سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فروش اینترنتی کالا؛

استفاده از برچسب‌های اصالت کالای تقلبی در دیجی‌کالا

27 تیرماه امسال بود که مدیران دیجی‌کالا در نشست خبری‌ای که به مناسبت همکاری با سایت روکلند و ارائه محصولات FMCG برگزار شده بود، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران حاضر در جمع گفتند: «ما به هیچ‌عنوان از محصولات قاچاق استفاده نمی‌کنیم و به حقوق مشتری و فروشنده احترام می‌گذاریم و می‌توان گفت یکی از دلایلی که برخی محصولات، قیمتی بالاتر از بازار دارند هم این مورد است. ما می‌توانستیم کالای قاچاق را حتی با قیمتی پایین‌تر از بازار در سایت عرضه و مشتریان بی‌شماری جذب کنیم اما هیچ‌وقت این کار را نمی‌کنیم و از هیچ‌گونه کالای قاچاقی در سایت استفاده نمی‌کنیم.» حرف و حدیث درمورد نحوه کسب‌وکار و فعالیت دیجی‌کالا در عرصه اقتصادی جامعه بسیار است، برخی می‌گویند قیمت‌های درج‌شده محصولات با قیمتی که آن محصول در بازار دارد، بسیار متفاوت است.
معاون شریعتمداری؛

سایه سنگین برخی تصمیمات بر فضای کسب و کار

معاون وزیر صنعت با اشاره به تبعاتی که برخی تصمیمات کنونی در اقتصاد برای فضای کسب و کار ایجاد کرده است، گفت: فاز دو طلای زرشوران ظرف دو هفته آینده عملیاتی می‌شود.
دانستنی ها؛

دوزخ، برزخ، بهشت محیط کسب‌وکار چگونه بود؟

کیفیت محیط کسب‌وکار ارتباط تنگاتنگی با کیفیت دولت و مقررات دولتی دارد. طبق این تعریف، اصلاح محیط کسب‌وکار بسیار زمانبر و تدریجی است و سال‌ها باید در مسیری مشخص ادامه یابد.
کسب و کارهایی که رونق گرفت!؛

کار و بار سمساری‌ها سکه شد

«افزایش قیمت دلار و تحریم برای هر صنفی بد بود اما برای ما نان داشت».این جمله یکی از سمساری‌های قدیمی پایتخت است. او در گفت و گو با «ایران» از سکه شدن این روزهای کسب و کارش می‌گوید و از اینکه گرانی دامنگیر بازار شده، خوشحال است.
دانستنی ها؛

آشنایی با رمز و راز بازاریابی

حداقل ده فرایند وجود دارند که اگر همگی آنها به دنبال یکدیگر انجام شوند، می توان گفت که بازاریابی انجام شده است.
تفاوت واقعیت افزوده و مجازی؛

آینده بازار واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

«گریک نیکُلز» از ربوتیکس تحلیلی جدیدی درباره بازار آینده واقعیت مجازی/ VR و واقعیت افزوده / AR نوشته و معتقد است بازار ابزارهای واقعیت افزوده بیشتر از واقعیت مجازی گل خواهد کرد.
دانستنی ها؛

برندسازی شخصی و یک راز مهم که نمیدانید

اکثر افراد مطرح؛ مشهور و به نوعی #برند در لحظاتی که باید سکوت کنند نه تنها ساکت نیستند بلکه با هیجان و شور، اِدعاهائی زیاد بررویِ کسب و کار، تخصص و برند خود سخنرانی میکنند و نظر میدهند. چه‌در دنیای مجازی و چه واقعی، البته مشاهده شد شدت این امر در جمعهای خصوصی گاها بیشتر است.
رد پای پررنگ رانت؛

جدی تر شدن مانعی به نام وجود رانت بر سر راه کسب و کارها

در علم اقتصاد رانت به درآمدی گفته می شود که بدون تلاش به دست آید. آمارها نشان می دهند که در یک سال اخیر وجود انحصار، امتیاز یا هر نوع رانت به یک یا تعدادی از رقبا در بازار به مانع جدی تری بر سر راه کسب و کارها تبدیل شده است.
معاون وزیر صمت؛

20 میلیارد تومان واریزی دولت را در قالب بسته‌های حمایتی توزیع می‌کنیم

معاون وزیر صمت گفت: بدهی دولت بابت جوایز صادراتی به 366 میلیارد تومان رسیده است که تاکنون 20 میلیارد تومان به صورت علی الحساب به حساب سازمان توسعه تجارت واریز شده که ما آن را در قالب بسته‌های مختلف حمایتی توزیع خواهیم کرد.
یادداشت هادی عطریانفر؛

سنجش اثربخشی تبلیغات قبل از اجرا

امروزه بخش عمده‌ای از بودجه بازاریابی شرکت‌ها صرف تولید و پخش آگهی‌های تبلیغاتی می‌شود و شرکت‌ها همواره علاقه‌مند هستند بدانند چه میزان در رسیدن به اهداف تبلیغاتی خود موفق بوده‌اند؛ آیا آگهی‌های تلویزیونی یا بیلبوردهای آن ها بهتر از رقبا دیده شده است؟ آیا توانسته‌اند میزان آگاهی از برند را در میان مخاطبان هدف افزایش دهند؟ آیا کمپین تبلیغاتی‌شان ارزش هزینه‌های مالی آن را داشته است؟ و نهایتا اینکه آیا توانسته‌اند تاثیر لازم را بر مخاطب بگذارند و رفتار مصرف او را تغییر دهند؟ پاسخ به این سوالات در حوزه سنجش اثربخشی تبلیغات است.
راهکارهای برون‌رفت از بحران اقتصادی؛

کسب‌وکارها چگونه از بحران‌های اقتصادی جان سالم به در ببرند؟

گرچه تقریبا هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند به‌طور کامل از پیامدهای رکود در امان باشد اما اگر بدانید رکود چگونه بر کسب‌وکارتان تاثیر خواهد گذاشت، می‌توانید برای به حداقل رساندن تاثیرات آن برنامه‌ریزی کنید. شاید در این پروسه حتی بتوانید فرصت‌های جدید را شناسایی کنید. با برنامه‌ریزی، بازبینی و نظارت بر کسب‌وکارتان می‌توانید اطلاعاتی به‌دست آورید که برای ایجاد تغییرات لازم است. شما برای رسیدن به ثبات مالی چاره‌ای جز اعمال تغییرات ندارید. این اقدامات کمک می‌کند تا راحت‌تر نسبت به بحران واکنش نشان دهید .
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس خبرداد:

به رتبه ۱۲۴ سهولت کسب‌وکار سقوط کرده‌ایم

حمیدرضا فولادگر گفت:وزارت اقتصاد مامور شناسایی موانع سهولت کسب و کار شده است.
در نشست هم‌اندیشی اعلام شد؛

جایگاه ایران در معرفی برندهای جهانی

در نشست هم‌اندیشی انجمن ملی برند اعلام شد که ایران جایگاه مناسبی در این بخش ندارد.
میرشجاعیان خبر داد؛

بی‌تدبیری آبفا عاملی برای اُفت رتبه سهولت کسب‌و‌کار جهانی

میرشجاعیان گفت: آبفا با بی‌تدبیری خود در قطع خودسرانه همکاری با شهرداری، عاملی برای افزایش رتبه سهولت کسب و کار کشور شد.
بحران افزوده به چالش‌های کسب‌وکار؛

فیلترینگ در کمین کسب وکارهای آنلاین

ردپای فیلترینگ حالا بیشتر در فضای مجازی دیده می‌شود، گاه در حوالی اپلیکیشن‌ها و زمانی در فضای کسب و کارهای مجازی. با وجود اینکه دولت امسال با شعار حمایت از کالای ایرانی سال کاری خود را شروع کرده و قرار است حمایت همه‌جانبه از کالای ایرانی صورت بگیرد، طی هفته‌های اخیر برخی از سایت‌هایی که مشغول به کار تبلیغات در فضای مجازی بودند فیلتر و چندی بعد رفع فیلتر شدند. اتفاقی که تاکنون درباره برخی سایت‌های فروش آنلاین بلیت‌های هواپیمایی و اپلیکیشن‌های تاکسی‌های اینترنتی هم افتاده است.
یادداشت ارشد حسینی؛

کسب‌و‌کار تفننی، بلای جیب و جان

وقتی از افراد پا به سن گذاشته‌، سوال کنید که بیشترین حسرت‌های زندگی‌شان چه چیزهایی هستند، قریب اتفاق می‌گویند کارهایی که در دوران جوانی انجام نداده‌اند. انگار یک‌ عمر هفتاد، هشتاد ساله، یک بازه کوتاه اثرگذار به نام جوانی دارد و بعد از آن چارچوب زندگی چنان به انسان فشار می‌آورد که حتی فرصت فکر کردن را از وی می‌گیرد. دوران جوانی دوران یادگیری و سیر منطقی، پله‌های اصلی موفقیت در آینده خواهد بود.
نکاتی در مورد موفقیت کاری؛

کدام رفتار مدیران باعث نارضایتی کارمندان خود می شود؟

شما کارمند هستید یا مدیر؟ اگر مدیر هستید، تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه رفتاری باعث می شود تا کارمندان شما، فقط از روی اجبار و وظیفه کارهای معمولشان را انجام دهند و دیگر نسبت به کارشان احساس مسئولیت نداشته باشند؟ اگر کارمند هستید، تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که چه برخورد و رفتاری از مدیرتان باعث می شود تا با حس نارضایتی فقط کار تکلیفی خود را انجام دهید؟ ما در این مطلب به رفتارهایی می پردازیم که رفتارهای اشتباه مدیران که موجب نارضایتی کارمند می شود. اگر مدیر و یا کارمند هستید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم این رفتارها را بررسی کنیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دستگاه ها با طرح حذف مجوزهای غیرضروری کسب و کار همراه نیستند

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد برخی مجوزهای غیرضروری در هیات مقررات زدایی حذف شده است اما برخی نهادها و دستگاه های اجرایی در این مسیر سرسختی می کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

بیکاری ریشه در بی‌رونقی فضای کسب و کار دارد/ تجربه توزیع پول برای اشتغال‌زایی موفق نبود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تجربه ناموفق کشور در زمینه توزیع پول برای اشتغالزایی گفت: برای رفع ریشه‌ای معضل بیکاری باید فضای کسب و کار کشور رونق و بهبود بیابد.
تمرکز بر مشتری؛ راز موفقیت آمازون؛

نگاهی به مدل و استراتژی کسب‌وکار غول تجارت الکترونیک دنیا

بیست سال است که آمازون را زیر نظر دارم و در کتاب‌هایم، از تجربیات و فعالیت‌های این شرکت به‌عنوان مطالعه موردی استفاده می‌کنم. همه کسب‌وکارها، از کوچک تا بزرگ، از استارت‌آپ‌ها تا شرکت‌های بزرگ بین‌المللی می‌توانند استراتژی دیجیتال این شرکت را الگو قرار دهند و از آن درس بگیرند، به ویژه در زمینه تمرکز بر مشتری، به‌کارگیری تکنولوژی‌های دیجیتال و استفاده از آزمایش، تجزیه و تحلیل به منظور بهبود نتایج.
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها