سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تحلیل معاون حقوقی رئیس‌جمهور؛

خطای اول در فساد اقتصادی

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در چهارمین دوره همایش مبارزه با فساد که در پارلمان بخش خصوصی برگزار شد، خطای اول در فساد اقتصادی را ساختار دولت دانست. به اعتقاد لعیا جنیدی، این دولت است که فضا برای کسب‌وکار، مجوزها و محیط حقوقی و اقتصادی را به‌وجود می‌آورد. بنابراین خطاها در درجه اول در حوزه فساد می‌تواند منسوب به دولت باشد. معاون حقوقی رئیس‌جمهور در تحلیل اقداماتی که در فضای کسب‌وکار باید در دستورکار قرار گیرد، بر این نکته اشاره کرد که اگر قرار باشد در بازاری رشد و رونق صورت بگیرد، باید امکان برابر برای همه در نظر گرفته شود؛ به این معنا که نه امتیاز اضافی به یک نفر داده شود و نه مانع اضافی برای کسی گذاشته شود. در این شرایط بنگاه‌ها و اشخاص می‌توانند براساس توانایی‌ها و کیفیتی که ارائه می‌دهند با یکدیگر رقابت کنند. در غیر این صورت احساس امنیت برای کار از بین می‌رود و نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد. بنابراین دادن امتیاز اضافی حتی به‌صورت قانونی به جز موارد خاص می‌تواند محل سوال باشد. جنیدی با تاکید بر ضرورت همکاری دولت و بخش خصوصی، کروکی خروج از فساد اقتصادی را براساس قوانین و لوایحی که در دستور کار دولت است، تشریح کرد.
دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی:

بخشی از معوقات ابربدهکار ۸.۵ هزار میلیاردی گرفته شد

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از پس گرفتن بخش عمده ای از معوقات بانکی ۸.۵ هزار میلیارد تومانی یکی از ابر بدهکاران خبر داد.
خوشه‌چینان رانت‌های دولتی؛

خودداری از برخورد با عاملان اصلی توزیع رانت چه تبعاتی دارد؟

در روزگار باستان عده‌ای با نظر کردن در امعا و احشا حیوان قربانی یا با تامل در حرکت ستاره‌ها به مردم و مسوولان مشاوره می‌دادند و از این محمل درآمدهای هنگفت کسب می‌کردند. یعنی در روزگاری که کسب معرفت امری دشوار بود و اهل علم برای خواندن کتابی از ولایتی به ولایت دیگر روزها طی طریق می‌کردند، در دوره‌ای که کار عموماً به معنای از بام تا شام عرق ریختن زیر تیغ آفتاب بود، عده‌ای فهمیده بودند که در تایید اوامر و دلخواه قدرتمندان نفعی هست که در زحمت و معرفت نیست.
رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات:

تشخیص پول‌شویی با تحلیل تراکنش‌های بانکی

رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری کاربرد‌های کلان‌داده‌ها در حوزه بانکی گفت: با تجزیه‌و‌تحلیل تراکنش‌های بانکی می‌توان تقلب و پول‌شویی را تشخیص داد.
نماینده سازمان ملل:

هیأت‌های ایرانی در بخش‌های مختلف مبارزه با فساد بسیار فعال بوده‌اند

نماینده دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل گفت: امروز ثابت شده مبارزه با فساد موجب توسعه و پیشرفت کشورها می‌شود.
دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی:

بخشی از معوقات ابربدهکار بانکی پس گرفته شد

مشاور معاون اول رئیس جمهوری و دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون ذکر نام مفسد اقتصادی گفت: بخش عمده ای از معوقات بانکی یکی از ابر بدهکاران پس گرفته شده است.
گفتگو با یاشار سلطانی در قسمت نهم برنامه اکوچت:

فساد آقازاده ها و بحران جانشینی

پدیده"ژن خوب" در ادمه پدیده "آقازاده ها" به میدان آماده است و بنظر می رسد که فرزندان مدیران و سیاستمداران از لفظ آقازاده خسته شده و کلمه ای جدید و مدرن را به میان آورده اند.
بخشنامه جدید بانک مرکزی؛

خیز بانک مرکزی برای مقابله با پولشویی

بانک مرکزی اخیراً بخشنامه جدید چک‌های تضمین شده را به بانک‌ها ابلاغ کرده است. با الزام به دریافت مشخصات ذی‌نفع و همچنین فاقد اعتبار بودن انتقال چک، می‌توان امیدوار بود مبارزه با پولشویی در کشور سازمان‌یافته‌تر شود
جهانگیری:

زمین‌خواران با استفاده از خلاء قانونی به ثروت هنگفتی می‌رسند

اسحاق جهانگیری از زمین خواری به عنوان یکی از رایج‌ترین تخلفات و موارد سوء استفاده در کشور نام برد و گفت: زمین‌خواران با استفاده از نفوذ و با شناسایی خلأهای قانونی و جعل اسناد و مدارک به سوءاستفاده‌های مالی و تصرف اراضی اقدام و به ثروت‌های نامشروع هنگفتی دست پیدا می کنند.
واردات ایتالیایی؛

صنعت مبلمان ایرانی رو به نابودی است

برادرزاده محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات چگونه مبلمان قاچاق را از ایتالیا وارد ایران می‌کند؟
رئیس دیوان محاسبات:

۱۴.۵ هزار میلیارد تومان به حساب بیت المال باز گشته است

رئیس دیوان محاسبات گفت: سرجمع انضباط اقتصادی و برگشت پول به بیت المال در دو سال گذشته ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان است.
کارشناس اقتصادی خبر داد:

پولشویی در خصولتی‌ها

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: برای مبارزه با پول‌شویی باید راهکارهایی به منظور مقابله با واردات ۱۴ میلیارد دلاری کالای قاچاق به کشور اتخاذ شود.
هشدار به نمایندگان؛

تصویب ماده ۳۰ لایحه مالیات بر ارزش افزوده، قانونی شدن رویه‌های فساد زاست

یکی از مسائل جدی کشور در سال‌‏های گذشته، منافذ فسادی بوده که به صورت قانونی ایجاد و به منشا اصلی فساد در کشور تبدیل شده است. این منافذ قانونی، مهم ترین بستر شکل‌‏گیری تعارض منافع در نظام حکمرانی کشور محسوب می‌شوند.
گفتگو با شمس‌الدین حسینی؛

ماجرای خاوری و امیرمنصور آریا از زبان وزیر اقتصاد دولت دهم

برنامه دستخط، با حضور سید شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد دولت دهم در از شبکه سوم سیما پخش شد. در این برنامه به ماجرای خاوری و امیرمنصور آریا نیز پرداخته شد.
نمایندگان مجلس:

بیش از 2300 کامیون قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود

یکی از انتقاداتی که همواره از گمرکات کشور در سال‌های اخیر مطرح بوده، قاچاق کالا از راه‌های رسمی کشور بوده است؛ موضوعی که بار‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی برخی مسئولان انتظامی کشور نیز به آن اشاره‌هایی داشته اند.
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران؛

فساد و عدم شفافیت فراتر از FATF و پروتکل‌های بین المللی است

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران اظهار داشت: مسئله فساد و عدم شفافیت فراتر از پروتکل‌های بین المللی است ما حتی در بسیاری از موارد که به پروتکل‌های بین المللی ربطی ندارد باز هم غیرشفاف هستیم.
بازی مرگ با پول کثیف؛

پولشویی در بازار دخانیات

قاچاق یکی از مصادیق پولشویی است؛ از قاچاق سلاح و مواد مخدر تا سیگار و مواد دخانی، کسانی هستند که قانون را دور می زنند و بی صدا پول های کثیف را به چرخه قانونی سرازیر می کنند و البته با جان انسان ها بازی می کنند. بازی مرگ با پول کثیف
در پی اظهارات اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت؛

ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور خواستار ارائه مستندات از سوی محسن رضایی شد

ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور خواستار ارائه مستندات دبیر مجمع تشخیص مصلحت درخصوص وجود نفوذی های آمریکا در وزارتخانه های کشور شد.
فساد در صنعت!؛

بحران نقدینگی در زنجیره قطعه‌سازی خودرو

به گفته کارشناسان صنعت خودرو در حال حاضر دلالان وارد عرصه تامین مواد اولیه صنعت خودرو شده‌اند و نرخ مواد اولیه داخلی، دو تا سه برابر افزایش یافته و برخی از عرضه‌کنندگان، عملا در بازار این مواد اولیه را عرضه نمی‌کنند؛ پس دلال‌ها وارد عمل شده و قیمت‌ها را افزایش داده‌اند. از سوی دیگر، تهیه کالا از بورس کالا نیز با سختی صورت می‌گیرد و مشکل‌ساز شده است؛ به نحوی که نقدینگی قطعه‌سازان کفاف این افزایش قیمت‌ها را نمی‌دهد و قطعه‌سازان نمی‌توانند چند برابر قبل، قیمت مواد اولیه را بپردازند.
خودزنی در جنگ اقتصادی؛

رابطه خواهرزادگی نصیری احمدآبادی با یکی از مقامات امنیتی

فرض کنید ایران با عراق در حال جنگ است و رزمندگان کشورمان با بذل جان خویش مشغول نبرد با دشمنان در جبهه‌ها هستند. در این میان مشخص می‌شود که یکی از فرماندهان سپاه خودی با مراجعه به سفارت عراق در یکی از کشورهای همسایه از آن کشور تقاضای تابعیت برای خود و خانواده‌اش کرده است. به نظر شما با آن فرمانده چه باید کرد؟
صفحه  از ۳۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها