سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس کل بیمه مرکزی :

توافق با سایپا برای دریافت مطالبات

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مقرر شده سایپا در یک بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به پرداخت مطالبات اقدام کند و شرکت‌های بیمه نیز باید نسبت به صدور بیمه نامه شخص ثالث در مورد خودروهای سایپا اقدام کنند.
عملکرد حقیقی - حقوقی‌های بورس از ابتدای تابستان ؛

سنت‌شکنی بازیگران سهام

بازدهی ۸ درصدی شاخص کل سهام از ابتدای تابستان در شرایطی رقم خورده است که سهامداران عمده غالبا خریدار سهم بوده‌اند. فعالان حقوقی بورس تهران در ۱۶ روز کاری اخیر مالکیت ۱۹۰ میلیارد تومان از سهام را به نام خود تغییر داده‌اند. این در حالی است که بازیگران خرد در روندهای صعودی به‌طور سنتی بیشتر در نقش خریدار سهم ظاهر می‌شده‌اند تا فروشنده. در واقع، تغییر مالکیت‌های سهام میان معامله‌گران حقیقی و حقوقی نشان‌دهنده نوعی سنت‌شکنی در بورس تهران طی معاملات سه هفته اخیر است.
افزایش بدهی شرکت سایپا؛

بیمه مرکزی صدرو بیمه نامه برای خودروهای سایپا را متوقف کرد

بیمه مرکزی به دلیل افزایش بدهی شرکت سایپا به شرکت‌های بیمه، صدور بیمه‌نامه خودروهای آماده تحویل این شرکت را متوقف کرده است.در سال‌های اخیر بدهی خودروسازان به شرکت های بیمه بابت صدور بیمه نامه شخص ثالث برای خودروهای صفر کیلومتر افزایش یافته و همین امر عاملی شده تا صدور بیمه نامه شخص ثالث از سوی شرکت های بیمه برای خودروسازان متوقف و یا با کندی انجام شود.
سید جعفر سبحانی اظهار کرد؛

جزئیات واگذاری سهام ۱۸ شرکت دولتی

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی ارزش پایه ۱۸ شرکتی که قرار است سهم دولتی‌شان واگذار شود را حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که شرایط واگذاری هفت شرکت فراهم شده و فرایند واگذاری ۱۱ مورد باقی مانده که خودرویی‌ها هم جزو آن هستند، به مرور طی می‌شود.
عملکرد سازمان تامین اجتماعی؛

کارفرما ناراضی، مراجعه‌کننده سرگردان

سازمان تامین اجتماعی در حالی ۴۴ ساله می‌شود که با وجود بیش از ۴۲ میلیون شهروند تحت پوشش و بیشترین شکایت‌ها و انتقادهای مردمی، قرار است این سازمان رفاه را برای آنان به ارمغان آورد.
افزایش دامنه نوسان در بورس؛

ضرورت افزایش شفافیت

ایجاد دامنه‌ نوسان در بازار سرمایه ایران مربوط به سال ۱۳۸۲ می‌شود. محدودیتی که از آن زمان در بورس تهران اعمال شد، تقریبا در هیچ‌کدام از بازارهای سرمایه‌ای پیشرفته و حتی متوسط دنیا با این شکل برقرار نیست. به‌طوری‌که تقریبا در هیچ‌یک از بورس‌های پیشرفته بین‌المللی اثری از دامنه نوسان محدود مشاهده نمی‌شود.از آنجا که رکن اصلی چنین بازارهایی بر مبنای شفافیت بوده است حتی برخی نمادها ممکن است در یک روز تا بیش از ۵۰ درصد نوسان را نیز تجربه ‌کنند. چون ذات این بازارها به‌گونه‌ای است که صعود شدید قیمتی حتی تا این محدوده نیز توجیه‌پذیر بوده و آن را ناشی از عاملی بنیادی دانسته و مانع آن نمی‌شوند. نوسان منفی نیز به همین شکل بنا به اتفاقی ممکن است که در این بنگاه‌ها رخ دهد و کاهش قیمت در این حد زیاد نیز ثبت شود.
در پژوهشی بررسی شد؛

چهار تجربه جهانی بازار برتر سهام

مدتی است شرکت بورس اوراق بهادار تهران از تصمیم خود برای رونمایی از بازاری تحت عنوان بازار برتر با نوسان ۱۰ درصدی قیمت سهام خبر داده است. تصمیمی که به گفته رئیس سازمان بورس در حال بررسی است و درخواست آن نیز به نهاد ناظر ارائه شده است. پیش از این «دنیای اقتصاد» نیز در گزارش «عملیات نجات سهام از حبس قیمتی» به واکاوی بیشتر این تصمیم و تاثیر آن در افزایش نقدشوندگی بازار سهام و کاسته شدن از برخی هیجانات مخرب در این بازار پرداخت. در این میان مدیریت تحقیق و توسعه بورس اوراق بهادار تهران در گزارشی به قلم کامران سلمانی قرائی به بررسی شرایط پذیرش شرکت‌ها در بازار برتر برخی از بورس‌های اوراق بهادار همچون بورس‌های وین، لندن، ژاپن و استانبول پرداخته است.
وعده رئیس کل بیمه مرکزی؛

"کد یکتا" جایگزین بیمه‌نامه‌های کاغذی شخص ثالث می‌شود

طبق وعده رئیس کل بیمه مرکزی "قرار است در آینده‌ "کد یکتا" صادر شود که براساس آن تقلبات و تخلفات در صنعت به حداقل ممکن می‌رسد". با صدور "کد یکتا" دارندگان بیمه‌نامه‌های شخص ثالث می‌توانند بدون نیاز به ارائه‌ کاغذی بیمه‌نامه، امور بیمه‌ای خود را در دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی انجام دهند.
سهیلا ملکشاهی خبر داد؛

جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب بخشیده می‌شود

سهیلا ملکشاهی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان ایلام گفت: بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب نهایی و ابلاغ شده و تا ۱۳ شهریور ۹۸ اعتبار دارد.
یک کارشناس مسائل اقتصادی؛

دود بی‌کیفیتی خودروها به چشم مردم و بیمه‌های خصوصی می‌رود

مجید گودرزی گفت: در بیمه های دولتی این فاکتور زیاد بر عملکرد مجریان تاثیر گذار نیست؛ دولتها بدون توجه به تبعات تصمیمات خود به ویژه در بخش بیمه‌ها، در نبود بخش خصوصی قدرتمند، یکه تاز تصمیم گیری و خط و مشی گذاری هستند؛ تا جایی که این اقدامات نارضایتی عمومی در سطح ملی را افزایش می دهد.
در نشست امضای تفاهمنامه عنوان شد:

۵۰ میلیون ایرانی از سهام عدالت بهره مند هستند

عسگر توکلی عصر پنجشنبه در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه پرداخت تسهیلات حمایتی به رانندگان حمل و نقل درون شهری کشور در آمل اظهار داشت: پرداخت های سود سهام شرکت های واگذارشده اصل ۴۴ به دهک های پایین جامعه درچند مرحله پرداخت شده وبا مشخص شدن مراحل بعدی سودسهام سال های اخیر نیز به تدریج به دهک های دیگر جامعه پرداخت خواهد شد.
پس از حوادث اخیر ؛

افزایش بیمه ترابری نفتکش‌ها در تنگه هرمز

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی المنار، نرخ بیمه ترابری نفتکش‌ها در مهم‌ترین گذرگاه نفتی در هفته‌های گذشته سر به فلک گذاشته است. این خبر را شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی به نقل از یک شرکت کشتیرانی آمریکایی گزارش داد.
سید علی عباسی تحلیل کرد ؛

پربازده‌ترین بازار ایران در کدام مسیر حرکت می‌کند؟

در هفته‌ای که گذشت روند رشد بورس تهران در تداوم رشدهای معنادار از سطوح کنونی شاخص کل که از ابتدای سال آغاز شده است ادامه پیدا کرده است؛ اما با وجود منفی شدن بازار در روز شنبه، در روزهای بعد روزهای مثبت و بهتری را تجربه کرد به شکلی که شاخص کل از ابتدای تابستان تا پایان این هفته به رشد ۶.۳ درصدی رسیده است و آرام آرام رو به جلو برای فتح قله ها حرکت میکند.
موهبتی خبر داد:

بدهی ۱۴۰۰ میلیاردی سه سازمان دولتی به بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از بدهی بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش، بنیاد شهید و سازمان بهزیستی به بیمه سلامت خبر داد.
در یک یادداشت تحلیل شد؛

چند پیشنهاد برای افزایش کارآیی بازار سهام

با داغ شدن معاملات در بازار پایه و درگیر شدن بخش بزرگی از سرمایه‌های خرد به منظور کسب بازدهی‌های بیشتر، لزوم توجه هرچه بیشتر به قوانین وضع شده در این بازار و نگاه دقیق‌تر به ساختار آن بیش از پیش احساس می‌شود. در این خصوص فرهنگ قره‌گزلو کارشناس بازار سرمایه ضمن معرفی دقیق‌تر ساختار بازار پایه و نقد نسبت به برخی محدودیت‌های موجود در قوانین جدید، به ارائه راهکارهایی درخصوص افزایش میزان شفافیت این بازار و کاهش ریسک‌های احتمالی پرداخته‌است.
بی‌صدایان جا ماندند؛

بی‌عدالتی در توزیع «سهام عدالت»

گروه‌بندی دولت‌ها برای یارانه‌پردازی یا توزیع مجدد ثروت و درآمد، همواره براساس گروه‌ها یا اصناف شغلی بوده شامل: کارمندان، بازنشستگان کشوری، بازنشستگان تامین اجتماعی یا .... درحالیکه به نظر می‌رسد این روش سنتی باید تغییر کند؛ باید یارانه و ثروت را بین «افراد مجزا» تقسیم کنند؛ آنهم به نسبت استحقاق و نیازمندهای فردی.
بیمه البرز بدون مدیرعامل شد؛

آیا نهادهای نظارتی همچنان در ساختمان البرز مستقرند؟

محمد رضا میری لواسانی، رئیس هیات مدیره بیمه البرز گفت: با تصمیم سه عضو هیات مدیره بیمه البرز،‌ رسول تاجدار از پست مدیرعاملی این شرکت عزل شد.
واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی‌ها؛

سودآوری کاریابی‌ها از درماندگی کارگران

مطابق قانون بیمه بیکاری، بیکار به بیمه‌شده‌ای اطلاق می‌شود که بدون میل و اراده خود بیکار شده و همواره آماده کار است. متأسفانه به‌دلیل شرایط نابه‌سامان اقتصادی که از چندین دهه گذشته به‌وجود آمده و مشکلات عدیده‌ای را در بخش‌های مختلف ایجاد کرده و طبیعتاً به مشکلات حاد و پیچیده کارگری و کارفرمایی منجر شده است.
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی ؛

سود سهام عدالت مشمولین چگونه پرداخت می‌شود؟

سیدجعفر سبحانی در خصوص علت عدم واریز سود سهام عدالت برخی از مشمولین بیان کرد: شرکت‎های سرمایه‌پذیر سهام عدالت شامل بانک‌ها، بیمه‌ها، ایران خودرو، پتروشیمی و پالایشگاهی هستند که تعدادی از آن‌ها هنوز سود عملکردشان را به سازمان خصوصی‌سازی اعلام نکرده‌اند به همین دلیل واریز سود برخی از مشولین به تاخیر افتاده است.
برخلاف نص صریح قانون؛

چرا تعاونی‌های سهام عدالت کنار گذاشته شدند

سهام عدالت که باید پس از گذشته ۱۰ سال به صاحبان اصلی‌اش واگذار می‌شد، به ابزاری برای انتصابات اشخاص در هیئت‌مدیره شرکت‌های زیرمجموعه تحت مالکیت دولت تبدیل شده است.
صفحه  از ۱۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها