دانه ای که صد دانه شد؛

آدامس فروشی که میلیاردر شد

او زندگی‌ اقتصادی‌اش را با یک بسته آدامسی که با گرو گذاشتن کاپشن خود به دست آورد، آغاز کرد و با فروش آن نخستین درآمدش را کسب کرد.
رئیس کمیته امداد:

یقه همه ما در آسیب‌ها گیر است/ مردم باید بدانند کمک‌هایشان کجا خرج می‌شود

رئیس کمیته امداد درباره مصوبه اخیر مجلس مبنی بر پرداخت مستمری، وضعیت فقر، وضعیت زنان سرپرست خانوار، بودجه، کمک‌های مردمی و نقش کمیته امداد در کاهش آسیب‌های اجتماعی توضیح داد.
روستاییان نیز مستمری بازنشستگی دریافت می کنند؛

روستائیان بالای 65 سال سن مستمری بازنشستگی دریافت می کنند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از دریافت مستمری بازنشستگی روستائیان بالای 65 سال سن با 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه به این صندوق، خبر داد
علیرضا غنی زاده:

سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد ریالی هلدینگ کمیته امداد در کشور

مدیر عامل هلدینگ کشاورزی مجتمع اقتصادی کمیته امداد گفت که این مجتمع تاکنون افزون بر 30 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در مناطق مختلف کشور انجام داده است.
ربیعی عنوان کرد:

پیش بینی مرکز نگهداری دختران فراری/همه چیز درباره گورخوابی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه موضوع معتادان حاشیه نشین و آسیب دیده های اجتماعی را نباید سیاسی کنیم، گفت: این مسئله اجتماعی است و نباید آن را به مسائل سیاسی تقلیل دهیم.
آمارهای تکان دهنده‌ای که کسی را تکان نداد؛

سازمان‌های مردم نهاد آستین بالا بزنند

رئیس دادگستری خوزستان گفت: آمار طلاق در خوزستان به هیچ وجه قابل دفاع نیست و سن اعتیاد نیز در خوزستان در حال کاهش است.
جشن درخت آرزوها در کردستان؛

درخت آرزوها در کردستان جوانه زد/ تخته فرش تنها آرزوی یتیم 7 ساله است+عکس

قرار است همین روزها درختی در کردستان کاشته شود؛ درختی متفاوت با میوه‌هایی به رنگ احساس و مهربانی؛ میوه‌ای که آرزویی کوچک اما پشتوانه‌ای به عظمت امید به مهربانی هم‌نوعان دارد.
گشت یک‌روزه در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز؛

در انتظار معجزه از درخت آرزوها

سنی ندارد سرش بخیه خورده، از همان دوران جنینی زندگی‌اش خراش برداشته دقیقاً مانند خراش روی سرش. مربیش می‌گوید: وقتی مادرش او را باردار بود پدر شیشه‌ایش او را زیر مشت و لگد خود می‌گیرد و سر «مهر سام» در شکم مادرش می‌شکند و سرنوشت، او را وقتی تازه چشمش به دنیا می‌افتد راهی اتاق عمل می‌کند. حالا او بعد از یک سال هنوز در زمره یکی از کودکانی قلمداد می‌شود که در انتهای محمدشهر کرج، تخت یکی از اتاق‌های آن ساختمان‌های عریض و طویلی را اشغال کرده که سردرش نوشته «آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز».
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد:

سهم مردم در حل فقر مددجویان ۲۵ درصد است/استقرار خیریه‌ها در مناطق متمکن

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در شرایطی هستیم که قیمت تمام شده برطرف کردن فقر در خانواده‌ها بالا بوده و سهم مردم در حل فقر مددجویی در حال حاضر ۲۵ درصد است.

حمایت کمیته امداد از ٣١٠٠ خانواده مسیحی

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت که در حال حاضر بیش از ۳۱۰۰ خانواده مسیحی، آشوری و ارمنی تحت پوشش این نهاد قرار دارند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی؛

مانع خرید و فروش نوزادان در بیمارستان‌ها شدیم

حول و حوش آبانماه سال گذشته بود که خبر جنجالی خرید و فروش نوزادان در اطراف برخی بیمارستان‌ها و همین طور در بعضی بیمارستان‌های جنوب تهران از زبان یکی از اعضای شورای شهر تهران، مسأله داغ نوزادفروشی را برسر زبان‌ها انداخت!
طرح تحول سلامت و هزینه صندوق های بیمه ای؛

با مخاطبان تامین اجتماعی بازی نکنیم!

علیرضا حیدری، دبیر اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در یادداشت پیشرو عنوان می‌کند که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل ارتکاب اشتباه در اجرایی کردن طرح تحول سلامت، هزینه گزافی را به صندوق‌های بیمه‌ای تحمیل کرده است.
همکاری تنگاتنگ دولت و کمیته‌امداد(ره)؛

تخصیص کامل اعتبارات کمیته با وجود مشکلات بودجه‌ای کشور

رئیس کمیته‌امداد امام خمینی(ره) بر همکاری تنگاتنگ دولت با کمیته‌امداد تاکید کرد.

ثبت‌نام تورهای گردشگری نوروزی بازنشستگان از بهمن‌ماه آغاز می‌شود

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون بیمه تکمیلی بازنشستگان، گفت: بازنشستگان می‌توانند برای استفاده از تورهای گردشگری نوروزی، پس از باز شدن سامانه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
پرویز فتاح:

دولت از سهم زکات ریالی پرداخت نکرده است / نسخه مشکلات فقرا زکات است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه دولت با محدودیت بودجه روبرو است، گفت: دولت از سهم زکات تاکنون هیچ ریالی پرداخت نکرد.

معاون سازمان بهزیستی: 1300 سقط قانونی در کشور داشتیم

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: حدود 1300 سقط قانونی در طول یک سال و نیم گذشته در کشور داشتیم که علت آن تشخیص معلولیت جنین بوده است.

رییس سازمان بهزیستی:آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج اجباری می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج اجباری می شود تا سالانه از تولد حدود 30 هزار معلول جلوگیری شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

20 درصد مستمری‌بگیران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور می‌شوند

‌مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه 20 درصد از مستمری بگیران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور هستند، تعداد این افراد را بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر و میزان مستمری پرداخت شده به آنان را 5 هزار میلیارد تومان در سال اعلام کرد.
رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

واگذاری نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی

رییس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و از این پس تنها 20 درصد با نظارت مستقیم خود بهزیستی انجام می‌شود و 80 درصد نظارت به تشکل‌های حقوقی بخش خصوصی که تحت نظارت بهزیستی هستند و تشکل‌های مدنی و مردم‌نهاد خارج از سازمان واگذار می‌شود.
ربیعی:

تا پنج سال دیگر وضعمان بهتر می‌شود

تصویب الگوی توسعه مشاغل خانگی، تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بنگاههای اقتصادی و رونمایی از سامانه نشان مهارت آموزی الکترونیک از مهمترین خبرهای هفته جاری بود.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها