سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو اتاق بازرگانی :

آمار بالای بیکاری نشان دهنده عدم بهبود فضای کسب و کار است

شمس اردکانی گفت: بهبود فضای کسب و کار یا اصولا سهولت کسب و کار شاخصهای ملی و بین المللی دارد. در اندازه گیریهایی که براساس اعداد و ارقام این شاخصها انجام شده، ما موفق نبوده‌ایم، دلیل اصلی این مسئله این است که بروکراسی کشور اعتقادی به انضباطی که منجر به بهبود فضای کسب و کار شود ندارد.
فاطمه دانشور مطرح کرد؛

کارآفرینان سرمایه گذاری ‌های پرریسک نکنند

کارآفرین و تاجر ایرانی گفت:«بهتر است پرداختن به کارهایی که جنبه لوکس دارد کاهش یابد. با چک و سفته معامله نکنید.در چنین شرایطی موقتا باید منتظر ماند تا آرامش به بازار کسب و کار بازگردد تا بتوان درباره وضعیت اشتغال اظهارنظر کرد. »
ضرورت توسعه پیام رسان بومی؛

ظرفیت درآمدزایی 9 میلیارد دلاری پیام رسان بومی برای کشور

8 دلیل از اثرات پیام رسان بومی در اقتصاد کشور نشان می دهد این کسب و کار ظرفیت 9 میلیارد دلار درآمدزایی برای کشور را دارد و صرف نبود مزیت در دوره فعلی نمی تواند توجیهی برای عدم ورود به عرصه پیام رسان بومی باشد.
علت افزایش هزینه تولید چیست؟

بهبود فضای کسب و کار با بروکراسی اداری همخوانی ندارد

کارشناسان معتقدند هنوز بستر‌های مناسب برای ایجاد فضای امن سرمایه‌گذاری و کسب و کار در کشور فراهم نشده است.
شرایط حضور تامین‌کنندگان در مجتمع تجاری تاپ؛

سرمایه‌گذاری تجارت الکترونیک پارسیان در فروشگاه اینترنتی kala.ir

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در راستای حمایت از استارتاپ‌ها و پروژه‌های تاثیرگذار در معیشت مردم و فرهنگ مرتبط با تجارت الکترونیک، در فروشگاه اینترنتی kala.ir سرمایه‌گذاری کرد.
راسته مارک فروشان بازار تهران؛

اینجا مارک آدیداس می‌زنیم؛ ساخت ایران!

سال هاست که تولیدکنندگان ایرانی برای فروش محصولاتشان از مارک خارجی استفاده می‌کنند. سری به صنف مارک فروشان زدیم. افرادی که می‌گویند این ایام سفارش مارک ایرانی نسبت به قبل رونق گرفته.
افشای ابعاد پنهان یک ادعا؛

«تلگرام»، اشتغال‎زا یا اشتغال‎زدا؟

طی یکی دو سال اخیر بارها از زبان برخی مسئولان شنیده‌ایم که تلگرام اشتغال‌زایی کرده است، در این گزارش ابعاد پنهان این ادعا را واکاوی کرده‌ایم تا مشخص شود؛ تلگرام بیشتر اشتغال‌زایی کرده یا اشتغال‌زدایی؟
اصلاح کند فضای کسب‌وکار؛

۲۰۰۲ فعال اقتصادی، محیط کار در زمستان ۹۶ را ارزیابی کردند

پایش ملی محیط کسب‌وکار در زمستان سال ۹۶ از نگاه ۲۰۰۲ فعال اقتصادی حاکی از این است که وضعیت محیط کار تا حدودی نسبت به ارزیابی فصل گذشته آن (پاییز ۹۶) بهتر شده است. نتایج این ارزیابی بیانگر آن است که از دید فعالان اقتصادی مشارکت‌کننده در این پایش، وضعیت محیط کسب‌وکار در دو بخش خدمات و کشاورزی به‌ترتیب مساعدترین و نامساعدترین ارزیابی شده است. در عین حال، «غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت‌ها»، «دشواری تامین مالی از بانک‌ها» و «بی‌ثباتی سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اجرایی» همچنان گره‌های اصلی کسب‌وکار هستند.
امنیت سایبری؛

پنج روش رمزگذاری برای امنیت کسب‌وکارها

امنیت سایبری یکی از بزرگترین نگرانی‌های کسب و کارهای مدرن است و هکرها که طی چند سال گذشته جسورتر و مرموزتر شده‌اند، برای آسیب زدن به کسب و کار به منظور ایجاد تخریب هرچند کوچک یا سرقت چند کارت اعتباری همیشه در کمین نشسته‌اند.
اصلاح مجوزهای کسب‌وکار؛

کارنامه دو ساله مقررات‌زدایی

عملکرد دوساله دولت درخصوص کاهش تورم مقررات منتشر شد. براساس آنچه از سوی معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد انتشار یافته، تاکنون ۲۱۱۱ مجوز در کشور احصا شده که از این تعداد، بیش از ۱۲۰۰ مجوز در کارگروه‌ها و کمیته تخصصی هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار بررسی شده و ۸۰۹ مجوز به هیات ارسال شده است. با رای هیات ۳۹۱ مجوز حذف، ۳۰ مجوز اصلاح، ۱۳۴ مجوز ادغام و در نهایت ۳۴۰ مجوز وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، سازمان‌های حفاظت محیط‌زیست و بورس اوراق بهادار و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در هیات تصویب شده است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران :

نساجی و خودروسازی ایران از قرارداد تعرفه ترجیحی زیان‌ جدی دیده‌اند/ انتشار تبعات منفی قرارداد تا دو هفته

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: پارلمان بخش خصوصی تبعات منفی قرارداد تعرفه ترجیحی ایران با ترکیه را تا دو هفته آینده منتشر می‌کند.
اهمیت نوآوری در کسب و کار؛

فشار بحران‌های اقتصادی بر کسب و کارهای نوپا

روزنامه وال‌استریت ژورنال در روزهای گذشته مقاله‌ای منتشر کرد که در واقع می‌توان آن را به عنوان «پرخاشگری به کسب و کارهای کوچک و نوآورانه» در نظر گرفت. نویسندگان این مقاله ادعا کرده بودند که در سال‌های اخیر در ایالات متحده عنوان کشب و کار خرد اقتصادی به مفهوم مدرن از میان رفته و نشانی از آن در میان نیست.

دوره راهکارهای انتخاب ورود به بازارهای صادراتی

دوره آموزشی با عنوان «راهکارهای انتخاب ورود به بازارهای صادراتی» در روز یکشنبه نه اردیبهشت ماه، به مدت هشت ساعت توسط روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود. سال ۹۷ درحالی آغاز شد که بحث استفاده از کالای ایرانی در صدر اخبار داخلی قرار دارد.
واقع بین باشیم؛

در املاک تجاری سرمایه گذاری نکنید!

بر اساس آمارهای موجود، در ایران تقریبا به ازاء هر ۸ خانوار (۲۶ نفر) یک مغازه وجود دارد. بگذریم از اینکه گاه به اشتباه گفته می شود به ازاء هر ۸ نفر ایرانی یک مغازه وجود دارد (در اینصورت با لحاظ نرخهای مشارکت و بیکاری و با توجه به اینکه بطور متوسط در هر واحد تجاری ۲.۵ نفر مشغول به کارند می بایست کل شاغلین ایران در مغازه ها باشند!).
در سال حمایت از کالای ایرانی؛

سایه‌روشن‌های قوانین کسب و کار در بازخوانی وضعیت تولید (2)

کارشناس ما در ادامه بازخوانی مهمترین قوانین بخش‌های صنعت، مسکن، کشاورزی و معدن به بررسی فصول و مواد قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی که با کسب، کار و تولید مرتبط می‌باشد، پرداخته است.
در سال حمایت از کالای ایرانی؛

سایه‌روشن‌های قوانین کسب و کار در بازخوانی وضعیت تولید (۱)

کارشناس ما در بازخوانی مهمترین قوانین مرتبط با بخش کسب، کار و تولید در حوزه‌های صنعت، مسکن، کشاورزی و معدن طی سه دهه گذشته، درصدد ارائه چشم‌اندازی از میزان تحقق اهداف مدنظر قانونگذار در چارچوب سند چشم‌انداز توسعه ۲۰ ساله نظام است. براساس این سند مادر اقتصاد ایران در افق ۱۴۰۴ باید به یکی از اقتصادهای برتر خاورمیانه مبدل شود.
خسارت‌های ناشی از فیلترینگ؛

سایه تهدید فیلتر بر سر ۱۸۰ هزار ایرانی شاغل در تلگرام

بنابرگزارش‌های منتشر شده داخلی و خارجی حدود ۱۸۰ هزار ایرانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به کسب و کارهای اینترنتی بر پایه تلگرام وابسته‌اند.
سیف:

رتبه کشور در زمینه فضای کسب و کار در جهان مناسب نیست

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تسهیل فضای کسب و کار یکی از راهکارهای اصلی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است گفت: ایران باید به نحوی عمل کند که محیط کسب و کارش در مقایسه با رقبا جذاب تر باشد.
شریعتمداری اعلام کرد؛

97 سالی پر از امید برای تولید ملی

وزیر صنعت، معدن و تجارت سال 1397 را پر از امید و شوق برای تولید ملی توصیف کرد.
خوانساری:

بخش خصوصی ناامید نیست

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: «بخش خصوصی یک دهه است با تمام توان خود تلاش می‌کند پیشنهاد اصلاح قوانین را ارائه کند، از فسادها گزارش دهد و راه‌حل‌های ساده و در دسترس برای بهبود تدریجی اقتصاد پیشنهاد کند.»
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها