سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گرفتاری‌های کارگران؛

کارگر ایرانی با پس‌انداز ۲۷ ماه حقوقش می‌تواند صاحب خودرو شود

وقتی یک پراید ساده، حدود چهل میلیون تومان قیمت دارد، کارگران چطور می‌توانند صاحب خودرو شوند؟ در شرایط فعلی تنها وسیله‌ای که کارگران استطاعت توان پرداخت هزینه‌های آن را دارند، اتوبوس شرکت واحد و مترو است.
ملیحه نصرالهی عنوان کرد؛

بانک رفاه از زیرمجموعه‌‌اش در برابر اعمال نفوذهای سیاسی دفاع کند

رییس کانون بازنشستگان استان گیلان در انتقاد از تغییر ریاست اداره امور شعب بانک رفاه گیلان، گفت: آنچه که برای ما در اولویت قرار دارد رضایت از عملکرد یک مدیر و یا مسئول است و مدیر تازه برکنار شده، کارنامه مثبتی داشت.
یک اقتصاددان:

دولت به جای افزایش حقوق به مردم کارت خرید بدهد

عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی با اشاره به فشارهای ناشی از طرح افزایش حقوق ها به تولیدکنندگان توصیه کرد تا دولت به جای این کار با توزیع کارت‌های خرید بین اقشار مختلف از قدرت خرید آنها دفاع کند
باز هم شعار پوپولیستی؛

طرح مبهم کوپن الکترونیکی برای حمایت از اقشار ضعیف کشور

دولت به جای اینکه تولید و صنعت کشور را که بازوی حرکت اقتصاد کشور است بگیرد، به دنبال برنامه‌هایی که در بسیاری از کشور‌ها منسوخ شده و تنها در برخی موارد به عنوان یک مسکن کاملا ضعیف و خنثی و مقطعی قابل اجراست، بسنده می‌کند.با سیاستگذاری‌های پوپولیستی دولت، سطح وسیعی از مردم از عملکرد اقتصادی راضی نیستند.
واریز یارانه نقدی؛

یارانه قابل برداشت شد

نود و یکمین مرحله یارانه نقدی مربوط به شهریور ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز (دوشنبه) مورخ ۹۷.۰۶.۲۶ به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت شد.
دبیر انجمن صنفی شیرینی و شکلات ایران:

مصرف شیرینی و شکلات 40 درصد کاهش یافت

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات از کاهش 30 تا 40 درصدی مصرف این محصولات در بازار داخلی به دلیل افزایش قیمت ها و پایین آمدن توان خرید مردم خبر داد.
هشتاد و نهمین مرحله یارانه نقدی؛

زمان واریز یارانه شهریور ماه مشخص شد

هشتاد و نهمین مرحله یارانه نقدی مربوط به شهریور ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخ ۹۷.۰۵.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت خواهد شد.
یارانه های کالایی؛

تداوم یارانه ها در شرایط جهش نرخ ارز

جهش‌های نرخ ارز عملا تمام تلاش‌های تدریجی برای اصلاح قیمت کالاهایی مثل بنزین را خنثی می‌کند. قیمت بنزین هر از چندی و پس از سال‌ها تعلل کمی بالا می‌رود و یک جهش ناگهانی در نرخ ارز، ناگهان ان را به قیمت ارزی سال‌ها قبل بر می‌گرداند و بازی از نو شروع می‌شود. اگر قیمت دلار را حدود ده هزار تومان بگیریم، قیمت بنزینی که با ارز وارد کشور می‌شود دوباره به چیزی حدود ده سنت برای هر لیتر رسیده است که احتمالا دوباره رتبه اول ارزانی در دنیا را کسب می‌کند. این قیمت انگیزه برای قاچاق را به شدت تقویت می‌کند.
جدول رشد هزینه اقلام؛

جزییات افزایش هزینه سبد خوراکی کارگران

جزئیات افزایش هزینه سرانه «مصرف حداقلی» مواد غذایی یک خانوار کارگری که در کمیته دستمزد شورای عالی کار، مورد توافق قرار گرفته، اعلام شد.
کاهش قدرت خرید کارگران؛

طبقه‌ کارگر باید ۷۰ درصد دستمزدش را پای غذا بدهد تا فقط زنده بماند

یک خانوار کارگری در شهریور ماه برای زنده ماندن باید هفتاد و دو درصد دستمزدش را برای تهیه مواد خوراکی ضروری صرف کند؛ در نهایت برای این خانوار چیزی کمتر از چهارصد هزار تومان باقی می‌ماند که با آن باید باقی هزینه‌های اساسی ازجمله اجاره مسکن، حمل و نقل و آموزش را تامین کند؛ آیا اصلاً ممکن است؟
در گفت‌وگو با یوسفی بررسی شد؛

آیا رشد ۵ درصدی حقوق‌ها می‌تواند قدرت خرید مردم را جبران کند؟

سونامی گرانی درماه‌های اخیر آن چنان سنگین بود که دولت چاره‌ای جز افزایش مجدد حقوق کارکنان را نداشت و این اولین بار است که دریک سال ۲ بار دستور افزایش حقوق کارمندان مطرح می‌شود البته خبر‌ها از احتمال رشد ۵ درصدی حقوق‌ها حکایت دارند که این رقم با تورم بالا و افزایش شدید قیمت کالا‌ها درکشور تطابق ندارد.
تورم پولساز؛

چرا ولع ثروتمندشدن ایرانی‌ها، به ثروتمند‌شدن جامعه منجر نشده است؟

در صورت سیاستگذاری صحیح در حوزه اقتصاد کلان، اشتیاق طبیعی شهروندان برای ثروتمند شدن می‌تواند به موتور محرکه بهبود رشد اقتصادی و کاهش فقر تبدیل شود. فراموش نکنید که بین نقش‌آفرینی ثروتمندان کشورهای اروپایی در اقتصاد کشورشان با نقش‌آفرینی ثروتمندان ایرانی در اقتصاد کشورمان، تفاوت‌های عمیقی وجود دارد که عمدتا ارتباطی به تفاوت‌های فرهنگی ندارد و ناشی از اختلاف در سیاست‌های کلان اقتصادی است.
پول‌های بادآورده و رفتار جهان سومی؛

دلایل فرهنگی تمایل شدید ایرانیان به جایزه و پولدار شدن

تب جایزه گرفتن، دریافت ناگهانی پول درشت و یک‌دفعه خوشبخت‌شدن، در ایران به‌شدت بالاست. البته این تب، در همه‌جای دنیا وجود دارد؛ اما تنها در جوامعی خاص با ویژگی‌هایی شبیه به جامعه ماست که شدت آن، بالا و بالاتر می‌رود. اگر به خاطرات روزگار نوجوانی‌تان برگردید، خواهید دید که فانتزی‌هایی شبیه به ملاقات با یک دختر یا پسر پولدار و ازدواج با او و یک‌دفعه پولدار شدن، یک‌دفعه به یک موقعیت خاص رسیدن، یک‌دفعه یک پول یا گنج ارزشمند پیدا کردن و... جزو رؤیاهای دور و دراز ما بوده است؛ رؤیاهایی که همین حالا هم در بخش‌هایی از فیلم‌ها و سریال‌ها وجود دارد. اما چرا ما چنین شده‌ایم؟ چرا تب این یک‌دفعه به همه‌‌چیز رسیدن، در ایران بالاست؟ چرا این علاقه ایرانی‌ها، به‌قدری پررنگ است که تبدیل به یک بازار و یک تجارت برای خیلی‌ها شده است تا از این رؤیای ایرانی‌ استفاده یا سوءاستفاده کنند؟
تصمیم جدید دولت؛

جزئیات توزیع کارت نقدی خرید کالا بین اقشار آسیب‌پذیر

با تصمیم دولت، قرار بر این است که به زودی ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته‌امداد و بهزیستی، به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان کارت خرید کالا دریافت نمایند.
امیرخسرو فخریان اعلام کرد؛

توزیع کارت نقدی خرید کالا بین ۲۵میلیون نفر از هفته آینده

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: دولت تصمیم گرفته بسته‌های حمایتی را در اختیار خانواده‌ها قرار دهد بدین صورت که به حساب سرپرست خانوار مبلغی غیر قابل برداشت به‌صورت نقدی واریز می‌شود و سرپرست خانواده فقط می‌‌تواند معادل آن کالا خریداری کند.
بازگشت کوپن پس از 8 سال؛

اقتصاد ایران چشم انتظار بازگشت کوپن

حالا از پس بیش از هشت سال خداحافظی سراسری کوپن با اقتصاد ایران، بار دیگر بررسی اعطای کوپن به شهروندان ایرانی در دستور کار قرار دارد.
مشکلات افزایش دلار؛

دلار تهدیدی برای سفره مردم

افزایش قیمت دلار را افزایش تورم عنوان کرد و گفت: افزایش قیمت ارز باعث ایجاد تورم و افت ارزش پول داخلی شد که به نسبت قدرت خرید مردم را کاهش و قیمت تمام شده تولید را نیز افزایش داد .
جبران گراني با كارت كالا؛

چگونگي هزينه‌کرد درآمد 150 هزار ميلياردتوماني حاصل از مابه‌التفاوت ارز

آثار جهش ارزي هر روز با شدت بيشتري بر معيشت مردم بروز پيدا مي‌کند؛ طبق برآورد کارشناسان، قدرت خريد مردم به ميزان 50 تا 60 درصد سقوط کرده و شرايط براي گذران مصرف خانوارها دشوارتر مي‌شود. دولت گرچه در بسته‌هاي ارزي خود و تخصيص نرخ ارز دولتي براي واردات کالاهاي اساسي از ايجاد پوشش حمايتي براي جلوگيري از گراني کالاهاي ضروري صحبت مي‌کرد، اما بازار به اين سياست واکنش معکوس نشان داده و هر کالاي داخلي و خارجي‌ای با موج افزايش قيمت همراه شد. حالا دولت اين گراني‌ها و فشار حاصل از آن بر گرده مردم را پذيرفته و به دنبال اجراي يک سياست ديگر است.
سرپرست وزارت کار؛

احتمال توزیع سراسری کوپن برای تامین کالای اساسی

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بررسی اعطای کوپن الکترونیکی به آحاد جامعه با هدف تامین کالاهای اساسی در دستور کار قرار دارد.
نمایندگان مجلس تصویب کردند؛

طرح توزیـع کالاهای اساسی ارزان قیمت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دوفوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب آن، دولت موظف به تامین کالاهای اساسی مردم و توزیع آن‌ها از طریق تعاونی‌های مصرف خواهد شد.
صفحه  از ۳۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها