سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی:

افزایش مناطق ویژه، خیانت به کشور است

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: رأی نمایندگان به طرح افزایش مناطق ویژه، اتفاق بی‌سابقه و رفتاری خیانت‌بار در مجلس جمهوری اسلامی است.
معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر:

توسعه بندر با سرمایه‌گذاری هند به معنای واگذاری نیست

انتشار خبری از قول وزیر راه و شهرسازی در خصوص توسعه بندر چابهار توسط یک شرکت هندی و انعکاس آن در شبکه‌های اجتماعی با این مضمون که دولت قصد «واگذاری» بندر چابهار به هندی‌ها را دارد این روزها نگرانی‌هایی ایجاد کرده است اما معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد که در هیچ جای دنیا حاکمیت بنادر واگذار نمی‌شود؛ بنابراین راهبری بندر شهید بهشتی چابهار به معنی واگذاری اداره بندر به هندی‌ها نیست.
اباذر آذربون.کارشناس‌ارشد نظارت و ارزیابی عملکرد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد:

مناطق آزاد و ظرفیت کسب‌وکارهای الکترونیکی

مناطق آزاد در ایران مانند سایر کشور‌ها با رفع محدودیت‌های گمرکی و مالیاتی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شدند. این مناطق در ایران، خارج از قلمروی گمرکی هستند و به‌طورکلی در مبادلات بازرگانی با خارج از کشور از شمول مقررات صادرات و واردات مستثنا هستند. این موضوع می‌تواند موجب رونق هر کسب‌وکاری شود؛ ازجمله کسب‌وکارهای الکترونیکی.
ویژه مناطق آزاد؛

قاچاق به شیوه رسمی

توئیت قابل تامل دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در خصوص تصویب افزایش ۹۸ منطقه آزاد در مجلس.
مصطفی فتح‌الله‌زاده عنوان کرد؛

خریدهای هفتگی عراقیان در ایران مفت درمی‌آید

مسئول یکی از دفاتر مسافرتی در عراق و ایران می‌‌گوید: در حال حاضر روزی ۱۵۰ هزار نفر از عراقیان تنها برای خرید مایحتاج روزانه به منطقه آزاد اروند وارد می‌شوند، بازارها را خالی می‌کنند و شب مجددا از مرز به کشور خود بازمی‌گردند.
انجام اصلاحاتی در لایحه ایجاد مناطق آزاد؛

خلخال، کیاشهر و فریدن منطقه ویژه اقتصادی شدند

نمایندگان مجلس با انجام اصلاحاتی، مناطق ویژه اقتصادی تعیین شده در لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی را مورد بازنگری قرار دادند.
بر اساس مصوبه مجلس؛

98 منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی ایجاد می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از سه سال با ایجاد ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی و هشت منطقه آزاد تجاری - صنعتی موافقت کردند. لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری-صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی با ۱۴۱ رای موافق، ۷۵ رای مخالف و هفت رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
سلام امینی؛

نمایندگان مجلس با جزییات لایحه مناطق آزاد تجاری موافقت کردند

نماینده مردم ایلام ، مهران ، چرداول ، سیروان ، ایوان و ملشکاهی در مجلس شورای اسلامی از موافقت نمایندگان مجلس با جزییات ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و صنعتی که مهران نیز جزو این مناطق است، خبر داد
لاریجانی در صحن علنی مجلس؛

پیشنهادات ایجاد منطقه آزاد تجاری در صورت بار مالی قابل رسیدگی نیست

رئیس مجلس گفت: پیشنهادات برای ایجاد منطقه آزاد تجاری که بار مالی برای دولت داشته باشد، قابل رسیدگی نیست.
محمد فیضی‌ عنوان کرد؛

۲۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری غیردولتی در مناطق آزاد انجام شده است

فیضی می‌گوید: در حال حاضر در مناطق آزاد موجود در کشور 23 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری غیردولتی در 5 سال گذشته صورت پذیرفته است و برای 53 هزار میلیارد تومان دیگر نیز مجوز صادر شده است که در حال عملیاتی شدن است.
افزایش مناطق آزاد زیان بار است؛

رای مجلس دهم به نفع قاچاقچیان؟

نائب رئیس اتحادیه تولید وصادرات نساجی و پوشاک گفت: مناطق آزاد متاسفانه تا به امروز فقط نقش واردات کالای قاچاق را ایفا کرده اند و افزایش این مناطق در کشور باعث افزایش قاچاق خواهد شد.
یادداشت دكتر عبدالرسول خلیلی؛

توسعه مناطق آزاد، امنیت پایدار و رشد اقتصادی

حمایت از ایجاد مناطق آزاد در نواحی مرزی از دیدگاه‌های توسعه‌ای مبتنی بر عمران و آبادانی مناطق مرزی کشور است که با هدف‌گذاری اقلام وارداتی کشورهای همجوار به منزله بازار طبیعی ایران می‌توان ماهیت این مناطق را تغییر داد که علاوه بر اقتصاد تاثیرات مثبتی در زمینه فرهنگ و اجتماعات مناطق مرزی کشور دارد؛ نکته قابل‌توجهی که می‌تواند فصل مشترکی را بین موافقان و منتقدان ایجاد این مناطق در جهت امنیت پایدار و رشد پدافند غیرعامل منطقه‌ای از طریق اقتصاد به‌وجود آورد.
توکلی مطرح کرد؛

افزایش مناطق آزاد یعنی ظلم فاحش به تولید کشور

توکلی «ادامه روند فعالیت مناطق‌آزاد فعلی» و همچنین «افزایش مناطق‌آزاد» را ظلم فاحشی به اشتغال، تولیدکنندگان و مردم آن مناطق دانست و گفت: نه‌تنها موجودیت مناطق‌آزاد فعلی غلط است بلکه طرح افزایش این مناطق در مجلس هیچ ضرورتی ندارد.
موضوعي که همه طيف‌هاي اقتصادي درباره آن هم‌نظرند؛

مخالفت 30 اقتصاددان با لايحه افزايش مناطق آزاد و ويژه اقتصادي

30 اقتصاددان صراحتا مخالفت خود را با لايحه افزايش مناطق آزاد و ويژه اقتصادي مطرح کردند و البته پيش‌از‌آن هم وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه درباره افزايش اين مناطق، واکنش منفي نشان داده بودند.
نامه انجمن صنایع پوشاک به لاریجانی؛

مانع افزایش مناطق آزاد شوید

رئیس انجمن صنایع پوشاک ایران در نامه ای به رئیس مجلس با اشاره به ضربه ای که مناطق آزاد به تولید ملی پوشاک واردکرده اند، خواستار توقف بررسی لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مجلس شد.
اکبر افتخاری:

سامانه کشوری کسب‌وکار سککوک در مناطق آزاد مستقر شد

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از استقرار سامانه کشوری کسب‌وکار «سککوک» در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور:

آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه‌هاست

مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه‌هاست که ناآگاهانه حاشیه‌ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می‌کنند.
از منطقه ویژه؛

سند موافقت با تغییر رژیم حقوقی بندر امیر آباد

سند موافقت با تغییر رژیم حقوقی بندر امیر آباد از منطقه ویژه را در این خبر مشاهده کنید.
الزام ثبت سفارس در مناطق آزاد؛

تعلل 100 روزه دبیرخانه شورای‌عالی مناطق‌آزاد در اجرای مصوبه ارزی هیأت وزیران

با وجود آنکه بیش از 100 روز از الزام ثبت سفارش در مناطق آزاد می‌گذرد اما مرتضی بانک به تازگی اعلام کرده که از هفته آینده نظام ثبت سفارش بر اساس مقتضیات مناطق آزاد ایجاد می‌شود؛ بدون توجه به این نکته که بدون استقرار گمرک، ثبت سفارش معنایی ندارد.
خودزنی اقتصادی با اهرم مناطق آزاد؛

چشم انداز مناطق آزاد با واردات بی رویه شکست خورد/ قشم و کیش کانون دپوی کالای خارجی

سیاست های غلط اجرایی در مناطق آزاد موجب شده تا جزایر قشم و کیش به جای ایفای نقش احیاگر خود در امر اقتصاد کانون آسیب ها بشمار روند
صفحه  از ۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها