سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزارت صنعت:

افزایش 42.4 درصدی تولید سیگار

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت حاکی از افزایش ۴۲.۴ درصدی تولید و کاهش ۶۰.۳ درصدی قاچاق سیگار است.
امارات:

طرفداران سیگار و نوشابه مالیات بدهند

اعمال مالیات بر روی دستگاه‌هایی مانند سیگار الکتریکی تاکیدی بر "مضرر بودن" این ابزارها برای سلامتی است.
قبول و تمکین مالیات مندرج در برگ تشخیص مالیات؛

قطعیت مالیات در یکی از شرایط ذیل تحقق می یابد

قبول و تمکین مالیات مندرج در برگ تشخیص مالیات و یا پرداخت آن به وسیله مؤدی مالیاتی و یا عدم اعتراض مؤدی به برگ تشخیص مالیات ظرف مدت سی روز از ابلاغ به وی (ماده ۲۳۹ ق.م.م)
راه دور زدن یک ممنوعیت باز می شود؟

اصرار در ترخیص ۲۲۷ خودروی سفارش شرکت آمریکایی در منطقه آزاد اروند + تصاویر

داستان واردات ۲۲۷ خودروی خارجی به منطقه آزاد اروند در سال ۹۶ و دپو شدن ۱۹ ماهه آن‌ها در پارکینگ اختصاصی این منطقه آزاد خیلی وقت است که واکنش های مختلفی را در بر دارد.
محمد جهانی کیا؛

تراکنش های بانکی ظرفیت خوبی برای شناسایی منابع مالیاتی جدید است

محمد جهانی کیا عصر پنجشنبه در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی در ارومیه، با تاکید بر نقش اطلاعات در اخذ مالیات های واقعی، کاهش زمینه فرار مالیاتی و شناسایی منابع خوب برای دریافت مالیات گفت: باید در زمینه تکمیل پایگاه اطلاعات مالیاتی به حدی برسیم که قسمت عمده ای از خود اظهاری مؤدیان، نزدیک به واقعیت باشد تا مجبور نشویم ۱۰۰ درصد پرونده های مالیاتی را مورد رسیدگی قرار دهیم.
آخرین وضعیت مصوبه‌ای که همچنان بلاتکلیف است؛

کارتخوان خراب است، نقدی حساب کنید لطفا!

اکبر ترکی گفت: باید به صورت جدی با این چنین تخلفاتی برخورد شود و اجازه نداد به هیچ عنوان چنین تخلفاتی رخ دهد، همچنین اگر تخلفی به این شکل انجام پذیرد مردم نیز باید اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند و با گزارش این موضوعات به دستگاه‌های نظارتی خواهان برخورد با چنین پزشکانی باشند.
سعیدی‌مبارکه مطرح کرد؛

هزاران میلیارد تومان ارزش افزوده صادرات در قبضه سازمان امور مالیاتی

سعیدی گفت: در حال حاضر بالغ بر هزار میلیارد تومان از ارزش افزوده صادرات تولیدکنندگان قیر کشور بیش از یک سال در نزد سازمان امور مالیاتی به‌عنوان ارزش افزوده صادرات معطل مانده که این موضوع حتماً به صنعت ما آسیب وارد می‌کند.
دژپسند در ابلاغیه‌ای دستور داد؛

اعمال تغییرات و اصلاح برخی رویه‌های سازمان امور مالیاتی در مهلت زمانی تعیین‌شده

وزیر اقتصاد اعمال تغییرات و اصلاح برخی رویه‌های سازمان امور مالیاتی در مهلت زمانی تعیین شده را ابلاغ کرد.
وزیر اقتصاد به سازمان امور مالیاتی ابلاغ کرد؛

تجمیع اطلاعات هویتی و سوابق مودیان مالیاتی تا دو ماه آینده

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی، «فرهاد دژپسند» در ابلاغیه ای به «امید پارسا» رئیس سازمان امور مالیاتی، تاکید کرد که در چارچوب اجرایی سازی اسناد بالادستی نظام در زمینه بهبود محیط کسب و کار و با هدف تسهیل خدمت رسانی به تمامی مودیان مالیاتی و صاحبان
تخلفات مالیاتی پزشکان؛

حدود 90 درصد پزشکان کم‌تر از 5 میلیون تومان مالیات داده‌اند+جدول

کارشناس اقتصاد گفت: 10 درصد پزشکان از سال 88 تا 93 هیچ گونه مالیاتی نداده‌اند و کم‌تر از 12 درصد آنها مالیات بیش از 5 میلیون تومان را پرداخته‌اند.این کارشناس اقتصادی ادامه داد: اگر وضعیت مالیات دهی آموزشگاه های علمی آزاد نیز بررسی شود می توان در یافت که بیش از 65 درصد آنها هیچ گونه مالیاتی تاکنون نداده اند، 22 درصد کمتر از 500 هزار تومان، 10 درصد کمتر از 5 میلیون تومان و فقط 7 دهم درصد بیش از 5 میلیون تومان مالیات پرداخته اند.
یک مقام سازمان مالیاتی:

برقراری عدالت مالیاتی با راه‌اندازی پایانه‌های فروشگاهی

یک مقام سازمان مالیاتی گفت: اطلاعاتی که از طریق سامانه های فروش در پایگاه های اطلاعاتی سازمان مالیاتی جمع آوری می شود به تشخیص صحیحتر مالیات مودیان و برقراری عدالت مالیاتی بصورت نسبی در جامعه مودیان کمک می کند.
سو‌استفاده دلالان از کارت‌های بازرگانی جدید ؛

اضافه شدن هزینه‌های میلیاردی به صادرات، با کارت‌های بازرگانی جدید

سرپرست سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: بر اساس برآوردی که انجام داده‌ایم، دلالان و صاحبان کارت‌های بازرگانی به ازای هر دلار صادرات، ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان دریافت می‌کنند تا کارتشان را در اختیار صادرکننده قرار دهند.
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد؛

لزوم تسریع در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر کشور

اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: باید روند تخلیه کالاهایی که در انبار بنادر دپو شده اند، تسریع شود، خاطر نشان کرد: اگر صاحبان کالا و واردکنندگان تمایلی به تخلیه کالای خود از بنادر ندارند باید با استفاده از روش ها و ساز و کارهای لازم، شرایطی فراهم شود تا زمان ماندگاری کالاها در انبار بنادر کاهش پیدا کند.
رئیس اتحادیه صنف بارفروشان تهران:

همکاری سازمان امور مالیاتی در ارائه اظهار نامه و پرداخت مالیات صنف بارفروشان بر اساس عدالت و تفاهم

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان تهران ضمن تشکر از همکاری بی شائبه اداره کل جنوب سازمان امور مالیاتی با صنف متبوع خود بیان داشت: همکاری و همراهی سازمان امور مالیاتی خصوصا مدیر کل مالیات جنوب استان تهران در ارائه اظهار نامه های مالیاتی و پرداخت بموقع آن توسط اعضای صنف بسیار موثر بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.
پشت پرده تلاش برخی بنگاه‌ها برای تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده بررسی شد؛

استفاده ابزاری از قانون برای معاملات مخفی

دولت در بهمن 1395 لایحه اولیه قانون دائمی ارزش افزوده را تسلیم مجلس شورای اسلامی کرد. هدف اولیه آن بود که با تبدیل‌کردن اصل 85 به لایحه و طرح و تصویب آن در کمیسیون اقتصادی (مطابق اصل 85 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند در موارد ضروری صلاحیت وضع قوانین آزمایشی را به کمیسیون‌های خویش تفویض کند) هرچه زودتر آن را به تصویب مجلس رسانیده و مالیات ارزش افزوده را دائمی کند.
ماجرای عدم‌ثبت اسامی بدهکاران چیست؟

نظر دیوان محاسبات درباره چالشهای عجیب گمرک بوشهر+سند

دیوان محاسبات به موضوعاتی مثل نابه‌سامانی وضعیت بایگانی دایره قضایی بوشهر و عدم‌ثبت اسامی اشخاص بدهکار در سامانه ماده ۷ گمرکی ورود کرد.
پرونده های فرار مالیاتی تراکنش های بانکی رسیدگی می شود؛

ابلاغیه مدیر کل مبارزه با فرار مالیاتی درباره رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی تراکنش های بانکی+سند

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه ، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی، بخشنامه‌ای را در خصوص رسیدگی و استناد صحیح به مقررات و ضوابط قانونی جهت رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی تراکنش های بانکی صادر کرد.
فرشاد مومنی عنوان کرد؛

در این نظام مالیاتی صاحبان درآمدهای بی‌زحمت تشویق می‌شوند

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: براساس برآوردهای صورت گرفته از کل مالیات‌های اخذ شده برای سال ۹۵ بیش از ۶۰ درصد آن را صنایع کارخانه‌ای یعنی تولیدکنندگان پرداخت کرده‌اند که بیش از ۴ برابر سهم صنعت در GDP است در حالیکه سهم املاک و مستغلات کمتر از ۶ درصد و عمده‌فروشی و خرده‌فروشی ۷.۵ درصد بود. بنابراین در این زمینه نیازمند بازآرایی بسیار اساسی هستیم.
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی مطرح کرد؛

چرا منبع فرار مالیاتی در کشور شناسایی نمی‌شود؟

تاجمیر ریاحی به تشریح عمده‌ترین دلایل وقوع فرار مالیاتی و ناشناس ماندن منابع وقوع این جرم پرداخت.این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت‌های پنهان شده در اقتصاد کشور برای اخذ مالیات بیان کرد: از نظر قوانین هر شخصی اعم از حقوقی و حقیقی که در ایران درآمد کسب می‌کند مشمول مالیات است، تبعا فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه مباحث اقتصادی در حال رخ دادن است، ولی اینکه اطلاعات همه این‌ها به نظام مالیاتی کشور آمده باشد تا امکان بررسی و اخذ مالیات ممکن شود تا کنون عملیاتی نشده است.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس خبر داد:

کشف محموله 177 میلیاردی قاچاق تلفن همراه و مبدل ارز دیجیتال

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از کشف محموله قاچاق تلفن همراه به ارزش ۱۷۷ میلیارد ریال در هندیجان خبر داد.
صفحه  از ۸۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها