سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نهمین دوره انتخاب رئیس اتاق بازرگانی؛

شافعی با 302 رای برای 4 سال دیگر رئیس اتاق ایران شد

غلامحسین شافعی امروز در نهمین دوره انتخاب رئیس اتاق بازرگانی ایران با کسب 302 رای از 448 رای به مدیت 4 سال دیگر به عنوان رئیس اتاق ایران انتخاب شد.
یادداشت تلگرامی؛

کربلای کاله؛ سرنوشت یک کارخانه موفق ایرانی در عراق

«یک کارخانه بسیار موفق ایرانی در عراق سوخت و خاکستر شد اما بلواهای سیاسی این روزها نگذاشت خبر این سوختن به گوش مردم برسد.
محمد حسین برخوردار :

آیا موبایل جز کالاهای اساسی است که برای واردات آن دلار ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده‌اند؟

عضو اتاق بازرگانی گفت: به قدری با دلار ۴۲۰۰ تومانی کنجاله سویا وارد کردیم که انگار هر ایرانی هر روز صبح به جای یک لیوان شیر یک لیوان روغن کنجاله سویا می خورد
نشست موسسه دین و اقتصاد؛

راغفر: دلار ۸ هزارتومان شود مردم دوباره به این دولت رای می‌دهند

هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبرو شد بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول اطلاعیه دادند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است بطوریکه در زمان احمدی‌نژاد رییس بانک جهانی گفت الگوی ایران درباره یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.راغفر تصریح کرد: بحران کنونی اقتصاد و جامعه ایران محصول تدریجی حاکمیت سه دهه ایدئولوژی حاکم بر کشور بوده است، صرف نظر از اینکه چه دولتی مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده داشته و حاکمیت مجلس در اختیار چه دیدگاهی بوده است.
تقابل سرمایه‌داری و مارکسیسم ؛

تحلیل احسان شریعتی از نمایشی بودن یک مناظره‌

احسان شریعتی می‌گوید شرکت ژیژک در مناظره با پیترسون با شرایطی که این مراسم داشته است می‌تواند نقض غرض و اشتباه باشد زیرا پای پول و سود و سرمایه به میان آمده است. او ایدئولوژی سرمایه‌داری را ایدئولوژی نمایشی تعریف می‌کند و معتقد است که در این ایدئولوژی سعی می‌شود تا بجای واقعیت، توهم حقیقت یابد.
فرشاد مومنی عنوان کرد؛

بجای مالیات بر خانه‌های خالی و لوکس بلیط اتوبوس را گران می‌کنند

مومنی اظهار داشت: چرا نمی‌گویند در این شرایط بحرانی کشور مالیات سنگین برای ثروت‌ها گرفته شود؟ چرا سهم تحولات مربوط به رشد مالیات‌گیری از ثروت تقریباً یک هفتم تحولات مربوط به مالیات‌گیری از بنگاه‌های کوچک و متوسط است؟
رودررو با پدرام سلطانی؛

اتاق بازرگانی؛ اصلاحگرا یا ضد اصلاحات؟

چیدمان جدید پارلمان اقتصاد کشور، ‌خردادماه مشخص می‌شود. پارلمانی که می‌توان آن را زبان فعالان بخش‌خصوصی کشور دانست. این زبان همواره مدافع این بخش بوده و در مقابل، زبان به انتقاد از دولت پرداخته است. نقدهای مطرح‌شده از سوی اتاق بازرگانی به‌عنوان تشکل تشکل‌های اقتصادی، نه‌تنها متوجه رویکردهای دولت نسبت به بخش‌خصوصی است، بلکه سیاست‌های اقتصادی دولتمردان را هم نشانه می‌رود. اما این نقدها چندان هم بی پاسخ نمانده است.
معاون اول رییس جمهوری ؛

طرح آمریکا برای فلج‌کردن اقتصاد ایران شکست می‌خورد

معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت افزایش درآمدهای مالیاتی بدون بالارفتن ضریب مالیاتی تاکید کرد و افزود: متاسفانه در سال‌های قبل شاهد بودیم که برخی افراد با توجه به خلاء های قانونی، به نام یک روستایی کارت بازرگانی گرفته و صدها میلیارد تومان سود برده اند و اسمی از آنها باقی نمانده تا از پرداخت مالیات فرار کنند. این گونه افراد حتماً باید شناسایی و با آنان برخورد شود.
از مهندسی برق تا اقتصاد؛

اقتصاد علم زندگی در یک دنیای مملو از احتمالات است

در کنار چالش متغیر بودن دنیای پیرامون، جمع آوری اطلاعات و داده‌های آماری چالش دیگر اقتصاددانان است که مهندسان چندان آن را درک نمی‌کنند. جای تعجب نیست که حتی برجسته‌ترین اقتصاددانان می‌توانند نظرات کاملا متفاوتی درباره یک رویداد داشته باشند.
سیده فاطمه ذوالقدر :

در بسیاری از کشورها رایزن اقتصادی نداریم

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه بازاریابی برای کالاها نباید با افزایش قیمتها در داخل همراه باشد گفت: ما در بسیاری از کشورها رایزن اقتصادی نداریم.
پسا سیل؛

بررسی عواقب اقتصادی سیل

سیصد و دهمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» با تمرکز بر موضوع سیل و عواقب اقتصادی آن در کشور منتشر شد.
حسین مرعشی از اولویت‌های سال 98 می‌گوید؛

سیل اخیر به رونق اقتصادی می انجامد

کمتر کسی است که این روزها در بررسی مشکلات کشور از بحران سیل نگوید و از اقتصادی که معیشت مردم را سخت کرده انتقاد نکند. حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی اما از معدود افرادی است که بیش از آسیب‌ها، به رونق اقتصادی‎ای که این سیل با خود به همراه دارد، اشاره می‎کند. او در بیان اولویت‏‌های کشور کاهش نرخ تورم، افزایش اشتغال و حل مشکلات معیشتی را نام برده و در ادامه گریزی هم به بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال می‎زند.
ترک تحصیل نباید ننگ باشد؛

اقتصاددانی که معتقد است آموزش عمومی بی‌فایده است

از وقتی یادمان می‌آید، در حال تحصیل بوده‌ایم. دوازده سال از دبستان تا دبیرستان و بعد هم دانشگاه. مداوماً به ما گفته‌اند که اگر درس نخوانی، به جایی نخواهی رسید. اما زندگی واقعی، به خیلی‌هایمان نشان داده است که تحصیلات ربط چندانی ندارد به جایگاهی که در جامعه خواهیم داشت. آیا همین یک نکته، کافی نیست که در فایدۀ آن همه درس‌خواندن شک کنیم؟ اقتصاد می‌گوید کافی است، اما فلسفه مخالف است.
اینفوگرافی؛

«اقتصاد مسئله فوری کشور است»

پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب لوح «اقتصاد مسئله فوری کشور است» را منتشر کرد.
یک فعال بازار کار:

عملکرد شریعتمداری در وزارت کار خیلی بدتر از ربیعی بود

حاج اسماعیلی عنوان کرد: محمد شریعتمداری جایگزین مناسبی برای وزیر قبلی نبود. انتقاداتی که متوجه وزیر پیشین بود، عمدتاً به دلیل کارنامه منفی و انتظارات اجتماعی و اقتصادی از وزارت کار می‌شد که درنتیجه مجلسی‌ها و کارشناسان انتقاداتی را وارد کردند که به استیضاح آقای ربیعی منتهی شد.
در گفتگو با اقتصاددانان؛

دو دیدگاه متضاد درباره گزارش شفافیت در اقتصاد ایران

شاخص‌های اقتصادی همیشه محل شک و تردید بوده‌اند. در این میان شاخص‌ها و معیارها در مورد ایران به جهت نگاه سیاسی، بیشتر مورد ابهام و تردید قرار می‌گیرد. در یکی از آخرین آمارهای اقتصادی، سازمان بین‌المللی شفافیت به‌تازگی آماری از میزان فساد در کشورهای مختلف ارائه کرده است. رتبه ایران با مقداری تنزل در سال 2018 برایر با 138 شده است.
فوربس نوشت:

"جف بزوس" بار دیگر ثروتمندترین فرد جهان

فوربس نوشت: "جف بزوس" موفق شد بار دیگر ثروتمندترین فرد جهان لقب گیرد.
کارشناس اقتصادی:

جهش‌های ارزی پدیده‌ای طبیعی در دنیا هستند

کارشناس اقتصادی با اشاره به این‌که جهش‌های ارزی پدیده‌ای طبیعی هستند، گفت: واکنش هر کشور به این جهش و بحران نشان‌دهنده میزان آمادگی برای مقابله و خروج ازآن است.
عسگراولادی:

بانک مرکزی در آستانه انتخابات اتاق، یاد من افتاد

اسدالله عسگر اولادی در نشست خبری معرفی لیست پیشگامان تحول گفت: من فقط یک شرکت دارم. سابقه صادرات من از سابقه به وجود آمدن بانک مرکزی بیشتر است و پیش‌تر از تاسیس این نهاد صادرات خود را شروع کرده‌ام.
دانشمند:

شایع بشه پشگل گرون میشه همه میرن پشگل میخرن!!!

حجت الاسلام دانشمند، با انتقاد تند از رفتاد مردم، عامل گرانی دلار را خودِ مردم اعلام کرد و گفت: پشگل هم گران بشود مردم هجوم میاورند و زیر زمین‌ها را پر از پشگل می‌کنند.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها