سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وقتی رییس کنفدراسیون صادرات حتی صادرکنندگان بزرگ را هم نمی شناسد!؛

آیا کسی در اتاق تهران صادرکنندگان سرشناس کالاهای غیر نفتی را در دیدار با رییس جمهور ندید؟!

رییس کنفدراسیون صادرات در اظهاراتی عجیب اعلام کرد که "هیچ نماینده ای از بخش خصوصی در جلسه صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی با رییس جمهور حضور نداشته اند" در حالی که تصاویر این جلسه به وضوح چهره های سرشناس صادرات غیر نفتی را نشان می دهد.
واردات محصولات خارجی؛

واردات بی‌رویه همچنان یکه تازی می‌کند!/ چرا هنوز مردم اجناس بنجل خارجی را به تولید ملی ترجیح می‌دهند؟

واردات بی‌رویه محصولات خارجی به کشور نه تنها مهار و کنترل نشده،بلکه با رشد بیش از 18 درصدی(در 9 ماهه سالجاری نسبت به زمان مشابه سال قبل) همراه شده است.
انتقاد دکتر هادی زنوز از دولت؛

میگویند باید قیمت ارز بالا برود چون تورم بالاست، خب به مردم چه؟ مگر مردم قیمت‌ها را بالا بردند؟

می‌گویند باید قیمت ارز بالا برود چون تورم بالاست، خب به مردم چه؟ مگر مردم قیمت‌ها را بالا بردند؟ وقتی قیمت ارز بالا می‌رود دستمزد کارگر هم تضعیف می‌شود و هیچ دولتمردی نیز نگران وضع معیشتی آنها نیست
دستاورد تقریبا هیچ؛

دو سال گذشت برجام با اقتصاد ما چه کرد؟

۲۶ دی ماه ۹۴، ظریف و موگرینی با قرائت بیانیه‌ای روز اجرای برجام و رفع تحریم‌هایی که سال‌ها به بهانه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای علیه کشورمان وضع شده بود را اعلام کردند.
تبعات اقتصادی موضوع خروج از برجام؛

آیا خروج آمریکا از برجام به اقتصاد ایران ضربه می‌زند؟

در روزهای گذشته، دونالد ترامپ بار دیگر، تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید کرد. در این گزارش، تلاش می‌شود تبعات و پیامدهای احتمالی خروج آمریکا از برجام مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
نشست اقتصادی؛

نقدینگی سرگردان بازار‌های اقتصادی را بهم ریخته

کشور سال‌هاست که در شرایط ناپایدار اقتصادی با تکیه بر فروش نفت همچون وسیله‌ای که در شیب تند به زور انرژی نفت درجا مانده و اگر روزی این نفت به پایان برسد ...
چالش هایی از نوع فساد؛

فساد، پاشنه آشیل توسعه ایران

غلامحسین دوانی عضو انجمن حسابداران خبره در روزنامه شهروند نوشت: قدرت اقتصادی جهان به سمت آسیا می‌چرخد. آخرين تحقيقات اقتصادي موسسه حسابرسي PWC (Price Water house Coopers) در مورد پيش‌بيني اقتصاد جهان از سال‌هاي ٢٠٣٠ تا ٢٠٦٠ نشان‌دهنده تغييرات شگرف و ايجاد قدرت‌هاي نوظهور و تغيير قطب‌بندي و بلوك‌هاي اقتصادي است.
معاون اول رئیس‌جمهور:

شبکه بانکی با مشکلاتی روبرو است که نمی‌توان آن را بیان کرد

معاون اول رئیس جمهور گفت: بانک‌ها و شبکه بانکی با مشکلاتی روبه رو هستند که بعضا نمی‌توان آنها را باز کرد.
سید مهدی هاشمی عنوان کرد؛

از سال ۸۸ تاکنون "دستگاه‌های زلزله‌نگار" از گمرک ترخیص نشده است

رئیس سابق نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه ۷۰ درصد سکونتگاه‌ها در معرض خطر سیل، زلزله و آسیب‌پذیری قرار دارد، گفت: ایران کشوری زلزله‌خیز و نیازمند ایجاد ایستگاه‌های شتاب‌نگار است اما از سال ۸۸ تاکنون هنوز دستگاه‌های زلزله‌نگار از گمرک ترخیص نشدند.
بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس؛

بدهی دولت ۶۲۵هزار میلیارد تومان شد +جدول

بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، مجموع بدهی دولت و شرکتهای دولتی تا پایان خرداد ماه امسال حدود ۶۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
در یک میزگرد تخصصی بررسی شد؛

۸ نارسایی دروازه تجاری

رتبه ایران در تجارت فرامرزی براساس آخرین پیش‌بینی بانک جهانی از سهولت کسب‌و‌‌کار، در حالی چهار پله بهبود یافته که کارشناسان از وجود ۸ نارسایی بزرگ در دروازه‌های تجاری خبر می‌دهند.
متحول شدن وضعیت اقتصادی کشور؛

اینفوگرافی/ گرانی‌های پس از برجام

یکی از مهمترین نتایج برجام که مسئولان طراز اول قول آن را داده بودند متحول شدن وضعیت اقتصادی کشور است که با توجه به وضعیت موجود شرایط بدتر شده و بهتر نشده است.
عاقبت پول پاشی؛

وضعیت مردم ونزوئلا پس از تورم ۲۶۰۰ درصدی

قفسه‌های خالی فروشگاه‌ها و مردمی که قدرت خرید ندارند، نتیجه سیاست‌های غلط اقتصادی و تورم سه و چهار رقمی در سال‌های اخیر ونزوئلا است.
مبارزه با قاچاق کالا؛

کمیسیون تلفیق قانون مبارزه با قاچاق را نقض کرد

کمیسیون تلفیق در حالی مصوبه آزاد سازی فروش کالای قاچاق را تصویب کرده که این مصوبه با آیین نامه قانون مبارزه با قاچاق کالا در تناقض است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بخش اعظم فساد در شرکت‌های دولتی و بانک‌ها اتفاق می‌افتد/ اعتبار کافی برای اشتغال‌ در اختیار دولت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 گفت: فساد اقتصادی موجود در شرکت‌های دولتی و حوزه‌های بانکی بار گرانی و مشکلات اقتصادی را به دوش مردم انداخته‌است.
الگوی هند و ترکیه در تکمیل نیمه تمام‌ها؛

همزمان با آمادگی بخش خصوصی برای اتمام یک‌سوم پروژه‌های دولت بررسی شد

بررسی وضعیت طرح‌های عمرانی ایران، نشان‌دهنده ناکارآمدی جدی فرآیند فعلی تصویب و اجرای طرح‌های عمرانی و هزینه‌های گسترده آن در کشور است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ۶۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه‌تمام روی دست دولت مانده؛ پروژه‌هایی که به‌گفته تحلیلگران اقتصادی، عمده‌ترین دلیل نیمه‌کاره ماندنشان، کمبود سرمایه است.
مشکلات اقتصادی کشور چگونه رفع می‌شود؛

از تقویت تولید داخلی تا جلوگیری از بروز شوک‌های اقتصادی

بدون تردید،اصلی‌ترین چالش فعلی کشور به مشکلات اقتصادی معطوف می‌شود،معضلی که با وجود اتخاذ تدابیر لازم،عبور از آن،امکان پذیر خواهد بود.
سیلویا آمارو، خبرگزاری سی ان بی سی؛

پذیرش سیاست‌های ریاضتی در یونان؟

در یک دهه اخیر یعنی از زمان آغاز بحران مالی و رکود اقتصادی سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ جهان، برخی اقتصادهای عضو منطقه یورو دچار مشکلات بزرگ مالی بوده‌اند و اکنون که مدتی است شرایط اقتصادی در این منطقه سامان یافته، آن کشورها به ویژه یونان در شرایط نامناسب باقی مانده‌اند. از سال ۲۰۰۸ ناآرامی‌های اجتماعی تحت تاثیر شرایط دشوار اقتصادی در برخی اقتصادهای منطقه وجود داشته و هنوز هم گاه شاهد ناآرامی‌هایی در اقتصادهای ضعیف‌تر اروپایی هستیم.
مسعود براتی:

ادامه ناآرامی ها زمینه ساز تشدید تحریم ها

کارشناس اقتصاد بین الملل گفت درباره ناآرامی های اخیر در تهران و برخی از دیگر شهرها گفت: آنچه که این روزها اتفاق افتاده است زمینه را برای تشدید تحریم ها از سوی آمریکا و دیگر کشورها فراهم می آورد و این همان چیزی است که سردمداران آمریکایی از خیلی پیشتر ها به دنبال تشدید تحریم ها علیه ایران هستند.
پیامد تندروی در تجمعات اخیر؛

خشونت خیابانی، آفت بهبود اقتصادی

نخستین جرقه اعتراضات اخیر در روز هشت دی ماه در مشهد زده شد. تنها چند روزپس از اعتراضات اخیر، اقتصاد ایران و بازارهای آن تحت تأثیر قرار گرفتند. گرچه مسئولان ارشد دولتی همواره حق اعتراض را برای مردم محفوظ می‌دانند ولی زمانی که این اعتراضات به خشونت آغشته شد، همین اقتصادی که بخشی از دلایل اعتراضات را به خود اختصاص می‌دهد نیز با تبعات منفی روبه‌رو شد.
صفحه  از ۲۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها