سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر:

توقف آهنگ رشد مصرف مواد در کشور/ طرح نو برای مبارزه با مواد مخدر

اسکندر مؤمنی درباره نتایج تأثیر تحریم‌ها و همچنین برجام در حوزه مبارزه با مواد مخدر با توجه به هشدار اخیر رئیس جمهور به کشورهای منطقه در این باره، گفت: ۴۰ سال است جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد با مواد مخدر مبارزه می‌کند. آنها خیال‌شان راحت است که جمهوری اسلامی ایران از طرف خودش و آنها با مواد مخدر مبارزه می‌کند.
قیمت شیشه نصف شد؛

«گُل» جایگزین «شیشه»

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه قاچاقچیان به دروغ تبلیغ می‌کنند که مصرف ماده مخدر گُل اعتیادآور نیست، گفت: در حال حاضر گرایش جوانان و دانش آموزان به این ماده مخدر افزایش یافته است.
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه:

هزینه نگهداری هر معتاد متجاهر روزانه ۲۶ هزار تومان است

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: هزینه نگهداری هر معتاد متجاهر ۲۶ هزار تومان در روز است.
خاطرات مردی که اعتیاد پیرش کرده است؛

مواد رفاقت نمی شناسد

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها بیش از 12 سال است که هر سه‌شنبه با پخت بیش از 5 هزار پرس غذای گرم و پخش آن در بیش از 6 پاتوق(محلی که کارتن خواب‌ها در آن زندگی می‌کنند که این محل معمولاً پارک یا خرابه است) سعی دارد در کنار کارتن‌خواب‌ها باشد تا با حضورش به آنها یادآوری کند که همیشه برای پاک شدن آنها ایستاده‌است.این مؤسسه علاوه بر اینکه محل نگهداری و زندگی را برای کارتن خواب‌ها فراهم می‌کند تمام تلاشش را می‌کند کارتن خواب‌های بهبودیافته را به جامعه و زندگی عادی‌شان وصل کنند.
افزایش مدت نگهداری ازمعتادان؛

مستاجران «کهریزک» ماندگار می‌شوند؟

براساس پروتکل درمان معتادان متجاهر، مدت زمان نگهداری این معتادان در مراکز اقامتی بین ۳ تا ۶ ماه تعیین شده است. مدت زمانی که تمدید آن به بیش از ۳ ماه براساس نظر تیم درمان‌گر و اطلاع مرجع قضایی امکان پذیر است، این درحالیست که سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با این اعتقاد که «با ۳ ماه نگهداری معتادان نمی شود معجزه کرد» عنوان کرده «تلاش می کنیم این مدت را تا ۲ سال ارتقاء دهیم»؛ این موضوع که در پروتکل‌های درمانی پیش بینی نشده با واکنش‌هایی نیز همراه بوده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

روش های درمان معتادان بازنگری می شود

سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری گفت: بنا داریم با افزایش مدت زمان نگهداری معتادان از سه ماه به 6 ماه تا 2 سال، در درمان آنان بازنگری کرده و افرادی توانمند و بدون بازگشت به گذشته تاریک به جامعه تحویل دهیم.
هشدار نسبت به مواد مخدر ناخالص؛

ترکیب جگر گاو با شیره و تریاک

کارشناس درمان و حمایت‌های اجتماعی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از احتمال اور دوز معتادان با مصرف مواد مخدر ناخالص خبر داد.
دکتر اسدالله افشار:

دهکده جهانی؛ اسیر انواع مواد مخدر و روانگردان‌ها

آثار زیانبار قاچاق و پخش موادمخدر و روانگردان در زمان حاضر از قاچاق اشخاص و رخدادهای تروریستی، قاچاق اعضای بدن انسان گسترده‌تر شده است.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد؛

حرفه آموزی؛ اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر /نقش مهم خانواده‌ها در پیشگیری از اعتیاد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر این است که مددجویان در زمانی که روند ترک اعتیاد را سپری می‌کنند، حرفه‌ای نیز بیاموزند و در حالی به آغوش خانواده خود بازگردند که توانایی کسب درآمد دارند.
سردار مومنی:

مدت بازپروری معتادان به 2 سال افزایش یابد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر لزوم بازنگری در مدت زمان نگهداری از معتادان در مراکز ترک اعتیاد گفت: مدت زمان بازپروری معتادان باید از 3 ماه به 2 سال افزایش یابد.
نام مواد را بلدند نام میوه‌ها را نه؛

ملاقات با ملیکا و مریم؛ کودکانی که معتاد به دنیا آمده‌اند

ملیکا و مریم تازه ترک کرده‌اند. ملیکا شش ساله و مریم پنج ساله است. به تریاک، متادون و شیشه معتاد بودند. روی تخت بیمارستان می‌بینم‌شان. تازه اندکی درد خماری فروکش کرده. رنگ و رویشان هنوز پریده است. دو دختر بچه لباس صورتی رنگ بیمارستان به تن دارند. روی تخت‌ها چند عروسک رها شده اما حس و حال بازی ندارند. چند استیکر خرس هم هست که بالای تخت‌ چسبیده. چند دقیقه‌ کنارشان می‌نشینم و چند کلمه‌ای باهم حرف می‌زنیم.
معتادان یقه‌سفید؛

این گروه از مصرف‌کننده‌ها از معتادان متجاهر خطرناک‌ترند!

تصور اکثر مردم از یک مصرف‌کننده، کسی است که ظاهری ژولیده و نامناسب داشته و کارتن‌خواب باشد؛ در حالی که این گروه از مصرف‌کننده‌ها آماری زیر ده درصد دارند و بخش بزرگ مربوط به اعتیاد یقه‌سفیدهاست که آسیبی به مراتب بیشتر از متجاهرها دارند.
اکبری:

رسانه ملی در حوزه اعتیاد موفق عمل نکرده است

یک درمانگر اعتیاد از عملکرد رسانه ملی در حوزه اعتیاد انتقاد کرد و گفت: رسانه می‌تواند با ایجاد برنامه‌های پرمحتوا، جوانان را از عوارض مصرف مواد مخدر آگاه کند.
وضعیت نگهداری زنان معتاد در پایتخت؛

زنان معتاد را نبایدبصورت اردوگاهی نگهداری کرد

دو روز پیش رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت اعلام کرد حدود ۱۵ الی ۲۰ هزار معتاد متجاهر در سطح شهر تهران وجود دارد. از میان این جمعیت، بیش از هزار نفر را زنان معتاد متجاهر تشکیل می‌دهند. این در حالی است که که طی دو ماه گذشته حدود ۱۵۰ معتاد متجاهر زن از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده و در حال حاضر در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ با دستور مراجع قضایی نگهداری می‌شوند.
علی محمد اسدی:

"تغییر پیاپی نام‌های مواد مخدر" شگرد قاچاقچیان برای جذب مشتری

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه نمی‌توان مصرف مواد را در بین دانش‌آموزان منکر شویم؛ هر چند که آمار آن بسیار کم است، گفت: براساس شیوع‌شناسی صورت گرفته میانگین سن مصرف ماده مخدر گُل بین ۱۵ تا ۱۸ سال است.
طرفداران گل؛

آشنایی با عوارض خطرناک مصرف ماده مخدر گل!

امروزه مصرف انواع مختلف مواد مخدر بین جوانان به یکی از معضلات اصلی جامعه تبدیل شده است؛ درحال حاضر جوانان بیشتر به مصرف مواد مخدر جدید مانند شیشه رفته‌اند که بر اساس اعلام متخصصان و درمانگران اعتیاد، عوارض به مراتب خطرناک‌تری نسبت به مواد مخدر سنتی مانند تریاک دارد.
دانستنی ها؛

اعتیاد اینترنتی افسردگی می آورد

اینترنت و گذراندن وقت در فضای مجازی برای کاربران از بسیاری جهات بسیار مفید است و بایستی درحد معمول و برای دسترسی‌های مفید به اطلاعات از اینترنت بهره‌برداری نمود تا از آسیب‌های آن در امان بمانیم، زیرا گشت و گذار نامحدود و بی‌هدف و بدون حد و مرز در اینترنت، اعتیادآور است و کاربران را در معرض خطرات بسیار زیادی قرار می‌دهد و ضربه‌های مهلکی بر فعالیت های شخصی و کاری افراد وارد می آورد.
معاون دفتر سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت؛

میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور به 15 سال رسیده است

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور نسبت به گذشته کاهش یافته و به 15 سال رسیده است و شاید موضوع کنجکاوی در سن نوجوانی یا باورهای غلط درباره مصرف برخی مواد مخدر باعث این موضوع شده باشد.
دلایل سوء مصرف مواد مخدر؛

مختصات "اوردوز"

«انگار این نسل با مواد بازی می‌‎کنند، مصرف مواد برای آن‌ها یک تجربه هیجان انگیز است؛ مثل یک شهربازی که می‌خواهند تمام بازی‌های موجود در آن را انجام دهند!»/ «بنده خدا داشت میکشید، ترکش داند، فوت کرد» مرگ این افراد به دلیل ترک نیست، به این دلیل است که بعد از ترک با دوز بالا شروع به مصرف می‌کنند و چون بدن افراد مسن مقاوت پایینی دارد بر اثر سوء مصرف می‌میرند.
کشت مواد مخدر ؛

بازگشت به خشخاش‌زار ؟

تریاک؛ عصاره گیاهی نام‌آشنای ایرانیان؛ نامی که مورخان زمان دقیقی از آشنایی مردمانمان با آن ذکر نکرده‌اند اما از باب اهمیتش، آن را کالایی جایگزین تجارت ابریشم در دوره‌ای از تاریخ سرزمین‌مان دانسته‌اند.
صفحه  از ۲۵
نظرات و گلایه ها