سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرشاد مومنی، استاد اقتصاد:

تولید کنندگان در مسلخ نزول‌خواران

فرشاد مومنی، استاد اقتصاد و نظریه‌پردازی است که طی سال‌های اخیر بیشترین مقالات، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و مباحث آکادمیک خود را به موضوع رصد مفاسد اقتصادی و روش‌های علمی فسادزدایی از ساختارها و مناسبات حاکم بر اقتصاد کشور متمرکز ساخته است.
در واکنش به اظهارات وزیر اقتصاد مطرح شد؛

۷۰ درصد از کالاهای قاچاق از گمرکات به کشور وارد می‌شود

نماینده مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر اقتصاد مبنی بر آنکه کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور نمی‌شود، گفت: شاید اگر افراد دیگری نیز مسئول گمرک بودند، طوری آمار را اعلام می‌کردند که تصور شود مدیریتشان خوب است.
مرکز تحقیقات اقتصادی اتاق ایران بررسی کرد؛

پنج آسیب کسب‌وکارهای زیرزمینی

بررسی مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران نشان می‌دهد کسب‌وکارهای زیرزمینی پنج آسیب «فرار مالیاتی»، «اخلال در رقابت»، «خنثی کردن اثر سیاست‌های دولتی»، «کاهش بهره‌وری» و «نهادینه شدن توسعه‌نیافتگی» را بر اقتصاد رسمی وارد می‌کند.
صبح امروز صورت گرفت؛

تجمع کارگران ایران پوپلین/ ۳ ماه است حقوق نگرفته ایم/ زن و بچه هایمان گرسنه اند +تصاویر

کارگران ایران پوپلین به نشانه اعتراض جهت عدم دریافت حقوق در ۳ ماه گذشته روبروی این شرکت تجمع کردند.
حل چالش های مدیریتی؛

طراحی مدل اقتصادی به روش پژوهش عملیاتی

معضلات اقتصادی و اجتماعی هر روز در قالبی از رخدادهای تلخ ، نا گوار و آزار دهنده رخ می نماید . وقتی تعداد رخدادهای آزار دهنده از حد آستانه تحمل افزایش یابد ، اتخاذ رویکردهای فوری به منظورچاره اندیشی ، مهار بحران و حل معضل ضروری می نماید . مدیریت های آگاهانه در مسیر بالندگی ، معضلات را قبل از وقوع ، شناسائی و پدیده های مورد انتظار را قبل از حدوث ، ساماندهی و درسیستم جامع هوشمند خود ، نگاره سازی و انگاره نمایی می نمایند . رخدادها ی محتمل را ، در ذهن ، تصویر سازی و ذهن خود را درگیر تجربی کردن آن می نمایند . تجربه گی نگاره های ذهنی ، مدیریت را قدرت و قدرت باز تولید شده را ، در اختیار مدیریت قرار می دهد .
نگاهی دیگر به پدیده توسعه؛

فرار از قواعد استاندارد سازی به اعتبار کشور آسیب می‌زند

توسعه صادرات غیر نفتی، یکی از ارکان اساسی در شکوفایی و پیشرفت اقتصادی محسوب می‌شود، ضرورتی که حصول آن مستلزم ارتقای کیفی هر چه بیشتر محصولات است.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران:

کاهش 17 درصدی صادرات صنایع آشامیدنی به اروپا

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران گفت: عدم وجود شناخت کافی بین تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران ایرانی با اتحادیه اروپا باعث کاهش شناخت از پتانسیل‌های دو طرف شده و همین امر منجر به افت صادرات ایران در بخش‌های صنایع غذایی به این اتحادیه شده‌است.
آلودگي مبادلات قانوني؛

قاچاق و پولشویی

پولشویی به عنوان یک جرم مالی تأثیر منفی چشمگیری بر رشد و توسعه اقتصادی کشورها به جای می‌گذارد. گرچه اندازه گیری این آثار منفی به آسانی میسر نمی‌شود.
عسگراولادی :

ضعف‌های قانونی را به گردن تجار نیندازید

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه سوءاستفاده‌های فراوانی که درخصوص کارت‌های بازرگانی یک‌بارمصرف شده تنها به‌‌خاطر ضعف‌های قانونی بوده که راه نفوذ سودجویان را باز گذاشته‌است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

کارت‌های بازرگانی صوری پدر اقتصاد را در آورده است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: کارت‌های صوری پدر اقتصاد را درآورده و برخی افراد چون چاره‌ای ندارند و نمی‌توانند کار اقتصادی سالم انجام دهند؛ در این دام گرفتار می‌شوند.
گفتگو با مهدی غضنفری؛

مسیر سردرگم اقتصاد ایران

مهدی غضنفری معتقد است: فرآیند تباهندگی اقتصادی، نتیجه‌ای جز فقر، فاصله طبقاتی، اقتصاد وابسته و متزلزل ندارد؛ به خصوص اینکه با موضوع دیرفهمی هم، دست و پنجه نرم می‌کنیم.
چالش اقتصاد؛

اقتصاد ایران با رفوکاری راه به جایی نمی‌برد

با مروری بر برنامه های سازمان های مختلف به نظر می رسد اقتصاد ایران به صورت جزیره ای شکل گرفته و هر کدام مسیر خود را دنبال می کنند و فقط یک رفوکار، آن ها را به‌ هم وصل کرده است.
نتیجه یک پژوهش نشان می‌دهد؛

سه نسل مختلف دخالت دولت در اقتصاد

نتیجه پژوهش «موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی» نشان می‌دهد که در صد سال گذشته، از حیث میزان دخالت دولت در اقتصاد، اقتصاد ایران سه نسل مختلف را پشت‌سر گذاشته است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین :

صنایع دستی ما گران و با استاندارد دنیا فاصله دارد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: تولید صنایع دستی در ایران گران است و این روند زنگ خطر برای این صنعت محسوب می‌شود.
ظرفیت های اقتصادی جهان اسلام؛

سهم کشورهای اسلامی از میزان تولید ناخالص چه میزان است؟

ارزش توانمندی اقتصادیِ جهان اسلام، معادل ۷/۵ دلار برآورد می شود،رقمی که با هم افزایی جوامع اسلامی، منشاء توفیقات بسیاری خواهد بود.
مشکلات اقتصاد نفتی؛

چرا اقتصاد ایران ناایمن است؟

تقریباً افسار و اختیار اقتصاد ملی خود را به دلیل اینکه خود را تک‌محصولی و اقتصاد یک‌بعدی، تعریف کردیم به طوری که حتی بیش از 80 درصد صادرات غیر نفتی مبتنی بر نفت است.
جذب سرمایه گذاری خارجی؛

گره های کور جذب سرمایه در اقتصاد ایران

ستاد اقتصادی دولت دوازدهم طبق تکلیف برنامه ششم توسعه، برای جذب 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی 4 سال دیگر فرصت دارد و این ماموریت جز به شرط همسازی سازی قوانین داخلی و خارجی، حذف بروکراسی، رفع مشکلات بانکی و حمایت از سرمایه گذاران داخلی محقق نمی شود.
پنهان‌شده پشت زیبایی‌ها؛

آنچه ممکن است در نیمه دوم امسال، در اقتصاد کشور رخ دهد

هر چه بیشتر به جلو می‌رویم احتمال تداوم ثبات نسبی که طی چند سال اخیر بر اقتصاد کشور حاکم شده است، کاهش می‌یابد. اقتصاد ایران طی چند سال گذشته دارای دو چهره متفاوت بوده است؛ یک چهره آن تصویری است که آمارهای کلان اقتصادی -مانند رشد اقتصادی، تورم و جمعیت شاغل- و برخی اخبارهای اقتصادی-مانند شروع سرمایه‌گذاری‌های خارجی و دریافت خطوط اعتباری از بانک‌های بین‌المللی- نشان می‌دهد.
ضرورت تحول مدیریت؛

موانع بنیادین صادرات غیرنفتی کدام‌ها هستند؟

هر سال و در آستانه 29 مهرماه، روز ملی صادرات، تب سخن گفتن از مشکلات صادرات غیرنفتی و موانع آن به‌صورت کاملاً کلیشه‌ای در کشور بالا گرفته و با برگزاری یک مراسم خاتمه یافته و مسائل مطرح‌شده رها می‌شود تا سال بعد.
فرار مغزها؛

ضرر اقتصادی فرار مغزها بیشتر از جنگ با عراق

عباس میلانی مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا می‌گوید، فرار مغز‌ها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده است.
صفحه  از ۲۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها