سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:

۳۱ شهریور آخرین مهلت تسویه اقساط سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پایان مهلت قانونی تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت توسط مشمولان ۳۱ شهریورماه امسال خواهد بود و این زمان از نظر قانونی امکان تمدید نخواهد داشت.
شورای عالی بیمه تصویب کرد؛

تأسیس بیمه‌های تخصصی زندگی به شرکت‌های بیمه مختلط

شورای‌عالی بیمه با اصلاح بندهایی از ماده شش آیین‌نامه ۴۰ برای شرکت‌های بیمه مختلط، زمینه لازم را برای تخصصی شدن شرکت‌های بیمه موجود فراهم کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی عنوان کرد؛

لزوم توسعه بیمه صادرات و سرمایه‌گذاری

رئیس کل بیمه مرکزی در نشست نقش صنعت بیمه در نظام تامین مالی با تاکید بر بیمه صادرات سرمایه‌گذاری، گفت: نباید رابطه میان توسعه یافتگی و ضریب نفوذ بیمه را نادیده گرفت.
مشاور سازمان خصوصی‌سازی خبر داد:

پرداخت باقی مانده اقساط سهام عدالت از اول مهر ماه امکان‌پذیر نیست

جعفر سبحانی گفت: تاکنون ۳۷.۵ میلیون نفر صورت حساب خود را مشاهده کرده‌اند و ۳۲.۵ میلیون نفر نیز برای اعلام شماره شبای خود به سامانه سازمان مراجعه کرده‌اند.
قابل توجه دارندگان سهام عدالت؛

نحوه پرداخت سود سهام عدالت

پرداخت سود سهام عدالت به مشمولینی‌ که شماره شبای خود را وارد سامانه کرده‌اند با اولویت‌بندی دهک های پایینی درآمدی، سودها را پرداخت می‌شود که برای این منظور در انتظار مصوبه شورای عالی اصل 44 هستیم.
بازار نقدی بورس؛

بورس اوراق بهادار تهران

این شاحص کل نیست. این شاخص کشک است. شاخص در حال ترکیدن از سبزی است و ارزش معاملات در رسیدن به صفر.
اطلاعیه:

آخرين مهلت مشمولان براي تسويه بدهي سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت تا پايان شهريورماه امسال آخرين فرصت قانوني را دارند تا بتوانند صورتحساب خود را از سامانه سهام عدالت دريافت و در صورت تمايل نسبت به تسويه اقساط باقيمانده بدهي خود اقدام کنند.
مدیرعامل سابق فرابورس خبر داد؛

آغاز افشای اطلاعات مالی نهادها در بورس

مدیرعامل سابق فرابورس گفت: با آغاز افشای اطلاعات مالی نهادهای تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار از امروز، شفافیت بیشتر بر بازار حاکم شده و اعتماد عمومی به بازار سرمایه افزایش می‌یابد.
جعفرزاده ایمن آبادی؛

اتصال بورس تهران و استانبول به FATF نیاز ندارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکیددارد که اردوغان به ایران به جهت تامین امنیت بدهکار است و می تواند اتصال بورس تهران و استانبول را بدون نیاز به FATF انجام دهد.
امکان انتشار اسنادخزانه؛

جزئیات انتشار اوراق بدهی جدید دولت در بازار سرمایه

مدیر کل مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت شرط انتشار و پذیرش اوراق دولتی را وجود ظرفیت‌های لازم در بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: در حال برنامه ریزی برای پذیرش این اوراق در فرابورس هستیم.
با به رسمیت شناخته شدن اسناد خزانه ؛

دلجویی بازار سرمایه از اسناد خزانه

وقتی که شورای عالی بورس و اوراق بهادار در خردادماه 1393، اسناد خزانه را به موجب چند بند از قانون بازار اوراق بهادار، به عنوان یک ابزار مالی به رسمیت شناخت، شاید تصور هم نمی کرد که این ابزار نوظهور در گام های نخست خود، بازار سرمایه را آزار دهد.
گامی در جهت شفافیت بیشتر؛

نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس افشا می‌شوند

از فردا، اطلاعات شرکت های کارگزاری، شرکت های تأمین سرمایه، شرکت های مشاوره سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان به همراه شعب، افشا می‌شود.
جزئیات جلسه شورای عالی بورس؛

کرباسیان: امنیت خاطر سهامدار در اولویت باشد

وزیر اقتصاد با تاکید بر باور جدی دولت به افزایش سهم بازار سرمایه در راستای تامین مالی پروژه ها از مدیران سازمان بورس خواست همه ظرفیت ها را برای تحقق این مهم به کار گیرند.
اسدی نیا:

شاخص کل نشان از سود و زیان سهامدار نیست

حسین اسدی‌نیا گفت: شاخصی که در بازار سرمایه به عنوان شاخص کل می‌شناسیم بالا رفتنش به معنای سود سهامداران و نزولی بودن آن نیز به معنای ضرر و زیان سهامداران نیست.
رقم دقیق سود مشخص شد؛

شمارش معکوس برای واریز سود سهام عدالت

با توجه به شمارش معکوس مشمولین سهام عدالت برای دریافت سود در پایان شهریور ماه، مسئولین سازمان خصوصی‌سازی رقم دقیق سود سهام را 150 هزار و 65 هزار تومان اعلام کردند.
تناقض بورس کالا با بازار آزاد؛

بازار در برابر افزایش قیمت‌های تالار نقره‌ای مقاومت کرد

روز گذشته محصولات پلیمری در بورس کالا در شرایطی عرضه شدند که قیمت‌های پایه در روز یکشنبه با رشد محسوسی روبه‌رو شد، این در حالی است که این افزایش نرخ به‌صورت کامل و جامع در بازار خودنمایی نکرد و برخی از گریدها در مکانیزم عرضه و تقاضا نرخ‌های جدیدی را کشف نکردند.
در یک پژوهش رسمی بررسی شد؛

الگوی بهادارسازی سود نقدی

یکی از مهمترین مواردی که در مجمع عمومی سالانه در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود مقدار و زمان‌بندی پرداخت سود تقسیمی است. سهامداران عموما تمایل دارند، حداکثر مقدار ممکن سود تقسیمی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنند. در مقابل، مدیران شرکت‌ها تمایل دارند نقدینگی در شرکت باقی بماند.
تفکر ضد‌رونق در بورس؛

موج مخالف عرضه‌های جدید بازار سرمایه به دنبال چیست؟

15 شهریور سال جاری، پس از گذشت شش ماه از توقف پذیرش اوراق بدهی دولتی در بازار سرمایه، شاهد عرضه اولیه مرحله پنجم اسناد خزانه اسلامی بانکی موسوم به «سخاب» در فرابورس ایران بودیم. اما در این میان مسوولان بازار ترجیح می دهند عرضه‌ اولیه و ورود شرکتی جدید به بازار سهام به تعویق بیفتد.

شرط تسویه بدهی متوفیان سهام عدالت

واریز قبض مانده بدهی تسویه نشده مشمولان متوفی سهام عدالت صرفا در مواردی مجاز است که وراث قانونی متوفی امکان ارایه گواهی حصر وراثت معتبر و قانونی در آتی را به سازمان خصوصی سازی داشته باشند.
با نزدیک شدن به مهلت پرداخت سهام عدالت؛

اولین گروه دریافت کننده سود سهام عدالت چه کسانی هستند؟

ارزش ریالی سهام عدالت در بازار هریک میلیون، حدود ۲ میلیون تومان است ولی در حال حاضر امکان خرید و فروش این سهام در بازار وجود ندارد.
صفحه  از ۴۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها