سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محسن شمشیری عنوان کرد؛

رشد اقتصادی آمار اشتغال 700 هزار نفری کذب است

شمشیری گفت: نکته قابل تامل در گزارش رشد اقتصادی که بانک مرکزی منتشر کرده سهم فعالیت‌های اقتصادی در رشد تولید ناخالص داخلی است که نشان می‌دهد در اکثر بخش‌های اقتصاد از جمله کشاورزی، ساختمان، بازرگانی خدمات موسسات پولی و مالی، خدمات اجتماعی و عمومی، رشد هر بخش یا صفر بوده یا منفی شده است.
مشاغلی به بهای جان؛

نگاهی به حوادث مرگ‌آور و مناطق حادثه خیز دریایی

کار بر روی پروژه‌های نفتی و گازی در دریاها به عنوان خطرناک‌ترین حوزه‌های اشتغال شناخته می‌شوند. تقریبا در هر لیستی از حرفه‌های خطرناک، مشاغل دریایی به دلایل مختلف گنجانده شده‌ است. انزوا، شرایط بد آب و هوایی و کار کردن روی ماشین آلات سنگین برای ساعت‌های طولانی می تواند همه چیز را از نظر فیزیکی و روانی تحت الشعاع قرار داده و از بین ببرد. در اینجا به پنج بخش خطرناک در یکی از مخاطره آمیز ترین حرفه‌های تخصصی جهان می‌پردازیم.
گفتگو با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی؛

افزایش حقوق 4/5 میلیون بازنشسته در انتظار اجرای طرح همسان سازی

یکی از مطالبات اصلی بازنشستگان در شرایط کنونی، ترمیم حقوق و افزایش پلکانی آن است تا جایی که چندی پیش تعداد زیادی از بازنشستگان با ارسال نامه‌های متعدد خواهان اجرای کامل قانون خدمات مدیریت کشوری شدند. البته با توجه به شرایط و محدودیت‌های اقتصادی، دولت نیز در تلاش است با اختصاص بودجه‌ای روند اجرای قانون همسان‌سازی را برای بازنشستگان کشوری تسریع نماید. از سوی دیگر بازنشستگان تأمین اجتماعی هم معتقدند با توجه به پایین بودن حقوق و افزایش هزینه‌های زندگی، با اجرای همسان سازی، حقوق آن ها نیز افزایش پیدا می‌کند.
اثبات روابط کاری؛

4روش اثبات رابطه کارگر با کارفرما

یکی از مشکلاتی که کارگران در مراجعه به مراجع حل اختلاف وزارت کار جهت دریافت حقوق و مزایا با آن مواجه هستند ، موضوع اثبات وجود رابطه کارگری وکارفرمایی است.لیست بیمه، قرارداد کتبی، قبول از سوی کارفرما و واریز حقوق ۴ روشی است که برای اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی وجود دارد.
شوخی زشتی به نام پول پارو کردن درخانه؛

چقدر می‌توان به آگهی‌هایی با عنوان "کار در منزل با درآمد میلیونی" اعتماد کرد؟

روزنامه شهروند نوشت: «کار در منزل با درآمد میلیونی... اگر دانشجو یا خانه‌دار هستید و دنبال کار پردرآمد هستید، با ما تماس بگیرید و...» این بخشی از محتوای آگهی‌های کار در خانه است. آگهی‌هایی که معمولا توسط آموزشگاه‌های بدون شاگرد تنظیم می‌شوند تا صندلی‌های خالی‌شان را پر کنند و در انتها بدون آن‌که شغلی دست‌تان را بگیرد، با شما خداحافظی می‌کنند.
معصومه آقاپورعلیشاهی عنوان کرد؛

سونامی بیکاری تا آخر مهر ایجاد می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: برای نظارت و بازرسی همه هزینه می کنیم در صورتی که باید فضا باز شود تا فعالان اقتصادی بتوانند فعالیت کنند، از سیل بیکاری عبور کرده ایم پیش بینی می کنم آخر مهر ماه سونامی بیکاری ایجاد می شود، آنقدر به واحد تولیدی در ابعاد مختلف از جمله تهیه مواد اولیه سخت گرفته ایم که چرخه تولید با مشکل مواجه شده است.
گفتگو بادکتر فروهر فرزانه استاد دانشگاه صنعتی شریف؛

7 راهکار استاد دانشگاه شریف برای حل چالش اشتغال

بدون شک اکثر داوطلبان ورود به دانشگاه ها، در فرصت انتخاب رشته، مدام در حال تحقیق و بررسی برای گزینش رشته ای هستند که به اصطلاح بازار کار مناسبی بعد از دانش آموختگی داشته باشد.بی توجهی به اشتغال دانش آموختگان رشته های دانشگاهی به خصوص در گروه های فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی چند سالی است که تبدیل به دغدغه ای جدی و چالش بر انگیز در حوزه آموزش عالی شده است. موضوعی که به علت قرار نگرفتن در کانون توجه، حال تبدیل به یکی از موضوعات غیرقابل کنترل در حوزه آموزش عالی شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان:

بهره برداری از ۹۰۰ طرح اشتغال در مناطق محروم

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: تاکنون ۹۰۰ طرح اشتغال روستایی و مناطق محروم بهره برداری شده است.
مشاغل جدید در فضای مجازی؛

درآمدزایی از فالوئرهای اینستاگرام؛ 15 ثانیه 30 هزار تومان

هرچند که شغل در فضای مجازی و تبلیغ‌هایی که اکنون گسترده شده است مقبول قشری از جامعه نیست اما در هر صورت برای آنها درآمد دارد و توانسته بخشی از خلأ شغلی کشور را پر کند. در خیلی از کشورها هم‌چنین کسب و کارهایی پا گرفته است، اما سبک و سیاق آنها با هم فرق می‌کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور:

دولت برای اشتغال در مناطق روستایی و عشایری لایحه ۱.۵ میلیارد دلاری ‌را ‌‌تصویب ‌کرد‌

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت برای اشتغال در مناطق روستایی و عشایری لایحه ۱.۵ میلیارد دلاری از محل منابع صندوق توسعه ملی را تدوین، تصویب و اجرایی کرده است.
مدیر طرح تکاپو خبرداد؛

انحراف منابع اشتغال روستایی در برخی استان ها

مدیر طرح تکاپو با اشاره به اینکه تعداد زیادی وام در حوزه دام سبک تقاضا شده است گفت: انحراف در حوزه دام سبک وجود دارد. پرداخت وام بدون حساب و کتاب فقط افزایش نقدینگی را به دنبال دارد.
معاون اقتصادی استاندار گیلان خبر داد؛

بانک‌ها 94 درصد طرح‌های اشتغال فراگیر را در دست بررسی دارند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: بانک‌های عامل 94 درصد طرح‌های ارسالی حوزه اشتغال فراگیر را در دست بررسی دارند.
نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل؛

رشته‌های تحصیلی که بیشترین بیکار را دارند + جدول

بیشترین نرخ بیکاری به رشته های تحصیلی حفاظت محیط زیست، علوم حیاتی،معماری و ساختمانی،علوم فیزیکی اختصاص دارد و همچنین کمترین نرخ بیکاری مربوط به گروه بهداشت است.
اینفوگرافی؛

وضع تورم و بیکاری در ایران طی دهه اخیر

اقتصاد ایران طبق دهه اخیر فراز و نشیب‌های بسیاری داشته؛ چه در رشد اقتصادی، چه در کسری بودجه و چه در نرخ تورم و بیکاری. در این اینفوگرافی با اعداد و ارقام مربوط به این شاخص های مهم اقتصادی طی یک دهه اخیر یعنی از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۹۶ آشنا می‌شوید.
توسط شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی صورت گرفت؛

تخصیص یک میلیارد دلار برای توسعه اشتغال

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی یک میلیارد دلار برای حفظ و توسعه اشتغال موجود اختصاص داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی یک میلیارد دلار برای حفظ و توسعه اشتغال موجود اختصاص داد. در جلسه روز یکشنبه این شورا که با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، اختصاص یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای حفظ و توسعه اشتغال مصوب شد.
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست روحانی؛

یک میلیارد دلار برای حفظ و توسعه اشتغال اختصاص یافت

در جلسه روز یکشنبه این شورا که با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد؛ اختصاص یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای حفظ و توسعه اشتغال مصوب شد.
آمارهای اشتغال؛

افزایش 2/8 میلیون نفری شاغلان

تعداد کل شاغلان در اقتصاد ایران در سال گذشته به 23.4میلیون نفر رسید که نسبت به سال 1384رشدی 13.4درصدی را نشان می‌دهد؛ نکته مهم و قابل تأمل اینکه متوسط رشد سالانه تعداد شاغلان در بازه زمانی 1384تا 1391یعنی 7 سال از 8 سال حیات دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین براساس برآوردهای رسمی مرکز آمار ایران تقریبا صفر و نزدیک به هیچ بوده و به این ترتیب افزایش 2.8میلیون نفری تعداد شاغلان در سال 96نسبت به پایان سال 91عمدتا ناشی از رشد مثبت اقتصادی در دولت نخست حسن روحانی رخ داده است.

گزارش تکان دهنده ای از وضعیت کارگران

وضعیت بد اقتصادی بیشتر از همه شاید روی بخش کارگری تاثیر منفی خود را گذاشته است. درآمدهای آنان کفاف خرجشان را نمی دهد.
پیشنهاد افزایش پنج درصدی حقوق کارمندان؛

سناریو‌های دولت برای حمایت از قدرت خرید مردم

نوسانات شدید ارزی باعث شده تا مقامات اجرایی به فکر ارتقای سطح قدرت خرید مردم متناسب با افزایش عمومی سطح قیمت‌ها باشند و برای آن مدل‌هایی طراحی شده که نیازمند تصویب است.
تحولات مهم بازار کار ایران؛

اشتغال ایجاد شده ناشی از سیاست های اشتغالزایی دولت نبوده است

نتایج مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می دهد ۲ میلیون شغل ایجاد شده طی سه سال اخیرارتباطی به سیاست های اشتغال زایی دولت ندارد؛ ضمن اینکه ۶۵ درصد شاغلان اضافه شده، از پوشش بیمه‌ای محرومند.
صفحه  از ۴۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها