سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور؛

گرانی مسکن، گردن دلال‌ها افتاد/ وام‌ها چقدر در تورم این بخش موثرند؟

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن طی سال‌های گذشته باعث رشد هزینه‌های ساخت و ساز شده است گفت: بسیاری از تولید کنندگانی که واحد مسکونی خود را در سال گذشته پیش فروش کرده‌اند به دلیل رشد قیمت مصالح ساختمانی ورشکست شده اند.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی؛

قیمت مسکن در تهران از مرز ۱۰۰ درصد گذشت

عباس فرهادیه، گفت: اگر سامانه بازار املاک ایران کامل و جامع و معاملات به اندازه کافی در آن ثبت شود، فروشنده های ملک یا خریداران، الگویی مناسب در اختیار خواهند داشت.وی با یادآوری راه‌اندازی سامانه بازار املاک ایران، متذکر شد: وزارت راه و شهرسای با کمک وزارت صمت که متولی امور صنف است و مشاورین املاک هم یکی از اصنافی هستند که تحت پوشش این وزارتخانه کار می‌کنند، حدود هفت سال پیش سامانه بازار املاک ایران را راه‌اندازی کردند.
یک گام به سمت رونق تولید؛

طرح شناورسازی تسهیلات، قیمت مسکن را افزایش نمی‌دهد

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت: طرح شناورسازی تسهیلات، زمینه ساز افزایش تولید شده و قیمت مسکن را گران نمی‌کند.
بازار مسکن؛

رابطه سنی تورم ملکی در پایتخت

بررسی تغییرات قیمت و حجم معاملات مسکن در گروه‌های سنی مختلف آپارتمان‌های شهر تهران از افزایش دوبرابری سهم آپارتمان‌های با عمربنای بالا از کل معاملات مسکن پایتخت خبر می‌دهد.سهم معاملات خرید مسکن در گروه سنی ۱۶ تا ۲۰ سال آپارتمان‌های مسکونی از متوسط ۹ درصد در ماه‌های سال ۹۵، فروردین ماه امسال به ۱۸ درصد افزایش یافت؛ این در حالی است که در همین بازه زمانی رکورد کمترین فروش آپارتمان‌های نوساز با ثبت سهم ۴۰ درصدی این گروه از آپارتمان‌ها از کل معاملات خرید مسکن شهر تهران زده شد.
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن:

ثبت معاملات مسکن قانونی می‌شود

عباس فرهادیه مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن: بانک مرکزی و اتحادیه املاک موافق راه اندازی سامانه اطلاعات بازار املاک هستند.
روزنامه ابتکار ؛

بررسی راه‌حل‌های کنترل بازار اجاره /درمان تب تند اجاره‌‌بها

به تابستان، فصل جابه‌جایی مستاجران نزدیک می‌شویم، این در حالی است که اجاره‌بهای مسکن روند افزایشی را در پیش گرفته است. در این میان برخی از فعالان در حوزه مسکن از افزایش اجاره‌بها به شکل ساعتی سخن می‌گویند و تناسبی را میان درآمد خانوارها و میزان اجاره‌بها مسکن نمی‌بینند.
‌نسخه‌پیچی غلط برای مسکن؛

تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید

کارشناسان معتقدند پرداخت تسهیلات مسکن به تناسب درآمد خانوارها و قدرت بازپرداخت آنها، جز تشدید شکاف طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.
نسخه‌پیچی غلط برای مسکن؛

افزایش شکاف طبقاتی با افزایش سقف وام مسکن/ منابع بانکی توان افزایش وام مسکن را ندارند

کارشناسان معتقدند پرداخت تسهیلات مسکن به تناسب درآمد خانوارها و قدرت بازپرداخت آنها، جز تشدید شکاف طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک:

یک پیشنهاد جالب برای نجات بازار اجاره مسکن

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است که این‌که بگوییم اجاره‌بها از یک سقفی افزایش یابد، به آن مالیات تصاعدی تعلق می‌گیرد، به نظر من این کار، روشی است که تنها موجر دیده شده و مستاجر را ندیدیم، چراکه برای موجر راه‌های فرار بسیاری وجود دارد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس؛

قیمت مسکن طبق سلیقه مالکان و به صورت ساعتی در حال بالا رفتن است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه هیچ نظارتی در بازار مسکن وجود ندارد و قیمت‌ها طبق سلیقه مالکان و به‌ صورت ساعتی در حال بالا رفتن است.نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی کارشناسان نسبت به عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در عدم کنترل قیمت بازار مسکن انتقاد دارند، اما مسئولان این سازمان اعلام می‌کنند که برای کنترل بازار باید قیمت منطقه‌ای تعریف شود تا تعزیرات بر این مبنا با متخلفان برخورد کند.
ثبت معاملات مسکن قانون می‌شود؛

موافقت بانک مرکزی با سامانه اطلاعات بازار املاک

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه وزارت راه می‌خواهد ثبت معاملات مسکن در سامانه اطلاعات بازار املاک به قانون تبدیل شود، گفت:بانک مرکزی و اتحادیه املاک موافق راه اندازی سامانه اطلاعات بازار املاک هستند.
دبیر کانون انبوه‌سازان کشور مطرح کرد؛

خروج سرمایه‌های بلوکه شده از بازار مسکن با شناور سازی تسهیلات

فرشید پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه چند سالی است انبوه‌سازان درخواست افزایش تسهیلات را به دولت و مجلس ارائه کرده‌اند، گفت: انبوه‌سازان در سالهای گذشته پیشنهاد داده بودند که متناسب با قدرت نقدینگی مردم و دهک‌های مختلف جامعه تسهیلات و میزان اقساط آنها مشخص و پرداخت شود اما دولت بعد از گذشت چندین سال طرح تسهیلات خرید شناور مسکن را مطرح کرده است.
حاجی‌بابایی:

سیاست‌گذاری واژگون باعث نابسامانی مسکن شد

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در 5- 6 سال گذشته در حوزه مسکن سیاست‌گذاری واژگون انجام پذیرفت تا امروز که وضعیت کنونی را برای مسکن ایجاد کرد.
سیاستگذاری کاهش قیمت زمین و تاثیر آن در بخش مسکن؛

عده‌ای برای سفته‌بازی قیمت مسکن را مصنوعی افزایش می‌دهند

ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با اعلام اینکه کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند قیمت مسکن را مصنوعی افزایش می‌دهند و این باعث متضرر شدن متقاضیان واقعی خرید مسکن می‌شود، گفت: قیمت زمین ۷۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی را تشکیل می‌دهد، اگر بتوانیم سیاست‌ها را بر کاهش قیمت زمین تعریف کنیم تأثیر مستقیم و مثبتی در بخش مسکن خواهد داشت.
سیاست های اقتصادی؛

سیاست‌گذاری مسکن برای خانوارهای کم‌درآمد در کره جنوبی

در این نوشتار، برنامه‌های مختلف مسکن کم‌درآمد در کره جنوبی موردبررسی قرارگرفته و شرایط مسکن فعلی خانوارهای کم‌درآمد مورد تحلیل قرارگرفته است.
خط و نشان‌هایی که ۲ روز دوام نیاورد!

قیمت‌های مسکن و خودرو دوباره به سایت‌های درج آگهی بازگشتند

اولتیماتوم مسئولان برای آرام کردم بازار مسکن و خودرو منجر به حذف قیمت از روی سایت‌های درج آگهی شد، اما پس از گذشت ۲ روز دوباره قیمت‌های کاذب به سایت‌ها بازگشتند.
از بازار خرید و فروش ویلا چه خبر؟

رکود به شمال رسید، همه فروشنده‌اند

معمولا هر سال در پایان فروردین ماه، تمایل به خرید و فروش ویلا در بسیاری از شهرهای شمالی و خوش آب و هوا بیشتر می شود.
اطلاعات سمی؛ میوه سانسور قیمت‌ها در سامانه‌های ملکی؛

9تهدید «حذف قیمت‌های پیشنهادی» برای خریداران مصرفی

قیمت‌های پیشنهادی مسکن بعد از چند روز سانسور در سامانه‌های ملکی، از دیروز با چهره جدید اما مشکل‌دار، به فایل‌های فروش بازگشت.
پیامد سانسور قیمت‌ها ؛

اطلاعات سمی در بازار مسکن

ناکارآمد شدن موتور‌های جست‌وجوی ملکی در عمل موجب تشدید ضیق وقت و مشغله شهروندان شده و از این بابت ضرر و زیان بزرگی را متوجه آن‌ها می‌کند. نهمین و آخرین تهدید ناشی از این وضعیت، ایست به مسیر تعامل استارت‌آپ‌های ملکی است که از اواخر دهه ۸۰ شکل گرفتند و طی سال‌های اخیر در حال طی دوران بلوغ خود بودند.
کارشناسان مسکن:

۶۰درصد ایرانی‌ها توان ورود به بازار مسکن را ندارند + فیلم

در حالی به فصل نقل و انتقالات بازار اجاره‌بها نزدیک می‌شویم که به‌گواه کارشناسان و دست‌اندرکاران این بخش، دولت‌ها نتوانسته‌اند برنامه مشخصی را برای حمایت از مستأجران اجرا کنند.
صفحه  از ۷۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها