سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حمید فرزادی، روانشناس بالینی:

بهبودیافتگان اعتیاد نیازمند «شغل» هستند

یک روانشناس بالینی با بیان اینکه داشتن شغل موجب کاهش استرس پس از ترک اعتیاد می‌شود، گفت: استرس موجب بروز بحران‌های روانی پس از ترک اعتیاد می‌شود بنابراین توصیه می‌شود افراد معتاد پس از ترک در شغل و حرفه خاصی مشغول به کار شوند تا دچار استرس نشوند.
یک متخصص روانشناسی بالینی:

خانواده درمانی اساس نجات فرد معتاد است/ ضرورت اعتماد خانواده و جامعه به بهبودیافتگان اعتیاد

یک متخصص روانشناسی بالینی با تاکید بر اینکه خانواده درمانی اساس نجات فرد معتاد از اعتیاد است، بیان کرد: فرد معتاد برای بهبود نیازمند حمایت‌های همه جانبه خانواده، جامعه و تغییر رفتار اطرافیان است.
هاشمی:

پروتکل های درمان اعتیاد مربوط به دهه های گذشته است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه پروتکل های فعلی درمان اعتیاد مربوط به دهه های گذشته است، گفت: باید در این پروتکل ها به دلیل اثر بخش نبودن بازنگری شود.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد؛

افزایش مصرف «گل» بین نوجوانان/ توزیع درسنامه پیشگیری از اعتیاد در مدارس

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به توزیع درسنامه پیشگیری از اعتیاد برای معلمان سراسر کشور و تدریس آن در کلاس‌های درس گفت: بر خلاف شیوع بالای شیشه در سال‌های قبل، اکنون مصرف گل در جوانان و نوجوانان بالا رفته است.
آخرین آمارهای سوءمصرف موادمخدر؛

خطر اعتیاد در کمین جوانان/ آغاز مصرف موادمخدر از 20 تا 24 سالگی + اینفوگرافی

آخرین آمارهای ستاد مبارزه با موادمخدر حاکی از حضور 2 میلیون و 808 هزار معتاد در کشور است و پزشکی قانونی هم اعلام کرده است که پارسال 3 هزار و 190 نفر در اثر سوءمصرف موادمخدر جان خود را از دست داده‌اند؛ آمارهای اعتیاد وضعیت خوبی را در کشور نشان نمی‌دهد اما همچنان عزم‌ها برای مقابله با این آسیب بزرگ، جزم نیست.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پروتکل‌های درمان اعتیاد کارساز نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری سالانه در پروتکل‌های درمان اعتیاد، گفت: روش‌ها و پروتکل‌های درمانی مستمر در رفع اعتیاد کارساز نیست و باید سالانه در این روش‌ها و پروتکل‌ها تجدید نظر شود.
مدیر یک سازمان مردم نهاد فعال در مبارزه با اعتیاد:

رشد اعتیاد زنان 16 تا 30 ساله و گرایش آنها به گل نگران کننده است

مدیرعامل موسسه دانش اعتیاد و روانشناسی (ایرسا) گفت: اعتیاد زنان در سنین 16 تا 30 سال و رشد شمار آنها بسیار نگران کننده است که به این مساله گرایش به ماده مخدر گل هم اضافه شده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران:

۱۳ هزار معتاد متجاهر رانده‌شده در تهران زندگی می‌کنند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر حدود ۲ هزار نفر زن و ۱۳ هزار نفر مرد معتاد متجاهر رانده شده از مناطق مختلف کشور در تهران زندگی می کنند.
رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تعداد معتادان کاهش نیافته/ روش آمارگیری اشتباه است

چندی پیش قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با استناد به آمارگیری سال ۹۰ درخصوص مصرف‌کنندگان مواد مخدر در ایران (۶.۹ درصد) و مقایسه آن با آمار سال ۹۴ (۵.۳۹ درصد) چنین استنباط کرد که در این سال‌ها تعداد مصرف کنندگان کاهش یافته است حال آنکه رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن رد این موضوع، نحوه آمارگیری در کشور در این خصوص را قابل اتکاء ندانست و گفت که روش آمارگیری اشتباه و وضعیت جامعه و خانواده‌ها گویای همه چیز است.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر هشدار داد؛

افزایش مصرف مخدر «گل» در دانش‌آموزان کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کاهش سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور گفت: دو درصد جامعه دانش آموزی در مقطع دوم متوسطه تجربه حداقل یک بار مصرف مواد مخدر را داشته‌اند و متاسفانه از سال 92 شاهد افزایش مصرف موادمخدر بودیم که این افزایش نیز ناشی از مصرف «گل» گزارش شده‌است.
جزییات استفاده از بیمه درمان اعتیاد؛

معتادان برای "درمان" چقدر پول می‌پردازند؟

سال ۹۲ بود که مصوبه "بیمه درمان اعتیاد" ابلاغ و اجرای آن الزام‌آور شد، اما با گذشت سال‌ها از ابلاغ این قانون می‌بینیم که استقبال چندانی از آن نشد؛ به طوریکه نه کلینیک‌های درمان اعتیاد تمایلی به عقد قرارداد با بیمه داشتند و نه افراد معتاد آشنایی چندانی با این مراکز...
سرهنگ محمد بخشنده؛

دلیل گرایش جوانان به مخدر جدید «گل»

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر جدید سخن گفت.
دیلمی زاده:

چالش‌های درمان اعتیاد زنان/ ۲ برابر شدن زنان معتاد درست نیست

یک پژوهشگر حوزه اعتیاد با تاکید بر اینکه ۲ برابر شدن اعتیاد زنان طی سالهای اخیر ادعایی نادرست است، گفت: درمان اعتیاد زنان نسبت به مردان پیچیده‌تر و تابع متغیرهای زیادی است.
ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:

ایران، رتبه سوم در مصرف شیشه

روزی که «ناگا یوشی» شیمیدان بزرگ ژاپنی شیشه را کشف کرد شاید از اثرات کشنده و مهلک این ماده‌ روانگردان بی‌خبر بود.
مشاور قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

مصرف یک بار مواد مخدر هم اعتیادآور است

مشاور قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در امور زنان و خانواده کشور گفت: باید بر باورهای غلط غلبه کرده و باور کنیم که همه ما در معرض خطر گرفتار شدن در دام اعتیاد قرار داریم و حتی یکبار مصرف هم اعتیاد آور است.
حمید صرامی ؛

بیشترین شیوع مصرف موادمخدر به «کارگران» رسید/ نگرانی از رشد مصرف بین جوانان و نوجوانان دنیا

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وضعیت شیوع مصرف مواد مخدر در ایران، گفت: 5.4 درصد در میان جمعیت 15 تا 64 سال ایران به مواد مخدر اعتیاد دارند که از این میان جامعه کارگری در محیط‌های صنعتی با 22.3 درصد بیشترین شیوع مصرف مواد مخدر را دارند.
درمان و راهکار برای کودکان معتاد؛

«کودکان معتاد» گرفتار در چرخه درمان ناقص

در حالی که معاون سازمان بهزیستی کشور پیش از این به انتشار نامه «درمان سرپایی کودکان معتاد» و بازگشت این کودکان بین خانواده‌های آسیب‌دیده پس از درمان اولیه واکنش نشان داده و از مخالفت ستاد مبارزه با مواد مخدر برای نگهداری طولانی مدت این دسته از معتادان در مراکز شبانه‌روزی به منظور دور بودن از محیط آسیب‌زا خبر داده بود؛ سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر وظیفه نگهداری این کودکان را برعهده سازمان بهزیستی دانست و گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص نگهداری از این کودکان مسئولیتی ندارد.
وجود 8 الگوی اصلی درمان اعتیاد؛

بودجه «بیمه درمان معتادان» کجا هزینه می‌شود؟

رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به تخصیص بودجه‌هایی از سال 92 تا 96 به منظور اجرای «بیمه درمان معتادان» با طرح این موضوع که معلوم نیست این بودجه‌ها در کجا هزینه می‌شوند، گفت: باید از مسئولان مرتبط سئوال کنیم چرا درباره بیمه درمان معتادان به مراکز درمان سرپایی اعتیاد یا همان کلینیک‌های ترک اعتیاد اطلاع رسانی نکرده‌اند؟ چرا از آنها نخواسته‌اند که با بیمه طرف قرارداد شوند تا بیماران بتوانند با دفترچه بیمه و نرخ دولتی که هزینه بسیار اندکی دارد، برای درمان اقدام کنند؟
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد؛

افزایش استفاده از مواد مخدر در کشور

معاون وزیر بهداشت گفت: ۱۰ درصد افراد بالای ۴۰ سال در کشور مواد مخدر مصرف می کنند که مازندران و کرمان بیشترین آمار را دارند اما این رقم به معنی معتاد بودن نیست.
انجام تست متادون در آزمایشگاه‌ها قانونی نیست؛

انجام غیرقانونی تست متادون در آزمایشگاه‌ها

یک درمانگر اعتیاد معتقد است انجام تست متادون در آزمایشگاه‌ها قانونی نیست و باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری برای بیماران می شود و در این میان بیماران نیز از حقوق خود آگاه نیستند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها