مشمولان سهام عدالت بخوانند/ مراجعه به سامانه از ۱۴ فروردین

مشمولان سهام عدالت می توانند از روز دوشنبه ۱۴ فروردین برای مشاهده صورتحساب خود به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند.
بازار به روزهای اوج باز می گردد؟

4 عامل تاثیرگذار بر بورس در سال 96

بازار بورس در سال 95 روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه کرد و در حالی که زمستان 94 بازار بورس بازدهی خوبی داشت انتظار می رفت که سال 95 نیز همانند زمستان 94 بازار روند رو به رشد خود را ادامه دهد که این اتفاق رخ نداد.

سامانه سهام عدالت از دسترس خارج شد

بر اساس اعلام قبلی سازمان خصوصی سازی، سامانه سهام عدالت از روز(۳۰ اسفند۹۵) تا ۱۴ فروردین ۹۶، موقتاً از دسترس خارج شد.
از تهاتر تا صکوک؛

دو مکانیزم پرداخت بدهی‌های دولت به بخش خصوصی

یکی از نتایجی که در راستای راه‌اندازی سامانه بدهی‌ها قرار بود اتفاق بیفتد تهاتر مطالبات و بدهی‌ها بود. این تهاتر برای رفع نگرانی بخش خصوصی از دریافت مطالبات از دولت و همچنین تسویه بدهی های خود با بخش دولتی در دولت یازدهم عملیاتی شد.
محمد‌رضا پور‌ابراهیمی:

بررسی «سهام عدالت» در مجلس پس از سال نو

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی وضعیت سهام عدالت با حضور مسئولان ذیربط در کمیسیون متبوعش پس از تعطیلات سال نو خبر داد.
یک هفته با تپیکس ؛

پایان سال دشوار سهامداران

بازار سهام در آخرین هفته معاملاتی در سال 95 شرایطی بهتر داشت و با نوسان محدود شاخص در کانال 76 هزار واحدی و رشد 6/ 0 درصدی به کار خود پایان داد. وضعیت بازار بورس به ویژه در دو روز اخیر، همزمان با عبور از زمان تسویه نقدی معاملات قبل از سال نو بهبود یافت و فضایی بهتر را در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بر بازار حکمفرما کرد. این عملکرد هفتگی البته مانع از ثبت کارنامه ضعیف بورس در سال 95 با افت بیش از 4 درصدی شاخص نشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مردم از سهام عدالت خیری ندیدند/ساختار توزیع سهام عدالت اشتباه است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعضای هیئت مدیره ۶۰ شرکت جزء سهام عدالت باید به انتخاب دارندگان سهام باشند و ادعای حق از حقوق سهامداران است.
۹۰ هزار تومان برای هر نفر؛

سود سالانه سهام عدالت بالاخره اعلام شد

پوری حسینی گفت: کمترین سود در طول ۳ سال گذشته ۴ هزار میلیارد و بیشترین سود ۷ هزار میلیارد بوده است که بین ۴۹ میلیون نفر تقسیم می شود و حدود ۹۰ هزار تومان میانگین سهم هر نفر خواهد بود.
رئیس کل بیمه مرکزی؛

پرداخت دیه شهدای آتش‌نشان پلاسکو به محض تعیین وراث قانونی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: براساس قرارداد منعقده میان سازمان آتش نشانی و یکی از شرکت‌های بیمه، دیه ۱۶ آتش نشان ساختمان پلاسکو پس از تعیین وراث قانونی پرداخت می شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی:

10 سال است برگه‌های بی‌خاصیت سهام عدالت در دست مردم است و با سود آن نان سنگک هم نمی‌شود خرید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: 10 سال است برگه‌های بی‌خاصیت سهام عدالت در دست مردم است و سود پیش‌بینی شده برای آن به اندازه خرید دو نان سنگک هم نیست و سهامداران از هیچ حقی برخوردار نیستند.
در همایش« دنیای اقتصاد» بررسی شد؛

جاذبه و دافعه بورس 96

آخرین بخش همایش «چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 96» با بررسی ریسک‌ها و فرصت‌های بازار سرمایه در سال آینده به اتمام رسید.
همتی:

احتمال افزایش 10.5 درصدی نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث / آمار تصادفات و مجروحان افزایش یافته است

رئیس کل بیمه مرکزی از احتمال افزایش 10.5 درصدی حق بیمه شخص ثالث در سال 96 خبر داد و گفت: سال آینده صنعت بیمه 850 میلیارد تومان تعهد مالی به نیروی انتظامی و وزارت بهداشت برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای دارد، در عین حال آمار تصادفات و مجروحین رو به افزایش است.

برنامه ایران برای عرضه محصولات پتروشیمی در بورس دالیان چین

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه برای شکل گیری بازار مشتقه (غیرنقدی) ابتدا باید بازار نقد قوی در بورس ایجاد شود، گفت: با توجه به این که شرق آسیا، بزرگترین خریدار محصولات پتروشیمی ایران است،
محمد رضا پور ابراهیمی:

سود سهام عدالت هر نفر ۳۲ هزار تومان در سال است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ارزش پرتفوی سهام عدالت حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: سالانه حدود ۳۲ هزار تومان از محل سود سهام عدالت به هر فرد تعلق می گیرد.
صدای صاحبان سهام عدالت درآمد؛

"بالاخره نفهمیدیم، پول بدهیم به دولت، یا پول بگیریم از دولت!"

صاحبان سهام عدالت به اخبار رونمایی سامانه سهام عدالت واکنش‌های جالبی داشته اند. عمده آنها هنوز در این موضوع تردید دارند که بالاخره باید پولی از دولت بگیرند یا پولی به دولت بدهند. مسئولان تکلیف را روشن کنند.
معاون اول رئیس جمهور ؛

سال 96 سال جشن بزرگ سهام عدالت خواهد بود

از این به بعد مردم مالک خواهند بود و فقط روی کاغذ و نام نویسی نیست بلکه مردم می‌توانند خرید و فروش کنند. همه حقوق در سال ۹۶ به سهامداران منتقل خواهد شد.
نگاهی به سیاستهای پوپولیستی؛

بخت سهام عدالت باز شد

در حالی که حسن روحانی تا قبل از روی کار آمدن در سال 92 منتقد سیاست های پوپولیستی دولت قبل بود اما با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری سیاست ها و برنامه هایی را در دستور کار قرار داده است که با هیچ عبارتی جزء پوپولیستی نمی توان آنها را توصیف کرد.
پوری حسینی خبر داد؛

پایان بلاتکلیفی ٥٠ میلیون نفر در سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید بلاتکلیفی ١٠ ساله مشمولان سهام عدالت پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می‌شود.
علی آقا محمدی:

ارزش سهام عدالت دو برابر شده است / 49 میلیون و 500 هزار نفر سهامدار هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ارزش سهام عدالت دو برابر شده است، گفت: از محل سود سهام 24 هزار میلیارد تومان بابت هزینه سهام عدالت پرداخت شده و 532 هزار تومان قسط از هر سهم پرداخت شده است.
طیب‌نیا: مردم به بازارسرمایه اعتماد کنند:

پسته ایرانی بورسی شد

علی طیب‌نیا گفت: راه‌اندازی معاملات پسته در بورس کالای ایران یکی از راه‌های جهانی شدن دوباره این محصول است.
صفحه  از ۳۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها