سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رونمایی از سامانه ثبت قرارداد؛

چتر امنیت شغلی برای کارگران باز می‌شود؟

در حالی وزارت کار از راه اندازی سامانه ثبت قراردادهای کار خبر می‌دهد که به عقیده کارشناسان این سامانه توانایی مدیریت تمامی قراردادها را ندارد و شاید تنها اندکی از مشکلات موجود را برطرف سازد.

۵.۷ میلیون نفر درس خواندند تا "تحصیلکرده بیکار" شوند

۵.۷میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی فقط مدرک دارند.به عبارت دیگر بیش از نیمی از جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دانشگاهی هیچ نقشی در تولید ندارند و آنها معتقدند که شرایط جامعه فضایی برای اشتغال آنها ندارد.
معضل بیکاری باقیست!

کارنامه چهار ساله روحانی در بازار کار

بررسی تغییر و تحولات بازار کار در دولت یازدهم نشان می‌دهد، طی چهار سال گذشته جمعیت فعال 1/9 میلیون نفر، جمعیت بیکار ۷۱۵ هزار نفر و جمعیت شاغل نیز بیش از 1/2 میلیون نفر افزایش داشته است.
چهار و نیم میلیون فارغ التحصیل بیکارند؛

۱۰ دلیل بحرانی شدن بازار کار تحصیلکرده‌ها

در شرایطی که بیکاری این روزها به بحرانی ملی در کشور تبدیل شده و بخش عظیمی از این بیکاران فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، همواره این سوال مطرح است علت روند رو به رشد بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی چیست؟
معضل بیکاری؛

«مدیریت اشتغال» مسئله‌ای که پنهان ماند

در حالی بیکاری در کشور بیداد می‌کند و دولت یازدهم نیز با وجود پیشنهادات و تصمیمات گسترده در حوزه کار و اشتغال نتوانسته چاره ای برای این معضل اصلی کشور بیاندیشد که همچنان در برخی از حوزه‌ها کمبود نیروی کار احساس می‌شود.
علی ربیعی:

باید سیاست‌های اشتغال و فقرزدایی را اجرا کنیم

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در بخش رفاه هزینه کردیم این پول کمی نیست اما فقر کم نشد بنابراین نشان می‌دهد که نظریه نداشتیم.
نرخ بیکاری در ایران به کدام سو می رود؟

ثبت بالاترین نرخ بیکاری در پایان دولت دهم

پیش بینی ها در مورد نرخ بیکاری در ایران نشان می دهد نباید انتظار داشت این نرخ ظرف چند سال آینده کاهش محسوسی داشته باشد.
شیوه نادرست آزمون استخدامی؛

آزمون های استخدامی و تداوم بیکاری متخصصان

تقریبا در تمام کشورهای توسعه‌یافته، آزمون‌های استخدامی شغلی با آزمون‌های تحصیلی متفاوت‌اند و البته کشورهای توسعه‌یافته سال‌هاست به این نتیجه رسیده‌اند که مهارت‌های پایه و استعدادهای ویژه هر شغل، ویژگی‌های روانی- شخصیتی و تخصص در شغل مدنظر، اهمیتی بیش از آزمون‌های تحصیلی و عقیدتی دارد.
دغدغه مهم اشتغال؛

چند میلیون ایرانی شغل دارند؟

در حالی که بحران بیکاری یکی از بزرگترین چالش های دولت یازدهم در شروع به کار اعلام شد،دولت یازدهم در چهارسال گذشته توانست با ایجاد 2 میلیون شغل تازه،شمار شاغلان ایرانی را از 22 میلیون و ششصد هزار نفر بالاتر ببرد.
معضل بیکاری ؛

رشد اقتصادی «اشتغال» را تکان می‌دهد؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی سال‌های اخیر اگرچه روند رشد اقتصادی کشور از حالت منفی خارج و مثبت شده، اما همچنان نرخ بیکاری بالا می‌رود.
رشد پایدار اقتصاد ایران؛

طرح کارورزی در پی چیست و چرا نباید به آن برسد؟

«کارورزی» نه ضامن زیستی انسانی برای دانشجویان است و نه ضامن اشتغال آینده آنان. اگر هم استقبالی تاکنون از این طرح صورت گرفته، به خاطر شرایط دشواری است که در این سال‌ها بر دانشجویان تحمیل شده است.
پدیده «پنهان» بازار کار؛

جمعیت غیرفعال اقتصادی ۶۱ درصد شد

افزایش جمعیت غیرفعال اقتصادی در حالی روبه افزایش است که به عنوان یک پدیده «پنهان» تحولات بازار کار ۶۱ درصد از جمعیت در سن کار را به خود اختصاص می‌دهد.
استخدام دولتی؛

استخدام 11 هزار نفر در 15 دستگاه‌ اجرایی

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از استخدام حدود 11 هزار نفر در 15 دستگاه اجرایی برای سال جاری(1396) خبر داد.
معضل بیکاری؛

۲۵ تا ۲۹ ساله‌ها؛ رکورددار بیکاری بیش از یکسال

بررسی شاخص بیکاری بلندمدت در گروه‌های سنی مختلف حاکی از آن است که ۴۷.۵ درصد از کل بیکاران ۲۵ تا ۲۹ ساله «بیش از یکسال» در جستجوی شغل بوده‌اند.
با بررسی گزارش مرکز آمار؛

راز اشتغال ۱ میلیون نفری در بهار ۹۶ فاش شد

در حالی دولت از اشتغال ۹۶۰ هزار نفری در بهار ۹۶ خبر داده که بررسی دقیق گزارش مرکز آمار نشان می دهد، ۷۶۰ هزار نفر از این شاغلان جدید در بخش کشاورزی هستند که با پایان فصل کشاورزی در نیمه نخست سال، احتمال بیکار شدن مجدد آنها زیاد است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)؛

۱۲ میلیون نفر در ایران زیر خط فقر مطلق هستند

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: وضعیت فقر در کشور بسیار نامناسب است به گونه ای که ۱۲ میلیون تن، زیر خط فقر مطلق قرار دارند و ۲۵ تا ۳۰ میلیون تن، زیر خط نسبی فقر بسر می برند.
معاون ربیعی عنوان کرد؛

ثبت نام ۶۰هزار بیکار در سامانه کارورزی

معاون وزیر کار، از ثبت‌نام بیش از ۶۰ هزار نفر واجدشرایط در سامانه کارورزی خبر داد و گفت: افزایش میزان اشتغال ‌پذیری نیروی کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی، از جمله دستاوردهای این طرح است.
طبق گزارش مرکز آمار؛

۱۱.۶ میلیون کارگر ایرانی خدماتچی هستند

گزارش رسمی مرکز آمار حاکی از این است که در بازار کار، خدمات سهمی نزدیک به ۵۰درصد بازار کار را دارد و در میان جامعه شاغلان حدود ۱۱ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۶۹۱ نفر شغل خدماتی دارند.
گزارش جدید مرکز آمار ایران؛

یک میلیون و ۸۸۲هزار جوان ایرانی بیکارند + جدول

گزارش جدید مرکز آمار ایران حاکی است، بیش از یک‌میلیون و ۸۸۲هزار جوان ایرانی بیکار هستند.
بیشترین نرخ بیکاری؛

بیکارترین استان‎ها اعلام شد + جدول

استان های البرز، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه در بهار 96 بالاترین نرخ بیکاری را داشته اند.
صفحه  از ۲۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها