پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لایحه منع خشونت علیه زنان در مسیر قانونگذاری
سرانجام پس از یک دهه انتظار لایحه منع خشونت علیه زنان در برابر خشونت با ۵۷ ماده و پنج فصل تعاریف و کلیات در مسیر قانونگذاری قرار گرفت.
ممنوعیت غربالگری جنین منطقی‌ نیست
وزیر اسبق بهداشت در واکنش به برخی اظهار نظرها درباره اجباری بودن غربالگری جنین گفت: ممنوعیت غربالگری به هیچ‌وجه کار درست و منطقی‌ای نیست و ظاهرا مجلس هم تاکید روی عدم اجبار غربالگری دارد. البته تاکید می‌کنم غربالگری هیچگاه اجباری نبوده و اگر فرضا پزشکی اقدام به اجبار مادر برای غربالگری کرده،‌ متخلف بوده و باید با تخلف برخورد شود.
برنامه‌های پیدا و پنهان کنفرانس‌های بین‌المللی برای
نظریه‌پردازان جمعیتی خبر از وقوع یک جنگ جهانی تمام‌عیار، اما کاملاً خاموش در گستره جهانی می‌دهند؛ در ادامه به برخی از اسناد بین‌المللی کاهش جمعیت که طی کنفرانس‌ها و اسنادی ارائه شده، اشاره شده است.
خط و نشان برای افزایش وام ازدواج!
احتمالا نمایندگان با دید پایین آوردن سن ازدواج پرداخت وام را چند نرخی کردند، اما قطعا این تصمیم تبعات دیگری هم دارد.
برداشت نامناسب از موضوع آشپزخانه اپن؛ زنان مسلط‌تر هستند
نماینده، ولی فقیه در کاشان ضمن اشاره به انتشار نقل قول‌هایی از وی در فضای مجازی گفت: موضوع نوع آشپزخانه چیز مهمی نبود که بخواهند اینگونه گرد و غبار بلند کنند، برخی برداشت نادرست از مطالب داشتند.
وام ازدواج ۷۰ میلیونی و بدون ضامن در ۱۴۰۰
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی از آخرین تغییرات در مبلغ وام ازدواج در بودجه سال آینده خبر داد.
مجلس به دنبال ساماندهی غربالگری است نه حذف آن
علی اصغر عنابستانی گفت: مجلس شورای اسلامی براساس نظرات دقیق کارشناسی شده و اعداد و ارقام تصمیم می‌گیرد و هیچ توجهی به فضاسازی‌هایی که پشت آن مافیای مالی غربالگری است، نخواهد کرد.
به جای حذف غربالگی جلوی هزاران سقط غیرقانونی را بگیرند
سید محمد اکرمی با بیان اینکه سالانه 29 تا 32 هزار نوزاد معلول در ایران متولد می شوند، گفت: سال گذشته 9 هزار سقط درمانی صورت گرفت درحالی که چند ده برابر این عدد سقط غیرقانونی رخ داد و به جای حذف غربالگری باید جلوی سقط های غیر قانونی را گرفت.
فراهم شدن بستر حضور زنان در جامعه بعد از انقلاب ؛
زنان باید ثابت کنند که می توانند در تصمیم گیری های کلان تاثیرگذار باشند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره داوطلبی زنان برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به لحاظ قانونی ما منعی نداریم ولی تایید داوطلبان به عنوان رجل سیاسی توسط شورای نگهبان موضوعی است که حتی مانع از پذیرش بسیاری از آقایان می‌شود.
احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
رییس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت که پیشنهاداتی در کمیسیون تلفیق برای افزایش وام ازدواج تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین مطرح شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تشویق فرزندآوری به سبک ایرانی
ممنوعیت پیشگیری از بارداری عشایر!
وزارت بهداشت در بخشنامه ای، استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری در عشایر کشور را ممنوع کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجلس هیچ مصوبه‌ای درباره حذف اجباری بودن غربالگری زنان باردار نداشته است
حسینعلی شهریاری می‌گوید کمیسیون ویژه جمعیت و تعالی خانواده هنوز هیچ مصوبه‌ای درباره حذف اجباری بودن غربالگری زنان نداشته و این مساله در حد پیشنهاد در این کمیسیون طرح شده است.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به پرداخت وام ازدواج در سال آینده خوشبین نیستم
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از احتمال عدم پرداخت وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو شورای شهر تهران:
کودکی و نوجوانی در بحران
هوا آلوده است و روز و شب درهم پالوده. میان این حال‌و‌روز ما، ولی چشم‌هایی به رفتار ما می‌نگرند و گوش‌هایی این هیاهو‌های ما را می‌شنوند که نقشی در پدیدآمدن این روزگار نداشته‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست کمک از دادستانی جهت مقابله با سایت‌های همسریابی
معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از قوه قضائیه خواست تا در موضوع سایت‌های همسریابی ورود کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یکی از نمایندگان مجلس:
مبلغ وام ازدواج هنوز قطعی نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه زمزمه‌های وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی به گوش می‌رسد، اما هنوز هیچ رقمی قطعی نشده است.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیش از ۸۰ هزار فرزند مادر ایرانی متقاضی تابعیت هستند
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اعلام نام‌نویسی حدود ۸۴ هزار فرزند مادر ایرانی در تارنمای اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی از تحویل شناسنامه به ۲۴۳ نفر از این افراد خبر داد.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست وام نصفه برای ازدواج
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال که وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی ارائه شد، بنابراعلام بانک مرکزی برخی افراد به دلیل عدم توانایی در بازپرداخت کمتر از این رقم را درخواست کردند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مذاکرات قانون اساسی درباره مفهوم «رجل سیاسی» روشن است
معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:دولت جمع بندی‌اش این است که احزاب باید زمینه را برای حضور زنان در انتخابات فراهم کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صندوق حمایت از زنان آسیب‌دیده اجتماعی ایجاد می‌شود
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: با همکاری قوه قضائیه صندوق حمایت از زنان آسیب‌دیده اجتماعی تشکیل می‌شود تا زنان زندانی و مددجو بتوانند هزینه‌های مربوط به دیه و جرائم غیرعمد را تامین کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرحي براي حمايت از زنان
از جمله مشکلات پیش‌روی برخی زنان، موضوع حضانت طفل است، چراکه مادران، پس از فوت همسر به عنوان پدر فرزند خود، نظر به حضور جد پدری، با مساله حضانت طفل از سوی جد پدر مواجهند و طبق قوانین جاری نمی‌توانند عهده‌دار امور مالی فرزند خود باشند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کتابی که کودکان را با مدیریت پول آشنا می‌کند
هنوز برای خیلی از بزرگ‌تر‌ها پول و امور مالی یک تابو محسوب می‌شود. بسیاری از آن‌ها خود در معرض آموزش‌های مالی نبوده‌اند و به همین دلیل تجهیز کودکان به دانش و مهارت‌های مالی برایشان مسوولیتی سنگین و دشوار به نظر می‌آید. در حالی که کودکان ذهنی منعطف و آماده دارند و مدام از والدین الگوبرداری می‌کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد، عادت‌های پولی و مالی از سه سالگی در کودکان ایجاد می‌شود. دِرا بروستین، مدرس و نویسنده چهارمین جلد از مجموعه ۲۷ جلدی داستان‌های سواد مالی است که در آکادمی هوش مالی و توسط انتشارات قدیانی منتشر شده است. او در آمریکا زندگی می‌کند و کتاب «حساب و کتابِ جیب من» را در سال ۲۰۱۲ نوشته است.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس:
منعی برای حضور زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری وجود ندارد
رییس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس، اصطلاح رجال سیاسی را کلی و فاقد جنبه جنسیتی دانست و گفت: شورای نگهبان باید صلاحیت افراد را بدون در نظر گرفتن جنسیت بررسی و نظر خود را اعلام کند بنابراین ممنوعیتی برای حضور بانوان در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ چقدر می‌شود؟
رئیس فراکسیون زنان مجلس می‌گوید که نمی‌دانم تا چه میزان منابع دولت اجازه می‌دهد که وضعیت وام ازدواج و مسکن رشد کند، اما می‌دانم که اصلاحاتی از طرف کمیسیون تلفیق بودجه در زمینه مصارف و درآمد‌های دولت رخ خواهد داد که جهت این اصلاحات به نفع معیشت مردم و ارتقای وضعیت اقتصادی - اجتماعی خواهد بود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین