سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سردار محمد مسعود زاهدیان:

بايد ساختار شهري در مناطق آلوده را براساس استانداردهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه تغيير دهيم

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه مقابله با مواد در کاهش آسیب های اجتماعی اثر گذار است ، گفت: پلیس در فرایند مبارزه با مواد مخدر، علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، رویکرد اجتماعی و فرهنگی را نیز دنبال می کند.
عوامل اعتیاد؛

جامعه پایانی بر اعتیاد زیر 18 ساله‌ها

تا یک دهه پیش آنها، نامرئی بودند؛ سایه بودند؛ رها شده بودند؛ نه آمار داشتند؛ نه حتی وجودشان تائید می‌شد؛ نه کسی برای نجات‌شان آستین بالا می‌زد؛ اما از قدیم گفته‌اند پذیرش، شرط اول تغییر است. مصداق این اصل، پذیرش آسیب کاهش سن اعتیاد در کشور و وجود نوجوانان معتاد از سوی متولیان درمان اعتیاد است که حالا باعث شده ساز و کاری جدید برای درمان زیر 18 ساله‌ها طراحی کنند.
دکتر حاجبی تشریح کرد؛

دو سیاست‌ وزارت بهداشت در حوزه "اعتیاد"

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاد، گفت: ظرفیت‌سازی نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در جوامع مختلف ایفا می‌کند.
مجید رضازاده خبر داد؛

راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه دانش‌آموزان

رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی از راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه دانش‌آموزان خبر داد و گفت: دانش آموزان معتاد از سوی مربیان پرورشی شناسایی و به مراکز درمان بهزیستی معرفی می‌شوند.
ساماندهی معتادان متجاهر؛

ساماندهی معتادان متجاهر بر عهده کدام نهاد است؟

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ستاد مبارزه با موادمخدر از روی اجبار مسئولیت درمان و نگهداری معتادان متجاهر را از سال ۹۱ به عهده گرفته است.
مراکز بهاران کارایی ندارند؛

وجود 25 هزار معتاد خیابانی در تهران

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رشد قابل توجه آمار معتادان خیابانی و خسارت 300 میلیارد تومانی که این افراد به جامعه وارد کرده اند نشان از ضعف دستگاه های مسئول شهری و خدماتی دارد.
شایع‌ترین آسیب‌ اجتماعی کشور؛

افزایش چند مصرفی در میان معتادان

اعتیاد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و شایع‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشور، بیشترین ظهور و بروز را در مناطق حاشیه‌ای، محلات ناکارآمد شهری، مناطق ویژه و سکونتگاه‌های غیررسمی داشته است. به عبارتی این مناطق به جولانگاه قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر تبدیل شده است؛
نماینده اهواز؛

در حوزه مبارزه با مواد مخدر انباشت قوانین داریم

در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر، انباشت قوانین را داریم و شاید یکی از مشکلاتی که در فرایندهای اجرایی کار در کشور مطرح است، همین بحث باشد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد:

شناسایی کلونی خرید و فروش نوزادان زنان معتاد در پایتخت

خرید و فروش نوزادان زنان معتاد به ویژه در محله شوش تهران از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تأیید شد. هر چند قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تأکید می‌کند که بحث خرید و فروش نوزادان زنان معتاد به آن کیفیتی که در گزارش‌ها مطرح می‌شود نیست و این پدیده منحصر به ایران نبوده و در خیلی از کشورهای دیگر هم دیده می‌شود.
کار زیاد، ناکارتان نکند!

هفت نشانه اعتیاد به کار

در اغلب موارد، مردم بر این باورند، ساعات طولانی کار چیز خوبی است و نشانی از اعتیاد به کار نیست در حالی که اکثریت مردم ممکن است برا این بارو باشند که، ضعف اعصاب، حملات اضطرابی و فرسودگی شغلی، تمام واقعیت برای افرادی است که به طور مداوم در کار خود متمرکز هستند.
محسن پرستاری:

معتاد و اعتیاد در گذر زمان

در این نوشته سعی بر آن داریم که مسئله اعتیاد و معتادی را در دو مقوله سنت و مدرنیته و البته بصورت طنز بررسی کنیم.
اینفوگرافیک؛

نگاهی به اعتیاد در ایران و جهان

در اینفوگرافیک زیر انواع مواد مخدر، میانگین سن معتادان و عوارض و پیامدهای ناشی از اعتیاد را می‌بینید.
پرویز افشار مطرح کرد:

50 درصد معتادان متاهل هستند/گردش مالی ۲ هزار میلیارد دلاری مواد مخدر در دنیا

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 50 درصد معتادان کشورمان متأهل و بیش از 55 درصد معتادان شاغل هستند. ضمن اینکه متأسفانه میزان اعتیاد در بین محیط‌ های کاری هم بالا است.
یک کارشناس آموزش و پرورش گفت:

لزوم ایجاد تالارهای گفت‌وگوی مجازی با موضوع مقابله با اعتیاد در بین‌ جوانان و دانش‌آموزان

یک کارشناس آموزش و پرورش گفت: ایجاد تالارهای گفت‌وگوی مجازی با موضوع پیشگیری و ضد الگو نشان دادن مصرف و خرید و فروش مواد مخدر صنعتی و شیمیایی می‌تواند در نهادینه شدن برنامه‌های پیشگیرانه موثر واقع شود.
علی مویدی عنوان کرد؛

آزادی یکی از بزرگترین قاچاقچیان موادمخدر/وجود مافیای متادون

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از بزرگترین قاچاقچیان موادمخدر که حکم اعدامش را دستگاه قضا صادر کرد، با قرار وثیقه آزاد شده است.
روایتی دردناک از فروش یک نوزاد؛

«خانه ارواح» کجاست؟

تنش هنوز درد می کند؛ نمی داند چه بلایی سر خود و فرزندش آمده، فکر انتقام یک لحظه رهایش نمی‌کند؛ حتی برای یک لحظه نگذاشتند کودک تازه متولدشده‌اش را در آغوش بگیرد؛ اکنون مجبور است دوباره به خانه ارواح برگردد تا خبری از کودکش بگیرد.
وزیر کشور خبر داد:

استقرارکارشناسان پولشویی بین‌المللی در ایران/پیگیری انتقال پول موادمخدر به بانک‌های اروپایی

وزیر کشور گفت: به کمک مالی زیادی برای مبارزه با مواد مخدر نیاز نداریم، اما اخیرا به ما قول داده‌اند در دفتر ایران، کارشناسان پولشویی بین‌المللی را مستقر کنند تا رد پول‌های کلانی که از راه فروش و ترانزیت مواد مخدر به دست می‌آید را گرفته و نسبت به بلوکه کردن آنها اقدام کنند.
مجید رضازاده:

افزایش تماس‌ با خط ملی اعتیاد درباره «الکل» / کلینیک تخصصی ترک الکل نداریم

رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به تماس‌های مرتبط با الکل با "سامانه خط ملی اعتیاد" اشاره و اظهار کرد: در طول سال‌ها شاهد رشد و افزایش تماس‌های مرتبط با الکل در سامانه خط ملی اعتیاد هستیم و تعداد افرادی که خواهان معرفی مراکز درمان ترک الکل هستند، افزایش یافته است.
به خاطر یک مشت مواد!

معامله با مادران معتاد بر سر جنین!

مادران باردار معتاد برای تامین مواد مخدر خود، بر سر جنینی که در شکم دارند معامله می کنند. رقم پرداختی به آنها اما به مراتب کمتر از مبلغی است که قبل از فروش به آنها وعده داده شده است.
تریاک، جایگزین شیر مادر شد؛

کودکانی که روزی سه وعده تریاک می خورند

مادر با خوراندن تریاک به پسر دو ساله و دختر چهار ماهه اش آن‌ها را معتاد کرده تا صدای گریه‌های آن‌ها آزارش ندهد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها