سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک شرکت معتبر انگلیسی بررسی کرد:

پیش‌بینی اقتصاد کشورها تا سال ۲۰۵۰ + جدول

شرکت انگلیسی پرایس‌واتر هاوس‌ کوپرز پیش‌بینی کرد، اقتصاد آمریکا تضعیف شده و تا 32 سال دیگر با دو پله سقوط به جایگاه سوم جهان افت پیدا می‌کند و چین و هند گوی سبقت را از آمریکا خواهند ربود.
مجمع جهانی اقتصاد منتشر کرد؛

گزارش رقابت پذیری اقتصادی سال 2018 و رتبه ایران

مجمع جهانی اقتصاد برای چهلمین سال متوالی، شاخص رقابت‌پذیری اقتصادی کشورهای جهان از نظر معیارهایی چون: سرمایه انسانی، مهارت کارکنان، انعطاف‌پذیری، میزان باز بودن اقتصاد و نوآوری را منتشر کرد. در این رده‌بندی ۱۴۰ کشور جهان بر حسب ۹۸ شاخص در ۱۲ دسته، رده‌بندی شده‌اند.
مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد؛

جایگاه ایران در رقابت‌پذیری

«مجمع جهانی اقتصاد» جدیدترین گزارش «رقابت‌پذیری» خود را برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. در این گزارش که در آن از معیار جدیدی با عنوان «شاخص جهانی رقابت‌پذیری ۰/ ۴» برای ارزیابی بهره‌وری و رقابت‌پذیری اقتصادها استفاده شده است، ایران با کسب نمره ۹/ ۵۴ توانست جایگاه ۸۹ رقابت‌پذیری را در میان ۱۴۰ اقتصاد جهان به خود اختصاص دهد. گرچه جایگاه ایران نسبت به گزارش سال گذشته یک پله تنزل یافته، اما در نمره، بهبود ۴/ ۰ واحدی را تجربه کرده است.
ورشکستگی دیترویت؛

زنگ خطری برای اقتصاد آمریکا

دیترویت آیینه تمام نمای عظمت صنعتی آمریکا به سراسر جهانیان است" ٤٠ سال بعد در ٢٠٠٩ باراک اوباما در یک کنفرانس خبری بجهت ورشکستگی غولهای خودرو سازی آمریکا گفت :" سال به سال و دهه به دهه ما با مشکلاتی روبرو شده ایم که مخفی نگه داشته شده اند و انتخاب های دشورای که در این مسیر بوجود آمده اند و رقبای خارجی از ما جلو زده اند. خوب، مثل اینکه ما به آخر خط رسیده ایم".
شاخص جهانی نوآوری؛

جهش ۱۰ پله‌ای ایران در رتبه‌بندی شاخص جهانی نوآوری

براساس تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) برای رتبه‌بندی کشورها در شاخص جهانی نوآوری، جمهوری اسلامی ایران در سال جدید میلادی، جهش ۱۰پله‌ای داشته است. رتبه‌‌بندی شاخص جهانی نوآوری در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.
شاخص‌هاي رقابت‌پذيري جهانی ؛

افت يك پله‌اي كشور در گزارش مجمع جهاني اقتصاد

مجمع جهاني اقتصاد براي چهلمين سال متوالي، شاخص رقابت‌پذيري اقتصادي كشورهاي جهان را با توجه به معيارهايي چون سرمايه انساني، مهارت كاركنان، انعطاف‌‌پذيري، ميزان باز بودن اقتصاد و نوآوري منتشر كرد. در اين رده‌بندي ۱۴۰ كشور جهان بر حسب ۹۸ شاخص در ۱۲ ركن، رده‌بندي شده‌اند. گزارش شاخص رقابت‌پذيري اقتصاد در سال 2018 ميلادي در حالي منتشر شد كه ايران دوباره درگير تحريم‌هاي اقتصادي و نفتي شده است كه اين امر مي‌تواند بر ميزان رقابت‌پذيري اقتصاد كشور آثار منفي بگذارد. ايران در اين گزارش با يك پله سقوط نسبت به سال گذشته در رده هشتادونهم از 140 كشور قرار گرفت. همزمان اقتصاد امريكا براي نخستين بار پس از عبور از بحران مالي 2009-2007، توانسته جايگاه نخست اقتصاد رقابتي در جهان را به خود اختصاص دهد.
اینفوگرافی اقتصاد جهانی ؛

سهم کشورهای مختلف از اقتصاد جهانی

کیک اقتصاد جهان حدود ۸۰ هزار میلیارد دلار ارزش دارد که تقریبا یک‌چهارم آن نصیب آمریکا شده است.
افزایش قیمت لیر؛

لیر ترکیه در بالاترین سطح ایستاد

شاخص بورس استانبول نیز به دنبال افزایش قیمت لیر، دو درصد افزایش یافت. در مبادلات بازار ارز، هر دلار از ۵.۹۳۲ لیر به ۵.۷۸۳ لیر کاهش یافت تا لیر در بالاترین سطح دو ماه اخیر خود در برابر لیر قرار گیرد.
رتبه کشورهای منطقه در رقابت پذیری؛

رقابت پذیرترین اقتصادهای جهان+ رتبه ایران

مجمع جهانی اقتصاد، ایران را از نظر شاخص رقابت‌پذیری اقتصادی با یک رتبه کاهش در رده هشتاد و نهم جهان قرار داد.
اکونومیست پیش‌بینی کرد؛

بازگشت رکود به اقتصاد جهانی

رکود اقتصادی بعدی چقدر شدید خواهد بود؟ این پرسشی است که نشریه انگلیسی اکونومیست سعی کرده است در سرمقاله این هفته خود برای آن پاسخی بیابد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» اکونومیست در شماره این هفته خود که جلد آن نیز به طرحی در همین رابطه مزین است، نوشت: سال گذشته رشد اقتصادی در سراسر جهان افزایش یافت. در سال ۲۰۱۷ رشد اقتصادی در همه اقتصادهای پیشرفته به‌جز بریتانیا و اقتصادهای نوظهور جهان افزایش یافت. تجارت جهانی افزایش یافت و اقتصاد آمریکا رونق گرفت.
پیمان خلع سلاح ارزی؛

دو توافق در نشست بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول

صندوق بین‌المللی پول از اعضای این نهاد خواست تعهدی مبتنی بر کنار گذاشتن سلاح پولی که با دستکاری تعمدی نرخ ارز فعال می‌شود و به‌عنوان اهرم تقابل با جنگ تجاری به‌شمار می‌رود، داشته باشند.
منبع ثروت خود را اعلام کن؛

استارت قانون ضدفساد در انگلیس

دادگاه عالی بریتانیا به یک زن 55 ساله ای آذربایجانی دستور داده تا منبع ثروت خود را اعلام کند اگر نه اموالش توقیف خواهد شد. خانم حاجی اوا که برای نگه داشتن خانه 15 میلیون دلاری اش در لندن تلاش می کند، اولین فردی است که در بریتانیا هدف قوانین جدید ضد فساد قرار گرفته است.
افزایش قیمت گاز مایع در چین ؛

جنگ تجاری و تحریم ایران قیمت گاز مایع در چین را افزایش داد

وارد کنندگان چینی LPG برای تهیه این سوخت در ماه‌های اخیر مبالغ بالاتری را پرداخت می‌کنند چون خریداران چینی به دنبال عرضه کنندگان جدیدی به جز آمریکا و ایران هستند.
اکونومیست:

دنیا دارد به سمت رکود اقتصادی می‌رود

مجله اکونومیست در شماره این هفته خود که جلد آن نیز به طرحی در همین رابطه مزین است، نوشت: سال گذشته رشد اقتصادی در سراسر جهان افزایش یافت. در سال ۲۰۱۷ رشد اقتصادی در همه اقتصادهای پیشرفته به‌جز بریتانیا و اقتصادهای نوظهور جهان افزایش یافت. تجارت جهانی افزایش یافت و اقتصاد آمریکا رونق گرفت.
موسسه مطالعات بازرگانی با بررسی تجربه چین، هند و ترکیه شناسایی کرد؛

تاکتیک رقبا برای نفوذ صادراتی

ایجاد، ماندگاری و گسترش صادرات کالاها و خدمات مبتنی بر تامین مالی صادرات از دو منظر گسترش حجم اعتبارات و تخصیص بهینه آن است. به‌خصوص آنکه به‌کارگیری روش‌های تامین مالی تسهیل‌کننده صادراتی توسط رقبای تجاری ایران نظیر چین، هند و ترکیه در بازارهای مشترک منطقه، سهم ایران از این بازارها را با تهدید مواجه کرده است. از این‌رو موسسه مطالعات بازرگانی در گزارشی ساختار تامین مالی صادرات رقبای تجاری ایران (سه کشور مورد اشاره) را مورد بررسی قرار داده است.
معافیت تحریمی ؛

درخواست ژاپن از آمریکا برای مصونیت از تحریم‌های ایران

وزیر اقتصاد ژاپن در دیدار با همتای آمریکایی خود خواستار مصونیت شرکت های ژاپنی از آسیب های ناشی از تحریم ها علیه ایران شد.توکیو به دنبال آن است که با کاهش واردات نفت از ایران از تحریم های آمریکا معاف شود.
وزیر اقتصاد روسیه؛

در مبادلات اروپا یورو جایگزین دلار می شود

وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد: این احتمال وجود دارد که استفاده از یورو در مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا آغاز شود.
مهمترین رویداد صنایع غذایی در فرانسه ؛

ایران از حضور در Sial منع شد + سند

اگرچه مقامات اروپایی چندین بار از بی‌اهمیت خواندن خروج آمریکا از برجام صحبت کردند اما عمده شرکت های فعال بین المللی از همکاری با ایران سر باز می‌زنند. مورد اخیر مربوط به شرکت برگزارکننده نمایشگاه بین المللی سیال است. مهمترین رویداد صنایع غذایی در فرانسه که درخواست‌های ارسالی از سوی شرکت‌های ایرانی برای دریافت غرفه را رد کرده است.
الگوی خروج از برزخ اقتصاد؛

سه مرحله‌ای که گرجستان را به اوج برد

بعد از فروپاشی اتحادیه شوروی سابق، گرجستان به‌عنوان عضوی از اتحادیه، پس از استقلال در یک برزخ اقتصادی قرار گرفت. ۱۵ سال در حضیض ماند؛ اما بعد از پی‌ریزی اصلاحات گسترده، اوج گرفت. گرجستانی که به‌عنوان یکی از فاسدترین کشورهای دنیا شناخته می‌شد به یکی از شفاف‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است و اصلاحات آن به‌عنوان یکی از موفق‌ترین اصلاحات شناخته می‌شود. اصلاحات گرجستان در سه مرحله «بوروکراسی‌زدایی»، «خصوصی‌سازی» و «لیبرالیزیشن» به کمک تیم تکنوکرات اقتصادی این کشور صورت گرفت و الگویی است برای کشورهایی که با ناکارآیی اقتصادی دست‌ و‌پنجه نرم می‌کنند.
یک رسانه آمریکایی عنوان کرد؛

برخورد بعدی بین چین و آمریکا در راه است؛ این بار بر سر نفت ایران!

در این میان، یکی از عوامل و دلایل اصلی مخالفت چین با تحریم های اعمال شده آمریکا، مسأله تحریم های نفتی است؛ تحریم هایی که با توجه به نیاز اقتصاد چین و بخش تولید این کشور به نفت ایران، از حساسیت بالایی برای پکن برخوردار است.
صفحه  از ۳۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها