سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
امید بستن به زالو و جوجه تیغی؛

آیا همیشه نسخه حکیم باشی‌ها معجزه می‌کند؟

«32 دکترعوض کردم و آخرش رسیدم به زالودرمانی، اما از آن هم خیری ندیدم. به همه بگویید آنقدر زود به هر درمانی اعتماد نکنید، ممکن است دوادرمان دکتر و پزشک دیرترجواب بدهد اما هر روشی که بهتان پیشنهاد شد، زود امتحان نکنید شاید به بدنتان نسازد.» اینها حرف‌های سپیده 54 ساله است که بعد از زالودرمانی سه بار سکته کرد. فشار خون بالا داشت و سردردهایی که هفته‌ها رهایش نمی‌کرد. از طب مدرن ناامید شد و به توصیه دوستانش رفت سراغ طب حاشیه.
غلامرضا اصغری اعلام کرد؛

سایت های غیرمجاز طب سنتی با حساسیت رصد می شود

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سایت های غیرمجاز در زمینه طب سنتی و داروهای گیاهی دروغین با حساسیت ویژه رصد و با گردانندگان آنها به صورت جدی برخورد می شود.برخی عطاری ها یا مراکز طب سنتی نیز در کشور وجود دارد که به صورت غیرمجاز یا به صورت مراکز توصیه ای اقدام به درمان مراجعه کنندگان با ساخت ترکیبات چند گیاه دارویی می کنند که این اقدام نیز تخلف است.
پدر طب سنتی ایران:

طب سنتی اسلامی و تغییر سبک زندگی سلامت مردم را تضمین می کند

پدر طب سنتی اسلامی ایران گفت: استفاده از تغذیه سالم، اصلاح سبک زندگی، گرایش به طب سنتی اسلامی بر اساس روش های درست تضمین کننده سلامت افراد جامعه است.
شش‌گانه طب سنتی؛

چقدر نسخه‌های بوعلی سینا برای حال امروز ما خوب است؟

دکتر علی‌اکبر جعفری- دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص درد و فوق تخصص بیهوشی و امراض داخلی- از آن دسته پزشکان علاقه‌مند به طب سنتی است و تأکید دارد که برای بسیاری از بیماری‌ها می‌توان از نسخه‌های طب سنتی استفاده کرد. همین علاقه دکتر جعفری کافی بود تا برای موضوع جایگاه طب سنتی در میان پزشکان طب جدید به سراغ او برویم.
مخالفت با حجامت فقط در ایران!

فعالیت رسمی "۱۱۶ کلینیک حجامت" در انگلستان

با وجودی که کشورهای آمریکایی و اروپایی مانند انگلستان به‌واسطه اثبات اثرات درمانی "حجامت" به تأسیس کلینیک‌های متعدد حجامت در کشورهای خود روی آورده‌اند، برخی از مسئولان حوزه سلامت کشورمان همچنان بر طبل مخالفت با حجامت و طب ایرانی ــ اسلامی می‌کوبند!
طب سنتی؛

نشانه‌های "هموروئید" و علت ابتلا به آن

در این مطلب با نشانه‌های "هموروئید" و علت ابتلا به آن آشنا می‌شوید.
تئوریزه کردن انکار طب اسلامی؛

علت مخالفت عامدانه برخی با "طب اسلامی" چیست

علت مخالفت عامدانه با طب اسلامی، ردپای "سیریل الگود" پزشک دربار قاجار در تئوریزه کردن انکار طب اسلامی، لزوم تفکیک مبارزه عامدانه با طب اسلامی از مخالفت‌های ناشی از جهل، امکان ارائه یک نظام سلامت اسلامی ازجمله موضوعات مطرح شده در میزگرد طب اسلامی است
مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت؛

توصیه های کلیدی طب سنتی برای روزه داری

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طب سنتی ایرانی توصیه های کلیدی برای حفظ و ارتقا تندرستی و اصلاح سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دارد که عمل به آنها می تواند روزه داری را آسان تر کند.
نماینده ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی مطرح کرد؛

انتقاد از صادرات گیاهان دارویی به صورت خام

مشاور و نماینده ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما به شدت مخالف صادرات مواد اولیه گیاهان دارویی به خارج از کشور هستیم.
بیشتر بدانیم؛

مقایسه طب سنتی با طب مدرن

اولین دانشکده طب سنتی در استان اردبیل راه اندازی می شود و با توجه به وجود چشمه های آب گرم در استان ایجاد رشته پزشکی آبدرمانی هم از اولویت های اصلی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل است.
اقدامی برای حذف طب‌ اسلامی؛

تقطیع سخنان مرجع تقلید در سایت وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در حالی با مراجع عظام تقلید دیدار و در خصوص مباحثی از جمله طب اسلامی گفت‌وگو کرد که پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه در اقدامی تامل برانگیز سخنان یکی از مراجع عظام تقلید را تقطیع و قسمت دفاع این مرجع از طب اسلامی را حذف کرد.
درمان بیمار دیابتی؛

تفاوت درمان در طب سنتی و طب رایج

تفاوت درمان یک بیماری سخت در طب سنتی و طب رایج
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت:

ویزیت "طب ایرانی" بیمه می‌شود

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از نشست‌های متعدد با دبیرخانه شورای عالی بیمه به منظور بیمه "ویزیت و خدمات طب ایرانی" خبر داد و گفت: این دبیرخانه قول داده است که در اولین جلسه‌اش ویزیت طب ایرانی تحت پوشش بیمه می‌رود.
نایب رئیس انجمن علمی طب ایرانی؛

آیا در فصل بهار باید حجامت کرد؟

نایب رئیس انجمن علمی طب ایرانی تاکید کرد که انجام حجامت در فصل بهار توصیه‌ای فردی نیست و مردم باید در صورت تشخیص پزشک این اقدام را انجام دهند.

نخستین پویش ملی گیاهان دارویی کشور برگزار می‌شود

مشاور وزیر و مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از برگزاری نخستین پویش ملی گیاهان دارویی کشور در ۲۶ بهمن ماه سال جاری خبر دارد.
زالو درمانی؛

زالو درمانی شیوه‌ای از طب سنتی برای درمان بیماری‌ها

زالو درمانی شیوه از طب سنتی برای درمان بیماری‌های مختلف است که به ویژه در سال‌های اخیر مورد توجه پزشکان و اقبال بیماران قرار گرفته است.
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تاکید کرد؛

آغاز برخورد با مدعیان طب و دخالت‌های غیرمجاز در پزشکی

برخورد با مدعیان طب و افرادی که در امر پزشکی دخالت غیرمجاز می‌کنند، آغاز شد.
دکتر محمود خدادوست:

آغاز برخورد با مدعیان طب و دخالت‌های غیرمجاز در پزشکی

برخورد با مدعیان طب و افرادی که در امر پزشکی دخالت غیرمجاز می‌کنند، آغاز شد.
وزارت بهداشت هشدار داد؛

مدعیان کاذب طب سنتی؛ تحت پیگرد قانونی

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تاکید کرد که طرح مطالبی در حوزه سلامت بدون پشتوانه علمی و خارج از مجراهای قانونی در حکم تشویش اذهان عمومی و قابل پیگرد قانونی است.
مشاور وزیر بهداشت:

ایران ۸۰ میلیونی فقط ۴۰ سلامتکده طب ایرانی دارد

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استفاده از گیاهان دارویی برخلاف تصور عامه مردم، بی‌خطر نیست، گفت: با افتتاح سلامتکده‌ها، قطعاً نقش افراد سودجویی که در حوزه طب ایرانی و مکمل فعالیت می‌کنند، کاهش می‌یابد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها