سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار از بودجه ۹۷ ترسيد ؛

گرانی و رکودِ بیشتر در راه است

لایحه بودجه ۹۷ موجی از ناامیدی و ترس از رکود و گرانی در بازار ایجاد کرده است.
مرتضی یوسفی طهارم:

تورم محصول صددرصد دولتی

تورم تنها محصول صد در صد دولتی است که مردم نقشی در تولید آن ندارند ولی مجبور به مصرف آن هستند.
بر اساس محاسبه بانک مرکزی:

تورم آبان ماه به ۹.۹ درصد رسید

بانک مرکزی اعلام کرد نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۹ درصد است.
سبزعلیپور:

اگر تورم را تک رقمی کرده‌اید چرا نان ۱۵ درصد گران شد؟

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با ابراز تردید نسبت به آمارهای ارائه شده ازسوی دولت در مورد وضعیت اقتصادی کشور گفت: اگر نرخ تورم را تک رقمی کرده اید پس چرا قیمت نان را ۱۵ درصد افزایش دادید.
تلاش برای خروج از رکود؛

درِ تولید روی پاشنه خروج از رکود می چرخد

ثبت رشد 10.7 درصدی شاخص بهای تولید کننده (تورم تولید) در شهریور ماه امسال در مقایسه با ماه مشابه پارسال، از تلاش اقتصاد ایران برای خروج از رکود حکایت دارد و گویا «در» تولید این بار روی «پاشنه» خروج از رکود به گردش درآمده است.
کدام نرخ واقعی است؟

اعلام آمار ضد و نقیض تورم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی

با توجه به اعلام آمار ضد و نقیض نرخ تورم از سوی مرکز آمارو بانک مرکزی در پایان هر ماه شاهد اعلام ارقام ‌متفاوتی از تورم هستیم که این امر موجب می‌شود تا آمار دقیقی از شرایط واقعی اقتصاد در اختیار مردم قرار نگیرد.
تورم مسکن؛ ۷.۴ درصد؛

تغییرات نرخ تورم در ۸ گروه

نرخ تورم در مهر امسال در بخش‌های مختلف از ۵.۵ تا ۱۱.۴ درصد در نوسان بوده و نرخ تورم کل نیز به ۹.۸ درصد رسید.
تورم اقتصادی؛

وزن تورم در کدام بخش سنگین‌تر است؟

تورم مهر ماه برای چندمین ماه متوالی در سال های اخیر تک رقمی باقی مانده است.
یک رخداد کم‌سابقه؛

تورم در روستاها بیشتر از شهرها شد

نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در دوازده ماه منتهی به مهر ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ۸.۲ درصد، مناطق شهری ۸ درصد و مناطق روستایی ۹.۱ درصد شده است.
مرکز آمار ایران اعلام کرد:

نرخ تورم به 8.2درصد رسید

مرکز آمار ایران اعلام کرد:نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در 12 ماه منتهی به مهر ماه سال 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور 8.2 درصد، مناطق شهری هشت درصد و مناطق روستایی 9.1 درصد است که نسبت به همین اطلاع در شهریور ماه 1396، برای کل کشور و مناطق شهری و روستایی 0.2 واحد درصد افزایش یافته است.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی خطاب به شریعتمداری:

آقای وزیر، درباره خروج از رکود صحبت می‌شود اما بازار شاهدش نیست

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران خطاب به وزیر صنعت گفت: درباره خروج از رکود در کشور صحبت می‌شود اما بازار عملاً شاهد خروج از رکود نیست.
دکتر تیمور رحمانی مطرح کرد؛

سه عامل گسست در نظریه مقداری پول

در طول چهار سال گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار جلب توجه کرده است تداوم رشد‌های نسبتا بالای نقدینگی و روند نزولی نرخ تورم و بنابراین شکاف قابل توجه بین نرخ رشد نقدینگی و نرخ تورم است. این موضوع سبب شده است این تردید به‌وجود آید که اساسا تورم ربطی به نرخ رشد نقدینگی ندارد و بنابراین یکی از مهم‌ترین قضایای علم اقتصاد متعارف که ادعا می‌کند، رشد کمیت‌های پولی مانند حجم پول و نقدینگی عامل اساسی ایجاد تورم هستند، صحت نداشته یا حداقل در ایران مصداق ندارد یا اینکه اگر هم در گذشته این رابطه وجود داشته است دیگر برقرار نیست.
رئیس اتحادیه آهن و فولاد ؛

رشد ۷۰ درصدی قیمت آهن در سه ماهه اخیر

رئیس اتحادیه آهن و فولاد با اعلام اینکه از تیرماه امسال تا پایان شهریورماه بازار آهن و فولاد شاهد افزایش ۷۰ درصدی قیمت بوده است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد در بازار ۲۱۰۰ تا ۲۱۲۰ تومان و هر کیلو تیرآهن ۲۶۰۰ تومان است.
بانک مرکزی اعلام کرد؛

نرخ تورم شهریور ۹.۹ درصد شد

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به شهریور ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ۱۳۹۵ براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۵ به ۹.۹ درصد رسیده است.
حافظه 24 ماهه شاخص قیمت‌ها اختلال‌زاست؟

خطای دید در محاسبه تورم

محاسبه نرخ تورم متوسط یا 24 ماهه به دلایلی نظیر هماهنگی جزء قیمتی و جزء وزنی شاخص بهای مصرف‌کننده و نوسان بالای نرخ تورم در اقتصاد ایران صورت می‌گیرد. این در حالی است که به‌نظر کارشناسان حافظه طولانی مدت و نامانایی برآوردگر باعث بروز انحراف در محاسبه نرخ تورم خواهد شد.
به نقل از یک اقتصاددان ؛

کنترل تورم تنها راه جلوگیری از جهش قیمت ارز

یک اقتصاددان می‌گوید دولت اگر می‌خواهد ارزش پول ملی حفظ شود و نرخ ارز افزایش پیدا نکند، باید همچنان سیاست‌های کنترل تورم را پیگیری کند تا مانع از آن شود که نرخ ارز با افزایش فاصله تورم داخلی و خارجی جهش کند؛ در غیر این صورت سیاست‌هایی مبنی بر پایین نگه داشتن نرخ ارز به صورت تصنعی مضررات بسیاری برای تولید و صادرات خواهد داشت.
نوسانات سرعت گردش پول؛

روند نزولی سرعت گردش پول در اقتصاد ایران+اینفوگراف

از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۵ براساس داده های بانک مرکزی سرعت گردش پول در اقتصاد ایران سیر نزولی داشته است.
محرک‌های پایه تورم تولید؛

هزینه‌های تولیدکنندگان با چه مکانیزمی از بازارهای کالایی تقویت می‌شود؟

نرخ تورم تولیدکننده در کشور ما در 12 ماه منتهی به مرداد ماه سال 96 بر اساس داده‌های بانک مرکزی به رقم 6/ 7 درصد رسید که حکایت از رشد 7/ 1 واحد درصدی در این ماه در مقایسه با ماه قبل از خود دارد.
اقتصاد خانواده؛

معادله تورم و سفره خانوار

یکی از بحث‌های شکل‌گرفته پس از نزول تورم در سال‌های اخیر تعیین بازندگان و برندگان کاهش نرخ تورم بوده است.
صدای تورم می آید ؛

زلزله تورمی در راه است! +نمودار

وابستگی بسیار زیاد نرخ تورم به رشد نرخ ارز، حکایت از وابستگی شدید اقتصاد کشور به ارز دلار را دارد. به بیان ساده‌تر یعنی کنترل اقتصاد کشور در دستان آمریکا است. شاید بتوان از «پیمان دوجانبه پولی» به‌عنوان شاهراهی برای خلاصی از دور باطل افزایش نرخ ارز یادکرد.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها