بانک مرکزی:

اعتراض ایران به تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ

بانک مرکزی اعلام کرد: تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ در توقیف دارایی‌هایی ایران، به معنای اجرای رأی دادگاه آمریکایی نیست و این بانک برای مقابله با آن، از امکان اعتراض حداکثر استفاده رامی‌کند.
رئیس کمیته اقتصادی حزب کارگزاران :

ملتی که توانایی تامین نان خود را ندارد نمی‌تواند ضد آمریکایی باشد!

سعید لیلاز با بیان اینکه امنیت نظامی بدون امنیت اقتصادی غیر ممکن است گفت: تمام اعداد و ارقام نشان دهنده این است که دولت یکی از بهترین عملکردها را جهت تحقق منویات ۲۴ بندی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی داشته که این لازمه ملت ایران و ایستادگی در برابر آمریکا و نظم بین الملل است.
دغدغه های اقتصادی؛

چرا برای اقتصاد “غیرتی” نمی شویم

سال هاست اقتصاد یکی از محوری ترین کلیدواژه های فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع های مختلف بوده است. از دیدار اقشار مختلف مردم گرفته تا جمع مسئولین. نامگذاری سال های اخیر هم حجت را بر همه تمام کرده است.
یحیی آل اسحاق:

رشد اقتصادی برای قشر ضعیف قابل لمس نیست/معیشت مردم دچار مشکل است

یحیی آل‌اسحاق گفت: طبقات متوسط رو به پایین جامعه درآمدشان با هزینه‌ها همخوانی ندارد و در معیشت خود با مشکل روبه‌رو هستند.
آخوندی مطرح کرد؛

میزان بدهی دولت به اقتصاد فلج‌کننده است/۳بحران اقتصاد ایران

وزیر راه و شهرسازی با تشریح مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، وجود دارایی‌های سمی در نظام بانکی، بدهی‌های دولت به اقتصاد و نرخ بهره وری اقتصاد ملی را سه بحران اقتصادی کشور عنوان کرد.
مقایسه عملکرد مالی دولت‌ها؛

تحقق ۶۰ درصدی تهیه صورت‌های مالی دولت

برای آن که بتوان تصویر روشنی از دارایی‌های دولت داشت نمی توان تنها به صورتحساب عملکرد بودجه و گزارش تفریغ بودجه بسنده کرد . از این رو برای اولین بار وزارت امور اقتصادی و دارایی اقدام به تهیه پیش نویس صورت مالی بیش از ۲ هزار دستگاه دولتی کرده است که در نوع خود گام بزرگی در مسیر شفاف سازی عملکرد دستگاه‌های دولتی است.
اَبَر‌ بحران در انتظار صندوق‌ها؛

تهدید جدی صندوق‌های بازنشستگی با اجرای ناقص طرح تحول سلامت

وضعیت صندوق‌های بیمه‌گر، مناسب نیست. این را کارشناسان اقتصادی و اجتماعی و مسئولان، به‌ویژه علی ربیعی، وزیر رفاه و احمد میدری، اقتصاد‌دان و معاون رفاه وی، بارها اعلام کرده‌اند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

تخصیص نامطلوب منابع مشکل اقتصاد است/ بالا بودن قیمت پول با وجود تعدد موسسات مالی

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: مشکل امروز ما تنها کمبود منابع نیست، بلکه آنچه طی سالهای گذشته و امروز مغفول مانده، تخصیص نامطلوب و ناصحیح منابع کشور است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران:

نرخ بیکاری هنوز بالای ۱۲درصد است/کاری برای کوچک‌سازی دولت نشده است

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: بر اساس آمار منتشر شده توسط دولت 600 هزار شغل در سال 95 ایجاد شد، اما همچنان نرخ بیکاری بالای 12 درصد است و این مشکل نه تنها یک مشکل اقتصادی است بلکه مشکل اقتصادی اجتماعی هم به شمار می‌آید.
مدیر گروه بانکداری اسلامی ؛

وام‌های کلانی به نام تولید، حیف و میل شد

کامران ندری گفت: در هیچ کجای دنیا این حجم از منابع بانک‌ها برای بخش صنعت و تولیدات صرف نمی‌شود. ضمن این که میزان مطالبات معوق در هیچ جای دنیا به این میزان نیست.
مشاور اقتصادی رئیس جمهور:

۵۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکاران کشور افزوده شد

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با تشریح ۶ چالش اقتصاد ایران گفت: علیرغم میزان اشتغال ۷۰۰ هزار نفری که در بازار کار ما در سال ۹۵ ایجاد شده اما ۵۰۰ هزار نفر به تعداد بیکاران اضافه شد.
بیانیه یک‌ساله گروه ویژه اقدام مالی منتشر شد؛

اقدامات ایران زیر ذره بین FATF

گروه ویژه اقدام مالی در تازه‌ترین بیانیه خود از ارزیابی اقدامات ایران، ضمن تاکید بر حساسیت بر نظارت عملکرد این کشور، از اقدامات متقابل در صورت اجرایی نکردن تعهدات تا خرداد سال آینده خبر داد. گروه ویژه اقدام مالی پس از هشت سال در خرداد سال جاری، اقدامات علیه ایران را به مدت یک سال به تعویق انداخت و ایران را از لیست سیاه خود به‌طور موقت خارج کرد.
صندوق بین‌المللی پول در یک گزارش اختصاصی تحلیل کرد؛

مسیر احیای اقتصاد ایران

صندوق بین‌المللی پول در تحلیل جامع خود از اقتصاد ایران ضمن به‌روز کردن آمارهای متغیرهای کلان از اقتصاد ایران، سیاست‌های اقتصادی کشور در پساتحریم را ارزیابی کرد. این نهاد پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال95 به 6/ 6 درصد برسد. این رقم در سال گذشته منفی 8/ 1 درصد بود.
بررسی کارنامه اقتصادی دولت؛

صرف 14 هزار میلیارد تومان برای صنایع متوسط/رکود، بیکاری و تورم همچنان باقی است

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دولت اقدامی که مطلوب کشور باشد انجام نداده است و هنوز مردم درگیر رکود ، تورم، بیکاری و مشکلات معیشتی هستند.
محمد خوش‌چهره:

دولت دو سال تلاش کرد تورم کاهش یابد اما رکود تشدید شد/ با کمک خارجی این اقتصاد درست نخواهد شد

استاد دانشگاه اقتصاد تهران گفت: دولت پس از ایجاد رکود حاصل از مهار ضربتی تورم سعی کرد با بسته‌های حمایتی رکود را مهار کند و این اشتباه بود زیرا باید رکود تورمی را بخش به بخش مهار کرد.
مصرف کالاهای خارجی؛

جولان اجناس مصرفی خارجی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای دولتی +تصاویر

با گذشت بیش از یکسال از اجرای برجام هر روز بیشتر از روز قبل انواع و اقسام کالاهای خارجی در بازار کشور خودنمایی می‌کند؛ آن هم کالاهای مصرفی که توان و ظرفیت تولید آن در داخل کشور وجود دارد.
صندوق‌ بین‌المللی پول ؛

هشدار صندوق‌ بین‌المللی پول درباره تحریم‌های ضد ایرانی

صندوق‌ بین‌المللی پول اعلام کرد: تحریم‌های ضد ایرانی واشنگتن ممکن است تهدید جدی برای قراردادهای تجاری بین‌المللی ایران باشد.
صندوق‌ بین‌المللی پول ؛

کاهش رشد اقتصادی ایران در سال آینده

صندوق‌ بین‌المللی پول همچنین گفت: ارزیابی‌هایی وجود دارد که رشد اقتصادی ایران به واسطه درآمد کافی از تولید بالای نفت در سال 2016- 2017 به 6.6 درصد برسد البته در سال آینده این رشد اقتصادی به 3.3 درصد کاهش خواهد یافت.
اعتراض به تاكسي‌هاي اينترنتي ؛

تاكسي‌هاي اينترنتي؛ تهديد يا فرصت؟

به نظر مي‌رسد اعتراض به تاكسي‌هاي اينترنتي كه ابتدا از سوي صاحبان شركت‌هاي خصوصي محله‌ای آغاز شده بود، اكنون به رانندگان تاكسي‌هاي زردرنگ نيز رسيده است و با حضور جلوي مجلس اعتراض خود را به فعالیت تاكسي‌هاي اينترنتي اعلام كرده‌اند. واقعيت اين است كه اين اعتراض حق آنان است؛ همچنان كه اگر صاحبان ديگر مشاغل نيز دچار مشكل مشابهي شوند، شايد اقدام به چنين واكنشي كنند.

خرج ۵۷۵هزار میلیارد تومانی "حسن روحانی" روی دست دولت

دولت حسن روحانی در حالی طی ۴ سال اخیر بیش از ۵۷۵هزار میلیارد تومان هزینه‌ جاری داشته است که این رقم در دولت دهم ۳۰۲هزار میلیارد تومان بوده است.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها