سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
براساس صورت‌های حسابرسی نشده؛

زیان ۴۳۰میلیارد تومانی یک بانک نیمه دولتی در سال ۹۵

طبق صورت‌های مالی حسابرسی نشده سال 95 بانک تجارت، زیان این بانک 430 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل از آن 36 درصد کاهش یافته اما زیان انباشته با 58.5 درصد رشد به 1169 میلیارد تومان رسیده است.
برای چندمین بار؛

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین مقابل مجلس

جمعی از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین با سردادن شعارهایی چون «خیانت دولتی، آخر بی‌غیرتی» برای چندمین بار درمقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
با هدف کنترل بنگاه داری موسسات اعتباری؛

دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار به شبکه بانکی ابلاغ شد

دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار از سوی بانک مرکزی به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.
نظر کارشناسان نظام بانکی ؛

دولتی بودن یکی از معضلات اصلی نظام بانکی!

با توجه به نقش اساسی و مهم بانک ها در اقتصاد ایران طبق نظر کارشناسان این بخش با اصلاح مناسب، دقیق و اصولی نظام بانکی کشور می توان شاهد رشد و پیشرفت در بخش های مختلف اقتصادی در کشور بود.
بررسی آمار رسمی ؛

اوضاع بانکها وخیم‌تر شد

آمار رسمی حکایت از آن دارد که فضای کسب و کار در ایران هنوز هم با مشکلات جدی مواجه است، این در حالی است که هر روز که می‌گذرد، وضعیت بانکها وخیم‌تر شده و توان وام‌دهی آنها کاهش می‌یابد.
از سوی بانک مرکزی؛

بخشنامه جدید نرخ کارمزد خدمات بانکی ابلاغ شد

بانک مرکزی، تغییرات جزیی در بخشنامه نرخ کارمزد خدمات بانکی درخصوص انواع و میزان حداکثر و حداقل نرخ‌های قابل وصول کارمزد خدمات بانکی (ریالی) اعمال و به بانک‌ها ابلاغ کرد.
وعده های بی اساس بانک مرکزی؛

کلاهبرداری انتخاباتی بانک‌ مرکزی از سپرده‌گذاران کاسپین +عکس

در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری، بانک مرکزی در دو اطلاعیه از پرداخت سپرده‌های مردم در موسسه کاسپین خبر داد؛ خبری که اکنون پس از پایان انتخابات، تبلیغاتی بودن آن هویدا شده است.
مدیر امور ارتباطات بانک مسکن :

سرمایه بانک مسکن ۸۵۰۰ میلیارد تومان شد

مدیر امور ارتباطات بانک مسکن از افزایش ۵۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن خبر داد و گفت: سرمایه تنها بانک تخصصی بخش مسکن در ابتدای امسال از کمتر از ۴۰ هزار میلیارد ریال به بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
«فرشتگان» نقره داغ شدند؛

اعتراض سپرده گذاران فرشتگان به کاهش نرخ سود از 23 به 7 درصد

بانک مرکزی قبل از برگزاری انتخابات به سپرده‌گذاران کاسپین این مژده را داد که پرداخت سپرده‌های 10 و 20 میلیون تومانی آغاز می‌شود اما وقتی سپرده‌گذاران به شعبی که بانک مرکزی و خود موسسه اعلام کرده بودند مراجعه کردند مشخص شد پولی در کار نیست و فقط قرار است دفترچه‌ها تعویض شود.
در اطلاعیه بانک مرکزی عنوان شد؛

آغاز تعیین تکلیف سپرده‌های تا مبلغ ٢٠٠ میلیون ریال سپرده‌گذاران موسسه اعتباری فرشتگان از ٩ خرداد

در ادامه برنامه تعیین تکلیف سپرده سپرده گذاران محترم تعاونی اعتبار منحله «فرشتگان» به اطلاع می رساند مرحله دوم از تاریخ ٩ خردادماه آغاز می شود.
رییس کل بانک مرکزی معتقد است:

واکنش رییس کل بانک مرکزی به شایعه‌ها درباره افزایش قیمت ارز

در شرایط موجود هیچ عاملی نمی تواند تاثیر مهم و معناداری در شرایط با ثبات بازار ارز داشته باشد.
پرداخت وام به کارمندان بانکها؛

دولت پرداخت وام به کارمندان بانک‌ها را تسهیل کرد.

چندروز مانده به پایان عمر رسمی دولت یازدهم،کمیسیون هماهنگی ادارات رفاه بانکها تصمیم گرفته برای مساعدت با کارمندان بانکها، تمام وام‌های خرید، جعاله و مرابحه ضروری را به روش پلکانی تقسیط کند.
چه کسی مسئول است؟

مؤسسات مالی چگونه شکل گرفتند؟

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی بانک مرکزی در طول سال‌هایی که بانک مرکزی از موضوع نظارت بر مؤسسات مالی و اعتباری کنار بوده است حدود 6هزار مؤسسه با مجوز سایر نهادها شکل گرفته است. دراین دوره نیروی انتظامی برای 5 هزار صندوق قرض‌الحسنه مجوز فعالیت صادر کرده است و وزارت تعاون نیز به هزار تعاونی اعتبار مجوز داده است.
اطلاعیه جدید بانک مرکزی؛

سپرده گذاران تعاونی منحل شده فرشتگان بخوانند

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای از پرداخت تدریجی سپرده مشتریان موسسه منحل شده فرشتگان توسط موسسه کاسپین خبرداد و گفت: روند پرداخت از طریق سایت موسسه کاسپین اطلاع رسانی می شود.
در واکنش به اظهارات اخیر؛

سیف: بدهی دولت به بانک‌ها عجیب نیست

به دنبال انتقادات مطرح شده به افزایش بدهی دولت به بانک‌ها در دولت فعلی، رئیس کل بانک مرکزی ضمن تایید افزایش این بدهی تاکید کرد که بدهکار بودن دولت به نظام بانکی ادعای نادرستی نیست، اما موضوع عجیبی هم نیست.
فایننشال‌تایمز:

اقدامات آمریکا برای قطع ارتباطات بانکی ایران فرقی با پاره کردن برجام ندارد

روزنامه «فایینشال تایمز» با اشاره به پا برجا ماندن تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه ایران گفته تلاش‌های واشنگتن برای قطع ارتباطات تهران با بانک‌های بین‌المللی، همان آثاری را دارد که پاره کردن برجام.
بانک مرکزی اعلام کرد؛

ابلاغ بخشودگی سود تسهیلات تا سقف ۲۵میلیون تومان

بانک مرکزی ضوابط بخشودگی سود تسهیلات تا سقف ۲۵ میلیون تومان را اعلام کرد.
با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛

ورود اپراتورهای اینترنتی به بازار بورس ممکن شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در جدیدترین مصوبه خود، با تجمیع پروانه های فعال در بازار اپراتورهای اینترنتی، برای ورود به بازار بورس موافقت کرد.
شایعات مطرح شده علیه بانک گردشگری؛

بانک گردشگری به شایعات مطرح شده علیه این بانک پاسخ داد:

روابط عمومی بانک گردشگری به شایعات مطرح شده علیه این بانک، با صدور اطلاعیه‌ای پاسخ داد.
ولی‌الله سیف :

رشد فزاینده بدهی بانک‌ها را به من نشان دهید

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به رقم رشد 55 هزار میلیارد تومانی بدهی بانک‌های تجاری، دولتی و خصوصی و رسیدن حجم کل بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی به 115 هزار میلیارد تومان به نقل از نماگرهای همین بانک، گفت: رقمی که ما داریم بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی 25 تا 26 هزار میلیارد تومان است.
صفحه  از ۶۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها