سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جوانان تهرانی چقدر مصرف‌گرا هستند؟
مروری بر نتایج یک پژوهش؛

جوانان تهرانی چقدر مصرف‌گرا هستند؟

پژوهشی که پیرامون مصرف‌گرایی و عوامل جامعه‌شناختی مؤثر بر آن در بین جوانان شهر تهران انجام شده نشان می‌دهد، میزان مصرف‌گرایی در بین جوانان ۱۱ تا ۳۱ ساله تهرانی نسبتاً بالاست؛ به صورتی که تنها ۲۱ درصد دارای مصرف‌گرایی سطح پایینی بوده‌اند، اما نزدیک به نیمی از آن‌ها در حد متوسط و ۳۳ درصد در حد بالایی مصرف‌گرا بوده‌اند.
افزایش قیمت سیگار الگوی مصرف را تغییر داد
اختصاص ارز دولتی برای دخانیات ادامه دارد؛

افزایش قیمت سیگار الگوی مصرف را تغییر داد

مسئول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات: در شرایطی که صنایع دخانی ارز دولتی می‌گیرند نمی‌توان انتظار داشت مافیای سیگار، از سود خالص 60درصدی خود به نفع سلامت مردم کناره بگیرد.گران‌شدن سیگار در هرجای دنیا که سیستم‌های مالیاتی، شفاف و دقیق دارد، منجر به کاهش مصرف در درازمدت می‌شود ولی در ایران به‌دلیل ضعف در این بخش، افزایش قیمت سیگار در یک سال گذشته تأثیری بر میزان مصرف نداشته است. سیگاری‌ها، برند سیگار خود را تغییر داده‌اند و از سبد خانوار برای خود سهم بیشتری را اختصاص داده‌اند.
از خواستگاری خانم بازیگر در زیر آب تا پرواز عروس هنگام عقد
عروسی های جالب؛

از خواستگاری خانم بازیگر در زیر آب تا پرواز عروس هنگام عقد

کافی است هشتگ عروسی را در اینستاگرام سرچ کنید تا بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار عکس آپلودشده با این هشتگ را ببینید. تبلیغات آتلیه، سورپرایز‌های مراسم و عروسی‌های لاکچری یکی پس از دیگری به شما نمایش داده می‌شود.عمولا عروس و داماد‌ها مایل‌اند مراسم عروسی‌شان به بهترین نحوه ممکن برگزار شود؛ اما این حس خوب دیگر شامل پذیرایی مفصل و ایجاد محیط گرم و صمیمی برای مهمانان نمی‌شود. آن‌ها مدت‌ها به‌دنبال خلاقیت و نوآوری هستند و بعضا دست به اقدامات عجیب‌وغریب می‌زنند. شرکت‌های فعال در‌این‌زمینه هم بیکار ننشسته و به قیمت گزافی ایده‌های عجیب‌شان را به این کبوتر‌های عاشق تحمیل می‌کنند.
جنجال تصادف پورشه؛ ریشه
حمله به اشرافی گری و قانون؛

جنجال تصادف پورشه؛ ریشه "کشتیم که کشتیم ...!" کجاست؟

قرایی‌مقدم جامعه ایرانی را جامعه‌ای مبتلا به «از خود بیگانگی» معرفی کرد و ادامه داد: "جامعه ایرانی در این دهه‌ها دچار سبک زندگی «پتلاچ» شده. پتلاچ مفهومی بود متعلق به جامعه سرخپوستی و بعدها در حوزه جامعه شناسی وارد شد. پتلاچ یعنی اینکه عده‌ای سعی کنند با اموال و دارایی خودشان دیگران را تحقیر کنند. اموال و دارایی به ابزاری برای نشان دادن برتری می‌شود."
نحوه برخورد ما در مقابل حوادث طبیعی
همه‌چیز فدای لایک، حتی جانم!

نحوه برخورد ما در مقابل حوادث طبیعی

عدم آموزش یا آموزش اشتباه در مدارس،عدم وجود واحد درسی مشخصی برای نحوه مواجهه با خطرات در سیستم آموزشی، عدم بازگویی تمام وجوه یک حادثه، اعم از علت ایجاد حادثه، نحوه عملکرد هنگام بروز حادثه و نتیجه بعد از وقوع، توسط رسانه‌های جمعی از عوامل تعیین کننده نحوه برخورد ما در مقابل حوادث طبیعی هستند. در کنار این نا آگاهی ها کاش یکی هم از حق و حقوقمان دفاع می‌کرد یا آن را برای ما شرح می‌داد تا بدانیم حداقل مراجع مختلف چه وظیفه‌ای در قبال ما دارند.لازم است دانش و مهارت خود را در مقابل حوادث بالا ببریم. ایمن رفتار کردن را جزئی از عادات و فرهنگ خود کنیم و در کنار این فرهنگ‌سازی از رویداد‌های و اتفاقات نیز درس ماندگار بگیریم.
بازار، درحال امتحان کردن شیوه‌های جدید فروش
بفرمایید شعبه پیاده‌رو؛

بازار، درحال امتحان کردن شیوه‌های جدید فروش

فروش پوشاک در تهران وارد مرحله جدیدی شده؛ در این روش نوظهور دیگر احتیاج به اتاق پرو ندارید و لازم نیست بعد از شنیدن قیمت‌ها با رودربایستی بگویید: «می‌رویم دوری در بازار بزنیم و برگردیم.» مغازه‌دارها حالا یک رگال لباس می‌گذارند توی پیاده‌رو تا اگر شما عادت دارید با احتیاط وارد مغازه شوید یا از ترس قیمت‌ها معمولاً به تماشای ویترین اکتفا می‌کنید، بتوانید توی خیابان جنس‌ها را ببینید و قیمت بگیرید.
نظرات و گلایه ها