سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محمدباقر نوبخت؛

سیاست‌های اقتضایی به معنای بی‌اعتمادی به بخش خصوصی نیست

سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای مقابله با مشکلاتی که ممکن است بنادر ما دچار آن شوند، بررسی‌های لازم انجام گرفت.
بازار ثانویه ارز، فرسایش توان تولیدی کشور؛

رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در سایه افزایش نرخ ارز

در نیمه‌های زمستان 95 با نوسان‌های نرخ ارز در کشور ارکستر هم‌نوای ارگان‌های رسانه‌ای سرمایه‌های بوروکراتیک و تجاری در گوش ملت زمزمه کردند که رساندن کشور به سرمنزل توسعه و رونق اقتصادی فقط از مسیر افزایش نرخ ارز می‌گذرد.
معاون فنی اتاق بازرگانی ایران:‌

با شروع دوباره تحریم‌‌ها این انتظار وجود دارد که خودتحریمی‌ها کاهش یابد

خودتحریمی‌های داخلی مانند مشکل‌های تولید در بخش قوانین کار، مالیات و غیره باید رفع شود و هزینه‌های سربار تولید را کاهش دهد.
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۴۸۰ هزار صنف تولیدی در صورت حمایت اثرات تحریم‌ها را خنثی‌ می‌کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۴۸۰ هزار صنف تولیدی در اصناف کشور وجود دارند که می‌توانند حمایت از تولید داخلی کشور را فراگیر کنند، گفت: با دوراندیشی اجازه ندهیم تحریم مشکلی برای اقتصاد کشور ایجاد کند.
کارشناسان اقتصادی تاکید کردند؛

اصلاح قوانین بخش خصوصی؛ پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی

کارشناسان مسائل اقتصادی اصلاح قوانین فعالیت بخش خصوصی را گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با جلب مشارکت مردمی بیشتر و دستیابی به توسعه پایدار می دانند.
به دلیل کم‌توجهی دولت؛

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیمه تعطیل است

در شرایطی که اقتصاد کشور در وضعیت خاصی قرار داشته و باید برای تهاجمات آمریکایی‌ها آماده شود، دولت همچنان نسبت به جلسات مهم کشور کم‌توجه بوده و ستاد اقتصاد مقاومتی هم به حالت نیمه تعطیل درآمده است.
مصباحی‌مقدم :

برای نجات اقتصاد ملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را داریم/ ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است و اگر دولت نمی‌تواند استیضاح شود

مصباحی‌مقدم گفت: نمی‌دانم دولت به این نتیجه رسیده است که باید توجه عمده خود را به ظرفیت‌های اقتصادی داخلی معطوف کند؟ اگر دولت به این نقطه رسیده باشد راهکارهایی وجود دارد؛ اگرنه هر چه بگوییم و بگویند فایده‌ای نخواهد داشت.
عبدالله یوسفی مطرح کرد؛

صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از مصادیق تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

هدف از تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان شمالی تشکیل سرمایه و تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی در استان خراسان شمالی است که تا 49 درصد سهم منابع دولتی و حداقل 51 درصد سهم مشارکت تولیدکنندگان بخش کشاورزی است.
همگرایی بخش دولتی و خصوصی نیاز تحقق شعار سال است؛

لازمه حمايت از کالاي ايراني همگرايي بخش دولتي و خصوصي است

حمایت از کالای ایرانی یکی از بهترین راهکارهای رونق اقتصادی در کشور است که تحقق این راهبرد به تاکید کارشناسان به همگرایی بخش های دولتی و خصوصی نیاز دارد.
معاون اول رییس جمهور؛

دولت اجازه نمی‌دهد ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
بررسی کارنامه اقتصادی دولت؛

کم کاری دولت در زمینه "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"/ راهکار وکلای ملت برای رونق بخشی به اقتصاد کشور

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در اولین روز سال 1396 داشتند شعار سال را " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" عنوان کردند ؛ بر همین اساس در خصوص عملکرد دولت در راستای شعار سال گفت‌وگو هایی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد ه تا کارنامه ای را از عملکرد دولت در این باره تهیه کند که در ادامه بخش هایی از این گفت‌وگو ها آمده است.
علیرضابیگی :

سقوط ارزش پول ملی پیامد بی‌اعتنایی به اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم تبریز گفت: ناکارامدی سیاست‌های اقتصادی و عدم پاسخگویی آن نسبت به شرایط اقتصادی کشور بیانگر این است که اقتصاد مقاومتی از کارنامه خوبی در سال گذشته برخودار نیست.
اقتصاد‌ تاب‌آور؛

تاب‌آوری و اقتصاد مقاوم

وجه اشتراک اقتصاد مقاومتی به مفهوم «توانمندسازی اقتصاد ملی در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی بر سر راه پیشرفت و دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشور و استفاده از فرصت‌های آنها» با متون علمی رایج در حوزه اقتصاد، تاب‌آوری است. زمانی یک سیستم اجتماعی تاب‌آور است که بتواند مخاطرات موقت یا دائم را جذب کرده و خود را با شرایط به‌سرعت در حال تغییر انطباق دهد، بدون اینکه کارکرد خود را از دست بدهد.
اقتصاد مقاومتی خارجی یا داخلی؟

نقدی بر اقتباس اقتصاد مقاومتی از نظریات غیربومی

برخی از محققان در برخی از نوشتارهای تخصصی، از نظریه‌های غیربومی برای تبیین اقتصاد مقاومتی بهره گرفتند، اما کاربست این نظریه‌ها برای توصیف، ارائه مدل نظری و تبیین مفهومی اقتصاد مقاومتی تا حدودی نارسا و غیربومی است. به همین منظور در این نوشتار سعی داریم به نقد و ارزیابی ایده‌های غربی اقتصاد در توصیف مفهومی و نظری اقتصاد مقاومتی بپردازیم.
ولی داداشی:

دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همچنان اندر خم یک کوچه است

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همچنان اندر خم یک کوچه است، اظهار داشت:برخی مسئولان و رانت خوارانی که در بند دولت نفوذ کرده اند خواهان واردات هستند که با این کار کمر تولید کننده می شکند.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی؛

دولت با حمایت از تولید داخلی معضل بیکاری را برطرف کند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید داخلی زمینه افزایش تولید و متعاقب آن ایجاد اشتغال را فراهم می‌کند و دولت می‌تواند با سرمایه‌گذاری و حمایت از کالای داخلی مشکل بیکاری را مرتفع کند.
حسین عبدالعزیزی:

حمایت از کالای ایرانی، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است

حمایت از کالای ایرانی، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است با نگاهی به نامگذاری شعار سال های گذشته مقام معظم رهبری به خوبی در می یابیم که بیش از یک دهه است که مقام معظم رهبری شعار سال را با محوریت مسائل اقتصادی نامگذاری می‌کنند و این مهم نشان از اهمیت مسائل اقتصادی و معیشتی مردم برای ایشان است.
بهزاد خسروی مطرح کرد؛

"چرا باید از کالای ایرانی حمایت کرد؟"

پژوهشگر اقتصادی علت استفاده مردم از کالای ایرانی و تاثیر منفی واردات کالاهای غیر ضروری به کشور را تشریح کرد.
توسط سازمان بسیج اصناف کشور؛

ابلاغ برنامه اصلی ستاداقتصاد مقاومتی بسیج اصناف به سراسر کشور

سازمان بسیج اصناف میثاق نامه ای را تنظیم و به سراسر کشور ابلاغ کرد.
کارشناس اقتصادی تشریح کرد؛

حمایت از کالای ایرانی یعنی چه؟!

یک کارشناس اقتصادی گفت:حمایت از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند؛ یکی با خرید کالای ایرانی، دیگری با تولید باکیفیت تر و دیگری با کوشش علمی.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها