سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس فراکسیون ویژه حمایت از تولید ملی:

طرح «حمایت از کالای ایرانی» مجدداً در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

رئیس فراکسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: در حال حاضر طرح‌هایی در نوبت رسیدگی هستند و طرح «حمایت از کالای ایرانی» پس از این طرح‌ها در مجلس مطرح خواهد شد
یک نمونه از اقتصاد مقاومتی؛

ساخت اولین شهر زیرزمینی جدید خاورمیانه توسط چوپان ایرانی

در شرایطی که این روزها ایجاد مرکز اقامتی میلیاردها تومان هزینه دارد؛ یک مرتع دار برای اولین بار در خاورمیانه اقدام به ساخت شهر زیرزمینی در استان سمنان کرده که کاربری اقامتی و گردشگری دارد.
حمایت از تولید ایرانی؛

کالای ایرانی نیازمند هدایت نقدینگی ها است

با این وجود، ظهور و بروز کمبود نقدینگی در بسیاری از واحدهای تولیدی موید این واقعیت تلخ است که متاسفانه، نقدینگی موجود در کشور، به نحو شایسته و مطلوبی به سمت تولید هدایت نشده و قطعا در صورت حصول این امر خطیر، از بروز بسیاری از نارسایی‌های فعلی اقتصادی پیشگیری می شد و یقینا نظام تولیدی کشور نیز از پویایی و طراوت فزاینده تری برخوردار بود.
مسعود بنابیان مطرح کرد؛

صادرات غیرنفتی ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی

توسعه صادرات غیرنفتی از اولویت های کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ضرورت رونق تولید است که هماهنگی بیش از پیش دولت با تشکل های صادراتی و بخش خصوصی را می طلبد.
معاون اسبق وزارت صنایع:

اصلاح ساختار اقتصادی در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی است

معاون اسبق وزارت صنایع با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت، بهبود شرایط فعلی را در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ۱۰۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است.
ارزش اقتصادی غم و شادی!

آیا بین شفافیت اقتصادی و شادی جوامع رابطه وجود دارد؟

باور عموم بر این است که افراد ثروتمند شادترند یا دست کم رضایت بیشتری از زندگی دارند. گرچه این واقعیت را نمی توان کتمان کرد که رفاه و تامین مالی می تواند به احساس خوشبختی و شادمانی منتهی شود اما اگراین رابطه کامل بود در فهرست گالوپ، کشورهای شاد دنیا،کشورهای ثروتمندی بودند اما در این رتبه بندی کشورهای آمریکای لاتین نظیر پاراگوئه، کلمبیا، اکوادور و گواتمالا شادترین کشورهای جهان معرفی شده اند.
کاهش قیمت ارز؛

اختلاف قیمت ارز و بازار و توان مالی مردم در چیست؟

دولت اگرچه برنامه هایی چون سبد کالا در نظر گرفته است، اما به لحاظ مالی خود تا حد زیادی از کمک کردن هم عاجز شده است. اگر چشم انداز تحریم ها و اخلال در فروش نفت را هم در نظر داشته باشیم شرایط مالی دولت حادتر به نظر می رسد.
44درصدصادرات خام‌فروشی است؛

بی‌توجهی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

آمار نشان می دهد که طی نیمه نخست سال جاری برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اهداف صادراتی کشور، محصولات نیمه خام و گازی سهم ۴۴ درصدی از ارزش کل صادرات را به خود اختصاص داده اند.
فایننشال تایمز؛

ایران با تصویب FATF‌ از اقتصاد مقاومتی دور می‌شود

نشریه انگلیسی فایننشال تایمز با اشاره به تلاش ها برای تصویب مقررات FATF‌ در ایران این اقدام را حرکتی در جهت دور شدن از اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.
شریعتمداری عنوان کرد؛

ایمیدرو پیشتاز اقتصاد مقاومتی است

وزیر صنعت معدن و تجارت تاکیدکرد: ایمیدرو سازمانی پیشرو در اقتصاد مقاومتی است. این امر به سبب عملکرد این سازمان در جلب مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری، افزایش فعالیت های اکتشافی و رشد ظرفیت های تولید ایجاد شده است.
دکتر آغاسی زاده پاسخ داد؛

چرا مشکلات اقتصادی ایران حل نمی‌شوند؟

برآمدن آرمان اقتصاد مقاومتی را در چنین فضایی باید تحلیل کر و البته باید این را نیز بیفزاییم که این سیاستها در شرایط خاص تحریم سنگین بلوک آمریکایی جهان در سال های اخیر، و شکنندگی بیش از حد اقتصاد ایران مطرح شده است.
اقتصاد مقاومتی؛

جلسات فرمادهی اقتصاد مقاومتی

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری و نوبخت برگزار شد.
جهانگیری:

شرایط جدید پیش روی کشور دائمی نیست

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه وضعیت جدید پیش روی کشور دائمی نیست، گفت: اگر بتوانیم این وضعیت را به خوبی مدیریت کنیم و کشور را از این مرحله عبور دهیم، اقتصاد کشور به ثبات خواهد رسید.
وقتی رهبری مستقیما وارد میدان شدند؛

رهبر معظم انقلاب در برابر فشار اقتصادی دشمن چه کردند؟

رهبر انقلاب خود شخصاً وارد میدان شده و دستور تشکیل -شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه-یا همان اتاق جنگ اقتصادی ایران- بر محور شخص آقای رییس‌جمهوری را صادر کرده و نخستین جلسه آن را نیز در حضور خود برگزار کردند.
شورای اقتصاد؛

جلسات شورای اقتصاد+ عکس

صبح دوشنبه ۱ مرداد جلسه شورای اقتصاد با حضور جهانگیری (معاون اول رییس جمهور)، وزرای کار و اقتصاد و نوبخت (سخنگوی دولت) و همچنین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری ،پزشکیان(نایب رییس مجلس) ،وزیر کار،وزیر دفاع ، وزیر ارتباطات ،وزیر صنعت، وزیر کشور، نوبخت و معصومه ابتکار در محل نهاد ریاست جمهوری و به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شد
محمدباقر نوبخت؛

سیاست‌های اقتضایی به معنای بی‌اعتمادی به بخش خصوصی نیست

سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای مقابله با مشکلاتی که ممکن است بنادر ما دچار آن شوند، بررسی‌های لازم انجام گرفت.
بازار ثانویه ارز، فرسایش توان تولیدی کشور؛

رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در سایه افزایش نرخ ارز

در نیمه‌های زمستان 95 با نوسان‌های نرخ ارز در کشور ارکستر هم‌نوای ارگان‌های رسانه‌ای سرمایه‌های بوروکراتیک و تجاری در گوش ملت زمزمه کردند که رساندن کشور به سرمنزل توسعه و رونق اقتصادی فقط از مسیر افزایش نرخ ارز می‌گذرد.
معاون فنی اتاق بازرگانی ایران:‌

با شروع دوباره تحریم‌‌ها این انتظار وجود دارد که خودتحریمی‌ها کاهش یابد

خودتحریمی‌های داخلی مانند مشکل‌های تولید در بخش قوانین کار، مالیات و غیره باید رفع شود و هزینه‌های سربار تولید را کاهش دهد.
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۴۸۰ هزار صنف تولیدی در صورت حمایت اثرات تحریم‌ها را خنثی‌ می‌کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۴۸۰ هزار صنف تولیدی در اصناف کشور وجود دارند که می‌توانند حمایت از تولید داخلی کشور را فراگیر کنند، گفت: با دوراندیشی اجازه ندهیم تحریم مشکلی برای اقتصاد کشور ایجاد کند.
کارشناسان اقتصادی تاکید کردند؛

اصلاح قوانین بخش خصوصی؛ پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی

کارشناسان مسائل اقتصادی اصلاح قوانین فعالیت بخش خصوصی را گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با جلب مشارکت مردمی بیشتر و دستیابی به توسعه پایدار می دانند.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها