سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صنایعی کوچک با تحولی عظیم؛

اقتصاد مقاومتی؛ نسخه درمانی برای تاب‌آوری در شرایط سخت اقتصادی

در چند سال اخیر برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، بحث اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود کشور در دستور کار قرار گرفته و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ابلاغ سیاست های اقتصادی مقاومتی در این زمینه تا کنون نقش ارزشمندی را ایفا کرده است.
اقتصاد مقاومتی؛

مقاومت اقتصادی یا اقتصاد مقاومتی؟

نگاه تک بعدی به رونق تولید و جدی نگرفتن محصولات داخلی برای کشور تبعاتی در چندسال گذشته داشت که مهمترین آن خروج بالای ارز و افزایش بهای تولید بود.
دژپسند:

توانسته‌ایم تاب آوری اقتصاد را حفظ کنیم

وزیر اقتصاد گفت: ادعا نمی‌کنیم شرایط مطلوب است اما متناسب با محدودیت‌ها و مزاحمت‌ها این شرایط مقبول است، وقتی تلاش همه بر صفر کردن صادرات ایران است، توانسته‌ایم تاب آوری اقتصاد را حفظ کنیم.
پرسش وتحلیل یورونیوز از یک موضوع مهم؛

تاب آوری اقتصاد ایران درشرایط تحریم چقدر است؟

مقام‌های آمریکایی در روزهای اخیر بارها اعلام کرده‌اند فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی برای مهار رفتارهای سیاسی و نظامی این کشور تاکنون موفق عمل کرده، فشارهایی که از سال گذشته و با اعمال تحریم‌های مالی و تجاری آغاز شد و تا ممنوعیت کامل خرید نفت از ایران گسترش یافته است.
توان جنگ اقتصادی؛

مهم‌ترین تکنیک دشمنان برای تخریب بدنه اقتصادی ایران چیست؟

دشمنان نظام به موازات جنگ شدید اقتصادی علیه مردم و کشور، هجمه‌ای تبلیغاتی سنگینی را در دستور کار قرار داده‌اند.
کالاهای غیرتحریمی؛

رقابت پذیری در بنگاه‌های اقتصادی کاهش داشته است/ لیست کالا‌های غیرتحریمی به زودی آماده می‌شود

حمایت از بنگاه‌های کوچک و تولیدی، همیشه مورد تأکید کارشناسان و صاحب نظران بوده چرا که یکی از اولویت‌های مهم در اقتصاد بشمار می‌رود.
فولادگر:

رونق تولیدملی نیازمند مدیریت جهادی و اقتصاد مردمی است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: رونق تولید ملی نیازمند مدیریت جهادی است و طریق اقتصاد دولتی محقق نمی‌شود رونق تولید ملی از طریق اقتصاد مردمی تحقق می یابد .
اعتبارات عمرانی قانون بودجه را پرداخت کردیم؛

سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی ها، سهم درآمدهای نفتی کشور در سال 1397 به یک سوم رقم کل منابع عمومی دولت کاهش یافته است.
علی احمدی تشریح کرد؛

جایگاه طهارت اقتصادی در اقتصاد مقاومتی‌

رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت با تأکید بر اینکه طهارت اقتصادی از ارکان اقتصاد مقاومتی است، گفت: اهتمامی در قوه مجریه، مجلس و نمایندگان مردم، برای تحقق سیاست‌های کلی نظام و از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشاهده نشده است.
نقشه راه اقتصاد مقاومتی از نگاه ۱۰ اقتصاددان؛

افق اقتصاد مقاومتی با سوءمدیریت تاریک می‌شود

10 اقتصاددان در گفت‌وگو با «فرهیختگان» بر این قول اتفاق‌نظر دارند که ناکارآمدی دولت، سوءمدیریت و عدم اعتقاد دولت به اقتصاد مقاومتی دلایل اصلی عدم تحقق آن در این سال‌هاست.
اصلاح قانون چک شاگرد اول شد؛

نقطه درخشان کارنامه اقتصاد مقاومتی

قانون چک درحالی در آستانه پنجمین سالگرد اقتصاد مقاومتی تصویب شد که انتظار می‌رود با نوآوری های خود، کارکرد چک را از مانع فعلی کسب و کار به تسهیل‎گر اقتصادی تغییر دهد.اقتصاد مقاومتی، کلید واژه‎ای است که اولین بار مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۹ آن را مطرح کردند.
سید امیر سیاح عنوان کرد؛

بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

مسوولان خودباخته، فن‌آفرین ایرانی را که با زحمت بسیار توانسته همتای اروپایی و آمریکایی خود را در بازارهای جهانی عقب براند، برای فروش محصولش در کشور خود، ناچارکرده‌اند از شرکت رقیب خارجی‌اش، لیسانس و دانش فنی همان کالا را گدایی کند.آن دسته از شرکت‌های دانش بنیان که محصولشان را معمولاً به سازمان‌ها و نهادهای حکومتی می‌توانند بفروشند، حیات و ممات شان به تصمیم و نگرش دولتمردان وابسته است. به همین دلیل، نوع و شروط خریدهای دولت، می‌تواند مسیر رشد یا سرکوب این دسته از کارآفرین‌ها و فن‌آفرینها را تعیین کند.
نگاه برخی مدیران؛

رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

یکی از بهترین کارآفرینان ایران که واحد تولیدی‌اش را واقعاً با سرمایه شخصی از مقیاس کوچک تاسیس و به‌تدریج در مسیر حلال و صادقانه رشد کرده، در سال‌های اخیر موفق شده فناوری پیشرفته‌ای را از مسیر تحقیق و توسعه، بومی و حتی محصولات دانش‌بنیانش صادر کند.
معاون اول رئیس جمهور:

اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است

معاون اول رئیس جمهور گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است.
سرمایه گذاری خارجی در بورس؛

شیب مقرراتی به سوی داخلی‌ها

در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، «حمایت همه‌جانبه و هدفمند از صادرات کالاها و خدمات» از طریق «تشویق سرمایه‌گذاری خارجی برای صادرات» یکی از ارکان افزایش قدرت اقتصاد ملی به‌شمار رفته و به این منظور،‌ ایجاد منافع مشترک اقتصادی و «توسعه روابط راهبردی با کشورهای منطقه و جهان» همواره از اولویت‌های سیاست‌گذاران اقتصادی و سیاسی کشور بوده است. بر اساس گزارش آنکتاد، ایران حدود ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۷ جذب کرده است که نسبت به سال قبل رشد ۴۹ درصدی داشته است. عمده این سرمایه‌گذاری مربوط به قراردادهای توسعه میادین نفت و گاز است که پس از خروج آمریکا از برجام، سرنوشت آنها در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و به‌طور کلی فضای سرمایه‌گذاری خارجی از نظر زیرساخت‌های اقتصادی و سیاسی مورد نیاز و اقبال سرمایه‌گذاران وضعیت مطلوبی ندارد. از طرفی، در حوزه سرمایه‌گذاری در بورس‌ها (FPI) نیز علاوه بر ریسک‌های سیاسی و تجاری موجود، برخی مقررات به مانعی برای حضور سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.
رئیس فراکسیون ویژه حمایت از تولید ملی:

طرح «حمایت از کالای ایرانی» مجدداً در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

رئیس فراکسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: در حال حاضر طرح‌هایی در نوبت رسیدگی هستند و طرح «حمایت از کالای ایرانی» پس از این طرح‌ها در مجلس مطرح خواهد شد
یک نمونه از اقتصاد مقاومتی؛

ساخت اولین شهر زیرزمینی جدید خاورمیانه توسط چوپان ایرانی

در شرایطی که این روزها ایجاد مرکز اقامتی میلیاردها تومان هزینه دارد؛ یک مرتع دار برای اولین بار در خاورمیانه اقدام به ساخت شهر زیرزمینی در استان سمنان کرده که کاربری اقامتی و گردشگری دارد.
حمایت از تولید ایرانی؛

کالای ایرانی نیازمند هدایت نقدینگی ها است

با این وجود، ظهور و بروز کمبود نقدینگی در بسیاری از واحدهای تولیدی موید این واقعیت تلخ است که متاسفانه، نقدینگی موجود در کشور، به نحو شایسته و مطلوبی به سمت تولید هدایت نشده و قطعا در صورت حصول این امر خطیر، از بروز بسیاری از نارسایی‌های فعلی اقتصادی پیشگیری می شد و یقینا نظام تولیدی کشور نیز از پویایی و طراوت فزاینده تری برخوردار بود.
مسعود بنابیان مطرح کرد؛

صادرات غیرنفتی ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی

توسعه صادرات غیرنفتی از اولویت های کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ضرورت رونق تولید است که هماهنگی بیش از پیش دولت با تشکل های صادراتی و بخش خصوصی را می طلبد.
معاون اسبق وزارت صنایع:

اصلاح ساختار اقتصادی در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی است

معاون اسبق وزارت صنایع با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت، بهبود شرایط فعلی را در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ۱۰۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها