سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ننه مسطوره، پیرترین زن دنیا؛

پیرترین زن جهان در روستای شریف کندی بیجار

ننه مسطوره، پیرترین زن دنیا که از قلم گینس جا افتاده است .
با کاهش نرخ رشد جمعیت؛

سبقت سالمندی از آموزش‌های اجتماعی

جامعه ایرانی با گام‌هایی شتابنده به سمت سالمندی پیش می‌رود و طولی نمی‌کشد که سالمندی پدیده‌ای غالب و مشکل‌آفرین برای جامعه می‌شود، به نظرمی‌رسد سلامت سالمندی در کشور در شرایط کنونی به آگاهی جامعه از مسیر آموزش در حوزه‌های مختلف و تقویت زیرساخت‌های مرتبط برای افزایش مشارکت اجتماعی سالمندان نیازمند است.
کارشناس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه؛

بحران سالمندی در پیش است؟

حجم، نرخ رشد و ساختار سنی جمعیت کشور از دهه ۶۰ تاکنون تحولات شگرفی را پشت سر گذاشته است. پس از تجربه انفجار موالید در دهه ۶۰ و افزایش نرخ باروری به حدود ۶ فرزند که موجب پهن شدن قابل توجه پایه هرم سنی جمعیت کشور شد، نرخ باروری کل در روند کاهشی شدید طی یک دوره ۱۵‌ساله به حدود ۲ فرزند در سال ۱۳۷۹، کاهش یافت. سپس در دهه ۹۰- ۱۳۸۰ نرخ باروری در حدود ۹/ ۱ فرزند تثبیت شد.
دکتر حریرچی:

نادیده گرفته نشدن توسط فرزندان،مهم ترین نیاز سالمندان است

یک جامعه شناس معتقد است فرزندانی که از توانایی مالی مناسبی برخوردار هستند نباید والدین خود را به خانه سالمندان منتقل کنند بلکه بهتر است برای آن ها خانه ای در نزدیک محل زندگی خودشان در نظر بگیرند و خودشان امور روزمره والدین خود را انجام دهند، در صورت داشتن مشغله، می توانند امور والدینشان را به یک پرستار محول کرده و هر روز به آن ها سربزنند.
تغییرات جنسیتی در هرم سالمندی کشور ؛

آینده در مسیر زنانه شدن سالمندی

مرگ شوهر، 16 سال است که سرنوشت‌شان را به هم گره زده. مادر 110ساله و دختر 70 ساله‌اش. مادر، موهای جوگندمی‌اش را کوتاه کرده و چند تار موی حنایی در موهای سرش هویداست.
قصری دلگیر برای پایان زندگی؛

ساعاتی در مراکز لاکچری نگهداری از سالمندان

مراکز نگهداری از سالمندانی وجود دارند که بابت نگهداری از والدین سالخورده مبالغ هنگفتی دریافت می کنند و در عوض خدمات هتل های پنج ستاره را ارائه می دهند.
به مناسبت روز سالمند؛

بازي سنتي ، نجفي شهردار تهران در حاشيه مراسم روز سالمند

شهردار تهران در روز سالمند، در بازی سالمندان شرکت کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

رشد فزاینده جمعیت سالمندی طی سال‌های آینده/تدوین سند سالمندی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:در سرشماری سال ۹۰نرخ جمعیت بالای ۶۰ سال ۸.۳ درصد بود اما این رقم در سرشماری سال 95 به 9.3 درصدافزایش یافته که متأسفانه در بعضی از استان‌ها این نرخ از متوسط جهانی بالاتر رفته است.
افزایش میانگین سالمندی ایرانیان؛

۳۳ سال تا رکوردزنی ایران در سالمندی

ایران در حال پیر شدن است؛ از اعلام این نگرانی مدت‌ها است که می‌گذرد و هرچند وقت یکبار نیز درباره آن هشداری داده می‌شود، اما هنوز برنامه‌ای جامع که نظر همه دست‌اندرکاران و دستگاه‌های مسوول برای حمایت‌های اجتماعی از جمعیت سالمندان آینده ایران را تامین کند، تدوین نشده است.
سلمان نژاد:

سند جامع سالمندان تدوین شده است

سن تقریبی سالمندان ۶۰ است و پراکندگی بیش از نه درصد جمعیت را تشکیل می دهد و پنجره جمعیتی کشور در حال بسته شدن است، ما در کشور ۷۰ درصد جمعیت ۱۵ تا ۶۰ سال فعال داریم.
آمارها خبر می دهند؛

افزایش ۱.۵برابری «سالمندان» در یک دهه اخیر

طبق آمار موجود سالمندان کشور در یک دهه اخیر یک و نیم برابر شده‌اند و در میان آمار زنان سالمند بیش از مردان است.
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد:

پاسخ به تمام نیاز‌های سالمندان از عهده سازمان بهزیستی خارج است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی کشور قادر نخواهد بود به تنهایی تمام نیاز‌های قشر سالمند کشور را برطرف کند.
«زنان سالمند» پديده اجتماعي غالب دهه‌هاي آينده؛

آمار چند برابري زنان سالمند تنها/30 درصد سالمندان فقيرترين اقشار جامعه‌ هستند

سالمندي به سمت زنانه شدن پيش مي‌رود؛‌ اين خود پديده‌اي است كه جدا از شتاب تغيير ساختار سني جامعه و 5/1 برابر شدن جمعيت سالمندان كشور طي يك دهه قابل بررسي است.
شیوع سالمندآزاری در کشورهای مختلف؛

سالمند آزاری چیست؟

امروز در دنیا فقط یک کشور وجود دارد که تعداد سالمندانش بیش از سی درصد کل جمعیت است، ژاپن. اما تا میانه قرن بیست و یکم کشورهای بسیاری بخصوص در میان کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی چنین نسبت جمعیتی خواهند داشت. ایران هم در کنار کره، چین، شیلی، روسیه، تایلند و ویتنام یکی از این کشورها خواهد بود.
همزمان با روز جهانی سالمندان؛

افزایش ۱.۵برابری «سالمندان» در یک دهه اخیر/ پیشی گرفتن آمار زنان سالمند

افزایش روز افزون شمار سالمندان در اکثر کشورها و لزوم توجه به تامین نیازهای این قشر موجب شد تا سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ با تشکیل شورای جهانی سالمندی، طرحی را جهت تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه کند که متعاقب آن، این شورا در سال ۱۹۹۰ روز اول اکتبر مطابق با ۹ مهرماه را «روز جهانی سالمندان» تعیین کرد.
امینی فرد با یادآوری روز جهانی سالمند:

۹.۴ درصد جمعیت کشور، سالمند است/ آمادگی مواجهه با بحران سالمندی را نداریم

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه ۹.۴ درصد جمعیت کشور سالمند است، گفت: هر چند تخمین زده می شود در سال ۱۴۲۵ تعداد سالمندان کشور حداقل به ۱۷ میلیون نفر برسد اما متاسفانه آمادگی لازم برای مواجهه با بحران سالمندی در کشور وجود ندارد.
15 آبان؛

آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان کشوری برای «بیمه تکمیلی»

بازنشستگان کشوری برای انصراف از بیمه تکمیلی و یا اضافه کردن نام خود به فهرست بیمه شدگان تکمیلی تا 15 آبانماه مهلت دارند.
کهولت سن؛

بحران کهنسالی دهه شصتی‌ها

همین حالا که تعداد جمعیت سالمندان به حد بحران نرسیده است، سازمان‌های بیمه‌گر از پرداخت حقوق آنها عاجزند، بنابراین نباید فراموش کرد که ادامه همین روند با افزایش جمعیت سالمندان، کشور را وارد فاز جدیدی از بحران می‌کند و نهادهای متولی از همین حالا باید به فکر باشند.
مــهارت سـلامت؛

سمعک زدن عیب نیست، نشنیدن عیب است

کسانی که در استفاده از سمعک کاهلی می کنند، ممکن است در اثر کم شنوایی، سلول های عصبی مغزشان به مرور تحلیل رود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور در افق ۱۴۳۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه جمعیت کشور ما به سمت سالمندی می رود، گفت: جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور در افق ۱۴۳۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها