سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در گفت‌وگو با مرتضی بانک:

مشکلی با تصمیم مجلس نداریم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصمیم اخیر مجلس در ارتباط با نظارت و لحاظ بودجه این مناطق در قانون بودجه سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ را به منظور اعمال فشار و محدودیت بیشتر مناطق آزاد نمی‌داند.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد؛

عدم افزایش قیمت نوروزی هتل‌های کیش / پیش‌بینی ورود ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم امسال پذیرای ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی باشیم، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده قیمت اقامت در هتل در نوروز امسال افزایش پیدا می‌کند.
یوسف نژاد در تشریح نشست امروز کمیسیون تلفیق:

دولت باید بودجه تلفیقی سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را تا پایان تیرماه تصویب کند

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس، گفت:دولت باید بودجه تلفیقی سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را به پیشنهاد وزیر امور اقتصاد و دارایی تا پایان تیرماه تصویب کند.
میوه، ۵۰۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان!

فروش میوه‌های خارجی در مناطق آزاد

در حالیکه انواع میوه‌های خارجی به ویژه در مناطق آزاد از نظر تعداد و حجم افزایش پیدا کرده و تبلیغات آن ها نیز برای عرضه و حراج آن بیشتر شده است، دبیر ستاد پایش محصولات کشاورزی وزارت کشاورزی اعلام کرد که عرضه میوه خارجی در مناطق آزاد مشکلی ندارد اما به هیچ وجه نباید حتی یک کیلوگرم از آن به بازاری غیر از مناطق آزاد وارد شود، چرا که قاچاق به شمار می‌رود و مشمول برخورد قانونی است.
گنجینه بی‌بدیلی در جنوب کشور؛

سواحل مکران، گنجینه توسعه اقتصادی و همگرایی منطقه‌ای

سواحل مکران، در نوار ساحلی دریای عمان گنجینه بی‌بدیلی در جنوب شرقی کشور است که باتوجه به ظرفیت‌های انسانی و اقتصادی فراوانی که دارد می‌تواند نقش موثری در توسعه اقتصادی دریامحور با کشورهای منطقه درجهت شکوفایی اقتصادی و توسعه محلی داشته باشد.
کارشناس حقوقی مناطق آزاد:

یک پیچ مالیاتی در مناطق آزاد!

به گفته کارشناس حقوقی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مالیات بر درآمد و دارایی که در این مناطق مشمول معافیت است می‌تواند به شروطی مقید باشد اما مالیات بر ارزش افزوده که مستثنی شده است، شامل هیچ‌گونه شرط و قیدی نمی‌شود.
توسعه اقتصادی بنادر؛

سواحل مکران؛ گنجینه پنهان ایران

سواحل مکران از مزیت‌های اقتصادی بالایی برای کشور برخوردار است که با توسعه زیرساخت‌های آن این امر محقق می‌شود.
در برج صدف کیش چه می‌گذرد؟

راهکار برخی شرکت‌ها برای فرار از مالیات/ ثبت ۹۳۰۰ شرکت به نام یک نفر!

پس از ثبت شرکت‌ها در مناطق آزاد، امکان رصد فعالیت‌های این شرکت‌ها وجود ندارد و حتی سازمان امور مالیاتی هم نمی‌تواند نظارتی داشته باشد. به همین دلیل بازار فراریان مالیاتی رونق می‌گیرد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد مطرح کرد؛

صادرات‌ مناطق آزاد باید به یک میلیارد دلار برسد

دبیر شوایعالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه تراز تجاری مناطق آزاد مثبت نیست، گفت:طی چهار سال گذشته، مناطق آزاد کشورمان هفت میلیارد دلار واردات و فقط دومیلیارد و۴۰۰میلیون دلار صادرات داشته اند.
مرتضی بانک؛

کنترل خروج کالا از منطقه آزاد در حوزه اختیارات مناطق آزاد نیست

مدیرعامل سازمان مناطق آزاد و مشاور رئیس جمهور گفت: مسیر فعلی مناطق آزاد مسیر درستی است، ایرادهایی که قبلا به مناطق آزاد می گرفتند در مناطق آزاد جدید رفع شده و با تعامل خوب با مجلس امیدواریم این مناطق جدید رأی بیاورند.
مرتضی بانک مطرح کرد؛

ایجاد رویکردهای صادراتی در دستور کار مناطق آزاد جدید

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: هشت منطقه پيش بيني شده براي تاسيس مناطق آزاد جديد به لحاظ موقعيت جغرافيايي و همجواري با همسايگان و دسترسي به شاهراه هاي ترانزيتي بهترين شرايط ممكن را دارا هستند.
در مناطق آزاد چه می‌گذرد؟

قاچاق ۱۵۰ برابر جذب سرمایه/ معافیت‌های عجیب وارداتی در ایران +جدول

معافیت‌های فراوان مناطق آزاد بستر مناسبی را برای سودجویان و فرصت‌طلبان فراهم کرده تا با واردات کالاهای قاچاق، سودهای نجومی و بادآورده را نصیب خود کنند.
لایحه افزایش شاهراه‌های تجاری دو هفته دیگر در مجلس بررسی می شود؛

سه ملاحظه توسعه مناطق آزاد

لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری جدید و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی، طی دو هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. انتقاد به نگرش سیاست‌گذاران و مدیران ارشد کشور در مورد توسعه کمی مناطق آزاد به‌جای افزایش کیفیت این مناطق درحالی است که در دنیا مناطق آزاد با اصول پذیرفته شده‌ای همچون مساحت محدود، محصور شده، فاقد جمعیت ساکن و با رویکرد تولیدی و تخصصی ایجاد می‌شوند.
معاون شورای عالی مناطق آزاد خبر داد:

فروش زمین برخی مناطق آزاد برای پرداخت حقوق کارمندانشان

معاون شورای عالی مناطق آزاد گفت: در منطقه‌ای مانند قشم کارکنان مناطق آزاد چند برابر کارکنان شهرداری آن منطقه است، در صورتی که قرار نیست این مناطق آنقدر کارمند به‌خدمت بگیرند که برای پرداخت حقوق آنها مجبور به فروش زمین بشوند.
مشکلات مناطق آزاد؛

مناطقی که خلاف اهداف تعیین شده عمل می‌کنند/ لزوم تغییر رویکرد‌ها در مناطق آزاد

عملکرد مناطق آزاد برخلاف اهداف تعیین شده آنها است و حتما باید رویکرد‌ها در این باره تغییر کند و مناطق آزاد در راستای تولید و صادرات باشند.
افزایش مناطق آزادکشور ؛

سایه‌روشن ایجاد هفت منطقه آزاد و ۱۲منطقه ویژه/احتمال انحراف از اهداف

مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص ایجاد ۷ منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی اعلام کرد: اگر مناطق آزاد به شیوه قبلی ایجاد شود، با آسیبها و چالش جدی مواجه خواهند شد.
با بررسی عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مطرح شد؛

۸ ایراد به ایجاد شاهراه‌های جدید تجاری

در دنیا مناطق آزاد با اصول پذیرفته شده‌ای همچون مساحت محدود، محصورشده، فاقد جمعیت ساکن و با رویکرد تولیدی و تخصصی ایجاد می‌شوند. حال آنکه کارشناسان بر این باورند که در ایران نه تنها قواعدی از این دست بر مناطق آزاد حاکم نبوده، بلکه اهداف ایجاد این مناطق نیز در حد انتظار محقق نشده است. با این وجود دولت لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و سیزده منطقه ویژه اقتصادی جدید را به مجلس فرستاده است.
مرکز پژوهش‌های مجلس:

انحراف لایحه تشکیل مناطق آزاد جدید از قانون اساسی و برنامه ششم

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به مزیت‌ها و نقاط ضعف لایحه تشکیل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید پرداخت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

ورود لایحه ایجاد 20منطقه آزاد و ویژه اقتصادی به مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید که لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و 12 منطقه ویژه اقتصادی که از سوی دولت به مجلس و این کمیسیون داده شده تا یک ماه آینده به صحن علنی مجلس ارسال می شود.
مرتضی بانک:

مناطق آزاد فقط محل تفریح و کنسرت نیست!

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است که این مناطق صرفا محلی برای تفریح و برگزاری کنسرت نیست. وی علاوه بر این واگذاری دبیرخانه این شورا را به وزارت امور اقتصاد و دارایی اتفاقی نامیمون نمی‌داند و بر استفاده از ظرفیت‌های این وزارتخانه در جهت پیشبرد مناطق ازاد تاکید دارد.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها