سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خان کرمی خبر داد؛

پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شود

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: پیش فروش ۵۳ هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان نهایی و مدیریت بازار، از روز سه شنبه سوم مهر ماه به صورت اینترنتی آغاز و طی شش روز اجرا خواهد شد.
مرشدسلوک؛

خودروهای وارد شده با دلار ۴۲۰۰ تومانی بلاتکلیفند

رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل ابلاغ نشدن دستورالعمل اجرایی درباره چگونگی دریافت مابه‌التفاوت ارزی از خودروهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی، هنوز تکلیف این خودروها و زمان تحویل آن‌ها به خریداران مشخص نیست.
معضل کمبود در بازار همچنان پابرجاست؛

موبایل موجود نیست!

کمبود تلفن همراه در فروشگاه‏ها موضوعی است که در چند ماه اخیر به یکی از مسائل مهم در حوزه موبایل تبدیل شده است. مدتی است که بازار تلفن همراه با مشکلات عدیده‏ای در عرضه محصولات مواجه و صدمات این موضوع بالطبع گریبانگیر مشتریان و کاربران موبایل هم شده است. یکی از تبعات چشمگیر کمبود تلفن همراه در بازار، نوسان قیمت در فروشگاه‏ها است. این روزها هر فروشگاهی قیمت ویژه‏ خود را دارد و از آن مهم‏تر اینکه هر روز شاهد قیمت متفاوتی از موبایل‏های موجود در بازار هستیم.
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل:

گوشی موبایل ارزان نمی‌شود!/ قیمت‌گذاری برمبنای ارز ثانویه است

وی با بیان اینکه وزرای ارتباطات و صنعت در کمیته ای دراین باره تصمیم گیری خواهند کرد، گفت: ورود این تعداد گوشی به بازار و نیز گوشیهای توقیف شده می تواند تا حدودی وضعیت نابسامان بازار گوشی را بهتر کند اما این به معنای آن نیست که قیمتها ارزان شود. چرا که نرخ گوشی به ارز وابسته است و بسیاری از گوشیهایی که هم اکنون در بازار هستند با ارز آزاد وارد شده اند.
مرتضی یوسفی طهارم؛

پوشک و هوشک

اگر هوشکی (اندک هوشی) در نظام تدبیر و تصمیم گیری در مورد اقلام وارداتی و صادراتی بود . پوشک نمی توانست از طرفی موجبات نگرانی خانواده ها و از طرف دیگر باعث انبساط خاطر ما با تولید طنز شود . هرچند مانمی توانیم پوشک تولید کنیم ولی گویا درتولید طنز و تحقیر خودمان تبحر خاص داشته و مزیت مطلق داریم.
خودروی چینی به جای خودروی ثبت نامی؛

چشم طمع واردکنندگان خودرو به خودروهای پیش فروش شده + اسناد

این روزها گرانی و تورم خود را به هر بازاری کشانده اما یکی از بازارهایی که تورم را بیشتر از هر زمان دیگری احساس کرد بازار خودرو بود و با برهم خوردن عرضه و تقاضا در بازار، قیمت خودرو یکباره سر به فلک کشید.
آشفتگی بازار ؛

طرح لپ‌لپی فروش خودرو

بازار خودرو این روزها آنقدر برای «جریان نقدینگی» جذاب شده که بسیاری از شهروندان حاضرند در طرح‌های‌پیش‌فروش نامتعارف خودروسازان نیز شرکت کنند، حتی اگر علاوه‌بر قیمت و زمان دقیق تحویل، مدل خودرو نیز نامعلوم باشد. در طرح پیش‌فروشی که اخیرا یکی از خودروسازان داخلی به اجرا گذاشت، ۱۵ هزار نفر در آن شرکت کردند، بدون آنکه بدانند خودرو پیش‌فروش شده چیست و چه قیمتی دارد و دقیقا در چه تاریخی تحویل می‌شود. اینکه قیمت خودرو و حتی زمان تحویل آن مشخص نباشد، مواردی مرسوم در خودروسازی کشور به‌شمار می‌روند و مشتریان با آنها غریبه نیستند، با این حال مشخص نبودن نام و مدل محصول، بسیار نامتعارف بوده و بدعتی جدید در پیش‌فروش است.
بازار محرم در دست خارجی‌ها؛

در بازار فروش ابزار تکیه چه می‌گذرد؟

صبح زود است و مغازه‌های خیابان، تازه کرکره‌ها را بالا داده‌اند. یکی پیاده‌رو را جارو می‌کند و دیگری طبل‌ها را بیرون می‌چیند. پرچم‌ها از جلوی مغازه‌ها آویزان می‌شوند. مردم هم کم‌کم سر می‌رسند. در راسته خیابان ناصرخسرو از چندروز قبل از شروع‌ ماه محرم، مغازه‌ها که اکثرشان کت و شلوار‌فروشی هستند، تغییر کاربری می‌دهند و لوازم و ابزار عزاداری‌های محرم را می‌فروشند؛ البته بعد از عاشورا، دوباره یا پیراهن‌دوزی دکان‌ها به روزهای عادی برمی‌گردند و کت و شلوارها به‌جای پرچم‌های سیاه چیده می‌شوند. یکی فقط پیراهن مشکی می‌فروشد، یکی سنج و دهل، دیگری کلاهخود و شمشیر و لباس‌های تعزیه. کم‌کم خیابان شلوغ‌تر می‌شود. پرهای رنگی از همه‌جا آویزان است و پارچه‌نوشته‌ها همه جا را گرفته‌اند. جلوی هر مغازه نیز عده‌ای جوان ایستانده‌اند و قیمت می‌پرسند. زن‌ها و مردهای سن و سال‌دارتر هم بیشتر دنبال پارچه‌هایی با نوشته‌های زر هستند که برای مراسم خود استفاده کنند.
آشفتگی بازار خودرو؛

پیش فروش خودروسازان و استانداردهایی که بلاتکلیف است

این روزها در حالی بحث پیش فروش خودروسازان برای کاهش حباب قیمتی در نظر گرفته شده است که هنوز تکلیف استاندارد برخی از آنها مشخص نیست و حتی ممکن است خریداران چندی بعد با مشکل شماره گذاری روبرو شوند.پیش فروش خودروهای سایپا در حالی به انجام رسید که شهریورماه پارسال رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به ایرنا گفت: گروه خودروسازی سایپا به این نتیجه رسیده است که دیگر تولید خودرو پراید با استانداردهای 25 سال پیش پاسخگوی نیاز امروز نیست و خروج آن را از چرخه تولید در دستور کار قرار داده است.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو؛

پشت پرده ممنوعیت واردات خودرو چیست؟

اگرچه طی روزهای گذشته بر اساس نامه‌نگاری وزارت صمت با رییس جمهور، زمزمه آزادسازی واردات خودرو بین مردم پیچیده بود اما حالا مشخص شد که با این کار مخالفت شده است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو این ممنوعیت را تاوان افشاگری از فساد موجود در وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت عنوان می‌کند.
کیفیت پایین خودرو‌های داخلی؛

علت کیفیت پایین خودرو‌های داخلی چیست؟

پایین بودن کیفیت خودرو‌های داخلی، از معضلاتی است که تقریبا اکثریت قریب به اتفاق مشتریان و متقاضیان خودرو بر روی آن اتفاق نظر دارند.
ارزش صادرات کفش ایران ؛

عراق و اقغانستان چقدر کفش ایرانی می‌خرند؟

ارزش صادرات کفش ایران به دو کشور عراق و افغانستان و سهم این دو کشور از کل صادرات کفش ایران از سال ۱۳۹۳ تا ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ اعلام شد
بازار محرم در دست خارجی‌ها؛

در بازار فروش ابزار تکیه چه می‌گذرد؟

در راسته خیابان ناصرخسرو از چندروز قبل از شروع‌ ماه محرم، مغازه‌ها که اکثرشان کت و شلوار‌فروشی یا پیراهن‌دوزی هستند، تغییر کاربری می‌دهند و لوازم و ابزار عزاداری‌های محرم را می‌فروشند؛ البته بعد از عاشورا، دوباره دکان‌ها به روزهای عادی برمی‌گردند و کت و شلوارها به‌جای پرچم‌های سیاه چیده می‌شوند. یکی فقط پیراهن مشکی می‌فروشد، یکی سنج و دهل، دیگری کلاهخود و شمشیر و لباس‌های تعزیه.
سانتافه ۵۲۰ میلیون و تیبا ۴۰ میلیون تومان؛

تب خودرو پایین نیامد

هرچه هست، در حال حاضر سانتافه با قیمتی برابر با ۵۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رود و توسان هم ۴۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. سوناتای هیبرید و النترا هم به ترتیب ۴۵۰ و ۳۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند. در خانواده کیا هم سورنتو ۵۳۰ میلیون تومان قیمت دارد و برای خرید اسپورتیج نیز باید ۴۸۰ میلیون تومان هزینه کرد.
مافیای خودرو؛

معرفی خانواده‌های واردکننده خودرو

وقتی پشتیبان سایت ثبت سفارش و یک واردکننده هردو یک سهامدار مشترک دارند.
گمرک:

واردات خودرو فعلا ممنوع !

گمرک ایران در تشریح توصیه های گمرکی به واردکنندگان تاکید کرد: واردات خودرو فعلا ممنوع است و مصوبه جدیدی در این خصوص به گمرک ابلاغ نشده است.
امان از حباب قیمتی؛

بلاتکلیفی پیش فروش خودروسازان و استانداردهایشان

این روزها در حالی بحث پیش فروش خودروسازان برای کاهش حباب قیمتی در نظر گرفته شده است که هنوز تکلیف استاندارد برخی از آنها مشخص نیست و حتی ممکن است خریداران چندی بعد با مشکل شماره گذاری روبرو شوند.
گرانفروشی بی پایه؛

قیمت نجومی پراید در دیجی کالا

گرانفروشی دیجی‌کالا انتقادات بسیاری را به همراه داشته و بهانه گرانترشدن کالا‌ها در بازار را نیز ایجاد کرده است.در حالی که قیمت انواع پراید در بازار طیق اعلام منابع رسمی و مشاهدات عینی، اختلافی بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومانی با نرخ کارخانه دارد، قیمت این محصول در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا بین ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان گرانتر از قیمت کارخانه در معرض فروش قرار داده شده است.
روند تأمین کالاهای اساسی؛

چرا کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا ۵۱درصد گران شدند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجود آنکه در 5ماه گذشته نزدیک به 21هزار میلیارد تومان یارانه ارزی برای واردات کالاهای اساسی پرداخت شده اما نرخ‌‌ برخی از این کالاها در فاصله‌ 21هفته‌ از شروع سیاست‌های ارزی، حتی تا 51دصد افزایش یافته است.ارزیابی شاخص قیمت سالانه این کالاها نیز آمارهای امیدوارکننده‌ای را منعکس نمی‌کند اگرچه که واردات این کالاها تا پیش از سیاست ارزی نیز از ارز یارانه‌ای بهره می‌بردند. بدین ترتیب خانوارهای ایرانی برای تهیه سبد معینی از برنج خارجی، تخم مرغ، گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت مرغ، شکر و چای در هفته منتهی به نهم شهریورماه سال‌جاری نسبت به سال گذشته به ترتیب 40، 51، 37، 36، 34، 21 و 22 درصد هزینه بیشتری پرداخت کرده‌اند.
سبحانی‌فر خبر داد؛

مجلس با رفع توقف ثبت سفارش خودرو موافقت نمی‌کند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برخی در مجلس در پی در دستور قرار دادن طرح رفع توقف ثبت سفارش خودرو هستند اما بعید می‌دانم قاطبه نمایندگان مجلس با آن موافقت کنند.
صفحه  از ۴۲
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها