سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارشناسان بررسی کردند؛

مبارزه با فرار مالیاتی نیازمند چیست؟

کارشناسان معتقدند اگر قانون جدید مالیات‌های مستقیم به طور دقیق عملیاتی شود، وصول مطالبات معوق و پنهان نظام‌مند و بخش قابل توجهی از فرار مالیاتی کشف می‌شود.
با امضا موافقت نامه اجرایی شد؛

کمک بلاعوض دولت ژاپن برای تجهیز گمرکات ایران

همکاری های ایران و ژاپن برای تجهیز گمرکات ایران، با امضای موافقت‌نامه میان 2 کشور به منظور تجهیز گمرک چابهار، وارد فاز اجرایی شد.
بر اساس اعلام گمرک ایران؛

افزایش کشف قاچاق سازمان‌یافته ثمره گمرک الکترونیک

با الکترونیکی شدن پروانه های گمرکی به طور میانگین هم اکنون روزانه ۱۰۰۰۰ محموله از طریق نیروی انتظامی از گمرک به شکل الکترونیکی استعلام می شود و سامانه گمرک به طور خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی پاسخ را در مدت ۲تا ۳ دقیقه برای ماموران نیروی انتظامی ارسال می کند.
رئیس امور مالیاتی استان تهران گفت؛

مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی‌خواهد

رئیس امور مالیاتی استان تهران با اعلام این خبر افزود : برای کسانی که حجم فروش آنها کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان برای سال مالیاتی ۹۵ باشد ، مالیات مقطوع درنظر گرفته ایم.
مهم ترین معافیت ها و مشوق های مالیاتی ؛

معافیت‌های مالیاتی در خدمت رونق تولید

در دوره فعالیت دولت یازدهم، بخش مالیات توانست از سایه نفت در تأمین منابع مالی بودجه خارج شود و سهم عمده را به خود اختصاص دهد، ولی این به معنای فشار بیشتر مالیاتی بر دوش مردم بخصوص تولیدکنندگان نیست؛
تقوی‌نژاد اعلام کرد:

جزئیات مالیات ساخت و ساز مسکن

رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص مالیات مسکن گفت: برای اشخاص حقیقی جدولی وجود دارد که تا ۵۰ میلیون تومان سود، ۱۵ درصد آن مشمول مالیات شده و این رقم برای سود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی، ۲۰ درصد است.
عقب‌گرد گمرک الکترونیک؛

حبس آمار تجارت خارجی ۲۳ روزه شد

گمرک ایران که مدعی راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی و شفافیت است با حبس و عدم انتشار ۲۳ روزه آمار تجارت خارجی به دوره ماقبل عصر سنتی و دستی بازگشت.
هشدار دادستانی انتظامی مالیاتی؛

مودیان مالیاتی مراقب افراد سوجو باشند

دادستانی انتظامی مالیاتی به مودیان مالیاتی و صاحبان مشاغل سراسر کشور در خصوص احتمال کلاهبرداری و سودجویی به انحای مختلف هشدار داد.
دسترسی مهندسی شده به آمار؛

تاخیر ۲۰ روزه گمرک در انتشار آمار تجارت خارجی

در حالی که ۲۰ روز از خردادماه می‌گذرد، گمرک ایران در اقدامی قابل تامل از انتشار آمار تجارت خارجی اردیبهشت ماه سال جاری خودداری می‌کند.
توضیحات گمرک؛

واکنش گمرک ایران به خرماهای وارداتی از رژیم صهیونیستی

گمرک ایران به ورود خرما از رژیم صهیونیستی به کشور با صدور مجوز از این سازمان واکنش نشان داد. در توضیحات گمرک آمده است:
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد:

شرط برخورداری از معافیت‌ مالیاتی/ مأموران شأن مؤدیان را حفظ کنند

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه خردادماه موعد ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی صاحبان مشاغل است، گفت: تعامل با مؤدیان، سیاست راهبردی سازمان است و همه همکاران در اقصی نقاط کشور در برخورد با مؤدیان باید شأن آنان را حفظ کنند.
قوانین و مقررات؛

کدامیک از مشاغل معاف از مالیات هستند؟

در صورتی که شخص حقیقی هیچ گونه درآمدی نداشته باشد تا میزان معافیت مالیاتی درآمد حقوق قانون مالیات‌ها از درآمد مشمول مالیات سالانه مستقلات ازمالیات معاف و مازاد طبق مقررات، مشمول مالیات است.
رییس کل گمرک؛

رایزنی گمرک و مجلس برای تجمیع عوارض و معافیت های گمرکی

رییس کل گمرک نوشت: برای تسهیل تجارت و مقابله با کالای قاچاق در حال رایزنی با مجلس برای تجمیع عوارض و معافیت ها هستیم.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو؛

بانک ۲۰ درصد سود می‌گیرد خودروسازها ۲۵ درصد

موتمنی گفت:ما مالیات ارزش افزوده را قبول داریم اما معتقد هستیم که مانند همه دنیا باید یک بار از کالا این مالیات گرفته شود. در خودرو نیز در بخش وارداتی‌ها یک بار در گمرک این هزینه پرداخت می‌شود و در تولیدات داخلی نیز در همان موقع ثبت‌نام این مبلغ پرداخت می‌شود اما اینکه بیاییم دوباره مالیات را پرداخت کنیم درست نیست.
نائب رئیس اول اتاق اصناف:

فشار سازمان مالیاتی کشور بر کسبه ضعیف بازار

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران با بیان اینکه سازمان مالیات فشار خود را تنها بر قشر ضعیفِ کاسب وارد کرده است، افزود: بسیاری از کسبه بدلیل فشار مالیاتی مغازه خود را فروخته یا در حال تعطیل کردن هستند در صورتی که این سازمان می بایست درصدد دریافت مالیات از کسانی باشد که فرار مالیاتی دارند.
گمرک ایران اعلام کرد:

ممنوعیت واردات قراضه آهن و سایر فلزات برطرف شد

گمرک ایران اعلام کرد که بخشنامه های ردیف ۳۲ و ۴۴ مرکز واردات در خصوص ممنوعیت واردات قراضه آهن و سایر فلزات، لغو شد.
مقایسه آمار گمرکات جهان نشان داد؛

قاچاقی به وسعت همه قاره‌های جهان

مقایسه اعلام گمرک کشورهای صادرکننده کالا به مقصد ایران با آمار گمرک ایران نشان می‌دهد تنها در 9 ماهه منتهی به آذرماه پارسال 21 میلیارد و 847 میلیون دلار کالای قاچاق وارد ایران شده است.
رییس اتاق بازرگانی ایران ؛

نظام تشخیص و وصول مالیات در کشور باید اصلاح شود

رییس اتاق بازرگانی ایران بر اصلاح نظام تشخیص و وصول مالیات تاکید کرد و گفت: امیدواریم نهادهای قدرتمند و ثروتمند از پرداخت مالیات شانه خالی نکنند و جور مالیات فقط بر دوش آن فعال اقتصادی نباشد که معتقد به درست کاری است.
دسترسی به آمار تجارت محدود شد؛

دهن‌کجی گمرک به مصوبه شفاف سازی دولت

بررسی آمارهای منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان میدهد، بخش مربوط به اطلاعات دوره مشابه سال گذشته از این قسمت به طور کلی حذف شده است.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات؛

واردات سیگار مشروط شد

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور شرایط جدید واردات سیگار از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه امسال را اعلام کرد.
صفحه  از ۱۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها