پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لایحه جدید تامین امنیت زنان در برابر خشونت؛
اشتغال به امر ازدواج موقت !
ازدواج موقت کسب و کار ماست
آنچه در ذیل می‌آید، مصاحبه با دودسته از افرادی است که به امر ازدواج موقت اشتغال دارند.
طرح مسئله چندهمسری کیان خانواده ایرانی را نشانه گرفته است
رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر مسئله چندهمسری در شرع و دین اسلام تاکید نشده است، گفت: طرح چنین مسئله‌ای باعث فروپاشی کیان و آرامش خانواده‌ها شده و برخلاف نگاه ویژه قانون به حمایت از بانوان در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی است.
انتقاد دستیار معاونت زنان به ترویج چند همسری؛
له‌شدن کرامت انسانی زنان نیازمند نان توسط مردان متاهل پولدار
شهناز سجادی دستیار حقوق شهروندی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضمن انتقاد نسبت به برخی اقدامات برای ترویج چندهمسری برای مردان گفت: به جای انجام تمهیدات لازم و حمایتی در جهت تحقق امر ازدواج برای مردان مجرد، جریانی به ترویج و ترغیب مردان متاهل به ازدواج مجدد پرداخته‌؛ در حالیکه این امر به فروپاشی نظام خانوادگی و افزایش طلاق و دعاوی مهریه منجر خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همایش آشنایی با بیماری های شایع زنان؛
آشنایی با بيماری‌های شایع زنان در اتاق ایران
همايش يك روزه آشنايي با بيماري‌هاي شايع زنان، امروز (١٤ آبانماه) به مناسبت هفته سلامت در اتاق بازرگاني ايران برگزار شد.
در نشست «زنان زندانی در مناسبات خانواده» مطرح شد:
آمار جمعیت زنان زندانی در ایران سه درصد است
نشست «زنان زندانی در مناسبات خانواده» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اگر چند همسری اجرا نشود، فساد و فحشا بیشتر می‌شود
اگر حکم چند همسری را قبول نکنیم به معنای این است که عده ای از بانوان از حق تاهل محروم شوند. نماینده تهران در مجلس افزود: معمولا در اجتماعات بشری به دلیل تلفات مردان در جنگ و یا در حین کار یا بر اثر بیماری، تعداد زنان آماده ازدواج از تعداد مردان آماده ازدواج بیشتر می شود که اگر حکم چند همسری را قبول نکنیم به معنای این است که عده ای از بانوان از حق تاهل محروم می شوند.
واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به «ترویج چندهمسری»؛
مشکل کشور ازدواج‌ نکردن جوانان است نه چند همسری
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که در حال حاضر اولویت کشور ازدواج جوانان است، گفت: از کسانی که می‌خواهند در خصوص ترویج ازدواج دوم فرهنگ‌سازی یا کمک کنند، خواهش می‌کنم که این هزینه را به خیرین ازدواج بدهند تا جوانان کشور که دچار موانع اساسی در امر ازدواج هستند، مشکلاتشان حل شود.
«برخی اعمال که از نظر دینی بلامانع است، در ایران ممنوع است»
پروانه سلحشوری، عضو‌ فراکسیون زنان مجلس گفت: در ایران تفسیر متفاوتی از دین وجود دارد، زیرا برخی از اعمال که از نظر دینی بلامانع است، در ایران با ممنوعیت مواجه می‌شود. امروز زنان در کشورهای مختلف دنیا وارد عرصه‌های اقتصادی و کارآفرینی شده‌اند و ما هنور درگیر حق طلاق، بیمه زنان خانه‌دار، حق تحصیل و ورزشگاه رفتن بانوان هستیم.
مدیرکل دفترتوسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری خبر داد؛
آموزش زنان روستایی برای فعالیت در استارتاپ‌ها
زنان روستایی گروه‌هایی هستند که محصولات آنان در مناطق دور افتاده تولید می‌شود و به بازارهای فروش و عرضه مستقیم و غرفه‌های واقعی دسترسی ندارند. اما با ورود به استارتاپ‌ها، غرفه‌های مجازی در شبکه‌هایی استارتاپی برای آنان فراهم می‌شود. بر اساس برنامه زنان روستایی برای فروش محصولات و تولیدات از طریق استارتاپ‌ها آموزش می‌بینند. بر اساس آمار ١١ میلیون زن روستایی در کشور زندگی می‌کنند که ٣٠ درصد جمعیت زنان را تشکیل می‌دهند. این زنان نقشی فعال در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارند، اما بازاریابی و فروش محصولات تولیدی بزرگترین مانع پیش روی فعالیت‌های اشتغالزایی زنان روستایی است.
آگاهی دختران از رعایت بهداشت فردی دوران بلوغ؛
اهمیت آموزش مسائل بهداشتی دوران بلوغ و آگاهی دختران نوجوان
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: آموزش مسائل بهداشتی دوران بلوغ و افزایش آگاهی دختران نوجوان، باعث کاهش هزینه های درمان می شود.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان؛
«ازدواج‌های دانشجویی»، ازدواج جوانان را تسهیل کرد؟
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: کاهش نرخ ازدواج و افزایش سن ازدواج در کشور نشان می‌دهد برنامه‌های ازدواج دانشجویی کمک زیادی به تسهیل ازدواج جوانان نکرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتخاب تاریخ تولد رُند برای نوزاد؛
تراژدی تولدهای تقویمی در «۹۸/۸/۸» تکرار می‌شود؟
۹۸/۸/۸؛ تاریخی لاکچری و احتمال صف طولانی سزارین در برخی بیمارستان‌ها؛ همانند آنچه که سال گذشته و به اذعان مسوولان در تاریخ ۹۷/۷/۷ بویژه در برخی بیمارستان‌های خصوصی شاهد بودیم...
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
66 درصد زنان در دوره تاهل مورد خشونت قرار می‌گیرند
قرایی‌مقدم گفت: همسرآزاری در جامعه ما نوعی جرم بدون مجازات است که همه آن را تقبیح می‌کنند، ولی تاکنون کمتر مردی به این جرم محاکمه و مجازات شده است.
لزوم آموزش مهارت‌هاي اجتماعي به فرزندان؛
رشد آسیب‌های اجتماعی زنان در سکوت قانون
اين روزها در حالي شاهد افزايش آمار طلاق و خشونت‌هاي خياباني و خانگي و کاهش سن شروع اعتياد در ميان زنان جامعه هستيم که سال‌هاست کسي در مورد پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي صحبت به عمل نمي‌آورد و حداقل اقدام موثري در اين رابطه صورت نمي‌گيرد، اما آموزش مهارت‌هاي اجتماعي به فرزندانمان را نديده مي‌گيريم.
مشکل همسرگزینی در فضای مجازی از جایی شروع می‌شود که چهره‌ها هم مجازی می‌شوند
سی‌امین جلسه از سلسله نشست‌های نقدواندیشه با موضوع «همسریابی در فضای مجازی؛ دلایل و آسیب‌های آن» روز چهارشنبه اول آبان در وزارت ارتباطات برگزار شد.
اگر بخواهیم هم نمی‌توانیم اعتبارات سمن‌ها را ناعادلانه پرداخت کنیم
معاون امور جوانان با اشاره به راه اندازی سامانه توانمند سازی و شفافیت سمن های جوانان گفت: همه پرداخت ها و تایید طرح ها در این سامانه برای اشخاص و نهاد های نظارتی قابل دسترسی است و اگر بخواهیم هم نمی توانیم اعتبارات را ناعادلانه و خارج از چارچوب قواعد به سمن ها پرداخت کنیم.
استادیار پژوهشکده زبان‌شناسی؛
جایگاه زنان در تخت جمشید در الواح هخامنشی
استادیار پژوهشکده زبان‌شناسی، متون و کتیبه‌ها در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: الواح هخامنشی حقایق جزئیات تاریخ این امپراطوری را حتی درباره زنان بازگو می‌کنند؛ مثلا مادرانی که در تخت جمشید کار می‌کردند پس از فرزنددار شدن پاداش می‌گرفتند. همچنین زنان نقش مهمی در اقتصاد این دوران داشتند.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی خبر داد؛
جزئیات اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال در بیش از ۴۰ هزار پایگاه از اول آبان تا پایان آذرماه خبر داد و گفت: با کمترین هزینه می‌توان از بروز کم بینایی و نابینایی جلوگیری کرد.
رییس مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های زنان :
نقش قلیان در بروز سرطان‌های زنان
رییس مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت و اهمیت ارتقای آگاهی و سواد سلامت بانوان و نقش این آموزش ها در پیشگیری از بروز بیماری‌های زنان، گفت:‌ بسیاری از بیماری های زنان از جمله سرطان ها و بیماری های عفونی با ارایه آموزش و ارتقای آگاهی افراد قابل پیشگیری است.
درخواست از زنان عربستان برای سوزاندن برقع‌هایشان جنجال به پا کرد
دادستانی کل عربستان اعلام کرد، یکی از فعالان توییتری را برای انجام تحقیقات ازبابت برهم زدن "نظم عمومی" در اشاره به درخواست این فعال از زنان سعودی برای آتش زدن و سوزاندن برقع‌هایشان احضار کرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:
زنان روستایی در توسعه پایدار کشور نقش بسزایی دارند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: با تولید ۸۰ درصد صنایع دستی توسط زنان روستایی نقش بانوان در اقتصاد بسیار تعیین کننده است.
انعقاد تفاهم‌نامه به منظور ارتقای سلامت جوانان
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت وزارت بهداشت به منظور برنامه ریزی با هدف ترویج ازدواج به هنگام و ترویج فرهنگ و ارتقای سلامت جوانان خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یکهزار صندوق اعتباری خرد به صندوق های محلی روستایی و عشایری اضافه شد
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه سه هزار و 200 صندوق خرد محلی برای توان افزایی زنان روستایی فعال است، گفت: این مهم می تواند به فعال شدن روستاها و تحولات اجتماعی و اقتصاد کشاورزی منجر شود.
قربانیان فراموش شده آزار جنسی؛
تاثیر آزار جنسی در پسران بیشتر است یا دختران ؟
عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران با اشاره به اینکه «آزار جنسی به هرگونه ارتباطی که افرد با کودکان و با هدف کسب لذت جنسی انجام می‌دهند، اطلاق می‌شود»، گفت: تاثیر آزار جنسی روی پسران به مراتب بیش از دختران است و سوء استفاده جنسی نسبت به پسران در جوامع سنتی بیشتر است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها