سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لاگارد به دنبال ریاست بانک مرکزی اروپا؛

رئیس صندوق بین المللی پول استعفا کرد

هیئت مدیره صندوق بین المللی پول طی بیانیه ای از قبول استعفای رئیس کنونی این صندوق خبر داد و اعلام کرد در حال بررسی برای انتساب رئیس جدید هستند.بیانیه صندوق بین‌المللی پول می‌افزاید: امروز هیأت مدیره این صندوق استعفای کریستین لاگارد رئیس فعلی صندوق بین‌المللی پول را قبول کرد و وی از روز 12 سپتامبر از ریاست صندوق کنار خواهد رفت. این بیانیه تاکید کرده است که با توجه به تصمیم لاگارد برای واگذاری ریاست این صندوق، هیأت مدیره آن روند انتساب رئیس جدید را آغاز می‌کند.
ایرانیان در صدر خریداران املاک در ترکیه!

تشدید هجوم ایرانی‌ها برای اخذ شهروندی ترکیه

تعداد ایرانیانی که برای اخذ شهروندی ترکیه ملک خریداری کرده‌اند در قیاس با سال گذشته به دو و نیم برابر رسیده است. ترکیه بعد از سقوط لیر در سال گذشته شرط اخذ شهروندی با خرید ملک را از ۵۰۰ هزار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش داد.
جنگ تجاری؛

تهدید آمریکا برای تحریم چین در صورت ادامه واردات نفت ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هشدار داد اگر چین برخلاف تحریم‌های آمریکایی، به واردات نفت خام ایران ادامه دهد از سوی واشنگتن تحریم خواهد شد.
با عبور از مرز ۲۲ تریلیون دلار؛

بدهی دولت ترامپ به زودی به نقطه جوش می‌رسد

یک مرکز سیاست‌گذاری فراحزبی آمریکایی پیش‌بینی کرد که در نیمه اول سپتامبر بدهی دولت ترامپ از حد مجاز فراتر خواهد رفت.این اتاق فکر که پایگاه آن در واشنگتن قرار دارد، تاکید کرد که در جولای و آگوست، خزانه‌داری آمریکا همچنان سرمایه‌ها را برای اقدامات با اولویت بالا و اضطراری صرف خواهد کرد، در حالی که درآمدهای سال مالی ۲۰۱۹ نسبتاً پایین هستند و نسبت به سال گذشته کمتر از ۳ درصد رشد کرده‌اند.
چرایی موفقیت مناطق آزاد در کره جنوبی؛

از سیاست‌های موفق جذب سرمایه‌های خارجی تا برندسازی برای هر منطقه

اقتصاددانان موفقیت کره جنوبی را مرهون سیاست برون‌نگری و سیاست‎های جذب سرمایه‎های خارجی و توسعه صادرات می‎دانند، که بخشی مهمی از این موفقیت مرهون کارکرد مناطق آزاد در این کشور است.
اینفوگرافی؛

بزرگترین اقتصادهای دنیا در سال ۲۰۱۸

بانک جهانی در جدیدترین گزارش بازبینی‌شدۀ خود از وضعیت کشورهای جهان، به رتبه‌بندی کشورها بر اساس حجم تولیدات ناخالص داخلی آنها تا پایان سال ۲۰۱۸ پرداخته است .
اقتصاددانان در یک سالگی جنگ تجاری هشدار دادند؛

جدایی اقتصاد چین از آمریکا

جدایی اقتصادی از آمریکا محتمل‌تر از همیشه به نظر می‌رسد، و چین باید برای این موضوع آماده باشد. یک سال پس از آغاز جنگ تجاری توسط رئیس‌جمهوری آمریکا، این موضوع را محققان چینی در یک مطالعه هشدار داده‌اند.براساس مطالعه‌ای که لی شیانگ‌یانگ، رئیس «موسسه ملی استراتژی‌های بین‌المللی»، اتاق‌فکر تحت نظارت «آکادمی علوم اجتماعی چین» و همکارانش انجام داده است، جدایی اقتصادهای آمریکا و چین پس از بالا گرفتن تنش‌های تجاری میان پکن و واشنگتن، و تلاش دولت آمریکا برای خارج کردن غول آسیایی از زنجیره عرضه جهانی، بیش از هر زمانی دیگر رنگ واقعیت به خود گرفته است.
گزارش بانک جهانی؛

بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا + رتبه ایران

بانک جهانی اعلام کرد: آمریکا کماکان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است.
آزادی انتخاب نقش اساسی در کاهش فساد داشت؛

هفت راه اصلاحی برای مهار فساد در شیلی

اقتصاد شیلی در حال حاضر یکی از باثبات ترین و نیرومندترین اقتصادها در آمریکای لاتین است و به همان میزانی که اقتصاد شیلی رشد را تجربه کرد دموکراسی نیز بیشتر در این کشور جا باز کرد. مسیر هموار دموکراتیزه کردن شیلی پیامدهای گوناگونی در حوزه های مختلف داشته است و این کشور را به یک جامعه پیشگام در مبارزه علیه فساد تبدیل کرده است. روند کاهنده فساد اقتصادی درشیلی به نظر کارشناسان از محل کاهش فساد سیاسی رخ داده است.
براساس گزارش سرمایه گذاری جهانی ؛

برترین اقتصادها در "سرمایه گذاری مستقیم خارجی"

براساس گزارشی که توسط آنکتاد منتشر شده، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در شرق آسیا طی سال گذشته میلادی رشد 4 درصدی داشته به 280 میلیارد دلار رسیده است.در ادامه با برترین اقتصادهای جهان در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2018 همراه باشید:
تغییرات در بانک مرکزی ترکیه؛

اردوغان رئیس بانک مرکزی ترکیه را برکنار کرد

در فرمانی که به امضای اردوغان رسیده و در آخرین ساعات شب گذشته منتشر شده، رئیس‌جمهوری ترکیه "مراد چتینکایا"، رئیس بانک مرکزی را از سمت خود برکنار و معاون او را جانشینش کرده است.دلیل رسمی برای برکناری چتینکایا داده نشده است اما برخی رسانه‌ها گزارش کرده بودند اردوغان منتقد سیاست‌های رئیس برکنار شده بوده است. از جمله انتقادهای مطرح شده، سرعت کم بانک مرکزی ترکیه در کم کردن نرخ بهره بوده است.
گذار از یک اقتصاد بین المللی؛

ترامپ مانیفست نظام سرمایه‌داری علیه توسعه جهانی

دنیای امروز به سرعت در حال جهانی شدن وبه عقیده بسیاری کم رنگ شدن مفهوم جغرافیااست که نخستین رهاورد آن برای کشورهای کمتر توسعه یافته و کم‌برخوردار فاصله گرفتن با فقر به شمار می‌رود اما آمریکا به عنوان نماد نظام سرمایه‌داری که ترامپ تاجر پیشه سکان سیاسی آن را عهده‌دار بوده بقای این سیستم را مقاومت و برهم‌زدن قاعده پیشرفت دیگر کشورها به قصد بهره‌کشی می‌داند.
پس از ماراتن طولانی مذاکرات توافق شد؛

انتخاب کریستین لاگارد به ریاست بانک مرکزی اروپا

سران اتحادیه اروپا در روز سه‌شنبه یازدهم تیرماه توافق کردند کریستین لاگارد فرانسوی را به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا انتخاب کنند.
سازمان ملل:

جمعیت جهان تا ۳۰ سال آینده ۲ میلیارد نفر افزایش می‌یابد

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد بر اساس گزارش سازمان ملل متحد که به تازگی منتشر شده است، اعلام کرده است انتظار می‌رود که جمعیت جهان در ۳۰ سال پیش‌رو دو میلیارد نفر رشد کندو از ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر در حال حاضر به ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر درسال ۲۰۵۰ افزایش یابد.
نشست گروه 20؛

چین برنده‌ بزرگ

نشست امسال گروه ۲۰ نسبت به نشست سال قبل این گروه امیدبخش‌تر بود و می‌توان گفت موضع‌گیری‌های ترامپ سبب این امر شد. او با اعلام موافقت با آغاز مجدد گفت‌وگوهای تجاری با چین و اعمال نکردن تعرفه جدید بر کالاهای صادراتی چین در دوران مذاکرات، سبب خوشحالی شرکت‌های آمریکایی و کاهش نگرانی‌ها درباره افق اقتصاد جهان شد. مذاکرات تجاری چین و آمریکا دو ماه پیش متوقف شد و ترامپ محدودیت‌هایی بر شرکت هوآوی اعمال کرد.
نقشه چین برای بلعیدن جهان؛

152 کشور برده مالی چین شده اند

یک گروه کوچک و یک حلقه بسیار بسته سیاسی که پیرامون یک نام به اسم حزب کمونیست چین جمع شده و بریک کشور پهناور و تاریخی با بیشترین جمعیت جمع شده دریک سرزمین ، حکومتی ترسناک وتهی از دموکراسی را اداره می کنند حالا ارباب و برده دار مالی بخش بزرگی از کشورها شده اند.
شانس دوباره برای صلح تجاری؛

روسای‌جمهوری آمریکا و چین در جی ۲۰ توافق کردند

رهبران آمریکا و چین توافق کردند تلاش‌های خود را به منظور حل اختلافات تجاری از سر گیرند. دیدار روسای‌جمهوری دو کشور که جامعه جهانی برای مدت‌ها منتظر آن بود، روز شنبه در حاشیه نشست «گروه ۲۰» در اوزاکا ژاپن صورت گرفت. در این دیدار دوجانبه دونالد ترامپ به همتای خود گفت تعرفه‌های جدیدی بر صادرات چین وضع نخواهد کرد.
قرن پرحادثه ژرمن‌ها؛

آزمایشگاه دو نسخه اقتصادی /دو اندیشه اقتصادی معکوس «بازار آزاد» و «اقتصاد دستوری»در آلمان

آلمان بعد از اتمام جنگ جهانی به دو قسمت تقسیم و تحت دو ایدئولوژی اقتصادی معکوس حرکت کرد. اما تنها عاملی که شرق را از غرب متمایز می‌کند «انتخاب استراتژی» است. غرب تحت لوای قدرت‌های بزرگ و زیر پرچم «بازار آزاد» مدیریت شد. شرق زیر پرچم شوروی و تحت چارچوب «ایدئولوژی کمونیست‌ها» به پیش‌رفت.تجربه آلمان، دو اندیشه اقتصادی معکوس «بازار آزاد» و «اقتصاد دستوری» را در یک قاب قرار می‌دهد و غلبه یکی بر دیگری را به تصویر می‌کشد.
چشم انداز اقتصاد جهان؛

نگاه‌ها به سوی گروه ۲۰

نشست امسال گروه ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان پایان هفته پیش رو در اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود . دیدار ترامپ و رئیس‌جمهوری چین در حاشیه نشست گروه ۲۰ توجه سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی را به خود جلب کرده است زیرا نتیجه این نشست هر چه که باشد بر وضعیت اقتصاد جهان در نیمه‌دوم سال جاری میلادی تاثیرات بزرگ خواهد داشت. تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا در یک سال اخیر لطمات بزرگی به اقتصاد جهان وارد کرده و نرخ رشد اقتصادی چین، آمریکا و جهان را پایین آورده است.
سرگئی استروچاک خبر داد؛

روسیه و چین تجارت با دلار را محدود کردند

معاون وزارت مالی روسیه اعلام کرده است که روسیه و چین توافقنامه بین دولتی را مبنی بر انتقال مالی به حساب ارزهای ملی خود امضا کردند که به حاکمیت دلار در مبادلات دو کشور پایان می دهد.
صفحه  از ۵۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها