سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خروج افغان ها از ایران ؛

سایه روشن مهاجرت افغان‌ها از اقتصاد ایران

«دوشنبه» وسایلش را جمع کرده و می‌خواهد به کشورش بازگردد. برای ماندن بهانه‌ای ندارد و مطمئن است در افغانستان فرصت‌های کاریش بیشتر خواهد شد. از کار در ساختمان‌ها فعالیت خود را شروع کرده و چهار سالی است که در یکی از بنگاه‌های تولیدی مشغول به کار است.
نتایج یک پژوهش دانشگاهی نشان می‌دهد؛

آنالیز آمار اشتغال در سایه تحریم

بررسی‌های یک گزارش با عنوان «تاثیر تحریم بر بازار کار» نشان می‌دهد که در سال‌های گذشته، افزایش اشتغال همراه با افزایش بهره‌وری نبوده و عمده اشتغال ایجادشده در بخش خدماتی و با کیفیت پایین بوده است. این پژوهش نشان می‌دهد که از سال ۱۳۹۱ تاکنون به‌رغم رشد اقتصادی پایین کشور، شاهد افزایش تعداد شاغلان از ۶/ ۲۰ میلیون نفر به ۴/ ۲۳ میلیون نفر بوده‌ایم. این درحالی است که دوره پیش از تحریم (۸۴ تا ۹۱) دوره‌ای دارای رشد اقتصادی بالاتر، اما بدون افزایش اشتغال بوده است. خالص تعداد شغل‌های به‌وجود آمده در آن دوره تقریبا صفر است. اما این موضوع به چه دلیل اتفاق افتاده است؟‌
بررسی دلایل ریزش مشاغل؛

بیکاری شاغلان به مراتب بدتر از بیکاری بیکاران است

امنیت شغلی در ایران پایین است و ریزش مشاغل در کشور ما یکی از مشکلات ویژه حوزه کار محسوب می‌شود. دولت در برنامه اشتغال خود برای سال ۹۸ تلاش می‌کند ۳۱۵ هزار شغل را حفظ کند، اما تحقق این مهم نیازمند به تغییرات ساختاری است.
پنج میلیون کارگر در بریتانیا امنیت شغلی ندارند؛

قرارداد ساعت صفر، چالش کارگران و شرکت‌ها در بریتانیا

بیش از پنج میلیون کارگر بریتانیایی درآمدی کمتر از حداقل هزینه‌های زندگی در بریتانیا را داشته و ناامنی کاری را تجربه می‌کنند. در این میان دو میلیون نفر از آنها پدر و مادر هستند.
حاج اسماعیلی مطرح کرد؛

چرا به آمارهای اشتغال اعتماد نداریم؟/ استانداردهای جهانی کار در ایران قابل اجرا نیست

بر اساس آمارها نیمی از جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران غیرفعال‌اند و از جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری ‎ایران «تنها ۱۴میلیون نفر» شغل تمام‌وقت (۴۴ساعت کار هفته) دارند. سوال اینجاست که این آمار چقدر با استاندارد جهانی مطابقت دارد؟
در پی افزایش قیمت آهن‌آلات؛

کارگران جوشکار ۲۵ روز در ماه بی‌کارند

سال سخت کارگران جوشکار و اسکلت‌ساز همگام با افزایش نرخ ارز و شوک ارزی اواسط سال ۹۷ از راه رسید. قیمت آهن‌آلات به طرز عجیبی افزایش یافته تا جایی که در دو ماه اخیر به طور مثال افزایش قیمت میلگرد ۳۰۰ درصد بوده است. سیر صعودی قیمت آهن و پروفیل و رکود در بازار ساخت و ساز مسکن موجب شده تا بساز و بفروش‌ها اسکلت بتنی را به اسکلت‌ فلزی ترجیح دهند و بیکاری‌های بلندمدت به جوشکاران و اسکلت‌سازان تحمیل شود.
دکتر علی سعدوندی، تحلیلگر مسائل اقتصادی:

اگر فقط انحصارات در 4 صنف وکلا، پزشکی، دندانپزشکی و دفاتر اسناد رسمی حذف شود، ۹۳۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد

سعدوندی گفت: اگر فقط اشتغال در ۴ صنف وکلا، پزشکی، دندانپزشکی و دفاتر اسناد رسمی به حد جهانی برسد و انحصارات موجود در این صنوف حذف گردد، ۹۳۰ هزار شغل در همین شرایط تحریم‌ها ایجاد خواهد شد.
چالش اشتغال؛

کمبود عرضه در بازار خدمات حقوقی

ساختارهای انحصاری نظام مجوزدهی به خصوص در مشاغل تخصصی مانند وکالت و پزشکی، به اصلی‌ترین چالش اشتغال و شروع کسب و کار در کشور تبدیل شده است.
بررسی موانع و مشکلات پیش‌روی سامانه اشتغال ایرانیان؛

شاغلان و بیکاران کد‌دار می‌شوند

بار دیگر بحث راه‌اندازی سامانه اشتغال ایرانیان مطرح شده است. اظهارنظری جدید در این زمینه از راه‌اندازی این سامانه تا کمتر از یک ماه دیگر حکایت دارد. فعالان حوزه کار از راه‌اندازی سامانه اشتغال ایرانیان استقبال کرده و آن را گامی در راستای دریافت اطلاعات شفاف می‌دانند.
یادداشت دکتر محمدصادق دهنادی؛

نقشه مهم بیکاری و اشتغال ده سال آینده ایران

فشردگی زمان، مکان و فناوری در عصر ارتباطات باعث از بین رفتن بسیاری از مشاغل در دهه پیش رو هست .
بر اساس تجربیات جهانی؛

آسیب شناسی بیکاری فارغ التحصیلان در کشورهای مختلف

بیکاری اقشار مختلف به طور عام و بیکاری فارغ التحصیلان و اقشار تحصیلکرده دانشگاهی به طور خاص شوم‌ترین و خطرناک‌ترین پدیده‏‌های عصر کنونی است. بیکار مظلوم‌ترین انسان عصر کنونی است. امروزه پدیده بیکاری تحصیل کردگان در همه جا به چشم‏ می‌‏خورد و برحسب شرایط اقتصادی خاص هر یک، میزان آن در هر کشور فرق‏ می‌‏کند.
یادداشت دکتر سیامک قاسمی؛

اگر در ایران نمی‌توانید اوبر باشید، اما می‌توانید اسنپ باشید !

بازاری که در آن هنوز قواعد بازی مشخص نشده است و فرصتی برای رشد بسیار سودآور وجود دارد. در یک کلام به جای گرفتن سهم بیشتر از کیک باید به دنبال ساختن کیک های تازه باشید .
بالاترین دستمزدهای ساعتی؛

بالاترین دستمزد ساعتی متعلق به چه شغلی است؟

با تصویب افزایش ۳۶.۵ درصدی حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران در شورای عالی کار، حداقل دستمزد روزانه به میزان ۵۰ هزار و ۵۶۰ تومان تعیین شده و حداقل دستمزد ساعتی اداره کار به ازای هر یک ساعت کار ۶,۸۹۸ تومان محاسبه می‌شود.
اشتغال و سناریوهای روی میز؛

جزئیات دو سناریوی اشتغالی۹۸/جلوگیری از ریزش۳۱۵هزار نیروی کار

ایجاد «یک میلیون و ۹۰ هزار فرصت شغلی»و ایجاد «۵۳۷ هزار شغل» به عنوان دو سناریوی اشتغال سال ۹۸ روی میز شورای عالی کار قرار دارد ومتناسب با شرایط اقتصادی کشور یکی از این دو سناریو اجرا می شود.
لطفا کمی دیده شوند؛

افرادی که در روز سه شیفت کار می‌کنند

در جامعه افرادی هستند که در روز سه شیفت کار می‌کنند اما کمتر کسی به آن‌ها توجه می‌کند.
بررسی امکان اجرای یک سند ملی؛‌

کارگران در جست‌و‌جوی کار شایسته کدام در را بکوبند؟

با تصویب سند ملی کار شایسته انتظار می‌رود مشکلات کارگران که در سال‌های اخیر در مواردی بیشتر هم شده، رفع شود. کارشناسان بر این باورند که مهمتر از تصویب این سند، اجرای آن است، چراکه در بسیاری موارد ضعف در اجرا بر کمبود قوانین و اسناد می‌چربد.
معاون روابط کار وزیر کار می‌گوید؛

نیروی کار ایرانی، نخستین هدف تحریم‌ها/برنامه‌هایی برای حفظ اشتغال و معیشت کارگران

معاون روابط کار وزیر کار می‌گوید که کارگران ایرانی بیش از هر گروهی از تحریم‌ها متضرر شده‌اند و بر همین اساس در اجلاس پیش‌روی سازمان بین‌المللی کار، ایران بنا دارد تا دفاعیات کارگران کشورمان را مطرح کند.
نظافت منزل ساعتی چند؟

درخواست بهترین خدمات منزل+ قیمت

به طور کلی هزینه نظافت منزل استاندارد برای یک خانه با متراژ متوسط را می توان در محدوده 40 تا 120 هزار تومان و برای نظافت منزل از نوع خانه تکانی هزینه ای بین 80 تا 160 هزار تومان پیش بینی کرد.
در راستای اجرای برنامه‌های تولید اشتغال‌محور؛

آیین‌نامه ایجاد ۱میلیون شغل ابلاغ شد/ مهلت ۲۰روزه ۱۶ دستگاه دولت برای ارائه برنامه + سند

آیین‌نامه اجرایی تسهیلات 25هزار میلیارد تومانی اشتغال در سال 98 ابلاغ شد که براساس آن 16 وزارتخانه، دستگاه اجرایی و نهاد مکلف شده‌اند برنامه اشتغال‌زایی خود را تا آخر خرداد ارائه دهند.
دولت و برنامه های اشتغالی؛

جزئیات تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال سال ۹۸

آیین نامه اجرایی تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال در سال ۹۸ ابلاغ شد که براساس آن ۱۶ وزارتخانه، دستگاه اجرایی و نهاد مکلف شده‌اند برنامه اشتغال‌زایی خود را تا آخر خرداد ارائه دهند.
صفحه  از ۵۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها