سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قواعد بی‌قرار؛

چرا «کالای ایرانی» برند جهانی نشد؟

نیازمند قواعدی برای پی‌ریزی «بازار مدرن» هستیم؛ قواعدی که «انضباط در بازار» و «تعادل معیشتی» برای شهروندان را به وجود آورد. باید بتوان کالای داخلی را منحصر به فرد نمود.
دنیای لابی گری؛

دنبال راههای دورزدن آمریکا با اطلاع یا بی اطلاع دولت

سهم لابی گران در دنیای امروز گسترده تر و ژرف تر و البته آشکارتر و با مقبولیت بیشتر روندی فزاینده درشکل دادن و ماهیت بخشیدن به مناسبات میان کشورها باهم ، میان شرکت ها با کشورها و میان شرکتها با شرکتها را تجربه می کند.
بررسی تحریم‌ها و کاهش درآمدهای نفتی بر اقتصاد ایران ؛

محکوم به شکست نیستیم

فرشاد فاطمی می‌گوید: اقتصاد و به طور کلی سیاستگذاری، داستان رسیدن به آرزوهای بزرگ با منابع محدود است. اگر احتمال بازگشت تحریم‌ها منابع ما را محدود کرد، قطعاً دامنه سیاستگذاری ما هم محدودتر می‌شود. این به آن معنا نیست که چالش‌ها مهم نیست بلکه باید دید حل کدام چالش در مقایسه با بقیه در اولویت قرار دارد.
روایت نماینده وزیر صنعت در اتاق بازرگانی از تشدید تحریمهای آمریکا بر ضد ایران؛

تحریم‌های صنعت خودرو از 15 مرداد آغاز می‌شود/ تحریمهای جدید خشن تر و مهلک تر است

از 15 مرداد تحریم‌های صنعت خودرو آغاز می‌شود. تحریم‌های جدید شامل قطعات و مواد اولیه خودرو است که حاکی از این است که این بار تحریم‌ها بسیار خشن و مهلک است.
۳۸درصد اقتصاد خانواده‌ها بر پایه غذا است؛

احتمال سرازیر شدن نقدینگی سوداگران اقتصادی به صنعت غذا

تحلیل کارشناسان اقتصادی از بازار کنونی ایران نشان می‌دهد که پس از ارز، طلا، مسکن و بورس مقصد بعدی سوداگران صنعت غذای کشور است.
معاون انجمن ریلی آلمان اعلام کرد:

کوچ شرکت‌های بزرگ آلمانی از ایران، ضرری دو جانبه

معاون انجمن ریلی آلمان گفت: قطع ارتباط شرکت های بزرگ آلمانی به دلیل عدم مواجه با اقدامات تلافی‌جویانه آمریکا، ضرری دو طرفه است.
شهاب الدین بیمقدار؛

راه مقابله با گرانی، پیوستن به کمپین نخریدن است/ مردم می خواهند ثروت خود را از کشور خارج کنند

البته بسیاری از کسانی هم که کالا دارند، انصاف ندارند. آنها کالاهایی را که با دلار 4200 تومان خریداری کرده اند با دلار 8000 تومان می فروشند و هنگامی که به فروشندگان می گوییم، این کار را نکنند، می گویند، باید کالا را دوباره تهیه کنم و جای آن بگذاریم و این می شود که می بینیم. این در حالی است که دولت برای تهیه مواد اولیه همه کارخانه ها و کالاهای اساسی دلار 3800 تومان و 4200 تومان می دهد
باز هم وعده پوچ مسئولین؛

۱۵ ماه وقفه در اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی

وعده وزارت صنعت مبنی بر اجرای طرح دائمی کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با گذشت سه ماه از سال ١٣٩٧ نه تنها اجرایی نشده، بلکه وقفه در اجرای طرح مذکور به ١٥ ماه رسیده است.
چالش های اقتصادی؛

پولشویی به زبان ساده

به زبان ساده پولشویی عبارتست از فرآیند تبدیل پول های نامشروع و کثیف حاصل از فعالیت ها و اقدامات غیر قانونی به دارایی های مشروع و قانونی.از جمله اقدامات و فعالیت های غیرقانونی عبارتند از :قاچاق مواد مخدر،قاچاق اسلحه و کالا،قاچاق انسان،رشوه،کلاهبرداری،تروریسم و …
دکتر فرهاد حنیفی، تحلیلگر مسائل اقتصادی توضیح می‌دهد؛

اشتباهات اقتصادی دولت در ماجرای برجام!

دکتر فرهاد حنیفی تحلیلگر مسائل اقتصادی از اشتباهات دولت در ماجرای برجام گفت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

واردات غیرضروری‌ترین کالاها با ارز دولتی/ تقاضا برای واردات 20 برابر افزایش یافته‌ است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: غیر ضروری‌ترین کالاها با ارز دولتی وارد کشور شده و بیش از 2.5 برابر منابع نسبت به مصارف ارزی کشور است.
روند فزاینده انتقاد از کارآمدی اقتصادی دولت؛

بیماری بدهی دولت با نسخه های معمولی مداوا نمی شود

بخش خصوصی ایران هرروز که سپری می شود به کارایی دولت دوازدهم در حوزه اقتصاد و مدیریت اقتصادی مشکوک تر شده و با تردید بیشتر به تصمیم های دولت نگاه می کند.
بررسی قیمت محصولات کامپیوتری در بازارهای داخل؛

بی‌اثر شدن کاهش تعرفه لپ‌تاپ

قیمت‌های افزایشی کالاهای دیجیتالی در ماه‌های اخیر بیش از هرچیز ناشی از افزایش نرخ ارز و درنظر نگرفتن ارز دولتی برای واردات کالاهای آی‌تی بوده است که به‌طور کلی به بی‌اثر شدن کاهش قیمت لپ‌تاپ که در حال حاضر کمترین تعرفه را دارند، منجر شده است.
حجت الاسلام موسوی لارگانی:

فروش خانه ها برای خرید سکه/ دولت هیچ عزمی برای کنترل قیمت ها ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت هیچ عزمی برای کنترل قیمت ها ندارد، گفت: گرانی ها مردم را به شغل های کاذب سوق داده و حتی برخی خانه های خود را می فروشند و سکه می خرند.
اعتراضات مردمی به نابسامانی ها؛

تیغ دو دم فراخوان «من نمی‌خرم تو هم نخر»

برخی اعتراضات اجتماعی و مردمی به‌ نابسامانی‌های بازارهایی مانند طلا، سکه، مسکن ، خودرو و گرانی برخی اجناس تحرکاتی را در سطح جامعه موجب شده است و فراخوان‌هایی را هم شکل داده است. «من نمی خرم تو هم نخر» فراخوان جدیدی است که روز گذشته در سطح وسیعی در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت. فارغ از اینکه نیت اصلی ایجاد این فراخوان حمایت از قدرت خرید مردم است و بسیاری از سلبریتی‌ها و حتی مردم عادی به آن پیوسته‌اند، از چند منظر هم می‌توان نگاه کارشناسانه به آن داشت و سؤالاتی در این راه پدید می‌آید. اول اینکه تکلیف متقاضیان و کسانی که نیاز واقعی به اجناس نو و برخی گروه‌های کالایی مشمول این فراخوان دارند چیست؟
نماینده مجلس خبر داد؛

ثبت سفارش به‌منظور واردات «خاک برای خواب گربه» و «سطل آشغال از آلمان» با دلار ۴۲۰۰ تومانی

عضو هیات رئیسه مجلس گفت:‌ اخیراً دو سند به دست ما رسیده که نشان می‌دهد ثبت سفارش‌هایی برای واردات خاک برای بستر خواب گربه و همچنین سطل آشغال از آلمان با دلار ۴۲۰۰ تومانی صورت گرفته است.
کمپین مهم علی کریمی؛

آيا مردم به كمپين من_نمیخرم، می‌پيوندند؟ / کمپین من_نمیخرم در حال «ترند» شدن است

علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از مردم درخواست کرد تا به مدت یک ماه خودرو، طلا و هر چیز گرانی که در بازار فروخته می‌شود را تحریم کنند و نخرند تا این حباب افزایش قیمت که عده ای سودجو به وجود آورده ا‌ند از بین برود.
رئیس کمیسون صنایع اتاق بازرگانی:

در دوره جدید، نمی‌توانیم تحریم‌ها را دور بزنیم

ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت:باید به فکر روزهای سخت‌تری در اقتصادی کشور باشیم . دولت اعلام کرده برای این شرایط برنامه‌های مختلفی روی میز دارد تا در اقتصاد بدون برجام بتوانیم به کار خود ادامه دهیم.
سروش:

اتاق فرماندهی جنگ اقتصادی فعال شود/برخی این جنگ را باور نکرده‌اند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مشکل امروز کشور این است که هنوز خیلی‌ها باور نکرده‌اند وارد جنگ اقتصادی شده‌ایم.
در "اقتصاد ایران" چه خبر است؟

تحلیل حسین راغفر از وضعیت اقتصادی کشور و هنر مقابله با تحریم‌ها

حسین راغفر در تشریح وضعیت اقتصادی کشور به کتابی با عنوان هنر تحریم‌ها اشاره می‌کند که در توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز ترجمه شده است. این اقتصاددان می‌گوید: ریچارد نفیو نویسنده این کتاب از طراحان اصلی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی است. او در این کتاب نشان می‌دهد که آمریکا برای ایجاد فشار و به قول خودشان درد به ملت ایران و جامعه دست به چه اقداماتی زده است. نویسنده در این کتاب به چند عامل اشاره می‌کند. یکی از عوامل این است که چگونه منابع ملی کشور را می‌توان منحرف کرد؟
صفحه  از ۳۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها