سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ادعای عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی؛

می دانم 900 هزارمیلیاردتومان دزدی و رانت کجا هزینه شده است

سعید لیلاز عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و از اعضای ارشد کارخانه ایران خودرو دیزل درگفت وگو با روزنامه ایران ادعای بزرگی کرده است که دولت می تواند با پیگیری این ادعا که وی گفته می تواند اثبات کند بخشی از گره های کور رانت و فساد درایران را بازکند. لیلاز ادعا کرده است " من حدس می‌زنم که در اواخر سال 1396 تا پایان 1397 در مجموع 700 تا 900 هزار میلیارد تومان دزدی، حیف و میل و رانت در اقتصاد ایران ایجاد شده که اگر هر مرجعی توضیح بخواهد من حاضرم به‌صورت روشن اعلام کنم این رقم صرف چه اموری شده است."
تاراج بزرگی به نام «خصوصی سازی»؛

چگونه غول صنعت غرب آسیا را به ده میلیون تومان فروختند!؟ +تصاویر

دستگاه‌های نظارتی کشور باید با بررسی‌های ریشه‌ای، آن دست‌های پنهان را پیدا کنند که با جاگیر شدن در گلوگاه‌های حساس اقتصادی، به دنبال سیاست‌هایی چون «لهستانیزه» کردن ایران هستند.
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران:

پدیدۀ فساد اقتصادی را ساده نگیریم/ لزوم مبارزه با اژدهای هفت سرِ فساد

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با اشاره به اقدامات مقتدرانه و عدالت جویانه ریاست قوه قضائیه علیه فساد گفت: نباید پدیدۀ فساد اقتصادی را ساده انگاشت و از کنار آن بی خیال و به سادگی عبور کرد، بلکه باید با فساد شدیداً برخورد و مفسدین را نابود کرد.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق عنوان کرد؛

تداوم قاچاق با واردات مسافری تلفن همراه

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: علیرغم گذشت سه ماه از اتصال سامانه ناجا به سامانه مسافری گمرک، قاچاق تلفن همراه با سوءاستفاده از «رویه ثبت مسافری» همچنان صرفه اقتصادی دارد.اگرچه با این اقدام تا حدود زیادی بساط واردات گوشی مسافری که در واقع تطهیری برای قاچاق بود، برچیده شد اما انجام آن با تاخیر و وعده و وعیدهای مکرر متولیان امر (گمرک ایران، وزارت ارتباطات و وزارت صمت) صورت پذیرفت. متاسفانه به تعویق افتادن‌های مکرر اتصال سامانه مسافری گمرک به سامانه گذرنامه ناجا باعث شد که شرکت‌های واردکننده هیچ انگیزه‌ای برای ورود به بازار تلفن همراه نداشته باشند و واردات تجاری تلفن همراه در سال ۹۷ مختل شود و عملاً بیش از یک سال، بازار موبایل از شرایط تعادلی خارج شد.
افشاگری از اتاق خواب:

باج‌خواهی یا خیرخواهی؟

افشاگری هایی که از فساد شده و رسانه‌ای هم می‌شود، از مسایل مالی و اقتصادی شروع شده و در سال‌های اخیر کار به جایی رسیده مسایل خصوصی‌تر افرادرا هم در برگرفته است، انتشار عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی از اتاق خواب افراد و در شخصی‌ترین شرایط‌شان نشانی از افشاگری برای مبارزه با فساد ندارد هدف افراد نشر دهنده‌ی آن در زیر پوسته‌ی جنجالی‌اش پر از ابهام باقی خواهد ماند.
سیاست های جدید در برخورد با فساد؛

اجرای قانون حمایت از«سوت‌زنی» کاربردی‌ترین راه پیشگیری از مفاسد اقتصادی

قانون حمایت از گزارش‌گران فساد یا اصطلاحا سوت‌زن‌ها، قانونی است که اجرای آن در بسیاری از کشورهای پیشروی جهان موجب کاهش چشم‌‌گیر تخلفات و مفاسد اداری شده است. این قانون علاوه بر حمایت از کارمندان گزارش‌‌‌کننده فساد در دستگاه‌های اجرایی در برابر خطرات ناشی از اقدامات تلافی‌جویانه مقامات مفسد، در بردارنده مشوق‌های مالی است که افراد را به گزارش مفاسد اقتصادی به نهادهای نظارتی و قضایی ترغیب می‌کند.
سرگردانی پورتال مهم ارزي؛

ماجرای شگفت‌انگیز حاج قربانعلی فرخزاد با ۵ کلاس سواد و ۴۴۶ میلیون دلار ارز دولتی!

حاج قربانعلی فرخزاد پنج کلاس سواد دارد. ۴۴۶میلیون‌وپنج‌هزارو ۳۳۲ دلار ارز دولتی چهارهزارو ۲۰۰ تومانی از بانک مرکزی می‌گیرد و ۲۰۱ میلیون دلار از این ارز‌ها را در بازار آزاد می‌فروشد و با پولی که به دست می‌آورد، ماشین‌سازی تبریز را از دولت می‌خرد.
مشاور رئیس کل سابق بانک مرکزی؛

هیچ نهادی پیگیر مداخله ارزی 18 میلیارد دلاری دولت در زمان انتخابات نیست

احمد عزیزی مشاور رئیس کل سابق بانک مرکزی با اشاره به دلایل قوه قضائیه برای محاکمه مدیران سابق بانک مرکزی گفت: دولت در زمان انتخابات، رقمی در حدود 18 تا 19 میلیارد دلار مداخله ارزی انجام داده تا نرخ ارز پایین نگه داشته شود اما شخص یا نهادی پیگیر آن نشده است.
‌تولیت آستان قدس:

صدها جوان ‌برای ۱۰۰ هزار تومان مانده‌اند اما ‌یک آقازاده ۳۰ ساله صدها میلیارد تومان وام می‌گیرد‌

تولیت آستان قدس رضوی گفت: صدها جوان در این کشور برای ۱۰۰ هزار تومان مانده‌اند و بعد یک آقازاده ۳۰ ساله صدها میلیارد تومان وام می‌گیرد و راست راست راه می‌رود.
رانت از کانال شوک‌های نرخ ارز؛

چه کسانی خواستار افزایش نرخ ارز بودند؟

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دو عامل خلق رانت از کانال شوک‌های نرخ ارز و از کانال شکل‌گیری بانک‌های خصوصی باعث شده تا اقتصاد ایران گرفتار، نابرابرساز و نابارور شود.
قاضی دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان اقتصادی:

بانک‌ها به دنبال اجرا نکردن قانون عملیات بانکی بدون ربا هستند

استاد دانشگاه و قاضی شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی معتقد است بانک ها تلاشی برای اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا ندارند.
میثم مرید شوشتری :

لزوم حمایت نهادهای قانونی از سوت‌زن‌ها

یکی از افشاگران فساد بانک سرمایه از دلایل لزوم حمایت نهادهای قانونی از سوت‌زنان مفاسد اقتصادی می‌گوید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران؛

پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل خیانت برخی به مردم

محمد امامی‌امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی مشکلی از ما حل نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: باید دولت تلاش کند تا این ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود و اگر دولت تشخیص به پرداخت یارانه داد، بهتر است این یارانه به صورت مستقیم پرداخت شود. وقتی افرادی هستند که به مردم خیانت می‌کنند معتقدم تنها راه چاره حذف این ارز دولتی است .
سلامت اداری راه حل مبارزه با فساد نیست؛

فسادزدایی با بگیر و ببند؟

رئیس‌جمهور محترم اخیرا گفته‌اند که فساد با بگیر و ببند از بین نمی‌رود. حرف صحیحی است؟ بله و خیر. بله، به این دلیل که اگر بستر و زمینه‌های فساد از بین نرود، بگیر و ببند صرفا باعث می‌شود که فاسدی جایگزین فاسدی دیگر شود. و خیر، به این دلیل که نادیده گرفتن فساد مشهود با هیچ عذری پذیرفته نیست؛ چرا که‌ شیوع سریع آن را به دنبال خواهد داشت.
حسینعلی حاجی دلیگانی :

بررسی تخلفات اعضای اتاق های بازرگانی در دستگاه های نظارتی و مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: تخلفات اعضای اتاق های بازرگانی قطعا در دستگاه های نظارتی و مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.وی با بیان اینکه "باید ببینیم منشأ بروز چنین تخلفاتی کجاست"، افزود: اگر اشکال در قانون بوده و به بروز چنین تخلفاتی مجوز می دهد باید قانون اصلاح شود.
سناریوی عجیب کاسبان تحریم؛

شبکه صرافان قلابی چگونه پول‎های ایرانیان را می‌دزدند

دستور تحریم بانکی ایران از فرسنگ‌ها آن سوتر صادر می شود . حالا نقل و انتقال پول از ایران به بانک های خارجی ممنوع است. صرافان امکان نقل و انتقال قانونی را ندارند و همین ماجرا ، امکان نگارش سناریویی جذاب و نفس گیر را مهیا می کند. سررشته این ماجرا می رسد به مجرمان یقه سفید ایرانی در یک سو و تاجران ایرانی در سوی دیگر.
وابستگی خصولتی ها به نهادهای قدرت؛

شرکت‌های خصولتی حیاط خلوت مدیران دولتی است

شرکت خصولتی که ترکیبی از کلمات خصوصی و دولتی است یعنی تسلط دولت یا سازمان‌ها و نهادهای وابسته به دولت یا حاکمیت بر مجموعه‌های اقتصادی که در ظاهر خصوصی هستند؛ اما همین ظاهر خصوصی این نوع از شرکت‌ها بسترساز کاهش نظارت و باعث گسترش رانت و فساد می‌شود.
برداشت های مختلف از فساد؛

تسویه حساب سیاسی،عامل مرگ مبارزه با فساد

باید برای فساد از زاویه برخورد فرهنگی و ایجاد یک جنبش فرهنگی و اجتماعی وارد شد که البته برخورد های قضایی و قانونی می تواند مکمل آن باشد.دستگیری ها و برخورد هایی که در نهایت به اصلاح ساختار ها فرهنگ سازی و کنترل اجتماعی منجر نشود فقط ادعای فاسد بودن دولت ها را تقویت می کند. نه تنها کمکی به فساد زدایی نمی کند بلکه هر نوع اقدام قضایی را هم به تسویه حساب های سیاسی و مچ گیری های جناحی تعبیر می کند.
گفتگو با دو کارشناس اقتصادی؛

شرکت‌های خصولتی محل رانت، فساد و ژن‌های خوب

کرباسیان می‌گوید در انتصاب هیات مدیره‌ی شرکت‌های موسوم به خصولتی -بویژه در دولت نهم- بده و بستان‌هایی میان دولت و مجلس اتفاق می‌افتاد، درحدی که مجلسی‌ها هم کسانی برای انتصاب معرفی می‌کردند، به طور کلی عزل و نصب‌ها از بالا یعنی از ناحیه‌ی دولت اتفاق می‌افتاد و این روند در دولت یازدهم هم تا حدودی ادامه پیدا کرد. او همچنین می‌گوید در دولت نهم به مدیر عامل شستا لیست ۵۰، ۶۰ نفره‌ای داده‌اند تا آنها را منصوب کند اما مدیرعامل شستا مقاومت کرده و عزل شده است!
پرونده جنجالی حسن رعیت؛

تصاویر و فیلم‌های اختصاصی از باغ وحش حسن رعیت

حسن رعیت میر کاظمی ملقب به حسن رعیت در جاده کرج باغ وحش بزرگی دارد که گونه‌های مختلف حیوانات را در آن نگهداری می‌کند. نام حسن رعیت در پرونده اکبر طبری و بابک زنجانی آورده شده است.
صفحه  از ۵۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها