سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مــهارت سـلامت؛

سمعک زدن عیب نیست، نشنیدن عیب است

کسانی که در استفاده از سمعک کاهلی می کنند، ممکن است در اثر کم شنوایی، سلول های عصبی مغزشان به مرور تحلیل رود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور در افق ۱۴۳۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه جمعیت کشور ما به سمت سالمندی می رود، گفت: جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور در افق ۱۴۳۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان ؛

ایران وارد مرحله‌ نخست سالمندی شد

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: هم‌ اکنون بیش از ۹درصد جمعیت کشور سالمند است که با این وضعیت، هم اکنون وارد مرحله‌ نخست سالمندی، یعنی جمعیت بین ۷ تا ۱۴ درصد سالمند شده‌ایم.
احمد دلبری :

تنها حدود ۲ درصد فرزندان، والدین «سالمند» خود را مورد حمایت قرار می دهند

رییس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با بیان آنکه بر اساس آمار سال گذشته 8.3 درصد از جمعیت کشور ایران را سالمندان بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند، افزود: با توجه به آمارهای امروزی در حوزه سالمندی می توان حدس زد که در سال ۱۴۰۴، ایران از نظر سالمندی در وضعیت خوبی قرار نخواهد داشت.
سالمندی بحران خواهد شد؛

معاون مرکز آمار ؛ افزایش خانوارهای تک‌نفره در ایران

معاون مرکز آمار ایران از افزایش خانوارهای تک نفره به دلیل بالارفتن تعداد افراد مجرد در کشور خبر داد و گفت: طی ۳۰ سال آینده جمعیت سالمند ایران رو به افزایش بوده و به بحران تبدیل می‌شود.
همایش «شاخص دیده بانی سلامت سالمندی» در تیرماه 96 برگزار می شود؛

بندپی: شاخص های دیده بانی سلامت در کشور مطلوب نیست

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همایش «شاخص دیده بانی سالمندی» در کشورهای منطقه، تیر ماه سال 96 به میزبانی سازمان بهزیستی کشور برگزار خواهد شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

۲۰ سال بعد تمام مهدکودک‌های ما باید به خانه سالمندان تبدیل شوند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسئله تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند ۲۰۳۰ گفت: این سند شاید الزام‌آور نباشد، ولی آبروبر است و کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به حساب می‌آید.
اینفوگرافی سالمندان:

خدمات ارایه شده به سالمندان در ایران و اروپا؟

اینفوگرافیک زیر تعداد سالمندان ایران در سال‌های اخیر، میانگین سنی جمعیت در کشورمان و اقدامات کشورهای مختلف را برای جمعیت سالمندشان نشان می‌دهد.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت:

تهیه سند ملی سالمندان / ایجاد مراکز توانبخشی در سطح شهر تهران

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: با همکاری بهزیستی، وزارت بهداشت و سازمان برنامه، سند ملی سالمندان تهیه شد؛ این سند مبنای اقدام ما برای سالمندان خواهد بود و فرصتی ایجاد می‌کند تا اشکالاتی که تاکنون در این زمینه وجود داشته حل شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سالمند در کشور داریم

رئیس سازمان بهزیستی از وجود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سالمند در کشور خبر داد و گفت: استراتژی مهم سازمان بهزیستی گسترش بنیاد فرزانگان است.
گزارشی از وضعیت نامطلوب مادی و معنوی سالمندان ؛

خونه مادر بزرگ کجاست؟

ایجاد رابطه فرهنگی بین نسل جدید و نسل قدیم از طریق رابطه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با نوه‌ها اتفاق می‌افتد و سالمندان از طریق این رابطه می‌توانند فرهنگ گذشته را به نسل جدید منتقل کنند. اما اگر این ارتباط وجود نداشته باشد، همه چیز به‌صورت مکانیکی پیش می‌رود و بچه‌ها در مهدکودک فرهنگ امروزی را یاد می‌گیرند و ارتباطی با گذشته خود برقرار نمی‌کنند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی خبر داد:

دخل و خرج خانه های سالمندان با هم نمی خواند

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: مبلغ 550 تا 600 هزار تومان به مراکز شبانه روزی سالمندان در ازای هر سالمند در ماه پرداخت می‌شود درحالی که قیمت تمام شده مخارج، یک میلیون و 200 هزار تومان است.
دروازه ورود به دنیای افسردگی؛

خانه سالمندان، خانه افسردگی

حضور سالمندان در بین فرزندان و نوه ها باعث انتقال تجارب به آنها و همچنین نشاط و سرزندگی سالمندان می شود.
مشکلات سند ملی سالمندی:

بیمه، خدمات اجتماعی و کمبود تخت‌ بیمارستانی، سه خلأ سالمندان

کمتر از یک ماه پیش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه پیاده روی بزرگ اعضای کانون‌های سالمندی تهران از تدوین سند ملی سالمندی با همکاری دستگاه‌های مختلف خبر داد.
لطفی مطرح کرد؛

عدم اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری از بازنشستگان قربانی تورم قوانین شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تورم قوانین در کشور موجب ایجاد شبهات در اجرای برخی از قوانین شده است.
فاطمه رهبر:

38درصد سالمندان تحت پوشش کمیته امداد ساکن مناطق شهری هستند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: 38درصد سالمندان تحت پوشش کمیته امداد ساکن مناطق شهری و62 درصد ساکن مناطق روستایی و محروم هستند.
وبلاگ " هنرمند باش "؛

احساس خوب را تجربه کنیم

فکرش رو بکن تو هفتاد یا هشتاد سالگی لذتی رو تجربه کنی و بعد با خودت بگی: اَه لعنتی چرا من این رو تا الان تجربه نکرده بودم!
روحانی در پیامی به همایش تکریم منزلت سالمندان مطرح کرد؛

اجرای مرحله اول طرح افزایش پلکانی مستمری در سال جاری/ ارتقاء کیفیت زندگی سالمندی در دستور کار دولت

رئیس جمهور سالمندان را الهام‌بخش خانواده‌ها، کانون‌های محبت و پیونددهنده نسل‌ها دانست و تاکید کرد که دولت یازدهم تمام تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند جامعه‌ای مناسب برای زندگی همه ایرانیان و از جمله سالمندان فراهم کند.
وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی «سالمند» خبر داد

تدوین سند ملی سلامت سالمندان

وزیر بهداشت در حالی از تدوین سند ملی سلامت سالمندان با همکاری دستگاه‌های مختلف خبر می دهد که گزارش‌های سازمان بهزیستی کشور تأکید می کند 1/9 دهم جمعیت کشور (حدود 6 میلیون نفر) را سالمندان تشکیل می‌دهند. بنابراین با توجه به سن امید به زندگی در کشور که به بالای 70 سال رسیده به نظر می‌رسد که در سال‌های آینده با پدیده سالمندی در کشور روبه رو باشیم که همین موضوع نیازمند برنامه‌ریزی جدی مسئولان کشور است.
به مناسبت 10 مهرماه، روز جهانی سالمند

اقامت سالمندان: خانه یا آسایشگاه؟

کاهش میزان مرگ ومیر، افزایش امید به زندگی، کنترل موالید و تحولات اقتصادی و اجتماعی در جوامع بشری امروز باعث افزایش روزافزون تعداد سالمندان شده است. سالم پیر شدن حق طبیعی تمام افراد است و نباید فقط به اضافه شدن سالیان عمر بسنده کرد بلکه باید به ارتقای کیفیت زندگی و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی توجه داشته باشیم و این موضوع برای آنان که عمری را مشغول خدمت به جامعه بوده اند یک رسالت ملی محسوب کرده و از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم. بنابراین مدیریت این موج برگشت ناپذیر و ارائه راهکارهای علمی و عملی جهت حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی واجتماعی آنان کاملاً الزامی و ضروری است. در صورت عدم تحقق سالمندی سالم، افزایش امید به زندگی و طول عمر بیشتر می تواند بی‌نتیجه و حتی برای فرد سالمند و جامعه امری مخاطره‌آمیز باشد. بنابراین ضرورت برنامه‌ریزی و به کارگیری سیاست های پیشگیرانه و درمانی برای حفظ و ارتقای سطح سلامت کاملاً الزامی است.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها