سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرکز آمار:

بیکاران مدرک‎دار چهار برابر شدند

گزارش مرکز آمار حاکی است، طی سال‌های اخیر سهم افراد دارای تحصیلات دانشگاهی از کل بیکاران رو به افزایش بوده و طی ۱۵ سال اخیر این سهم چهار برابر شده است.
منصور انصاری؛

سرنوشت بی سرانجام 1.5 میلیارد دلار برای اشتغال در روستاها

شدت و حدت مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرهای بزرگ در مناطقی از کشور به حدی بوده است که بعضی از روستاها به کلی متروک و خالی از سکنه شده اند. ایجاد اشتغال در روستاها می تواند مانع از این معضل گردد.
جهانگیری:

بیکاری تبدیل به ابرچالش شده اما اینکه می‌گویند در هر خانواده سه بیکار داریم درست نیست

به گفته جهانگیری بیکاری امروز تبدیل به یک ابرچالش شده است اینکه گفته می‌شود در هر یک از خانواده ها سه بیکار داریم این طور نیست، بلکه تعداد بیکاران ۳ میلیون نفر است که نوع آنها البته متفاوت از قبل است، بلکه امروز بیکاران ما دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا هستند.
معاون وزیر کار:

امسال افزایش دستمزد کارگران بیش از تورم اعلامی بانک مرکزی خواهد بود

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: دولت در چهار سال گذشته سعی کرد بخشی از عقب‌ ماندگی‌ مزد کارگران را با افزایش بیش از تورم جبران کند و امسال هم افزایش دستمزد کارگر بیش از تورم اعلامی بانک مرکزی خواهد بود.
منصور انصاری:

سرنوشت بی سرانجام یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال در روستاها

قصد نوشتن یک مقاله تحقیقی اثباتی با اتکا به آمار و ارقام در مورد مهاجرت فاجعه بار از روستاها به حاشیه شهرها و عوارض ویران کننده و خطرناک حاصل از این ناگزیری برای جوامع روستایی را نداریم.
۱۳ نقد برنامه اشتغال فراگیر؛

نقاط قوت و ضعف سند اشتغالی دولت

نتایج یک گزارش رسمی نشان می‌دهد برنامه اشتغال فراگیر به عنوان سند اشتغالی دولت هرچند درراستای ارتقای آموزش و مهارت نیروی انسانی گام برداشته اما فاقد راهبرد مشخص برای اشتغالزایی پایدار است.
۹۰ روز از وعده نوبخت گذشت؛

حساب«خالی»وزارت کار برای اشتغال!/مکاتبات بی‌پاسخ با سازمان برنامه

با گذشت ۳ ماه از خبر رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر واریز ۱۰۰ میلیارد تومان به حساب وزارت کار برای اجرای برنامه اشتغال، اطلاعات بدست آمده از عدم واریز این اعتبار حکایت دارد.
طرح های دولت برای اشتغالزایی؛

"جیب مردم"، منبع جدید دولت برای اشتغال

در حالی طرح های متنوع دولت برای اشتغالزایی تاکنون ناکام بوده، اکنون دولت در جدیدترین طرح خود برای اشتغالزایی روی جیب مردم حساب ویژه باز کرده است.
در سال جاری صورت گرفت؛

اختصاص ۸۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مشاغل خانگی

در هفته‌ای که گذشت ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی رشته‌های شغلی جدید و شیوه نامه کمیته مدیریت آموزشهای مشاغل خانگی را به تصویب رساند.
گره اشتغال روستایی باز می‌شود؛

سهم۱۷درصدی روستائیان از نرخ بیکاری

جمعیت بیکار مناطق روستایی کشور، ۱۶.۸ درصد از کل جمعیت بیکار کشور را به خود اختصاص داده است.
فاجعه بیکاری؛

کارگران مشغول بیکاری اند!

کارگران فصلی که سن در خیابان بودن و انتظار کشیدنشان برای کار بیشتر از در رفاه و امنیت به سر بردنشان است ، قشری آسیب پذیرند که در سرما و گرما با مشکلات زیادی مواجه هستند.
یارانه ۲ تا ۸ درصدی؛

پرداخت یارانه سود تسهیلات به طرح‌های اشتغال

دولت به منظور حمایت از متقاضیان دریافت تسهیلات طرح‌های شتغالزای مشمول «برنامه اشتغال فراگیر»، بخشی از سود این تسهیلات را به تناسب نوع طرح و منطقه اجرای طرح پرداخت می‌کند.
مشکل بیکاری؛

آمار قطعی تحصیلکرده‌های بیکار در کشور

آمار قطعی تعداد تحصیلکرده‌های بیکار بر مبنای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ مشخص شد که بر اساس آن، بیش از ۳۶ درصد کل بیکاران جامعه را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.
سه نمای صنعتی بازار کار؛

وضعیت اشتغال‌زایی نیمه اول ۹۶ در رشته‌ها، استان و واحدهای صنعتی بررسی شد

بررسی سه نمای بخش صنعت از بازار کار در نیمه نخست سال‌جاری، بیانگر رشد بیش از ۱۶ درصدی اشتغال ایجاد شده در این دوره زمانی است؛ رشدی که باتوجه به آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توان آن را به طرح‌های توسعه‌ای(پروانه بهره‌برداری توسعه‌ای برای توسعه واحد فعال صنعتی صادر می‌شود) نسبت داد. چرا که این بخش در این دوره زمانی و نسبت به مدت مشابه سال قبل توانسته رشد ایجاد اشتغال ثبت کند.
طرح کارانه اشتغال جوانان؛

سیاست اشتغالی دولت در ۱۰۰ روز اخیر چه بود؟

دولت دوازدهم با ارائه گزارشی از عملکرد صد روزه خود، اجرای برنامه اشتغال فراگیر برای تحرک بخشی به بازار کار، تدوین برنامه ویژه اشتغال با تاکید بر اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، مهارت آموزی و اشتغال‌پذیری نیروی کار با طرح کارورزی فارغ التحصیلان، ارائه آموزشهای تخصصی فنی و حرفه‌ای، ایجاد کلینیکهای کسب و کار و ساماندهی اشتغال اتباع خارجی را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال و بازار کار اعلام کرد.
کارآفرین خلاق روستایی ؛

روستاییِ ساده زیستی که میلیاردر شد

کمتر جوانی با اراده،پشتکار و همت و بدون انتظار از دولت و تسهیلات به دنبال کارآفرینی می رود، عباس برزگر کارآفرینی است که منتظر وعده‌ اشتغالزایی دولت نشد، می گوید: از زمانی که ترامپ به کشورم توهین کرده دیگر از توریست ها دلار قبول نمی کنم.
معاون رئیس جمهور:

ابلاغ دستورالعمل پرداخت وام اشتغال درهفته آینده/سه شرط دریافت وام

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور از برگزاری نشست تعیین تکلیف تسهیلات وام اشتغال روستایی طی هفته آینده خبرداد و گفت: دستورالعمل پرداخت تسهیلات قطعا هفته آینده ابلاغ می‌شود.
یک مقام مسئول کارگری مطرح کرد:

چرا نیمی از مردم ایران کار نمی‌کنند؟

یک مقام مسئول کارگری معتقد است کار نکردن نیمی از مردم ایران نشان از اختلاف طبقاتی بسیار و عدم توزیع عادلانه درآمدها در سطح جامعه دارد.
اینفوگرافی؛

بیکاران دانشگاهی

۳۶ درصد بیکاران، فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند.
در سال ۹۵؛

۹۶ درصد شاغلان بیکار شده بیمه بیکاری نداشته‌اند

در سال ۹۵، حدود ۹۶.۸ درصد بیکاران قبلاً شاغل از بیمه بیکاری استفاده نمی کرده اند و تنها ۳.۲ درصد آنان از بیمه بیکاری استفاده می کرده اند.
صفحه  از ۲۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها