بر مبنای آمار صندوق بین‌المللی پول؛

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

تحلیل مجله گلوبال فاینانس نشان می‌دهد کشورهای آفریقایی در میان فقیرترین کشورهای جهان قرار دارند.
استاد دانشگاه هاروارد:

چین در موقعیتی نیست که نظم اقتصادی جهان را رهبری کند

«جفری فریدن» معتقد است که چین از لحاظ سیاسی و اقتصادی در موقعیتی نیست که بتواند در غیاب آمریکا، نظم اقتصادی جهان را مدیریت کند.
خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛

دادگاه لوکزامبورگ درخواست آزادی ۱.۶ میلیارد دلار ایران را رد کرد

یک دادگاه لوکزامبورگی تقاضای تهران برای بازگرداندن ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی های ایران که قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، مدعی اند باید به عنوان غرامت به نفع آنها ضبط شود را رد کرد.
بر مبنای رتبه بندی گلوبال فاینانس؛

ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

تحلیل مجله گلوبال فاینانس نشان می‌دهد بعضی از کوچکترین کشورهای جهان همچنان در صدر فهرست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارند.

قانونی اعلام شدن توقیف اموال ایران توسط دادگاهی در لوکزامبورگ

یک دادگاه در لوکزامبورگ، توقیف ۱.۶ میلیارد دلار اموال ایران در این کشور را قانونی اعلام کرد.

شرکت چینی زد تی ئی به اتهام دور زدن تحریم های ایران محکوم شد

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، شرکت چینی زد تی ئی به دلیل نقض تحریم‌های ایران به پرداخت ۹۰۰ میلیون دلار به دولت آمریکا محکوم شده است.
آمریکا هنوز مردد است که عربستان را وارد مبارزه با داعش کند؛

چالش‌های شراکت جدید در خاورمیانه

مقام‌های عربستان روی کار آمدن ترامپ را به مثابه فرصتی برای خود می‌بینند و آن را «آغاز عصر جدیدی از روابط» می‌نگرند. اگرچه در دوران اوباما، عربستان دست به عصا راه می‌رفت و اوباما لجامی بر گردن سعودی‌ها زده بود، اما اکنون آنها خود را بار دیگر یکه‌تاز می‌بینند.
نخست وزیر چین؛

چین تمایلی به جنگ تجاری با آمریکا ندارد

نخست وزیر چین گفت: پکن به دنبال جنگ تجاری با واشنگتن نیست و این موضوع به ضرر صلح جهانی و ثبات آن است.
سرمایه گذاران چینی بزرگترین سرمایه گذاران خارجی؛

املاک و مستغلات تجاری آمریکا در دست چینی‌ها

سرمایه‌گذاران چینی بزرگ‌ترین گروه سرمایه‌گذاران خارجی در املاک تجاری ایالات‌متحده در سال گذشته بوده‌اند. حجم این معاملات با رکورد 19.2 میلیارد دلاری، نسبت به رقم 17.3 میلیارد دلاری سال 2015، با رشد 10 درصدی مواجه شده است.
معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران بررسی کرد؛

تجربه جهانی اعتماد مالیاتی

موافقت سازمان امور مالیاتی با پذیرش اظهارنامه بنگاه‌های تولیدی سرانجام پس از سال‌ها انتظار کلید خورد. براساس این اقدام، ماموران مالیاتی با لحاظ کردن اظهارنامه‌ها و صورت‌های مالی تسلیمی واحدهای تولیدی موصوف و با اولویت قطعی کردن مالیات براساس اظهارنامه‌ تسلیمی، ضمن خودداری از صدور برگ تشخیص مالیاتی، برگ مالیات قطعی عملکرد سال 1394 و 1395 آنان را صادر و ابلاغ خواهند کرد. این اقدام، پایانی بر بی‌اعتمادی مالیاتی به شمار می‌رود.
وزیر اقتصاد اتحادیه اروپا:

اتحادیه اروپا در اجلاس G20 با سیاست‌های جدید اقتصادی آمریکا مخالفت می‌کند

وزیر اقتصاد اتحادیه اروپا، اعلام کرد مخالفت خود را با سیاست‌های جدید اقتصادی آمریکا در اجلاس G20 اعلام می‌کند.
رویترز:

کاهش 35 درصدی پرواز ایرلاین‌های امارات به مقصد آمریکا بعد از فرمان تجارتی ترامپ / هزاران پرواز لغو شد

رویترز اعلام کرد: بعد از فرمان تجارتی ترامپ هزاران پروازبه سمت آمریکا لغو شده و پروازهای امارات به مقصد آمریکا 35 درصد کاهش یافته است.
با اختصاص بودجه 4/2 میلیارد دلاری:

اقتصاد سنگاپور "دیجیتال" می‌شود

دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود به صورتی که همه بخش‌ها از این موضوع تأثیر می‌گیرند و اقتصاد نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به این موضوع بسیاری از کشورها برای توسعه زیرساخت‌های فناوری خود تلاش می‌کنند تا موفق شوند از اقتصاد سنتی به اقتصاد دیجیتال گذر کنند.
نیویورک تایمز:

توقیف 1.6میلیارد دلار از دارایی های ایران

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: یک قاضی در لوکزامبورگ بی سر و صدا دستور مسدود کردن یک میلیارد و ششصد میلیون دلار از دارایی های متعلق به بانک مرکزی ایران را صادر کرد.
عیارسنجی ادعای ضدتجارت ترامپ:

بررسی هزینه- فایده آمریکا از پیمان‌های تجاری

به‌نظر می‌رسد قرارداد تجاری «نفتا» که 24 سال از عمر آن می‌گذرد، این روزها نفس‌های آخر خود را می‌کشد؛ چراکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، در طول سخنرانی‌های انتخاباتی خود از آن به‌عنوان «بدترین قرارداد تجاری امضا شده» یاد کرد. از دست رفتن مشاغل آمریکایی و کسری تجاری در برابر شرکای تجاری آمریکا از دلایلی هستند که ترامپ برای مخالفت با قراردادهای تجاری بین‌المللی به آنها استناد می‌کند. «دنیای‌اقتصاد» برای عیارسنجی این ادعا، در یک بررسی جامع به شناسایی پیامدهای این قرارداد پرداخته است.
بدهی دولتها به 44 تریلیون دلار می رسد؛

مقروض ترین کشورهای جهان کدامند؟

بر اساس مطالعات انجام گرفته، میزان بدهی کشورها به بیش از ۴۴ تریلیون دلار می رسد؛ این در حالی است که روند وام گرفتن کشورها با کاهش روبرو شده است.
موسسه آمریکایی برنشتاین:

کسری بودجه عربستان به ۷۹ میلیارد دلار رسید

عربستان که در سال میلادی گذشته کسری بودجه ۷۹ میلیارد دلاری داشته برای تامین کسری بودجه خود به فروش نفت ۷۵ دلاری نیاز دارد.
شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز:

ایران در میان قدرتمندترین اقتصادهای جهان تا سال ۲۰۵۰

تا سال ۲۰۵۰ جهان احتمالا از آنچه که امروز مشاهده می‌شود، تغییر چشمگیری پیدا خواهد کرد و چشم انداز اقتصادی و مالی جهانی از این نظر مستثتی نخواهد بود.
بر اساس گزارش فدرال رزرو؛

بدهی خانوارهای آمریکایی به بیش از ۱۲ تریلیون دلار رسید

فدرال رزرو در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که میزان بدهی خانوارهای آمریکایی، به بیشترین رقم در تقریبا ۹ سال اخیر رسیده است.
پس از چین نوبت چه کشورهایی است؟

مغضوبان تجاری دونالد ترامپ

تا‌کنون هرگاه از جنگ تجاری آمریکا سخن به میان می‌آمد، مقابله این اقتصاد بزرگ با همتای دیگرش، چین، مد نظر بود. حالا اما به نظر می‌رسد با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، آتش جنگ تجاری آمریکا دامن اقتصادهای دیگری را هم می‌گیرد؛
صفحه  از ۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها