سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تعامل سازمان تامین اجتماعی با بنگاه‌‌ها بیشتر می‌شود؛

بسته حمایتی برای کسب‌و‌کارها

وزارتخانه‌های اقتصادی یکی پس از دیگری بسته‌های خود برای رونق را اعلام می‌کنند. پیش از این، وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته حمایتی خود را در ۷محور و ۳۵پروژه اعلام کرده بود و حال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکانیزم حمایتی این وزارتخانه از بنگاه‌های تولیدی را در ۱۷ بند رونمایی کرد. گفته می‌شود که محمد شریعتمداری با ابلاغ این بخشنامه سعی دارد تا تعامل بین سازمان تامین‌اجتماعی و بنگاه‌های بخش خصوصی را در مورد دریافت حق بیمه در سال رونق تولید بیشتر کند.
اینفوگرافیک؛

۱۰ شغل برتر جهان در ۱۰ سال آینده

گروه تخصصی موضوعات اقتصادی، طی تحقیقی ۱۰ شغل برتر جهان در ۱۰ سال آینده را مشخص کرد.
آهنی‌ها:

مجلس به کارآمدی قوانین اقتصادی توجه کند

کارشناس اقتصادی با اشاره به قانون گذاری مجلس گفت: قوانین مجلس کارآمد نیست و به تعطیلی واحدهای اقتصادی منجر می‌شود.
شغل های پردرآمد؛

پولدارهای ایران چه شغل‌هایی دارند؟ +اینفوگرافیک

در اینفوگرافیک زیر مشاغل پر در آمد ایران را می بینید که پردرآمدترین آن ها جراحی پلاستیک است.
هدف اقتصادی ؛

قدم اول بهبودفضای کسب و کار است

«رونق تولید» هدف تعیین شده برای مسئولان ارشد کشور در بخش‌های مختلف در سال‌جاری است. در ادامه نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب، سال‌جاری نیز به‌عنوان رونق تولید نامگذاری شده است.تحولات بیرونی و درونی سال‌های اخیر بخصوص سال گذشته بیش از هر زمان دیگری اقتصاد ایران را نیازمند رونق تولید کرده است، برنامه‌ای که می‌تواند با اجرای دقیق ضمن پر کردن خلأهای موجود باعث شکوفایی اقتصاد ایران شود.
نتایج پایش امنیت سرمایه‌گذاری؛

گزارش مجلس از وضعیت کسب و کار

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی عوامل تاثیرگذار بر امنیت سرمایه‌گذاری و پایش انجام شده در تابستان گذشته را اعلام کرد.
معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در گزارشی ارائه کرد؛

۱۰ پیشنهاد برای قفل‌های کسب و کار

روند کند رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری طی سال‌های اخیر ضرورت توجه بیش از پیش نسبت به مقوله تولید را نمایان ساخته است؛ به‌گونه‌ای که لزوم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از رکود، به‌کارگیری ظرفیت‌های خالی و گسترش ظرفیت‌های جدید برای عبور از رکود بخش تولید دو چندان مورد توجه قرار گرفته است و این امر موجب شد تا معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۰ پیشنهاد برای بهبود کسب و کار ارائه کند تا با بهبود این فضا شاهد فراهم شدن شرایط برای رونق تولید در کشور باشیم.
برند کارفرمایی در سازمان؛

برند کارفرمایی روی تمامی تعاملات برون و درون سازمانی تأثیر می گذارد

بازنمایی موثر ارزش ها، شخصیت، فرهنگ و هویت یک برند بمنظور ایجاد برداشت های مطلوب برند کارفرمایی می باشد. برند کارفرمایی روی تمامی تعاملات برون و درون سازمانی تأثیر می گذارد و بطور کلی برداشت مطلوب بازار هدف از کسب و کار سازمان را شکل می دهد.
محیط کسب و کار در سال جدید؛

بوروکراسی در برابر اصلاحات

سال سخت ۹۷ هم پشت سر گذاشته شد؛ سالی که در کنار تمدید دوباره تحریم‌ها و صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه از سوی سیاست‌گذاران، بسیاری از شاخص‌های اقتصادی با افت و سقوط همراه شدند. فضای محیط کسب‌وکار یکی از بخش‌هایی بود که سال ۹۷ را با افت و خیزهای بی‌شماری طی کرد و صاحبان کسب‌وکار را آزار داد و نسبت به آینده پریشان خاطر کرد.این سوال مطرح است که با توجه به وخامت حال کسب‌وکارها در سال ۹۷، محیط کسب‌وکار در سال جدید به چه سمت‌وسویی پیش می‌رود؟ با توجه به سیلاب‌های تکان‌دهنده‌ای که از آغاز تعطیلات نوروزی در بخش‌هایی از کشور جاری شده، تقریبا تمام کشور به‌ناچار و از سر الزام وقت، انرژی و توجهشان معطوف مناطق سیل‌زده شده و فکر می‌کنم در یکی، دو ماه آتی هم (تا پایان اردیبهشت) همین وضعیت ادامه داشته باشد.
محیط کسب و کار در سال جدید؛

تصمیمات غیرکارشناسی دولت محیط کسب‌وکار را کوچک و کوچک‌تر کرده است

فضای کسب‌وکار همان‌گونه که از نامش پیداست، محیطی است که کسب‌وکارها در آن فعالیت دارند. ایجاد این فضا و انجام فعالیت‌های مختلف در آن کاملا به شرایط بخش عمومی و خصوصی بستگی دارد. اما اوضاع کنونی کشور بگونه ایست که در آن دولت به اندازه‌ای بزرگ است که جایی برای مشاوره‌های بخش خصوصی نگذاشته و به شدت تصمیمات غیرکارشناسی دولت محیط کسب‌وکار را کوچک و کوچک‌تر کرده است. طی چند سال اخیر قوانین بسیاری از جمله قانون خصوصی‌سازی و بهبود محیط کسب‌وکار ارائه شد، اما عملا هیچ یک به نحوی که نوشته شد اجرا نشد.
چگونه از خروج کارکنان موفق و موثر از شرکت تحت رهبری‌تان جلوگیری کنید؟

چرا کارمندان برتر شرکت را ترک می‌کنند؟

دلایل متعددی برای تغییر شغل وجود دارد و امروزه در کشورهای پیشرفته آنچه غیر عادی است این است که یک فرد شغلی را انتخاب کرده و تا آخر عمر به آن بچسبد و شغل دیگری را اختیار نکند. به همین دلیل در دنیای کسب‌وکار، جابه‌جا‌یی افراد و نیروها در درون و بیرون سازمان امری طبیعی و پذیرفته شده است. با این همه گاهی اوقات ترک شرکت از سوی آن دسته از کارکنان برتر و کارآمدی که عامل پیشرفت شرکت بوده‌اند، همه از جمله مدیران را غافلگیر و شگفت‌زده می‌کند و این سوال برای مدیران پیش می‌آید که چرا و به چه علت این کارمندان تصمیم به ترک شرکت گرفته‌اند.
دلایل ورشکستگی و پایان تجارت؛

۱۰ دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک

شاهد ورشکستگی و پایان تجارت یک شرکت بودن، بسیار سخت است. ۱۰ دلیل اصلی ورشکستگی در کسب و کارهای کوچک به شرح زیر است.
جنگ و گریز اپلیکیشن‌های ایرانی با اپل؛

اصرار اپل به تحریم ایرانیان

شرکت اپل از اسفند ماه گذشته سختگیری زیادی نسبت به اپلیکیشن‌های کسب‌و‌کارهای ایرانی به خرج داده است. تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های استارت‌آپ‌های خدماتی بزرگ ایران در آن زمان مسدود شدند. حالا و با گذشت کمتر از یک ماه و پس از آنکه این استارت‌آپ‌ها مسیرهای دیگری را برای فعال کردن اپلیکیشن‌ها پیدا کردند باز هم اپل همچنان به دنبال قطع ارتباط آنها با کاربران است.
انتشار نظرسنجی برای منطقه خاورمیانه و شمال‌آفریقا ؛

ریسک‌های کسب‌وکارها در ۲۰۱۹

«مجمع جهانی اقتصاد» جدیدترین به‌روزرسانی خود از ریسک‌های منطقه «منا» را منتشر کرد که در آن ریسک‌های اقتصاد ایران نیز معرفی شده‌اند. بر اساس یافته‌های این گزارش پنج ریسک مهم اقتصاد ایران به ترتیب اولویت عبارتند از: «بحران‌های آبی»، «تورم غیرقابل مدیریت»، «درگیری‌ میان کشورها»، «سلاح‌های کشتار جمعی» و در نهایت‌ «شکست مکانیزم‌ها و نهادهای مالی» و «بیکاری و اشتغال کمتر از ظرفیت» که به‌طور مشترک به‌عنوان پنجمین ریسک اقتصاد ایران معرفی شده‌اند.
نائب رییس اتاق بازرگانی مطرح کرد؛

بهبود فضای کسب‌وکار رکن اساسی تحقق رونق تولید

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بهبود فضای کسب‌و کار را رکن اساسی تحقق شعار امسال دانست و گفت: با اصلاح رویه‌های کسب و کار ، فعالان اقتصادی می‌توانند در این بستر بیشتر به توسعه فعالیت‌ها بپردازند.
کارنامه ۱۶ زیرگروه بررسی شد؛

سمت‌وسوی مجوزدهی تا پایان پاییز

کارنامه مجوزدهی تا پایان پاییز از تداوم روند صدور جوازهای صادره در بخش‌های مختلف حکایت دارد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت روند صدور جواز در برگیرنده هفت بخش «صنعت»، «معدن»، «اصناف»، «تجارت خارجی»،‌ «تجارت الکترونیک»، «نرم‌افزار»، «پژوهش، فنی و مهندسی، تحقیق و توسعه» می‌شود که برای بخش‌‌های مذکور ۱۶ زیربخش تعریف شده است. با توجه به آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجموع بخش‌های مذکور، ۹ زیربخش در مدت زمان مورد بررسی توانسته‌‌اند روند مثبت را برای دریافت جواز تجربه کنند؛ اما ۶ زیربخش در مدت زمان مورد بررسی با افت دریافت جواز مواجه بوده‌اند و برای یک زیر‌بخش نیز تغییری ثبت نشده است.
حمیدرضا فولادگر؛

رونق تولید در گرو اصلاح فضای کسب و کار

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید باید رنگ واقعیت به خود بگیرد و نباید در این راه به بیانیه و همایش بسنده کرد بلکه باید فضای کسب‌ و کار را مهیا ساخت و تورم و عوامل تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری را کنترل کرد.
چرا صدور مجوزهای کسب‌و‌کار تسهیل نشد؟؛

تکثیر ستادهای موازی برای تولید

موضوع دست‌وپاگیر بودن فرآیند صدور مجوزهای کسب‌وکار همچنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موانع کسب‌وکار در کشور مطرح است. سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران با آنکه با تصویب ماده (۷) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، مصوب خردادماه ۱۳۸۷، مفادی به منظور تسهیل و تسریع در امر سرمایه‌گذاری و صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی، با رویکرد «حذف مجوزهای غیرضروری»، «تسهیل شرایط دریافت مجوزها» و «شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی» به تصویب رساندند و به دفعات احکام قانونی راجع‌به موضوع مورد بحث را اصلاح کردند، اما بعد از گذشت ۱۰ سال همچنان گلایه‌ها و اعتراضات بسیاری در رابطه با کندی نظام اداری در صدور مجوزهای کسب‌وکار به گوش می‌رسد.
همه چیز درباره اقتصاد 97؛

برندگان و بازندگان اقتصاد ایران در سال ۹۷

نگاهی اجمالی به بیلان عملکرد اقتصاد ایران و برندگان و بازندگان آن در سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد که در واقع چه رویداد‌ها و اتفاقاتی در عرصه اقتصاد ایران به وقوع پیوسته و تحریم‌ها مستمسک و توجیه‌کننده چه خروجی‌ها و کارکرد‌هایی شده است.
بازار بهاری شد؛

افزایش مراجعه اما کاهش خریدهای نوروزی مردم در بازار شب عید

شمارش معکوس برای فرارسیدن نوروز‌98 موجب گرمی بیشتر بازارهای نوروزی به‌دلیل جنب‌و‌جوش بیشتر مشتریان برای خرید کالاهایی متناسب با قدرت خرید و نیاز خانوارها شده است.
صفحه  از ۱۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها