سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ایمانی‌راد:

راست‌ها و پوپولیست‌ها از اقتصاد، ابزار ساخته‌اند

یک کارشناس اقتصادی معتقد است «در حال حاضر نیروهای اقتصادی عامل تعیین‌کننده پوند نیستند. برای پیدا کردن جهت حرکت پوند، چاره‌ای به جز پیگیری تحولات سیاسی در انگلستان را نداریم
تاثیر بهبود جذب دانشجویان خارجی در رونق بخش اقتصادی کشورها؛

درآمد پنج کشور دنیا از دانشجویان بین‌المللی 25 درصد GDP ایران

مهاجرت از کشـوری به کشور دیگر به بهانه تحصیل در کنار تمام سختی‌ها و مشقت‌هایی که دارد و دوری از خانواده و وطن که برای بسیاری از افراد آزاردهنده است، هزینه‌های سنگینی را در پی دارد.
تنش تعرفه‌ای آمریکا و چین؛

چشم‌انداز جنگ‌تجاری تا ۲۰۳۵

«صندوق بین‌المللی پول» در گزارشی، به ارزیابی پیامدهای جنگ‌تجاری پرداخته است. به گزارش صندوق، تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین اثرات مخربی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارهای هر دو کشور دارد. تعرفه‌ها منجر به کاهش حجم تجارت میان دو غول اقتصادی دنیا شده است، درحالی‌که کسری تجاری میان آنها بدون تغییر باقی‌مانده است.هر چند اثرات این تعرفه‌ها تاکنون بر رشد اقتصادی محدود بوده است، اما تنش‌های اخیر می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی اطمینان مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها را تخریب، زنجیره‌های عرضه جهانی را مختل، و انتظار بهبود رشد اقتصاد جهانی در ۲۰۱۹ را تهدید کند.
تحریم هوآوی؛

فشار آمریکا به کره‌جنوبی برای حذف هوآوی

این موضوع بخشی از تلاش آمریکا برای تحریم همه‌جانبه هوآوی است که دو روز قبل با اعلام حذف مجوز استفاده از اندروید شدت گرفت.بعدا البته اعلام شد که دولت آمریکا سه ماه این قانون را به حالت تعلیق در آورده است اما به نظر می‌رسد همچنان در راه متقاعد کردن شرکت‌ها و همچنین کشورهای نزدیک به آمریکا تلاش عمده‌ای صورت می‌گیرد.
اتش جنگ تجاری چین و آمریکا تندتر شد؛

برندگان اصلی جنگ تجاری آمریکا و چین چه کسانی هستند؟

هر چند اقتصاد آمریکا و چین، دو اقتصاد بزرگ جهان تحت تاثیر جنگ تجاری با بحران هایی جدی روبروست اما برخی بخش های اقتصادی چین، در این جنگ، موقعیت مساعدتری را از آن خود کرده‌اند.
کاردار سفارت آمریکا در بغداد؛

عراق از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا در حوزه انرژی معاف شد

کاردار سفارت آمریکا در بغداد اعلام کرد عراق از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا در حوزه انرژی معاف شده است.کاردار سفارت آمریکا در بغداد در این خصوص گفت: ما حامی عراق در استقلال انرژی این کشور هستیم، چرا که بغداد کشور غنی در حوزه انرژی است.
تحریم شرکت هواوی چین ؛

گوگل تجارت با هواوی چین را متوقف کرد

شرکت آلفابت، مادر شرکت گوگل، برخی همکاری‌های تجاری با شرکت هواوی چین را در قالب محدودیت‌های اعمال‌شده توسط کاخ سفید علیه شرکت چینی متوقف کرد.
ترفند از پيش طراحي‌شده پايان برجام؛

وابستگي آمريکا به انرژي خليج‌فارس به پايان رسيد

تحولات سياسي و اقتصادي و صف‌آرايي‌هاي نظامي اخير، به نگراني‌هاي وقوع جنگ بين ايران و آمريکا در هر دو کشور دامن زده است. آمريکا به بهانه مبارزه با تروريسم و کنترل قدرت ايران در منطقه، اقدام به تحريم نفتي ايران کرد که در اين راستا کم وبيش همه کشورها از تحريم آمريکا تبعيت کرده‌اند.
جنگ تجاری چین و آمریکا ؛

هوآوی چین در لیست سیاه آمریکا قرار گرفت

در ادامه تنش تجاری بین چین و آمریکا، هوآوی چین و ۷۰ شرکت وابسته به آن در لیست سیاه آمریکا قرار گرفت.
چین و رجز خوانی با استناد به تاریخ 5هزارساله؛

جنگ برسر 660 میلیارددلار تجارت سالانه است

دونالد ترامپ از همان زمان مبارزه تبلیغاتی خود بارها تاکیدکرده بود دوکشور آلمان و چین از بازار باز آمریکا بیشترین مازاد تجاری را دارند و این تراز تجاری باید تعدیل شود. ترامپ پس از استقرار درکاخ سفید این وعده مبارزاتی خود را دردستورکارقرارداده است و به ویژه برای چینیها سخت گیری قابل اعتنای داشته ودارد.
چین:

قول و قرارهایمان را نشکسته ایم؛ این آمریکا بود که زیر توافق زد

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: کشورش هیچ واهمه‌ای از جنگ تجاری ندارد و وقتی در آستانه آن قرار گیرد از خود دفاع خواهد کرد.
جنگ تجاری؛

هدف‌گیری حامیان ترامپ

روز جمعه پس از افزایش تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای صادراتی چین به آمریکا، کسانی که بیشترین لطمه را از این اقدام آمریکا متحمل می‌شوند، یعنی تولیدکنندگان کالاهای صادراتی به آمریکا، دچار سردرگمی و نگرانی شدند. این افراد بخش بزرگی از محصولات خود را با هدف صادرات به آمریکا تولید می‌کنند و اکنون معتقدند تقاضا برای محصولاتشان کاهش خواهد یافت، زیرا قیمت‌ها با افزایش تعرفه بالا می‌رود. تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا که اکنون حدود یک سال است آغاز شده است، سود شرکت‌های چینی را کاهش می‌دهد. البته همین اثر بر برخی شرکت‌های آمریکایی صادرکننده کالا به چین نیز مشاهده شده است.
محافظت از مدیران تکنولوژی؛

هزینه محافظت از مدیران شرکت‌های بزرگ تکنولوژی

مدیران شرکت‌های تکنولوژی بزرگ دنیا به همان اندازه که شهرت دارند، همان اندازه نیز در خطر امنیت قرار دارند و به همین دلیل شرکت آمازون طبق اسناد امنیتی منتشر شده سالانه مبلغ ۶/ ۱ میلیون دلار را صرف محافظت مدیران تکنولوژی این شرکت یعنی جف بزوس و جف وایک می‌کند. این هزینه‌ها شامل پنجره‌های ضد گلوله در دفتر بزوس در مقر اصلی این شرکت در ایالت سیاتل می‌شود.
جنگ تجاری دو غول بزرگ اقتصادی؛

ارقام نجومیِ جنگ تجاری آمریکا و چین+ اینفوگرافی

جنگ تجاری میان آمریکا و چین که به نظر می‌رسید به پایان خود رسیده باشد، بار دیگر با تهدید به اعمال تعرفه‌های جدید، بالا گرفت. دونالد ترامپ قول داده بود مقدار تعرفه‌های اعمال شده بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را به بیش از دو برابر برساند و همچنین تعرفه‌های جدیدی اعمال کند اما بخشی از این تصمیم به تعویق افتاد. چین هم بیکار ننشسته و اقدام متقابلی را در دستور کار دارد. این اینفوگرافی بر اساس گزارشی که از اطلاعات «اداره آمار آمریکا»، «بخش تحقیقات بی‌بی‌سی» و «کمیته تجارت بین‌الملل آمریکا» تهیه شده، به وضعیت جنگ تجاری دو غول بزرگ اقتصادی پرداخته است.
ترامپ، عجله‌ای برای رسیدن به توافق ندارد؛

تنش‌های تجاری چین و آمریکا در یک سال اخیر

هفته گذشته برخلاف انتظارها، نه تنها توافقی بین هیات‌های تجاری چین و آمریکا حاصل نشد، بلکه ترامپ به تهدیدی که ابتدای هفته مطرح کرده بود عمل کرد و تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای صادراتی چین به آمریکا را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش داد. ترامپ در توییت‌های متعدد خود گفت: عجله‌ای برای رسیدن به توافق ندارد؛ اما هنوز هم امکان توافق هست. در پایان هفته وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد مذاکرات سازنده بوده است.
تنش‌های تجاری چین و آمریکا؛

جنگ تجاری

هفته گذشته برخلاف انتظارها، نه تنها توافقی بین هیات‌های تجاری چین و آمریکا حاصل نشد، بلکه ترامپ به تهدیدی که ابتدای هفته مطرح کرده بود عمل کرد و تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای صادراتی چین به آمریکا را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش داد. ترامپ در توییت‌های متعدد خود گفت: عجله‌ای برای رسیدن به توافق ندارد؛ اما هنوز هم امکان توافق هست. در پایان هفته وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد مذاکرات سازنده بوده است.
تنش در روابط چین و آمریکا؛

نتیجه جنگ تجاری آمریکا با چین را ببینید!

تصمیمات اخیر دونالد ترامپ در آغاز جنگ تجاری با چین که تبعات و عواقب نامطلوبی بر بازار بورس و اقتصاد آمریکا داشته، سوژه کارتونی از دیو گرانولد در سایت کگل شد.
جنگ تجاری در نقطه جوش ؛

پایه‌های آتش‌بس موقت دو غول اقتصادی دنیا به لرزه درآمد

جنگ تجاری دو غول اقتصادی دنیا بار دیگر به نقطه جوش رسید. دولت ترامپ با اجرایی کردن تهدید تجاری هفته گذشته خود، چین را با تعرفه‌های بالاتر هدف قرار داد، اقدامی که پکن قول تلافی آن را داده است. تا هفته گذشته به نظر می‌رسید دو طرف در آستانه امضای توافق تجاری باشند، تا اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد به‌دلیل بدعهدی چین نسبت به تعهدات اولیه خود، تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات این کشور را افزایش خواهد داد.
بی بی سی:

اشتباه تایپی روی اسکناس‌های جدید ۵۰ دلاری در استرالیا

بر روی این اسکناس چهره ادیت کووان، اولین زن عضو پارلمان استرالیا قرار دارد. این اشتباه تایپی در متنی که در کنار شانه ادیت کووان چاپ شده، دیده می‌شود.
در واکنش به اعمال تعرفه بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی؛

پکن مذاکرات تجاری با آمریکا را لغو کرد

به دنبال اعلام ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر کالاهای چینی به ارزش 200 میلیارد دلار ، برخی منابع خبری چین روز دوشنبه از لغو یازدهمین دور مذاکرات میان دو کشور که قرار بود این هفته در آمریکا برگزار شود، خبر دادند.
صفحه  از ۵۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها