سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وعده های بی سرانجام؛

نرخ تورم تک رقمی، واقعی یا تخیلی

خدا رو شکر نرخ تورم امسال همچنان زیر نه درصد است. پژوهشگران اعتقاد دارند فعلا به احتمال زیاد نرخ تورم تا چندماه دیگر هم تک رقمی خواهد ماند ولی هرچه به پایان سال نزدیک شویم محتملا این تک رقمی به دو رقمی تبدیل خواهد شد و شاید دیگر در سال 98 خبری از تورم تک رقمی نباشد.
تورم در ایران؛

چه کسانی زیر بار تورم له می شوند؟+جدول سه دهه اخیر

تورم یکی از شاخص‌ها تأثیرگذار در سبک زندگی اقتصادی است که بیشترین فشار را به طبقه متوسط و قشر ضعیف جامعه که حقوق‌بگیران هستند وارد می‌کند.
امرالله امینی:

از تورم 37 درصدی دولت احمدی نژاد تا تورم 8 درصدی دولت روحانی/ جلو آوردن سال پایه آماری، تورم را کمتر نشان می دهد

عامل بسیار مهمی که دولت با آن توانست تورم را کاهش بدهد، افزایش واردات بود.
تازه‌ترین آمار در خصوص تورم؛

کدام استان‌ها کمترین و بیشترین تورم را در فروردین تجربه کردند؟

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار حاکی از آن است که نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در کل کشور در فروردین ماه امسال ۸,۱ درصد بوده است
بر اساس اعلام مرکز آمار؛

تورم فروردین ماه همچنان تک‌رقمی/ شاخص کل به ۸.۱ درصد رسید

بر اساس اعلام مرکز آمار، درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به فروردین سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای کل کشور ٨,١ درصد است.
سهم ایران از صادرات فرش دست‌باف؛

به صدا در آمدن زنگ خطر برای صنعت فرش

بررسی آمار ارزش‌افزوده فرش دستباف به قیمت‌های جاری نشان‌دهنده رشد ظاهری در این صنعت است، ولی بررسی‌های دقیق‌تر حاکی از آن است که این رشد، واقعی نبوده و ناشی از تورم است.
دخانیات ۱۸ درصد گران شد؛

تورم بخش‌های مختلف در ماه پایانی ۹۶

تورم بخش‌های مختلف در اسفندماه ۹۶ اعلام شد که بر این اساس شاخص بهای گروه دخانیات معادل ۱۸ درصد افزایش داشته است.
بررسی آمارهای بانک مرکزی؛

رشد شکاف تورم تولید و مصرف

آخرین آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد شکاف میان تورم نقطه‌به‌نقطه شاخص بهای تولید‌کننده و مصرف‌کننده در فروردین‌ماه به رقم ۸/ ۴ واحد درصد رسیده است، این بیشترین شکاف این دو نرخ از مهرماه سال ۱۳۹۵ بوده است، همچنین این شکاف در آذر ماه سال ۱۳۹۶، با ثبت ۷/ ۰ درصد به کمترین سطح در یک سال اخیر رسیده بود.
تورم در ایران در کدام سال بیش از صد در صد شد؟

نرخ تورم در ایران در سال ۱۳۲۲ به ۱۱۰.۵ درصد رسید

بررسی آمارهای بانک مرکزی در خصوص هشتاد سال نرخ تورم در ایران نشان می دهد، دهه بیست صدر نشین افزایش نرخ تورم در ایران طی هشت دهه اخیر است.
محمد حسین برخوردار هشدار داد؛

خطر بازگشت رکود تورمی به اقتصاد

یک کارشناس اقتصادی گفت: من نگران بازگشت رکود تورمی به بخش هایی از اقتصاد کشور هستم و پیش از آنکه دیر شود باید در این خصوص چاره اندیشی شود.
یک کارشناس اقتصادی عنوان کرد:

تورم تک رقمی نخواهد ماند

یک کارشناس اقتصادی درباره برآورد خود از وضعیت تورم در امسال عنوان کرد: تورم تک رقمی نخواهد ماند و باید انتظار تورم بین ۱۵ تا ۲۰ درصد را در سال ۱۳۹۷ داشته باشیم.
سعدوندی:

اقتصاد ایران تورم پنهان ١٠٠ درصدى دارد/رشد بالای نقدینگی نگران کننده است

استاد دانشگاه استرالیایی دوبی گفت: دردهه گذشته شاهد نوسانات بسیاری در آمارهای اقتصادی همانند رشد تولید ناخالص داخلی بوده‌ایم که ریشه آن در تحریم ها و همزمانی کاهش قیمت نفت با کاهش تولید و صادرات آن بوده است، البته شاهد بودیم که پس از رفع تحریم ها و افزایش صادرات نفت، اقتصاد ایران رشدی بیش از ۱۲ درصدی را تجربه کرد. با وجود این، به نظر می‌رسد در آینده نیز شاهد نوسانات شدید رشد تولید باشیم.
بانک مرکزی اعلام کرد:

تورم فروردین ماه ۹.۲ درصد محاسبه شد

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به فروردین‌ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به فروردین‌ماه ۱۳۹۶ معادل ۹.۲ درصد است.
مرکز آمار اعلام کرد:

تورم پارسال ۸.۲ درصد بود/ رشد ۱۲.۲درصدی قیمت مواد خوراکی

مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور را ٨.٢ درصد و این شاخص را برای مناطق شهری و روستایی به ترتیب ٨.١ درصد و ٨.٨ درصد اعلام کرد.

لوازم خانگی از اول اردیبهشت گران شد

یک تولیدکننده لوازم خانگی گفت: نوسانات نرخ ارز و تشدید مشکلات واحدهای تولیدی در افزایش قیمت تمام شده کالا باعث شده تا از اول اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این محصولات افزایش پیدا کند.
انتقاد عضو اتاق بازرگانی از افزایش قیمت ارز:

امسال تورم سنگینی به اقتصاد ایران تحمیل خواهد شد

عدالتیان گفت: افزایش نرخ دلار از 3500 تومان تا 5200 تومان در فاصله شش ماه، نوسان نرخ ارز را نشان نمی‌دهد بلکه حکایت از افزایش قیمت آن دارد و زمانی که کاهش یابد نوسان نامگذاری می‌شود که این موضوع را شاهد نیستیم.
گزارش تورمی بانک مرکزی؛

تحقق دوگانه تورم تک‌رقمی

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد نرخ تورم میانگین برای دومین سال متوالی تک‌رقمی شد. رویدادی که پس از ۴۵ سال در اقتصاد ایران به وقوع پیوست. بر اساس آمارهای بانک مرکزی نرخ تورم میانگین در پایان سال گذشته به ۶/ ۹ درصد رسیده است. «دنیای اقتصاد» در گزارش‌های گذشته، تکرار تورم تک‌رقمی در سال گذشته را پیش بینی کرده بود.
محاسبه نرخ تورم؛

تورم نقطه به نقطه ملاک است یا ۱۲ ماهه؟

در علم اقتصاد، متداول‌ترین و صحیح‌ترین راه، محاسبه نرخ تورم متوسط ۱۲ ماهه است؛ چرا که تورم نقطه به نقطه چون یک مقطع زمانی خاص یک ماهه را می‌بیند، قابل تعمیم به یکسال نیست و نمی‌توان کل ماه را با آن سنجید.
مخابره هشدار از تورم پیش‌نگر؛

آمارهای بانک مرکزی از سال گذشته نشان می‌دهد

تورم نقطه‌به‌نقطه تولید‌کننده به نزدیکی ۱۳ درصد در پایان سال گذشته رسید. آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد جهش‌های پی‌در‌پی شاخص تولید‌کننده، سرانجام ورود تورم نقطه‌به‌نقطه و میانگین به بازه دو رقمی را در سال ۱۳۹۶ سبب شد. این تغییرات در تورم پیش‌نگر مخابره‌کننده پیام هشدار برای تورم مصرف‌کننده در سال‌جاری خواهد بود.
بانک مرکزی اعلام کرد:

تورم تولیدکننده ۱۰.۵ درصد شد

شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۵ به‌میزان ۱۰.۵ درصد افزایش یافته است.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها