پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
آمار ۸۷۸ مدال را از کجا آوردی خانم خزعلی؟ ارتباطش با عملکرد دولت چیست؟ آیا سکوت برایتان زیبنده‌تر نیست؟
خزعلی از کسب ۸۷۸ مدال توسط بانوان در دولت سیزدهم روایت و حکایت می‌کند. آماری که در خصوص مصداق پذیری کاربردی و تخصصی آن باید تشکیک کرد. باید از ایشان پرسید که این آمار را از کجا آورده اند؟ ارتباط این آمار با عملکرد دولت چیست؟ در دولت‌های گذشته وضع به چه صورتی بوده است؟ وقتی می‌گوییم که مدرک سواد نمی‌آورد و انتصاب دولتی دلیلی بر مدیریت نیست و شایسته سالاری، لازمه کار است، به همین موارد اشاره داریم. منتظر دریافت توضیحات هستیم.
حضور نمایندگان و زنان فرهیخته ۹۰ کشور در ایران ؛
صدای زنان ایرانی بدون افکت غربی ! از ادعا تا واقعیت؟!
دست اندرکاران کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار مدعی هستند که این روز‌ها که مسیح علینژاد و نازنین بنیادی سعی دارند خود را صدای زنان ایرانی جا بزنند و روایت برساخته‌ای از واقعیت جامعه ایرانی به افکار عمومی غرب و نهاد‌های بین‌المللی تحمیل کنند، کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار با حضور نمایندگان بیش از ۹۰ کشور در قلب ایران جریان دارد.برخی از منتقدین می پرسند که هزینه کنگره چرا شفاف نمی شود؟ زنان تاثیرگذار بر اساس کدام شاخص انتخاب شده اند؟ اثرگذاری کنگره در سطوح منطقه ای ،جهان اسلام یا بین المللی به چه میزان بوده است؟ چه ساختار و مکانیزمی برای تداوم خودگردان این کار ، اندیشیده شده است.
جناب آیت الله اعرافی عزیز، ما از شما می‌پرسیم که چرا ازدواج کاهش یافته؟ پاسخ را در عدم شایسته سالاری مشهود دنبال کنید
آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه گفت: امروز با مسئله‌ای راهبردی مواجه هستیم که سونامی کاهش جمعیت، ازدواج و افزایش سن افراد است و این مقوله باید مورد توجه همه نهاد‌های حاکمیتی و تشکل‌های مردمی باشد.
دستور دادستانی به پلیس: با قاطعیت با «کشف حجاب» برخورد کنید
 معاون دادستان کل در امور نظارت بر دادسرا‌ها و ضابطین سراسر کشور می‌گوید اخیرا طی بخشنامه‌ای از سوی دادستانی کل کشور به پلیس دستور داده شده است در سراسر کشور با قاطعیت با «کشف حجاب» برخورد کند.
امیر زاده : مشکلی برای حضور ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل نیست؛ فقط حق رای نداریم
الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دولت روحانی اظهار داشت: البته مشکلی برای حضور ایران در کمیسیون نیست خانم‌های ایرانی می‌توانند حضور داشته باشند تنها حق رای ندارند، ضمن این که ایران می‌تواند سال آینده مجددا درخواست دهد تا با بررسی مورد تصویب قرار گیرد.
تدبیر بهزیستی برای رفع مشکل وثیقه و ضامن زنان سرپرست خانوار؛
عملکرد سازمان بهزیستی در حوزه زنان سرپرست خانوار
«نرجس اسعدی» مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور درباره زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور گفت، تاکنون ۵۰۰ هزار و ۲۶۴ خانوار زن سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند. در سال ۱۴۰۱، تمامی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط پشت نوبت، پذیرش شده و در حال حاضر زمان انتظار برای متقاضیان به صفر رسیده است. وی همچنین توضیحاتی درباره وام ودیعه مسکن، دوره‌های ارتقا توانمندی حرفه ای، وام اشتغال، ضمانت وام ها، توانمندی زنان، بسته جامع حمایت از زنان خانوار در سازمان بهزیستی، ارایه کرد.
انسیه خزعلی در حالی تهدید به شکایت کرد که با وجود دستور رئیسی، گویا هنوز پسرش در خارج حضور دارد
انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان درباره شایعه مهاجرت پسرش به خارج از کشور گفت: طرح مسئله مهاجرت پسرم و اینکه وی شرکت وی‌پی‌ان دارد و فیلترشکن می‌فروشد دروغ محض است. از برخی کسانی که نسبت دروغ داده اند شکایت کرده‌ام.لازم به ذکر است که :معاون امور زنان ریاست‌جمهوری در حالی منکر مهاجرت فرزند خود به کانادا شده که پسرش با وجود وعده بازگشت به وطن همچنان در خارج از کشور است و اطلاعات فعالیت او و زندگی‌اش نشان می‌دهد او در یک سفر توریستی به سر نمی‌برد و با داشتن اقامت «موقت یا دائم که ما هنوز قطعی نمی‌دانیم» ساکن کاناداست و کار می‌کند و مالیات هم می‌دهد و فعلا هم خبری از بازگشت او نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده مجلس: پرونده
نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کما رفتن زنی جوان (مهسا امینی) پس از انتقال به یک مقر انتظامی از سوی گشت ارشاد، گفت: به عنوان نماینده مردم و به عنوان کسی که از مردم رأی گرفته، در چارچوب قانون حتماً این موضوع و موضوعات قبلی را پیگیری خواهم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طالبان هیچ‌گاه حکومت فراگیری تشکیل نخواهد داد، ادعای گروگان گیری حقوق زنان و اقلیت‌ها توسط طالبان
عضو سابق شورایعالی قضایی افغانستان گفت: طالبان اقلیت‌های مذهبی را نیز حذف و حقوق مردم کشور را پایمال کرده است. این گروه حقوق زنان و اقلیت‌ها را گروگان گرفته تا فشاری بر جامعه جهانی مبنی بر به رسمیت شناختن‌شان باشد، ولی اگر دنیا آن‌ها را به رسمیت بشناسند، دیگر نمی‌توان باور داشت که به تعهدات‌شان عمل و به حقوق مردم، زنان و دختران احترام بگذارند و با حذف سایر اقوام آهسته آهسته قوم پشتون را همچنان یکه تاز و حاکمیت خشونت‌بارشان را از سر خواهند گرفت.
مردان دیگر نمی‌توانند اموال خود را پیش از طلاق به نام غیر بزنند!؟
ادعا‌های عجیب نماینده مجلس در خصوص طلاق و مهریه؟ پیامد‌های این حرف‌ها را جدی بگیرید
کشور در مرحله گذار اجتماعی- فرهنگی قرار دارد و آشفتگی اقتصادی هم بر امور حاکم است. در چنین شرایطی حسن نوروزی مجلس، حرف‌هایی زده و وعده‌هایی می‌دهد که مسلما پیامد‌های اجتماعی به همراه خواهد داشت. امکان تسهیل طلاق برای مرد و زنی که نه ماه زیر یک سقف زندگی نمی‌کنند. امکان عدم زدن اموال به اسم غیر در پیش از ازدواج و غیره. این‌ها مواردی هستند که حتی طرح شان هم می‌تواند تشویش ایجاد کند. ویفه رسانه است که در خصوص پیامد برخی از موارد هشدار بدهد.
سالمندی ایران زنانه شد؛ ۸۵ درصد سالمندان تنها از میان زنان
با تغییر سبک زندگی و افزایش تعداد زنان سالمند مجرد قطعی و مطلقه نیمرخ زنان سالمند تنها در ۳۰‌سال آینده تغییر خواهد کرد، به گونه‌ای که در ۳۰‌سال آینده تعداد زنان تنهای سالمند، سه برابر می‌شود و در میان آن‌ها شمار زنان با تجرد قطعی افزایش پیدا می‌کند. همچنان که همین امروز هم پدیده سالمندی در کشور زنانه شده و سالمندان زن تنها بیشترین سهم سالمندی را به خود اختصاص داده‌اند. از همه بدتر اینکه یک‌پنجم از زنان سالمند کشورمان تنها هستند و این مادربزرگ‌های تنها، دست‌شان به دهان‌شان نمی‌رسد و جزو سه دهک پایینی جامعه هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چهار اقدام مهم دولت در حوزه امور بین‌الملل جوانان
دولت سیزدهم نگاه جدی تری به جوانان داشت تا بتواند از ظرفیت و توانمندی این گروه در حوزه بین الملل حداکثر بهره را ببرد، بنابراین معاونت امور جوانان با برگزاری برنامه مدل شبیه­ سازی اجلاس وزرای کشور‌های جهان اسلام با حضور ۵۰ دانشجوی خارجی و نمایندگان سمن ­های جوانان با نظارت دبیرخانه (ICYF) و با حضور سه مهمان از کشور ترکیه گام جدی تری را در این مسیر برداشت.
ادعای عدم تمایل به فرزندآوری در بیش از ۱۳ میلیون نفر از زنان متاهل توسط نائب دبیر ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه‌های علمیه کشور
نائب دبیر ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه‌های علمیه کشور گفت: ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از زنان در کشور متاهلند، ولی تمایلی به فرزند آوری ندارند.
وام ازدواج حداکثر ۱۰روزه باید به حساب فرد واریز شود، از کی؟ از ثبت نام یا بعد از بهانه گیری‌ها برای تکمیل پرونده؟
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مشکلات پیش روی دریافت وام ازدواج گفت: اعلام کردیم از زمانی که مدارک فرد تکمیل باشد حداکثر طرف ۱۰ روز کاری باید وام به حساب واریز شود؛ بنابراین اگر بانکی رعایت نمی‌کند حتما تخلف کرده و باید به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی شود تا برخورد صورت گیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص ۱۷ اتوبوس برای حمل و نقل زنان؛
جزئیات اجرای طرح اتوبوس وی‍ژه زنان در تهران
سرپرست بهره‌برداری شرکت اتوبوسرانی تهران عنوان کرد: این اتوبوس‌ها در دو خط ۲ و ۷ (BRT) شهر با ۱۷ دستگاه اتوبوس در دو نوبت در ساعت‌های ۷ تا ۱۰ صبح و ۱۶ تا ۲۰ عصر فعال هستند و روزانه به طور میانگین حدود ۳۰۰ مسافر زن توسط آن‌ها در شهر جابه جا می‌شوند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستور تاکیدی رئیس جمهور: همه دستگاه‌ها تکالیف قانونی خود را در راستای تسهیل ازدواج جوانان اجرا کنند
رئیس‌جمهور با تاکید بر جایگاه نهاد خانواده در پیشرفت و تعالی جامعه، از همه دستگاه‌های مسئول، خواست که تکالیف قانونی خود را در راستای تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده جوانان اجرا کنند.
پدرم هیچ گاه تحکم به داشتن حجاب و رعایت موازین شرعی نکردند
فرزند شهیدبهشتی با تأکید بر اینکه پدر در خارج از کشور نیز هرگز مرا وادار به داشتن حجاب نکردند، گفت: ایشان با آگاهی دادن، تشویق به خواندن کتاب‌های مرتبط با موضوع حجاب و امکان مقایسه بین دین مسیحیت و اسلام، آزادی بیش از حد و در واقع بی بند و باری دختران در جامعه غربی و بیان وظایف و مسئولیت‌های دختران و زنان در اسلام و ارائه الگو‌های زن مسلمان، سبب شدند که با آگاهی کامل و علیرغم دشواری‌های بسیاربرای یک دختر نوجوان، حفظ حجاب و رعایت دستورات شرعی حتی در جامعه بی بندو بار غربی را انتخاب کنم.
طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است
خطیب نماز جمعه تبریز گفت: طبق آمار در سال ۹۴ برای طلاق، ۱۳.۱ درصد طلاق‌ها زیر یکسال اول زندگی، ۲۴ درصد در دو سال زندگی، ۳۳.۳ درصد زیر سه سال و ۴۰.۹ درصد زیر چهارسال و ۴۷.۳ درصد زیر پنج سال اول زندگی اتفاق افتاده است. این آمار‌ها بسیار وحشتناک است. طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دیوان عالی آمریکا در حکمی جدید حق سقط جنین در این کشور را لغو کرد
"دیوان عالی آمریکا" روز جمعه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن حکم تاریخی پرونده مشهور به "Roe v. Wade" (رو علیه وید) در سال ۱۹۷۳ میلادی که حق زنان برای سقط جنین را به رسمیت می‌شناخت، لغو کرد. در پی این اقدام معترضان به خیابان‌ها آمده و مخالفت خود را اعلام کردند که این امر به درگیری با پلیس ختم شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل جوانان ازدواج نیست؛ بیکاری، فقر و بی‌اعتمادی به آینده است
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مشکل جوانان ما ازدواج کردن نیست بلکه بیکاری، فقر، نبودن مسکن مناسب و عدم اطمینان به آینده است. تا پول نداشته باشی چطور می‌خواهی یک نفر را بیاوری همراه خودت کنی؟ وقتی نمی‌توانی خانه کرایه کنی و چهارتا پوشک برای بچه ات بخری چطور می‌خواهی بچه دار شوی؟ این‌ها بحث‌های لاینحلی است که ما جوابی برای آن‌ها نداریم بعد اینجا تشویق می‌گذاریم که اگر اینگونه شد ما فلان چیز را می‌دهیم این راه حلی نیست که مشکل ما را حل کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نگاه تحقیرآمیز نماینده اصفهان نسبت به دختران بالای سی سال! + قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان کجاست؟
اولا مجددا تاکید می‌کنیم که ریشه‌های این ضعف نمایندگان را در روند تائید صلاحیت‌های شورای نگهبان جستجو کنید. روند بعضا ناکاملی که ضربات جبران ناپذیری را بر پایه‌های نظام وارد کرده است. ثانیا، بنظر می‌رسد که بدلیل ضعف نظارت بر رفتار نمایندگان، آقایان فراموش می‌کنند که کی هستند و برای چی انتخاب شده اند؟ آقای نماینده حتی اگر درست گفته باشی، هر راست نشاید گفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محسنی اژه‌ای: طلاق، نفقه و حضانت از پرتعدادترین پرونده‌های قضایی هستند
رئیس قوه قضائیه با اشاره بر اصل سازش و رفع اختلاف گفت: دعاوی خانوادگی، چون طلاق، نفقه، حضانت و ... یکی از محور‌های پرتعداد تشکیل پرونده قضایی است که باتوجه به ظرفیت کنونی قوه قضائیه امکان بررسی سریع آن‌ها وجود ندارد.
از راست تا تعارفات دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور درباره حجاب، مد و لباس
توصیه ما به سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور این است که در روند صحبت در خصوص حجاب و عفاف لطفا سعی کنند بشکلی مستندتر صحبت نمایند. آمار ۸۰ درصد را چطور بدست آوردید؟ اگر ممکن است این تحقیق برای روایی و پایایی سنجی در اختیار رسانه قرار گیرد. اینکه جامعه بشکل اجباری به سمت مانتوی جلو باز رفته اند، حقیقتی کاملا درست است. اینکه این سامانه‌ها تا چه میزان می‌توانند مشکلات موجود را حل کنند، برای ما جای تردید دارد. در هر شرایط امیدواریم در اخبار آتی منعکس شده از حضرتعالی، با دقت نظر و حساسیت بیشتری در بیانات، مواجه باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صندوق بازنشستگی توان بازنشستگی پیش از موعد زنان را ندارد
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، گفت: نوعا سیاست ما برای زنان سرپرست خانوار "حمایت گرایانه" بوده است و در حال حاضر افراد در سیستم‌های ما "رسوب" می‌کنند و از همین رو است که همواره با مقوله "پشت نوبتی" در این حوزه مواجه‌ایم چراکه بودجه ما توان مدیریت بیش از این را ندارد و رویکرد ما توانمندسازی نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
چه کسانی معتقد به راهبرد
برخورد با پوشش بانوان و جوانان ایرانی؛
پس‌افتادگی قانون و جامعه پویای ایرانی
بی‌توجه به امنیت روانی شهروندان؛
ذهن آگاهی و فرزند پروری ذهن آگاهانه
به مناسبت روز روان شناس؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
هفت زن تاثیرگذار دنیای فناوری IT و ICT
قدرتمندترین زنان اینترنت؛
دشمن هوشمندانه «چادر» را نماد حاکمیت کرد
حجاب و نظرات ابوالفضل اقبالی جامعه‌شناس؛
چالش شوهران برای همسران دولتی!
خانواده خط قرمزی برای تخریب؛
نقد و بررسی
بحران خانواده در غرب!
فرهاد قنبری جامعه شناس؛
واقعیت نسلی که باورش نمی‌کنیم!
سبک زندگی نوجوانان؛
افزایش طلاق با دخالت خانواده‌ها و عوامل اقتصادی مرتبط است
رئیس دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی:
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین