سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزرا میل به کار مردم ندارند؛

اقتصاد مقاومتی با بسیج مردمی شکل می‌گیرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که تا مردم وسط نیایند اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد در خصوص اصلاح ساختارها گفت: این مورد نقطه ضعف است که ممکن است به دلیل تجربه زیاد وزراء باشد که در کار دولتی روان اند و میل به کار مردم ندارند.
کاهش مطالبات معوق بانک‌ها؛

تلاش بانک مرکزی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ادامه دارد

ساماندهی موسسات غیرمجاز، پیگیری ابلاغ صورت های مالی بر مبنای IFRS و تهیه ابزار افشای سیستمی صورت های مالی بانک ها، دریافت صورت های مالی IFRS بانک ها، کاهش نسبت مطالبات غیرجاری، رتبه‌بندی بانک‌ها و موسسات اعتباری و تدوین اولویت برنامه‌های بازرسی حضوری بر اساس یافته‌های رتبه‌بندی جزئی و کلی، بازنگری در کارمزد خدمات بانکی ریالی از مهم ترین فعالیت های حوزه نظارت بانک مرکزی در طول یک سال اخیر بوده است.
معاون اول رئیس جمهور:

طرح‌های صنعتی در مناطق محروم به رونق اقتصادی کمک می‌کند

جلسه شورای اقتصاد ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
فعالان اقتصادی به ستاد اقتصاد مقاومتی نمره بدهند؛

کریمی : جای تصمیمات جسورانه در ستاد اقتصاد مقاومتی خالی است

نماینده مجلس در خصوص ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی راه گشا نبوده است
دانش جعفری اظهار کرد:

"اقتصاد مقاومتی" در آمریکا عملیاتی شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد مقاومتی موضوعی است که در اکثر کشورها سیاست‌گذاران، آن را در همه مباحث به‌ویژه اقتصادی دنبال می‌کنند و در واقع جزو اصول اساسی عقلایی فکر کردن است.
در آیین شروع عملیات اجرایی پتروپالایش بختیاری مسجد سلیمان؛

جهانگیری: جای جای کشور در حال کار، سرمایه‌گذاری و تحقق اقتصاد مقاومتی است

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران رتبه اول ذخایر گاز دنیا را در احتیار دارد گفت: صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور نیست و باید با ارزش افزوده و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارز آوری تلاش کرد.
جهانگیری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی:

شناسایی موانع مقاوم سازی اقتصاد در برابر تکانه‌های خارجی ضروری است

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: اگر به دنبال ایجاد تولید و مقاوم سازی اقتصاد در برابر تکانه‌های خارجی هستیم، باید به دنبال شرایطی باشیم ، وضعیت اقتصاد کشور نسبت به دوره قبل تحریم‌ها بهتر و مقاومت اقتصاد افزایش یافته باشد.
آیت‌الله جوادی آملی:

اقتصاد مقاومتی با سفارش و نصیحت حل نمی‌شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی با سفارش و نصیحت حل نمی‌شود، بلکه با علم حل می‌شود، بنابراین دانشگاه‌ها باید بدانند که نباید به‌دنبال میز نشینی بروند، بلکه باید مستقیماً از دانشگاه به تولید بروند.
معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد؛

دولت در مورد اقتصاد مقاومتی فقط حرف می‌زند

مستخدمین حسینی گفت: پروژه‌ای که 10 سال پیش از اقتصاد مقاومتی کلید خورده به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی جا می‌زنند که فقط رفع تکلیف کرده باشند.
دلار در مبادلات پولی؛

اقتصاد مقاومتی نقش دلار را در تجارت کم می کند

پیمان های پولی دو جانبه سال هاست مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است و بهترین راهکار برای کاهش استفاده از دلار در مبادلات پولی خواهد شد.
دين‌پرست؛

هدف «قرارگاه مردمي اقتصاد مقاومتي» به‌کارگيري اقشار مختلف است

معاون اقتصادي وزير کشور گفت: چشم انداز مورد نظر وزارت کشور در ارتباط با قرارگاه مردمي اقتصاد مقاومتي، تحقق حداکثري اهداف مصرح در بندهاي 24گانه سياست‌هاي کلّي اقتصاد مقاومتي و مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي است.
فروش کالای ایرانی با برچسب غیر ایرانی؛

تاملی بر علل دافعه جامعه نسبت به محصولات داخلی

تولید ملی کلیدی که باید در قفل تولید داخل به گردش در آید اما محصولات خارجی حرکت روان این کلید را با موانعی جدی همراه ساخته است.
پورابراهیمی مطرح کرد:

تحریم پدیده جدیدی نیست/لزوم تسریع درتشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس با بیان اینکه تحریم پدیده جدیدی برای اقتصاد ایران نیست از دولت خواست سریعا ستاد تدابیر ویژه اقتصادی را تشکیل دهد.
پس از ابلاغیه سیاست های اقتصاد مقاومتی؛

پاسخ رهبر انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی

پس از ابلاغیه سیاست های اقتصاد مقاومتی، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی در حرم مطهر رضوی به سؤالات و ابهاماتی که در این باره مطرح شده بود پاسخ دادند.
رهبر معظم انقلاب ؛

حرکت از "اقتصاد رانتی و نفتی" به سمت "اقتصاد مولد و مردمی"

رهبر معظم انقلاب فرمودند: جهت گیری‌ها باید از «اقتصاد رانتی و نفتی» به « اقتصاد مولّد و مردمی» تغییر یابد. باید اقتصاد را از نفت خلاص کنیم و این هدف مهم با توجه به امکانات، ظرفیتها و نیروی انسانی کشور تحقق پذیر است، همانگونه که برخی کشورهای بدون نفت، این کار را کرده اند.
اقتصاد مقاومتی؛

کلیدواژه اقتصاد مقاومتی تولید و بهره‌وری است/ مفاهیم واردات باید برای تولید در داخل و در خدمت تولید باشد

اقتصادی ایران در دهه‌های متوالی نتوانسته به یک اقتصاد پایدار با نرخ رشد شاخص‌های افزایشی همراه باشد؛ این اقتصاد با مشکلات عدیده‌ای روبرو است و باید اصلاحات اقتصاد اجرا شود، البته در دولت نهم و دهم در این راستا برنامه‌ریزی شد که همه آن به هدفمندسازی یارانه‌ها و آن‌هم با انحراف در اجرا روبرو شد و به نظر نمی‌رسید که عزم جدی در آن دولت برای اجرای تحول اقتصادی وجود داشته بود.
ضعف دولت؛

گارد باز دولت در رینگ اقتصاد مقاومتی

از اصول اصلی اقتصادمقاومتی کاستن از آسیب‌پذیری اقتصاد و توانمند کردن آن برای مقاومت در شرایط سخت است.
تولید فن آوری های نوین در داخل؛

رابطه اقتصاد مقاومتی و فن‌آوری‌های نوین

حتماً شما هم تابه‌حال چنین جملاتی را بارها شنیده‌اید؛ «با افتخار اعلام می‌کنیم که با عقد این قرارداد، زمینه برای ورود فلان تکنولوژی به کشور فراهم شد» و یا «در قرارداد جدید، شرکت خارجی مجری پروژه موظف است، دانش فنی ساخت را نیز به متخصصین ایرانی انتقال دهد، به این ترتیب ایران اسلامی در جمع چند کشور دارنده این فن‌آوری قرار خواهد گرفت».
آیا اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال فراموش شد؟؛

موسایی استاد دانشگاه: حرف زیاد زده می شود اما اقدامی که عمل نیاز دارد، رخ نمی‌دهد

یک‌فصل از سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال گذشته، اما شعار امسال هم همانند سال‌های گذشته در حاشیه قرار دارد؛ هرچند کشور درگیر انتخابات بود، اما نشانی از عزم و اقدام جدی برای آن دیده نشده به‌طوری‌که استاد دانشگاه تهران می‌گوید: دولت کُند عمل می‌کند، البته جلسات زیادی برگزاری می‌شود، حرف زیاد گفته می‌شود، اما اقدامی عملی خیر.
عباس آخوندی:

وقتی دیگر تکانه‌های اقتصادی اثری ندارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید که با وجود میلیاردها تومان پول و سرمایه در کشور می‌توانید نرخ بهره‌وری را افزایش دهید که اگر این اتفاق بیفتد، با وجود بروز هرگونه تکانه اقتصادی دیگر مشکلی به وجود نخواهد آمد.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها