سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وام‌هایی که در بخش مولد خرج نمی‌شود؛

چرا پای سیستم بانکی همیشه در پرونده های فساد اقتصادی گیر است؟

جواد نقوی، کارشناس مسائل اقتصادی درباره مبارزه با فساد اقتصادی گفت: اولین گام مبارزه با فساد اقتصادی، اصلاح نظام بانکی است.وی اظهار داشت که یکی از مهم‌ترین عوامل ناکارآمدی نظام بانکی کشور، عدم استقلال کامل بانک مرکزی است. هیچ گاه کشور ما شاهد یک بانک مرکزی قوی و مستقل از دولت نبوده است.
دستان خالی آمریکا برای مقابله با ایران؛

چرا تحریم‌های جدید آمریکا فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد نمی‌کند؟

تحریم‌های جدید آمریکا بیشتر جنبه رسانه‌ای دارد و فاقد کارایی لازم برای افزایش فشار بر جمهوری اسلامی است.
شاکری تحلیلگر اقتصاد سیاسی:

تحریم جدید بانک مرکزی بر واردات غذا و دارو تاثیری ندارد

یک تحلیلگر اقتصاد سیاسی با تشریح تاثیر تحریم های جدید آمریکا علیه بانک مرکزی ایران گفت: اگر چه این محدودیت ها خللی در تامین غذا و دارو بوجود نمی آورد اما باید کانال های واردات را متنوع کرد.
تحریم دوباره بانک مرکزی ایران؛

تحریم مجدد بانک مرکزی چه فرقی با تحریم قبلی دارد؟

وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک مرکزی ایران را این‌بار به بهانه تأمین مالی تروریسم تحریم کرد؛ اقدامی که به گفته رئیس کل بانک مرکزی، نشان می‌دهد که دست آمریکایی‌ها برای پیدا کردن اهرم فشار علیه ایران تا چه حد خالی است.
بانک مرکزی:

امهال تسهیلات قرض‌الحسنه تا اطـلاع ثانوی ممنوع شد

بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی نحوه امهال مطالبات موسسات اعتباری را ابلاغ و اعلام کرد که امهال مطالبات ناشی از اعطای قرض‌الحسنه تا اطـلاع ثانوی ممنوع است. بر اساس بخشنامه صادرشده، در «دستورالعمل اجرایی نحوه امهال مطالبات مؤسسات اعتباری» تلاش شده است ابعاد مختلف موضوع امهال مطالبات غیرجاری بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی با تمرکز بر ملاحظات شرعی، حقوقی و مقرراتی حاکم بر عملیات بانکی بدون ربا مورد توجه قرار گیرد.
ریچارد نفیو، تحریم‌های جدید علیه ایران را مسخره کرد:

بانک مرکزی را امروز تحریم کردیم؟؟ ای کاش در لایحه بودجه دفاعی سال ۲۰۱۲ تحریم نشده بود!

«ریچارد نفیو»، از کارشناسان مسائل تحریم‌ها در آمریکا که از او به عنوان معمار شبکه‌ تحریم‌های آمریکا علیه ایران یاد می‌شود تحریم‌های جدید دولت ترامپ علیه ایران را مورد تمسخر قرار داد.
عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی:

تحریم صندوق توسعه‌ملی، در پرداخت تسهیلات ارزی تاثیر ندارد

محمد حسینی روز شنبه درباره تحریم صندوق توسعه ملی توسط آمریکا، افزود: صندوق توسعه ملی در ماه‌های گذشته به دلیل تحریم‌های نفتی و بانکی تحت تاثیر پیامدهای تحریم قرار داشته بنابراین تحریم‌های جدید که به طور مستقیم این صندوق را هدف قرار داده، تاثیر بزرگی بر عملکرد آن نخواهد داشت.
تحریم های بی اثر؛

بازی تکراری آمریکا در زمین بانک مرکزی

تحریم‌های آمریکا این بار بانک مرکزی را نشانه رفته است؛ اقدامی که فعالان اقتصادی آن را «تکراری» و «بی‌اثر» می‌دانند.
معاون وزیر اقتصاد مطرح کرد:

شناسایی پولشویان از طریق حساب‌های اجاره‌ای کارتن خواب‌ها

محمدعلی دهقان دهنوی معاون وزیر اقتصاد با اشاره شناسایی حساب‌های بانکی اجاره‌ای گفت: عده‌ای برای انجام سوء استفاده‌های مورد نظر خود از افرادی که معمولا از اقشار ضعیف جامعه مانند کارتن خواب ها استفاده می‌کنند و با سوء استفاده از هویت آنها نسبت به افتتاح حساب اقدام می‌کنند.
رئیس کل بانک مرکزی:

تحریم مجدد بانک مرکزی نشان می ‌دهد که دست آمریکا تا چه حد خالی است

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به تحریم مجدد بانک مرکزی گفت: تحریم مجدد بانک مرکزی توسط دولت آمریکا نشان می‌دهد که دست آنها برای پیدا کردن اهرم فشار علیه ایران تاچه حدی خالی است.
مهدی تقوی :

ضعف نظارت؛ عامل فساد در شبکه بانکی

تقوی با بیان اینکه ضعف نظارت بانک مرکزی، عامل اصلی فساد در شبکه بانکی است، اظهار کرد: در بانکداری اسلامی باید به نیازمندان کمک شده و نیازهای آنها برطرف شود. وقتی در دین اسلام ربا حرام است بنابراین نباید نظام بانکی از مردم ربا دریافت کند.
قوامی:

تأسیس بانک فرهنگیان به مجوز شورای پول و اعتبار نیاز دارد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید تأسیس بانک فرهنگیان نیاز به مجوز شورای پول و اعتبار دارد، عنوان کرد: تأسیس بانک کمکی به فرهنگیان نمی‌کند.
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای ابلاغ کرد؛

تعلیق سه جریمه بنگاه‌های اقتصادی

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها، شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌ها از ۳ جریمه بانکی را تشریح کرد. بر این اساس، اگر طبق نظر شورای تامین استان، محرومیت بنگاه‌ اقتصادی که دارای چک‌های برگشتی رفع سوء‌اثر نشده است، امنیت اقتصادی استان را به خطر بیندازد، بنگاه اقتصادی می‌تواند از ۳ جریمه عدم افتتاح حساب، عدم پرداخت تسهیلات و عدم گشایش اعتبار اسنادی به مدت یک‌سال در امان بماند. هیات دولت نیز در آیین‌نامه‌ای، شرایط احراز بنگاه‌ها برای استفاده از این امتیاز تعیین کرده است.
با دستور رئیس کل بانک مرکزی؛

معاون بانک مرکزی برکنار شد

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی عصر امروز 26 شهریور ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی را از این سمت برکنار کرد.
رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛

راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی از نظارت و کنترل بخش های ارزی و ریالی از طریق سامانه های جدید، اصلاح نظام کارمزد در سیستم بانکی کشور خبر داد و گفت:بانک مرکزی راه اندازی عملیات بازار باز و نظارت بر نظام بانکی و تراکنش ها را در دستور کار دارد.
همتی:

ایران و روسیه دلار و سوئیفت را دور می‌زنند

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مذاکره رئیسان جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: ما به این سو حرکت می‌کنیم که سوئیف را دور زده و مبادلات از طریق پیام رسان‌های مالی و پول‌های ملی دو کشور انجام شود.
حاشیه جلسه هیئت دولت؛

استفاده از پول ملی در مبادله با روسیه و ترکیه

رئیس کل بانک مرکزی: به این جمع بندی رسیدیم که مبادلات میان ایران با روسیه و ترکیه با پول ملی انجام شود.

کمبود نقدینگی تولید با آمار جبران نمی‌شود

سهم تسهیلات سرمایه در گردش افزایش ۲۷ درصدی یافت در حالی که فقط مواد اولیه تولید ۵/۲ برابر شده است
مخفی ماندن تراکنش‌های کلان مفسدین؛

قاچاق مواد مخدر و پولشویی با حساب‌های بی هویت

حساب‌های بی هویت همچنان به حیات خود ادامه می‌دهند و هستند مفسدینی که برای مخفی کردن تراکنش‌های کلان خود، به استفاده از حساب اطرافیان یا اجاره حساب رو می‌آورند و از فرصت حساب‌های بی‌هویت همچنان بهره می‌برند.
با انتصاب مهران محرمیان؛

معاون بانک مرکزی برکنار شد

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی برکنار شد.
صفحه  از ۲۷۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها