سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با تصمیم جدید هیئت مدیره بانک مسکن؛

زوجین ۲ بار می‎توانند وام مسکن بگیرند

بانک مسکن در جهت حمایت بیشتر از زوج‌های متقاضی خرید مسکن، یک مصوبه دیگر برای تسهیل تامین مالی این گروه از خریداران به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.
مرکز آمار اعلام کرد:

افزایش 33 درصدی قیمت مسکن در تهران از زمستان 95 تا پایان زمستان 96

مرکز آمار ایران از افزایش ۳۳.۲ درصدی قیمت مسکن طی زمستان ۹۶ در مقایسه با زمستان سال ۹۵ در شهر تهران خبر داد.
علت کمیابی فایل در حال ساخت؛

زیان احتمالی «بی‌پاسخ گذاشتن پیش‌خریداران» چیست؟

معاملات پیش‌فروش مسکن درحالی‌ هم‌اکنون به کمترین سطح خود طی سال‌های اخیر رسیده است که کارشناسان نسبت به زیان پنهان رفتار پرریسک سازنده‌ها مبنی بر خودداری از پیش‌فروش واحدهای مسکونی، هشدار می‌دهند.
بازار مسکن ؛

بررسی تاثیر کاهش سود تسهیلات مسکن بر خانه دار شدن زوج‌های جوان+ جدول

قیمت فروش و اجاره‌بهای مسکن در سال گذشته به ‌صورت نجومی افزایش یافت، به‌طوری که در سطح شهر تهران متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی در بهمن 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 22.33 درصد افزایش یافت.
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

افزایش ۱۵ درصدی اجاره مسکن در تابستان

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه حداکثر افزایش قیمت‌ها در بازار اجاره بهای مسکن ۱۵ درصد خواهد بود، گفت: چهار عامل افزایش قیمت مسکن، تورم، عدم توازن بین عرضه و تقاضا و کاهش نرخ سود بانکی در گرانی اجاره بهای مسکن اثرگذار هستند.
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک؛

افزایش ۱۵ درصدی اجاره بهای مسکن در تابستان

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه حداکثر افزایش قیمت‌ها در بازار اجاره بهای مسکن ۱۵ درصد خواهد بود، گفت: چهار عامل افزایش قیمت مسکن، تورم، عدم توازن بین عرضه و تقاضا و کاهش نرخ سود بانکی در گرانی اجاره بهای مسکن اثرگذار هستند.
مسکن مهر؛

۶۰ هزار میلیارد تومان وام‌های تکلیفی بانک‌ها چه شدند؟

از ابتدای شروع مسکن مهر تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۵ معادل ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی بانکی پرداخت شده است. اما این وام‌های بانکی دقیقا صرف چه اقداماتی شده است؟
معاون وزیر مسکن اعلام کرد:

رونق بازار مسکن در سال ۹۷ ادامه می‌یابد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: صدور تعداد مبایعه نامه ها و افزایش ارزش آنها و همچنین روند رو به رشد صدور پروانه های ساختمانی نشان از فعال شدن بازار مسکن در کشور است.
گرانی عجیب و غریب مسکن!

مسکن در شرایط رکود تورمی

یک اتفاق غیرمنتظره گمانه‌زنی‌ها درخصوص وضعیت بازار مسکن در سال 97 در حالی از سوی کارشناسان مطرح شد که بحران بازار ارز در پایان سال 96، ‌پیش‌بینی‌‌های مثبت و منفی تمام کارشناسان اقتصادی را به چالش کشید. گرانی عجیب و غریب مسکن!
اجاره مسکن دوباره قد کشید؛

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از اوضاع و احوال مستاجران

براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی، شاخص بهای اجاره مسکن در سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۶ بر اسـاس سـال پایـه ۱۳۹۵ نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۹.۳ درصد افزایش یافت.
خسروی خبر داد؛

کاهش قیمت مسکن در ماه رمضان

رئیس اتحادیه املاک استان‌تهران‌ گفت: میزان تسهیلات‌مسکن کافی نیست و دولت باید در این زمینه اقدامات لازم را در دستورکار قرار دهد.
امتیاز «قدرالسهم»؛

امتیاز مضاعف خریداران املاک کلنگی

خریداران آپارتمان‌های کلنگی در بازار مسکن اگرچه از مزایای واحدهای نوساز و تازه‌ساز محروم هستند، اما در عین حال با تملک این قبیل آپارتمان‌ها، از امتیاز «قدرالسهم» در وقت ساخت‌وساز برخوردار می‌شوند و در آینده نزدیک چشم‌انداز کسب سود بیشتری نسبت به مالکان واحدهای نوساز دارند.
نرخ اجاره بها در تهران؛

ازدیاد فایل‌های رهن و اجاره در بازار مسکن

عرضه آپارتمان‌های استیجاری در تهران از حدود یک ماه قبل از تابستان کلید خورده و در هفته‌های اخیر انبوهی از واحدهای رهن و اجاره در بازار مسکن فایل شده است.
دو احتمال متفاوت از آینده بازار؛

بازار مسکن در «پساخروج»

یک صاحب‌نظر ارشد حوزه اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه هم‌اکنون ارائه تحلیل کامل از وضعیت پیش روی بازار مسکن تحت تاثیر اقدام سه‌شنبه شب ترامپ امری دشوار است، گفت: آینده بازار مسکن تحت تاثیر خروج ترامپ از برجام به عوامل مختلف سیاسی و اقتصادی بستگی دارد و با توجه به اینکه هنوز تصویر واضحی از فضای بین‌المللی چه در حوزه سیاست و چه در حوزه اقتصاد بعد از این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا مشخص نیست، نمی‌توان با صراحت اعلام کرد که این تصمیم چه اثری بر بخش مسکن خواهد داشت.
اجاره املاک مسکونی و تجاری؛

بیکارانی که حقوق ماهیانه میلیونی دریافت می‌کنند!

دریافت اجاره‌بها در سالیان اخیر با رواج هر چه بیشتری همراه شده، رویکردی که برخی آن را نامطلوب و برخی دیگر آن را در شرایط فعلی، رویه‌ای هوشمندانه مطرح می‌کنند.
توهم فروشنده‌ها تا تردید خریداران؛

فروکش کردن هیجان خرید به ثبات قیمت‌ها ختم می‌شود؟

بازار معاملات مسکن با یک اهرم قابل‌کنترل توسط خریداران می‌تواند از محاصره دو عنصر روانی نجات یابد. این بازار از ابتدای امسال به‌دلیل «توهم فروشنده‌ها» و «تردید خریداران به آینده»، شرایطی متفاوت از ماه‌های پایانی ۹۶ را تجربه کرد؛ به‌طوری‌که خرید و فروش با شدت کمتری از ماه‌های ابتدایی رونق در جریان است. هرچند متغیرهای بیرونی در تقویت عناصر روانی ضدرونق نقش داشته است،
عباس آخوندی؛

طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سکنه به زودی به مرحله اجرایی می‌رسد

تازه ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر نه تنها بر تعداد خانه‌های خالی در کشور کاسته نشده، بلکه از رشد حدود 310.7 درصدی برخوردار بوده است.
جزئیات افزایش نرخ اوراق مسکن؛

هر برگ تسه به ۷۳ هزار تومان رسید

قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن فروردین‌ماه سال ۹۶ که با نماد«تسه ۹۶۰۱»در فرابورس خرید و فروش می شود، از ۶۴ هزار تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته با ۹ هزار تومان افزایش به ۷۳هزار تومان رسید.
مدیرعامل بانک مسکن خبر داد؛

رونمایی برنامه جدید بانک مسکن برای کنترل قیمت

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این‌که اتفاقات اواخر سال گذشته قیمت تمام‌شده منابع بانک را افزایش داد، از بررسی کاهش سود ۱۷.۵ درصد تسهیلات مسکن از محل اوراق خبر داد و برنامه جدید برای کنترل قیمت مسکن را تشریح کرد.
کارشناس بازار مسکن:

قیمت بازار مسکن تیرماه پایدار می‌شود

یک کار‌شناس بازار مسکن با بیان اینکه تجربه نشان داده که قیمت مسکن در فروردین و اردیبهشت به دلیل انتظارات مالکان افزایش می‌یابد که این افزایش قیمت پایدار نیست، گفت: ثبات و پایداری قیمت‌ها در بازار مسکن از تیر ماه شروع خواهد شد.
صفحه  از ۳۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها