مصباحی مقدم:

۸۰ درصد اقتصاد ایران به ظرفیت‌ها و مناسبات داخلی وابسته است

یک نماینده پیشین مجلس گفت: ۸۰ درصد اقتصاد ایران به ظرفیت‌ها و مناسبات داخلی وابسته است.
مصری:

دائما از اقتصاد مقاومتی سخن می گوییم اما وضعیت تغییری نکرده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در سمینارها و گفتگوها دائما در مدح و ثنای اقتصاد مقاومتی سخن می گوییم اما وضعیت همچنان تغییری نکرده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

از وضعیت حذف مجوزها راضی نیستیم

وزیر امور اقتصادی با بیان اینکه از وضعیت لغومجوزها راضی نیستیم، گفت: برخی دستگاهها مجوزها را در ظاهر حذف و دوباره با روش های خود برقرار می کنند.
گزارشی از جلسه اقتصاد مقاومتی؛

تذکر جدی جهانگیری به وزارت اقتصاد/ تنزل رتبه ایران توجیه ندارد

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در اداره کشور نباید رودربایستی داشت، به وزارت اقتصاد در خصوص فضای کسب و کار ایران و اقدامات این وزارتخانه در حوزه مذکور تذکر داد.
نقش مردم در اقتصاد مقاومتی؛

مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کار کنند؟

موضوع اقتصاد مقاومتی یکی از مسائل و موضوعات مهم کشور ما محسوب می‌شود. بسیاری فکر می‌کنند که تنها دولت و مسئولین نظام وظیفه اجرای تحقق آن را دارند، در حالی‌ که در این رابطه نقش مردم کمتر از دولتمردان نیست.
جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام:

گزارش جهانگیری از اقدامات دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی

معاون اول رئیس‌جمهور گزارش کاملی از اقدامات دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی به اعضای مجمع ارائه داد.
جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی:

نگاه به تحریم در مکتب امام خمینی!

جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی، تحفه ای الهی بود که ما از آن غافل بودیم. اکنون اگر دولت و ارتش کالاهای جهانخواران را خود تحریم کنند و به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد.
رصد اقدامات «سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»:

از اقتصاد رانتی تا اقتصاد پایدار

با توجه به‌عنوان نامگذاری سال‌جاری به‌عنوان «سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» روزنامه ایران بر آن است که فعالیت‌های انجام شده دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی دولتی و حکومتی و بخش خصوصی و بخش تعاونی را برای نیل به دستیابی به اقتصاد پایدار که مؤلفه‌ها و رهنمودهای کلی آن در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه شده است، منعکس کند.
بررسی صحبت وزیر راه و شهرسازی؛

آیا اقتصاد مقاومتی "پایان" دارد؟

وزیر راه و شهرسازی اخیرا در سخنانی از پایان اقتصاد مقاومتی به‌عنوان زمانی برای پایان وابستگی بخش خصوصی به دولت یاد کرده است، اما آیا اقتصاد مقاومتی پایان دارد؟
در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛

دستور جهانگیری به طیب‌نیا و نوبخت برای تأمین منابع بسته حمایتی از صادرکنندگان

معاون اول رئیس جمهور از وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور خواست منابع پیش‌بینی شده در بسته حمایتی دولت در خصوص صادرکنندگان را برای تشویق صادر کنندگان تأمین کنند.
اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی

صالحی: نخبگان مفروضات رایج در بحث اقتصاد مقاومتی را به چالش بکشند

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم به چالش کشیدن مفروضات مطرح در بحث اقتصاد مقاومتی برای رسیدن به مفروضاتی نو و جدید از سوی نخبگان جامعه تاکید کرد.
بررسي مفهوم اقتصاد مقاومتي؛

"اقتصاد مقاومتی" چیست و چرا به آن نیازمندیم؟

اقتصاد مقاومتی مفهومی است که در سال 92 به‌طور رسمی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ و در دستور کار قرار گرفت، دغدغه‌های اقتصادی ایشان در طول این مدت باعث شد تا سال 95 را تحت‌عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کنند تا تلاش‌های مسئولان در حوزه اقتصاد و معیشت مردم وجه جدی‌تری به خود بگیرد.
آیت‌الله اراکی:

رسالت حوزویان تبیین فقهی اقتصاد مقاومتی است/ انحصارگرایی آفت اقتصاد کشور

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: جوانب فنی و راهکارهای اقتصاد مقاومتی بر عهده دانشمندان علم اقتصاد است و تبیین فقهی کار که اساس اصلی این امر است بر عهده علما و اندیشمندان حوزه‌های علمیه قرار دارد.
ضعف‌هاي قردادهاي IPC؛

تضاد قراردادهای جدید نفتی با راهبردهای اقتصاد مقاومتی

آنچه در قراردادهای جدید نفتی از منظر الگوی اقتصاد مقاومتی مورد نقد است: تضعیف ظرفیت ها و توانمندی های شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه؛ امتیازات خاص و قابل تأمل به شرکت های خارجی و کم توجهی به بخش خصوصی داخل.
یک مسئول در سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد؛

سیاستگذاری‌های مناسب نقاط آسیب‌پذیر اقتصاد را ترمیم می‌کند

رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه گفت:سیاستگذاری‌های مناسب، نقاط آسیب‌پذیر اقتصاد ایران را ترمیم خواهد کرد؛ اما نقشه راه اصلی، اقتصاد مقاومتی است.
گرمابی:

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت باید اجرایی شود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اظهار امیدواری از اینکه تاثیر رشد شرکت‌های دانش بنیان را در اقتصاد شاهد باشیم، گفت: بانک‌ها می‌توانند با ارایه به موقع تسهیلات و آسان کردن اعطای آن موجب رونق صنایع شوند.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور:

اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست/۸ میلیون بیکار در کشور داریم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی به این معناست که اگر وابستگی مالی، اقتصادی، علمی به بیگانه داریم باید دست خود را از زیر سلطه آنان بیرون بکشیم و متکی به توانمندی‌های خودمان باشیم.
واكنش به انتصاب نعمت زاده؛

کشتی اقتصاد مقاومتی با این سکانداران به ساحل نمی‌رسد

خبر انتصاب محمدرضا نعمت‌زاده به سمت جانشینی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، در اصل رونمایی از یک فرایند بود که حالا و در این انتصاب، خودش را به طور کامل و تمام‌عیار نشان داد.
"اقتصاد مقاومتی" دقیقاً کجایی؟

سوال های کماکان بی جواب از دولت پیرامون اجرای اقتصاد مقاومتی

اکنون سه سال از این ابلاغیه بسیار مهم و سرنوشت ساز می‌گذرد و سوال مهمی در ذهن‌ها پدید می‌آید که مردم و مسئولین تا چه حد نقش خود را در این سیاست ها ایفا کرده اند.
قاضی‌زاده‌هاشمی:

مجلس دهم توجه خوبی به اقتصاد مقاومتی دارد

‌عضو هیات رئیسه مجلس دهم گفت: خوشبختانه مجلس دهم به حوزه‌های اقتصادی به خصوص اقتصاد مقاومتی توجه خوبی دارد.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها