پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
انسیه خزعلی در حالی تهدید به شکایت کرد که با وجود دستور رئیسی، گویا هنوز پسرش در خارج حضور دارد
انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان درباره شایعه مهاجرت پسرش به خارج از کشور گفت: طرح مسئله مهاجرت پسرم و اینکه وی شرکت وی‌پی‌ان دارد و فیلترشکن می‌فروشد دروغ محض است. از برخی کسانی که نسبت دروغ داده اند شکایت کرده‌ام.لازم به ذکر است که :معاون امور زنان ریاست‌جمهوری در حالی منکر مهاجرت فرزند خود به کانادا شده که پسرش با وجود وعده بازگشت به وطن همچنان در خارج از کشور است و اطلاعات فعالیت او و زندگی‌اش نشان می‌دهد او در یک سفر توریستی به سر نمی‌برد و با داشتن اقامت «موقت یا دائم که ما هنوز قطعی نمی‌دانیم» ساکن کاناداست و کار می‌کند و مالیات هم می‌دهد و فعلا هم خبری از بازگشت او نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده مجلس: پرونده
نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کما رفتن زنی جوان (مهسا امینی) پس از انتقال به یک مقر انتظامی از سوی گشت ارشاد، گفت: به عنوان نماینده مردم و به عنوان کسی که از مردم رأی گرفته، در چارچوب قانون حتماً این موضوع و موضوعات قبلی را پیگیری خواهم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طالبان هیچ‌گاه حکومت فراگیری تشکیل نخواهد داد، ادعای گروگان گیری حقوق زنان و اقلیت‌ها توسط طالبان
عضو سابق شورایعالی قضایی افغانستان گفت: طالبان اقلیت‌های مذهبی را نیز حذف و حقوق مردم کشور را پایمال کرده است. این گروه حقوق زنان و اقلیت‌ها را گروگان گرفته تا فشاری بر جامعه جهانی مبنی بر به رسمیت شناختن‌شان باشد، ولی اگر دنیا آن‌ها را به رسمیت بشناسند، دیگر نمی‌توان باور داشت که به تعهدات‌شان عمل و به حقوق مردم، زنان و دختران احترام بگذارند و با حذف سایر اقوام آهسته آهسته قوم پشتون را همچنان یکه تاز و حاکمیت خشونت‌بارشان را از سر خواهند گرفت.
مردان دیگر نمی‌توانند اموال خود را پیش از طلاق به نام غیر بزنند!؟
ادعا‌های عجیب نماینده مجلس در خصوص طلاق و مهریه؟ پیامد‌های این حرف‌ها را جدی بگیرید
کشور در مرحله گذار اجتماعی- فرهنگی قرار دارد و آشفتگی اقتصادی هم بر امور حاکم است. در چنین شرایطی حسن نوروزی مجلس، حرف‌هایی زده و وعده‌هایی می‌دهد که مسلما پیامد‌های اجتماعی به همراه خواهد داشت. امکان تسهیل طلاق برای مرد و زنی که نه ماه زیر یک سقف زندگی نمی‌کنند. امکان عدم زدن اموال به اسم غیر در پیش از ازدواج و غیره. این‌ها مواردی هستند که حتی طرح شان هم می‌تواند تشویش ایجاد کند. ویفه رسانه است که در خصوص پیامد برخی از موارد هشدار بدهد.
سالمندی ایران زنانه شد؛ ۸۵ درصد سالمندان تنها از میان زنان
با تغییر سبک زندگی و افزایش تعداد زنان سالمند مجرد قطعی و مطلقه نیمرخ زنان سالمند تنها در ۳۰‌سال آینده تغییر خواهد کرد، به گونه‌ای که در ۳۰‌سال آینده تعداد زنان تنهای سالمند، سه برابر می‌شود و در میان آن‌ها شمار زنان با تجرد قطعی افزایش پیدا می‌کند. همچنان که همین امروز هم پدیده سالمندی در کشور زنانه شده و سالمندان زن تنها بیشترین سهم سالمندی را به خود اختصاص داده‌اند. از همه بدتر اینکه یک‌پنجم از زنان سالمند کشورمان تنها هستند و این مادربزرگ‌های تنها، دست‌شان به دهان‌شان نمی‌رسد و جزو سه دهک پایینی جامعه هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چهار اقدام مهم دولت در حوزه امور بین‌الملل جوانان
دولت سیزدهم نگاه جدی تری به جوانان داشت تا بتواند از ظرفیت و توانمندی این گروه در حوزه بین الملل حداکثر بهره را ببرد، بنابراین معاونت امور جوانان با برگزاری برنامه مدل شبیه­ سازی اجلاس وزرای کشور‌های جهان اسلام با حضور ۵۰ دانشجوی خارجی و نمایندگان سمن ­های جوانان با نظارت دبیرخانه (ICYF) و با حضور سه مهمان از کشور ترکیه گام جدی تری را در این مسیر برداشت.
ادعای عدم تمایل به فرزندآوری در بیش از ۱۳ میلیون نفر از زنان متاهل توسط نائب دبیر ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه‌های علمیه کشور
نائب دبیر ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه‌های علمیه کشور گفت: ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از زنان در کشور متاهلند، ولی تمایلی به فرزند آوری ندارند.
وام ازدواج حداکثر ۱۰روزه باید به حساب فرد واریز شود، از کی؟ از ثبت نام یا بعد از بهانه گیری‌ها برای تکمیل پرونده؟
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مشکلات پیش روی دریافت وام ازدواج گفت: اعلام کردیم از زمانی که مدارک فرد تکمیل باشد حداکثر طرف ۱۰ روز کاری باید وام به حساب واریز شود؛ بنابراین اگر بانکی رعایت نمی‌کند حتما تخلف کرده و باید به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی شود تا برخورد صورت گیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص ۱۷ اتوبوس برای حمل و نقل زنان؛
جزئیات اجرای طرح اتوبوس وی‍ژه زنان در تهران
سرپرست بهره‌برداری شرکت اتوبوسرانی تهران عنوان کرد: این اتوبوس‌ها در دو خط ۲ و ۷ (BRT) شهر با ۱۷ دستگاه اتوبوس در دو نوبت در ساعت‌های ۷ تا ۱۰ صبح و ۱۶ تا ۲۰ عصر فعال هستند و روزانه به طور میانگین حدود ۳۰۰ مسافر زن توسط آن‌ها در شهر جابه جا می‌شوند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستور تاکیدی رئیس جمهور: همه دستگاه‌ها تکالیف قانونی خود را در راستای تسهیل ازدواج جوانان اجرا کنند
رئیس‌جمهور با تاکید بر جایگاه نهاد خانواده در پیشرفت و تعالی جامعه، از همه دستگاه‌های مسئول، خواست که تکالیف قانونی خود را در راستای تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده جوانان اجرا کنند.
پدرم هیچ گاه تحکم به داشتن حجاب و رعایت موازین شرعی نکردند
فرزند شهیدبهشتی با تأکید بر اینکه پدر در خارج از کشور نیز هرگز مرا وادار به داشتن حجاب نکردند، گفت: ایشان با آگاهی دادن، تشویق به خواندن کتاب‌های مرتبط با موضوع حجاب و امکان مقایسه بین دین مسیحیت و اسلام، آزادی بیش از حد و در واقع بی بند و باری دختران در جامعه غربی و بیان وظایف و مسئولیت‌های دختران و زنان در اسلام و ارائه الگو‌های زن مسلمان، سبب شدند که با آگاهی کامل و علیرغم دشواری‌های بسیاربرای یک دختر نوجوان، حفظ حجاب و رعایت دستورات شرعی حتی در جامعه بی بندو بار غربی را انتخاب کنم.
طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است
خطیب نماز جمعه تبریز گفت: طبق آمار در سال ۹۴ برای طلاق، ۱۳.۱ درصد طلاق‌ها زیر یکسال اول زندگی، ۲۴ درصد در دو سال زندگی، ۳۳.۳ درصد زیر سه سال و ۴۰.۹ درصد زیر چهارسال و ۴۷.۳ درصد زیر پنج سال اول زندگی اتفاق افتاده است. این آمار‌ها بسیار وحشتناک است. طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دیوان عالی آمریکا در حکمی جدید حق سقط جنین در این کشور را لغو کرد
"دیوان عالی آمریکا" روز جمعه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن حکم تاریخی پرونده مشهور به "Roe v. Wade" (رو علیه وید) در سال ۱۹۷۳ میلادی که حق زنان برای سقط جنین را به رسمیت می‌شناخت، لغو کرد. در پی این اقدام معترضان به خیابان‌ها آمده و مخالفت خود را اعلام کردند که این امر به درگیری با پلیس ختم شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل جوانان ازدواج نیست؛ بیکاری، فقر و بی‌اعتمادی به آینده است
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مشکل جوانان ما ازدواج کردن نیست بلکه بیکاری، فقر، نبودن مسکن مناسب و عدم اطمینان به آینده است. تا پول نداشته باشی چطور می‌خواهی یک نفر را بیاوری همراه خودت کنی؟ وقتی نمی‌توانی خانه کرایه کنی و چهارتا پوشک برای بچه ات بخری چطور می‌خواهی بچه دار شوی؟ این‌ها بحث‌های لاینحلی است که ما جوابی برای آن‌ها نداریم بعد اینجا تشویق می‌گذاریم که اگر اینگونه شد ما فلان چیز را می‌دهیم این راه حلی نیست که مشکل ما را حل کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نگاه تحقیرآمیز نماینده اصفهان نسبت به دختران بالای سی سال! + قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان کجاست؟
اولا مجددا تاکید می‌کنیم که ریشه‌های این ضعف نمایندگان را در روند تائید صلاحیت‌های شورای نگهبان جستجو کنید. روند بعضا ناکاملی که ضربات جبران ناپذیری را بر پایه‌های نظام وارد کرده است. ثانیا، بنظر می‌رسد که بدلیل ضعف نظارت بر رفتار نمایندگان، آقایان فراموش می‌کنند که کی هستند و برای چی انتخاب شده اند؟ آقای نماینده حتی اگر درست گفته باشی، هر راست نشاید گفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محسنی اژه‌ای: طلاق، نفقه و حضانت از پرتعدادترین پرونده‌های قضایی هستند
رئیس قوه قضائیه با اشاره بر اصل سازش و رفع اختلاف گفت: دعاوی خانوادگی، چون طلاق، نفقه، حضانت و ... یکی از محور‌های پرتعداد تشکیل پرونده قضایی است که باتوجه به ظرفیت کنونی قوه قضائیه امکان بررسی سریع آن‌ها وجود ندارد.
از راست تا تعارفات دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور درباره حجاب، مد و لباس
توصیه ما به سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور این است که در روند صحبت در خصوص حجاب و عفاف لطفا سعی کنند بشکلی مستندتر صحبت نمایند. آمار ۸۰ درصد را چطور بدست آوردید؟ اگر ممکن است این تحقیق برای روایی و پایایی سنجی در اختیار رسانه قرار گیرد. اینکه جامعه بشکل اجباری به سمت مانتوی جلو باز رفته اند، حقیقتی کاملا درست است. اینکه این سامانه‌ها تا چه میزان می‌توانند مشکلات موجود را حل کنند، برای ما جای تردید دارد. در هر شرایط امیدواریم در اخبار آتی منعکس شده از حضرتعالی، با دقت نظر و حساسیت بیشتری در بیانات، مواجه باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صندوق بازنشستگی توان بازنشستگی پیش از موعد زنان را ندارد
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، گفت: نوعا سیاست ما برای زنان سرپرست خانوار "حمایت گرایانه" بوده است و در حال حاضر افراد در سیستم‌های ما "رسوب" می‌کنند و از همین رو است که همواره با مقوله "پشت نوبتی" در این حوزه مواجه‌ایم چراکه بودجه ما توان مدیریت بیش از این را ندارد و رویکرد ما توانمندسازی نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد بنیاد باران از خزعلی: اصلی‌ترین مسئله زنان این سرزمین تامین امنیت است
بدیهی است جایگاه معاونت زنان ریاست جمهوری مامنی برای مطالبات بر زمین مانده زنان این کشور است که متاسفانه تاکنون به صورت انباشته شده باز تولید می‌شود. زنان این سرزمین در بستر جمهوری اسلامی به دنبال رفع مشکلات و گشوده شدن فرصت‌های تازه برای رشد و بالندگی بودند، اما همواره این مسائل به حاشیه رانده شده است و در همه دولت‌ها به صورت نسبی مسائل زنان در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و به بهانه مسائل جدی‌تر دغدغه‌ها و مسائل انان مورد توجه واقع نشده است. زنان این سرزمین اصلی‌ترین مسئله خود را امنیت می‌دانند امنیت در جامعه و خانواده و این میسر نمی‌شود مگر انکه ریشه‌های خشونت علیه زنان از نظر فرهنگی و قانونی خشکیده شود.
ریشه اصلی کاهش ازدواج در بین جوان‌ها، مسائل اقتصادی، اشتغال و مسکن نیست
سید احمد علم الهدی گفت: ازدواج مساله حساسی است و عامل بالا رفتن سن ازدواج، یک موضوع فرهنگی است؛ ریشه اصلی کاهش ازدواج در بین جوان‌ها، مسائل اقتصادی، اشتغال و مسکن نیست. بزرگترین مشکل در ازدواج جوان‌ها این است که باید برای ازدواج، مسکن، خودرو و تمام امکانات یک زندگی مستقل فراهم شود تا ازدواج کنند که این فرهنگ، بزرگترین آفت ازدواج در جریان زندگی اجتماعی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هزینه ۴ میلیارد دلاری دیابت برای کشور و هشدار به زنان ایرانی برای کم‌تحرکی و چاقی
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه دیابت سالانه حدود ۴ میلیارد دلار هزینه مستقیم و غیرمستقیم برای کشور به همراه دارد و هر ساله یک درصد به این میزان اضافه می‌شود، گفت: پزشکان معتقدند با ورزش کردن هم می‌شود دیابت را کنترل کرد و همه وضعیت را بهبود بخشید.
جلسه غیرعلنی شورای امنیت برای بررسی محدودیت‌های طالبان علیه زنان
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه برای بررسی محدودیت‌های طالبان علیه زنان نشست اضطرای غیرعلنی برگزار کرد. نروژ که ریاست کنونی شورای امنیت را بر عهده دارد، در پیش‌نویس تهیه شده نسبت به ممنوعیت جدید برای خروج «غیرضروری» زنان از خانه و نیز پوشیدن لباس‌های چادری (برقع) در انظار عمومی، ابراز نگرانی کرده است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استخدام دختران جوان با حقوق ناچیز و بهره کشی از آنان حرام است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی استاد حوزه علمیه با گلایه از گران‌فروشی و بی‌ثباتی قیمت‌ها گفت: بازار بی‌ثبات است و دولت باید فکر جدی کند چرا که گرانی و بی‌ثباتی بازار، مردم را خسته کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تو به غرب چکار داری خانم خزعلی، کارت را درست انجام بده، حوزه زنان بمب ساعتی است سرکار خانم
با وجود ارادت نسبت به حضرتعالی، اما شما را شایسته پست فعلی تان نمی‌بینیم. بجای آنکه بشکل بنیادین و رویکرد فرابخشی اقدام به مداخله گری فعال منجر به بهبود وضعیت در مسائل زنان و دختران کنید، دائما حاشیه گویی می‌کنید و حاشیه روی. شما را به غرب و شرق چکار؟ کار خودتان را درست انجام دهید. فرمول نابودی تمدن در یک کشور، فرمولی سه رکنی است. به خانواده، زن و جوان حمله کن. الان کشور مورد حمله آندلسی قرار گرفته و شما هم گویا توان مدیریت ندارید. خانم خزعلی، هشدار مشفقانه را بشنوید قبل از اینکه به خود شما حمله کنیم، عملکرد تشکیلات تحت مدیریت شما به هیچ وجه قابل قبول نیست. آماده ارایه مشاوره داوطلبانه و راهبری راهبردی سیستم تحت مدیریت تان هستیم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
زنگ خطر: آمارهای عجیب از دختران دور از تحصیل و بی‌شغل
نه درس می‌خوانند، نه شغل دارند و نه در حال مهارت‌آموزی؟
۲۴۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند
روند رو به رشد تعداد زنان سرپرست خانوار؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها