سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت دکتر شیخی؛

وقتی لیبرال‌ها بجای انتقاد از خود دیگران را متهم می‌کنند!

در جواب آقای موسی غنی‌نژاد اولاً باید ابتدا از وی سئوال کرد که منظور وی نقد کدام نظام اجرایی اقتصادی و تبعاً کدام ناظر مدعی و یا مدعی ناظر است؟ ما که در این چند دهه جز اندک زمانی آنهم بسیار ضعیف غیر از حاکمیت اقتصادخوانان غرب گرای لیبرال یعنی طیف امثال ایشان، تفکر حاکم دیگری در راس هرم قوه مجریه مشاهده نکرده‌ایم.
فیروزآبادی:

چرا اقتصاد دیجیتال به رسمیت شناخته نمی‌شود؟

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به قابلیت‌های اقتصاد دیجیتال از لزوم به رسمیت شناختن این عرصه گفت.
پوری حسینی:

خریدار ایران ایرتور نسبت فامیلی با من ندارد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که گرچه نسبت فامیلی داشتن با من برای کسی ممنوعیتی در فعالیتهای اقتصادی ایجاد نمی کند، گفت: خریدار شرکت ایران ایرتور، هیچ نسبت فامیلی با من نداشته و ندارد.

بتمن مالی آمریکا چه کسی است؟

یکی از افراد کلیدی در تحریم‌ها علیه ایران معروف به بتمن مالی است.
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی:

پدرِ خریدار شرکت هواپیمایی ایران ایرتور شوهرخاله پوری‌حسینی نیست

جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید " به تازگی در فضای مجازی شایعه شده پدرِ خریدار شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، نسبت فامیلی (شوهر خاله) با پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی داشته است"، گفت این خبر به هیچ وجه صحت ندارد.
یازدهمین بدهکار بزرگ بانک تجارت را بشناسید؛

بدهی ۷۴۵ میلیارد تومانی برادران ریخته‌گران به بانک تجارت

برادران ریخته‌گران علاوه بر بدهی ۸۸۰ میلیارد تومانی به بانک سرمایه، جزء ابربدهکاران بانک تجارت نیز هستند.
شمخانی:

قطار فشار حداکثری آمریکا در «ایستگاه ناکامی» متوقف شده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: قطار «فشار حداکثری» در «ایستگاه ناکامی» متوقف شده و سرنشینان آن چاره ای جز تغییر ریل به سمت اجرای تعهدات و احترام به حقوق قانونی ایران ندارند.
کارآفرین موفق؛

فروشنده دوره‌گردی که کارآفرین نمونه شد

رضا سواری تولید کننده زنجیره کامل مرغ در کشور، کار خود را با فروشندگی مرغ به صورت سیار آغاز کرد و امروز دارای 16 واحد تولیدی مرغ و محصولات کشاورزی در کشور است.رضا سواری دارنده 16 واحد تولید گوشت مرغ، مرغ مادر، خوراک دام، طیور و آبزیان، تولید جوجه یک روزه گوشتی، تولید گل رز شاخه بریده هلندی و امثال آن است. وی اکنون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ارومیه است. در واحدهای تولیدی این کارآفرین نمونه بیش از صدها نفر کارگر مشغول به فعالیت هستند. به عبارتی رضا سواری از سال 63 تاکنون و طی 35 سال کار و تلاش مستمر برای 923 نفر شغل ایجاد کرده است.
علینقی عالیخانی، وزیری که سیاسی نبود؛

مغز متفکر اقتصاد دهه ۴۰ درگذشت (فیلم)

علینقی عالیخانی وزیر اقتصاد دوران پیش از انقلاب و رئیس اسبق دانشگاه تهران بود که بعد از تحمل بیماری در خارج از ایران درگذشت.
نهمین دوره انتخاب رئیس اتاق بازرگانی؛

شافعی با 302 رای برای 4 سال دیگر رئیس اتاق ایران شد

غلامحسین شافعی امروز در نهمین دوره انتخاب رئیس اتاق بازرگانی ایران با کسب 302 رای از 448 رای به مدیت 4 سال دیگر به عنوان رئیس اتاق ایران انتخاب شد.
یادداشت تلگرامی؛

کربلای کاله؛ سرنوشت یک کارخانه موفق ایرانی در عراق

«یک کارخانه بسیار موفق ایرانی در عراق سوخت و خاکستر شد اما بلواهای سیاسی این روزها نگذاشت خبر این سوختن به گوش مردم برسد.
محمد حسین برخوردار :

آیا موبایل جز کالاهای اساسی است که برای واردات آن دلار ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده‌اند؟

عضو اتاق بازرگانی گفت: به قدری با دلار ۴۲۰۰ تومانی کنجاله سویا وارد کردیم که انگار هر ایرانی هر روز صبح به جای یک لیوان شیر یک لیوان روغن کنجاله سویا می خورد
نشست موسسه دین و اقتصاد؛

راغفر: دلار ۸ هزارتومان شود مردم دوباره به این دولت رای می‌دهند

هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبرو شد بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول اطلاعیه دادند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است بطوریکه در زمان احمدی‌نژاد رییس بانک جهانی گفت الگوی ایران درباره یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.راغفر تصریح کرد: بحران کنونی اقتصاد و جامعه ایران محصول تدریجی حاکمیت سه دهه ایدئولوژی حاکم بر کشور بوده است، صرف نظر از اینکه چه دولتی مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده داشته و حاکمیت مجلس در اختیار چه دیدگاهی بوده است.
تقابل سرمایه‌داری و مارکسیسم ؛

تحلیل احسان شریعتی از نمایشی بودن یک مناظره‌

احسان شریعتی می‌گوید شرکت ژیژک در مناظره با پیترسون با شرایطی که این مراسم داشته است می‌تواند نقض غرض و اشتباه باشد زیرا پای پول و سود و سرمایه به میان آمده است. او ایدئولوژی سرمایه‌داری را ایدئولوژی نمایشی تعریف می‌کند و معتقد است که در این ایدئولوژی سعی می‌شود تا بجای واقعیت، توهم حقیقت یابد.
فرشاد مومنی عنوان کرد؛

بجای مالیات بر خانه‌های خالی و لوکس بلیط اتوبوس را گران می‌کنند

مومنی اظهار داشت: چرا نمی‌گویند در این شرایط بحرانی کشور مالیات سنگین برای ثروت‌ها گرفته شود؟ چرا سهم تحولات مربوط به رشد مالیات‌گیری از ثروت تقریباً یک هفتم تحولات مربوط به مالیات‌گیری از بنگاه‌های کوچک و متوسط است؟
رودررو با پدرام سلطانی؛

اتاق بازرگانی؛ اصلاحگرا یا ضد اصلاحات؟

چیدمان جدید پارلمان اقتصاد کشور، ‌خردادماه مشخص می‌شود. پارلمانی که می‌توان آن را زبان فعالان بخش‌خصوصی کشور دانست. این زبان همواره مدافع این بخش بوده و در مقابل، زبان به انتقاد از دولت پرداخته است. نقدهای مطرح‌شده از سوی اتاق بازرگانی به‌عنوان تشکل تشکل‌های اقتصادی، نه‌تنها متوجه رویکردهای دولت نسبت به بخش‌خصوصی است، بلکه سیاست‌های اقتصادی دولتمردان را هم نشانه می‌رود. اما این نقدها چندان هم بی پاسخ نمانده است.
معاون اول رییس جمهوری ؛

طرح آمریکا برای فلج‌کردن اقتصاد ایران شکست می‌خورد

معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت افزایش درآمدهای مالیاتی بدون بالارفتن ضریب مالیاتی تاکید کرد و افزود: متاسفانه در سال‌های قبل شاهد بودیم که برخی افراد با توجه به خلاء های قانونی، به نام یک روستایی کارت بازرگانی گرفته و صدها میلیارد تومان سود برده اند و اسمی از آنها باقی نمانده تا از پرداخت مالیات فرار کنند. این گونه افراد حتماً باید شناسایی و با آنان برخورد شود.
از مهندسی برق تا اقتصاد؛

اقتصاد علم زندگی در یک دنیای مملو از احتمالات است

در کنار چالش متغیر بودن دنیای پیرامون، جمع آوری اطلاعات و داده‌های آماری چالش دیگر اقتصاددانان است که مهندسان چندان آن را درک نمی‌کنند. جای تعجب نیست که حتی برجسته‌ترین اقتصاددانان می‌توانند نظرات کاملا متفاوتی درباره یک رویداد داشته باشند.
سیده فاطمه ذوالقدر :

در بسیاری از کشورها رایزن اقتصادی نداریم

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه بازاریابی برای کالاها نباید با افزایش قیمتها در داخل همراه باشد گفت: ما در بسیاری از کشورها رایزن اقتصادی نداریم.
پسا سیل؛

بررسی عواقب اقتصادی سیل

سیصد و دهمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» با تمرکز بر موضوع سیل و عواقب اقتصادی آن در کشور منتشر شد.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها