سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

پیام تسلیت رییس کل بانک مرکزی به عضو شورای پول و اعتبار

رییس کل بانک مرکزی در پیامی درگذشت عموی محمدرضا تابش، عضو شورای پول و اعتبار را تسلیت گفت.
لاریجانی:

ارائه مشوق‌های صادراتی در کشور پنچر است/ دولت‌ها اصل۴۴ را سقط جنین کردند

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت دائمی از صادرکنندگان تاکید کرد.
الگو برداری از تخفیفات ویژه فروشگاه های آمریکایی؛

از جمعه سیاه تا "حراجمعه" و "جمعه به خرید

مشکلاتی که اولین کپی برداری ها از جمعه سیاه در ایران را با انتقاد همراه کرد
دکتر فرخ قبادی؛

ما و سرمایه‌گذاری خارجی

سازمان ملل‌متحد «جهانی شدن اقتصادی را افزایش وابستگی متقابل اقتصادهای جهان، ناشی از گسترش تجارت بین مرزی کالاها و خدمات، نقل‌وانتقال سرمایه جهانی و انتشار گسترده و سریع فناوری»۱ تعریف می‌کند.
پاسخ به دو پرسش و پنج شایعه؛

ابعاد بزرگترین زلزله ربع قرن ایران

زلزله یکشنبه شب غرب ایران (مرز ایران و عراق)که در دو نقطه نزدیک به هم در خاک ایران و عراق-به‌عنوان نقاط اصلی زمین‌لرزه-رخ داد، به ثبت زمین‌لرزه بی‌سابقه طی ۲۷ سال اخیر در ایران منجر شد و در عین حال «لرزش محسوس» در ۱۶ استان کشور و ۸ کشور همسایه ایران و عراق را به همراه داشت.
خواندنی های جالب؛

پولدارهای دنیا اهل کجا هستند؟

به گزارش مرکز مشاوره و مطالعاتی PWC ، با وجود افزایش تنش‌های سیاسی و بی ثباتی‌های اقتصادی در سال‌های اخیر، ثروت میلیاردرهای دنیا ۱۷ درصد رشد کرد و از ۵.۱ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ میلادی به شش هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ رسید.
دکتر سعید زیباکلام:

به‌راستی صرفا با صدور احکام مفاسد اقتصادی از بین می‌روند؟

دستاوردهای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به قدری نامشخص بود که 50 نماینده طرح تحقیق و تفحص از این ستاد را به هیئت رئیسه مجلس تسلیم کردند. در جلسه غیرعلنی که در آبان‌ماه سال 84 و در حضور آیت‌الله شاهرودی برگزار شد و ایشان مهمترین اقدام ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را ایجاد توجه در جامعه نسبت به اصل فرهنگ مبارزه با مفاسد عنوان کردند و گفتند؛ هیچ فسادی را یک شب نمی‌توان ریشه‌کن کرد.
دکتر محمدابراهیم محجوب؛

از زیادی جواب‌ها در عذابیم

18 سال پیش به ایران می‌آید تا به تعبیر خودش در پروژه‌های پارس جنوبی مشارکت کند. پیشتر در کانادا زندگی می‌کرده، کار می‌کرده و درس می‌داده است.
شریعتمداری در مراسم روز ملی صادرات:

کیک اقتصاد کوچک مانده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی صادرات گفت: کیک اقتصادی ما کوچک مانده و اگر حجم بازار و تولید خود را افزایش ندهیم سهم ما از بازارهای جهانی رقمی اندک خواهد بود.
خواندنی های اقتصادی؛

موفق‌ترین تلاش‌های تجاری چهره‌های مشهور + عکس

بين اجراي بازيگري، توليد و ترویج پروژه های سینمایی، اين موضوع تعجب آور است كه بسياري از اشخاص مشهور نبايد زماني براي انجام هيچ كار ديگر داشته باشند. اما بسياري از ستاره هاي مورد علاقه شما از مليسا مك كارتي گرفته تا جسيكا سيمپسون و حتي درو بريمور، به طور شگفت انگيزي فعاليت هاي موفقي دارند.
فرشاد مومنی مطرح کرد؛

توزیع رانت به نام خصوصی‌سازی/بعد از خاتمی یک هیولای جدید به نام شبه‌دولتی‌ها شکل گرفت

از آنجاکه رویکرد مسلط درباره خصوصی‌سازی مثل دیگر کارهایی که در کادرِ برنامه تعدیل ساختاری صورت گرفت، نه رویکردِ معطوف به توسعه ایران، بلکه معطوف به توزیع بود و از آنجا که مناسبات رانتی با شفافیت، تعارض بنیادین دارد، به‌جای اینکه آن روال منطقی را در پیش بگیرند؛ به صورت شتابزده، ماجرای توزیع رانت به اسم خصوصی‌سازی را در دستور کار قرار دادند.
دکتر مجید نیلی احمدآبادی؛

مثلث اصلاح رفتار فردی

درک شرایط، تخمین ارزش گزینه‌ها در شرایط موجود و تصمیم‌گیری متناسب با ارزش نسبی گزینه‌ها، سه‌گانه مفروض در مدل‌سازی و تحلیل رفتارهای اقتصادی است. بر پایه این مدل، برای تحلیل رفتار کنشگران، لازم است نقش هر یک از این سه جزء شناسایی و تبیین شود. در این سه‌گانه، اثربخشی یک سیاست در اصلاح رفتار، محدود به ایجاد تغییر در ارزش‌گذاری بازیگران بر گزینه‌ها نیست، بلکه یک سیاست با تغییر در درک بازیگران از شرایط یا با دستکاری در مکانیزم برقراری تناسب میان ارزش هر تصمیم با احتمال انتخاب آن نیز می‌تواند اثربخش باشد.
دکتر محمد طبیبیان؛

ذهن انسان چگونه تصمیم می‌گیرد؟

کار کاهنمن پایه‌هایی را برای یک رشته جدید پژوهشی بر ساخته که شامل کشف چگونگی مراحل و سازوکار قضاوت شخصی انسان و راه‌های میانبری است که ذهن انسان در مرحله تصمیم‌گیری به کار می‌گیرد. مراحلی که ممکن است ذهن انسان را از مسیر اصول اولیه احتمالات نیز به دور افکند. این رشته جدید که بر اساس پژوهش‌های او و همکارانش ایجاد شد «اقتصاد رفتاری» نام گرفته است. چگونه ذهن انسان به اتخاذ تصمیم می‌رسد؟ چه عواملی سبب می‌شود که تصمیم‌ها اشتباه در‌آید یا اینکه ما اصولا نسبت به اتخاذ تصمیم اشتباه خود نیز بی‌خبر باشیم؟
عضو کمیسیون معدن انجمن سنگ ایران؛

شناسائی بازارهای هدف و راهکارهای ورود به بازار جهانی سنگ

صنعت سنگ ساختمانی یک صنعت، به شدت پویاست که بر اساس معیارها و شاخص‌های ارزیابی متداول اقتصادی دارای مزیت نسبی صادراتی است و برای حرکت در مسیر صادرات نیاز به زمینه سازی و فراهم کردن بسترهای فراوانی است که انجام تبلیغات کارآمد و بازاریابی و بازارسازی هدفمند واثربخش، نخستین و مهم ترین گام برای رسیدن به این امر مهم است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور:

علی‌رغم همه مشکلات ایران سال گذشته بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشت

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه برخلاف تهدیدات صورت گرفته اظهارات ترامپ اثرات تاثیربرانگیزی بر بازارهای ایران نداشت، گفت: علی‌رغم همه مشکلات ایران سال گذشته بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشت.
گلایه مدیر بانک توسعه صادرات از دیپلماسی ضعیف؛

با مصوبه دولت برای تاجیکستان نیروگاه 250 میلیون یورویی ساختیم

علی صالح آبادی گفت: ایران 250 میلیون یورو برای این پروژه هزینه کرده است که قرار است تاجیکستان ماهانه یک میلیون یورو اقساط آن را به ایران پرداخت کند که برای تسویه حساب آن 250 ماه طول میکشد!
عضو مجمع تشخیص مصلحت:

100 درصدِ پول فاینانس را باید از خارجی‌ها کالا بخریم

مصباحی‌مقدم گفت: قرار است 100 درصد این خط اعتباری را از خارجی‌ها خرید کنیم. قرار است به ازای کل 8 میلیارد دلار وامی که از کره جنوبی گرفتیم از این کشور خرید کنیم.

ناصر حکیمی، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی شد

رییس کل بانک مرکزی، طی حکمی ناصر حکیمی را به سمت معاون فناوری های نوین این بانک منصوب کرد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرد؛

افق شاخص‌های اقتصادی ایران تا 2020

وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارشی آینده برخی شاخص‌های اقتصادی ایران تا سال 2020 را بر اساس ارزیابی‌های بین‌المللی اعلام کرده است.
کاپیتان تیم اقتصادی کیست؟

تحلیل محتوای سخنرانی‌ها در اولین همایش اقتصادی کابینه دوازدهم

بررسی‌های حاشیه‌ای از برگزاری بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی حاکی از پررنگ بودن چهار نکته «نقش کاپیتانی در تیم اقتصادی»، «قاطعیت برخی از مسوولان اقتصادی»، «ارائه آمار تکراری» و «باید و نبایدهای سیاست‌گذاری» پررنگ بود .
صفحه  از ۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها