سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون امور حقوقی و مجلس مناطق ویژه اقتصادی؛

در مناطق آزاد چقدر قاچاق می‎‏شود؟

معاون امور حقوقی و مجلس مناطق ویژه اقتصادی گفت:به نظر می‎رسد برخی با طرح این موضوع که مناطق آزاد به عرصه‎ای برای کالای قاچاق مبدل شده‎اند در صدد نابودی این مناطق هستند. چنین اظهاراتی را باید به مثابه دادن آدرس‎های غلط تعبیر کرد.
رئیس شورای فعالان اقتصادی مناطق آزاد؛

گمرک باید پاسخگوی قاچاق از مناطق آزاد باشد/دلیل گردش 180درجه‌ای نظر برخی مجلسی‎ها درباره مناطق آزاد چیست؟

رئیس شورای فعالان اقتصادی مناطق آزاد، با بیان اینکه وقتی ۲۰ درصد اهداف اولیه مناطق آزاد هم محقق نشده چرا مجلس بدنبال ایجاد مناطق جدید است، گفت:گمرک باید پاسخگوی قاچاق کالای تجاری مناطق آزاد باشد چراکه در مبادی خروجی مناطق مستقر بوده است.
یک استاد دانشگاه خبر داد؛

اشتغالزایی سالانه هر منطقه آزاد؛ فقط ۱۵۰۰ نفر

یک استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به اینکه در کشور ما اقدام مناسبی برای دستیابی به راهبردهای تاسیس مناطق آزاد انجام نشده گفت: سهم هریک از مناطق در اشتغالزایی حدود 1500 نفر بوده که این تعداد 4 درصد اشتغال کل کشور را به خود اختصاص داده که برای مناطق آزاد که قطب اقتصادی و صنعتی کشورها محسوب میشود توجیه پذیر نیست.

اینفوگرافیک/ بندر چابهار در مسیر توسعه پایدار

از زمان امضای توافق‌نامه چابهار ۱۱۰ هزار تن گندم ترانزیتی کشور هندوستان به افغانستان از طریق بندر چابهار صورت پذیرفته است.
حصر اشتغال در مناطق آزاد!

مردم بومی از درآمدهای میلیاردی اقتصاد آزاد بی‌نصیب هستند

پژوهشگر توسعه پایدار، ضمن انتقاد از عملکرد مناطق آزاد در حوزه ایجاد اشتغال، گفت: به نظر می رسد هیچ دستگاهی بر روی فعالیت مناطق آزاد نظارت ندارد.
براساس ابلاغیه گمرک؛

سهمیه 134 میلیارد تومانی واردات پوشاک از مناطق آزاد در سال حمایت از تولید کالای ایرانی+ سند

براساس ابلاغیه گمرک واردات پوشاک از مناطق آزاد برای سه ماهه اول امسال علی الحساب معادل33 میلیارد و 600 میلیون تومان تعیین شده است که جمع آن در یک سال رقمی بالغ بر 134 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد بود.
کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

افزایش مناطق آزاد یعنی رسمیت بخشیدن به قاچاق کالا

یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: با توجه به آنکه مناطق آزاد تاکنون سودآوری شفافی نداشته است بنابراین وجود این مناطق و یا افزایش آنها جز هدر دادن منابع و باز کردن راه‌های جدید برای واردات و رسمیت بخشیدن به قاچاق کالا هیچ نقشی ندارد.
بانک مطرح کرد:

صادرات ۱۹ میلیاردی و اشتغال ۴۵۰ هزار نفری در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ۴۵۰ هزار نفر در مناطق آزاد مشغول به کار هستند و صادرات مجموع هفت منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی بین ۱۸ تا ۱۹ میلیارد دلار است.
مرتضی بانک مطرح کرد؛

جزئیات حمایت از کالای ایرانی در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تشریح جزئیات دستور کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی گفت: صادرات مناطق آزاد امسال به ۱.۵ میلیارد دلار می‌رسد.
نقوی حسینی؛

مناطق آزاد برای تولید داخل آسیب‌زا هستند/ نیازی به تصویب 8منطقه جدید نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مناطق‌آزاد در حال حاضر برای تولید داخل آسیب‌زا هستند، گفت: با توجه به اینکه مناطق‌آزاد فعلی خسارات زیادی برای اقتصاد کشور به دنبال داشته است، افزایش آنها منطقی نیست.
در انتقاد به لایحه مناطق آزاد؛

قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی به لاریجانی نامه نوشت

دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نامه‌ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار جلوگیری از تصویب لایحه مناطق آزاد شد و نوشت: «مناطق آزاد» به «مناطق قاچاق» تبدیل شده‌اند.
چگونگی اداره مناطق آزاد؛

صاحبان امضای مجاز در واگذاری زمین مناطق آزاد

برای شناخت بهتر فرآیند تصمیم‌گیری در واگذاری زمین در محدوده مناطق آزاد، لازم است که نخست اشاره شود قانون چگونگی اداره مناطق آزاد در سال 1372 به تصویب مجلس رسید و در حال حاضر هفت منطقه آزاد فعال، بر اساس این قانون اداره می‌شوند که عبارتند از مناطق آزاد کیش، قشم، چابهار، ارس، اروند، انزلی و ماکو. هدف مشترک از تشکیل این مناطق، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با هدف افزایش تولید و اشتغال است.
آقازاده‌ها اين‌بار به‌دنبال مناطق آزاد جديد؛

تأسیس ٢٠ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی جدید در کشور

هشت منطقه آزاد و ١٢ منطقه ویژه اقتصادی جدید تأسیس می‌شوند؛ این خبری بود که مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، داد تا مشخص شود نه‌تنها نمایندگان مجلس و دولت توجهی به سرنوشت و وضعیت مناطق آزاد و ویژه فعلی ندارند، بلکه علاقه‌ای به تجدیدنظر در اقدامات گذشته با درس‌گرفتن از تجربیات پیشین نیز نشان نمی‌دهند.
سکوی صادرات یا حفره واردات؛

آقازاده‌ها اين‌بار به‌دنبال مناطق آزاد جديد

هشت منطقه آزاد و ١٢ منطقه ویژه اقتصادی جدید تأسیس می‌شوند؛ این خبری بود که مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، به ایسنا داد تا مشخص شود نه‌تنها نمایندگان مجلس و دولت توجهی به سرنوشت و وضعیت مناطق آزاد و ویژه فعلی ندارند، بلکه علاقه‌ای به تجدیدنظر در اقدامات گذشته با درس‌گرفتن از تجربیات پیشین نیز نشان نمی‌دهند.
نسبت عجیب صادرات و واردات در مناطق آزاد؛

نقش مناطق آزاد در تحقق حمایت از کالا‌ی ایرانی

در صورت اتخاذ تدابیر هوشمندانه و عملیاتی کردن راهکارهای مقتضی در راستای تقویت تولید داخلی و حمایت ازکالای ایرانی، مناطق آزاد نیز می‌تواند به سکوی پرتابی در جهت شکوفایی اقتصادی مبدل شود.
سیدعلی موسوی خبر داد؛

صادرات ۱۵۰ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد اروند در سال ۹۶

معاون اقتصادی و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سال گذشته حدود ۱۵۰ میلیون دلار کالای صنایع و واحدهای تولیدی داخلی منطقه آزاد اروند به خارج از کشور صادر شد.
مدل97 اقتصاد ایران؛

مناطق آزاد و حمایت از کالای ایرانی

کلیدواژه اقتصاد ایران در سال 1397 حمایت از کالای ایرانی است که راهبردی برای توسعه صنعتی، رونق اقتصادی، تولید، ایجاد فرصت های شغلی و اشتغال به شمار می رود
نقش مخرب مناطق آزاد؛

تیغ مناطق آزاد بر گردن تولید ملی/ منطقه پردازش صادرات یا سکویی برای واردات

مناطق آزاد با وضعیت فعلی دروازه ای برای واردات و محل مساعدی برای قاچاق بوده و با گسترش پاساژهای رنگارنگ مملو از اجناس خارجی بر خلاف اهدافش خود نیز تبدیل به یک رقیب قدرتمند و نابرابر برای کالای داخلی شده است.
در گفت‌وگو با مرتضی بانک:

مشکلی با تصمیم مجلس نداریم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصمیم اخیر مجلس در ارتباط با نظارت و لحاظ بودجه این مناطق در قانون بودجه سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ را به منظور اعمال فشار و محدودیت بیشتر مناطق آزاد نمی‌داند.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد؛

عدم افزایش قیمت نوروزی هتل‌های کیش / پیش‌بینی ورود ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم امسال پذیرای ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی باشیم، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده قیمت اقامت در هتل در نوروز امسال افزایش پیدا می‌کند.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها