مصطفی انتظاری:

نظام اقتصادی کشور باید به سمت مردم سالاری اقتصادی برود

مصطفی انتظاری با بیان اینکه نخبگان می توانند مهمترین پارامتر اقتصاد مقاومتی باشند گفت: نظام اقتصادی کشور باید به سمت مردم سالاری اقتصادی برود.
رضا غلامی:

اقتصاد مقاومتی سابقه ای ۱۵۰ ساله در تاریخ کشور دارد

حجت الاسلام غلامی گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی یک سابقه لااقل ۱۵۰ ساله دارد و علما و بزرگان کشورما از سال های دور در مورد بحث استقلال اقتصادی و تولید ملی و ارتقای بنیه اقتصاد ملی دغدغه داشتند.
به بهانه سالگرد صدور سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی»؛

بسیج جامعه زنان پیشرو در گفتمان‌سازی فراگیر اقتصاد مقاومتی

در بند 21 سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» آمده است: «تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن به ویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی» که می‌توان «سازمان بسیج جامعه زنان کشور» را یکی از موفق‌ترین مراکز تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان عام و رایج جامعه دانست.
این چه قرارگاهی است؟!

گلایه رئیس بسیج کارگری کشور از عملکرد قرارگاه اقتصاد مقاومتی

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور گفت: البته با همه فراز و نشیب هایی که مراکز تولید ما در سطح کشور دارند چنانچه همت و اراده جمعی و قرارگاهی دولت پای کار بیاید و از بسیج این نهاد ملی، مردمی و انقلابی هم که بارها برای کمک به دولت اعلام آمادگی کرده است، استمداد طلبیده شود یقینا گره های کور زیادی که به عنوان مانع سر راه تولید قرار گرفته گشوده خواهد شد.
چرا اقتصاد «مقاومتی» نشد؟

در آستانه سومین سال ابلاغ سیاست های «اقتصاد مقاومتی»

درحالی در آستانه سومین سال ابلاغ سیاست های «اقتصاد مقاومتی» قرار داریم که قرائن نشان می دهد دولت یازدهم بیشتر از مدل «توسعه» برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرده است.
جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛

دولت عملکرد خوبی در رونق بخش تولید داشته است

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
اقدام و عمل در حد شعار ماند!

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند جهاد اقتصادی

به عقیده کارشناسان، تحقق اقتصاد مقاومتی نه تنها، راه حل مشکلات اقتصاد ایران است، بلکه زمینه را برای داشتن اقتصاد مقاوم و حرکت به سمت رشد و توسعه ایجاد خواهد کرد، با این حال همچنان داشتن اقتصاد مقاوم و پویا در حد شعار مانده است و در برنامه ریزیها اثری از آن دیده نمی‌شود.
درس‌های اقتصاد آمریکا برای ما؛

مروری بر برخی تجارب اقتصاد آمریکا در زمینه‌ مقاوم‌سازی اقتصادی

دلیل پیشرفت‌های علمی و صنعتی آمریکا در ۱۵۰ سال اخیر، به‌کارگیری اقتصاد مقاومتی است... البته آمریکایی‌ها این اندیشه را در جهت مادی‌گری و پول به‌کار گرفتند اما همین تجربه‌ پذیرفته‌شده‌ی جهانی را می‌توان با جهت‌گیری متعالی‌تری به‌کار گرفت.
دو نماینده‌ی استان آذربایجان غربی اعلام کردند:

فعالیت‌های اقتصادی بنیاد برکت مطابق با اقتصاد مقاومتی است

نمایندگان ارومیه و مهاباد در مجلس شورای اسلامی فعالیت‌های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ی اقتصادی و توانمندسازی مناطق محروم را مطابق با سیاست‌های اقتصادی مقاومتی دانستند.
مصباحی مقدم:

۸۰ درصد اقتصاد ایران به ظرفیت‌ها و مناسبات داخلی وابسته است

یک نماینده پیشین مجلس گفت: ۸۰ درصد اقتصاد ایران به ظرفیت‌ها و مناسبات داخلی وابسته است.
مصری:

دائما از اقتصاد مقاومتی سخن می گوییم اما وضعیت تغییری نکرده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در سمینارها و گفتگوها دائما در مدح و ثنای اقتصاد مقاومتی سخن می گوییم اما وضعیت همچنان تغییری نکرده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

از وضعیت حذف مجوزها راضی نیستیم

وزیر امور اقتصادی با بیان اینکه از وضعیت لغومجوزها راضی نیستیم، گفت: برخی دستگاهها مجوزها را در ظاهر حذف و دوباره با روش های خود برقرار می کنند.
گزارشی از جلسه اقتصاد مقاومتی؛

تذکر جدی جهانگیری به وزارت اقتصاد/ تنزل رتبه ایران توجیه ندارد

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در اداره کشور نباید رودربایستی داشت، به وزارت اقتصاد در خصوص فضای کسب و کار ایران و اقدامات این وزارتخانه در حوزه مذکور تذکر داد.
نقش مردم در اقتصاد مقاومتی؛

مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کار کنند؟

موضوع اقتصاد مقاومتی یکی از مسائل و موضوعات مهم کشور ما محسوب می‌شود. بسیاری فکر می‌کنند که تنها دولت و مسئولین نظام وظیفه اجرای تحقق آن را دارند، در حالی‌ که در این رابطه نقش مردم کمتر از دولتمردان نیست.
جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام:

گزارش جهانگیری از اقدامات دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی

معاون اول رئیس‌جمهور گزارش کاملی از اقدامات دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی به اعضای مجمع ارائه داد.
تحریم از نگاه امام خمینی:

تحریم تحفه الهی برای خودکفایی است

جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی، تحفه ای الهی بود که ما از آن غافل بودیم. اکنون اگر دولت و ارتش کالاهای جهانخواران را خود تحریم کنند و به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد.
رصد اقدامات «سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»:

از اقتصاد رانتی تا اقتصاد پایدار

با توجه به‌عنوان نامگذاری سال‌جاری به‌عنوان «سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» روزنامه ایران بر آن است که فعالیت‌های انجام شده دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی دولتی و حکومتی و بخش خصوصی و بخش تعاونی را برای نیل به دستیابی به اقتصاد پایدار که مؤلفه‌ها و رهنمودهای کلی آن در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه شده است، منعکس کند.
بررسی صحبت وزیر راه و شهرسازی؛

آیا اقتصاد مقاومتی "پایان" دارد؟

وزیر راه و شهرسازی اخیرا در سخنانی از پایان اقتصاد مقاومتی به‌عنوان زمانی برای پایان وابستگی بخش خصوصی به دولت یاد کرده است، اما آیا اقتصاد مقاومتی پایان دارد؟
در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛

دستور جهانگیری به طیب‌نیا و نوبخت برای تأمین منابع بسته حمایتی از صادرکنندگان

معاون اول رئیس جمهور از وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور خواست منابع پیش‌بینی شده در بسته حمایتی دولت در خصوص صادرکنندگان را برای تشویق صادر کنندگان تأمین کنند.
اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی

صالحی: نخبگان مفروضات رایج در بحث اقتصاد مقاومتی را به چالش بکشند

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم به چالش کشیدن مفروضات مطرح در بحث اقتصاد مقاومتی برای رسیدن به مفروضاتی نو و جدید از سوی نخبگان جامعه تاکید کرد.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها