شرکت آلمانی:

تحریم ایران با سرعتی که انتظار می‌رفت لغو نشده است

شرکت آلمانی بی‌ای‌اس‌اف، فعال در زمینه تولید مواد شیمیایی اعلام کرد، در حال مذاکره با ایران در مورد سرمایه‌گذاری احتمالی در بخش نفت و گاز این کشور است.
مسوول حوزه نظارت بانک مرکزی در مورد بانک‌های زیان‌ده مطرح کرد

ادغام بانک‌ها در صورت لزوم

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری گزینه ادغام بانک‌های زیان‌ده را در صورت بن‌بست راه‌های دیگر قابل‌بررسی دانست. عباس کمره‌‌ئی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با ارائه راهکارهایی برای بازگشت بانک‌ها به مدار سودآوری، تاکید کرد:
معاون وزیر اقتصاد؛

ایران هنوز جزء کشورهای ریسک بالا در FATF است

معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد گفت: کسی منکر نیست که ایران هنوز جزو کشورهای غیرهمکار و با ریسک بالای FATF تعیین‌شده و حتما انگیزه‌های سیاسی در آن دخالت داشته است.
تکلیف سودهای معوق سپرده‌گذاران کاسپین چیست؟

حواشی پیش آمده برای موسسه کاسپین و زیرمجموعه‌های آن

در جریان حواشی پیش آمده برای موسسه کاسپین و زیرمجموعه‌های آن، دریافت مبالغ و البته سود مربوط به سپرده مشتریان از مهم‌ترین دغدغه‌های آنها محسوب می‌شود. این در حالی است که سپرده‌گذاران می‌توانند مطمئن باشند منابع و همچنین سود معوق شده آنها پرداخت خواهد شد اما این موضوع مشروط به افزایش حجم نقدینگی موسسه و ساز و کاری است که هیات مدیره برای آن تعیین خواهد کرد.
غیرمجازها همچنان نفس می‌کشند؛

آیا بانک ها به بازی «پانزی» مشغولند؟

چرخه معیوب برخی فعالیت‌های پولی و به خصوص عملیات بانکی که موسسات اعتباری غیرمجاز انجام می‌دهند،مدت زیادی است رقابت ناسالمی بین آنها و بانک ها و حتی همتایان دارای مجوزشان به راه انداخته است.

میانگین نرخ سود بین بانکی ۱۸.۹ درصد

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: میانگین نرخ سود بین بانکی ۱۸.۹ دهم درصد است و نرخ ۲۶ درصد درست نیست.
لطفا "کارمند بانک" نشوید!

گزارشی از مشکلات کارمندان بانک‌ها

ساعت ٧ و ٣٥ دقیقه صبح است. پشت باجه فقط صدای صفحه کلید و پول‌‌شمار و باز و بسته‌کردن کشوها می‌آید.
۱۵ برابر کردن جذب سرمایه خارجی ممکن است؟

ترکیه و عربستان هشت برابر و ایران چهار برابر سرمایه خارجی جذب کردند

امارات متحده عربی یک کشور کوچک است هک در سه دهه اخیر با استفاده از شرایط بین‌المللی توانسته است گام‌های بلندی در مسیر بزرگ‌تر کردن اقتصاد خود بردارد. از سوی دیگر کشور ترکیه که به لحاظ تاریخ و جمعیت با ایران مشابهت دارد نیزدر فضای جدید پدیدار شده از تحولات آزادسازی اقتصاد جهان در وضعیت اقتصادی مناسب قرار گرفته است.
کیف‌ پول الکترونیک؛

از واعظی عجله از سیف احتیاط

راه‌اندازی سریع‌تر کیف‌پول الکترونیک به یکی از مسائل مورد اختلاف بانک‌مرکزی و وزارت ارتباطات تبدیل شده‌است. هر قدر واعظی عجله دارد، سیف دست به عصا حرکت می‌کند.
بازی باخت- باخت بین مشتریان و بانک ها؛

54 درصد درآمدهای یک بانک از محل جریمه دیرکرد

این روزها بانک ها از محل دریافت جریمه دیرکرد مشتریان روزگار خود را سپری می کنند. بررسی ها نشان می دهد یک بانک از این محل 6400 میلیارد تومان درآمدکسب می کند.
فرار به جلوی بانک مرکزی؛

چرا مشکلات سپرده گذاران کاسپین حل نمی شود؟

بدون تردید اگر سرنوشت موسسه "مجاز مالی کاسپین" همانند موسسات غیر مجاز رقم بخورد این پدیده تاریخی خود شاهدی بر بی تدبیری بزرگ در دولت تدبیر است. این گناه بزرگ حق الناس را با هیچ ابزاری نظیر مغالطه و سفسطه نمی توان توجیه نمود.
طرح پرداخت تسهیلات ازدواج؛

چگونه وام ازدواج ۸۰ میلیونی بگیریم؟

در کنار وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج که در حال حاضر در شبکه بانکی رایج بوده و تقریبا تمامی بانک‌ها برای پرداخت آن با شرایط قرض‌الحسنه اقدام می‌کنند به تازگی طرح پرداخت تسهیلات ازدواج تا سقف ۸۰ میلیون تومان نیز برای زوجین فراهم شده است، اما کمی متفاوت.
سیف اعلام کرد؛

نتایج مذاکرات تهران-مسقط /دارایی بلوکه‌ شده‌ای در عمان نیست

رئیس کل بانک مرکزی که در هفته اخیر همراه رئیس جمهور عازم عمان شده بود، نتایج مذاکرات این سفر را تشریح و اعلام کرد که ایران منابع بلوکه شده‌ای در عمان ندارد.
معاون نظارتی بانک مرکزی تشریح کرد؛

مسئولیت رؤسای شعب در سلامت و ثبات مالی بانک‌ها

معاون نظارتی بانک مرکزی در هفتمین همایش رؤسای موفق شعب بانک ها و موسسات اعتباری ضمن تشکر از زحمات رؤسای شعب و کارکنان بانک‌ها در اقصی نقاط کشور گفت: رؤسای شعب به عنوان یک بنگاه‌دار، دو وظیفه اصلی دارند؛ اول اینکه با مراعات قوانین، مقررات و هنجارها، عملیات بانکی خود را سودآور کنند و دوم اینکه با ارایه خدمات مناسب و اعطای تسهیلات به بخش مولد و موثر اقتصاد به عنوان موتور محرک اقتصاد عمل کنند.
چرخه بی‌انضباطی پولی تکرار شد:

شکست مطلق سیاست‌های پولی بانک مرکزی

از شهریورماه ۹۲ تا آذرماه امسال نقدینگی ۱۱۵ درصد و پایه پولی در ۳ سال منتهی به شهریور امسال ۶۸ درصد رشد کرده است. در حالی که از ابتدای سال ۸۹ تا شهریور ۹۲(۳.۵ سال) نقدینگی ۱۱۵ درصد و پایه پولی ۵۹.۵ درصد رشد داشت.
آلبرت بغزيان:

رقابت و رویه باطل، باعث بحران بانکی شد/ بانک مرکزی چشمان خود را بسته بود

کارشناس مسائل اقتصاد با بیان اینکه رقابت باطل باعث بحران در نظام بانکی شده است، گفت: بانک مرکزی چشمان خود را بسته بود و حالا که کار از کار گذشته، تازه به فکر نظارت و اقدام افتاده است.
در پایان آذر ۹۵؛

بدهی دولت به بانکها ۳۱ درصد افزایش یافت/ رشد ۱۶ درصدی دارایی بانکها

بر اساس گزارش بانک مرکزی، بدهی دولت به بانکها‌ در پایان آذر ۹۵ با رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۱۷۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.
تسعیر ارز فقط یکبار امکان اجرا دارد!

نظام بانکی نیازمند تزریق پول جدید

یک کارشناس بانکی با تاکید بر اینکه نظام بانکی کشور نیازمند تزریق پول جدید است، گفت: شیوه تجدید ارزیابی دارایی خارجی بانک مرکزی یا همان تسعیر ارز برای بهبود کفایت سرمایه در ترازنامه بانک های دولتی فقط یک بار امکان اجرا دارد.
بر اساس آمارهای بانک مرکزی؛

دارایی های خارجی بانک مرکزی ۴.۷ درصد کاهش یافت

خلاصه دارایی ها و بدهی های بانک مرکزی حکایت از کاهش ۴.۷ درصدی دارایی های خارجی این بانک در آذرماه امسال نسبت به اسفند سال قبل دارد.
دکتر علی ربیعی:

دارایی بیش از 100 هزارمیلیارد تومانی 4 صندوق بازنشستگی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تنها شرکت "شستا" سه هزار میلیارد تومان در بخش هایی مانند فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی و در طرح های بزرگی در مناطق مختلف کشور سرمایه گذاری کرده است که ثمرات آن را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود گفت: ارزش دارایی‌های ما در چهار صندوق بازنشستگی بیش از ١٠٠ هزار میلیارد تومان است.
صفحه  از ۵۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها