دولت تدبیر و امید:

ابتکار و پسرش، فریدون و دخترش، مردم و بیکاری و بی‌پولی

بخشی از ارتباطات مالی دانیال‌زاده و مالامیری با برادر رئیس جمهور از طریق دختر فریدون که در شرکت مالی دویچه بانک مشغول به کار است صورت گرفته است.

۱۵ معیار برای استخدام متخصصان بازاریابی دیجیتال

فردی که در زمینه‌ی بازاریابی دیجیتال استخدام می‌شود، باید در تبلیغات پولیِ شبکه‌های اجتماعی، خصوصا فیسبوک یا شبکه‌های اجتماعی‌ای که شرکت ما از آنها استفاده می‌کند، خُبره باشد. آنها باید بتوانند در تجزیه‌و‌تحلیل آمار بازدید‌کنندگان پست‌ها و صفحات در فیسبوک مهارت داشته باشند.
شکست مطلق دولت یازدهم در شاخص اشتغال؛

خالص اشتغالزایی دولت‌های نهم و دهم 4.5 برابر دولت یازدهم+نمودار

تازه ترین گزارش مرکز آمار نشان می دهد دولت یازدهم نه تنها در ایجاد اشتغال توفیقی نداشته بلکه در حفظ شغل افراد شاغل نیز موفق نبوده است.
کارشناس مسائل اقتصادی:

معیشت کارگران با حقوق 930 هزار تومانی هیچ تغییری نمی‌کند

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه حقوق 930 هزارتومانی برای کارگران زیر خط فقر است، گفت: این میزان حقوق کفاف هزینه زندگی آنها را نمی دهد و معیشت شان هیچ تغییری نخواهد کرد.
مرکز آمار ایران:

نرخ بیکاری ۹۵ اعلام شد / افزایش ۱.۴ درصدی بیکاری

بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال ۹۵ که توسط مرکز آمار ایران منتشر شد، نرخ بیکاری در سال جاری با افزایش ۱.۴ درصدی، ۱۲.۴ درصد اعلام شد.
مقایسه تورم با افزایش دستمزد؛

جدول تغییرات دستمزد در ۱۰ ساله گذشته

بعد از تعیین حداقل دستمزد ۹۶ به ترتیب برای حداقلی بگیران ۱۴.۵ درصد و برای سایر سطوح مزدی ۱۲ درصد در جلسه شورای عالی کار که تا بامداد امروز به طول انجامید، حداقل دستمزد ۱۰ سال اخیر بررسی شد.
فراز و فرود بازارکار؛

طرح‌های اشتغالزا به گَردِ پای بیکاران نرسید

روایت آماری از وضعیت بازار کار در کشور، همچنان از عقب ماندگی طرح‌های اشتغالزا نسبت به نیاز بازار کار حکایت دارد؛ به قولی، می‌توان گفت که طرحهای اشتغالزا به گرد پای جمعیت بیکار هم نرسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اشتغال و بستر مناسب برای معیشت خانواده ها از مهم ترین برنامه های دولت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایجاد اشتغال و فراهم کردن بستر مناسب برای بهبود معیشت خانواده ها از مهم ترین برنامه های دولت یازدهم است.
وعده سال آینده؛

جرقه اشتغال فارغ‌التحصیلان زده شد

وزیر کار می‌گوید یقین دارد که سال آینده ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود و هدف‌گذاری یک میلیون شغل در سال به حقیقت می‌پیوندد. او ایجاد یک میلیون و۹۰۰ هزار شغل خالص ظرف سه سال دولت یازدهم را بیانگر موفقیت سیاستگذاری دولت در عرصه اشتغال می‌داند.
رونق ۱۷ شغل کاذب در اقتصاد؛

از شرخر و دادزن تا تراکت پخش‌کن و جای پارک بگیر و...

این روزها بیکاری در جامعه به حدی رسیده است که هر روز شاهد بروز یک شغل کاذب جدید هستیم، این افراد برای فرار از بیکاری مجبور هستند به سمت مشاغلی بروند که کاذب است اما درآمد دارند و خبری از مالیات نیست.
لزوم انطباق آموزشها با نیازهای بازار کار؛

ریزش اشتغال کشور از بخش صنعت به خدمات

معاون وزیر کار می‌گوید: توانمندی نیروی کار و داشتن مهارت لازم در ورود به بازار کار موثر است.
برگزاری اولین جلسه دستمزد سال ۱۳۹۶ در شورای عالی کار؛

وعده وزیر کار برای ایجاد ۷۰۰ هزار شغل

مهمترین اخبار هفته جاری به تشکیل اولین جلسه دستمزد شورای عالی کار، جذب ۲۱ هزار متقاضی کار در استان تهران و وعده ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال ۱۳۹۶ اختصاص داشت.
وزیر رفاه؛

امکان استخدام دولتی دیگر وجود ندارد

وزیر رفاه با بیان اینکه متأسفانه گاهی قوانین مانند توری تنیده شده‌اند و مانع کارآفرینی می‌شوند، گفت:با جهت‌گیری دولت، اشتغال را برای افراد تحصیل کرده فراهم می‌کنیم چون دیگر امکان استخدام در دولت و مشاغل بزرگ وجود ندارد.
دستمزد کارگران در سال ۹۶؛

۸۱۲ هزار تومان کفاف ۸روز زندگی را می دهد/ چندشغله شدن کارگران با کاهش قدرت خرید

امنیت شغلی، توجه به معیشت کارگران،جلوگیری از واردات بی رویه، توجه به تولید داخلی، اجرای ماده ۴۱ قانون کار مباحثی بود که در راستای افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۶؛ در برنامه تیتر امشب مورد بررسی قرار گفت.
دستمزد سال آینده کارگران؛

آغاز جلسات رسمی تعیین دستمزد ۹۶ از سه اسفند

سه شنبه ۳ اسفند ماه ۹۵ اولین جلسه رسمی برای تعیین دستمزد ۹۶ آغاز می شود، امسال نیز دستمزد سال آینده کارگران مطابق بر مدل چانه زنی بین شرکای اجتماعی تعیین خواهد شد.
ریشه‌های بحران بیکاری!

چهار شاخص‌نگران‌کننده اشتغال در دهه‌ اخیر

شاخص‌های نگران کننده اشتغال در یک دهه گذشته، به خوبی روایت کننده علل بروز پدیده بحران بیکاری و اضافه شدن ۸ میلیون نفر به متقاضیان شغل است.
لشکر 5 میلیونی بیکاران؛

آمار هایی که در کشور از نرخ بیکاری در اختیار مردم قرار داده می شود صحیح نیست!!!

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با اشاره به آمار متناقض ارائه شده در خصوص نرخ بیکاری در کشور اظهار کرد: متاسفانه آمار هایی که در کشور از نرخ بیکاری در اختیار مردم قرار داده می شود صحیح نیست و باید مسئولان آمار صحیح در اختیار مردم قرار دهند و تناقض در ارائه آمار قابل قبول نیست.
علی ربیعی:

افزایش یکباره دستمزدها برای اقتصاد هیچ کشوری امکانپذیر نیست

وزیر کار با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشورها اجازه نمی‌دهد که فاصله دستمزد با سطح معیشت یکباره برطرف شود، گفت: کارگران بدانند که از هیچ تلاشی برای افزایش محدودیت سطح زندگی‌شان دریغ نخواهم کرد.
رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس:

کلیات طرح ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد

رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس گفت:کلیات طرح برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی بری اشتغال روستاییان در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسیده است.
هشدار نسبت به وضعیت اشتغال؛

مشکل بیکاری فقط با پول حل نمی‌شود

مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به طرح های اشتغالزایی گفت:برای اشتغالزایی مجموعه ای از اقدامات اساسی نظیر آموزش، نهادسازی ، تسهیل جستجوی شغل، تامین مالی، حمایت مالی، بیمه و تامین اجتماعی و... نیاز است مسلما همگی با صرف پرداخت پول قابل حل نیست.
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها