لزوم انطباق آموزشها با نیازهای بازار کار؛

ریزش اشتغال کشور از بخش صنعت به خدمات

معاون وزیر کار می‌گوید: توانمندی نیروی کار و داشتن مهارت لازم در ورود به بازار کار موثر است.
برگزاری اولین جلسه دستمزد سال ۱۳۹۶ در شورای عالی کار؛

وعده وزیر کار برای ایجاد ۷۰۰ هزار شغل

مهمترین اخبار هفته جاری به تشکیل اولین جلسه دستمزد شورای عالی کار، جذب ۲۱ هزار متقاضی کار در استان تهران و وعده ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال ۱۳۹۶ اختصاص داشت.
وزیر رفاه؛

امکان استخدام دولتی دیگر وجود ندارد

وزیر رفاه با بیان اینکه متأسفانه گاهی قوانین مانند توری تنیده شده‌اند و مانع کارآفرینی می‌شوند، گفت:با جهت‌گیری دولت، اشتغال را برای افراد تحصیل کرده فراهم می‌کنیم چون دیگر امکان استخدام در دولت و مشاغل بزرگ وجود ندارد.
دستمزد کارگران در سال ۹۶؛

۸۱۲ هزار تومان کفاف ۸روز زندگی را می دهد/ چندشغله شدن کارگران با کاهش قدرت خرید

امنیت شغلی، توجه به معیشت کارگران،جلوگیری از واردات بی رویه، توجه به تولید داخلی، اجرای ماده ۴۱ قانون کار مباحثی بود که در راستای افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۶؛ در برنامه تیتر امشب مورد بررسی قرار گفت.
دستمزد سال آینده کارگران؛

آغاز جلسات رسمی تعیین دستمزد ۹۶ از سه اسفند

سه شنبه ۳ اسفند ماه ۹۵ اولین جلسه رسمی برای تعیین دستمزد ۹۶ آغاز می شود، امسال نیز دستمزد سال آینده کارگران مطابق بر مدل چانه زنی بین شرکای اجتماعی تعیین خواهد شد.
ریشه‌های بحران بیکاری!

چهار شاخص‌نگران‌کننده اشتغال در دهه‌ اخیر

شاخص‌های نگران کننده اشتغال در یک دهه گذشته، به خوبی روایت کننده علل بروز پدیده بحران بیکاری و اضافه شدن ۸ میلیون نفر به متقاضیان شغل است.
لشکر 5 میلیونی بیکاران؛

آمار هایی که در کشور از نرخ بیکاری در اختیار مردم قرار داده می شود صحیح نیست!!!

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با اشاره به آمار متناقض ارائه شده در خصوص نرخ بیکاری در کشور اظهار کرد: متاسفانه آمار هایی که در کشور از نرخ بیکاری در اختیار مردم قرار داده می شود صحیح نیست و باید مسئولان آمار صحیح در اختیار مردم قرار دهند و تناقض در ارائه آمار قابل قبول نیست.
علی ربیعی:

افزایش یکباره دستمزدها برای اقتصاد هیچ کشوری امکانپذیر نیست

وزیر کار با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشورها اجازه نمی‌دهد که فاصله دستمزد با سطح معیشت یکباره برطرف شود، گفت: کارگران بدانند که از هیچ تلاشی برای افزایش محدودیت سطح زندگی‌شان دریغ نخواهم کرد.
رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس:

کلیات طرح ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد

رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس گفت:کلیات طرح برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی بری اشتغال روستاییان در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسیده است.
هشدار نسبت به وضعیت اشتغال؛

مشکل بیکاری فقط با پول حل نمی‌شود

مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به طرح های اشتغالزایی گفت:برای اشتغالزایی مجموعه ای از اقدامات اساسی نظیر آموزش، نهادسازی ، تسهیل جستجوی شغل، تامین مالی، حمایت مالی، بیمه و تامین اجتماعی و... نیاز است مسلما همگی با صرف پرداخت پول قابل حل نیست.
یک اقتصاددان:

با تغییر قواعد بازی سهم بری نیروی کار از تولید و توزیع کاهش می یابد

یک اقتصاددان می گوید لایحه اصلاح قانون کار 60 درصد از جمعیت کشور را دچار بحرانِ اختلال در بازتولید نیروهای اجتماعی می کند.
گزارش وزارت کار از سال۹۶؛

اعتبار ۳۳۴ میلیاردی اشتغال، کارآفرینی و تنظیم روابط کار در سال۹۶

وزارت کار برای سال آینده ۳۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای اشتغال، کارآفرینی و تنظیم روابط کار در نظر گرفته است که ۲۴ درصد از کل اعتبارات هزینه‌ای این وزارتخانه را شامل می‌شود.
فاصله گرفتن هزینه ها از درآمدها؛

شاغلانی که با ۸۱۲ هزار تومان هم فقیر هستند

امروزه زندگی در تهران و کلان شهرها و حتی شهرهای کوچک با ۸۱۲ هزار تومان سخت تر از آن است که برخی تصور کنند، ظهور پدیده "شاغلان فقیر" هم از همین حقوق های ناچیز آب می خورد.
با افزایش فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار؛

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان به 18 درصد رسید

سالانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دانش‌آموخته و فارغ التحصیل دانشگاهی متقاضی شغل هستند و حدود ۲۰۰ هزار نفر غیر از آنان نیز به جمعیت بیکار کشور افزوده می‌شود.
مهارتهای جانبی دستیابی به شغل کدامند؟

راهکارهای ورود به بازار کار

یک مقام مسئول با بیان اینکه دانش آموختگان دانشگاهی عموما در زمان تحصیل صرفا به کسب اطلاعات مرتبط با رشته تحصیلی بسنده می کنند، راهکارهای جانبی دستیابی به شغل را اعلام کرد.
گزارشی از پیوست ۴ لایحه بودجه ۹۶؛

۱۰ دستگاه اجرایی برای اشتغالزایی بسیج شدند

لایحه بودجه ۹۶ کل کشور ۱۰ دستگاه اجرایی را برای اشتغال زایی بسیج کرده است و این دستگاهها قرار است با سهم ۰/۴ درصدی اعتبارات اشتغال زایی از اعتبارات هزینه‌ای بودجه، در این زمینه اقدام کنند.
حرکت لاک‌پشتی ایران در ایجاد شغل؛

شمار شاغلان در ۱۱ سال اخیر فقط ۱.۵ میلیون نفر افزایش یافته است

ایران در دهه ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۸ شاهد یکی از بزرگ‌ترین نرخ‌های رشد جمعیت در جهان بود که نتیجه آن دو برابر شدن جمعیت کل کشور در یک دوره کوتاه‌مدت بود. الان ایران حدود ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۲.۲ برابر جمعیت سال ۱۳۵۷ است.
نماینده تهران:

مساله اشتغال اختصاص به این دولت ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم بگوییم مساله اشتغال به این دولت اختصاص دارد، گفت: همه دولت‌ها سعی کرده‌اند که با توجه به منافع ملی و در نظر گرفتن برنامه‌هایی نسبت به حل این معضل اهتمام ورزند.
دبیر کمیسیون صنایع و معادن:

مشکل اساسی اشتغال فربه شدن بیش از حد دولت است/۹۰ درصد درآمد کشور صرف هزینه های جاری دولت می شود

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مشکل اساسی که در زمینه اشتغال وجود دارد این است که دولت بیش از حد فربه و چاق شده است، چرا که ۹۰ درصد درآمدهای کشور صرف هزینه های جاری دولت می شود و تنها ۱۰ درصد بودجه ما عمرانی است.
کسب درآمد میلیونی با موتور!

حداقل روزانه بین 100 تا 200 هزار تومان درآمد موتورهاست

موتور یکی از وسایل نقلیه‌ای است که در برخی موارد افراد ترجیح می‌دهند برای جابه‌جایی از آن استفاده کنند که با این وجود درآمد مسافرکشان موتور و پیک‌های موتوری حداقل روزانه بین 100 تا 200 هزار تومان متغییر است.
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها