سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اینفوگرافی؛

سال ۹۶ و وعده‌هایی که برای مهاجرین افغانستانی محقق نشد

متأسفانه بار برخی مطالبات جدی و به‌حق مهاجرین به‌رغم وعده‌های امروز و فردای مسئولان به زمین مانده و مشخص نیست این مطالبات در سال جدید رنگ عملی‌شدن به خود خواهد دید یا خیر.
یکی از مسئولان سفارت ژاپن در تهران خبر داد:

خبر اعطای تابعیت موقت به اتباع ایرانی توسط ژاپن صحت ندارد

خبر اعطای تابعیت موقت دو ساله به اتباع برخی کشورها از جمله ایران به خاطر کاهش جمعیت ژاپن و منفی شدن نرخ رشد جمعیت در این کشور صحت ندارد.
مهاجرین و اتباع خارجی ؛

مهاجرین افغانستانی در ایران، فرصت‌ها و تهدیدها

در طول سال‌های پس از انقلاب، تعداد مهاجرین افغانستانی در کشور به شدت افزایش ‌یافته ‌است؛ به‌طوری‌که گاهی‌‌‌، شاهد حضور جمعیت میلیونی مهاجرین افغانستانی در کشور هستیم. در این گزارش، پس از بررسی تهدیدها و فرصت‌های موجود درباره این پدیده، پیشنهادهایی برای مواجهه با آن ارائه شده است.
شرایط بیمه شدن ایرانیان خارج از کشور؛

سه روش بیمه شدن ایرانیان مقیم خارج از کشور

اتباع ایرانی که در خارج از کشور سکونت دارند اعم از شاغل، غیر شاغل و یا دانشجو در صورت تقاضا می‌توانند از مزایای سازمان تامین اجتماعی بر اساس برنامه‌های موجود استفاده کنند؛ بنابراین سه روش برای اختصاص خدمات بیمه‌ای به این افراد تعریف شده است.
حسین جودکی:

پوشش بیمه ای 32 هزار اتباع خارجی داخل کشور

اصل آخر این‌که وظیفه انسانی و آموزه‌های دینی ما رسیدگی به این قشر از جامعه را برای سازمانی که یک سازمان اجتماعی است ذاتا مورد تاکید قرار می‌دهد.
حسن بهرام‌نیا؛

درخواست یک نماینده برای اخراج اتباع غیرقانونی از کشور

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت که اتباعی که بدون جواز قانونی وارد کشور شده‌اند و موجب بیکاری کارگران فصلی ایرانی شده‌اند از کشور اخراج شوند.
قشر متوسط هم مهاجر شدند؛

دامنه مهاجرت ایرانی ها گسترده تر میشود

حدود 10سال پیش مهاجرت ایرانی‌ها بیشتر حول و حوش نخبه‌ها بود و عبارت «فرار مغزها» از همین جا بر سر زبان‌ها افتاد. در همه این‌ سال‌ها قشر مرفه جامعه هم امکان مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی را داشت اما حالا روی دیگر سکه رو شده است؛ نه نخبه‌ها و نه ثروتمندان که قشر متوسط هم به جمع قبلی‌ها اضافه شده‌اند و آینده‌شان را در خارج از مرزهای ایران جست‌وجو می‌کنند.
عدم صدور عابر بانک برای مهاجرین؛

بی‌اطلاعی مسئولان از یک «بخشنامه» و اختلال در زندگی روزمره «مهاجرین افغانستانی»

یک پاسخ سربالا از سوی مسئولان و یک بخشنامه که زندگی روزمره مهاجرین افغانستانی که بیش از سه دهه در کشور اقامت قانونی داشته‌اند را مختل کرده؛ مسئولان بانکی پاسخ دهند که چرا برای مهاجرین دارای کارت آمایش «عابربانک» نه صادر می‌شود و نه تمدید؟
ازدواج با اتباع بیگانه؛

احتمال تغییر در قانون اعطای تابعیت

کودکان متولد شده از مادران ایرانی و پدران غیر ایرانی در طول زندگی با چالش‌های متعدد مواجه هستند. این در حالی است که آنها بزرگ شده ایران هستند و هرگز کشور پدری خود را ندیده‌اند.
اینفوگرافی؛

مهاجران ایرانی به کجا می‌روند؟

مهاجران ایرانی به کجا می‌روند؟
اتباع خارجی؛

توقف صدور «شناسنامه‌های افغانستانی» و آغاز طرح جدید تثبیت هویت+ سند اختصاصی

با ابلاغ دستورالعمل آغاز طرح جدید تثبیت هویتی به مهاجرین افغانستانی در ایران از سوی اداره ثبت احوال و نفوس افغانستان به امور کنسولی وزارت خارجه و تیم‌های سیار آن در ایران، پاکستان و عربستان گمانه‌زنی‌ها به واقعیت تبدیل و خبر تسنیم تایید شد.
مبارزه جهانی با گرسنگی ؛

دولت آلمان به حمایت از پناهندگان افغان و عراقی ساکن ایران ادامه می دهد

دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از کمک یک میلیون یورویی (تقریبا معادل 2/1 میلیون دلار) دولت جمهوری فدرال آلمان که صرف ارائه کمک غذایی به 30،000 نفر از آسیب پذیرترین پناهندگان افغان و عراقی ساکن مهمانشهرهادر جمهوری اسلامی ایران خواهد شد، استقبال می نماید.
محمد اسلام دره‌ای خبرداد؛

طرح «صدور کُد هویت» جایگزین صدور شناسنامه‌های افغانستانی برای مهاجرین شد+ جزئیات

در حالی که خیلی زمانی از روند توزیع شناسنامه‌های افغانستانی (تذکره) برای مهاجرین این کشور در ایران نگذشته اما طرحی با عنوان «صدور کُد هویت» جایگزین صدور شناسنامه‌های افغانستانی می‌شود.
یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

رفع مشکل هویت فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت، ۷۰ درصد مشکلات هویتی فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی رفع می شود.
مساله اشتغال مهاجران در جهان؛

آیا مهاجران شغل‌ها را از نیروهای کار بومی می‌دزدند؟!

موضوع اشتغال مهاجران در بازار کار کشور میزبان، موضوعی است که در تمام کشورهای مهاجرپذیر دنیا رایج است. این موضوع با اصطلاح Job Loss در ادبیات مهاجرت بارها مورد بررسی قرار گرفته ‌است.
شناسایی فرزندان بی هویت؛

ادامه ظلم به کودکان بی‌شناسنامه ساکن ایران

چندی قبل صحبت‌هایی در خصوص شناسنامه دادن به این کودکان شنیده شد که به دلیل مسایل امنیتی منتفی شد و مدتی هم وزارت تعاون برای شناسایی این افراد بیانیه‌هایی صادر کرد که به دلیل ضعف در اطلاع‌رسانی، این طرح خیلی موثر نبود و تنها تعداد اندکی در این جامعه آماری قرار گرفتند.
وضعیت مراکز بازیافت زباله کرج؛

غربت برای ما بوی زباله می‌دهد

چند دقیقه‌ای که در محل بازیافت زباله می‌ایستی، سینه‌ات به خس خس می‌افتد. آنقدر زنبور و پشه و مگس توی هوا هست که اگرچند لحظه‌ای غافل شوی، وارد دهانت می‌شود. ساعت 8 صبح، کمی بالاتر از میدان والفجر کرج درست در مرکز شهر، در یکی از مراکز بازیافت زباله هستیم. نرگس صحرانورد، فعال حقوق کودکان همراهی‌مان می‌کند. مهم‌ترین دغدغه این روزهای او، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و سلامت این کودکان است.
روایت تکان دهنده دو ایرانی از مهاجرت غیرقانونی به اروپا؛

قدم در راه بی‌بازگشت!

«میلاد» و «سارا» دو نفر از هزاران مهاجری هستند که وطن را برای رسیدن به زندگی بهتر ترک کرده‌اند. بسیاری از مهاجران غیرقانونی دستگیر شده و بازگشته‌اند.
خضری مطرح کرد؛

حضور ۵ میلیون افغان در کشور/ تمامی افاغنه دارای شغل هستند/ وجود ۷میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیکار ایرانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به زندگی ۵ میلیون افاغنه در ایران و ذکر این نکته که تمامی آنها دارای شغل هستند، تصریح کرد: ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نقر بیکار در کشور وجود دارد.
نژادپرستی؛

بی مهری با اتباع افغانی

وقتى دهنمونو پر ميكنيم و نژادپرستى رو تو امريكا و كشورهاى نه چندان دوست محكوم ميكنيم، بهتره گاهى اوقات به بغل گوش خودمونم نگاه كنيم و ببينيم چقد خودمون نژادپرستيم.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها