مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده مطرح کرد:

چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ یارانه مانع ارائه تابعیت

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
یارانه مانع ارائه تابعیت؛

چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
اقبالی:

بیکاری کارگر ایرانی به دلیل رکود است نه اشتغال کارگر مهاجر

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفدهمین برنامه وطندار حضور یافت و به سوالات متعددی پیرامون مشکلات جامعه کارگری مهاجرین افغانستانی پاسخ داد.
علی جعفریان:

فوت مادران باردار افغانستانی به نام ایران ثبت می‌شود + ابلاغیه جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ارائه خدمات لازم به زنان باردار افغانستانی خبر داد و گفت: مادران باردار افغانستانی غالباً غیرقانونی اقامت دارند و بیمه نیز ندارند.
در بازدید معاون وزارت امور خارجه افغانستان از کنسولگری این کشور در مشهد

اقدامات اولیه صدور گذرنامه الکترونیکی برای مهاجرین افغانستانی در ایران

«نصیر احمد اندیشه» معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه افغانستان برای آماده‌سازی مقدمات صدور گذرنامه الکترونیکی برای مهاجرین از کنسولگری این کشور در مشهد بازدید کرد.
نماینده سازمان ملل:

کمک های جهانی به پناهندگان در ایران اندک است

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در تهران گفت: کمک های جامعه جهانی برای پناهندگان ساکن ایران در برابر هزینه های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی، اندک است.
بر اساس آمار سازمان عفو بین‌الملل؛

ایران در میان ۱۰ کشور نخست پذیرای بیشترین تعداد پناهندگان است

بر اساس آماری که سازمان عفو بین‌الملل منتشر کرده ایران در جایگاه پنجم ۱۰ کشور نخست پذیرای بیشترین تعداد پناهندگان و آوارگان را در اختیار دارد.
وزیر امور مهاجران افغانستان:

روزانه 1500 "مهاجر افغان" از ایران بازمی گردند

وزیر امور مهاجران افغانستان در نشست علنی مجلس نمایندگان کشورش اعلام کرد: روزانه بطور متوسط یکهزار و 500 مهاجر افغان از ایران به کشور بازمی گردند.
وزیر کشور:

۶۰ درصد افغان‌ها در ایران می‌خواهند به اروپا بروند

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت شصت درصد افغان های مقیم ایران به دنبال مهاجرت به اروپا هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

پوشش بیمه ای ١٥ هزار نفر از اتباع خارجی در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور ٢ میلیون نیروی کار خارجی در ایران از پوشش بیمه ای ١٥ هزار نفر از اتباع خارجی در کشور خبر داد.
دیده نشدن خدمات ایران به مهاجران؛

به دشمنان ایران و افغانستان بهانه ندهیم

«محمدحسین جعفریان» افغانستان شناس ایرانی در یاداشتی در رابطه عده‌ای فرصت‌طلب سودجو، نوشت: فرصت‌طلبانی هستند که با بزرگ‌نمایی فضاهای به ظاهر جزئی، سبب می‌شوند انبوه خدمات ایران برای مهاجران کاملا به محاق رفته و اصولا دیده نشود.

رحیمی: لزوم حل مشکل تابعیت فرزندان مهاجرین غیرقانونی/نگاه ما امنیتی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس بر لزوم حل مشکل تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج اتباع ایرانی و اتباع بیگانه در قالب طرح تابعیت تأکید کرد.
در دیدار معاون دبیرکل سازمان ملل؛

وزیر کشور: جامعه جهانی شرایط بازگشت مهاجران افغانستانی را فراهم کند

وزیر کشور در دیدار معاون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: بار اصلی کنترل و مدیریت بحران در ایران بر دوش مردم است.
نوربخش در جمع خبرنگاران خبر داد:

افزایش پوشش بیمه ای یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش پوشش بیمه ای یک میلیون و ۸۰۰ هزار ایرانی، اتباع و ایرانی خارج از کشور خبر داد و گفت: هدف ما این است که ۷۰ درصد ایرانیان خارج از کشور را بیمه کنیم.
نوروزی در تشریح جلسه کمیسیون قضایی مطرح کرد؛

بررسی لوایح استملاک املاک و صدور چک از سوی اتباع بیگانه در کمیسیون قضایی مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی لوایح استملاک املاک از سوی اتباع بیگانه، صدور چک و سرقت آثار علمی در نشست امروز کمیسیون خبر داد.
مرگ لطیفه رحمانی، کودک ١٢ ساله افغانی

ماجرای دختر افغان در بیمارستان شیراز چه بود؟

خبر مرگ لطیفه رحمانی، کودک ١٢ ساله افغانی، با حاشیه‌های فراوانی روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت؛ داستانی که می‌گفت لطیفه رحمانی، دختر ۱۲ ساله افغانستانی که در بیمارستان نمازی شیراز بستری بود، به دلیل ممنوع بودن عمل پیوند برای اتباع غیرمجاز در ایران، درگذشت، اما این همه ماجرا نبود؛ داستان پیوند اعضا در ایران قوانین خود را دارد.
به دلیل سیر سریع بیماری؛

نبود شرایط پیوند کبد، بیمار تبعه افغانستانی را به کام مرگ کشید

«لطیفه رحمانی» بیمار تبعه افغانستانی که از هجدهم مردادماه جاری برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان نمازی شیراز بستری شده بود، باوجود تکمیل روند درمانی، به علت سیر سریع بیماری، جان خود را از دست داد.
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی تاکید کرد:

مهلت تمدید کارت آمایش افاغنه فقط 31 شهریور

مدیرکل اتباع ومهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد: افاغنه مقیم ایران برای تمدید کارت آمایش خود فقط تا 31 شهریور ماه امسال مهلت دارند و قابل تمدید نیست.
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش ‌وپرورش:

امسال؛ شهریه از دانش‌آموزان "اتباع" اخذ نمی‌شود

معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش ‌وپرورش با اشاره به ادامه یافتن ثبت نام از اتباع در مدارس تا پایان شهریور ماه گفت: امسال شهریه از دانش آموزان اتباع اخذ نمی‌شود و آنها باید همانند سایر دانش آموزان هزینه‌هایی چون کتاب و بیمه را بپردازند.
زندگی زنان ایرانی با همسران افغان

مادران سرگردان، فرزندان بی شناسنامه

نزدیک به 20 سال از ازدواج حمیده 42 ساله با یک مرد افغان می‌گذرد. 20 سال از نخستین روزی که طاهر همسرش را دید و با هم ازدواج کردند. اوایل، عقدشان محضری نبود. اما با کلی هزینه محضری‌اش کردند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها