سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس مرکز بهبود کسب و کار:

مالیات نقل و انتقال ملک احتمالا از نیمه اول مرداد برخط اخذ می‌شود

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار در وزارت اقتصاد گفت: تمام سعی ما این است که در نیمه اول مرداد، دریافت آنی مالیات نقل و انتقال املاک عملیاتی و آغاز شود.
چالش های فضای کسب و کار؛

وعده‌های دولت در حوزه کسب‌وکار چیست و چرا محقق نشد؟

با وجودی که بهبود محیط کسب‌وکار وعده رئیس‌جمهور و تکلیف قانونی دولت بوده، این وعده و تکلیف عملی نشده است.تولید، محور اصلی و نیروی محرک هر اقتصادی است و منبع انرژی با هر میزان گستردگی، بدون تولید قطعاً روزی به پایان خواهد رسید. ایران اسلامی به لحاظ منابع گازی و نفت کشوری ثروتمند است، اما این با وجود همواره با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کرده است و دشمنان نیز همواره با نقاط ضعف اقتصادی این ملت را تحت فشار قرار داده‌ و در طول ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تحریم و تهدیدراابزاری برای زمینگیر کردن این ملت کرده‌اند.
رحیم زارع؛

تنزل رتبه ایران در زمینه کسب و کار در سال ۲۰۱۹

سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس، گفت: ایران در انجام کسب وکار با ۴ رتبه تنزل نسبت به سال گذشته، در رتبه ۱۲۸ از میان ۱۹۰ کشور دنیا قرار گرفته است.
یادداشت بهروز ملکی؛

مغازه بخریم؟

با اشباع تدریجی عرضهٔ املاک تجاری، جذابیت این املاک، کاهش یافت. به گونه ایکه هم اکنون، قیمت یک متر مربع مغازه در یک محله حدود ٢ تا ٤ برابر یک متر مربع آپارتمان در همان محله شده است.
بابک هاشمی پور عنوان کرد؛

فعالیت بیش از دو هزار کاریابی غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی

عضو هیات مدیره کانون کاریابی کشور با بیان اینکه سه تا ۱۰ برابر کاریابی‌های مجاز، موسسه‌های کاریابی غیرمجاز در کشور فعالیت دارند، گفت: علاوه بر این، دو تا سه هزار کاریابی غیرمجاز نیز در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند.
تبعات خروج افغانستانی‌ها بر اقتصاد؛

افزایش هزینه‌های تولید و تشدید رکود

آمار‌های سازمان‌های بین‌المللی نشان می‌دهد تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران باعث شده است که بخشی از جامعه مهاجران افغانستان به کشورشان بازگردند. وحید شقاقی در این باره گفت: «با خروج افغانستانی‌ها از کشور شاهد افزایش هزینه‌ها در بخش خدمات و بخش ساخت و ساز خواهیم بود. از طرف دیگر با کمبود نیرو هم روبه رو خواهیم شد.»
استاندارد به پارلمان اقتصاد نامه نوشت؛

تمدید حمایت از کسب‌وکارها

بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد برای تسهیل محیط کسب‌وکار به پارلمان اقتصاد کشور ارسال شد. رئیس سازمان ملی استاندارد این بسته حمایتی را در قالب نامه‌ای با دو هدف «رونق و بهبود عملکرد بخش تولید» و «تسهیل صادرات و ورود کالاهای ضروری» به رئیس اتاق بازرگانی ایران ارسال کرده است. این بسته حمایتی که در مرداد ماه سال گذشته به تصویب رسید، اکنون با تمدید یکساله، مجددا در دستور کار سیاست‌گذار قرار گرفته و رئیس سازمان ملی استاندارد بر عملیاتی شدن کامل بند‌های آن تاکید کرده است.
ویترین مغازه‌ها همچنان با شکوه؛

هفت روایت معتبر از یک روز کسالت‌بار در بازار موبایل

ویترین مغازه‌ها هنوز شکوه و جلال خود را حفظ کرده‌اند. درست است که خیلی از موبایل‌های پرزرق و برق ماکت هستند، اما هنوز می‌توان جعبه‌های آکبند آیفون را با چشمان غیرمسلح تشخیص داد. آیفون‌های ۲۵۶ و ۶۴ گیگابایتی دسته دسته کنار هم نشسته‌اند. اگر قیمت‌ها را بدانید نگران می‌شوید. باید از خودتان بپرسید طرف چطور دلش آمده موبایل‌های ۱۷، ۱۸ میلیون تومانی را این طوری بی‌ترس و لرز پشت ویترین بگذارد
بابک افقهی عنوان کرد؛

دولت حذف موانع فضای کسب و کار را برای رونق در خصوصی سازی جدی بگیرد

مدیرعامل هلدینگ تعاونی شهریار خطاب به وزیر اقتصاد گفت:دولت باید موانع فضای کسب و کار را برای رونق در خصوصی سازی جدی بگیرد. فلسفه سیاستهای کلی اصل ۴۴ صرفا واگذاری مالکیت نبوده بلکه افزایش کارآمدی اقتصاد ملی است.افقهی توضیح داد: اگر به محتوای چرایی واگذاری ها به بخش خصوصی توجه کنیم مشاهده می کنیم از آنجایی که هدف اصلی مقام معظم رهبری افزایش کارآیی بوده است ، ایجاب می کند بخش حاکمیت نظارت خود را به نحو مطلوب حفظ کند.
مهم‌ترین نکات در برون‌سپاری در کسب و کار؛

۷ قدم برای برون سپاری در کسب و کار که باید بدانید

با مهم‌ترین نکات در برون‌سپاری موفق بخشی از امور کسب‌وکار خود آشنا شوید.
کسب و کارهای امروزی ؛

B۲C و B۲B را فراموش کنید! به B۲I نیاز داریم

در دنیایی که محصولات سفارشی و تجربه مشتری، یک مزیت رقابتی مهم است، دسته‌بندی قدیمی کسب‌وکار منسوخ خواهد شد.پیتر شوارتز می‌گوید: «من همیشه با عبارت «B۲C» مشکل داشته‌ام! «مصرف‌کننده‌» نامیدن افراد، آنها را به فعالیتی واحد در زندگی‌شان تقلیل می‌دهد: خرید کالاها. زمانی که رهبران کسب‌وکار مشتریان خود را مصرف‌کننده می‌دانند، نشان می‌دهند که توجهی به آنها ندارند و تنها به فهرست خرید آنها توجه می‌کنند.»
چرا قانون ۷ساله اثرگذار نبود؟

شکست قانون بهبود کسب‌وکار

قانون بهبود محیط کسب‌وکار شکست خورد. ناهماهنگی بین دستگاه‌ها، نبودن سیستم پشتیبانی و اهتمام جدی دستگاه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین عوامل اجرا نشدن یا ناقص اجرا شدن قانون بهبود فضای کسب‌وکار اعلام شده است. اگرچه پیش از این، تنها بخش خصوصی بود که نسبت به بی‌توجهی به قانون مذکور هشدار می‌داد، اما این بار دولتی‌ها هم اذعان داشتند که این قانون بعد از گذشت هفت سال از تصویب آن به‌طور کامل اجرایی نشده و عملا شرایط برای کار سخت‌تر شده است.
چرا قانون هفت ساله اثرگذار نبود؟

شکست قانون بهبود کسب‌وکار

قانون بهبود محیط کسب‌وکار شکست خورد. ناهماهنگی بین دستگاه‌ها، نبودن سیستم پشتیبانی و اهتمام جدی دستگاه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین عوامل اجرا نشدن یا ناقص اجرا شدن قانون بهبود فضای کسب‌وکار اعلام شده است. اگرچه پیش از این، تنها بخش خصوصی بود که نسبت به بی‌توجهی به قانون مذکور هشدار می‌داد، اما این بار دولتی‌ها هم اذعان داشتند که این قانون بعد از گذشت هفت سال از تصویب آن به‌طور کامل اجرایی نشده و عملا شرایط برای کار سخت‌تر شده است.
تعامل سازمان تامین اجتماعی با بنگاه‌‌ها بیشتر می‌شود؛

بسته حمایتی برای کسب‌و‌کارها

وزارتخانه‌های اقتصادی یکی پس از دیگری بسته‌های خود برای رونق را اعلام می‌کنند. پیش از این، وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته حمایتی خود را در ۷محور و ۳۵پروژه اعلام کرده بود و حال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکانیزم حمایتی این وزارتخانه از بنگاه‌های تولیدی را در ۱۷ بند رونمایی کرد. گفته می‌شود که محمد شریعتمداری با ابلاغ این بخشنامه سعی دارد تا تعامل بین سازمان تامین‌اجتماعی و بنگاه‌های بخش خصوصی را در مورد دریافت حق بیمه در سال رونق تولید بیشتر کند.
اینفوگرافیک؛

۱۰ شغل برتر جهان در ۱۰ سال آینده

گروه تخصصی موضوعات اقتصادی، طی تحقیقی ۱۰ شغل برتر جهان در ۱۰ سال آینده را مشخص کرد.
آهنی‌ها:

مجلس به کارآمدی قوانین اقتصادی توجه کند

کارشناس اقتصادی با اشاره به قانون گذاری مجلس گفت: قوانین مجلس کارآمد نیست و به تعطیلی واحدهای اقتصادی منجر می‌شود.
شغل های پردرآمد؛

پولدارهای ایران چه شغل‌هایی دارند؟ +اینفوگرافیک

در اینفوگرافیک زیر مشاغل پر در آمد ایران را می بینید که پردرآمدترین آن ها جراحی پلاستیک است.
هدف اقتصادی ؛

قدم اول بهبودفضای کسب و کار است

«رونق تولید» هدف تعیین شده برای مسئولان ارشد کشور در بخش‌های مختلف در سال‌جاری است. در ادامه نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب، سال‌جاری نیز به‌عنوان رونق تولید نامگذاری شده است.تحولات بیرونی و درونی سال‌های اخیر بخصوص سال گذشته بیش از هر زمان دیگری اقتصاد ایران را نیازمند رونق تولید کرده است، برنامه‌ای که می‌تواند با اجرای دقیق ضمن پر کردن خلأهای موجود باعث شکوفایی اقتصاد ایران شود.
نتایج پایش امنیت سرمایه‌گذاری؛

گزارش مجلس از وضعیت کسب و کار

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی عوامل تاثیرگذار بر امنیت سرمایه‌گذاری و پایش انجام شده در تابستان گذشته را اعلام کرد.
معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در گزارشی ارائه کرد؛

۱۰ پیشنهاد برای قفل‌های کسب و کار

روند کند رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری طی سال‌های اخیر ضرورت توجه بیش از پیش نسبت به مقوله تولید را نمایان ساخته است؛ به‌گونه‌ای که لزوم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از رکود، به‌کارگیری ظرفیت‌های خالی و گسترش ظرفیت‌های جدید برای عبور از رکود بخش تولید دو چندان مورد توجه قرار گرفته است و این امر موجب شد تا معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۰ پیشنهاد برای بهبود کسب و کار ارائه کند تا با بهبود این فضا شاهد فراهم شدن شرایط برای رونق تولید در کشور باشیم.
صفحه  از ۲۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها