سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مُدهای جدید محرم امسال از راه رسید؛

مدل موی محرم در آرایشگاه‌های مردانه و زنانه

محرم امسال مدهای عجیب آمده است که دستمال اشک یکی از این مدهاست. فروشندگان می‌گویند کسی پیراهن مشکی نمی‌خرد و همه به دنبال تی‌شرت هستند.
تاملی بر پدیده تجمل گرایی؛

آثار مخرب لاکچری ها بر اقتصاد کشور چیست؟

در طول سالیان اخیر،پدیده تجمل گرایی با ظهور و رشد هر چه بیشتری همراه گشته است،معضلی که البته نمی توان آن را یک رفتار نوظهور تلقی کرد و در گذشته نیز این موضوع در میان برخی از طبقات خاص جامعه(همچون درباریان)نمود داشت،اما در طی سالیان اخیر،این پدیده در بین برخی از اقشار و گروه های اجتماعیِ ثروتمند و طبقه متوسط نیز دیده و مشاهده می شود.
تزیین ماشین یک حاجی؛

بعد از ماشین عروس ماشین حاجی هم به ایران آمد

عکس یک ماشین حاجی در فرودگاه بین المللی اهواز با تزیین جالب
کالاهای جدید ؛

طلای کودک در بازار تهران! +عکس

اخیرا دسته‌ای از کالاها به بازار تهران به عنوان طلای کودک وارد شده است.
خلاقیات بیش از حد؛

مواردی عجیب که فقط در ژاپن می‌بینید+تصاویر

باوجود اینکه ژاپن کشوری فوق العاده پیشرفته و توسعه یافته است اما گاهی اوقات خلاقیات آنها بیش از حد می شود.
مدلینگ مردگان؛

این اجساد بعد از مرگ مدلینگ شدند +عکس

مد جدیدی در حال شکل گرفتن است که بنا بر آن مردم اجساد مرده‌های خود را در مراسم تدفینشان در حالات مختلف قرار داده و از آنها عکس می‌گیرند و مهمانی برپا می‌کنند.
تامین برق مصرفی؛

مانور تجملات با برق مردم

هرچند خوزستانی‌ها با صرفه جویی در مصرف برق از خاموشی آن جلوگیری کردند اما هنوز هم هستند مشترکانی که برای رسیدن به منافع اقتصادی بهتر چشم بر این صرفه‌جویی بسته‌اند.
افشاگری‌های مجازی از سبک‌زندگی اشرافی آقازاده‌ها؛

رسواگری آقازاده‌های اشرافی در فضای مجازی؛ خوب یا بد؟

اشرافی‌ستیزی و افشای اشرافیگری آقازاده‌ها بحث این روزهای فضای مجازی است که چشم‌ و گوش مخاطبان را حسابی نسبت به این موضوع حساس کرده‌است. اما آیا این افشاگری کار درستی است؟
به‌بهانه جنبش ضد اشرافی در اینستاگرام؛

سرعت مجاز عدالتخواهی

عدالتخواهی پیچیدگی‌هایی دارد، هر ثروتی مذموم نیست، اما حکایت ثروتمندی که اشرافی زندگی می‌کند و مسئولیت رسمی در حکومت جمهوری اسلامی دارد با بقیه فرق می‌کند.
یادداشت دکتر قرایی‌مقدم؛

جنبش مدگرایی جوانان را جدی بگیرید

آنچه می‌بینیم آن است که جوانان با سنت‌ها و ارزش‌های فرهنگی جامعه درگیر شده‌اند و پیوستن آن ها به یکدیگر، پاره‌فرهنگ جدید را تقویت می‌کند که برای سنت‌گرایان بسیار خطرساز است و تفاوت نسلی را شدت می‌بخشد. البته این پادفرهنگ از گذشته‌های دور چنان که در آثار بزرگان و نویسندگان و شعرا ملاحظه می‌شود، همواره وجود داشته و اعلام خطر کرده‌اند، اما گوش شنوایی وجود نداشته. چنان‌که اکنون وجود ندارد و گفته و نوشته‌اند که جوانان می‌خواهند «فلک را سقف بشکافند و طرحی نو دراندازند».
چالش در فضای مجازی؛

جوانان انقلابی علیه اشرافیت مذهبی

نزاع یک روحانی جوان با خانواده یک سفیر بر سر شکل و شمایل یک عروسی، تبدیل به بحث‌های گسترده‌ای درباره طبقه اشراف انقلابی در فضای مجازی ایرانی شده است.
بهمن کشاورز- حقوق‌دان؛

کار فرهنگی و اقناع، تنها راه‌حل مسئله حجاب

از جناب آقای دادستان کل کشور نقل شده است که «برخورد قضائی با موضوع حجاب جواب نمی‌دهد». شاید افراد بسیاری از قشرهای گوناگون که با جامعه‌شناسی و روان‌شناسی جمعی سر‌و‌کار دارند، بگویند: «جانا سخن از زبان ما می‌گویی.»
مهاجرت طراحان؛

مهاجرت دامان مُد را هم گرفت

قصه، قصه تلخ یک پدیده انسانی درون‌صنفی در جامعه مد ایران است که در نگاه اول، فقط یک پدیده صنفی به نظر می‌رسد و مثل خیلی از مهاجرت‌های دیگر، در فرداهای ایران فراموش می‌شود اما تبعات سراسری آن برای فردای جامعه هنر، صنعت و اقتصاد ایران، هشداردهنده است و خیلی خوش‌یمن نخواهد بود.
زندگی به سبک اشرافی؛

زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

بعضی جمله‌ها، بعضی اتفاق‌ها و بعضی برخوردها در لحظه رخداد، با بی‌توجهی محض مواجه می‌شوند و به فاصله چند دقیقه به شکلی طبیعی فراموش می‌شوند؛ در موقعیتی که در جریان است تاثیر چندانی نمی‌گذارند، در کل هم اهمیت چندانی ندارند؛ یک حاشیه جزئی بی‌تاثیر در کل ماجرا، یک مثال برای شرح بیشتر و یا یک برخورد پیش‌بینی‌نشده جزئی؛ اما به طرز عجیبی ماندگار می‌شوند؛ در جایی، در خودآگاه یا ناخودآگاه یا هر جای دیگری، باقی می‌مانند؛ باقی می‌مانند و بی‌اعتنا به جریان زندگی، در موقعیتی بی‌حساب و کتاب، به‌یکباره به ذهن آدمیزاد می‌آیند.
باز کردن گره بدحجابی در مغازه های فروش البسه؛

باز شدن پای مبارزه با بدحجابی به مغازه ها؛ راه حل چیست؟

رفتارهای ضربتی تابستان هر سال در خصوص بحث حجاب متولیان امر را درگیر خود میکند و سبب می شود نه تنها هر ساله اثری بر وضعیت کلی جامعه نگذاشته بلکه تنها در این راه هزینه هایی می شود که راه به جایی نخواهد برد اما سوال مطرح است که در این خصوص چه فعالیتی چاره کار خواهد بود؟
فعالان حوزه مد و پوشاک؛

ایستادن مقابل دوربین، کسب‌ و کار من است

فعالان حوزه مد و پوشاک از بی‌حساب و کتاب بودن نرخ‌ها و مشکلات توسعه کسب و کار خود می‌گویند.
تتو یکجور اعتیاد است؛

افزایش سالن های غیرقانونی تتو در کوچه پس کوچه های شهر تهران

این روزها خالکوبی یا همان تتو روی بدن پدیده ای عادی تر نسبت به سال های گذشته شده است و مراکز غیرقانونی تتو به عنوان محلی مستعد برای انجام جرم شناخته می شود.
تمرین مدلینگ از دو سالگی!

موج‌سواری مادران در صفحات کودکان+ تصاویر

دنیای مدلینگ با همه ظواهر فریبنده‌اش حالا به دنیای صادقانه کودکان هم وارد شده است و روزی نیست که عکس‌هایی از تیپ‌ها و مدل‌های مختلف این کودکان در فضای مجازی منتشر نشود. این رویه در حالی‌ست که برخی مادران هم از فرصت تبلیغات کودکان، برای خودنمایی خود استفاده می‌کنند!
سندروم سیندرلا؛

دختران در تب و تاب سیندرلا شدن/ سندرومی خطرناک در کمین جوانان

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به بیان توضیحاتی درباره رواج سندرومی به نام سیندرلا در دختران جوان و عوارض آن اشاره کرد.
تغییر سبک زندگی؛

دلایل افزایش «زندگی‌ تجردی» در کشور

تغییرات سبک زندگی در سال‌های اخیر با پیامدهای گوناگونی از جمله شکاف بین نسلی و فردگرایی، انزوای اجتماعی و رشد چشمگیر زندگی در خانه‌های مجردی را به همراه داشته است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها