سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیرکل انجمن حسابداری ایران:

علائم خروج از رکود فقط در آمار دیده می شود

دبیرکل انجمن حسابداری ایران با بیان اینکه اکنون دچار رکود تورمی هستیم گفت:‌مردم اعداد و ارقام رسمی را نمی خواهند، خروج از رکود حتما علائمی دارد که اکنون مشاهده نمی شود.
واکنش عضو کمیسون برنامه و بودجه به اظهارات روحانی در مجمع بانک مرکزی؛

تورم تک رقمی واقعیت ندارد/ ایجاد دو میلیون شغل خالص در چهار سال نادرست است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد: اساس تورم تک رقمی زیر سوال است، چرا که قیمت کالاهای اساسی و حتی خدماتی که دولت ارائه م‌ دهد به میزان زیادی افزایش یافته و نمی توان ادعا کرد تورم تک رقمی شده است.
ارمغان جوادنیا نوشت؛

پایان راه تورم تک‌رقمی

هرچند دولت یازدهم تلاش کرد نرخ تورم بالای ٤٠ درصد دولت‌های نهم و دهم را تک‌رقمی کند و حتی در این راه سخت به ابزارها و سیاست‌های زیادی متوسل شد، اما آمارها و حتی هشدارهای کارشناسان حاکی از آن است که دستاوردهای کاهشی نرخ تورم در سال آینده معکوس خواهد شد و تورم به صورت فزاینده افزایش خواهد یافت.
هفتمین همایش سیاست‌های پولی ؛

رمز تورم‌زدایی از اقتصاد

مسوولان و اقتصاددانان در هفتمین همایش «سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» رمز عبور اقتصاد از تورم مزمن را تشریح کردند. در این همایش، کارشناسان با بررسی تجارب کشورهای موفق دنیا در مهار تورم بالا، رمز تورم‌زدایی از اقتصاد را اجرایی شدن استقلال بانک مرکزی عنوان کردند.
شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی؛

نرخ تورم بهمن ماه 9.9 درصد اعلام شد

شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در بهمن‌ماه ۱۳۹۶ به عدد ۱۱۳.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش یافت.

اینفوگرافیک؛ تورم بهمن ماه ۱۳۹۶

در اینفوگرافیک زیر تورم بهمن ماه سال ۱۳۹۶ را می‌بینید.
مرکز آمار ایران:

تورم بهمن ماه ۸.۳ درصد اعلام شد

مرکز آمار ایران تورم کل بهمن ماه را ۸.۳ درصد اعلام کرد در حالی که تورم مناطق شهری نیز ۸.۲ درصد اعلام شده است.
در یک گزارش رسمی اعلام شد؛

روایت آماری از گرانی و ارزانی کالاها/افزایش قیمت ۶گروه کالایی

بر اساس گزارش‌های آماری بانک مرکزی، قیمت شش گروه کالایی تخم مرغ، مرغ، گوشت قرمز، چای، میوه و سبزی نسبت به هفته قبل افزایش داشته است.
اینفوگرافی؛

نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی 40 سال اخیر در ایران

کنترل نرخ تورم، متغیر کلیدی برای رشد اقتصادی کشور در 40 سال اخیر بوده است
گزارش مرکز آمار تحلیل شد؛

شدت نوسان تورم در دهک‌های درآمدی

آمارها نشان می‌دهد تورم ماهانه در دهک‌های پایین درآمدی دچار نوسان شدیدی است. براساس داده‌های مرکز آمار در ۱۰ ماه اول سال۹۶، پراکندگی تورم‌های ماهانه در دهک اول تقریبا دو برابر دهک دهم بوده است. این پراکندگی موجب شده تا سیگنال درست از تغییرات قیمت، با نویز ایجاد شده دچار اختلال شود؛ چراکه میانگین تورم ماهانه در دهک‌های پایین حتی کمتر از دهک‌های بالا است. اما وجود این پراکندگی، بهبود شرایط برای دهک‌های پایین را سخت و به شکل‌دهی انتظارات تورمی کمک می‌کند.
دکتر نرگس درویش:

افزایش تعداد بیکاران نشان دهنده تداوم رکود است

درویش گفت: خروج از رکودی که آمار اقتصادی نشان می‌دهد برای مردم و در زندگی آن‌‌ها قابل لمس نیست.
مدیریت اقتصادی ؛

انتظارات تورمی چیست و چطور مدیریت می‌شود؟

کلید واژه «انتظارات» اگر چه مانند سایر مباحث اقتصادی از جمله تورم، تولید یا سرمایه‌گذاری ملموس و مشهود نیست اما اهمیت آن در فرآیند سیاست‌گذاری اجتناب ناپذیر است. به‌دلیل اهمیت آن و همچنین ماهیت نامشهود بودن آن این سوال مطرح می‌شود که انتظارات تورمی چیست و چگونه می‌توان آن را مدیریت کرد؟ در ادامه سعی شده تا به این دو سوال پاسخ داده شود.
گزارش بانک مرکزی؛

تورم دی ماه ۱۰ درصدی شد

بر اساس گزارش بانک مرکزی، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به دی‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به دی‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۱۰ درصد است.
بررسی گزارش مرکز آمار؛

متهم اصلی انتظارات تورمی

گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه در کالاهای خوراکی‌، اجاره بهای مسکن، خدمات آموزشی و خدمات متفرقه بیشتر از تورم شاخص کل بوده است. با توجه به سهم بالای اجاره‌بها و خوراکی‌ها در سبد دهک‌های پایین، این ذهنیت برای خانوارها ایجاد می‌شود که کلیه بخش‌های اقتصادی، دچار تورم بالا شده‌اند. درحالی‌که باقی کالاها و خدمات اصلی نوسان کمتری از شاخص کل و تورمی متعادل را در یک سال اخیر ثبت کرده‌اند و این ذهنیت، تنها یک انتظار تورمی باطل است.
روایت عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی از فشارهای تورمی؛

تورمِ مسکن 20 درصد شد/ دلار در سه ماه اخیر 700 تومان گران شد، آثارش را خواهیم داد

نه‌تنها تورم در بخش خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها که در بخش مسکن هم روند صعودی به خود گرفته است. تورم در بخش مسکن در کلان‌شهر تهران بین ١٥ تا ٢٠ درصد افزایش یافته است که سال آینده بار تورمی را به اقتصاد ایران اضافه خواهد کرد.
پیش بینی پورابراهیمی:

دو رقمی شدن تورم در سال 97

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی ما این است که تورم در سال ۹۷ دو رقمی است اما اینکه چه رقمی باشد، بستگی به قیمت حامل های انرژی دارد.
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران:

رکود علیرغم رشد اعلامی اقتصاد هنوز باقی است/ وضع صادرات غیرنفتی خوب نیست

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر صادرات نفت نبود، نمی‌توانستیم از رشد اقتصادی حرفی بزنیم، زیرا رکود هنوز باقی است.
مانوری با اسم رمز گرانی؛

تورم یکی از اصلی‌ترین «کلیدواژه‌ها» حمله به دولت است

در حالی که گرانی و تورم به کلید واژه حمله به دولت تبدیل شده است، بررسی ها نشان می دهد نه تنها تورم در سال جاری تغییر چندانی را نسبت به چهار سال قبل تجربه نکرده بلکه سبد کالاهای مصرفی نیز با افزایش چندان قیمت ها روبرو نیست.
نمایندگان مجلس اعلام کردند:

تورم واقعی بالای 25 درصد است/ تورم اعلامی با تورم سفره مردم سازگار نیست

آنچه مسلم است، اینکه مردم چیزی را بر سر سفره های خود حس نمی کنند و حتی در بسیاری از موارد اعتقاد دارند که تورم واقعی جامعه بسیار بالاتر از آن است که اعلام می شود، نکته ای که بسیاری از نمایندگان مردم در خانه ملت نیز بر آن صحه گذاشته اند.
قیمت حبوبات، میوه، سبزی، مرغ افزایش یافت؛

روایت بانک مرکزی از ارزانی و گرانی کالاهای اساسی

بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به هشتم دی ماه منتشر کرد که براساس آن نرخ ۴ گروه نسبت به هفته قبل از آن کاهش نشان می‌دهد.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها