سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آمار بیکاری جوانان؛

نرخ بیکاری در جوانان ایران ۲۸ درصد شد

بر اساس گزارش اسپکتاتور ایندکس نرخ بیکاری در جوانان ایران 28 درصد شده که رقم‌های بالاتری نسبت به ترکیه،‌هند، کره جنوبی و ژاپن دارند.
اشتغال بکار پس از بازنشستگی؛

اشتغال کارگران بازنشسته در بخش خصوصی

چگونگی ادامه کار بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی در شرکت خصوصی
معاون وزیر کار عنوان کرد؛

۶ هزار میلیارد از منابع اشتغال روستایی تخصیص یافت

معاون وزیر کار با اشاره به تخصیص ۵۰ درصد منابع ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل، از انقعاد قرارداد ۲ هزار میلیارد تومان طرح اشتغال‌زا با بانک‌ها خبر داد.

حقوق بازنشستگی کمتر از دو میلیون تومان همسان سازی می شود

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 96 مجلس شورای اسلامی، دولت مجاز است برای افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشس صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات که دریافتی ماهانه آنها کمتر از دو میلیون تومان است اقدام کند.
صندوق بین‌المللی پول؛

نرخ بیکاری در ایران ۵درصد کمتر از عربستان

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود نرخ بیکاری جوانان در عربستان را بالای ۳۰ درصد برآورد کرد که یکی از بالاترین نرخ ها محسوب می شود. نرخ بیکاری جوانان در ایران حدود ۲۵ درصد است که جزو نرخ های متوسط در بین کشورهای منطقه محسوب می شود.
توسط مدیر کارخانه؛

شایعه بیکاری ۱۷۵ کارگر کارخانه بیک تکذیب شد

درحالی برخی کانال‌های مجازی و کاربران فضای مجازی از تعطیلی کارخانه بیک خبر دادند که مدیر این کارخانه، شایعه تعطیلی این کارخانه قدیمی را اساسا تکذیب کرد.
ملاک و معیارهای انتخاب شغل؛

چگونه شغل دلخواهمان را پیدا کنیم

یکی از عوامل موثر در موفقیت یا عدم موفقیت افراد در انتخاب مشاغل، استعداد است، بدون داشتن استعداد لازم در یک زمینه پیشرفتی حاصل نخواهد شد.
یک مقام مسئول:

ثبت‌نام در سامانه جامع روابط کار به هفته بعد موکول شد

مدیرکل روابط کار وزارت کار، با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه جامع روابط کار از چهارشنبه آغاز نمی‌شود، گفت: کارگران و کارفرمایان فعلا برای ثبت نام به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنند.
مساله بیکاری و راه‌حل‌های آن؛

اهمیت راهکارهای علمی ‌آزموده‌شده در مدیریت اجرایی

امروزه مساله بیکاری و به دنبال آن چگونگی ایجاد اشتغال، به‌عنوان یکی از مسائل مهم اجتماعی – اقتصادی، گریبانگیر بسیاری از کشورها و دولت‌ها است. این مساله مانند بسیاری دیگر از مسائل کلان کشور، ابعادی چندوجهی و اثر سیستمی قابل‌توجهی دارد؛ از این‌رو ارائه راهکارهای علمی آزموده شده برای مهار بیکاری اهمیت فراوانی دارد. در این نوشتار قصد داریم مهم‌ترین راهبردهای مقابله با بیکاری را بیان کنیم. این راهبردها در کشورهای مختلف ازجمله ایالات‌متحده آمریکا به صورت دقیق تدوین و جاری‌سازی شده و نتایج مطلوبی در پی داشته است.
مدیر کل روابط وزارت کار خبر داد:

آغاز ثبت‌نام در سامانه جامع روابط کار از روز چهارشنبه/ کارگران و کارفرمایان به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و راه اجتماعی با تشریح جزئیات آغاز به کار سامانه جامع روابط کار گفت: سه زیر سامانه قراردادهای کار، ثبت شکایت و دادرسی‌های کار در مرحله اول راه‌‌اندازی شده و بعد از دوره پایلوت یک ماهه، سایر زیرسامانه‌ها نیز راه‌اندازی می‌شود.
مقررات‌زدایی و اقتصاد های‌تک؛

اشتغال عمومی، تور حمایتی بحران بی‌کاری

بی‌کاری مشکلی چندوجهی است که به‌سرعت از فرد بی‌کار گذر کرده و اقتصاد، سیاست و جامعه را فرا می‌گیرد. به این معنی که نه‌تنها شخص و خانواده فرد بی‌کار را زیر فشار مالی و عصبی قرار می‌دهد بلکه در صورت تداوم این وضع، فرد بی‌کار دچار بحران هویتی شده که به ‌نوبه خود باعث بروز بزه‌های اجتماعی و فردی مانند دزدی، فساد، فقر، بیماری‌های عصبی و روانی، جزیره‌ای‌شدن حاشیه شهرها بر اثر کوچ به حاشیه شهرها و درنهایت شورش، بلوا و آشوب می‌شود. متأسفانه کشور ما هم‌اکنون با یک بحران تمام‌عیار بی‌کاری روبه‌روست.
نائب رئیس اتاق بازرگانی مطرح کرد؛

ریزش ۵۰ هزار شغل در سه ماه

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در سه ماهه سال جاری ۵۰ هزار شغل در کشور ریزش داشته است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

سهم خواهی ایران از 25 میلیون فرصت شغلی جدید در آلمان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آلمان با توجه به شرایط اقتصادی خود در یک دهه آینده 25 میلیون فرصت شغلی خواهد داشت که آلمانی ها نمی توانند آن را تامین کنند؛ به همین دلیل در تلاشیم بخشی از آن نیروی کار مورد نیاز را تامین کنیم
عملکرد ۵ ماهه اشتغالزایی روستایی؛

۲۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شد

پس از گذشت ۵ ماه از اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اشتغالزایی ۲۰ هزار نفر از محل اجرای این طرح خبر می‌دهد.
معاون وزیر کار:

راه اندازی سامانه ثبت قراردادهای کار تا پایان هفته

معاون وزیر کار با اشاره به راه اندازی دو سامانه «بارگذاری قراردادهای کار»و«ثبت الکترونیکی دادخواست کارگران»از پایان هفته جاری، گفت:تعرفه دریافت نام کاربری از دفاتر پیشخوان فردا نهایی می شود.
رشد تورم نسبت به دستمزد؛

آینده‌خوانی اکونومیست از روند افزایش دستمزدها

در سال‌های اخیر، تورم تقریبا در تمام نقاط دنیا شتاب بیشتری در مقایسه با رشد دستمزدها داشته است. تحلیل‌گران بر این باورند که با توجه به آهسته بودن افزایش دستمزدها، کارگران از بهبود اوضاع اقتصاد جهانی بهره چندانی نبرده‌اند.
جزئیات طرح جدید اشتغال روستایی؛

بازارسازی محصولات کشاورزی ودامی

طرح کشت مبتنی بر سفارش با هدف اتصال بنگاه های خرد و کوچک محلی به بنگاه های بزرگ صادراتی کلید خورد؛ با این طرح کشاورزان و دامداران برای صادرات محصول،به شرکت های صاحب نام صادرکننده متصل می‌شوند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پایدار در کشور پرداخت شد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تسهیلات اشتغال روستایی پایدار در حال توزیع بوده و تا امروز بانک‌های عامل از مجموع ۱۲ هزار میلیارد تسهیلات، حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد را پرداخت کرده‌اند.
مشکلات کارکنان سازمان نظام پزشکی؛

معیشت پرسنل سازمان نظام پزشکی در وضعیت اضطرار

تغییر قرارداد کاری و خروج از قانون کار، کاهش کارانه ها و بلاتکلیفی در افزایش حقوق سالانه، وضعیت معیشتی کارکنان سازمان نظام پزشکی کشور را در وضعیت اضطراری قرار داده است.
اخذ وام با شرایطی خاص؛

شرط پرداخت وام اشتغال به دارندگان چک برگشتی

اطمینان دولت به مردم برای مقابله با سودجویان و دلالان بازار، پرداخت مشروط وام اشتغال به دارندگان چک برگشتی، اشتغال به کار ۳۰ هزار کارورز در سال گذشته، تشکیل بورس ارز برای تبادلات مردم، اعلام نرخ سود وام اشتغال، اعزام نیروی کار ایرانی به آلمان مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون بود.
صفحه  از ۴۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها