سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

پتانسیل مثبت گروه پالایشی با شفاف شدن صورت‌های مالی/ ورود نقدینگی عمده به نماد‌های خودرویی و قطعه سازان

هاشم ذوالفقاری کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار، با اشاره به فروکش کردن جو منفی ناشی از برخی اخبار سیاسی و همچنین بحث راه اندازی بازار متشکل ارزی گفت: به نظر می‌رسد بازار پتانسیل خوبی برای رشد دارد و گروه‌هایی مثل بیمه‌ای ها، پالایشی‌ها و قطعه سازان در آینده چشم انداز خوبی برای سودآوری خواهند داشت.
محمد صادق‌پور:

رخوت صنعت بیمه در حوادث آب و هوایی و نقش بورس

ورود ابزارهای مالی متنوع بیمه‌ای از بستر بورس به‌ویژه تأمین مالی مبتنی بر اوراق ریسک بیمه‌ای می‌تواند صنعت بیمه را در پوشش ریسک حوادث فاجعه‌آمیز فعال کند.
در گزارشی بررسی شد؛

برخورد ویترینی اقتصاد با بازار سرمایه

بورس اوراق بهادار تهران طی سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر در ارزش بازار، شاخص کل، ارزش و حجم معاملات بوده است. این امر با ایجاد شفافیت بیشتر در بازار و همچنین معرفی ابزارهای مالی جدید در اوراق بدهی مانند صکوک اجاره، صکوک مرابحه و امثال آن، ابزار مشتق مانند قرارداد آتی سبد سهام، قراردادهای اختیار معامله تک سهم و اوراق اختیار فروش تبعی حاصل شده است. در این میان بررسی ترکیب بازارهای مالی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه نشان می‌دهد که با وجود رشد بورس و بازار سرمایه در سال‌های گذشته همچنان فرصت رشد زیادی در بازار سرمایه به‌ویژه بازار بدهی وجود دارد.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی :

علت افزایش نرخ حق بیمه اختیاری تامین اجتماعی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هرسال شورای عالی کار حداقل دستمزد را افزایش می‌دهد گفت: به تبع آن سازمان تامین اجتماعی نیز ناچار است نرخ حق بیمه را افزایش بدهد. امسال حداقل حقوق تا ۳۶.۵ درصد افزایش یافت که روی افزایش نرخ حق بیمه اختیاری بی‌تاثیر نبوده است.
شاخص سهام ۵۰۸۶ واحد دیگر عقب نشست؛

تک‌صدایی مخرب در بورس تهران

هیجان فروشی که از نیمه‌های معاملات روز شنبه در بازار سهام پدیدار شد، طی روز گذشته با وسعت بیشتری ادامه یافت و دامن طیف بیشتری از سهام بورس تهران را گرفت. دیروز شاخص کل با افت آخرین قیمت سهام حدود ۸۵ درصد از شرکت‌های بورسی، حدود ۴/ ۲ درصد دیگر کاهش یافت و ضمن واگذاری پنج کانال دیگر به سطح ۲۰۴ هزار و ۶۹ واحد تنزل کرد. برخلاف روز شنبه که سهام صنایع کوچک بورسی از افت قیمت مصون ماندند، طی روز گذشته قریب به اتفاق سهم‌ها تحت‌تاثیر رفتار همگون معامله‌گران روند تقریبا یکدستی را تجربه کردند. تحمیل این موج دسته‌جمعی فروش در ریزش ۲ درصدی شاخص هم‌وزن تبلور یافت. تحلیلگران ریشه‌های آرایش یک‌جانبه معامله‌گران و همرنگی در دو سوی خرید و فروش را عمدتا به عمق کم بازار در بروز ریسک‌های غیرمنتظره نسبت می‌دهند. نکته مهم این است که در بورس تهران به دلیل ضعف ساختاری و فقدان ابزارهای مالی متنوع امکان سنجش انتظارات از دست می‌رود و مانند روزهای اخیر یک‌صدایی مخربی بر معاملات سایه می‌افکند.
آخرین تحولات دارایی شرکت‌های سهامی؛

افزایش سرمایه، قطعی یا در اختیار

در برخی مجامع فوق‌العاده، تصویب افزایش سرمایه به‌صورت دو مرحله‌ای (و ندرتا بیشتر) برگزار می‌گردد. در این موارد معمولا مرحله اول به‌صورت قطعی تصویب می‌شود تا روال انجام آن و پذیره‌نویسی اولیه پس از مجمع شروع شود. مرحله (مراحل) بعدی هم در اختیار هیات مدیره قرار می‌گیرد تا در زمانی که سهامدار عمده و مدیران شرکت مناسب می‌دانند، اجرایی شود. یکی از عللی که سبب دو مرحله‌ای شدن افزایش سرمایه می‌شود، ملاحظات مربوط به مقام ناظر یعنی سازمان بورس است.
اتکای بیمه البرز به بخش دولتی بیشتر از آن چیزی است که تصور می شود ؛

عبرتی که باید بیمه البرز بگیرد

بیمه البرز از جمله شرکتهایی است که همواره نقش دولت در آن پررنگ بوده و گویا قرار نیست برای این رویه پایانی باشد. مدیران این بیمه که همواره خود را جزو توانگرهای بیمه ای در سطح یک می بینند اما همیشه حمایتهای دولت را دریافت کرده اند و درواقع باید گفت سرمایه گذاری دولت از طریق سهام قابل توجهی که در این بیمه دارد سبب شده تا اتفاقاتی مانند برخی بیمه هایی که امروز با سطح توانگری 4 و 5 منتظر معجزه هستند برایش نیفتد.
طبق اعلام سازمان خصوصی سازی؛

واریز سودسهام عدالت کارکنان دولت آغاز شد

مرحله پایانی پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۹۶ که مربوط به کارکنان و شاغلان کشوری و لشکری است از امروز آغاز می‌شود.
مرحله پایانی؛

پرداخت سود سهام عدالت کارکنان دولت و بازنشستگان، از فردا

مرحله پایانی پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۱۳۹۶ مربوط به مشمولان شامل کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان از فردا (شنبه، ۲۱ اردیبهشت) آغاز می‌شود. در این مرحله ۱۱ میلیون نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را که در مجموع حدود ارزش آن به یک هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود، دریافت خواهند کرد و از ۳۵ بانک و موسسه‌ای که مشمولان شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند، از روز شنبه آینده، ۲۹ بانک و موسسه مالی به مرور پرداخت سود سهام عدالت را آغاز می‌کنند.
بازدید سلیمانی از شرکت‌های بیمه؛

عملکرد رئیس کل چه تاثیری در صنعت بیمه داشته است؟

غلامرضا سلیمانی امیری رئیس کل بیمه مرکزی ظهر امروز از شرکت بیمه سرمد بازدید کرده است.
زمستان بورس در راه است؟

تاریخی ترین سقوط بورس به ثبت رسید

اصطلاحی در بورس هست که می گویند سهامداران «در حال شمردن سود خود هستند»؛ به این معنی که سهمی را می خرند و برایش یک هدف قیمتی در نظر می گیرند، اما پیش از آنکه سهم به آن قیمت برسد، حساب می کنند که قرار است چقدر سود کنند.
سرپرست سازمان تأمين اجتماعي:

بيمه توافقي خبرنگاران اجرايي شد

سرپرست سازمان تأمين اجتماعي از اجرايي شدن بيمه توافقي خبرنگاران خبر داد.
افزایش سرمایه؛

افزایش سرمایه چیست و چرا انجام می‌شود؟

افزایش سرمایه شرکت‌ها بنا به دلایل مختلف از جمله نیاز به منابع جهت طرح‌های توسعه‌ای و یا تصحیح ساختار مالی شرکت است و مقدار آن با توجه به نیاز و شرایط فعلی است. از آنجا که انتشار سهام برای شرکت یک منبع گران مالی محسوب می‌شود، متناسب با نیاز اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند.
حسن امیری :

افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها نیاز به قانون دارد

معاون نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، مصوبه امروز مجلس درخصوص موضوع افزایش سرمایه شرکت ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را مهم توصیف کرد و گفت: این اصلاحیه با هدف تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفته که باید تبدیل به قانون و ابلاغ شود.
کارشناسان پاسخ دادند؛

هفت تحلیل از اصلاح بازار سهام

روز گذشته شاخص کل بورس با ۸۲۳۷ واحد ریزش، پنجمین افت بزرگ تاریخ خود را ثبت کرد. مادامی که انتظار اصلاح سهام پس از جهش‌های متوالی وجود داشت، بیانیه بولتون و توییت ترامپ در رابطه با جنگ تجاری به نگرانی‌ها دامن زد و افت بورس را شدت بخشید. تشدید هیجانات، عمده سهام را با صف فروش مواجه کرد. با وجود این، تحلیل هفت کارشناس بازار سرمایه از اتفاق نظر آنها در رابطه با طبیعی بودن روند اصلاحی و عدم‌تغییر مسیر رونق بورس حکایت دارد.
بیمه بدنه خودرو؛

خودروهای لوکس بدون بیمه بدنه روشن نمی‌شوند

یک کارشناس بیمه اتومبیل عنوان کرد: دارندگان خودرو باید وسیله نقلیه خود را به قیمت و ارزش روز بیمه کنند تا به قیمت روز هم خسارت دریافت کنند.
سیاست‌های کوتاه‌مدت کاردگر، همچنان فریب می‌دهد!

ادامه لابی‌های مدیرعامل بیمه دانا/ ابراهیم کاردگر،‌ چه بلایی سر شرکت‌های آسیا و دانا آورد؟

ترکیب پورتفوی بیمه دانا هم حال و روز خوشی ندارد و این شرکت که تا حدی توانسته بود به اصلاحاتی در این حوزه نائل شود و پورتفوی بیمه‌های درمان خود را در سال 96 به حدود 40درصد برساند، دوباره و با انعقاد قراردادهایی که مشخص است ارزیابی ریسکی برای آن‌ها انجام نشده به سهم 53درصدی بیمه‌های درمان در پایان سال 1397 برسد که قطعا منجر به افزایش بدهی‌های شرکت در سال جاری خواهد شد.
عملکرد درخشان کارگزاری‌ها در فروردین‌ماه؛

سود واسطه‌های بورسی هشت برابر شد

بهترین فروردین تاریخ بورس تهران در حالی با ثبت بازدهی ۴/ ۱۴درصدی رقم خورد که در این ماه بررسی عملکرد کارگزاران بورس نیز درخشان بود. بر این اساس عملکرد فروردین ۹۸ کارگزاران فعال در بازار سرمایه نشان از ثبت معاملات ۳۲هزار میلیارد تومانی دارد که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل (فروردین‌ماه سال ۹۷) رشد بی‌سابقه هشت برابری را تجربه کرده است.
روزهای بهاری بورس؛

پتانسیل رشد شاخص بورس تا کجاست؟

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این روز‌ها با توجه به نوسان‌های قیمت ارز، بورس دچار هیجان شده و به دور از منطق اقتصادی حرکت می‌کند.
شکری؛

بورس ظرفیت خرید و فروش سهام عدالت را ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت پول جدیدی به جامعه تزریق و نقدینگی را افزایش می‌دهد.
صفحه  از ۱۰۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها