سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اقتصاد مقاومتی با نام های متفاوت؛

اقتصاد مقاومتی در کشورهای دیگر چطور اجرا می‌شود؟

شاید این طور به نظر برسد که استفاده از عبارت «اقتصاد مقاومتی» به تازگی راه افتاده باشد، اما حقیقت این است که این موضوع در کشورهای دیگر و به نام‌های مختلفی شناخته می‌شود.
پیرامون نظام اقتصادي جديد؛

تفاوت اقتصاد مقاومتی با انزوای اقتصادی

اقتصاد مقاومتي، انزوا و خودکفايي مطلق نيست. اين نوع از اقتصاد، يک نگرش کلان است که بايد هم‌چون نظام‌هاي اقتصادي به‌صورت يک مکتب فکري به آن، نگريسته و مبتني‌بر آن تبيين شود.
عبدالمجید شیخی:

اختلاف ۱۸۰ درجه ای عملکرد دولت با الگوی اقتصاد مقاومتی

یکی از مشکلات کنونی و اصلی کشور اقتصاد است که مقام معظم رهبری چند سالی است که اقتصاد مقاومتی و راهکارهای پیاده سازی آن را در جهت رفع این مشکلات اقتصادی را برای مسئولین دولتی مطرح کرده اند.
حداد عادل مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی راهبرد ما در جنگ اقتصادی است

نایب رئیس هیأت رئیسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی راهبرد ما در جنگ اقتصادی است که دشمن به ما تحمیل کرده است
نظر نمایندگان درباره کوتاهی مسؤولان در تحقق اقتصاد مقاومتی؛

ضرورت اصلاح نظام بانکی برای خدمت به تولید داخلی/مهار واردات بی رویه از طریق افزایش تعرفه ها

برخی از نمایندگان استان همدان معتقدند که وارادات بی رویه، ضربه مهلکی در سال های اخیر به تولید و اشتغال کشور وارد کرده است و می گویند سکوت دولتمردان در برابر قاچاق کالا قابل تأمل است در حالی که 30 نفر در سایه غفلت دستگاه های نظارتی می خورند و می برند.
آرین‌منش:

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه به اشتغال است

نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: نامگذاری‌های مقام معظم رهبری مبتنی بر اولویت‌ها و ضرورت‌های کشور است و تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه ویژه به اشتغال خواهد بود.
اتکا به درآمدهای نفتی آفت اقتصاد؛

اقتصاد نفتی، نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی!

تاکید صرف بر افزایش تولیدات نفت خام و صادرات آن یکی از مشکلات و مواردی است که متاسفانه دولت به عنوان نقطه امید اقتصادی به آن نگاه می کند و موید آن است که هدف گذاری دولت بر اقتصاد نفتی است.
نیازمند زیرساخت های گمرکی؛

تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق

گرچه بر پایه گزارش بانک جهانی رتبه ایران در شاخص لجستیک گمرک، با بهبود 18 پله‌ای از 114 در سال 2014 به 96 در سال 2016 ارتقا یافت اما تاکید رهبر معظم انقلاب بر برخورد با قاچاق از مبادی رسمی، افزایش بیشتر زیرساخت های گمرکی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی گوشزد می کند.
پور ابراهیمی مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی راهکار تبدیل «اَبَر چالش» کشور به فرصت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی چالش اقتصادی را اَبَر چالش کشور خواند و گفت: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی این چالش به فرصت تبدیل می شود.
نماینده مردم یزد و اشکذر:

اقتصاد مقاومتی یک اصل حذف‎‎نشدنی در توسعه کشور است/شوراهای شهر تنها شورای شهرداری نباشند

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اقتصاد مقاومتی را یک اصل حذف‎‎نشدنی در توسعه کشور خواند و در ادامه به اهمیت افزایش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی اشاره کرد.
پایگاه اطلاع‌رسانی رهبری:

چرا حل مشکلات معیشتی مردم یک آرمان انقلابی است؟

اهمیت معیشت مردم از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تا آنجاست که ایشان در شرایط فعلی، اقتصاد را «مسئله‌ی اول کشور» معرفی می‌کنند.
سیاست های اقتصادی مقاومتی؛

مهار تورم و ثبات اقتصادی، نشانگر موفقیت در اجرای اقتصاد مقاومتی

مجموعه دستاوردهای دولت در زمینه مدیریت کاهش قیمت نفت، مهار تورم و ثبات اقتصادی نشان ‌می‌دهد اقتصاد کشور در برابر تکانه‌های داخلی و خارجی اقتصادی در سه سال و نیم گذشته به میزان قابل توجهی مقاوم سازی شده است.
مفهومی ار اقتصاد مقاومتی؛

مقاومت در اقتصاد، مقاوت در برابر چه چیز؟

منظور از مقاومت در اقتصاد، مقاومت در برابر چیست؟ نیاز به کالبدشکافی و کندوکاو دارد. اگر منظور نوعی مقاومت در برابر نظام اقتصادیِ سرمایه‌داریِ غرب، حمایت از تولید داخلی و اقشار آسیب‌پذیر، نیز اخلاق‌گرایی در اقتصاد است؛ هیچ‌کدام در نظام اقتصادیِ حال حاضر ایران تعبیه نشده و اجرا نیز نمی‌شود.
معاون نعمت زاده خبر داد؛

راه اندازی ۲۵ طرح صنعتی از ۳۶ طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی

معاون وزیر صنعت از راه اندازی ۲۵ طرح صنعتی ازمجموع ۳۶ طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: از میان طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد،تا پایان امسال۵۴۰۰ طرح به بهره برداری می‌رسد.
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:

به عملکرد دولت در حوزه اقتصادی مقاومتی از بیست «0.2» می‌دهم

حسینی شاهرودی گفت: این کارهایی که امروز در بانک‌ها انجام می‌دهند به هیچ وجه اسلامی نیست، لذا برای اعمال تغییرات لازم به زودی طرح بانکداری اسلامی را در صحن علنی به رأی می‌گذاریم.
مصطفی انتظاری:

نظام اقتصادی کشور باید به سمت مردم سالاری اقتصادی برود

مصطفی انتظاری با بیان اینکه نخبگان می توانند مهمترین پارامتر اقتصاد مقاومتی باشند گفت: نظام اقتصادی کشور باید به سمت مردم سالاری اقتصادی برود.
رضا غلامی:

اقتصاد مقاومتی سابقه ای ۱۵۰ ساله در تاریخ کشور دارد

حجت الاسلام غلامی گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی یک سابقه لااقل ۱۵۰ ساله دارد و علما و بزرگان کشورما از سال های دور در مورد بحث استقلال اقتصادی و تولید ملی و ارتقای بنیه اقتصاد ملی دغدغه داشتند.
به بهانه سالگرد صدور سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی»؛

بسیج جامعه زنان پیشرو در گفتمان‌سازی فراگیر اقتصاد مقاومتی

در بند 21 سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» آمده است: «تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن به ویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی» که می‌توان «سازمان بسیج جامعه زنان کشور» را یکی از موفق‌ترین مراکز تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان عام و رایج جامعه دانست.
این چه قرارگاهی است؟!

گلایه رئیس بسیج کارگری کشور از عملکرد قرارگاه اقتصاد مقاومتی

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور گفت: البته با همه فراز و نشیب هایی که مراکز تولید ما در سطح کشور دارند چنانچه همت و اراده جمعی و قرارگاهی دولت پای کار بیاید و از بسیج این نهاد ملی، مردمی و انقلابی هم که بارها برای کمک به دولت اعلام آمادگی کرده است، استمداد طلبیده شود یقینا گره های کور زیادی که به عنوان مانع سر راه تولید قرار گرفته گشوده خواهد شد.
چرا اقتصاد «مقاومتی» نشد؟

در آستانه سومین سال ابلاغ سیاست های «اقتصاد مقاومتی»

درحالی در آستانه سومین سال ابلاغ سیاست های «اقتصاد مقاومتی» قرار داریم که قرائن نشان می دهد دولت یازدهم بیشتر از مدل «توسعه» برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرده است.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها