سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تحولات بازار ارز وطلا؛

بی‌تفاوتی بازارهای ایران به یاوه‌گویی‌های رئیس‌جمهور آمریکا+ جدول

علی‌رغم اینکه عده‌ای از کارشناسان شبکه های ضدانقلاب بر این عقیده بودند که سخنان ضدایرانی ترامپ بازارهای کشور را ملتهب خواهد کرد اما بررسی‌ روند بازارها نشان از سست بودن این تحلیل دارد.
نوبخت:

آقای رئیس‌جمهور مخالف گرانی دلار است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی موضوع بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد و نحوه جدید تخصیص‌ها با نمایندگان مطرح شد، گفت: در خصوص مدیریت بازار ارز نظر رئیس‌جمهور بر مدیریت قیمت ارز و جلوگیری از رشد آن است.
وزیر اقتصاد:

ماندگاری دلار بالای ۴۰۰۰ تومان صحت ندارد

مسعود کرباسیان می‌گوید این سخنان که این روزها مطرح می‌شود مبنی بر اینکه برنامه دولت این است که دلار را در بالای ۴۰۰۰ تومان ثابت نگه دارد صحت ندارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

تثبیت نرخ ارز و عضویت در FATF زیربنای اجرای حذف دلار از معاملات مالی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای اجرای شدن حذف دلار از معاملات مالی باید در کنار تثبیت نرخ ارز، زیرساخت‌های اجرای مفاد FATF و عضویت در آن فراهم شود.
لعیا جنیدی؛

اموال دولت پشتوانه صکوک

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه بخشی از اموال و املاک دولتی بلا استفاده است، گفت: می توان به پشتوانه این اموال، صکوک منتشر کرد.
پرونده ای که همچنان باز است؛

فرمان راه‌اندازی بورس ارز در دست بانک مرکزی/شرایط هنوز مهیا نیست

اگرچه بانک مرکزی گام‌هایی آهسته برای ارز تک‌نرخی برداشته و حذف ارز مسافرتی، افزایش آرام نرخ ارز رسمی و تغییرات ارز مبادله‌ای را انجام داده، اما فرمان راه‌اندازی بورس صادر نشده است.
تضعیف ارزش دلار؛

این‌بار پنج‌گانه‌های ارزانی دلار

در هفته اخیر پنج عامل موجب تضعیف ارزش دلار در بازارهای جهانی شد، روندی که در دو هفته ماقبل معکوس بود به گونه‌ای که عوامل پنج‌گانه موجب تقویت و رشد دلار شده بودند.
عسگراولادی مطرح کرد:

ارتباط گرانی دلار با پرداخت یارانه نقدی به ۷۰ میلیون نفر

رئیس اتاق ایران و چین با بیان این که افزایش نرخ دلار ناشی از بی برنامگی دولت بوده است گفت: دولت نتوانسته قیمت دلار را کنترل کند چرا که هزینه های بی موردی را بر خود تحمیل کرد که یکی از آنها پرداخت یارانه ی ۷۰ میلیون نفر است.
سیف؛

اقتصاد ایران مقابل شوک های بیرونی مصونیت نسبی یافته است

رئیس کل بانک مرکزی شرایط حاکم بر بازار ارز را عادی توصیف کرد و گفت: در حالی که برخی تصور می کردند که اعلام مواضع جدید آمریکا سبب بروز یک شوک هیجانی در بازار ارز شود، اما می بینیم بازار آرام است.
یک کارشناس اقتصادی گفت:

آمریکا در تحریم ایران نیازی به همراهی اروپا ندارد/دولت مراقب باشد

یک کارشناس اقتصادی گفت: آمریکا برای اعمال تحریم های مالی علیه ایران روی دلار یا هر ارز دیگری نیازی به حتی یک دست خط هم از اروپا ندارد چه برسد به قانون یا همراهی عملی.
نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس اتاق بازرگانی؛

جزئیات نامه‌نگاری ارزی سیف با شافعی

ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به غلامحسین شافعی، در خصوص چگونگی ایفای تعهدات ارزی گذشته، تفاوت ریالی ناشی از تعهدات ارزی با دلار مبادله‌ای تا نرخ روز ارز را تعیین تکلیف کرد.
ولی الله سیف؛

جزئیات نامه‌نگاری ارزی سیف با شافعی

رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به غلامحسین شافعی، در خصوص چگونگی ایفای تعهدات ارزی گذشته، تفاوت ریالی ناشی از تعهدات ارزی با دلار مبادله‌ای تا نرخ روز ارز را تعیین تکلیف کرد.
ابوذر نجمی؛

بازار ارز، اخبار ترامپ را پیش‌خور کرد

تحلیلگر اقتصاد بین‌الملل می‌گوید: معمولا بازارهای ایران اخبار را پیش‌خور می‌کنند و بخش عمده افزایش قیمت دلار در هفته‌های اخیر ناشی از پیش‌بینی بازار از مواضع رئیس‌جمهور آمریکا در برابر برجام و پیش‌خور کردن آن بود.
لاهوتی:

قیمت ارز بیش از ۱۰ درصد نباید افزایش پیدا کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که با شرایط اقتصادی پیش رو، واقعی سازی نرخ ارز ممکن نیست و حداکثر ۱۰ درصد می توان بهای آن را در بودجه سال آینده افزایش داد.
روند رو به رشد نرخ دلار؛

چرا نرخ ارز در دولت‌های دوم افزایش می‌یابد؟

روند رو به رشد نرخ دلار از مرداد ماه سال جاری آغاز و سرانجام در روزهای اخیر به کانال چهار هزار تومان وارد شد. اگر به روند نرخ دلار در چهل سال اخیر نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد، مرتب این نرخ افزایش یافته و تقریبا روند رو به رشد نرخ ارز در دولت های دوم سرعت بیشتری گرفته است؛ پرسش مطرح اینکه چرا روند رو به رشد نرخ دلار در دولت های دوم سرعت بیشتری می گیرد و ارزش پول ملی در دولت های دوم تضعیف می شود؟
اقتصاد ایران در آزمون یکسان‌سازی‌ نرخ‌ارز؛

دولت یازدهم افزایشی آرام و بطئی در نرخ دلار مبادله ای را در دستور کار قرار داد

سند مالی دولت در حالی آخرین مراحل برای نهایی شدن راطی می کند که قیمت نفت و دلار در روزهای بررسی لایحه بودجه سال آینده تغییراتی جدی را تجربه کرده است.
قائم‌مقام بانک مرکزی؛

شرایط هنوز برای تک‌نرخی شدن ارز مهیا نیست/پای ملاحظات در میان است

قائم مقام بانک مرکزی با بیان اینکه باید حساسیت‌ها در حوزه اقتصاد کلان و اوضاع بین‌المللی برای یکسان‌سازی نرخ ارز، لحاظ شود گفت:ملاحظاتی وجود دارد که ناگزیریم رعایت کنیم.
یوسفی کارشناس مسائل اقتصادی تشریح کرد؛

دولت از افزایش نرخ ارز استقبال می‌کند؟

یوسفی، کارشناس مسائل اقتصادی بر این عقیده است که افزایش قیمت دلار در ایران یک امر طبیعی است و دولت دیگر توان کنترل نرخ ارز را ندارد به همین دلیل از افزایش نرخ ارز تا حدودی استقبال می‌کند.
دلالان در کمین سرمایه‌های مردم؛

توقف موقتی فروش دلار در صرافی‌ها

اگرچه سیف اعلام کرده نوسان قیمت دلار طبیعی است، اما دلالان در چهارراه استانبول فعالند و در کمین سرمایه‌های مردم. برخی صرافی‌ها هم، نمایشگر تابلوی دلار را خاموش کرده‌اند.
نهاوندیان :

پیش‌بینی می‌کنیم آرامش بازار ارز ادامه پیدا کند

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سیاست ارزی دولت، شناور مدیریت شده است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که آرامش بازار ارز ادامه پیدا کند.
صفحه  از ۱۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها