سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر صنعت خبرداد؛

دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتشار متنی در توئیتر، از دستگیری م.آ و اعترافات وی در خصوص فساد زنجیره ای خبرداد.
ماجرای لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی؛

مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

بانک مرکزی اعلام اسامی کامل دریافت‌کنندگان ارز دولتی را آنقدر به تعویق انداخت تا در نهایت دادستانی به ماجرا وارد شد و زمان ۴۸ ساعته‌ای برای این موضوع تعیین کرد. با این حال مشخص نیست که با این هشدار بانک مرکزی لیست را اعلام می‌کند یا خیر؟ در این بین یکی از ابهامات اصلی این است که آیا بانک مرکزی به خواست خود اسامی را کامل اعلام نمی‌کند و یا با محدودیت مواجه است؟
زاوه:

استفاده از امتیازات ویژه دولتی باید شفافیت داشته باشد

روش عادلانه، اخذ مابه‌التفاوت قیمت ارز تخصیصی و ارز بازار آزاد و آزاد کردن واردات با ارز آزاد است.
لزوم مبارزه با فساد اقتصادی؛

مجوز, نماد بی اعتمادی

اسامی منتشر شده شروع کننده یک موج از کشف ها و به دنبالش مطالبه برای پاسخگویی ها شد هرچند در ادامه فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی در سایر حوزه ها منتشر نشد
معاون وزیر صنعت:

اختفای کالاهایی که از ارز رسمی استفاده کرده اند، جرم است

معاون اموراقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن هشدار به کسانی که مبادرت به احتکار و اختفای کالا کرده اند، گفت: طبق قانون، احتکار و اختفای کالاهای وارداتی یا تولیدی با مواد اولیه ای که از ارز رسمی استفاده کرده اند، جرم محسوب می شود.
سلطان سکه؛

احضار نوچه های سلطان سکه

نوچه های سلطان سکه احضار شدند
رئيس‌پليس پايتخت اعلام کرد:

نوچه‌هاي سلطان سکه دستگير شدند

رئيس‌پليس پايتخت اعلام کرد که فهرست ۵۰ نفر از خريداران عمده سکه به منظور بررسي بيشتر در اختيار پليس قرار گرفته است.
صاحبنظران اقتصادی از آثار 6 فرمان رئیس جمهوری می‌گویند؛

ریشه فساد و رانت‌ها با ارز تک نرخی از بین می رود

این بار دولت مبارزه با فساد را از بدنه خود آغاز کرد. شنبه شب رئیس جمهوری برای پایان دادن به تخلف‌ها و حرف و حدیث‌هایی که در دولت مطرح است به وزیران خود دستور داد که هماهنگی‌های لازم برای معرفی متخلفان، برخورد با آنها و خشکاندن ریشه فساد و رانت‌ها داشته باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد؛

اعضای ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالاهای وارداتی منصوب شدند

وزیر صنعت، معدن و تجارت، اعضای ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کلیه کالاهای وارداتی یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ رسمی را منصوب کرد.
در گفت‌وگو با عضو اتاق بازرگانی تهران :

افزایش یارانه دهک‌های پایین جایگزین توزیع رانت 160 هزار میلیارد تومانی ارز در بازار شود

عضو اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: با یک حساب سرانگشتی می‌توان با 160 هزار میلیارد تومان به سه دهک پایین و محروم جامعه ماهیانه 250 هزار تومان، برای چهار دهک 200 هزار تومان و دو دهک بعدی هم 100 هزار تومان اختصاص داد
وعده معاون وزیر صنعت؛

قطع دست واسطه‌ها از صادرات

راه صادرات از طریق واسطه‌ها به بن بست خواهد رسید. این وعده را معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اجرای مصوبه جدید صادراتی دولت به منظور الزام به صادرات تنها از مسیر تولیدکننده اصلی می‌دهد.
محسن صفایی فراهانی:

امپراتوری شبه دولتی ها

سهم بالای اقتصاد دولتی، باعث می‌شود که به طور طبیعی بسیاری به رانتخواری گرایش پیدا کنند عامل گسترش رانتخواری در یک کشور، عدم پایبندی به قانون و افزایش حجم منابع دولتی است ابزارهای قانونی زمانی عملیاتی می‌شود که مجریان و دستگاه‌های نظارتی به اجرا و نظارت قوانین مومن باشند وقتی مجریان و ناظران قانون به نوعی در امر رانتخواری سهیم می‌شوند، کسی باقی نمی‌ماند که قوانین را اجرا و بعد بر آن‌ها نظارت کند.راهکار برون‌رفت از شرایط فعلی این است که سهم اقتصاد دولتی و شبه دولتی در کشور کاهش پیدا کند.
فرمان مبارزه با محتکران کالاها ؛

۳ دستور وزیر اقتصاد/ تشکیل ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالاها

مدتی است بازار روال قبل را طی نمی‌کند. گذر از بازار فروش کالاهای مختلف و به خصوص کالاهای وارداتی، مهر تاییدی بر رفتار متفاوت فعالان بازار است که فروش را بایکوت کرده‌اند.
بازار ثانویه ارزی؛

نسخه فعالان اقتصادی برای مدیریت رانت ارزی

بازار ثانویه ارزی در سامانه نیما از آخر هفته گذشته راه‌اندازی شد. بازاری که قرار است همه چیز در آن با منطق بازار تعیین شود و عرضه‌کننده و تقاضا‌کننده در فضایی رقابتی به خرید و فروش ارز بپردازند. ارز موجود در این بازار نیز از محل 20 درصد از صادرات غیرنفتی تأمین می‌شود.
لزوم مبارزه جدی با فساد اقتصادی؛

رقص اختلاس گران روی بیت المال آزاد !

این روزها با وجود مشکلات اقتصادی پیش آمده نیاز به یک برخورد قاطع با مفسدان و اختلاسگران مالی به شدت حس می شود .
اظهارات ضدونقیض درباره برخورد با متخلفان اقتصادی ادامه دارد؛

20هزار‌میلیارد تومان رانت در جیب 10 هزار نفر

با متخلفان اقتصادی چگونه رفتار کنیم؟ این سؤالی است که این روزها در کوچه و بازار تا رسانه‌ها و جلسات مدیران مطرح می‌شود و پاسخ‌های متفاوتی نیز به آن داده می‌شود. از لزوم برخورد با متخلفان تا عدم برخورد قهریه با آنان برای برهم‌نخوردن آرامش بازار و البته درخواست اشد مجازات برای آنها، فقط بخشی از پاسخ‌های متفاوت به این سؤال واحد است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس؛

خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از خروج سه میلیون و 500 هزار سکه از کشور و انتقال آن با سلیمانیه عراق خبر داد.

صدرنشینی نان در شکایت های رسیده به وزارت صنعت

بیشترین شکایت‌های رسیده به سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت در خردادماه درباره «نان»، «میوه و سبزی» و «شیرینی» بود؛ بنابراین هنوز مشکلات زیادی در زمینه «قوت غالب مردم» وجود دارد.
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی؛

رانت در تولید، فروش و بازارهای پتروشیمی بیداد می‌کند

یک کارشناس ارشد حوزه انرژی ضمن بررسی واگذاری شرکت‌های پتروشیمی به بخش خصوصی، از وجود رانت در بخش های مختلف این صنعت انتقاد کرد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد؛

ورود وزارت اطلاعات به 15 پرونده مهم ارزی

پس از اقدام دولت برای تک‌نرخی‌کردن ارز، به یک‌باره نرخ آن روندی صعودی به خود گرفت. بازاری که حتی با اقدامات تعزیراتی هم کنترل نشد و نرخ غیررسمی دلار را به 9‌هزار تومان رساند. در این میان دولت با کمک نیروهای نظامی، اقدامات گسترده‌ای برای کنترل بازار ارز کرد و حتی نیروی انتظامی در اقدامی ضربتی، دلالان ارز را که تصور می‌شد بر التهابات بازار می‌افزایند،
صفحه  از ۲۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها