سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ناگفته‌هایی از بانک سرمایه؛

پول فرهنگیان نبود سپرده‌ عادی بانک سرمایه را بردند

مهدی نیکدل مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن اینکه اعداد مطرح شده درباره حجم تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان توسط طیف منتقدان را با آمارهای دیگری رد می‌کند، توضیح می‌دهد که قرار است مجموعه صندوق از این تحقیق و تفحص برای اصلاح ساختارها و رویه‌های خود استفاده کند.
در گفت‌وگو با پازوکی:

ایران بهشت دلالان و واسطه گران است/ بخشی از پولشویی از طریق داشتن کارت‌های بانکی متعدد صورت می‌گیرد

یک کارشناس اقتصادی گفت: عدم شفافیت و نبود نظام آمار و اطلاعات دقیق، یکی از دلایل اصلی فرار مالیاتی در اقتصاد ایران است، به طوری که در ایران نسبت مالیات بر تولید ناخالص داخلی تقریبا 8 درصد است در حالی که این رقم در کشور ترکیه 20 درصد است، بنابرین می‌توان گفت ایران بهشت دلالان و واسطه گران است و اگر سیستم مالیاتی ما درست باشد این فرار مالیاتی کاهش می‌یابد.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی :

واردات شبانه بیش از 6 هزار خودروی لوکس

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه 360 هزار نفر در کشور در بحث واردات البسه خارجی بیکار شده‌اند، گفت: مستنداتی را به مسئولان گمرک ارائه دادیم که چگونه نزدیک به 6481 خودروی لوکس به صورت شبانه وارد کشور می‌شود.
نمایندگان مجلس؛

دستگاه‌های اجراکننده قانون مبارزه با پولشویی مشخص شدند

نمایندگان مجلس دستگاه‌ها و مجموعه‌های اجراکننده قانون مبارزه با پولشویی را مشخص کردند.
لیندن و شرکا چگونه محاکمه شدند؛

مدیرکل خیانتکار

با تاسیس بانک ملی و با اجازه مجلس، شش نفر شامل دکتر کورت لیندن‌بلات، هاینریش روست، اتو دکر، فردریش اشتفان، بوتوشای بلیش و گوستاو فوگل از کشور آلمان برای اداره بانک استخدام شدند. اما این افراد با توجه به موقعیتی که داشتند، دست به سندسازی و تهیه بیلان تقلبی زدند. پس از چندی خیانت آنها آشکار شد و دستگاه حقوقی ایران در آن زمان اقدام به بازخواست و محاکمه لیندن و شرکایش کرد.
یک تبصره و چند تفسیر؛

اصلاح لایحه مبارزه با پولشویی بازی در زمین FATF

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دو جلسه صحن علنی کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را بررسی و در نهایت تصویب کردند.
مسعود کرباسیان:

پولشویی آثار مخربی بر امنیت سیاسی کشور دارد

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پولشویی آثار مخربی بر امنیت سیاسی و اقتصادی کشور دارد بنابراین ضرورت داشت دولت برای تعیین جرایم مبارزه با پولشویی لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:

300 میلیون دلار به صندوق توسعه ملی واریز نشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تشریح سه ابهام در خصوص منابع صندوق توسعه ملی در سال ۹۶، گفت: دولت به دنبال آن بود که یک عددی را از حساب صندوق توسعه ملی برداشت کند که دیوان محاسبات متوجه می‌شود و با نامه نگاریهای انجام شده این روند متوقف شد.
در گفت وگو با امیرخجسته؛

میزان واقعی قاچاق خودرو، بیش از 34000 دستگاه است+متن نامه به دادستان کل کشور

بنا بر اخبار منتشره، بیش از شش هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی وارداتی، زمانی ثبت‌سفارش شده‌اند که سایت مربوطه بسته بوده و طبعا امکان سفارش‌گذاری وجود نداشته است؛ اما اکنون یکی از نمایندگان مجلس به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می دهد، حجم تخلفات بسیار بیشتر از این ارقام است.
تذکر نمایندگان به وزير اقتصاد؛

پاي کرباسیان به پرونده بيمه ایران باز شد

بحران‌های ریز درشت و سوءمدیریت در بیمه ایران عاقبت باعث شد نمایندگان مجلس مجلس پای وزیر اقتصاد را به این پرونده باز کنند. این اتفاق در حالی رخ داده که طبق مقررات بالاترین مرجع رسیدگی و نظارت در این صنعت، بیمه مرکزی است.
حاجی‌بابایی:

بانک‌ها از بالا تا پایین دلالی می‌کنند/کارفرمایان برای مبارزه با بانک به کارگر فشار می‌آورند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بانک‌ها از بالا تا پایین دلالی می‌کنند، گفت: با این وضعیت بانک‌ها، کالای ایرانی حمایت نمی‌شود.
پولشویی در سایت «آمازون» با فروش کتاب‌های جعلی؛

شیوه‌ای عجیب برای پول‌شویی در سایت مشهور فروش آنلاین

در سایت آمازون کتاب‌هایی شناسایی شده‌اند که هیچ‌گونه ارزش محتوایی ندارند و تا هزاران دلار نیز قیمت‌گذاری شده‌اند که احتمالاً بهانه‌ای برای پول‌شویی باشند. در یکی از این موارد مبلغ ۲۴ هزار دلار برای فروشنده‌ای جعلی و ناشناس واریز شده است.

بسته بندی آدامس های خارجی در کارگاه های زیرزمینی

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو از قاچاق بی رویه آدامس به کشور خبر داد و گفت : متاسفانه این محصول را از چین وارد کشور می کنند و با بسته بندی در کارگاه های زیرزمینی به نام ادامس آمریکایی به فروش می رسانند.
معنای ویژه حیف و میل بیت‌المال؛

حیف و میل بیت‌المال

شما حتماً عبارت «حیف و میل بیت‌المال» را بسیار شنیده‌اید و بسیاری را دیده‌اید که از حیف و میل شدن بیت‌المال شکایت می‌کنند. اکثریت شهروندان وقتی از حیف و میل بیت‌المال حرف می‌زنند، صادقانه نگران فساد و ناکارآمدی هستند، و دل‌شان به حال مملکت می‌سوزد، اما اقلیتی هم هستند که وقتی می‌گویند حیف و میل بیت‌المال، معنای دیگری در نظر دارند.
رانت بوروکراتیک؛

رانت و رانت خواری به زبان ساده

رانت جویی را می توان مقوله ای دانست که در آن رفتار عده خاصی بررسی می شود؛ عده ای که در تلاش هستند ثروت خلق شده توسط دیگران را به تملک خود درآورند به جای اینکه خود، خلق ثروت کنند.
سایت‌های قابل اعتماد؛

مجوزدارها چطور در اینترنت تخلف می‌کنند؟

برای این‌که مشترکین اینترنت بتوانند سایت‌های قابل اعتماد برای معاملات و خرید و فروش‌های اینترنتی را تشخیص دهند، سال‌های گذشته نماد اعتماد الکترونیکی به فضای مجازی معرفی شد و اکنون بسیاری از سایت‌ها از این نماد به طور قانونی استفاده می‌کنند، اما همین افرادی که مجوز فعالیت اقتصادی در فضای مجازی را به دست آورده اند تخلف‌ها و گاهی فعالیت‌های غیرمجازی را با همین پوشش انجام می‌دهند.
عضو هیأت مدیره اتحادیه پوشاک خبر داد؛

قاچاق ۲.۶میلیارد دلاری پوشاک/۳۶۰ برند خارجی غیرمجاز داریم

عضو هیأت مدیره اتحادیه پوشاک از حدود توزیع ۲.۶میلیارد دلار پوشاک قاچاق در بازار خبر داد.
محاسبه حجم کالاهای قاچاق؛

قاچاق در ایران چطور اندازه‌گیری می‌شود؟

اینکه چطور حجم کالاهای قاچاق وارداتی که به صورت مخفیانه و غیرقانونی وارد شده برآورد می‌شود، سوالی است که برای خیلی‌ها پیش آمده؛ اینکه چطور عددی دقیق به عنوان آمار قاچاق در کل کشور محاسبه و اعلام می‌شود.
برندهایی که زیرسبیلی رد می‌شوند؛

فروش آبمیوه‌های قاچاق در سوپرمارکت‌ها

مدت‌ها از جولان آبمیوه‌های قاچاق عربی در سوپرمارکت‌ها می‌گذرد، اما به نظر می‌رسد برای عرضه این آبمیوه‌ها سخت‌گیری خاصی لحاظ نشده و در نهایت حساسیت‌ها به چند برند خاص مربوط شده است.
دولت خبر را تأیید کرد؛

پرونده قاچاق ۶۴۰۰ خودرو امنیتی شد

رئیس سازمان توسعه تجارت از ارسال پرونده اخیر تخلفات واردات خودرو به دستگاه‌های امنیتی قضایی خبر داد و گفت: علی‌رغم آن‌که تیرماه پارسال اعلام شد ثبت سفارش واردات متوقف شده اما خودروهایی از مسیر گمرک ترخیص شده که ثبت سفارش آنها بعد از تاریخ اعلامی بود.
صفحه  از ۲۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها