سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بررسی آمارهای بانک کشاورزی نشان می‌دهد؛

هر طرح اشتغالزایی روستایی فقط ۲ شغل ایجاد می‌کند

بررسی آمارهای بانک کشاورزی نشان می‌دهد هر طرح اشتغالزایی بانک کشاورزی برای روستاییان و عشایر کشور فقط دو شغل ایجاد می‌کند.
روسیه الیوم گزارش داد؛

روسیه تعداد روزهای کاری را کاهش می‌دهد

دولت روسیه در حال بررسی کاهش روزهای کاری هفته به چهار روز است. به اعتقاد کارشناسان، این کار می‌تواند از میزان بیکاری در این کشور بکاهد.
نقش کار بر مهاجرت؛

گزارش جدید از حجم مهاجرت در ایران

طی سال ۹۷ در نقاط شهری بیشترین علت مهاجرت به ترتیب مربوط به «پیروی از خانوار» (۵۳.۹ درصد)، «جستجوی کار» (۱۰.۱ درصد) و «جستجوی کار بهتر» (۶.۴ درصد) بوده است.
باتوجه به آمار منتشر شده؛

نرخ بیکاری جوانان ایران ۲ برابر جوانان جهان است + جدول

درحالی‌که نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ایرانی در پایان سال ۹۷ به حدود ۲۷/۳ درصد رسیده این میزان در سطح جهان حدود ۱۲ درصد است. به عبارتی دیگر نرخ بیکاری جوانان ایرانی ۲/۲ برابر میانگین جهانی است.
طبق ضوابط اجرایی قانون بودجه ؛

نحوه پرداخت حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر کارکنان

حقوق و مزایای کارکنان در سال جاری نیز به روال سال گذشته این‌گونه پرداخت می‌شود که حقوق و فوق العاده‌های مستمر با اعلام به خزانه‌داری مستقیم از دولت دریافت می‌کنند و پرداخت مزایا و فوق‌العاده‌های غیر مستمر طبق ضوابط بودجه و با توجه به اعتبار در اختیار دستگاه‌ اجرایی از سوی آن انجام می‌شود.
چهار شغل پردرآمد و کم دردسر در ایران؛

غول های درآمدی پنهان کدامند؟

«عده‌ای از معلمان کنکور به آمبولانس پول می‌دهند که آن‌ها را از خط ویژه از کلاسی به کلاس دیگر برسانند». این اظهارنظر جنجالی علی عبدالعالی، استاد دانشگاه باعث شد بار دیگر موضوع درآمد هنگفت برخی شغل ها به بحث داغ فضای مجازی و رسانه‌ای تبدیل شود.
طرح حمایت از شاغلان کم درآمد؛

سرانجام طرح حمایت از شاغلین کم درآمد به کجا رسید؟

طرح حمایت از شاغلین کم درآمد آذرماه سال گذشته با هدف ارائه راهکار حمایتی برای بهبود وضعیت کارگران در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و با وجود اینکه در صحن علنی مجلس با کلیات این طرح موافقت شد، اما همچنان مسکوت مانده و خبری از آن نیست.
رییس سازمان ملی بهره‎وری :

ساختار ساعت کاری در ایران باید بازنگری شود

فاطمه پهلوانی رییس سازمان بهره روی ایده ها و طرح‌های متعددی دارد. ایده‌ای چون شناور شدن ساعت کار به نفع افزایش کیفیت و کار فرهنگی برای تغییر ارزش‌های اجتماعی، در عین حال صراحت لهجه اش آنجا که درباره ضرورت بازنگری در ساعت کاری در ایران صحبت می کند، کمی تعجب برانگیز است
جوانانی که برای کارگری به سلیمانیه و اربیل می روند؛

کارگران ایرانی در اربیل عراق؛ از واکسی تا کارگر مرغداری

همین دو هفته پیش بود که کارگر ٢١ساله مریوانی بر اثر برق‌گرفتگی مُرد. بار دومش بود، می‌آمد سلیمانیه. وقتی خبر را شنیدم از ته دل گفتم خوش به حالش، از کارگری راحت شد.
اطلاعات شغلی ثبت می‌شود؛

آغاز به کار سامانه اشتغال ایرانیان

عیسی منصوری معاون وزیر کار با اشاره به راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان گفت: داده های مربوط به اطلاعات شغلی و بازار کار تمام افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله اعم از جمعیت فعال و غیر فعال که مجموع بیکاران، شاغلان و حتی افرادی که در بازار کار حضور ندارند در آن ثبت می شود.
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری؛

هزینه ۷۵ میلیون تومانی برای ایجاد یک شغل در روستا

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: براساس آمار اعلامی بنگاه‌های اقتصادی ۲۱۰ هزار فرصت شغلی را می‌توان با ۹ هزار میلیارد تومان ایجاد کرد. البته از این رقم ۱۲۰ هزار فرصت شغلی را می‌توان قطعی دانست.
وزیر کار و رفاه اجتماعی:

افزایش سهم اشتغال روستایی به 23.5 درصد در کشور

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از تدوین آیین‌نامه ثبت الکترونیک کردن کلیه اطلاعات مربوط به اشتغال کشور خبر داد و گفت: این آیین‌نامه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است و آخرین مراحل خود را طی می‌کند.
«دکتر، مهندسِ بیکار»؛

بیکاران باسواد توقع پشت‌میز نشینی دارند

نسبت بیکاران باسواد به بی‎سواد ۳ به ۱ شد .
ناکارآمدی نظام آموزشی در بازار کار؛

جای خالی نظام جامع اطلاعات بازار کار در آموزش نیروی انسانی

یک کارشناس اقتصادی در بخش اشتغال، معتقد است آموزش عالی نتوانسته ماموریت خود در تربیت نیروی متخصص بازار کار را ایفا کند و مهمترین دلیل بروز این مساله، بی‌توجهی به نظام جامع اطلاعات بازار کار است.
وزیر صمت عنوان کرد؛

یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغال روستایی اختصاص یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت اشتغال روستایی گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با موافقت مقام معظم رهبری از محل صندوق ذخیره برای اشتغال روستایی اختصاص یافت.
در هفت سال گذشته؛

بیکاری بلندمدت کاهش یافته است

طول مدت بیکاری به عنوان یکی از شاخص‌های کلی اقتصاد و عملکرد بازار کار است و بررسی نرخ رشد بیکاری بلندمدت در دوره ۹۷ ـ ۱۳۹۰ کاهش یافته است و از رقم ۳۱.۶ به ۲۸.۵ درصد رسیده در حالکیه نرخ بیکاری کوتاه مدت افزایش یافته و از نرخ ۶۸.۴ به ۷۱.۵ درصد رسیده است.
دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد:

فرضیه قاچاق از مناطق آزاد بی‌معنی است

مرتضی بانک در نشست مشترک اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که هدف از ایجاد این فراکسیون بررسی چالش‌های مناطق آزاد تجاری است، اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی ما از همان ابتدا عدم اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد است؛ از این رو باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا این مشکلات مرتفع شود.
اصناف در صدر تخلف قراردادهای سفیدامضا؛

۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه داریم

عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه مشکل اصلی تخلف قرارداد سفید امضاء در اصناف است، گفت: برآوردها حاکی از وجود ۳.۵ میلیون نفر کارگر زیرزمینی در کشور است که در کارگاه های فاقد هرگونه قرارداد و بیمه تامین اجتماعی و نظارت وزارت کار، کار می کنند.
چرایی بیکاری نیمی از جمعیت؛

علل خودبیکاری در اقتصاد ایران

افرادی که به‌دنبال شغل نمی‌روند، به تعبیری دچار «خود بیکاری» می‌شوند. داده‌های مرکز آمار از علت عدم جست‌وجوی کار، نشان می‌دهند که در بازار کار ایران، عمده جمعیت غیرفعال را زنان خانه‌دار (۵۰ درصد کل) و افرادی که به تحصیل اشتغال دارند، تشکیل می‌دهند. نکته جالب اینجاست که سومین علتی که افراد را دچار خودبیکاری کرده، «بی‌نیاز بودن از انجام کار» است. همچنین در سال گذشته به تعداد افرادی که در اثر «دلسرد شدن از جست‌وجوی کار»، در جمعیت غیرفعال مانده‌اند، ۷/ ۸ درصد افزوده شده است. نماگری که حاکی از تشدید معضلات در بازار کار است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

خداحافظی با قراردادهای سفید امضای کارگران

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه جامع قراردادهای کار شاهد حذف یا کاهش قراردادهای سفید امضا خواهیم بود، گفت: همه مردم، کارگران و کارفرمایان باید در این سامانه ثبت‌نام کنند و احراز هویت شوند.
صفحه  از ۶۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها