سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سازمان امور مالیاتی کشور؛

ضریب مالیات ارزش افزوده ۱۳ گروه صنفی کاهش یافت + ضرایب

سازمان امور مالیاتی کشور، براساس قانون بودجه سال ۹۷ ضریب مالیات ارزش افزوده ۱۷ فعالیت اقتصادی و صنفی را کاهش داد.
بخشنامه مالیاتی؛

بخشنامه عدم کسب مجوز تغییر در دفاتر

عدم رد دفاتری که تغییر روش نگهداری داشتن بدون اعلام به شرط اینکه ممیز در رسیدگی سال قبل این تغییر روش را پذیرفته باشد.متن این بخشنامه به شرح زیر است.
شرط جدید خروج کالاهای غیر اساسی از گمرک +سند؛

پرداخت ما به التفاوت نرخ ارز شرط جدید خروج کالاهای غیر اساسی از گمرک شد

بر اساس بخشنامه گمرک، ترخیص کالاهای غیر اساسی وارد شده با رویه بانکی منوط به ارائه تاییدیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان مبنی بر اخذ ما به التفاوت نرخ ارز شد.
فعالان حوزه فاوا پاسخ می‌دهند؛

چرا کالاهای فناوری از گمرک ترخیص نمی شوند

بحث نوسان ارز بازار فاوا را راکد کرده اما به گفته فعالان این حوزه موضوع دیگری که به رکود بازار فناوری دامن زده، بحث ترخیص نشدن کالاهای فناوری از گمرک است.
آمارها در چهار ماه اخیر؛

جهش صادرات با اهرم صنعت

جزئیات آمارهای تجاری در ابتدای تابستان نشان می‌دهد که اهرم صنعتی در جهش صادراتی نقش داشته است. بررسی صادرات غیرنفتی به تفکیک بخش‌های عمده، حاکی از این است که صادرات بخش صنعت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با ۴۲درصد رشد، بیشترین رشد صادراتی را ثبت کرده و به بیش از ۷میلیارد دلار رسیده است.
وزیر صنعت پیشنهاد داد؛

تعویق مالیات بر ارزش افزوده بنگاه‌های کوچک و متوسط به مدت شش ماه

روز شنبه وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد یک امتیاز مالیاتی به بنگاه‌های کوچک و متوسط را داد؛ مالیات ارزش افزوده بنگاه‌های کوچک و متوسط حداقل به مدت شش ماه به تعویق بیفتد.
نامه رئیس سازمان تجارت به رئیس گمرک؛

پیش‌شرط ترخیص کالاهای ممنوعه

شرایط جدید ترخیص کالاهایی که در فهرست ممنوعیت‌های وارداتی قرار گرفت از سوی متولی تجارت کشور در سه بند اعلام شد. براساس این تصمیم که در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان توسعه تجارت به رئیس‌کل گمرک ابلاغ شده است، شرایط ترخیص کالاهای ممنوعه‌ای که قبل از ممنوعیت واردات،‌ به گمرک وارد شدند یا ثبت‌ سفارش آنها صورت گرفته، ‌مشخص شده است.
در نامه معاون وزیر صنعت به رئیس کل گمرک؛

شرایط ترخیص کالاهای ممنوعه وارده قبلی اعلام شد

شرایط ترخیص کالاهای ممنوعه‌ای که قبل از ممنوعیت واردات، به گمرک وارد و یا ثبت سفارش شده‌اند، اعلام شد.
دانستنی ها؛

مالیات تورمی منشاء تورم چیست؟

وقتی مخارج دولت از هزینه‌هایش فراتر می‌رود راحت‌ترین کاری که دولت‌ها در این شرایط می‌کنند استقراض از بانک مرکزی است. یعنی بانک مرکزی به دستور دولت مقداری پول جدید چاپ کرده و به خزانه می‌دهد و نهایتا پول‌ها خرج می‌شود. این همان چیزی است که به اسم افزایش نقدینگی در جامعه معروف است که در طولانی مدت تورم ایجاد می کند.
رشد چشمگیر واردات کالاهای اساسی؛

گزارش گمرک از آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی

گمرک ایران در گزارشی آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی به کشور را اعلام کرد.
رئیس مجمع واردات:

برخی در این چهار ماه سود میلیاردی به جیب زدند

رئیس مجمع واردات گفت: باید بررسی شود یازده میلیارد دلاری که در این مدت واردات شده اعم از کالای سرمایه‌ای، واسطه‌ای یا اساسی، الان با چه نرخی در بازار به فروش می‌رود.
دانستنی های مالیاتی؛

فرم خام درخواست رسیدگی به شکایات مودیان مالیاتی

فرم خام درخواست رسیدگی به شکایات مودیان مالیاتی در هیأت موضوع ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم را از لینک زیر دانلود کنید.
معاون سازمان مالیاتی‌؛

معافیت‌های مالیاتی طی ماه‌های آتی ساماندهی می‌شود

معاون سازمان امور مالیاتی با تشریح معایب معافیت ها و مشوق‌های مالیاتی در کشور، از ساماندهی این معافیت‌ها ظرف ماه های آینده خبر داد.
دکتر سجاد ابراهیمی تشریح کرد؛

ارزیابی مالیات بر عایدی سرمایه

با رشد شدید قیمت دارایی‌ها بحث مالیات بر عایدی سرمایه بر سر زبان‌ها است و طرحی در این خصوص در مجلس در جریان است. با وجود اینکه هدف از اعمال چنین مالیاتی استفاده از مزایای این طرح مانند کاهش سفته‌بازی و نوسانات قیمتی در بازارها است، برخی معتقدند که اعمال این مالیات سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و آثار مخربی بر اقتصاد دارد. آیا می‌توان از تبعات منفی اجرای چنین سیاستی برحذر بود؟
رئیس کل گمرک ابلاغ کرد؛

دستورالعمل جدید گمرک در خصوص تسهیل واردات مواد اولیه و کالاهای اساسی

رئیس کل گمرک با توجه به اولویت‌ها و اهداف تعیین شده این سازمان طی بخشنامه‌ای دستورالعمل جدیدی را برای ارائه تسهیلات بیشتر به واردکنندگان، به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.
مدیر عامل سابق منطقه آزاد اروند؛

مناطق آزاد بهشت فرار مالیاتی شدند

مدیر عامل سابق منطقه آزاد اروند گفت: عملکرد مناطق آزاد در ایجاد اشتغال، تولید و صادرات قابل دفاع و مطلوب نیست.
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات:

صادرات به ۶۰ میلیارد دلار می‌رسد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: پرتفوی صندوق تا پایان امسال به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار خواهد رسید و میزان صادرات حداکثر به ۶۰ میلیارد دلار می‌رسد.
یادداشت دکتر ابراهیمی؛

ارزیابی مالیات بر عایدی سرمایه

با رشد شدید قیمت دارایی‌ها بحث مالیات بر عایدی سرمایه بر سر زبان‌ها است و طرحی در این خصوص در مجلس در جریان است. با وجود اینکه هدف از اعمال چنین مالیاتی استفاده از مزایای این طرح مانند کاهش سفته‌بازی و نوسانات قیمتی در بازارها است، برخی معتقدند که اعمال این مالیات سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و آثار مخربی بر اقتصاد دارد. آیا می‌توان از تبعات منفی اجرای چنین سیاستی برحذر بود؟
برنامه بازنگری شناسنامه کاری بازرگانان؛

ابطال کارت های بازرگانی متخلف کلید خورد

مدت‌ها بود که موضوع ساماندهی کارت‌های بازرگانی مطرح می‌شد. کارت‌هایی که برخی‌ با سوء‌استفاده از آن واژه یکبار مصرف را مصطلح کردند. مستندات نشان می‌دهد طی دو سال اخیر، دارندگان 20 کارت‌بازرگانی یکبار مصرف توانسته‌اند هشت هزار و 510اظهارنامه در گمرک ثبت کنند و به تبع آن 1020میلیارد و 680میلیون تومان کالا به کشور وارد کنند.
براساس آمار گمرک؛

صادرات ایران به برزیل ۲۵ برابر شد

ایران در سال جاری صادرات به برزیل را افزایش داده و نسبت به سال گذشته به ۲۵ برابر رسانده است.
صفحه  از ۵۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها