سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مواد مخدر و دغدغه های اجتماعی؛

واکنش یک روانپزشک به طرح توزیع موادمخدر دولتی

یک روانپزشک و درمانگر اعتیاد با طرح سوالات متعدد در خصوص چگونگی اجرای طرح «توزیع موادمخدر دولتی» ونگرانی از نشت آن به بازار آزاد همچون ترامادول گفت: در صورت آزاد سازی تریاک، مجازات‌های قاچاق تریاک نیز نیازمند بازنگری می‌شوند؛ هر چند معتقدم طرح چنین موضوعی به نوعی آزمون سنجی اذهان عمومی است.
کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس؛

فرصت‌ها و تهدیدهای توزیع موادمخدر دولتی

تازه‌ترین مصوبه جلسه اخیر اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مبنی بر توزیع دولتی موادمخدر با هدف انقطاع رابطه معتادان و قاچاقچیان که روز گذشته در رسانه‌های رسمی منتشر شد موجی از واکنش‌ها را در میان متخصصان و مسئولان حوزه اعتیاد به دنبال داشته و به سوژه ای مورد بحث تبدیل شده است.
کارشناسان بررسی کردند؛

توزیع موادمخدر دولتی، "مبارزه با مافیا" یا "آزادسازی تریاک"؟

«مواد مخدر دولتی توزیع می‌شود»؛ همین یک جمله کافی بود تا موجی از اظهار نظرهای مختلف به راه بیفتد؛ موجی که نظرات موافقان و مخالفان را به همراه دارد، در نهایت تعیین کننده بازگشت به سیاستهای 4 دهه قبل و یا ماندن و ادامه دادن مسیر کنونی خواهد بود.
پورحسین:

آزادسازی حداقلی، یکی از راه‌های مبارزه با اعتیاد است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از راهکارهای اساسی مبارزه با مواد مخدر آزادسازی حداقلی و توزیع مواد مخدر دولتی است.
معاون مرکز ملی مطالعات اعتیاد؛

طرح توزیع مواد مخدر دولتی باید از طرح پیش از انقلاب پیشرفته تر باشد

در مجموع من با این ایده توزیع مواد مخدر دولتی موافقم. چون ایده خوب است اما "کی، کجا، چگونه" انجام دادن طرح اهمیت دارد
موسس خانه خورشید:

پایین آمدن سن اعتیاد ریشه در نداشتن مهارت‌های اجتماعی دارد

لیلا ارشد، موسس خانه خورشید، مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی معتقد است: مشکلاتی که در کشورمان در حوزه آسیب‌های اجتماعی داریم که یکی از آن‌ها پایین آمدن سن اعتیاد و درگیر شدن با آسیب‌های اجتماعی دیگر یا بالا رفتن آمار زنان معتاد و اعتیاد زنان، ریشه در نداشتن مهارت‌های اجتماعی مناسب دارد.
درمانگر اعتیاد تاکید کرد:

«گل» دروازه عبور به سمت مواد مخدر خطرناک‌تر

یک درمانگر اعتیاد در تشریح عوارض مصرف گل، گفت: هر پک به یک سیگاری 100 هزار سلول حافظه در مغز را از بین می‌برد و 5 برابر سیگار باعث سرطان می‌شود. همچنین یک نخ سیگاری معادل 20 نخ سیگار جرم داخل ریه می‌برد. علاوه بر این‌ها عارضه دیگر این ماده عقیم شدن و نازایی است و در بحث عوارض روانی هم باعث اختلالات خلقی در درازمدت وجود دارد.
چه تعداد معتاد در ایران داریم؟

اوضاع و احوال نگران کننده مصرف مواد مخدر در کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه براساس آمار دو میلیون و ۸۰۸ هزار معتاد در کشور وجود دارند، گفت: در سال ۵۷ آمار معتادان با توجه به جمعیت ۳۶ میلیونی ایران، حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بود.
«گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد؛

گل‌هایی که بر باد می‌دهند ...

«اعتیاد آور نیست» این جمله‌ ایست که این روزها بیشتر از همه درباره مخدر «گل» به گوش می‌رسد.
ستاد مبارزه با مواد مخدر؛

چه می‌کنه این زغال خوب و مواد خالص!

الگوی مصرف مواد مخدر از شیشه به ماری جوانا و ترکیبات آن تغییر یافته است
ستاد مبارزه با مواد مخدر ؛

در ایران چقدر معتاد داریم؟

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشستی خبری آمار معتادان در کشور را دو میلیون و ۸۰۸ هزار نفر اعلام کرد.
پرویز افشار خبر داد؛

امحای 160 تن مواد مخدر در هفته آینده

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مصرف تریاک همچنان در صدر مواد مخدر بوده و مصرف شیشه افت قابل توجه ای داشته است.

راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد ویژه زنان معتاد دارای فرزند

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز ویژه ترک اعتیاد در حال راه‌اندازی است تا در آنها، زنان بتوانند کنار فرزندانشان، اعتیاد خود را ترک کنند.
مجید رضازاده :

راه اندازی مراکز ترک اعتیاد ویژه زنان معتاد دارای فرزند

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز ویژه ترک اعتیاد در حال راه اندازی است تا در آنها ، زنان بتوانند کنار فرزندانشان ، اعتیاد خود را ترک کنند.
۱۸ عمل بر مچ پای نوزاد؛

من هروئینی به دنیا آمدم

زندگی وحیده از وحید و مونا آغاز شده بود؛ زن و مرد جوانی که زندگی «شیشه‌ای»‌شان را با کارتن‌خوابی در بوستان‌های جنوب تهران آغازکرده و بعد از دستگیری و به اصرار هم، به عقد یکدیگر درآمده بودند.
سردار محمد مسعود زاهدیان:

بايد ساختار شهري در مناطق آلوده را براساس استانداردهاي فرهنگي و اجتماعي جامعه تغيير دهيم

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه مقابله با مواد در کاهش آسیب های اجتماعی اثر گذار است ، گفت: پلیس در فرایند مبارزه با مواد مخدر، علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، رویکرد اجتماعی و فرهنگی را نیز دنبال می کند.
عوامل اعتیاد؛

جامعه پایانی بر اعتیاد زیر 18 ساله‌ها

تا یک دهه پیش آنها، نامرئی بودند؛ سایه بودند؛ رها شده بودند؛ نه آمار داشتند؛ نه حتی وجودشان تائید می‌شد؛ نه کسی برای نجات‌شان آستین بالا می‌زد؛ اما از قدیم گفته‌اند پذیرش، شرط اول تغییر است. مصداق این اصل، پذیرش آسیب کاهش سن اعتیاد در کشور و وجود نوجوانان معتاد از سوی متولیان درمان اعتیاد است که حالا باعث شده ساز و کاری جدید برای درمان زیر 18 ساله‌ها طراحی کنند.
دکتر حاجبی تشریح کرد؛

دو سیاست‌ وزارت بهداشت در حوزه "اعتیاد"

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاد، گفت: ظرفیت‌سازی نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در جوامع مختلف ایفا می‌کند.
مجید رضازاده خبر داد؛

راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه دانش‌آموزان

رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی از راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه دانش‌آموزان خبر داد و گفت: دانش آموزان معتاد از سوی مربیان پرورشی شناسایی و به مراکز درمان بهزیستی معرفی می‌شوند.
ساماندهی معتادان متجاهر؛

ساماندهی معتادان متجاهر بر عهده کدام نهاد است؟

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ستاد مبارزه با موادمخدر از روی اجبار مسئولیت درمان و نگهداری معتادان متجاهر را از سال ۹۱ به عهده گرفته است.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها