site traffic analytics اخبار زنان و جوانان | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خبر داد؛
بازگشت قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان به حساب آنها
محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از بازگشت اقساط وام ازدواج اسفندماه که از سوی برخی بانک‌ها از حساب مشتریان کسر شده بود، خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت از زنان آسیب پذیر حمایت می‌کند
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: در جهت کمک به برقراری موازنه اقتصادی از طریق توجه ویژه به وضعیت معیشتی زنان اقداماتی در دست اجرا است. معصومه ابتکار با بیان اینکه دولت از ابتدای کار، برنامه‌ها و طرح‌های توان افزایی را به خصوص برای زنان سرپرست خانوار اجرا کرده، گفت: در شرایط کنونی لازم می‌بینیم که این برنامه‌ها همچنان ادامه داشته باشد و مطابق با نیازهای روز اجرایی شود.
گلاره ناظمی، نامزد کسب جایزه برترین داور فوتسال جهان:
نگاه جنسیتی به داوران زن باید از بین برود
در چند‌سال اخیر علاوه بر موفقیت‌هایی که علیرضا فغانی در بخش داوری برای فوتبال ایران به ارمغان آورده، یک زن ایرانی هم به شکل شگفت‌انگیزی خودش را بین برترین‌های فوتسال جهان جای داده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر کل بهزیستی مازندران؛
طلاق تا پایان سال ممنوع شد
فرزاد گوهردهی مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: در ادامه اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری زوجین متقاضی طلاق مطابق با دستورالعمل‌های کشور، ثبت نام در سامانه تصمیم تا اطلاع ثانوی صورت نمی‌پذیرد.
وضعیت نگران‌کننده زنان سرپرست‌ خانواده با راکد شدن بازار شب عید
اشراقی مقدم گفت: متاسفانه سیستم تامین اجتماعی جامعی برای زنان سرپرست خانواده نداریم و تصور جامعه برای خرید از این افراد به شکل حسی و صدقه دادن است در صورتی که آن ها هم باید به رسمیت شناخته شوند و برای مشاغلی که به آن می پردازند فکر شود.
تثبيت موقعيت حضور زنان در عرصه سياست و نمايندگي مجلس
تعداد زنان راه يافته به مجلس به همان تعداد زنان مجلس دهم شده است. گرچه نمي‌توان نتيجه گرفت كه اين تثبيت تعداد نتيجه مشاركت سياسي مناسب بوده يا نه ولي مي‌توان نشانه‌هايي از بهبود تثبيت موقعيت حضور زنان در عرصه سياست و نمايندگي مجلس را از آن برداشت كرد.
رکورد حضور زنان در مجلس
براساس آمار اعلامی از سوی وزارت کشور ١٧ منتخب زن به مجلس یازدهم راه یافتند.
میزگرد «زنان مجلس پاسخ می‌دهند» در دانشگاه امیرکبیر لغو شد
مسئول دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: میزگرد «زنان مجلس پاسخ می‌دهند» به دلیل خلف وعده کاندیدا‌های اصلاح‌طلب لغو شد.
رکود اقتصادی طولانی مدت میزان ازدواج و فرزندآوری را در کشور کاهش داده
حسین عباسی بیان کرد: تا رشد اقتصادی مستمر بالای شش درصد برای چند سال پیاپی حاصل نشود، مشکل ازدواج حل نمی‌شود.
گزارش نشست آن لاین قاچاق زنان و دختران:
حقوق بشر و حقوق بین الملل
کارگروه حقوق زنان کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی، دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن ایرانی مطالعات زنان در قالب گروه نشست‌های آن لاین کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی و انجمن ایرانی مطالعات زنان پیرامون موضوع «قاچاق زنان و دختران، نقض حقوق بشر و راهکار‌های مقابله با آن در نظام حقوق بین الملل»، با ارائه دکتر لیلا ناصری، عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و Governmental Expert of UNCAC و دکتر اصلی عباسی، مدیر کارگروه حقوق زنان در کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی، دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشگر حقوق بشر در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ برگزار شد.
در پی اصلاحات اجتماعی در عربستان؛
دختران سعودی آزادی را دود می کنند
خبرگزاری فرانسه در گزارشی به آزادی های تازه زنان و دختران سعودی پرداخت و نوشت: کشیدن سیگار و قلیان از جمله این آزادی هاست که دختران جوان سعودی به طور علنی و البته به دور از چشم خانواده هایشان انجام می دهند. بر این اساس عربستان در رتبه پنجم جهانی مصرف دخانیات در میان زنان قرار دارد.
خصوصی سازی، یک منفعت کور به قیمت تبعیض جنسیتی در محیط کار است
علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت :خصوصی سازی به قیمت تبعیض جنسیتی در محیط کار تمام می شود بر این اساس، هدف خانه کارگر تنها تسهیل ورود زنان به بازار کار نیست؛ بلکه می‌خواهیم ثبات شغلی آنها را هم تضمین کنیم و به این ارزیابی برسیم که باید روی چه نقاطی بیشتر دست بگذاریم تا به تقویت و توانمندسازی منتهی شود.
زن گرفتن و شوهرکردن با چندکلیک، چه عالمی دارد؟
با بیشتر شدن استفاده افراد از فضای مجازی و بالا رفتن سن ازدواج به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی، بسیاری از افراد به این فکر افتاده اند که چطور با استفاده از سادگی جوانان از این راه کسب درآمد کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گفت‌وگو با شهيندخت مولاوردي؛
آسيب‌شناسي مشاركت زنان در انتخابات
«در تمام انتخابات‌ها اگر زنان تصميم بگيرند كه شور انتخاباتي ايجاد كنند، آنها قادر خواهند بود تا افرادي را كه افكار و تصميمات‌شان براي جامعه مفيد‌تر است، انتخاب كنند.» آيا زنان تصميم خواهند گرفت تا طبق گفته‌هاي حسن روحاني، عمل و شور انتخاباتي به پا كنند؟ آيا زناني كه برخلاف روال انتخابات مجلس گذشته حتي همان سهم 30 درصدي را در فهرست‌هاي انتخاباتي ندارند، مي‌توانند و مي‌خواهند كه سرنوشت انتخابات را مشخص كنند؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاهش جلوه‌های فقر اجتماعی در پی کاهش نرخ بیکاری زنان
اقبالی گفت: اشتغال زنان یکی از محورهای مهم توسعه زنان در جامعه به شمار می‌رود و اگر نرخ مشارکت زنان در اجتماع افزایش یابد ارزش افزوده هم بیشتر می‌شود و در کنار کاهش نرخ بیکاری زنان شاهد کاهش جلوه‌های فقر اجتماعی خواهیم بود.
همایش زنانه دوچرخه سواری در قم ؛
لغو دوچرخه سواری زنان به دلیل فشارها
خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد که مسابقه دوچرخه‌سواری بانوان استان قم که قرار بود به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) توسط هیات دوچرخه‌سواری استان قم و با همکاری دانشگاه حضرت معصومه(س) و شهرداری قم در یک محیط کاملا زنانه برگزار شود، در اثر برخی فشارها لغو شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار تندگویان در خصوص فعالیت سایت‌ها و کانال‌های همسریابی؛
هیچ سایت و کانال همسریابی مجوز قانونی ندارد
با یک جستجوی ساده در فضای مجازی می‌توانید شاهد فعالیت کانال‌ها و سایت‌هایی باشید که مدعی یافتن نیمه گمشده‌ شما در کوتاه ترین مدت هستند. بعضی از آنها برای عضویتشان از شما مبالغی هم دریافت می‌کنند و با ثبت اطلاعاتی که البته از هیچ طریقی امکان صحت‌یابی آن وجود ندارد، شما را وارد جریانی می‌کنند که ظاهرا مورد تایید دستگاه‌های قانونی در کشور نیست.
نوروزی/سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:
مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند!
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه تعیین مهریه در قالب عندالاستطاعه باعث کاهش میزان آن می‌شود تاکید کرد که مردانی که از توانایی مالی لازم برای اداره زندگی برخوردار نیستند، ازدواج نکنند تا برای دستگاه قضایی بحران ایجاد نکنند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان خبر داد:
افتتاح ۴۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در ۱۸ استان کشور
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از افتتاح ۴۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور خبر داد.
زوجی در ایرلند به جرم ختنه کردن دختر ۲۱ ماهه روانه زندان شدند
انتشار خبر محکومیت زندان پدر و مادری به جرم ختنه دختر ۲۱ ماهه‌شان در ایرلند، در آستانه سالروز جهانی رد هرگونه مدارا با مثله کردن جنسی زنان، بار دیگر موضوع انجام اعمال خطرناک بر روی جسم زنان را به‌عنوان یک مسئله رایج در جهان پررنگ کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سونامی جمعیت سالمند در کشور؛
ایران رکورددار کاهش ناباروری شد
صالح قاسمی دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج با بیان اینکه جمعیت ایران رو به سالمندی در حرکت است گفت: رکورد کاهش ناباروری در ایران ثبت شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرا قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادران ایرانی اجرا نمی‌شود؟
عضو فراکسیون امید مجلس درباره قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادران ایرانی گفت: با اینکه این لایحه توسط مجلس تصویب شده و شورای نگهبان هم تائید کرده و به صورت قانون ابلاغ شده است چرا دستگاه های اجرایی این را اجرا نمی‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توسعه فضاهای ورزشی زمینه‌ساز توسعه ورزش بانوان است
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افتتاح ٣٠٠ پروژه ورزشی در دهه فجر سال جاری در سطح کشور اظهار داشت: ٦٠ تا ٧٠ درصد این پروژه ها شامل سالن های مشترک است که فضای ورزشی جدیدی را برای بانوان نیز رقم می زند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد:
مراکز مشاوره ای مجوز دار وزارت ورزش و جوانان متولی آموزش های پیش از ازدواج
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان از برگزاری نشست هم اندیشی با مراکز مشاوره ای تحت نظر وزارت ورزش و جوانان در خصوص اقدامات انجام شده و سیاست های پیش رو در خصوص خانواده و جلوگیری از کودک همسری خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین