هدفمند کردن یارانه‌ها؛

پول‌هایی که برای یارانه خرج شد و برنگشت

گزارش‌ها نشان می‌دهد که درآمدها و منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 1395 طبق جمع‌بندی دیوان محاسبات حداکثر مبلغ 36 هزار و 400 میلیارد تومان است.

با تصویب مجلس؛ درآمد هدفمندی یارانه ها در سال آینده۴۸ هزارمیلیارد تومان تعیین شد

مجلس شورای اسلامی، سقف درآمدی هدفمندی یارانه ها را برای سال آینده ۴۸ هزار میلیارد تومان تعیین کرد.
وضعیت معیشتی مردم؛

فاصله حقوق با هزینه‌ها "نجومی" شد

درحالی در شهرهایی مانند تهران فقط هزینه خوراک و پوشاک روزانه ۳۵ هزار تومان برآورد می شود که حقوق ۸۱۲ هزار تومانی کارگران با مجموع هزینه های آنها که بیش از ۳ میلیون تومان برآورد می شود، فاصله نجومی دارد.
با توافق دولت و کارفرمایان؛

اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد

عضو ستاد مزد۹۶، از توافق گروه‌های کارگری،کارفرمایی ودولت بر سر اقلام موجود در سبد معیشت کارگران خبردادو گفت:هفته آینده هزینه این سبد نیز با توافق طرفین مشخص می‌شود تا مبنای مزد۹۶ قرار گیرد.
کمبود دام زنده، دلالان یا ...؟!

چه کسانی مسئول گرانی گوشت قرمز هستند؟

با وجود تلاش های دولت در تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور و متعادل سازی قیمت ها، کماکان نرخ این محصول پروتئینی در بازار روند صعودی دارد به طوری که هر روز شاهد افزایش قیمت ها هستیم.
مرکز آمار ایران:

افزایش قیمت کالای مصرفی خانوار در بهمن

براساس گزارش مرکز آمار ایران، قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار شهری در بهمن افزایش یافت.

افزایش قیمت مرغ تا پایان هفته/ مرغ 7700 تومان می‌شود

رییس اتحادیه ماهی و پرنده فروشان گفت: قیمت هرکیلو مرغ در خرده فروشی‌ها 7500تومان است که تا آخر هفته حدود 200 تومان افزایش خواهد یافت.
کارد فقر و استخوان معیشت مردم:

آسیب‌شناسی اقتصاد ایران و چشم‌انداز آن

نابرابری، منشأ همه شرها در دنیا محسوب می‌شود. همه نابسامانی‌های اقتصادی – اجتماعی از نابرابری‌های فاحش و غیرمنطقی حاصل می‌شود. تمام جنبش‌های اجتماعی به نابرابری‌ها واکنش نشان داده‌اند. در تاریخ کم‌شدن منابع و فرصت‌های شغلی و همچنین وجود نهادهای فاسد منجر به درگیری شده است. یکی از نکات مهم این است که مبارزه با فقر یک نکته اخلاقی است که البته صرف‌نظر از این حکم اخلاقی، یک الزام امنیتی نیز محسوب می‌شود. امروزه همگان بر این مسئله تأکید دارند که فقر می‌تواند عامل بسیاری از ناامنی‌ها باشد.
یک فعال صنفی کارگری:

شکاف ۶۰ درصدی هزینه‌های زندگی با دستمزد

یک فعال صنفی کارگری گفت: مزد همواره مظلوم واقع شده است و به ندرت دیده شده است که از تورم اعلام شده توسط‌های نهادهای رسمی پیشی گرفته باشد.
هفتاد و دومین مرحله از یارانه‌های نقدی؛

واریز یارانه با چاشنی جدید

هفتاد و دومین مرحله از یارانه‌های نقدی حدود ۷۷ میلیون نفر در آستانه پرداخت قرار گرفته است. در حالی هر ماه می‌تواند زمانی برای عدم واریز یارانه تعدادی باشد که ظاهرا فرمول تازه‌ای برای کاهش حجم یارانه‌بگیران در دستور کار قرار گرفته و معیارها متفاوت از قبل خواهد بود.
رییس دیوان محاسبات کشور؛

حذف یارانه پردرآمدها براساس وُسع خانوار

رییس دیوان محاسبات کشور گفت:متاسفانه درکشور ما گردش اطلاعات اقتصادی،اعم از دارایی و ثروت افراد یا جایی ثبت نشده و یا ناقص است

علی مطهری: پرداخت یارانه‌ها از دولت قبل درست اجرا نشده است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پرداخت یارانه‌ها از همان روزهای ابتدایی درست اجرا نشد و با مبلغی بالا اجرای آن را آغاز کردند به همین دلیل سهم تولید اختصاص نیافت.
علی ربیعی:

انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت خطای سیاستی بود/ توزیع بسته حمایت غذایی در آستانه شب عید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت خطایی سیاستی بود گفت: با این حال هر چه قانون تصمیم بگیرد تبعیت می‌کنیم.
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام :

گوشت قرمز ارزان می‌شود

در پی ادامه گران‌فروشی گوشت قرمز، رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت کشاورزی اعلام کرد که با افزایش عرضه دام زنده و گوشت قرمز داخلی و وارداتی، قیمت این محصول در هفته جاری کاهش خواهد یافت.
مهدی یوسفی خبرداد؛

قیمت مرغ شب عید چند؟

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی نوشت:به نظر نمی‌رسد برای بازار شب عید هر کیلوگرم گوشت مرغ یش از ۷۵۰۰ تومان فروخته شود.
زیر و روی خط فقر:

آیا درآمدها کفاف هزینه زندگی را می‌دهند؟

آمارهای رسمی بانک مرکزی می‌گوید‌ سال ٩٤ هزینه متوسط ماهانه یک خانوار در ایران ٢‌میلیون و ٨٥٠‌هزار تومان و درآمد ٢میلیون و ٩٠٠هزار تومان بوده است. با این تعریف ٥٠‌هزار تومان هم سود کرده‌ایم!

توزیع سبد حمایت غذایی در شب عید

وزیر رفاه از از توزیع مرحله دوم بسته‌های حمایت غذایی طی چند روز آینده خبر داد و گفت: ارزش هر بسته‌ حمایت غذایی از 35 تا 120 هزار تومان متفاوت است.
وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی ؛

تامین اعتبار برای پرداخت «عیدی» بازنشستگان

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از تامین اعتبار لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: مشکلی برای پرداخت عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی نداریم.
محاسبات جدید از قدرت خرید خانوار؛

سرانه درآمد هر ایرانی چقدر است؟

جدیدترین محاسبات از وضعیت درآمد سرانه نشان می‌دهد که هر ایرانی در سال‌جاری ۱۹۵۲۰ دلار درآمد خواهد داشت که به نرخ دلار آزاد ۷۴,۱ میلیون تومان، دلار ۳۳۰۰ تومانی بودجه ۶۴.۴ میلیون تومان و دلار دولتی نیز ۶۳.۱ میلیون تومان خواهد شد.
افزایش قیمت میوه؛

ثبات قیمت تره‌بار

با عبور از نیمه زمستان، برخی میوه‌ها با درصدی افزایش قیمت همراه شده‌اند اما قیمت محصولات صیفی و تره‌بار تغییری نکرده است.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها