سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر حمل ونقل افغانستان؛

بیشترین واردات افغانستان از مسیر ایران

وزیر حمل ونقل افغانستان با بیان اینکه بیشترین واردات افغانستان از مسیر ایران صورت می گیرد، گفت: مقامات ارشد افغانستان برای مستثنا شدن بندر چابهار با آمریکا از تحریم های ایران، رایزنی کردند.
تعارض بخشنامه های گمرک با قانون؛

دربند مناطق آزاد

مناطق آزاد تجاری برخلاف اهداف مهمی همچون حمایت از تولید ملی، با اجرای بخشنامه‌ای کام واردکنندگان را شیرین می‌کند.
پمپئو خبر داد؛

آمریکا بندر چابهار را از تحریم‌ها معاف کرد

وزیر امور خارجه آمریکا از معافیت بندر چابهار از تحریم‌ها خبر داد و اعلام کرد که این اقدام در راستای کمک به توسعه اقتصادی افغانستان صورت گرفته است.
100 هديه به فراريان مالياتي؛

چطور نمايندگان مجلس 12 منطقه ويژه اقتصادي پيشنهادي دولت را به 103 منطقه افزايش دادند

آزاد، اما نه آن‌قدر که سهم ويژه ما ناديده گرفته شود». اين سياست نانوشته برخي سياست‌گذاران و قانون‌گذاران اقتصاد کشور در دهه‌هاي گذشته درباره بازار و اقتصاد ايران، حالا يک وجه ديگر از خود را در بازي شيرينِ تأسيس منطقه آزاد و ويژه اقتصادي نشان مي‌دهد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

پارسال فقط 1.2 میلیارد دلار کالا به مناطق آزاد وارد شد

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تعداد مناطق آزاد متصل به سامانه گمرکات کشور را چهار منطقه برشمرد و خبرداد که تا دو ماه آینده سه منطقه آزاد دیگر هم به سامانه گمرکات متصل خواهد شد.
اهمیت سواحل جنوب شرقی کشور ؛

ظرفیت‌ها و مزیت‌های سیاسی-اقتصادی سواحل جنوب شرقی ایران (مکران)

این مقاله تلاش دارد جایگاه سواحل جنوب شرق (سواحل مکران) را که بندر چابهار نیز در آن واقع‌شده است از منظر استراتژیک و ژئواکونومیک بررسی نموده و به تبیین مزیت‌های سیاسی-اقتصادی این منطقه برای جمهوری اسلامی ایران بپردازد.
مخالفت کارشناسان با افزایش مناطق؛

مناطق آزاد که نمره قبولی ندارند باید لغو مجوز شوند

کارشناسان معتقدند باید مجوز مناطق آزادی که در چند سال گذشته نتوانستند نمره قابل قبولی کسب کنند، لغو شود.
مرتضی بانک خبر داد؛

اشتغال 450 هزار نفر در مناطق آزاد و ویژه

مرتضی بانک گفت: دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفته است که بعد از اجرایی شدن برجام هیچ شعبه و یا بانک خارجی در مناطق آزاد ثبت نشده و در حال حاضر هم نمی توان انتظار داشت که یک بانک معتبر بین المللی در مناطق آزاد حضور پیدا کند اما می‌توان فعالیت را با حضور بانک‌های مورد تایید کشورها شروع کرد که در این راستا مذاکرات مختلفی صورت گرفته و امور در حال پیشروی است.
مرتضی بانک، مشاور رییس جمهور ؛

رایزنی با بانک‌های خارجی برای آمدن به ایران

مرتضی بانک گفت: دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفته است که بعد از اجرایی شدن برجام هیچ شعبه و یا بانک خارجی در مناطق آزاد ثبت نشده و در حال حاضر هم نمی توان انتظار داشت که یک بانک معتبر بین المللی در مناطق آزاد حضور پیدا کند اما می‌توان فعالیت را با حضور بانک‌های مورد تایید کشورها شروع کرد که در این راستا مذاکرات مختلفی صورت گرفته و امور در حال پیشروی است.
خانی خبر داد:

شناسایی سوء استفاده کنندگان از معافیت مالیاتی در مناطق ویژه و آزاد

مدیر کل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از شناسایی سوء ‎استفاده ‎کنندگان در مناطق ویژه و آزاد تجاری، صنعتی از معافیت ها و مشوق های مالیاتی خبر داد.
با امضای تفاهم نامه همکاریهای منطقه آزاد کیش و شستا؛

"منطقه آزاد کیش ، قطب مهم فعالیتهای اقتصادی و مالی شستا"

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) وسازمان منطقه آزاد تجاری کیش به منظور سرمایه گذاری های مشترک وتوسعه مناسبات دوجانبه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی:

افزایش مناطق ویژه، خیانت به کشور است

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: رأی نمایندگان به طرح افزایش مناطق ویژه، اتفاق بی‌سابقه و رفتاری خیانت‌بار در مجلس جمهوری اسلامی است.
معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر:

توسعه بندر با سرمایه‌گذاری هند به معنای واگذاری نیست

انتشار خبری از قول وزیر راه و شهرسازی در خصوص توسعه بندر چابهار توسط یک شرکت هندی و انعکاس آن در شبکه‌های اجتماعی با این مضمون که دولت قصد «واگذاری» بندر چابهار به هندی‌ها را دارد این روزها نگرانی‌هایی ایجاد کرده است اما معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد که در هیچ جای دنیا حاکمیت بنادر واگذار نمی‌شود؛ بنابراین راهبری بندر شهید بهشتی چابهار به معنی واگذاری اداره بندر به هندی‌ها نیست.
اباذر آذربون.کارشناس‌ارشد نظارت و ارزیابی عملکرد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد:

مناطق آزاد و ظرفیت کسب‌وکارهای الکترونیکی

مناطق آزاد در ایران مانند سایر کشور‌ها با رفع محدودیت‌های گمرکی و مالیاتی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شدند. این مناطق در ایران، خارج از قلمروی گمرکی هستند و به‌طورکلی در مبادلات بازرگانی با خارج از کشور از شمول مقررات صادرات و واردات مستثنا هستند. این موضوع می‌تواند موجب رونق هر کسب‌وکاری شود؛ ازجمله کسب‌وکارهای الکترونیکی.
ویژه مناطق آزاد؛

قاچاق به شیوه رسمی

توئیت قابل تامل دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در خصوص تصویب افزایش ۹۸ منطقه آزاد در مجلس.
مصطفی فتح‌الله‌زاده عنوان کرد؛

خریدهای هفتگی عراقیان در ایران مفت درمی‌آید

مسئول یکی از دفاتر مسافرتی در عراق و ایران می‌‌گوید: در حال حاضر روزی ۱۵۰ هزار نفر از عراقیان تنها برای خرید مایحتاج روزانه به منطقه آزاد اروند وارد می‌شوند، بازارها را خالی می‌کنند و شب مجددا از مرز به کشور خود بازمی‌گردند.
انجام اصلاحاتی در لایحه ایجاد مناطق آزاد؛

خلخال، کیاشهر و فریدن منطقه ویژه اقتصادی شدند

نمایندگان مجلس با انجام اصلاحاتی، مناطق ویژه اقتصادی تعیین شده در لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی را مورد بازنگری قرار دادند.
بر اساس مصوبه مجلس؛

98 منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی ایجاد می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از سه سال با ایجاد ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی و هشت منطقه آزاد تجاری - صنعتی موافقت کردند. لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری-صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی با ۱۴۱ رای موافق، ۷۵ رای مخالف و هفت رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
سلام امینی؛

نمایندگان مجلس با جزییات لایحه مناطق آزاد تجاری موافقت کردند

نماینده مردم ایلام ، مهران ، چرداول ، سیروان ، ایوان و ملشکاهی در مجلس شورای اسلامی از موافقت نمایندگان مجلس با جزییات ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و صنعتی که مهران نیز جزو این مناطق است، خبر داد
لاریجانی در صحن علنی مجلس؛

پیشنهادات ایجاد منطقه آزاد تجاری در صورت بار مالی قابل رسیدگی نیست

رئیس مجلس گفت: پیشنهادات برای ایجاد منطقه آزاد تجاری که بار مالی برای دولت داشته باشد، قابل رسیدگی نیست.
صفحه  از ۱۰
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها