سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرپرست وزارت اقتصاد؛

سهام عدالت باید قابل معامله شود

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به لزوم پیگیری جهت قابل معامله‌کردن صندوقهای سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت: در موضوع سهام عدالت زمانی سهامداری معنی واقعی خود را پیدا می‌کند که به‌راحتی قابل معامله و فروش باشد.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

پرداخت باقی مانده اسناد اوراق خزانه به سازمان بیمه سلامت

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برنامه راهبردی، خرید بر اساس راهنماهای بالینی، مدیریت منابع و مصارف از جمله تکالیف قانونی ‏است که بر عهده سازمان بیمه سلامت گذاشته شده و اقدامات اجرایی این تکالیف شروع شده است.‏
سرپرست وزارت اقتصاد ؛

توانگری بیمه ایران رضایت بخش نیست

سرپرست وزارت اقتصاد با ابراز نارضایتی از وضعیت توانگری بیمه ایران گفت: برنامه صنعت بیمه کشور به سمت تخصصی شدن شرکت های بیمه ای، حرکت شایسته و مهمی است که باید به طور جدی تری به آن پرداخته شود.اکرمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عوارض تعریف شده در صنعت بیمه گفت: استدلال ابتدایی قانونگذار برای اجرای این موضوع کاهش خسارت ها و کمک به شرکت های بیمه بود ولی اگر با اعمال این عوارض، هدف اصلی تعریف شده، محقق نمی شود، باید با مطالعه و بررسی استدلال کنید که اجرای این برنامه تاکنون هدف اصلی را محقق نکرده است تا بازنگری در این برنامه صورت پذیرد.
مدیرعامل شرکت بورس انرژی ؛

برنامه‌ای برای فروش نفت خام در بورس انرژی مشخص نشده!

مدیرعامل شرکت بورس انرژی، فروش نفت خام در بورس انرژی را برگرفته از الزام قانونی برنامه ششم توسعه دانسته که بر اساس آن، دولت مکلف به عرضه فرآورده‌های نفت خام در بورس انرژی بوده و گفته است که یکی از راه‌های مقابله با اثرات تحریم عرضه نفت خام در بورس انرژی بوده و در حال حاضر، وزارت نفت در حال پیگیری برای اجرایی کردن آن است.
رئیس اتحادیه نایلون تهران؛

خروج پتروشیمی از بورس کالا اوضاع صنایع را بدتر می‌کند

مقیمی احتمال خروج محصولات پلیمری از بورس کالا را مساوی با بدتر شدن وضعیت بیکاری و به راه افتادن ماجرای حواله‌های امضای طلایی دانست و گفت: عده‌ای با دروغ‌پردازی و بهانه‌های واهی به دنبال افزایش بیکاری و خام فروشی به نفع خارجی‌ها هستند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن کشور مطرح کرد؛

بررسی قوانین مربوط به بورس کالا در مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن کشور گفت: بورس کالای ایران به عنوان یک نهاد ناظر و پل ارتباطی بین تولیدکننده و مصرف کننده کالاها، باید از اقتدار و اختیار بالایی در کشور برخوردار باشد و به همین دلیل باید برخی قوانین موجود برای قدرتمند کردن این بازار شفاف، اصلاح و بازنگری شود تا همه فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی مقید به عرضه کالای تولیدی خود در بورس باشند.
کل هزینه ها؛

موارد صرف هزینه های تامین اجتماعی

تصویر کل هزینه های تامین اجتماعی را اینجا مشاهده کنید.
دردسر های مختلف بیمه بیکاری برای بیمه‌شدگان؛

آیا تامین اجتماعی، سیستم الکترونیکی تجمیع سوابق ندارد؟

در حالی که طبق قانون اساسی دولت موظف به ایجاد اشتغال و حمایت از بیکاران است، اما این روزها شاهد بروز مشکلاتی در مسیر دریافت حق بیمه بیکاری از سوی بیکاران هستیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن کشور مطرح کرد؛

بررسی قوانین مربوط به بورس کالا در مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن کشور گفت: بورس کالای ایران به عنوان یک نهاد ناظر و پل ارتباطی بین تولیدکننده و مصرف کننده کالاها، باید از اقتدار و اختیار بالایی در کشور برخوردار باشد و به همین دلیل باید برخی قوانین موجود برای قدرتمند کردن این بازار شفاف، اصلاح و بازنگری شود تا همه فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی مقید به عرضه کالای تولیدی خود در بورس باشند.
سیاست های بیمه ای ؛

تاثیر بیمه های خُرد برافزایش سطح اشتغال

مقابله با جنگ رسانه ای در کنار تلاش برای تبیین و رونمایی از دستاوردهای تمامی بخش های اقتصادی کشور بر عهده روابط عمومی هاست.دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله ضرورت کاهش نگرانی مردم و افزایش رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: تک تک مردم ایران حق دارند برای خودشان زندگی کنند و نه این که همه سال های عمر خود را با نگرانی برای سرنوشت فرزندان خود ادامه بدهند.
جذابیت بالای کالاهایی با تعرفه ارز دولتی برای قاچاق؛

واقعی شدن معاملات پتروشیمی‌ها با حذف سقف فروش

کارشناس بازار سرمایه گفت:به طور قطع حذف سقف فروش از معاملات پتروشیمی‌ها باعث واقعی شدن عرضه و تقاضا در بورس کالا شده و دو طرف معامله با نرخ توافقی که مکانیزم حراج قیمتی توی بورس کالا دارد معاملات خود را انجام می‌دهند.
روي ديگر بخش‌نامه دولت؛

مصوبات اخير وزارت صنعت، معدن و تجارت، محدوديت در سقف معاملات را حذف کرد

«رانتي به رانت ديگر بدل شد.» اين خلاصه نتيجه ابلاغيه‌هاي اخير وزارت صنعت، معدن و تجارت براي به‌ظاهر حذف دلالي و واسطه‌گري در بورس كالاست.
پیش‌بینی اعمال فشار برای بازگشت به رانت؛

سفته‌بازان از برداشته شدن سقف قیمتی در بازار پتروشیمی نگرانند

آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی پس از فرآورده‌ها و فلزات در بورس کالا، از امروز اجرایی می‌شود؛ یعنی امروز را می‌توان نخستین روز بازار آزاد پلیمرها در ماه‌های اخیر به شمار آورد. کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد در روزهای اخیر خود نکته مهمی بود که نشان داد بازار هم با عقب‌نشینی قیمت‌ها به استقبال آزادشدن قیمت‌ها رفته است.
کارشناس بازار سرمایه پاسخ داده داد؛

چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

یک کارشناس بازار سرمایه عوامل موثر بر سوق نقدینگی به سمت بازار‌های طلا و ارز را تشریح کرد.
دکتر غلامرضا سلیمانی عنوان کرد؛

نقش آفرینی صندوق تامین خسارت های بدنی در رفاه اجتماعی

صندوق تامین خسارات بدنی باید در کنار صنعت بیمه نقش اجتماعی و اقتصادی خود ایفا کند و در مواقع بحرانی چتر خود را بالای سر زیان دیدگان بگستراند و بعد از مهار بحران با شناسایی مقصران حادثه، منابع را به صندوق برگرداند.
شکست رانت از آزادسازی؛

شاهد متعادل شدن قیمت‌ها در بورس رخ‌نمایی کرد

بورس اوراق بهادار تهران دیروز جهش دو درصدی شاخص کل را در کارنامه خود به ثبت رساند. مهم‌ترین دلایل تداوم سقف‌شکنی قیمت‌ها در بورس تهران، به بحث آزادسازی نرخ‌ها برمی‌گردد. جایی که حالا محصولات شیمیایی در کنار فولاد و دیگر محصولات عرضه‌شده در بورس کالا با حذف سقف نوسان از قید قیمت‌گذاری دستوری خارج شده‌اند.
دلایل رکوردشکنی بورس؛

عطش تبدیل نقدینگی به دارایی با خرید سهام/ کدام صنایع در بورس پیشتاز شدند؟

طی هفته گذشته بورس ۱۲ درصد بازدهی داشت و روز گذشته نیز در یک ساعت ابتدایی، رشد بیش از ۴ هزار واحدی شاخص را تجربه کرد و به مرز ۱۶۰هزار واحدی نزدیک شد.
فعال حقوق صنفی کارگران ساختمانی:

کارگزاری‌ها از روند بازرسی از کارگران ساختمانی کنار گذاشته شوند

یک فعال حقوق صنفی کارگران ساختمانی در استان تهران از ادامه روند واگذاری صحت هویت صنفی اشخاص متقاضی استفاده از سهمیه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی به کارگزاری‌های تامین اجتماعی انتقاد کرد.
عدم واگذاری شرکت های شستا ؛

بدهی به مالیات و بیمه مانع واگذاری شرکت های «شستا» شد

بدهی مالیاتی و بیمه ای شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) سبب شده تا به گفته مدیرعامل این شرکت، امکان واگذاری این شرکت ها در بازار سرمایه فراهم نباشد.
درباره بیمه بیکاری؛

آنچه باید در مورد بیمه بیکاری بدانید

برابر قانون، تنها افرادی می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند که به‌صورت غیرارادی از کار بیکار شده و خروج از اشتغال به اراده و خواست آن‌ها نبوده باشد؛ بنابراین کارگرانی که برخلاف میل و اراده خود بازخرید شوند ولی آماده کار باشند، از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند خواهند بود.
صفحه  از ۸۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها