سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس اصناف سکوت را شکست؛

روایت فاضلی از گردن‌کلفت‌های اقتصاد تا رانت آژانس‌های اپلیکشنی

رئیس اتاق اصناف در حاشیه یک مراسم اخبار و واکنش‌های مهمی درباره جزییات توافق‌نامه اصناف با وزارت کار برای استخدام ۲۰۰هزار نفر تا پایان سال، ایجاد مرکز تجاری ترکیه در ایران، حضور گردن‌کلفت‌ها در اقتصاد و رانت مربوط به اپلیکشن آژانس‌های خودرو داشت.
امین دلیری خبر داد؛

البسه، بیشترین حجم کالاهای قاچاق کشور را تشکیل می دهد

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه البسه بیشترین حجم کالاهای قاچاق کشور را تشکیل می‌دهد، از افزایش کشفیات داروی قاچاق در سال‌های اخیر خبر داد.
حل معادله تقاضا در اقتصاد ایران؛

شکاف بین ظرفیت ایجاد شده در صنعت و تقاضای موجود

مسعود نیلی می‌گوید: «برای بازگشت سطح درآمد خانوارهای شهری و روستایی به میزان سال،حدود 7 تا 10 سال زمان نیاز است که 3 سال از این زمان گذشته و حداقل 7 سال دیگر زمان نیاز است.»
گزارش مرکز آمار؛

در دولت روحانی پولدارها داراتر و فقرا ندارتر شدند + نمودار

روند نزولی ضریب جینی تا پایان سال ۱۳۹۲ ادامه داشت اما از سال ۱۳۹۳ روند آن برعکس شد و فاصله طبقاتی مجددا افزایش یافت و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد.
مسعود نیلی؛

اگر برای حال صنعت فکری نشود، وضع بدتر می‌شود

مشاور اقتصادی رییس‌جمهور گفت: « امروز ظرفیت صنعت کشور تقریبا دو برابر سال ٨۱ شده، اما سطح تقاضا به اندازه سال ٨۱ است.»
وضع اقتصاد از سال آخر جنگ هم بدتر است؛

تحلیل بهزاد نبوی در باره روحانی و اقتصاد ایران

عضو ارشد اقتصادی دولت های اول انقلاب تا پایان جنگ که هشت سال نیز وزیر صنایع سنگین بود تصریح کرد: الان وضع اقتصاد ایران از سال آخر جنگ هم بدتر است و حتی از سال 1392 هم بدتر است. نمی خواهم بگویم روحانی در چهار سال گذشته کاری نکرده است اما دستش بسته بوده است و من میدانم که فشار برروحانی بیشتر از فشار بر رییس دولت اصلاحات است.
یورونیوز:

پس از برجام تورم پابرجاست و قیمت‌ها همچنان بالا می‌رود

با گذشت دو سال از توافق برجام بسیاری از آنهایی که به نتایج سریع آن امیدوار بودند سرخورده شده‌ و به جمع منتقدان برجام و احتمالاً مخالفان دولت پیوسته‌اند.
حاجی دلیگانی پاسخ داد؛

قاچاق سالی چند نفر را بیکار می‌کند؟

در ازای 25 میلیارد دلار قاچاق سالیانه 700 هزار شغل از دست می‌رود و این از بزرگترین معضلات کشور در عرصه تولید است.
ابربدهی‌ها چگونه در اقتصاد شکل گرفتند؟

افزايش بدهی‌های دولت نتيجه نگاه صندوق‌محورانه به منابع بانک‌ها‌ است

بررسی ها نشان می‌دهد که بی‌انضباطی‌های مالی دولت‌های مختلف و شیوه تامین مالی غیرمتعارف در راستای رفع مشکلات بودجه‌ای و غیربودجه‌ای موجب انباشت ابربدهی در دولت یازدهم شده است.
اسماعیل غلامی:

اظهارات روحانی کارکرد سیاسی دارد

سخنان رئیس‌جمهور درباره «ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ برای واگذاری اقتصاد به مردم» و ادعای وی مبنی بر تحویل بخشی از اقتصاد به «دولت با‌تفنگ» در دوره‌های گذشته در حالی است که نگاهی به آمار واگذاری‌ها واقعیت‌های دیگری را نشان می‌دهد.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

پوشاک در صدر ورودغیرقانونی است

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز: پوشاک با ۲ میلیارد و ۵۴۴ میلیون دلار بیشترین حجم قاچاق ورودی را به خود اختصاص داده است.
چالشی در اقتصاد ایران؛

اقتصاد ملي و توليدکننده‌هاي معتاد!

رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان مواد غذایی گفته، دولت باید هر چه سریعتر از صنایع غذایی و نوشیدنی حمایت کند. مغز استدلالش هم این است که با پیوستن قریب‌الوقوع ایران به سازمان تجارت جهانی، درهای کشور به روی محصولات غذایی و نوشیدنی خارجی باز می‌شود و با لجستیک، توان تولید و کیفیت محصولات فعلی، صنایع داخلی حتما توان رقابت با خارجی‌ها‌ را نخواهند داشت.
افزایش واگذاری دولت یازدهم نسبت به دولت قبل؛

واگذاری‌ها بابت بدهی دولت در سال ۹۵ رکورد زد +نمودار

در ۴ سال دولت یازدهم به طور متوسط ۲۳ درصد واگذاری‌ها به صورت رد دیون بوده، در حالی که در ۸ سال دولت قبل، سهم رد دیون از کل واگذاری‌ها ۱۲ درصد بود.
عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران؛

دولت حل چهار مشکل اقتصادی را در اولویت قرار دهد

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه مشکلات، اهداف و تهدیدها در اقتصاد مشخص است، گفت: دولت باید حل مشکلات نظام بانکی، رفع رکود، حل مشکل بیکاری و رفع مشکل صندوق‌های بازنشستگی را در اولویت مسائل اقتصادی خود قرار دهد.
رمزگشایی از تجارت گران در ایران؛

هادی حق‌شناس: از محل بهره‌وری می‌توان با حفظ امکانات موجود به تولید بیشتری دست یابیم

گسترش زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی در تجارت محور توسعه است؛با این حال با افزایش بهره وری هم می‌توان هزینه‌های تجارت را کاهش داد و به سود بیشتری دست یافت. موضوعی که به گفته هادی حق‌شناس با افزایش بهره وری بدست می آید.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

سرشاخه‌های قاچاق موبایل را می شناسیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ما سر شاخه های قاچاق گوشی را می شناسیم اما نمی گوییم زیرا این وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا است. اما روی هم رفته حدود ۲هزار میلیارد تومان قاچاق گوشی داریم.
زمینه های لازم برای مبارزه با قاچاق؛

راهکار ریشه ای ریشه کن کردن قاچاق چیست؟

قاچاق به مثابه پدیده ای عمدتاً اقتصادی ، ریشه های اقتصادی عمیقی دارد و تا اصلاحات عمیق اقتصادی در کشور صورت نگیرد، این پدیده نیز همپای اقتصاد پیش خواهد آمد و اقتصاد ملی را خواهد آزرد.
یک استاد دانشگاه مطرح کرد ؛

چالش های افزایش رشد اقتصادی در دولت دوازدهم

مهدی تقوی گفت: برای تداوم رشد اقتصادی در دولت دوازدهم روحانی و همکارانش با سختی هایی مواجه هستند چرا که هر چه رشد اقتصادی بیشتر می شود دیرتر قد می کشد و سخت تر می شود به رشد اقتصادی دست یافت.
​اختصاصی ایسنا؛

عملکرد روحانی و احمدی‌نژاد در کنترل قیمت‌ مواد غذایی به روایت تصویر

بررسی قیمت کالاهای مختلف روی نمودار قیمت و زمان، شمایی کلی از نحوه عملکرد دو دولت از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۵ در اختیار می‌گذارد که بر اساس آن می‌توان میزان ثبات بازار را در هر دوره سنجید.
پشت‌پرده درآمدهای وصولی دولت؛

جهش ۴۰۰درصدی پرداخت‌های بودجه ۹۵ در ماه آخر + جدول

بررسی بودجه در دو سال اخیر نشان می‌دهد دریافتیهای بودجه در یازده ماه ابتدایی عملکرد معمولی داشته اما به‌صورت "اتفاقی" در ماه پایانی سال درآمدهای وصولی با جهشی ۴۰۰درصدی مواجه می‌شوند.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها