سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کسب‌و‌کار‌های خانگی روی دورِ تند؛

صدها هزار ایرانی شاغل در خانه هیچ تشکلی ندارند

صد‌ها هزار ایرانی در خانه کار می‌کنند، اما این افراد تشکل و اتحادیه‌ای برای پیگیری حقوق خود ندارند. اگر صاحبان مشاغل خانگی صاحب اتحادیه شوند، می‌توان امیدوار بود تعاونی‌هایی نیز برای آنها ایجاد شود.
قوانین دست و پاگیر کسب‌و‌کار‌های جدید؛

مقررات بیمه ای و مالیاتی هم پای استارت اپ ها متحول نشده اند

استارت‌اپ‌ها آمده‌اند و در بازار کار تحول ایجاد کرده‌اند، اما مقررات مالیاتی و بیمه‌ای هم‌پای آنها متحول نشده و در مواردی تبدیل به بندی بر پای کسب و کار‌های نو شده‌اند.
۷۰خوان تولید زائیده فکر لیبرال‌هاست؛

قانون رفع موانع تولید ۴ سال معطل برجام شد

عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی دولت به بهبود فضای کسب‌وکار در کشور گفت:‌ رتبه ایران در بهبود فضای کسب‌وکار طی ۴ سال گذشته به‌برکت انتظار چیدن میوه برجام ۷ پله سقوط کرد.
سناریوهایی برای مقابله با تخلف؛

سامانه پایشگر هوشمند کسب‌وکارهای اینترنتی را رصد می‌کند

مرکز توسعه تجارت‌ الکترونیکی، سامانه پایشگری را طراحی کرده است تا بر کسب و کارهای اینترنتی نظارتی هوشمندانه داشته باشد. این سامانه با سناریوهای تخلف، کار خود را جهت شناسایی سایت‌های متخلف آغاز کرده و در ادامه، سناریوهای دیگری به آن اضافه خواهد شد.
۷۰خوان تولید؛

بانک‌ها به همه وام می‌دهند جز تولید/ تولیدکننده لوازم خانگی: خسته شدیم

یک تولیدکننده لوازم خانگی با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر سیستم بانکی تمایلی به ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان ندارد، گفت: تحریم بهترین فرصت برای حمایت از تولیدکننده داخلی است ولی دولت از این فرصت استفاده نمی‌کند.
گزارشی از تجارت فلافل؛

پرده‌برداری از سود ۲۰۰ درصدی در یک کسب و کار ساده؛ فلافل!

یک ساندویچ فلافل با همه مخلفاتش تنها سه هزار تومان برای ساندویچی خرج دارد. ساندویچی‌ها در تهران فلافل را بین هفت تا ۱۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌کنند و می‌توان نتیجه گرفت سود ساندویچی‌ها از فروش هر ساندویچ فلافل ساده تقریبا دو تا سه برابر یعنی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد است.
دژپسند: دستگاه‎های حاکمیت به وظایف‌شان عمل نکردند؛

انتقاد وزیر اقتصاد از موانع دولتی فین‌تک ها

وزیر اقتصاد با انتقاد از وجود موانع در مسیر حرکت صنعت فین تک در کشور گفت: اگر حاکمیت به عنوان متولی مالیات،گمرک، بیمه و بورس نقش خود را به درستی ایفا کرده بود، در جایگاه بهتری در حوزه فین تک و استارتاپها قرار داشتیم.
تعارض منافع در اخذ برخی مجوزها ؛

برای اخذ مجوز کسب و کار باید کفش آهنی پوشید

یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به مشکلات اخذ مجوزهای کسب و کار گفت: گاهی اوقات برخی از این مجوزها باید از صنف مربوطه اخذ شود که پر واضح است در این مسئله تعارض منافع وجود دارد و برای هیچ صنفی مطلوب نیست که رقبای آن متعدد شود.
کسب درآمد در جامعه ایران؛

۵ میلیون ایرانی، بدون شغل درآمد دارند

جمعیت افراد دارای درآمد «بدون شغل» طی بیش از یک دهه اخیر با رشد بیش از ۲ میلیون نفری به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است و یک پدیده قابل تامل برای بازار کار محسوب می‌شود.«جمعیت غیرفعال» اما به گروهی از جامعه گفته می شود که نه شاغل هستند و نه تمایلی برای ورود به بازار کار دارند. دانشجویان و افراد در حال آموزش، زنان خانه دار و افراد دارای درآمد از محل های «غیرکاری» بخش مهمی از جمعیت غیرفعال را به خود اختصاص می‌دهند.
نتایج پایش ملی کسب‌وکار اعلام شد؛

بهبود شاخص ملی کسب‌وکار در بهار 98

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از فضای کسب‌وکار در بهار سال جاری نشان می‌دهد که شاخص ملی کسب‌وکار نسبت به زمستان 97 وضعیت بهتری پیدا کرده است اما همچنان نسبت به بهار سال گذشته، شرایط نامساعدتر است.
معاون وزیر اقتصاد:

با دستگاه‎های کم‎کار در بهبود کسب‎وکار برخورد می‎کنیم/معترضین به «دادور» شکایت کنند

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با بیان اینکه بهبود و سرعت فضای کسب و کار ما با سقوط ۴ پله ای رتبه کشور خوب نبوده و این نقص است، گفت: هر متقاضی کسب و کار که با مانعی روبرو شود و احساس کند دستگاهی کارشکنی می کند، در سامانه دادور شکایت کند.
در همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان عنوان شد؛

رتبه کارآفرینی ایران 13 پله صعود کرد

همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران که روز گذشته به همت اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، جمع بزرگی از خانواده کارآفرینان و استارتاپ‌ها را دور هم جمع کرد. خانواده‌ای که زمانی برای آنها جایی در اقتصاد نبود، این روزها فضا را برای اقتصاد سنتی تنگ کردند و آنگونه که پیش‌بینی شده 65 درصد مشاغل سنتی تا 10 سال آینده عمرشان به پایان می‌رسد و مشاغل جدید جایگاه خود را پیدا می‌کنند.
شریعتمداری:

باید یک دولت جوان و استارتاپی داشته باشیم

محمد شریعتمداری در همایش کار و کارآفرینی برای جوانان اظهار کرد: امروز دنیا به سمت ابتکار و خلاقیت حرکت کرده است. برای رشد و توسعه اقتصادی باید به سمت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و ایجاد یک ارتباط کامل میان فضای دانشگاهی و محیط‌های شغلی حرکت کرد.
دبیر انجمن دارندگان نشان استاندارد:

لزوم تغییر قوانین کسب و کار متناسب با جنگ اقتصادی

علیرضا نبی، دبیرکل انجمن دارندگان نشان استاندارد ایران ضمن تأکید بر موضوع ضرورت اصلاح ماده 32 قانون آیین دادرسی مدنی و طرح آن در جلسه سران قوا گفت: جلسه سران قوا چک سفید امضا مقام معظم رهبری به سران سه قوه است.
چالش هایی برای شروع کسب و کار؛

دلایل تعلل در صدور برخی مجوز‌های کسب و کار

توجه به دلایلی که منجر به افزایش مدت زمان صدور مجوز یا در نهایت امتناع از صدور محوز کسب و کار می‌شود را مورد بررسی قرار داده ایم.سال هاست که فرهنگ ایجاد اشتغال و راه اندازی کسب و کار نو تقریبا در کشور جا افتاده است و مردم بیش از اینکه خواستار استخدام در بدنه دولت باشند علاقه مند حضور در عرضه های تجارت و بازارها هستند.
در نه حوزه کاری انجام شد؛

محاسبه ریسک کسب‌وکارها

جدیدترین گزارش پایش امنیت سرمایه‌گذاری به تفکیک نه حوزه کاری با نظرسنجی از ۴۹۵۵ فعال اقتصادی منتشر شد. نتایج این پایش که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس برای پاییز ۹۷ انجام شده است، نشان می‌دهد که از نگاه فعالان اقتصادی حوزه‌های صنعت (شامل همه صنایع و موارد مرتبط با ساختمان) بیشترین ریسک را برای سرمایه‌گذاری دارند. در مقابل فعالان اقتصادی در حوزه‌های هتل، رستوران، تهیه و توزیع غذا و حوزه‌های نفت‌خام و گاز طبیعی، تامین آب و برق و گاز به‌طور مشترک بهترین ارزیابی را از وضعیت امنیت سرمایه‌گذاری ارائه کرده‌اند.
رکورد جهانی در ماراتن کسب‌وکار؛

واکاوی تغییرات مدیران عامل شرکت‌های بزرگ جهان در سال ۲۰۱۸

پوشیده نیست که زندگی در بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، چالشی‌تر از پیش می‌شود. سال گذشته، نزدیک به ۵/ ۱۷ درصد از مدیران عامل ۲۵۰۰ شرکت بزرگ جهان، پست‌های خود را ترک کردند. در چند دهه‌ای که پژوهش‌های مدیریتی نظام یافته و داده‌های مربوط به آن ثبت شده (در مطالعه سالانه استراتژی و موفقیت موسسه PwC) هیچ‌گاه چنین نرخ بالایی برای تغییرات مدیریتی در رده‌بالا مشاهده نشده بود. در سال ۲۰۰۰، یک مدیرعامل در شرکت‌های بزرگ جهان می‌توانست انتظار داشته باشد که ۸ سال یا بیشتر بر سر کار خود باقی بماند.
توسط معاون حقوقی رئیس جمهوری؛

نحوه اصلاح بخشنامه‌های مرتبط با کسب و کار ابلاغ شد

بخشنامه معاون حقوقی رییس جمهوری در خصوص چگونگی تدوین و یا اصلاح بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی مرتبط با کسب و کار ابلاغ شد.
رئیس مرکز بهبود کسب و کار:

مالیات نقل و انتقال ملک احتمالا از نیمه اول مرداد برخط اخذ می‌شود

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار در وزارت اقتصاد گفت: تمام سعی ما این است که در نیمه اول مرداد، دریافت آنی مالیات نقل و انتقال املاک عملیاتی و آغاز شود.
چالش های فضای کسب و کار؛

وعده‌های دولت در حوزه کسب‌وکار چیست و چرا محقق نشد؟

با وجودی که بهبود محیط کسب‌وکار وعده رئیس‌جمهور و تکلیف قانونی دولت بوده، این وعده و تکلیف عملی نشده است.تولید، محور اصلی و نیروی محرک هر اقتصادی است و منبع انرژی با هر میزان گستردگی، بدون تولید قطعاً روزی به پایان خواهد رسید. ایران اسلامی به لحاظ منابع گازی و نفت کشوری ثروتمند است، اما این با وجود همواره با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کرده است و دشمنان نیز همواره با نقاط ضعف اقتصادی این ملت را تحت فشار قرار داده‌ و در طول ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تحریم و تهدیدراابزاری برای زمینگیر کردن این ملت کرده‌اند.
صفحه  از ۲۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها