سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع؛

افزایش مهاجرت‌ها و زمین‌خواری در شمال کشور

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: وجود جنگل و دریا در کنار هم و چشم انداز بی‌بدیل و عرصه‌های دارای خاک حاصلخیزی با قابلیت کشاورزی بالا و همچنین از طرفی دسترسی آسان به پایتخت موجب شده تا چشم طمع زمین خوران به این منطقه زیاد شده است.
پاییز سیل‌آسا؛

گزارشی از دلایل و خرابی‌های سیلاب در استان‌های شمالی کشور

اولین بارش‌‌های پاییزی امسال در نوار شمالی کشور با سیل و آب‌گرفتگی همراه بود. سیل که آمد، هرچه را سر راهش بود، شست و با خود برد. باران در هفت استان گیلان، مازندران، گلستان و غرب خراسان‌شمالی، شمال سمنان، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات شرقی تهران بارید، اما این بارندگی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان‌شمالی تبدیل به سیل شد و خسارت زیادی بر جای گذاشت؛ عده‌ای داروندارشان را و تعدادی هم جان‌شان را از دست دادند.
قطع راه های حیاتی؛

بدقولی همیشگی مسئولین

قطع همیشگی راه بخش‌های بندپی‌شرقی و بابل‌کنار پس از هر باران تند! رییس شورای روستای شاهزاده‌رضا از مشکلات عدیده مردم و بدقولی مسئولین می‌گوید.
در پی طغیان رودخانه ها؛

بارندگی و فروریختن پل های استان های شمالی

متاسفانه با وجود تمامی کمبود منابع موجود و محدودیت های اجرای طرح های عمرانی، انتظار بر این است که این طرح ها از نظارت قوی برخوردار بوده ، اما گویا در عمل، عکس این داستان در جریان می باشد. بدنبال بارندگی شدید و جاری شدن سیل در استان های شمالی کشور ، برخی پل ها فرو ریخت. مقصر این فاجعه کیست؟ چه کسی باید پاسخگو به ضرر و زیان های وارده به مردم و مختل شدن جریان ترافیکی شهر باشد؟ ناظر پروژه چه کسی یا کسانی بوده اند؟ مجریان پروژه به چه صورتی باید دادگاهی شوند؟
بارش شدید باران در استان های شمالی؛

گزارشی از آخرین وضعیت سیلاب در استانهای شمالی

با بارش شدید باران که از دیروز تا امروز در استانهای شمالی شامل خراسان شمالی، گلستان، گیلان و مازندران اتفاق افتاده، مردم برخی نواحی این استانها بیشترین آسیب را دیده‌اند و به اصطلاح خانه خراب شده‌اند
عبدالمهدی بخشنده:

آب‌بندان های ۳ استان شمالی کشور بهسازی می شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از امضای تفاهم‌نامه مالی و برنامه عملیاتی بهسازی آب‌بندان ها در ۳ استان‌ شمالی کشور خبر داد.
محیط زیست در خطر است؛

سونامی انباشت زباله در استان‌های شمالی

شمال کشور قربانی پسماند است. قصه زباله‌های رها شده در کوه، جنگل‌ و دریاهای شمال کشور قصه دیروز و امروز نیست. در بسیاری از شهرهای شمالی به‌ویژه در زمان اوج مسافرت، زباله‌ها را در کنار سواحل دریا یا جنگل‌ها دپو می‌کنند. این شیوه نه تنها از لحاظ بصری چهره‌ای زشت و ناخوشایند از طبیعت آنجا را به مخاطب عرضه می‌کند، بلکه زمینه‌ساز بیماری‌های مختلف است و سلامت مسافران و ساکنان آنجا را به خطر می‌اندازد.
سونامی زباله در شمال؛

بررسی وضعیت انباشت زباله در استان‌های شمالی

فقط کافی است چند روزی تعطیل باشد، تا جمع زیادی از گردشگران برای تسلای خاطر خسته‌ خود و استشمام عطر پاک طبیعت چمدان‌ها را بسته و راهی شهرهای شمالی کشور شوند. اگر چه بدون ‌تردید هجوم گردشگران در تعطیلی‌های مختلف و یا روزهای غیر تعطیل به شمال کشور منافع اقتصادی برای شهرهای میزبان به همراه دارد اما در عمل آنچه نصیب محیط زیست این خطه سرسبز می‌شود تولید زباله‌های انبوه و تخریب زیست بوم آنجاست.
مسعود بهادران؛

بنیاد مستضعفان ۵۵۰۰ سند رایگان را در شمال کشور اهدا می‌کند

مدیرکل امور استان‌های سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ‌گفت: در راستای اجرای طرح ملی محرومیت‌زدایی اهدای اسناد و املاک به مردم مناطق کم‌برخوردار, ‌۵ هزار و ۵۰۰ سند رایگان ‌در شمال کشور اهدا خواهد شد.
اجرای موفق، شاید وقتی دیگر...!

طرح های دریا، از کمبود سرمایه گذار واقعی تا نبود امکانات

اجرای طرح سالم سازی دریا در سواحل شمالی کشور به منظور حفظ جان مسافران و گردشگران در فصل تابستان آغاز می شود اما به دلیل نبود یک سرمایه گذار واقعی همیشه با مشکلاتی مواجه است که رهایی از آن نیازمند نگاه کارشناسی به این حوزه است.

دو استان پربارش کشور، دچار خشکسالی مطلق شده‌اند

دو استان پربارش کشور، دچار خشکسالی مطلق شده‌اند استان‌های گیلان و مازندران به واسطه هم‌جواری با دریای خزر و حضور رشته کوه البرز به‌عنوان مانعی برای عبور ابرهای باران‌زا همواره دو استان مرطوب و پربارش کشور بوده و به فراوانی منابع آب‌های سطحی و زیر زمینی مشهور بوده اند، اما مدتی است در کمال ناباوری دچار خشکسالی شدیدی شده‌اند.
با عدم پیگیری نماینده شهرستان در خانه ملت:

لاهیجان و سیاهکل از لایحه ایجاد و الحاق مناطق ویژه اقتصادی حذف شد

در جلسات علنی روز یکشنبه و سه‌شنبه مورخه ۱۱ و ۱۳ شهریور ۹۷ مجلس شورای اسلامی ماده‌واحده لایحه ایجاد ۱۰۰ منطقه ویژه اقتصادی در کشور به تصویب رسید که در کمال ناباوری با عدم پیگیری نماینده مجلس این شهرستان‌ها، نام لاهیجان (بخش مرکزی) و سیاهکل (دیلمان) از آن حذف شد.
آغاز مهاجرت از فلات مرکزی به شمال؛

افزایش جمعیت استان‌های شمالی در پی موج خشکسالی

کاربری شمال درحال تغییر است؛ زمانی بحث، بحث ویلا و آخر هفته و تفریح بود حالا اما شمال دارد به پناهگاهی تبدیل می‌شود برای مردمی که از خشکسالی به ستوه آمده‌اند و دست‌شان هم به دهان‌شان می‌رسد؛
کوچکی نژاد:

80 درصد سواحل دریای خزر در اختیار دولتی هاست

جبار کوچکی‌نژاداز «اعمال ماده ۲۳۶ درباره ویلاسازی در سواحل دریای خزر» در مجلس خبر داد. وی افزود: درحال حاضر ۶۰ الی ۷۰ درصد از دستگاه‌های دولتی ساحل خزر را اشغال کرده‌اند و مردم هم نمی‌تواند از ساحل زییای خزر استفاده کنند.

پیش‌بینی ۳ روز بارانی برای برخی مناطق کشور/ هشدار طغیان رودخانه‌ها در شمال

سازمان هواشناسی با پیش‌بینی سه روز بارانی برخی مناطق کشور نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها در استان‌های شمالی هشدار داد.
با حضور وزیر نیرو؛

بزرگترین آب‌شیرین‌کن شمال کشور در گلستان افتتاح شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از افتتاح پروژه آب‌شیرین‌کن شهرهای بندرترکمن و گمیشان و بزرگترین آب‌شیرین‌کن شمال کشور با حضور وزیر نیرو خبر داد.
بی‌آبی‌گریبان‌گیر۵۰هزارخانوارروستایی؛

جولان بی‌آبی در نوار سبز شمالی/ نگارستان ایران تشنه است

بحران بی‌آبی به نوار سبز شمالی کشور رسیده و هم اکنون آب‌رسانی به حدود ۵۰ هزار خانوار روستایی گلستان به طور سیّار انجام می‌شود.
معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن:

ایتالیایی‌ها برقی کردن مسیر قم - اراک را بلاتکلیف گذاشتند

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن، از بلاتکلیف گذاشتن پروژه برقی کردن مسیر قطار سریع السیر قم - اراک توسط شرکت‌های ایتالیایی گلایه و اعلام کرد که با توجه به امضای تفاهمنامه بین ایران و ایتالیا برای اجرایی کردن این طرح، ایتالیایی‌ها اجرای این طرح را نه لغو می‌کنند و نه اجرا.!
اینفوگرافیک؛

١٠ شهر خنک ایران در تابستان

در گرمای تابستان ایران، برخی شهرها همچنان هوای خنکی دارند.
معرفی ارقام جدید برنج برای کشت در شمال؛

ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد

رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، از معرفی دو رقم جدید برنج با نام های 'رشت 'و 'تی سا ' برای کشت در استان های گیلان ومازندران خبر داد.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها