سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس اداره کودکان وزارت بهداشت:

مداخله برای مقابله با سوءتغذیه در کشور

رییس اداره کودکان معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به هر استانی اعلام شده است، اطلاعات و برنامه‌های لازم برای مقابله با سوءتغذیه را آماده و برای ما ارسال کنند تا براساس این اطلاعات مداخلات لازم برای مقابله با سوءتغذیه در کشور انجام شود.

دستور مستقیم وزیر کشور به استانداران سراسر کشور

دستور مستقیم وزیر کشور به استانداران سراسر کشور مبنی بر عدم بکاری گیری افراد غیر مستخدم در بخشداری و فرمانداری و ادارات
نوبخت:

نقش ویژه مسیر ریلی قزوین- رشت در کاهش بار ترافیکی ۲ استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:پروژه ریلی قزوین -رشت ازفشار ترافیکی این محور به خصوص در حدفاصل منجیل و رودبار می کاهد.
مدیرکل هواشناسی مازندران؛

کشیدن آب از عمق 220 متری برای کشت برنج در برخی استان‌ها

سیدمحمدرضا رضوی در هجدهمین همایش ملی برنج کشور در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به اثرگذاری تغییر اقلیم بر توسعه پایدار برنج، با اشاره به اینکه در تمام کشور طی سال ۹۶ تا ۹۷، شاهد کاهش ۲۸ درصدی بارندگی بودیم، تصریح کرد: در برخی استان‌های مانند خوزستان و فارس که با کم آبی شدید رو به رو هستند برنج می‌کارند و ۵۰ درصد سطح زیر کشت آنها اضافه شد در حالیکه در همان مناطق ۵۰ درصد کاهش بارندگی داریم.

ماجرای آمبولانس ها و نمایندگان چه بود

در شهرستان هایی که دو نماینده دارند، هرکدام از نمایندگان تلاش می کنند دستاوردها را به نام خود ثبت کنند و سند بزنند!

تصویر ماهواره‌ای از نابودی جنگل‌های مازندران

تصویر ماهواره‌ای گوگل از انهدام جنگل توسط کارخانه سیمان مازندران را منتشر کرد.
نماینده مجلس:

جمعیت مناطق شمالی کشور ۲۰ درصد افزایش یافت

نماینده قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اعلام رشد ۲۰ درصدی جمعیت مناطق شمالی کشور گفت: با توجه به افزایش مهاجرت‌ها تخمین زده می‌شود تا ۱۰ سال آینده جمعیت این مناطق ۲ برابر شود.
افزایش جمعیت گلستان و مازندران به علت خشکسالی در یک دهه اخیر؛

حاشیه نشینی در گلستان 4 برابر شده است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان گفت: گسترش خشکسالی و آسیب های ناشی از آن در برخی مناطق کشور و وجود ظرفیت های مختلف در استان های شمالی باعث افزایش جمعیت گلستان و مازندران شده است.
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع؛

افزایش مهاجرت‌ها و زمین‌خواری در شمال کشور

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: وجود جنگل و دریا در کنار هم و چشم انداز بی‌بدیل و عرصه‌های دارای خاک حاصلخیزی با قابلیت کشاورزی بالا و همچنین از طرفی دسترسی آسان به پایتخت موجب شده تا چشم طمع زمین خوران به این منطقه زیاد شده است.
پاییز سیل‌آسا؛

گزارشی از دلایل و خرابی‌های سیلاب در استان‌های شمالی کشور

اولین بارش‌‌های پاییزی امسال در نوار شمالی کشور با سیل و آب‌گرفتگی همراه بود. سیل که آمد، هرچه را سر راهش بود، شست و با خود برد. باران در هفت استان گیلان، مازندران، گلستان و غرب خراسان‌شمالی، شمال سمنان، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات شرقی تهران بارید، اما این بارندگی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان‌شمالی تبدیل به سیل شد و خسارت زیادی بر جای گذاشت؛ عده‌ای داروندارشان را و تعدادی هم جان‌شان را از دست دادند.
قطع راه های حیاتی؛

بدقولی همیشگی مسئولین

قطع همیشگی راه بخش‌های بندپی‌شرقی و بابل‌کنار پس از هر باران تند! رییس شورای روستای شاهزاده‌رضا از مشکلات عدیده مردم و بدقولی مسئولین می‌گوید.
در پی طغیان رودخانه ها؛

بارندگی و فروریختن پل های استان های شمالی

متاسفانه با وجود تمامی کمبود منابع موجود و محدودیت های اجرای طرح های عمرانی، انتظار بر این است که این طرح ها از نظارت قوی برخوردار بوده ، اما گویا در عمل، عکس این داستان در جریان می باشد. بدنبال بارندگی شدید و جاری شدن سیل در استان های شمالی کشور ، برخی پل ها فرو ریخت. مقصر این فاجعه کیست؟ چه کسی باید پاسخگو به ضرر و زیان های وارده به مردم و مختل شدن جریان ترافیکی شهر باشد؟ ناظر پروژه چه کسی یا کسانی بوده اند؟ مجریان پروژه به چه صورتی باید دادگاهی شوند؟
بارش شدید باران در استان های شمالی؛

گزارشی از آخرین وضعیت سیلاب در استانهای شمالی

با بارش شدید باران که از دیروز تا امروز در استانهای شمالی شامل خراسان شمالی، گلستان، گیلان و مازندران اتفاق افتاده، مردم برخی نواحی این استانها بیشترین آسیب را دیده‌اند و به اصطلاح خانه خراب شده‌اند
عبدالمهدی بخشنده:

آب‌بندان های ۳ استان شمالی کشور بهسازی می شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از امضای تفاهم‌نامه مالی و برنامه عملیاتی بهسازی آب‌بندان ها در ۳ استان‌ شمالی کشور خبر داد.
محیط زیست در خطر است؛

سونامی انباشت زباله در استان‌های شمالی

شمال کشور قربانی پسماند است. قصه زباله‌های رها شده در کوه، جنگل‌ و دریاهای شمال کشور قصه دیروز و امروز نیست. در بسیاری از شهرهای شمالی به‌ویژه در زمان اوج مسافرت، زباله‌ها را در کنار سواحل دریا یا جنگل‌ها دپو می‌کنند. این شیوه نه تنها از لحاظ بصری چهره‌ای زشت و ناخوشایند از طبیعت آنجا را به مخاطب عرضه می‌کند، بلکه زمینه‌ساز بیماری‌های مختلف است و سلامت مسافران و ساکنان آنجا را به خطر می‌اندازد.
سونامی زباله در شمال؛

بررسی وضعیت انباشت زباله در استان‌های شمالی

فقط کافی است چند روزی تعطیل باشد، تا جمع زیادی از گردشگران برای تسلای خاطر خسته‌ خود و استشمام عطر پاک طبیعت چمدان‌ها را بسته و راهی شهرهای شمالی کشور شوند. اگر چه بدون ‌تردید هجوم گردشگران در تعطیلی‌های مختلف و یا روزهای غیر تعطیل به شمال کشور منافع اقتصادی برای شهرهای میزبان به همراه دارد اما در عمل آنچه نصیب محیط زیست این خطه سرسبز می‌شود تولید زباله‌های انبوه و تخریب زیست بوم آنجاست.
مسعود بهادران؛

بنیاد مستضعفان ۵۵۰۰ سند رایگان را در شمال کشور اهدا می‌کند

مدیرکل امور استان‌های سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ‌گفت: در راستای اجرای طرح ملی محرومیت‌زدایی اهدای اسناد و املاک به مردم مناطق کم‌برخوردار, ‌۵ هزار و ۵۰۰ سند رایگان ‌در شمال کشور اهدا خواهد شد.
اجرای موفق، شاید وقتی دیگر...!

طرح های دریا، از کمبود سرمایه گذار واقعی تا نبود امکانات

اجرای طرح سالم سازی دریا در سواحل شمالی کشور به منظور حفظ جان مسافران و گردشگران در فصل تابستان آغاز می شود اما به دلیل نبود یک سرمایه گذار واقعی همیشه با مشکلاتی مواجه است که رهایی از آن نیازمند نگاه کارشناسی به این حوزه است.

دو استان پربارش کشور، دچار خشکسالی مطلق شده‌اند

دو استان پربارش کشور، دچار خشکسالی مطلق شده‌اند استان‌های گیلان و مازندران به واسطه هم‌جواری با دریای خزر و حضور رشته کوه البرز به‌عنوان مانعی برای عبور ابرهای باران‌زا همواره دو استان مرطوب و پربارش کشور بوده و به فراوانی منابع آب‌های سطحی و زیر زمینی مشهور بوده اند، اما مدتی است در کمال ناباوری دچار خشکسالی شدیدی شده‌اند.
با عدم پیگیری نماینده شهرستان در خانه ملت:

لاهیجان و سیاهکل از لایحه ایجاد و الحاق مناطق ویژه اقتصادی حذف شد

در جلسات علنی روز یکشنبه و سه‌شنبه مورخه ۱۱ و ۱۳ شهریور ۹۷ مجلس شورای اسلامی ماده‌واحده لایحه ایجاد ۱۰۰ منطقه ویژه اقتصادی در کشور به تصویب رسید که در کمال ناباوری با عدم پیگیری نماینده مجلس این شهرستان‌ها، نام لاهیجان (بخش مرکزی) و سیاهکل (دیلمان) از آن حذف شد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها