سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی؛

مشکل حساب بانکی‌ ایرانی‌ها در چین حل شد

مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون مشکل خاصی در روابط بانکی ایران با چین و امارات وجود ندارد، از حل مشکل روابط با هالک بانک ترکیه خبر داد و گفت: علاوه بر این، به‌زودی با یک بانک بزرگ ترکیه‌ای روابط کارگزاری برقرار می‌‌شود.
بانک‌ها تهدید رئیس مالیاتی را جدی نگرفتند؛

وعده انتشار اسامی بانک‌های متخلف چه شد؟

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در تهدیدی آشکار گفته بود، در صورتی که بانک‌ها اطلاعات حساب‌ها را ندهند، اسامی آنها را منتشر می‌کند، اما با گذشت ۱۵ روز نه بانک‌ها این تهدید را جدی گرفتند و نه وعده رئیس کل محقق شد.
پولی و بانکی؛

خطر کوچ ۱۰میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای سفته‌بازی

با افزایش فشارهای بانک مرکزی به‌زودی ۴۰ هزار میلیارد تومان، معادل ۱۰ میلیارد دلار، از منابع مالی سیال در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بازار‌های دیگر کوچ خواهند کرد.
جزئیات تسهیلات دهی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی؛

وام‌های کلان به صنعتگران و وام‌های خرد به کشاورزان رسید

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی به بخش‌های مختلف اقتصادی در هفت ماه نخست سال جاری حاکی از این است که بخش‌های خدمات و صنعت و معدن، به ترتیب با سهم‌های 39.98 و 30.43درصدی از کل تسهیلات، بخش عمده پرداختی‌های نظام بانکی را جذب کرده‌اند.
در راستای آگاهی بخشی به مراجعه کنندگان؛

بانک ها ملزم به ارایه یک نسخه از قراردادها به مشتریان هستند

بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها تاکید کرد، باهدف آگاهی کامل مشتری از مفاد قراردادهای منعقده، پس از انعقاد و امضای قرارداد، نسخه‌ای از آن را که دارای ارزش قانونی یکسان با سایر نسخ است در اختیار مشتریان قرار دهند.
نیما نامداری:

حل معمای دسترسی به اطلاعات بانکی

در روزهای اخیر سازمان امور مالیاتی به انتقاد شدید از کسانی پرداخته که مانع دسترسی این سازمان به اطلاعات مالی اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شوند.
تعیین تکلیف سپرده گذاران؛

خط اعتباری بانک مرکزی برای سپرده گذاران تعاونی فرشتگان به 34 هزار میلیارد ریال رسید

بانک مرکزی از اردیبهشت ماه امسال تاکنون 34 هزار میلیارد ریال خط اعتباری برای تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان در اختیار موسسه اعتباری کاسپین قرار داده است.
با دستور وزیر اقتصاد؛

آغاز اعطای تسهیلات بانکی به زلزله‌زدگان

۷ بانک برای پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان استان کرمانشاه مشخص و سهمیه آنها نیز تعیین شده که از امروز، روند پرداخت تسهیلات در این بانک ها آغاز شد.
طرح 3 پیشنهاد ویژه؛

نتیجه جلسه بانک‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان

جلسه ویژه بانک‌ها در رابطه با تصمیم‌گیری برای نحوه کمک‌رسانی به مناطق زلزله زده برگزار شد و طی آن سه پیشنهاد از سوی نظام بانکی برای انجام اقدامات اساسی در مناطق زلزله زده و به ویژه استان کرمانشاه مطرح شده است.
حمید حسینی:

بانک‌های چینی از ارسال پول به ایران امتناع می‌کنند

عضو اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی گفت: بانک‌های چینی بهانه‌شان تحریم‌های ایران نیست، می‌گویند این شرکتی که پول را دریافت می‌کند چه هویتی دارد؟ وابسته به کجا است؟ در لیست تحریم است یا خیر؟ چه ضوابطی دارد؟
تسهیلات ارزان قیمت برای کمک به زلزله زدگان؛

جلسه ویژه بانک‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان

بعد از تصمیمات اخذ شده درباره پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در شبکه بانکی برای کمک به زلزله زدگان بانک‌ها در جلسه‌ای ویژه ضمن بررسی شرایط پرداخت این تسهیلات قرار است درباره انجام اقداماتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی و نحوه کمک‌رسانی در این مناطق تصمیم‌گیری کند.
سرنوشت طرح کارت اعتباری؛

ابلاغیه جهانگیری پشت‌گوش وزارت صنعت و بانک مرکزی!

با گذشت هشت ماه از سال ۱۳۹۶ و علیرغم تکلیف قانونی وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر اجرای طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی، نه تنها ابلاغیه مربوطه توسط معاون اول رییس جمهوری به مرحله اجرا در نیامده، بلکه سرنوشت آن نیز مشخص نیست.
مدیر عامل بانک شهر اعلام کرد:

کمک به ساخت مدارس مناطق زلزله زده پس از اتمام آوار برداری

مدیر عامل بانک شهر با تاکید بر اینکه بودجه تهیه سالنامه و تقویم‌های پایان سال این بانک به ساخت مدارس تخریب شده استان کرمانشاه اختصاص خواهد یافت،گفت: آماده کمک به ساخت مدارس مناطق زلزله زده پس از اتمام آوار برداری هستیم.
با معرفی ٧ بانک عامل پرداخت تسهیلات؛

شرایط پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به زلزله‌زدگان اعلام شد

بانک مرکزی هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با مجموع رقم 767 میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه معرفی کرد.
اعلام شرط پرداخت وام مسكن به انبوه‌سازان؛

۶۰۰ ميليارد تومان نقدينگي براي ۸/۱ هزار ميليارد تومان پروژه!

وزير راه و شهرسازي به طور تلويحي پرداخت تسهيلات مسكن به انبوه‌سازان را مشروط به افتتاح حساب در بانك مسكن اعلام كرد و گفت: ‌سياست ما اين است كه ديگر ساختمان جديدي به بافت فرسوده اضافه نشود.
ممنوعیت اعتباری بانک سپه؛

آلمان بانک سپه ایران را تحریم کرد

به ادعای یک روزنامه اسرائیلی «اداره نظارت مالی فدرال آلمان» بانک سپه ایران را به اتهام واهی نقض قوانین اعتباری این کشور، مشمول یک ممنوعیت اعتباری قرار داد.
در یک نامه آنی عنوان شد؛

جزئیات نامه کرباسیان به نوبخت

وزیر اقتصاد در نامه‌ای به محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، پیشنهاد داده است تا بدهی پیمانکاران بخش‌خصوصی با دولت و بانکها تهاتر شود.
چرا سرمایه داران سرمایه گذاری نمی کنند؛

اغلب کسانی که پول دارند، در تولید سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؛ چرا؟

در زمان کنونی معضلی که در کشور با آن مواجه هستیم این است که اکثر کسانی که سرمایه دارند، به هیچ عنوان رغبت و تمایل به سرمایه‌گذاری و تولید ندارند. از مهم‌ترین دلایل آن هم ریسک و نااطمینانی است که در نتیجه رکود بر بازار حاکم شده است و از طرفی نرخ سود بانکی بالا، این ریسک را برای سرمایه‌گذار کاهش داده و با خیال راحت پولش را در بانک می‌گذارد.
رئیس اداره بین الملل بانک سپه:

ادعای تحریم بانک سپه از سوی آلمان کذب است

رئیس اداره کل امور بین الملل بانک سپه با رد ادعای تحریم بانک سپه از سوی آلمان گفت: ارتباط بانک سپه با آلمان با موافقت مسئولان دولتی بانک های آلمان رو به گسترش بوده و روز (جمعه) بالغ بر 52 میلیون یورو عملکرد نقل و انتقال ارزی در این شعبه انجام شده است.
بانک مسکن اعلام کرد:

استمهال دو ساله بدهی متقاضیان مسکن مهر مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

بانک مسکن از استمهال ۲ساله بدهی متقاضیان مسکن مهر زلزله‌زدگان استان کرمانشاه خبر داد.
صفحه  از ۱۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها