سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت حسن کربلايي؛

جلسه استراتژيک!

سرانجام 40 اقتصاددان در يک نشست سه ساعته با رئيس جمهور حضور يافتند و با او ديدار كردند. از اين نشست 40 سطر خبر بيرون آمد که اگر هر کدام از حاضران يک سطر هم سخن گفته باشند نمي شود حدس زد سر و ته جلسه را چگونه سر هم آوردند!
عبور از التهاب و نگاه به آینده؛

راهکارهایی برای عبور از بحران ارزی با نگاهی به آینده اقتصاد کشور

معاون پژوهشهای اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس خاطرنشان کرد: به زودی سیاستگذار دچار یک دو راهی می شود؛ تورم در حال افزایش است و کار چندانی نمی شود کرد بنابراین بهتر است هدفگذاری تورم را رها کرده و به حمایت از تولید روی بیاوریم؛ اما رکود هم قطعی است و کار چندانی نمی توان انجام داد.
تغییرات مدیریتی؛

"غروی" و "طاهرنژاد" در هیات مدیره فولاد آلیاژی ماندگار شدند!

منوچهر غروی و یداله طاهرنژاد که از عناصر سیاسی نزدیک به دولت هستند بدون داشتن رزومه خاصی در صنعت فولاد همچنان در ترکیب هیات مدیره این شرکت مهم ماندگار شدند.
برگزار شد؛

جلسه شورای عالی مناطق آزاد

جلسه شورای عالی مناطق آزاد، به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شد.
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی:

برداشت اشتباهی ۳۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت:‌ ۳۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق به صورت اشتباه در بودجه هزینه شد که نوبخت قول داد آن را برگرداند.
روایتی از نمایشگاه نانو؛

نفس‌دادن نانو به اقتصاد تب‌دار ایران در هوای تحریم

باید دید، نانو که با نام‌آوری در جهان توانسته ایران را سرافراز کند آیا می‌تواند در هوای ابری تحریم به اقتصاد تب‌دار کشور، نفس تازه‌ای بدمد؟!
بعد از انتقاد از عملکرد وزیر؛

دیدار فعالان اقتصادی با وزیر جهاد کشاورزی در اتاق بازرگانی ایران

نمایندگان کشاورزان و فعالان اقتصادی امروز در اتاق بازرگانی ایران و در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی ، از مشکلات این حوزه گفتند و وزیر جهاد نیز پاسخ داد.
تحصیل فرزندان مقامات ایرانی در غرب؛

مورد عجیب تحصیل و اقامت بستگان مقامات عالیرتبه ایران درغرب

هرکس اندکی با مراحل اخذ ویزا برای تحصیل در کشورهای غربی آگاه باشد، بخوبی میداند که پروسه بررسی سوابق زندگی فرد متقاضی و بستگان وی از مراحل جدی صدور ویزا می باشد.این مساله آنقدر حائز اهمیت است که کوچکترین ارتباط متقاضی و بستگان وی با نهادهای نظامی و مردمی مانند سپاه و بسیج به معنای رد درخواست ویزا می باشد.
در نامه‌ای سرگشاده به سران قوا؛

هفت خوان حذف رانت

هفته گذشته ۵۰ اقتصاددان در نامه‌ای سرگشاده به سران قوا، چالش‌های اقتصاد ایران را برشمرده و راهکارهایی برای حل آنها ارایه دادند. روز گذشته، سه نفر از امضاکنندگان این نامه در نشستی خبری، از دلایل نوشتن این نامه گفتند و مباحث تازه‌ای را نیز مطرح کردند.
وزیر پیشنهادی اقتصاد؛

فرهاد دژ پسند پشت درهای وزارتحانه

دژپسند سابقه حضور در معاونت طرح و بودجه سازمان برنامه و بودجه دولت یازدهم، معاونت تولیدی سازمان برنامه در دولت نهم و معاونت طرح ریزی اقتصادی وزارت بازرگانی دولت هشتم را دارد. وی اکنون نیز به عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجه مشغول فعالیت است.
اقتصاد رستاخیزی؛

یک حزب چگونه حکومت پهلوی را به ورطه سقوط کشاند؟

تشکیل حزب رستاخیز توهین آشکاری به بازاریان، و مبارزه با سودجویی نیز حمله فاحشی به آنها بود. بنابراین بازاریان، در جست‌وجوی یاور و پشتیبان، بار دیگر به متحد سنتی خود، علما، روی آوردند. اعتماد متقابل میان بازاریان و حکومت دیگر هرگز حاصل نیامد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی:

التهاب در بخش تولید به خاطر بی ثباتی بازار ارز

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: بخش تولید به خاطر وضعیت ارزی و التهابات موجود و بی ثباتی دلار بیشترین لطمه را متحمل می‌شود.
فرشاد مومنی:

اقتصاد ملی در دوران دفاع مقدس استثثنایی و منحصر به فرد است

تجربه اقتصاد ملی در دوران دفاع مقدس استثثنایی و منحصر به فرد است و همچنان می‌تواند منشأ الهام بخش و راهنمای خوبی برای نظام‌های آموزشی و پژوهشی و اجرایی و اداری کشور باشد.
دستاوردهای جهانگیری؛

حیف و میل پول صندوق ذخیره ارزی و حالا دلار و سکه

واردات دستگاه های مستعمل در سال 1387 از طریق گمرک و همچنین بهم ریختگی بازار ارز و طلای کشور از جمله دستاوردهای جهانگیری در سالهای گذشته و اخیر است
کمتر مصاحبه و بیشتر عمل؛

سنجش وعده رسانه‌ای همتی

رئیس کل بانک مرکزی در ابتدای خدمت، وعده داد که کمتر مصاحبه و بیشتر عمل کند. در این مدت تا چه حد، این وعده رئیس کل رنگ عمل گرفته است؟
فساد اقتصادی در دهه پنجاه؛

موریانه در تخت طاووس

اداره سوم ساواک که مسوول امنیت داخلی بود و پرویز ثابتی ریاستش را بر عهده داشت، مساله فساد مالی نخبگان سیاسی را یک مساله امنیت ملی می‌دانست و گاه می‌کوشید در این زمینه گزارش‌هایی برای شاه تدارک بیند. یک‌بار گزارشی درباره فعالیت‌های غیرمجاز برخی از اعضای خاندان سلطنت تدارک دید، اما این گزارش نه‌تنها مفید فایده واقع نشد، بلکه خشم شاه را نیز برانگیخت.
عبور از مانع بازنشستگان؛

جدیدترین شیوه دور زدن قانون بازنشستگی!

تصویب قانون منبع به کارگیری بازنشستگان و زمزمه هایی برای دور زدن این قانون از سوی برخی مدیران با ترفندهای مختلف.
سید مجتبی تقوی نژاد؛

برادر زاده رئیس سازمان مالیاتی عضو هیات مدیره شرکت وابسته به بانک سپه شد

سید مجتبی تقوی‌نژاد برادرزاده معاون وزیر اقتصاد عضو هیات مدیره هلدینگ گهران امید (وابسته به بانک سپه) شد!
رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گاوداران ایران:

شریعتمداری بازارهای صادراتی شیرخشک را دو دستی تقدیم ترکیه کرد

مقدسی گفت: ممانعت از صادرات شیرخشک صنعتی صنعت دامپروری را با ورشکستگی مواجه می‌کند.
اخلالگران بازار سکه؛

پشت پرده شبکه پیچیده سلطان سکه!

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه برگزار گردید.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها