گمرک ایران:

شرایط ورود موقت خودرو به ایران اعلام شد

گمرک ایران اعلام کرده است که صدور پروانه ورود موقت برای اتومبیل‌های وارده به کشور صرفاً برای آن دسته از افراد انجام می‌شود که مقیم خارج از کشور بوده و شرط شش ماه اقامت متوالی را در کشور مربوطه داشته باشند.
رقابت برابر در تجارت:

گزارش گمرک در 11 ماه منتهی به بهمن منتشر شد

بررسی کارنامه تجارت خارجی کشور در 11 ماه منتهی به بهمن سال 95 از دو تغییر عمده در روند واردات و صادرات خبر می‌دهد.
صدور پروانه ورود موقت ؛

چگونه می توان به صورت موقت خودرو وارد کشور کرد؟

گمرک اعلام کرد: صدور پروانه ورود موقت برای اتومبیل‌های وارده به کشور صرفاً برای آن دسته از افراد انجام می شود که اولاً مقیم خارج از کشور بوده و ثانیاً شرط شش ماه اقامت متوالی را در کشور مربوطه داشته باشند.
رئیس سازمان امور مالیاتی مرح کرد:

300 هزار فرار مالیاتی جدید شناسایی شد

عدم اتکا به درآمدهای نفتی یکی از موضوعاتی است که دولت‌ها همواره شعار آن را دادند. پرونده کاری دولت‌های قبل نشان می‌دهد که هیچ‌کدام نتوانستند به چنین هدفی دست پیدا کنند.
جلسه علنی شنبه مجلس؛

تصمیم یکباره لاریجانی درباره «مالیات بر ارزش افزوده»

بخشی از لایحه بودجه سال آینده که مربوط به نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده است، در جلسه علنی امروز به محل چالش و جدل تبدیل شد.

میزان حقوق‌های معاف از مالیات تصویب شد + جزئیات کامل

براساس مصوبه مجلس کارکنان دولت با حقوق زیر ۲میلیون تومان و سایرین (بخش خصوصی) با حقوق زیر ۱.۵ میلیون تومان، از پرداخت مالیات معاف می شوند.
براساس ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم؛

شش میلیون دیگر از حقوق معاف از مالیات شد

سقف معافیت حقوق کارکنان از مالیات تا ۵۰۰ هزار تومان دیگر افزایش یافت تا در مجموع شش میلیون تومان دیگر از دریافتی یک کارمند در طول یک سال مشمول مالیات نباشد.
اجلاس کمیته حسابرسی سازمان جهانی گمرک؛

دیپلماسی فعال گمرکی ایران در قلب اروپا

حضور فعال گمرک ایران در اجلاس کمیته حسابرسی سازمان جهانی گمرک مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران در راس هیاتی در یازدهمین اجلاس سالانه کمیته حسابرسی که در تاریخ 21-20 فوریه 2017 در بروکسل بلژیک برگزار شد، شرکت نمود.
گشایش های پسابرجام؛

بیش از 6 هزار تن نوشابه پس از برجام وارد کشور شده است + جدول

مراجعه به آمار گمرک ایران در یکسال اخیر پس از اجرایی شدن برجام، نشان می دهد در میان انبوه کالاهای مصرفی، بیش از 10 میلیارد تومان نوشابه به کشور وارد شده است.
طرح جامع مالیاتی چه شد؟

بلاتکلیفی طرحی که آبروی سازمان مالیاتی بود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در اظهاراتی طرح جامع مالیاتی را آبروی سازمان توصیف کرده و گفته بود، تا بهمن ماه این طرح اجرا می‌شود، حالا وضعیت آبروی سازمان بلاتکلیف است.
بر اساس آمار گمرک ایران:

۶۰ درصد از واردات ایران در اختیار پنج کشور

بررسی میزان واردات ایران نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد از کل واردات کشورمان تنها از پنج کشور انجام می‌شود.
کسری 8000 میلیارد تومانی درآمد مالیاتی؛

14 هزار میلیارد تومان درآمد مالیات ارزش افزوده

در 9 ماهه امسال 65 هزار و 500 میلیارد تومان درآمد مالیات وصول شده که نسبت به عدد مصوب بودجه تاکنون 8 هزار میلیارد تومان محقق نشده است.
طیب‌نیا؛

سامانه جامع گمرکی تجارت را تسهیل کرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : با شفافیت اقتصادی می توان با قاچاق کالا مبارزه کرد؛ مدرن سازی گمرکات یکی از اقدامات مهمی است که در پرتو شفافیت در مبارزه با قاچاق انجام شده است.
اختلاف گمرک با وزارت صنعت معدن؛

موازی کاری دو وزارتخانه به اوج رسید/دود اختلاف در چشم انبارداران

اختلافات میان وزارت صنعت و وزارت اقتصاد بر سر سامانه پنجره واحد تجاری به اوج خود رسیده است و دود این اختلافات به چشم فعالان بخش انبارداری رفته است.
اینفوگرافیک؛

واردات ۲۴۰ میلیون دلاری کالاهای لوکس به کشور

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور با اشاره به اینکه عمده واردات را مواد اولیه و حیاتی تشکیل می دهد گفت: در ۶ ماه اول امسال، ۲۴۰ میلیون دلار یعنی ۱/۷ درصد کل واردات، کالاهای لوکس وارد کشور شده است.
واردات بیش از 916 تن انواع سوزن؛

بزرگترین صادرکننده سوزن به ایران کدام کشور است؟

بر اساس آمار گمرک در 9 ماهه نخست سال 95، بیش از 916 تن انواع سوزن از جمله سوزن دوزندگی، رفوگری و گلدوزی ساخته شده از فلز معمولی، از کشورهای مختلف جهان به ایران وارد شده است.
پاسخ طیب نیا به نعمت زاده:

اختیارات گمرک قابل واگذاری نیست

وزیر اقتصاد در نامه‌ای به نعمت زاده تاکید کرده است، پذیرش اظهارنامه و اسناد ضمیمه آن به صورت الکترونیکی و تشریفات مرتبط با ترخیص که به عنوان بخشی از وظایف اصلی گمرک قلمداد شده قابل واگذاری به سازمان دیگر نیست.
خبر اول حوزه تجارت؛

نامه اعتراضی نعمت‌زاده به طيب‌نيا

خبر اول حوزه تجارت نامه‌نگاري جديد بين محمدرضا نعمت‌زاده و علي طيب‌نياست. دو وزيري كه درباره تجارت كشور خود را محق مي‌دانند. موضوع سامانه جامع گمركي است. يك طرف ماجرا، در حوزه كاري علي طيب‌نيا، يعني گمرك ايران قرار دارد كه ماحصل سه سال از ايده تا اجراي سامانه جامع گمركي را مسعود كرباسيان رييس كل گمرك يه تنه جلو برده و نتيجه‌اش اين روزها به شفافيت بيشتر واردات و صادرات و البته شفافيت تجارت كشور شده است.
سرپرست مرکز تجارت الکترونیکی خبر داد؛

پنجره واحد گمرکی بخشی از سامانه جامع تجارت است و به کار خود ادامه می‌دهد

سرپرست مرکز تجارت الکترونیکی با بیان اینکه سامانه جامع تجارت جایگزین پنجره واحد الکترونیکی گمرک نیست، گفت: برای جلوگیری از موازی کاری بین این دو سامانه تبادل اطلاعات صورت می‌گیرد.
سازمان توسعه تجارت:

واردات مواد مخرب لایه اوزن سهیه‌بندی شد

سازمان توسعه تجارت نامه‌ای را به گمرک کشور ابلاغ کرد و طی آن اعلام کرد که واردات مواد مخرب لایه اوزن در سال جاری میلادی سهمیه‌بندی می‌شود.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها