سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
روش‌های اساسی بهره‌برداری از فرصت‌ها و منابع؛

کارآفرینی از حرف تا عمل

آنچه امروز نقشه راه کشور در مسیر توسعه پایدار است اهدافی است که در سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده است؛ در این سند تصویری از کشور برای سال۱۴۰۴ به تصویر کشیده شده که دستیابی به آن مستلزم تلاش، استفاده بهینه از دانش، نیروی انسانی و منابع داخلی کشور است. برای اینکه بتوانیم به این چشم‌انداز برسیم، نیازمند فراهم آوردن مسیری هستیم که بتواند ما را از کوتاه‌ترین و مطمئن‌ترین راه به مقصد برساند. به نظر می‌رسد راهی که می‌تواند کشور رادر مسیر دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز نزدیک کند، کارآفرینی است.
اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی صدور مجوز مشاغل آنلاین را برعهده گرفت؛

یکپارچه‌سازی مجوز کسب‌وکارهای اینترنتی

با وجود فراز و نشیب‌هایی که کسب‌وکارهای اینترنتی در چند سال اخیر طی کرده‌اند هنوز برخوردهایی در این صنف موجب شده تا در یک نشست عمومی رئیس اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی اعلام کند که از این پس مرجع صدور مجوز به این نوع از کسب‌وکارها این مرجع است و اتحادیه‌های اصناف تنها برای کسب‌وکارهای فیزیکی باید تصمیم‌گیری کنند.
توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی؛

مشاغل اینترنتی میانبر اشتغالزایی

حمایت از راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای مبتنی بر بستر ارتباطات و فناوری اطلاعات رویکردی است که از آغاز به‌کار دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت. بر این اساس در سال95 نشست‌های مشترک فعالان این بخش با مسئولان دولتی برای جست‌وجوی راهکارهای رفع تنگناهای پیش‌روی اینگونه کسب‌وکارها برگزار شد.
توسعه اشتغال و رونق تولید؛

حمایت از کسب و کار اینترنتی ‌روستایی

آغاز پرداخت وام اشتغال روستایی و عشایری در ۵ استان، فراخوان ویدئویی وزارت ارتباطات از استارت‌آپ‌ها برای توسعه اشتغال روستایی و تشکیل کمیته بررسی آخرین وضعیت واحدهای تولیدی کشور، سه‌گانه دولت برای توسعه اشتغال و رونق تولید است.
تاسیس یک کسب و کار ؛

چگونه با سرمایه کم میلیونر شویم؟

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی می توان بدون وجود سرمایه هنگفت، کسب و کار موفقی راه اندازی کرد.
ماندگاری شغلی در بازار کار؛

تازه‌ترین داده‌های «مرکز آمار اطلاعات راهبردی وزارت کار» حاوی چه هشداری است؟

آمارها حاکی از ماندگاری پایین مشاغل در بازار کار است. براساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار از هر ۱۰ شاغل، تقریبا ۷ شاغل کمتر از ۱۵ سال سابقه کار دارند و مدت اشتغال بیش از یک‌پنجم شاغلان کشور به ۳ سال نمی‌رسد.
خط بطلان بر یک تصور غلط در مورد ژاپن؛

کارمندان کدام کشورها بیشتر کار می‌کنند؟

آمارها نشان می دهد که بر خلاف تصور اکثر مردم، کارکنان هشت کشور جهان بیش از ژاپنی ها کار می کنند!
ساعت کاری در کشورهای مختلف؛

کدام‌ملت‌ها بیشترین ساعات را در سال کار می‌کنند؟

طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان همکاری اقتصاد و توسعه که مربوط به سال 2015 است،‌ مکزیکی‌ها با 2246 ساعت کار در سال در صدر جدول پرکارترین مردم دنیا قرار می‌گیرند. در رتبه دوم این جدول اما کشور کاستاریکاست. اتفاقا ملت کاستاریکایی به عنوان شادترین مردمان دنیا هم شناخته می‌شوند.

گام هایی که شما را به میلیونر شدن نزدیک می‌کند

امروزه مردم در سراسر دنیا به دنبال راههای مطمئن و دقیق برای میلیونر شدن هستند؛ هر چند تعداد کمی از این افراد در راه خود موفق می شوند و شاید تنها دلیلشان دید به آینده و یک برنامه ریزی خوب باشد.
راه های ثروتمند شدن ؛

بهترین راه های ثروتمند شدن در سال 2018 چیست؟

راههای متعددی از نظر کارشناسان معرفی شده اند که در سال 2018 می توان از این راه ها به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد.
تعلیق تلگرامی ۹۰۰۰ بنگاه؛

کسب‌و‌کار مجازی چشم‌انتظار تعیین‌تکلیف است

براساس آمار مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نه هزار کسب‌وکار خرد اینترنتی در تلگرام فعالیت دارند. این کسب‌وکارها در هفته گذشته به واسطه محدودیت در دسترسی به تلگرام با چالش روبه‌رو شده‌اند. گفته می‌شود در همین مدت ۱۵ درصد از کسب‌وکارهای مجازی از بین رفته‌اند. با توجه به فراوانی کسب‌وکارها و اشتغال‌های ایجاد شده در فضای مجازی بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس خواستار تعیین تکلیف در این حوزه شدند. زیرا تداوم محدودیت بر اپلیکیشن‌های مجازی می‌تواند نقشه راه ترسیم‌شده برای اشتغال‌زایی را برهم زند.
دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی:

فعالیت ۳۰۰ هزار فروشنده اینترنتی در ایران/ ضرورت توجه مسئولان به پیامدهای فیلترینگ

دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی گفت: بر اساس اعلام مراجع معتبر، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار فروشنده اینترنتی در ایران وجود دارد که ۵۰ هزار فروشنده در سایت‌ها در حال فعالیت هستند.
فیلترینگ تلگرام؛

ضرر روزانه ١٠٠ تا ٢٠٠‌ میلیارد تومانی کسب‌وکارهای اینترنتی ایران

در وضعیت کنونی، استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و همین‌طور اپلیکیشن‌های پیام‌رسان به بخشی از کسب‌وکارها در همه دنیا و از جمله در ایران تبدیل شده است و این موضوع محدود به کسب‌وکارهای نوین و اصطلاحا استارت‌آپ‌ها نیست.
یک کارشناس مطرح کرد؛

اختلال در برخی کسب و کارهای مجازی/ الزام تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی

یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات با بیان این‌که اغتشاشات پیش آمده باعث اختلال در ادامه برخی از کسب‌وکارهای مجازی شده است راه‌حل مقابله با این آسیب‌پذیری را تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی توسط دولت دانست.
نظام توزیع و تولید مدرن؛

فروشگاه آنلاین، خرید آنلاین و اشتغالزایی

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در روزهای اخیر خرید آنلاین از فروشگاه های آنلاین را یک نیاز واقعی در کشور دانسته است؛ نیازی که به عقیده فعالان آن می تواند مرهمی بر نظام توزیع ناکارآمد سنتی کشور باشد و علاوه برآن میزان اشتغال را افزایش دهد.
زمان تغییر در کسب‌و‌کار با یک رویکرد برد-برد؛

دستیابی به نتایج چشمگیر در مدیریت پایداری

بسیاری از مدیران ارشد اجرایی شرکت‌ها به دنبال آن هستند که تفاوت ایجاد کنند. این مدیران که نسبت به مسوولیت کسب‌وکار خود درباره حفاظت از محیط زیست و توسعه اجتماعی متقاعد شده‌اند، پایداری را یکی از اولویت‌های اصلی خود اعلام می‌کنند.
نکاتی در مورد فضای کسب و کار و میزان فعالیت کاری؛

میزان استاندارد ساعات کاری شاغلان چقدر است؟

گزارش‌ها درباره روند تغییر ساعات کاری در سال‌های گذشته نشان می‌دهد مشابه جمعیت شاغل، ساعات کاری نیز طی سال‌های اخیر افزایش نیافته است.
اتاق تعاون ایران اعلام کرد:

افزایش ۵۴ درصدی ایجاد شغل توسط تعاونی‌ها

تعاونی های صنعتی در آذرماه سالجاری بیش از یک هزار و 700 فرصت شغلی ایجاد کرده اند.
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد؛

۱۳ بازدارنده بهبود محیط کار

بازوی پژوهشی مجلس چگونگی اجرای قانون بهبود محیط کسب‌وکار در طول ۵/ ۵ سال گذشته را بررسی کرد. این نهاد پژوهشی ۱۳ عامل را در عدم اجرای کامل قانون بهبود محیط کسب‌وکار موثر می‌داند.
گفت‌وگو با مدیر ارتباط با سرمایه‌گذاران بانک نردیا؛

تهدیدهای کسب‌وکارتان را از سهامداران مخفی نکنید!

در گفت‌وگویی با رادنی آلفون، مدیر ارتباط با سرمایه‌گذاران بانک نردیا، از او درباره عملکرد و نقش واحد ارتباط با سرمایه‌گذاران بانک نردیا سوال کردم که در ادامه می‌خوانید.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها