سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولت سال ۹۵ بیش از ۶۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرد؛

نعمت‌زاده: وعدۀ ۵میلیون‌شغل، مصداق حراج‌کردن کشور است

وزیر دولت یازدهم گفت: در طول سال‌های بعد از انقلاب بیشترین شغلی که ظرف یک سال در کشور ایجاد شد، حدود 700 هزار شغل است که آن هم مربوط می‌شود به زمانی که رشد اقتصادی کشور 6 تا 7 درصد بود.
رئیس مرکز آمار اعلام کرد؛

رئیس مرکز آمار هم اشتغالزایی ۷۰۰هزار نفری را تکذیب کرد

درحالی هم آمارهای رسمی مرکز آمار حکایت از ایجاد ۱۱۳هزار شغل در سال دارد و هم رئیس مرکز آمار خبر از ایجاد ۴۹۰هزار شغل در سال در دولت تدبیر داده است که دولتی‌ها همچنان مدعی ایجاد ۷۰۰هزار شغل در سال هستند.
حمید حاج‌اسماعیلی:

ایجاد پنج میلیون شغل در یک دوره ریاست‌جمهوری آرمان‌گرایانه است

یک کارشناس بازار کار می‌گوید: ما یک تجربه تلخ را در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها داشتیم که متکی بر برنامه‌های پوپولیستی بود. حتما مردم باید از این تجربه تلخ درس بگیرند تا دوباره در کشور تکرار شود.
از نگهبان های کارخانه‌های تعطیل شده، بپرسید؛

روایت‎کارخانجاتی‌که به‌اندازه یک‌جوراب درآن سرمایه‌گذاری نشد

شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی ایران که تا پایان سال 90 به 100 رسیده بوده در نیمه سال 92 به 87 می رسد،حالا این شاخص در دی ماه 95 از 100 سال 90 عبور کرده،به طوری که تولید صنعتی ایران 4 تا 5 درصد بیش از تولید تاریخ صنعت ایران شده است.
مشکل کارخانه‌ها و دغدغه نان شب کارگران؛

ماجرای خبر تعدیل کارگران داروگر و نقش دولت مورد حمایت اصولگرایان

مشکل کارخانه‌ها و به تبع آن دغدغه نان شب کارگران با نزدیک‌تر شدن به موعد انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری دوباره به یکی از دل‌مشغولی‌های موسمی اتاق فکر گروه‌های سیاسی تبدیل شده است تا آنجا که این روزها افراد حاضر در این اتاق و حلقه وابستگانشان بازنشر و بازخوانی گرفتاری‌های صنفی گذشته کارگران را در نزد مخاطبشان اخبار دست‌اول معرفی می‌کنند.
صندوق بین‌المللی پول :

ایران هجدهمین کشور با بیکاری بالا در جهان

جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی نشان می‌دهد وضعیت ایران به لحاظ بیکاری در جهان در سال‌های ۹۲ تا 95 با 11 پله‌ نزول بدتر شده و رتبه کشورمان از 29 به 18 رسیده که به معنای بدتر شدن وضعیت بیکاری در این کشور است.
مسائل و مشکلات جامعه کارگری؛

دست‌های خالی کارگران و اردیبهشتِ پُر از وعده

۱۱ اردیبهشت، روز کارگر در راه است و گوش کارگران پُر از وعده‌های تلنبار شده. هر چند حکایت وعده‌های روز کارگر شده مثال "مهریه" که "کی داده ، کی گرفته" ؛ولی امسال در آستانه انتخابات، کارگران باید منتظر شنیدن وعده‌های چرب تری باشند.
بیکاران داروگر:کارخانه ورشکست شده؛

با ۲۶سال سابقه خانه نشین‌شدیم/یک سال حقوق نگرفتیم

کارگران بیکار شده داروگر با اعلام اینکه این کارخانه ورشکسته شده ، و یک سال است که حقوق نگرفتند، می گویند: بی‌انضباطی را بهانه کردند تا حقیقت را از مردم پنهان کنند. از ۳۰۰۰ کارگر داروگر، تنها ۳۰۰ نفر ماندند، یعنی ۲۷۰۰ نفر بی انضباطی کردند؟
۷۰۰هزار شغل از کجا آمد؟

آیا در دولت روحانی شغلی ایجاد نشده است؟

یک اقتصاددان درباره ایجاد ۷۰۰هزار شغل در دولت یازدهم گفت: محاسبات آماری نشان می‌دهد که ۴۵۰هزار نفر به بازار کار وارد شده‌اند و با توجه به اینکه روحانی اعتقاد دارد که ۵۰۰هزار نفر به جمعیت بیکاران اضافه شده، یعنی در این دولت شغلی ایجاد نشده است.
سقف نرخ بیکاری؛۲۲ درصد؛

نرخ بیکاری"تک‌رقمی" ۵ استان "دورقمی" شد

سقف نرخ بیکاری استانهای کشور از ۱۷.۷ درصد در سال ۹۴ به ۲۲ درصد در سال ۹۵ افزایش یافت؛ در عین حال نرخ بیکاری پنج استان نیز دو رقمی شد.
نشست ویژه مزد با حضور 3 وزیر کابینه؛

فاصله۷۰درصدي دخل و خرج کارگران!

سومين نشست شوراي عالي کار با دستور کار بررسي حداقل دستمزد ۹۶ در حالي عصر امروز با حضور سه وزير کابينه برگزار مي‌شود که احتمال توافق بر سر حداقل دستمزد در اين جلسه قوت گرفته است.
حامد حاجی‌حیدری مطرح کرد؛

دکترین دگرگونی در ساختار اشتغال

برای محاسبه تأثیر حضور و مداخله ماشین‌ها در اقتصاد، در یک سطح عمیق‌تر تحلیل، باید آماده باشیم که میان «کار به مثابه تعب و رنج»، و «کار به مثابه خلاقیت»، تمایز قایل شویم، و آماده گردیم تا بپذیریم ماشین‌ها، بخش اول، و انسان‌ها، بخش دوم را عهده‌دار شوند.
تکاپوی دولت یازدهم برای اشتغال؛

تکرار بیراهه اشتغال ضربتی؟

متولی صنعت کشور از ارائه طرحی به دولت تحت‌عنوان «اشتغال ضربتی» خبر داده تا پاسخی به هشدارهای تازه نسبت به ورود متقاضیان جدید به بازار کار باشد. طرحی که جامعه هدف آن اشتغال نسل جوان و تحصیلکرده در بنگاه‌های اقتصادی، واحدهای صنعتی و معدنی است.
رئیس کمیسیون تولید ملی مجلس عنوان کرد:

نرخ بیکاری جوانان تحصیل‌کرده از ۳۵ درصد گذشت

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده بیش از ۳۵ درصد است، گفت: نرخ بیکاری ایران بر اساس اشتغال پایدار و مداوم حدود ۲۴ تا ۲۵ درصد است.
یک اقتصاددان در برنامه مناظره:

بیکاری بیشتر شده ولی متاسفانه رئیس جمهور می‌گوید "شرمنده نیستیم"

یک اقتصاددان گفت: متاسفانه رئیس جمهور به رغم نرخ بیکاری ۱۲ درصد و با وجود اینکه همه ساله حدود یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت جویای کار اضافه می شود جمله ای را بیان کردند مبنی براینکه "شرمنده نیستیم".
بیکاری در ایران:

کاریکاتور/ تولید و اشتغال مهمترین مشکلات جامعه

تولید و اشتغال مهمترین مشکلات جامعه است، مسئولان در جهت تحقق شعار امسال اهتمام ورزند.
مروری بر تعهدات و خدمات صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان؛

از پرداخت مستقیم حقوق تا بیمه عمر بازنشستگان دولت

صندوق بازنشستگی به عنوان دومین سیستم بیمه‌ای کشور رسالت و وظایف مهمی برعهده دارد و در کنار وظایف اصلی چون پرداخت حقوق، برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی ترتیب داده‌ است.

گام نخست افرادجویای کار چیست؟/مسئولیت فردی برای پایان دوره بیکاری

هر چند اشتغالزایی در نگاه کلان نیازمند سیاستگذاری دولت‌هاست اما به تنهایی نمی‌تواند راهکاری برای ایجاد اشتغال باشد بلکه خود افراد نیز در پایان دادن به بخشی از بحران بیکاری نقش دارند.
پیداو پنهان بازارکار؛

مهار بحران بیکاری چشم انتظار حمایت از تولید

سال ۹۵ حدود ۶۸۹ هزار نفر به جمع بیکاران کشور اضافه شد و برآوردها نشان می‌دهد تولید داخلی در صورت خروج از رکود و حمایت شدن، می تواند بحران بیکاری در کشور را مهار کند.
پیداو پنهان بازارکار؛

مهار بحران بیکاری چشم انتظار حمایت از تولید

در سال ۹۵ حدود ۶۸۹ هزار نفر به جمع بیکاران کشور اضافه شد و برآوردها نشان می‌دهد تولید داخلی در صورت خروج از رکود و حمایت شدن، می تواند بحران بیکاری در کشور را مهار کند.
صفحه  از ۱۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها