سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کرد؛

نیروهای بازتولید فقر درآمدی

مرکز پژوهش‌های مجلس نیروهای بازتولید فقر در اقتصاد ایران را معرفی کرد. از نظر این مرکز، فراگیر نبودن رشد اقتصادی، شانس خروج از فقر را برای خانوارهای دهک‌های پایین کاهش داده است. چرا که حتی در زمان رشد اقتصادی نیز همگان به شکل برابر در آن سهیم نیستند. از طرفی فقدان مهارت افراد، باعث شده دهک‌های پایین در مشاغل با دستمزد کم فعالیت داشته باشند. دسترسی نامتوازن به تسهیلات بانکی و عدم برنامه‌ریزی مرکزی در زمینه فعالیت‌های حمایتی، از دیگر دلایل پایداری فقر در اقتصاد ایران شمرده شده است.
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از ستاد هدفمندی یارانه‌ها؛

اعطای کمک‌های بلاعوض رانتی از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به افراد خاص

جبار کوچکی‌نژاد رئیس کمیته تحقیق و تفحص از ستاد هدفمندی یارانه‌ها ، با بیان اینکه گزارش این تفحص تدوین و به کمیسیون اقتصادی قوه مقننه تقدیم شده است، گفت: این گزارش ابتدا در صحن علنی کمیسیون قرائت و سپس برای اعلام نظر نمایندگان به صحن علنی پارلمان ارجاع داده می‌شود.
هزینه های زندگی در تیرماه چقدر بیشتر شد؟

سبد معاش از ۷.۵ میلیون تومان گذشت

هزینه‌های خانوار در تیرماه مرز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پشت سر گذاشته است؛ این هزینه‌ها، نسبت به سبد معاش ۳ میلیون و ۷۵۹ هزار تومانیِ اسفند ماه، از دوبرابر هم بیشتر شده است. فقط در ماه خرداد، هزینه‌های زندگیِ خانوار ۶۲۲ هزار تومان زیاد شده است.
ورود به دانشگاه و جایگاه اجتماعی؛

برابری فرصت‌های آموزشی ابزاری برای کاهش نابرابری‌های اقتصادی

به همراه تحولات اقتصادی قرون اخیر در سطح جهان، تحولات اجتماعی زیادی نیز صورت گرفت.
بلای نقدینگی بر سر کارگران؛

دولت کارگران فقیر را به حال خود رها کرد

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: کاهش قدرت خرید کارگران کشور و یا بهتر بگوئیم آحاد جامعه در شرائطی بوجود آمده که حجم نقدینگی کشور طی پنج شش سال اخیر از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
یافته‌های پژوهش وزارت اقتصاد؛

دو قفل فقرزدایی در ایران

یافته‌های یک پژوهش در وزارت امور اقتصادی و دارایی نشان می‌دهد دو سطح فردی و کلان مانع فقرزدایی در ایران شده است. یافته‌های این پژوهش، مهم‌ترین عامل اثرگذاری در سطح فردی را «میزان تحصیلات سرپرست خانوار» می‌داند. به نحوی که افزایش سال‌های تحصیل سرپرست خانوار، فقر چند بعدی خانوار را کاهش می‌دهد.
بنفشه محمودیان اعلام کرد؛

نحوه محاسبه مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: حقوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر که به سازمان اعلام شده تعیین می‌شود، به همین دلیل افراد تحت پوشش باید سوابق بیمه‌ای خود را به دقت بررسی کنند.
یک پژوهش زیرنظر وزارت امور اقتصادی و دارایی نشان داد؛

دو قفل فقرزدایی در ایران

یافته‌های یک پژوهش در وزارت امور اقتصادی و دارایی نشان می‌دهد دو سطح فردی و کلان مانع فقرزدایی در ایران شده است. یافته‌های این پژوهش، مهم‌ترین عامل اثرگذاری در سطح فردی را «میزان تحصیلات سرپرست خانوار» می‌داند. به نحوی که افزایش سال‌های تحصیل سرپرست خانوار، فقر چند بعدی خانوار را کاهش می‌دهد. مطابق این پژوهش، افزایش سطح آموزش سرپرست خانوار موجب تصمیم‌گیری بهتر در افزایش مطلوبیت و بهره‌برداری از امکانات خانوار خواهد شد. در سطح کلان نیز این پژوهش مهم‌ترین عامل اثرگذار در فقر را تورم معرفی می‌کند.
مشاوره تحصیلی؛

گردش مالی «انتخاب رشته» چقدر است؟

حداقل ۱۰ درصد از کنکوری‌ها برای انتخاب رشته به مشاورها مراجعه می‌کنند. قیمت بسته‌های مشاوره از ۶۰۰ هزار تا حدود ۲ میلیون تومان متفاوت است. اگر این ۸۳ هزار نفر ( ۱۰ درصد از کل افرادی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند) به طور میانگین ۵۰۰ هزار تومان هم برای انتخاب رشته بپردازند، ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بازار یک هفته‌ای انتخاب رشته گردش مالی دارد.
ارزش سهام عدالت چقدر است؟

۴۱ میلیون نفر سود سهام را دریافت کرده‌اند

کلیه مشمولینی که شماره شبای خود را به سازمان خصوصی سازی داده‌اند سود سال‌های ۹۵ و ۹۶ سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند.طبق اعلام سازمان خصوصی سازی، مبلغ سود دریافتی هر مشمول متناسب با ارزش دارایی اولیه سهام عدالت آن فرد متغیر است و بخش زیادی از مشمولان کمتر از مبلغ ۱۰ میلیون ریال سهام با ارزش اولیه معادل این مبلغ دارند که در نتیجه متناسب با آن، سود آنان نیز کمتر از مبلغ ۱۷۵ هزار تومان است.
یک کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد؛

ارزش یارانه نقدی ۸ هزار تومان است

پرویز جاوید، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: ارزش واقعی یارانه‌ها در حال حاضر حدود ۸ هزار تومان است که این عدد البته بر مبنای واقعیت‌های اقتصادی و با محاسبه همه جهات تورمی و کاهش ارزش پول محاسبه شده است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران:

یارانه نقدی تنها راه کمک به اقشار آسیب‌پذیر است

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ما خواستار قطع سریع ارز ۴۲۰۰ تومانی هستیم و معتقدیم تنها راه کمک به اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر، پرداخت یارانه نقدی است.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

سالانه ۹۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در کشور پرداخت می‌شود

اسدالله عباسی، هدفمند کردن پرداخت یارانه انرژی را به عنوان یک ضرورت اساسی مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: سالانه حدود 980 هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در بخش‌هایی نظیر آب، برق، گاز، بنزین و گازوئیل پرداخت می‌شود که سهم عمده‌ای از آن به صورت پنهان است.
احسان سلطانی:

هزینه تفریح و سرگرمی دهک‌های بالایی ۵۰ برابر دهک‌های پایینی است

سیاست حذف ارز دولتی و تخصیص یارانه به معنای تحمیل تورم سنگین به جامعه و برداشت چند برابری آن از جیب مردم، بالا رفتن زیاد قیمت‌ها از جمله دارو و فقیرتر شدن جامعه است. هیچ کشوری در شرایط بحران اقتصاد را آزاد نمی‌کند.
بنیاد صلح در گزارش جدید اعلام کرد؛

ایران در رده ۵۲ شاخص شکنندگی اقتصادی ۲۰۱۹

بنیاد صلح در گزارش جدید خود به بررسی کشورهای مختلف جهان از نظر میزان شکنندگی نظام اقتصادی آن‌ها پرداخت.
جزئیات جدید از تحقیق و تفحص ‌سازمان هدفمندی یارانه‌ها؛

تخلف دولت محرز شد/‌ سازمان انحرافات مالی بسیار زیادی داشت

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه دولت قصد حذف یارانه پردرآمدها را ندارد گفت: دولت همیشه راحت‌ترین کار را انتخاب کرده است و هیچ‌وقت خودش را برای چنین کاری به زحمت نمی‌اندازد.
کاهش درآمدهای دولت و معیشت مردم؛

دولت بی پول ، مردم را فقیر می‌کند؟

این روزها زیاد از کاهش درآمدهای دولت سخن گفته می‌شود ولی شاید مردم چندان توجهی به این مسئله نداشته باشند، چراکه دولت از نظر جامعه همان پدر پول‌داری است که هیچ‌وقت فقیر نمی‌شود ولی واقعیت این است که کاهش درآمدهای دولت نه‌تنها یک واقعیت بلکه عامل بسیار تأثیرگذاری بر معیشت مردم است.
حذف یارانه پردرآمدها ؛

موضع‌گیری خاص وزیر کار درباره هدفمندی یارانه‌ها

تنها یک هفته از مهلت قانونی تدوین آیین نامه حذف یارانه پردرامدها باقی مانده اما وزیر کار سازمان برنامه و بودجه را مسئول تدوین آئین نامه حذف یارانه پردرامدها معرفی کرده است.
به زودی؛

حذف دهک‎های بالای درآمدی از دریافت یارانه

شریعتمداری: آیین‎نامه اجرایی حذف ‎دهک‎های بالای درآمدی از دریافت یارانه در دولت تصویب شده و به زودی ابلاغ می‌شود.
یارانه چه کسانی حذف می شود؟

پنج گروهی که نباید نگران حذف یارانه باشند

سخنگوی دولت در حالی از تداوم برنامه حذف سه دهک درآمدی در ایران سخن گفته است که هنوز معیار‌های دهک‌های پردرآمد و کم درآمد در ایران روشن نیست.
صفحه  از ۶۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها