سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشاوران املاک تایید کردند؛

سراشیبی بازار مسکن در نه منطقه از تهران

به تایید دفاتر املاک، روند نزولی قیمت پیشنهادی مسکن در دست کم نه منطقه از تهران آغاز شده است؛ یک کارشناس می‌گوید که حباب قیمت‌ها تخلیه می‌شود و در ماه‌های محرم و صفر شاهد کسادی بازار مسکن خواهیم بود.
روحانی:

کارمندان با اقساط ۲۰ ساله صاحب‌خانه می‌شوند +فیلم

رئیس جمهوردر خصوص صاحب خانه شدن کارمندان گفت: کارمندان با پرداخت اقساط ۲۰ ساله در ۵ سال بعد از آغاز خدمت صاحب خانه می شوند.
منطقه صدرنشین در تورم ملکی به تشدید رکود واکنش نشان داد؛

شاهد اول اصلاح قیمت مسکن

علائم قوی از شروع اصلاح قیمتی در بازار مسکن شهر تهران رویت شد. تحقیقات میدانی از بازار ملک نشان می‌دهد «قیمت پیشنهادی» فروش آپارتمان در منطقه یک تهران طی روزهای اخیر کاهش پیدا کرده است. این عقبگرد قیمتی در فایل‌های فروش مسکن، فعلا در محله‌های لوکس که طی دست‌کم یک‌سال گذشته، صدرنشین تورم ملکی بودند، رخ داده است. فروشنده‌های آپارتمان در این محله‌ها قیمت پیشنهادی خود را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داده‌اند. تحت‌تاثیر رکود سنگین در معاملات خرید، هنوز امکان ردیابی انعکاس کاهش قیمت پیشنهادی در قیمت‌های قطعی فراهم نشده است. با این حال فعالان بازار مسکن از کاهش قیمت در معاملات نیز خبر می‌دهند.
بازار مسکن و مشکلات اقتصادی ؛

وقتی اجاره‌نشینی دیگر خوش‌نشینی نیست

یک کارشناس بازار مسکن با بیان این‌که امسال برای حوزه اجاره‌داری مسکن سال سختی است، گفت: شکافی که در بحث قیمت‌های مسکن از سال 96 به وجود آمده باعث شده است که قیمت اجاره بهای مسکن رشد و شرایط را برای اجاره‌نشین‌ها بسیار سخت و دشوار کند.وی افزود: شاخص‌های آماری در دوره‌های پنج ساله از وضعیت مسکن، بیانگر آن است که تعداد خانوارهای اجاره نشین در هر دوره افزایش پیدا کرده است و این مساله دلایل متفاوتی دارد که باید به آن‌ها رسیدگی شود.
«سلاطین آپارتمان» چه کسانی هستند؟!

افزایش کرایه خانه ۱۴ درصد از افزایش دستمزد جلو زده است!

در شرایطی که هزینه‌های مسکن بین ۳۳ تا ۴۸ درصد هزینه‌های خانوار را می‌بلعد، دولت قصد دارد «تامین مسکن» را باز هم مثل همیشه به مکانیزم‌های بازار حواله کند؛ اما آیا این روند، با قانون اساسی مطابقت دارد؟!در این میان ،فرامرز توفیقی که محاسبات ماهانه سبد معاش خانوار را انجام می‌دهد، در رابطه با «معضل مسکن» کارگران به وظایف دولت در قانون اساسی اشاره می‌کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس؛

قیمت مسکن ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت + جزئیات

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما اخیرا طی جلساتی با وزیر راه و شهرسازی مذاکرات جدی در خصوص بحث مسکن و افزایش قیمت غیرمنطقی و نابسامانی در این بازار صحبت کرده‌ایم.
محمود اولاد:

سياست هاي حمايت از مستاجران يا دستكاري بازارها؟

پيرزني را تصور كنيد كه با سه فرزند كوچك محصل در يك خانه دو طبقه اي كه از شوهرش برايش مانده زندگي مي كند و خرج زندگي را از اجاره اتاق هاي طبقه بالا با آشپزخانه و دستشويي مشترك به دست مي آورد و به زور زندگي مي گذراند. حال هزينه ها چند برابر شده. مرغ كيلويي شش تومن شده ١٤ تومن. سيب زميني دو تومني شده شش تومن و و و! حتي دستمزدهاي كارگر ساده اي كه اتاق هاي خونه اش را اجاره كرده، ٤٠ درصد افزايش يافته. حالا آيا اين خانم حق ندارد اجاره خانه اش را بيشتر كند كه ظلم به مستاجر هست؟!
وزیر راه و شهرسازی:

وام ودیعه مسکن فقط برای بافت‌ فرسوده

وزیر راه و شهرسازی گفت: آنچه در قانون برای وام رهن پیش بینی شده، صرفا برای افرادی است که قصد نوسازی واحد فرسوده را دارند تا در زمان ساخت و ساز در مسکن اجاره‌ای سکونت کنند.
مصطفی قلی‌خسروی:

دادن تسهیلات برای رهن خانه کسی را صاحبخانه نمی‌کند

قلی خسروی گفت: دولت اگر هر نوع تسهیلاتی به مردم پرداخت کند، جای تقدیر و تشکر دارد اما بدون شک تسهیلات رهن نه مستاجر را صاحب‌خانه می‌کند و نه می‌تواند منجر به کنترل قیمت‌ها شود.
در گفت‌وگو با احمد یزدانیان، سیدعلی شاه‌صاحبی و روابط عمومی هلال احمر؛

دست‌اندازهای گرانی مسکن و چرخ زندگی اجاره‌نشین‌ها

گران فروشی مسکن، اجاره‌بها و رهن‌های سرسام‌آور، گره کور تلاش برای ادامه زیستن در شهرهای پرجمعیت شده است. مشاهده نرخ‌های مناطقی که زمانی کسی تصور نمی‌کرد چنین قیمت‌هایی را به خود ببینند، این مساله را به ذهن می‌آورد که افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن، چه بر سر اقشار متوسط و کم درآمد می‌آورد و دولت کجای این قضیه نقش بازی می‌کند؟
کاهش قیمت ارز، نرخ مسکن را تعدیل می‌کند؛

بازار مسکن آماده ریزش قیمت‌ها می‌شود

ریزش قیمت ها در بازار ارز دوامی دارد؟ نرخ ها بر چه قیمتی تثبیت می‌شود؟ تاثیر ریزش قیمت ارز در بازارهای موازی چیست؟ این ها سئوالاتی است که به کرات این روزها از فعالان و کارشناسان اقتصادی پرسیده می‌شود.مسکن را می توان عصاره یک عمر فعالیت اقتصادی خانوار دانست، کالایی که بخش مهمی از درآمد خانوار را می بلعد و در اغلب موارد اجاره یک واحد مسکونی هزینه ای بیش از متوسط حقوق دریافتی روی دست مستاجران، حداقل در تهران به جا می گذارد.
مرکز پژوهش‌های مجلس:

قدرت خرید مسکن از محل تسهیلات به شدت کاهش یافت

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با اشاره به افزایش فاصله بین استطاعت خانوار و قیمت مسکن، اعلام کرد: سهم وام‌های مسکن در توانمندسازی مالی خانوار به‌ خصوص در کلان‌شهرها به‌ شدت کاهش یافته است.
کلاهبرداران مسکن؛

کلاهبرداران چگونه یک ملک را به چندین نفر می فروشند+ویدئو

در تمام کلاهبرداری‌ها، سودجویان با استفاده از اسناد غیر رسمی مانند قولنامه‌ها ‌و مبایعه‌نامه‌ها، ابتدا یک ملک را به چندین نفر فروخته و در برخی موارد در انتها همان ملک را با سند رسمی به آخرین قربانی می‌فروشند.
فشار گرانی مسکن و اجاره بها به بازنشستگان؛

مسکن مهر به بازنشستگان واگذار شود

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به گرانی مسکن و اجاره بها و فشار آن به بازنشستگان اشاره کرد و گفت: به وزیر نامه ای زدیم تا مسکن های مهر در قالب اجاره به شرط تملیک به بازنشستگان واگذار شود. یکی دیگر از موضوعات نگران کننده و دغدغه های ما، وام بازنشستگان است. سهمیه اول وام اعلام شد و از مسئول مربوطه تامین اجتماعی می خواهیم سهمیه دوم وام را به کانون ها اعلام کنند.
کاهش ۶۷ درصدی معاملات پایتخت؛

مسکن از دلار جلو زد

براساس آمار اتحادیه املاک از ابتدا تا بیست و چهارم تیرماه ۱۳۹۸ فقط ۴۶۳۶ فقره خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶۷ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ هم‌چنین قیمت مسکن طی ۲۷ ماه گذشته ۲۰۵ درصد رشد داشته که هشت درصد بالاتر از قیمت روز دلار است.
این ریزش حباب است؟

بازار مسکن آماده ریزش قیمت‌ها می‌شود

ریزش قیمت ها در بازار ارز دوامی دارد؟ نرخ ها بر چه قیمتی تثبیت می‌شود؟ تاثیر ریزش قیمت ارز در بازارهای موازی چیست؟ این ها سئوالاتی است که به کرات این روزها از فعالان و کارشناسان اقتصادی پرسیده می‌شود.
کاهش ۱۰۰ میلیونی قیمت ها؛

سقوط آزاد قیمت مسکن در پردیس

قیمت مسکن مهر پردیس در سراشیبی قرار گرفت؛ دلالان و برخی دیگر که اواخر سال گذشته از جهش نرخ‌ها ذوق‌زده شده بودند احتمالاً با رسیدن به هدف خود برای سود بیشتر و افزایش قیمت عرصه، یواشکی کنار می‌کشند و خریداران را با سقوط قیمت‌ها تنها می‌گذارند.
دمای مسکن ۹۷ در ۳۰ استان؛

بازار مسکن ۹۷ در کدام شهرها با «رونق» به پایان رسید؟

بازار معاملات مسکن در شهرها طی سال گذشته، شرایط متفاوتی از پایتخت را تجربه کرد. رصد بازار کشوری ملک با فیلتر «پایتخت» نشان می‌دهد ۳۰ استان کشور در سال ۹۷ با «رونق» معاملات خرید و در عین حال «افزایش محسوس اما بدون صعود تند» قیمت روبه‌رو بودند. این در حالی است که معاملات مسکن در تهران از تابستان پارسال وارد فاز «پیش‌رکود» توام با «جهش قیمت» شد. سطح قیمت در شهرها به‌طور متوسط به اندازه یک‌سوم تهران رشد کرده است. قیمت کشوری انتهای پارسال به مرز ۳ میلیون تومان در مترمربع رسید.
آمار معاملات مسکن در سال ۹۷؛

بازار مسکن در استان‌ها چقدر رونق داشت + جدول

بازار معاملات مسکن در شهرها طی سال گذشته، شرایط متفاوتی از پایتخت را تجربه کرد. رصد بازار کشوری ملک با فیلتر «پایتخت» نشان می‌دهد ۳۰ استان کشور در سال ۹۷ با «رونق» معاملات خرید و در عین حال «افزایش محسوس اما بدون صعود تند» قیمت روبه‌رو بودند.
جلوگیری از نوسان قیمت مسکن؛

حباب قیمت مسکن در کدام کشورها اتفاق می‌افتد؟

راهکار حل بحران مسکن و جلوگیری از رشد غیرمنطقی قیمت ها، ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا است. راهکار اولویت دار و تجربه شده بیش از ۱۸۰ کشور جهان، اعمال ابزار مالیات بر عایدی سرمایه برای از بین بردن تقاضای کاذب و مخرب است.
صفحه  از ۹۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها