سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شریعتمداری عنوان کرد؛

ایمیدرو پیشتاز اقتصاد مقاومتی است

وزیر صنعت معدن و تجارت تاکیدکرد: ایمیدرو سازمانی پیشرو در اقتصاد مقاومتی است. این امر به سبب عملکرد این سازمان در جلب مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری، افزایش فعالیت های اکتشافی و رشد ظرفیت های تولید ایجاد شده است.
دکتر آغاسی زاده پاسخ داد؛

چرا مشکلات اقتصادی ایران حل نمی‌شوند؟

برآمدن آرمان اقتصاد مقاومتی را در چنین فضایی باید تحلیل کر و البته باید این را نیز بیفزاییم که این سیاستها در شرایط خاص تحریم سنگین بلوک آمریکایی جهان در سال های اخیر، و شکنندگی بیش از حد اقتصاد ایران مطرح شده است.
اقتصاد مقاومتی؛

جلسات فرمادهی اقتصاد مقاومتی

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری و نوبخت برگزار شد.
جهانگیری:

شرایط جدید پیش روی کشور دائمی نیست

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه وضعیت جدید پیش روی کشور دائمی نیست، گفت: اگر بتوانیم این وضعیت را به خوبی مدیریت کنیم و کشور را از این مرحله عبور دهیم، اقتصاد کشور به ثبات خواهد رسید.
وقتی رهبری مستقیما وارد میدان شدند؛

رهبر معظم انقلاب در برابر فشار اقتصادی دشمن چه کردند؟

رهبر انقلاب خود شخصاً وارد میدان شده و دستور تشکیل -شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه-یا همان اتاق جنگ اقتصادی ایران- بر محور شخص آقای رییس‌جمهوری را صادر کرده و نخستین جلسه آن را نیز در حضور خود برگزار کردند.
شورای اقتصاد؛

جلسات شورای اقتصاد+ عکس

صبح دوشنبه ۱ مرداد جلسه شورای اقتصاد با حضور جهانگیری (معاون اول رییس جمهور)، وزرای کار و اقتصاد و نوبخت (سخنگوی دولت) و همچنین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری ،پزشکیان(نایب رییس مجلس) ،وزیر کار،وزیر دفاع ، وزیر ارتباطات ،وزیر صنعت، وزیر کشور، نوبخت و معصومه ابتکار در محل نهاد ریاست جمهوری و به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شد
محمدباقر نوبخت؛

سیاست‌های اقتضایی به معنای بی‌اعتمادی به بخش خصوصی نیست

سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای مقابله با مشکلاتی که ممکن است بنادر ما دچار آن شوند، بررسی‌های لازم انجام گرفت.
بازار ثانویه ارز، فرسایش توان تولیدی کشور؛

رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در سایه افزایش نرخ ارز

در نیمه‌های زمستان 95 با نوسان‌های نرخ ارز در کشور ارکستر هم‌نوای ارگان‌های رسانه‌ای سرمایه‌های بوروکراتیک و تجاری در گوش ملت زمزمه کردند که رساندن کشور به سرمنزل توسعه و رونق اقتصادی فقط از مسیر افزایش نرخ ارز می‌گذرد.
معاون فنی اتاق بازرگانی ایران:‌

با شروع دوباره تحریم‌‌ها این انتظار وجود دارد که خودتحریمی‌ها کاهش یابد

خودتحریمی‌های داخلی مانند مشکل‌های تولید در بخش قوانین کار، مالیات و غیره باید رفع شود و هزینه‌های سربار تولید را کاهش دهد.
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۴۸۰ هزار صنف تولیدی در صورت حمایت اثرات تحریم‌ها را خنثی‌ می‌کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۴۸۰ هزار صنف تولیدی در اصناف کشور وجود دارند که می‌توانند حمایت از تولید داخلی کشور را فراگیر کنند، گفت: با دوراندیشی اجازه ندهیم تحریم مشکلی برای اقتصاد کشور ایجاد کند.
کارشناسان اقتصادی تاکید کردند؛

اصلاح قوانین بخش خصوصی؛ پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی

کارشناسان مسائل اقتصادی اصلاح قوانین فعالیت بخش خصوصی را گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با جلب مشارکت مردمی بیشتر و دستیابی به توسعه پایدار می دانند.
به دلیل کم‌توجهی دولت؛

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیمه تعطیل است

در شرایطی که اقتصاد کشور در وضعیت خاصی قرار داشته و باید برای تهاجمات آمریکایی‌ها آماده شود، دولت همچنان نسبت به جلسات مهم کشور کم‌توجه بوده و ستاد اقتصاد مقاومتی هم به حالت نیمه تعطیل درآمده است.
مصباحی‌مقدم :

برای نجات اقتصاد ملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را داریم/ ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است و اگر دولت نمی‌تواند استیضاح شود

مصباحی‌مقدم گفت: نمی‌دانم دولت به این نتیجه رسیده است که باید توجه عمده خود را به ظرفیت‌های اقتصادی داخلی معطوف کند؟ اگر دولت به این نقطه رسیده باشد راهکارهایی وجود دارد؛ اگرنه هر چه بگوییم و بگویند فایده‌ای نخواهد داشت.
عبدالله یوسفی مطرح کرد؛

صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از مصادیق تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

هدف از تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان شمالی تشکیل سرمایه و تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی در استان خراسان شمالی است که تا 49 درصد سهم منابع دولتی و حداقل 51 درصد سهم مشارکت تولیدکنندگان بخش کشاورزی است.
همگرایی بخش دولتی و خصوصی نیاز تحقق شعار سال است؛

لازمه حمايت از کالاي ايراني همگرايي بخش دولتي و خصوصي است

حمایت از کالای ایرانی یکی از بهترین راهکارهای رونق اقتصادی در کشور است که تحقق این راهبرد به تاکید کارشناسان به همگرایی بخش های دولتی و خصوصی نیاز دارد.
معاون اول رییس جمهور؛

دولت اجازه نمی‌دهد ثبات اقتصادی کشور آسیب ببیند

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
بررسی کارنامه اقتصادی دولت؛

کم کاری دولت در زمینه "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"/ راهکار وکلای ملت برای رونق بخشی به اقتصاد کشور

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در اولین روز سال 1396 داشتند شعار سال را " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" عنوان کردند ؛ بر همین اساس در خصوص عملکرد دولت در راستای شعار سال گفت‌وگو هایی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد ه تا کارنامه ای را از عملکرد دولت در این باره تهیه کند که در ادامه بخش هایی از این گفت‌وگو ها آمده است.
علیرضابیگی :

سقوط ارزش پول ملی پیامد بی‌اعتنایی به اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم تبریز گفت: ناکارامدی سیاست‌های اقتصادی و عدم پاسخگویی آن نسبت به شرایط اقتصادی کشور بیانگر این است که اقتصاد مقاومتی از کارنامه خوبی در سال گذشته برخودار نیست.
اقتصاد‌ تاب‌آور؛

تاب‌آوری و اقتصاد مقاوم

وجه اشتراک اقتصاد مقاومتی به مفهوم «توانمندسازی اقتصاد ملی در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی بر سر راه پیشرفت و دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشور و استفاده از فرصت‌های آنها» با متون علمی رایج در حوزه اقتصاد، تاب‌آوری است. زمانی یک سیستم اجتماعی تاب‌آور است که بتواند مخاطرات موقت یا دائم را جذب کرده و خود را با شرایط به‌سرعت در حال تغییر انطباق دهد، بدون اینکه کارکرد خود را از دست بدهد.
اقتصاد مقاومتی خارجی یا داخلی؟

نقدی بر اقتباس اقتصاد مقاومتی از نظریات غیربومی

برخی از محققان در برخی از نوشتارهای تخصصی، از نظریه‌های غیربومی برای تبیین اقتصاد مقاومتی بهره گرفتند، اما کاربست این نظریه‌ها برای توصیف، ارائه مدل نظری و تبیین مفهومی اقتصاد مقاومتی تا حدودی نارسا و غیربومی است. به همین منظور در این نوشتار سعی داریم به نقد و ارزیابی ایده‌های غربی اقتصاد در توصیف مفهومی و نظری اقتصاد مقاومتی بپردازیم.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها