سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عسگر‌اولادی:

تورم تک‌رقمی شده اما مردم از گرانی رنج می‌برند

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر اینکه از رکود خارج نشده‌ایم و آقای رئیس‌جمهور در این مورد تعارف می‌کنند، گفت: وجود ۵ تا ۶ میلیون جوان بیکار نشانه رکود است.
چالش های اقتصادی در دولت دوازدهم؛

همه تصمیم‌های چالش برانگیز اقتصادی در دولت دوازدهم

دولت دوازدهم با مسیرهای چالش بر انگیزی در بخشهای مختلف اقتصادی از جمله بانک ها، نرخ ارز، تحریم ها، فروش نفت، طبقات محروم مواجه است.
آغاز کارزار اقتصادی؛

قطار اقتصاد ایران بر چه ریلی حرکت خواهد کرد؟

کلید اقتصاد ایران باز در دست روحانی است، او اکنون باید علاوه بر اینکه برنامه‌های پنج‌گانه در حوزه اقتصادی را به ثمر برساند، نیم نگاهی هم به اشتباهات گذشته‌اش داشته باشد.
«ارثیه شوم» ۷۰۰هزار میلیاردی روحانی!

رئیس‌جمهور دوازدهم در هزار توی بدهی‌های نجومی دولت یازدهم

دولت یک‌تنه و با اختلاف ۵۰۰هزار میلیارد تومانی لقب بدهکارترین دولت تاریخ را به خود اختصاص داده است.
سایت آمریکایی منتشر کرد؛

هفت نموداری که نشان می‌دهد شاید روحانی ببازد+ عکس

بلومبرگ در گزارشی با تاکید بر احتمال شکست حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری آتی ایران، هفت نمودار را منتشر کرده که به نظر این رسانه می‌تواند دلیل ناکامی او باشد.
اقتصاد ایران؛

وعده ها و واقعیت ها

فعالیت های چهارساله دولت یازدهم، سایه بحران های اقتصادی را از سر ایران دور ساخته اما مشکلاتی در این حوزه همچنان باقی است و سبب شده تا برخی نامزدهای ریاست جمهوری برای رفع این چالش ها و البته جلب آرا وعده هایی ناهمساز با واقعیت های اقتصاد ایران ارایه کنند.
کارنامه اقتصادی دولت یازدهم؛

بازخوانی پرونده رشد اقتصادی، سکه، ارز، مسکن، تورم،صادرات وواردات دردولت یازدهم

دولت یازدهم در حالی سکان هدایت کشور را به دست گرفت که اقتصاد کشور در شرایط حاد و بحرانی قرار داشت و بیشتر شاخص های اقتصاد کلان به مرز هشدار رسیده بودند. از این رو این دولت با اعمال سیاست های صحیح اقتصادی، به نتیجه رساندن برجام و احیای ذخیره ارزی کشور، دستاوردهای مهمی را در زمینه های مختلف اقتصادی به دست آورد.
جایگاه اقتصادی ایران از دریچه شاخص های بین المللی؛

خروج ایران از فهرست کشورهای پرریسک اعتباری-تجاری

ارزیابی اقتصاد ملی از سوی سازمان های بین المللی، نشان دهنده بهبود جایگاه جمهوری اسلامی ایران در شاخص هایی مانند نوآوری، سهولت کسب وکار، درجه ریسک اعتباری-تجاری، آزادی اقتصادی، عملکرد لجستیکی، فلاکت اقتصادی، ادراک فساد، کیفیت زندگی و شادی است.
رویترز:

هشدار صندوق بین‌المللی پول به پیر شدن سریع جمعیت و تاثیر آن در اقتصاد کشورهای آسیایی

صندوق بین‌المللی پول به کشورهای آسیایی هشدار داد تا سال 2050 جمعیت 65 سال و به بالای منطقه آسیا 2.5 برابر می‌شود و اگر چاره‌ای نیندیشند اقتصاد این منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
ستاد برجسته اقتصاد مطرح کرد؛

پنج چالش اقتصادی پیش روی دولت آینده و راهکارهای آن

دولت آینده دست‌کم با پنج چالش اقتصادی مواجه است که باید با اقتدار و توانمندی‌ و استفاده از اقتصاددانان و کارشناسان آگاه و باتجربه به سرعت برای مقابله با آنها اقدام کند.
رئیس کمیسیون حمایت ازتولیدملی؛

مشکل اقتصاد حل نشد چون دولت از ظرفیت های تولید استفاده نکرد

ما از ظرفیت تولید داخل کشور استفاده نمی‌کنیم. موضوع رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب‌وکار، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند صرف انرژی و تلاش بیشتری است و آن‌طور که باید برای رسیدن به آن تلاش نمی‌شود.
گزارش مرکز پژوهش های مجلس؛

بررسی وعده های منتهی به ابرتورم و بحران ارزی

بازوی پژوهشی مجلس با انتشار گزارشی نسبت به پیامدهای بحران‌ساز برخی از وعده‌ها هشدار داد. به عقیده کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، طرح و اجرای وعده توزیع منابع با هدف جلب نظر عموم در نهایت منجر به بروز ابرتورم، بحران ارزی و بحران ترازپرداخت‌ها خواهد شد.
اقتصاد تحویلی به دولت دوازدهم؟

با سیاست‌های دولت احمدی‌نژاد، اقتصاد ایران مثل ونزوئلا می‌شد

شرایط آغاز به دولت یازدهم به‌گونه‌ای نبود که هر کسی توان نجات اقتصاد را داشته باشد، اما بررسی‌ها نشان می‌‌دهد همزمان با لغو تحریم‌ها، دولت تا حدودی توانسته شرایط مساعدی را برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور فراهم آورد.
زاکانی در تبریز:

۱۳۴ شرکت از "۳۸۰ شرکت دولتی" در حال ورشکستگی است

نماینده سابق تهران در مجلس با اشاره به وجود ۳۸۰ شرکت دولتی با اعتبار ۷۵۰ هزار میلیارد تومان گفت: اکنون ۱۳۴ شرکت در حال ورشکستگی است.
سعید شیرکوند:

کارنامه دولت در بخش تورم در سفره مردم مشاهده می‌شود

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران معتقد است کارنامه دولت در رابطه با تورم طی این چهار سال در سفره مردم دیده می‌شود و اقلام مصرفی مهم مردم از نظر قیمتی تقریبا ثابت مانده است.
چالش های آینده؛

دولت آینده با چه مسائل اقتصادی روبه‌رو است؟

دولت آینده با هشت چالش مهم در اقتصاد کلان روبه‌رو خواهد بود. «نظام بانکی»، «صندوق‌های بازنشستگی»، «بازار بدهی»، «هدفمندی یارانه‌ها»، «نظام ارزی»، «بیکاری»، «سرمایه‌گذاری خارجی» و «محیط زیست» حوزه‌هایی است که سیاست‌گذاران دولت آینده می‌توانند دو رویکرد را در این حوزه‌ها اتخاذ کنند.
زاکانی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:

کشور وضعیت بحرانی دارد/ چراغ‌های خطر روشن شده/ تامین اجتماعی در حال ورشکستگی است

دواطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: شرایط کشور در موقعیتی است که در تامین اجتماعی با ورشکستگی مواجهیم.
سونامی تورم و گرانی در راه است؟

سیاست غلط اقتصادی چه بر سر کشور می آورد؟

وقتی رکود طولانی مدت می شود، کنترل آن هم برای دولت سخت خواهد شد و به تبع مجددا تورم را به بار خواهد آورد.
دکتر محمد خوش چهره:

بی برکتی اقتصاد کشور به علت سیستم رَبَوی بانک هاست/ فاصله زیادی میان شعارها و دستاوردهای دولت یازدهم وجود دارد

محمد خوش چهره گفت: بین شعارهایی که دولت یازدهم داده و هدف هایی که مطرح کرده است با آنچه که به آن عمل شده است، فاصله زیادی وجود دارد.
دکتر احمد توکلی در شیراز؛

برخی انقلابی های دیروز از گذشته خود پشیمان شده اند/ مسئولانی که زندگی اشرافی دارند دغدغه بیکاری فرزند را درک نمی کنند

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با برشمردن عوامل رکود و تورم در اقتصاد ایران گفت: سیاست‌مدار رفاه‌طلب پول‌پرست یکی از اصلی‌ترین عوامل رکود و فساد در جامعه است.
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها