سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آمار نشان می دهد؛

۲۵۹ هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

۲۵۹ هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند/ طی ۱۰ سال اخیر تعداد مقری‌بگیران بیمه بیکاری ۲/۲ برابر رشد کرده است
شفافیت مالی و اقتصادی بنگاه‌ها؛

عجایب شرکت بیمه دولتی که ۳۳ درصد بازار بیمه را در دست دارد

یکی از ابزارهای شفافیت مالی و اقتصادی بنگاه‌ها، ارائه صورت مالی فعالیت‌ها است. مزیت ارائه صورت مالی، اطمینان جامعه و به ویژه کسب اطمینان گروه‌های هدفی است که در سود و زیان و همه تحولات آن بنگاه ذینفع هستند.
سیاستگذاری در حوزه سهام؛

تعلل سیاست‌گذار در آزادسازی «عدالت»

طرح سهام عدالت در حالی از سال ۱۳۸۵ اجرایی شد که قرار بود پس از پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام مزبور یعنی گذشت ۱۰سال، شاهد آزادسازی «عدالت» باشیم. به‌طوری‌که طبق قانون، مشمولان سهام عدالت باید از سال ۹۶ اختیار سهام عدالت خود را برای خرید و فروش در دست می‌گرفتند. این در حالی است اختلاف نظر میان دولت و مجلس بر سر شیوه آزادسازی سهام عدالت، سبب شده تا این موضوع همچنان در بلاتکلیفی به‌سر برده و نتیجه نهایی از سرانجام آن وجود نداشته باشد.
کارشناس تامین اجتماعی؛

برای خدمت سربازی حق‌بیمه پرداخت کنیم یا نه؟

محمد حسین قشقایی – کارشناس تامین اجتماعی به این سوالات پاسخ می دهد؛سوابق دوران سربازی را چگونه می‌توان خرید؟ حق‌بیمه دوره مذکور چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود؟ بعضی‌ها برای این مدت پولی پرداخت نکرده‌اند، ولی سازمان از بعضی‌ها مبلغی می‌گیرد؟ چرا در این موضوع دوگانگی و تبعیض وجود دارد؟ لطفا توضیح دهید؟
دستهای پشت پرده؛

شستا چه بلایی بر سر سرمایه و دسترنج کارگران می‌آورد؟

شنیده می‌شود پس از انتصاب فردی بی تجربه به عنوان مدیرعامل جدید رایتل، سه عضو هیئت مدیره این شرکت استعفا داده و از امضای صورت جلسه انتصاب خودداری نموده‌اند.
از فروش اموال کارگران تا پرداخت بدهی‌ به مراکز درمانی؛

دولت بدهی ۲۰۷ هزار میلیارد تومانی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد

تامین اجتماعی و مدیریت آن، قبل از هر اقدامی و پیش از آنکه بدون اجازه و نظرخواهی نمایندگان کارگران، یکجانبه برای فروش اموال طبقه کارگر تصمیم‌گیری کنند، بایستی حقوق بیمه‌شدگان و مطالبات انباشته سازمان را از دولت مطالبه کنند؛ حتی اگر یک‌دهم بدهی ۲۰۷ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شود، مشکلات این سازمان با مراکز درمانی طرف قرارداد برطرف خواهد شد.
صنایع بورسی و بیشترین بازدهی ؛

برندگان سهام در سده سوم

شاخص کل بورس تهران روز گذشته پس از نوسان ۹۹ روزه در ابرکانال ۲۰۰ هزار واحدی، وارد محدوده ۳۰۰ هزار واحدی شد تا بازدهی این نماگر از ابتدای سال تاکنون از ۷۰ درصد عبور کند. این در حالی است که دیگر بازارهای موازی همچون دلار، سکه، مسکن و بانک در سال‌جاری شرایط چندان مساعدی را تجربه نمی‌کنند. نگاهی به عملکرد بازارهای مذکور به وضوح این ادعا را تایید می‌کند. دلار در بازار آزاد از ابتدای سال با کاهش حدود ۱۴ درصدی نرخ مواجه شده است. سکه که بیش از قیمت طلا در بازار جهانی، از نرخ دلار تبعیت می‌کند نیز در مسیر کاهش قیمت قرار گرفت و تا به اینجای کار در بازه مورد بررسی افت افزون بر ۱۲ درصدی را تجربه کرده است. رکود ادامه‌دار بازار مسکن نیز جایی برای سفته‌بازی در این بازار باقی نگذاشته است.
سقف بعدی شاخص بورس؛

صنایع پیشتاز رشد

همزمان با گذر نقدینگی از مرز ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شاخص کل بورس نیز در ۲۰شهریور از عدد ۲۹۹.۹۳۰ واحد عبور کرد. متوسط P/ E صنایع بزرگ بازار همچنان عدد ۵ و ۶ را نشان می‌دهد. در حالی که شاخص کل بورس از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بازده ۶۸ درصدی را نصیب فعالان خود کرده است. برخی از کارشناسان نگران حبابی شدن قیمت‌ها در بورس هستند.
در قالب یک پژوهش بررسی شد؛

آسیب به خود برای دریافت خسارت بیمه!

همه‌روزه، با وقوع سوانح متعدد بالأخص موارد ترافیکی، افراد زیادی برای جبران خسارات خود به پزشکی قانونی و شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کنند. ولی نتایج یک پژوهش در این خصوص، نشان می‌دهد که برخی از این صدمات، با هدف دریافت خسارت، توسط خود افراد طراحی و اجرا می‌شوند.
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

هشدار به سرمایه گذاران در بورس

آلبرت بغزیان یک کارشناس اقتصادی معتقد است سرمایه گذاران غیرحرفه ای نباید به صورت مستقیم وارد معاملات سهام شوند. به گفته وی این افراد در شرایط فعلی یا منابع خود را در بانک سپرده بگذارند یا به صورت غیرمستقیم در صندوق های سرمایه گذاری بورسی سرمایه گذاری کنند.
مدیر عامل بیمه البرز پاسخ می‌دهد؛

علت ناکارآمدی سندیکای بیمه گران چیست؟

مدیر عامل بیمه البرز گفت: افزایش کارایی سندیکای بیمه گران زمانی است که اعضای سندیکا درک متقابل داشته باشند و در این راستا قدم بردارند و به منافع یکدیگر احترام بگذارند.
بورس در یک قدمی کانال ۳۰۰ هزار واحدی؛

نگاه خیره سرمایه‌گذاران به حافظ

نگاهی به روند بازار سرمایه حاکی از آن است که در نیمه ابتدایی امسال، شاخص‌کل بورس از رشد ۶۷.۸ برخوردار بوده است، این چنین نگاه خیره سرمایه‌گذاران به حافظ دوخته شده است. آخرین آمارها از وضعیت نقدینگی نشان می‌دهد که نقدینگی در خردادماه امسال به بیش از یک‌هزار و ۹۷۹ هزار میلیارد تومان رسید. وزیر اقتصاد پیش از این درباره میزان نقدینگی کشور گفته بود که «در دو ماهه نخست امسال ۲۵ درصد رشد نقدینگی داشتیم. »
رشد شاخص بورس ؛

شاخص بورس تا یک قدمی قله ۳۰۰۰۰۰ واحد پیش رفت

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 4میلیارد و 344میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 1657میلیارد تومان در 442هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 3198واحدی در ارتفاع 299هزار و 930واحد قرار گرفت.
حمید میر معینی کارشناس بازار سرمایه؛

چهار دلیل رشد مستمر بازار سهام/ آیا شاخص کل امسال ۴۰۰ هزار واحدی خواهد شد؟

حمید میر معینی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سالجاری تاکنون بازدهی ۶۶ درصدی را رقم زده است، گفت: «در فروردین ماه و ابتدای معاملات درسال ۹۸ شاخص در تراز ۱۷۸ هزارو ۶۵۹ واحدی قرار داشت، اما تا قبل از تعطیلات هفته جاری، نماگر اصلی بازار در کانال ۲۹۶ هزار واحدی ایستاد که این امر نشان‌دهنده بازده بیش از ۶۰ درصدی شاخص کل بورس تهران است.»
بولتون رفت ، بازارها تغییر مسیر دادند؛

شمارش معکوس برای تغییر مناسبات در بازارهای ایران

برکناری بولتون قیمت نفت در بازارهای جهانی را دستخوش تغییر کرد و روند نزولی بر این بازار حاکم شد، حالا بسیاری از دست اندرکاران بازار پیش بینی می کنند سایر بازارهای جهانی نیز به زودی تحت تاثیر اتفاق رخ داده تغییر شرایز را تجربه خواهند کرد.
افزایش سقف بیمه شخص ثالث؛

سایه بیمه پس از افزایش قیمت خودروها تا چه میزان اَمن است؟

ورود موج نوسان قیمتی و افزایش نرخ خودرو‌ها در سال گذشته این نگرانی را بین عموم مردم راه انداخته است که آیا بیمه نامه‌ها با توجه به گرانی اتومبیل از تعهدات خود می‌کاهند؟
مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون:

دولت قصد ندارد سهام عدالت را تصاحب کند

مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان این که برای آزادسازی سهام عدالت نیاز به قانون است،‌ گفت: 49 میلیون نفر سهامدار عدالت منتظر مصوبه مجلس هستند.
مالیات بعنوان مانع رشد ؛

سایه سنگین «مالیات بر ارزش‌افزوده» بر سر صنعت بیمه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند : صنعت بیمه باید همانند بانک و بورس از مالیات بر ارزش‌افزوده معاف شود و چنانچه اخذ این نوع از مالیات حذف نشود، توسعه صنعت بیمه با چالش روبرو خواهد شد.
اصلاح مقررات در بازار پایه فرابورس؛

تنها راه این است که شرکت‌های غیرشفاف از بازار پایه فرابورس اخراج شوند

بازار پایه بورس مدت‌هاست توجه فعالان بازار سرمایه را به خود جلب کرده و نگاه عده‌ای برای کسب سودهای نجومی به این بازار معطوف شده است.
بازار بورس؛

اهرم کالایی صعود سهام

دماسنج اصلی بازار سهام روز گذشته پیرو روند پرشتاب صعودی خود از ابتدای شهریور، بار دیگر رکوردشکنی کرد. رشد ۴۴۲۳ واحدی شاخص کل بورس تهران، موجب شد فاصله این نماگر از ابرکانال ۳۰۰ هزار واحدی به کمتر از ۲ درصد برسد.
صفحه  از ۱۱۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها