سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سود بانکی ؛

108 هزار میلیارد تومان سود سپرده‌ای که بانک‌های بورسی پرداختند

نگاهی به وضعیت بانک‌ها در سال 95 هم از حیث تسهیم سود سپرده و هم از حیث درآمد حاصل از تسهیلات و سرمایه گذاری، نشان می دهد که اگر چه سال 95 تحت تأثیر اعمال برخی مقررات سختگیرانه بانک مرکزی و الزام بانک‌ها به ارائه صورت‌های مالی خود مطابق استانداردهای گزارشگری بین‌المللی، سال سختی محسوب می شد و نماد برخی بانک‌های بورسی بسته شده و هنوز هم برخی از این نمادها بسته است، اما شکاف درآمد ناشی از سود تسهیلات اعطایی و سود پرداختی به سپرده‌گذاران از 10 هزار و 500 میلیارد تومان در سال 94 به 9 هزار و 800 میلیارد تومان در سال 95 کاهش یافته است.
در جریان ادغام موسسه ثامن با بانک انصار؛

سود سپرده‌های "ثامن" کم شد

در جریان ادغام موسسه ثامن با بانک انصار تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی سپرده‌گذاران نیز در دستور کار قرار گرفته و به تناسب سپرده از نرخ‌های بالا کاهش یافته است.
در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا مطرح شد؛

همکاری 250 بانک اروپایی با ایران

قرار است دولت امریکا در 22 اردیبهشت ماندن یا خروج خود از برجام را اعلام کند. در آستانه این رویداد، تهران میزبان برگزاری همایشی با هدف بررسی دستاوردهای برجام برای توسعه روابط بانکی ایران بویژه با اتحادیه اروپاست.
بمانجان ندیمی:

علی اکبر رفوگران داستان پذیرش خودکار در جامعه ایرانی را روایت کرد

«علی اکبر رفوگران» را «مرد نوشت افزار ایران» می‌دانند. البته به قول خودش، او نسل سوم نوشت افزار خانواده‌شان محسوب می‌شد. اما جسارت و ریسک‌پذیری رفوگران در سنین جوانی موجب شده تا این لقب را به او نسبت دهند.
عضو هیئت‌مدیره بانک ملی خبر داد؛

پذیرش کارت‌های بانکی ایران و ترکیه از عید فطر

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی از تلاش برای اجرایی شدن تبادل ریال ایران با لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور از عید فطر خبر داد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:

کارت اعتباری خرید برای کارگران بدون ضمانت بانکی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: درباره اجرای طرح اعطای کارت اعتباری خرید برای کارگران به دنبال روشی برای تضمین بازپرداخت این تسهیلات به کارگران بدون ضمانت بانکی هستیم.
نگاهی به سیاست های پولی نروژ؛

در این کشور کسی پول نقد ندارد!

بر اساس اعلام بانک مرکزی، نروژ در کمتر از ۱۰ درصد معاملات مردمی و دولتی به پول نقد و اسکناس احتیاج دارد.

بانک‌ها و مردم چقدر پول نقد دارند؟

تازه ترین گزارش آماری منتشر شده از سوی بانک مرکزی در باره وضعیت اقتصادی در بهمن ماه سال ۹۶ نشان می دهد که تغییراتی هم در میزان اسکناس و مسکوک رخ داده است.

حساب بانکی تعدادی از ایرانیان در گرجستان بلوکه شد

بانک « تی بی سی » گرجستان ، به تازگی با صدور بخشنامه ای، انجام هر گونه تراکنش بانکی برای ایرانیان بدون کارت اقامت را امکان ناپذیر کرد.
مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرد؛

موانع غیرتحریمی توسعه روابط بانکی ایران با سایر کشورها

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی موانع غیرتحریمی توسعه روابط بانکی ایران با سایر کشورها پرداخته و اجرای استانداردهای بازل۳ و قوانین مبارزه با پولشویی را از جمله این موانع برشمرده است.
وزیر خزانه داری آمریکا :

شبکه‌های مرتبط با بانک مرکزی ایران را متلاشی می‌کنیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از اعلام تحریم‌هایی جدید علیه افراد و شرکت‌های دارای ارتباط با حزب‌الله لبنان، از عزم دولت ترامپ برای متلاشی کردن همه شبکه‌های مرتبط با بانک مرکزی ایران خبر داد.
مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کرد؛

موانع غیرتحریمی توسعه روابط بانکی ایران با سایر کشورها

مرکز پژوهش‌های مجلس طی گزارشی به بررسی موانع غیرتحریمی توسعه روابط بانکی ایران با سایر کشورها پرداخته است.
شفافیت مالی یا ترکمنچای دوم؟

چرا اصول گرایان با FATF مخالفت می‌کنند

هادی حق شناس : اگر قرار است با دنیا نقل و انتقالات پولی داشته باشیم باید به عضویت گروه ویژه اقدام مالی «FATF» دربیاییم مگر این‌که بگوییم ما به بانک‌های دنیا نیاز نداریم.
برگزاری به موقع مجامع بانک‌ها؛

20 بانک بدون استاندارد مالی

سال گذشته بانک مرکزی تمامی بانک‌ها را ملزم کرد، صورت‌های مالی خود را بر مبنای استانداردهای بین‌المللی IFRS در مجمع سالانه خود ارائه کنند.
کارشناسان مسکن:

قیمت مسکن طی ۲۵ سال ۱۰۶ برابر شد

تراکم‌فروشی که بیش از دو دهه در شهر تهران رواج داشته، به اعتقاد کارشناسان نه تنها منجر به کاهش قیمت مسکن نشده بلکه باعث شده قیمت مسکن شهر تهران از میانگین ۵۲ هزار تومان در سال ۱۳۷۲ به متری پنج میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۷ برسد.
پیشنهاد در صندوق ضمانت صادارت؛

بانک ویژه ایران در اروپا تاسیس شود

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات با بیان اینکه بانک های مرکزی اروپایی یک بانک مختص ایران تاسیس کنند گفت: اگر اروپا به دنبال حفظ برجام باشد باید بر ارتباطات بانکی خارج از سوئیفت متمرکز شود.
عدم پاسخگویی بانک مرکزی به مخاطب تابناک؛

غیرفعال شدن کارت های اعتباری طلایی بانک ملی ایران

با تشکر،سرویس با بینندگان ، مطلب زیر توسط یکی از کاربران تابناک و از طریق ایمیل اختصاصی با بیینندگان ( karbar@tabnak. ir ) برای سایت ارسال شده است.
آغازرصد تراکنش‌های مشکوک ؛

آخرین وضعیت سرک مالیاتی به حسابهای بانکی

حساب‌های بانکی با گردش سالانه ۵ میلیارد تومان، اکنون زیر ذره‌بین سازمان امور مالیاتی است. کار رصد حساب‌ها آغاز شده و تراکنش‌های مشکوک بانکی به دقت دنبال می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه دولت خبر داد؛

وام 50 میلیونی برای ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بانک مرکزی پیشنهاد ما برای تسهیلات ۲۵۰۰ میلیارد تومانی از محل صندوق توسعه ملی را پذیرفته که اگر مجلس نیز با این پیشنهاد موافقت کند برنامه برای اجرا در دستور کار قرار می‌گیرد. رقم وام 50 میلیون تومان برای هر واحد با سود حدود 9 درصد خواهد بود
سیف از پیاده‌سازی مدل جدید نظارتی خبر داد؛

کارنامه پولی و ارزی بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با ارائه آخرین آمار ارزی و پولی از تخصیص و تامین منابع برای ساماندهی بازار ارز و موسسات غیر مجاز، از پیاده‌سازی مدل جدید نظارتی مبتنی بر مدل نظارتی اروپا خبر داد.
صفحه  از ۱۵۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها