سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاهش بی سابقه معتادان؛

ادعای نجومی یک وزیر

دبیرکل سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه براساس شیوع‌شناسی صورت گرفته تعداد معتادان نسبت به ۵ سال گذشته ۷۰۰ هزار نفر کاهش داشته است، گفت: بیش از ۶۵ درصد اقدامات مقابله‌ای، اطلاعاتی بوده است.
طوفان آزادسازی مواد مخدر کانادا را درنوردید

آیا موج آزادسازی مواد مخدر در جهان به ایران نیز خواهد رسید؟

شاید در سال‌های گذشته اگر از آزاد‌سازی مواد مخدر در کشور‌‌های اروپایی و آمریکا سخن به میان می‌آمد عده‌ای این گفته را نوعی شانتاژ رسانه‌ای و بدبینی به غرب معرفی کرده و این پدیده شوم را صرفا برای جوانان آسیایی و آفریقایی تبار معرفی می‌کردند؛ اما این روزها کانادا بعد از اروگوئه دومین کشوری است که مصرف تفریحی ماری‌جوانا در آن قانونی اعلام شده و از تاریخ 17 اوکتبر 2018 میلادی در 100 مرکز فروش در سرتاسر کانادا این ماده مخدر به فروش می‌رسد.
صرامی در همایش پیشگیری از اعتیاد مطرح کرد:

تریاک بیشترین ماده‌مخدر مصرفی معتادان

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با موادمخدر نهاد ریاست‌جمهوری گفت: تریاک با میزان ۵۶،۳ درصد رتبه نخست و خانواده کانابیس، شیشه و هرویین به ترتیب رتبه‌های دوم تا چهارم ماده مخدر مورد مصرف افراد معتاد را در کشور دارند
چند نفر معتاد در کشور داریم؟

اعتیاد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد در کشور داریم و بیشترین مشکلات در خانواده ها از اعتیاد است
تأثیر نوسانات اخیر بازار بر حوزه اعتیاد؛

دلار بی قیمت، چه بلایی سرمعتادان می آورد؟

عباس دیلمی زاده، مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره از تاثیر نوسانات اخیر بازار بر حوزه اعتیاد می‌گوید.
روانشناس بالینی؛

احتمال خودکشی موفق بین معتادان۲۰ برابر افراد عادی است

یک روانشناس بالینی با بیان اینکه مصرف مواد اعتیادآور فرد را مستعد خودکشی می‌کند، گفت: احتمال انجام خودکشی موفق در بین این افراد، ۲۰ برابر افراد عادی است و حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد مبتلایان به سوء مصرف مواد اقدام به خودکشی می‌کنند.
اعتیاد بلای خانمان سوز؛

وجود19هزار معتاد متجاهر در تهران

با آغاز فصل پاییز و سردی هوا دوباره داستان معتادان متجاهر و مکتدیان به صدر رسانه‌ها باز گشته است. «19هزار معتاد متجاهر در تهران»؛ خبری که روز گذشته سرپرست بهزیستی استان تهران آن را اعلام کرد.« داریوش بیات نژاد» در مورد ساماندهی معتادان متجاهر همزمان با آغاز فصل پاییز و زمستان از فعالیت سه مرکز ماده ۱۶در تهران خبر داد و گفت: «این سه مرکز به طور حرفه ای در بحث درمان معتادان متجاهر مشغول فعالیت هستند و تاکنون نزدیک به ۸هزار نفر را پذیرش کرده‌اند.
ده‌پیاله تگزاس نیست!

جنوب شهر بارانداز عمده‌فروشان مواد مخدر و مشروب

محله ده‌پیاله شیراز یکی از محلات منطقه 2 شیراز است که با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می‌کند، فروش مواد مخدر و حضور پررنگ معتادان از جمله گلایه‌های مردم این محله است که موجب بدنامی و سایه انداختن مشکلات بر روی نقاط قوت و ظرفیت‌های این محله شده است
کمپ های ساماندهی معتادین؛

آیا دماوند گزینه مناسبی برای بارانداز آسیب‌های اجتماعی پایتخت است؟

راه‌اندازی کمپ ساماندهی معتادان متجاهر در شهرستان دماوند که هیچ‌گونه معتاد متجاهری در این شهرستان وجود ندارد به مثابه بارانداز آسیب‌های اجتماعی پایتخت است که هزینه‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری را بر این شهرستان تحمیل می‌کند.با اجرای این طرح در شهرستان دماوند هر 21 روز یکبار 300 نفر از معتادان متجاهر در این مرکز ساماندهی می‌شوند؛ این در حالی است که در این شهرستان هیچ معتاد متجاهری وجود ندارد و قرار است این تعداد از شهرستان‌های دیگر به دماوند انتقال پیدا کنند.
کمپ های ترک اعتیاد؛

مراکز ترک اعتیاد غیراستاندارد با حداقل خدمات

بازگشت مجدد معتادان به مصرف انواع مواد افیونی از جمله چالش‌های بزرگی بوده که منجر به وارد آوردن هزینه‌های سنگین به جامعه و گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شود؛ این پدیده شوم که عامل بسیاری از نارسایی‌های تأسف‌آور است، زمینه‌ساز بروز بزه‌های مختلف شده و درگیری و خشونت، سرقت، طلاق و کودک‌آزاری از جمله مشهودترین جرائمی بوده که زاییده این ناهنجاری اعلام می‌شود.
معاون سازمان بهزیستی کشور:

چهار میلیون و 300 هزار ایرانی تجربه مصرف مواد مخدر دارند

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر چهار میلیون و 300 هزار تن در کشور تجربه مصرف مواد مخدر را دارند که 10 درصد را زنان تشکیل می دهند.
وقتی اعتیاد تبدیل به مبلمان شهری می‌شود؛

اینجا زن و مرد خمار و نشئه می‌شوند، دود می‌کنند و توهم می‌زنند

معتادین متجاهر بخشی از چهره ثابت و جزو ویژگی‌های اصلی و معمول محله باغ آذری در منطقه ۱۶ تهران شده‌اند و نحوه برخورد با آن‌ها هم همچون برخورد با مبلمان شهری است. همه با بی‌تفاوتی از کنارشان عبور می‌کنند. شهرداری هم خیابان‌ها را تمیز نگه داشته و هفته‌ای دوبار آن‌ها را با ون جابه‌جا می‌کند. اما آن‌ها دوباره برمی‌گردند و این سیکل تبدیل به بخشی از روند روزمره منطقه شده است.
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبرداد؛

افزایش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان و دانشجویان

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای از افزایش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان و دانشجویان خبر داد و گفت: مبحث وضعیت ناهنجاری‌ها اعم از مصرف مواد مخدر در مدارس و دانشگاه‌ها در دستور کار کمیسیون قرار داشت و قرار شد راهکارهایی برای کاهش این معضل اندیشیده شود.

دوربین مخفی باور نکردنی از فروش و استفاده از مواد مخدر

دوربین مخفی باور نکردنی شاهین صمدپور از فروش و استفاده از مواد مخدر در خیابان‌های شوش و هرندی تهران!
رئیس کار گروه مواد مخدر پزشکی قانونی:

مرگ سالانه سه هزار نفر در اثر مصرف موادمخدر!

رئیس کار گروه مواد مخدر پزشکی قانونی از فوت سالانه حدود ۳۰۰۰ نفر بدلیل مصرف مواد مخدر در کشور خبر داد.
خبری که باید آن را جدی گرفت؛

کاهش سن مصرف مواد مخدر به ۱۱ سال!

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد:ضعف اطلاعات، نبود زیرساخت‌ها و آموزش‌های مناسب باعث شده با کاهش سن اعتیاد در کشور روبرو شویم.
زیرپوست بزک شده شهر ؛

زنان نامرئی،چینی ترک خورده‌

زنانی که در مقابل افیون دست‌های خود را به نشانه تسلیم بالا برده‌اند، زنان نامرئی هستند که همچون چینی ترک خورده‌اند و معلوم نیست چه تعداد از زنانی که در نشئگی شامگاه و خماری بامداد زندگی می‌کنند، شانس درمان دارند.
بازپرس ویژه دادسرای انقلاب:

جمع‌آوری معتادان متجاهر پایان کار نیست

در تهران 220 مرکز بهبودی اقامتی وجود دارد که 30‌درصد مراکز شهر تهران در شمال غرب، 50‌درصد در جنوب، 10‌درصد در شرق و 10‌درصد هم در مرکز تهران قرار گرفته‌اند که ظرفیت هریک از آنها 60 و در تعداد معدودی 80 نفر است. از بین این اعداد و ارقام تنها شش مرکز متعلق به زنان معتاد است که در شهر ری، شهر قدس، خادم‌آباد شهریار و مرکز کودک و مادر منطقه 15 قرار دارند و با توجه به آمار رو به رشد معتادان تعداد این مراکز کم است.
بازپرس ویژه دادسرای انقلاب:

جمع‌آوری معتادان متجاهر پایان کار نیست

در تهران 220 مرکز بهبودی اقامتی وجود دارد که 30‌درصد مراکز شهر تهران در شمال غرب، 50‌درصد در جنوب، 10‌درصد در شرق و 10‌درصد هم در مرکز تهران قرار گرفته‌اند که ظرفیت هریک از آنها 60 و در تعداد معدودی 80 نفر است. از بین این اعداد و ارقام تنها شش مرکز متعلق به زنان معتاد است که در شهر ری، شهر قدس، خادم‌آباد شهریار و مرکز کودک و مادر منطقه 15 قرار دارند و با توجه به آمار رو به رشد معتادان تعداد این مراکز کم است. «سید محمود محمدی» بازپرس ویژه دادسرای انقلاب در گفت‌و‌گوی اختصاصی با همشهری محله درباره علت‌های ناموفق بودن مبارزه با موادمخدر جامعه صحبت کردیم.
سردار زاهدیان عنوان کرد؛

کاهش سن اعتیاد در کشور

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کاهش یکی دوساله سن اعتیاد در کشور خبر داد و گفت: سن قاچاق در کشور دارای تغییراتی شده و افراد تازه وارد در این حوزه افزایش یافته‌اند.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها