سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
راه اندازی پردیس و انجمن های مغز
مهمترین دستاوردهای علوم شناختی؛

راه اندازی پردیس و انجمن های مغز

مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی گفت: راه اندازی پردیس مغز من، ایجاد انجمن های مغز و شناخت، تحت پوشش قرار گرفتن ۵۰هزار دانش آموز از مهمترین دستاوردهای ستاد در سال ۹۷ بوده است.وی افزود: این مرکز علمی از ۵ بخش ساختار مغزهای مختلف، مغز سلولی، مغزهای آینده و بخش شناختی تشکیل شده است؛ همچنین پردیس مغز من شامل ۱۹ ابزار و تجهیزات مشتمل بر سنجش اعصاب، شبیه سازی MRI، بازی‌های شناختی، مغز شفاف، سیستم بینایی، تاریخچه شناخت مغز و دیگر حوزه‌های علوم اعصاب شناختی می‌شود.
انجمن آسیایی جغرافیا تاسیس شد
دکتر عادل سپهر:

انجمن آسیایی جغرافیا تاسیس شد

انجمن جغرافیایی آسیا طی مراسمی که با حضور نمایندگان ایران و کشورهای دیگر آسیا در دانشگاه سان یات سن شهر گوانژو چین برگزار شد، رسما تاسیس شد.
چیزی به اسم ژن
قره‌یاضی :

چیزی به اسم ژن "سستی ایمان" در علم ژنتیک وجود ندارد!

رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران، ادعاهایی همچون "کشف واکسن تراریخته برای تغییر رفتار و بی‌بند و بار کردن انسان‌ها" را غیرعلمی خواند و گفت: چیزی به اسم ژن "سستی ایمان" در علم ژنتیک وجود ندارد و تنها مدرک این ادعای گزاف کلیپ چهار دقیقه‌ای از یک جلسه محرمانه مربوط به پنتاگون بوده که به بیرون درز کرده است.
قوانین پیام رسان های داخلی شفاف نیست
در نشست انجمن علمی - دانشجویی دانشگاه تهران مطرح شد؛

قوانین پیام رسان های داخلی شفاف نیست

عصر سه‌شنبه 25 اردیبهشت و در آستانه روز جهانی ارتباطات نشست تحلیلی با عنوان «درحال اتصال» درحالی از سوی انجمن علمی- دانشجویی ارتباطات دانشگاه تهران برگزار شد که اکثر میهمانان دعوت شده دراین نشست غایب بودند.
گامی شگفت در تولید سلول‌های بنیادی
پژوهشگران ایرانی؛

گامی شگفت در تولید سلول‌های بنیادی

پژوهشگران ایرانی با بهره گیری از میدان الکترومغناطیسی موفق به تغییر ماهیت سلول‌های خونی دوکی شکل به سلول‌های بنیادی کروی شکل شدند.
ایران در فهرست 10 کشور اول اعزام‌کننده دانشجو به خارج است
تعداد دانشجویان خارجی ترکیه، هشت برابر ایران!

ایران در فهرست 10 کشور اول اعزام‌کننده دانشجو به خارج است

مؤسس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با تأکید بر این که امارات متحده عربی در جذب دانشجویان از کشورهای منطقه به عنوان سومین مقصد، جایگزین انگلستان شده است، گفت: بر اساس رتبه‌بندی‌ها، ایران جزو 10 کشور اول اعزام کننده دانشجو به دانشگاه‌های خارج قرار گرفته است
تصویب دو پیشنهاد ایران
مجمع آسیایی فناوری نانو؛

تصویب دو پیشنهاد ایران

دو پیشنهاد ایران در زمینه برگزاری المپیاد بین‌المللی نانو و برگزاری نشست مشترک در حوزه ایمی نانو در چهاردهمین نشست سالانه مجمع آسیایی فناوری نانو مطرح و تصویب شد.
پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه؛

نشست مدیران کسب و کار کشور در دانشگاه علم و صنعت

اولین جلسه هم‌اندیشی متخصصان حوزه‌ مدیریت فرآیندهای کسب و کار در کشور به همت نماینده انحصاری نماینده انحصاری انجمن بین‌المللی مدیریت فرآیند کسب و کار ABPMP در ایران برگزار شد.
صدور رای نهایی برای برخی از متخلفان 58 مقاله ردشده در
معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد؛

صدور رای نهایی برای برخی از متخلفان 58 مقاله ردشده در "نیچر"

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه برای برخی از افراد خاطی در تدوین 58 مقاله ردشده از سوی "نیچر" رای نهایی صادر شده است، گفت: تنزیل مرتبه و تعلیق از فعالیت از جمله مجازات‌هایی است که برای این افراد در نظر گرفته شد.
فاز دوم پردیس، میزبان فناوران سلامت/فروش سه هزار و 400 میلیارد تومانی شرکت‌ها در سال 93
گفت‌و‌گوی تفصیلی با رییس پارک فناوری پردیس

فاز دوم پردیس، میزبان فناوران سلامت/فروش سه هزار و 400 میلیارد تومانی شرکت‌ها در سال 93

پارک فناوری پردیس به‌ عنوان مهم‌ترین و بزرگترین پارک فناوری کشور با مجوز شورای گسترش آموزش عالی در سال 1384 در زیرمجموعه نهاد ریاست‌ جمهوری و با همکاری تعدادی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی - پژوهشی کشور تاسیس شد.
همزمان با پنجمین روز از هفته پژوهش اتفاق افتاد

انجمن های علمی برتر معرفی شدند

همزمان با پنجمین روز از هفته پژوهش در گردهمایی نقش انجمن های علمی در ارتقای کیفیت آموزش عالی 11 انجمن علمی برتر سال 94 معرفی شدند.
۱
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین