پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بیشترین دریافت کنندگان وام ازدواج، کمتر از ۲۳ سال دارند؟
تفکیک سنی و جنسی دریافت کنندگان وام ازدواج نشان دهنده آمار جالبی است. بیشتر دریافت کنندگان وام ازدواج، کمتر از ۲۳ سال سن دارند. اگر تفکیک جنسی هم در این آمار در نظر گرفته شود، باز شاهد اکثریت سن زنان دریافت کننده زیر ۲۳ سال و مردان بین ۲۵-۳۰ سال هستیم. نکته جالب دیگر اینکه، نزدیک ۳ هزار وام ازدواج برای زوجین بالای ۵۰ سال از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهرماه این سال، پرداخت شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تاثیر استرس در زنان بیشتر است یا مردان؟
استرس بیشتر مولفه‌های روانی دارد تا جنسیت، اما به طور کلی شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به مراتب به مردان کمک کننده‌تر است و به همین دلیل زنان در شرایط دشوارتر بیشتر احساس تنهایی و درماندگی می‌کنند.
درباره حقوق زنان در ایران دستاورد‌های زیادی حاصل شده است
مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: برغم اعمال تحریم‌های آمریکا که ناقض قوانین بین‌المللی، حقوق اولیه زنان و دختران، به ویژه حق توسعه آنهاست، در ایران دستاورد‌های چشمگیری در توانمندسازی زنان و دختران حاصل شده است.
بررسی آسیب‌های متوجه زنان در دستور کار معاونت امور زنان قرار دارد
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه بررسی آسیب‌های متوجه زنان در دستور کار معاونت امور زنان قرار دارد، گفت: از جمله این آسیب‌ها اعتیاد، خودکشی، فرار از خانه و طلاق است که مشخصا مورد توجه ما است. برای طلاق برنامه مدونی داریم که در خصوص اعتبارات آن نیز صحبت کرده‌ایم. این اعتبارات برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته می‌شود و برنامه ما این است که «مشاوره خانواده» از ابتدای زندگی زوجین تا چهار سال اول زندگی که طبق آمار اغلب طلاق‌ها در این سال‌ها رخ می‌دهد، برای زوجین در نظر گرفته شود.
تشدید محدودیت بانوان در سوارکاری
هم‌اکنون نوعی از محدودیت‌های جدید از‌جمله تفکیک جنسیتی بی‌سابقه که حتی در سال‌های ابتدایی انقلاب و دهه ۶۰ هم نظیر نداشته، در فضای ورزش سوارکاری در چند ماه اخیر پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم آغاز شده و در حال تشدید است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجباری شدن معالجه زنان توسط پزشکان زن، نگاه طالبانی به زنان است
فائزه هاشمی رفسنجانی گفت: از وقتی که عقلانیت دور شد و انقلابی‌گری تشویق شد، ما سیاست‌هایمان متاسفانه همه غلط پشت غلط. نتیجه‌اش را هم می‌بینیم، ولی باز اصرار داریم که مرغ یک پا دارد و ما باید همین کار‌ها را بکنیم.
هزینه تست روانشناسی پیش از ازدواج، یک میلیون تومان!
فارغ از هزینه‌های ویزیت جلسات «مشاوره پیش از ازدواج» که بعضا به بهانه‌های مختلف از جمله اعتبار و تجربه بالای روانشناس چند برابر تعرفه‌های تصویب شده دریافت می‌شود، در شرایطی که همواره کارشناسان بر انجام مشاوره مذکور تاکید دارند، بعضا هزینه انجام یک تست روانشناسی پیش از ازدواج توسط آقا یا خانم روانشناس که از قضا فردی تحصیل‌کرده، صاحب سخن و قابل احترامی هم هست، یک میلیون تومان آب می‌خورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ضرورت پیگیری وعده توسعه کسب و کار‌های خانواده محور با اعطای تسهیلات مناسب انسیه خزعلی
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده روز پنجشنبه پس از نشست و گفتگو با مردم جزیره هرمز و فعالان صنایع دستی در این جزیره، اظهارداشت: نداشتن اشتغال، امکانات، ضامن و وثیقه از مهمترین مشکلات زنان جزیره هرمز است که با کم شدن ضامن و جایگزین کردن وثیقه‌ها به دنبال کم شدن مشکلات آنان هستیم. این ادعا مسلما در چندماه آینده توسط همکاران پایگاه تحلیلی خبری شعار سال پیگیری و راست آزمایی خواهد شد
ورشکستگی سازمان پیشاهنگی آمریکا با غرامت ۸۲ هزار مورد آزار جنسی
غرامت حاصل از هزاران مورد آزار جنسی در سازمان پیشاهنگی آمریکا باعث ورشکستی این نهاد خواهد شد. در این میان یک غرامت ۲/۷ میلیارد دلاری برای این نهاد در نظر گرفته شده است که با طی روند کنونی به ورشکستگی آن منجر خواهد شد.
وزارت ورزش برگزار کننده نشست بلاگرها نبود + تو راست می گی؟
سرپرست مجمع ملی خیرین ازدواج گفت: به دعوت مجمع خیرین ازدواج تعدادی از خانم‌های بلاگر در جلسه‌ای حاضر شدند تا تبلیغاتی برای ترویج امر ازدواج انجام دهند. این افراد هیچ هزینه‌ای را بابت تبلیغات از وزارت ورزش و جوانان و مجمع خیرین ازدواج دریافت نکردند و نخواهند کرد.
حرف‌زدن نوجوان با والدین از طریق
یک مشاور با تاکید بر لزوم تقویت مهارت‌های گفت‌وگوی والدین و نوجوانان به دلیل اهمیت ارتباط مستقیم اعضای خانواده با یکدیگر، گفت: گاهی درون خانواده‌ها گفتگو به معنای واقعی شکل نمی‌گیرد و از این رو نوجوان می‌ترسد با مادر یا پدر خود مستقیم صحبت کند و با توجه به اینکه امروزه فضای مجازی در تمام ابعاد زندگی ما رخنه کرده است، نوجوان برای بیان خواسته‌ها و احساسات خود به والدین از طریق فضای مجازی اقدام می‌کند. از این رو والدین باید ابتدا مهارت‌های گفتگو را بیاموزند و سپس این مهارت‌ها را به نوجوانان آموزش دهند.
تصویب ۱۹ هزار میلیارد تومان برای طرح تعالی جمعیت و خانواده در مجلس
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مصوبه‌ای که مجلس به عنوان طرح تعالی جمعیت و خانواده مورد تصویب قرار داده ۱۹ هزار میلیارد تومان در این حوزه مصوب شده که امیدواریم این مهم هم اجرایی شود.
اظهار نظر نماینده مجلس درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها
نماینده مرند در مجلس شورای اسلامی گفت: ما می‌توانیم جایگاه ویژه بانوان در تمام ورزشگاه‌ها داشته باشیم و بستر‌ها را برای آیندگان فراهم کنیم.
دوچرخه‌سواری زنان عقبه اجتماعی و امنیتی دارد
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان درباره دوچرخه‌سواری زنان گفته این مسئله یک عقبه اجتماعی و امنیتی دارد به همین دلیل، ستاد امر به معروف و نهی از منکر به آن ورود کرده است.
درخواست برخورد با کسانی که در مدارس از مسائل جنسی صحبت کنند!!
عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: متاسفانه دانش آموزان در مدرسه تجربه ارتباط‌های خود را با جنس مخالف می‌گویند، اما وقتی ازدواج می‌کنند بیان این مطالب جرم محسوب می‌شود. مدیر باید به جای اینکه دانش آموز متاهل را اخراج کند قانونی را در مدرسه ایجاد کند که هر کس درباره مسائل جنسی صحبت کند با او برخورد شود حالا چه متاهل باشد و چه مجرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حرکت کور خزعلی در ورزش بانوان
نشست مشترک دکتر خزعلی با رییس فدراسیون فوتبال و معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان برگزار شد. وی موفقیت تیم ملی بانوان را تبریک گفته و در زمینه هرگونه حمایت، پشتیبانی و همکاری در امور مربوط به ورزش فوتبال بانوان و توسعه آن اعلام آمادگی کرد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وجود حدود ۱۳ میلیون جوان در سن «ازدواج»
در حالی که حدود 15 درصد جمعیت کشور در سن ازدواج بوده و سالیانه بالغ بر 600 هزار ثبت ازدواج داریم، هنوز حساسیت چندانی به پایداری ازدواج ها و بهره گیری از توان مشاوران خانواده و جوانان احساس نمی شود. در جامعه ما هنوز فرهنگ مشاوره نهادینه نشده، زیرا یکی از علت‌ها و ریشه‌های آن معرفی نکردن ظرفیت‌های مراکز مشاوره و اثر سنجی نکردن این مراکز است. صحبت های مهدی متقی‌فر سرپرست دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در حالی است که به اعتقاد برخی از منتقدین، بنظر می رسد آمادگی و تجربه لازم برای هدایت جوانان در بسیاری از کادر مراکز مشاوره وجود ندارد و اعتماد اجتماعی به کارآمدی این مراکز برقرار نشده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرحی ویژه برای ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان
حسینی گفت: بانوان شاغل برای تهیه پوشاک مورد نیاز خود در زمینه عفاف و حجاب با مشکل روبرو بودند؛ بنابراین ما در همین راستا دبیرخانه عفاف و حجاب را تشکیل دادیم.
اگر انقلاب بخواهد ضربه ببیند، از ناحیه زنان است
وزیر کشور گفت: بانوان نقش نظارت، پایش و بسیج کردن ظرفیت در استان‌ها را بر عهده بگیرند. غربی‌ها در دریایی از غفلت در حال غرق شدن هستند ما یک مانیفست و منشور بسیار قوی درخصوص بانوان داریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لرستان پایلوت توانمند سازی زنان می‌شود
معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از پایلوت شدن لرستان با مرکزیت شهرستان دلفان برای توانمند سازی زنان خبر داد و گفت: اهمیت توانمندی سازی و استعداد یابی بانوان از اهم اقدامات و اولویت‌های معاونت امور زنان و خانواده است.
خانواده‌های عرب مشتری رحم اجاره‌ای زنان ایران
کاهش فرزندآوری مسئله‌ای است که در ایران و جهان تبدیل به یک بحران شده و هرچه پیش می‌رویم شرایط نسبت به قبل وخیم‌تر می‌شود. در این میان بر خلاف بسیاری از خانواده که نمی‌خواهد بچه دار شوند هستند کسانی که توانایی فرزند آوری را ندارند که این مسئله دلایل متعددی دارد. اما حال چند سالی است که راهکاری برای بعضی از زوج‌های نابارور به نام رحم اجاره‌ای پیشنهاد می‌شود.
در حال بررسی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستیم
حمید سجادی واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها را موفقیتی بزرگ برای فوتبال ایران دانست.
اعلام حمایت شهرداری تهران از طرح‌های هسته‌های مسئله محور زنان
مشاور امور بانوان شهرداری تهران گفت: هر طرحی که از سوی هسته‌های مسئله محور انقلابی ارائه شود که زنان را از مسئله بودگی به سمت حلال مسئله بودن سوق بدهد و این طرح‌ها قابلیت اجرایی شدن داشته باشند از سوی شهرداری تهران حمایت می‌شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیت الله ایازی: ۱۳ سالگی و حتی ۱۵ سالگی نیز سن مناسبی برای ازدواج نیست
یکی از بحث‌هایی که درباره آن چالش وجود دارد، کودک همسری است. پرسشی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه سن رشد، برای دختری که می‌خواهد ازدواج کند چند سال است؟ اینجا برخی از فق‌ها نوشته اند دختران بعد ۹ سالگی می‌توانند ازدواج کنند. من از همان فق‌ها می‌پرسم اگر خواستگاری برای دختر شما در ۹سالگی بیاید شما حاضرید او را مزدوج کنید؟ معلوم است که نمی‌دهید چرا که می‌دانید او رشد نکرده است. ۱۳ سالگی و حتی ۱۵ سالگی نیز سن مناسبی برای ازدواج نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین