سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پدرام سلطانی:

کاسب های تحریم دالان های تاریک فسادحفرکرده اند

سخنان خشم آلود بیژن زنگنه درباره فساد بزرگ بابک زنجانی که هزاران میلیارد تومان پول حاصل از صادرات نفت خام دراختیارش را پنهان کرده و به هردلیل آن را برنمی گرداند ومحاکمه گروهی از کسانی که دردولت احمدی نژاد ارزهای صادرات پتروشیمی را دراختیار داشته واز آن برای خود رانت فساد آلود درست کرده بودند، نشان می دهد تحریم ایران درسالهای اخیر یکی از سرچشمه های فساد شده است.
پرونده جنجالی ثبت سفارش خودرو؛

چگونه یک شرکت غیرنمایندگی با تعهد به گمرک، خودرو‌های ممنوعه را وارد کرده است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد، نام شرکت پ. در فهرست صد شرکت و شخص متخلف در زمینه ثبت سفارش‌های فاقد اصالت قرار دارد. این شرکت در ثبت سفارش ۱۱۸۱ دستگاه خودرو به ارزش ۴۳ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۲۵۱ دلار تخلف کرده که تمام تخلف صورت گرفته مربوط به پرداختی‌ها پس از تاریخ سیزدهم دی ماه ۱۳۹۵ (ممنوعیت ثبت سفارش برای غیرنمایندگی ها) بوده است.
دولتها درمسیر رانت خواری؛

دولت دوازدهم و ادامه نظام حامی پروری

این روزها شاهد محاکمه یک گروه از کسانی هستیم که بنا به گفته دادستان انقلاب درنظام اقتصادی اخلال کردند و به همین دلیل است که داستان رانت خواری و فساد باردیگر به صدر خبرهایی اقتصادسیاسی ایران برگشته و با داستان تلخ کاهش قدرت خرید شهروندان گره خورده است.
سلاطین در خانه ؛

این همه سلطان تو ایران چیکار می‌کنن؟!

کشف و بازداشت سلطان‌های متعدد در حوزه‌های مختلف و اعلام رسانه‌ای آنها، سوژه کارتونی با عنوان «این همه سلطان و یک رعیت» از محسن ظریفیان در کانال طنز و کارتون «نیش خط» شد.
مبارزه با قاچاق سوخت؛

کشف یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس

پاسداران منطقه یکم نیروی دریایی سپاه بیش از یک میلیون لیتر گازوئیل قاچاق را در آب‌های ساحلی بندرعباس کشف کردند. به گزارش فارس، نیروی دریایی سپاه پاسداران پس از یک هفته رصد اطلاعاتی، بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در سواحل خلیج فارس ضبط کرد.
اشفتگی در بازار خودرو؛

آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان!

تبلیغاتی گوبلزی که هنوز ادامه دارند تا جایی که طی روز‌های اخیر و با انتشار خبر بازداشت مدیرعامل داتیس خودرو، شاهد برگزاری نشستی در این شرکت هستیم که «صمیمانه» توصیف شده و در آن، پدر مدیرعامل شرکت ـ که عضو هیأت مدیره است ـ از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو گلایه کرده و گفته: «مشکلات پیش روی، مختص شرکت داتیس خودرو نیست و بخش عظیمی از این چالش‌ها، مربوط به تصمیم گیری‌های نادرست در حوزه صنعت خودرو کشور بوده است»!
بازار کاغذ؛

ماجرای عجیب گم شدن ۱۸۴ هزار تن کاغذ وارداتی

ظاهراً قرار نیست کمی سرمان به فرهنگ گرم باشد و از حواشی دور باشیم اما گویا سرنوشت نهایی ما دست و پنجه نرم کردن با همین حواشی است. چند روزی که مشغول هضم کردن کلاهبرداری بزرگ خانم مرجان شیخ الاسلامی آل‌آقا بودیم که روز گذشته آقای هومان حسن پور که همین چند هفته قبل به‌عنوان رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران انتخاب شدند، نشست خبری گذاشتند و خیلی رک و صریح از گم شدن 184 هزار تن کاغذ وارداتی خبر دادند.
خوانساری اعلام کرد؛

گسترش رانت و فساد ارز ۴ نرخی

رئیس اتاق بازرگانی تهران با برشمردن ۴ نرخ برای ارز در شرایط کنونی اقتصاد گفت: زمزمه اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تولید یک میلیون خودروی ارزان به گوش می‌رسد که جای سوال دارد.
یادداشت علی دینی ترکمانی؛

ریشه‌های فساد نظام‌مند

فساد در ایران ابعاد بی‌سابقه‌ای پیدا کرده است؛ به پدیده‌ای نظام‌مند و بسیار سازمان‌یافته تبدیل شده است...
فساد در پتروشیمی؛

مرجان شیخ‌الاسلامی در همسایگی خاوری!

خبر اختلاس کلان مرجان شیخ‌الاسلامی، شریک متهم پرونده فساد در پتروشیمی که گویا از کشور متواری شده، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
یک کارشناس اقتصادی گفت:

کدام فعالیت‌های اقتصادی در ایران مستعد پولشویی‌اند؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: فعالیت‌های اقتصادی از جمله ساختمان سازی، خرید و فروش کالاهای لوکس که با وارد کردن محصولات به بازار تاثیر مستقیمی بر اشتغال ندارند به دلیل ریسک کمتر زمینه مناسبی برای شیوع پدیده پولشویی هستند.
مستند توطئه انحصار؛

پشت پرده ممنوعیت واردات خودرو

مستند توطئه_انحصار سعی دارد تا پرده از رانت و فساد موجود در بازار خودرو برداشته و هویت عاملان و آمران سیاست های غلط دولت را برملا کند. در این گزارش شاهد خواهید بود که خودروسازان داخلی و قطعه سازان نقش پررنگی در پشت پرده سیاست گذاران دارند و رانت قابل توجهی را از آن خود کرده اند.
در قالب یک طرح کلان ملی ؛

قاچاق کالا در کشور کنترل می‌شود

به منظور جلوگیری از قاچاق کالا ، دستگاه اسکنر بازرسی کانتینری با تکیه بر دانش متخصصان داخلی در کشور تولید شد .نجات بخش به حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تولید این محصول دانش بنیان اشاره کرد و گفت : با توجه به دریافت حمایت مالی از سوی معاونت علمی و با تکیه بر دانش متخصصان داخلی این دستگاه را در کشور بومی سازی کردیم . وی با اشاره به این که این محصول دانش بنیان تولید محدودی در دنیا دارد گفت : ما دانش فنی تولید این دستگاه را درحوزه بازرسی و امنیتی تاحدود زیادی بومی سازی کردیم .
یک کانال معیشتی بودجه در ابهام؛

نفع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کیست؟

باوجود تاکید دولت در بودجه برای اختصاص ۱۴ میلیارد دلار از درآمدهای ارزی‌ جهت تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، مجلس مانع تصویب این پیش‌بینی شد و در این حالت کالاهای اساسی با ارز نیمایی با حدود 2 برابر این نرخ تامین می‌شود، در این بین، نفع حدود ۵۶ هزار میلیاردی برای دولت ایجاد و تمام ارز نفتی آن حداقل با نرخ ۸۰۰۰ تومان فروخته می‌شود که رقم خوبی در بودجه اضافه خواهد کرد.
فرشاد مومنی عنوان کرد؛

مردم شیوه‌های خصوصی‌سازی را مشکوک به فساد می دانند

فرشاد مومنی اظهار داشت: در گزارش UNDP آمده است اگر دارایی‌های بین نسلی مردم ابزاری برای ولنگاری مالی دولت باشد و دولت آنها را صرف امور روزمره و جاری کند یکی از بزرگترین و نابخشوده‌ترین گناه‌ها را انجام داده است.مومنی گفت: دستیابی به این ترکیب خردمندانه نیازمند یک بلوغ اندیشه‌ای در زمینه شناسایی مهمترین ویژگی‌ها و توانایی‌های هر کدام از این دو بخش در یک شرایط تاریخی معین و یک زمان و مکان مشخص و همچنین آگاهی از مجموعه درماندگی‌های دولت و بازار دارد که هم فعالیت دولت و هم بخش خصوصی را متاثر می‌کند. اما این مسئله در کشور ما همانند مسائل دیگر که در آن رویه‌ها شتابزده و غیرمبتنی بر کار کارشناسی جدی هستند برای جامعه مسئله‌ساز می‌شود.
لزوم نظارت بر بازار؛

دست‌های سیاه چگونه جیب‌های مردم را خالی می‌کنند؟

وضعیت متلاطم این روزهای بازار فرصتی را برای سودجویان ایجاد کرده تا با ترفند ویژه ذغال را به کالای پرسودی تبدیل کنند.سودجویان و فرصت طلبان، این بار دست بر روی ذغال گذاشته اند؛ کالایی که به ظاهر ارزان و کم اهمیت است، اما با ترفند ویژه آن را تبدیل به کالایی پر سود می‌کنند. آنان با افزودن به وزن ذغال بدون آنکه کسی شک کند، کالای خود را به مبلغی بیشتر از ارزش واقعی به فروش می‌رسانند.
انتصاب یک فرد مسئله دار با فشار بانک صد در صد دولتی در یک بانک خصوصی!

این بانک دولتی بر اساس کدام ضوابط این فرد را در این سمت منصوب کرده است؟

خبر رسیده است فردی که دارای ده‌ها پرونده قضایی و دو پرونده مفتوح است، با حمایت یکی از بزرگترین بانک‌های دولتی کشور، به عنوان مدیر سرمایه گذاری یک بانک خصوصی منسوب شد.
معاملات غیر رسمی چیست؟

کلاهبرداری‎هایی که در پوشش «معاملات غیررسمی» انجام می‌شود

طبق گفته اساتید دانشگاه و مسئولین کشور، معاملات قولنامه‌ای یا غیررسمی به عنوان یکی از مشکلات اساسی در کشور محسوب می‌شوند. این وسیله به دلیل غیرشفاف بودن ابزار مناسبی برای کلاهبرداران محسوب می‌شوند
بیم از ظهور سیاه‌چاله‌های فساد؛

تبعات دور زدن تحریم‌های اقتصادی در گفت‌وگو با جعفر خیرخواهان

جعفر خیرخواهان می‌گوید: اتکا به شیوه‏های غیررسمی باعث می‏شود تا اقشار مختلف جامعه در برابر بی‏قانونی گروه‏ها و باندهای قدرتمند آسیب‏پذیر باشند و در چنین محیطی امور پیش‏بینی‏ناپذیر و عدم امنیت فراوان است.
مبارزه با فساد اقتصادی؛

گنده لاتی که کسی زورش به آن نمی‌رسد

آدم این جوان و هزاران نفر مثل او را که برای گرفتن وام کفش آهنی به پا می‌کنند، کنار حسین هدایتی می‌گذارد، فردی که مدعی است مدیران بانکی بدون وثیقه به او تسهیلات می‌دهند.در سیستم بانکی که اگر یک آشنا داشته باشی، کارت به سرعت برق و باد حل می‌شود و وای به روزی که بی آشنا و پارتی، پا را به داخل بانک بگذاری. واقعا بانک‌داری در ایران نه اسلامی است نه غربی. یک شتر و گاو، پلنگی است که آن سرش ناپیدا. می‌شود گفت که بانک‌ها در ایران تنها مجموعه‌ای هستند که هم صدای افراد مذهبی را درآورده‌اند و هم غیرمذهبی‌ها را.
صفحه  از ۴۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها