سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بسته بانک مرکزی ترکیه عمل نکرد؛

سقوط 40 درصدی ارزش پول ترکیه

اجرای این بسته که از روز دوشنبه آغاز شده هر چند در ابتدا موجب شد تا ارزش برابری ۶.۴ تقویت شود ولی بعد از ظهر دوشنبه این نرخ بار دیگر تا ۶.۹۴ افزایش یافت.
اقتصاد ترکیه در آستانه بحران؛

کاهش ارزش لیر و سودای جدید برای ایرانی‌ها

رضا کامی، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه به «ایران» می‌گوید: «هنوز یک ماه نشده که نوسان‌های شدید در ترکیه رخ می‌دهد، باید مدت زمان بیشتری بگذرد تا بتوان با قاطعیت از تأثیر این نوسانات در بازار و رفتارهای سرمایه‌گذاری ایران صحبت کرد. طی سال گذشته میلادی بخشی از تقاضای ایرانیان برای تهیه مسکن، خانه و ویلا در ترکیه افزایش یافته است.»
ارزش پول در کشورهای همسایه؛

ارزهای آسیایی در سراشیبی سقوط

در بحران ارزی، ایران تنها نیست. تعداد زیادی از کشورهای جهان با مسأله نوسان ارزش پول ملی‌شان روبه‌رو هستند که در مورد بیشتر آنها یک سر ماجرا به دونالد ترامپ و سیاست‌های قمارگونه‌اش در جنگ تجاری می‌رسد. کشورهای همسایه ایران نیز در مقایسه با یکدیگر اوضاع ضد و نقیضی دارند. از یک سو ترکیه با بحران جدی ارزی دست و پنجه نرم می‌کند و از سوی دیگر برای بیش از سه دهه نرخ ارز در عربستان ثابت مانده است. «ایران» به بهانه نوسانات این روزها در بازار ایران و جهان، به بررسی وضعیت ارزش پول ملی در ترکیه، عربستان، عراق و پاکستان پرداخته است.
وزیر اقتصاد روسیه؛

دلار دیگر قابل اعتماد نیست/روسیه احتمالا دلار را در مبادلات نفتی حذف می‌کند

وزیر اقتصاد روسیه روز گذشته در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون این کشورگفت: دلار دیگر ابزار قابل اعتمادی در مبادلات بین المللی نیست و روسیه احتمالا دلار را از مبادلات نفتی خود حذف می‌کند.
لابی قدرتمند اسرائیل در آمریکا؛

چرا اجرای تحریم‌های ایران به اقتصاد آمریکا آسیب می‌زند؟

مارگولیس نوشت: "ممانعت واشنگتن از فروش هواپیمای بوئینگ و ایرباس به ایران، به معنی فقدان ده‌ها هزار شغل پردرآمد در آمریکا و اروپا بود. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، ادعا می‌کند که او ترامپ را به لغو توافق هسته‌ای و سفارش‌های بوئینگ متقاعد کرده است".
بانک مرکزی عراق؛

با دلار با بانک‌های معامله نکنید

بانک مرکزی عراق در نامه‌آی به دیگر بانک‌های این کشور اعلام کرد که از این پس با بانک‌های ایرانی با دلار معامله نکنید. منذر عبدرالقادر الشیخلی، نایب رییس بانک مرکزی عراق در نامه‌ای رسمی به تمام بانک‌های عراقی اعلام کرد که طبق دستور شورای مدیریت بانک مرکزی ممنوعیت عدم معامله با دلار با بانک‌های ایرانی باید تداوم یابد.
فرار از زندان اقتصادی؛

فرار هزاران ونزوئلایی از بحران اقتصادی

صدها هزار نفر از مردم ونزوئلا طی 18 ماهه گذشته از بحران اقتصادی و سیاسی کشور خود به برزیل، کلمبیا و کشورهای همسایه مهاجرت کرده اند.
در واکنش به افزایش تعرفه فلزات ترکیه؛

ترکیه: آمریکا قواعد سازمان تجارت جهانی را نقض کرده است

ترکیه اقدام آمریکا در دو برابر کردن تعرفه‌های گمرکی بر واردات فلزات را محکوم کرد و آن را نقض قوانین سازمان تجارت جهانی دانست.
اقتصاد ترکیه در آستانه بحران؛

سقوط آزاد «لیر» ترکیه

تداوم چنین وضعیتی می‌تواند منجر به افت نرخ رشد اقتصادی و افزایش حجم کسری تراز حساب جاری ترکیه شود. با توجه به روند صعودی این معیار از سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون، نگرانی حاصل از این رویه تمرکز سرمایه‌گذاران خارجی، موسسه‌های اعتبارسنجی و سرمایه‌گذاران داخلی را به خود جلب کرده است. حجم کسری تراز حساب جاری که در سال ۲۰۱۶ میلادی ثبت شده بود، ۷/ ۳۳ میلیارد دلار بود.
آژانس بین المللی انرژی؛

تحریم‌ ایران می تواند بازار جهانی نفت را دچار اخلال ‌کند

آژانس بین المللی انرژی روز جمعه در گزارشی با بررسی پیامد تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر بازار جهانی نفت، هشدار داد که این اقدام می تواند مشکلی جدی برای حفظ تولید در سطح فعلی ایجاد کند.
سیاست های خصمانه آمریکا؛

اقدامات «ترامپ» علیه ایران و چین شرکت‌های آلمانی را عصبانی کرد

اتحادیه های تجاری آلمان گفتند، شرکت های آلمانی به نحو فزاینده ای در حال آسیب دیدن از سیاست های تحریم دولت ترامپ از جمله تحریم های ضد ایرانی این کشور و همچنین تعرفه هایی هستند که وی با اعمال آنها موجب ایجاد جنگ تجاری با چین شده است.
زنگ خطر در سراسر غرب به صدا درآمد؛

چرا غرب از راهبرد «چین 2025» می هراسد؟

پکن دیگر نمی خواهد یک پلتفرم مونتاژ صنعتی شبه استعماری برای شرکت های خارجی باقی بماند. آنها هم اکنون درحال ساخت نسخه خود از ساخت چین، برای رقابت با رقبای صنعتی کلاس جهانی هستند. این چیزی است که زنگ های خطر را در سراسر غرب به صدا درآورده است.
موج مهاجرت از کار سنتی به کار مستقل؛

تکنولوژی؛ عامل گسترش اقتصاد گیگی در حوزه‌های مختلف

کار مستقل، آزادی می‌آورد و تکنولوژی‌های جدید این امکان را فراهم کرده‌اند که هر روز متخصصان بیشتری به این کارها روی بیاورند. بعضی از مردم فکر می‌کنند از این طریق بیشتر پول در می‌آورند. اما بخت همیشه با کسانی که اهل ریسک هستند، یار نیست.
وزیر امور خارجه آلمان:

برای برجام می جنگیم

کسانی که به دنبال تغییر حکومت ایران هستند، نباید فراموش کنند این مساله می تواند مشکلات بزرگ تر و بیشتری را با خود به همراه آورد.
وزارت اقتصاد آلمان:

شرکت‌های آلمان برای همکاری با ایران تضمین دارند

وزارت اقتصاد آلمان گفت: شرکت‌های آلمانی همچنان برای سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی در ایران تضمین می‌دهد.
نگاهی به معماران اصلی تحریم‌های یکجانبه؛

ژنرال‌های اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران

بین سال‌های 2003 تا 2015 تیمی از حقوقدانان، اقتصادانان و دیپلمات‌های آمریکایی شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را طراحی کردند.
نشریه «پالیتیکو» عنوان کرد؛

چراغ سبز آلمان به تجار و سرمایه گذاران برای دور زدن تحریم های ایران

در حالی که قرار است امروز دولت ایالات متحده آمریکا، نخستین دور از تحریم های اقتصادی را بعد از خروج این کشور از توافق هسته ای بر روی اقتصاد ایران پیاده کند، اتحادیه اروپا و به ویژه سه کشور فرانسه، آلمان و انگستان، تلاش های خود را برای مقابله با این تحریم ها جدی تر و گسترده تر می کنند.
تازه‌ترین آمار رسمی آمریکا منعکس شد؛

شکست ترامپ در جنگ تجاری

تازه‌ترین آمار رسمی آمریکا از شکست دونالد ترامپ در جنگ تجاری حکایت دارد. رئیس‌جمهور آمریکا همواره کسری تجاری کشورش با شرکای تجاری شامل چین، اتحادیه اروپا و کانادا را مورد انتقاد قرار داده است. او با بهانه قرار دادن این موضوع و در راستای بهبود وضعیت کسری تجاری کشورش، واردات از این شرکای تجاری را هدف افزایش تعرفه قرار داد. اما تازه‌ترین آمارهای تجارت آمریکا نشان می‌دهد ترامپ تاکنون در رسیدن به هدف خود ناموفق بوده و کسری‌ تجاری آمریکا با شرکایش بیشتر نیز شده ‌است.
جنگی از جنس تجارت ؛

چین: آمریکا مزه میوه تلخ جنگ تجاری را خواهد چشید

وزیر امور خارجه چین هشدار داد حل مناقشات تجاری بین کشورها براساس قوانین داخلی و حل نگرانی های خود با اقدام یک جانبه، مغایر اصول اساسی سازمان تجارت جهانی است و آمریکا با چنین اقداماتی نه تنها به هدف خود نمی‎رسد بلکه مزه میوه تلخ آن را خواهد چشید.
«سازمان تجارت جهانی» جدیدترین گزارش آمارهای تجارت جهان را منتشر کرد؛

ایران در جمع «غول‌های صادرکننده» جهان

سازمان تجارت جهانی (WTO) جدیدترین گزارش آماری خود را تحت عنوان «مرور آماری تجارت جهان ۲۰۱۸» منتشر کرد که در آن آمارهای روند تجارت کشورهای جهان تا سال ۲۰۱۷ ارائه شده است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه دنیای اقتصاد براساس آمارهای این گزارش در سال ۲۰۱۷ چین بزرگ‌ترین صادرکننده کالای جهان بود. صادرات کالای چین با رشد ۸ درصدی نسبت به سال پیش از آن، به حجم ۲۲۶۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسید، حجمی که بیانگر سهم ۸/ ۱۲ درصدی از کل صادرات کالای جهانی است.
صفحه  از ۳۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها