سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاهش روز افزون سن اعتیاد؛

هشدار واعظی درباره زنانه شدن اعتیاد

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه شاهد کاهش سن اعتیاد هستیم، گفت: زنان هم به این کار روی آورده اند و این موضوع در حال افزایش است.
ماده مخدری با موسیقی مخصوص؛

عوارض ماده مخدر «کمیکال»

از سال ۱۳۸۸ مسئولان مبارزه با مواد مخدر از ورود ماده جدیدی به نام مراسوئیت به ایران خبر دادند که بعدها به نام کمیکال شناخته‌ شد. این ماده مخدر از خانواده AM بوده که شواهد نشان می‌دهد توسط یک دختر از رژیم صهیونسیتی وارد ایران شد.
افزایش آمار مصرف مواد مخدر در کشور؛

ارزانی و در دسترس بودن عامل اصلی شیوع اعتیاد

در حالی در کشورمان بیش از 11 درصد تولید ناخالص ملی صرف مبازره با موادمخدر می شود که به نظر می رسد مبارزه با این بالای اجتماعی به این زودی ها به سرانجام نخواهد رسید.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ؛

نگرانی از افزایش ۴ درصدی تمایل به مصرف مواد مخدر

اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: یکی از چند گردش مهم مالی در دنیا، مربوط به مواد مخدر است و سودا گران مرگ در تلاش‌اند این روند را افزایش دهند و این آمار در ایران در حال افزایش است.
دکترناصرزاده

تاثیر مواد مخدر بر روی عملکرد جنسی

اگرچه در اوایل شروع مصرف مخدرها (تریاک، هروئین، مورفین، ترامادول، متادون و...) بطور موقت با کاهش سطح اضطراب، مشکل زودانزالی فرد بهبود می یابد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ :

پاتوق معتادان متجاهر جا به جا نشده است / به شرط داشتن محل بازپروری یک هفته ای معتادان تهران جمع می شوند

حدود چند هزار معتاد در تهران و در انظار عمومی به مصرف مواد مخدر مبادرت می کنند اما طی چند ماه گذشته پلیس تهران بزرگ از جمع آوری معتادین هرندی خبر داد. با این حال به نظر می رسد بسیاری از معتادین به سایر نقاط پایتخت رفته اند و از آن جمله می توان به تجمع برخی معتادان در بزرگراه مدرس و در نزدیکی میدان هفت تیر اشاره کرد.
در برنامه پرسشگر مطرح شد؛

۱۴ تا ۱۵ سالگی؛ سن مصرف تفننی سیگار

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه درس سواد رسانه‌ای در پایه دهم تدریس می‌شود ولی خوب است که چنین آموزش‌هایی از سنین پایین‌تر آغاز شود اظهار کرد: شمار مشاوران مدارس نیز باید افزایش یابد. ما در ائتلاف نماد، تربیت افراد چندظرفیته و ایده مددکار مدرسه را مطرح کردیم.
هشدار مصرف تفننی مواد مخدر ؛

لزوم فراگیر شدن نظام مرافب اجتماعی دانش آموزان

حبیب الله مسعودی فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، درباره آسیب‌های اجتماعی در جمعیت دانش‌آموزی گفت: جای اقدامات پیشگیرانه برای کودکان و نوجوانان خالی است. فراگیری مهارت‌های اجتماعی و سبک زندگی ایرانی اسلامی به گونه‌ای که منجر به تغییر رفتار شود بسیار مهم است.
استاندار یزد؛

طرح جمع‌آوري معتادان متجاهر با جديت اجرا شود

محمدعلی طالبی استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد گفت: ‌ضروری است طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر با جدیت اجرا شود تا پاکسازی کامل چهره شهر تداوم یابد.
اعترافات تکاندهنده ناپدری قاتل؛

در حمام شیر آب جوش را باز کردم و حدیثه را که قبلا دچارسوختگی بود سوزاندم

یازدهم دی سال گذشته زنگ تلفن قاضی ویژه قتل عمد مشهد به صدا درآمد و نیروهای اورژانس اجتماعی بهزیستی، از وضعیت وخیم کودکی سخن گفتند که توسط یک زوج جوان به مرکز درمانی منتقل شده بود.
مراکز بازپروری معتادان متجاهر شهرداری تهران؛

واگذاری مرکز بهاران به بهزیستی به صحن شورا کشیده شد

مراکز بهاران برای بهبودیافتگان و بازپروری معتادین متجاهر از سوی شهرداری تهران دایر شد. در این خصوص معاون فرهنگی شهردار تهران از واگذاری این مراکز به بهزیستی خبر داد. تفاهم‌نامه‌ای که به عقیده اعضای شورای شهر و شهردار تهران تخلف است.
مصرف ناس توهم می‌زاید؛

هیچ منع قانونی برای خرید و فروش و مصرف ناس وجود ندارد

با اینکه ناس ماده مخدر است و عوارض زیادی هم دارد، نه مردم و نه مبارزان با مواد مخدر انگار چندان آن را جدی نگرفته‌اند و پیدا کردنش در مغازه‌ها، دکه‌ها و عطاری‌ها سخت نیست.
بالاتر از سیاهی مصرف مواد مخدر کجاست؟

تریاک‌های سربی، شیشه‌های وایتکسی

اخبارش که به گوش‌ات می‌رسد، سرت سوت می‌کشد. شوخی نیست؛ طبق آخرین آمارها در کشور دو میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد وجود دارد و سن ابتلا به اعتیاد به ۱۹ سال رسیده است. اما گویا بالاتر از سیاهی هم رنگی هست؛ مخرب‌تر از مصرف مواد مخدر، وجود ناخالصی‌های همیشگی در آن است. به حدی که گفته می‌شود عملا مواد مخدر خالص وجود ندارد. از تولید کننده تا خرده فروش، هریک به سهم خود و برای سودی بیشتر، به ناخالصی آن می‌افزایند. حالا دیگر فقط مساله اعتیاد نیست. مساله عوارض ترکیباتی در مواد مخدر است که به عقل جن هم نمی‌رسد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد؛

لزوم اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر / ساماندهی ۹۰ درصد معتادان متجاهر تا سال آینده

سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به پیگیری اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر گفت: در صورت اصلاح این قوانین که به احتمال زیاد امسال انجام خواهد شد، حدود ۹۰ درصد معتادان متجاهر کشور ظرف امسال و سال آینده ساماندهی می‌شوند.
افزایش گردش مالی مواد مخدر ؛

اقتصاد مواد مخدر، یک اقتصاد در سایه اما بسیار پویاست

مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، محمد ترحمی در سومین نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان خبری هولناک و نگران‌کننده را اعلام کرد: «۱۶۷ هزار میلیارد تومان گردش مالی مواد مخدر است در حالی که بودجه کشور ۴۰۸ هزار میلیارد تومان اعلام می‌شود. اقتصاد مواد مخدر به مثابه یک اقتصاد در سایه اما بسیار پویاست.»
سردار مومنی:

افزایش ۵ درصدی گرایش به موادمخدر در کشور

دبیرکل ستاد مبارزه بامواد مخدر کشور گفت: گرایش به مصرف مواد مخدر در کشور۵ درصد افزایش یافته است.
مدیر درمانگاه مرکز ملی مطالعات اعتیاد:

نشانه های اختلالات روانی در سیگاری ها

اختلالات روانی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که در سطح جامعه به وفور یافت می شود و در شکل های مختلف خود را نشان می دهد، دلایل فراوانی در رابطه با ابتلای افراد به چنین اختلالاتی وجود دارد، یکی از این دلایل ارتباط مستقیمی است که افراد با بسیاری از مواد دخانی می گیرند.
بیات‌نژاد:

هپاتیت شایع‌ترین بیماری بین معتادان است

رئیس اداره‌کل بهزیستی استان تهران شایع‌ترین بیماری بین معتادان را هپاتیت و ایدز عنوان کرد و گفت: البته تعداد معتادانی که دارای بیماری خاص یا واگیردار باشند قابل توجه نیست.
معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا؛

80 درصد خانواده‌ها هیچ اطلاعی از مواد مخدر ندارند

معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: 70 تا 80 درصد خانواده‌ها هیچ اطلاعی از مواد مخدر ندارند و نمی‌توانند فرزندان خود را کنترل کنند و حتی شیوه برخورد را هم بلد نیستند.
مواد فروش ترک کرده:

مواد فروشی ارث پدری‌ام بود/ پدرم جان باخت؛ برادرم زندان افتاد و من فرار کردم

نامش محمد است و 22 سال سن دارد، فرزند چهارم خانواده است و 2 خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد، درس و تحصیلات را در مقطع راهنمایی رها کرد و پس از آن به کارهای خلاف روی آورد و در کنار پدرش دست به فروختن مواد زد.
صفحه  از ۲۹
نظرات و گلایه ها