سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
علینقی خاموشی:

نرخ تورم و رکود را از مردم بپرسید

بسیار عجیب است علینقی خاموشی با اینکه دوران زیادی را بر صندلی ریاست اتاق‌های بازرگانی تکیه زده و از سابقه‌دارهاست اما وقتی صحبت از اتاق بازرگانی می‌شود چهره‌اش در هم گره می‌خورد و به هم می‌ریزد‌. چند سالی می‌شود که علینقی خاموشی از تیررس رسانه‌ها دور بوده است‌.
وعده بانک مرکزی به اقتصاد ایران؛

چشم‌ها به ساختمان میرداماد/نرخ تورم فروردین امروزاعلام می‌شود؟

بانک مرکزی در نخستین روزهای امسال، تقویم زمانی انتشار نرخ تورم، حسابهای ملی و شاخص تولید کارگاههای بزرگ صنعتی را منتشر کرد، بر این اساس امروز ۴ اردیبهشت، باید نرخ تورم فروردین ۹۶ اعلام شود.
تورم و رکود میراث دولت اصولگرا؛

سکوت مدعیان عدالت با قطع رانت‌ها تبدیل به فریاد شد

تورم ِ بالا، بهترین رانت برای ثروتمندان و ارزشمندترین هدیه به مدیران ناکارآمد است. تورم بالا و دو رقمی، موثرترین پدیده ضد عدالت اجتماعی در دوران مدرن و بهترین آزمون برای راستی‌آزمایی ادعای عدالت‌خواهی اصولگرایانی است که در دولت گذشته در برابر تورم 40 درصدی سکوت کرده بودند و امروز صدای عدالت خواهی‌شان بلند است.
گزارش بانک مرکزی؛

وقتي رييس‌کل بانک مرکزي نشاني اشتباه مي‌دهد+نمودار

برخلاف گفته رييس‌کل بانک مرکزي، نشانه‌هاي اميدبخشي از آينده اقتصاد ايران به چشم نمي‌آيد.
تکرار تجربه تورم یک رقمی پس از 26 سال؛

نرخ تورم سال ٩٥ اعلام شد؛ ٩درصد

نرخ تورم در دوازده ماه منتهي به اسفندماه 1395 نسبت به دوازده ماه منتهي به اسفندماه 1394 معادل 9 درصد است.
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران؛

تورم روستایی به ۹.۳ درصد رسید

شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اسفند ماه سال ۹۵ نسبت به بهمن ماه ۱.۸ درصد و نسبت به اسفند ۹۴، ۹.۳ درصد افزایش یافت.
رئیس اتاق اصناف ایران:

سال ۹۵ رکود و تورم با هم وجود داشت

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه عمده نگاه دولت به بنگاه های اقتصادی بزرگ است گفت: نکاه صرف به بنگاه هاب بزرک نمی تواند مشکلی از ما حل کند و باید به سمت توسعه بنگاه های کوچک زود بازده برویم.
مرکز آمار ایران اعلام کرد:

نرخ تورم اسفند ماه 6.8 درصد شد

اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد که تورم سالانه قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار شهری کشور در اسفند ماه سال جاری ۶.۸ درصد است.
اینفوگرافی:

نرخ تورم تک رقمی روستایی

دولت تدبیر و امید توانسته برای بهبود معیشت روستائیان نرخ تورم را در مناطق روستایی تک رقمی کند.
مرز روانی تورم در ایران!!

نتایج بررسی رفتار قیمت‌گذاری در 23 سال گذشته

تایج حاصل از بررسی رفتار قیمت‌گذاری طی بیش از دو دهه در کشور نشان می‌دهد که یک مرز ذهنی مشخص به‌عنوان مرز تعیین‌کننده تورم بالا و تورم پایین در ذهن شهروندان ایرانی شکل گرفته است. این خط مرزی مشخص باعث بروز پاسخ قیمت‌گذاری متفاوت با توجه به وضعیت تورمی در مقایسه با این سطح انتظاری شده است. بر همین مبنا محققان «پژوهشکده پولی و بانکی» کشور در پژوهشی با عنوان «بررسی رفتار قیمت‌گذاری در نرخ‌های تورم پایین و بالا» به بررسی رفتار قیمت‌گذاری در سطوح مختلف تورمی در کشور پرداخته‌اند.
آلزایمر اقتصادی یا خطای مشاوران؟

گزارش غلط رئیس جمهور از آمار تورم و رشد

حسن روحانی رئیس جمهور که دیروز منتقدانش را به آلزایمر سیاسی متهم کرده بود، امروز به غلط و برخلاف آمار رسمی اعلام کرد، " در این دولت کاهش تورم همراه با رشد برای اولین بار بعد از انقلاب اتفاق افتاده" تا خود را در معرض اتهام آلزایمر اقتصادی قرار دهد.
نماینده اصول گرای مجلس: دولت در مهار تورم موفق بوده است؛

بسیاری از واحدهای تولیدی در حالت رکود به سر میبرند

حمیدرضا فولادگر اعتقاد دارد که دولت فرصت های زیادی را برای جلوگیری و مقابله با قاچاق از دست داده است.
مرور ۴۳ ماه "کلیدی" ؛

حسن روحانی: معیار اصلی تورم "جیب مردم" است نه بانک مرکزی و مرکز آمار

حسن روحانی رئیس جمهور سه سال و هفت ماه پیش در اولین نشست خبری ‌اش، گفته بود، "معیار اصلی تورم جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار"، حرفی که امروز، مردم علیرغم تک رقمی شدن نرخ تورم، بیش از پیش صحت آن را تصدیق و مفهوم آن را درک می کنند.
بانک مرکزی؛

نرخ تورم بهمن ماه اعلام شد

بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۴ معادل ۸.۷ درصد است.

تورم نقطه‌ای ۷.۱ درصد شد

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه مناطق شهری در بهمن ماه با ۰.۱ درصد کاهش به ۶.۸ درصد رسید و نرخ تورم نقطه به نقطه با ۰.۸ درص افزایش به۷.۱ درصد رسیده است.
بزنگاه عقب‌ماندگی دستمزد از تورم؛

سبقت تورم از دستمزدبعداز هدفمندی یارانه ها

همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، در طول ۵ سال گذشته فاصله افزایش حداقل دستمزد سالانه نسبت به تورم عمیق تر شد و حتی این شکاف در سال ۹۳ به ۱۴.۷ درصد رسید.
مرکز آمار ایران:

تورم صنعت بالا رفت

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران درباره شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت فصل پاییز 1395 منتشر شد.
حقیقت تورم فاش شد؛

گرانی ‌دورقمی تا ۶۲ درصد در ۳۰ کالای اساسی

در حالی گزارش های رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار از تورم تک رقمی حکایت دارد که وزارت صنعت گزارش جدیدی از تغییر قیمت ۵۷ کالای اساسی مردم را منتشر کرد تا تورم دورقمی بیش از ۳۰ کالا حقیقت تورم را نشان دهد.
مرکز پژوهش های مجلس گزارش داد؛

پیش‌بینی تورم ۲رقمی در سال ۹۶/رشد پایه پولی رکورد زد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تورم ۲رقمی در سال ۹۶ را پیش‌بینی و اعلام کرد: متوسط نرخ رشد شش‌ماهه پایه پولی از سال ۱۳۷۰ تا سال ۱۳۹۳ معادل ۴.۷ درصد است، این در حالی است که این متغیر در شش‌ماهه اول سال ۱۳۹۵ معادل ۷.۹ درصد افزایش یافت.
بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران؛

تورم ۶.۹ درصد شد

اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که تورم سالانه در دی ماه سال جاری به ۶.۹ درصد رسیده است.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1395 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها