خداحافظ سهام بنیادی؛

سمفونی نا امید کننده سنگ آهنی های بورس!

در واقع حرف دولت در این صنعت این است،از معدن بدون کمک من بردار،حق من را هم درست و حسابی بده،صادر نکن و با قیمتی هم که من می گویم بفروش!
عبدالناصر همتی:

نرخ بیمه شخص ثالث افزایش نمی یابد

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه تا زمانی که دیه گران نشود، بیمه شخص ثالث هم گران نخواهد شد، گفت: حتی به دنبال کاهش نرخ این بیمه هم هستیم.
انتشار ۸۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه ؛

اقلیت ذی‌نفع علیه بازار بدهی

در شرایطی رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر از انتشار ۸۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه یکساله تا پایان هفته داد که مراجع خبری شاهد واکنش مقامات بورس و فرابورس به سخنان نوبخت بودند.

خبرهای خوش سهام عدالت تا ۱۰روز دیگر

از ۱۴ اسفندماه امسال مشولین سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir با ارائه شناسه و شماره حسابی که به سازمان خصوصی سازی می‌دهند، از ارزش سهام خود مطلع شوند.
بدهی های دولت و اسناد خزانه اسلامی؛

سه برابر شدن حجم اوراق بدهی منتشر شده در یک سال

دولت یازدهم بنا به توصیه اقتصاددانان برای اینکه بتواند از زیر بار بدهی سنگین سررسید شده خود به پیمانکاران، به نهادهای عمومی مثل سازمان تامین اجتماعی و حتی بانک‌ها خلاص شود انتشار اوراق بدهی تحت عنوان «اسناد خزانه اسلامی» را در دستور کار قرار داد.
دارندگان سهام عدالت سود می‌گیرند؛

سازمان خصوصی‌سازی به دارندگان سهام عدالت سود میدهد

با تصویب شورای عالی اجرای اصل ۴۴، سازمان خصوصی‌سازی مکلف شد تا زمان آزادسازی سهام عدالت، سود این سهام را از شرکتهای سرمایه‌پذیر وصول و متناسب با میزان سهام قابل تخصیص به هر فرد نسبت به پرداخت سود به مشمولین اقدام کند.
بازار سرمایه در سال آتی؛

سه نکته درباره روزگار بورس و یک پیش‌بینی

آیا بازار سرمایه در سال 96 روزگار متفاوتی از سال 95 را تجربه می کند؟
شاخص سهام در آخرین روز بهمن 409 واحد رشد کرد؛

استقبال بورس از بودجه شرکت‌ها

پرونده بهمن‌ماه بورس تهران در شرایطی بسته شد که شاخص سهام در معاملات دیروز با افزایش 409 واحدی در رقم 77 هزار و 599 واحد ایستاد.
کارشناس بازار سرمایه:

بورس هم در رکود به سر می‌برد

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این که وضعیت بازار سرمایه همانند اقتصاد در شرایط رکودی بسر می‌برد افزود: بازار سهام به صورت سنتی و معمول در روزهای پایانی سال با کمبود نقدینگی مواجه می‌شود.
مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد:

‎کارگاههای فعال خدماتی به مشمولان طرح بخشودگی جرائم بیمه ای افزوده شدند

مهرداد قریب با بیان اینکه تعداد کارفرمایان بیشتری به خصوص کارفرمایان بخش خدمات متقاضی بهره مندی از طرح بخشودگی کارفرمایان خوش حساب در مرحله اول این طرح بودند، گفت: از این رو سازمان تامین اجتماعی دردی ماه مجدداً این طرح را به دولت پیشنهاد داد، در هیات وزیران تصویب و سپس به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.
پلاک‌های 96‌ پای مشتریان را به بازار باز کرد؛

تکان نسبی در بازار خودرو

بازار خودرو ایران اگرچه این روزها رونقی نسبی گرفته و مشتریان بیشتری را نسبت به هفته قبل به خود می‌بیند، با این حال هنوز حال و هوا و تب و تاب شب عید را ندارد. به گفته فعالان بازار، آنچه سبب این رونق نسبی شده، عرضه محصولات پلاک 96 است و اگر نبود این اتفاق، بازار همچنان در رکود باقی مانده بود.
در گفت‌وگوی رئیس سازمان بورس عنوان شد؛

مجوز نخستین موسسه رتبه بندی به زودی صادر می‌شود

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه عدم توانایی بازار سهام برای جذب اوراق بدهی به دولت منتقل شده است، گفت: توسعه بازار بدهی باید در یک مرحله تدریجی و برنامه ریزی شده انجام شود.
چشم‌انداز آتی صنایع بورسی؛

بودجه‌های بورس 96 از نگاه هشت کارشناس

همزمان با ماه‌های پایانی سال 95 و ترافیک انتشار اولین پیش‌بینی سود شرکت‌ها برآورد چشم‌انداز سال آینده صنایع بورسی به موضوعات قابل توجه نزد سهامداران تبدیل شده است. در همین زمینه در گفت‌وگو با 8 کارشناس بازار سهام،پیش‌بینی ما از گزارش بودجه سال آینده 10 صنعت مهم بورسی که سهم قابل توجهی از ارزش بازار را به خود اختصاص داده‌اند، بررسی می‌کند.
در جنگ بانك‌ها براي جذب پول؛

زیان سهامداران ۴.۳ درصد؛ سود معامله‌گران سکه ۱۷.۵ درصد

ارزش کل بورس تهران از ابتدای سال تاکنون ۲۴ هزار میلیارد تومان معادل ۲.۶ میلیارد دلار افت کرده است؛ در این مدت سهامداران به‌طور میانگین ۴.۳ درصد زیان کرده‌اند.به گزارش همشهري، بورس در سال 95 حال و روز خوشي نداشت و اين بد حالي بورس موجب شد كه بخشي از نقدينگي سرمايه‌گذاران به سمت بازار طلا و ارز برود و بخشي ديگر راهي بازار مبادلات اوراق بدهي شود.

جریمه‌ موتورسواران بخشیده می‌شود

اگر تا اول اسفند صاحبان موتورسیکلتها نسبت به ثبت‌نام بیمه شخص ثالث اقدام کنند جریمه این بیمه بخشیده خواهد شد.
در نامه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به سیف مطرح شد؛

آینده سهام بانکی‌ها مبهم است/ شفاف‌سازی کنید

نماد بانک‌ها بالاخره پس از کش و قوس های فراوان بازگشایی شد. گشایشی که خوب و بدهای بسیاری داشت، اما همچنان ابهاماتی در این خصوص وجود دارد که کانون نهادهای سرمایه گذاری در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی خواستار شفاف‌سازی و تببین سیاست‌های آینده و ریسک‌های مدیریتی احتمالی در این راستا شدند.
در همایش 18 اسفند تحلیل می‌شود؛

آینده بورس از دوربین جهانی

یکی از مهم‌ترین محرک‌های اخیر بورس تهران، روند مثبت قیمت جهانی کالاها بوده است.
کلاهبرداری با نام لیزینگ ؛

رونق پیش فروش بدون مجوز خودرو در کشور

درشرایطی که تبلیغات مختلف در رسانه ها نشان از وجود تعداد زیادی از شرکت لیزینگی فروش خودرو دارد که با تسهیلات وسوسه انگیز به دنبال جلب مشتری هستند اما تنها۲۹ لیزینگ در سراسر کشور مجوز رسمی بانک مرکزی را دارند و مابقی این لیزینگ ها تنها در قالب این نام به کلاهبرداری از مردم می‌پردازند.
شاپور محمدی تشریح کرد؛

هفت سیاست بورس از زبان رئیس‌کل

بازار سهام طی هفت ماه پس از ورود رئیس جدید، شاهد فرازو‌نشیب‌های قابل توجهی بوده است. موضوعاتی از قبیل توقف نمادهای بورسی، ورود ابزارهای جدید به بورس و شفاف‌سازی عملکرد شرکت‌ها از مواردی است که طی این مدت بیش از دیگر تحولات رخ‌نمایی کرد.
پیش بینی بازار بورس؛

آماده‌باش بورس برای چرخش مسیر؟

شاخص بورس تهران که از ابتدای بهمن سه کانال را واگذار کرده، روز گذشته رشد ملایمی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به زمان ترافیک گزارش‌های نخستین پیش‌بینی سود سال 96، فضای انتظاری در بازار سهام حاکم شود. اما انتظار می‌رود پس از اصلاح قیمتی اخیر و با توجه به بهبود وضعیت در برخی نمادهای شاخص‌ساز به‌ویژه در گروه‌های وابسته به قیمت‌های جهانی، تغییر روند مثبتی را در بازار سهام شاهد باشیم. البته در این مسیر، ریسک «رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی ترامپ» می‌تواند بر فضای عمومی بازار سهام اثرگذار باشد.
صفحه  از ۳۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها