سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشکلات سالمندان؛

۷۰۰ هزار سالمند ایرانی «دمانس» دارند

پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰، درصد سالمندان ایران به بیش از ۳۰ درصد برسد؛ بر این اساس درصد جمعیت سالمند در ایران از میانگین جهان و آسیا بیشتر و از هر سه نفر، یک نفر سالمند خواهد بود. از طرفی هم طبق پژوهش‌های انجام شده، آلزایمر هفت تا ۹ درصد سالمندان در سنین مختلف را درگیر می‌کند و به طور تخمینی، ۷۰۰هزار سالمند در ایران مبتلا به دمانس هستند.
معاون استاندار بوشهر؛

تغییر نگاه نسبت به سالمندان ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: سالمندی ناتوانی و پایان راه نیست و تغییر نگاه نسبت به سالمندان در جامعه ضروری است.
حج درکهریزک؛

طواف کعبه نمادین در آسایشگاه کهریزک

مراسم حج سالمندان صبح امروز ۳۱ مرداد، به صورت نمادین در آسایشگاه کهریزک برگزار شد.
قائم مقام مرکز آموزشی علمی کاربردی کهریزک:

مشکل تامین داروی سالمندان و بیماران خاص در کهریزک

قائم مقام مرکز آموزشی علمی کاربردی کهریزک با اشاره به اینکه در تامین داروی سالمندان و بیماران خاص در آسایشگاه با مشکل مواجه هستیم، گفت: وزارت بهداشت، کهریزک را به عنوان مرکز درمانی نمی پذیرد.
احساس ناامنی و اضطراب؛

چرا وقتی پیرمی‌شویم نژادپرست می‌شویم؟

افراد سالمند نژادپرست‌تر هستند اما این بدان معنا نیست که آن‌ها متعلق به زمانی متفاوت از ما هستند.
نقشه‌ای برای عبور از وضعیت قرمز؛

نگاهی به چالش‌های پیش‌روی صندوق بازنشستگی

امروزه سالخوردگی جمعیت پدیده‌ای فراگیر و عظیم است که کل دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. به همین دلیل صندوق‌های بازنشستگی و بیمه با چالش ارائه خدمات مورد نیاز این جمعیت مسن بیش از پیش رو به رو هستند. اگر رسیدگی و اصلاحاتی در سیستم‌های بازنشستگی صورت نگیرد بسیاری از کشورها با سیلی از جمعیت مسن که نیازمند خدمات و مزایایی هستند روبه رو خواهند شد. مشکلاتی که مسن شدن جمعیت با خود همراه دارد برای تمام کشور‌ها یکسان است.
حال ناخوش بازنشستگان ایرانی؛

۷۷ درصد مستمری بگیران زیر خط فقر هستند

روزگار بازنشستگان ایران اصلا تعریفی ندارد و حال آنها ناخوش است . این روزگار ناخوش بازنشستگان و مستمری بگیران اگر در آینده بهتر می شد، شاید اندوه امروز به چشم نمی آمد . اما آمارهایی که مدیران سازمان متولی از امروز و فردای مستمری بگیران ارایه می کنند جز اندوه دستاوردی برای کهنسالان تهی دست ایرانی ندارد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۹.۳ درصد جمعیت کشور سالمند هستند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: حدود 7 میلیون و 300 هزار نفر که 9.3 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند سالمند هستند.
تفریح در زندگی سالمندان؛

دوره‌ای که باید تفریح می‌‌‌کردیم وقت نداشتیم

«خورشید دم ‌غروب، آفتاب صلات ظهر نمی‌شه؛ مهتابیش اضطراریه؛ بذارین حال کنه این دمای آخر. حال‌ووضع ترنجبین‌بانو عینهو وقت اضافی بازی فیناله؛ آجیل مشکل‌گشاشم پنالتیه. گیرم این‌جور وجودا موتورشون رولز رویسه، تخته‌گازم نرفته‌ن سربالایی زندگی‌و؛ دینام‌شون هم وصله به برق توکل؛ اینه که حکمتش پنالتیه.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی می‌گوید؛

نگرانی نسبت به افزایش سالمندآزاری در جامعه

بررسی‌های آماری حکایت از افزایش تعداد سالمندان کشورمان در یکی، دو دهه آینده دارد و همین موضوع نگهداری و ارائه خدمات به سالمندان را در کشورمان به موضوعی جدی تبدیل کرده است اما همزمان با جدی شدن این بحث مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی از رشد سالمندآزاری و نگرانی نسبت به شکل‌گیری چالش جدید در کشور خبر می‌دهد. اگر چه هنوز در کشور ما سالمندان زیادی توسط فرزندانشان نگهداری می‌شوند
سالمندان ایرانی در ترازوی آمار؛

12سال دیگر18درصد جمعیت ایران را کهنسالان تشکیل می دهند

در ۳۰ سال آینده سالمندان حدود 0 2 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند . سازمان بهداشت جهانی تخمین زده تا سال۲۰۵۰ جمعیت سالمندان به ۲ میلیارد نفر برسد ) پیش بینی سازمان ملل برای این سال 1.۲ میلیارد نفر است ( . یعنی اینکه که به ازای هر ۵ نفر جمعیت دنیا یک نفر سالمند است. به این ترتیب نه فقط در کشورهای توسعه یافته که الان قریب به این نسبت سهم سالمندان است بلکه در کشورهای در حال توسعه نیز بخش بزرگی از جمعیت افراد را باالی ۶۰ سال تشکیل می دهند و هر سال نسبت آن افزایش پیدا می کند.
احساس مرگ‌زای تنهایی؛

نيما نريمان.دستیار پژوهشی علوم ‌اعصاب در کینگز کالج لندن

چند سال پیش در نزدیکی محل زندگی‌ام در جنوب لندن با خیریه‌ای محلی و کوچک با قدمتی بیشتر از ٢٠ سال آشنا شدم که هدفش کاهش تنهایی و انزوای سالمندان و کمک به افراد دچار بیماری‌های زوال ‌عقل (مانند آلزایمر و...) در آن منطقه بود. خیلی زود عضو این خیریه شدم. کار زیادی هم لازم نبود انجام دهیم: مثلا هفته‌ای يكي، دو ساعت وقت بگذاریم، به خانه یکی از سالمندان محل برویم و گپی بزنیم، خاطراتشان را بشنویم، در کار خانه کمکشان کنیم، احیانا همراهشان بیرون برویم و خرید کنیم یا از اینترنت چیزی را که می‌خواهند سفارش دهیم و... . تجربه سازنده و لذت‌بخشی بود.

زن ایرانی تبار ۱۱۷ ساله، مسن ترین شهروند ارمنستان!

زن ایرانی تبار ۱۱۷ ساله، مسن ترین شهروند ارمنستان، زن ایرانی تبار ۱۱۷ ساله است!
شهر، پیری و چشمانی که هنوز منتظرند؛

تهران تاکنون برای شهروندان سپیدمویش چه کرده است؟

در ساختارهای اجتماعی‌مان باشگاه‌های مشاوره‌ای و تسهیل‌گری اجتماعی و مدنی با حضور سالمندان، ‌تعریف نشده و تنها بعضی از این افراد با توجه به علاقه شخصی در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد همکاری می‌کنند درحالی‌که نهادی مانند شهرداری می‌تواند به خوبی این فضا را برای سالمندان و در قالب نوعی کسب و کار فراهم کند
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران؛

متوسط هزینه یک بار بستری سالمندان یک میلیون و ۶۷۲ هزار تومان است/۱۶ درصد سالمندان نیازمند بستری

مرکز آمار ایران گزارش داد: متوسط هزینه‌‌ یک‌ بار بستری برای سالمندان بستری‌شده برابر با ١٬۶٧۲٬۴٢٠ تومان بوده که در مقایسه با سطح ملی یک‌ بار هزینه‌ی بستری (۱٬۴۴۶٬۲۱۴تومان) در سطح بالاتری قرار دارد.
رشد وسیع سالمندی در کشور؛

چالش سالمندی دهه شصتی‌ها

پیر شدن جمعیت کشور در 3دهه آینده موضوعی است که در سال‌های اخیر درباره آن صحبت‌های بسیاری شده و از همین حالا هشدارهای جدی نسبت به آغاز این دوران در کشور داده شده است.
یک متخصص طب سالمندان عنوان کرد؛

علائم استرس دوران سالمندی/نکات طلایی برای سلامت سالمندان

یک متخصص طب سالمندان گفت: در صورتی که استرس و اضطراب در دوران سالمندی تداوم پیدا کند و مقدار آن زیاد شود می تواند سالمندان را فرسوده و آسیب پذیر کند.
گزارش یورونیوز؛

سالمندان کدام کشورها بیشتر از خدمات بانکی آنلاین استفاده می‌کنند؟

بررسی‌های جدید نشان می دهد سالمندان دانمارکی با فاصله زیادی از سالمندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از خدمات بانکی آنلاین استفاده می‌کنند.
رئیس شورای دبیرخانه سالمندی؛

مردان سالمند در نه ماه اول امسال هشت برابر زنان سالمند ازدواج‌ کرده‌اند

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور: متأسفانه دلایل فرهنگی و مالی باعث می‌شود که مردان سالمند بیشتر از زنان شانس ازدواج داشته باشند. بعضاً مردان سالمند با اتکا به درآمدشان ترجیح می‌دهند با زنان جوان‌تر از خودشان ازدواج کنند و این یک فرهنگ غلط است. به طور کلی ازدواج سالمندی یک اتفاق خوب است اما به شرط اینکه مردان سالمند با زنانی که از خودشان بسیار جوان‌تر هستند ازدواج نکنند، چون در این صورت چنین ازدواجی یک معضل فرهنگی محسوب می‌شود.
ننه مسطوره، پیرترین زن دنیا؛

پیرترین زن جهان در روستای شریف کندی بیجار

ننه مسطوره، پیرترین زن دنیا که از قلم گینس جا افتاده است .
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها