سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرح‌های تشویقی در انتظار مشترکان برق خانگی؛

افزایش تعرفه برق تمامی مشترکان از اول اردیبهشت‌ماه

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفت: در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد
دیوان محاسبات کشور :

سال ۹۶ حدود ۱.۲ میلیون نفر به یارانه بگیران اضافه شد

دیوان محاسبات کشور در گزارشی اعلام کرد، سال ۹۶ حدود ۱.۲ میلیون نفر به یارانه بگیران افزوده شد و در مجموع ۴۱ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است.
بی‌عدالتی آشکار در یارانه پنهان؛

۷۰ درصد یارانه به ۵ دهک برخوردار می‌رسد

براساس گزارشی که اخیرا از سوی سازمان برنامه و بودجه منتشر شده، دولت در سال 98 نزدیک به 900 هزار میلیارد تومان یارانه آشکار و پنهان پرداخت خواهد کرد که به‌جهت ناکارآمدی نظام فعلی توزیع یارانه‌ها و عدم اصابت آن به اقشار هدف (افزایش رفاه اقشار آسیب‌پذیر)، این یارانه‌ها خود عامل اصلی افزایش نابرابری و شکاف طبقاتی است.
اجاره فروشگاه در پاساژهای تجاری بزرگ؛

اجاره‌های عجیب و غریب در مال‌ها و پاساژهای تهران

قیمت اجاره یک واحد تجاری ١٥٠ متری در برج میلاد که یکی از گران‌ترین مراکز تجاری تهران است، چقدر است؟ برای داشتن یک واحد تجاری ١٥٠ متری در برج میلاد باید ٤‌میلیارد تومان رهن کامل بپردازید. اگر این پول را با سود ٢٠‌درصد در بانک بگذارید، سالانه چیزی حدود ٨٠٠‌میلیون تومان و ماهانه حدود ٦٦ تا ٦٧‌میلیون تومان سود دریافت می‌کنید.
گراني، كدام كالاها را از سفره مردم حذف كرد؛

تركش شكاف دستمزد و تورم بر معيشت

از روزهاي پرتب‌وتابي که دستيابي به تورم تک‌رقمي به‌عنوان يک دستاورد تبليغ و از مردم دعوت مي‌شد با تکيه بر اين دستاورد بار ديگر رأي اعتماد در صندوق‌ها بيندازند، دوسالي بيشتر نمي‌گذرد. همان روزها که تورم به زير 10 درصد رسيده بود، بسياري از کارشناسان اين نرخ را نه عامل انضباط پولي بلکه خروجي قفل‌شدگي اقتصاد و يک پديده کوتاه‌مدت مي‌دانستند و درباره بازگشت تورم‌هاي بالا، بعد از اولين تکانه اقتصادي هشدار مي‌دادند.
سود سهام عدالت سال ۹۶ چه زمانی به حساب مشمولین واریز می‌شود؟

سود سهام عدالت سال مالی۹۶ طی هفته جاری به حساب۲میلیون نفر دیگر واریز می‌شود

سهام عدالت که به معنای واگذاری بلاعوض سهام شرکت‌های دولتی به مردم و افراد کم توان جامعه و شریک شدن آن‌ها در درآمد‌های دولت است، ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ ایرانی را در بر می‌گیرد .البته تاکنون سهام عدالت نتوانسته است چندان در مسیر اصلی خود قرار گیرد، چراکه طی ۱۲ سال گذشته این سهام ارزش انتقال (خرید و فروش) و ارزش مدیریت ندارد.
طبق اعلام سازمان خصوصی سازی؛

پرداخت سود سهام عدالت تا آخر هفته پایان می‌یابد

پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ گروه‌های مختلف مشمولان تا آخر این هفته پایان می‌یابد.
دانستنی های یارانه ای؛

زوج‌های جوان چگونه یارانه خود را جدا کنند؟

جدا کردن یارانه برای سرپرستان جدید خانوار، افراد مطلقه و خانواده‌هایی که عضو جدیدی به آن‌ها اضافه شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این افراد باید اقدامات لازم در این جهت را از ۱۰ تا ۲۰ هر ماه انجام دهند.
یارانه‌های پنهان در اقتصاد ایران؛

دهک دهم ۷برابر اقشار محروم یارانه می‌گیرد + جدول

بررسی‌ها نشان می‌دهد، مرفه‌ترین قشر جامعه با دریافت ۲۱میلیون تومان یارانه پنهان، ۷برابر اقشار محروم از این یارانه‌ها بهره‌مند می‌شود.
سهم هر ایرانی از یارانه پنهان و آشکار در مرز ۱۱ میلیون تومان؛

ساختار اعطای یارانه‌ها تغییر می‎کند؟

در حالی که خانوارهای دهک اول یا کم درآمد ترین دهک درآمدی ایران ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان یارانه پنهان دریافت می کند، یارانه دهک دهم یا پردرآمدترین دهک درآمدی ایران به ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می رسد.
لزوم بازنگری در نظام فعلی‌ یارانه‌ای کشور؛

جزئیات سهم دهک‌ها از یارانه‌ پنهان

سازوکار فعلی تخصیص یارانه در کشور به گونه ای است که دهک دهم یعنی پردرآمدها ۲۳ برابر دهک یکم یعنی کم درآمدها از یارانه گاز، برق و بنزین بهره‌مند می‌شوند.
بررسی آماری از تطبیق هزینه ناخالص خانوارها با یارانه نقدی پرداختی دولت؛

جبران خسارت مناطق سیل‌زده از طریق حذف یارانه نقدی دهک‌های پردرآمد

در حال حاضر یارانه پنج دهک پردرآمد (دهک‌های ششم تا دهم) که شامل 40 میلیون نفر یارانه‌بگیر و معادل 21هزار میلیارد تومان یارانه نقدی می‌شود، عملا هیچ تاثیری در معیشت این دهک‌ها ندارد. لذا اگر دولت اراده کافی برای حذف یارانه نقدی این دهک‌های پردرآمد داشته باشد، می‌تواند برای تامین هزینه‌های ناشی از خسارت سیل که بیش از 50هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، از این ابزار مالی استفاده کند.
شمارش معکوس برای بازگشت کوپن؛

کوپن الکترونیک چگونه کار می‌کند؟

با بهره‌برداری آزمایشی از کوپن الکترونیک،حالا شمارش معکوس برای بازگشت کوپن به اقتصاد ایران اغاز شده است.
چه کسانی از فهرست یارانه بگیران حذف می‌شوند؟

حذف یارانه افراد با درآمد بیش از ۵ میلیون تومان درماه

نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی، به حساب سرپرستان خانوارها واریز می‌شود. این در حالیست که پایان سال گذشته مجلس خبر از حذف یارانه افراد با درآمد بیش از ۵ میلیون تومان درماه داده است . اما نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد متقاضیان و نیازمندان واقعی در فرآیند حذف نگرانی نخواهند داشت.
نحوه محاسبه قبوض مشترکان پرمصرف و کم مصرف اعلام شد؛

جزئیات تغییر تعرفه ۹۸ برق

تعرفه‌های جدید برق ابلاغ شد. براساس جزئیات اعلام شده از سوی متولیان و سیاست‌گذاران صنعت برق، تعرفه برق مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند از خرداد تا شهریورماه (بازه چهارماهه) ۲۳ درصد رشد خواهد داشت.
گرانی ناتمام بازار؛

غول چراغ جادو هم شرمنده شد!

به‌وجود آمدن گرانی‌های اخیر در کشور، به خصوص گرانی پیاز، سیب‌زمینی، گوشت و همچنین پراید(!) سوژه کارتونی از علی قناعت در «نیش خط» شد.
گزارش عضو‌ فراکسیون کارگری؛

تشکیل شورای عالی کار برای افزایش حقوق سال ۹۸

در این گزارش به اهم اقدامات سال گذشته وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی خواهیم پرداخت.
کارایی ارز دولتی‌؛

سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی ،مفید یا مضر به حال کارگران و فرودستان؟

فرامرز توفیقی با انتقاد از افزایش سرسام‌آور کالاهای ضروری زندگی مردم مثل گوشت قرمز گفت: سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکنون به حال مردم نفعی نداشته است.
وزیر رفاه خبر داد؛

اعلام جزییات تسهیلات به سیل زدگان

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جزییات تسهیلات تخصیص یافته به سیل زدگان را تشریح کرد.
اینفوگرافی ؛

چند درصد از ایرانی‌ها امسال کمتر خرید کردند؟

طبق نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)،میزان خرید مردم در نوروز 98 در زمینه آجیل و تنقلات ، شیرینی و میوه ،تعویض اسباب منزل و خرید پوشاک درصد قابل توجهی کاهش یافته است که نتایج این نظر سنجی به صورت اینفوگرافی ارائه می گردد.
صفحه  از ۵۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها