پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زنان مصداق «رجل سیاسی» به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات ثبت نام کنند
چهارمین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش که جمعه (۲۷ فروردین) به صورت مجازی برگزار شد، با انتشار بیانیه‌ای پایان یافت.
نامزدی زنان منعی ندارد؛ کسانیکه نامزدی زنان را ممنوع می‌دانند دلیل بیاورند
معاون حقوقی رئیس جمهوری با رد برخی گمانه زنی‌ها درباره قصد خود برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من اصلاً چنین قصدی ندارم و بعد از اتمام دولت دوازدهم برنامه‌های شخص خودم از جمله تدریس و کار‌های حرفه‌ای دیگری را انجام خواهم داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش خشونت خانگی در بحران کرونا
سازمان بهزیستی کشور اعلام کرده که حضور اجباری خانواده‌ها در کنار هم در دوران کرونا، خشونت خانگی را در این ایام افزایش داده و بنا بر اعلام همین سازمان متاسفانه بیشترین آمار مداخلات اورژانس اجتماعی در حوزه موضوعی خشونت تقسیم‌بندی می‌شود.
کدام زنان برای انتخابات ۱۴۰۰ اعلام حضور کردند؟
فائزه هاشمی رفسنجانی و سارا فدائی دو زنی هستند که تاکنون برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رسما اعلام کاندیداتوری کرده‌اند. اما آیا موانع حضور زنان به‌عنوان رئیس جمهور برطرف شده است؟
مجلس لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت را اعلام وصول و رسیدگی کند
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت را مطالبه عمومی توصیف کرد و گفت: انتظار می‌رود قوه مقننه لایحه مشترک قوه قضاییه و دولت را هر چه سریع‌تر اعلام وصول و به آن رسیدگی کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت وسایل پیشگیری از بارداری؛ تبلیغ فاصله طبقاتی
توکلی گفت: ممنوعیت وسایل پیشگیری از بارداری به نوعی تبلیغ فاصله طبقاتی است، چون نشان می‌دهد آن‌هایی که پول دارند می‌توانند خارج از کشور بروند و درصورت تمایل بچه دار شده و فرزندشان را در امکانات به دنیا بیاورند، اما آن‌هایی که پول ندارند باید بمانند و به دلیل عدم دسترسی به وسایل پیشگیری و ناتوانی باردار شوند.
حجاب را انتخاب نمی‌بینم و به آزادی در آن اعتقاد ندارم
علی مطهری به انتقاد از کسانی پرداخت که موافق اختیاری بودن حجاب هستند و گفت: من حجاب را انتخاب نمی‌بینم و به آزادی در آن اعتقاد ندارم. من نیمه عریان بودن را آزادی انسانی نمی‌دانم و آن را آزادی حیوانی و غریزی تلقی می‌کنم. وی همچنین گفت: هنوز هم معتقدم اگر رفراندومی برگزار شود رای اکثر مردم به حجاب اختیاری نخواهد بود.
کودک خود را قربانی مدلینگ نکنید
متاسفانه با داغ شدن تب اینستاگرام و اینفلوئنسری در دنیای کنونی، برخی والدین کودکان خود را قربانی درآمد و شهرت می کنند و این کودکان معصوم را وارد بازی شبکه های اجتماعی می کنند بدون آنکه آگاه باشند به گفته روانشناسان، عکس‌هایی که از کودکان خود در دنیای مجازی به اشتراک می‌گذارند حریم خصوصی کودک است که این کار مشکلاتی را برای فرد به وجود می‌آورد.
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت:
سقوط آزاد
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت گفت: در سال ۱۳۹۹ به نرخ رشد جمعیت ۰.۶درصد سقوط کردیم و این کم‌ترین مقدار نرخ رشدی است که در تاریخ کشور عزیزمان ثبت شده است!
ابلاغ لایحه وام ازدواج تا خرداد ماه طول می‌کشد
محمد مهدی تندگویان گفت: ابلاغ لایحه وام ازدواج تا زمان تدوین دستورالعمل و ابلاغ اعتبارات جدید قریب به سه ماه طول می‌کشد بنابراین تا خردادماه زمان لازم است تا پرداخت وام ازدواج با مبلغ تصویب شده، اجرا شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حساسیت سایت اصولگرا بر اهل سنت و زنان
سایت اصولگرای جهان نیوز بخشی از مواضع علی مطهری در گفتگو با انصاف نیوز درباره‌ی اهل سنت و زنان را به عنوان «اظهارات انتخاباتی علی مطهری» ارزیابی کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توانمندسازی نیروی مدیریتی آینده
سمن‌های جوانان در ۸ سال ۴۰ برابر شده! کو دنبه اش؟
سلطانی فر در خراسان جنوبی مدعی شده که تا پیش از سال ۹۲ تعداد سمن‌های جوانان کمتر از ۸۰ مورد که امروز این تعداد به مرز ۳هزار و ۴۰۰ رسیده است که این ارقام رشد ۴۰ برابری را نشان می‌دهد. باید از ایشان پرسید که کارآمدی این تشکل‌ها چقدر است آقای وزیر؟ بقول قدیمی‌ها، کو دنبه اش!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نگرانی از کاهش نرخ رشد جمعیت
آینده جمعیتی کشور به کدام سمت می رود؟
نرخ رشد در جمعیت در ایران حالا یکی از بزر‌گ‌ترین دغدغه‌های کشور است. نرخی که رو به کاهش گذاشته و همین مساله آینده انسانی ایران را با خطراتی مواجه می‌کند.
شناسایی زنان بی سرپرست با همکاری وزارت رفاه
مدیرعامل بنیاد احسان گفت: با همکاری وزارت رفاه و نهاد‌های حمایتی در راستای شناسایی ۳ میلیون زن بد سرپرست و بی سرپرست همکاری می‌کنیم.
دستاوردهای نشست‌های فقهی ـ حقوقی زن و خانواده زندگی مردم را بهترمی‌کند
معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری با تأکید بر اینکه لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت تحولات خوبی را در کشور رقم خواهد زد، گفت: لوایح مربوط به زنان در دولت بعدی پیگیری شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راهکارهایی برای کاهش تنش در خانواده در ایام کرونایی
یک پژوهشگر اجتماعی با تاکید بر حمایت مستمر والدین از فرزندان در ایام شیوع کرونا می‌گوید، قطعا حضور مداوم در خانه، نبود فعالیت و البته حضور نداشتن در جمع دوستان به ویژه در مدرسه، کودکان را آسیب پذیرتر می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیرکل مجمع ملی تشکل‌های جوانان:
توجه به جوانان فقط به هفته جوان منتهی نشود
راشد پرستار گفت: انتظار داریم توجه به جوانان فقط به هفته جوان منتهی نشود و مسئولین اجرایی استانی و کشور در مقام اعتماد عملی به جوانان برآیند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از راه اندازی فاز دوم اتوماسیون مجامع تا آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد
راشد پرستار گفت: پویش نذر رهایی و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد جوانان از برنامه‌های مهمی است که در هفته جوان انجام خواهد شد.
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان:
ثبت شخصیت حقوقی به مجامع استانی در سال ۱۴۰۰
سالک گفت: گام بعدی ما این است که ثبت شخصیت حقوقی به مجامع استانی هم برسد و ۳۱ مجمع استانی ما شخصیت حقوقی پیدا کنند تا امور مالی، اجرایی و فعالیت هایشان روند مناسبی پیدا کند.
 طرح «جوانی جمعیت» و «حمایت از خانواده» اجرا می‌شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اجرای آزمایشی طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به مدت ۷ سال به طور آزمایشی در کشور اجرایی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
l مینوچوپانی؛ روانشناس تربیتی:
دوام یک رابطه بدون بخشش و گذشت ممکن نیست
مینو چوپانی گفت: یکی از مشکلات بارز زوجین تعارض با خانواده‌هاست بنابراین توصیه ما به آن‌ها این است اگر خانواده هر یک از طرفین نتوانستند با همسرتان کنار بیایند نباید با همسرتان دشمن شوید حتی اگر حق با او نیست باز هم باید ملاحظه‌ی احساساتش را کرد و او را تحت حمایت قرار داد.
خانم ابتکار 5 ماه گذشت و خبری از درج نام مادر در کارت ملی نشد!
حدود پنج ماه پیش بود که معصومه ابتکار از مکاتبه با وزیر کشور و درخواست درج نام «مادر» در کارت ملی خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تقدیر از خادمان حوزه سلامت از زبان وزیر بهداشت
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰، ضمن تقدیر از خادمان حوزه سلامت و با اشاره به داغ جگرسوز شهدای والامقام مدافع سلامت و طلب آمرزش برای درگذشتگان بیماری کووید۱۹، تاکید کرد که نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران با جانفشانی خادمانش توانست در عرصه جهانی علیرغم مضایق اقتصادی و کمبود‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه با تکیه بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، جایگاه ارزنده‌ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کرونا از هر چهار زن یک نفر را به فکر تغییر یا رها کردن شغل وا داشته است
عضو هیات علمی انجمن ایرانی مطالعات زنان با اشاره به اثرات پاندمی کووید ۱۹ بر بیکاری زنان گفت: از هر چهار زن یک نفر به فکر تغییر شغل یا رها کردن آن است. این در حالی است که در سال گذشته (۲۰۱۹) مردان و زنان تقریباً به یک میزان مشاغل خود را ترک کرده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین