عباس آرگون مطرح کرد:

با ارز تک‌نرخی فساد را از بین ببریم/ قیمت ارز هرسال با نرخ تورم رشد کند

مسئولان دولتی باید با مصاحبه‌ها به مردم اطمینان بدهند که نگران افزایش قیمت نباشند و از طرف دیگر هم باعرضه دلار به بازار اجازه افزایش بیش از این قیمت را ندهند و البته در طولانی‌مدت هم قیمت دلار را متناسب با تورم سال‌های گذشته بالا ببرند...
تلاش زیرپوستی صرافان به کجا رسید؟

روگردانی بازار ارز ازدستور وتهدید/بی‌اعتنایی به بخشنامه جهانگیری

۱۴ روز از بخشنامه ارزی جهانگیری می‌گذرد. دستورالعملی که ساماندهی بازار ارز را با تهدید و دستور دنبال می‌کرد؛ اکنون نه عرضه ارز از سوی بازیگران بیشتر شده و نه دلار سودای ارزانی دارد.
سایه سیاست بر بازار ارز؛

دلار به محدوده3970 تومان نزدیک شد

روز دوشنبه بازار ارز با عوامل متفاوتی رو به رو بود؛ از رحلت آیت‌الله هاشمی تا فاصله قیمتی در برخی مناطق مرزی که بازار را تحت الشعاع قرار داده بود. پیوند فوت آیت‌الله هاشمی با تحولات بازار ارز به ذهنیت برخی از معامله‌گران برمی‌گشت.
سودای گرانی ارز در سر عرضه‌کنندگان؛

انعکاس ۸ماه ارزانی مصنوعی دلار در بازار/بازی خطرناک با نرخ ارز

اکنون بازی خطرناک افزایش یکباره قیمت، در بازار ارز آغاز شده که تداومش می‌تواند ضربه سنگینی را به دولت وارد کند؛ موضوعی که بی‌تفاوت ردشدن از کنارش، هزینه سنگینی برای کشور خواهد داشت.
ردپای یک سیاست دهه شصتی؛

تهدید صادرکنندگان به پیمان‌سپاری ارزی

حرف‌های اسحاق جهانگیری را کمتر صادرکننده‌ای دیروز نشنیده است. او آنها را تهدید به اجرای سیاست پیمان‌سپاری ارزی کرده؛حال ردپای یک سیاست دهه شصتی را می‌توان در نیمه دهه ۹۰ به صراحت مشاهده کرد.
هراس آمریکایی از دلار قوی:

نگرانی فدرال رزرو، شاخص جهانی دلار را معکوس کرد

چهارشنبه هفته گذشته صورت‌جلسه آخرین نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در سال 2016 میلادی منتشر شد که نشان می‌داد اعضای کمیته سیاست‌گذار پولی بانک مرکزی آمریکا به احتمال کاهش رشد آمریکا تحت‌تاثیر تقویت بیش از حد دلار اشاره کرده‌اند.
جهانگیری:

دولت دنبال ایجاد نرخ جدید ارز نیست

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که در موضوع توسعه اقتصادی کشور نیازمند اجماع و تفاهم هستیم، گفت: نمی‌توانیم شعار دهیم که به دنبال حل مشکلات اقتصادی و رفع بیکاری هستیم اما وقتی تریبون در دستمان قرار می‌گیرد، در مورد مسائل بین‌المللی و داخلی به گونه‌ای صحبت کنیم که متضاد با منافع اقتصادی کشور است.
رکوردهایی برای دلار؛

ثبت رکورد تاریخی افزایش نرخ ارز در دولت دهم

بی‌ثباتی در نرخ ارز و نوسان شدید قیمت ها مشکلی است که همه دولت‌ها طی دهه‌های اخیر با آن مواجه بوده‌اند؛ برخی دولت‌ها در کاهش آن موفق بوده‌اند و بعضی دیگر این مشکل را تشدید کرده‌اند.
معاون سابق بانک مرکزی:

اسکناس پول‌های بلوکه‌شده به ایران نمی‌آید

معاون ارزی اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه نقل و انتقال فیزیکی ارز مرسوم نیست؛گفت: اسکناس دلارهای بلوکه‌شده‌ای که آزاد شد،به ایران نمی‌آید و بانک مرکزی به مرور آن را طبق قانون مصرف می‌کند.
کارشناسان اقتصادی نوسانات قیمت دلار را بررسی کردند؛

"قیمت واقعی دلار" چند است؟

نوسانات قیمت ارز و دلار بحث داغ روز شده است. بسیاری سودای تکرار سال های پایانی دولت احمدی نژاد را در سر دارند که یک شبه ره صد ساله را بروند و برخی دیگر نیز نگرانند که با افزایش بی ضابطه قیمت ارز سرمایه گذاری تولیدی و صنعتی شان بر باد برود و نابود شود.
معاون نظارتی بانک مرکزی خبر داد؛

معرفی ۱۲۴ نفر از معامله‌گران ارز به سازمان مالیاتی

معاون نظارتی بانک مرکزی از معرفی ۱۲۴ نفر از معامله‌گران ارز به سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: برخی در نظام ارزی کشور اخلال ایجاد می‌کنند و مالیات هم نمی‌پردازند.
سیف در برنامه زنده تلویزیونی عنوان کرد؛

اختیارات صرافی‌ها محدود می‌شود

رئیس‌کل بانک مرکزی با تشریح جزئیات بخشنامه جدید ارزی گفت:برای انجام واردات از طریق بانک‌ها، امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا گشایش اعتبارات اسنادی از این پس، از طریق بانکها انجام شود.
قیمت دلار؛

رکورد گرانترین دلار تاریخ

رکورد گرانترین دلار در تاریخ ایران زده شد.
در گفت و گو با محمدرضا حریری؛

دولت درباره افزایش نرخ دلار بیانیه رسمی بدهد

قطعا تنها برنده بازی نوسانات ارزی، کسانی هستند که مواد خام صادر می کنند. این مواد خام، نفت است، گاز است، میعانات است.
بازار دلار، بازاری بی قانون؛

فرمول ضدالتهاب در بازار دلار

دلار در هفته گذشته بیشترین افت روزانه از 11 آذر را تجربه کرد تا کمترین بازدهی هفتگی این ارز از میانه آبان ماه ثبت شود. این امر نشان می‌دهد فعلا انتظارات کاهشی تقویت شده است و از این رو بازارساز نیازمند اتخاذ تصمیم جدید است. به گفته کارشناسان بازارساز بهتر است در روزهای پیش رو به جای تمرکز بر کاهش قیمت در اندیشه مدیریت نوسان در سطوح کنونی باشد. در این حالت با افت دامنه نوسان احتمال التهاب در هفته‌های آتی کاهش پیدا می‌کند، اما اصرار بر کاهش قیمت می‌تواند انگیزه‌ای برای حملات جدید سفته‌بازی باشد.
نوسانات کم اثر ارز؛

تصویر واقعی اثر نوسان ارزی بر قیمت‌ها + جدول

بررسی آمارهای گزارش خرده‌فروشی بانک مرکزی در سه بازه هفتگی، ماهانه و سالانه نشان می‌دهد که نوسان ارزی هفته‌های اخیر در بازار مواد خوراکی به‌خصوص اقلام وارداتی اثر قابل توجهی نداشته است.
در راستای برخورد با فعالیت های سوداگرانه بازار ارز؛

اسامی خریداران و فروشندگان عمده ارز به سازمان امور مالیاتی ارسال می شود

بانک مرکزی در راستای برخورد با فعالیت های سوداگرانه بازار ارز، اسامی اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش عمده ارز می‌کنند را به منظور بررسی به سازمان امور مالیاتی و همچنین اسامی صرافی های متخلف را به نیروی انتظامی ارسال می کند.
افت قابل توجه ارزش ریال؛

تحلیل یورو نیوز از دلایل احتمالی سقوط ارزش ریال در برابر دلار

ارزش ریال ایرانی در 10 سال گذشته بیش از 450 درصد در برابر هر دلار آمریکا افت کرده است.
نایب رییس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد:

سه وجه مثبت ورود سیستم بانکی به خرید و فروش ارز آزاد

نایب رییس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت:‌ ورود سیستم بانکی به خرید و فروش ارز به قیمت بازار حرکت رو به جلویی است که سه وجه مثبت دارد؛ این امر فرصت خوبی برای سیستم بانکی خواهد بود، صادرکنندگان از این سیستم استقبال می کنند و وضعیت بازار هم بهبود پیدا می کند.
ارزیابی رویترز از سقوط ارزش ریال؛

برابری ریال و ارزهای خارجی به معضل انتخابات آینده ایران بدل خواهد شد

روز دوشنبه ارزش ریال در برابری با دلار پایین آمد و این نگرانی‌هایی را درباره توانایی این کشور در جلب سرمایه‌های خارجی بعد از روی کار آمدن ترامپ ایجاد کرد.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها