سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کسب و کار جالب؛

قصه معصومه خانم و مزرعه طاووس‌اش

همه چیز از یک ایده شروع می‌شود، از میل به تغییر، از اندکی ریسک و تلاش برای معمولی نبودن. معجونی از ایده، ریسک وتلاش، زندگی خانم «معصومه بابایی» و اطرافیانش را دگرگون کرده. او اگر ریسک نمی‌کرد، اگر زحمت نمی‌کشید و اگر مثل بعضی از زنان خانه‌دار پا روی پا می‌انداخت، دست روی دست می‌گذاشت وشاید کاسه چه کنم چه کنم دست می‌گرفت حالا آدمی معمولی بود، اما او مرزهای معمولی بودن را خیلی وقت است که پشت سرگذاشته و وارد دنیای آدم‌های خاص شده.
مدیر مرکز رتبه‌بندی شرکت‌های برتر خبر داد؛

وضعیت کسب و کار مناسب نیست

مدیر مرکز رتبه بندی 100 شرکت برتر گفت: جمع درآمد 100 شرکت برتر در سال مالی 94 معادل 560 هزار و 503 میلیارد تومان بود که فقط 0.4 درصد رشد نسبت به دوره قبل داشته است.
قوانین خلق الساعه و مزاحم؛

قوانین، تجار و صاحبان کسب و کار را سنگ قلاب می کند

ببینید ماشین از اول سال تا به حالا چند بار آزاد شد و ممنوع شد. گمرک را نگاه کنید؛ قوانین استاندارد، قوانین بهداشت، این قوانین در حال تغییر است. بخشنامه‌های وزارت دارایی برای مالیات ارزش افزوده، برای مالیات‌های مختلف هر روز تغییر می‌کند یا شهرداری، برای گرفتن یک پروانه کسب، ببینید چقدر مردم را می‌برد و می‌آورد.
پشت پرده طرح کاروزرى؛

ارزان‌سازى نیروى کار و فریب آمارى

با اجرای طرح کارورزی این نگرانی وجود دارد كه كارفرما با وجود نیروی كار ارزان هیچ تمایلی به حفظ نیروی قراردادی خود نداشته باشد و عملا بخش زیادی از نیروی كار فعلی با فارغ‌التحصیلان كارورز جایگزین شوند.
لزوم توجه به تولیدات داخلی؛

ایجاد فروشگاه‌های زنجیره ای خارجی و فراموشی اجناس ایرانی!

در حالی شاهد استقبال خارجی ها از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره ای در ایران هستیم که اگر مسئولان مربوطه به این وضعیت رسیدگی نداشته باشند و سرمایه گذاری‌ها با انسجام درستی صورت نگیرد در آینده کالاها و اجناس ایرانی به حاشیه کشیده می‌شود.
تجارت الکترونیک؛

ثبت‌نام ۵۰ واحد در اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی+ انواع خدمات

بعد از طرح موضوع تشکیل اتحادیه کسب و کار های اینترنتی، نایب رییس انجمن کسب و کار های اینترنتی تهران از ثبت ۵۰ واحد کسب و کار اینترنتی در اتحادیه خبر داد.
معاون اشتغال وزیر کار ؛

۴۲ هزار کارورز از تیرماه وارد بازار کار می‌شوند

معاون اشتغال وزیر کار اعلام کرده، در طرح آزمایشی کارورزی ۷۰ درصد آنها مشغول کار شدند، بنابراین از ۶۰ هزار نفری که در این سامانه ثبت نام کردند، حدود ۴۲ هزار نفر می بایست از تیر ماه وارد بازار کار شوند.
ایجاد اشتغال پایدار؛

بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار چیست؟

یک کارشناس بازار کار معتقد است برای ایجاد شغل نباید به برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی متکی باشیم بلکه باید سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی را تشویق به سرمایه‌گذاری در کشور کنیم.
دانشمند :

برنامه آقای روحانی، فقط حمایت از تولید باشد

دبیر خانه اقتصاد ایران بابیان اینکه تنها برنامه و اولویت دولت دوازدهم باید فقط تولید باشد، گفت: باید نیازهای واحدهای تولیدی و سرمایه در گردش آن‌ها تأمین شود؛ اما سود فعالیت‌های تولیدی 10 درصد است و بنگاه‌ها نمی‌توانند 30 درصد بهره بانکی پرداخت کند.
کشت گلخانه ای؛

کارآفرینی با ۱۰۰ هزار تومان!

محمد کریم آشفته جوان ۱۹ ساله ایوانی، چند سالی است که در یک گلخانه در روستای نرگسی که در ۵ کیلومتری شهرستان ایوان واقع است به تولید صیفی‌جات می‌پردازد و از درآمد این شغل راضی است.
مرکز پژوهش‌های مجلس؛

فضای کسب‌وکار ایران بدتر شده است

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش سال 2018 انجام کسب و کار بانک جهانی پرداخت.
بررسی فضای کسب و کار؛

ارزیابی ۲۶۸ تشکل اقتصادی از محیط کسب و کار ایران

آمار رسمی حکایت از آن دارد که فضای کسب و کار در ایران هنوز هم با مشکلات جدی مواجه است، این در حالی است که هر روز که می‌گذرد، وضعیت بانکها وخیم‌تر شده و توان وام‌دهی آنها کاهش می‌یابد.
خاصیت های انتخابات ؛

شغل‌های انتخاباتی را بشناسید!

یکی از خاصیت های انتخابات این است که به فراخور فضای رقابتی آن بعضی از مشاغل را با خودش درگیر می کند و به کسب و کار بعضی دیگر حسابی رونق می بخشد.
گفتگو با یک کارشناس اقتصادی؛

بهبود شرایط بازار کار با ثبت قراردادها در سامانه

موسی غنی‌نژاد گفت: در صورت ایجاد سامانه‌ یکپارچه اطلاعاتی شرایط بازار کار بهبود پیدا می کند.
یک کارآفرین مطرح کرد؛

سنگ اندازی سازمانهای دولتی پیش پای تولید

یک تولید کننده کفش با اشاره به سنگ اندازی سازمان مالیاتی، گمرک و بیمه‌ها پیش پای کارآفرینان تاکید کرد، معضل واردات مهمترین رقیب تولید داخل است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

هدف گذاری ایجاد یک میلیون شغل در کشور طی سال جاری

اراک- معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در وزارت تعاون، ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در کشور طی سال جاری هدف گذاری شده است.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت:

چرا قانون بهبود فضای کسب و کار اجرا نشد؟/مشکلات تولید باید حل شود

قانون مستمر بهبود فضای کسب و کار در دولت دهم توسط اتاق بازرگانی آماده و به مجلس ارسال و تصویب شد، اما هرگز توسط دولت اجرا نشد.
گفت وگو با سید محمد موسوی؛

رونق تولید ملی در گرو حمایت از کارآفرینان است

در سرمایه‌داری الهی ما سود محور نیستیم، ما برکت محوریم. در این سرمایه‌داری باید به نجوای درونت گوش کنی تا نشانه‌های راهنما را بشنوی. سود، زائیده محاسبات عقلی اقتصاد است اما برکت چیزی فراتر از سود است
جوان کارآفرین؛

قارچ بکار، ۵۰میلیون سود ببر

قهاری سالانه نزدیک به ۷۰ تن قارچ تولید می کند و هر کیلو را به قیمت ۵هزار تومان می فروشد. وی می گوید: سود خالص از پرورش قارچ برایم سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون است.با پیشنهاد خواهرم وارد این حوزه شدم.
زبان بدن در مصاحبه های کاری؛

اهمیت زبان بدن در مصاحبه‌ شغلی

می‌دانیم تسلط بر مهارت‌های کلامی لازمه‌ی پیروزی در مصاحبه‌های شغلی است. پس چرا خیلی از آنهایی که بیان نافذ دارند و حتی با رزومه‌ی پر و پیمان دعوت به مصاحبه می‌شوند، باز هم نتیجه‌ی مطلوب نمی‌گیرند؟ این دسته از جویندگان کار احتمالا یادشان رفته مهارت‌های غیرکلامی مانند زبان بدن به اندازه‌ی مهارت‌های کلامی و تجارب کاری مورد توجه قرار می‌گیرند. این افراد اگرچه بلدند در تعریف از قابلیت‌های‌شان ساعت‌ها سخنوری کنند، اما هنوز یاد نگرفته‌اند حرکات بدن‌شان را با کلامی که از دهان‌شان خارج می‌شود هماهنگ کنند. در نتیجه، با اینکه ادعا دارند کارکشته‌ی حرفه‌ی خودشان هستند، زبان بدن‌شان چیز دیگری را نشان می‌دهد، طوری که کارفرما دچار گمراهی می‌شود.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها