سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جبرائیلی:

دو مشکل اساسی FATF در یک دقیقه

اشکالات جبرائیلی به FATF
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

234 هزار بازنشسته وام ضروری درخواست کردند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: 234 هزار و 689 نفر از بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری، درخواست خود را برای دریافت وام ضروری پنج میلیون تومانی در این سامانه اینترنتی ثبت کردند.
عبدالله مشکانی:

قیمت واقعی دلار حدود ۱۰ هزار تومان است

یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان این‌که تورم در کالاهای اساسی تقریبا تخلیه شده است، گفت که این تورم در حوزه خودرو و مسکن هنوز پایدار است و احتمالا به این زودی‌ها هم تخلیه نخواهد شد.
طبق مصوبه کمیسیون اقتصادی؛

واحد پول ایران «ریال» می‌ماند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ بر اساس یکی از این بندها عنوان شد که واحد پول جمهوری اسلامی ایران همان ریال باقی بماند فلذا در متن مصوب کمیسیون نه تبدیل ریال به تومان تایید شده و نه حذف صفر در پول ملی.
روابط عمومی بانک ملت؛

اطلاعیه بانک ملت در خصوص انتشار خبر مرتبط با پرونده سکه ثامن در شبکه های اجتماعی

روابط عمومی بانک ملت در اطلاعیه ای با بیان این که سقف تراکنش های سکه ثامن تفاوتی با سایر مشتریان و پذیرنده ها نداشته، نسبت خانوادگی متهم پرونده سکه ثامن با رییس شعبه بانک ملت را هم تکذیب کرد.
بررسی نقش بانک‌ها در حمایت از صنایع تولیدی؛

مردودی بانک‌ها در آزمون حمایت از تولید

در چند سال گذشته به‌ویژه در حوزه حمایت از تولید، نمره قابل‌قبولی بگیرند. طبق گزارشات، سود تولید صنعت‌های تولیدی در سال‌های اخیر نهایتاً 9 تا 10 درصد اعلام شده و این درحالی است که بانک‌های کشور، تسهیلات بانکی را با سود 20 تا 30 درصد در اختیار صنایع تولیدی قرار می‌دهند و در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی که تسهیلات گرفته‌اند، با بانک‌ها دچار اختلاف شده‌اند.
طبق اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی؛

امکان تهاتر بدهی بانکی با مطالبات دولتی فراهم شد

با ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بند و تبصره 5 قانون بودجه سال 97، امکان تسویه بدهی اشخاص متقاضی مشمول به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی از طریق تهاتر با مطالبات از دولت، با صدور اسناد (اوراق) تسویه خزانه نوع دوم، فراهم شد.
روابط عمومی بانک مرکزی؛

رشد ۱۵.۶ درصدی تسهیلات اعطایی بانک‌ها در ۵ ماهه امسال

روابط عمومی بانک مرکزی، مجموع تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در 5 ماهه نخست سال 1397 مبلغ 240 هزار و 800 میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 32 هزار و 560 میلیارد تومان معادل 15.6 درصد افزایش داشته است.
همتی خبر داد؛

18.7 میلیارد دلار درآمد صادرات غیرنفتی به نیما عرضه نشده است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال تا 23 شهریور حدود 22.7 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی انجام شده که تاکنون چهار میلیارد دلار آن به سامانه نیما تزریق شده است.
بانک های ایران ؛

آیینه ای از میزان دارایی و بدهی

اینفوگرافیک دارایی ها و بدهی های بانک های ایران را مشاهده کنید.
تسهیل سفر زائرین اربعین حسینی؛

سقف برداشت از خودپردازها در ایام اربعین ۹۷ افزایش می‌یابد

بانک مرکزی از بانک‌ها خواست تا تمهیدات لازم به‌منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی از جمله «تعیین شعب کشیک»، «نصب خودپرداز»، «افزایش سقف برداشت نقدی از خودپردازها به‌صورت درون بانکی» را در دستور کار قرار دهند.
گفتگو با برخی مدیران شبکه بانکی؛

چرا بانک‌ها دیگر تمایلی به ارائه کارت هدیه ندارند؟

به تازگی مراجعه به شعب برخی بانک‌ها برای دریافت کارت هدیه با سختگیری‌ها و البته عدم تمایل از سوی آنها در شعب مواجه است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس؛

ضمانتی برای بهبود روابط بانکی در صورت تصویب لوایح مرتبط با FATF وجود ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به خروج یکطرفه آمریکا از توافق برجام و عدم تاثیر FATF بر تحریم ها و نرخ ارز گفت: ضمانتی نیست که با تصویب و اجرای لوایح مرتبط با FATF، وضعیت روابط بانکی بهبود و قیمت ارز کاهش یابد.نانوا‌کناری با تاکید بر اینکه اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF توسط ایران، اثر مثبتی بر تحریم ها و نرخ ارز نداشته است، گفت: من فکر می‌کنم آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف سنگ‌اندازی می‌کنند و ربطی به FATF هم ندارد. اگر ایران حتی با شرط و شروط بپذیرد که نگاه آمریکا این نیست و اگر صد‌درصد برنامه اقدام FATF را اجرایی کنیم هم باز آنها دنبال بهانه دیگری می‌گردند.
دکتر پویا جبل‌عاملی:

معمای بهره، پول و تورم

وقتی رابطه بین شبه‌پول و نرخ بهره را بسنجیم، همبستگی مثبتی بین این دو وجود دارد. به‌دلیل آنکه شبه‌پول حجم قابل‌توجهی از نقدینگی را دارد، بعید نیست که باز این همبستگی مثبت بروز کند. اما آیا از این همبستگی مثبت میان نرخ بهره و نقدینگی باید به این نتیجه رسید که برای کنترل تورم نباید نرخ بهره را افزایش داد یا حتی پیشنهاد کاهش نرخ بهره را بدهیم؟ بدون تردید جواب منفی است.
مدیرعامل شستا عنوان کرد؛

از بانک مرکزی گلایه داریم

مدیرعامل شستا با ابراز گلایه از بانک مرکزی دایر بر عدم موافقت برای تخصیص ارز صادراتی برای واردات مواد اولیه دارو گفته است که شرکت‌های پتروشیمی شستا یک میلیارد و دویست میلیون یورو ارز صادراتی داشته‌اند، بنابراین شستا در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود از بانک مرکزی برای اختصاص 50 هزار یورو ارز صادراتی با هدف تهیه مواد اولیه دارو درخواست داده که هنوز پاسخی دریافت نکرده است.
به مناسبت روز جهانی جنگلبان؛

اهدا تندیس من هم یک جنگلبانم به بانک ایران زمین

دبیر دومین جشنواره روز جنگلبان با حضور در بانک ایران زمین تندیس دومین دوره جشنواره جنگلبان را به مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین اهدا کرد.
جولان بانک های خصوصی در رقابت سودی؛

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی

افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی در برخی از بانک های خصوصی، هرچند موضوع جدیدی نیست ولی تکرار آن آنهم در شرایطی که بانک مرکزی با جدیت اعلام کرده هیچ اجازه ای به بانک ها برای افزایش نرخ سود نداده است، از اهمیت برخودار می شود.
توسط بانک مرکزی انجام شد؛

دستور برگزاری مجامع بانک ها صادر شد

بانک مرکزی مجوز برگزاری مجامع ۲۰ بانک و موسسه اعتباری برای دوره مالی منتهی به اسفند ماه ۹۶ را تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری صادر کرده است.شایان ذکر است بانک مرکزی آمادگی دارد در صورت وصول صورت‌های مالی حسابرسی شده و همچنین گزارش حسابرس بانک‌ها و موسسات اعتباری که تا کنون مستندات خود را ارسال ننموده اند در اسرع وقت نسبت به بررسی درخواست صدور مجوز مجامع آنان اقدام و این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.
توافق وزیر صنعت، معدن و تجارت با سرپرست وزارت اقتصاد؛

امتیاز بی‌نظیر دولت برای بدهکاران وام‌های ارزی

براساس نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به سرپرست وزارت اقتصاد، توافق شده است، بدهی بدهکاران ارزی به صورت ریالی و با نرخ روز گشایش اعتبار، در اقساط ۵ ساله و با نرخ سود ۱۵ درصد تسویه شود.
بانک های موفق در جذب سپرده های مردم؛

عمده سپرده‌های مردم در کدام بانک‌هاست؟

در شبکه بانکی، این بانک‌های خصوصی هستند که بیش از ۱۰۷۷ هزار میلیارد تومان یعنی حدود ۷۰ درصد از مجموع سپرده‌های بانکی را در اختیار داشته و فاصله زیادی از این نظر با بانک‌های تجاری و تخصصی دارند.
صفحه  از ۱۸۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها