سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شورای عالی مناطق آزاد تصویب کرد؛

الحاق بنادر و شهر چابهار به منطقه آزاد

با تصویب توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار در شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی - صنعتی کشور، شهر چابهار، بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، شهر جدید تیس و اراضی مورد نیاز برای صنایع سنگین به محدوده منطقه آزاد چابهار ملحق می‌شود.در این باره مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: تحولات سال‌های اخیر در منطقه ضرورت توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار را برای اجرای مأموریت‌های اصلی این منطقه در توسعه اقتصادی کشور بیشتر کرده بود که دسترسی منطقه آزاد و صنایع مستقر در آن به بندر و اسکله جزو مهمترین این ضرورت‌ها بود و با اجرایی شدن این طرح، منطقه آزاد چابهار در اجرای مأموریت‌های اصلی خود در توسعه اقتصادی کشور قدرت و شتاب بیشتری می‌یابد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

برجام، انتخاب درستی برای سامان دادن مشکلات بود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه برجام انتخاب درستی برای سامان دادن مشکلات، بدون به خطر انداختن منافع ملی بود، اظهار کرد: در دو سال اول، ما رشد اقتصادی و ارتباطات بین‌المللی خوبی داشتیم و آمریکایی‌ها هم از این بابت نگران بودند.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش عنوان کرد؛

کیش صاحب بورس بین الملل می شود

کیش، یکی از مناطق آزادی است که درکنار گردشگری، در بخش‌های مختلف اقتصادی نیز فعال است و میلیاردها تومان سرمایه بخش خصوصی را جذب کرده است. با این حال در آستانه عید نوروز جنبه گردشگری این جزیره که رابطه مستقیمی نیز با اقتصاد این منطقه دارد، برجسته‌تر می‌شود. در واپسین روزهای سال 97، غلامحسین مظفری رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد کیش با حضور در مؤسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مؤسسه برنامه‌های این سازمان را تشریح کرد. براساس گفته‌های وی طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در تعطیلات نوروزی پیش رو تعداد مسافران ورودی به جزیره کیش حدود 34 درصد رشد خواهد داشت، اتفاقی که پیش درآمد آن درتعطیلات 22 بهمن ماه امسال با فرود روزانه 120 هواپیما دراین جزیره آغاز شد.
کارشناسان بررسی کردند؛

چرا فقط یک منطقه ویژه اقتصادی موفق بوده است؟

با توجه به معافیت ها و امتیازات مناطق آزاد، راه برای واردات بی رویه اجناس کیلویی از مُد افتاده خارجی به کشور باز شده است.
یک مقام مسئول مطرح کرد:

ترانزیت ١٨میلیارد دلاری از مسیرماکو بدون ارزش افزوده برای ایران

یک مقام مسئول بااشاره به اختصاص٧٠٠هکتار زمین برای احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و ترکیه گفت: ١٨میلیارد دلار کالا از مسیر ماکو ترانزیت می شود که به دلیل نبود زیرساخت،از آن بهره برداری نمی شود.
مشاور رئیس‌جمهور:

مبادلات تجاری و اقتصادی در مناطق آزاد مطابق قانون باید آزاد باشند

مشاور رئیس‌جمهور گفت: مبادلات تجاری و اقتصادی در مناطق آزاد مطابق قانون باید صددرصد آزاد باشند.
دپو در منطقه آزاد طبیعی است؛

دفاع مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از دپوی ۳۰۰۰ کانتینر قطعات خودرو

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان این‌که دپوی کالا در محدوده منطقه آزاد طبیعی است، گفت: دپوی کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد هیچ مشکلی ندارد، نمی دانم طرح این موضوع از چه بابی بوده است.
منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی؛

تفاوت منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی چیست؟

مهم ترین تفاوت های مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، تفاوت در مقررات روادید برای اتباع خارجی، خرده فروشی کالا و معافیت مالیاتی است.
با رایزنی مناطق آزاد و بانک مرکزی برای ورود کالا صورت گرفت؛

تغییر سهمیه ارزی صنایع

ترغیب و تشویق تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی مناطق آزاد در جهت توسعه کسب‌وکارهایشان وارد فاز جدیدی شد. معاون تولید، صادرات و فناوری مناطق آزاد از رایزنی با بانک مرکزی برای افزایش سهمیه تامین ارز واحدهای تولیدی و صنعتی مناطق آزاد و ویژه خبر داد. این در حالی است که روند سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های صنعتی مناطق آزاد در هشت‌ماه منتهی به آبان امسال از افزایش گرایش سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی حکایت دارد
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون:

65 درصد از ظرفیتهای سرمایه گذاری منطقه ویژه دوغارون خالی است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: تاکنون 35 درصد از ظرفیت های اقتصادی این منطقه مورد بهره برداری سرمایه گذاران قرار گرفته و 65 درصد آن خالی است.
بررسی توسعه چابهار؛

شیطنت پاکستان و رخوت ایران

بندر چابهار ایران آن‌قدر توانایی داشت که به‌عنوان موتور قطار توسعه شرق ایران -زمانی که هنوز بندرگوادر در حالت جنینی بود --شتاخته شودو به مثابه بندری با موقعیت فوق العاده قطب توسعه ایران نیز شود.
علی مصطفی زادگان مطرح کرد؛

افزایش محدوده مناطق آزاد، طعمه جدید زمین‌خواران

یک کارشناس مسائل اقتصادی با انتقاد از درخواست‌های کاذب برای گسترش محدوده برخی مناطق آزاد کشور،گفت:تلاش برای افزایش محدوده برخی مناطق،تنها یک طعمه برای زمین‌خواری است ونباید با آن موافقت کرد.
فرهاد دژپسند:

مناطق آزاد را باید آزاد گذاشت

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مناطق آزاد را باید آزاد گذاشت تا فراتر از موقعیت سرزمین اصلی امکان مبادلات تجاری و اقتصادی در محدوده آن فراهم شود.
مرتضی بانک:

واردات ٣هزار و ٢٠٠ قلم کالا از ثبت سفارش در مناطق آزاد معاف شد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه تا کنون ٨٠میلیون دلار برای ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد تخصیص داده شده است، گفت: ورود ٣هزار و ٢٠٠قلم کالا از ثبت سفارش در مناطق آزاد معاف شدن
منطقه آزاد ماکو؛

اشتهای سیری ناپذیر مناطق آزاد

با تایید هیات دولت، بخش‌هایی از محدوده شهرستان چالدران و خوی به منطقه آزاد ماکو الحاق شدند و برای تایید نهایی و انجام تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. این افزایش وسعت در حالی است که منطقه آزاد ماکو دارای 500 هزار هکتار است و به عنوان بزرگترین منطقه آزاد جهان به حساب می‌آید.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش:

امکان قاچاق در کیش وجود ندارد

غلامحسین مظفری گفت: قاچاق در کیش صفر و به تعبیری امکان قاچاق در این منطقه وجود ندارد.
با اصرار نمایندگان مجلس صورت گرفت؛

طرح جدید ایجاد 90منطقه ویژه اقتصادی

پس از ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به «لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی»، این لایحه توسط شورای نگهبان، به مجلس اعاده شد؛ با این وجود، متأسفانه هفته گذشته نمایندگان بدون توجه به این موضوع، طرحی را با عنوان «ایجاد 90منطقه ویژه اقتصادی» در نوبت رسیدگی صحن مجلس قرار دادند.
دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:

ایجاد 8 هزار شغل مستقیم در منطقه ویژه خلیج فارس

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تا سال ١۴٠۴ تعداد ٨ هزار شغل مستقیم صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ایجاد می‌شود؛ این در حالی است که هم اکنون بالغ بر ۱۲ هزار نفر در این منطقه و در حوزه های مختلف تولیدی و صنعتی مشغول فعالیت هستند.
مناطق آزاد در دوران تحریم؛

بررسی تغییر مکرر مقررات واردات در مناطق آزاد

نزدیک به سه دهه از تاسیس مناطق آزاد در ایران می‌گذرد، مناطقی که با هدف جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و همچنین افزایش و سهولت در جهت تولید با محوریت صادرات با استفاده از قوانین و مقررات این مناطق در کنار حذف بوروکراسی‌های پیچیده در سرزمین اصلی ایجاد شدند.با نگاهی به مصوبات سال۹۷ و تغییرات در قوانین درخصوص مناطق آزاد، به سادگی می‌شود به این یقین رسید که عدم شناخت از این مناطق یا دیدگاه‌ منفی برخی تصمیم‌سازان، چیزی جز محدود کردن مناطق آزاد کشور را در پی ندارد؛ ازجمله تحمیل فرآیند ثبت سفارش برای واردات در این مناطق که به واقع از ابتدای سال جاری تاکنون مصائب و مشکلات فراوانی را برای فعالان در مناطق رقم زده است؛ این در حالی است که پرچم نبود بوروکراسی‌ها و سهولت فرآیند تجارت در این مناطق همیشه در دست منتقدان بوده و با همین حربه گلوی مناطق آزاد را فشرده‌اند.
معافیت از ثبت سفارش واردات مواد اولیه در مناطق آزاد؛

اما و اگرها و 5 ابهام درباره معافیت جدید در مناطق آزاد

هیأت وزیران برای کمک به تولید و حفظ اشتغال، 1400 بنگاه تولیدی را در مناطق آزاد 7گانه از ثبت سفارش واردات مواد اولیه معاف کرد. شهرک‌های صنعتی سرزمین اصلی، 30برابر مناطق آزاد، دارای واحد تولیدی و 10برابر نیروی کار مناطق آزادند.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها