سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بدرود ایران؛

مهاجرت کارگران افغان از تجارت و صنعت ایران

کارگران افغان کشورمان ترجیح می‌دهند که مهاجرت کنند و به جاهای دیگر بروند. چرا؟ لابد بیشتر به‌خاطر اینکه دیگر برایشان صرف نمی‌کند در ایران کار کنند؛ چرا که نرخ برابری ریال و دلار، باعث شده تا حسابی متضرر شوند.
در گفت‌گو با وکلای مهاجرت بررسی شد؛

بحران اقتصادی ایران مقصد و طیف مهاجران را تغییر داد

به گفته یک وکیل امور مهاجرت سه قشر فارغ التحصیلان، کارمندان بخش خصوصی که به تازگی بیکار شده‌اند و تاجران بیشترین طیف تقاضای مهاجرت را در یک سال اخیر تشکیل می‌دهند.
تغییرات محیطی و مهاجرت؛

سلام ایران به مهاجرت اجباری

هر چند به باور بسیاری از مردم خشکسالی پدیده‌ای دوره‌ای است که با گذر زمان امکان عبور از آن وجود دارد، اما واقعیت این است که بنا به دلایلی مثل تغییر اقلیم با گذر زمان نه تنها این پدیده طبیعی از بین نخواهد رفت، بلکه شدت نیز خواهد یافت؛ وضعیتی نگران کننده که یکی از نشانه‌های خسارت بار آن را باید مهاجرت اجباری و تغییر آرایش جمعیتی کشور دانست.
مدیر کل بهزیستی استان تهران ؛

ارجاع کودکان خیابانی مهاجر به وزارت خارجه

مدیر کل بهزیستی استان تهران با اشاره به تعداد کودکان خیابانی مهاجر در سطح تهران گفت: ۷۰ درصد از کودکان خیابانی از کشورهای پاکستان، افغانستان و ... هستند که قرار است به زودی تصمیم‌گیری برای آنها به کشورشان انجام شود.
سازمان بین‌المللی مهاجرت؛

خروج نیم میلیون مهاجر افغان از ایران

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت از ابتدای سال جاری میلادی بیش از 463 هزار مهاجر افغان به کشورشان بازگشته اند.
کپرهای برخی پاکستانی‌های قوچ‌حصار تخریب شد؛

کارگر مزارع ذرت هستیم و کارمان گدایی نیست/گمشدن مشکوک شش کودک پاکستانی و تکذیب آن ازسوی فرمانداری

بعداز گذشت پنج روز از تخریب کپرهای بلوچ‌های پاکستانی گفته می‌شود هنوز از شش کودک گمشده خبری در دست نیست حال آنکه فرمانداری ری صریحا گمشدن این کودکان را تکذیب می‌کند.
فرمانده پیشین نیروی انتظامی شهرستان قشم:

7139 تبعه بیگانه در قشم ساماندهی شدند

فرمانده پیشین نیروی انتظامی شهرستان قشم گفت: در مدت چهارسال و هشت ماه گذشته هفت هزار و 139 تبعه بیگانه در این شهرستان دستگیر و ساماندهی شدند.
محمد عجمی خبر داد؛

آخرین آمار از شمار اتباع خارجی در ایران

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 3 میلیون و 200 هزار تبعه خارجی در کشور جمهوری اسلامی ایران حضور دارند و استان تهران در پذیرش مهاجران خارجی رتبه نخست و بعد از آن خراسان رضوی در جایگاه دوم است.
فاطمه اشرفی هشدار داد؛

زنان و کودکان مهاجر در معرض بیشترین ‌آسیب از وضع اقتصادی

فاطمه اشرفی،رئیس انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده عنوان کرد که به فکر زنان ایرانی کارگران اتباع خارجی که از کشور می‌روند،باشیم.
فرماندار شهرری :

اتباع غیرمجاز پاکستانی رد مرز می‌شوند

فرماندار شهرری با بیان اینکه براساس قانون کشورمان تمامی اتباع غیرمجاز و غیرقانونی جمع‌آوری شده، رد مرز می‌شوند، گفت: در سال‌های گذشته تعداد زیادی از اتباع پاکستانی به‌صورت غیرقانونی وارد کشورمان شده‌اند و متأسفانه اشرافی روی زندگی و فعالیت‌های آنها وجود ندارد.
ایران و پناهندگانش؛

وضعیت زندگی اتباع خارجی در ایران

30 سال است ایران زندگی می‌کنم و چند سالی است کار می‌کنم؛ مغازه هم دارم اما نه یک کارت عابربانک دارم، نه سیم‌کارت تلفن همراه و نه گواهینامه رانندگی و نه حتی یک موتورسیکلت به نام خودم. اصلاً هیچ حق شهروندی ندارم. اینها حرف‌های مصطفی 30ساله، مهاجر افغانستانی است. در ایران به دنیا آمده، بزرگ شده و حالا مغازه باتری‌سازی خودرو دارد. اما با این همه و به قول خودش هیچ حق و حقوقی ندارد
روزنامه ایران نوشت؛

وضعیت زندگی اتباع خارجی در ایران

«30 سال است ایران زندگی می‌کنم و چند سالی است کار می‌کنم؛ مغازه هم دارم اما نه یک کارت عابربانک دارم، نه سیم‌کارت تلفن همراه و نه گواهینامه رانندگی و نه حتی یک موتورسیکلت به نام خودم. اصلاً هیچ حق شهروندی ندارم.» اینها حرف‌های مصطفی 30ساله، مهاجر افغانستانی است. در ایران به دنیا آمده، بزرگ شده و حالا مغازه باتری‌سازی خودرو دارد. اما با این همه و به قول خودش هیچ حق و حقوقی ندارد.
حقوق کودک برای تحصیلِ بی‌شناسنامه‌؛

ناکارآمدی طرحِ واجب‌التعلیم‌های فاقد شناسنامه و مشکوک‌التابعه/ سوادآموزی فقط به شرط همراهی با عکس پدر و مادر

فعالان حقوق کودک می‌گویند: تا زمانی که مشکل کودکان بدون شناسنامه به صورت بنیادین و اصولی حل نشود، طرح‌های مقطعی فقط پاک کردن صورت مساله است و به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.
روزهای بی‌امید پناهندگی در ترکیه ؛

وضعیت پناهجویان در کمپ‌های پناهندگی

حتی تصورش هم برایم سخت بود این‌که یک روز خانواده و زندگی‌ام را در ایران رها کنم و به ترکیه پناهنده شوم. این‌که در روزهای بازنشستگی‌ام با تجربه ۲۰ ساله مهندسی باید منت خیلی‌ها را بکشم تا در ساختمانی کاری به من دهند آن هم برای روزی ۳۰ لیر. هیچ وقت فکر نمی‌کردم زندگی‌ام به جایی برسد که برای خورد و خوراک زن و بچه‌ام منت غریبه‌ها را بکشم
میزان نارضایتی ساکنان ۲۲ منطقه از ۱۰ چالش زندگی در پایتخت اعلام شد؛

جمعیت مستعد مهاجرت از تهران

ساکنان تهران به‌خاطر چالش‌های ۱۰ گانه که مهم‌ترین آنها شامل «ترافیک و آلودگی»، «دو قطبی امکانات شهری» و «تراکم جمعیت» است، تمایل بالا به مهاجرت از پایتخت پیدا کرده‌اند. نتایج یک نظرسنجی توسط شهرداری نشان می‌دهد ۵۸ درصد از شهروندان شرکت‌کننده در نظرسنجی به علت مشکلات سکونتی در پایتخت تمایل به ترک تهران دارند. استعداد مهاجرت در مناطق جنوبی تهران تا ۷۰ درصد نیز می‌رسد. ساکنان بالای شهر رضایت بیشتری از «محله» خود نسبت به ساکنان مناطق فقیرنشین دارند؛ اما همگی تقریبا به یک اندازه از «زندگی در تهران» ناراضی هستند.
سعید بیات:

یک سوم اتباع بیگانه ساکن تهران هستند/کودکان کار را از بنگلادش و پاکستان به ایران می‌آورند

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان تهران با اشاره به وجود یک میلیون و صد هزار مهاجر مجاز و غیرمجاز در سطح استان تهران نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی در سال‌های آینده به کشور هشدار داد.
زنگ خطری برای اقتصاد کشور؛

افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

گُله به گُله روی زمین اردوگاه درازکش منتظرند؛ غرق در سکوت. اینجا گردنه وحشت است؛ گردنه تنباکویی در شرق تهران؛ اردوگاه مهاجران؛ جایی که پس از اتفاقات اخیر روزانه چند هزار نفر افغانستانی را روانه کشورشان می‌کنند؛ بی هیچ زور و اجباری؛ کاملاً اختیاری.
مدیر کل امور اتباع سازمان تامین اجتماعی:

اتباع سرشماری شده از کشور اخراج نمی‌شوند

مدیر کل امور اتباع سازمان تامین اجتماعی با اعلام اقدام برای بیمه دانشجویان اتباع خارجی و گسترش حمایت‌های بیمه‌ای از زنان سرپرست خانوار تبعه سایر کشورها گفت: در بین گروه‌هایی که مشمول بیمه می‌شوند، مشاغل آزاد، طلاب ،مربیان و ورزشکاران خارجی نیز وجود دارند و آنها نیز مشمول تمام خدمات تامین اجتماعی به غیر از بیمه بیکاری هستند.
مدیر کل امور اتباع سازمان تامین اجتماعی:

اتباع سرشماری شده از کشور اخراج نمی‌شوند

مدیر کل امور اتباع سازمان تامین اجتماعی با اعلام اقدام برای بیمه دانشجویان اتباع خارجی و گسترش حمایت‌های بیمه‌ای از زنان سرپرست خانوار تبعه سایر کشورها گفت: در بین گروه‌هایی که مشمول بیمه می‌شوند، مشاغل آزاد، طلاب ،مربیان و ورزشکاران خارجی نیز وجود دارند و آنها نیز مشمول تمام خدمات تامین اجتماعی به غیر از بیمه بیکاری هستند.
چاره‌اندیشی برای معضل کودکان بی‌هویت؛

فرزندان اتباع؛ از برزخ بی‌هویتی تا جهنم جرم و جنایت

بر اساس آمارها بیش از یک میلیون کودک بی‌هویت در کشور وجود دارند که عمدتا حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها