سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون سازمان بهزیستی کشور:

کاهش سن مصرف موادمخدر به ۱۴ سال صحت ندارد

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نسبت به اظهارات اخیر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس درباره کاهش میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال واکنش نشان داد.
رئیس‌پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اعلام کرد؛

کشف 2 تن مواد مخدر در اطراف مدارس

رئیس‌پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا روز گذشته از کشف بیش از دو تن انواع مواد مخدر از اطراف مدارس در سال گذشته خبر داد و گفت: «پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، در راستای اقدامات پیشگیرانه خود در سال گذشته، بیش از ۵۰۰ مدرسه در سراسر کشور را که در مناطق آلوده قرار داشتند، شناسایی کرده و در همین راستا از اطراف این مدارس بیش از دو هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کردند».
مدیرکل خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت:

"بستری" مشمول پوشش بیمه اعتیاد نیست / بلاتکلیفی بیمه‌ای معتادان متجاهر و بی‌هویت

مدیرکل خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد که قانونگذار باید برای وضعیت هویت معتادان متجاهر تصمیم بگیرد تا در چارچوب آن، معتادان بی‌هویت بتوانند از مزایای صندوق‌های مختلف بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس ؛

انتقاد به فرآیند اعطای مجوز به کمپ‌های اعتیاد

عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معتادان باید زیرنظر افراد متخصص روند درمان را طی کنند، گفت فرآیند اعطای مجوز کمپ‌های اعتیاد قابل نقد است.
رئیس بیمارستان مهدیه :

نوزادانی که خمار به دنیا می‌آیند

مادرش خمار است و درد زیادی دارد. درد زایمان هم به آن اضافه شده و هر آن باید وضع حمل کند. هر جور شده خود را به بیمارستان می‌رساند تا از درد کودکی که در شکم دارد، خود را خلاص کند. دکترها می‌دانند که قرار است با چه اتفاقی روبه‌رو شوند. تقریباً کار هر روزه برخی پزشکان بیمارستان «مهدیه: نجات بچه‌هایی است که از مادر معتاد خود به دنیا می‌آیند.
همه چیز درباره ماده مخدر گل یا ماریجوانا ؛

ماده مخدر «گُل» چیست؟

هولناک‌ترین ماده مخدر «گل»‌‌ است که دومین مخدر مصرفی کشور است.
دختران قلیانی؛

افزایش مصرف قلیان در بین زنان ایرانی

دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت، از افزایش مصرف قلیان در بین زنان ایرانی خبر داده است. رئیسی با بیان اینکه مصرف قلیان در زنان ایرانی در حال افزایش است، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی یکی از راه‌های مبارزه با این مشکل است، به‌جز آن به سخت‌گیری و جریمه نیز نیاز داریم.
یک مقام مسئول بهزیستی:

حدود ۷۵ درصد از کودکان معتاد از والدین معتاد متولد می‌شوند

مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۷۵ درصد از کودکان معتاد در کشور از والدین معتاد متولد می‌شوند.
اعتیاد به اینترنت؛

راهکارهایی برای مقابله با اعتیاد اینترنتی

تا به حال چه چیزی اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی را ایجاد کرده است؟ همانطور که محققان متوجه شده‌اند، شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد اعتیاد شده و بر شخصیت کاربران تاثیر جبران ناپذیری گذاشته است. یافته‌های پژوهشگران همچنین نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی بر خصوصیات شخصی، روان و وجدان فرد تاثیر به‌سزایی دارد.
آمارهایی تلخ از مصرف دخانیات؛

«قلیان» و دخانیات سالانه چند میلیون نفر را به کام مرگ می‌کشند؟

بنا بر گزارش سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با بهداشت، هر ساله بیش‌از هفت میلیون مرگ بر اثر مصرف دخانیات و همجواری با افراد مصرف‌کننده مواد دخانی، اتفاق می‌افتد
تعداد زنان سیگاری در جهان و ایران؛

دلایل گرایش زنان به مصرف مواد دخانی

آمارها نشان می دهد که گرایش زنان به مصرف مواد دخانی به ویژه قلیان، رو به افزایش است و این زنگ خطری برای سلامت جامعه تلقی می شود.
حمیدرضا شمسی/معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران:

ارائه خدمات درمانی به معتادان در مراکز کاهش آسیب

بهزیستی یکی از دستگاه‌های مسئول در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه در بخش اعتیاد است. از این رو، این سازمان برای ارائه خدمات به معتادان مراکز گذری کاهش آسیب (DIC) را راه‌اندازی کرده است تا معتادان با استفاده از خدمات ارائه شده در این مراکز رفتارهای خطرآفرین کمتری داشته باشند. خوشبختانه در این مراکز که تعداد آنها در شهر تهران به نه مرکز رسیده است، خدماتی مانند داروی «متادون» با یک پنجم قیمت به معتادان مراجعه‌کننده ارائه می‌شود.علاوه بر این، اگر معتاد مراجعه‌کننده‌ای بیماری از سرماخوردگی تا ایدز داشته باشد نیز از خدمات درمانی و پزشکی استفاده می‌کند.
جمالی سوسفی با یادآوری هفته بدون دخانیات:

افزایش مالیات تاثیری چندانی در کاهش مصرف دخانیات ندارد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه منع دسترسی و مصرف سیگار تاثیر جدی در کاهش مصرف ندارد، تصریح کرد: منع مصرف باعث افزایش قیمت و تهیه سیگار به صورت زیرپله ای، زیرزمینی و قاچاق می شود.
رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی؛

تغییر رتبه مصرف شیشه در میان معتادان/ غلبه خانواده‌ها بر شیشه

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: آگاهی خانواده‌ها و مردم از عوارض شیشه و درگیر شدن آنها از نظر مراقبت‌های پیشگیری موجب شد تا مصرف ماده مخدر شیشه از رتبه دو به چهار تنزل پیدا کند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی مطرح کرد؛

توانمندسازی معتادان متجاهر و کودکان کار نیازمند همکاری 11 سازمان است/ هدف بهزیستی توانمندسازی است نه قرنطینه

خاکی گفت: «سازمان به هیچ عنوان نگاهی قهری برای دستگیری و قرنطینه این قبیل افراد به کار نمی گیرد ، سعی ما بر توانمندسازی این افراد است که این کار همکاری ۱۱ سازمان و ارگان مختلف را می طلبد.این افراد چند دسته هستند مانند کودکان کار، کودکان خیابانی، معتادان متجاهر و….»
سیگار می‌دهیم دارو و تجهیزات پزشکی نه!

بازار ۱۰ هزار‌میلیاردی دخانیات ایران برای شرکت‌های امریکایی وسوسه‌انگیز است

اگر شما ۱۰ دقیقه برای خواندن این گزارش وقت بگذارید تنها ظرف همین ۱۰ دقیقه یکی دیگر از افراد سیگاری در کشورمان بر اثر عوارض ناشی از مصرف سیگار جانش را از دست می‌دهد!
معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران عنوان کرد؛

غربالگری ۱۲ هزار معتاد متجاهر/ اضافه شدن خرده‌فرهنگ «کارتن‌خوابی» به جمعیت کشور

معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: بهزیستی از ۲ سال قبل، غربالگری معتادان متجاهر را آغاز کرده و در این مدت ۱۲ هزار نفر را غربالگری سلامت کرده؛ این درحالی است که ۸۵ درصد آنها کارتن‌خواب بوده و جداسازی آنها از کارتن‌خوابی دشوار است.

تنها 30 درصد معتادان زیر پوشش درمان مراکز ترک اعتیاد هستند

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از حدود دو میلیون و 800 هزار معتاد، حدود 800 هزار نفر یعنی حدود 30 درصد از آن ها زیر پوشش برنامه‌های درمان مراکز ترک اعتیاد قرار دارند.
دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ایران:

مصرف قلیان در دختران ۱۰ برابر سیگار است/ دخانیات از تحریم‌های آمریکا استثنا شده است

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ایران گفت: میزان مصرف قلیان در دختران 10 برابر مصرف سیگار گزارش شده است که از مسیر سیگار و قلیان، نوجوانان به سمت اعتیاد کشیده می‌شوند.
تحليل سعيد صفاتيان درباره گران‌شدن شيشه؛

گراني شيشه به نفع جامعه است

درحالي‌که سرهنگ محمد بخشنده، رئيس‌پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، از سه‌برابرشدن قيمت مخدر شيشه پس از افزايش نرخ دلار و ديگر ارزها خبر داده، معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر نيز از دوبرابرشدن کشت ترياک در افغانستان خبر مي‌دهد. در این میان، سعيد صفاتيان، رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد مجمع تشخيص مصلحت نظام اثر اين دو اتفاق را در مجموع مثبت مي‌داند.
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها