سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خبر خوش فتاح برای مددجویان مناطق محروم؛

افزایش دو برابری نرخ اشتغال مددجویان در سال ۹۷

بر اساس اعلام رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، سهم کمیته امداد از محل برداشت ۱.۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات اشتغالزایی به ارزش ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است.
مبارزه با فقر؛

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیس کمیته امداد چه بود؟

رییس کمیته امداد با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری گفت: رسیدگی به محرومان رمز عبور از مشکلات کشور است.
در پی نامه مشترک ابتکار و ربیعی به وزیر کشور؛

اورژانس اجتماعی حمایت می شود

وزارت کشور همه استانداران را ملزم به حمایت از اورژانس اجتماعی برای مقابله با آسیب‌ ها و کاهش حوادث ضد انسانی کرد و دستور افزایش این حمایت ها را به استانداری های کشور ابلاغ کرد.
ازدواج قنات؛

عروسی قنات!

نخستین کسی که به ازدواج قنات اشاره‌ای دارد، استاد باستانی پاریزی است
مسئولان بهزیستی و کمیته امداد تأکید کردند؛

جمع آوری کمک های مردمی توسط سلبریتی ها مجوز می خواهد

این روزها موضوع واریز کمک‌های مردمی به‌حساب شخصی سلبریتی‌ها در فضای مجازی بسیار حاشیه ساز شده است. البته این اتفاق، ماجرای جدیدی نیست اما شواهد نشان می‌دهد جمع‌آوری کمک‌های مردمی توسط هنرمندان و ورزشکاران و برخی چهره‌های سیاسی کشور از زمان زلزله کرمانشاه سرعت بیشتری به خود گرفته است.
معاون اجتماعی بهزیستی استان خبر داد:

واگذاری آنلاین فرزند به ۳۳۲۵ متقاضی/ ۸۸ نفر از متقاضیان، دختران مجرد هستند

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران دلایل وجود اختلال در سامانه اینترنتی فرزندخواندگی را اعلام کرد و گفت: در این سامانه ۳۳۲۵ متقاضی فرزندخواندگی ثبت نام کرده و به ۷۸۳ نفر، فرزند سپرده شده است.
معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي:

سالانه ۹۵۰ زن ويژه در مراکز بهزيستي پذيرش مي‌شوند

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي گفت: سالانه ۹۵۰ زن ويژه در مراکز بهزيستي که تعداد آن ۲۴ مرکز است، پذيرش مي‌شوند که عمدتا از طبقات فوق‌العاده پايين هستند و فقر و مشکلات شديد از جمله اعتياد دارند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی:

سالانه ۹۵۰ زن ویژه در مراکز بهزیستی پذیرش می‌شوند/متاهل بودن ۵ درصد زنان مراجعه‌کننده

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سالیانه ۹۵۰ زن ویژه در مراکز بهزیستی که تعداد آن ۲۴ مرکز است، پذیرش می‌شوند که عمدتا از طبقات فوق العاده پایین هستند و فقر و مشکلات شدید از جمله اعتیاد دارند.
مدیرکل مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اعلام کرد؛

اجرای طرح حمایت از ۲۹۲ هزار کودک «یتیم» و «محسنین»

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در ماه رمضان، گفت: 292 هزار کودک یتیم وجود دارد و مردم می‌توانند در هفته اکرام و اطعام نسبت به پوشش قرار دادن آنها اقدام کنند.
معاون بهزیستی عنوان کرد؛

نگهداری ۵۰ کودک در یک زیرزمین/ اتفاقات ناگوار در مهدکودک‌های غیرمجاز گزارش نمی‌شود

معاون امور اجتماعی بهزیستی تهران گفت: مشاهده شده که برخی از مهدکودک‌های غیرمجاز ۴۰ تا ۵۰ کودک را در یک زیرزمین بدون نور نگهداری می‌کنند.
مشاور وزیر بهداشت:

فعالیت اتوبوس‌های ایدز متوقف نشده است/ اطلاع‌رسانی درباره ایدز ادامه دارد

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به اخباری مبنی بر توقف فعالیت اتوبوس‌های ایدز، تاکید کرد: کمپین اطلاع‌رسانی درباره این بیماری با رویکرد پیشگیری، در کنار سایر برنامه‌ها همچنان فعال است.
وضعیت و شرایط مهدکودک‌ها؛

مهدکودک‌های پرداستان و خانواده‌های پرمشغله

«همیشه کلید دور گردنم بود. خودم در خانه را باز، زیر گاز را روشن و ناهارم را گرم می‌کردم و در تنهایی می‌خوردم. آن‌زمان‌ها که کوچک بودم می‌گفتم وقتی بزرگ شدم هیچ‌وقت نمی‌گذارم بچه‌ام تنها غذا بخورد اما انگار سرنوشت پسرم هم مانند خودم شده است. نتوانستم به آنچه می‌خواستم برسم.» اینها را زنی می‌گوید که منتظر است کلاس پسرش در مهد تمام شود و او را به خانه ببرد. کارمند است و از اینکه مجبور است هر روز کار کند و پسرش را به مهد بسپارد راضی نیست.
حال و روز بازماندگان معدن یورت؛

معدنکارانی که رفتند یتیمانی که ماندند

یک جاده شده خوره، شده بلا و افتاده به جان «معصومه». یک پیچ تند در این جاده هست که دور زندگی این زن چنبره زده و زمینگیرش کرده؛ نه معصومه که جان همه اهالی را به لب رسانده؛ همه اهالی روستاهای وطن، نوده، فارسیان و سومه‌سرا را. معصومه شب عید امسال دست و بالش باز بود. برعکس آن 18سالی که با ابراهیم زیر یک سقف زندگی می‌کرد امسال حقوق‌ها به‌موقع رسید. معصومه امسال برخلاف سال‌های گذشته صندوق صدقه خانه‌اش را باز نکرد تا برای خانه نان بخرد.
ستاد دیه کشور اعلام کرد:

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب به گلریزان ستاد دیه کشور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه کشور مبلغی معادل ۴ میلیارد ریال اختصاص دادند.
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی؛

50 هزار نفر تحت پوشش بیمه باربران هستند

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: باربران از زحمتکش‌ترین بیمه‌شدگان این سازمان هستند و در حال حاضر ٥٠ هزار نفر در کشور بیمه باربران هستند. محمد حسن زدا با بیان اینکه برای بیمه باربران جدید مانعی وجود ندارد، افزود: بیمه شده در این نوع بیمه فقط ٧ درصد حق بیمه پرداخت می‌کند و مابقی آن برعهده دولت است. معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: باربران متقاضی بیمه، باید از شهرداری‌ها یا فرمانداری‌ها یا تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی یا کارفرمایان میوه و تره‌بار یا انجمن‌های بازار معرفی‌نامه دریافت و آن را برای بیمه شدن به شعبه نزدیک محل کار ارائه کنند.
مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی اعلام کرد:

شروط بهزیستی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار

مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی گفت: طرح بازتوانی و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و بی‌سرپرست از برنامه‌های جدی بهزیستی است اما زنانی که می‌خواهند در این طرح بیایند باید شرایط‌‌شان احراز شود.
یک مقام مسئول در وزارت رفاه :

اعتبار کارت سبد غذای رمضان باطل نمی شود

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه درباره توزیع نخستین سبد غذایی ۹۷ در آستانه رمضان گفت: ارزش ریالی این سبد ۱۳۰ هزار تومان برای خانواده‌های کامل است که شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و ماکارونی و... می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران؛

توقف «اتوبوس ایدز» به بهانه ترویج بی‌بندوباری

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با ابراز تاسف از اینکه برخی اقدامات برای کنترل و پیشگیری بیماری ایدز با مخالفت‌هایی مواجه می‌شود و برای برخی خوشایند نیست، گفت: بعد از اجرای طرح اتوبوس ایدز برخی گفتند که این کار شما ترویج بی‌بندوباری است و در نهایت این طرح متوقف شد.
مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی اعلام کرد؛

شروط بهزیستی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار

مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی گفت: طرح بازتوانی و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و بی‌سرپرست از برنامه های جدی بهزیستی است اما زنانی که می خواهند در این طرح بیایند باید شرایط‌شان احراز شود.
عباسی خبر داد؛

پرداخت «یارانه مشاوره» به سه دهک پایین جامعه

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سازمان بهزیستی سالانه بیش از ۳ میلیارد تومان «یارانه مشاوره» برای دهک‌های اول تا سوم اقتصادی پایین جامعه پرداخت می‌کند، گفت: این افراد می‌توانند تا ۳ مرحله به مراکز مشاوره‌ای خصوصی مراجعه کنند.
صفحه  از ۲۷
نظرات و گلایه ها