پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
رشد چشمگیر صدور مجوز مراکز تخصصی ازدواج در کشور
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش:
تصویب لایحه پیشگیری از آسیب دیدگی زنان توسط کمیسیون اجتماعی مجلس +متن لایحه و تاکیدات
ایجاد سامانه ثبت مستندات و اطلاعات کلیه آثار جسمی و روانی زنان؛
محروم‌سازی دختران، یادآور قوانین طالبانی است
صالح نیکبخت نوشت: به عنوان یک حقوقدان متاسف می‌شوم که می‌شنوم مجلس به جای تصویب قوانین کاربردی و کارآمد که فاصله ایران را با حکومت‌هایی، چون طالبان و... یادآور می‌سازد، دست به اقدامات و تصمیماتی می‌زند که دقیقا در مسیر راه همین گروه‌های تندرو است.
روزنامه جوان، آموزش جنسیتی به پسران و دختران را لازم دانست
روزنامه جوان در یادداشتی که به قلم یک فارغ التحصیل مقطع دکترای مطالعات زنان نوشته، عملا مفاد سند2030یونسکو در باره آمورش جنسیتی کودکان را توصیه کرده است.
بدحجابی دختران به خاطر نبودن خواستگار است + نبود خواستگار بدلیل شرایط بد اقتصادی و شرایط بد اقتصادی بدلیل سو مدیریت مدیران اجرایی
محمدجواد نظافت، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: الان خیلی از این بدحجاب‌ها، مادران باحجابی دارند که به دخترشان حق می‌دهند بدحجاب باشند. بهانه برخی این است که زیبایی دختر دیده شود و برایش خواستگار بیاید! همین مادر را اگر چادر از سرش بردارید، سکته می‌کند! چرا؟ چون عادت کرده ‌است‌ و حجاب انتخاب او نیست. ما باید حجاب را تبدیل کنیم به انتخاب؛ دختران جوان ما باید برسند به این انتخاب. آقای نظافت عزیز از شما می پرسیم که برای تربیت( در مقابل بحث تعلیم) چکار کرده اید؟ چه اقدامی برای احیاگری دینی انجام داده اید؟ برای تمدن سازی اسلامی- ایرانی چه گامی برداشته اید؟ برای بهبود اقتصاد کدام حرکت اصولی را اجرایی نموده اید؟ در انتصابات چقدر به شایسته سالاری حساسیت بخرج داده اید؟ اسم شما را بردیم تا نام همه ما در همان اول قرار گیرد و از خودمان بپرسیم که چه کرده ایم؟ آیا همان نکرده ها ، ما را به اینجا نرسانده است؟ در گام دوم لازم است متعهدانه تر اقدام کنیم و حرکت نماییم. ان شاالله.
مناسک گرایی ، معنویت گرایی و پوشیدن لباس سیاه توسط ۸۱ درصد جوانان، دلیلی بر تربیت دینی نیست آقای وزیر ارشاد + با کی ها اومدیم سیزده بدر ؟
جامعه دینی کشور بدلیل اهمال ، قصور، تقصیر ،ترک فعل و حتی از آن بدتر بدلیل نفوذ جماعت منافق و معاند در لباس دینی و مدیریتی ، دچار آسیب شده است. انکار آسیب ها هم یکی از نشانگان شناسایی همان جماعت منافق می باشد. پوشیدن لباس سیاه بدلیل عرف اجتماعی و مناسک دینی( که متاسفانه تبدیل به مد هم شده) توسط بخشی از جوانان و حتی معنویت گرایی دینی را نمی توان به حساب تربیت دینی و متشرع بودگی آنان گذاشت. اگر آمار ریزتر می خواهید از دوستان امنیت درخواست کنید، گزارشی از عصر عاشورا در شهرهای بزرگ به شما بدهند. ما با رسالت احیاگری دینی و تقویت گام دوم انقلاب ، به شما هشدار می دهیم. ظاهر آمارها پرده غفلت روی چشم شما و سایر دوستان نکشد.
ایجاد ۱۰۳ هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی + یعنی شهری 10 نفر خانم همتیان؟
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در سال گذشته ۱۰۳ هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی در کشور ایجاد شده است. کشور در حدود 300 شهرستان هزار شهر دارد. این امار یعنی اشتغال خانگی ده نفر در هر شهر. سلام بر خانم آزیتا همتیان رئیس دبیرخانه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، ماهی چند حقوق می گیرید بابت این حجم عملکرد؟ منتظر دریافت نظرات هستیم.
اردشیر مطهری: این فیلم براساس عناد منتشر شده؛
نماینده گرمسار در مجلس: همسرم «سانتی مانتال» نیست
اردشیر مطهری، نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در توضیح کلیپ منتشر شده از همسرش که در آن دانش‌آموزان به شکل خاصی از او استقبال می‌کنند، گفت: همسر بنده خواهر شهید زلالی است و از یک خانواده بسیار متوسط و مذهبی در دوران انقلاب و بعد از انقلاب و نهایتاً در همه سختی‌ها و دشواری‌های نظام هم خودش، هم برادرانش و خانواده او پای کار بودند. علاوه بر این بنده روحیه مردم مداری، همراهی با مردم و تواضع را سرلوحه کار خود قرار دادم.
ماجرای انحلال مرکز پژوهشی مطالعات زنان پژوهشکده علوم اجتماعی دانشگاه شیراز
معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز درخصوص انحلال مرکز پژوهشی مطالعات زنان پژوهشکده علوم اجتماعی دانشگاه شیراز توضیحاتی ارائه داد.
بالاخره ارایه خدمات به کاشفان حجاب ممنوع است آقا زنگانه( استاندار گلستان) یا این ممنوعیت با قانون اساسی مغایرت دارد خانم پاد(دستیار زنان رئیس جمهور)؟!
داستانی شده است، زنگانه استاندار گلستان می گوید که ارایه خدمات به کاشفان حجاب ممنوع است و سکینه سادات پاد ، دستیار رئیس جمهور در امور زنان معتقد است که ممنوع کردن ارایه خدمات با قانون اساسی مغایرت دارد. گزارش هواشناسی توسط محمد اصغری، کم حاشیه تر از سخنان دو مقام مدیریتی و اجرایی کشور است.
آذری جهرمی در واکنش به بکارگیری سیستم هوشمند برای شناسایی زنان بدون حجاب: خطای بزرگی می‌کنند
آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات در واکنش به سیستم هوشمند پلیس برای شناسایی افراد بدون حجاب نوشت: از فردا احتمالا تبلیغ «آرایش (گریم) ضد تشخیص چهره پلیس» یا چیزی شبیه این رونق خواهد یافت.
دوربین‌های جرائم رانندگی کشف حجاب را هم ثبت می‌کنند؟ مراقب بحث حقوقی حریم خصوصی هستید؟
سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا موارد "کشف حجاب" توسط دوربین‌های ثبت تخلفات و جرایم رانندگی که در سطح شهر وجود دارند، رصد می‌شوند، اظهار کرد: بله، تمامی سامانه‌هایی که در سطح شهر کار می‌کنند، بهره‌برداری‌های چند منظوره دارند و هر اطلاعاتی را در خود ذخیره می‌کنند.باید خدمت سردار عزیرمان سلام عرض کنیم و بگوییم که حتی عکس برداری از پلاک جلوی خودرو بدلیل بحث حقوقی حریم خصوصی ،جای اما و اگر دارد، لطفا مراقبت بیشتری در خصوص بعضی از اظهار نظرها داشته باشید.
آمار ۸۷۸ مدال را از کجا آوردی خانم خزعلی؟ ارتباطش با عملکرد دولت چیست؟ آیا سکوت برایتان زیبنده‌تر نیست؟
خزعلی از کسب ۸۷۸ مدال توسط بانوان در دولت سیزدهم روایت و حکایت می‌کند. آماری که در خصوص مصداق پذیری کاربردی و تخصصی آن باید تشکیک کرد. باید از ایشان پرسید که این آمار را از کجا آورده اند؟ ارتباط این آمار با عملکرد دولت چیست؟ در دولت‌های گذشته وضع به چه صورتی بوده است؟ وقتی می‌گوییم که مدرک سواد نمی‌آورد و انتصاب دولتی دلیلی بر مدیریت نیست و شایسته سالاری، لازمه کار است، به همین موارد اشاره داریم. منتظر دریافت توضیحات هستیم.
حضور نمایندگان و زنان فرهیخته ۹۰ کشور در ایران ؛
صدای زنان ایرانی بدون افکت غربی ! از ادعا تا واقعیت؟!
دست اندرکاران کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار مدعی هستند که این روز‌ها که مسیح علینژاد و نازنین بنیادی سعی دارند خود را صدای زنان ایرانی جا بزنند و روایت برساخته‌ای از واقعیت جامعه ایرانی به افکار عمومی غرب و نهاد‌های بین‌المللی تحمیل کنند، کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار با حضور نمایندگان بیش از ۹۰ کشور در قلب ایران جریان دارد.برخی از منتقدین می پرسند که هزینه کنگره چرا شفاف نمی شود؟ زنان تاثیرگذار بر اساس کدام شاخص انتخاب شده اند؟ اثرگذاری کنگره در سطوح منطقه ای ،جهان اسلام یا بین المللی به چه میزان بوده است؟ چه ساختار و مکانیزمی برای تداوم خودگردان این کار ، اندیشیده شده است.
جناب آیت الله اعرافی عزیز، ما از شما می‌پرسیم که چرا ازدواج کاهش یافته؟ پاسخ را در عدم شایسته سالاری مشهود دنبال کنید
آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه گفت: امروز با مسئله‌ای راهبردی مواجه هستیم که سونامی کاهش جمعیت، ازدواج و افزایش سن افراد است و این مقوله باید مورد توجه همه نهاد‌های حاکمیتی و تشکل‌های مردمی باشد.
دستور دادستانی به پلیس: با قاطعیت با «کشف حجاب» برخورد کنید
 معاون دادستان کل در امور نظارت بر دادسرا‌ها و ضابطین سراسر کشور می‌گوید اخیرا طی بخشنامه‌ای از سوی دادستانی کل کشور به پلیس دستور داده شده است در سراسر کشور با قاطعیت با «کشف حجاب» برخورد کند.
امیر زاده : مشکلی برای حضور ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل نیست؛ فقط حق رای نداریم
الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دولت روحانی اظهار داشت: البته مشکلی برای حضور ایران در کمیسیون نیست خانم‌های ایرانی می‌توانند حضور داشته باشند تنها حق رای ندارند، ضمن این که ایران می‌تواند سال آینده مجددا درخواست دهد تا با بررسی مورد تصویب قرار گیرد.
تدبیر بهزیستی برای رفع مشکل وثیقه و ضامن زنان سرپرست خانوار؛
عملکرد سازمان بهزیستی در حوزه زنان سرپرست خانوار
«نرجس اسعدی» مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور درباره زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور گفت، تاکنون ۵۰۰ هزار و ۲۶۴ خانوار زن سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند. در سال ۱۴۰۱، تمامی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط پشت نوبت، پذیرش شده و در حال حاضر زمان انتظار برای متقاضیان به صفر رسیده است. وی همچنین توضیحاتی درباره وام ودیعه مسکن، دوره‌های ارتقا توانمندی حرفه ای، وام اشتغال، ضمانت وام ها، توانمندی زنان، بسته جامع حمایت از زنان خانوار در سازمان بهزیستی، ارایه کرد.
انسیه خزعلی در حالی تهدید به شکایت کرد که با وجود دستور رئیسی، گویا هنوز پسرش در خارج حضور دارد
انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان درباره شایعه مهاجرت پسرش به خارج از کشور گفت: طرح مسئله مهاجرت پسرم و اینکه وی شرکت وی‌پی‌ان دارد و فیلترشکن می‌فروشد دروغ محض است. از برخی کسانی که نسبت دروغ داده اند شکایت کرده‌ام.لازم به ذکر است که :معاون امور زنان ریاست‌جمهوری در حالی منکر مهاجرت فرزند خود به کانادا شده که پسرش با وجود وعده بازگشت به وطن همچنان در خارج از کشور است و اطلاعات فعالیت او و زندگی‌اش نشان می‌دهد او در یک سفر توریستی به سر نمی‌برد و با داشتن اقامت «موقت یا دائم که ما هنوز قطعی نمی‌دانیم» ساکن کاناداست و کار می‌کند و مالیات هم می‌دهد و فعلا هم خبری از بازگشت او نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده مجلس: پرونده
نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کما رفتن زنی جوان (مهسا امینی) پس از انتقال به یک مقر انتظامی از سوی گشت ارشاد، گفت: به عنوان نماینده مردم و به عنوان کسی که از مردم رأی گرفته، در چارچوب قانون حتماً این موضوع و موضوعات قبلی را پیگیری خواهم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طالبان هیچ‌گاه حکومت فراگیری تشکیل نخواهد داد، ادعای گروگان گیری حقوق زنان و اقلیت‌ها توسط طالبان
عضو سابق شورایعالی قضایی افغانستان گفت: طالبان اقلیت‌های مذهبی را نیز حذف و حقوق مردم کشور را پایمال کرده است. این گروه حقوق زنان و اقلیت‌ها را گروگان گرفته تا فشاری بر جامعه جهانی مبنی بر به رسمیت شناختن‌شان باشد، ولی اگر دنیا آن‌ها را به رسمیت بشناسند، دیگر نمی‌توان باور داشت که به تعهدات‌شان عمل و به حقوق مردم، زنان و دختران احترام بگذارند و با حذف سایر اقوام آهسته آهسته قوم پشتون را همچنان یکه تاز و حاکمیت خشونت‌بارشان را از سر خواهند گرفت.
مردان دیگر نمی‌توانند اموال خود را پیش از طلاق به نام غیر بزنند!؟
ادعا‌های عجیب نماینده مجلس در خصوص طلاق و مهریه؟ پیامد‌های این حرف‌ها را جدی بگیرید
کشور در مرحله گذار اجتماعی- فرهنگی قرار دارد و آشفتگی اقتصادی هم بر امور حاکم است. در چنین شرایطی حسن نوروزی مجلس، حرف‌هایی زده و وعده‌هایی می‌دهد که مسلما پیامد‌های اجتماعی به همراه خواهد داشت. امکان تسهیل طلاق برای مرد و زنی که نه ماه زیر یک سقف زندگی نمی‌کنند. امکان عدم زدن اموال به اسم غیر در پیش از ازدواج و غیره. این‌ها مواردی هستند که حتی طرح شان هم می‌تواند تشویش ایجاد کند. ویفه رسانه است که در خصوص پیامد برخی از موارد هشدار بدهد.
سالمندی ایران زنانه شد؛ ۸۵ درصد سالمندان تنها از میان زنان
با تغییر سبک زندگی و افزایش تعداد زنان سالمند مجرد قطعی و مطلقه نیمرخ زنان سالمند تنها در ۳۰‌سال آینده تغییر خواهد کرد، به گونه‌ای که در ۳۰‌سال آینده تعداد زنان تنهای سالمند، سه برابر می‌شود و در میان آن‌ها شمار زنان با تجرد قطعی افزایش پیدا می‌کند. همچنان که همین امروز هم پدیده سالمندی در کشور زنانه شده و سالمندان زن تنها بیشترین سهم سالمندی را به خود اختصاص داده‌اند. از همه بدتر اینکه یک‌پنجم از زنان سالمند کشورمان تنها هستند و این مادربزرگ‌های تنها، دست‌شان به دهان‌شان نمی‌رسد و جزو سه دهک پایینی جامعه هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چهار اقدام مهم دولت در حوزه امور بین‌الملل جوانان
دولت سیزدهم نگاه جدی تری به جوانان داشت تا بتواند از ظرفیت و توانمندی این گروه در حوزه بین الملل حداکثر بهره را ببرد، بنابراین معاونت امور جوانان با برگزاری برنامه مدل شبیه­ سازی اجلاس وزرای کشور‌های جهان اسلام با حضور ۵۰ دانشجوی خارجی و نمایندگان سمن ­های جوانان با نظارت دبیرخانه (ICYF) و با حضور سه مهمان از کشور ترکیه گام جدی تری را در این مسیر برداشت.
ادعای عدم تمایل به فرزندآوری در بیش از ۱۳ میلیون نفر از زنان متاهل توسط نائب دبیر ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه‌های علمیه کشور
نائب دبیر ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه‌های علمیه کشور گفت: ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از زنان در کشور متاهلند، ولی تمایلی به فرزند آوری ندارند.
وام ازدواج حداکثر ۱۰روزه باید به حساب فرد واریز شود، از کی؟ از ثبت نام یا بعد از بهانه گیری‌ها برای تکمیل پرونده؟
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مشکلات پیش روی دریافت وام ازدواج گفت: اعلام کردیم از زمانی که مدارک فرد تکمیل باشد حداکثر طرف ۱۰ روز کاری باید وام به حساب واریز شود؛ بنابراین اگر بانکی رعایت نمی‌کند حتما تخلف کرده و باید به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی شود تا برخورد صورت گیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
چه کسانی معتقد به راهبرد
برخورد با پوشش بانوان و جوانان ایرانی؛
پس‌افتادگی قانون و جامعه پویای ایرانی
بی‌توجه به امنیت روانی شهروندان؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
خشونت علیه مردان حالت پنهانی دارد + آیا مرد گریه می‌کند؟
طباطبایی و حقایقی از خشونت زنان علیه مردان؛
آرمیتا و علیرضا میهمان رهبر انقلاب، دیداری از جنس پدربزرگ و نوه
فرزندان شهدای هسته‌ای در محضر رهبر انقلاب؛
وقتی خرید چلوکباب برای زنان پایتخت ممنوع بود
چرب و چیل‌ترین غذای سیاسی پایتخت؛
نقد و بررسی
بحران خانواده در غرب!
فرهاد قنبری جامعه شناس؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها