سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ای‌بی‌سی‌نیوز:

اعتراض چین به دستگیری مدیر مالی هوآوی بورس‌های جهانی را منفی کرد

بورس‌های اروپایی و آسیایی در معاملات امروز روندی نزولی را تجربه کردند چرا که چین خواستار آزادی مدیر مالی شرکت هوآوی توسط کاناداست.
قوانین پذیرش شرکتی در بازار سهام،

سرمایه گذاران خرد، قربانی عدم افشای کامل اطلاعات شرکت‌ها

برای پذیرش شرکتی در بازار سهام، مجموعه شرایطی در نظر گرفته شده و این شرایط به گونه‌ای است که در راستای حمایت از سرمایه گذاران خرد طراحی شده است. بعضاً در صورت‌های مالی برخی شرکت‌های پذیرش شده در بازار سهام ابهاماتی دیده می‌شود که موضوع حمایت از سرمایه گذاران خرد را زیر سؤال می‌برد. صورت‌های مالی یکی از شرکت‌های تازه پذیرفته شده در فرابورس نشان می‌دهد، احتمالا یکی از شرایط پذیرش در فرابورس نادیده گرفته شده است.
چالش های صنعت بیمه؛

بیمه، صنعتی منزوی در ایران

یک کارشناس صنعت بیمه با بیان این‌که ارتباط ضعیف صنعت بیمه با سایر دستگاه‌ها سبب شده تا صنعت بیمه در ایران یک صنعت منزوی باشد، گفت: زمانی‌که صنعت بیمه ریسکی را می‌پذیرد، باید پشتوانه‌ای برای پذیرش ریسک داشته باشد. در غیر این صورت، خطر بروز ریسک سیستماتیک در این صنعت تقویت خواهد شد.
رئیس سازمان بورس؛

آمادگی بورس برای خریدوفروش مسکن/بوروکراسی؛عامل استقبال کم ازاوراق

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آمادگی بورس کالا برای انجام معاملات مسکن بدون محدودیت خبر داد و گفت: فرایندهای اداری سبب شده استقبال از اوراق تسه زمانبر باشد.
نادیده گرفته شدن تعاونی های سهام عدالت؛

حقوق کارکنان سهام عدالت همچنان معوقه!

کارکنان تعاونی های سهام عدالت بیش از ۴۳ ماه است که دستمزد و حقوق خود را دریافت نکرده اند و در وضعیت معیشتی بسیار وخیمی بسر می برند.
ثبت نام سهامداران بازار سرمایه؛

ثبت نام ۵۰ هزار سهامدار باشگاه مشتریان کارگزاری بانک پاسارگاد در سامانه سجام

پنجاه هزار سهامدار باشگاه مشتریان کارگزاری بانک پاسارگاد به صورت یکجا در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام کردند
رئیس کل بیمه مرکزی ؛

تلاش برای حذف مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال ۹۸

سلیمانی گفت:منتظر تصمیم مجلس شورای اسلامی درباره حذف مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال ۹۸ صنعت بیمه هستیم.سلیمانی همچنین در پاسخ به دیگر سوالی مبنی بر حذف مالیات بر ارزش افزوده در بیمه گفت: سال گذشته هم خواستار این موضوع شدیم اما در بودجه لحاظ نشد.امسال هم پس از بحث و بررسی های دولت،در لایحه بودجه این مورد را حذف کردیم تا دیگر بیمه جزو درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به حساب نیاید.اکنون نیز منتظر تصمیم مجلس شورای اسلامی در این باره هستیم.
رئیس بیمه مرکزی:

مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف می‌شود

رئیس بیمه مرکزی با اشاره به وجود شرایط تورمی در اقتصاد بر ضرورت حرکت شرکت‌های بیمه به سمت سرمایه‌گذاری‌های مولد تاکید کرد و از حذف مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه خبر داد.
اعلام زهرا زاده غلام:

واریز «وام ضروری» پنج میلیونی بازنشستگان کشوری به حساب‌ها

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران در آذرماه جاری به مبلغ پنج میلیون تومان به حساب حقوقی آنان واریز شد.
مدیر عامل سرمایه گذاری استان تهران:

توزیع 835 میلیارد تومان سود سهام عدالت دو دهک

مقام مسئول سازمان خصوصی سازی گفت: تا کنون سود نقدی مجامع دوره مالی 96 برای حدود پنج میلیون و 400 هزار نفر از مشمولان واریز شده است.
شاپور محمدی:

اتحادیه‌ها دست به کار شوند

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران می گوید: واحدهای تولیدی کوچک می توانند مواد اولیه خود را با واسطه اتحادیه ها خریداری و تامین کنند.
سرپرست تأمین اجتماعی:

درآمد زیر سه میلیون تومان شرط دریافت سبد کالا است

سرپرست تأمین اجتماعی بابیان اینکه طرح‌های دولت در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است، گفت: درآمد زیر سه میلیون تومان شرط دریافت سبد کالا است.
محمدرضا واعظ مهدوی؛

69 ساله‌ها با ۱۱ سال سابقه بازنشسته می‌شوند

محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه امسال طبق قانون کسانی را که ۶۹ سال سن و ۱۱ سال سابقه بیمه پردازی دارند بازنشسته می‌کنیم، از سازمان هدفمندی یارانه‌ها به دلیل عدم عمل به تعهدات و پرداخت منابع مالی لازم برای بازنشستگی پیش از موعد مشمولان گلایه کرد.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی خبرداد؛

حذف دفترچه‌ بیمه در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی درمراکز ملکی سراسر کشور تا پایان آذر حذف می‌شود.
وزیر اقتصاد:

بیمه البرز سال آینده 100 درصد خصوصی می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: با تصویب دولت در بودجه سال آینده همه سهام دولتی بیمه البرز واگذار و این شرکت به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
دانستنی ها؛

آشنایی با سود غیرنقدی سهام

پرداخت سود به طور نقد، رایج ترین روش توزیع سود سهام است. اما ممکن است شرکتها برای تسویه سود سهام، داراییهای دیگری غیر از موجودی نقد به سهامداران تحویل دهند. موجودی کالا، سهام شرکتهای دیگر و املاک نمونه هایی از داراییهایی است که برای تسویه سود سهام به سهامداران تحویل داده می شود.
آمار امیدوارکننده مدیرعامل فرابورس از بازار سرمایه؛

ورود 2هزار میلیارد تومان پول جدید در دو هفته

هامونی مطرح کرد: به نوعی بازار سرمایه شرایطی را فراهم آورده که وجوه نقد خارج نمی‌شوند، بلکه از یک ابزار به ابزار دیگری منتقل ‏خواهند شد و به نوعی این چرخش و گردش معاملات در کلیات بازار سرمایه می‌تواند اتفاق بیفتد‎.
وقتی همه خوابیم؛

وضعیت آشفته صنعت بیمه در سایه سوءمدیریت بیمه مرکزی

بیمه به عنوان یکی از مطمئن‌ترین روش‌های احساس امنیت برای حفظ منابع و سرمایه در دنیای کنونی بشمار می رود. در روزی که به نام بیمه نام‌گذراری شده است این پرسش مطرح می‌شود که صنعت بیمه در ایران چه نسبت و فاصله‌ای با ایجاد احساس امنیت دارد؟
سید جعفر سبحانی پاسخ داد؛

سود مشمولان عادی سهام عدالت چقدر است؟

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی، میزان سود سهام مشمولان عادی سهام عدالت را تشریح کرد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

گامی مهم در بین المللی شدن بازار سرمایه

ارتقای عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در آیسکو نمایانگر رشد و تکامل جهانی بازار سرمایه ایران است، چراکه به منظور تحقق این موضوع، کلیه قوانین و استانداردهای موجود در بازار سرمایه ایران با استانداردهای موجود در این نهاد بین المللی منطبق شد.
صفحه  از ۹۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها