سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زیرپوست بزک شده شهر ؛

زنان نامرئی،چینی ترک خورده‌

زنانی که در مقابل افیون دست‌های خود را به نشانه تسلیم بالا برده‌اند، زنان نامرئی هستند که همچون چینی ترک خورده‌اند و معلوم نیست چه تعداد از زنانی که در نشئگی شامگاه و خماری بامداد زندگی می‌کنند، شانس درمان دارند.
بازپرس ویژه دادسرای انقلاب:

جمع‌آوری معتادان متجاهر پایان کار نیست

در تهران 220 مرکز بهبودی اقامتی وجود دارد که 30‌درصد مراکز شهر تهران در شمال غرب، 50‌درصد در جنوب، 10‌درصد در شرق و 10‌درصد هم در مرکز تهران قرار گرفته‌اند که ظرفیت هریک از آنها 60 و در تعداد معدودی 80 نفر است. از بین این اعداد و ارقام تنها شش مرکز متعلق به زنان معتاد است که در شهر ری، شهر قدس، خادم‌آباد شهریار و مرکز کودک و مادر منطقه 15 قرار دارند و با توجه به آمار رو به رشد معتادان تعداد این مراکز کم است.
بازپرس ویژه دادسرای انقلاب:

جمع‌آوری معتادان متجاهر پایان کار نیست

در تهران 220 مرکز بهبودی اقامتی وجود دارد که 30‌درصد مراکز شهر تهران در شمال غرب، 50‌درصد در جنوب، 10‌درصد در شرق و 10‌درصد هم در مرکز تهران قرار گرفته‌اند که ظرفیت هریک از آنها 60 و در تعداد معدودی 80 نفر است. از بین این اعداد و ارقام تنها شش مرکز متعلق به زنان معتاد است که در شهر ری، شهر قدس، خادم‌آباد شهریار و مرکز کودک و مادر منطقه 15 قرار دارند و با توجه به آمار رو به رشد معتادان تعداد این مراکز کم است. «سید محمود محمدی» بازپرس ویژه دادسرای انقلاب در گفت‌و‌گوی اختصاصی با همشهری محله درباره علت‌های ناموفق بودن مبارزه با موادمخدر جامعه صحبت کردیم.
سردار زاهدیان عنوان کرد؛

کاهش سن اعتیاد در کشور

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کاهش یکی دوساله سن اعتیاد در کشور خبر داد و گفت: سن قاچاق در کشور دارای تغییراتی شده و افراد تازه وارد در این حوزه افزایش یافته‌اند.
يارانه مسكن به چه كسانى تعلق مى گيرد؟

کارشناس درمان اعتیاد بهزیستی:یارانه مسکن به معتاد مجرد تعلق نمی‌گیرد

یک کارشناس درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: بهزیستی زمانی یارانه مسکن را در اختیار فرد معتاد می‌گذارد که بیکاری و عدم توانایی مالی آن فرد به سازمان اثبات شود.
ماده مخدر گل؛

شادی پس از «گل»!

هرچند ماده مخدر «گل» در باور عمومی کم خطرتر از حشیش و ماری جوانا معرفی شده اما می‌تواند آنقدر خطرناک باشد که حتی با یک بار مصرف، فرد معتاد شود، چرا که به طور مستقیم بخش‌های مسئول آرامش بخشی در مغز را فلج کرده و خود جایگزین آن می‌شود.
فاطمه عباسی:

درخواست از وزارت بهداشت برای درمان اعتیاد بیماران خاص و کودکان

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مراکز ماده ١۶ بهزیستی قابلیت درمانی ندارند از وزارت بهداشت خواست تا درباره درمان کودکان معتاد زیر ١٨ سال، سالمندان بالای ۶٠ سال و افراد دارای بیماری‌های خاص و یا زخم باز با بهزیستی همکاری کند.
مسئولان ارشد ستاد مبارزه با مواد مخدر؛

تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر/آموزش در چهار سطح

مسئولان ارشد ستاد مبارزه با مواد مخدر معتقدند که با توجه به تولید دو برابری مواد مخدر در افغانستان نسبت به چند سال قبل، باید همه جامعه در این زمینه ورود کند و فعال شود.
وجود 1000 نوع ماده مخدر در چرخه قاچاق؛

فروش دیجیتالی مخدرهای فست فودی در اینستاگرام

روز گذشته یک بار دیگر وزیر کشور که دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز هست به یک همایش آمد تا مانند سخنرانی‌های قبلی‌اش، آمارهای قابل توجهی را درباره حوزه مواد مخدر در ایران و جهان اعلام کند. عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش «مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام» آمارهایی را اعلام کرد که تا به حال کمتر از زبان دیگر مسئولان حوزه مواد مخدر اعلام شده است. او گفت که تنوع مواد مخدر از 20 به 700 نوع افزایش یافته، چهار درصد افراد جامعه درگیر اعتیادند و 53 درصد از معتادان متجاهر شغل و خانواده داشتند.
گفتگو با کوروش امرایی؛

دانشگاه در چنگال مواد مخدر

دیده خانمان سوز اعتیاد و گرایش روز افزون جوانان به ویژه دانشجویان کشور به این موضوع، اکنون به یکی از مشکلات و دغدغه‌های نگران کننده مسئولان بدل شده و جمع فراوانی از جامعه جوان کشور را اسیر خسارت‌های سنگین کرده است؛ خسارت‌هایی که هزینه‌های آن علاوه بر بعد فردی از ابعاد اجتماعی بالایی نیز برخوردار است.
رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور؛

«گل» پرمصرف‌ترین مخدر زنان بعد از تریاک

رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به اینکه «گل» پرمصرف‌ترین ماده مخدر در بین زنان است، از فعالیت ۴۰ مرکز نگه‌داری و درمان زنان در سراسر کشور خبر داد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور؛

آمارهای تکان‌دهنده از وضعیت اعتیاد زنان

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اعلام آمارهایی از وضعیت اعتیاد زنان در کشور گفت: با توجه به این آمارها، اولویت ما بر افزایش مراکز نگهداری زنان و کودکان معتاد قرار گرفته است.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد؛

استفاده قاچاقچیان از «پاراگلایدر» و «منجنیق» برای ورود مواد!/ موفقیت ۲۰ درصدی درمان معتادان در کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر به کشور از پاراگلایدر و منجنیق استفاده می‌کنند، گفت: توفیق درمان در مراکز درمانی اعتیاد در ایران حدود 20 درصد است.
محمدعلی اسدی:

مخدرهایی که ۸۰۰ برابر خطرناکتر از هروئین است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اظهار کرد: بسیاری از مواد مخدر نوظهور امروزه در آزمایشگاه‌های زیرزمینی کشورهای توسعه یافته تولید و به سایر کشورهای دنیا عرضه می‌شوند.
نگاه واقع‌بینانه به موضوع مواد مخدر در ایران؛

راه اشتباه

کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ ژوئن ۱۹۸۷ در شهر وین برای ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز مواد مخدر تشکیل شد. در این کنگره جهانی، سندی در چهار فصل تنظیم و به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید. این سند بین‌المللی بیش از ۳۵ مورد اقدام عملی را مانند ارزیابی میزان مصرف، پیشگیری از طریق آموزش، نقش رسانه‌ها در بازگشت معتادان به دامن اجتماع و معالجه آنان، ریشه‌کنی مزارع غیرمجاز خشخاش، نابودی شبکه‌های عمده قاچاق مواد مخدر، همکاری‌های حقوقی کشورها و...، در خود جای داده است.
پرویز افشار مطرح کرد؛

افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیشه

افزایش قیمت دلار در چند ماه گذشته به جهش قیمت مواد مخدر شیشه در هفته‌های اخیر انجامیده است. بر اساس اعلام معاون کاهش تقاضای اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر، هم‌اکنون هر گرم شیشه در کشور، با قیمت‌های حدوداً ۱۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود حال آنکه در چند ماه گذشته معتادان با ۴۰ الی ۶۰ هزار تومان می‌توانستند یک گرم شیشه بخرند
معضلات اجتماعی؛

سیگار و حال خوب من

دخانیات بویژه سیگار و قلیان رفیق لحظه های خوشی و ناخوشی این روزهای بیشتر مردم شده است که با وجود دشمنی آشکار در لباس دوستی مهربان ظاهر شده و اندک اندک سلامتی افراد را دود کرده و دردهای لاعلاج را به آنان هدیه می دهد.
معضل مواد مخدر؛

مواد مخدر؛ چالشی به وسعت 5 قاره جهان

مواد مخدر و تجارت آن، معضلی جهانی به حساب می‌آید. بیش از 170 کشور به‌طور جدی درگیر این پدیده شوم خانمان‌سوز هستند. درآمدهای ناشی از این تجارت که سالانه بیش از هزارو 600‌ میلیارد دلار است، به اقتصاد بسیاری از این کشورها نفوذ و بنیان اقتصادی آنها را با فساد مواجه و متلاشی کرده است.
افق‌های جدید برای ارتقای بهداشت و سلامت جوامع؛

فاضلاب در مبارزه با مواد مخدر چه نقشی دارد؟

اگر مقدار مواد مخدر در فاضلاب کاهش یابد، شاخص خوبی برای موفقیت‌آمیز‌بودن عملیات است. البته اگر مقدار فنتانیل (Fentanyl) به طور ناگهانی در فاضلاب افزایش یابد، نشان‌دهنده آن خواهد بود که احتمالا مصرف‌کنندگان مواد مخدر قانونی امکان تهیه نسخه‌های خود را نداشته‌اند و به مواد مخدر خیابانی روی آورده‌اند؛ چون دلالان مواد مخدر فنتانیل را به داروهای خیابانی اضافه می‌کنند.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی خبر داد؛

شیوع اعتیاد در کودکان بین سنین ۸ تا ۱۱ سال/شناسایی ۳۰۰ کودک معتاد در زاهدان

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی شیوع اعتیاد در کودکان را بین سنین ۸ تا ۱۱ سال عنوان کرد.
صفحه  از ۲۰
نظرات و گلایه ها