سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نکاتی در مورد موفقیت کاری؛

کدام رفتار مدیران باعث نارضایتی کارمندان خود می شود؟

شما کارمند هستید یا مدیر؟ اگر مدیر هستید، تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه رفتاری باعث می شود تا کارمندان شما، فقط از روی اجبار و وظیفه کارهای معمولشان را انجام دهند و دیگر نسبت به کارشان احساس مسئولیت نداشته باشند؟ اگر کارمند هستید، تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که چه برخورد و رفتاری از مدیرتان باعث می شود تا با حس نارضایتی فقط کار تکلیفی خود را انجام دهید؟ ما در این مطلب به رفتارهایی می پردازیم که رفتارهای اشتباه مدیران که موجب نارضایتی کارمند می شود. اگر مدیر و یا کارمند هستید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم این رفتارها را بررسی کنیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دستگاه ها با طرح حذف مجوزهای غیرضروری کسب و کار همراه نیستند

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد برخی مجوزهای غیرضروری در هیات مقررات زدایی حذف شده است اما برخی نهادها و دستگاه های اجرایی در این مسیر سرسختی می کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

بیکاری ریشه در بی‌رونقی فضای کسب و کار دارد/ تجربه توزیع پول برای اشتغال‌زایی موفق نبود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تجربه ناموفق کشور در زمینه توزیع پول برای اشتغالزایی گفت: برای رفع ریشه‌ای معضل بیکاری باید فضای کسب و کار کشور رونق و بهبود بیابد.
تمرکز بر مشتری؛ راز موفقیت آمازون؛

نگاهی به مدل و استراتژی کسب‌وکار غول تجارت الکترونیک دنیا

بیست سال است که آمازون را زیر نظر دارم و در کتاب‌هایم، از تجربیات و فعالیت‌های این شرکت به‌عنوان مطالعه موردی استفاده می‌کنم. همه کسب‌وکارها، از کوچک تا بزرگ، از استارت‌آپ‌ها تا شرکت‌های بزرگ بین‌المللی می‌توانند استراتژی دیجیتال این شرکت را الگو قرار دهند و از آن درس بگیرند، به ویژه در زمینه تمرکز بر مشتری، به‌کارگیری تکنولوژی‌های دیجیتال و استفاده از آزمایش، تجزیه و تحلیل به منظور بهبود نتایج.
دومین همایش ملی بهبود محیط کسب و کار؛

وضعیت جهانی و مسائل کارفرمایان ایرانی

این مقاله، بهبود محیط کسب و کار ایران را از زاویه حل یکی از مشکلات تولیدکنندگان موجود یعنی هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم تامین اجتماعی بر کسب و کارها تحلیل می‌کند. به این منظور، ابتدا براساس وضعیت ایران با سایر کشورها از نظر سهولت پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی مقایسه می‌شود. سپس فرایندها و مسائل خاص کسب و کارها در تمکین قوانین تامین اجتماعی کشور تحلیل خواهد شد.
گزارش بانک جهانی؛

وضعیت ایران در شاخص سهولت کسب و کار چگونه است؟

در این گزارش علاوه بر بررسی وضعیت ایران در شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است، به بررسی جزئیات این شاخص پرداخته شده است.
سید کامل تقوی نژاد خبر داد:

شناسایی ۱۵ هزار کسب و کار جدید

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: هیچ استارت آپی تاکنون یک ریال مالیات بر درآمد پرداخت نکرده و صرفا مالیات بر ارزش افزوده از سوی این کسب و کارها پرداخت شده است.
فضای کسب و کار در ایران؛

چشم‌انداز محیط کسب و کار

اقتصاد ایران در نیم قرن گذشته هیچ‌گاه از شاخص‌های مناسبی در فضای کسب و کار برخوردار نبوده است. همواره دولت‌ها در این زمینه شعارها و وعده‌های متعددی را طرح کرده‌اند اما بخش خصوصی هرگز نتوانسته فضای لازم را به‌دست بیاورد.
نحوه برخورد در محیط کار؛

۱۵ نکته‌ای که باعث پیشرفت شغلی‌ می‌شود

در هر محیط کار (از شرکت‌ها و ادارات گرفته تا رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها) شرایط خاصی برای استخدام افراد جدید وجود دارد. اما ویژگی مشترک تمام محیط‌های کاری، نحوه‌ برخورد در محیط کار و رفتار کارکنان است که اتفاقا یکی از پارامترهای مهم برای استخدام شمرده می‌شود.
انتقاد فین‌تک‌ها به الزام فروشندگان خانگی به کسب مجوز؛

شناسنامه‌ برای کسب‌وکارهای خرد اینترنتی

هفته گذشته جلسه مشترکی با حضور نهادهای مختلف برگزار و در آن مقرر شد، آن دسته از مشتریان یا کاربران فین‌تک‌ها که از طریق پرداخت‌یارها (شرکت‌های فین‌تک که امکان شیوه‌های پرداخت را تسهیل می‌کنند) خدمتی را ارائه کرده و در قبال آن پولی دریافت می‌کنند، باید از اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی جواز کسب بگیرند. البته اعطای مجوز در حالی به اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی واگذار شد که به گفته سخنگوی این اتحادیه در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد»، اتحادیه نماینده‌ای در جلسه مذکور نداشت.
امیرحسین غفاری نژاد -کارشناس اقتصادی طی یادداشتی عنوان کرد؛

ارزیابی محیط اقتصاد کلان

نوسانات شدید نرخ ارز در ماه‌های اخیر زمینه بروز اختلالات وسیع را در محیط کسب و کار فراهم کرده است. این امر در شرایطی رقم خورده که تا پیش از این واحدهای فعال در محیط کسب و کار با چالش‌های جدی روبه‌رو بوده‌اند.
کیث ولینگز خبر داد؛

حمایت از ورود کسب‌وکارهای انگلیسی به ایران

مدیر دپارتمان تجارت بین‌الملل سفارت بریتانیا در تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه بانک‌های ایرانی با مشکل تاخیر در ایجاد روابط کارگزاری با بانک‌های بزرگ بین‌المللی روبه‌رو هستند این ضرورت وجود دارد که ایران استانداردهای مربوط به انطباق مقررات خود را بهبود ببخشد. کیث ولینگز، درباره این دپارتمان گفت: با ارائه اطلاعات و ارتباطات، از ورود کسب‌وکارهای انگلیسی به بازار ایران حمایت می‌کنیم.
موفق ها چکار می‌کنند؟!

پنج تاکتیک برای پوست اندازی درآمدی یک کسب و کار

میلیون‌ها نفری که هر روزه از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند هرگز زمانی برای کسب درآمد همانند یک کارآفرین نداشته‌اند. با وجود این، اگر شما زمانی را صرف گروه‌های کارآفرینانه به‌صورت آنلاین کنید؛ احتمالاً شما هم ریز و بم همان داستان را درخواهید یافت.
الگوهای عمومی برای تداوم کسب‌وکار؛

راهکارهایی برای مدیریت منابع انسانی بنگاه‌های اقتصادی در شرایط دشوار اقتصادی

بسیاری از شرکت‌ها در شرایط دشوار اقتصادی و زمانی که نیاز به کاهش هزینه‌ها یا شناسایی استراتژی‌های جدیدی برای تداوم کسب و کار خود دارند، درباره نحوه تعامل با منابع انسانی خود دچار چالش و ابهامات گوناگونی می‌شوند. منظور از شرایط دشوار اقتصادی بنگاه در این متن، اشاره به شرایطی دارد که ممکن است مستقلا برای آن بنگاه و صرف‌نظر از شرایط اقتصادی در محیط بیرونی به‌وجود آمده باشد یا تحت تاثیر شرایط محیطی هم قرار گرفته باشد.
دلایل بهبود رتبه ایران؛

بررسی رتبه جهانی ایران و کشورهای منطقه درگزارش سهولت کسب و کار 2018

گزاش رتبه جهانی کسب و کار 2018 نشان می دهد که اگرچه رتبه ایران بهبود پیدا کرده است اما هنوز هم جزء بدترین رتبه ها در منطقه و جهان می باشد.
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛

شناسایی فعالیت 32 هزار کسب و کار اینترنتی

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی گفت: هم اکنون 32 هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور در حال فعالیت است.

فروش اینترنتی در کشور چقدر است؟

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی گفت: هم اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور در حال فعالیت است.
رئیس اتحادیه توزیع‌کنندگان و فروشندگان جراید تهران:

فروش روزنامه اندازه پول ناهار ما نمی‌شود/فکر می‌کنند چون زور دارند می‌توانند هر حکمی بدهند

فکری گفت: اینکه ما چه چیزی را بفروشیم و یا تداخل صنفی با دیگر اصناف داشته باشیم یک مساله کاملا درون‌اصنافی است و مرجع رسیدگی آن اتاق اصناف است و ربطی به شهرداری ندارد. آنها فکر می‌کنند چون قدرتمند هستند و زور دارند می‌توانند هر حکمی بدهند.

نقشه گوگل کسب‌وکارهای ایرانی را تحریم کرد

گوگل دور جدیدی از تحریم‌های خود را برای ایران آغاز کرده و این‌بار دسترسی API نقشه خود را برای وب‌سایت‌ها با دامنه ir مسدود نموده است.
دکتر حسین سلاح ورزی:

جسارت جراحی در فضای کسب و کار را نداریم

وقتی درباره حمایت از تولیدات و کالای ایرانی سخن می‌گوییم سخن ما در آغاز واجد شفافیت و وضوح گول زننده‌ای است. تصور ما بر این است که موضوع کاملاً ساده است حتی بُعد احساسی و ملی هم به داستان می‌دهیم درحالی که داستان بیشتر شبیه فضای قصه‌های پادشاه و گداست یعنی که پیچ و تاب‌های بسیاری وجود دارد تا قهرمان دست خالی داستان ما بتواند به وصال دختر پادشاه - حمایت از تولید داخلی برسد.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها