سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نوسان صفر بورس تهران؛

دو سناریوی آینده سهام بررسی شد

شاخص بازار سهام روز گذشته بعد از نوسانات زیاد سرانجام بدون تغییر نسبت به روز دوشنبه به کار خود پایان داد. بررسی تغییر مالکیت و ارزش معاملات بازار سهام حاکی از حرکت بازار به سمت تعادل است.
در مجمع عادی عمومی سالیانه ؛

امروز در مجمع بورس کالای ایران چه گذشت؟

در مجمع عادی عمومی سالیانه بورس کالای ایران که بابت سال مالی منتهی به ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ تشکیل شد، سود تقسیمی هر سهم ۱۵ تومان تعیین شد.
جای خالی بورس در توسعه شهری؛

بازار سرمایه چگونه بر توسعه شهر تاثیر می گذارد؟

تاریخچه تشکیل و برقراری شوراها در ایران به زمان مشروطه برمی‌گردد. به گواه تاریخ نخستین و مهم‌ترین تصمیمات مجلس شورای ملی پس از استقرار مشروطه، تهیه و تصویب قانون انجمن‌های ایالتی و ولایتی و قانون بلدیه مصوب ۲۰ ربیع‌الثانی ۱۳۲۵ه.‌ق بوده است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قزوین:

روستائیان ۷۰ ساله با ۱۰ سال سابقه بیمه‌ بازنشسته می‌شوند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قزوین خاطرنشان کرد: کشاورزان، روستائیان و عشایر زین پس می‌توانند تنها با ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی با سن ۷۰ سال از مستمری بازنشستگی این صندوق استفاده کنند.
در جلسه تعیین سود سبحان؛

بررسی وضعیت بورس در سال گذشته

یکشنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه یک شرکت سرمایه‌گذاری علاوه بر تعیین سود تقسیمی بابت هر سهم وضعیت بورس در سال گذشته تشریح شد.
دماسنج بورسی پول پارکینگی:

رصد هماهنگی جریان نقدینگی و شاخص سهام

شاخص سهام از ابتدای سال جاری، تحت‌تاثیر خوش‌بینی‌ها به فضای انتخاباتی با ورود نقدینگی پارک‌شده در بانک‌ها، رشد‌های پیوسته‌ای را رقم زد. ورود این نقدینگی به بازار سهام در سال‌های اخیر نیز در چند مقطع به رشد پرقدرت شاخص بورس منجر شد؛

اوایل مهرماه اولین سود سهام عدالت واریز می‌شود

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به واریز اولین سود سهام عدالت در اوایل مهرماه گفت: فعلا هیچ برنامه‌ای برای ثبت نام سری جدید سهام عدالت و تعداد و مبنای تعیین مشمولین نداریم.
کم تحرکی در بورس؛

سناریوهای بورسی پسا انتخابات

با نزدیک شدن به روز سرنوشت‌ساز انتخابات ریاست‌جمهوری، فضای احتیاطی بر بازار سهام سایه انداخته است؛ به‌طوری‌که همزمان با محدود شدن نوسانات شاخص بورس، ارزش معاملات نیز به‌طور محسوسی کاهش یافته است.
تسویه مطالبات تأمین اجتماعی؛

جشن تسویه مطالبات تأمین اجتماعی عزا شد

رئیس مجمع نمایندگان کارگران ایران با ارائه مستنداتی ادعای دولتی‌ها مبنی بر افزایش مطالبات تأمین اجتماعی در دولت‌های قبلی را رد و درباره میزان مطالبات، لغو واگذاری‌ها به تأمین اجتماعی و استفاده از منابع 42 میلیون بیمه شده کشور شفاف سازی کرد.
میزگرد بررسی چالش‌های سهام عدالت؛

بخش سومالگوی کنونی سهام عدالت ناقص است

کارشناسان در بخش سوم میزگرد سهام عدالت با بیان این که مدل کنونی سهام عدالت به نوزاد ناقص‌الخلقه شبیه است، اعلام کردند، وزارتخانه‌های مرتبط نمی‌توانند بر اموال مردم در سهام عدالت حکمرانی کنند.
دو استراتژی بورس‌بازان؛

فروش ریسک‌گریزها، فرصت خرید ریسک‌پذیرها شد

شاخص کل بورس تهران پس از ریزش دو روز ابتدای هفته، دیروز رشد 1/ 0 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 79 هزار و 744 واحد قرار گرفت.
با شروع فاز دوم آزادسازی سهام عدالت؛

تکلیف کودکان برای دریافت سود سهام عدالت چیست؟

در خانوارهایی که کودک مشمول سهام عدالت دارند، سرپرستان خانوار می‌توانند به عنوان اولیاء یا قیم نسبت به افتتاح حساب مستقل به اسم کودک خود و سپس اخذ شماره شبا بانکی به نام آن حساب اقدام کنند.
متقاضیان سهام عدالت؛

از سهام عدالت چه خبر؟

بنابر آخرین گزارش‌های رسیده از مجموع حدود ۴۷ میلیون مشمول سهام عدالت تاکنون ۲۰ میلیون نفر شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت اعلام کرده‌اند و سازمان خصوصی‌سازی قرار است در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ سود سال ۱۳۹۵ را به حساب مشمولین واریز کند.
اصلاح قوانین بازار سرمایه؛

پیش نویس اصلاح قوانین بازار سرمایه به مجلس ارائه شد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: پیش نویس اصلاح قوانین بازار سرمایه به مجلس ارائه می‌شود.
مشمولان سهام عدالت؛

نحوه تایید شماره شبای سهام عدالت چگونه است؟

سود پیش بینی شده برای سهام عدالت حدود ٩٠ هزار تومان خواهد بود که این مبلغ به طور مجزا در زمان مقرر به حساب هریک از مشمولین واریز می‌شود.
دومین فاز ساماندهی سهام عدالت؛

کسری سود سهام مشمولین چقدر است؟

مشمولینی که در دوره‌های گذشته سود دریافت کرده اند مبلغ سود از صورتحساب اصلی افراد کسر و در گردش حساب مشمولین موجود خواهد بود و سود سایر سال‌های سهام عدالت همان مبلغ قید شده در صورتحساب است.
تخفیف ۵۰ درصدی سهام عدالت؛

حذف هشت میلیون نفر از تخفیف ۵۰ درصدی سهام عدالت

سهام عدالت براساس قانون، باید به بیش از ۱۴ میلیون نفر از دهک‌های پایین درآمدی با تخفیف ۵۰ درصدی اختصاص داده می‌شد، اما این میزان طبق آخرین بررسی‌ انجام شده از مسئولان مربوطه به ۶ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.
بانک‌ها چگونه کانون توجه بازار شدند؟

اهرم بانکی رشد شاخص سهام

شاخص بورس تهران طی معاملات روز گذشته با رشد 41 واحدی به سطح 79 هزار و 827 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز تقریبا 15/ 0 درصد رشد کرد و باز هم به سقف شکنی خود که در روندی صعودی از اواخر سال گذشته آغاز کرده بود، ادامه داد.نکته جالب توجه روزهای اخیر بازار سهام، برگشت نمادهای بانکی به مدار رونق است. این روال که از ابتدای هفته جاری و با حمایت اشخاص حقوقی آغاز شد، دیروز با اقبال خریداران حقیقی ادامه یافت و تا حدودی تشدید شد.
خلأ نفتی در بورس انرژی؛

زمینه‌های استفاده از ظرفیت‌های بازار متشکل از انرژی در ایران

توجه به بورس انرژی در قانون برنامه ششم توسعه را باید یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های قانونی مصوب به شمار آورد که با توجه به ذخایر عظیم نفت و گاز کشور همچنین صنایع گسترده پالایشی و پتروشیمی، دورنمای روشنی را پیش چشم تجارت نوین نفت خام، فرآورده‌های نفتی و سایر حامل‌های انرژی ترسیم می‌کند. این در حالی است که حجم معاملات در این بورس در مقایسه با سایر بازارهای مالی مشابه در ایران و جهان با واقعیت‌ها و توانمندی‌های کشورمان در این حوزه مهم اقتصادی در تضادی آشکار قرار دارد.
خواسته رئیس اتاق بازرگانی ایران از فعالان اقتصادی:

محدودیت بازرسی دفاتر توسط تامین اجتماعی را رصد کنید

طبق ابلاغیه سازمان تأمین اجتماعی، انجام بازرسی از مدارک و دفاتر شرکت‌های بخش خصوصی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال صرفاً در آخرین سال مالی انجام خواهد شد.
صفحه  از ۳۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها