سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
همگرایی بخش دولتی و خصوصی نیاز تحقق شعار سال است؛

لازمه حمايت از کالاي ايراني همگرايي بخش دولتي و خصوصي است

حمایت از کالای ایرانی یکی از بهترین راهکارهای رونق اقتصادی در کشور است که تحقق این راهبرد به تاکید کارشناسان به همگرایی بخش های دولتی و خصوصی نیاز دارد.
معاون اول رییس جمهور؛

دولت اجازه نمی‌دهد ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
بررسی کارنامه اقتصادی دولت؛

کم کاری دولت در زمینه "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"/ راهکار وکلای ملت برای رونق بخشی به اقتصاد کشور

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در اولین روز سال 1396 داشتند شعار سال را " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" عنوان کردند ؛ بر همین اساس در خصوص عملکرد دولت در راستای شعار سال گفت‌وگو هایی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد ه تا کارنامه ای را از عملکرد دولت در این باره تهیه کند که در ادامه بخش هایی از این گفت‌وگو ها آمده است.
علیرضابیگی :

سقوط ارزش پول ملی پیامد بی‌اعتنایی به اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم تبریز گفت: ناکارامدی سیاست‌های اقتصادی و عدم پاسخگویی آن نسبت به شرایط اقتصادی کشور بیانگر این است که اقتصاد مقاومتی از کارنامه خوبی در سال گذشته برخودار نیست.
اقتصاد‌ تاب‌آور؛

تاب‌آوری و اقتصاد مقاوم

وجه اشتراک اقتصاد مقاومتی به مفهوم «توانمندسازی اقتصاد ملی در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی بر سر راه پیشرفت و دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشور و استفاده از فرصت‌های آنها» با متون علمی رایج در حوزه اقتصاد، تاب‌آوری است. زمانی یک سیستم اجتماعی تاب‌آور است که بتواند مخاطرات موقت یا دائم را جذب کرده و خود را با شرایط به‌سرعت در حال تغییر انطباق دهد، بدون اینکه کارکرد خود را از دست بدهد.
اقتصاد مقاومتی خارجی یا داخلی؟

نقدی بر اقتباس اقتصاد مقاومتی از نظریات غیربومی

برخی از محققان در برخی از نوشتارهای تخصصی، از نظریه‌های غیربومی برای تبیین اقتصاد مقاومتی بهره گرفتند، اما کاربست این نظریه‌ها برای توصیف، ارائه مدل نظری و تبیین مفهومی اقتصاد مقاومتی تا حدودی نارسا و غیربومی است. به همین منظور در این نوشتار سعی داریم به نقد و ارزیابی ایده‌های غربی اقتصاد در توصیف مفهومی و نظری اقتصاد مقاومتی بپردازیم.
ولی داداشی:

دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همچنان اندر خم یک کوچه است

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همچنان اندر خم یک کوچه است، اظهار داشت:برخی مسئولان و رانت خوارانی که در بند دولت نفوذ کرده اند خواهان واردات هستند که با این کار کمر تولید کننده می شکند.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی؛

دولت با حمایت از تولید داخلی معضل بیکاری را برطرف کند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید داخلی زمینه افزایش تولید و متعاقب آن ایجاد اشتغال را فراهم می‌کند و دولت می‌تواند با سرمایه‌گذاری و حمایت از کالای داخلی مشکل بیکاری را مرتفع کند.
حسین عبدالعزیزی:

حمایت از کالای ایرانی، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است

حمایت از کالای ایرانی، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است با نگاهی به نامگذاری شعار سال های گذشته مقام معظم رهبری به خوبی در می یابیم که بیش از یک دهه است که مقام معظم رهبری شعار سال را با محوریت مسائل اقتصادی نامگذاری می‌کنند و این مهم نشان از اهمیت مسائل اقتصادی و معیشتی مردم برای ایشان است.
بهزاد خسروی مطرح کرد؛

"چرا باید از کالای ایرانی حمایت کرد؟"

پژوهشگر اقتصادی علت استفاده مردم از کالای ایرانی و تاثیر منفی واردات کالاهای غیر ضروری به کشور را تشریح کرد.
توسط سازمان بسیج اصناف کشور؛

ابلاغ برنامه اصلی ستاداقتصاد مقاومتی بسیج اصناف به سراسر کشور

سازمان بسیج اصناف میثاق نامه ای را تنظیم و به سراسر کشور ابلاغ کرد.
کارشناس اقتصادی تشریح کرد؛

حمایت از کالای ایرانی یعنی چه؟!

یک کارشناس اقتصادی گفت:حمایت از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند؛ یکی با خرید کالای ایرانی، دیگری با تولید باکیفیت تر و دیگری با کوشش علمی.
در گفتگوی ویژه خبری؛

پیشرفت ۸۱ درصدی طرح‌های ستاد اقتصاد مقاومتی

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی: در ۱۰ ماهه نخست امسال در ۸۱ درصد طرح‌هایی که ستاد اقتصاد مقاومتی به این وزارتخانه ابلاغ کرد پیشرفت داشتیم.
شقاقی شهری مطرح کرد:

قرار بود اقتصاد از گروه‌های خاص گرفته و به مردم داده شود

عضو هیئت‌علمی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه هدف از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مقاوم کردن اقتصاد ایران بود، گفت: اقتصاد ایران تاب آور نشده است؛ همچنین قرار بود اقتصاد مردمی شود و از دست گروه‌های خاص گرفته و بین مردم توزیع کنیم.
کارنامه اقتصادی دولت زیر ذره بین؛

برجام چه کمکی به تحقق شعار سال 96 کرد؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با اشاره اقدامات دولت در راستای تحقق شعار سال " اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال " گفت: اقداماتی در زمینه تحقق شعار سال از سوی هیات دولت صورت گرفت اما به دلیل محدودیت هایی که از سوی خارج در کشور اعمال شده است دولت نتوانست به صورت مطلوب شعار سال را به اجرا درآورد.
کارنامه اقتصادی دولت؛

لاله افتخاری: دولت اقدامات موثری جهت تحقق شعار سال نداشت

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: دولتمردان در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نمره خوبی در کارنامه اقتصادی خود برجای نگذاشته اند.
وزرا میل به کار مردم ندارند؛

اقتصاد مقاومتی با بسیج مردمی شکل می‌گیرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که تا مردم وسط نیایند اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد در خصوص اصلاح ساختارها گفت: این مورد نقطه ضعف است که ممکن است به دلیل تجربه زیاد وزراء باشد که در کار دولتی روان اند و میل به کار مردم ندارند.
کاهش مطالبات معوق بانک‌ها؛

تلاش بانک مرکزی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ادامه دارد

ساماندهی موسسات غیرمجاز، پیگیری ابلاغ صورت های مالی بر مبنای IFRS و تهیه ابزار افشای سیستمی صورت های مالی بانک ها، دریافت صورت های مالی IFRS بانک ها، کاهش نسبت مطالبات غیرجاری، رتبه‌بندی بانک‌ها و موسسات اعتباری و تدوین اولویت برنامه‌های بازرسی حضوری بر اساس یافته‌های رتبه‌بندی جزئی و کلی، بازنگری در کارمزد خدمات بانکی ریالی از مهم ترین فعالیت های حوزه نظارت بانک مرکزی در طول یک سال اخیر بوده است.
معاون اول رئیس جمهور:

طرح‌های صنعتی در مناطق محروم به رونق اقتصادی کمک می‌کند

جلسه شورای اقتصاد ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
فعالان اقتصادی به ستاد اقتصاد مقاومتی نمره بدهند؛

کریمی : جای تصمیمات جسورانه در ستاد اقتصاد مقاومتی خالی است

نماینده مجلس در خصوص ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی راه گشا نبوده است
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها