سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی برنامه و بودجه مجلس؛

ماهیانه ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود

سخنگوی برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر ماه ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیر اضافه می‌شود، اظهار داشت: این رقم علاوه بر جمعیت ۸۷ میلیونی یارانه‌بگیر است که ماهانه از یارانه نقدی استفاده می‌کنند.
این مبلغ، کارایی برای مردم ندارد؛

واریز یارانه‌ها به صداُمین ایستگاه خود رسید/کاهش ارزش یارانه نقدی از سال 89 تاکنون

صداُمین مرحله از یارانه‌های نقدی به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد. یارانه‌هایی که پرداخت آن‌ها برای دولت ماهانه ۳۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد و شاید به همین علت است که مسئولین در سال‌های گذشته از شب پرداخت یارانه‌ها به شب مصیبت عظمای دولت و از پرداخت یارانه‌ها به داستان پرغصه جمهوری اسلامی یاد کرده اند. شب پرداخت یارانه‌ها در حالی شب مصیبت عظمای دولت است که ارزش ۴۵۵۰۰ تومانی سال ۸۹ هم اکنون ۱۰ هزار تومان می‌باشد!
روزنامه ابتکار؛

دلایل به زمین ماندن طرح بسته‌های حمایتی دولت از اقشار آسیب پذیر

با توجه به شروع افزایش قیمت ارز از ماه‌های پایانی سال 96 و افزایش قیمت کالاهای اساسی، دوم آبان‏ماه سال گذشته بود که هیئت‌دولت تصمیم گرفت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و افراد تحت پوشش، به آنها بسته‌های حمایتی بدهد. بسته‌هایی که پس از جلسات متعدد علنی و غیرعلنی بین مجلس و دولت، بالاخره قرار شد در قالب 3 مرحله تا سقف 600 هزار تومان به حساب سرپرست‌های خانوار واریز شود. ولی با گذشت 3 ماه از سال 98 همچنان خبری از ارائه دو مرحله دیگر این بسته‌های کمکی نیست و تنها 200 هزار تومان بابت این بسته‌ها پرداخت شده است. موضوعی که در جای خود جای سوال و اگر و اماهای زیادی دارد چرا که در بودجه 98 هم مبلغی معادل 14 میلیارد دلار برای این موضوع درنظر گرفته شده است. البته دولت هم ملزم به اختصاص این رقم برای یارانه کمکی به اقشار آسیب‏پذیر است، ولی هنوز دولت تصمیمی برای چگونگی ارائه این کمک‌ها درقالب کارت الکترونیکی، بسته حمایتی، کالابرگ یا ... نگرفته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

توزیع یارانه‌ انرژی با عدالت صورت نمی‌گیرد

احمد انارکی‌محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پرداخت یارانه‌های انرژی گفت: توزیع این یارانه‌ها با عدالت صورت نمی‌گیرد.
یارانه‌ ابزار مهم حمایتی دولت ؛

تجربه موفق آمریکا در توزیع نقدی-کالایی یارانه به مردم

سالهاست نوعی کوپن الکترونیک به نام EBT در آمریکا متداول است و دارندگان آن می‌توانند مزایا را به دو صورت غذایی یا نقدی دریافت کنند. این شیوه پرداخت از سال ۲۰۰۴ تحت عنوان SNAP «برنامه غذایی کمکی مکمل» اجرا شده است.
بازی دولت با سهام عدالت؛

جولان دولت در انتخاب هیئت‌مدیره شرکت‌ها با مالکیت سهام عدالت

دولت در حالی از آزادسازی سهام عدالت طفره می‌رود که پس از ۱۰ سال باید به طور کامل به مردم واگذار می‌شد؛ اکنون سهامداران در انتخاب اعضای هیئت‌مدیره نقشی ندارند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

ارزش یارانه ۴۵ هزار تومانی سال ۸۹ در حال حاضر ۱۰ هزار تومان است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حدود ۷۸ میلیون نفر در کشور یارانه دریافت می‌کنند گفت: ارزش یارانه ۴۵ هزار تومانی سال ۸۹ در حال حاضر ۱۰ هزار تومان است.
هادی حق‌شناس:

جمعیت زیرخط فقر 2 برابرشد

هادی حق‌شناس افزود: وقتی کالاها با ارز چهارهزار و 200 تومانی وارد می‌شود، قطعاً بخشی از این کالاها در بازار آزاد عرضه می‌شود. به این ترتیب با توجه به این‌که تورم اقتصاد براساس قیمت کالا در بازار آزاد است و نه براساس قیمت یارانه‌ای، دهک‌های کم‌درآمدی اصطلاحاً هم چوب را می‌خورند و هم پیاز را؛ یعنی در‌حالی‌که برای آن‌ها ارز چهارهزار و 200 تومانی تخصیص داده شده، کالای واردشده نصیب دهک‌های پردرآمدی شده است و دهک‌های کم‌درآمدی تنها از عوارض تورم آن آسیب دیده‌اند.
قانونی که کامل نشد؛

یارانه بگیران پردرآمد همچنان در صف ۴۵ هزار تومان!

به نظر می‌رسد یارانه‌های پنهانی که سالانه در حوزه‌های مختلف به تولیدکنندگان و عموم پرداخت می‌شود، بشتر از اینکه چتر حمایتی افراد کم درآمد باشد افراد پردرآمد را حمایت می‌کند!دولت سالانه بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه به صورت پیدا و پنهان به جامعه پرداخت می‌کند و این رقم بین دو قشر تولیدکننده و مصرف کننده توزیع می‌شود. حوزه‌هایی نظیر کشاورزی، صنعت، سوخت و انرژی، ارز، کالا‌های اساسی و غیره از جمله موارد یارانه بگیر به صورت پنهان است.
تعرفه آب و برق؛

آخرین تغییرات قیمت آب

طبق مصوبه دولت از ابتدای اردیبهشت ماه امسال افزایش ۷ درصدی بهای تعرفه آب و برق صورت گرفت که در همین راستا معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آبفا اعلام کرد از ابتدای خردادماه نیز با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور، سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود.
آمارهای ضد و نقیض؛

خط فقر در بازی آمارها؛ ۴۰ یا ۵۵ درصد؟

روزنامه همدلی در گزارشی به بررسی وضعیت رفاه اقتصادی جامعه ایرانی پرداخته است.
واریز نودونهمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی ؛

حساب یارانه‌بگیران از ۴.۵ میلیون رد شد

با واریز نودونهمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی حساب هر یارانه‌بگیر از ۴.۵ میلیون تومان گذشت. با وجود الزام چند ساله قانون برای غربالگری یارانه‌بگیران و حذف افراد پردرآمد همچنان روال قبلی پرداخت ادامه داشته و در هر ماه حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کنند.
تاجگردون:

ثروتمندان تا ۱۰ برابر فقرا یارانه پنهان می گیرند

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: یارانه پنهان از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان دهه ۷۰ به ۹۰۰ هزار میلیارد تومان کنونی رسیده و افراد ثروتمند حدود ۸ تا ۱۰ برابر قشر آسیب پذیر از این یارانه استفاده می کنند.
یارانه در ایستگاه ۹۹؛

یارانه نقدی پنجشنبه شب واریز می‌شود

نود و نهمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی مربوط به اردیبهشت ماه پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۴ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می‌شود.
تغییر جهت‌گیری سیاست‌های حمایتی؛

یارانۀ پولدارترین‌ها ۴ برابر یارانۀ فقیرترین‌ها در ایران

برآوردها از سیاست اعطای یارانه به واردات کالاهای اساسی حاکی از آن است که حتی با فرض آن‌که در فرآیند تخصیص یارانه به کالاهای اساسی هیچ انحرافی هم وجود نداشته باشد، دهک دهم در حدود چهار برابر دهک اول یارانه دریافت می‌کند.
علیرضا بیگی:

یارانه‬ واقعی۸۰۰ هزار تومان است

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: دولت برای مردم نسخه‌ای نمی‌پیچد بلکه درصدد است که با آزاد سازی قیمت‌ها، کسری بودجه خود را جبران کند و اقتصاد را از بین ببرد.
حیدری مطرح کرد؛

در اقتصاد بحران‌زده، توزیع کوپنی دیجیتال می‌تواند کالا را به اقشار پایین برساند

یک فعال کارگری گفت: دولت ۱۵ میلیارد دلار ارز دولتی که برای کالاهای اساسی هزینه می‌کند را باید با یک سیستم کارآمد توزیع کوپنی در جامعه پخش کند؛ در غیر این‌صورت در شرایط فعلی توانایی رساندن کالا به گروه‌های کمتر برخوردار وجود ندارد.
صف جدید نبود؟ مردم منتظرن!

كلا يه علاقه خاصي به گروني داريم!

منصوره دهقانی با انتشار کارتونی در کانال طنز و کارتون «نیش‌خط» به افزایش قیمت برخی کالاهای مصرفی در بازار و هجوم بی‌مورد مردم برای خرید این اقلام پرداخت.
قیمت اقلام مصرفی در رمضان؛

یک سفره افطار چقدر تمام می‌شود؟

در بین ماه‌های سال، رمضان، ماه ویژه‌‌ای برای همگان محسوب می‌شود، از کودکان گرفته که روزه‌داری بزرگ‌ترها خواه ناخواه بر برنامه غذایی آن‌ها هم تاثیر می‌گذارد تا بزرگ‌تر‌ها که ماه رمضان علاوه بر تغذیه و روزه‌داری، رابطه مستقیم با جیبشان نیز دارد.
چگونه یارانه خود را جدا کنیم؟

روش جدا کردن یارانه پس از ازدواج

یارانه طرحی است که برای کمک به مردم توسط دولت در نظر گرفته شده است. با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، اکثر زوج های جوان پس از ازدواج، که از پدر و مادر خود جدا می شوند و زندگی جدیدی را آغاز می کنند، قصد دارند یارانه خود را نیز از آنها جدا کنند تا با "جدا کردن یارانه" کمک خرجی برای زندگی جدید خود داشته باشند، البته کار درستی است.
صفحه  از ۵۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها