سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

سال 96 را در یک دقیقه ببینید

در این مطلب مجموعه حوادث تلخ و شیرین در سال 96 را می توانید در یک ویدئوی یک دقیقه ای مشاهده کنید.
سالی که گذشت؛

10 رویداد مهم کشور در سال ۹۶

رویدادهای مهم سال ۹۶ را به روایت تصویر ببینید.
سه پرده متفاوت تلخ‌ترین روز سال؛

از «چهارشنبه‌های جعلی» تا «چهارشنبه آخر سال»

هرچند که عده‌ای در روزهای پایانی سال در فکر تهیه و فروش وسایل چهارشنبه آخر سال هستند اما هستند افرادی که تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا خسارت کمتری به جان و مال مردم وارد شود.
#میبخشم؛

به حرمت آب و آیینه، به پاسداشت بهار

به رسم نیاکان مان که خطاپوش بودند و بخشنده. مردم آفتاب و آب و روشنی و قناعت. اگر علیه کسی شکایت کرده ایم و موضوع شکایت جرم غیرعمد است، یا اختلافی نه چندان بزرگ است یا حتی موضوع مالی که می توان درباره اش توافق کرد، بخشید یا حتی قسط بندی اش کرد،برویم و رضایت دهیم...
روز عشق؛

جشن «ولنتاین» در کدام کشورها ممنوع است؟

روز «ولنتاین» روز ابراز عشق در فرهنگ مسیحی و فرهنگ مدرن غربی است که هر سال در روز ۱۴ فوریه گرامی داشته می‌شود و در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به‌شمار می‌رود.
دی ماه پر حادثه...

از دی ماه 95 تا دی ماه 96

آنچه از دی ماه 95 تا دی ماه 96 بر ما گذشت!
نگرانی و خشم مردم از اختلاس های نجومی و رانت خواری فرزندان مسئولان؛

هفت دلیل ناآرامی‌ها از نگاه یک روانپزشک

از نظر روانپزشکی باید ارزیابی را به این صورت به پیش برد که ملت ایران در چندسال اخیر و به ویژه در یکسال گذشته تحت تأثیر فشارها و تنش‌های عمده‌ای قرار داشتند که به تدریج فراتر از آستانه تحمل رفته است.
جانباختگان زلزله؛

روایت تلخ آخرین لحظات زندگی دختر خردسال در زلزله کرج

حنانه دختر 10 ساله کرجی که در زلزله چهارشنبه شب هنگام خارج شدن از ساختمان دچارایست قلبی شده بود ، پس از انتقال به بیمارستان تسلیم سرنوشت مرگباری شد.
مناسبت های جهان؛

18 دسامبر؛ روز جهانی مهاجران

روز جهانی مهاجران یک رویداد سالانه است که در ۱۸ دسامبر، برگزار می‌شود. این روز توسط یونسکو نامگذاری شده است.

دو یلدا در یک قاب...

شب یلدا از دو دریچه
یه مناسبت سالروز انتشار ایران سپید؛

درخت آگاهی

نوشته ای از بهروز شهبازپور مدیرمسئول ایران سیپید یه مناسبت بیست و یکمین سالگرد انتشار ایران سپید را می خوانیم.
مشکلات مملکت؛

مشکلات کشور به روایت تصویر

تصویر مشکلات مملکت
ظلم بشر به طبیعت؛

کوه یخ دیدید یا کوه سنگی

طرح مفهومی از ظلمی که بشر به طبیعت می کند.
نادر خلیلی معمار ایرانی؛

خانه سازی به وسیله سیستم ابرخشت+تصاویر

ابرخشت که حاصل حدود ۳۰سال از زندگی حرفه‌ای، کار و تجربیات مرحوم نادر خلیلی، معمار ایرانی ساکن کالیفرنیا است در واقع کیسه‌های درازی است با عرض ۵۰-۴۰ سانتی‌متر و طول مورد نیاز که از خاک پر می‌شوند و مثل برچسب‌های لباس و به کمک دو ردیف سیم‌خاردار در حد فاصل هر کدام از آنها در هم تنیده می‌شوند.
ربیعی:

جمعیت 60سال به بالای کشور تا سال 1430 به 30 میلیون نفر می رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش جمعیت سالمندان در کشور گفت: تا سال 1430جمعیت 60 سال به بالا ی ایران به 30 میلیون نفر خواهد رسید.
8 مهر ماه؛

روز ملی ناشنوایان گرامی باد

هفته چهارم سپتامبر، تحت عنوان هفته ی جهانی ناشنوایان در سراسر دنیا نام گذاری شده است.
جهانگيري:

بیش از 11 میلیون نفر در وضعیت نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که پیشگیری در زمینه آسیب های اجتماعی وظیفه اصلی دولت است که در اولویت قرار دارد ، گفت: در حال حاضر بیش از 11 میلیون نفر در وضعیت نامناسبی به عنوان حاشیه نشین در اطراف شهرهای بزرگ زندگی می کنند.

چرا متن‌هایی که در اینترنت می‌خوانیم در ذهن‌مان نمی‌ماند؟

وب‌پیمایی مستلزم شکل خاص حاد و شدیدی از انجام همزمان چند کار ذهنی است. بازی با پنجره‌ها علاوه بر اینکه حافظه‌ی کاری را با سیلی از اطلاعات پر می‌کند، چیزی را بر ما تحمیل می‌کند که دانشمندان مغز آن را «هزینه‌های سوئیچینگ» می‌نامند که بر قوای ذهنی ما تحمیل می‌شود. هر بار که ما جهت توجهمان را تغییر می‌دهیم، مغز ما ناگزیر باید از نو به خودش جهت دهد که این باج سنگینی از منابع و ذخایر ذهنی ما می‌گیرد.
پدیده سونامی سالمندی؛

افزایش آمار سالمندان زنگ خطری برای ایران

یک پژوهشگر حوزه جمعیت گفت: براساس گزارش‌های منتشر شده زنان 17 -40 ساله در اوج آمادگی باروی قرار دارند اما پس از سه سال از ابلاغ سیاست های کلی جمعیت همچنان در خصوص سن باروری و سنین پرخطر اطلاعات غلط به مردم داده می شود.
مقصر کیست؟

جایگاه ریاست جمهوری را به مسخره گرفته‌اند!

یکی با لباس کاراته، دیگری با دمپایی ابری، یکی کفن‌پوش است و یکی دیگر ترجیح می‌دهد جلوی دوربین‌ها رقص مو ‌انجام دهد؛ اینجا ایران است و همه این افراد می‌خواهند رییس‌جمهور شوند!
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها