سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرکز پژوهش‌های مجلس؛

فضای کسب‌وکار ایران بدتر شده است

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش سال 2018 انجام کسب و کار بانک جهانی پرداخت.
بررسی فضای کسب و کار؛

ارزیابی ۲۶۸ تشکل اقتصادی از محیط کسب و کار ایران

آمار رسمی حکایت از آن دارد که فضای کسب و کار در ایران هنوز هم با مشکلات جدی مواجه است، این در حالی است که هر روز که می‌گذرد، وضعیت بانکها وخیم‌تر شده و توان وام‌دهی آنها کاهش می‌یابد.
خاصیت های انتخابات ؛

شغل‌های انتخاباتی را بشناسید!

یکی از خاصیت های انتخابات این است که به فراخور فضای رقابتی آن بعضی از مشاغل را با خودش درگیر می کند و به کسب و کار بعضی دیگر حسابی رونق می بخشد.
گفتگو با یک کارشناس اقتصادی؛

بهبود شرایط بازار کار با ثبت قراردادها در سامانه

موسی غنی‌نژاد گفت: در صورت ایجاد سامانه‌ یکپارچه اطلاعاتی شرایط بازار کار بهبود پیدا می کند.
یک کارآفرین مطرح کرد؛

سنگ اندازی سازمانهای دولتی پیش پای تولید

یک تولید کننده کفش با اشاره به سنگ اندازی سازمان مالیاتی، گمرک و بیمه‌ها پیش پای کارآفرینان تاکید کرد، معضل واردات مهمترین رقیب تولید داخل است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

هدف گذاری ایجاد یک میلیون شغل در کشور طی سال جاری

اراک- معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در وزارت تعاون، ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در کشور طی سال جاری هدف گذاری شده است.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت:

چرا قانون بهبود فضای کسب و کار اجرا نشد؟/مشکلات تولید باید حل شود

قانون مستمر بهبود فضای کسب و کار در دولت دهم توسط اتاق بازرگانی آماده و به مجلس ارسال و تصویب شد، اما هرگز توسط دولت اجرا نشد.
گفت وگو با سید محمد موسوی؛

رونق تولید ملی در گرو حمایت از کارآفرینان است

در سرمایه‌داری الهی ما سود محور نیستیم، ما برکت محوریم. در این سرمایه‌داری باید به نجوای درونت گوش کنی تا نشانه‌های راهنما را بشنوی. سود، زائیده محاسبات عقلی اقتصاد است اما برکت چیزی فراتر از سود است
جوان کارآفرین؛

قارچ بکار، ۵۰میلیون سود ببر

قهاری سالانه نزدیک به ۷۰ تن قارچ تولید می کند و هر کیلو را به قیمت ۵هزار تومان می فروشد. وی می گوید: سود خالص از پرورش قارچ برایم سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون است.با پیشنهاد خواهرم وارد این حوزه شدم.
زبان بدن در مصاحبه های کاری؛

اهمیت زبان بدن در مصاحبه‌ شغلی

می‌دانیم تسلط بر مهارت‌های کلامی لازمه‌ی پیروزی در مصاحبه‌های شغلی است. پس چرا خیلی از آنهایی که بیان نافذ دارند و حتی با رزومه‌ی پر و پیمان دعوت به مصاحبه می‌شوند، باز هم نتیجه‌ی مطلوب نمی‌گیرند؟ این دسته از جویندگان کار احتمالا یادشان رفته مهارت‌های غیرکلامی مانند زبان بدن به اندازه‌ی مهارت‌های کلامی و تجارب کاری مورد توجه قرار می‌گیرند. این افراد اگرچه بلدند در تعریف از قابلیت‌های‌شان ساعت‌ها سخنوری کنند، اما هنوز یاد نگرفته‌اند حرکات بدن‌شان را با کلامی که از دهان‌شان خارج می‌شود هماهنگ کنند. در نتیجه، با اینکه ادعا دارند کارکشته‌ی حرفه‌ی خودشان هستند، زبان بدن‌شان چیز دیگری را نشان می‌دهد، طوری که کارفرما دچار گمراهی می‌شود.
چطور اجازه دادم این اتفاق بیافتد؟

چطور هم به کار برسیم هم به زندگی؟

تقریبا ده سال قبل، در یک سفر کاری از هیوستون به نیویورک، متوجه خانم متشخصی شدم که روی صندلی کنار من نشسته بود. چیزی نگذشت که با هم آشنا شدیم. او مدیر فروش یک شرکت فناوری بود. بعد از خوش‌‌وبش‌،کمی راجع به زمینه‌های کاری‌مان و دلیل سفرمان به نیویورک حرف زدیم. چند دقیقه‌ای مشغول صحبت کردن بودیم که من – چون برای مطالعه نیاز به سکوت داشتم – روزنامه‌ام را از کیفم درآوردم. اما او متوجه منظور من از این‌ کار نشد و تا آخر پرواز به حرف زدن ادامه داد، بدون این‌که من کوچک‌ترین مشارکتی در بحث داشته باشم!

تنها راه واقعنِ واقعن پولدار شدن

رسیدن به ثروت خیلی زیاد، نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری روی خود و دیگران، ریسک‌پذیری، انجام دادن صد تا کار کوچولوی درست… و در نهایت انجام دادن یکی دو تا کار بزرگِ خیلی درست است.

هفت استراتژی خلاقانه‌ بازاریابی برای وقتی که بودجه‌ شما محدود است

بودجه‌ بازاریابی ‌اندک شما نباید مانع به نمایش گذاشتن استارتاپ شما شود. تلاش برای ‌ایجاد ارتباطات، مراسم، مهارت‌ها و وبسایتی خاص می‌تواند تغییر غیرمنتظره‌ای را در کسب‌وکارتان ‌ایجاد کند. شما از چه استراتژی خلاقانه‌ای برای بازاریابی و در معرض دید قرار دادن کسب‌وکارتان استفاده خواهید کرد؟

هفت استراتژی بازاریابی ربایشی که استارتاپ‌ها باید بدانند

مفهوم بازاریابی از طریق «افراد تاثیر‌گذار» نسبتا ساده است، اما انجام آن در عمل کمی سخت‌تر است. ایده‌ی این استراتژی هدف قرار دادن «افراد تاثیر‌گذار» در صنعت شما است. این افراد رهبران فکری و تاثیرگذاری می‌باشند که شهرت بالایی داشته و دارای بزرگترین بخش از مخاطبان در محل زندگی شما می‌باشند.

کارآفرینی چه سختی‌هایی دارد و چطور نباید تسلیم‌شان شد؟

یک مربی در لحظات بحرانی به بازیکنانش که افسرده در رختکن وِلو شده‌اند و امیدی برای شروع نیمه‌ی بعدی بازی ندارند می‌گوید: «تسلیم نشید.» کارآفرینانی که در موقعیت‌های دشوار گیر می‌کنند و فشار کار برای‌شان غیرقابل تحمل می‌شود نیز دقیقا همین جمله را مدام با خودشان تکرار می‌کنند که «نه، من نباید تسلیم بشم.

راز موفقیت کسب و کارهای کوچک چیست؟

بسیاری از کارآفرینان حتی بدون آموزش دیدن، از نظر فنی در زمینه‌ی فعالیت خود متخصص هستند و اصول مدیریتی را هم خوب می‌شناسند. در اینجا منظور ما از «مدیریت»، بخشی از کسب و کار است که به تخصص‌های فنی مربوط نمی‌شود، بلکه بیشتر به فعالیت‌های پشت صحنه می‌پردازد.
دستفروشي، تهديد يا فرصت؛

يک‌ سوم از جمعيت فعال در بازار کار، شغل غير‌رسمي دارند

طبق آمارها، در حدود يک‌سوم از جمعيت فعال در بازار کار کشور در بخش غيررسمي مشغول به فعاليت‌ هستند که چندان به پايداري و امنيت شغلي خود اميدوار نيستند، بسياري از اين نيروي کار شاغل در بخش غيررسمي، «دستفروشان» هستند که در اين روزهاي پاياني سال، حضورشان در خيابان‌ها و فضاهاي عمومي شهر پررنگ‌تر است. مسئله اقتصاد غيررسمي در سال‌هاي اخير نه‌تنها در ايران بلکه در سطح بين‌المللي هم ذهن کارشناسان را به خود مشغول کرده است.
مقررات‌زدایی در محیط کسب‌و‌کار؛

دو گام جدید برای کاهش تورم مقررات

کندی در روند حذف مقررات مزاحم در محیط کسب‌و‌کار موجب شد تا در راستای عبور از این حرکت حلزونی دو رویکرد جدید در دستور کار قرار گیرد. «جلوگیری از خلق مجوزهای جدید» و «اصلاح فرآیند 20 درصد مجوزهایی که 80 درصد اثرگذاری در محیط کسب‌وکار را دارند» اقدامات جدید دفتر پایش و بهبود محیط کسب‌و‌کار برای تسهیل در مقررات‌زدایی محسوب می‌شود. بررسی صورت گرفته بیانگر آن است که «نداشتن اختیارات لازم شرکت‌کنندگان در بررسی مجوزها، تعداد افراد شرکت‌کننده در بررسی، جزم‌گرایی و ملاحظه موقعیت شغلی و سازمانی» سه عامل کندی حذف مقررات مزاحم محسوب می‌شوند.
فعالان حوزه کار می‌گویند ؛

شغل هست ولی روحیه کار نیست!

فعالان حوزه کار می‌گویند ایجاد شغل تنها به پول و نقدینگی نیاز ندارد و اگر فرهنگ کار و روحیه کار کردن تقویت شود دیگر کسی بیکار نمی‌ماند.
اسنپ‌ها انحصار را شکستند؛

ارزیابی یک کارشناس اقتصادی از کسب‌وکارهای نوین اینترنتی

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه از بین بردن انحصار مهمترین ویژگی کسب و کارهای نوین اینترنتی از جمله اسنپ است، گفت: کنار گذاشتن تمرکز گرایی منجر به عادلانه شدن درآمدها و اشتغال زایی می شود.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها