site traffic analytics زنان و جوانان - ازدواج
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زن گرفتن و شوهرکردن با چندکلیک، چه عالمی دارد؟
پرسه زدن در سایت های همسریابی؛

زن گرفتن و شوهرکردن با چندکلیک، چه عالمی دارد؟

با بیشتر شدن استفاده افراد از فضای مجازی و بالا رفتن سن ازدواج به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی، بسیاری از افراد به این فکر افتاده اند که چطور با استفاده از سادگی جوانان از این راه کسب درآمد کنند.
در سایت‌های همسریابی چه می‌گذرد؟
وقتی پروفایل‌ها عاشق هم می‌شوند؛

در سایت‌های همسریابی چه می‌گذرد؟

«من چنین هستم» دخترجوان به مانیتور کامپیوترش زل زده و به مغزش فشار می‌آورد که در برابر این جمله کامل‌ترین توصیف را از خودش بنویسد. بار‌ها این جمله را زیرلب تکرارمی‌کند؛ من چنین هستم، من چنین هستم... باید بهترین جملات را برای توصیف خودش بنویسد. نمی‌داند از اخلاقش بنویسد، از تیپش یا از شغل و علایقش... سایت به او تذکر می‌دهد از به‌کار بردن کاراکتر‌های زائد در این بخش خودداری کند و آدرس یا شماره تماسی هم به‌جا نگذارد. راستی کدام یک از این‌ها مهمتر است؟
هیچ سایت و کانال همسریابی مجوز قانونی ندارد
هشدار تندگویان در خصوص فعالیت سایت‌ها و کانال‌های همسریابی؛

هیچ سایت و کانال همسریابی مجوز قانونی ندارد

با یک جستجوی ساده در فضای مجازی می‌توانید شاهد فعالیت کانال‌ها و سایت‌هایی باشید که مدعی یافتن نیمه گمشده‌ شما در کوتاه ترین مدت هستند. بعضی از آنها برای عضویتشان از شما مبالغی هم دریافت می‌کنند و با ثبت اطلاعاتی که البته از هیچ طریقی امکان صحت‌یابی آن وجود ندارد، شما را وارد جریانی می‌کنند که ظاهرا مورد تایید دستگاه‌های قانونی در کشور نیست.
مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند!
نوروزی/سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند!

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه تعیین مهریه در قالب عندالاستطاعه باعث کاهش میزان آن می‌شود تاکید کرد که مردانی که از توانایی مالی لازم برای اداره زندگی برخوردار نیستند، ازدواج نکنند تا برای دستگاه قضایی بحران ایجاد نکنند.
درس مشوق های ازدواج!
تسهیلات ازدواج جوانان در جهان ؛

درس مشوق های ازدواج!

از دیر باز ازدواج در دین و فرهنگ مردم ما امر مقدسی به حساب می آمده و مورد تاکید و توجه اسلام هم بوده و هست. در دین اسلام هم تا آن جا توصیه شده که ازدواج را عامل حفظ نیمی از ایمان می داند و معتقد است فردی که ازدواج می کند باید برای تحصیل نیم دیگر ایمانش بکوشد. با این حال و با وجود تمام سفارش ها به ازدواج ،مشکلات سر راه جوانان و مشتاقان ازدواج کم نیست. دراین میان دو روز پیش توصیه عجیب سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس بازتاب و واکنش های فراوان و گسترده ای را به همراه داشت.
بحران اقتصادی از مهم‌ترین دلایل طلاق زوج‌های جوان در ایران
ازدواج برای بی‌پول‌ها ممنوع!

بحران اقتصادی از مهم‌ترین دلایل طلاق زوج‌های جوان در ایران

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است که مردانی که از توانایی مالی لازم برای اداره زندگی برخوردار نیستند، نباید ازدواج کنند چراکه جدایی آنها و مشکلاتی که پس از آن برای پرداخت مهریه برای دستگاه قضا به وجود می‌آورد بحران ایجاد می‌کند، پس پاک‌کردن صورت مسئله می‌تواند بهترین راه‌حل مشکل طلاق در ایران باشد.
پول ندارید، ازدواج نکنید!
وظایف حاکمیتی تسهیل ازدواج؛

پول ندارید، ازدواج نکنید!

قدیمی‌ها می‌گفتند «خدا خودش درست می‌کنه، از تو حرکت، از خدا برکت...». بعد هم توصیه می‌کردند اگر یک جوان خودش تلاش کند و قدم بردارد خداوند هم کمک می‌کند. همه این توصیه‌ها زمانی جدی‌تر می‌شد که می‌خواستند جوانی را به ازدواج تشویق کنند.
آمار نگران کننده در خصوص وضعیت ازدواج و نرخ رشد جمعیت ایرانیان
عباس عبدی:

آمار نگران کننده در خصوص وضعیت ازدواج و نرخ رشد جمعیت ایرانیان

از سال 1393 روند کاهش ازدواج و نیز افزایش آمار طلاق ملموس است. تعداد ازدواج‌ها امسال به کمتر از 500 هزار می‌رسد که 50 درصد کمتر از تعداد ازدواج در سال 1393 است. نسبت ازدواج به طلاق نیز از ۵ به حدود ۳ تنزل کرده که کاهش بسیار شدیدی است. مهاجرت جمعیتی در داخل کشور برعکس اهداف تعیین شده، رخ داده است.
اقبال بالای جوانان از آموزش پیش از ازدواج
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان:

اقبال بالای جوانان از آموزش پیش از ازدواج

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با بیان اینکه اغلب افرادی که برای مشاوره به مراکز مراجعه میکنند مجرد هستند و این موضوع نشان دهنده اقبال بالای جامعه به پذیرش آموزش پیش از ازدواج است گفت: تغییر در محتوای آموزشی کارگاه ها با توجه به بروز آسیب های نوظهور از جمله اقدامات دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان می باشد.
ازدواج دختران با مردان با سابقه تاهل
رشد ۳ برابری ازدواج دوم ؛

ازدواج دختران با مردان با سابقه تاهل

براساس آمارهای ثبت احوال، نسبت ازدواج دختران هرگز ازدواج نکرده با مردانی که قبلاً تجربه ازدواج داشتند از سال ۹۲ تا ۹۷ ، بیش از سه برابر شده است.
بحران عاطفی زنان پس از طلاق افزایش می‌یابد
کودک وسیله انتقام جویی در طلاق زوجین؛

بحران عاطفی زنان پس از طلاق افزایش می‌یابد

قرایی‌مقدم گفت: طلاق عموماً با یک بحران عاطفی شروع می شود و البته این بحران پس از طلاق افزایش پیدا می کند. این موضوع در بین زنان ابعاد حادتر و پیچیده تری پیدا می کند و مدت زمان زیادی هم طول می کشد تا فرد به زندگی عادی خود برگردد.
۵ درصد از عوامل افزایش طلاق مربوط به دفاتر ازدواج و طلاق است
رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق؛

۵ درصد از عوامل افزایش طلاق مربوط به دفاتر ازدواج و طلاق است

ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی بزودی با محدودیت و سقف معینی انجام خواهد شد. اقدامی که به دنبال تلاش‌ها برای کاهش طلاق و رفع زد و بند‌های برخی دلالان صورت گرفته است. بحث طلاق به عنوان یکی از ۵ اولویت کشور در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌آید تا جایی که مقام معظم رهبری بر یک تقسیم کار ملی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در کشور تأکید کردند. در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بررسی‌هایی انجام داد که نتایج آن نشان می‌داد.
عبور ازدواج سفید از مرحله اخطار
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

عبور ازدواج سفید از مرحله اخطار

تندگویان گفت: گاهی تصور می شود که در «ازدواج سفید» از مراحل اولیه اخطار گذر کرده و در حال ورود به مرحله ای هستیم که با فرزندانی بی هویت در آینده مواجه باشیم.
پدیده ای به نام ازدواج معکوس
تغییر سن ازدواج در جامعه؛

پدیده ای به نام ازدواج معکوس

معیار تفاوت سنی در امر ازدواج در کشور ما همیشه مهم بوده در حالی که در هیچ جای دنیا مردم به این قضیه توجهی ندارند.
سالخوردگان در صف وام ازدواج!
سوژه کارتونی علیرضا پاکدل؛

سالخوردگان در صف وام ازدواج!

در سال ۹۶ تعداد افراد بالای ۶۰ سال که وام ازدواج دریافت کرده‌اند ۲۲۴ نفر بوده که این رقم در ۵ ماهه سال۹۸ به ۲۲۴۴ نفر رسیده که این موضوع نشان می‌دهد قانونگذار به بازه سنی دریافت این وام توجه نکرده است این موضوع سوژه انتشار کارتونی از علیرضا پاکدل در خبرآنلاین شد.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین