سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولت دوازدهم به فکر مستاجران در سال آینده باشد؛

نقره داغ شدن مستاجران از افزایش اجاره‌ها در تابستان امسال

درحالی مستاجران با به اتمام رسیدن فصل جابه جایی‌ از افزایش نرخ‌ های نجومی گله‌مندند که امسال هم دولت ،اقدامی برای نظارت در این بازار انجام نداده است.
با کاهش سود سپرده‌های بانکی؛

کوچ پول از بانک ها به بازار مسکن

دست اندرکاران بازار مسکن می گویند کاهش سود سپرده‌های بانکی، خود را در قالب افزایش اجاره‌بها و نرخ ارز در کوتاه‌مدت و سپس ورود سفته‌بازان به بازار خرید و فروش مسکن، در بلندمدت نشان داده است.
یک کارشناس مسکن؛

با هدف سرمایه‌گذاری خانه نخرید/ اقساط میلیونی وام مسکن گره گشای مشکل نیست

عضو هیات مدیره سندیکای شرکت‌های ساختمانی، شرایط فعلی اعطای تسهیلات را برای خرید مسکن ناکارآمد دانست و گفت: درآمد پایین امکان استفاده از وام‌ مسکن را به همه اقشار جامعه نمی‌دهد.

نظر دفتر فنی سازمان امور مالیاتی درباره رهن کامل

در خصوص نحوه اقدام آن شرکت در اجرای مقررات تبصره (۹) ماده ۵۳ قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن، نسبت به مواردی که در قرارداد اجاره، مبلغی به صورت قرض الحسنه پرداخت و در پایان قرارداد به مستأجر بازگردانده می شود.
شوک قیمتی نداریم؛

کوچ سپرده های بانکی به بازارمسکن تا چندماه آینده

دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند کاهش سود سپرده‌های بانکی، خود را در قالب افزایش اجاره‌بها در کوتاه مدت و سپس ورود سفته‌بازان به بازار مسکن در بلندمدت نشان داده است.
کاهش اقساط وام مسکن در انتظار اقدام؛

بی‌اعتنایی دولت به پیشنهاد کاهش اقساط وام خرید مسکن

در حالی که دولت و بانک مرکزی به خوبی از اوضاع و احوال بازار مسکن آگاه هستند بی تفاوتی معناداری نسبت به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای کاهش اقساط وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن از خود نشان می دهند.
بازار مسکن؛

پیش‌بینی رونق ملایم

تجارب گذشته بازار مسکن نشان می‌دهد که تحولات در این حوزه عمدتا از دو دسته عوامل درون و برون‌بخشی منبعث می‌شود. هر یک از این عوامل به اقتضای شرایط حاکم بر اقتصاد کشور، درمقطع زمانی مختص خود، در بروز تحولات قیمتی ایفای نقش می‌کنند.
مسکن؛

توهم رونق با تسهیلات کم‌بهره

برای اظهارنظر درباره آینده بخش مسکن، می‌توان عوامل موثر بر این بازار و نیز اهمیت نسبی هریک از آنها را مورد بررسی قرار داد.
مسکن؛

امتیازات ویژه در بافت فرسوده

پس از رکود چهار ساله بازار مسکن در ایران، به نظر می‌رسد انتظارات منطقی از بازدهی این بازار در حال شکل‌گیری است.
دارایی ملکی خانوارها در ایران؛

سهم ملک در سبد دارایی خانوارها

نتایج یک مطالعه علمی درباره سهم دارایی ملکی (زمین و مسکن) در سبد دارایی‌های سرمایه‌ای افراد با هدف بررسی اثر تغییرات سود بانکی بر سبد، نشان می‌دهد: هر سه گروه افراد با ویژگی «ریسک‌پذیری پایین»، «ریسک‌پذیری متوسط» و «ریسک‌پذیری بالا»، نسبت به تغییرات کاهشی نرخ سود بانکی، واکنش ملکی نشان می‌دهند به این معنا که این کاهش باعث توجه افراد به سرمایه‌گذاری در بازار ملک می‌شود اما رفتار گروه آخر، شدیدتر است.
خریداران عجله نکنند؛

مسکن همچنان در اغما به سر می‌برد

به گواه گزارش ها از بازار مسکن، این بخش از اقتصاد از تابستان سال 1391 به دوران رکود خود وارد شد و این رکود تا زمستان سال گذشته ادامه داشت؛ هر چند گزارش های اخیر، از بهبود اوضاع بازار مسکن خبر می دهند، همچنان برخی آمار این بهبود را با شک و تردید همراه می کنند. از جمله این آمار می توان به کاهش 35 درصدی اسباب کشی ها در تابستان سال جاری اشاره نمود.
تسهیلات مسکن نیازمند اصلاح و بازبینی است؛

از کاهش مدت زمان سپرده گذاری تا افزایش اقساط

تسهیلات مسکن مؤلفه‌ای مهم در تأمین مسکن خانوارها است، موضوعی که بدون اصلاح و بازبینی موفقیت آن را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.
وزارت مسکن با هدف تقویت تقاضا در بازار ارائه کرد؛

3 پیشنهاد برای رونق بازار مسکن

افزایش میزان وام ، طولانی تر شدن دوره بازپرداخت اقساط و کاهش نرخ سود، روی میز مذاکره است
مشاور وزیر راه و شهرسازی ؛

خطر گران شدن خانه‌های کم متراژ/ افزایش وام خرید مسکن بعید است

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با توجه به افزایش تقاضا برای خانه‌های کم متراژ در بازار مسکن، خطر گرانی این واحدهای مسکونی وجود دارد، گفت: بعید است که سقف وام خرید مسکن در سال جاری افزایش یابد.
پایان امپراطوری رکود در بازار مسکن فرا می‌رسد؟

زمزمه‌های گرانی مسکن در راه است

همزمان با افزایش قیمت مصالح ساختمانی و کاهش نرخ سود، بسیاری از مسئولان خبر از رونق این بازار و در نتیجه گرانی مسکن می دهند.
پور حاجت خبر داد:

افزایش 40 درصدی خانوارهای مستاجر در کشور

دبیر انجمن انبوه سازان کشور گفت: آمارها بیانگر افزایش 40 درصدی خانوارهای مستاجر طی 5 سال گذشته است.
ورود مسکن به رکود تورمی؛

زمینه رونق مسکن فراهم نیست

کارشناسان مسکن و فعالان ساخت و ساز با تأکید بر عدم خروج بخش مسکن از رکود، از وجو نشانه های ورود این بازار به «رکود تورمی» خبر می دهند.
مسکن جان می گیرد؛

"آمار" و "کاهش نرخ سود بانکی" حکایت از رونق مسکن در سال 96 دارد

شاخص های آماری مسکن همه از انتهای سال گذشته و ابتدای امسال تغییر جهت داده اند؛ پروانه های ساخت و ساز صادرشده در مراکز شهری کل کشور، تعداد شاغلان بخش ساختمان، معاملات مسکن در تهران و از همه مهم تر ارزش افزوده بخش ساختمان همه نشان از شروع رونق مسکن از ابتدای امسال دارد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک :

سونامی و جهش قیمت مسکن در نیمه دوم سال نداریم

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به رشد 10 درصدی قیمت‌ مسکن در نیمه دوم سال جاری گفت: در سال 96 پیش‌بینی برای سونامی و جهش قیمت نخواهیم داشت، اما رشد نسبی تورم وجود دارد.
تاثیر تغییرات نرخ سود بانکی بر صاحبخانه ها؛

مستاجران گرفتارتر شدند!

این روزها با انتشار خبر کاهش نرخ سود بانکی قیمت اجاره بها باردیگر روند صعودی به خود گرفته است تا جاییکه تا پیش از این درسالجاری از رشد ۱۱ درصدی قیمت اجاره بها سخن به میان بود اما در حال حاضر نگرانیها از افزایش بی رویه اجاره بها در ماه های آتی ابراز نگرانی میشود.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها