سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سلیمی:

لزوم رونق تولید با کاهش سود بانکی و ضابطه‌مند شدن صادرات و واردات

نماینده مردم محلات در مجلس با تاکید بر اینکه باید با افزایش حمایت‌ها و ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم کارخانجات و کارهای تولیدی را مجدداً وارد مدار کرده و با کاهش سودهای بانکی هزینه تولیدشده اجناس را پایین بیاوریم، گفت: نباید با بوروکراسی اداری تولیدکننده را خسته کرده و او را از تولید فراری دهیم.
تحولات نظام اقتصادی بین‌المللی؛

کدام عوامل تولید را در سال جدید مختل می‌کنند؟

​اخیراً سازمان‌های داخلی و بین‌المللی برآوردهای خود را از تولید ناخالص داخلی در سال ۱۳۹۸ انتشار داده‌اند. صندوق بین‌المللی نرخ رشد تولید در سال ۲۰۱۸ را برای ایران منفی ۵ /۱ درصد و برای سال ۲۰۱۹ برابر منفی ۶ /۳ درصد برآورد کرده است.
رئیس‌کل بانک مرکزی:

اگر مردم ارز نخرند به سرعت ارزان می‌شود

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تعداد زیاد رانت‌خواران و اینکه با اعمال نفوذ از بانک‌ها وام گرفتند، اعلام کرد: هنوز هم نرخ ارز واقعی نیست ولی فشار روانی وجود دارد. اگر مردم وارد خرید و فروش ارز نشوند، نرخ‌ها به سرعت کاهش می‌یابد.
مدیرعامل سابق بانک صادرات:

نپذیرفتن Fatf بزرگترین تخریب و خودزنی برای اقتصاد ایران است

سید بهاء الدین حسینی مدیرعامل سابق بانک صادرات می‌گوید: ترسی که بین مردم از موضوع Fatf به وجود آمده بیهوده است، زیرا در نهایت باید تصویب شود تا معاملات سالم باشد و هر نوع معامله‌ای به صورت شفاف مورد ارزیابی قرار گیرد.
ادغام بانک‌های نظامی؛

آیا ابر بانک سپه برای بانک‌های نظامی معجزه می‌کند؟

کامران ندری می‌گوید: این بار نباید به نیرو‌های مسلح اجازه داد تا بانک‌ها را خریداری کنند زیرا فعالیت نیرو‌های نظامی در کشور مشخص است و نباید وارد حوزه اقتصادی با هدف سودآوری شوند، زیرا با توجه به نفوذ نیرو‌های نظامی در کشور و در ارکان سیاسی این گروه دارای قدرت انحصاری می‌شوند و رقابت را در اقتصاد تضعیف می‌کنند.
بازخوانی بزرگترین ادغام بانکی چند دهه اخیر؛

بانک‌های نظامی پس از ادغام چه می‌شوند؟

با وجود نگرانی‌ها و هشدارهای کارشناسان، بزرگترین ادغام بانکی چند دهه اخیر در سیستم بانکی کشور رخ داد. بر این اساس چهار بانک و یک موسسه اعتباری در بانک سپه ادغام شدند. این اقدام در سال 1398 چه تاثیری بر سیستم پولی و بانکی کشور خواهد گذاشت؟پویا ناظران در تحلیلی نوشت مشکل این پنج بانک این است که نسبت بدهی به دارایی آن‌ها بیش از حد است. ناظران بیان کرد در حالی که برچیدن موسسات اعتباری غیرمجاز کار درستی بود، اما نحوه برچیدن آن‌ها از خسارت‌بارترین اقدامات بانک مرکزی در این سال‌ها بود. بانک مرکزی با پرداختن مبلغی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی این موسسات را پرداخت و پول سپرده‌گذارها را داد. این مبلغ در زمستان ۱۳۹۶ نقش مهمی در شکل‌گیری بحران سال ۱۳۹۷ ایفا کرد. در این بین البته بانک مرکزی به تمامی مقصر نبود، چرا که تحت فشار مردم و سایر نهادهای حاکمیتی این کار را کرد.
ژانت یلن:

ترامپ نقش بانک مرکزی را نمی‌فهمد

رییس سابق بانک مرکزی امریکا گفته ترامپ سیاست اقتصادی و نقش بانک مرکزی را نمی‌فهمد.
همتی اعلام کرد؛

ماموریت ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

همتی گفت نامگذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.
در آستانه نوروز 98 ؛

انتشار١٣٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت

ساعاتی پیش بانک مرکزی مجوز انتشار١٣٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط شش و هفت را صادر کرد.
همتی در پیام نوروزی اعلام کرد؛

برنامه‌های بانک مرکزی برای سال ۹۸

رئیس کل بانک مرکزی در پیامی به مناسبت فرارسیدن سال جدید اولویت‌های این بانک را برای سال ۹۸ تشریح کرد.
گزارش میدانی از بازار اسکناس‌های تانخورده در خیابان فردوسی؛

دست‌گرمی شب عید با اسکناس‌های خشک

اسکناس‌های نو و تانخورده، دسته می‌شوند لای قرآن‌ها و حافظ‌های سر سفره هفت‌سین تا یک رسم دیرینه پابرجا بماند؛ رسم عیدی دادن؛ اما این رسم، سنتی را هم در جای دیگر گرم نگه می‌دارد. سنت «ارزان بخریم و گران بفروشیم».
مروری بر مهم‌ترین‌های اتفاقات بانکی ۹۷؛

افزایش قیمت ارز و تأثیر مستقیم بر معیشت مردم

مهم‌ترین اتفاقات بانکی سال جاری را بازار ارز رقم زد و در این سال افزایش قیمت ارز عاملی بود که تأثیر مستقیم بر معیشت مردم داشت، اما در همین شرایط بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت نیز تلاش کردند به رغم تمام این مشکلات، بازار را کنترل کنند و از تأثیرات منفی آن بکاهند.
معاون امور اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت رفاه؛

چرا ارزش پول ملی ایران پایین است؟

این روزها در فضای مجازی، پیامی دست به دست می شود که در آن آمده چرا ارزش پول ملی ایران کمتر از ارزش پول ملی عراق جنگ زده است؟ علی سرزعیم، اقتصاددان و معاون امور اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه بازگرداندن ارزش ریال را در دولتی قوی می‌داند که توان "نه گفتن" به کثرت وظایف محول شده را داشته باشد
اجاره صندوق امانات بانکی چقدر است؟

اجاره بهای صندوق امانات بانک‌ها چقدر است؟

تعطیلات نوروز زمان بسیار خوبی برای سارقان است تا بتوانند از خالی بودن منازل مسکونی برای سرقت از آن استفاده کنند.
اصلاح قانون صدور چک ؛

بانک مرکزی اختیار رفع سواثر از چکهای برگشتی را به بانکها واگذار کرد

بانک ها راسا می توانند در سامانه چکهای برگشتی نسبت به رفع سواثر از این چک ها پس از پایان مدت مرور زمان ۳ ساله منوط به عدم شکایت کیفری یا حقوقی درخصوص چک اقدام نمایند.
پرداخت عوارض خروج از کشور ؛

اطلاعیه بانک ملی ایران درباره عوارض خروج از کشور

افرادی که در سال جاری اقدام به پرداخت عوارض خروج از کشور کرده اما قصد استفاده از آن را در زمان باقی مانده سال ندارند، می توانند مبالغ خود را به صورت الکترونیک استرداد کنند.
ثمره ادغام بانک‌ها و بایدها و نبایدها؛

چالشی به نام ادغام

تجمیع یا ادغام چندین بانک در بانک سپه نخستین قدمی بود که بانک مرکزی با مدیریت عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، برای تشکیل بانک‌های قدرتمند برداشت. طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر در قالب یک بانک واحد با ثبات و کارآمدتر و برای عرضه خدمات بهتر به خانواده نیرو‌های مسلح و عموم مردم، در بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی و یکی از بانک‌های معتبر دولتی در عرصه بانکداری کشور ادغام می‌شوند. یکی از دلایل اصلی این ادغام سهولت در روند خدمات‌رسانی و جذب اعتماد عمومی مردم بیان شده است و مورد دیگری که با تأکید بسیار زیاد وزیر امور اقتصاد و دارایی و کارشناسان اقتصادی روبه‌روست، کاهش تعداد شعب بانک‌ها در سطح کشور و نگرانی بابت ضرر و زیان سهامداران این بانک‌ها در مراحل ادغام است که البته همتی در نخستین نشست تبیین سیاست‌ها و فرآیند‌های اجرایی مرتبط با طرح ادغام بانک‌ها و موسسات نظامی درباره این موضوع اطمینان خاطر می‌دهد و می‌گوید: بانک‌های ادغامی بانک‌های مقتدر و خوبی هستند و ورشکستگی آن‌ها صحت ندارد و تعمیم مشکل یک بانک مورددار به بقیه بانک‌ها کار درستی نیست.
به شوراي‌عالي هماهنگي اقتصادي ارائه شد؛

گزارش همتي از روند ادغام بانک‌هاي نيروهاي مسلح

رييس کل بانک مرکزي گزارش روند ادغام بانک‌هاي نيروهاي مسلح را به شوراي عالي هماهنگي اقتصادي ارائه کرد.
طی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی؛

درخواست تاجگردون برای بررسی مجدد حذف سود مرکب در مجمع تشخیص

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خواست تا نسبت به بررسی مجدد حذف سود مرکب از بودجه ۹۸ در مجمع اقدام شود.
در آستانه ایام نوروز ؛

بارگذاری پول نو در دستگاه‌های خودپرداز آغاز شد

بارگذاری پول نو در دستگاه‌های خودپرداز در آستانه ایام نوروز از امروز آغاز شده و شهروندان برای دریافت اسکناس نو ۵ و ۱۰ هزار تومانی و ایران چک ۵۰ هزار تومانی می‌توانند از خودپردازهای بانکی استفاده کنند.
صفحه  از ۲۳۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها