تحریم‌های بانکی هنوز پابرجاست؛

عدم تمایل 2 بانک انگلیسی به تجارت با ایران با وجود قول لندن به تهران

خبرگزاری رویترز نوشت، رویال بانک اسکاتلند و بانک لویدز انگلیس باوجود قول لندن به ایران مبنی بر متقاعد کردن این بانک‌ها برای تسهیل مبادلات تجاری با ایران با این اقدام مخالفت کردند.
دلایل شکست برندهای ایرانی؛

آینده اندیشه "برند" در ایران

بخش بزرگی از ضعف و ناتوانی برندهای ایرانی در رقابت با برند های هم رده ی خارجی را در کمبود دانش تخصصی مالکان و مدیران ایرانی باید جستجو کرد.
محسن جلال پور بررسی کرد؛

چرا نتوانستیم از همه فرصت های برجام استفاده کنیم؟

در سالگرد برجام رییس پیشین اتاق بازرگانی ایران بدون آن که با دلواپسان هم داستانی و رفع تحریم های نفتی و هوایی را انکار کند، به بررسی این پرسش پرداخته که چرا نتوانستیم از «همه این ظرفیت» استفاده کنیم.
خط فقر غالبا به صورت رسمی از سوی دستگاه های اجرایی اعلام نمی شود؛

خط فقر چقدر است؟

مرکز پژوهشهای مجلس با استناد به گزارش های ارائه شده خط فقر سال جاری را برابر با یک میلیون و هشتصد هزار تومان اعلام کرده است .
گزارش‌های بانک مرکزی نشان میدهد که:

رشد ۴۴ درصدی بدهی خارجی ایران پس از برجام+سند

بدهی خارجی ایران از دی‌ماه سال ۹۴ همزمان با آغاز اجرای برجام تاکنون بیش از ۴۴ درصد افزایش یافته است.

فروشگاه­‌های اینترنتی؛ به نام محصول ایرانی، به کام برند خارجی

علی‌رغم شعارهای فروشگاه‌های اینترنتی در مورد حمایت از تولید داخلی، جهت‌گیری کلان آن‌ها به سمت فروش برندهای خارجی برای کسب سود بیشتر است. همین منفعت طلبی موجب شده تا توجه به سبک زندگی اسلامی – ایرانی به یک شوخی تلخ شبیه شود.
رئیس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به اظهارات شریعتمداری؛

فساد بیداد می‌کند/دولت به صورت ملوک‌الطوایفی اداره می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به اظهارات معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مسئولیت خودمان را به گردن دیگران نیندازیم. دولت به صورت ملوک‌الطوایفی اداره می‌شود و فساد هم در کشور بیداد می کند.
بانک جهانی منتشر کرد:

دیده‌بانی اقتصاد ایران 2017

گزارش جدید بانک جهانی در مورد اقتصاد ایران با عنوان «رصد اقتصاد ایران» در دو فصل منتشر شد. در این گزارش با اشاره به پیشرفت‌های اخیر اقتصادی و سیاسی ایران به چشم‌انداز این اقتصاد و ریسک‌هایی که آن را مورد تهدید قرار می‌دهند پرداخته شده است.
دولت‌های رکورددار بیشترین بدهی به بانک‌ها:

مقدار بدهی دولت نامشخص و زمان تسویه آن نامعلوم است

نسبت بدهی بانکی بخش دولتی به کسری بودجه دولت به عنوان یکی از شاخص‌های با اهمیت در سنجش پایداری بدهی‌های دولت، طی سال‌های ۵۷ تا ۹۳ از الگوی نوسانی برخوردار بوده‌است.
چرا ارز مبادله‌ای فقط به صنایع بالادستی اختصاص می‌یابد!!!

دولت از جیب چه کسی به صنایع بالادستی یارانه می‌دهد؟

دبیرکل اتحادیه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی با بیان این پرسش که چرا ارز مبادله‌ای فقط به صنایع بالادستی اختصاص می‌یابد، گفت: یارانه‌ای که به صنایع بالادستی اختصاص می‌یابد از جیب مردم است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

دستورالعمل ارزی معاون اول رئیس جمهور رانت ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دستورالعمل ارزی معاون اول رئیس جمهور در بازار ارز رانت و فساد ایجاد می‌کند.
در گفتگو با مشاور سازمان خصوصی‌سازی؛

روایتی متفاوت از گلایه‌های طیب‌نیا/دولتی‌ها اسناد را مخفی می‌کنند

یکسال از گلایه‌ علی طیب‌نیا می‌گذرد؛ وزیری که تمام‌قد دربرابر واگذاری‌های مساله‌دار ایستاده و ترجیح می‌دهد وزیر نباشد تا برخی واگذاری‌ها به نامش ثبت نشود؛ اما سنگ‌اندازی‌ها همچنان پابرجاست.
بررسی ادعای روزنامه آمریکایی؛

عایدی ایران از رفع تحریم‌ها در سه سال گذشته چقدر بود؟

یک روزنامه آمریکایی ادعا کرده پس از عقد توافق موقت ژنو بین ایران و گروه ۱+۵ در سال ۲۰۱۴ تا کنون حدود ۱۰ میلیارد دلار پول به ایران در قالب دلار و پول نقد انتقال داده شده است.
زخم كهنه اقتصاد ايران:

درد ناشی از بعضی قوانين و سیاست‌ها

زخم نظام بانکی در حال سرایت به کل اقتصاد ایران است و قانونی که بیش از سه دهه از عمر آن می‌گذرد، اين زخم را به یك بيماري نگران‌کننده تبدیل كرده است. اینکه کدام قوانين و سیاست‌ها باعث و بانی این درد بزرگ شده، بر کسی پوشیده نیست، اما اینکه طبیب با درد بیمار چگونه رفتار می‌کند، موضوعی است که حتما نیاز به بحث و بررسی بیشتر دارد.
هشدار بازگشت تورم؛

راهکار خروج از معضلات اقتصادی

برخی مسئولین بدون نگاه به اقشار متوسط و ضعیف جامعه، تصور می‌کنند که می‌توانند مشکلات جامعه را حل کنند درحالی‌که نگاه آن‌ها تنها معطوف به قشر خاصی از جامعه است و نه به همه مردم.
هشدار مرکز پژوهش‌های مجلس؛

دولت یازدهم به سرعت در حال افزایش بدهی‌ها و استقراض است

مرکز پژوهش‌های مجلس هشدار داد که دولت یازدهم برای جبران کسری بودجه خود مسیری را انتخاب کرده که موجب شده به سرعت بدهی‌های آن رو به افزایش بگذارد و حجم عظیمی از استقراض باقی بماند.
یک نماینده مجلس:

آقای روحانی! آدرس شغل‌های ایجاد شده کجاست؟

نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دولت و اعلام رشد اقتصادی 7 درصدی به رؤیاپردازی برخی مسئولان درباره وضعیت فعلی اقتصاد کشور پرداخت و گفت: شکوفایی اقتصادی در شرایط فعلی یک‌رؤیا در ذهن مسئولان است و آن را نباید واقعی بپندارند.
بهروز هادی‌زنوز مطرح کرد؛

هدیه جهش ارزی برای صادرات

یک اقتصاددان گفت: «بررسی‌ها نشان می دهد، اگر کارنامه امسال در رشد اقتصادی 4 درصد محقق شود، تولید ناخالص داخلی ایران معادل سال 1390 خواهد بود.»
در گفتگو با عبدالملکی:

عدم شفافیت، دین دولت در اقتصاد شده است

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه عدم شفافیت و رویکرد توسعه غربگرا دو اصل حاکم بر سیاست های دولت است تلاش برای کنار گذاشتن کارت سوخت را از مصادیق بی توجهی دولت به شفافیت در اقتصاد دانست.
رحیمی مدیسه:

رشد ۷.۴ درصدی اقتصاد، یک ادعای تریبون‌ پسند است

محقق و پژوهشگر مدیریت اسلامی، رشد اقتصادی اعلام شده از سوی دولت را یک ادعای تریبون‌پسند عوامانه دانست و خاطرنشان کرد: بار رشد اقتصادی بر دوش نفت بوده و رونق در تولید قابل رویت نیست.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها