رکود مسکن ؛

میمون برای مسکن خوش یمن نبود

بخش مسکن در حالی شمع چهارمین سال رکود خود را اواخر سال ۱۳۹۵ فوت کرد که طی ۱۱ ماه اخیر بیش از یک میلیون فقره تسهیلات به این بخش پرداخت شد.
مدیرعامل پردیس خبر داد:

واحدهای مسکن مهر پردیس پس از اسکان افتتاح می‌شوند/ پرداخت قطره‌چکانی وام ۴۰ میلیونی

مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر از ۸۳ هزار واحدی که قرار است در شهر پردیس ساخته شود مشمول ۷۳ هزار واحد می‌شود، گفت: در حال حاضر پرداخت وام ۴۰ میلیونی به واحدهای مسکن مهر قطره‌چکانی است.
رشد اقتصادی سال آینده؛

پیش‌بینی‌خروج مسکن و معدن از رکود

یک کارشناس اقتصادی پیش بینی کرد:رشد اقتصادی سال آینده پایدار خواهد بود.
محمدرضا پورابراهیمی:

رکود مسکن با شرایط فعلی ادامه خواهد داشت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به عدم اقدامات دولت در تغییر وضعیت اقتصادی کشور رکود مسکن در کشور ادامه خواهد داشت.
سعید غفوری:

۲۰۰ میلیارد تومان بودجه مسکن‌مهر از بلوکه درآمد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از حل مشکل واریز یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر خبر داد.
بازار مسکن خود را برای خواب بهاره آماده‌ می‌کند؟

تعداد معاملات مسکن در دومین ماه زمستان کاهش یافته است

در بهمن ماه سال جاری تعداد معاملات واحد های مسکونی و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ترتیب به 15.6 هزار فقره و 45.0 میلیون ریال رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 4.5 درصد کاهش و 7.6 درصد افزایش نشان می دهد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک خبر داد؛

گزارش مسکنی بانک مرکزی اشتباه است/ درخواست عجیب فئودال ها از رییس اتحادیه املاک

رییس اتحادیه مشاوران املاک با رد گزارش بانک مرکزی در خصوص افزایش قیمت مسکن تهران نسبت به فعالیت وب سایت های غیرمجاز در حوزه معاملات مسکن هشدار داد و گفت: قیمت مسکن از سال ۷۱ تا سال ۹۴ حدود ۱۰۰۰ درصد (۱۰۴برابر) افزایش یافته است.
خبرهای خوش از بازار مسکن؛

افزایش حجم معاملات طی ۱۱ ماهه امسال

بانک مرکزی از افزایش حجم معاملات و البته قیمت هر متر واحد مسکونی طی ۱۱ ماهه امسال خبر داده و اعلام کرده که بازار مسکن در این مدت بهبود یافته است.
افزایش تسهیلات مسکن مهر؛

تسهیلات ۱۰میلیون تومانی مسکن مهر از هفته آینده

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: بیش از 390 هزار واحد مسکن مهر در کشور برای تسریع در تکمیل پروژه های مسکن مهر از تسهیلات 100 میلیون ریالی اضافه شده بانک مسکن برخوردار می شوند؛ براین اساس ثبت قراردادها در دفاتر اسناد از هفته آینده آغاز می شود.
رییس اتحادیه مشاوران املاک خبر داد؛

افت۴۰درصدی معاملات مسکن/ بازار در سال ۹۶ رونق پیدا می‌کند

رییس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۴۰ درصدی حجم معاملات مسکن در دی و بهمن سال جاری در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
نبض جهانی مسکن 2017:

ترسیم دورنمای قیمت املاک در 22 کشور

یک موسسه معتبر رتبه‌سنجی، با بررسی چشم‌انداز دو ساله بازار املاک در 22 کشور، وضعیت شاخص جهانی قیمت مسکن را تشریح کرد. بررسی‌های موسسه «فیچ» نشان می‌دهد شاخص جهانی قیمت مسکن در سال جاری میلادی، در دامنه‌ای محدود، نوسان می‌کند؛ به‌طوری‌که بازار ملک در عمده کشورها، از ثبات نسبی برخوردار خواهد شد. قیمت مسکن کشورهای منتخب، در سال 2017، یکی از 4 وضعیت «کاهشی»، «رسیدن به نقطه کف»، «پایان افزایش» و «تداوم رشد مثبت» را تجربه می‌کند. املاک چین، مهم‌ترین بخش مطالعه «فیچ» است که طبق آن، تب قیمت‌ها سرد می‌شود.
محمد شکرچی زاده مطرح کرد:

استفاده از تجارب موسسه کره‌ای در مدیریت روسازی راهها

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به بهره گیری از تجربیات کره جنوبی، گفت: دو کشور، زمینه‌های کاری مشترکی مانند حمل‌ و نقل، معماری و ساختمان دارند.
براساس پارامترهای سه گانه؛

دوره رکود مسکن در حال تکمیل است + نمودار

بر اساس تغییر رفتار سه شاخص کاهش عرضه، کاهش سود بانکی و افزایش صادرات و قیمت جهانی نفت می‌توان نتیجه گرفت که بازار مسکن به دلیل نزدیکی نرخ رشد قیمت مسکن به نرخ رشد تورم در سال جاری در حال تکمیل دوره رکود خود است.
در واپسین روزهای دولت یازدهم؛

موج سواری بر رکود بزرگ مسکن

برخی منتقدان می گویند دولت یازدهم به لجاجت برخورد با مسکن مهر بخش مسکن را دچار رکود کرد اما کارشناسان معتقدند با توجه به مازاد تولید و حباب بی سابقه قیمت مسکن، عمدی تلقی کردن رکود چهار ساله این بخش، فرضیه ای غیرعلمی است که تنها می تواند مصرف تبلیغاتی داشته باشد.
یک کارشناس بانک مسکن :

بانک مسکن پرداخت وام غیر تکلیفی را متوقف کرد/تسهیلات تکلیفی منابع بانک را به چالش کشید

یک کارشناس بانک مسکن از توقف اعطای تسهیلات غیرتکلیفی و کسری منابع بانک مسکن خبر داد و گفت: تکالیفی که در ماه‌های اخیر برای بانک مسکن تعریف شده، باعث شده بانک با کسری منابع مواجه شود.
هشدار!!

کلاهبرداری سایت‌های خرید و فروش املاک از مالکین و خریداران مسکن

نمایندگان مجلس در واکنش به فعالیت سایت های خرید و فروش مسکن در فضای مجازی نسبت به تولد قارچ گونه برخی سایت های خرید و فروش کالا و خدمات در کشور هشدار دادند.
وامی که خیال پرداختش نیست؛

سه سنگ پیش پای وام۴۰میلیونی مسکن مهر

دو هفته از صدور ابلاغیه اجرایی افزایش وام مسکن مهر (از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان) می‌گذرد اما شرایط سخت بانک مسکن برای دریافت کنندگان، سازندگان مسکن را سردرگم کرده است.
مشاور وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

اتلاف منابع با فروش تراکم و ساخت مسکن در کلان‌شهرها

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ۲۰ میلیارد دلار از منابع کشور به دلیل فروش تراکم و مجوزهای ساخت و ساز در کلان‌شهرها هدر رفته است، گفت: ساخت مسکن‌های گران‌قیمت موجب بلوکه شدن پول‌ها در این بخش شده است.
اقساط چند میلیونی لیزینگ مسکن؛

کدام وام به صرفه است؟

با آزاد شدن ورود لیزینگ‌ها به بخش مسکن، اکنون گزینه تسهیلاتی این حوزه حتی روی کاغذ هم شده بیش از گذشته است. اما موضوع این است که آیا با شرایط حاکم بر وام های لیزینگی دریافت آن برای متقاضیان خرید مسکن به صرفه است یا خیر؟

لیزینگ مسکن آزاد شد

بعد از مدتها بحث و بررسی درباره ورود لیزینگ‌ها به بازار مسکن، آنطور که رئیس انجمن لیزینگ اعلام کرد با موافقت شورای پول و اعتبار مجوز ورود لیزینگ ها به تامین مالی مسکن صادر شد؛اما فقط برای لیزینگ های غیر بانکی.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها