سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

واگذاری‌ها، حاشیه‌های زیادی دارد/ شفاف‌سازی در واگذاری اموال مازاد دولت الزامی است

سعیدی‌مبارکه گفت: واگذاری‌های دولتی حاشیه‌های زیادی دارد که در صورت شفاف‌سازی و پاسخ قانع‌کننده به مردم می‌توان اعتمادسازی کرد. اکنون در شرایط بسیار سخت و بحرانی هستیم و لازم است که در این راستا سنجیده عمل شود.
این برند خرما تقلبی است؛

کالای تقلبی به خرما رسید!

کشف یک انبار خرمای تقلبی در جنوب پایتخت
باز خوانی یک پرونده ؛

حیاط خلوت رئیس خصوصی سازی از دولت رد می شود

صنایع بزرگی در کشور به واسطه ی ساز و کار نادرست در روند خصوصی سازی اتفاقات بسیار بدی برایشان رقم خورد. در جریان انجام تخلفات ریز و درشت در پروژه ی خصوصی سازی دی ماه سال قبل عده ای از نمایندگان در نامه ای به آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه خواستار رسیدگی جدی به طوماری از تخلفات رئیس سازمان خصوصی سازی و ممنوع الخروجی وی شدند. و در نهایت در بهمن ماه سال قبل دادستان کل کشور ممنوع الخروجی پوری حسینی را تأئید کرد.
مسئولان ذی ربط پاسخ دادند؛

سرانجام کالاهای احتکار شده به کجا رسید؟

با توجه به اینکه وزارت صمت مسئول رسمی تعیین تکلیف کالاهای مکشوفه از انبار احتکار است اما به نظر می رسد روند رسیدگی به این موضوع کمی مبهم مانده است.
اتاق تهران بر اساس داده‌های صندوق بین‌المللی پول بررسی کرد؛

مدل فسادزدایی ۲۱ کشور

صندوق بین‌المللی پول مدل فسادزدایی در ۲۱ کشور منتخب را ارزیابی کرده است. نتایج مطالعات این نهاد معتبر بین‌المللی نشان می‌دهد فساد بر توانایی دولت‌ها برای بهبود رشد اقتصادی و کاهش فقر تاثیر منفی دارد و با آسیب رساندن به درآمد یا از بین بردن دارایی‌های عمومی، باعث می‌شود که دولت‌ها برای اجرای تعهدات خود دچار مشکل شوند. ارزیابی اقدامات کشورهای منتخب حاکی از آن است که در زمینه کاهش فساد علاوه‌بر نقش دولت‌ها در اعمال اصلاحات قانون و خدمات عمومی، تقویت موسسات و نهادهای مالی نیز بخش مهمی از اصلاحات ضدفساد است.
کارگرانی که دیگر مشغول کار نیستند؛

واگذاری‌های دردسرساز؛ از «خصولتی‌» تا «خصوصی‌سازی» خیلی خصوصی!

واگذاری‌های پر ابهام و دردسرساز در استان‌های مختلف هرکدام ماجرایی دارد؛ موضوعی که سر نخ آن‌ها را می‌توان در خصوصی‌سازی‌های خیلی خصوصی تا «خصولتی‌ها» گرفت و در این میان کارگران متضرر می‌شوند.
عضو کمیسیون اقتصادی؛

شربت«ب‌کمپلکس» بشکه‌ای قاچاق می‌شود

اگر می خواهیم رانت خواران ۲۰۰هزار میلیارد تومان را نخورند لازمه اش این است که کالاها کوپنی شود و افرادی هم که با این فرآیند مخالفت می کنند باید وضعیت جامعه را بیش‌تر رصد کنند.
واردکنندگان با دلار ٤٢٠٠ تومانی یک‌ساله ۲.۵ برابر خسارت سیل به جیب زدند!!

مشکل ،رانت خواران نیستند، مشکل رانت گذاران هستند!

آخرین گزارش‌های منتشر شده از خسارت اقتصادی سیل ‏به ٥ استان ایران نشان می‌دهد که سیل حدود ٣٠هزارمیلیارد تومان هزینه به بار آورده ‏است. اگر بخواهیم این رقم را با سود پرونده واردات با دلار ٤٢٠٠ تومانی مقایسه کنیم متوجه می‌شویم ‏که رانت خواران ظرف یک‌‌سال، چیزی حدود ۲.۵ برابر خسارت سیل، سود برده‌اند.
یادداشت محسن جلال‌پور؛

هشدار به رانت‌جویی صادراتی

آمارهای سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد تا سال ۱۳۹۶ تعداد صادرکنندگان فعال کشور اعم از حقیقی و حقوقی حدود ۸ هزار بوده است. در سال ۱۳۹۷ همان‌طور که به‌دلیل جذابیت ارز ۴۲۰۰ تومانی یکباره تعداد وارد‌کننده‌ها افزایش قابل‌توجهی پیدا کرد، سیاست‌های اعمال شده با هدف بازگرداندن ارز ناشی از صادرات نیز باعث افزایش عجیب آمار صادرکنندگان شده است.بار اصلی صادرات سال ۱۳۹۷ هم بر دوش ۴۴۵ صادر‌کننده بوده که هیچ نشانی از آنها نداریم که از این تعداد ۲۷۸ صادرکننده حقوقی و ۱۶۷ صادرکننده دیگر فرد حقیقی بودند که بیش از ۵ میلیارد دلار صادرات داشته‌اند و ارز ناشی از صادرات را به کشور بازنگردانده‌اند.
سلطان کشی وبازگشت مارپیچ تورمی؛

سلطان کشی های تازه درراه است؟

افزایش سرسام اورقیمت برخی کالاها ی موردنیاز شهروندان در50 روزگذشته و عبور نرخ هردلار از 14هزارتومان و رسیدن آن به آستانه 15 هزارتومان و نرخ هرسکه از 5 میلیون تومان نشان می دهد سلطان کشی های پارسال برای جلوگیری از رشد قیمت ها بی فایده بوده است.
بازگشت ارز حاصل از صادرات؛

ماجرای صادرکنندگانی که ارز را برنمی‌گردانند

به دستور رئیس کل بانک مرکزی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی(۴۲۰۰ تومانی) و ارز نیمایی، به صورت مرتب بر روی سایت این بانک به روز می‌شود؛ اما خبری از صادرکنندگانی که ارز را نیاورده‌اند، نیست.
جیب به جیب در دولت؛

ارز دولتی برای واردات نصیب چه کسانی شد؟

بانک مرکزی روز گذشته فهرست تازه‌ای از دریافت‌کنندگان ارز دولتی و نیمایی در یک سال گذشته را منتشر کرد. اگرچه فهرست‌های اعلامی بانک مرکزی انسجام و ترتیب مناسبی ندارند و هیچ‌گونه جمع‌بندی خاصی از پرداخت‌های مختلف به شرکت‌های گوناگون در آنها انجام نشده، اما حاوی اطلاعات جالبی از دریافت‌کنندگان ارزهای دولتی و نیمایی از سوی شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده است.
عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان؛

جلوی اجرای پروژه‌های سفارشی را گرفتیم

صندوق ذخیره فرهنگیان در این سال‌ها فراز و فرودهای بسیاری داشته و انعکاس اخبار اختلاس‌های میلیاردی از این صندوق باعث شد تا معلمان نسبت به عملکرد آن معترض بوده و بارها خواستار شفاف‌سازی گردش مالی صندوق شده بودند؛ صندوقی که 23 سال پیش با هدف ارتقای معیشت و رفاه فرهنگیان راه‌اندازی شد تا سود حاصل از درآمد‌های شرکت‌های تابعه بعد از بازنشستگی فرهنگیان به حساب‌شان واریز شود اما چند سال پیش خبر آمد متخلفان به صندوق معلمان هم رحم نکردند. با این حال آن‌طور که مرتضی حاجی عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گوید صد هزار برگه اسناد در اختیار هیأت تحقیق و تفحص قرار گرفته تا آنها حقوق و اموال از دست رفته معلمان را برگردانند.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ؛

شرکت دخانیات یکی از موانع اصلی مبارزه با قاچاق است/ قاچاق ۳۵۲ میلیون دلاری سیگار

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به دستاوردهای اجرای برنامه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی، گفت: در حال حاضر یکی از موانع اصلی پیشبرد این برنامه، عدم همکاری شرکت دخانیات ایران است.
افشاگری؛

افشای هویت باند پیامک‌های مزاحم توسط وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی دو برادر را به عنوان عامل اصلی ارسال پیامک های مزاحم معرفی کرد.
سلطان شکر؛

دلال‌ها شکر اضافی خوردند!

سود 2000 میلیارد تومانی دلالان شکر تنها طی دو ماه گذشته که این روزها به یکی از موضوعات داغ رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده، سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
علی سرزعیم:

سلاطین سکه ارز قیر و طلا نتیجه پول مفت نفت بودند

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سلاطین سکه، ارز، قیر و طلا نتیجه پول مفت نفت بودند. به گفته وی کاهش درآمد‌های نفتی یک فرصت مهم در سالم سازی اقتصاد است.
آقاپور عنوان کرد؛

پتروشیمی کرمانشاه با تخلف قیمت ۵۰۰ میلیارد تومانی واگذار شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی میزان اختلاف قیمت واگذاری پتروشیمی کرمانشاه را ۵۰۰ میلیارد تومان با نرخ اصلی آن اعلام کرد.وی با اشاره به اینکه سه مورد واگذاری بخش‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، گفت: تحقیق و تفحص پالایشگاه کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بررسی و طبق ماده ۲۳۴ این واگذاری به نحوه صحیح انجام نشده و پرونده به دستگاه قضائی ارجاع شد.
استاد دانشگاه شهید بهشتی:

گوشت سگ توزیع نکنید

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: حکمرانی اقتصادی و سیاسی ما چیزی توزیع می‌کند که از گوشت سگ هم خطرناک‌تر است: رانت.
شفافیت سازمانی ملاک عملکرد در هر نهاد؛

تأمین اجتماعی شفاف عمل کند

طبق قانون مدت زمان سرپرستی برای ادارات یا سازمان‌های دولتی یک دوره سه ماهه بوده و یک دوره نیز قابل تمدید است و در مجموع یک اداره دولتی می‌تواند شش ماه به صورت سرپرستی اداره شود.ماهیت سازمانی مانند تأمین اجتماعی که اتفاقاً حاشیه ها درباره ی آن کم نیست نیاز به شفافیت بیشتری در عملکرد دارد نه اینکه بعد گذشت مدت قانونی هنوز مدیرعامل آن معرفی نشده باشد.
صفحه  از ۴۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها