سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشکلات مناطق آزاد؛

محدوده‌های آزاد، به نام صادرات به کام واردات/ وقتی مناطق آزاد از هدف اصلی خود باز می‌مانند

یکی از اهداف راه اندازی مناطق آزاد اقتصادی، صادرات است، اولویتی که محقق نشده و به کانونی برای واردات مبدل شده اند.
بانک:

ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاری در مناطق آزاد را دنبال می کنیم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: برنامه های کلانی همچون ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در مناطق آزاد دنبال می کنیم .
مشکلات تشکیل مناطق آزاد ؛

محدودیت بیشتر در اختیارات

متاسفانه کشور ما به تبع بسیاری از کشورهای جهان سوم، در عین حال که در بخش عمده‌ای از شاخص‌های توسعه‌ای کشور جزو کشورهای در حال توسعه ارزیابی می‌شویم، اما در بحث‌های مدیریتی و اقتصاد کلان در چارچوب فکری و عملکردی جهان سوم رفتار می‌کنیم.
لایحه ایجاد مناطق آزاد؛

درک ناصحیح از فلسفه مناطق آزاد

در تمامی نقاط جهان، ابتدا به ساکن، دولت‌ها به‌عنوان یک متولی که خود را موظف به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذار و رونق فضای کسب و کار بین‌المللی در چارچوب همکاری‌های منطقه‌ای می‌دانند، اقدام به تامین و ایجاد زیرساخت‌های جاده‌ای، ریلی، بندری و سایر زیرساخت‌های لازم با مشارکت متمرکز تمامی نهادهای همکار و همسو می‌کنند؛ اما در ایران عزیز ما این مهم چگونه رقم خورده است؟
تشکیل مناطق آزاد؛

تجربه جدید در وزارت اقتصاد

یکی از نکات برجسته و مهم درخصوص رای نمایندگان به این لایحه و به تعبیری عدم کارشناسی دقیق درخصوص این موضوع، ماهیت واگذاری مناطق آزاد کشور از حیث شرح وظایف و قوانین حاکم بر آن در تضاد با رویکرد وزارت اقتصاد در حوزه مالیاتی و گمرکات است که این موارد باعث ایجاد نگرانی شدید در سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور درخصوص آینده تصمیمات بر عملکرد مناطق آزاد شده است.
بانک؛

شورایعالی مناطق آزاد پشتوانه فعالیت‌های این مناطق است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: رسیدن کامل به اهداف مناطق آزاد زمانی محقق می شود که پشتیبانی تمامی اعضاء شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی را با خود به همراه داشته و در عین حال اجرای برنامه ها و فعالیت های مناطق آزاد با هماهنگی این اعضاء است.
توسعه مناطق آزاد و بدتر شدن زندگی مردم؛

اصرار دولت به گسترش مناطق آزاد/ شلیک به اقتصاد ملی ادامه می‌یابد؟

برخی از وزرای دولت تدبیر، نمایندگان مجلس و کارشناسان عملکرد مناطق آزاد را عمیقا نامطلوب ارزیابی می‌کنند اما دولت با بی‌اعتنایی، پیشنهاد افزایش مناطق آزاد را به مجلس داده و همچنان بر این پیشنهاد خود مصمم است.
اینفوگرافیک؛

اشتغال ایجاد شده در مناطق آزاد در سال۱۳۹۵

میزان اشتغال ایجاد شده در مناطق آزاد در سال 1395
دبير شوراي عالي مناطق آزاد تشريح كرد؛

دو اولويت مناطق آزاد كشور

دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي کشور گفت: جذب سرمايه گذاري خارجي و داخلي و توسعه صادرات کالاهاي غيرنفتي دو اولويت مهم مناطق آزاد کشور در چهار سال آينده است.
عضو کمیسیون صنایع:

لایحه افزایش مناطق‌آزاد در گام اول رد شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رد لایحه افزایش مناطق آزاد در کمیسیون فرعی صنایع و معادن خبر داد و گفت: دولت اگر نتواند توجیه خوبی برای افزایش مناطق آزاد ارائه کند، رای آوری این لایحه در صحن علنی بسیار سخت خواهد شد.
با حکم مشاور رییس جمهور؛

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد

با حکم «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «سیروس عیدی پور» به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد.
تاثیر مناطق آزاد در اقتصاد؛

دروازه واردات یا سکوی اقتصاد سالم؟

استفاده از مناطق آزاد کشور جهت توسعه صادرات و بویژه صادرات مجدد بدلیل مهیا بودن مقررات تسهیل کننده و کاهش بروکراسی های اداری و خارج بودن از قلمرو گمرکی دارای اهمیت بسیار زیادی است كه اين امر با توجه به راهبرد کلان اقتصاد مقاومتی و نقش مناطق آزاد در تحقق آن و همچنین...
مناطق آزاد اقتصادی؛

پای لنگ مناطق آزاد در جذب سرمایه‌گذاری خارجی/ تغییر تعاریف آماری هم مشکل را حل نکرد

آمار نشان می‌دهد مناطق آزاد در ۸ سال منتهی به سال ۹۳، تنها موفق به جذب ۳ درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی در کشور شده‌اند و این در حالی است که در برخی کشورها نظیر فیلیپین این سهم به رقم محیرالعقول ۸۵ درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی رسیده است.
بایدها و نبایدهای مناطق آزاد؛

چالش های مناطق آزاد تجاری در ایران

مناطق آزاد تجاری در ایران که با هدف توسعه تجارت، صادرات، اشتغال و سرمایه گذاری شکل گرفته اند به دلیل مشکلاتی چون کامل نبودن زیرساخت ها و پیچ و خم های اداری نتوانسته اند به اهداف مورد نظر دست یابند.
کریمی ؛

مناطق آزاد به محیطی مناسب برای قاچاق کالا مبدل شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نظارت بر مناطق آزاد به درستی صورت نگرفته و بهترین مکان برای ورود قاچاق کالا شده اند.
گزارشی از مناطق آزاد اقتصادی؛

نمره منفی مناطق آزاد در جذب سرمایه‌‌

در حالی مناطق آزاد جهان جایی برای جذب سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند که ایران از این اتفاق مثبت عقب مانده است.
مناطق آزاد اقتصادی؛

سهم کمتر از یک درصدی مناطق آزاد در صادرات کشور

مناطق آزادی که روزی با هدف تبدیل به سکو صادرات ایجاد شده بودند در سال گذشته سهمی کمتر از یک درصد از صادرات کشور داشتند.
معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت خبر داد؛

کاهش تخفیف سود بازرگانی واردات کالا در مناطق آزاد از ۱۵ درصد به ۲ درصد + سند

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت با ارسال بخشنامه ای به رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت کشور از کاهش تخفیف سود بازرگانی واردات کالا در مناطق آزاد از ۱۵ درصد به ۲ درصد خبر داد.
860 میلیون دلار صادرات از مناطق آزاد؛

معرفی 90 طرح پس از برجام به سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد گفت :در دورانی که کشور با تحریم روبرو بود سرمایه گذاران علاقه زیادی به مذاکره با ما نداشتند اما پس از برجام و فراهم شدن بسترهای مورد نیاز 90 طرح را در مناطق آزاد به سرمایه گذاران خارجی معرفی کردیم .
نمایی دروغین از رونق تجاری در کیش؛

آمارهایی که رونق اقتصادی را نشانه گرفته است

در حالی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش از اشتغالزایی ۶ هزار نفری در چهارسال دولت یازدهم دراین جزیره خبر داده است که طی سالهای گذشته بسیاری از واحدهای تجاری کیش با ورشکستگی و در نتیجه از دست دادن کسب و کارهایشان مواجه شده اند.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها