سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولت بخشنامه جدید داد؛

دو تنبیه برای تاخیر وارداتی

کارت‌های بازرگانی واردکنندگانی که رفع تعهد ارزی نکرده‌اند، معلق خواهد شد و اسامی آنها نیز به مراجع قضایی اعلام می‌شود. این دو تنبیه از سوی دولت برای برخورد با واردکنندگان بدقول در نظر گرفته شده است. در این راستا نام ۵۰۰ تا ۶۰۰ شرکت واردکننده نیز از سوی بانک‌های عامل به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده و این وزارتخانه با ارسال نامه‌ای به اتاق بازرگانی، خواستار تعلیق کارت بازرگانی این واردکنندگان شده است. این تصمیم اگرچه به اعتقاد فعالان اقتصادی شوک‌برانگیز است، اما اجرای فوری آن در دستور کار قرار گرفته است.
تقوی نژاد خبرداد:

ارائه پیشنهاد کاهش ۵ درصدی از مالیات تولید و بسته معافیت‌های مالیاتی به دولت

رئیس سازمان مالیات پیشنهاد داده ایم ۵ درصد از مالیات تولید کم کنیم و برای کلیه معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی یک بسته کامل آماده ارائه به دولت است، گفت: امسال 100درصد پرونده های مالیاتی باسامانه سنیم بررسی می شود که به میزان 15 هزار اصله درخت ،در مصرف کاغذ صرفه جویی خواهد شد.
دانستنی ها؛

جایگاه تشخیص علی الراس در اصلاحیه قانون مالیاتها

بر اساس اصلاحیه قانون و نرم افزار سامانه یکپارچه مالیاتی رسیدگی علی الراس مختص مودیانی است که از تسلیم اظهارنامه مالیاتی خودداردی نموده اند.
دانستنی ها؛

تکالیف مهم مالیاتی اشخاص حقوقی

آشنایی با تکالیف مهم مالیاتی اشخاص حقوقی
طبق آمار گمرک ایران ؛

جزئیات واردات کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال

با ناپایدار شدن نرخ ارز و افزایش ناگهانی قیمت آن طی ماه های اخیر، بسیاری از واردکنندگان کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، برای واردات کالای خود دچار مشکل شدند و این موضوع سبب شد تا مقادیر زیادی کالا در گمرک دپو شود.در این میان با توجه به تسهیلاتی که در اختیار واردکنندگان کالاهای اساسی قرار گرفت به نظر می رسد واردات کالاهای اساسی تقریبا بدون مشکل انجام شده است.
رئیس کل گمرک ایران گفت:

معافیت 3600 قلم کالا از پرداخت مابه‎التفاوت نرخ ارز

رئیس کل گمرک ایران گفت: طبق ابلاغیه‎ وزارت صمت 3 هزار و 600 قلم کالا از پرداخت مابه‎التفاوت نرخ ارز معاف شدند. وی افزودبرای کمک به واحدهای تولیدی کشور از جمله واحدهایی که دارای مشکل انتقال وجه به فروشنده خارجی هستند با گواهی بانک عامل کل کالا که هم‎ارز ریالی آن به بانک پرداخت شده است، ترخیص می شوند.
سازمان امورمالیاتی؛

ضوابط اجرایی استرداد مالیات بر ارزش افزوده

مالیات هایی ﻛﻪ ﻣﺆﺩﻳﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻮﻗﻊ ﺧﺮﻳﺪ ﻛﺎﻻ ﻳﺎ ﺧﺪﻣﺖ ﺑﺮﺍﻱ فعالیت های » (ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺑﺮ ﺍﺭﺯﺵ ﺍﻓﺰﻭﺩﻩ ۱۷)ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻣﻔﺎﺩ ﻣﺎﺩﻩ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻨﺎﺩ ﺻﻮﺭﺕ حساب های ﺻﺎﺩﺭﻩ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺍﻳﻦ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪ، ﺣﺴﺐ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺯ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻬﺎﻱ ﻭﺻﻮﻝ ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺁﻧﻬﺎ ﻛﺴﺮ ﻭ ﻳﺎ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺴﺘﺮﺩ ﻣﻲ ﮔﺮﺩﺩ .ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺁﻻﺕ ﻭ ﺗﺠﻬﻴﺰﺍﺕ ﺧﻄﻮﻁ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻧﻴﺰ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻛﺎﻻﻱ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺑﺮﺍﻱ ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﻣﺆﺩﻱ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﻲ ﮔﺮﺩﺩ .
بر اساس آمار گمرک؛

رشد 35 درصدی واردات موبایل

آمارهای گمرک ایران حاکی از واردات بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در شش ماهه نخست سال جاری است.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی:

تحقق درآمدهای مالیاتی با تمرکز بر پرونده‌های بزرگ

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در اجلاس منطقه 5 سازمان امور مالیاتی کشور گفت: درآمدهای مالیاتی با تمرکز بر پرونده‌های بزرگ تحقق می یابد
ئیس اتحادیه طاقه فروشان ؛

گمرک باعث شد تجار به فکر قاچاق پارچه بروند

رئیس اتحادیه طاقه فروشان گفت: گمرک باعث شد تجار به فکر قاچاق پارچه بروند.احتمال کمبود پارچه در ماه‌های آینده هست.
در6 ماهه نخست1397 ؛

بیش از 9 میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 9 میلیون و 130 هزار تن کالای اساسی به ارزش چهار میلیارد و 676 میلیون دلار وارد کشور شده است و این میزان 56 درصد کل واردات را از نظر وزنی شامل می شود
مشکلات قانون مالیات بر ارزش افزوده؛

سنگ بزرگ پیش پای تولیدکنندگان

متأسفانه در حال حاضر از واحدها و تولیدکنندگان که کالایی را خریداری کرده و پس از ایجاد ارزش‌افزوده در آن دوباره آن کالا را به فروش می‌رسانند نیز مالیات اخذ می‌شود؛ درحالی که ایجادکننده ارزش‌افزوده نباید مالیات مذکور را پرداخت کند. به عبارتی می‌توان گفت این قانون، مالیات بر مصرف است و افرادی که خواهان خدمات و کالاهای بیش‌تر و مرغوب‌تر هستند و درنتیجه از رفاه بیش‌تری برخوردار می‌شوند باید مالیات بیش‌تری نیز پرداخت کنند.
رشد ۲۰ درصدی مالیات مشاغل؛

۷۴۰۰ میلیارد تومان مالیات بر درآمد وصول شد

بر اساس گزارش بانک مرکزی تا مرداد ماه سال جاری حدود 7400 میلیارد تومان مالیات بر درآمد وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 11.7 درصدی مواجه شده است.
لزوم اصلاح مالیات بر ارزش افزوده؛

سنگ بزرگ پیش پای تولیدکنندگان

اکنون از تولیدکنندگانی که کالایی را خریداری کرده و پس از ایجاد ارزش‌ افزوده، آن را به فروش می‌رسانند مالیات اخذ می‌شود؛ درحالی‌که ایجاد کننده ارزش‌افزوده نباید مالیات مذکور را پرداخت کند.
سازمان امور مالیاتی کشور:

برخورد با اصنافی که درآمد خود را کتمان می‌کنند +سند

سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه ای درباره نحوه محاسبه جرایم درآمدهای کتمان شده در اظهارنامه تسلیمی و با هزینه‌های غیر واقعی صادر کرد
شواهد نشان‌دهنده قاچاق از گمرک است؛

لزوم اتصال یکپارچه سامانه‌های الکترونیکی دخیل در تجارت

مجیدرضا حریری، نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ، با اشاره به اینکه بر اساس قواعد و مقررات امکان قاچاق کالا از گمرک وجود ندارد، گفت:بر خلاف اینکه قوانین گمرکی در خصوص قاچاق کالا محکم است اما در یک دهه گذشته شواهد از وجود قاچاق گمرکی خبر می‌دهد. وی افزود در راستای مبارزه با قاچاق کالا همه سامانه‌های دخیل در امر تجارت باید به هم متصل شوند .
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت مجلس؛

گزارش تحقیق و تفحص از گمرک‌ها در آینده نزدیک به صحن علنی مجلس می‌آید

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش تحقیق و تفحص از تخلفات گمرک‌ها در صحن علنی مجلس خبرداد.
مدیرکل صادرات گمرک ؛

تصمیمات خلق‌الساعه صادرات را مختل می‌کند

مدیرکل دفتر صادرات گمرک با بیان اینکه تصمیمات خلق‌الساعه صادرات را با چالش مواجه می‌کند، گفت:‌ بازار صادراتی منتظر مشکلات شما نمی‌ماند و رقبا به سرعت جایگزین می‌شوند.
تبعات بخشنامه‌های خلق‌الساعه؛

پارازیت در جریان تجاری

شایع‌ترین تبعات بخشنامه‌ها که این روزها گریبانگیر تجارت کشور شده است، از سوی دو مدیرکل گمرک ایران شفاف‌سازی شد. بخشنامه‌های ارزی مکرر که از ابتدای امسال از سوی دولت ابلاغ شد، نه تنها بلاتکلیفی را برای تجار به‌دنبال داشت، بلکه زمینه را برای ایجاد برخی رانت‌ها فراهم کرد. تعدد سیاست‌های ارزی که گاهی در تناقض با یکدیگر بودند، در روند تجارت اختلال ایجاد کرده است. این اختلال تنها مختص به واردات یا صادرات نیست.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن:

مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های ریلی صفر شد

عضو هیأت مدیره راه‌آهن با بیان اینکه با پیگیری‌ معاونت حقوقی ریاست جمهوری بخشی از ابهامات برنامه ششم در بخش ریلی رفع شد، گفت: براین اساس مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های ریلی با نرخ صفر محاسبه شود.
صفحه  از ۶۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها