سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تکانه‌های ویرانگر تورم، استخوان خرد می‌کند؛

مناسب‌ترین زمان برای افزایش دستمزد همین امروز است

«شاخص بهایِ تولیداتِ صنعتی» از شهریور ماه سال گذشته تا شهریور ماه امسال جهش ۶۱ درصدی داشته است. نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگری در شورای عالی کار می‌گوید: اساسا کسی که از تورم آسیب می‌بیند، مزدبگیر است یعنی کسی که پایان ماه مبلغی ناچیز به حسابش می‌ریزند.
یادداشت محمد ایران منش؛

الگوی جدید در کمک‌رسانی

بسیاری از روش‌هایی که ما برای بازسازی و بازتوانی در مناطق زلزله‌زده به‌کار می‌گیریم فاقد رویکرد اشتغال‌زایی برای بازماندگان است. بنابراین باید از همان ابتدا در سبد کمک‌رسانی‌ها و در مرحله بازسازی و بازتوانی، حمایت از اشتغال‌زایی را تا حد امکان منظور داریم.
ادعای نماینده کارفرمایان؛

افزایش مزد کارگران بیش از یکبار در سال قانونی نیست

نماینده جامعه کارفرمایی در شورایعالی کار گفت: افزایش دستمزد کارگران در سال بیش از یکبار فاقد مبنای قانونی و به هیچ وجه شدنی نیست.
هشدار نماینده مردم بندرترکمن:

پرداخت تسهیلات اشتغال منجر به توسعه هدفمند در کشور نمی شود

نماینده مردم بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی گفت: نگران تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال هستیم چرا که اعتقاد داریم پرداخت این تسهیلات منجر به توسعه هدفمند نمی شود.
بیکاری یکی از مسائل بسیار حاد کشورهای در حال توسعه؛

جزئیات بیکاری ۳۱ استان در ۸ سال گذشته

بالاترین نرخ بیکاری در سال ۹۷ متعلق به کرمانشاه با نرخ ۱۶.۴ درصد و پایین ترین نرخ بیکاری در سال ۹۷ متعلق به همدان با ۶.۵ درصد است.
ربیعی خبر داد:

پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاها

رئیس هیأت‌مدیره صندوق کارآفرینی امید از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاها از زنجیره تولید تا توزیع محصول خبر داد.
دردسرهای خوداشتغالی ؛

پیامدهای منفی خود اشتغالی چیست

بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر برای خودشان کار کنند و به موسسه یا شرکتی وابسته نباشند و به اصطلاح «خودشان ارباب خودشان باشند» با مشکلات کاری کمتری دست به گریبان خواهند بود و احساس شادی بیشتری خواهند داشت.
حقوق ریالی و خرج‌های دلاری

بی‌توجهی به معیشت کارگرِ شاغل و بازنشسته

بعد از مدت‌ها انتظار، سه‌شنبه هفته جاری، جلسه شورای عالی کار با موضوع «ترمیم دستمزد» برگزار خواهد شد. امیدواری کارگران این است که حداقل همان ۸۰۰ هزار تومانی که به عنوان «مبلغ ترمیمی» در نیمه شهریورماه توسط کمیته دستمزد محاسبه شد، تأیید و به حداقل مزدِ یک میلیون و چهارصد هزارتومانی افزوده شود؛ اما بازنشستگان نیز خواسته‌ها و امیدواری‌هایی دارند.
کارآفرینی و اشتغال؛

راهکارهایی برای کنترل ابرچالش بیکاری میلیون‌ها فارغ‌التحصیل

فقدان سامانه‌های ارتباطی متمرکز برای ارتقای ارتباط زنجیره‌ای کارآفرینان و صاحبان صنایع و بی‌توجهی دولت در تسهیل فضای کسب‌وکار از علل ایجاد ابرچالش بیکاری دانش‌آموختگان است.
تغییرات یکساله بازار کار؛

یک میلیون و ۳۱۳هزار فارغ‌التحصیلان بیکار

جمعیت شاغل فارغ‌التحصیل طی یکسال گذشته، با رشد ۹۶ هزار نفری به بیش از یک میلیون و۳۱۳ هزار و ۳۹۰ نفر افزایش پیدا کرد؛ همچنین بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ساله بیش از ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر رشد داشته است.
اشتغال در علوم اجتماعی؛

اشتغال در علوم اجتماعی انگلستان چگونه است؟

شاید جالب باشد که بدانید یک گزارش در لندن با نام «کارزار برای علوم اجتماعی» نشان می‌دهد این ایده که فارغ‌التحصیلان علوم اجتماعی تنها به عنوان مددکار اجتماعی یا مدرس مشغول به کار اند بی‌پایه و اساس است و حوزه فعالیت و اشتغال در علوم اجتماعی این افراد در انگلستان بسیار گسترده‌تر است.
پیشنهاد جدید برای تغییر در دستمزدها؛

دستمزد روستاها متفاوت از شهرها تعیین شود

کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه ۹۶ درصد مشاغل روستایی بیمه ندارند گفت:تنهـا راه کم کردن هزینه تولید روستایی، ایجاد قـانون مستقل برای اشتغال روستاییان است. پـرداخت وام های بانکی کم بهره یا وام های مشـاغل زودبازده، مشکل اشتغال روستا را حل نمی کند.وی ادامه داد: به منظور رونق اشتغـال در روستا، می بایست قیمت تمام شده تولیدات روستایی با محصولات شهری قابل رقابت باشند تا منجر به افزایش تقاضا برای خریـد محصولات تولیدی در روستـا گردد.
افزایش نرخ بیکاری و مهاجرت؛

رکود اقتصادی محرک مهاجرت

رشد نرخ بیکاری در سال‌های اخیر موجب شده است تا بسیاری از افرادی که در سن کار قرار دارند برای یافتن کار یا حتی برای یافتن کار بهتر به استان‌ها یا شهر‌ها با نرخ بیکاری کمتر مهاجرت کنند. درصد کسانی که برای یافتن کار از شهر خود به شهر دیگری مهاجرت کرده اند در یک دهه اخیر رو به افزایش بوده است.
لطفعلی بخشی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه :

وضعیت فساد و فضای کسب و کار در دو سال اخیز بدتر شده است

لطفعلی بخشی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه درخصوص دلایل سقوط رتبه ایران در فضای کسب و کار اظهار کرد: یکی از علت‌های افت در رتبه کسب و کار تحریم‌ها است. فضای کسب و کار به داخل و خارج مربوط می‌شود. در اینکه در وضع داخلی کشور نابسامانی هست هیچ تردیدی نیست. زمانی که در داخل کشور مسائلی مانند رشوه گیری در سازمان مالیات، شهرداری و تامین اجتماعی وجود دارد چطور ممکن است شاخص کسب و کار سقوط نکند؟ با این تفصیل مشکلات روابط بین المللی هم به مشکلات داخل اضافه شده است
فارغ التحصیلان بیکار؛

39 درصداز بیکاران فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند

مطابق آمارگیری نیروی کار تابستان 97 ،بررسی نرخ بیکاری جمعیت 10ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی نشان می دهد 18.7 درصد جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاظ شهری بیش تر بوده است
نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار تابستان ١٣٩٧؛

نرخ بیکاری ۱۲.۲ درصد شد

نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار تابستان ١٣٩٧ از سوی مرکز آمار منتشر شده که طبق آن، روند تغییرات نشان می‌دهد که شاخص نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر نسبت به تابستان ١٣٩٦ به میزان ٠.٧ درصد افزایش داشته و جمعیت بیکار کشور با ٢٣٧ هزار نفر افزایش به سه میلیون و ٣٢٦ هزار نفر رسیده است.
اشتغال۹.۲درصد کمتر از یکسال؛

مدت اشتغال افراد در شغل اصلی چقدراست؟

از مجموع جمعیت شاغل کشور، طول مدت اشتغال حدود دو میلیون و ۱۴۶هزار نفر معادل ۹.۲ درصد شاغلان کمتر از یک سال و حدود سه میلیون و ۳۳۱هزار نفر معادل ۱۴.۲درصد بین یک تا کمتر از سه سال است.
حیوان گردی؛

درآمد ساعتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در پایتخت با یک شغل غیرقانونی

حیوان گردی شغل جدیدی است که این روزها در تهران پیدا شده است که صاحبان این حیوانات حاضرند ساعتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای گشتن حیواناتشان هزینه کنند.
بیکاری فارغ التحصیلان؛

کدام رشته‌ها در ایران بیشترین نرخ بیکاری را دارند؟

رشته‌های حفاظت محیط‌زیست با ۳۷٪، علوم کامپیوتر با ۳۳٪ و علوم زیستی با ۲۸٪ بیشترین بیکارهای دانشگاهی را دارا هستند. نرخ بیکاری زنان تحصیلکرده دو برابر مردان فارغ‌التحصیل دانشگاهی است.
تفاوت آمارهای دولت با مرکز آمار؛

تفاوت یک میلیونی آمار اشتغال دولت با مرکز آمار

رئیس جمهور بار دیگر در صحن علنی مجلس آمار اشتغال پنج سال گذشته را دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام کرد این در حالی است که طبق گزارش فصلی مرکز آمار خالص اشتغال‌زایی سالانه دولت از تابستان سال 92 تا تابستان 96 یک‌میلیون و 600 هزار شغل بوده است.
صفحه  از ۴۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها