سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

تنها راه حمایت از اقشار ضعیف، حذف یارانه پنهان انرژی است

سیدمحمدصادق الحسینی در خصوص یارانه انرژی توئیتی منتشر کرد.حمایت از اقشار مختلف جامعه در این شرایط حساس ضروری است. اما منبعی برای حمایت نداریم.بودجه دولت احتمالا از 40 تا 70 هزار میلیارد تومان امسال کسری خواهد داشت. چه باید کرد؟
محمد شریعتمداری خبرداد؛

مشمولین بسته حمایتی به شماره 5000499 پیامک بزنید

سرپرستان خانوار برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا نه می توانند کد ملی خود را به شماره پیامک ۵۰۰۰۴۹۹ ارسال کنند و پس از چند ساعت پاسخ آن را دریافت کنند.
آغاز طرح بسته حمایتی دولت؛

واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت

اجرای بسته حمایتی دولت در دو مرحله (مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت (واریز ۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق) از روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه به‌صورت مرحله‌ای آغاز شده است.
واریز یارانه؛

واریز یارانه متولدین ۹۷ همچنان در هاله‌ای از ابهام

واریز یارانه نقدی هر ماه با چالش‌های فراوانی همراه است و موضوع جدید در این حوزه قطع یارانه متولدین سال ۹۷ است که گویا دولت قرار است به جای شناسایی و حذف دهک‌های پردرآمد اقدام به حذف یارانه اعضای جدید خانوارها کند.
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها:

۸۲۵ هزار نوزاد متولد ۹۷ امشب برای اولین بار یارانه می‌گیرند

اکبر ایزدی ، با اشاره اینکه امشب (شنبه ۲۶ آبان ۹۷) یارانه نقدی خانوار واریز می‌شود، اظهار داشت: علاوه بر آن، امشب یارانه 825 هزار نوزاد متولد شده در سال 97 به حساب سرپرستان خانوار آنها واریز می‌شود که همان مبلغ 45500 تومان است که از این پس به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها:

۸۲۵ هزار نوزاد متولد ۹۷ امشب برای اولین بار یارانه می‌گیرند

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت:‌ ۸۲۵ هزار نوزاد متولد ۹۷ امشب برای اولین بار یارانه می‌گیرند.
نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران؛

آخرین رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد

نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام آخرین رقم هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری، گفت: قدرت خرید جامعه کارگری از سال گذشته تا امروز یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان کاهش یافته است.
تکمیل بانک‌های اطلاعاتی؛

یارانه پردرآمدها حذف می‌شود

با توزیع بسته‌ حمایتی بین اقشار کم درآمد و تاکید بر اجرایی کردن این طرح بر اساس شاخص درآمدی خانوارها، به نظر می‌رسد بانک‌های اطلاعاتی قابل اتکایی برای شناسایی افراد در اختیار دولت قرار دارد. در این حالت، بهانه همیشگی یعنی عدم حذف افراد پردرآمد و غربالگری حدود ۷۷ میلیون یارانه‌بگیر نیز باید کنار برود.
وزیر کار خبر داد؛

پرداخت یارانه ۲۰۰هزار تومانی به کارگران و کارمندان با حقوق زیر ۳میلیون

بنابر اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارمندان و کارگرانی که زیر ۳میلیون تومان حقوق دارند، به‌طور متوسط ۲۰۰هزار تومان یارانه حمایتی می‌گیرند.
زمان واریز یارانه نقدی؛

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

یارانه نقدی آبان‌ماه به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به زودی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود
افزایش هزینه های زندگی؛

فقر‌ و گرفتاری‌مردم مایۀ شرمندگی است نه‌افتخار

صادقانه به مردم بگوئید و توضیح دهید که اینهمه پول و ثروت دولت را خرج کجا و خرج چه اموری میکنید که بجای رشد ایران و ایرانی، برعکس وضعیت کشور و مردم روز به روز پسرفت میکند؟ واکنش به سخنان اسحاق جهانگیری معاون اول دولت روحانی مبنی براینکه دولت پولداری هستیم و همچنین باید با مردم صادق بود
سبد هزینه ای خانوارها؛

حداقل خرج یک تهرانی در هفته چقدر است؟+ جدول

خانوارهای تهرانی برای تهیه مایحتاج غذایی چه مقدار باید هزینه کنند؟ پاسخ این سوال را می‌توان با استناد به گزارش‌های رسمی بانک مرکزی در مورد قیمت خرده‌فروشی مواد خوراکی در شهر تهران و تخمینی از سبد مصرفی خانوارها (درحالت حداقلی) یافت.
آیین‌نامه دولت رقم‌ زد؛

یارانه ۷۰ میلیون نفر در جیب یک‌درصد

سقف معافیت در آیین‌نامه ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی، بیش از میزان مجاز لحاظ شده تا زمینه شکافی ۴۲ هزار میلیاردی را رقم‌زند.
ابهامات بسته رفاهی؛

همه چیز درباره «بسته ویژه دولت» برای حمایت از اقشار کم درآمد

اگر ملاکِ ارائه بسته حمایت غذایی، خانوار‌هایی با درآمد ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان است، آیا مرجع و بانکی اطلاعاتی برای اثبات میزان درآمد همه خانوار‌ها وجود دارد؟
حمایت غذایی از بخش‌های آسیب‌پذیرتر جامعه؛

هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می‌گیرد؟

به گفته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به‌منظور حمایت غذایی از بخش‌های آسیب‌پذیرتر جامعه، بر اساس توافق مجلس و دولت، میزان کمک هزینه غذایی هر خانوار با توجه به جمعیت آن مشخص شده است.
طبق آخرین اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی؛

ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی، ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره مشمول سهام عدالت که تخفیف نداشتند و مبلغی به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز نکرده‌اند، حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است اما معاون اول رئیس‌جمهور امروز این مبلغ را ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان اعلام کرد.
اعتراض نمایندگان مجلس به عدم پرداخت یارانه متولدین 97؛

پرداخت یارانه نوزادان متولد امسال به کجا رسید؟

فرافکنی سرپرست وزارت کار از عدم پرداخت یارانه متولدین 97 و نسبت دادن این تخلف به مجلس شورای اسلامی در حالیست که نمایندگان مجلس اعتراض خود به این موضوع را اعلام کرده و این اقدام را در تقابل با سیاست‌های جمعیتی عنوان می‌کنند.
برآورد هزینه مایحتاج غذایی؛

خوراکی‌ها برای تهرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟

خانوارهای تهرانی برای تهیه مایحتاج غذایی چه مقدار باید هزینه کنند؟ پاسخ این سوال را می‌توان با استناد به گزارش‌های رسمی بانک مرکزی در مورد قیمت خرده‌فروشی مواد خوراکی در شهر تهران و تخمینی از سبد مصرفی خانوارها (درحالت حداقلی) یافت.
برای تقویت معیشت کارکنان و بازنشستگان؛

پیشنهاد صدور بن‌کارت خرید کالا به‌جای کمک جبرانی

به اعتقاد رئیس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی، پرداخت کمک‌ جبرانی دولت به هیچ وجه تورم‌زا نیست. او صدور بن‌کارت‌های خرید کالا از فروشگاه‌ها را برای تقویت معیشت کارکنان و بازنشستگان پیشنهاد کرد.
نعمت الله ترکی:

قدرت خرید مردم منفی نشده است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه تحریم‌های جدید آمریکا تاثیری در اقتصاد ایران ندارد، گفت: میزان درآمد و هزینه خانوار شهری و روستایی استان تهران نشان می‌دهد که قدرت خرید مردم کمتر شده؛ اما منفی نشده است
صفحه  از ۴۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها