روایت معتادی که کارآفرین شد؛

هنوز مي‌شود از معتادان يك كارآفرين ساخت +عكس

بهاران يك مركز كارآفريني است و تنها كساني قدم به آن مي‌گذارند كه پيش از اين اعتيادشان را ترك كرده‌اند

کمپ ویژه زنان معتاد "خود معرف" ماه آینده افتتاح می شود

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: اقدامات مربوط به آماده‌سازی کمپ «مرهم» ویژه زنان معتاد خودمعرف را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم در بهمن ماه شاهد افتتاح رسمی این مرکز باشیم.
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد استان مرکزی؛

نرخ اعتیاد در محیط های صنعتی بالاتر از سایر محیط‌هاست

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح‌هایی که در استان مرکزی در رابطه با مسئله اعتیاد و مناطق صنعتی در نظر گرفته شده باید با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار بگیرد و مسئولیت اجتماعی توسط صنایع نیز باید مطرح شده و از مشارکت صنایع در این خصوص بهره بگیریم.
روستایی فراموش شده؛

روستایی در ایران که همه معتاد هستند

روستای فراموش شده ای حوالی ۱۰ کیلومتری شهررضا و ۹۰ کیلومتری نصف جهان، که از درو دیوارش دود و درد بیرون می ریزد.
تحلیل مسئولان از آمار مصرف مواد مخدر؛

بالاخره کدام صحیح است؛ کاهش یا افزایش میزان مصرف مواد مخدر؟

هرچند تک تک افراد جامعه شاهد افزایش آمار گرایش جوانان و سایر افراد جامعه به مواد مخدر هستند و برای اثبات آن نیاز به مدرک مشخصی نیست، مسئولان ارشد ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرایط موجود را خوب توصیف می کنند و بر این باورند، سن گرایش به مواد مخدر کاهش نیافته است؛ ادعایی که البته بسیاری از کارشناسان آن را رد می کنند و مشخص نیست ملاک و معیار طرح آن چیست؟
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد؛

مرگ برخی معتادان پس از خروج از مراکز ترک اعتیاد

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: اگر معتادی پیش از ورود به مراکز ترک اعتیاد ۱ مثقال (حدود ۵ گرم) ماده مصرف می‌کرده، پس از خروج و زمانی که دوباره به سمت مصرف می‌رود؛ دوباره‌‌ همان ۵ گرم قبلی را مصرف کند؛ فوری اوردوز کرده و جان خود را از دست می‌دهد، زیرا این فرد آگاه نیست که باید از مقدار کمتری مواد مثلا نیم گرم ماده استفاده کند که این مساله نیز در افزایش مرگ و میر معتادان نقش دارد.
مرکز درمانی ساماندهی معتادان؛

۲۵ تا ۳۵ ساله‌ها رکوردار معتادان بی‌خانمان / سرپناهی برای آنان که خیابان دارایی‌شان است

بیشتر افرادی که در مرکز درمانی معتادان دهکده سلامی شیراز نگهداری می‌شوند ۲۵ تا ۳۵ ساله هستند و این زنگ خطری برای جامعه محسوب می‌شود.
دبیر ستاد طرح کرامت کشور خبر داد؛

اجرای طرح محله محور مبارزه با مواد مخدر در 325 نقطه کشور

دبیر ستاد طرح کرامت کشور از اجرای طرح محله محور مبارزه با موارد مخدر در 325 نقطه از کشور توسط سازمان بسیج مستضعفان خبر داد.
مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

نگرش مثبت ۲۸ درصد مردم به مواد مخدر

چکیده تحقیقات نشان می دهد که ، در بازه سنین ۱۵ - ۶۴ سال، ۲۸ درصد مردم نگرش مثبتی به مصرف مواد مخدر داشته و ۱۷ درصد جمعیت در این بازه سنی، تمایل به مصرف مواد مخدر دارند.از سوی دیگر ، نگرانی‌هایی مبنی بر افزایش اعتیاد و طلاق در میان زنان وجود دارد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

ضرورت اجرای صحیح طرح کرامت در مبارزه با مواد مخدر

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه کشور نیازمند الگوی مناسبی در مبارزه با مواد مخدر است،‌ گفت: اجرای صحیح طرح کرامت می‌تواند به الگویی موفق در سطح ملی منجر شود.
عاشقانه در آسایشگاه؛

اینجا «لیلی»، «مجنون» است

اینجا همه زن‌ها و دخترها، داستان عشق و عاشقی این دو «مجنون» را از برند؛ عشقی پر از دیوانگی؛ عشقی که نه فقط مجنون، که لیلی‌اش هم حسابی مجنون است؛ عشقی در میان جنون.
سیاستهای ترکیه برای مهار گسترش تقاضای مصرف؛

چرااز هر سه زندانی مواد مخدر در ترکیه یک نفر ایرانی است؟

ترکیه به عنوان یک مسیر ترانزیت تریاک و هروئین در مسیر به غرب اروپا عمل می‌کند. همین مسیر ترانزیت منجر به این می‌شود که خود ترکیه نیز به عنوان یک مقصد خوب برای مصرف در نظر گرفته شود
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر:

ساماندهی معتادان متجاهردر اردوگاه فشافویه امکان پذیر است

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار امیدواری کرد ساماندهی و نگهداری از معتادان متجاهر و خرده فروشان موادمخدر با بهره‌برداری از اردوگاه حرفه آموزی فشافویه هرچه زودتر میسر شود.
مردم کدام استانها رکورددار هزینه سیگار هستند؟

نیمی از بازار سیگار در اختیار قاچاق است

بر اساس بررسی ها و ارزیابی های انجام شده، بوشهر با معدل مصرف ۱هزار و ۵۰۰ نخ سیگار در سال به ازای هر خانوار در رتبه نخست استعمال دخانیات قرار دارد.

پرویز افشار:بیش از 450 نوع مواد مخدر جدید وارد بازار شده است

سخنگوی ستاد مبازره با مواد مخدر با بیان اینکه تا پایان سال گذشته میلادی بر اساس گزارش سازمان ملل بیش از 450 نوع مواد مخدر جدید وارد بازار شده است گفت: به برکت خون شهدا تعداد زیادی از این مواد وارد کشور نشده است.
یک نماینده مجلس؛

پیگیر تشکیل فراکسیون پیشگیری از اعتیاد هستیم

نماینده اردل و فارسان در مجلس دهم با بیان اینکه پیگیر تشکیل فراکسیون پیشگیری از اعتیاد در مجلس هستیم، گفت: دغدغه نمایندگان مجلس دهم رفع نگرانی‌های مقام معظم رهبری در زمینه لزوم کاهش آسیب‌های اجتماعی اعتیاد در جامعه است.
ظهور معتادان "یقه سفید" در کشور؛

با معتادان یقه سفید آشنا شوید!

اعتیاد در دوره جدید شکل و شمایل گذشته را ندارد. طوری که مصرفی برخی از مواد جدید حالت لوکس و شیک پیدا کرده است که در اصطلاح روانپزشکان به اعتیاد «یقه سفیدها» معروف شده است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

فرزند فروشی مادران معتاد، معضلی دیگر برای جامعه

دکتر سلمان خدادادی درباره معضلاتی که زنان باردار معتاد ایجاد می کنند، گفت: یکی از معضلاتی که ایجاد می شود، فروش فرزندان توسط زنان معتاد در زمان اوج نیاز است.
وزیرکشور:

رشد شتابان اعتیاد را متوقف کردیم

وزیر کشور با بیان اینکه توانستیم جلوی رشد شتابان اعتیاد را امروز بگیریم اضافه کرد: در حوزه مقابله نیز توانستیم در سال ٩٢ تا ٩٤ بیش از ۲۰۰۰ تن مواد مخدر را کشف کنیم و در این مسیر شهدای زیادی را تقدیم کردیم.
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت مطرح کرد؛

لزوم ورود خیرین به حوزه "اعتیاد"

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت به ظرفیت خیرین در عرصه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: بسیاری از خیران، مدرسه و بیمارستان می‌سازند اما، نام اعتیاد که می‌آید می‌گویند به این عرصه ورود نمی‌کنیم، این درحالیست که خیران باید ورود جدی به این حوزه داشته باشند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها