سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با استناد به تغییرات بازارهای کالایی جهان؛

علائم بروز رکود جدی‌تر شد

بر‌اساس تحلیل کارشناسان جهانی، تحریم ایران از یکسو و برخی اظهارات مقامات عربستانی مبنی بر احتمال کاهش یک میلیون بشکه‌ای نفت برای افزایش قیمت‌ها؛ دو خبری بودند که انتظار می‌رفت بازار جهانی نفت را با رشد قیمت روبه‌رو سازند اما این‌طور نشده و بازار روندی معکوس را در پیش گرفته است.
تجارت خارجی؛

۱.۵ میلیارد دلار قطعه خودرو وارد کشور شد

طی هفت ماه سال جاری در مجموع یک میلیارد و ۵۷۹ میلیارد دلار قطعه خودرو وارد کشور شد که واردات قطعات با داخلی سازی کمتر از ۳۰ درصد رشد ۴۶.۵۶ درصدی داشته است.
یاداشت امیر یزدانی؛

پایان سودآوری شرکت ها

کارآفرینی اجتماعی در چند سال گذشته تبدیل به بخش مهمی از اقتصاد شده است. اکنون مردم به دنبال معنا دادن به زندگی هستند و با استفاده از کسب و کار و دید اقتصادی‌شان برای حل مشکلات اجتماعی و محیط زیستی تلاش می‌کنند.
تحقیق و تفحص واگذاری کشت و صنعت مغان؛

پرونده ارزان فروشی کشت و صنعت مغان روی میز معاون اول رئیس جمهور

حاشیه‌های واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان که چندی پیش توسط سازمان خصوصی‌سازی‌ 100درصدی سهام آن شامل سه میلیارد و 182میلیون سهم با اما و اگرهای فراوان انجام شد، تمامی ندارد.
ورشکستگی بنگاه ها؛

ورشکستگی دیگر ننگ و عار نیست

درجوانمرگی برندها قوانین و مقررات هم سهم و نقش زیادی دارد. قوانینی که گاه به‌دلیل وجود خلأهای گوناگون معکوس عمل کرده و زمینه نابودی واحدهای تولیدی و اقتصادی را فراهم می‌کند.
در گفت‌وگوی یک فعال بازار گوشی تلفن همراهت شریح شد:

پیدا و پنهان بازار موبایل در ماه‌های اخیر

بازار گوشی تلفن همراه یکی از بازارهای متلاطم در ماه‌های اخیر بوده است. تعدد و تناقض بخشنامه‌های پی‌درپی در این بازار نیز تبعات خود را نشان داده و به رسوب کالا در گمرک و مشکلات پرداخت مابه‌التفاوت ارزی انجامیده است.
یخ‌زدایی از صدور جواز؛

کارنامه نیمه تابستان در ۱۶ زیرگروه بررسی شد

روند سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های صنعتی در نیمه تابستان سال جاری از افزایش گرایش سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی حکایت دارد؛ رشدی که با بازگشت تحریم‌های بین‌المللی برخی از فرضیات پیش‌بینی شده برای عقبگرد سرمایه‌گذاران با بازگشت تحریم‌ها را رد کرد.
معاون وزیر کار؛

تعداد بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار ۱۳۵۰ واحد

در پایان سه ماهه اول سال جاری یعنی تا پایان خرداد، تعداد کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار، به ۱۳۵۰ واحد کاهش یافت.
فاضلی:

خیالتان را راحت کنم، بازار اعتصاب نمی‌کند

علی فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران گفت: بازار در تمامی فشارها تا امروز در پی بستن و اعتصاب نبوده و نخواهد بود .
افزایش حجم عرضه دلار؛

تغییرات گسترده در چند بازار بزرگ

دیروز بورس تهران شاهد اصلاح سنگین قیمت‌ها و افت ۷. ۳ درصدی شاخص کل بود. پس از صعود بی‌وقفه و هیجانی قیمت‌ها، فشار سنگین فروش امری طبیعی می‌نمود. این موضوع روز گذشته به صورت هیجانی با بهانه افزایش نرخ خوراک پتروشیمی و کاهش نرخ دلار رخ داد.
انصاف‌مان کجا رفته؟

انتقاد رئیس سابق اتاق بازرگانی از احتکار کالا توسط مغازه‌دارها

من و برخی دوستان نزدیکم که عموماً قوم و خویش بودیم و همسایه، تصمیم گرفتیم تا باز شدن مدرسه کاری دست و پا کنیم. بعد از بحث و مشورت‌های زیاد به این نتیجه رسیدیم که در محل خود مغازه‌ای باز کنیم
واردات کاهش یافت؛

5 مقصد اصلی کالاهای صادراتی ایران

در شش ماه گذشته مهم‌ترین مقاصد صادراتی ایران به ترتیب پنج کشور چین با 4 میلیارد و 633 میلیون دلار و سهم ارزشی 20 و 4 صدم درصد، عراق با 4 میلیارد و 564 میلیون دلار و سهم ارزشی 19 و 74 صدم درصد، امارات متحده عربی با 4 میلیارد و 63 میلیون دلار و سهم ارزشی 17 و 57 صدم درصد، افغانستان با یک میلیارد و 668 میلیون دلار و سهم ارزشی 7 و 22 صدم درصد و هند با یک میلیارد و 255 میلیون دلار و سهم ارزشی 5 و 43 صدم درصد بوده‌اند.
تجارت خارجی؛

کشورهایی که بیشترین صادرات را به ایران داشتند

چین، امارات، کره، هند و آلمان بیشترین کالا را در 6 ماه اول امسال به ایران صادر کردند.
عزیزالله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات:

مدیریت در شرایط بحران

تحریم یک محدودیت است نه بحران. اگر این محدودیت درست و صحیح مدیریت نشود، رفته‌رفته به بحران تبدیل خواهد شد و اگر به بحران تبدیل شود، شرایط و مدیریت خاص خود را برای عبور از آن می‌طلبد که در این رابطه ضرورت داشتن ابزارهای مربوط به این پدیده یعنی عبور از بحران را که بی‌تردید از فاکتورهای اساسی به شمار می‌رود، باید مدنظر داشت و مسلما فقدان آن، گذار از این پدیده را غیرممکن خواهد ساخت.
عامل گرانی گوجه فرنگی؛

درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی از صادرات گوجه

براساس گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران، صادرات بی‌رویه گوجه‌فرنگی عامل اصلی گرانی این محصول بوده است.
دبیر سندیکای آلومینیوم:

عرضه‌ همه جانبه آلومینیوم در بورس‌کالا اقدامی ضروری است

دبیر سندیکای آلومینیوم: شرکت‌های «المهدی» و «هرمزان» از دو سال پیش هیچ گونه عرضه‌ای در بورس‌کالا نداشته‌اند و به منظور بهبود اوضاع، باید عرضه‌های همه جانبه آغاز شود.
کره‌های وارداتی صادر می‌شود!

سود ۱۰۰درصدی واردکنندگان کره با ارز دولتی

با افزایش نرخ ارز در بازار آزاد و تصمیم دولت در زمینه معافیت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز برای برخی از کالاها، فرصت طلبان بازی پیچده ای راه انداخته اند که سودهای کلانی را به جیب آن ها سرازیر می کند. نمونه این کالاها کره است که امروز از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز معاف شد، معافیتی که کارشناسان معتقدند سود ۱۰۰ درصدی برای واردکنندگان کره درعین افزایش قیمت در بازار داخلی به همراه دارد.
مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو:

سرمایه چادرملو به زودی ۳۰ تا ۴۰درصد افزایش می یابد

سید محمود سیدی در نشستی خبری با بیان اینکه به پیشنهاد هیئت مدیره، سرمایه شرکت از محل سود انباشته به زودی ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می یابد، اظهار داشت: این تامین مالی برای هزینه در معدن جدید، سرمایه گذاری در سایر شرکت‌های سرمایه پذیر، خرید ماشین آلات تکمیلی معدنی و جبران مخارج سرمایه ای ناشی از تفاوت قیمت واقعی و برآوردی طرح توسعه ای فولاد صرف خواهد شد.
سایه گرانی بر بازار محرم؛

فروش خیمه‌های میلیونی!

بازار لوازم عزاداری محرم هم از افزایش قیمت بی‌نصیب نمانده که باعث کاهش خرید و خلوت ماندن بازار آن در زمان شور تقاضا شده است، چراکه در این بخش افزایش قیمت از ۱۰ تا ۵۰ درصد و البته برای کالاهای چینی تا ۱۰۰ درصد اعلام می‌شود. در این بازار که کالاها از ۵۰۰۰ تا ۲۰ میلیون تومان مشاهده می‌شود که قیمت‌های میلیونی مربوط به علامت و خیمه‌های تعزیه است.
لزوم نظارت بر بازار پوشاک؛

برابری قاچاق پوشاک با هزینه ۵.۵ ماه یارانه نقدی + جدول

هر ۱۰هزار دلار کالای قاچاق موجب ازبین‌رفتن یک شغل می‌شود و جلوگیری از آن می‌تواند ۲۶۰هزار شغل ایجاد کند این رقم ۱.۶برابر اشتغال ایجادشده با بودجه وزارت کار است.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها