اعتراض به تاكسي‌هاي اينترنتي ؛

تاكسي‌هاي اينترنتي؛ تهديد يا فرصت؟

به نظر مي‌رسد اعتراض به تاكسي‌هاي اينترنتي كه ابتدا از سوي صاحبان شركت‌هاي خصوصي محله‌ای آغاز شده بود، اكنون به رانندگان تاكسي‌هاي زردرنگ نيز رسيده است و با حضور جلوي مجلس اعتراض خود را به فعالیت تاكسي‌هاي اينترنتي اعلام كرده‌اند. واقعيت اين است كه اين اعتراض حق آنان است؛ همچنان كه اگر صاحبان ديگر مشاغل نيز دچار مشكل مشابهي شوند، شايد اقدام به چنين واكنشي كنند.

خرج ۵۷۵هزار میلیارد تومانی "حسن روحانی" روی دست دولت

دولت حسن روحانی در حالی طی ۴ سال اخیر بیش از ۵۷۵هزار میلیارد تومان هزینه‌ جاری داشته است که این رقم در دولت دهم ۳۰۲هزار میلیارد تومان بوده است.
معضلات اقتصاد با بدهی‌های دولتی؛

شفاف‌سازی مطالبات و بدهی‌های دولتی چگونه انجام شد؟

در ایران نسبت بدهی‌های دولتی نسبت به تولید ناخالص داخلی در قیاس با کشورهای دیگر و اقتصادهای برتر جهان عدد قابل توجهی نیست و بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است.
با پدیده‌ای به نام «ترامپ» چه می‌توان کرد؟

ترامپ؛ «تراپی» در اقتصاد ایران

آیا می‌توان از این پدیده برای درمان اقتصاداستفاده کرد؟ یا اینکه اینقدر مخرب است که به درد درمان نمی‌خورد و فقط درد آفرین است؟ «ترامپ تراپی» قصد دارد با کمک قرائت‌های مختلفی از چهره دونالد ترامپ, به ارتباط این موضوع با حوزه اقتصاد ایران بپردازد.
واردات پوشاک از خارج بعد از برجام شدت گرفت!

سکوت منفعلانه دولت در برابر ورود ۱۲ هزار میلیارد تومان کالای قاچاق

اوضاع بازار پوشاک اصلا خوب نیست. گفته میشود حضور برندهای خارجی پوشاک در بازار ایران بعد از برجام حتی شتاب بیشتری گرفته است...
طیب‌نیا:

منازعات سیاسی نباشد،رشد ۸ درصدی حتمی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که مهار تورم، شرط لازم برای رشد و رونق اقتصادی است گفت: تمام بخش های اقتصاد به جز بخش ساختمان، رشد داشته اند که برای پیشبرد این بخش نیز برنامه‌های زیادی داریم.
بسته پیشنهادی ناطق نوری؛

پنج معضل اقتصاد ایران به روایت ناطق نوری

هفتمین همایش «چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران» به ابتکار روزنامه «دنیای اقتصاد» علاوه‌بر اضلاع قبلی، یک مهمان ویژه داشت. علی‌اکبر ناطق نوری، رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، به‌واسطه سبقه و جایگاهی که در عرصه سیاست‌گذاری دارد به جمع فعالان بازار فولاد آمد تا امکان همگرایی عرصه سیاست و اقتصاد را بیشتر کند. ناطق نوری، مشکلات صنعت فولاد را در ادامه مسائل اقتصاد کلان ایران دانست که حل آن به تسهیل فضای کسب‌وکار در این صنعت کمک می‌کند.
با آمدن ترامپ کار سخت شده است؛

افزایش ناامیدی شرکت‌های آلمانی از سرمایه‌گذاری در ایران

شوربختانه باید گفت بدشانسی اقتصاد ایران به لحاظ اثرگذری محیط بین‌المللی تمام‌ناشدنی به نظر می‌رسد. پس از آنکه برجام امضا شد و ۲۰۰ هیات خارجی برای سرمایه‌گذاری به ایران آمدند اما اکنون به نظر می‌رسد که آن خوشی جایش را به نوعی بهت داده است.
یک کارشناس مطرح کرد؛

راهی برای نجات صنایع که دولت از آن غافل است

یک اقتصاددان می‌گوید ایجاد بانک‌های سرمایه‌گذاری به شیوه مرسوم کشورهای دنیا می‌تواند با ایفای نقش طیف وسیعی از خدماتی که این بانک‌ها ارایه می‌دهند ‌از ورشکستگی صنایع در کشور جلوگیری کنند.
اجرای سیاست مالی و پولی انبساطی؛

نگرانی نسبت به افزایش نرخ تورم

هرچند از بعد نظری انتشار اسناد خزانه بدون افزایش در حجم پول میتواند به عنوان یک امکان مناسب برای تامین منابع مالی مخارج دولت و به عنوان یک سیاست مالی محض تلقی شود ولی هنگامی که تسویه این اسناد از طریق بانک مرکزی انجام میشود، با اجرای همزمان سیاست مالی و پولی انبساطی نگرانیهایی را بدنبال خواهد داشت.
مشکلات ادامه دار بانک و بازار سرمایه؛

ادامه سیاست‌های شکلی دولت دلیل اصلی مشکلات بانک و بازار سرمایه

رئیس کل پیشین بانک مرکزی برخی سخنان منسوب به عبده تبریزی درباره آنچه به عنوان احتمال نکول سپرده ها در برخی بانک‌های خصوصی بیان شده است گفت: مشکلات کنونی ناشی از سیاست‌ها و نبود توازن بودجه دولت است.
دخالت بی نتیجه وزیر صنعت؛

بی‌توجهی صندوق ضمانت صادرات به برخی دستورات وزیر صنعت

صندوق ضمانت صادرات ایران از زیر مجموعه های وزارت صنعت، در برخی مواقع حتی با دستور مستقیم وزیر نیز از صادرکننده حمایت نمی‌کند.
واردات تولیدمحور،برای صادرات؛

تحلیل آل‌اسحاق از وضعیت تجارت و بازرگانی کشور

رییس پیشین اتاق بازرگانی تهران معتقد است: «ما باید به این اصل عمل کنیم که واردات برای تولید و در جهت صادرات صورت گیرد.»
تنش ایران - آمریکا بر چهار حوزه:

نفت، قراردادهای هواپیمایی، اقتصاد و انتخابات ایران

تنها در عرض یک هفته دولت جدید آمریکا دست به اقداماتی زده است که به سرعت روابط میان ایران و این کشور را پر تنش ساخته است. در حالی که احتمال افزایش تنش‌ها بیش از زمان حال در آینده متصور است، اما تا همین جا نیز مسائلی وجود دارد که میتواند در زمینه فعلی مورد بررسی قرار بگیرد. مسائلی نظیر اقتصاد و انتخابات ایران، بهای نفت و همچنین موضوع قراردادهای هواپیمایی.
واردات کالا به جای پول نفت؛

پشت پرده تصمیم دولت برای تسهیل واردات

عدم بازگشت پول‌های نفت و عدم برقراری روابط بانکی بعد از برجام، دولت را وادار کرده تا با آسان کردن واردات کالاهای مصرفی پول‌ نفت بیشتری را آزاد و به داخل کشور منتقل کند.
دارایی‌های ایران در چین ؛

قفل چین بر وام ٥٤میلیارد دلاری

تازه‌ترین اظهارنظر از میزان دارایی‌های ایران در چین، حکایت از رقم ١٨ ‌میلیارد دلار دارد. رقمی که حدود چهار‌ میلیارد دلار با ارقام پیشین تفاوت دارد. این خبر را هم علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت، داده است.
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

نقدینگی کشور از ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت/ "مدیران فسیلی" دست از سر کشور بر نمی‌دارند

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان واقعیت‌های اقتصادی کشور گفت: به غیر از مقام معظم رهبری کسی اقتصاد مقاومتی را جدی نمی‌گیرد.
اعتبار دولت مخدوش شده است:

دولت یازدهم در بدهی غرق می‌شود

۲۶ هزار میلیارد تومان بازپرداخت و ۱۴ هزار میلیارد تومان کسری اوراق مالی در سال ۱۳۹۶ محاسبات انجام شده در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد دولت ایران در سال ۱۳۹۶ باید عددی حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان (۲۵۹۲۸۳ میلیارد ریال) بابت سررسید سود و اصل انواع اوراق مشارکت منتشر شده در سال‌های پیش از سال ۱۳۹۵ پرداخت کند.
چالش بزرگ تولید؛

بِرندهایی که بیکار می‌کنند

این روزها برخی مردم ترجیح می دهند به هر دلیل به جای کالای ایرانی برند خارجی بخرند، غافل از اینکه کارگران اهل خانه خود را بیکار و بیکاران را ناامید از یافتن کار می کنند.
بنیاد صلح در آمریکا:

سقوط ده پله ای تاب آوری اقتصاد ایران در 2016

بخواهیم یا نخواهیم موسسه های بزرگ پژوهشی مستقر در کشورهای غربی حرف اول را درآدرس دادن به شرکتهای بین المللی برای سرمایه گذاری در کشورهای متقاضی را می دهند. این شرکتها که روندی فزاینده در افزایش قدرت خویش را تجربه می کنند ممکن است به دلایل سیاسی در اعلام نتایج اندازه گیری خود معادلات سیاسی را لحاظ کنند اما برای حفظ و گسترش اعتبار خود از این حربه استفاده نمی کنند.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها