سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون شورای عالی مناطق آزاد خبر داد:

فروش زمین برخی مناطق آزاد برای پرداخت حقوق کارمندانشان

معاون شورای عالی مناطق آزاد گفت: در منطقه‌ای مانند قشم کارکنان مناطق آزاد چند برابر کارکنان شهرداری آن منطقه است، در صورتی که قرار نیست این مناطق آنقدر کارمند به‌خدمت بگیرند که برای پرداخت حقوق آنها مجبور به فروش زمین بشوند.
مشکلات مناطق آزاد؛

مناطقی که خلاف اهداف تعیین شده عمل می‌کنند/ لزوم تغییر رویکرد‌ها در مناطق آزاد

عملکرد مناطق آزاد برخلاف اهداف تعیین شده آنها است و حتما باید رویکرد‌ها در این باره تغییر کند و مناطق آزاد در راستای تولید و صادرات باشند.
افزایش مناطق آزادکشور ؛

سایه‌روشن ایجاد هفت منطقه آزاد و ۱۲منطقه ویژه/احتمال انحراف از اهداف

مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص ایجاد ۷ منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی اعلام کرد: اگر مناطق آزاد به شیوه قبلی ایجاد شود، با آسیبها و چالش جدی مواجه خواهند شد.
با بررسی عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مطرح شد؛

۸ ایراد به ایجاد شاهراه‌های جدید تجاری

در دنیا مناطق آزاد با اصول پذیرفته شده‌ای همچون مساحت محدود، محصورشده، فاقد جمعیت ساکن و با رویکرد تولیدی و تخصصی ایجاد می‌شوند. حال آنکه کارشناسان بر این باورند که در ایران نه تنها قواعدی از این دست بر مناطق آزاد حاکم نبوده، بلکه اهداف ایجاد این مناطق نیز در حد انتظار محقق نشده است. با این وجود دولت لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و سیزده منطقه ویژه اقتصادی جدید را به مجلس فرستاده است.
مرکز پژوهش‌های مجلس:

انحراف لایحه تشکیل مناطق آزاد جدید از قانون اساسی و برنامه ششم

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به مزیت‌ها و نقاط ضعف لایحه تشکیل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید پرداخت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

ورود لایحه ایجاد 20منطقه آزاد و ویژه اقتصادی به مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید که لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و 12 منطقه ویژه اقتصادی که از سوی دولت به مجلس و این کمیسیون داده شده تا یک ماه آینده به صحن علنی مجلس ارسال می شود.
مرتضی بانک:

مناطق آزاد فقط محل تفریح و کنسرت نیست!

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است که این مناطق صرفا محلی برای تفریح و برگزاری کنسرت نیست. وی علاوه بر این واگذاری دبیرخانه این شورا را به وزارت امور اقتصاد و دارایی اتفاقی نامیمون نمی‌داند و بر استفاده از ظرفیت‌های این وزارتخانه در جهت پیشبرد مناطق ازاد تاکید دارد.
مشکلات مناطق آزاد؛

محدوده‌های آزاد، به نام صادرات به کام واردات/ وقتی مناطق آزاد از هدف اصلی خود باز می‌مانند

یکی از اهداف راه اندازی مناطق آزاد اقتصادی، صادرات است، اولویتی که محقق نشده و به کانونی برای واردات مبدل شده اند.
بانک:

ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاری در مناطق آزاد را دنبال می کنیم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: برنامه های کلانی همچون ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در مناطق آزاد دنبال می کنیم .
مشکلات تشکیل مناطق آزاد ؛

محدودیت بیشتر در اختیارات

متاسفانه کشور ما به تبع بسیاری از کشورهای جهان سوم، در عین حال که در بخش عمده‌ای از شاخص‌های توسعه‌ای کشور جزو کشورهای در حال توسعه ارزیابی می‌شویم، اما در بحث‌های مدیریتی و اقتصاد کلان در چارچوب فکری و عملکردی جهان سوم رفتار می‌کنیم.
لایحه ایجاد مناطق آزاد؛

درک ناصحیح از فلسفه مناطق آزاد

در تمامی نقاط جهان، ابتدا به ساکن، دولت‌ها به‌عنوان یک متولی که خود را موظف به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذار و رونق فضای کسب و کار بین‌المللی در چارچوب همکاری‌های منطقه‌ای می‌دانند، اقدام به تامین و ایجاد زیرساخت‌های جاده‌ای، ریلی، بندری و سایر زیرساخت‌های لازم با مشارکت متمرکز تمامی نهادهای همکار و همسو می‌کنند؛ اما در ایران عزیز ما این مهم چگونه رقم خورده است؟
تشکیل مناطق آزاد؛

تجربه جدید در وزارت اقتصاد

یکی از نکات برجسته و مهم درخصوص رای نمایندگان به این لایحه و به تعبیری عدم کارشناسی دقیق درخصوص این موضوع، ماهیت واگذاری مناطق آزاد کشور از حیث شرح وظایف و قوانین حاکم بر آن در تضاد با رویکرد وزارت اقتصاد در حوزه مالیاتی و گمرکات است که این موارد باعث ایجاد نگرانی شدید در سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور درخصوص آینده تصمیمات بر عملکرد مناطق آزاد شده است.
بانک؛

شورایعالی مناطق آزاد پشتوانه فعالیت‌های این مناطق است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: رسیدن کامل به اهداف مناطق آزاد زمانی محقق می شود که پشتیبانی تمامی اعضاء شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی را با خود به همراه داشته و در عین حال اجرای برنامه ها و فعالیت های مناطق آزاد با هماهنگی این اعضاء است.
توسعه مناطق آزاد و بدتر شدن زندگی مردم؛

اصرار دولت به گسترش مناطق آزاد/ شلیک به اقتصاد ملی ادامه می‌یابد؟

برخی از وزرای دولت تدبیر، نمایندگان مجلس و کارشناسان عملکرد مناطق آزاد را عمیقا نامطلوب ارزیابی می‌کنند اما دولت با بی‌اعتنایی، پیشنهاد افزایش مناطق آزاد را به مجلس داده و همچنان بر این پیشنهاد خود مصمم است.
اینفوگرافیک؛

اشتغال ایجاد شده در مناطق آزاد در سال۱۳۹۵

میزان اشتغال ایجاد شده در مناطق آزاد در سال 1395
دبير شوراي عالي مناطق آزاد تشريح كرد؛

دو اولويت مناطق آزاد كشور

دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي کشور گفت: جذب سرمايه گذاري خارجي و داخلي و توسعه صادرات کالاهاي غيرنفتي دو اولويت مهم مناطق آزاد کشور در چهار سال آينده است.
عضو کمیسیون صنایع:

لایحه افزایش مناطق‌آزاد در گام اول رد شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رد لایحه افزایش مناطق آزاد در کمیسیون فرعی صنایع و معادن خبر داد و گفت: دولت اگر نتواند توجیه خوبی برای افزایش مناطق آزاد ارائه کند، رای آوری این لایحه در صحن علنی بسیار سخت خواهد شد.
با حکم مشاور رییس جمهور؛

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد

با حکم «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «سیروس عیدی پور» به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد.
تاثیر مناطق آزاد در اقتصاد؛

دروازه واردات یا سکوی اقتصاد سالم؟

استفاده از مناطق آزاد کشور جهت توسعه صادرات و بویژه صادرات مجدد بدلیل مهیا بودن مقررات تسهیل کننده و کاهش بروکراسی های اداری و خارج بودن از قلمرو گمرکی دارای اهمیت بسیار زیادی است كه اين امر با توجه به راهبرد کلان اقتصاد مقاومتی و نقش مناطق آزاد در تحقق آن و همچنین...
مناطق آزاد اقتصادی؛

پای لنگ مناطق آزاد در جذب سرمایه‌گذاری خارجی/ تغییر تعاریف آماری هم مشکل را حل نکرد

آمار نشان می‌دهد مناطق آزاد در ۸ سال منتهی به سال ۹۳، تنها موفق به جذب ۳ درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی در کشور شده‌اند و این در حالی است که در برخی کشورها نظیر فیلیپین این سهم به رقم محیرالعقول ۸۵ درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی رسیده است.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها