سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار می‌گوید ؛

کار مفید در محیط‌های اداری فقط ۲۰ دقیقه

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار می‌گوید عدم استفاده شایسته از ظرفیت و خلاقیت نیروهای انسانی و کم توجهی به مسایل رفاهی و بیمه‌ای نیروی کار مهمترین دلیل پایین بودن سرانه کار مفید در محیط‌های کار است.
نعمت زاده:

۹۲۰ هزار نفر به جمعیت جویای کار کشور در سال گذشته اضافه شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۲۰ هزار نفر به جمعیت جویای کار کشور در سال گذشته افزوده شده است.
چالش کار در ایران ؛

عمر کار مفید در ایران کمتر از ۲۰ درصد است

یک کارشناس بازار کار میزان کار مفید در ایران را کمتر از ۲۰ درصد می‌داند. او برای افزایش بهره‌وری در کارگاه‌ها پیشنهاد می‌کند نظام دستمزد از وقت مزدی به کارمزدی تبدیل شود.
روایت خوداشتغالی مددجوی کمیته امداد؛

خودکفایی با ۸۰۰ هزار تومان

حدود ۱.۶میلیون خانوار در کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند که همه ساله تعداد زیادی از این افراد با استفاده از وام‌های خواشتغالی خودکفا شده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.
نماینده ایران در سازمان جهانی کار؛

لشکر بیکاران جهان از مرز ۲۰۰ میلیون نفر عبور کرد

مدیر کل امور بین الملل وزارت کار با بیان اینکه لشکر بیکاران در سال ۲۰۱۷ از مرز ۲۰۰ میلیون نفر گذشت گفت: ۱۶۸ میلیون کودک گرفتار در دام باندهای مافیای کار کودک هستند.
راه حل تامین سرمایه؛

ناترازی ترسناک در سرمایه و بیکاری ایران

ناترازی اصطلاحی در اقتصاد سیاسی است و معمولا در مواقعی به کار می رود که عدم تعادلها به اندازه ای شده است که بقای پدیده ها را با معضل مواجه کرده و ادامه روند عادی ناممکن می شود.
طبق برنامه ششم توسعه؛

درخواست ۴،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومانی دولت برای ایجاد ۴.۷ میلیون شغل

دولت برای ایجاد سالانه ۹۵۰ هزار شغل طبق برنامه ششم توسعه درخواست ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان پول کرده است.
مرکز پژوهشهای مجلس پیش بینی کرد؛

"سونامی" بیکاری ۲۶ درصد تا ۱۴۰۰

مرکز پژوهشهای مجلس پیش بینی کرد، نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۰ در سناریوی خوش بینانه، به حدود ۱۶ درصد و در سناریوی بدبینانه به حدود ۲۶ درصد می رسد و به نظر می رسد حل این شرایط آن چیزی است که معاون اول رئیس جمهور از آن به عنوان « ابر چالش» یاد می کند.
رئیس کانون کاریابی‌ها ؛

تراز مالی کاریابی‌ها منفی شد!/ دو وعده‌ وزارت کار که محقق نشد

رئیس کانون کاریابی‌های کشور با اشاره به تراز منفی مالی مراکز مشاوره شغلی از سه ماه نخست سال گذشته، خواستار تحقق وعده‌های وزارت کار مبنی بر واگذاری امور تصدی گری غیرحاکمیتی به کاریابی‌ها شد.
مقام مسئول کارگری :

مشکل بیکاری با تزریق پول حل نمی‌شود

رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است تزریق پول به تنهایی نمی‌تواند به ایجاد اشتغال منجر شود و برای آنکه اشتغال پایدار به وجود آید باید ظرفیت‌سنجی از مناطق صورت گیرد.
برای اشتغال روستایی؛

10 ایراد بدون پاسخ نمایندگان به لایحه 1.5 میلیارد دلاری دولت

برای ایجاد اشتغال واقعی در روستاها و جلوگیری از مهاجرت، انتظار می‌رود بخشی از تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی در بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن که دارای متولی و ساختار اجرایی مشخص است هزینه شود.
میزان کسر بیمه از حقوق در سال ۹۶؛

اعلام حداقل و حداکثر دستمزد مبنای کسر حق بیمه تامین اجتماعی

حداقل و حداکثر دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ٩٦ به ترتیب "٣٠٩ هزار و ٩٧٧" و "٢ میلیون و ١٦٩ هزار و ٨٤٠" ریال تعیین و ابلاغ شد.
اینفوگرافیک؛

میانگین سالانه ایجاد شغل در دولت های پس از جنگ

دولت‌های مختلف پس از جنگ چقدر شغل ایجاد کردند؟
ربیعی در جمع خبرنگاران:

امسال ۱۵۰ هزار نفر را در سامانه کارورزی ثبت نام می کنیم

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درباره طرح کارورزی گفت: در مرحله اول و برای سال جاری بنا داریم ۱۵۰ هزار نفر را ثبت نام کنیم و بین ۶ تا ۹ ماه مراحل کارورزی برایشان در نظر گرفته شده است.
در نشست انجمن علمی اقتصاد شهری ایران؛

هشدار «شغلی» عسگراولادی به دولت دوازدهم

اسدالله عسکراولادی در نشست انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: اگر دولت نتواند نیاز شغلی ۵ تا ۶ میلیون نفر از این افراد را مهیا کند با چالش بزرگتری مواجه خواهد شد و بی شک سال ۹۶ سال سختی برای دولتمردان خواهد بود.
براساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ بیکاری جوانان به ۳۰ درصد رسید!

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ بیکاری در پاییز ۱۳۹۵ معادل ۱۲.۳ درصد بوده که نرخ بیکاری شهری ۱۳.۳ و روستایی ۹.۳ درصد است.
هدفگذاری اشتغال۱۲۰هزار نفر؛

ظرفیت یک میلیونی اشتغال فناوری اطلاعات

مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو در وزارت کار با اشاره به ظرفیت یک میلیون نفری اشتغال بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: برای سال ۹۶ اشتغال ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر در این طرح هدفگذاری شده است.
تضاد آمارها در کشور؛

بالاخره بیکارهای کشور چند کلاس سواد دارند؟

از آنجایی که اولین قدم برای برنامه ریزی در جهت کاهش بیکاری و بالا بردن سطح اشتغال؛ آگاهی از اعداد و ارقام است اما این موضوع در کشور ما کمی پیچیده به نظر می رسد به طوری که در هر برهه از زمان، مسئولان از آمار تازه ای رونمایی می کنند.
ربیعی:

اشتغال جوانان و محو فقر از اولویت های وزارت کار است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی مهمترین اولویت برنامه های دولت را در حوزه اشتغال و رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال برای جوانان و محو فقر عنوان کرد.
مشاور وزیر کار عنوان کرد ؛

جزییات طرح «کارورزی» برای فارغ‌ التحصیلان بیکار

مشاور وزیر و مدیرکل سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار، با اشاره به هدفگذاری اشتغال سالانه ۱۵۰هزار فارغ‌التحصیل بیکار در قالب طرح کاروزی، از معافیت۲ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه خبرداد.
صفحه  از ۱۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها