز در آن وجود ندارد و رفتارهای اقتصادی ایران در آن به طور کامل جهت‌دهی می‌شود.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها