سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اثرات کاهش رشد اقتصادی چین؛

پارازیت چینی به اقتصاد جهان

یک پژوهش با بررسی چهار عامل اصلی کاهش رشد اقتصادی، عواقب آن را بر رشد اقتصادی جهان و ایران بررسی کرده است. مطابق این بررسی‌ها، یک درصد کاهش رشد اقتصادی چین، رشد اقتصادی جهان را به میزان ۲۳/ ۰ درصد در کوتاه مدت (یکساله) و قیمت نفت را به میزان ۸/ ۲ درصد در یک بازه دوساله کاهش می‌دهد. همچنین کاهش رشد اقتصاد چین از طریق دو کانال تجارت و بازارهای کالای پایه تحت‌تاثیر قرار دهد.
بدلیل حجم بالای بدهی‌ها؛

بانک مرکزی چین: اقتصاد چین در آستانه فروپاشی است

بانک مرکزی چین اعلام کرد به دلیل آسیب پذیر شدن سیستم مالی این کشور، اقتصاد چین در آستانه فروپاشی قرار دارد.

فروپاشی «اتحادیه اروپا» تا «۲۰۴۰»؟

فروپاشی اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۴۰ و تصمیم به خروج تعدادی از کشورهای اروپایی از این اتحادیه از جمله احتمال‌هایی است که وزارت دفاع آلمان در برنامه‌ریزی‌های بلندمدت خود در دست بررسی دارد.
رویترز اعلام کرد:

کاهش ارزش سهام بانک‌های اروپا و آمریکا و دلار تحت تأثیر بی‌ثباتی در آمریکا

بازارهای سهام به ویژه سهام بانک‌ها در اروپا و آمریکا و همچنین ارزش دلار در مبادلات امروز بازارهای مالی روند کاهش ارزش را تجربه کردند که اصلی‌ترین دلیل آن ابهامات قوانین محرک اقتصادی در آمریکاست.
چالش اقتصاد چین ؛

بحران بانکی اقتصادچین را نابود می کند

چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا است و سرعت بالای رشد اقتصادی این کشور در یک دهه اخیر زمینه را برای توسعه اقتصادی در این کشور فراهم کرده است .در میان بحران ها و معضلاتی که برای اقتصاد در حال توسعه چین می توان نام برد دو بحران نگران کننده تر است. اول بحران بدهی های در این کشور و دوم بحران بانکی که می تواند یادآور سالهای سخت اقتصادی امریکا و به دنبال آن رکود اقتصادی دنیا باشد.
همکاری های اقتصادی و تجاری چین و آمریکا؛

شرکت های چینی و آمریکایی قراردادهایی به ارزش 250میلیارد دلارامضا کردند

شرکت های چینی و آمریکایی امروز پنجشنبه و همزمان با دومین روز از سفر' دونالد ترامپ ' رئیس جمهوری آمریکا به چین، 19 قرارداد تجاری و سرمایه گذاری به ارزش 250 میلیارد دلار امضا کردند.
کارشناسان اقتصادی معتقدند؛

ترامپ در حال لطمه‌ زدن به اقتصاد جهانی است

سه چهارم از کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در یک تحقیق جدید انجام شده توسط یک موسسه تحقیقاتی معتبر آلمانی گفتند، دولت ترامپ در حال لطمه زدن به اقتصاد جهان است.
دو رویداد بزرگ سیاسی جهان ؛

اثر برگزیت و ترامپ بر جریان سرمایه گذاری خارجی در جهان

رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا دو رویداد بزرگ سیاسی جهان در سال گذشته میلادی بودند که آثار اقتصادی آن امروز بر حرکت سرمایه گذاری مستقیم در جهان قابل مشاهده است.
کرسی ژاپنی؛

کرسی ایرانی را هم بردند! +عکس

یک شرکت ژاپنی چند سال است کرسی ایرانی را به عنوان اختراع خود تبليغ و از این راه در سطح جهان کسب درآمد می‌کند و نام ژاپن را سر زبان‌ها انداخته است!!
دارایی‌های عظیم شاهزاده سعودی در شرکت‌های جهان؛

دستگیری بن‌طلال، سیتی‌گروپ و توئیتر را در معرض سقوط قرار داد

سیتی‌گروپ و توئیتر می‌توانند موقتا درگیر خسارات جانبی جنگ قدرتی شوند که درحال حاضر در عربستان سعودی رخ می‌دهد.
اسناد پارادایز؛

اسرار پناهگاه‌های مالیاتی ابرثروتمندان فاش شد

افشای حجم عظیمی از اسناد مالی نشان می‌دهد که چگونه صاحبان قدرت و ثروت‌های عظیم از جمله سرپرستی املاک شخصی ملکه بریتانیا مخفیانه سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در پناهگاه‌های مالیاتی فراساحل کرده‌اند.
وزارت کشاورزی روسیه؛

تبدیل شدن روسیه به بزرگترین صادر کننده غلات در آینده نزدیک

به گفته ی وزارت کشاورزی روسیه، صادرات گندم روسیه در ده ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی به میزان یک چهارم افزایش داشته است. لازم به ذکر است که در حال حاضر درآمد ارزی روسیه از صادرات محصولات کشاورزی بیش از درآمد این کشور از صادرات اسلحه است. به گزارش تابناک اقتصادی […]
بازار افغانستان درحال آب رفتن؛

دست خالی خودروسازان ایرانی از بازار افغانستان

رئیس میز افغانستان در سازمان توسعه تجارت با تاکید بر لزوم توجه به بازار افغانستان به عنوان بازاری ماندگار اظهار کرد: در حال حاضر سهم ایران از بازار خودروی این کشور صفر است، چرا که صادرات خودروی ایران استراتژی مناسبی برای ورود به کشورهای همسایه ندارد.
اقتصاد چینی؛

مقروض کردن: روش چینی‌ها برای غارت منابع کشورهای گرفتار

در شرایطی که قیمت نفت در فاصله سال های 2007 تا 2014، اغلب در محدوده نزدیک به صد دلار قرار داشت، به نظر می‌رسید پیشنهاد چینی‌ها برای دو طرف مناسب است. وقتی که قیمت نفت در ژانویه 2016 به حدود 30 دلار رسید، اوضاع برای ونزوئلایی‌ها بسیار سخت شد. آنها برای بازپرداخت وام‌های خود، مجبور بودند دو برابر نفت به چین تحویل دهند.
وال استریت ژورنال گزارش داد؛

تحریم یک بانک چینی به اتهام ارتباط با کره شمالی

در آستانه سفر رئیس جمهوری آمریکا به چین، وزارت خزانه داری این کشور یک بانک چینی را به اتهام ارتباط با کره شمالی تحریم کرد.
ثبت رکوردی جدید؛

بیت‌کوین از مرز ۷ هزار دلار عبور کرد

قیمت بیت‌کوین با رسیدن به بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ دلار، به رکوردی جدید دست پیدا کرد؛ بر این اساس، مجموع سرمایه بازار ارزهای مجازی نیز به ۱۸۸.۵ میلیارد دلار رسید.
رشد ۰.۶ تولید ناخالص ملی اتحادیه ی اروپا؛

بریتانیا از قطار رشد اقتصادی اتحادیه اروپا جا ماند

تخمین ها نشان می دهد که در سه ماهه ی سوم سال جاری میلادی اتحادیه ی اروپا رشد اقتصادی بیشتری نسبت به بریتانیا داشته است. بر اساس آمار های منتشر شده، تولید ناخالص ملی اتحادیه ی اروپا و بریتانیا به ترتیب ۰.۶ درصد و ۰.۴ درصد رشد داشته است.
عزم جزم روسیه برای حذف دلار از مبادلات جهانی؛

مدودف: دیگر جایی برای دلار به عنوان ارز غالب وجود ندارد

نخست‌وزیر روسیه گفت: نظام مالی بین‌المللی باید به سمت تعادل پیش رفته و دیگر جایی برای دلار به عنوان ارز غالب وجود ندارد.
چین یکی از سهامداران عمده بازار؛

تفکر چینی برای تصاحب بورس‌ها

بورس شانگهای در سال گذشته با خرید ۴۰ درصد از سهام بورس پاکستان یکی از سهامداران عمده این بازار شد.
صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد؛

قیمت نفت در میان مدت بین 50 تا 60 دلار خواهد بود

صندوق بین المللی پول با اشاره به اینکه قیمت جهانی نفت در میان مدت بین 50 تا 60 دلار خواهد بود تاکید کرد که عربستان راه طولانی تا برقراری توازن در بودجه خود خواهد داشت.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها