سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ازدواج با اتباع خارجی؛

3 استان؛ رکورددار ازدواج دختران ایرانی با مردان خارجی

بر اساس آمارهای منتشر شده درحال حاضر بیش از ۳۰ هزار زن ایرانی با مردان افغان ازدواج کرده‌اند که اگر به این تعداد آمارهای غیررسمی را هم بیفزاییم تعداد ازدواج‌ زنان ایرانی با مردان خارجی بیشتر خواهد شد هر چند این آمارها رسمی و دقیق نیست.
نوروزی مطرح کرد؛

بحران هویتی و مشکلات رفاهی یک میلیون و ۱۰۰هزار کودک فاقد شناسنامه

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت لایحه «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» در دولت، بر تلاش مجلس برای ساماندهی حدود یک میلیون و یکصد هزار کودک فاقد شناسنامه تاکید کرد و با اشاره به برخی مشکلات تصویب این لایحه، گفت که بحران هویتی و مشکلات رفاهی از جمله معضلات پیش‌روی افراد است.
از ساعتی پیش انجام شد؛

تجمع خانواده‌های فاقد مدارک هویتی مقابل مجلس+عکس

خانواده‌هایی که فاقد مدارک هویتی هستند از ساعتی پیش با تجمع مقابل مجلس، از نمایندگان خواستار رفع مشکلات چندین ساله خود شدند.
قلی زاده معاون اداره کل اتباع بیگانه وزارت کشور:

چند نفر از زندانیان کشور اتباع بیگانه هستند؟

معاون اداره‌کل اتباع بیگانه وزارت کشور گفت: بر اساس نظر برخی از کارشناسان حدود ۱.۵ میلیون اتباع بیگانه بدون مجوز داریم که اتباع غیرمجاز محسوب می‌شوند.

مورد عجیب آقای افغانی و خانم ایرانی

محمود در ایران از پدر و مادری افغانی به دنیا آمده. شناسنامه ندارد. با دختری ایرانی ازدواج کرده اما ثبت نشده. فرزندشان هم شرایطی شبیه به پدر دارد.
تحصیل کودکان افغان در ایران؛

شرایط دشوار ادامه تحصیل کودکان پناهنده افغان

بر اساس آخرین آمار رسمی منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، حدود یک‌میلیون و ٥٠٠ ‌هزار مهاجر افغانستانی در ایران زندگی می‌کنند که این تعداد حدود ۹۹ درصد کل مهاجران واردشده به کشور را تشکیل می‌دهند‌. هرچند آمارهای غیررسمی تعداد مهاجران افغان را بسیار بیشتر و گاه تا دوبرابر این اعداد و ارقام برآورد کرده است.
درهای بسته درمان به روی اتباع افغان؛

مراکزی که بیمه سلامت اتباع را نمی‌پذیرند، تخلف کرده‌اند

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت درباره عدم پذیرش اتباع افغان در مراکز درمانی می گوید: «در صورتی که مرکز درمانی، با وجود پذیرش بیمه سلامت، تعرفه‌ها را براساس قیمت آزاد از این افراد گرفت، قطعا مرتکب تخلف شده است. موضوع را می‌شود به سازمان بیمه سلامت ایرانیان برای رسیدگی گزارش کرد.»
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل؛

ایران؛ چهارمین کشور میزبان پناهندگان در دنیاست

سیوانکا دانا پالا میزبانی ایران از پناهندگان را سخاوت‌مندانه دانست و گفت: خراسان رضوی بعد از تهران دارای بیشترین تعداد پناهنده‌ است.
مهاجرت دردناک «گل محمد»؛

ناگفته‌هایی دردناک از مهاجرت یک افغان به ایران

می‌ترسد چیزی از ماجرا بگوید، وحشت دارد از اینکه دوباره سر برسند و چشم بسته ببرندش همان‌جایی که یک هفته تمام، دمارش را درآوردند؛ همان‌جایی که ناخن‌های دستش را کشیدند و ناهار و شام‌، کتک‌خورش کردند. برزخی که ضجه هموطنانش را می‌شنید و عربده مردانی که فقط و فقط پول می‌خواستند.
زندگی با شناسنامه دیگران؛

ده‌ها هزار نفر در سیستان و بلوچستان با شناسنامه دیگران زندگی می کنند

یک مقام مسئول به تازگی اعلام کرده است در سیستان و بلوچستان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر غاصب شناسنامه وجود دارند. یکی از موضوعاتی که در ارتباط با مناطق محروم در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته، مساله بی شناسنامه بودن برخی از افرادی است که در این مناطق زندگی می‌کنند.
تناقضات آن‌هایی که قصد مهاجرت دارند؛

شما بگویید چرا بمانیم؟

در کلاس‌زبان، در دفتر مشاوره، در صف‌سفارت، زنان و مردانی هستند که اهداف متناقضی دارند. پای حرف‌های چند نفر از افرادی که چمدان‌هایشان را بسته‌اند و به دنبال موطن دیگری هستند، با بهانه‌های مختلف که بیشتر اجتماعی است و بعضا اقتصادی.
وضعیت مهاجران در سایر کشورهای اروپا:

پناهجویان؛ قربانی یا عامل خشونت

برلین درباره وقوع 3500 خشونت علیه پناهجویان درآلمان طی سال 2016 گزارش داد درحالی که طرح پناهجوهراسی، مهاجرهراسی و موج جدید اسلام هراسی با پیشتازی دولت جدید امریکا مدتی است که کلید خورده و رهبران برخی کشورهای جهان از جمله دونالد ترامپ می‌کوشند به شهروندان خود القا کنند .
خلیل‌الله بابالو:

اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند.
مدیرکل اتباع تامین اجتماعی خبر داد؛

٢٥ هزار تبعه خارجی در ایران تحت پوشش تامین اجتماعی

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: تاکنون نام نویسی ٢٨ هزار تبعه خارجی در ایران انجام گرفته که ٢٥ هزار نفر آنها تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
روايت سحر، دختر بلوچی که راوي رنج‌هاي کودکان بي‌شناسنامه روي بوم نقاشي است؛

زندگي در برزخ بي‌شناسنامگي!

موضوع بي‌شناسنامه‌بودنِ گروه زيادي از مردمان سيستان‌وبلوچستان، موضوع تازه‌اي نيست. آن‌چنان‌که اسناد و گزارش‌ها نشان مي‌دهند، از سال 1374 تاکنون، بيش از 14 هزار پرونده فاقدان شناسنامه در شوراي تأمين سيستان‌وبلوچستان، تعيين تکليف شده‌اند. به‌طور متوسط، چيزي حدود هزار پرونده در سال... بااين‌حال، گروه کثيري از بي‌شناسنامه‌ها همچنان در انتظار هستند تا هويت ملي‌شان تأييد شود
در گفتگو با یک کفاش افغانستانی؛

اینجا مرا خیلی ها عمو صدا می زنند…

گفت و گو با یک کفاش از تبعه افغانستان که ۳۴ سال در این شهر سکونت داشته و خیلی از اتفاقات ریز و درشت این شهر را در طی این سالیان شاهد بوده و از نزدیک لمس کرده است.

60 درصد پناهندگان در ایران با سواد شده اند

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت که 60درصد پناهندگان در ایران اسلامی با سواد شده اند که 48.5 درصد آنان دختران پناهنده بودند که این نوید فرهنگی خوبی است.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده مطرح کرد:

چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ یارانه مانع ارائه تابعیت

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
یارانه مانع ارائه تابعیت؛

چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
اقبالی:

بیکاری کارگر ایرانی به دلیل رکود است نه اشتغال کارگر مهاجر

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفدهمین برنامه وطندار حضور یافت و به سوالات متعددی پیرامون مشکلات جامعه کارگری مهاجرین افغانستانی پاسخ داد.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها