سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صحت انتخابات اتاق بازرگانی اهواز و برخی استان‌ها در هاله‌ای از ابهام
حواشی برگزاری یک انتخابات؛

صحت انتخابات اتاق بازرگانی اهواز و برخی استان‌ها در هاله‌ای از ابهام

با گذشت حدود ۶ ماه از برگزاری و اعلام نتایج انتخابات اتاق بازرگانی، بازار وجود تخلف در برگزاری این انتخابات در برخی استان‌ها همچنان داغ است.ارکان این اتاق را شورای عالی نظارت، هیئت نمایندگان و هیئت رئیسه تشکیل می‌دهند. اگر چه این تشکل نام اتاق را یدک می‌کشد، اما آنان که دستی بر آتش دارند نام اتاق را برای این نهاد به گونه‌ای دیگر معنا می‌کنند که آن هم جای بسی تعبیر و تفسیر دارد که فعلا بحثش به این گزارش قد نمی‌دهد.
نخستین زن رئیس اداره امور عشایری کشور در نیکشهر معرفی شد
انتصابات در بخش عشایر؛

نخستین زن رئیس اداره امور عشایری کشور در نیکشهر معرفی شد

سیما دهقان با صدور حکمی از سوی رئیس سازمان امور عشایری ایران به عنوان نخستین زن در کشور به سمت رئیس اداره امور عشایری شهرستان نیکشهر منصوب و در مراسمی با حضور فرماندار و مدیرکل امور عشایری سیستان و بلوچستان معرفی شد.مدیر کل امور عشایری سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: این انتصاب برای اولین بار درحوزه عشایری سراسر کشور اتفاق افتاده است و باید گفت زنان دارای توانمندیهای خوبی درحوزه مدیریت اجرایی هستند.
۷ استان کشور با ملخ درگیر هستند
رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان:

۷ استان کشور با ملخ درگیر هستند

رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از آخرین وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی به جنوب استان کرمان و مقابله با آن گزارش داد.
سیل بیخ گوش شهرهای پایین‌دست کرخه
لایروبی منازل در پلدختر؛

سیل بیخ گوش شهرهای پایین‌دست کرخه

در حالی برای جلوگیری از ورود آب به شهرهای پایین‌دست کرخه تلاش می‌شود که در لرستان کار خارج کردن گل‌ولای از منازل ادامه دارد، رئیسی به گلستان رفته و مسئولان سپاه هم راهی خوزستان شده‌اند.
قطع جاده سراسري خرم اباد -پلدختر -انديمشک
باتوجه به شدت بارش‌ها در پلدختر؛

قطع جاده سراسري خرم اباد -پلدختر -انديمشک

نماينده پلدختر: با تشديد بارندگي‌ها خط ارتباطي جاده سراسري خرم آباد -پلدختر به انديمشک قطع شده است و از طريق جاده خرم زال رفت و آمد امکان پذير است.کاظمي ادامه داد: برقهم اکنون برق شهرستان و روستا‌ها قطع شده و بدليل بالا بودن سطح آب بسيار عملا نميتوان کارخاصي انجام داد و اميدوارم تا بعدظهر شاهد کم شدن شدت بارندگي‌ها باشيم؛ و در تلاش براي وصل شدن برق منازل مسکوني هستيم.
ارتقای معیشت مرزنشینان 5 استان با مصوبات جدید
معافیت‌های جدید بازارچه‌های مرزی ؛

ارتقای معیشت مرزنشینان 5 استان با مصوبات جدید

هیأت وزیران، ۱۷دی ماه امسال تصویبنامه‌ای برای ارتقای معیشت مرزنشینان مصوب کرد که شامل حال ساکنان شعاع ۲۰ کیلومتری در مرز استان‌های آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه، سیستان‌وبلوچستان و هرمزگان که دارای کارت الکترونیکی مرزنشینی هستند، می‌شود.
4 استان جنوبی در اولویت مقابله با گرد و غبار
مدیر ملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار :

4 استان جنوبی در اولویت مقابله با گرد و غبار

مدیر ملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار از تهیه سند ملی مقابله با گرد و غبار و نهایی شدن مطالعات منشایابی داخلی فرسایش بادی، طوفان ماسه و گرد و غبار خبر داد و اظهارگرد: سال بعد استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در اولویت مقابله با گرد و غبار قرار می‌گیرند.
بودجه، فرشته نجات طرح رهبری
طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام ؛

بودجه، فرشته نجات طرح رهبری

طرح ۵۵۰ هزار هکتاری یا طرح مقام معظم رهبری، طرح احیای دشت‌های خوزستان و ایلام، به‌همت نیروهای مؤسسه جهاد نصر، مسئولان استانی و با عنایت مقام معظم رهبری در خوزستان در فاز اول به‌بار نشست. افزایش تولید محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال، ایجاد و ارتقای امنیت اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان ازجمله اهداف پیش‌بینی شده است.
هشدار وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی کشور
در اخطاریه ای اعلام شد؛

هشدار وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی کشور

سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای نسبت به وقوع سیلاب در برخی استان‌های جنوبی کشور هشدار داد.سازمان هواشناسی توصیه کرده تمهیدات لازم از سوی سازمان‌های ذی‌ربط جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود و هموطنان عزیز در این مدت از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه های مناطق ذکر شده خودداری کنند.
نظرات و گلایه ها