سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دانستنی ها؛

اعتیاد اینترنتی افسردگی می آورد

اینترنت و گذراندن وقت در فضای مجازی برای کاربران از بسیاری جهات بسیار مفید است و بایستی درحد معمول و برای دسترسی‌های مفید به اطلاعات از اینترنت بهره‌برداری نمود تا از آسیب‌های آن در امان بمانیم، زیرا گشت و گذار نامحدود و بی‌هدف و بدون حد و مرز در اینترنت، اعتیادآور است و کاربران را در معرض خطرات بسیار زیادی قرار می‌دهد و ضربه‌های مهلکی بر فعالیت های شخصی و کاری افراد وارد می آورد.
معاون دفتر سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت؛

میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور به 15 سال رسیده است

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور نسبت به گذشته کاهش یافته و به 15 سال رسیده است و شاید موضوع کنجکاوی در سن نوجوانی یا باورهای غلط درباره مصرف برخی مواد مخدر باعث این موضوع شده باشد.
دلایل سوء مصرف مواد مخدر؛

مختصات "اوردوز"

«انگار این نسل با مواد بازی می‌‎کنند، مصرف مواد برای آن‌ها یک تجربه هیجان انگیز است؛ مثل یک شهربازی که می‌خواهند تمام بازی‌های موجود در آن را انجام دهند!»/ «بنده خدا داشت میکشید، ترکش داند، فوت کرد» مرگ این افراد به دلیل ترک نیست، به این دلیل است که بعد از ترک با دوز بالا شروع به مصرف می‌کنند و چون بدن افراد مسن مقاوت پایینی دارد بر اثر سوء مصرف می‌میرند.
کشت مواد مخدر ؛

بازگشت به خشخاش‌زار ؟

تریاک؛ عصاره گیاهی نام‌آشنای ایرانیان؛ نامی که مورخان زمان دقیقی از آشنایی مردمانمان با آن ذکر نکرده‌اند اما از باب اهمیتش، آن را کالایی جایگزین تجارت ابریشم در دوره‌ای از تاریخ سرزمین‌مان دانسته‌اند.
در اجلاس وین صورت گرفت؛

توافق ايران، چين و روسيه در حوزه مبارزه با مواد مخدر

دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تهيه سند ابتكار سه‌جانبه ايران، چين و روسيه در تعميق روابط سه كشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر مؤثر است.مؤمنی با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد ابتکار سه‌جانبه میان ایران، چین و روسیه با هدف توسعه همکاری‌ها مورد استقبال این کشورها قرار گرفته است، گفت: انتظار است بعد از ارسال نقطه نظرات کشور چین، این مورد به‌زودی عملیاتی شود و بدون‌شک تهیه سند آن، در تعمیق روابط سه کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر مؤثر خواهد بود.
مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر:

۱۵۶ هزار زن درگیر اختلالات ناشی از مصرف مواد مخدر

مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افزایش شیوع شیشه در بانوان ایرانی در سال‌های گذشته، اعلام کرد: امروز حدود ۷ درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند.
یک جامعه‌ شناس هشدار داد؛

نا امیدی به آینده زنگ خطر گرایش جوانان به مصرف موادمخدر

یک جامعه‌شناس گفت: یکی از مسائلی که باعث گرایش جوانان به سمت مصرف مواد مخدر شده است، پدیده ناامیدی به آینده است.وی ادامه داد: عامل مؤثر بعدی در گرایش جوانان به مواد مخدر خانواده و فرهنگی است که جوان در آن زندگی می‌کند. اگر پدر و مادر سیگار بکشند یا گرایش به مصرف مواد مخدر داشته باشند و یا برای فرزند خود بی‌حساب‌وکتاب خرج کنند خودبه‌خود موجبات انحراف را در او پدید می‌آورند، این عوامل می‌تواند در گرایش به مواد مؤثر باشند. این جامعه‌شناس افزود: از عوامل مؤثر دیگر در کاهش سن اعتیاد، محل زندگی افراد و میزان آلودگی آن محیط به مواد مخدر است، همچنین گروه دوستان و همسالان بر اساس تحقیقات جامعه‌شناسان نقش مهم و غیرقابل مقایسه‌ای با دیگر عوامل در این زمینه دارد.
تا 6‌ماه در کمپ‌ها؛

امکان نگهداری معتادان متجاهر فراهم شد

در پی اعتراضات مردم و مشکلاتی که در این زمینه ایجاد می‌شود، معتادان متجاهر جمع‌آوری شده و برای مدتی از نظرها پنهان می‌شوند؛ اما دوباره به شهر باز می‌گردند. به گزارش مهر، دادستان تهران با اعلام این موضوع حضور معتادان متجاهر در معابر و برخی مناطق شهری را ازجمله مشکلات اجتماعی کلانشهرها دانست و گفت: حضور معتادان متجاهر به سبب نوع پوشش و ژولیدگی آنان، عدم‌رعایت شئونات عرفی در زندگی اجتماعی، رها بودن در سطح شهر و ایجاد مزاحمت برای افراد، وضع ظاهری تهران را با مشکلاتی مواجه ساخته است.
دادستان تهران مطرح کرد؛

انتقاد از چرخه باطل جمع‌آوری و آزادی معتادان متجاهر

دادستان تهران گفت: بر اثر اعتراضات مردم و مشکلاتی که در این زمینه ایجاد می‌شود، معتادان متجاهر جمع‌آوری شده و برای مدتی از نظرها پنهان می‌شوند؛ اما دوباره به شهر باز می‌گردند.
بر اساس آخرین آمارهای ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران؛

هشدار؛ افزایش زنان معتاد درجامعه

بر اساس آخرین آمارهای ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران حدود ۴ میلیون نفر مصرف کننده مستمر و غیر مستمر مواد مخدر داریم اما تعداد مصرف کننده های مستمر مواد مخدر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است، از این تعداد حدود ۷ درصدشان را زنان تشکیل می دهند به عبارتی آمار اعتیاد زنان در آخرین شیوع شناسی مصرف مواد مخدر حکایت از آن دارد که به طور تقریبی ۱۹۶ هزار نفر معتاد زن در کشور داریم.
محمد علی اسدی مطرح کرد؛

پذیرش کودکان معتاد در مرکز دانش‌آموزی با ظرفیت ۳۰ نفر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره کودکان معتادی که در طرح اخیر پلیس از محلات شوش، مولوی و هرندی جمع آوری شده‌اند، توضیحاتی را ارائه کرد.
مشکلات درمان اعتیاد در مراکز ترک اعتیاد؛

مراکز ترک اعتیاد نباید زندان باشند

درمان اعتیاد، روش‌های مختلفی داشته و از میان آنها نگهداری در کمپ یا مرکز اقامتی طرفداران خاص خود را دارد. بخشی از طرفداران این روش، خانواده فرد معتاد است. روش‌های غیرمعمولی که در مراکز غیرقانونی نگهداری از معتاد صورت می‌گیرد، بسیاری از خانواده‌ها را به این امید که عزیزشان را سالم به خانواده بر‌می‌گرداند، راضی می‌کند تا در این مراکز غیرقانونی هر بلایی که دلشان می‌خواهد بر سر فرد معتاد بیاورند. این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان درمان اعتیاد، انتخاب روش درمان اگر با میل و رغبت فرد معتاد نباشد، راه به جایی نمی‌برد.
دکتر اسدالله افشار:

اعتياد زنان از انکار تا مهار

براي بسياري چنين جا افتاده است که زنان نمي‌توانند معتاد شوند يا معتاد باشند؛ بنابراين چه نيازي است که به شناسايي اين زنان پرداخته شود يا امکاناتي به اصلاح رفتارشان اختصاص داده شود تا نيازشان را پاسخ‌گو باشيم.
استاندار تهران:

راهکارهای نوین درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد

استاندار تهران با یبان اینکه راهکارهای نوینی برای درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد از کمک به معیشت، مسکن و اشتغال معتادان متجاهر بعد از بهبودی خبر داد.
استاندار تهران :

راهکارهای نوین درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد

استاندار تهران با یبان اینکه راهکارهای نوینی برای درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد از کمک به معیشت، مسکن و اشتغال معتادان متجاهر بعد از بهبودی خبر داد.
معاون درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری:

مصرف مواد در محیط‌ کاری، بیش از 20درصد است

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: مصرف مواد در محیط‌های کار بالای ۲۰درصد است که رقم بالایی است و آسیب‌هایی را در پی دارد که منجر به کاهش تولید و بهره وری می‌شود.
گزارش طرح جمع‌آوری معتادان؛

معتادان دیگر به شوش برنمی‌گردند/ اقامت ۶ ماهه در مراکز ترک اعتیاد

در طرح جدید پلیس، دستگیری معتادان تکراری رخ نمی‌دهد و معتادان به مدت ۶ ماه در کمپ‌ها نگهداری می‌شوند تا به صورت کامل عملیات سم‌زدایی و درمان آنها صورت گیرد.
سردار رحیمی:

عملیات پلیس برای جمع‌آوری معتادان و خرده‌فروشان مواد مخدر آغاز شد

رئیس پلیس پایتخت از آغاز عملیات گسترده پلیس تهران بزرگ برای ساماندهی و جمع‌آوری معتادان متجاهر خبر داد.
تنباکو باطعم«گل»؛

تغییر رویکرد مافیای مواد مخدر برای سقوط فرزندان

یک مخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی گفت: مافیای مواد مخدر، شیوه های سریع و به سقوط کشاندن فرزندان‌مان را تغییر داده که یکی از آنها بکار بردن ماده مخدر گل در تنباکوهای موجود است.
متجاهران ایدزی جایی ندارند؛

کلاف سردرگم درمان معتادان مبتلا به «اچ آی وی»

چند روزی است که خبری مبنی بر رهاسازی چند زن معتاد متجاهر مبتلا به بیماری ایدز در خیابان در رسانه‌ها و فضای مجازی دست به دست می‌شود. موضوعی که گویا اولین بار «فرید براتی» رئیس درمان اعتیاد سازمان بهزیستی به آن اشاره کرده و علت آن را فقدان قرنطینه لازم برای این بیماران عنوان داشته است.
صفحه  از ۲۴
نظرات و گلایه ها