سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت:

چهارشنبه سوری فرصتی مطلوب برای افزایش نشاط اجتماعی است

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، گفت: برگزاری چهارشنبه ‌سوری به عنوان یک جشن ملی به صورت ایمن، فرصتی مطلوب برای افزایش نشاط اجتماعی است
نقبی بر رویداد ملی مد فجر؛

هشتمین جشنواره بین اللملی مد و لباس فجر در بوستان گفتگو

جشنواره بین‌المللی مد، هشت‌سالگی خود را جشن گرفته است؛ کودکی که امسال، در بوستان «گفت‌وگو» جست‌وخیز می‌کند و بزرگسالان و طرفداران خود را به تماشا دعوت می‌کند.
مارک خارجی، رباینده دل جوانان؛

خشونتی پنهان در پَس مارک‌بازی!

شخصی که با لباس مارک‌دار و با ماشین میلیاردی‌اش در خیابان‌ها جولان می‌دهد، درصدد متمایز نشان دادن خودش است که خشونتی نمادین را به طبقات پایین‌تر منتقل می‌کند.
مد و آلامد ؛

خز و خیل ها چه کسانی هستند؟

خز و خیل چیست؟ آنها چه کسانی هستند؟ سوالاتی است که امروزه پس از گشت و گذاری کوتاه در فضای مجازی به ذهنمان میرسد.نمی توان انکار کرد که خز و خیل نامیدن دیگران، در بطن خود واجد نوعی تحقیر و کم شمردن آنان است. در واقع فردی که دیگران را خز و خیل می نامد، می خواهد برتری خود را به رخ بکشد. اینکه "من امروزی هستم و او خز و خیل است" در واقع یعنی که "من از نظر سلیقه در مرتبه بالاتر و او در مرتبه پایین تر قرار دارد.
اجاره روزانه واحد مسکونی؛

یک شب‌ میلیونی در خانه‌های لوکس پایتخت!

اجاره روزانه واحدهای مسکونی طی چند ماه اخیر رواج یافته و همین موضوع زمینه ساز مشکلات بسیار زیادی برای صنعت هتل داری کشور شده است.
نحقیقات نشان می دهد؛

«مد و فشن» آلوده‌ترین صنعت دنیا بعد از نفت

صنعت مد بعد از نفت، آلوده‌ترین صنعت دنیا است. میزان گاز گلخانه‌ای که صنعت مد تولید می‌کند از مجموع میزان گاز گلخانه‌ای صنعت کشتیرانی و هواپیمایی بیشتر است. هر ساله نیز هزار تن لباس دور انداخته می‌شود که ۹۵ درصد آن‌ها قابلیت بازیافت دارد ولی با این وجود تولیدکنندگان پوشاک از آن‌ها استفاده نمی‌کنند و مواد جدیدی را تولید و آلودگی بیشتری را به محیط زیست وارد می‌کنند.
فستیوال مد اسلامی در استانبول؛

ایران در ترکیه دنبال چه می‌گردد!

تعدادی از طراحان که همیشه و همه‌جا حضور دارند، به‌همراه تعدادی از برندها و مسئولان دولتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته گذشته برای شرکت در فستیوال مد اسلامی به استانبول سفر کرده‌اند و امروز به کشور بازمی‌گردند.
اینفوگرافی؛

عجایب رفتار ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی

طرح آمارگیری از فرهنگ رفتاری خانواده‌های ایرانی در سال ۹۶ در نقاط شهری و روستایی برای افراد ۱۵ ساله و بیشتر اجرا شد.
گسترش لباس های ایرانی ؛

جریان «مد ایرانی» بر محور فرهنگ بومی و ملی

آیا گسترش لباس های ایرانی با الگوی بومی در بازار ایران دست یافتنی است؟ زمان چندانی تا برگزاری جشنواره مد و لباس باقی نمانده و بسیاری از تولیدکننده‌ها در حال آمادگی برای حضور در این جشنواره‌اند، اما سؤال این است که جز هیاهو و جشنواره‌ای که در این زمینه برگزار می‌کنیم، در رابطه با مد و لباسی که مردم، بخصوص بانوان ایرانی بر تن می‌کنند، چه کرده‌ایم و چه کارهای ناکرده‌ای پیش رو داریم.
جشنواره بین المللی مد فجر؛

تهاترها، کودک مد را سرگشته کرده

تنها عنصر لوکس که از انحصار طبقه مرفه خارج شده و نه‌تنها با اقبال عمومی مواجه است بلکه توسط همه اقشار در ابعاد متفاوت دنبال می‌شود، عنصر «مد» است. با این حال و با وجود اینکه هر پدیده لاکچری نظیر مد، دارای موقعیت مکانی پسندیده و در خور است، اما مد ایران پایگاه شایسته ندارد. این ماهیت هر پدیده‌ای است که مورد اقبال قرار می‌گیرد و دارای شأن وجود است، مد هم مانند همه پدیده‌های ذی‌شأن باید‌ افق مکانی و موقعیت مکانی خاص خود را داشته باشد که هم ‌شأن هنری و حرفه‌ای آن و ‌هم ‌شأن هنری و حرفه‌ای فعالان این حوزه گرامی داشته شود.
ارزش گذاری های پولکی؛

کیف ُپرپول لزوماً خوش‌سلیقگی نمی‌آورد

در زندگی روزمره، قضاوت‌ درباره سلیقه دیگران در قالب صفاتی چون بی‌سلیقه، خوش‌سلیقه، بدسلیقه، کج‌سلیقه، تازه به دوران رسیده، خز و خیل، جوات، دهاتی، جنوب شهری، بالاشهری، نوکیسه، و فشن مطرح می‌شود. هرکدام از این کلمات بار معناییِ تحقیرآمیز یا ستایش‌آمیزی دارند. افراد با چنین کلماتی به ارزش‌گذاری سلیقه می‌پردازند؛ سلیقه‌ای را پست‌تر و سلیقه‌ای را برتر می‌دانند. ازاین‌رو سلیقه‌ها قضاوت می‌شوند و همین قضاوت‌ها باعث می‌شود تا افراد برای خوش‌سلیقه نامیده شدن رقابت کنند.
جوان‌هایی که معتقدند لباس، نشانه تفاوت است؛

این لباس‌ها را چه کسی می‌پوشد؟

بالا رفتن قیمت‌ها و فشار اقتصادی هم از علاقه این جوان‌ها به پوشیدن لباس‌های متفاوت کم نکرده است. آنهایی هم که نمی‌توانند در رقابت گران قیمت مد، عرض‌اندام کنند، مثل علیرضا و فرزانه میانبر می‌زنند و برای خرید لباس‌های متفاوت، هرچند وقت یکبار به تاناکوراهای سطح شهر سر می‌زنند و کمد لباس‌های‌شان را رنگ آمیزی می‌کنند.
نمایش مصرف در ایران؛

یلدا، کریسمس و بعد دهه فجر؛ بحران نمایش در جامعه مصرفی ایران

رویدادهای مهمی از نظر تاریخی، اعم از تاریخ ملی، آئینی، مذهبی، فرهنگی، سیاسی و... هر کدام در حال تبدیل شدن به لحظات نمایشی توسط اعضای یک جامعه شدیداً مصرفی هستند.
شهرآشوب تبلیغات در پایتخت؛

بخرم یا نخرم؟

هر روز پایتخت نشینان از خود می پرسند این حجم از انواع کالاها که از در و دیوار، خیابان، پیاده راه، ساختمان ها و درختان شهر برایشان تبلیغ می شود را باید خرید، تماشا کرد، استفاده بُرد یا فقط در حسرت دراختیار نداشتن شان نشست؟
جامعه شناسی چاقی؛

آیا شخصیت با قطر شکم ارتباط دارد؟

مزه پرانی و شوخی‌های کلامی با چاقی، اتفاق جدیدی نیست از فیلم‌های طنز پرفروش گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و تعاملات روزمره، همه جا می‌شود آن را دید. شوخی‌هایی آنچنان زننده که بعضی‌هایش آدم را با این سؤال مواجه می‌کند که چه اتفاقی افتاده؟ نکند چاق‌ها افرادی منحرف از استانداردهای کل جامعه هستند؟
اهمیت علامت تجاری؛

مزایای ثبت برند

مزایای ثبت برند یا علامت تجاری یکی از مهمترین مطالب مربوط به برند به شمار می رود. در عرصه تجارت داخلی و بین المللی به دلیل سرعت بسیار بالای رشد و ایجاد صنعت ها و فعالیت های تجاری مختلف، هر روزه شرکت های فراوانی برای پیدا کردن بازار مخصوص خود پای در عرصه رقابت می گذارند. بسیاری از آن ها با ایده های نو، طرح های جدید و اسامی منحصر به فرد شروع به فعالیت می کنند. ولی در این بین هستند شرکت هایی که خواسته و ناخواسته نام شرکت های دیگر و یا اسامی مشابه را برای تجارت خود به کار می برند.
قصه مد در بیرجند؛

نمایشگاه مد و لباس در بیرجند

اینجا بیرجند است؛ شهری کوچک و به‌غایت زیبا در دل کویر با جوانانی برومند و خوش‌استایل؛ جوانانی که خوانش دیگرگونه‌ای از مد و کت‌واک ایرانی را برای همشهریان خود به نمایش گذاشته‌اند؛ جوانانی که با هزینه شخصی و بودجه فردی برای اینکه مد از تک‌وتا نیفتد دست به هر کاری زده‌اند. اینان عاشقانه مد را مشق کرده‌اند و بعد از اثبات سلامت کاری، توانسته‌اند مسئولان محلی را با خود همراه کنند و مجوز را در کف بگیرند.
نفوذ و تاثیرگذاری فرهنگ غرب؛

سایه تجمل‌گرایی بر سبک زندگی جوانان

نفوذ و تاثیرگذاری فرهنگ غرب بر زندگی‌های امروزه سبب تغییرات بسیاری در زندگی‌های اجتماعی روزمره افراد و جوانان شده است.
در گفت‌وگو با دکتر مجیدصفارنیا:

چرا این «بدن» را نمی‌خواهم؟

چرا ایرانی‌ها بیشتر از سایر کشورها به زیبایی‌های مصنوعی گرایش دارند و علاقه‌مندند تا جراحی زیبایی انجام دهند؟ چرا این علاقه‌مندی به سمت تغییرات طبیعی نیست؟ علت گرایش به جراحی‌های نامتعارف با وجود آنکه خود ما هم می‌دانیم ریسک بالایی دارد از کجا نشأت می‌گیرد؟
دلایل گرایش جوانان به جراحی های زیبایی؛

تب سلبریتی شدن جوانان به مدد تیغ جراحی

طبق گزارش انجمن بین‌‌المللی جراحی زیبایی، کشور ایران در سال 2016 میلادی از نظر تعداد عمل‌های زیبایی انجام شده در رتبه بیستم قرارگرفت. در کشور ما نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان روز به روز بر تعداد جراحی‌های زیبایی افزوده می‌شود اما آنچه زنگ خطری جدی را به صدا درمی آورد، درخواست عمل‌های جراحی زیبایی در بین نوجوانان است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها