جمع بندی دلایل بیکاری تحصیلکردگان؛

۱۰ دليل بيكاري فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها

برخي كارشناسان علت بيكاري فارغ التحصيلان را در ۱۰ محور جمع‌بندي كرده‌اند كه عدم‌تناسب نياز بازار با رشته‌هاي دانشگاهي و عدم‌مهارت عمده‌ترين علت بيكاري فارغ التحصيلان است.
بررسی آمار اشتغالزایی دولت:

رشد ۲درصدی نرخ بیکاری و ۷۰۰ هزار نفری شمار بیکاران در پسابرجام +سند

گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد، نرخ بیکاری از ۱۰.۷ درصد در پاییز ۹۴ (قبل از اجرای برجام) به ۱۲.۷ درصد در تابستان ۹۵ رسیده و شمار بیکاران در این مدت ۷۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.
معافیت حق بیمه کارفرمایان با استخدام نیروهای جوان؛

با استخدام نیروهای جوان کارفرمایان از پرداخت حق بیمه معاف می شوند

برای ترغیب کارفرمایان بخش خصوصی به جلب نیروی کار جوان، کارفرمایانی که اقدام به استخدام نیروهای جوان جویای کار کنند، از پرداخت حق کارفرمای بیمه معاف می‌شوند.
چرا مردم آمار اشتغال و بیکاری را باور ندارند؛

بیکارانی که در آمار رسمی شاغلند!

علت تفاوت آمار اشتغالزایی دولت با واقعیات جامعه را باید در نحوه آمارگیری مرکز آمار دانست. در گزارش‌های مرکز آمار، سربازان، کارآموزان، محصلان دارای کار پاره‌وقت و کارکنان فامیلی، شاغل محسوب می‌شوند.

علمی که تبدیل به ثروت نشود، بیکاری را افزایش می دهد/ جوانانمان با مدارک عالیه، کار عملی بلد نیستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در جامعه امروز، اکثر جوانان با وجود اخذ مدارک عالیه تحصیلی، کار عملی بلد نیستند.
مشاور وزیر کار اعلام کرد:

ثبت‌نام ۶۵۰ هزار بانوی جویای شغل در مراکز کاریابی

مشاور وزیر کار در امور بانوان با اشاره به ثبت نام حدود ۶۵۰ هزار زن جویای کار از سراسر کشور در مراکز مشاوره شغلی و کاریابی گفت: حدود۱۰۰هزار نفر از این تعداد به کارگمارده شده‌اند.
ترفندهایی برای کاهش نرخ بیکاری:

درآمد 4613 تومان در هفته «شغل» حساب شد

گستره افراد شاغل طبق گزارش رسمی از نتایج آمارگیری نیروی کار در تابستان 95 با شگردهای جالبی افزایش یافت تا همچنان نرخ واقعی صفوف بیکاران در کشور پنهان بماند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان اعلام کرد:

طرح "هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه" با جدیت در گلستان دنبال می شود

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: حمایت از جوانان و کارآفرینان و طرح ‌های اولویت دار متناسب با توسعه هر منطقه و روستا و حمایت از محصولات بازار محور، از برنامه های مهم صندوق کارآفرینی امید است.
معاون وزیر کار:

افزایش غیرمنطقی دستمزد تورم زا خواهد بود

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: این شکاف باید با یک برنامه ریزی، طی چند سال جبران شود.
طبق اعتقاد دولت مردان:

برجام، نیروی کار را به بازار کشاند

تمایل به پیدا کردن کار رو به افزایش است؛ این موضوع را هم متولیان بازار کار، هم اقتصاددانان و هم آمارهای رسمی تایید می‌کند.
مربم خادمی:

چگونه می توان در شرایط فعلی کشور چندهزار شغل ایجاد کرد؟

هفته نامه کویر استان سمنان در آخرین شماره خود در هفته جاری مطلبی با عنوان 'چگونه می توان در شرایط فعلی کشور چندهزار شغل ایجاد کرد؟' منتشر کرد.
صندوق بین المللی پول گزارش داد:

صعود هشت پله‌ای ایران در رده‌بندی بیکارترین کشورهای جهان طی دو سال گذشته

صندوق بین المللی پول با اشاره به صعودی بودن وضعیت بیکاری در ایران طی دو سال گذشته اعلام کرد این کشور طی دو سال هشت پله در رده بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است.
ارائه یک آمار عجیب؛

ورود ۷میلیون متقاضی جدید به بازار کار طی امسال

درحالی وزیر کار تا چندی پیش از ورود ۵ نفر در هر دقیقه به بازار کار خبر می‌داد که شب گذشته از ورود هر دقیقه ۱۴ نفر متقاضی جدید به بازار کار خبر داده است که با این حساب پیش‌بینی می‌شود طی یک سال بیش از ۷میلیون نفر به بازار کار اضافه می‌شوند.
در تعاون چه می گذرد؟

دولت روحانی چقدر شغل ایجاد کرد؟

مهمترین خبرهای این هفته به اعلام فعالیت پنهانی ۴ میلیون کارگر در کشور، ایجاد ۷۰۴ هزار شغل در سال، علل محقق نشدن سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون و مرگ روزانه ۴ نفر در حوادث کار اختصاص داشت.
رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران:

فعالیت پنهانی چهار میلیون کارگر

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید با وجود آنکه ۱۳ میلیون کارگر ایرانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند ولی چهار میلیون کارگر به شکل پنهانی و زیرزمینی فعالیت می‌کنند که حداقل دستمزد در مورد آنها رعایت نمی‌شود.
مسعود نیلی:

ریشه بیکاری کنونی به ۳۵ سال پیش بازمی‌گردد

نیلی گفت: نرخ بیکاری میان جوانان عدد بزرگتری در مقایسه با آمار کل بیکاری کشور و میان جوانان تحصیلکرده این مسئله جدی‌تر است.
طرح های تکراری ضربتی اشتغال؛

طرح دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی، اشتغال‌زا یا تورم‌زا؟

در حالی برنامه وزارت کار برای ایجاد اشتغال در مدت باقی مانده برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی است که عضو هیات امنای حساب ذخیره ارزی ،برداشت ۱.۵ میلیاردی از صندوق توسعه ملی را یک فاجعه می داند.
معاون سابق وزیر کار:

طرح اشتغالزایی روستاییان ادامه طرح های قبلی است/دولت موانع اشتغال را بردارد

معاون سابق وزیر کار با اشاره به اینکه طرح ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال روستاییان در صورت برنامه ریزی می تواند نتیجه موثری داشته باشد گفت: مشکل اصلی بازار کار ما عدم قدرت خرید و نداشتن قدرت رقابت با کالاهای خارجی است.
طرح وام ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی:

طرح ضربتی برای حیف‌ومیل ۱.۵ میلیارد دلار در ۶ ماه

در حالی که کارشناسان و حتی معاون اشتغال وزیر کار از نداشتن توان جذب روستاها برای تسهیلات اشتغالی خبر می دهند و دولت هم هیچ برنامه اشتغالزایی ارائه نکرده، طرح وام ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی همانند طرح های ضربتی دیگر دولت‌ها به شکست می خورد.
طرح مبهم اشتغالی؛

تکاپوی دولت برای اتلاف ۴۲۰۰میلیارد تومانی در طرح جدید اشتغال

دولت در طرح مبهم اشتغالی ۱.۵میلیارد دلاری ایجاد ۷۰هزار شغل خرد و روستایی را پیش‌بینی کرده، در حالی که این میزان شغل خرد را با ۴۰۰میلیون دلار معادل ۱۶۰۰میلیارد تومان می‌توان ایجاد کرد. حال دولت با ۱.۱میلیارد دلار باقی‌مانده چه هدفی را دنبال می‌کند؟
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها