سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محمدصالح ترکمان؛

ماجرای واگذاری ماشین‌سازی تبریز و تخلفات +فیلم

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند درباره جزئیات واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز و تخلفات پیرامون آن توضیحاتی را ارائه کرده است.
بلای ارز 4200 تومانی؛

فرخزاد؛ بی‌سوادی که از قبال ارز جهانگیری۴/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان پول به جیب زد محاکمه شد

«رانت خواران» فقط قسمتی از این پرونده بزرگ فساد ارزی در کشور هستند اما نام «رانت دهندگان» گویا همیشه محکوم به فراموشی میگردد، مساله ای که رهبرانقلاب نیز به تندی از آن انتقاد کردند.
محمدرضا اکبری:

دولت الکترونیک کلید رفع فساد سیستماتیک اداری است/ سهم دولت از بازار عرضه و تقاضا، تقریبا هیچ!

محمدرضا اکبری گفت: متاسفانه در اقتصادهای دولت محور نیز عده ای از رانت دولتی استفاده می کنند، در نتیجه فساد سیستماتیک اداری مسئله ای است که تنها با دولت الکترونیک مرتفع خواهد شد.
گمرک پاسخگو باشد؛

لزوم شفاف سازی نهادهای نظارتی درباره موضع وزیر اقتصاد حول فساد برخی مدیران

وزیر اقتصاد در حالی به برکناری برخی مدیران فاسد گمرکی اشاره کرده که لازم است نهادهای نظارتی و گمرک درباره ابهامات پرونده‌های کلان شفاف سازی کنند.
امیر خجسته:

9 میلیارد دلار کالای ثبت سفارش شده کجا رفت؟

نماینده مردم همدان در مجلس گفت : مردم و مجلس منتظر تعیین تکلیف مصوبه 14میلیارد دلاری تامین کالای اساسی توسط دولت هستند این مبلغ با هدف تامین کالای اساسی و توزیع عادلانه آن با نرخ دولتی بین همه افراد جامعه لحاظ شده است، سال گذشته کالاهای اساسی که با ارز 4200 تومانی تامین شد به شیوه ی مناسبی بین مردم توزیع نشد و اثرات ان برای مردم ملموس نبود
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی:

رویه عجیب برخی محاکم قضایی در بر خورد با بدهکاران کلان بانکی

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از نکته ای عجیب در موضوع معوقات بانکی پرده داشت. به گفته وی محاکم قضایی گاهی برای راستی آزمایی اعلام ورشکستگی بدهکاران کلان بانکی، خود فرد بدهکار را به عنوان مدیر تسویه انتخاب می‌کنند!
خجسته عنوان کرد؛

تمام راه‌های ورود قاچاق را شناسایی کرده‌ایم

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به عملکرد فراکسیون مبارزه برای مفاسد اقتصادی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبادی ورودی گفت: زمانی از زمین و آسمان و دریا کالای قاچاق وارد می‌شد ما اکنون تمام راه‌های ورود قاچاق را شناسایی کردیم.برای مثال اظهارات خلاف واقع را شاهد بودیم که در نمونه‌ای ۱۱۲۸ کانتینر کالایی وارد شده بود و می‌گفتند وارد نشده است که در این خصوص ۵۰۰ میلیارد تومان رد مال شد و ۵ سال حبس برای فرد متخلف در نظر گرفته شد و در خصوص پیگیری فراکسیون در گمرکات ده‌ها نفر از مدیران دستگیر شدند.
دلالی با کارت‌های بازرگانی جدید ؛

حق العمل چندصد میلیاردی دلالان صادرات

محمدرضا مودودی در واکنش به موضوع رتبه‌بندی صادرکنندگان برای حذف کارت‌های بازرگانی جدیدالورود، با اشاره به لزوم اصلاح سیاست‌های تجاری کشور اظهار کرد: ما باید بدانیم که هدف‌مان در هریک از سیاست‌گذاری‌هایمان چیست و قرار است چه چیزی را دنبال کنیم.
دبیر جامعه حسابداران اعلام کرد؛

اختصاص ارز دولتی به ۱۷۰۰ شرکتی که صورت مالی‌شان مشخص نیست!

سید محمد علوی امروز (سه شنبه) در همایش آشنایی با سازوکار ثبت و استفاده از اطلاعات صورت‌های مالی در رتبه‌بندی فعالان اقتصادی، با اشاره به لزوم نظارت مالی سیستمی یکپارچه گفت: ما نظارت مالی سیستمی را از سال ۱۳۹۶ شروع کردیم. منبع اصلی نظارت یکپارچه داده‌های مالی در صورت‌های مالی بنگاه‌هاست که می‌توان بر مبنای آنها تصمیم‌گیری کرد.
سرپرست سازمان توسعه تجارت توضیح داد:

پشت پرده صادرات ۱۲۰ میلیون دلاری آب‌نبات با ارز یارانه‌ای به عراق

محمدرضا مودودی در پاسخ به این پرسش که آماری از قاچاق صادرات وجود دارد، اظهار داشت: درباره قاچاق صادرات نمی‌شود به صورت جدی بحث را مطرح کرد، اما شما نگاه کنید روزانه چند هزار نفر وارد یا خارج از کشور می‌شوند و هر کدام از این‌ها فرض کنید ۲، ۳ کیلو شکر یا روغن ببرند که مسافرتی است، حجم بالایی شکر و روغن و مرغ از کشور خارج می‌شود.
اجاره حساب‌های بانکی؛

روزنامه اطلاعات، حرف‌های پارسال ظریف در باره پول‌شویی را یادآوری کرد

وزیر اقتصاد‎ ‎هفته گذشته از برنامه جدی این وزارتخانه برای مقابله با حساب‌های بانکی اجاره‌ای خبر داد. او گفت روشن است این حساب‌ها برای پول‌شویی و فرار مالیاتی به کار می‌روند. وی در عین حال اظهار داشت آماری از این حساب‌های اجاره‌ای نداریم اما در حال شناسایی و مقابله با این حساب‌ها هستیم.‏
روابط عمومی دادگستری گیلان؛

کشف و توقیف ۵۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در گیلان

گزارش عصر جمعه روابط عمومی دادگستری گیلان حاکیست؛ هادی بشری دادستان رودبار با اعلام این خبر بیان داشت: بر اساس گزارش رسیده، شخصی به عنوان تامین کننده و نگهدارنده دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال با همکاری مدیران یک شرکت در شهر لوشان، اقدام به بهره برداری از سخت افزار و استخراج ارز دیجیتال می کردند.
حمیدرضا دهقان نیا خبر داد؛

کاهش ۱۰۰ میلیون دلاری قاچاق پوشاک در فاز اول طرح مبارزه با قاچاق پوشاک

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا، با بیان اینکه برآورد قاچاق پوشاک حدود ۲.۵ میلیارد دلار است، گفت: با اقدامات صورت گرفته در فاز اول طرح مبارزه با قاچاق پوشاک، حجم قاچاق این محصولات به کشور ۱۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است.
علی مؤیدی مطرح کرد؛

قاچاق روزانه ۸.۵میلیون لیتر سوخت از کشور

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به اقدامات تمامی دستگاه‌های مسئول میانگین قاچاق سوخت روزانه از ۱۱میلیون لیتر به ۸.۵میلیون لیتر رسید و امسال با برنامه‌های جدید استانداران مرزی به‌دنبال کاهش قاچاق سوخت هستیم.
امیر خجسته افشا کرد؛

وارد کردن ۱۲۵ هزار خودرو خارجی توسط چهار خانواده!/ جزئیات یک فساد بزرگ بانکی

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ٣٤ هزار خودرو غیرقانونی در سال‌های ٩٦و ٩٧ ثبت سفارش شده است و همچنین چهار خانواده با استفاده از رانت و تشکیل باند‌های فساد اقتصادی ١٢٥ هزار خودرو خارجی را به کشور وارد کردند.
علی مویدی اعلام کرد؛

۶ میلیون حساب بانکی غیرمجاز مسدود شد

علی مویدی رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که از سال گذشته تاکنون حدود شش میلیون حساب بانکی که به صورت غیرمجاز و غیرقانونی افتتاح شده بودند و در راستای پولشویی قاچاق کالا و ارز، قاچاق مواد مخدر و … فعالیت می‌کردند، شناسایی و مسدود شده است و تعداد اندک باقی مانده این حساب‌ها نیز تا پایان امسال مسدود خواهد شد.
تابش عضو شورای پول و اعتبار؛

باید اختصاص ارز 4200 تومانی از انحصار خارج شود

آقایان در دولت فراخوان عمومی بدهند و هرکسی که توانست با کمترین بها و با قیمت تمام شده پایین بهترین کالاها را در دسترس مردم قرار دهد کالا وارد کند
پشت پرده های ارزی؛

کلاهبرداران، راه دور زدن سامانه نیما را پیدا کردند

کلاهبرداران و صرافی های متخلف‌، خلاءهای موجود در سازوکار سامانه نیما را یافته و از آنها برای دور زدن این سامانه استفاده کرده اند؛ در صورت عدم تسریع در برخورد با متخلفان و عدم رفع نقاط ضعف به تدریج کارامدی سامانه نیما به عنوان مهمترین ابزار مدیریت بازار ارز به چالش کشیده خواهد شد.
تخلفات مالی ؛

ماجرای ۱۰۰ میلیارد تومانی که صاحب ندارد!

روز یکشنبه، ۱۹ خردادماه فردی به نام «امیرهوشنگ انصاری نسب» با انصاف نیوز تماس گرفت و گفت می‌خواهد ماجرای یک تخلف مالی را مطرح کند. ساعتی بعد در دفتر این سایت خبری حضور پیدا کرد و گفت که ۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار دارد، نمی‌داند با این پول که متعلق به او نیست چه کار کند و هر چه به نهادهای مختلف گفته تاکنون کسی تکلیف آن را مشخص نکرده است.
سلطان های بازار ارز؛

رانت ۸۰ هزار میلیاردی ارز در دست کیست؟

با وجود این‌که رانت و دلالی‌های ناشی از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا بهانه‌ای به دست مسوولان برای پیگیری حذف این ارز از چرخه اقتصادی داده بود، ناگهان منصرف شدند و ترجیح دادند روند قبلی را بدون اصلاح ادامه دهند. اکنون رقمی حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان اختلاف بین ارز ۴۲۰۰ تومانی و نیمایی وجود دارد که مشخص نیست این رانت کلان کجا رفته و قرار است چگونه مدیریت شود.
صفحه  از ۴۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها