سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رکود تورمی بازار مسکن؛

رکود تورمی در طالع بازار مسکن

چرخش بازار مسکن در تابستان امسال به‌قدری سریع بوده که این بازار مهلت گذراندن دوره پیش‌رکود را هم نداشته و یکسره وارد دوره رکود شده است؛ رکودی که به عقیده کارشناسان می‌تواند یکی از سخت‌ترین دوران رکودی این بازار باشد.
تشدید رکود تورمی؛

متوسط قیمت مسکن تهران به ۸.۱ میلیون تومان رسید

آمار دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن در شهریور ماه نشان می دهد متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این ماه نسبت به شهریور ۹۶ افزایش ۷۴ درصدی دارد.
مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی؛

رکود مسکن از چه زمانی شروع شد؟

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی با بیان اینکه ارزش افزوده بخش مسکن درحال‌حاضر مثبت است گفت: معاملات انجام شده مسکن نشان دهنده رونق بازارمسکن نیست
علی چگنی تشریح کرد؛

رشد ۶۰ درصدی قیمت مسکن در تهران

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با بیان اینکه افزایش سقف وام مسکن تا ۳۰۰ میلیون تومان صحت ندارد، گفت: مسکن اجتماعی ابعاد بسیار وسیعی دارد که دولت نتوانست منابع مورد نیاز برای اجرای آن را تامین کند.
مرکز آمار اعلام کرد؛

افزایش ۲۹.۷ درصدی متوسط قیمت خرید مسکن در بهار

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، در بهار امسال، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی نسبت به بهار ۹۶، ٢٩.٧ درصد افزایش یافت.با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا کشور می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.
نبض مسکن در ۵ گروه سنی ؛

اثر تجمع تقاضا در بازار واحدهای سالخورده

سطح قیمت مسکن در ۵ گروه سنی از آپارتمان‌ها در تهران مشخص شد. مرداد امسال میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در گروه «سالخورده»‌ها، با بیشترین رشد ماهانه (۱۳ درصد) نسبت به سایر گروه‌های سنی مواجه شد. پیش‌تر، جهش قیمتی در گروه «نوساز»ها رقم خورده بود و باعث مهاجرت تقاضا به آپارتمان‌های دارای عمر بنای بالا شد. هم‌اکنون بازار واحدهای ۱۱ تا ۱۵ سال ساخت محل تجمع متقاضیان است. متوسط قیمت این واحدها از میانگین قیمت مسکن در کل شهر تهران کمتر است. تغییرات حجم معاملات و قیمت نوسازها، پیام برای فروشنده‌ها دارد
نقدی به وزارت راه و شهرسازی؛

مسئولیت ساخت مسکن اجتماعی با کدام نهاد است؟

چند سالی است که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم حرف از مسکن اجتماعی به میان آمده است در حالی که خود وزیر هیچ اعتقادی به دخالت دولت در بازار مسکن ندارد.احمدرضا سرحدی، کارشناس مسکن ضمن انتقاد به کم لطفی دولت در تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد اظهار کرد: دولت‌ها طبق تعیین تکلیف قانون اساسی، موظف به تأمین حداقل‌های نیاز مسکن در جامعه حاکمیتی خود هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

وزارت راه و شهرسازی‌ به دنبال افزایش مالیات‌ نیست

مظاهریان گفت: وزارت راه و شهرسازی‌ در بازار مسکن به دنبال معافیت‌ مالیاتی است چرا که اخذ هر نوع مالیات اضافه در نهایت به صورت کامل یا نسبی به استفاده کننده نهایی منتقل می‌شود. وی همچنین از لایحه افزایش مدت زمان اجاره‌ها به 2 سال خبر داد و گفت: این طرح در قالب یک لایحه ارائه شده و سعی کرده‌ایم از طریق آن زمان اجاره‌ها را به 2 سال افزایش دهیم تا بخشی از نگرانی مستأجران‌ در این حوزه کاهش یابد.
افزایش تسهیلات مسکن؛

واکاوی وام ۳۰ ساله خرید مسکن

دو کارشناس اقتصاد مسکن معتقدند پیشنهاد افزایش تسهیلات خرید تا رقم ۳۰۰ میلیون تومان جدا از این‌ که دیر ارایه شده، تاثیر چندانی در تعادل بخشی به بازار مسکن نخواهد داشت و بهتر است مشوق‌هایی از این دست به بخش عرضه اختصاص یابد.
سید حسین هاشمی اعلام کرد؛

با احتکار کنندگان مسکن برخورد می‌شود

نماینده مجلس گفت: با کسانی که واحدهای مسکونی خود را احتکار کرده‌اند، برخورد و از آنها مالیات دریافت می‌شود.وی ادامه داد: در حال حاضر بخش زیادی از مردم بدون خانه هستند و از سوی دیگر تعداد زیادی از واحدهای مسکونی ساخته شده خالی مانده که ما می‌توانیم با دریافت مالیات از سازندگان، بخشی از این املاک را وارد بازار کنیم.
پیش‌‌خرید مسکن برای زوج‌های سپرده‌گذار امکان‌پذیر می‌شود؟؛

«خانه اول» بیرون پایتخت

فاز اول ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای خانه‌اولی‌ها، با کلنگ‌زنی یک طرح در پرند آغاز شد. مطابق تصمیم شورای مسکن، زمین‌های دولتی در شهرهای جدید برای ساخت پروژه‌هایی اختصاص می‌یابد که زوج‌های ثبت‌نام‌کننده در صندوق یکم، امکان پیش‌خرید آن را دارند. استفاده ثانویه از وام مسکن یکم در قالب پرداخت این تسهیلات به سازنده‌ها در ازای پیش‌فروش واحد به صاحب امتیاز وام، از یکسو تامین‌مالی توام عرضه و تقاضا و از سوی دیگر، تطبیق مساحت ساخت با توان خرید را در پی دارد.
تسهیلات مسکن؛

وام‌های مسکن چقدر اثر خود را از دست داد؟

بر اساس آخرین آمار اعلام شده، سهم بخش مسکن از کل تسهیلات بانکی تنها ۸.۴ درصد است این در حالی است که در سال های ۹۰ و ۹۱ و تا پیش از آغاز دوره طولانی رکود مسکن، سهم این بخش اقتصادی از کل تسهیلات بانکی تا ۱۵ درصد هم می رسید؛ به معنی دیگر در سال های اخیر به تدریج سهم مسکن از کل تسهیلات پرداختی، به نصف کاهش یافته است.
خروج سرمایه؛

ایرانی ها در رتبه دوم خرید خانه در ترکیه

آمار نشان می دهد که ایرانی ها تمایل بیشتری به خرید خانه در کشورهای دیگر از جمله ترکیه دارند.
رصد مسکن در نیمسال دوم؛

سه شرط بهبود نبض معاملات مسکن

۳۰ صاحب‌نظر اقتصادی و کارشناس در حوزه اقتصاد مسکن به شش پرسش مرتبط با آینده بازارهای معاملات ملک و ساخت‌و‌ساز پاسخ دادند.
گفتگو با حسین حیدری؛

ملاحظات افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن

متقاضیانی که از سال گذشته برای دریافت تسهیلات خرید مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند، اما اکنون با جهش قیمت‌ امکان خرید آپارتمان ندارند، قدرت خرید آن‌ها باید متناسب با تحولات روز بازار مسکن بازسازی شود.
مسکن مهر چالش خودساخته دولت؛

پول محرومان برای تهیه مسکن اقشار متوسط به بالا هزینه می‌شود

با استفاده از بخشی از منابع حاصل از اقساط برگشتی مسکن مهر در یک سال، می توان تمامی واحدهای باقی مانده مسکن مهر را تکمیل کرد ولی این منابع به صندوق یکم اختصاص داده می شود.
چالش‌های صدور پروانه ساختمانی؛

راه پر پیچ و خم صدور پروانه ساختمانی

از زمان تشکیل دفاتر خدمات الکترونیک، روند صدور پروانه ساختمانی نه تنها کاهش نیافته بلکه طولانی‌تر شده است. فعالان این حوزه، علت اصلی را عدم واگذاری کامل امور به دفاتر که به مراجعات غیرضروری به شهرداری منجر می‌شود ابراز می‌کنند.
سیاست های جدید در بخش مسکن؛

توقف پرداخت وام به بسازوبفروش‌ها تا سه سال آینده

ابوالقاسم رحیمی انارکی ، درباره پرداخت تسهیلات به انبوه سازان و حمایت از سمت عرضه و ساخت و ساز و هوشمندسازی پرداخت تسهیلات ساخت به انبوه سازان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری روند همکاری بانک عامل بخش مسکن با انبوه سازان آغاز شده است. برنامه ای که این بانک برای هوشمندسازی پرداخت تسهیلات ساخت دارد به این صورت است که تا سال ۱۴۰۰ سازندگان غیرحرفه ای به طور کلی از چرخه پرداخت تسهیلات حذف شود.
رئیس اتحادیه املاک استان تهران :

بازار مسکن کششی برای افزایش قیمت ندارد

رئیس اتحادیه املاک استان تهران از کاهش توان مردم برای خرید مسکن خبر داد و افزود: قدرت خرید مردم نشان می‌دهداین بازار دیگر کشش افزایش قیمت ندارد بنابراین قیمت مسکن بیش از این رشد نخواهد کرد.وی تأکید کرد، هم اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن متقاضیان واقعی است.
معاون آخوندی:

سامانه ملی املاک و اسکان به امسال نمی‌رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزئیات اجرای دستور آخوندی برای راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان گفت: تکمیل این سامانه به امسال نمی‌رسد.
صفحه  از ۵۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها