سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با اعتبار 118 میلیارد تومان؛

590 طرح اشتغال فراگیر و روستایی در قالب طرح تکاپو در گیلان تصویب شد

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: تاکنون 590 طرح اشتغال فراگیر و روستایی در قالب طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار وضع موجود) با اعتبار 118 میلیارد تومان در استان تصویب شده است.
رئیس سابق انجمن علمی توسعه روستایی ایران:

پنج نفر هم تاکنون در روستاها وام اشتغال چهار درصد نگرفته اند

روستا از قدیم از ارکان اصلی جامعه و نظام اقتصادی ایران به شمار می رود. از طرفی چون روستاییان با اتکا بر منابع داخلی خود به تولید می پردازند، در مقابل تهدیدات بیرونی مقاومت بالایی دارند. متاسفانه در سال های اخیر با عدم توجه سیاستگذاران به مشکلات روستا، تا حدودی از نقش مولد و مقاوم خود فاصله گرفته است.
حمایت از کالای داخلی؛

غیرت‌ایرانی، حمایت از کارگر‌ایرانی

حمایت از کالای داخلی، موجب رونق اشتغال و دلگرمی کارگر ایرانی است .
فرشاد مومنی:

بلای "تعمیق بیکاری" بیخ گوش اقتصاد ایران است/ ضرورت توجه ویژه دولت به اشتغال مولد

بودجه ۹۷ با تمام حواشی قبل و بعد از آن، اواخر سال گذشته به مجلس تقدیم شد. شعار اصلی آن، از بین بردن فقر مطلق و افزایش اشتغال فراگیر بود. شعاری که با توجه به وضعیت فعلی کشور کمی غیرمعقول و دور از ذهن به نظر می‌رسید.
آمارهای جالب؛

۴۰ درصد کارمندان ایرانی نیروی مازاد هستند!

آمارهای جالب از تعداد شاغلان کشور را ببینید‌.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد که به دلیل مهارت محور نبودن سیستم آموزشی کشور، ۴۰ درصد از خیل بیکاران را فاغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.
گام اول شفافیت دستمزدها؛

رقم حقوق دستگاه‌های اجرایی منتشر شد

اولین گام شفافیت دستمزدها در مقام عمل برداشته شد. خزانه‌داری کل کشور میزان حقوق واریزی به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی در اولین ماه سال جاری را منتشر کرد. براساس این گزارش، میزان حقوق نهادهای عمومی مانند کمیته امداد امام خمینی و بنیاد شهید و امور ایثارگران رقم بالایی بوده که نیاز این نهادها به چابک‌سازی اداری را نشان می‌دهد. همچنین مجموع حقوق در نهادی مانند ریاست‌جمهوری از بسیاری از وزارتخانه‌ها بالاتر بوده که قضاوت دقیق‌تر درباره آن، به اطلاع از تعداد پرسنل نیاز دارد.
معاون وزیر کار:

30 هزار طرح سرمایه گذاری کارآفرینی نهایی شد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 200 هزار طرح سرمایه گذاری ارائه شده از سوی کارآفرینان، 30 هزار طرح در کمیته های فنی و بانک های عامل نهایی شد.
معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد؛

بیکاری ۱۷ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه ۱۷ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی با محوریت اشتغال در دانشگاه‌ها می تواند آمار بیکاری فارغ التحصیلان در کشور را کاهش دهد.
شغل خوب چه شغلی است؟

دو کلام درد و دل با دولت از اشتغال

هر کس حق دارد شغل مورد علاقه خود را انتخاب کند و دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد نماید. "فصل اول"به سوالات شما پیرامون انتخاب شغل پاسخ داده است.
شرکت مخابرات اعلام کرد؛

کارکنان قراردادی سال ۹۲ مخابرات استخدام می شوند

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: وضعیت کارکنان قراردادی استخدامی سال ۱۳۹۲ این شرکت به استخدام دائم تغییر می کند.
مدیرعامل بانک آینده:

ایران مال ۵هزار نفر نیرو استخدام می‌کند

مدیرعامل بانک آینده با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی پروژه بازار بزرگ ایران (ایران مال) گفت: این پروژه در مرحله اول به 5هزار نیروی انسانی نیازمند است که به زودی فراخوان و آگهی استخدام این تعداد نیرو منتشر می‌شود.
محمود جامساز:

حتی با فرض ۸۰۰ هزار شغل، درصد‌کمی از بیکاری جبران می‌شود

جامساز معتقد است: «800 هزار شغل خالص در برابر این همه بیکاری‌ای که ما داریم چند درصد است؟ ما در آینده و سه سال آینده با حدود شش میلیون بیکار مواجه خواهیم شد. دولت چه برنامه‌ای برای بیکاران دارد؟ اشتغال مستلزم ایجاد بسترهای لازمی است که براساس ضرورت‌ها آماده شده باشند تا نیروی کار را جذب کنند.»
مورد عجیب چرخ دستی‌ها؛

درآمد ۲۰ میلیون تومانی با چرخ دستی چغاله

اگر از آن دسته افراد هستید که وقتی چرخ‌دستی‌های نوبرانه را در خیابان می‌بینید و دلتان به حال آدم‌هایی که خرج زندگی‌شان را از این راه در می‌آورند، می‌سوزند؛ خواندن این گزارش را از دست ندهید.
محمود جامساز:

حتی با فرض ۸۰۰ هزار شغل، درصد‌کمی از بیکاری جبران می‌شود/ اغلب مردم در تامین معیشت خود ما‌نده‌اند!

جامساز معتقد است: «800 هزار شغل خالص در برابر این همه بیکاری‌ای که ما داریم چند درصد است؟ ما در آینده و سه سال آینده با حدود 6 میلیون بیکار مواجه خواهیم شد. دولت چه برنامه‌ای برای بیکاران دارد؟ اشتغال مستلزم ایجاد بسترهای لازمی است که براساس ضرورت‌ها آماده شده باشند تا نیروی کار را جذب کنند.»
لزوم توجه بیشتر به کارگران؛

نمایندگان تشکل‌های کارگری خود بی‌بهره از امنیت شغلی هستند

مویدی گفت: در فقدان امنیت شغلی، کارگران آینده‌ای را برای مشاغل خود نمی‌توانند متصور باشند. متاسفانه خود نمایندگان کارگران هم بی‌بهره از امنیت شغلی هستند. شرایط ناعادلانه کار موجب تضییع کرامت کارگران شده‌است.
کسب درآمد از بیکاران؛

کلاهبرداری جدید مؤسسات کاریابی غیرمجاز

مؤسسات کاریابی غیرمجاز تبدیل به یک منبع درآمد شده‌اند. شما به امید پیداکردن شغل باید مبلغی پول در ابتدا به آنان پرداخت کنید و در نهایت نه تنها شغلی نصیبتان نمی‌شود بلکه پول خود را هم از کف داده‌اید.
از طلبگی تا تهیه غذا در منزل؛

اشتغالزایی برای ۸ بانوی سرپرست خانواده

مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند.تهیه غذا در منزل یکی از مشاغل خانگی است که چندین سال توجه همه را به خود جلب کرده است. شغلی که می‌تواند به اقتصاد خانواده کمک کند.
حسن صادقی:

دستمزد کارگران ۴۹درصد از تورم عقب افتاد

امروز روز جهانی کارگر است و در گوشه گوشه جهان به مناسبت این روز تجمع‌هایی انجام می‌گیرد. اما این روز در ایران اغلب نمادین برگزار می‌شود و خواسته‌های مطروحه در جو فضای التهابی این روز گم می‌شود.
توسعه صادرات غیرنفتی؛

برنامه دولت برای ایجاد اشتغال پایدار

مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار: توسعه صادرات غیرنفتی و سرمایه گذاری محلی از جمله اقدامات دولت برای ایجاد اشتغال پایدار است.
صفحه  از ۳۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها