سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرامرز توفیقی عنوان کرد؛

دولت برای اشتغال پایدار هزینه نمی‌کند

توفیقی با اشاره به اشتغال کوتاه‌مدت، گفت: ایجاد اشتغال کوتاه‌مدت دیگر حتی به‌عنوان مسکن کارآیی خود را از دست ‌داده است.توفیقی با تشریح شرایط رکود در صنعت کشور، خاطرنشان کرد: تعدیل نیرو را در واحدهای صنعتی در سال ۹۸ خواهیم داشت و خودش را به‌صورت بیکاری در سطح جامعه نشان خواهد داد. وی با تأکید بر هزینه‌بر بودن اشتغال پایدار، افزود: تأمین هزینه‌های لازم برای ایجاد یک شغل پایدار بسیار بالاست و با توجه به سایر متغیرهای اجتماعی و اقتصادی می‌توان گفت، ایجاد شغل پایدار با رقمی که دولت اعلام کرده است، امکان‌پذیر نیست.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره):

ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰۰ هزار شغل در سال ۹۸ ایجاد می‌کند

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی توسط این ستاد در سال جاری و با اولویت مناطق سیل‌زده‌ کشور خبر داد.
آخرین داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد؛

افت زاد و ولد شغل

داده‌های مرکز آمار خبر از کاهش قدرت اشتغال‌زایی اقتصاد ایران در سال گذشته می‌دهد. در سال ۹۷ میزان شغل تولید شده معادل ۴۳۴ هزار نفر بوده که در قیاس با سال قبلش، ۲۹ درصد افت کرده است چراکه در سال ۹۶، اقتصاد ایران توانسته بود ۶۱۵ هزار نفر بر تعداد شاغلان بیفزاید. داده‌های زمستان ۹۷ نیز نشان می‌دهد که میزان اشتغال‌زایی در این فصل(در قیاس با زمستان ۹۶)، به ۲۶۵ هزار نفر رسیده، در حالی که این عدد برای زمستان ۹۶، بیش از ۷۰۰ هزار نفر بوده است. این رویه، به عکس جهتی است که اقتصاد ایران برای حل ابرچالش بیکاری بدان نیازمند است.
توقف چرخ‌دنده‌ها به دنبال اهمال‌کاری دولت؛

اعتبارات اشتغالزایی چگونه هدر می‌رود؟

بخش زیادی از اعتباراتی که صرف اشتغال می‌شود به دلیل عدم برنامه‌ریزی و نظارت دقیق به هدر می‌رود و بخش دیگری نیز به سمت واسطه‌گری و دلالی کشیده می‌شود. کارشناسان عدم برنامه‌ریزی دقیق دولتی را علت مهم نیمه‌کاره ماندن پروژه‌های اشتغالی می‌دانند.
مهندس آرمین خوشوقتی:

تعطیلی و یا مرخصی اجباری برای کارگران غیرقانونی است

کارشناس ارشد هیئت حل اختلاف کارگری و کارفرمایی کشور گفت: اخیرا دیده شده بعضی از کارفرماها به صورت اجباری کارگاه را تعطیل کرده و از پرداخت مزد و مزایا خودداری می کند که این اقدام آنها غیرقانونی است.
اینفوگرافی ؛

اشتغال و بیکاری در سال ۱۳۹۷

نرخ بیکاری در سال قبل بیانگر آن است که ۱۲ درصد از جمعیت فعال، بیکار بوده‌اند که حدود ٠.١ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش یافته است.
فقط نصف شاغلان کار تمام‌وقت دارند؛

مرکز آمار ایران نرخ بیکاری سال ۱۳۹۷ را ۱۲ درصد اعلام کرد

بر پایه گزارش مرکز آمار ایران، از مجموع جمعیت ۸۲ میلیون نفری ایران و شمار ۶۶.۸۷ میلیون نفری جمعیت ۱۰ به بالا تنها حدود ۲۷ میلیون نفر فعال هستند.بدین ترتیب هر شاغل ایرانی به طور متوسط هزینه‌های زندگی ۳.۵ نفر دیگر را تامین می‌کند. این در حالی است که مطابق اعلام مرکز آمار ایران، تنها ۵۵ درصد شاغلان ایرانی یعنی حدود ۱۳ میلیون و ۱۰۵ هزار نفر آنها دارای شغل تمام وقت هستند و در هفته حداقل ۴۴ ساعت قانونی را کار می‌کنند.
بیکاران تحصیل کرده؛

سایه بیکاری بر سر فارغ التحصیلان دانشگاهی

با زیاد شدن فارغ التحصیلان دانشگاهی کم‌کم بیکاری برای جوانان تبدیل به غولی می‌‌شود که مبارزه با آن سخت و دشوار است.
اولویت اقتصادی در سیاست خارجی کشور؛

ارزآوری؛ ارمـغان اعزام نیروی کار ایرانی

با توجه به آمار بالای فارغ التحصیلان در ایران، بسیاری از کارشناسان معتقدند باید زمینه اعزام نیروهای فارغ التحصیل ماهر و متخصص به کشورهای دیگر فراهم شود تا بازار کار داخل به تحرک درآید.
نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار سال ١٣٩٧ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد؛

نرخ بیکاری سال گذشته ۱۲ درصد شد

بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ١٢ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٦، ٠.١ درصد افزایش یافته است.
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار ؛

افزایش جریمه بکارگیری از اتباع خارجی غیر مجاز فاقد مجوزکار در سال 1398

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش جریمه کارفرمایان متقاضی استفاده از نیروی کار غیر مجاز خارجی خبر داد.
مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد؛

اروپایی‌ها چه‌قدر کار می‌کنند؟

مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد متوسط ساعت کاری تمام وقت در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۱۶ حدود ۳۸ ساعت و متوسط ساعت کاری پاره وقت در همین بازه زمانی معادل ۲۰ ساعت کار در هفته بوده است.
آمار نیروی کار؛

چنددرصد بیکاران را دهه شصتی ها تشکیل می دهند؟

بررسی آمار نیروی کار نشان می‌دهد ۴۷ درصد از جمعیت بیکار کشور، بالای ۲۹ سال سن دارند و بر این اساس، متولدین دهه شصت، دقیقا در این گروه سنی قرار می‌گیرند.
رشد ۱۸ برابری فعالیت‌های پشتیبان؛

کاهش سقف تسهیلات مشاغل خانگی

سقف تسهیلات مشاغل پشتیبان در کسب و کارهای خانگی طی دو سال گذشته با بخشنامه‌های بانک مرکزی کاهش یافته است؛ این در حالی است که فعالیت‌های پشتیبان مشاغل خانگی رشد ۱۸ برابری داشته است.متقاضیان مشاغل پشتیبان، افرادی هستند که توان و قدرت مدیریت و اجرای فرایند تولید و راه اندازی مشاغل خانگی را دارند و می‌توانند در شغل مورد نظر چند نفر را تحت حمایت و مدیریت مشغول به کار کنند.
در بخش اصناف در سال 98؛

برنامه ریزی برای ایجاد 130 هزار فرصت شغلی

برنامه ایجاد 130 هزار فرصت شغلی در سال 1398 تدوین می شود .رییس مرکز اصناف و بازرگانان افزود : این برنامه با هدف ایجاد اشتغال آسان و ارزان پیگیری می شود و بررسی ها نشان می‌دهد در سال 1397 نیز نزدیک به سیصد هزار فرصت شغلی در بخش اصناف ایجاد شده است . وی این حوزه از اقتصاد را حوزه ای مهم و تاثیرگذار خواند و گفت: باید توجه داشت که بافت مدیریتی در برخی تشکل های صنفی سنتی است و تلاش می شود با سیاستگذاری لازم در مدیریت این تشکل ها ، آنها را به سوی برنامه محور بودن سوق داد.
فعال‌کردن ظرفیت خاموش اقتصاد ایران؛

بفـرمـایـیـد 1.400.000 شغــل!

مبانی علم اقتصاد می‌گوید رفتار عقلایی در بخش تولید باید با مدنظر قرار دادن توانایی‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها تولید را به حداکثر برساند. با وجود این، آنچه در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد این است که بنگاه‌های اقتصادی در اکثر مواقع در اندازه‌ای کمتر از اندازه کارا فعالیت می‌کنند، از این رو بخشی از ظرفیت‌های بالقوه آنها مورد غفلت واقع شده که این موضوع با گذر زمان می‌تواند زمینه را برای هدررفت سرمایه و بروز مشکلات اقتصادی و اجتماعی فراهم کند که بیکاری نیروی کار یکی از آثار و تبعات آن است. این وضعیت در بهره‌برداری از ظرفیت‌های کلان اقتصادی کشور نیز مصداق دارد، چنانکه بررسی‌های پژوهشی نشان می‌دهد میزان قابل توجهی از ظرفیت‌ بخش‌های مختلف اقتصاد ایران در زمینه تولید بلااستفاده است؛ ظرفیتی که می‌توانست زمینه را برای افزایش تولید و اشغالزایی فراهم کند.
پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی؛

احتمال کاهش 260 هزارتومانی ماهانه درآمد هر خانواده ایرانی

درصورتی‌که رشد اقتصاد ایران در سال 1397 همان‌طور که مسعود نیلی مشاور ارشد سابق روحانی گفته است سه درصد باشد به نظر می‌رسد امسال این رشد منفی 4.5 تا 5.5 درصد شود.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مطرح نمود؛

آغاز ثبت نام اعزام نیروی کار به کرواسی

وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام از متقاضیان کار دارای مهارت و فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های مرتبط برای اشتغال در کشور کرواسی را آغاز کرد.
سازمان بین‌المللی کار ؛

۶۱ درصد شاغلان جهان در اقتصاد غیررسمی کار می‌کنند

سازمان بین‌المللی کار وابسته به سازمان ملل متحد طی گزارشی با اعلام اینکه ۲ میلیارد نفر – معادل ۶۱ درصد از افراد شاغل در جهان – معیشت خود را از راه کار کردن در اقتصاد غیررسمی تامین می‌کنند، بر ضرورت فراهم کردن شرایط انتقال این افراد به اقتصاد رسمی برای تحقق هدف «اشتغال شایسته برای همه» تاکید کرد.
بر اساس جدیدترین آمارهای جهانی؛

تعداد بیکاران جهان چند نفر است؟

بر اساس جدیترین آمارهای جهانی ارائه شده، در حال حاضر از کل جمعیت جهان، پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر افرادی هستند که عملاً در سن کار قرار داشته و به شکل بالقوه امکان بر عهده گرفتن یک موقعیت شغلی را دارند.
صفحه  از ۵۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها