سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاهش قیمت مسکن در اسفند ۹۷؛

وضعیت قیمت مسکن در اسفند ماه چگونه خواهد بود؟

همزمان با سقوط قیمت دلار، کاهش قیمت واحد‌های مسکونی در برخی از مناطق تهران به گوش می‌رسد که این امر نشان دهنده روز‌های خوب پیش‌روی بازار مسکن است.
وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سه سال دیگر

وزیر راه و شهرسازی در دیدار رییس جمهوری با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در ساختمان شهید دادمان، با ارائه جزئیات برنامه برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰، متن مجلد این برنامه را با جزئیات تقدیم رییس‌جمهوری کرد.وی در خصوص اینکه حدود۹۸ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی وجود دارد، توضیح داد: در دو هفته گذشته مشخصات ۶۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در اختیار کمیته امداد قرارگرفت تا متناسب با شرایط ۵۰ هزار واحد برای واگذاری و تکمیل توسط معاونت مسکن کمیته امداد انتخاب شوند. همچنین در نظر است تا ۳۰ هزار واحد از مجموع واحدهای بدون متقاضی در اختیار بهزیستی قرار گیرد که در این زمینه در حال مذاکره با این سازمان هستیم.
دام سوداگران؛

زمستان، فصل شکار طمعکاران بازار مسکن

بازیگران اصلی بازار مسکن در زمستان امسال سوداگران باتجربه هستند که می خواهند از آن خارج شوند و تازه واردهایی که به طمعِ عقب نماندن از قافلۀ سود یکسال گذشته به آب و آتش می زنند تا خرید خود را انجام دهند.با این حساب، دام بازار مسکن در حال پهن شدن است.
افضلی:

یک‌ سوم هزینه زندگی مستأجران مربوط به پرداخت اجاره مسکن است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: حدود یک‌ سوم هزینه زندگی مستأجران مربوط به پرداخت اجاره مسکن است.
مسکن در گرداب سودجویی؛

علت تداوم افزایش قیمت مسکن

تمام نماگرهای بازار مسکن روند کاهشی در پیش گرفته‌اند اما قیمت جدا از شاخص‌های دیگر همچنان افزایشی است. تعداد معاملات کم شده، نرخ اوراق مسکن سقوط کرده، ارزش تسهیلات پرداختی به نسبت قیمت ملک افت کرده اما قیمت مسکن از آبان گذشته تا آبان امسال در تهران 91 درصد و در مراکز استان‌ها 39 درصد رشد داشته است.
علت تداوم افزایش قیمت مسکن؛

مسکن در گرداب سودجویی

تمام نماگرهای بازار مسکن روند کاهشی در پیش گرفته‌اند اما قیمت جدا از شاخص‌های دیگر همچنان افزایشی است. تعداد معاملات کم شده، نرخ اوراق مسکن سقوط کرده، ارزش تسهیلات پرداختی به نسبت قیمت ملک افت کرده اما قیمت مسکن از آبان گذشته تا آبان امسال در تهران 91 درصد و در مراکز استان‌ها 39 درصد رشد داشته است. افزایش قیمت مسکن در کنار افزایش سایر هزینه‌های زندگی توان مالی متقاضیان را برای خرید کاهش داده است، آمار نزولی تعداد معاملات در تهران و کل کشور این موضوع را تأیید می‌کند، افزایش قیمت همزمان با کاهش ماهانه معاملات نشان می‌دهد بازار مسکن حداقل در شهر تهران در حال تبدیل به بازاری رکودی است.
سیدکمال‌الدین، شهریاری؛

پیشنهاد یک نماینده درباره میزان و زمان باز پرداخت وام مسکن

سیدکمال‌الدین، شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به افزایش قیمت مسکن، گفت: وام مسکن باید افزایش و زمان بازپرداخت و میزان اقساط آن اصلاح شود.
بازار اجاره‌نشینی پایتخت؛

مرز روانی تورم اجاره مسکن

بررسی تازه‌ترین وضعیت بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران به شناسایی مرز روانی بازار در تعیین اجاره‌بها منجر شد.این در حالی است که بنا بر اعلام واسطه‌های فعال در بازار اجاره مسکن در دو منطقه مصرفی، پرتقاضا و پرمعامله به لحاظ معاملات خرید واجاره آپارتمان(مناطق ۴ و ۵) و همچنین یک منطقه جنوبی پرتقاضا، عمده فایل‌هایی که پاییز امسال با اجاره‌بهای ماهانه بیش از ۲ میلیون تومان به بازار مسکن عرضه شدند تاکنون خالی مانده‌اند؛ چرا که این فایل‌ها با عبور از خط قرمز مستاجران برای پرداخت اجاره ماهانه عملا به فایل‌های خارج از دایره استطاعت مالی مستاجران تبدیل شده‌اند.
مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی گفت:

دلیل گرانی مسکن در شرایط فعلی چیست؟

مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از علل افزایش قیمت مسکن، چسبندگی قیمتی است به این معنا که فروشندگان به بهانه گرانفروشی دیگر مالکان، حاضر به پایین نگه داشتن قیمت ملک خود نیستند.
آشفتگی در بازار مسکن؛

چسبندگی قیمتی در مسکن، عامل گرانی

مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از علل افزایش قیمت مسکن، چسبندگی قیمتی است به این معنا که فروشندگان به بهانه گرانفروشی دیگر مالکان، حاضر به پایین نگه داشتن قیمت ملک خود نیستند.وی افزود: بنابراین وقتی به قیمت‌ها در برخی مناطق مانند منطقه ۲۲ یا اطراف میدان انقلاب یا خیابان طالقانی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که مظنه قیمت مسکن در این مناطق تا ۱۲ و ۱۳ میلیون تومان در هر مترمربع مسکونی عنوان می‌شود. یعنی قیمت یک واحد ۶۰ متری، برابر یک میلیارد تومان می‌شود. وقتی می‌پرسیم چرا با این قیمت بالا عرضه می شود؟ پاسخ می‌شنویم که مسکن متری ۵۰ میلیون تومان هم وجود دارد. بله چنین واحدهایی در بعضی نقاط شهر تهران داریم که قیمت‌های بالایی دارند و مشتری خود را هم دارند. اما چنین خریدارانی بسیار محدودند و این املاک مشتری خاص خود را دارند.
هشدار رئیس اتحادیه مشاوران املاک؛

فریب تبلیغات خرید ملک در دیگر کشورها را نخورید

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور از مردم خواست برای اقامت سایر کشورها فریب تبلیغات خرید ملک را نخورند زیرا شکایت‌های زیادی از این نوع کلاهبرداری‌ها شده است.عقبایی افزود: مردم به این گونه آگهی‌ها اطمینان نکنند ودر صورت خرید ملک در سایر کشورها با وکلای قانونی، بنگاه‌های مسکن و افراد متخصص مشورت کنند و از صحت خرید ملک اگاهی یابند.
CGT به کجا رسید؟

رکود تورمی مسکن ؛ حاصل عدم مقابله با سوداگران

علیرغم تشدید رکود تورمی در بازار مسکن بویژه در پایتخت، طرح مالیات بر عایدی مسکن که سوداگری در این بازار را مهار خواهد کرد، بلاتکلیف است.
بازار مسکن به چه سمتی می‌رود؟

سایه سنگین رکود بر سر مسکن

بازار مسکن ماه‌ها است که شوک قیمتی را تجربه می‌کند و با کمبود مشتری و خریدار مواجه شده‌ است. اگرچه بررسی‌ها نشان می‌دهد که شیب افزایش قیمت ملک نسبت به ماه‌های گذشته کمتر شده است اما با این حال هنوز هم قیمت‌ها با قدرت خرید افراد هماهنگ نیست و با توجه به مسائل پیش‌روی بازار مسکن، برخی از کارشناسان معتقدند که این بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.
ناهنجاری‌های اجتماعی؛

ارزیابی تأثیر مسکن مهر بر جرم‌زایی

در پروژه‌های مسکن مهر، علاوه بر رعایتِ استانداردهای معماری از قبیل زیباسازی و نیز صرفه اقتصادی و مقاومت بالا در برابر حوادث طبیعی و غیره، به راهکارهای پیشگیری از جرم نیز باید توجه شود تا رضایت‌مندی و امنیت شهروندان به دست آید. در این نوشتار درصدد هستیم بسترهای مستعد جرم‌زا در پروژه مسکن مهر را موردبررسی قرار دهیم.
توهم فروشندگان در شرایط رکود؛

دلار با بازار مسکن چه کرد؟

آمار افزایش ۳۴ درصدی پروانه‌های ساختمانی در مقابل کاهش ۵۴ درصدی معاملات پایتخت، حاکی از آن است که با وجود ۴۹۰ هزار واحد مسکونی خالی در کلان‌شهر تهران، احتمالا تا پایان سال‌جاری تعداد خانه‌های خالی بیشتر خواهد شد.
سیاست غلط در بخش مسکن؛

راز وجود ۷۵هزار واحد فاقد متقاضی مسکن مهر +سند

با گذشت چند سال از مطرح شدن وجود واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر هنوز ابهاماتی در خصوص دلایل خالی ماندن این واحدها وجود دارد و به نظر می‌رسد دلایلی غیر از فاقد متقاضی بودن این واحدها در این باره مطرح بوده است.وجود واحدهای فاقد متقاضی همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین ایرادات آخوندی و تیم وی در بخش مسکن به پروژهمسکنمهر بوده است. با این وجود به تازگی سندی منتشر شده که بر اساس آن در دی‌ماه سال ۹۴ علی اصغر مهرآبادی قائم‌مقام آخوندی طی نامه‌ای پیشنهاد انتشار آگهی ثبت‌نام متقاضی برای واحدهای خالی را می‌دهد و آخوندی در کمال ناباوری دستور می‌دهد:مخالفم!
تورم نقطه به نقطه بازار ملک ؛

اطلس استانی قیمت مسکن

بازار کشوری معاملات مسکن شاهد سه نبض متفاوت در گروه‌های شهری است. طی ماه‌های اخیر کاهش حجم خرید و فروش ملک مسکونی در شهرها باعث شده شیب رشد نقطه‌ای معاملات مسکن در کل کشور (بدون احتساب تهران) از ۵۲ درصد در بهار به ۴۴ درصد در تابستان، ۳۹ درصد در مهر و ۳ درصد در آبان تنزل کند. تغییرات نقطه‌ای حجم معاملات ملک کشوری با لحاظ آمار شهر تهران، در آبان شیب منفی پیدا کرده است. متوسط کشوری قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در میانه پاییز براساس میانگین مراکز استان‌ها و بدون لحاظ تهران، ۳۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد. از ابتدای امسال تاکنون، بیشترین افت خرید و فروش واحد مسکونی برای «تهران» به ثبت رسیده؛ به‌طوری‌که معاملات ملک در پایتخت ۶۵ درصد در این فاصله کاهش یافته است.
معاملات مسکن؛

بازار مسکن قرمز شد

بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که با فروکش کردن التهاب بازار‌های ارز و طلا، سرمایه‌گذاری این بازار‌ها به بخش مسکن شیفت شده اند و عمده خرید و فروش ملک در بخش تقاضای سوداگرانه انجام می‌شود. پارادوکس موجود از کاهش معاملات در برابر رشد قیمت‌ها به این مفهوم است که فروشندگان حرفه‌ای تورم ماهیانه مسکن را رقم می‌زنند.
نماینده مردم فومن و شفت:

بلاتکلیفی بسیاری از پروژه های مسکن مهر در کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پروژه مسکن مهر تنها در نقاطی معدود از کشور به پیشرفت قابل قبول دست یافته و در اکثر مناطق مشکلات بسیاری در بحث نبود زیرساخت و امکانات وجود دارد.
بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی؛

رکورد گرانی مسکن در یک دهه اخیر زده شد

بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در تهران در آبان ماه امسال به ۹ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱ درصد رشد نشان می‌دهد؛ بدین ترتیب آبان ماه امسال رکورد یک دهه اخیر در گرانی مسکن زده شد.
صفحه  از ۶۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها