سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

۲۰ درصد معتادان تحصیلات عالیه دارند

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تمایل ۱۷ درصدی افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله به مصرف مواد مخدر خبر داد و گفت: همچنین ٢٧ درصد از افراد ١۵ تا ۶۴ سال نسبت به مصرف مواد مخدر نگرش مثبت دارند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر:

شگرد شبکه‌های اجتماعی در ترویج اعتیاد

کارشناسان ارشد حوزه انتظامی و مبارزه با مواد مخدر نسبت به نقش پررنگ شبکه های اجتماعی در اعتیاد جوان ها و تبلیغات دروغین آن ها هشدار می دهند.
استعمال دخانیات در ورزشگاه‌ها؛

«گُل‌»زنی روی سکو!

در کمال ناباوری استعمال مخدرهای دیگر چون حشیش و گل در بین تماشاگران حاضر در ورزشگاه به شکلی غیرقابل باور و نگران‌کننده گسترش پیدا کرده است!
رئیس سازمان بهزیستی تشریح کرد؛

چند درصد از خدمات بهزیستی در سال 97 به زنان معتاد اختصاص یافت؟

انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: با توجه به آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر از مجموع معتادان کشور، 10 درصد را زنان معتاد تشکیل می دهند.
فاطمه عباسی؛

معتادان بهبود یافته وام اشتتغال‌زایی دریافت می‌کنند

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از پرداخت وام اشتغال‌زایی به معتادان بهبود یافته که حداقل 6 ماه از مدت زمان پاکی آنها گذشته باشد، خبر داد.
پرویز افشار پاسخ داد؛

چرا معتادان ایرانی به سمت مصرف گل رفتند؟

«گُل» ماده جدیدی نیست؛ همان «ماری جوآنا»ست که حالا با رنگ و لعاب جدید و البته نامی وسوسه‌انگیز تر، جوانان را به سوی خودش می‌خواند. سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید در سال‌های گذشته «گل» جای مصرف «شیشه» را در سبد معتادان ایرانی گرفته است.
وزیر کار در بازدید از محله هرندی:

ضرورت تعامل سازمان‌ها برای بازگشت معتادان به زندگی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی صبح شنبه به همراه شهردار منطقه ۱۲ از محله هرندی بازدید کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران؛

تهران ۳۰۰ هزار معتاد دارد/تداوم جمع آوری معتادان متجاهر در سال۹۷

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه تهران حدود ۳۰۰ هزار معتاد دارد گفت: معتادان متجاهر تا پایان تعطیلات نوروزی در شهر رها نمی‌شوند.
وزیر کار در جمع خبرنگاران؛

چرخه مداخلات اعتیاد ناقص است/ لزوم سلب حضانت فرزنداز والدین معتاد

وزیر کار با اشاره به مساله اعتیاد در برخی مناطق تهران گفت: متاسفانه باید گفت چرخه مداخله ما ناقص بوده است.
رئیس مرکز درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت:

انتقاد رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی از درمان اجباری معتادان

رئیس مرکز درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: درمان اجباری اعتیاد اثربخشی ندارد و این فکر اشتباه است که فکر کنیم به اجبار به معتادان، خدمات ترک ارائه دهیم.
مویدی؛

همه حقایق را در مورد کراک به مردم نگفتیم

وجود و تردد خودروهای لوکس در خیابان های جنوب شهر می تواند نشانه ای از وجود قاچاقچیان موادمخدر باشد» این جمله را مردی می گوید که سالها رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر بوده و حالا شنیدن داستان اولین مواجه پلیس با مخدر شیشه از زبانش داستان جالبی است.
شکل اعتیاد در سال ۹۶؛

معتادان در ایران بیشتر چه موادی مصرف می‌کنند؟

در سالی که گذشت اخبار عجیبی در مورد اعتیاد منتشر شد؛ از خشن‌تر شدن معتادان تا افزایش مصرف گل بین دختران. وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر هم گفت: «.. بهترین راه مبارزه با اعتیاد معتاد نشدن است.»!
رفاه و آسیب های اجتماعی؛

وضعیت «مواد مخدر» در ایران پس از سه دهه

۳۰سال پیش قانون مبارزه با مواد مخدر به منظور پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با قاچاق مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیردارویی، اعم ازتولید، توزیع ،خرید، فروش و استعمال آنها در ستاد مبارزه با مواد مخدرتصویب شد؛ ستادی که ریاست آن برعهده رئیس‌جمهور است و این ستاد برای برنامه‌ریزی، نظارت، هماهنگی و پیگیری مسائل مرتبط با مقابله با عرضه مواد مخدر، پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و درمان آن از سال۱۳۶۷، با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام راه‌اندازی شد.
اینفوگرافیک؛

اعتیاد در ایران

بررسی وضعیت اعتیاد در ایران
رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد:

تریاک و گل صدرنشین مصرف مواد مخدر در کشور

رئیس سازمان بهزیستی گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود، تریاک با 53 درصد مصرف، صدرنشین مصرف مواد مخدر در کشور قرار دارد.
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر:

وجود بیش از ۱۰۰۰ معتاد متجاهر زن در تهران/ظرفیتی برای بازپروری زنان ایجاد نشده‌است

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با اشاره به وجود بیش از ۱۰۰۰ معتاد متجاهر زن در تهران گفت: طی دو ماه گذشته حدود ۱۵۰ معتاد متجاهر زن جمع‌آوری شده. هرچند تعداد این افراد کم است، اما مشکلاتشان بیش از مردان معتاد متجاهر است و دغدغه ما هم نسبت به آنها بیشتر.

پنج میلیون ایرانی الکلی هستند!

علی افراشته گفت: پنج میلیون ایرانی الکلی هستند!
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

تنها راه کنترل اعتیاد تمرکز بر پیشگیری است

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه تنها راه کنترل، مهار و مدیریت اعتیاد تمرکز بر پیشگیری است، گفت: اصلی‌ترین و ماندگارترین پیشگیری از اعتیاد را طرح توانمندسازی اعلام کرد که می‌تواند آینده کشور را در عرصه مقابله با مواد مخدر تضمین کند.
دانش‌آموزان انگلیسی در صدر استعمال مواد مخدر؛

بررسی مصرف مواد مخدر بین محصلان ۳ کشور

آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد دانش‌‌آموزان انگلیسی بیش از دانش‌آموزان هر کشور دیگری مواد مخدر مصرف می‌کنند؛ بیش از 40 درصد محصلان انگلیسی حداقل برای یک‌بار مصرف مواد مخدر و الکل را آزمایش کرده‌اند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

جزییات ورود بذر شاهدانه‌های تراریخته به کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بذر شاهدانه خوراکی به عنوان ماده غذایی در کشور ما وجود دارد و قیمتش بسیار پایین است. وقتی بذری از خارج و با قیمت گزاف به فروش می‌رسد، قطعا میزان تتراهیدروکارابینولش بسیار بالاست و اعتیادآوری‌اش بیشتر است.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها