سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون اسبق بانک مرکزی مطرح کرد؛

دولت در مورد اقتصاد مقاومتی فقط حرف می‌زند

مستخدمین حسینی گفت: پروژه‌ای که 10 سال پیش از اقتصاد مقاومتی کلید خورده به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی جا می‌زنند که فقط رفع تکلیف کرده باشند.
دلار در مبادلات پولی؛

اقتصاد مقاومتی نقش دلار را در تجارت کم می کند

پیمان های پولی دو جانبه سال هاست مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است و بهترین راهکار برای کاهش استفاده از دلار در مبادلات پولی خواهد شد.
دين‌پرست؛

هدف «قرارگاه مردمي اقتصاد مقاومتي» به‌کارگيري اقشار مختلف است

معاون اقتصادي وزير کشور گفت: چشم انداز مورد نظر وزارت کشور در ارتباط با قرارگاه مردمي اقتصاد مقاومتي، تحقق حداکثري اهداف مصرح در بندهاي 24گانه سياست‌هاي کلّي اقتصاد مقاومتي و مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي است.
فروش کالای ایرانی با برچسب غیر ایرانی؛

تاملی بر علل دافعه جامعه نسبت به محصولات داخلی

تولید ملی کلیدی که باید در قفل تولید داخل به گردش در آید اما محصولات خارجی حرکت روان این کلید را با موانعی جدی همراه ساخته است.
پورابراهیمی مطرح کرد:

تحریم پدیده جدیدی نیست/لزوم تسریع درتشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس با بیان اینکه تحریم پدیده جدیدی برای اقتصاد ایران نیست از دولت خواست سریعا ستاد تدابیر ویژه اقتصادی را تشکیل دهد.
پس از ابلاغیه سیاست های اقتصاد مقاومتی؛

پاسخ رهبر انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی

پس از ابلاغیه سیاست های اقتصاد مقاومتی، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی در حرم مطهر رضوی به سؤالات و ابهاماتی که در این باره مطرح شده بود پاسخ دادند.
رهبر معظم انقلاب ؛

حرکت از "اقتصاد رانتی و نفتی" به سمت "اقتصاد مولد و مردمی"

رهبر معظم انقلاب فرمودند: جهت گیری‌ها باید از «اقتصاد رانتی و نفتی» به « اقتصاد مولّد و مردمی» تغییر یابد. باید اقتصاد را از نفت خلاص کنیم و این هدف مهم با توجه به امکانات، ظرفیتها و نیروی انسانی کشور تحقق پذیر است، همانگونه که برخی کشورهای بدون نفت، این کار را کرده اند.
اقتصاد مقاومتی؛

کلیدواژه اقتصاد مقاومتی تولید و بهره‌وری است/ مفاهیم واردات باید برای تولید در داخل و در خدمت تولید باشد

اقتصادی ایران در دهه‌های متوالی نتوانسته به یک اقتصاد پایدار با نرخ رشد شاخص‌های افزایشی همراه باشد؛ این اقتصاد با مشکلات عدیده‌ای روبرو است و باید اصلاحات اقتصاد اجرا شود، البته در دولت نهم و دهم در این راستا برنامه‌ریزی شد که همه آن به هدفمندسازی یارانه‌ها و آن‌هم با انحراف در اجرا روبرو شد و به نظر نمی‌رسید که عزم جدی در آن دولت برای اجرای تحول اقتصادی وجود داشته بود.
ضعف دولت؛

گارد باز دولت در رینگ اقتصاد مقاومتی

از اصول اصلی اقتصادمقاومتی کاستن از آسیب‌پذیری اقتصاد و توانمند کردن آن برای مقاومت در شرایط سخت است.
تولید فن آوری های نوین در داخل؛

رابطه اقتصاد مقاومتی و فن‌آوری‌های نوین

حتماً شما هم تابه‌حال چنین جملاتی را بارها شنیده‌اید؛ «با افتخار اعلام می‌کنیم که با عقد این قرارداد، زمینه برای ورود فلان تکنولوژی به کشور فراهم شد» و یا «در قرارداد جدید، شرکت خارجی مجری پروژه موظف است، دانش فنی ساخت را نیز به متخصصین ایرانی انتقال دهد، به این ترتیب ایران اسلامی در جمع چند کشور دارنده این فن‌آوری قرار خواهد گرفت».
آیا اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال فراموش شد؟؛

موسایی استاد دانشگاه: حرف زیاد زده می شود اما اقدامی که عمل نیاز دارد، رخ نمی‌دهد

یک‌فصل از سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال گذشته، اما شعار امسال هم همانند سال‌های گذشته در حاشیه قرار دارد؛ هرچند کشور درگیر انتخابات بود، اما نشانی از عزم و اقدام جدی برای آن دیده نشده به‌طوری‌که استاد دانشگاه تهران می‌گوید: دولت کُند عمل می‌کند، البته جلسات زیادی برگزاری می‌شود، حرف زیاد گفته می‌شود، اما اقدامی عملی خیر.
عباس آخوندی:

وقتی دیگر تکانه‌های اقتصادی اثری ندارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید که با وجود میلیاردها تومان پول و سرمایه در کشور می‌توانید نرخ بهره‌وری را افزایش دهید که اگر این اتفاق بیفتد، با وجود بروز هرگونه تکانه اقتصادی دیگر مشکلی به وجود نخواهد آمد.
اقتصاد مقاومتی با نام های متفاوت؛

اجرای اقتصاد مقاومتی در سایر کشورها؟

شاید این طور به نظر برسد که استفاده از عبارت «اقتصاد مقاومتی» به تازگی راه افتاده باشد، اما حقیقت این است که این موضوع در کشورهای دیگر و به نام‌های مختلفی شناخته می‌شود.
پیرامون نظام اقتصادي جديد؛

تفاوت اقتصاد مقاومتی با انزوای اقتصادی

اقتصاد مقاومتي، انزوا و خودکفايي مطلق نيست. اين نوع از اقتصاد، يک نگرش کلان است که بايد هم‌چون نظام‌هاي اقتصادي به‌صورت يک مکتب فکري به آن، نگريسته و مبتني‌بر آن تبيين شود.
عبدالمجید شیخی:

اختلاف ۱۸۰ درجه ای عملکرد دولت با الگوی اقتصاد مقاومتی

یکی از مشکلات کنونی و اصلی کشور اقتصاد است که مقام معظم رهبری چند سالی است که اقتصاد مقاومتی و راهکارهای پیاده سازی آن را در جهت رفع این مشکلات اقتصادی را برای مسئولین دولتی مطرح کرده اند.
حداد عادل مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی راهبرد ما در جنگ اقتصادی است

نایب رئیس هیأت رئیسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی راهبرد ما در جنگ اقتصادی است که دشمن به ما تحمیل کرده است
نظر نمایندگان درباره کوتاهی مسؤولان در تحقق اقتصاد مقاومتی؛

ضرورت اصلاح نظام بانکی برای خدمت به تولید داخلی/مهار واردات بی رویه از طریق افزایش تعرفه ها

برخی از نمایندگان استان همدان معتقدند که وارادات بی رویه، ضربه مهلکی در سال های اخیر به تولید و اشتغال کشور وارد کرده است و می گویند سکوت دولتمردان در برابر قاچاق کالا قابل تأمل است در حالی که 30 نفر در سایه غفلت دستگاه های نظارتی می خورند و می برند.
آرین‌منش:

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه به اشتغال است

نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: نامگذاری‌های مقام معظم رهبری مبتنی بر اولویت‌ها و ضرورت‌های کشور است و تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه ویژه به اشتغال خواهد بود.
اتکا به درآمدهای نفتی آفت اقتصاد؛

اقتصاد نفتی، نقطه مقابل اقتصاد مقاومتی!

تاکید صرف بر افزایش تولیدات نفت خام و صادرات آن یکی از مشکلات و مواردی است که متاسفانه دولت به عنوان نقطه امید اقتصادی به آن نگاه می کند و موید آن است که هدف گذاری دولت بر اقتصاد نفتی است.
نیازمند زیرساخت های گمرکی؛

تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق

گرچه بر پایه گزارش بانک جهانی رتبه ایران در شاخص لجستیک گمرک، با بهبود 18 پله‌ای از 114 در سال 2014 به 96 در سال 2016 ارتقا یافت اما تاکید رهبر معظم انقلاب بر برخورد با قاچاق از مبادی رسمی، افزایش بیشتر زیرساخت های گمرکی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی گوشزد می کند.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها