سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زندگی با شناسنامه دیگران؛

ده‌ها هزار نفر در سیستان و بلوچستان با شناسنامه دیگران زندگی می کنند

یک مقام مسئول به تازگی اعلام کرده است در سیستان و بلوچستان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر غاصب شناسنامه وجود دارند. یکی از موضوعاتی که در ارتباط با مناطق محروم در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته، مساله بی شناسنامه بودن برخی از افرادی است که در این مناطق زندگی می‌کنند.
تناقضات آن‌هایی که قصد مهاجرت دارند؛

شما بگویید چرا بمانیم؟

در کلاس‌زبان، در دفتر مشاوره، در صف‌سفارت، زنان و مردانی هستند که اهداف متناقضی دارند. پای حرف‌های چند نفر از افرادی که چمدان‌هایشان را بسته‌اند و به دنبال موطن دیگری هستند، با بهانه‌های مختلف که بیشتر اجتماعی است و بعضا اقتصادی.
وضعیت مهاجران در سایر کشورهای اروپا:

پناهجویان؛ قربانی یا عامل خشونت

برلین درباره وقوع 3500 خشونت علیه پناهجویان درآلمان طی سال 2016 گزارش داد درحالی که طرح پناهجوهراسی، مهاجرهراسی و موج جدید اسلام هراسی با پیشتازی دولت جدید امریکا مدتی است که کلید خورده و رهبران برخی کشورهای جهان از جمله دونالد ترامپ می‌کوشند به شهروندان خود القا کنند .
خلیل‌الله بابالو:

اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند.
مدیرکل اتباع تامین اجتماعی خبر داد؛

٢٥ هزار تبعه خارجی در ایران تحت پوشش تامین اجتماعی

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: تاکنون نام نویسی ٢٨ هزار تبعه خارجی در ایران انجام گرفته که ٢٥ هزار نفر آنها تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
روايت سحر، دختر بلوچی که راوي رنج‌هاي کودکان بي‌شناسنامه روي بوم نقاشي است؛

زندگي در برزخ بي‌شناسنامگي!

موضوع بي‌شناسنامه‌بودنِ گروه زيادي از مردمان سيستان‌وبلوچستان، موضوع تازه‌اي نيست. آن‌چنان‌که اسناد و گزارش‌ها نشان مي‌دهند، از سال 1374 تاکنون، بيش از 14 هزار پرونده فاقدان شناسنامه در شوراي تأمين سيستان‌وبلوچستان، تعيين تکليف شده‌اند. به‌طور متوسط، چيزي حدود هزار پرونده در سال... بااين‌حال، گروه کثيري از بي‌شناسنامه‌ها همچنان در انتظار هستند تا هويت ملي‌شان تأييد شود
در گفتگو با یک کفاش افغانستانی؛

اینجا مرا خیلی ها عمو صدا می زنند…

گفت و گو با یک کفاش از تبعه افغانستان که ۳۴ سال در این شهر سکونت داشته و خیلی از اتفاقات ریز و درشت این شهر را در طی این سالیان شاهد بوده و از نزدیک لمس کرده است.

60 درصد پناهندگان در ایران با سواد شده اند

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت که 60درصد پناهندگان در ایران اسلامی با سواد شده اند که 48.5 درصد آنان دختران پناهنده بودند که این نوید فرهنگی خوبی است.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده مطرح کرد:

چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ یارانه مانع ارائه تابعیت

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
یارانه مانع ارائه تابعیت؛

چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
اقبالی:

بیکاری کارگر ایرانی به دلیل رکود است نه اشتغال کارگر مهاجر

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفدهمین برنامه وطندار حضور یافت و به سوالات متعددی پیرامون مشکلات جامعه کارگری مهاجرین افغانستانی پاسخ داد.
علی جعفریان:

فوت مادران باردار افغانستانی به نام ایران ثبت می‌شود + ابلاغیه جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ارائه خدمات لازم به زنان باردار افغانستانی خبر داد و گفت: مادران باردار افغانستانی غالباً غیرقانونی اقامت دارند و بیمه نیز ندارند.
در بازدید معاون وزارت امور خارجه افغانستان از کنسولگری این کشور در مشهد

اقدامات اولیه صدور گذرنامه الکترونیکی برای مهاجرین افغانستانی در ایران

«نصیر احمد اندیشه» معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه افغانستان برای آماده‌سازی مقدمات صدور گذرنامه الکترونیکی برای مهاجرین از کنسولگری این کشور در مشهد بازدید کرد.
نماینده سازمان ملل:

کمک های جهانی به پناهندگان در ایران اندک است

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در تهران گفت: کمک های جامعه جهانی برای پناهندگان ساکن ایران در برابر هزینه های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی، اندک است.
بر اساس آمار سازمان عفو بین‌الملل؛

ایران در میان ۱۰ کشور نخست پذیرای بیشترین تعداد پناهندگان است

بر اساس آماری که سازمان عفو بین‌الملل منتشر کرده ایران در جایگاه پنجم ۱۰ کشور نخست پذیرای بیشترین تعداد پناهندگان و آوارگان را در اختیار دارد.
وزیر امور مهاجران افغانستان:

روزانه 1500 "مهاجر افغان" از ایران بازمی گردند

وزیر امور مهاجران افغانستان در نشست علنی مجلس نمایندگان کشورش اعلام کرد: روزانه بطور متوسط یکهزار و 500 مهاجر افغان از ایران به کشور بازمی گردند.
وزیر کشور:

۶۰ درصد افغان‌ها در ایران می‌خواهند به اروپا بروند

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت شصت درصد افغان های مقیم ایران به دنبال مهاجرت به اروپا هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

پوشش بیمه ای ١٥ هزار نفر از اتباع خارجی در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور ٢ میلیون نیروی کار خارجی در ایران از پوشش بیمه ای ١٥ هزار نفر از اتباع خارجی در کشور خبر داد.
دیده نشدن خدمات ایران به مهاجران؛

به دشمنان ایران و افغانستان بهانه ندهیم

«محمدحسین جعفریان» افغانستان شناس ایرانی در یاداشتی در رابطه عده‌ای فرصت‌طلب سودجو، نوشت: فرصت‌طلبانی هستند که با بزرگ‌نمایی فضاهای به ظاهر جزئی، سبب می‌شوند انبوه خدمات ایران برای مهاجران کاملا به محاق رفته و اصولا دیده نشود.

رحیمی: لزوم حل مشکل تابعیت فرزندان مهاجرین غیرقانونی/نگاه ما امنیتی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس بر لزوم حل مشکل تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج اتباع ایرانی و اتباع بیگانه در قالب طرح تابعیت تأکید کرد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها