سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل بانک کشاورزی:

بدهی‌های معوق بانک کشاورزی، افزایش 18 درصدی داشته است

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: وجود برخی ابهام‌ها درباره امهال بدهی‌های بانکی سبب توقف جریان وصول تسهیلات و مطالبات در این بانک شده که در نتیجه بدهی‌های معوق را تا 18 درصد افزایش داده است.
مدیرعامل بانک کشاورزی :

40 شعبه بانک کشاورزی به علت زیان ده بودن تا پایان سال جمع می‌شود

مدیرعامل بانک کشاورزی خبر داده است که روند کاهش شعب بانک متبوع او اجتناب ناپذیر بوده بنابراین تا پایان سالجاری 40 شعبه این بانک در سراسر کشور ادغام و یا جابجا می‌شوند.وی تایید کرده که برای کاهش و یا ادغام شعب فاقد بازدهی در بانک کشاورزی، چالش‌هایی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته که در برخی موارد، تعطیلی و یا ادغام شعب این بانک را به تاخیر می اندازند.
تبعات افزایش شبه پول در اقتصاد ایران؛

چرا باید نگران افزایش سهم شبه پول در نقدینگی باشیم؟

دکتر علی سعدوندی، استادیار بانکداری و فاینانس دانشگاه استرالیایی وولونگونگ در دبی در سومین قسمت از مجموعه‌های "اقتصاددان شوید" در خصوص نقدینگی، به تبعات افزایش شبه پول می پردازد.
تحلیل چهار اقتصاددان برای اصلاح نظام بانکی؛

مسأله اصلی جامعه ما نقدینگی است

دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران عصر دیروز میزبان نشست امنیت اقتصاد - بررسی بحران بانکی در ایران با حضور حسین عبده تبریزی، سید علی مدنی‌زاده، استادان دانشگاه صنعتی شریف، حسین درودیان کارشناس پول و بانکداری و مجید شاکری، بنیانگذار اندیشکده مبنا برای بررسی و تحلیل مهم‌ترین چالش‌های شبکه بانکی کشور بود.
نقش آفرینی صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران؛

نقاط تاریک عملکرد صندوق توسعه ملی در حمایت از اقتصاد ایران

نقش آفرینی صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران،تنها این روزها محدود به قلکی شده که عملکردش در بهترین حالت مشابه یک بانک است و وظایف حمایتی در شرایط حساس کنونی به فراموشی سپرده شده است.
پزشکیان؛

دارایی موسسات مالی در حال شناسایی و فروش است

نایب رئیس اول مجلس گفت: در حال حاضر اموال و دارایی‌های سپرده‌گذاران در حال شناسایی و فروش است.
همتی:

برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد

چهارمین نشست رییس کل بانک مرکزی با صاحبان دیدگاه‌های مختلف اقتصادی به منظور همفکری درباره مسائل مرتبط با بانک مرکزی و اقتصاد کشور برگزار شد.
نقدینگی مسأله اصلی کشور است؛

نسخه چهار اقتصاددان برای اصلاح نظام بانکی

دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران عصر دیروز میزبان نشست امنیت اقتصاد - بررسی بحران بانکی در ایران با حضور حسین عبده تبریزی، سید علی مدنی‌زاده، استادان دانشگاه صنعتی شریف، حسین درودیان کارشناس پول و بانکداری و مجید شاکری، بنیانگذار اندیشکده مبنا برای بررسی و تحلیل مهم‌ترین چالش‌های شبکه بانکی کشور بود.
با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛

بخشودگی سود تسهیلات بانکی کمتر از صدميليون

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان در جریان بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون بودجه سال 97 با بند (8) این طرح در خصوص بخشودگی سود تسهیلات با 186 رأی موافق و 4 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
بورس، مسکن، سکه یا بانک؟

بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در شرایط آشفتگی بازار کدامند؟

طی سال های گذشته به محض کاهش نرخ سود بانکی، بازارهای رقیب شروع به جنب‌و‌جوش کردند،بسیاری به دنبال بازار مالی مناسب بودند که بورس احتمالاً اولین انتخاب حرفه‌ای‌ها و مسکن انتخاب غیرحرفه‌ای‌ها بود. بعد از آن، بازار مسکن جهشی خارج از کنترل نشان داد که هیجان در آن کاملاً ملموس بود، سرمایه‌گذاران به محض بروز افزایش قیمت در بازار مسکن مسیر دیگری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردند؛ بازار ارز و طلا ، اما اکنون و در این شرایط بهترین گزینه برای سرمایه گذاری کدام است؟
رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد؛

خط قرمز بانک‌ها؛ برخورد شدید با سود سپرده بالای ۲۰ درصد

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده است بانک مرکزی از این به بعد با افتتاح حساب با سپرده یکساله با نرخ سود سپرده بالای 20 درصد به شدت برخورد خواهد کرد.
موسسات مالی و اعتباری از زاویه‌ای دیگر؛

از جیب هر ایرانی چقدر بابت بدهی موسسات اعتباری برداشتند؟

حالا کم کم سنگینی فشار تسویه حساب موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بر شانه‌های اقتصاد ایران روشن می‌شود.
مخالفان سرمایه‌گذاری خارجی؛

ماجرای پرحاشیه افتتاح فرودگاه امام چه بود؟

رییس جمهور در جمع مسئولان وزارت راه از سنگ اندازی برخی نهاد‌ها بر راه سرمایه گذاران خارجی انتقاد کرده و اشاره‌ای به ماجرای افتتاح فرودگاه امام خمینی داشته است.
صنایع پیشتاز در جذب پول؛

توزیع جغرافیایی جواز سرمایه‌گذاری در نیمه اول امسال چگونه بود؟

صنایع پیشتاز در جذب پول در نیمه اول امسال معرفی شدند. مطابق آمارهای جدید صنعتی در شش ماه منتهی به شهریور امسال، ۱۰ هزار و ۷۰۹ فقره جواز تاسیس صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲۰ درصدی حکایت دارد.
محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی؛

سقف تراکنش ۱۰۰میلیون تومان در ۲۴ساعت

بانک مرکزی از دیروز محدودیت جدید تراکنش‌های بانکی را برای هر شماره ملی اجرایی کرده است.طبق این سیاست جدید که به‌منظور مبارزه با پولشویی اجرا شده و اتفاقاً تاثیر بسزایی هم در کنترل نوسانات ارزی داشته است، هر شماره ملی می‌تواند در طول یک روز (24 ساعت) نهایت تا 100 میلیون تومان تراکنش بانکی داشته باشد.
دلایل افت ارزش پول ایران چیست؟

پیمان‌های دوجانبه راهکار اصلی برای تقویت ارزش پولی ملی

اهمیت حفظ ارزش پول ملی آنقدر بالاست که اینبار به تاکید موکد رهبری به رئیس کل بانک مرکزی رسیده و این روز‌ها کارشناسان اقتصادی به بیان نظرات خود دراین باره می‌پردازند.
عملکرد 6 ماهه صندوق توسعه ملی در سال 97؛

بیش از 37 میلیارد دلار تسهیلات صندوق به مرحله تخصیص رسید

آمارها نشان می دهد در نیمه نخست امسال 37 میلیارد و 747 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه به مرحله تخصیص ارز رسیده که 22 میلیارد و 41 میلیون دلار آن به طرح های بخش خصوصی اختصاص یافته است
چگونه از بحران مالی جلوگیری کنیم؟

گام دوم بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

مشکلات بانک ها و وصول نشدن مطالباتشان، سبب شده تا اقتصاددانان به دفعات بحث اصلاح نظام بانکی را مطرح کنند.
ابلاغیه‌ اداره مطالعات و مقررات بانکی ؛

صلاحیت مدیران بانکی باید توسط بانک مرکزی تایید شود

اداره مطالعات و مقررات بانکی در ابلاغیه‌ای به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی بر لزوم تایید صلاحیت مدیران بانکی توسط بانک مرکزی تاکید کرد.
حمیدرضا اشرف‌زاده مطرح کرد؛

سلطنت بانک‌ها بر ایران!

واقعیت این است که بانک‌ها آنقدر طی این سال‌ها قدرتمند شده اند که به صورت خزنده در همه جا حضور پیدا کرده اند. یک بار در بازار ارز و طلا وارد می‌شوند و گاهی پا به عرصه خودرو می‌گذارند. حتی در بورس‌های کالایی هم آثاری از حضور ان‌ها دیده می‌شود. به همین دلیل است که بعضا می‌بینیم این بازار‌ها ناگهان دچار تلاطم و نوسانات شدید می‌شوند
صفحه  از ۲۰۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها