سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تکرار سیاست ناموفق اشتغالزایی؛

از مخالفت وزیر تا اصراردولت

سیاست«پرداخت تسهیلات»برای اشتغالزایی که در سه دولت گذشته ناموفق بوده، در دستور کار دولت یازدهم هم قرار گرفت؛ سیاستی که حتی ربیعی، وزیر کار دولت هم معتقد است گره‌ای از اشتغال باز نمی‌کند.
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت:

روش محاسبه نرخ بیکاری مورد قبول نیست

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: آمارهای ارائه شده توسط دولت در خصوص نرخ بیکاری کشور صحیح است اما روش محاسبه این آمار و داده‌های اندازه‌گیری شده مورد قبول نیست و باید اصلاح شود.
نائب‌رئیس کانون انجمن‌های کارگران ساختمانی:

قدرت خرید کارگران ساختمانی ۶۰درصد کاهش یافت

نائب‌رئیس انجمن‌های کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه قدرت خرید کارگران ساختمانی در چند سال اخیر حدود ۶۰درصد کاهش یافته، گفت: در حال حاضر بسیاری از کارگران ساختمانی با دستمزد روزانه ۲۰هزار تومان هم کار می‌کنند در حالی که نرخ واقعی ۵۰ هزارتومان است.
فرهنگ کسب و کار؛

فرهنگ کار ژاپنی، فرهنگ کار آمریکایی

ژاپن و آمریکا قدرت های بزرگ اقتصاد دنیا هستند. جالب است که این دو کشور با دو فرهنگ کاری کاملا متفاوت بزرگ و قدرتمند شدند.
معضل مهم بیکاری و یا شغل بد؛

شغل بد از بیکاری بدتر است!

مطالعه صورت گرفته توسط محققان انگلیسی نشان می دهد، کیفیت کار تأثیر مستقیمی بر سلامت داشته و افرادی که در مشاغل سطح پایین (با کیفیت پایین) کار می کنند، دارای سطوح پایین تر نشانگرهای زیستی هستند.
ایجاد شغل در ایران؛

11 سال طول می‌کشد یک ایرانی شاغل صاحب خانه شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی گفت: "حد دخالت دولت در حوزه مسکن ، ساماندهی به وضعیت مسکن خانوارهای کم‌درآمد است."

ثبت‌نام رانندگان در اسنپ متوقف شد

در پی شکایت زنی از یک راننده اسنپ دائر بر تعرض جنسی، این برند تاکسی موبایلی کشور تا اطلاع ثانوی، فرآیند ثبت‌نام از رانندگان در سطح شهرها را متوقف کرد.
رکود در شغل های صنعتی همچنان پابرجاست؛

اقبال جوانان از مشاغل خدماتی در حال افزایش است

باوجود رکود عمیق حاکم بر اقتصاد کشور شرایط برای حضور در مشاغل خدماتی در مقایسه با حوزه های تولیدی، صنعتی و کشاورزی به مراتب مطلوب تر به نظر می رسد.
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد:

اشتغالِ سالانه یک میلیون نفر در کشور امکان پذیر نیست

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با توجه به منابع مالی و پیش نیاز های کسب و کار اشتغال سالانه یک میلیون نفر در کشور امکان پذیر نیست.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی؛

بیش از 85 هزار فرصت شغلی مهیا شد

حبیب الله آسوده گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در خراسان رضوی توانسته بالغ بر 85 هزار طرح اقتصادی را اجرایی کند که معادل بیش از 100 هزار فرصت شغلی در حوزه های مختلفی همچون کشاورزی، خدمات وصنعت فرش است.
بازار کار سه قفله شد؛

دکتر شوید تا بیکار بمانید

آمارها از بین دانش آموختگان دانشگاهی حاکی از این است که ۷۵ درصد بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی هستند،افزایش ۱۵.۳۷درصدی داوطلبان کنکور ارشد در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ نشان دهنده این است که کارجویان فارغ التحصیل برای یافتن شغل سطوح مختلف را سپری می کنند.
رئیس دبیرخانه ستاد حمایت از مشاغل خانگی؛

شرایط جدید صدور مجوز مشاغل خانگی اعلام شد

رئیس دبیرخانه ستاد حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به فرایند صدور مجوز این مشاغل، ظرفیت اشتغالزایی، توانایی متقاضی برای اجرای طرح و اتصال به بازار را شرط صدور مجوز اعلام کرد.
مرکز آمار ایران:

24 درصد از جمعیت جوان کشور بیکارند

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران 24.4 درصد از جمعیت فعال 29- 15 ساله بیکارند.
نرخ بیکاری بهار ۱۲.۶ درصد شد؛

آیا پرداخت تسهیلات باعث ایجاد شغل می‌شود؟

در اواخر ماه گذشته بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، از اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های اشتغال سال جاری خبر داد و گفت: این مبلغ برای دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی عشایری تخصیص خواهد یافت؛ پرسش مطرح در این میان این است که آیا برای ایجاد شغل تنها پرداخت تسهیلات کافی است؟
دستور شریعتمداری روی هوا؛

گزارش روزانه هپکو و آذرآب نرسید

درحالی‌ معاون امور صنایع وزیر صنعت بنا بر دستور شریعتمداری باید گزارش روزانه ای از وضعیت دو واحد تولیدی هپکو و آذرآب ارائه می کرد که با گذشت یک هفته هنوز خبری از این گزارش‌ها نیست.
تغییر موضع رئیس مرکز آمار!

بیکارانی که با حقوق ۳۸۰۰تومانی در هفته شاغل شدند

افراد با یک ساعت کار در هفته با داشتن درآمد سه هزار و ۸۰۰ تومان در هفته شاغل محسوب می‌شوند. با ملاک کار یک ساعت در هفته چند نفر از ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شاغل در کشور، بیکار نیستند؟
بیکاری فصلی رکورد زد؛

نرخ بیکاری جوانان به ۲۸.۸ درصد رسید

نرخ بیکاری فصلی جوانان در بهار امسال به ۲۸.۸ درصد رسید تا رکورد این نرخ در شانزده سال گذشته شکسته شود.
دین پرست:

استان البرز با ۷/۶ درصد بیشترین نرخ بیکاری در سال ۹۵ را به خود اختصاص داده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تاکید بر توجه استانداران به بخشنامه های جدید درخصوص کاهش نرخ بیکاری گفت: استان البرز با ۷/۶ درصد بیشترین نرخ بیکاری در سال ۹۵ را به خود اختصاص داده است.
بیکاری فصلی رکورد زد؛

نرخ بیکاری جوانان به ۲۸.۸ درصد رسید

نرخ بیکاری فصلی جوانان در بهار امسال به ۲۸.۸ درصد رسید تا رکورد این نرخ در شانزده سال گذشته شکسته شود.
120 کارورز آماده ورود به بازار کار؛

هزینه 100 میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال

با توجه به هزینه بالای طرح کارورزی برای اشتغال فارغ‌التحصیل جویای کار کارشناسان بازار احتمال موفقیت این طرح را با وجود موانع موجود ضعیف می‌دانند.
صفحه  از ۲۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها